Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nadimo: könnyeket csaltál a szemembe. És nem csak az önzés teszi ezt, hiszen most én is kereshetek másik orvost, másik kórházat, hanem az a mély fájdalom és elkeseredettség, ami a hangodból sugárzik. hogy is mondaná anyukám egy régi kedves barátja...?... "Nincs mosoly a hangodban."
Iszonyat amit az egészségüggyel csinálnak! Komolyan azt gondolnám, hogy dilettanizmus.... Jól működő kórházakat, klinikákat lehetetlenítenek el, borzalmas állapotban lévő kórházakat megtartanak, telezsúfolnak. Az összeszokott, jól dolgozó teameket szétrobbantják, nagy szakmai gyakorlattal rendelkező, céltudatos és hivatástudattal bíró embereket tesznek az utcára egyik napról a másikra.... komolyan nem tudok mit szólni ehhez!
A család egyik barátja ma ment be aranyér műtétre a Jánosba, oda tartozunk hivatalosan..... hát, szavakkal le nem írható állapotok uralkodnak... mintha közvetlenül a második világháború utáni hónapokat taposnánk.... negyven ágyas kórterem, az ágyak függönyökkel elválasztva, lavórok a folyosón, mert beázik a tető... zsúfoltság, kosz, retek és hadd ne mondjam... morcos nővérek (mondjuk megértem, hisz én nem bírnám amit ők csinálnak).... tehát leírhatatlan....
Nem tudom mi lesz itt, de Isten óvjon, hogy betegek legyünk....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Nadimo: küldtem privit, megérkezett?

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Manóci: örülök, hogy lassan-lassan a finishbe érsz! :) szurkolok nagyon! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 

 
 

Csajok!
Döbbenten olvasom a soraitokat. De jó, hogy most éppen mindenki jól van és nincs szükségünk az egészségügyre. Gyorsan le is kopogom.

:idea: A babaruhabörzét lekéstük, a múlt hétvégén volt. Bocsi Dóri, ha már beleélted magad.Azt hiszem későn nyitottam ki a méljüket, nem is figyeltem a dátumra. :oops:

Manóci!
Már nagyon izgulok ám! :D és várom az smst!!!

Kép
flocika
 
 


Köszönöm az infókat. Döbbenet, amit az egészségüggyel művelnek! Remélem, manóci után még én is beférek a régi gárda kezei közé...

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Lányok !

Nagyon aranyosak vagytok, hogy igy együtt éreztek velem / velünk.

Mandala : (megjött a privi, válaszoltam is. )
Nagyon szép és sajnos találó az idézeted. Igen, hiába próbáljuk mindannyian végezni a munkánkat úgy mint eddig, valahogy nem megy.
Az mosoly sem olyan őszinte mint volt.
Szegény anyucik is inkább menekülnek haza, ők sem birják ezt a káoszt. Mivel a nőgyógyászat átépités-felújitás alatt van, leköltözött a szülészetre, de mivel igy nem volt elég a hely a kismamáknak, sajnos megszünt a fizetős szoba.
Hogy meddig azt nem tudom. Nálunk tudni kell, hogy a 4 privát szoba állandóan teli van, sorban állnak érte.
Most lettek gyönyörüen felújitva, az új bútorok, igényes , szép , otthonos hangulatot teremtettek. Most minden a folyosón figyel, a helyükre ágyak kerültek.

Tehát egyenlőre nincs fizetős szobánk ! ( akit érint )

Na midegy. Valahogy csak lesz.

:cry:



Más :
--------------
FIGYELEM !!!!

Akinek mostanában lenne esedékes a baba 6 hetes kontroll vizsgálata, ultranagja, NE a IV. emeleti ambulanciára menjen ( még ez szerepel a zárón ), hanem a Rendelőbe ( Podmaniczky u 109 )
földszintjén található gyermekgyógyászatra. !
A zárón szerepel a dátum, más nem kell csak a kiskönyv, és a zárójelentés . Az ablaknál már NEM KELL külön bejelentkezni. !!!!!

Aki tudja adja át!

Köszi : nadimo :P
nadimo
 
 


sziasztok

ma amúgy is sz.r napom van, mert váratlanul piros betűs nap lett a mai (szoptatás ellenére :(), nem csekély hasfájással, de beleolvastam a topikba, és döbbenet.

Nadimo,
szóhoz sem jutok. :shock: :( :cry: hogy bírjátok.. tényleg nem is tudok mit mondani. :? :( annak örülök, hogy én ápr. végén megszültem, akkor nem volt érezhető semmi rossz hangulat. Mondjuk haza is jöttem másfél naposan Marcival. Ja, és én is ragaszkodtam a fizetős szobához.
Vendég
 


Sziasztok!

Nadimo, szomorúan olvasom a soraidat és nagyon sajnálom ami a Veletek és a kórházzal történik... 2004-ben ott született a kislányom és most várjuk a testvérkét októberre. A szülészek nagy részét is érinti a változás? Mikor derül ki, hogy kik maradnak??? Most találtam egy dokit akinél el tudnám képzelni, hogy a babám szülessen, de akkor lehet, hogy nem is marad a kórházban? :(

Kép

Kép
emendora
 
 


Sziasztok!

Komolyan mondom, elsírom magam attól, amit írtok! Mindent elmondtatok előttem, én is döbbentem várom, mi lesz ebből, és nem értem. El sem tudom képzelni, hogy máshol szüljek, és gondolom, az érintettek meg el sem tudják képzelni, hova menjenek dolgozni :(
Negyedikén szült egy ismerősöm a Mávban, tegnap beszéltem vele, és annyira lelkes volt! Nagyon jól érezte magát ott, mindenki nagyon kedves volt. Csak a dolgozókkal való beszélgetésekből derült ki számára, hogy mi készülődik itt. Ez mindenképp a dolgozókat dícséri!
Nadimo, és minden ott dolgozó! Gondolunk Rátok, Veletek vagyunk, nagyon szorítunk, hogy a lehető legjobban alakuljanak a dolgaitok!

:cry: :cry: :cry:

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Jucc!
Hát kit is láttam ma a Fő utcai benzinkútnál tankolni?Csak nem a férjedet a két kisfiaddal? :D Rögtön megismertem a gyerekeket,olyan édin álldogáltak ott az apukájuk mellett :D .Vizsgáltam őket a pénztárnál,biztos ti vagytok-e,de mivel Te nem voltál ott,csak bizakodtam,hogy elcsíptelek benneteket :D .A férjed lehet mondta is,micsoda bamba nő bámulta a gyerekeket :D .Aztán mikor indultunk,akkor láttam,hogy sétálsz a játszótér felé a benzinkút mögött :D .De addigra már bent voltunk a forgalomban :( .Micsoda bolondok háza volt ma az országban.....Székesfehérváron voltunk,órákba tellett mire megjártuk oda-vissza.... :evil: .

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


szisztok!

én is döbbentem olvastam a történteket..

remélem nem bántjátok ha teszek fel pár képet a gyerköceimröl, és irok is majd, de már csak holnap!

puszika

Kép
Kép
Kép

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Sziasztok !

Mégegyszer nagyon köszönöm nektek a sok kedves, együttérző, bátoritó szavakat az összes dolgozó nevében.
Ez nagyon sokat számit. Jó olvasni a pozitiv hozzászólásokat, örülök hogy akik voltak nálunk, jó szájizzel mentek haza.
Remélem akik most fognak jönni, ugyanigy érzik majd. Mi ezen vagyunk.

Többen kérdeztétek itt a fórumon és priviben is, hogy kik maradnak a team-ből.
Mint már irtam többször, még senki nem tudja, egyenlöre lógunk a levegőben.
Azt tudjuk, hogy a vezetőség Szabolcsos lesz, és hogy a keretszámok ( mármint hogy kb. hány emberre lesz szükség közülünk - a szülészetröl ) igen csak csekélyek. Alig pár ember.
De hogy ki lesz az, és kinek ajánlanak fel állást, illetve hogy az elfogadja-e az újat nem tudni.
Mindenki vár, a papir adná meg a végső döntést. Csak utánna tudunk véglegesebbet.
A papir átvételére már több határidőt kiirtak, de aztán semmi nem történt. Voltunk " pofaviziten ", az is olyan megalázó volt. De ez nem tartozik most ide. A legutolsó időpont a holnap lett volna, de erről semmi értesitést nem kaptunk, igy nem hiszem hogy valami is történni fog. Valaki a hétfőt hallotta, de már kering olyan is, hogy még elhúzzák 2 hétig.
Szerintem félnek hogy ha megadják elöbb, mindenki elmegy, és az újak csak július 1-től vannak. Addig kell valaki aki dolgozik.
De ez csak az én egyéni megitélésem.

Ha van valami fejlemény ill. megtudok valami konkrétot, irok mindenképp.

Üdv: nadimo
:P
nadimo
 
 


Kriszti :) Ez marha jó! Én biztos nem ismernélek meg így a képek alapján, talán csak a gyerekeket :) Tényleg mi voltunk, én a melóhelyemre mentem hitelért kuncsorogni, Apa meg épp arra járt, és a fiúkat lefoglalta kicsit, amíg intézkedtem.
Tényleg őrületes volt ma a város / én máshol nem jártam/, nem is tudom, hogy bírtam, amikor minden nap menni kellett dolgozni. Elég ritkán megyek át a városon, de embertelen ez a meleg, tömeg, dugó, minden. Többet nem hurcolom magammal a kölköket, az tuti! Most nem tudtam hova tenni őket sajna.

Nadimo :) Köszönjük, ha a sok keserűség, szomorúság, nehézség mellett ránk is tudsz gondolni, és tájékoztatsz bennünket!

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Jucc :) olyan hülye érzés fogott el mikor megláttam őket...Tudod,olyan már,mintha nagyon rég és nagyon ismernénk itt egymást.És mikor meglátok egy gyerkőcöt,olyan,mintha már régről ismerném.Odamennék meggyurmázni,szegény gyerek meg csak nézne,ki ez a flúg nő :lol: :lol: :lol: .Borzasztó a város,tegnap ahogy jöttünk haza,az a bűz az utakon,a katasztrofális állapotok,autósok,olyan undorom van,hogy az nem igaz....Az utóbbi 10 hónapban nem nagyon érzékeltük az autó miatt,abba bezárkóztunk,imádtuk,zongorázni lehetett a különbséget.Nem is gondoltuk volna,hogy ennyit számít milyen autóban mész ebben a káoszban,mert előtte is középkategóriás autóink voltak.Na,most jó nagyot estünk vissza,és nem hiszed el,megfájdul a fejem azóta mindennap.Szerintem a dögmeleg a kocsiban,légkondi nulla,ablakok lent ebben a hőségben,bűz be a kocsik miatt,egész nap azt tüdőzöd,és az a hatalmas zaj egész nap....Nem vicc,tiszta víz volt a pólóm,mire oviba-suliba értünk a gyerekekért...Alig várjuk,hogy meglegyen a kisbusz:),szép nagy olasz családunknak:):):):).Addig is nem vagyok telhetetlen,örülök,hogy legalább kaptunk egy kölcsönautót,és mindezt nem gyalog kell megtenni vagy vonattal....Úristen,nem is tudom mikor vonatoztam már....pedig rég mennyit mentünk Velencére,Balcsira.Tegnap nem sok kellett,hogy a Velencei tó mellett mentünk el és bele ne menjek a vízbe.De sem fürdőruci nem volt nálunk,ráadásul nagyon késében voltunk.Ahogy mentünk először Bicskére,aztán onnan át Székesfehérvárra,átmentünk azokon a szép kis falvakon.Akkor éreztem azt a nyugalmat,olyan jól esett ezután a nyüzsgés után.A mi profilunknak megfelelő lenne ott is dolgozni,és aztán meg hazamenni a nyugis,jó levegőre.Olyan csinos kis házak voltak,és a neten láttam mennyivel sokkal olcsóbbak.Mégsem merek ekkora lépést tenni.
Fogyózom!!!!!!!!!!!!!!!Lement 4 nap alatt 2 kg,és annyira érzem és látom a hasamon,hogy az hihetetlen.Remélem megindulok,és megy lefelé tovább,sokat kellene.Rosszul lettem a strand utáni fotóktól :oops: .

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Jaj,Manó,elfelejtettem.... :oops: örülööööööök,hogy egyben vagytok még!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!!

Tényleg nagyon szomorú amiket NAdimo ír :( :( Ráadásul bnőm mostb tudta meg h babát vár megint, és az orvosunk közös, és hát ott dolgozik.....lehet h már aztán majd ő sem??? Őrület!

Kicsit vidámabb: Balázs már eszeveszetten feláll és mászik és felül! Mindezt egy hét leforgása alatt! Teszek ide egy linket, ahol megnézhetitek a csoda mutatványt :)

Ha nem működne, akkor másoljátok be fentre és úgy megnyitja!!

http://videa.hu/play.php?v=jMIEbKjWUyKGtVs5

Kép
borso18
 
 


Na,lányok,drukk,most megy 10-re Domi a Csillag születik válogatására :D !!!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Na, Kriszti mi volt?? Már biztos megjött???? :D

Kép
borso18
 
 


Nagyon megtapsolták,volt nagy dicséret,válasz meg majd csak a végén,augusztusban,ha vége a selejtezőknek :D .

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Délelőtt a Pecsa előtt Apák napi rendezvény lesz híres apucikkal(nekünk a miénk a híresen legjobb úgyis :D ).Szerintem kimegyünk,bár elég nyűgös vagyok a fogyi miatt,de azért erőt kell magamon venni,mert befordulok teljesen,hogy nincs semmi nasi,kötözködős vagyok,ingerlékeny,undok dög.Na de majd ha lemennek a kilók,akkor leszek csak kivirulva!!!! :D

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


A szülésfelkészítőn azt az információt kaptam, hogy a kórházba be kell vinni evőeszközt, bögrét, tányért, stb... TÁNYÉRT??? :shock:
Ezt jól értettem?
Valamiben csak kapjuk az ebédet kiadagolva, abból meg lehet enni, nem? Vagy pl. a levest egy nagy kondérban hozzák ki, és mindenki szed? Vagy hogy működik? "Segítség"!

kétfiús anyuka
babdorka
 
 



Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Húúú,de jó ellevelezgetek itt magamban :D .Jaj,lányok,kertes lányok,de irigyeltelek benneteket most a hétvégén....Olyan idő volt,és még lesz állítólag csütörtöktől....A szép kis panelunkban pont az elsőn laktunk,kert fölött.Mekkorákat pancsoltunk a nagy gumicsónakban az erkélyen,aztán meg leengedtük a kertre a vizet,jó volt mindenkinek.Most meg a másodikon vagyunk,alattunk iroda,autók.Ha kinyitjuk az ablakot,márpedig ki van nyitva egész nap,pont egy buszmegálló fölött van az albérletünk,tódul fel a bűz,négysávos út....Ez télen tök jó kis albi volt,de most,ez iszonyat.Úgy hiányzik egy kis kert,csak egy kis zsebkendőnyi ,hogy kitegyem az árnyékba a kis plédet.És látom,körülöttünk megy mindenki nyaralni,nézegetem a képeket vagy a terveket,és olyan szomorú vagyok.Nekem a mindenem az utazás.De ez eddig többnyire csak álmokban valósult meg.Nem vagyok szívbajos,ha adódik egy helyzet,meg pénztárca,fölpakolom a családot.Domi 1 éves volt,mikor a tesóimmal kimentünk Korfura.Bébiúszásra jártam Domival,és az ottani csoport szervezett ki egy utat.Olyan jó volt,pedig 1 évessel nem könnyű...Akkor jobban álltunk,kocsit(kisbuszt :D )béreltünk,annyian voltunk,és bejártuk a szigetet,mivel egész pici,minden nap máshol voltunk,gyönyörű volt,az a nyaralás annyi emléket adott.Igaz,Domi beteg lett közben,itthon derült csak ki,hogy átment egy tüdőgyulladáson,volt is nagy ijedelem.Előtte,életem első külföldi nyaralásán egy osztálykiránduláson voltunk.Hidegben,télen,Velencébe.Hogy ezt akkor hogy találta ki az osztályfőnökünk nem tudom,de a 3 napos,non-stop utazással,abban a hidegben,oda-vissza buszon alvás,katasztrófa volt.Be sem mentem sehova nézelődni,csak hánykolódtunk az utcákon,élvezni sem lehetett Velencét.Aztán mikor már dolgoztam,összegyűjtöttem egy kis pénzt,elég volt az utazás egy részét,a többit pedig utána részletekben.Na,akkor mentünk ki először Görögországba,megvolt a szerelme esés,tart azóta is erősen :D .Akkor nagyon kevés pénzünk volt,zacskós levest ettünk,meg citromot szedtünk a fákról,igaz vadnyaralás volt :D ,mégis feltöltött hosszú időre.Annyira feltölt egy nyaralás,ez tényleg nagyon igaz,hosszú időre.Nekem nincs semmi olyan szenvedélyem,sem időtöltésem,egyszerűen a nyaralást várom mindig,ennek vagyok a rabja.És ilyenkor kivagyok,ha nem tudunk menni.És ez már így van évek óta :cry: .Legutóbb mikor Domi 3 éves volt,akkor mentünk,most meg már 8 lesz...Igaz,1-2 napra ellógtunk itthon valahova,és épp ezért nagyon tudtuk értékelni azt is.Na,jól kiszomorkodtam magam,legalább van mit olvasnotok :D

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Kriszti, ne szomorkodj!!! :wink: Fel a fejjel lesz ez még sokkal jobb is nektek, meglátod!A nyaralás nekem is hiányzik, mi is a férjemmel évek óta nem voltunk sehol!Utoljára a nászúton 1 hetet a Mátrában! :) De engem mondjuk kárpótol valamennyire a kertesház!Megértelek, mert most így, hogy gyereke(i)m vannak látom, hogy mennyire már családi házban felnőni és mennyire egy sima lakásban!De azért remélem összejön mihamarabb amit szeretnétek, és akkor erre az átmeneti állapotra már csak emlékkép gondoltok vissza!
Viszont bármikor kijöhettek hozzánk, már mondtam a múltkor is.Egész nyáron, én, ill mi a gyerekekkel itthon vagyunk!De a kávé azóta is itt vár ám :wink:
Domcsinak megy a drukk augusztusra, hogy sikerüljön a válogatás!Kis sztár :)

Babdorka, ezen most én is meglepődtem! :shock: Tányérral nem készülök!Az azért szokott lenni.Vagyis abban adagolva kaptuk eddig a kaját!Már az sincs????!!!!Durva lenne :!:
manóci
 
 


Sziasztok!

Babdorka, amikor én voltam bent 2004-ben még volt tányér. Mondjuk nem nagyon ettem semmit az ottani kajából, mert vagy nem volt időm kimenni, vagy ehetetlen volt (nekem valami kímélő menüt írtak fel a császár miatt és rémes volt).


Ha valakinek bármi infója van a változásokról, kik maradnak a Mávos dokik közül légyszi írja meg. Nagyon magam alatt vagyok, végre találtam normális dokit és ahogy olvasom a helyzetet nem sok esély van arra, hogy marad, fogalmam sincs kit válasszak és így is tartok tőle, hogy már késő lesz :cry: . Választani meg mindenképp szeretnék, mert az első babánk császárral született, most jó lenne, ha sikerülne normálisan szülni.

Köszönöm előre is!!!!!!!

Kép

Kép
emendora
 
 


Sziasztok!

Kriszti ne szomorkodj, hidd el ezután már csak jö jöhet, emlékszel te is mindig ezt mondtad, mikor megismertük egymást akkor is..Most én mondom neked.. Drukkolok neked h sikerüljön a válogatás..én lemondtam már rola, nem viszem Gáborkát..

Mano!

örülök h még egyben vagytok..azért vigyázz magadra ebben a nagy melegben, (bár azon se csodálkoznék ha ettöl a melegtöl elöbb születne meg a bébikéd)

Oris!

megnéztem a videot, nagyon ügyes kisfiad van!! Komolyan mondom, elég korán érö tipus!! A környezetembe gyre több ilyen babocával találkozom..

puszika joéjt mkinek

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Manó,Csilla,aranyosak vagytok!! :wink: .A kávét nem fogom kihagyni,ígérem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Most várunk,abban a periódusban vagyunk,hogy válaszra várunk mindenhonnan,és még vagy egy hét addig :( .Én ezt utálom a legjobban,mert szeretek mindig mindent lezárni,tudni mi van,hogyan álljak a helyzethez.Közben kihasználjuk a kis szabadidőt,és nézegetünk házakat.De olyan összevissza infókat kapunk mindenhonnan,hogy új lakásra vagy házra 2 gyerkőccel mekkora a max. összeg amilyen házat nézhetünk,hogy járjon a szocpol.Most mivel az önerőnk elment ősszel-télen,így a szocpol lehetne az önerőnk,de ehhez maximálva van egy határ,amit egyesek 18.5 millióra mondanak,mások 21.5-re is mondják,állítólag a szobaszámtól függ,meg az,hogy vidéken-van-e vagy sem.És hiába telefonálok illetékesekhez,bogozgatom a jogszabályokat,nem haladok előre,nagggggggggyon segítőkészek az irodákban :evil: :twisted: ...Sok ismerősünk kezdett bele így házba,elég volt a szocpol az önerőnek.De akikkel mi összeakadunk,éppíettetőkkel,azok nem mennek bele.MIndnek kell a 10% pluszban foglalónak,és ha a bank elutasít egy sem akar belemenni,hogy visszakapjuk utána.Hát akkor inkább maradok albérletben,de nem fogok megint elbukni esetleg 2 milliót...Amit ráadásul valahogyan meg is kellene addig szerezni.Most próbálunk kész házat nézni,aminél már a burkolást is befejezték,hogy ne erre kérje kifejezetten az építtető.És akkor talán belemegy kevesebb foglalóba is.Előbb utóbb csak lesz ilyen ismerős útján,akkor talán engedékenyebbek lesznek.
Tegnap voltunk évzárón,na én azt is megkönnyeztem :D .Olyan elegáns volt Domi,elfogult szülő lévén megint Ő volt a legférfiasabb :lol: .Aki ismeri közületek,tudja milyen eleven,aki pedig nem,az itt hallhatta,miminden történik vele épp ezért :shock: .Na,ez a magatartásán is meglátszott,erre kapott egyedül változót(közepes) :) ,a többi mind kiváló,a szorgalma pedig még dicséretes is.Na,olyan büszkén olvastam a bizonyítványát,és még a magatartását is,mert ilyen kis vagány eleven rosszalkodó,és közben mennyire okos,látszik is rajta,ha megfeszülne sem tudna jobb magatartású lenne,de nem is akarom már,ilyen kis eleven békaördögnek szeretem :D :twisted: .
Majd teszek föl új képeket,ha lesz rá idegem :D .Elfelejtettem kiváltani a fogamzásgátlómat,az előzőből maradt pár szem,szedtem azt,hogy majd az újjal folytatom,persze nem váltottam ki,és most 3-4 szem bevétele után abbahagytam,és megjött újra :( .Most egy hétig szenvedtem,pár napra nem,majd most újra jön egy hét ebben a melegben,erőm ettől már semmi,és persze ebben az időben fogyni sem tudok,már észrevettem eddig is.Sanyargatom magam ebben a melegben,és nem megy le szinte semmi.Jó,legalább a 75 helyett a 73-at tartom,érzem ezt a 2 kilót is nagyon!!!Ennek legalább örülök :D .
Lányok,nálunk a szúnyogok olyan szemét módon csípnek!!!!Hatalmas piros udvaruk lesz,de tényleg,20Ft-os átmérőjű,közepén váladékozó sárga.Mikor pár éve nyaraltunk,akkor voltak ilyen szunyik,mintha valami szeméttel akarták volna irtani őket,de nem sikerült.És hatalmasak lettek!!!!! :shock:

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Babdorka !

A kórházba tényleg hozni kell az evőeszközt, poharat magaddal.
Tányért is hozhatsz, de nem azért mert nincs miből enni.
Jó az ha van nálad, és elég egy kis tányér is.
Az étkezés az ebédlőben van, teritett asztalnál.
Olyankor minden anyuka aki enni szeretne oda ül, van mikró, vizforraló.
Az ebédet külön dobozban szállitják, a leves ill. a második külön kis t
tányérban van, a doboz pedig melegen is tartja elég sokáig.
Szerintem elég kúltúráltan történik az étkeztetés.

nadimo
nadimo
 
 


Lányok: ne akadjatok ki a tányéron. A szülészeten - reméljük - nem csak ebédet adnak, hanem reggelit és vacsorát is. Azt gondolom a zsömlét elrágcsálni csak kultúráltabb egy kistányéron, mint egy szalvétán... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Nadimo,
nincs esetleg újabb infód a kórházról??? Egy másik topicon azt olvastam, hogy csak 2 doki marad a mávosok közül :( :( :( .

Kép

Kép
emendora
 
 


Sajnos igy van, legalább is a legutóbbi döntésnél igy volt.
Zajlanak az események , egyenlőre még nem tudok biztosat.
Reméljük változnak a dolgok pozitiv irányba, mert ez igy ....
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
nadimo
 
 


:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Semmi érteleme nem lesz ennél a kórháznál maradnom, ha a dokim sem marad már ott meg mindenkit és mindent lecserélnek.

Kép

Kép
emendora
 
 


emendora, ezzel én is így vagyok, pedig júliusban szülném a 3.gyerekem a mávban..... és én sem véletlenül választottam a kórházat, hanem a jól ismert okok miatt... de azok megszűnni látszanak ezzel az átszervezéssel... :cry: :evil: :evil: :evil:

melyik fórumon olvastad, hogy csak két doki marad? ..és lehet már tudni, hogy ki az a 2?? :roll:

KépKépKép
mütyürke
 
 


nem, még sajnos nem tudni ki az a kettő, vagy legalábbis így a neten nem tudom kideríteni, tőlük kellene kérdezni, de ha július elején szülsz, akkor nincs esélyed még a régi orvosodnál maradni? az nlc-én is van egy mávos topic, ott olvastam.

Kép

Kép
emendora
 
 


köszi,
hát júl.16. prog. császár... hacsak nem indul be előbb... :lol:

jó lenne, ha még beleférnék :roll: :roll:

KépKépKép
mütyürke
 
 


Nagyon-nagyon sajnálom, hogy ezt a kórházat sem íkmélte a változás :-( Szerencsére engem már nem érint a szülés téma, de a gyerekeim a Mávban születtek, és bár voltak negatívumok, azért mi nagyon elégedetten jöttünk haza, és más anyukák más kórházbeli beszámolóihoz képest meg kell állapítanom, hogy remek dolgunk volt a Mávban, úgy a szülés körülményeit, mint utána a babák ellátását, tapasztalatokat, segítséget illetően.
Persze, egy változás jót is hozhat, de minek is vernek szét egy jól működő rendszert????????????????? :evil:
topszlix
 
 


Sziasztok csajszikák!

Képzeljétek mit hallottam ma. Egy kedves barátnőm a dokijával mára beszélte meg a programozott csaszit és amikor ma reggel bementek zárva volt a kórház. Szülés elmaradt. :shock:
Azért ez nem semmi!! Reméljük kedves MÁVunkal ilyen nem történik, igaz Nadimo?

Kriszti!
Mit csinált Domi a válogatáson? Mármint milyen műfajban jelentkezett?
És ne búslakodj, a te mentalitásoddal lesz még kertes házad!!
Addig meg randizzunk egyik nap a Dagályon.

Manó!
Mi újság? Már nagyon várok egy smst :wink:

Csilla!
Nem csinálsz honlapot? Mindig lesem a változásokat, de semmi.

Mütyürke!
Gratula a hármaskához, üdv a nagycsaládosok körében. :D
Mesél egy kicsit magatokról!

Velünk minden rendben.A nagyoknak megvolt a biziosztás.Briginek az angol és a környezet(szintén angol nyelven) lett 4-es a többi mind 5. Ma voltunk a gimiben is beiratkozni.Nagyon aranyos az osztályfőnök. 8, nem írtam el,!! nyolc gyereke van!!!! :shock:
Tomi bizije sajnos nem lett ilyen fényes. Nehéz úgy jó tanulónak lenni, ha nem tud az ember nyugodtan a fenekén ülni :) :evil:
És van jó hírem is!! Andrist felvették abba a bölcsibe ahova költözünk. Hatalmas mákunk van!!!Nem kell a kerület másik végébe buszoznunk.
Na tessék, apa kiköltözött a fiához az erkélyre aludni. De még nem döntöttem el, hogy ennek most örüljek vagy szomorú legyek :wink:
Jó éjt!

Kép
flocika
 
 


Sziasztok,

Még vagyunk, egyben!! :wink:

Floci, gratula Brigi jó eredményéért :) Tomi, meg hát....fiú! :wink: Ő majd az egyetemen lesz jótanuló!Addig érik be!
Andris bölcsije, hurrrrá :)
Mi még nem kaptunk az oviról semmit!
Én is nagyon küldeném már azt az sms-t!!!!Elhiheted!


Főleg amiket írnak itt most a kórházról!2 orvos marad????????????? :shock: Ez nagyon durvaaaaa!És főképp Szabolcsos vezetés lesz, ezt én is hallottam!Ami engem főleg szíven üt, mert ott olyan "szuper" :twisted: :? orvosok vannak akik nekem 3 éve 8 hetesen nem vettek észre egy méhen kívüli terhességet!!!!!!!!Szóval ilyenek veszik át itt a jó kis orvosi+nővéri team-et!Hát menjenek a pi.....a Horváth Ágnessel együtt!
Fú, minnyá megindul a szülés olyan pipa lettem!De ha még bent leszek amikor megjönnek az új emberek, tuti a nagy számmal hangot is adok majd a múlt béli sérelmeimnek!!!!
Kiosztok mindenkit, nehogy már beleülnek ott a jóba, és a sok dilettáns jól is érezze az ő szar kórházuk után itt magát! :twisted: :twisted: :twisted:

Kriszti, nyugi, találtok majd megfelelőt, csak a hitel a gázos, azt kéne már találnotok egy jó bankot!
73 kg???? :roll: Hát nemtom, pont a múltkor megnéztelek az iwiw-en.Olyan jó az a kép rólad!Én min. 10 kg-al kevesebbnek saccolnálak!Így ránézésre!És ez nem bókk, tényleg így van :wink:
Bizihez gratula nálatok is :)

Csilla, elpostáztam a katalógust már a múlt héten megkaptad?

Mütyürke, üdv :wink:

Nadimo, elárulod privibe a neved?Jó lenne bent személyesen látni, és dumálni :wink:

Drukkoljatok már, hogy menjünk szülni.Nem bííííírom már itthon, menni akaroook! :P
manóci
 
 


Hello mindenki !

Reméljük azért a zárva tábla nem lesz kint. :roll:

Az azért elképzelhető, hogy a MÁV -os felirat helyett más név lesz kint, mert a MÁV mint olyan július 1-jével már nincs . Más lesz a nevünk az összevonások miatt. :oops:

Üdv .
nadimo
 
 


Nagyon elszomorító ez az egész...

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Látom teljes a káosz Máv fronton! Hurrá! Végre találtam egy dokit aki nem csak a szakmai indokokat veszi figyelembe, hanem engem, mint embert, mint anyát, mint nőt!!!! És most nagyon úgy néz ki a dolog, hogy K.O.! A csudába!
Tényleg, arról tudtok-e valamit, hogy mennyi ideig tartanak bent csaszi után? Csak mert az unokahúgom kolléganője megszült (jó, ő nem csaszival, hanem simán, de gátnyiszája volt....) szerdán és pénteken hazaengedték úgy, hogy a baba nem szopott és be is sárgult..... és ott volt a hétvége... még egy receptet sem kaptak... :roll: ez a János volt, nem a Máv.....
Amúgy a családunk barátját is műtötték (őt aranyérrel), már fentebb írtam róla... és tök sok komplikáció lépett fel műtét közben, ráadásul utána is... úgyhogy valszínű újra műtik... ennek ellenére hazaengedték a műtétet követően 4. napon úgy, hogy előző nap még elájult amikor megpróbálták felállítani az ágyból..... :shock: Most meg otthon injekciózza magát.... nesze neked egészségügy! Nem azért, mert én is szívesebben nyögnék otthon, mint a Jánosban (volt valaki közületek a sebészeten? Hát, az kész horror!!!), de ha már fizetek egy nagy valag TB-t egész életemben, akkor talán nem nekem kéne megvennem a fájdalomcsillapítót a patikában és bevinni a kórházba, meg talán megérdemelnék annyit, hogy arra a néhány napra amíg oda kényszerülök (a kórházra gondolok) ne tépázzák már meg az emberi mivoltomat..... nem értem... a lepukkant, gáz kórházat megtartják, a jókat meg szétcincálják.... Horváth kisasszonyt beküldeném néhány hétre..... (de nem ám külön szoba, vagy magánklinika, csókolom!!!!!) Oda anyukám, ahova minket küldesz... oda!!! Bár én küldeném különb helyekre is a kedves hölgyet..... :twisted:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala, én négy napig voltam a Mávban 2004-ben és császáros voltam. Saját kérésre jöttem el, de nem volt gond. Most sem szeretnék több időt kórházban tölteni...

Kép

Kép
emendora
 
 


A haza adás a betöltött 4. napon van, császárosoknál a 4-5 napon.
Van lehetőség idő elött is a hazamenetelre, de az első 24 h-át mindenképp célszerü megvárni.
Ha a baba és a mama állapota is megengedi, haza lehet menni, és a betöltött 4. napon vissza jönni a szürésekre és a BCG oltásra.
Ilyen esetben ( ie. haza adásnál ) ki kell tölteni egy papirt, amin szerepel hogy milyen problémák adódhatnak a 4 nap alatt. Tehát saját felelősségre viszed el a babát.
:lol:
nadimo
 
 


Jányok,köszönöm a bátorítást:)Igen,Flocika,jól látod a mentalitásomat :D ,addig úgysem nyugszom,amíg el nem érem amit szeretnék.Most kicsit lassabban és nehezebben megy,de azért csak sikerül reméljük:)Bizi meg ne érdekeljen,Domit is fegyelmezni kell sokat,sokszor már szinte semmi de semmi nem használ...És egy percre sem ülne meg Ő sem a fenekén.... :D .
Csilla,köszi neked is,hogy most meg Te írsz nekem ilyeneket.Igen,emlékszem,mikor az elején meg én írtam neked :) .
Manó,tényleg minden elismerésem,én nem tudom hogy bírod ezt a dögedék meleget.Nem vicc,nálam ott a hintőpor a kocsiban,mert annyira szakad rólam a víz,hogy a combom kidörzsölődik,ez borzasztó....Törülköző,hűtőtáska,tiszta strand,csak a hűs pancsi hiányzik :( .Dorináék legalább pancsiznak az oviban,Domi meg a maminál hűsöl a szobában,betankolt társasokból, a disney monopoly a kedvence,hát mi felnőttek is imádjuk,nagy csaták vannak-már ha Dóri hagy minket :D :D .Ha kicsit még vártok,Domi másodikán született,ünnepelhetünk együtt :D .

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Jaj,két dolgot elfelejtettem:
Manóka,a súlyom bizony annyi,csak igyekszem a kevésbé előnytelen fotókat fölrakni :D .
Flocika,Domi a prózához hasonló kategóriában indult.Vagány előadásban adott elő egy kis szöveget(Sün Balázst).De fetrengtem,olyan szövege van.Ezt adta elő az ovis évzárón,és akkora sikere volt,ezért bátorkodtam a selejtezőre ezzel nevezni :D .

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


bocs, hogy elmaradt a bemutatkozásom... :oops: :oops:
de annyira felhúztam magam... :evil: :evil: :evil:

szóval ismertek, ha emlékeztek még rám, panka1971 néven szerepeltem, de vmiért nem tudtam ezzel a névvel belépni egyszercsak, úgyhogy újra kellett regisztrálnom... :roll:

köszi floci és manó az üdvöt... :lol:

KépKépKép
mütyürke
 
 


Igen,én emlékszem rád,üdv.újra itt!!!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


köszi kriszti neked is :)

én azért olvasgattalak titeket is.. :wink:
kriszti, értetek én is végigizgultam a hitel mizzériátokat... :?
sőt, az ismerőseimnek is veletek példálóztam.. :oops:
remélem rendbe jönnek a dolgaitok... :wink:

KépKépKép
mütyürke
 
 


De aranyos vagy :D .Hát az biztos,hogy erről sokan hallottak,ha valahova megyünk ingatlan vagy bank miatt,és megemlítjük,többen mondták már,hogy eljutott hozzájuk is.Azóta annak a pasinak a postaládájára valaki ráfestette,hogy tolvaj csaló,aki minket is átvert.A szomszédai szerint is nagyon sokan verik az ajtaját.A rendőrségre bevittük múltkor,mert megláttuk az utcán.Annyira pofátlan és magabiztos volt,hogy jött mellettünk,magától,tüntetve,hogy úgysem tartják bent.Meg is mondták,ezzel nem tudnak mit kezdeni,még mi járattuk le magunkat.Holott ezt csinálja családokkal,mindenki kutat utána,és százerzrekért tönkretesz családokat akár egy életre.A felesége meg lassan nyugdíjas,de mintha amerikai filmsztár lenne úgy néz ki,van miből....a lánya meg külfödre jár nyaralgatni belőle.Undorítóan igazságtalan ez a világ.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


a legelszomorítóbb, hogy nem ő az egyetlen... :evil: :evil:
én a hitel centrumokon is kivagyok akadva... tök pofátlanok, gyakorlatilag semmit sem csinálnak! ..bár..amint írtad a banki ügyintézőkben sem lehet megbízni... :roll:
mi is most állunk (építkezés) hitelfelvétel és szocpol előtt... meg van a bankos emberünk rá, 1000%ig tuttinak néz ki, de a rossz példák után nem merem előre tuttira érezni... :?

KépKépKép
mütyürke
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: