Új privát üzeneted érkezett!

Fanni :lol:
en voltam akinek nem jott ossze a meglepi mert a paicur belefurta az arcat a lepenybe.De szerintem a 17. heten biztos tunak meg jo felvetelt kesziteni :lol:
Pont az elozo oldalon irtam neked hogy szeretnek bekerulni a tablaba :lol: Ime az adatok:Korhaz-VUB Brusszel,Kor-29,kiskatonak miatt,kislany-Laura,szules v. ideje-04.04.2008
Koszi elore is :lol:

Donika :lol: ,
jot mosolyogtam a fazonigazitason :lol: a koromvagas mar nekem is kesz buveszmutatvany :lol:

Kép
petitpois
 
 


Pandacska,
ki fog hiradozni Dorkarol?

Kép
petitpois
 
 


Petitpois :P
S jól sejtem, hogy 1. lombik?
Nálam inkább a 2 baba miatt nem látszanak jól esetleg az események, de azért mégis hátha :roll:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 

 
 

Fanni :lol: ,
igen az elso :lol: .
Szerintem a 13. heten meg eleg jol latszodnak,persze csak ha ok is akarjak :lol: :lol:

Kép
petitpois
 
 


Lányok!
Lafi nem hatalmazott fel,hogy irjak rola de én még is bátorkodom mert mindenki aggodik érte!
Szoval ugy néz ki még is csak mütik,reggel derül ki,hogy holnap vagy holnapután!
Átbeszélték mégegyszer az orvosokkal mert nagyon nagy fájdalmai voltak amikor bevitte a mentö és nem akarta hogy megismétlödjön!!!Ami teljesen érthetö csak az orvosok szarakodását és totojázását nem értem már megint....! :evil:
Ha Pandus nem jön és tudok valamit akkor irok nektek!
Szegényke nagyon hiányzik neki a kis Hunor!! :cry: :cry:

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Sziasztok!
Voltam ma megint 4D-n, de megint nem láttunk szinte semmit.
Vagy takarta magát vagy befúrta a lepénybe, úgyhogy feladtam.
Végülis tökmindegy, lényeg hogy jól van, jó nagy és minden rendben.

Orsi,
kiderült a mai 4D-n, hogy első és hátsó fali járulékos lepényem van, amit direkt kinyomtatott a csajszi, hogy ez fontos és mindenképp mutassam meg a dokimnak
ez pontosan mit jelent, Te tudod???
ő nem akarta mondani, hogy nem akar paráztatni...
gondolom szülésnél nagyon oda kell figyelni?!?!???

Fanni,
én is a 17.hétre terveztem be a 4D-t, de némi bevérzés miatt előző héten ultrahangoztak és rögtön mondta a doki, hogy fütyis.. :D
különben az volt a nagy élmény (18.hét 4D), a későbbi felvételek már rizikósak, főleg ikreknél

Petitpois,
örülök, hogy minden rendben, nálunk is nagy a bébi.. :D
már amennyire ezt meg tudják előre mondani.. :roll:

Kép
fendike
 
 


fendike írta:Orsi,
kiderült a mai 4D-n, hogy első és hátsó fali járulékos lepényem van, amit direkt kinyomtatott a csajszi, hogy ez fontos és mindenképp mutassam meg a dokimnak
ez pontosan mit jelent, Te tudod???
ő nem akarta mondani, hogy nem akar paráztatni...
gondolom szülésnél nagyon oda kell figyelni?!?!???

ki csinálta az UHt?
mert azt, hogy hol tapad a lepény azt el lehet nézni is.
ez annyit jelent, hogy a lepényed két helyen is tapad, de hogy ennek mire van hatása azt nem tudom. Önmagában sem az első sem a hátsó fal nem gázos.
nem tudom, hogy a szüléssel összefügg-e ez bármennyire.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fendike!
Én sem tudom, mi lehet ilyenkor a gond, de hozzáteszem nagyon nem szeretem, ha ijesztgetik a kismamát, közben meg lehet, hogy semmi különös az egész, csak okoskodott! Akinél voltál az szülész is egyben?
Egyébként ma már jobban vagy?

Anikó!
Köszi az infót Lafiról, most nagyon kijutott neki, remélem mielőbb kiengedik már, és végre csak Hunorkával foglalkozhat! :D

Mi ma voltunk szülőszoba látogatáson, sok hasznos dolgot mondtak el! Kicsit beijedtem, pedig tényleg nagyon szépek a szülőszobák, a kórtermek, tiszta stb., de vhogy egy picit félek, mi lesz velem....???????????? :shock:
A kórtermek is tiszták, és szépek, nem is tudom melyiket érdemes választani? :roll: Van VIP szoba, tehát 1 ágyas, 10.000 ft/nap, van 3ágyas, 6 ágyas, meg 5 ágyas, annál egész nap ott van a baba, csak éjszakára viszik el!

Kép

Kép
donika
 
 


Orsi,
egy szonográfus, 4D-s rendelőben...
nem mondta, hogy nagy baj lenne, csak állandóan visszatért rá és hogy mindenképp mondjam a dokimnak.. :roll:
a lepények jó helyen vannak, azt nem firtatta
logikusan gondolom annyi, hogy mivel csak erek kötik össze a két lepényt, szülésnél vigyázni kell
de azt nem értem, hogy ez elszakadhat, lehet, hogy egy része bent marad???? fura lenne....
azt magyarázta ezzel kapcsolatosan, hogy ők régen a margitban mindig csináltak eü. kaparást szülés után.. :roll:
na mindegy, majd mondom a dokimnak, kiváncsi vagyok mit reagál.. :shock:

Kép
fendike
 
 


Donika :D
én azt javaslom minden első babát szülő ismerősömnek, hogy többes kórtelembe menjen.
Jó, ha van körülöttek olyan, aki már látott gyereket előtte, jó ha van akivel lehet beszélni, tanácsot kérni... stb.
Többedik gyereknél már mind1.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! :D
Én is azt gondoltam, hogy talán legjobb a 3 ágyas, ott csak etetéskor hozzák a babát. Az 5 ágyasban, ott reggel 8-tól este 8-ig ott van a pici, nekem kell tisztába tenni, meg minden. A szülésznő ezt pártolta a legjobban, mert legalább már akkor összeszokik az anyuka a babával, mondjuk ebben is van vmi, de azért ott van még 4 baba, és biztos nem egyszerre sírnak, vagy tényleg ez a legoptimálisabb, szerinted?

Kép

Kép
donika
 
 


Donika,
Te melyikben is szülsz???
nekem barátnőmnek volt úgy, hogy ott volt végig a baba és hát annyira nem akarta mondani, de láttam rajta, hgy nem örül, ráadásul császáros volt és ott hagyták a babát, férje bent aludt vele és ő kelt fel a bébihez... :oops:
sztem az a legjobb ha Te irányíthatod, hogy mikor legyen ott és ha már nagyon terhes, akkor elviszik

Ez a szobakérdés nekem is dilemmám, tök logikus amit Orsi ír, viszont a Kútvölgyiben a sokágyasokba nem lehet látogatni és az nagyon zavaró, hogy a huzatban a csapóajtónál állva mutogatom a gyereket!!!
Ezért én eleinte 1ágyast gondoltam, viszont mostanság a 2ágyasra voksolok, dehát meglátjuk.
Sokszor ezt nem is lehet irányítani, ha vannak pl. már az áhított szobákban... :?

Kép
fendike
 
 


Donika! Saját vélemény, tapasztalat: mindkét gyerekemmel babás szobában voltam, az első éjszakát kivéve mindvégig velem voltak. Nem a nővérkéknek szülöm őket, miért kellene másnak tisztába tenni vagy hasonlók? Másik: ahol csak szopira viszik ki a babákat, számolj azzal, hogy bent meg is etetik (hogy csönd legyen, nekik ez a fontos), neked meg kihozzák szopira a tele pocakkal alvó gyereket szopni. :twisted: És utána megy a sírás, hogy nem szopik (jól van lakva, miért szopna?), pedig én mindent megtettem... Akkor tesz meg az ember mindent, ha mellette van első pillanattól fogva. Ja, és éjszaka is velem volt Ádám is + Bálint is, nem csak nappal.
Én "pihenés" szempontjából bánom, hogy nem mentem 1 ágyasba (ment a nagy horkolás, ami borzasztóan zavart), viszont más babák sírására nem nagyon ébredtem fel, csak a sajátoméra. Én elég sok vért vesztettem szüléskor, felkelni is csak segítséggel tudtam, de a babát nem adtam volna be... jobb volt így nekem. De van, aki tud pihenni és jobb neki ha nincs ott a gyerek. Én megmondom őszintén, aludni se nagyon tudtam a kórházban, alig vártam, hogy hazajöjjünk, én ott csak a túlélésre játszottam. De ha szoptatni akarsz, könnyebb dolgod lesz, ha nem adod be a babát. Bocs, ha hosszú lettem...

Petitpois, meddig maradhatsz majd otthon a szülés után a babával?

dkata
 
 


Csajok... engem most megköveztek, de nekem ez olyan fura.... :oops: :oops: :oops: A szülés és születés rólatok és a babákról szól. Nem arról, hogy látogatók meg hasonlók... Lehet, hogy én gondolom rosszul, de én megmondtam, hozzám ne jöjjön senki, majd szólok, ha oké vagyok. Nem a látogatókra, a babára és magatokra kell energiát fordítani. És azt már csak félve kérdezem, ha otthon lesz "terhes" a baba, akkor hová teszitek? :lol: :wink: Ez innentől kezdve 24 órás szolgálat és nem nagyon van szabadnap...

dkata
 
 


Kata,
én nem úgy gondoltam a látogatókat, hgy az a fontos, hanem a közvetlen családra, akik nagyon közel állnak hozzám és iszonyatosan várják ezt a kisbabát velem együtt
barátnőm szült a Kútvölgyiben, minden szuper volt neki, csak ezzel az eggyel volt baja, hogy amikor jött pl.az anyukája akkor sem ülhettek le együtt vhol, hogy csodálják a babát, hanem álldogáltak a csapóajtónál

Azt meg mindenki tudja, hogy ez 24órás szolgálat, csak különbözőek vagyunk, van aki magabiztosabb, van aki kevésbé és szeretné ha először megmutatnák neki a dolgokat.
Én most azt mondom, hogy állandóan legyen velem a baba, de azt sem tudom elítélni aki 2 napos vajúdás, császár után azt mondja, hogy nem bánja ha kicsit elviszik, hogy újra erőre kapjon...

Kép
fendike
 
 


Fendike! Értem. :lol: Anyukával üldögélni úgysem nagyon tud az ember lánya, inkább álldogál, mert fáj a gátmetszés, vagy húzódik a seb... :lol: :lol: :lol: szép kilátások! :lol: Szerintem ha a kórteremben veled van a baba, a csecsemősök szívesen megmutatnak mindent! Nekem a második gyerek is olyan volt, mint az első, ugyanúgy "meg kell tanulni", mert ők is másmilyenek. De az biztos, hogy nagyon jó lesz, akárhogy is alakul. A választás úgyis a tiéd, ügyes legyél!

dkata
 
 


Donika :D
én biztos azt választanám, ahol a legtöbbet velem lehet a baba.
Ha x óránként hozzák szerintem azért nem jó, mert nem tesz jót a szopinak.
24 órás rooming-in nincs is???

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! :D
A VIP szoba, az lehet, hogy 24 órásra is kérhető, nem tom, majd még a szülésznőt megkérdezem! Az biztos, ha nem akarok egyedül lenni a szobában, és szeretném, ha ott lenne a baba, az csak 5 ágyasban oldható meg, olyat meg nem akarok!

Kata! :D
Hú tényleg, ez eszembe se jutott! Biztos igazad van, mert tegnap, amikor megnéztük a kórtermeket, épp etetési idő volt, és bizony egy kisbaba sem sírt, amikor vitték cicire!!!! :? Akkor lehet, hogy az 1 ágyas marad, úgyis bejön anyukám, anyósom, akik tudnak majd segíteni!

Fendike! :D
Én Nyíregyházán fogok szülni! Nekem is mondta az egyik brnőm, hogy jobb, ha több ágyasban vagyok, és ne legyen ott a baba, mert tök fáradt volt, de viszont amit Kata írt, abban nagy igazság van!
Mi azért is mentünk el erre a felkészítőre, mert állítólag elsőbbséget élvezhetünk, ha VIP szobát kérünk!
Meg legalább megtudtam, hogy vannak alternatív szülőszobák, az is 10.000 ft! Nem tudom, mennyivel jobb? :roll:

Kép

Kép
donika
 
 


Fendike!
Szerintem a nővérkék is segítenek, ha megkéred őket a tisztába tétellel, szoptatással kapcsolatban! Gondolom az utóbbi megy nehezebben!
Ennek az előkészítőnek lesz 2. része is, az a babaápolásról fog szólni! Ti mentek vmi ilyesmire?

Kép

Kép
donika
 
 


Fendike,
ugy latom a te piciked is ugyanolyan titokzatos mint az enyem :lol: En sem megyek tobb 4Dre bar a tegnapelotti UHn nem takarta el az arcat de az csak sima2D Uh volt igy nem sokat lattam...Mikor mesz a dokidhoz?Kivancsi vagyok mit mond a lepenyre..

Donika,
en nem jarok felkeszitore mert a korhaz amit valasztottam flamand es hollandul eleg gyengen beszelek igy nem is ertenem amit mondanak :lol: De mar voltam ketszer a szuleszeten(sajnos az ugyeleten) es lattam hogy szep tiszta modern igy ez meggyozo volt...A babaapolasi kurzus miatt irigyellek az bizti hasznos lesz :lol:

Kata :lol:
elvileg csak 20 hetet maradhatok de utanna kiveszem meg az eves szabim es az un. szuloi szabit is es ha kell akkor fizetesnelkulire is elmegyek mertt 1 evig legalabb vele szeretnek lenni :lol: Nem szeretnem 5 honaposan bolcsodebe adni,ami egyebkent itt teljesen normalis sot mar a harom honaposokat is beadjak :shock:

Szobaval kapcsolatban en az egyagyas fele huzok,mondjuk itt csak egy es ketagyasok vannak,es itt a baba vegig az anyukaval van tehat valasztas sincs.Bar en pont igy szeretnem meg ha kemeny is lesz az elejen de igy legalabb hamarabb osszeszokunk :lol:

Tegnap voltam a regi dokimnal,nagyon rendes volt es egybol adta a leleteimet meg kernem sem kellett :lol:

Pandacskarol tudtok vmit?
Es Csiperke?Jucmuc?

Kép
petitpois
 
 


Petitpois!
Pandácskával nincs semmi gond, csak vmi dolga van, talán ma este már lesz is!
Nem semmi, hogy már 3 hónaposan beadják bölcsibe a babát, azért az durva! Én úgy tervezem, hogy itthon maradok, és két éves kora körül legyen meg a 2., és majd csak utána megyek vissza! Na de ez csak TERV! :wink:

Kép

Kép
donika
 
 


Sziasztok!

Lafiról mi hír van?
Sokat gondolok rá,remélem nem a feje felett gondolkoznak a továbblépésről.

Fendike!hol voltál 4d?mert nekem is ott mondták anno,hogy milyen az agykamrája a babának,de nem akart ilyesztgetni,de mondta hogy szóljak mindenképp a dokinak,jól beparáztatott,aztán most azt mondták,hogy nincs semmi baja,tök normális a feje.
Csak kíváncsi vagyok,hogy hol mondták,lehet hogy egy helyen voltunk.

Rólam:holnap nst,uh,aztán meglátjuk,hogy mi lesz a végeredmény.
nem érzek keményedést,nem szállt még le a hasam,nagyon néha görcsölgetek egy picit.
Semmi jelét nem adja,hogy ki akarna jönni,pedig biztos picike a helye,mert ha megmozdul,feszíti az egész hasamat,tiszta kemény lesz,éha azt hiszem keresztbe vágja magát.

Jucmuc???????????

Kép
csiperke
 
 


Donika,
én abszolút az egyágyas szoba felé húzok és szeretném ha minél többet ott lenne velem
ha foglalt lesz, akkor marad csak a 2ágyas
ezek azért is jók, mert jöhetnek a lelkes nagyszülők is, ahol sokan vannak oda még az apukát sem engedik be, ami logikus, mi van ha vki épp szoptat... :?

Csiperke,
genesisben voltam!!
ne siettesd a dolgot, van még azért pici idő, lényeg hogy Orsi jól érzi magát...
dokihoz holnap megyek, de ez csak helyettesítős mert az enyém még külföldön köv. UH nemtom mikor lesz, kivi vagyok mond-e vmt.. :roll:

Petitpois,
nem csodálom, hogy nincs kedved 3 ill. 5 hónaposan beadni, annnnnyira picik még akkor és nagyrészt szopiznak is
én nem igazán értem ezeket a rendszereket, lehet hgy az is túlzás ami Mo-n megy, de 1év a minimum sztem!!!

Donika,
én hasonlóan tervezek mint Te!! :D
tanfolyamra nem járok, volt körülöttem 1-2 kisbaba és hát bízom az ösztöneimben... :oops: majd meglátjuk!!!
és persze, hogy megkérem majd hogy mutassanak meg ezt-azt, végülis szoptatni még nem volt szerencsém, dehát azt úgyis majd csak akkor tudja az ember.. :D

Kép
fendike
 
 


Fendike!
én is ott voltam. :roll: :shock:
Engem is ott paráztattak be.
Kíváncsi vagyok,mit mondanak majd neked.

Kép
csiperke
 
 


Petitpois! Azért kérdeztem, mert emlékeztem, hogy egyszer már írtad, csak nem emlékeztem pontosan... Szerintem is otthon kell maradni ilyen picikkel, az első 2 év nagyon fontos. És aki megteheti, az maradjon tovább is, bár sokan azért maradnak, mert nincs hová visszamenni dolgozni és ez elég szomorú. :cry: Nekem Ádám 5 hós korától volt bölcsis, kényszerhelyzet volt, egyetemre jártam. Nem kívánom senkinek. Én ezért is maradok itthon Bálinttal, ameddig csak lehet. :lol:

Szoptatás: szerintem a finish-ben lévőknek érdemes olvasgatni valami rendes szakirodalmat, mit, hogyan, mert szülés után már nincs idő. És sokan tényleg azért nem tudnak szoptatni, mert a kórházban nem segítenek eleget (érdekes módon nekem Ádámnál 14 éve :!: sokkal többet segítettek), vagy béna a védőnő és a gyerekorvos (és felírja a tápszert, ezzel el is intézve az etetés kérdést, ahelyett, hogy megnézné a mellretételt és segítene). És aki szoptatni akar, az mindenképpen segítséget talál a babáson, ott sokan vagyunk, akik szoptatunk, vagy akiknek korababája volt, és sikerült hónapokig fejni a tejcsit. Úgyhogy gyertek majd át, várunk benneteket! :lol: Olyan izgi, hogy ilyen sok baba születik most... :lol: :P

dkata
 
 


Sziasztok!

Icsilya!
Szeretnék tőled valamit kérdezni! Ha jól emlékszem egyszer a Kaális fórumban te írtál egy krémről valakinek, ami segít abban, hogy a műtéti hegek halványodjanak! Megírnád nekem mi a neve? Köszi szépen előre is!

Fendike!
Ne aggódj biztos nem lesz semmi gond a méhlepénnyel! Én azt nem értem magamnál, hogy egyik uh-n azt mondják, hogy mellső fali, a másik uh-n meg azt mondják, hogy hátsó fali a lepény! Ez miért van? Máshogy mérik?

Mi is szombaton megyünk a Genesisbe, mert a szegedi Klinikára 22.hétre kaptam idópontot a genetikai uh-ra, és addig nem szeretnék várni. Szeretném, ha alaposan megnéznék! Remélem nem lesz gond!
Bár az afp-met csak jan. 23.-án tudom meg, dec. 27.-én levették, de előbb nem adják ki, majd a védőnőnél lesz.

Vércsoportot is még csak a 16.ik héten néztek, bár fölöslegesen, mert tudom, hogy BRH- vagyok, papírom is van róla, de nem fogadták el. :? Van közötettek negatív vércsoportú? Nekem akkor többször nézik majd a vérem? Azon kívül csinálnak még valamit?

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Sziasztok Lanyok! :D

Itt vagyok itt vagyok! :D Jol esett, hogy hianyoltatok köszönöm! :D

Kicsit hosszu leszek...elöször is minden rendben velünk, egyben vagyunk es a baba is jol van!

Hetfön hivtuk az orvosomat idöpontert es mar aznap este mehettünk is hozza.
Ultrahangozott, nagyon akkuratusan meregetett nezegetett akkor mar kezdtünk aggodni. Aztan a vegen mondja, hogy kicsi a baba.. :shock: :shock: szörnyen ereztemn magam.

Azutan mikor mar jol rank hozta a fraszt elmagyarazta, hogy a baba teljesen aranyos tehat nem egyes testreszei kisebbek masoknal hanem egyszerüen kicsit kisebb baba.
Berendelt tegnap reggelre egy vizsgalatra ami megmutatja ha a baba szenved es esetleg azert nem nö.

Egy masik doktornö es egy szülesznö volt ott tegnap, elöször ctg-re tettek majd bekötöttek az infuziot es oxitocint kaptam igy elöidezve fajasokat. Stress testnek hivjak itt.
A baba nagyon jol reagalt, a test negativ lett.

Majdnem delutan egy ora volt mire vegeztem, akkor visszamentem a szobamba (mert közben kiderült, hogy egesz nap ott tartanak mrgfigyelesre) delutan megint ctg stb...

Aztan este fel nyolckor bocsatottak el, a jövö heten megint megyünk remelem akkor mar nem egesz napra... :D

Ma szinte egesz nap csak pihenek, kimeritett a tegnapi nap, puszi mindenkinek!

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Fendike!
Hát igen a szoptatás még számomra is kérdés! :lol: Most olvasgatom a Kicsik és picik c. könyvet, elég részletesen kitér a szoptatásra!

Kata!
Te szedtél vmi homeos szert arra, hogy könnyebben tágulj, vagy teát?

Jucmuc!
A baba súlyát nem mondták, hogy mennyi, csak azt, h kicsi? Ilyen tesztet még nem is hallottam, hogy oxitocint adnak! :shock:

Kisfóka!
Nem semmi, ami nálatok megy! A 18 hetes genetikai uh, az kötelező minden kismamának, és nem a 23. héten! Meg, hogy az afp eredményt 1 hónapra mondják meg, ez hihetetlen! :x Nekem kb. 1 hét alatt megvolt az eredmény, és azzal mentem a 18.hetes genetikai vizsgálatra! Nem akarok beleszólni, félre ne értsd, de miért nem az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrumba mész gen.uh-ra?, ott nagyon jó szakemberek vannak!!!!!!!

Kép

Kép
donika
 
 


Kisfóka! :D
Úgy tudom, ha RH neg. vagy, akkor többször megnézik a vércsoportod, ennek a szüléskor lesz jelentősége, mert akkor kapnod kell anti D injekciót, mely megakadályozza, hogy az anya szervezetében olyan antitestek képződjenek, melyek a méhlepényen áthatolva megtámadják a magzat vörösvérsejtjeit.

Kép

Kép
donika
 
 


Donika!

De mondtak. Ket hettel kisebbnek mutatja az uh. En sem hallottam meg ilyen vizsgalatrol eddig..azt vizsgaljak vele, hogy a baba hogy reagal a fajasokra.

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Donika! Szerettem volna, de nem mertem. És bíztam abban, hogy az elsőnél is jól tágultam. (Viszont nekem a méhnyak mátét miatt 6 öltés van a méhszájban - e miatt féltem, hogy mégse tágulok rendesen.) Hozzabb is volt a vajúdás a második esetben, és én is oxitocint kaptam. Nálam úgy "indult" a szülés, hogy magzatvíz vizsgálatra mentem be, de megrepedt a burok vizsgálat közben (szerintem nem véletlenül, hanem a doki is így akarta). De a fájások nem nagyon jöttek és rá kellett segíteni, mert ugye ha elfolyik a magzatvíz a babának jó megszületni 6 órán belül, mert fertőzést kaphat. Először haragudtam a dokira, hogy beindította a szülést, de a végén, mikor kint volt Bálint, már nagyon örültem, mert III. méhlepénnyel és valódi csomóval a zsinóron bármikor nagy baj lehetett volna, úgyhogy utólag hálás vagyok, hogy nem lett semmi baja.

Jucmuc! Velem együtt volt bent egy lány a szülőszobán, neki is uez a vizsgálat volt (III.méhlepény), és az oxitocintól be is indult nála a szülés, Bálint előtt született 5 perccel a kislánya (ezért kellett nekem a dokira várni a tolófájással :twisted: ). Szorítok nagyon, rólad ki hoz híreket?

dkata
 
 


Kata!

Ertem. Haaat nekem nem indult be szüles szerencsere... :D a fajasok sem voltak annyiora erösek de azert ereztem öket. :lol: Olyanok voltak a fajasok mint a jo erös mensis görcsök...
Gondolom nekem kevesebbet adtak mint egy szüles elött allonak? Nem tudom...
A mehlepenyt kerdeztem azt mondta a doki rendben van. Nem mondta milyen stadiumban van csak annyit, hogy okes...
Köszi nagyon, hogy szoritasz! :D

Ha valaki megadja a mobiljat priviben szivesen ertesitenem, igy Ti is tudnatok hamar a dolgot. :wink: :D

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Donika,
Én iszom betöltött 36 héttől lehet. Plusz homeost is szedek.


Lafit ma mégis megműtötték, nem tudom mikor jöhet haza.
Vendég
 


Pandus!
A málnalevél teát iszod? Milyen homeos bogyókat, mennyit, és mikortól?
Lafinak jobbulást!

Kép

Kép
donika
 
 


Lafika :P
Most már minden rendben lesz! Gyors javulást Neked!
Puszi!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Donika,
Málnalevelet, most is pont azt kortyolgatom. Homeost betöltött 36. héttől Caulophyllum 5Ch napi 2*5 golyó. Ezt viszem szülni is és majd mellé a cimiciguga 5 CH-t.
Vendég
 


Pandus :P
A 8-ára tippelők már bebukták :lol:
Én tartom a 16-át 8)
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Donika :D
Málnalevélteát én a betöltött 28. héttől ittam, napi 1 csészével. És a szülés megindulásakor még 1 méregerőset. Caulophyllum homeosat is szedtem 37. héttől napi 5 golyócskát, és szülés előtt is. Csak ajánlani tudom. Nagyon erős, de hatékony fájásaim voltak, és 3,5 óra alatt megszültem a kislányom.

Fanni :D
Gratulálok a betöltött 12. hetedhez!!! Ez már igazán kismamis állapot, ugye?
És epedve várom a neveket, amiket erre a hétre ígértél, és igen, igen, igen, fotót is, ha lesz a pocidról még!
Nálunk kislányomnál végig csak 75 %-ig volt biztos, hogy lány, sosem mondták 100-ra, mert - bár voltunk 4D-n is - sosem tartotta úgy a lábait...
Drukkolok, hogy sokat láss belőlük!

Lafi+++++++++++++++++++++++++++

Jucmuc, Panda, Csipi :D
Minden nap gondolok rátok, hogy vajon ma...

Kórterem ügyben:
nekem az a tapasztalatom, hogy nem szabad csak etetésre kérni a babákat, mert sajnos, minden úgy van, ahogy Kata és Orsi is írja. Az újszülöttek nem tudnak még 3 óránként enni. Persze, hogy nem akkor éhesek, amikor kiviszik nektek, és persze, hogy ha éhesek, sírnak a csecsemősöknek, akkor szépen betápszerezik őket... Te meg ébresztgetheted, sírhatsz felette, csípkedheted az arcát, és tönkreteszik a szoptatási esélyeidet.
Szoptatni akkor lehet "jól", ha veled van a baba éjjel-nappal, és mindig megszoptatod, amikor igényli. Ennél, higgyétek el, hogy nincs jobb megoldás.
Én 24 órás rooming-inben voltam. Nem fárasztott ki az, hogy velem van a pici, mert végtelen boldogság volt az, hogy láthatom, és szopi közben is sokszor félig aludtam... Persze, mindenkinek magának kell ezt a döntést meghozni, de tényleg jó szívvel mondom, hogy a baba-mama szoba a legjobb mindkettőtöknek.

Lányok!!! :D
Ma voltam orvosnál!
Minden rendben velünk. Szép nagy már a baba. 9 cm a fej-popsi (CRL) távolság, és kb. 4 cm a feje (BPD). Pont 4kézláb állt, mikor meg akarta nézni a doki, hogy fiú-lány? Erre hátat fordított... Csak nevetni tudtam rajta, de legalább megcsodálhattuk a gyönyörű, szimmetrikus kis hátát :D
Jövő héten megyek AFP-re, febr. 9-én pedig 4D genetikai UH-ra!
Most nagyon feldobott vagyok!!!

Hú, de hosszú voltam: Véda
Vendég
 


Fanni,
Az én voltam :oops: :lol: nekünk 15 hetesen mondták meg, hogy kislány sima uh-on is látszott. Szerintem hamarosan megtudhatod :wink:
Vendég
 


Donika!
Ezen a hétvégén megyünk Pestre, és az Istenhegyin nem tudtak csak péntekre időpontot adni, ezért hívtam a Genesist.A hölgy, akivel beszéltem azt mondta, hogy alaposan meg fogják nézni a babát!v Hát remélem ők is megnézik úgy, mint az Istenhegyin! :D Remélem minden rendben lesz!
A szegedi egészségügyről inkább nem nyilatkozom. Krizsa doki már az elejétől óva intett az egésztől. Nagyon aranyos,mert azt mondta, hogy ha kell valami, ő tud Pesten bármibe segíteni! :wink:

Véda!
Örülök, hogy minden rendben van veletek! :D

Fanni!
Remélem a hátad jobb már!

Lafinak jobbulást kívánok!


Kisfóka

Kép
Kép
kisfóka
 
 


Donika :D
a sote IIn ötágyasok vannak, eddig összesen 3 hetet voltam ott bent, egyáltalán nem rossz az.

Kisfóka :)
olcsóbb van a contractubex, drágább a dermatix. Mindkettő ca. 8. héttől lehet kenni.

Jucmuc :)
mit jelent az, hogy kicsi?
terheléses tesztet nagyon ritkán csinálnak, nem bevett gyakorlat igazán.
Flowmetria volt?
Nem volt a baba sosem kisebb? eddig mindig normál méretű volt?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Jucmuc
nekem is kisebb volt mindkét fiacskám, igaz most Áron 2-3 héttel volt már a vége felé elmaradva illetve a 33. hét után hetente 2-3alkalommal nézték a méreteit és a flowmetriát,(+ az áramlásra kaptam naponta értágítót is) de volt hogy 1 hét múlva kisebbre mérték mint előzőleg :shock: , és így betöltött 36.héten császárral született meg, mert hogy majd kint megnő stb. 2320g-al (Ákos betöltött 37. héten volt 2670g) és mindkettő egészséges, igaz náluk sajna mind2x a flowmetria miatt volt sürgős császár
méret: ahány gép + ahány doki nézi annyi méret
Úgyhogy ne izgulj, minden rendben lesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Lányok,

mélységesen megdöbbentem azon, hogy ti elgondolkodtok egyáltalán olyanon, hogy veletek legyen-e a gyerek! Bocsi, hogy beleszólok, de nem tudtam szó nélkül hagyni! Mi az, hogy "fáradt" vki, és beadja a babát a csecsemősöknek állandóra?! Meg hogy pihenjünk egy kicsit, mert otthon majd úgyse lehet?! De komolyan!!!! Kinek szülitek ti a gyereket?! 9 hónapotok van arra, hogy pihenjetek!
A másik meg, hogy x ágyasban nem adják ki a babát... :shock: :shock: :shock: Törvény szabályozza, hogy kötelesek kiadni, ha az anyuka kéri! De az a baj, hogy az anyuka legtöbbször nem kéri, mert kényelmesebb neki, hogy megkapja néha az agyonetetett alvó babát nézegetésre, aztán örül, hogy nahát, gyerek! Nem is értem, próbálták volna nekem mondani, hogy nem adják oda a fiam! (Érdekes, vmiért nem próbálták... )Aztán meg jön a síránkozás, hogy nem eszik a gyerek, nincs tejem, stb....
Ugye Ti nem ilyen anyukák lesztek?
20140901102739
 
 


Veda!

Köszönöm! :D Orülök, hogy minden rendben a kis Mazsoladdal! :D Nalam is ott lesz ababa 24 oraban es en örülök neki, tegnap is akikkel egy szobaban voltam ott volt a baba nagyon jo volt latni.

Orsi!

Azt jelenti, hogy a korahoz kepest kisebb a baba. Pont az a helyzet vele mint Erikanal is volt. Az eddigi ultrahangokon mindig a koranak megfelelö meretei voltak most elöször nem stimmelt valoszinü ezert volt ez a vizsgalat is.
Flowmetria volt. Legközelebb hetfö reggel megyünk.

Erika!

Köszönöm, hogy leirtad! :D Nalam ugyanez a szitu... kb ket hettel kisebb a koranal de mivel nem szenved, s flowmetria is jo igy varunk. Nagyon kivancsi vagyok jövö hetföig mennyit nö a baba.

Csak azt nem ertem ha idaig mindig a koranak megfelelö meretei voltak es minden rendben vele akkor most miert nem stimmel a sulya...mindegy az a lenyeg, hogy jol van.

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Hajni!

Meg akkor is ha van igazsag abban amit irsz, szerintem egy kicsit durvan es bantoan fogalmazol.

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Hajni!
Mi csak tájékozódunk, de egy biztos, itt a topikon mindenki a legjobbat szeretné a saját gyermekének, ez sztem nem kérdés!!!!

Jucmuc!
Drukkolok, hogy minden rendben legyen, és hétfőn jó hírekkel gyere! :D

Véda! :D
Köszi az erősítést a teára, és a homeós bogyóra vonatkozólag! Beszerzem mindkettőt!
Szépen haladsz előre, ezek szerint ismét produkálta magát a picike! :lol:

Kisfóka!
Biztos minden rendben lesz! :D Hasad jobb már, nem görcsölget?

Pandus!
Köszi! :)

Kép

Kép
donika
 
 


Jucmuc! Mikor nekem már rossz volt a méhlepény, azt mondta a doki, hogy pihenés és sok szénhidrát, az könnyebben átjut. Ha nincs baj a cukroddal, szerintem próbáld ki Te is, én pl. cukros teát ittam. Nálad nincs baj az áramlással meg a lepénnyel, de valamiért nem nő a baba, egyél könnyen lebomló szénhidrátokat. A jövő héten minden kiderül. Addig is figyeld a magzatmozgásokat, és ha változást észlelsz (ritkán mozog), azonnal kérj flowmetriat. Sok sikert!!!

dkata
 
 


Sziasztok!

Jucmuc
én most legutóbb (a 6 hetes vizsgálaton) megkérdeztem a dokim, hogy miért van az hogy nálam mind2x ilyen hamar tönkrement a lepény - vagyis rossz (nagyon rossz) flowmetria + mind2x elmaradt (jóformán retardált - dokik mondták) babák, Erre ő azt mondta hogy ezt nem lehet tudni, lehet hogy a génjeimben van hogy a szervezetem csak eddig engedi a terhességet, vagy a szervezetem, kitudja. Hát sajna ez van, ezt kell szeretni,
De szerencsére nálatok jó a flowmetria, és az nagyon jóóóóóóóóóóó!!!!!!!!
Kitartás!!!
Tuti minden nagyon jóóóóóóóóól fog alakulni!!!!!!!!!!!!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Most vettem észre hogy arról beszélgettetek, hogy a kórházban nálatok legyen e a baba vagy sem.
Én a császár után (mert sajna az őrzőbe egyiket sem hozták fel nekem) amint tudtam másnap hajnalban felálltam, és amint lehetett már mentem le a gyerekágyra. Most Áronnál is mikor kikisértek a mosdóba mosakodni én utána már vissza sem feküdtem, mert tudtam hogy akkor (végülis Ákosnál sem feküdtem vissza, hanem járkáltam) újra felkelni hororr lesz :cry: !
Most októberben az örzőben meg is jegyezte vizitkor a nővérke a dokinőnek hogy én voltam a társaságban (5-en voltunk) a legkésőbbi (este fél8) császáros, és mégis én mozgok a legjobban, de tudtam hogy csak így juthatok a gyerekemhez, akit a születésekor csak pár másodpercre láthattam, de sajna most Áronnál hiába voltam már lent kb. 9-10-kor a gyerekágyon nem kaptam, mert a nőgyógyászom javaslatára bevitték a PIC-re megfigyelésre, csak senki nem szólt nekem erről, úgyhogy amíg ide nem adták (délután) addig jóformán egyfolytában bőgtem, utána őt már csak fürdéskor vitték vissza a csecsemősök, + mikor kapta a gyógyszereket.
De ez igaz volt mikor Ákos született is, igaz őt 1x vagy 2x bevittem éjjfél körül, de csak azért mert nekem nem hatott hashajtó és az éjjszakát a folyosó sétálgatásával töltöttem, és hogy ha véletlenül felsír akkor ne zavarja a többi kismamit, de ilyenkor is rettenetes lelkiismeret furdalásom volt! Már csak azért is mert ennyit vártam rá, és képes vagyok odaadni másoknak.

Jucmuc
Dkatának igaza van, egyél sok szénhidrátot, én most Áronnal azért kerültem be már a 33.héten hogy cukros infúzióval növeljék Áront, de sajna ezt a cukrom miatt nem tették, de azért bünöztem rendesen, de sajna mégsem nőtt :cry: !

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


hajni777 írta:Mi az, hogy "fáradt" vki, és beadja a babát a csecsemősöknek állandóra?! Meg hogy pihenjünk egy kicsit, mert otthon majd úgyse lehet?! De komolyan!!!! Kinek szülitek ti a gyereket?! 9 hónapotok van arra, hogy pihenjetek!

Hajni :D
szerintem ez azért övön aluli volt :evil:

igen, első éjjel én az összes gyerekem beadtam, sőt a fiúk amíg 2.5 hétig bent voltunk végig bent aludtak.
Pont azért, hogy legalább éjjel tudjak aludni. Nappal ott volt a két gyerek én tök egyedül a kh-ban 1 deka segítségem nem volt, és jó volt pihenni.
És Lili is bent aludt 1 éjjel, mert ezt éreztem jónak.

Nehogy már azt mondd, hogy ez határozza meg, hogy ki milyen anya!!! :roll: :shock:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: