Új privát üzeneted érkezett!

Helló Csajok!

Köszi az infókat a gyes igénylésről! Azt elfelejtettem írni, hogy tegnap én már fel is adtam a papírokat, de miután leginkább a lassú ügyintézésről hallottam, kíváncsi voltam, kinek mennyi ideig tartott mire megkapta az első gyest.
Nekem Ceglédre kellett küldenem, hát ... kíváncsi vagyok tényleg mikor kapom meg az elsőt. Elvileg januárra már csak fél gyed-et kapok, a másik fele már a gyes lesz. Bízom benne, hogy nem fogok úgy járni, hogy hónapokig nem kapok semmit.
Már csak azon izgulok, hogy elég legyen az anyakönyvi kivonatok másolata, mert külön írták, hogy akik iker gyes-t igényelnek, azoknak ha nem a tgyással együtt, v. nem őnáluk igényelte a családi pótlékot, annak be kell mutatni az anyakönyvi kivonatot. Nálam sajnos ez a helyzet áll fenn, mert amikor szültem még a munkahelyemen el tudtam ezeket intézni.

Jucus!
Azta... , mekkorák már a srácok! Nagyon helyesek! :D

Szandra!
Nagyon szerencsések vagytok, hogy ilyen gyorsan el tudtátok intézni a gyes-t!
És Te miért leszel munkanélküli? Bocsi, ha már írtad, de nem emlékszem.

Szép napot Mindenkinek!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Adra!
Azért megyek munkanélkülire mert megszűnt a munkahelyem. Most betegállományba vagyok ameddig lehet és utána munkanélküli. Ez a kb másfél hónap táppénz és a fél év munkanélkülin több pénzt kapok mint egész évre lenne a gyes és ez azért nem mindegy.

Szandra

szandrakiss
 
 


Helló Csajok!

Szandra!
Hű.. az nagyon rossz, ha nincs hová visszamenni. Remélem sikerül majd a helyzeten változtatnod.
A betegállományt pedig teljesen megértem, mert én is amikor itthon voltam a terhességem alatt betegállományban, több pénzt kaptam, mint mikor dolgoztam! :wink:

Csajok!
Ki hogy áll a karácsonyi ajándékok beszerzésével? Én még sehogy, de már a Mikulás ajándékok megvannak!
Karira valami nagyobb dolgon gondolkozunk, de még nem döntöttük el.

Bocsi, hogy most csak ennyi voltam, de ettől az időtől leragad a szemem, így asszem próbálok egy kicsit aludni amíg a törpik fel nem kelnek!

Szép napot Mindenkinek!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 

 
 

Sziasztok!

Adra!
Hát ez van, annyiból lett volna jó ez a munkahely, hogy nagyon rugalmasak voltak főleg, hogy én voltam a területemen a főnök így mindig elengedtem magam :wink: :) .

Télapóra én is megvettem a dolgokat a csajoknak, még majd mandarint kell bele tennem mert az nálunk nagggyon de naggggyon megy. Karácsonyra már kitaláltuk, hogy kinek mit veszünk, egyedül apukámnak nem tudom még mi legyen az ajándéka, persze még nem vettünk meg senkinek semmit, majd mikor jó nagy lesz a tömeg mindenhol majd akkor :) .

Milyen nagyobb dologra gondoltál karira, felcsigáztál de nagyon?

Csajok!
Nem tudom ki írta be régen egy internetes oldal címét ahol le lehetett tölteni egy csomó gyerekdalos albumot (talán Dóri??), nincs meg véletlen valakinek ennek az oldalnak a címe?? Kerestem de nem találtam meg, igaz így volt egy csomó régi hozzászólás amibe beleolvasgattam annyira jó volt a régi írásainkat nézegetni.

Köszi előre is.

Szandra

szandrakiss
 
 


Szandra!

Ha arra az oldalra gondolsz ahol nagyon sok gyerek album van, akkor azt én követtem el, és az a következő:

http://www.mp3portal.hu/viewtopic.php?f ... a&start=15

Itt rengeteg albumot találsz, érdemes végignézni, bár sok idő kell hozzá. Jó csemegézést!

Szép estét Mindenkinek!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Sziasztok!

Gyorsan bekukk én is,míg alszik a kiscsaj :)

Mazsuzs!

nem titok-bérügyintéző sulit kezdtem nemrég aztán szeptembertől fősulira szeretnék menni... jártam már 3 évet óvodapedagógus szakra,de sajna-egyéb okok miatt-félbeszakadt :(
most teljesen más terület felé orientálódom,hátha sikerül :) ha felvettek elújságolom :) ja és jól jönne egy nyelvvizsga is :) nincsneke nagy igényeim :lol:

Tényleg...ha tud vki jó nyelvsulit pesten,szóljon,mert tavasszal el kellene kezdenem :?

Szóval tanulós év lesz a 2009-es...na meg a többi is remélem :)

Ma este jön a Mikulás :) huhh de izgi,bár Lara még nem sokat tapasztal belőle.....igaz,szeret pakolni így a mikulástasakot is örömmel fogja majd kipakolni :)

Megy vki holnap Mikulás-ünnepségre valahová?

Kellemes készülődést Mindenkinek!

üdv

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Evisan hova lett????

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Sziasztok Lányok!

S.O.S tanácsot szeretnék tőletek kérni!!!
Vicusra mostanában rájött egy nagyon rossz szokás. Reggel mire megyek érte sokszor úgy találom az ágyban, hogy teljesen le van vetkőzve, de még a pelust is leveszi magáról!!! :x :shock: (Van rajta egy rugi, és egy body.) Ezt mind le tudja venni magáról. Ez mind nagyon ügyes dolog, csak hát félek, hogy megfázik, meg össze-vissza pisili az ágyát. :? Már teljesen pisiszagú a matraca. Most is mikor leraktuk aludni este, negyedóra múlva hallom: anya-anya, na én rohantam , hogy valami baj van, de mire beértem a szobába, megint csak egy meztelen kislányt találtam. :x Na elkezdtem mostmár vele üvöltözni, hogy ezt nem szabad, megfázol és beteg leszel stb.... Ő csak mondja, hogy jóóó, és ennyi. Már tettünk a ruhájára "gyerekbiztos" biztostűt, de -kapaszkodjatok meg...- még azt is ki tudja nyitni, nem okoz neki gondot. Úgyhogy ez kihúzva. Mit csináljunk???? Teljesen kétségbe vagyok esve, hogy nem tudom megoldani ezt a problémát. Most fejjebb vettük a fűtést, hogyha éjjel levenné a ruháit akkor se fázzon meg. Segítsetek!!! Ha van valakinek valami jó ötlete azt megköszönném!!! És ez még csak a kezdet, mi vár ránk még???? :roll:

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike!
Nekem egyik csaj sem vetkőzött ki magából ennyire :wink: . Szerintem a legjobb amit tehetsz, hogy szó nélkül hagyod és akkor rájön, hogy ez nem is olyan jó móka már és 2-3 alkalom múlva abba is fogja hagyni. Csak neked kell kitartanod amellett, hogy nem szólsz rá. Legalábbis remélhetőleg hamar abba hagyja.

Nálunk most mind a kettő beteg, Taminak fáj a torka nem is vittem oviba (már ez a 3. hét) reggel már 38,6 volt a láza, Edóka meg hurutosan köhög. Délután jön a dokinéni, majd meglátjuk mit mond.

Szandra

szandrakiss
 
 


Finike!
Sajna én sem tudok sok okosat mondani neked, mert nálam még a pelust sem veszegették/tik le magukról soha.
Halvány lila ötletem nincs!
Csak az elcsépelt dumával tudok jönni, hogy kitartás, előbb-utóbb abbahagyja.

Megnyugtatásért: nálunk Bence a múlt héten egyik pillanatról a másikra leszokott, hogy lejöjjön hozzánk éjjel. Szó szerint egyik reggel még az ágyunkban ébredt velünk, másnaptól meg azóta sem. Mi meg már azt hittük, hogy sose lesz vége az éjszakai randalírozásnak.
Egyszer nálatok is vége lesz :wink:

Jut eszembe, egyet megpróbálhatsz, hiszen nagyon értelmes csajszi Vicus: próbáld tőle megtudni, hogy miért vetkőzik le? Ha nem tud értelmes választ adni, akkor valszeg a te idegesítésed a cél, és akkor Szandra igaza jön, valahogy átvészelni a dolgot. Ha meg tudja magyarázni, akkor az okon lehet segíteni. pl. nálunk Bencének az volt a baja - és ő meg is fogalmazta - hogy fél a szörnyektől (ovi jótékony hatása - egyik). Erre mi vettünk egy aranyos plafon lámpát a szobájukba (egy mosolygós napocska van rajta), és mondta, hogy most már nem fog félni. Látja az új lámpát, stb.
A pelus levételnél meg mond meg Vicusnak, hogy OK, vegyed csak le nyugodtan, ha nem akarod, hogy rajtad legyen, de akkor ki kell menni bilire/wc-re, ha pisilni kell. Plusz nagyon jó dolog a gumilepedő :wink:

Most rohannom kell, év végén rengeteg a meló...

Pápá :Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok!

Köszike lányok!

Az a helyzet, hogy próbáltam már azt is, hogy nem mondtam semmit csak újra pelust adtam rá felöltöztettem és kész, de újra megcsinálta másnap. Kérdeztem már, hogy miért csinálja, nem válaszolt. Szerintem tetszik neki, hogy meztelenre le tud vetkőzni egyedül. Lepedő gumis, de azon is átázik a pisi és, így a matracra is kerül belőle. Mondtam már neki azt is, hogy oké ha leveszed a pelust akkor menni kell wc-re, vagy bilibe pisilni, de akkor nagyon lelkesen elmegy a wc-re /bilire és ül rajta azt semmi. Na mindegy akkor várok, hátha leszokik róla mielőbb. Már így is csúnyán köhög, nem kell, hogy tüdőgyuszi legyen belőle. Mondjuk tényleg nagyon ügyi azért -ezt halkan mondom- hogy 10 perc alatt simán levetkőzik. Azért nem dicsérem meg, mert akkor tényleg azt hiszi, hogy ez jó dolog. Szóval akkor várom a csodát! Remélem a Karácsonyt ruhában ünnepeljük. :lol: 8)

Én már lassan teljesen kész vagyok a kariajándékokkal. Még a Viki ajándékát kell becsomizzam. Végre a piacon tudtam neki venni egy szép kis bordó biciklit. Olyan drága a boltokban 12-16 e Ft között voltak és végre ez csak 8500 Ft volt. Van hozzá kis kosár és csomagtartó hátul. Kontrás és kézifékes is. Úgy örülök.
Most mennem kell.

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Finike!
A gumis lepedő és a gumi lepedő nem ugyan az. A gumi lepedőt az a rendes lepedő alá kell tenni és nem engedi, hogy a pici átmenjen a matracra. Mi is ezt használtuk mikor elhagytok a pelust, lassan Edónál is ez jön, akkor nem ázik át a matrac is.

Ügyi vagy, hogy kész vagy az ajándékokkal én még sehogy nem állok.

Szandra

szandrakiss
 
 


Finike!

Nekem Zsófi a fő vetkőzős, és ő is úgy kezdte, hogy este vetkőzött. Szerencsére mindig észrevettem és felöltöztettem, de ez sem mindig használt. Aztán rájöttem mi a probléma, a rugit el kellett felejteni. Most már rendes hosszú ujjas pizsibe alszanak azóta nem vetkőzött le este (persze azt megjegyzem, hogyha nappal rájön, akkor többször is levetkőzik - Zéti is utána csinálja - de én azt szoktam csinálni, hogy szó nélkül felöltöztetem őket.) Szerencsére nekünk egyszer sem csurrantottak be amikor nem volt rajtuk pelus, pedig volt néhány olyan nap, amikor 5-6 alkalommal is levették a pelust.

Mi is megvettünk minden ajándékot mindenkinek. A nagy ajándékból sok kicsi lett. Nálunk a duplo a nagy kedvenc, na ebből 5 dobozzal kapnak! :wink:

Szép estét Mindenkinek!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Sziasztok!

Nálunk a Mikulás nem csak ajándékot hanem egy jó kis vírusos takonykórt is hozott. Nem tudom, hogy mikor sikerült Nándihoz csempésznie :wink: , de volt rá egy-két alkalom. Igy most lázzal és totál eldugult orral szenved szegénykém emiatt pedig nagyon keveset tud aludni akár éjjel akár nappal. :(
De én még nem panaszkodom mert lázas utoljára idén januárban volt.

Szandra! A lányoknak jobbulást kívánok! Mit mondott a doki néni?

Finike! Szóval Vicus vetköző show-t rendez? Nem semmi a kiscsaj!
Szerencsére Nándi nálunk nem vetkőzik így nem tudok okos jótanáccsal szolgálni. A gumi lepedő pedig tényleg jó dolog! Azt hiszem az a pelusról való leszokásnál én is venni fogok majd egyet.
Az ajándék beszerzésénél azt hiszem te viszed a "prímet" bár már nekem is csak egy-két ember ajándékbeszerzése van hátra.

Adra! Ennyire szeretnek "építkezni" az ikrek? Nándit még csak az utóbb i időben kezdte el érdekelni a téma...

Eszti! Ha esetleg lehet, akkor én is kérdeznék priviben tőled (mint Mesi) A válasz nem kellene azonnalra de ha esetleg egy héten belül valamikor megtudnád válaszolni az jó lenne.

Mesi! Irigyellek a nagy elhatározásért, hogy tanulni fogsz? Kell majd külön felvételizned vagy beszámítják még az érettségid...vagy hogy van ez mostanság. Le vagyok maradva mert nálunk a közeli családban nincs tovább tanuló emberke évek óta. Ezeket a szabályokat meg elég gyakran változtatták mostanában.


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs!
Nándinak is jobbulást, karácsonyra csak meggyógyul már mindenki :( .

Taminak tüszös mandulagyulladása van (jó, hogy csak 1 napot volt oviban a mikulás ünnepség miatt és mégis sikerült elkapnia, már mások is betegek) így idén már nem megyünk oviba. Dokinéni azt mondta, hogy sajnos sanszos, hogy Edóka is el fogja kapni így a karácsonyban tudok csak bízni én is.

Én még mindig senkinek nem vettem semmi ajándékot :roll:

Szandra

szandrakiss
 
 


Sziasztok!
Holnap majd bővebben, hogy mi volt az aneszteziológusnál.

Mazsuzs!
Persze, ha tudok segítek :wink:

És sajnos Finikétől ezennel átveszem a címet, mert én már mindenki kari ajándékával megvagyok :P

Pápá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Hűűű, de együtt írtunk !

A kis betegeknek gyógypuszikat küldök!

Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok!

Sok-sok gyógypuszit a betegnek: Nándi & Tami

Mazsuzs!

Nem kell felvételiznem,az érettségi pontokat is nézik illetve a tanulmányi pontokat. Kétféle számítási módzser van és a legkedvezőbbet használják ilyenkor. Kapok többletpontot a GYED miatt,meg majd az OKJ-s bizire,de már idén bejutottam volna ezek nélkül is,csak nem adtam be... :(

Eszti!
Ügyes vagy!!

Üdv Mindenkinek!

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Adra ment a privi!

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


sziasztok!

én érdeklődni szeretnék a dél-pesti kórházról? milyenek a tapasztalataitok? magáról a kórházról, körülményekről..
milyen élményeitek vannak/voltak? mennyire van esetleg lehetőség alternatívabb szülési körülményekre? és esetleg kit ajánlanátok? (nőgyógyász, szülésznő..)
előre is köszönöm a válaszotokat!

a.
andiii
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm a felvilágosítást, én ilyen lepedőről még nem is hallottam! :oops: Látjátok mindig tanul valamit az ember! Azt hiszem holnap be is szerzek egyet. Viki még a kispárnáját is lepisilte múltkor (ráült pelus nélkül). Most azt a módszert próbálom ismét, amit Ti is írtatok, hogy ne vegyek tudomást róla. Mondja, hogy levette a pizsit, de én csak elveszem tőle elrakom majd kiveszem őt és tisztába rakom felöltöztetem és másról beszélek vele. Képzeljétek olyan dühös, hogy nem veszek tudomást arról, hogy levette, hogy csak na. :lol: 8) Már szinte kiabálva mondja, hogy "levettem nem látod". A bodyt már nem veszi le, vagy lehet, hogy elég gyorsan érek oda, így nincs ideje levenni. Mostanában egyre korábban ébred, 6 körül mert ekkor megy el apa és erre mindig felébred. :roll: Nem vagyok ehhez hozzá szokva, mert régen fél 8-8 körül kelt. Apa már lassan lebegve megy el, de akkor is felébred rá. Nem tudom miért nem tud mélyen aludni ekkor. :( :?

Adra,
Lehet, hogy én is áttérek erre a gatyás-felsős pizsire, hátha neki is az a baja. Megpróbálom! Köszi a tippet!

Nálunk valahogy még nagyon távoli ez a szobatisztaság dolog. Hiába ül rá a wc-re azért sem pisil oda, inkább leszáll róla és mellé pisil. Persze én nem erőltetem, hisz tudom, hogy nem marad örökké pelusban, csak azt sem tudom, hogy hogy kezdjek neki. Azt hiszem hagyom jövő nyárig ezt a témát.

Taminak és Nándinak mielőbbi gyógyulást kívánok!!!!

Eszti, majd írd meg mi volt a dokinál! Gratulálok, nagyon ügyi vagy, hogy neked már minden megvan! :lol:

Andiii,
Olvass vissza több oldallal visszább, mert rengeteg szó esett akkor a kórházról és sok véleményt is találsz ott. A kórház belülről eléggé le van pukkanva, de a szülészeten és a gyermekágyon normális körülmények vannak. A doktorok közül sokat említhetnénk, mind nagyon jó orvos, és nagy tapasztalattal rendelkeznek. Szülésznők is szinte mind nagyon kedves, odafigyelő. Mondjuk én két éve szültem, de pont akkor alakították ki a kádban való vajúdási projektet, úgyhogy az is kész van, lehet labdán,bordásfalon, fekve, állva vajúdni stb. Majd erre olyan anyuka válaszol neked aki nem olyan rég szült. Apuka is benn lehet a szülésnél. Az én orvosom dr. Farkasinszky Tibor volt, de a többiek is biztosan fognak neked ajánlani orvost.
Kérdezz nyugodtan, konkrét kérdéseket és akkor jobban tudunk válaszolni.

Na megyek bedőlök az ágyba, jön a korán kelés... :? :( :roll:

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Mesi!

Privi ment!

Üdv

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 


Finike!

köszi a választ!:) igazándiból ilyesmikre gondoltam, amiket említettél.. sok konkrétat még nem nagyon tudok kérdezni.. nincs még tapasztalatom szülésből.. de remélem, lesz..;)
visszanézem még akkor, miket írogattak a többiek is.. köszi mégegyszer! és gartulálok a gyerkőchöz! gyönyörű!:))

a.
andiii
 
 


Sziasztok Lányok!

Mivel Nándi nem egy betegeskedő fajta és szerencsére nincsen sok tapasztalatom még ezen a téren kérdeznék párat?

Jó ki náthát szedett össze most már köhög is rendesen de az felszakad.
Igaz, hogy most is letettem aludni de felébredt arra hogy köhögni kell és meg akar fulladni... Az orra sem dugult ki igazán 5 napja ami még rosszabb hogy alig jön ki belőle valami ha szívom az orrszívóval.
Mit tegyek? Már vettem Baby Luuf Balzsamot is és köhögésre egy jó fekete szirupot.
Normális, hogy egy hete lassan nincs kidugulva az orra?
Vagy vegyem az irányt a fül-orr-gégészetre? Igaz mikor ott voltunk a héten kedden akkor is megnézték ott de akkor még jött váladék az orrából...

Finike! Üdv a korán kelők táborában! Igaz nálunk azért a fél hét a gyakori ébredési időpont hiszen apa akkor megy. :)

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs!
Van egy nagyon okos és ügyes védőnő barátnőm és ő az ilyen makacs hurutot azt átmosással szokta orvosolni, már én is alkalmazom itthon de ő speciálisabban végzi, a lényeg az hogy tényleg használ és tuti kidugítja az orrot. Igaz a mi porszívónk egy kicsit tönkrement bele de mindent a gyerekért. Ha vizes porszívótok van akkor nem lesz semmi baja az tuti, mondjuk ilyen átmosás után mi ki szoktuk mosni a csövet is és akkor jól kitisztul. A lényeg, hogy lefektetem a földre, kicsit hátra kell dönteni a fejét mint a rendes orrszívásnál és mikor elkezded az egyik orrából szívni a váladékot akkor azzal egy időben a másik orrlyukába sterimart szoktam belenyomni olyan tisztességes mennyiséget ami átmossa az arcüreget és nem fog begyulladni és nem is tapad le így a váladék, addig kell szívni az orrszívóval még minden befecskendezett sterimar ki nem jött és persze a kijövőnek már tiszta víz színűnek kell lennie akkor már nincs benne. Aztán ue a másik orrjáratra is és ezt naponta legalább egyszer de ha többször is megcsinálod az egyszerűen szuper, kicsit kellemetlen az elején de nem rosszabb mint egy szimpla orrszívás. Nekünk ez nagyon bejött és a nagyon masszív takony is ki tud így jönni. A baj az, hogy ha nem tudjátok kellő képpen kiszedni ebből a masszív trutyiból akkor a fülére is rámehet ami hallás csökkenéshez vezethet.

Remélem érthető volt amit leírtam, kicsit hosszúra és bonyolultra sikerült de a lényeg benn van.

Sok sikert hozzá, ha csináljátok. Szerintem hatásos és egy próbát minden képpen megér.

Szandra

szandrakiss
 
 


Szandra!

Ez az egész nagyon logikusnak hangzik, de nem futnak el a gyerekek ez elől a tortúra elől? Megjegyeztem azért, hátha egyszer szükségünk lesz rá.

Mazsuzs!

Én a legutóbbi hasonló betegségemnél, amikor nem indult el a t@kony, akkor kamillával gőzöltem egy nap háromszor és tutin helyrehozott. Andrissal is próbáltuk, először elfutott, de másnap rábeszéltük és tesóm kedvéért megcsinálta. Neki is azonnal helyre jött, másnap már semmi baja nem volt.

Én is kérdeznék akkor egyet: Andris szárazan köhög, de csak lefekvéskor vagy éjjel. Napközben csak ritkán. Mit csináljak? Eddig lándzsás útifű szirupot kapott, de nem nagyon használt. Hűvös szobában alszanak (kb. 19 fokban).

Meg tudná valaki mondani, hogy a hideg párologtató mire való?

Köszi előre is a tanácsokat!

Jó éjt!

Eszter

Kép

Kép
nutella
 
 


Nutella!
Nem nagyon láttam még olyan gyereket aki elfutott tőle, még a Taminak is meg tudtam csinálni aki előtte látta azt, hogy az Edót átmostam. Pedig ő aztán tisztességesen be van tojva mindentől ami orrszívás, doki és szuri lehet. Egyszer kellett csak megcsinálni, és mikor megkértem mutassa meg mennyire tud levegőt venni akkor tök jól tudott és ez neki is sokkal jobb volt így.
Szintén ez a nagyon okos védőnő barátnőm javaslatára, ha száraz köhögés van akkor bazsalikom olajjal (ez spec olaj, majd megkérdem, hol lehet beszerezni) kell bekenni a mellkast vagy párologtatni a szobában és nem fog köhögni. Nálunk most apának a török fájásánál volt ez, hogy mikor este lefeküdt akkor mindig nagyon irritálta a levegő és nem tudott aludni annyira kaparta a torkát és emiatt köhögnie kellett és másnap bekentem mikor megint nagyon elkapta ez a roham és nem hitt a szemének, hogy nem kell egyáltalán köhögnie.

Szandra

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Szandra, Nutella! Köszönöm a gyors regálást és javaslatokat.
Azóta megoldódott a helyzett és elindult a trutyi és ez így jó is mert nekünk nem porszívós orrszívónk van (hanem pesztonka) és így Szandra javaslatát nem nagyon tudtam volna megvalósítani. Egyébként hallottam már erről az átmosásról is de egy kicsit módosítva. Egy ismerősöm infúziós sóoldat és egy injeciós tű (gondolom tű nélkül) segítségével mosta át az arcüreggyulladásban szendvedő kisfia "járatait." Orvosi javaslatra.
A kamillás gőzölés sem biztos, hogy ment volna mert Nándinak még nem tudom elmagyarázni a lényegét és egy percig nem tud egy helyben maradni.
Igy azt hiszem jobb, hogy megoldódott magától. Ha nem javul jelentősen, akkor még ünnepek előtt elviszem megmutatni egy dokinak.

A száraz köhésre semmi javaslatom nincsen. Nálunk sincsen párásítás bár az utóbbi időben már a félig száraz ruhákat a szárítóval beszoktam tenni Nándi szobájába és így azért van párologtatás. De hogy a hideg párásításnak mi a lényege? Jó kérdése, de találtam egy oldalt (fórum) a neten ahol mindenki a hideg párásításra voksol. Remélem sikerül megnyitni akit érdekel.

http://www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=1648


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs!
Ezt az én ismerősöm is így csinálja (só oldat és fecskendő) de én nem vagyok ennyire profi és így a sterimár mellett döntöttem. Ha nem javul nagyon a kisfickó állapota akkor tényleg nézesd meg dokival nehogy pont karira legyen rosszabbul.

Finike, Fricky veletek mi újság?

És a többiek?

Megvettünk minden kari ajándékot, már sütöttem is puhulásra váró fűszeres sütit ami annyira jól sikerült, hogy el is kellett dugnom mert a sáskák :wink: meg akarták enni az egészet.

Szandra

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Emlékszetek még rám?:)

Jól eltűntem:( bocsi.

Szandra! én is munkanélküli azaz hogy álláskereső vagyok. nem tudtam bevállalni a 8óra 20perc munkát 2és fél óra utázással. Úgyhogy okt. óta állást keresek. szeptembertől valszeg elmegyek a tanítóképző főiskolára tanulni, mert diploma nélkül sajna közalkalmazottként nagyon alacsony a bér. Viszont a gyerköcök mellett a legjobb vmi iskolai állás lenne. 6 órás lehetőség semmi nincs sajna:(

Johanna nagyon ügyes a suliban, önállóan leckét ír stb. Bulcsú is ügyes, nagyon szeretik az oviban.
Most mindkettő itthon van, mert utolérte Őket a hányós vírus. Szept.óta ez az első komolyabb betegség, ami lázat is hozott:(

Röviden ennyi rólunk. Próbálok gyakrabban jönni.

Örülök, hogy mindenki jól van.

Finike! jól látom Vicusnak lesz kistesója? :D :shock:

jó éjt Edina

Kép
Kép
sidney
 
 


Sziasztok!

Sid,
Örülök, hogy hallok felőleletek is! Jobbulást a gyerkőcöknek!
Sajnos még nem tudok felrakni második vonalzót, az a vonalzó azt mutatja, hogy mikor lesz a házassági évfordulónk. :lol:
Amint lesz valami, egyből nagybetűvel fogom közölni, de valahogy most nem akar olyan könnyen összejönni a második baba. De várunk türelmesen.

Vikikém még mindig köhög. Hiába viszem el dokihoz meghallgatta, megvizsgálta és nem hall -lát semmit. Szerinte egészséges a gyerek..... aha... úgy köhög reggelente...., meg most már napközben is köhög. Felírt egy másik szirupot, mert most már a kúp és a Rhinatiol szirup sem hat. Nem tudom mi ez, de már nagyon idegesít, hogy nem tudok semmit sem tenni. Az orrából nem jön semmi, nincs tele. Nincs láza, a kedve jó, étvágya van, csak hallgatni borzasztó ezt a köhögést. Nem értem az egészet.

Én is megvettem végre minden ajándékot, és most már be is csomagoltam. Még Miskó családjának (három nővére van + nekik is családjuk) készítek személyre szóló képeslapokat. Könnyű megcsinálni, csak idő kell hozzá, és egy kis kreativítás. Nagyon élvezem csinálni. Nincs pénzem mindenkinek venni ajándékot, így ezt kapják. :lol: 8)

Szandra,
Mézeskalácsot sütöttél? Én majd jövőhét elején, hétfőn sütök. Talán akkor már apa is itthon lesz, bár nem hiszem, de ha mégis, akkor biztos örülni fog, mert nagyon szereti.

Mazsuzs,
Jobbulást Nándi babának, remélem most már megoldódik a problémátok!

Na most megyek bevetem magam az ágyikóba!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok!

Finike! fül-orr-gégészeten voltatok már? nálunk is állandósult a köhögés Johannánál. rhobytusint próbáljátok még ki esetleg az nekünk egyszer bejött. mi is már szedtük az összeset, de nem túl sok hatással.
Mikor visszaolvastam akkor már rájöttem, hogy a házassági évfordulótokkal kapcsolatos.
Tesó hamarosan kopogtat majd.

én is ma kevertem be a mézeskalácstésztát. most a hűtőben pihen, kíváncsi vagyok holnap hogy sikerül majd kinyújtanom. úgy ragad mint a csiriz:)

jó éjt Edina

Kép
Kép
sidney
 
 


Sziasztok!

Szandra!

Nagyon várom a bazsalikom olaj beszerzési helyét. A férjem ma megkérdezte a gyógyszertárban, de ott nem hallottak ilyenről. Mondjuk nem annyira vészes, de jobb lenne, ha teljesen megszűnne a köhögés.

Köszi Mazsuzs az oldalt, megnéztem, de nem lettem okosabb, sajnos. Megnéztem a Babavilág honlapját is, de még mindig nem tudom, hogy kell-e, jó lenne-e a hidegpárásító nekünk. Nálunk az a baj, hogy túl magas a páratartalom (új építésű lakás, jól záródó ablakok...), egyszerűen nem tudom 60 % alá vinni, csak szellőztetéssel. De nem szellőztethetek egész nap. Hiába van hűvös éjjel a manók szobájában, ha magas a páratartalom. És ezen az sem segít, ha náluk szárad a ruha, sőt. Van valakinek tippje, hogy miként csökkenthetem a páratartalmat?

Az ajándékok már nálunk is hetek óta megvannak, még be kell csomagolni őket. Mi holnap este sütünk mézeskalácsot, megvárom vele az uramat, 10 év múlva ne csak arra emlékezzen a karácsonyokból, hogy milyen sokat autókázott az ügyfelekhez a repiajándékokkal :? .

Viszont eldöntöttem, hogy megpróbálok szaloncukrot csinálni. A marcipánosra már találtam egy nagyon jó és pofonegyszerű receptet. Van valakinek a tarsolyában egy zselés szaloncukor recept? Elsősorban a nagy tortagyártóinkra számítok...Dalmácska, Judit...???

Jó éjt mindenkinek, remélem, valaki azért válaszol...

Eszter

Kép

Kép
nutella
 
 


Nutella!

Megkérem a védőnő barátnőmet, hogy olvassa el amit írtál Nándiról és akkor hátha van valami hasznos tippje.

Én nem mézeskalácsot szoktam sütni hanem Fűszeres sütit. Kicsit hasonlít az íze a mézes kalácséra csak nincs benne méz. Isteni finom, majd feldobom a receptjét hátha szilveszterre valaki kipróbálja (ennek is állnia kell egy kicsit).

Szaloncukor receptet nem tudok de nem rossz ötlet, ezen elgondolkozom én is és lehet, hogy jövőre magamcsinálta lesz a fán, csak majd oszd meg a receptet velünk.

Adri!
Még meg sem köszöntem, hogy elküldted a zenés linket. KÖSZÖNÖM, KÖSZÖNÖM, KÖSZÖNÖM. Most be is nézek oda, hátha találok valami nagyon jót.

Sid!
Jó, hogy írtál már nagyon hiányoztál nekem. Sajnos egyre több helyről hallom, hogy nem vesznek fel senkit 6 órában dolgozni pedig akkor az ember nem lébecolna 2 óra hosszat csak úgy a munkahelyén hanem dolgozna 6 órát, hogy mindennel kész legyen mire mennie kell. Sok sikert a sulihoz.

Jó éjt mindenkienk

szandrakiss
 
 


Szia Szandra!

Köszi a gyors választ! Az én fiam Andris, Nándi Mazsuzsé. Andrisról csak annyi, hogy lefekvéskor és néha éjjel szárazan köhög. Ha adok neki vizet, abbamarad, de ha nem, akkor eltart egy ideig a köhögés.

www.fozzunkolaszul.blogspot.com

Itt találtam szaloncukor receptet.

Jó éjt!

Eszter

Kép

Kép
nutella
 
 


Nutella!
Néha egy kicsit előfordul, hogy nem vagyok toppon a gyereknevek terén, bocsi. :wink: :)

Na a védőnő barátnőm tuti röhögni fog rajtam ha beleolvas ebbe, majd gondolja, hogy itt is hülye vagyok nevek terén :) . ez van, így 30 felett :wink: !

Jó éjt

szandrakiss
 
 


Szandra!

Semmi baj! Látom, Te is bagoly típus vagy :lol: .

Bár én 0:07 perckor már ágyban voltam (legalábbis nem a számítógép előtt).

Eszter

Ui: Megnézted a szaloncukor receptet a blogon?

Kép

Kép
nutella
 
 


Nutella!

Most még nem néztem meg, idén már vettem szaloncukit (marcipánosat, vajkaramellásat és epres-joghurtosat) így most az lesz már a fán (igaz ez lesz az első próbálkozás mert eddig még nem volt szaloncukrunk a fán, de a Tami idén kérte, hogy vegyünk mi is mert anyósomnak mindig volt és az nagyon tetszett neki)

Adri!
Tegnap töltöttem le végre zenét, nagy sikere volt reggel. De csak két albumot engedélyezett, nem tudod mit csinálhattam rosszul?

Szandra

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Nutella! JOhanna szept.óta köhög, két hetente orvoshoz járunk. Ma is voltunk kontrollon a JF.fülészetén és most kapott antibiotikumot, mert arcüreggyulladása van. Remélem ez most már hatni fog, és megszűnik a köhögése!!!!

Mi ma megsütöttük délelőtt a mézeskalácsot, de nekem mindig megkeményedik. most tettem mellé a dobozba almát:) azt mondják akkor tuti megpuhul.
Irtó rohanós napunk volt ma.

jó éjt Edina

Kép
Kép
sidney
 
 


Sziasztok!

Mi nem sütöttünk mézeskalácsot, az uram este fél 9 után ért csak haza, a gyerekek már aludtak...:?

Imádom a főnököket... :evil:

Eszter

Kép

Kép
nutella
 
 


Kedves Mindenki!

Mi így kívánunk Nektek Szeretben Gazdag Karácsonyt és Boldog Új Évet!!

már csak jövőre talizunk :)


Kép

Sok pussssszzz

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Szeretetben-csak sikerült elírni :lol: :lol:

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Sziasztok!

Én is ma csináltam meg a mézeskalácsomat. Nekem is kemény, de csináltam rá lyukat ahol fel tudjuk akasztani a fára, hogyha még sem puhulna meg. Remélem azért a dobozban megpuhul, hogy inkább megehessük. Holnap beiglit csinálok, remélem sikerülni fog, még soha nem csináltam. Holnap után jönnek a sütik és pogácsa. Hú remélem minden úgy fog sikerülni, ahogy azt szeretném. Most én vagyok a család cukrásza.

Sidney,
Sajnálom szegény Johannát! SOk-SOk gyógypuszit küldök neki!
Ő "csak" köhögött, más tünete nem volt az arcüreggyulladásnak? Én is kérdeztem a doktornőt, hogy nem-e lehet arcüreggyulladás Vikinek, de azt mondta, hogy nagyon fájna az arca, és nem lenne ilyen jó a kedve. Ha januárban is megmarad ez a köhögés, akkor elviszem mindenképp füll-orr-gégészetre.
Kíváncsi vagyok megpuhul e neked, ha igen akkor én is alkalmazom ezt a módszert! Majd írd meg mizu, oké?

Mesi,
Nagyon édes ez a kép Lara -babáról!

Üdv: Finike, Viki, Szofi
Kép
Kép
finike
 
 


Sziasztok Lányok!

Régóta készülök már írni, de mindig közbe jön vmi. A Mikulás Szofinak is hozott egy jó kis torokgyulladást magas lázzal, de már szerencsére túl van rajta. A betegséget mi sem úsztuk meg a párommal. A fényképekkel még adós vagyok, de újra kellett telepíteni a gépet és most egy kicsit más rajta minden amit még szokni kell.
Szofi nagyon édes, dumál ezerrel és amilyen arcmimikája van mind ehhez az nem semmi. Erősen éli a dackorszakát sok a nem és a de- ez persze akkor amikor nem kellene. A karácsonyra mi is készülünk már, igaz mi mind három nap jövés-menésbe leszünk.


Fricky!

Túl vagytok már a műtéten? Bence, hogy viselte? Gondolom el mondtad neki előtte, hogy mi fog történni. Bent aludtál vele a kórházba? Majd írj meg mindent részletesen, ha lesz egy kis időd!

Finike!

Mi újság a kis vetkőző művésszel? Vmi változás? Nálunk nincs ilyen gond, inkább az a probléma, hogy a kisasszony igen kényelmes... és akkor még szépen fogalmaztam.
Amíg kisebb volt zoknit nem lehetett ráadni, mert azt állandóan levette.

Nutella!

Januártól mi is csatlakozunk a maszat klubhoz. A csütörtöki 10.30-as csoportban leszünk. Majd biztos találkozunk. Egyszer írtad, hogy beteg voltál és nem tudtál antibiát szedni mert még szoptatsz. Én Szofit több mint két évig szoptattam és kétszer kellet antibiotikumot szednem. Akkor nekem két orvos is egymástól függetlenül azt mondta, hogy a penicillin származékokat lehet szoptatás alatt szedni azok közül is én mind kétszer Augmentint kaptam.
Hidegpárásító. Mi vettünk Szofinak, mert neki szokott kruppos köhögése lenni. Ilyenkor Salvus vizet öntök bele, máskor sima vizet. Nálunk mondjuk nagyon száraz a levegő. Köhögni mondjuk nem csak légúti dolgoktól lehet. Pl a Reflux is csúnya köhögést tud okozni. Nem akartam nagyon okoskodni csak gondoltam leírom neked a tapasztalataimat.

Szandra!

Ti, hogy vagytok? Meg gyógyultatok már? Hogy sikerült a süti?


Adra!

Veletek mizujs? Otthon lesztek az ünnepekre? Az nagyon jó, hogy a gyerköcök így szeretnek építeni. Szofi most rajzolos, festős korszakát éli.

Már az ünnepek előtt nem fogok tudni jönni (több mint valószínű), ezért mindenkinek NAGYON BOLDOG, BÉKÉS ÉS SZERETETTBEN GAZDAG ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK4

Sok puszi Szofi és Szami

height="80" border="0" alt="Lilypie - Personal picture" />
szamikám
 
 


Sziasztok!

Finike! Megpuhult!!!!
Johanna is "csak"köhögött, más problémája nincs. Most mondjuk van rajt pár piros pötty, gondolom az antibiotikumtól. holnap megmutatom a körzeti orvosnak. :( már kicsit uncsi állandóan a dokiknál ülünk:(

jó éjt Edina

Kép
Kép
sidney
 
 


Sziasztok Csajok!
Siekresen megérkeztem, nem volt egyszerű az elmúlt hét....

Ugyebár hétfőn reggel negyed 8ra mentünk Bencével a rutin műtétre. Persze már hajnali 4kor fent voltam az idegtől.
Bencének nem igazán részleteztem a dolgot, annyit mondtam neki, hogy megyünk a szemüveges doktorbácsi meggyógyítja a lábát. Semmi különös nem történt, szerencsére másodikok voltunk a műtéti sorban, viszonylag hamar (kb. fél 11re) kész is volt a csávó. Az altatás előtt kapott bódító koktélt, akkor nagyon cuki volt 8)
Na, innen kezdődött a fekete leves....
Amelyikőtök látott már gyermeket felébredni altatásból, annak nem kell ecsetelnem az élményt, valami borzasztó!!! Üvöltve, sírva ébrednek, önkívületi állapotban, semmit nem fognak szinte fel a külvilágból, míg teljesen ki nem ürül az altató. Hiába duruzsoltam a fülébe, simiztem, semmit nem ért, úgyhogy ott sírtam vele együtt az ágynál. Ekkor jött a kövi fekete leves. A dokibácsi közölte, hogy mégsem tudunk aznap du. hazamenni, merthogy Bencét hason kellett altatni (hátul volt a térdhajlatban a ciszta), ezért tubussal kellett lélegeztetni, nehogy a súlya összenyomja a tüdejét. Emiatt viszont mély altatás kellett, így 12 órás megfigyelés kell műtét után. No, innentől kezdve egész estig azt hallgattam, hogy ő bizony haza akar menni, mikor jön már apa értünk, ő nem alszik bent a kh-ba. Aztán mikor délután már másfél órája sírt, sikerült nagy nehezen megnyugtatnom, úgy hogy felfeküdtem mellé az ágyba, simogattam, meséltem neki, és nyugtatgattam, hogy csak egyet alszunk, és mire feljön a napocska, apa már itt is van értünk. Ekkor bejött egy szimpi kis nővérke, és közölte, hogy azonnal szálljak le az ágyról. Mondom OK, és éjszaka mi lesz? Erre a válasz ott vannak az ágyak alatt a stokik, azon lehet éjszakázni :shock: Képzelhetitek mennyit aludtam.... Már alig vártam, hogy hazaérjünk. Szerencsére a műtét jól sikerült, holnap megyünk varratszedésre, szóval minden OK.

Most ezt elküldöm, nehogy elszálljon, és folytatom!

Kép Kép
fricky
 
 


Már alig vártam, hogy Balázs értünk jöjjön, gyorsan megkaptuk a zárót és már bent is ültünk a kocsiban. Ekkor mesélte Bali, hogy ő is szolidáris volt velem, nem aludt semmit az éjjel, mert Réka nagyon csúnyán köhög, jól lebetegedett. Mondtam, király, már a kocsiból hívtam a háziorvost, hogy jöjjön, mert Réka beteg. Délután megvizsgálta, és mondta, hogy nagyon csúnya a tüdeje, nem akar ijesztgetni, de akár egy tüdőgyuszi is kinéz. Képzelhetitek!!! Felírt mindenféle gyógyit, hörgőtágítót, antibiotikumot, stb. Plusz nekem is felírt fusiban antibiotikumot, mert ha már a gyerekem beteg, persze én is elkaptam :evil:
Estefelé készülődtünk fürdéshez, beadtuk Rékának a gyógyszereit, és akkor jött az, amit soha nem fogok elfelejteni!
Réka egyszer csak összecsuklott, zihált, alig kapott levegőt, elkezdett szürkülni. Hívtam a mentőt, és alig 12 órával Bence hazajövetel után újra a Heim Pálban voltam Rékával. Annyit mondtak a sűrgősségin, hogy nagyon jól tettük, hogy mentőt hívtunk, rögtön oxigénre tették, gyógyszerezték, mérték a szaturációját (ez normál esetben ugyebár 100%, Rékának érkezésünkkor csak 84% volt). Életünk első (és remélem mostmár utolsó) eszméletvesztéses asztma görcsén vagyunk túl. Majdnem egy hetet voltunk kórházban, szombaton engedtek haza (Bencének legalább tudunk ha nem is teljesen igazi, de szülinapot tartani). Most folyamatos asztma gyógyszeren vagyunk, figyelnem kell, ha elkezd sípolni, stb. "Szerencsére" nem tüdőgyuszi volt.

Szóval röviden ennyi, rengeteg dolgom van, úgyhogy bocsi, hogy nem olvastam vissza, de év végén eleve gáz a helyzetem, plusz még ez az egy hét kiesett, szóval összecsaptak a fejem felett a hullámok.

Amint időm engedi, jelentkezem: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Úristen, Eszti!!!! Jobbulást a gyekőcöknek és a lelketeknek!!! Küldöm a sok erőt, neked most sokkal nagyobb szükséged van rá!!!

Eszter

Kép

Kép
nutella
 
 


Eszti!

Ez borzasztó! Nagyon nehéz lehetett. Jobbulást kívánok mindnyájatoknak . Kívánom, hogy minél előbb túl legyetek rajta. Sok erőt kívánok!


Sok, sok puszi Szami

height="80" border="0" alt="Lilypie - Personal picture" />
szamikám
 
 


Eszti!

Nagyon sajnálom ami veletek történt! Csak jobbulást kívánhatok Nektek! Kitartást, és persze ha lesz időd, írjál mi van veletek!!!

Csajok!
Tudom régen voltam, de ez a karácsonyi készülődés mindentől elveszi az időt. Igyekszem még jönni.

Szép napot Mindenkinek!

Adri, Zsófi és Zéti

KépKép
adra
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: