Új privát üzeneted érkezett!

Nadimo: köszönöm szépen a válaszodat. Hát, mit mondjak... nem került közelebb a szívemhez az EDA..... Hát, persze ha a baba szempontjából az jobb, mint az altatás, akkor megbarátkozom vele, remélem még sok időm van.... Köszönöm Neked mégegyszer!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


sziasztok!

Tudom h régen jártam itt, szégyellem is magam.. :oops: de alig van idöm bármire is..bocsi, de asszem most csak körvonalakban tudok csak irni nektek.. :roll:

MAno!
tényleg nagy pocid van, de örülök h legalább egyszer talizhattunk,m egismertelek :P .. a félreértés miatt meg bocsi..azota tisztázodott a dolog.. :D REmélem még egy-két hetet bent marad a baboca, drukkolok neked-nektek!ügyes legyél, ha addig nem jelentkeznék.. :!:

Kriszti!

de jo , köszi a terméktapasztalatot, hasznát fogom venni, :) csak sajnálom h saját szakállatokon tapasztaltátok meg, :( és ugy sajnáltam Domit mikor olvastam h mi történt vele. :cry: :cry: ..remélem már sokkal jobban van..belegondoltam a helyzetedbe..szörnyü. biztos én is igy reagáltam volna, nekem már az is elég volt most amiko r Gábor elesett ,neki is vérzett a feje, énis vittem dokihoz utána, :cry: pedi gneki nem volt olyan komoly mint nálatok..de nem nyugodtan volna meg ha nem látja doki..

Floci!

nagyon ügyesek vagytok, ilyen gyorsan sikerült eladni-és venni. :P .mi anno egy év alatt tudtuk csak eladni aházunkat.. merre felé laktok majd?

Mandala!

jo h jöttél, :) megkaptad az smsem?vártam a válaszodat,! remélem jol vagytok. leszámitva h te is parázol a doki meg a korház miatt..jo lenne dumcsizni , vmikor felhivhatlak?

Orsi!

tündéri Balázsod, nagyon szép fiucska..a csajok kedvence lesz :roll: :lol: ..multkor eltüntél msnröl..mire végre tudtunk volna kicsit beszélgetni már ott se voltál. :o .. mi a helyzet a fogával? alszik éjjelente?

Dori!

sikerült ezek szerint amiröl beszéltünk? nem irigyellek , átalakitás,egyebek!? :twisted: én egy darabig nem szertnék ilyenbe belevágni, most csak belülröl szeretnék szépiteni de azt már nagyon..olyan szép ötleteket, szineket láttam...elképzelések megvannak nálam is.. :roll: :D

Azért van egy jo hirem, legalábbis nekem az..Gáborka két napja ujra átaludja a éjszakát, :P :P remélem nem szolom elmint a szobatisztaságát..ami azota megingott és megint pelus kell neki.. :twisted: :x

puszi mkinek

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan kukkantok, mert szalad a ház...
Kcsilla: Szijja! Igen megkaptam tegnap este... megint sz...kodik a mobilom. Folyton lemerül, ha meg töltőre teszem azt írja ki, hogy töltés befejeződött... szóval sztem akku csere.... vagy telcsi csere... Írhatunk privit, sztem még ma du. rád dobok egyet... aztán elmesélem mi történt velünk mostanság.... Puszi!

Nektek is midnen jót lányok!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 

 
 

Sziasztok,

Voltatok a Mávos bulin?Mi sajna nem mert beállítottak váratlanul Eszti unokatesójáék, szóval egyből nagyobb adag ebéd, meg süti sütés stb.Így itthon radagdtunk, de Eszti tök jót játszott legalább!Nekem meg kényelmesebb volt :oops: :wink:

Kriszti, az elég durva lehetett , hogy ennyire véreztél :( szerencse én nem, csak kivoltam szimplán mint a kutya!

Orsi, jó a kép :wink: nekünk is van sportbabakocsink, azért az kell.A másik nagyon nagy, azt mi másfél éves korig használtuk.

Csilla, köszi remélem úgy lesz :wink:

Dóri, kitartást :)

Mandala, hát nem semmi amit a barátnődről írtál, hogy érezte a szike vágást :roll: :( de ő nem ebben a kórházban szült, ugye?
Viszont szerintem azért nem minden úgy van ahogy írtátok, bár nem akarok okoskodni, de egy barátnőm aneszztes, és ő világosított fel erről az eda, és társairól.
Szóval azért én úgy tudom nem egészen úgy van ahogy írtátok!Az EDA az epidurális térbe kerül, és nem kell vele annyit feküdni.Nekem csak 2 órát kellett, és semmi fejfájásom nem volt, meg semmi más mellékhatása.És amikor beadták abszolút semmit nem éreztem, csak hideget!
Ha valaki császáros akkor nem EDA-t kap, hanem Spinális érzéstelenítést ami meg a spinális térbe kerül, és ez hosszabb ideig, és mélyebben hat!Ezért kell ezzel feküdni 12, 24 órát, és ha nem tartod be fájhat a fejed stb.
Altatásban én úgy tudom, hogy már csak akkor csasziznak, ha nagyon gyorsan kell kiemelni egy babát, de akkor az tényleg nagyon gyorsan megy, mert az altatószaer bekerülhet a baba keringésébe.Többek között már ezért sem, nagyon alakalmazzák.A Spinális az elterjedt!
Hát én így tudom ezeket a dolgokat, szóval azért ne izgulj annyira nem lesz semmi gond, ha kapsz is valamilyen fájdalomcsillapítást!Én meg azon drukkolok magamnak, hogy úgy érjünk be, hogy kaphassak EDA-t.nekem negyon bejött :wink:
manóci
 
 


Ja, azt akartam írni kórházzal kapcsolatban, hogy volt a múlt héten a tvv.-ben egy szakértő aki mondta, hogy valóban a kismamákra nem vonatkozik a korlátozás, tehát választhatsz orvost is és kórházat is!!!!Ugyhogy nyugi, mindenki jöhet-mehet ahovva akar!!!!Tök jóóóó :) Ja, és természetesen minden vizsgálat díjmentes, és a szülés is úgy mint eddig!
manóci
 
 


Manóci: köszönöm a felvilágosítást, nos én is utánaolvastam a dolognak tegnap este... az epidurális egy szuriból áll, amit a gerincvelő mellé adnak, az nem olyan nagy gáz, mert az agyburkot nem érintik. A spinálisnál bevezetnek egy kis csövecskét és azon keresztül nyomatják az érzéstelenítőt, és azt bennhagyják szülés után is, és kaphatsz rajta keresztül cuccot...
Ha most baromságot írtam, bocsánat érte, de én ezt hámoztam ki... ettől függetlenül nagyon utálom az egészet! Főleg a 24 órás fekvést, pláne mozdulatlanul... nos, megnézném én azt a szoptatás néhány órával a műtét után, miközben benned a kanóc és ki vagy terítve.. mozdulatlanságra ítélve.... Hát, erre nem számítottam.. gondoltam alszom egy jót így utoljára...... mert hát négy gyerekkel... de még egyel is ha őkelme újszülött...... Na, még dumcsizok egyet a dokival...

Amúgy azt hallottam, hogy a mávban hagynak vajúdni programozott csaszi előtt... egy fórumban meg egy anesztes azt írta, hogy a baba szempontjából tökre mindegy, hogy vajúdsz-e vagy sem.... hát, én eddig mondjuk pont az ellenkezőjét hallottam valami léghólyagok és a tüdeje emlegetésével.... a nyavaja tudja... de azt is rebesgetik, hogy már a vajúdást is csinálhatod spinális érzéstelenítésben... Mondjuk az nem akkora cucc, inkább a kitolási szak egy horror na, meg mondjuk az azt megelőző két óra.... legalábbis nálam.... de gondolom addig úgysem hagynak döglődni... bár ez lenne az igazi... kétszer "élvezném"....

A barátnőm... titkon súgom.... a Sote II-n volt.....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Mandala, én 2004-ben császáros voltam a Mávban és nem volt semmiféle cső a hátamban, pedig spinált kaptam. Délután fél hattól kb. hatig volt a műtét és reggel négykor már fel kellett kelnem, reggel hatra meg már sikerült kiharcolnom, hogy a kislányomat is megkapjam. Kizárt, hogy 24órát feküdni kelljen, azt más műtéteknél szokták, igazából nem értem, mi a különbség, de császár után biztosan nem fektetnek ennyi ideig a Mávban.
Én spec aludni sem tudtam egy percet sem, annyira azért nem érzéstelenített a spinál, kb. este 10 felé már nagyon fájt a műtét helye, semmi kábultságot nem éreztem, pedig jó lett volna a szundi.

Légyszi megírnátok nekem, hogy hol csinálják az uh-t a Mávban? Csütörtökön megyek a dokimhoz genetikai uh-ra, annyit tudok, hogy magas Fsz :oops:.

Ja, meg az érdekelne, hogy műtét után mennyivel lehet leghamarabb szoptatni, mert nekem nem adták oda a babánkat, csak amikor kikerültem az örzőből...hátha tudja valaki...

Kép

Kép
emendora
 
 


sziasztok!

mandala, várom, kiváncsi vagyok nagyon!mondtam h hiányoltalak!

Mano, most néztem h hol tartotok..én pont ilyenkor szültem Bonit! de ne ijesszen ez meg (amugy ö akkor 3300gr volt). Ti is már finisben vagytok szép lassan!

puszika

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Csilla, nekem Eszti is 3300g volt, a 41.-ik hétre!Szerdán megyek Uh-ra kivi vagyok én is most mekkora! :wink: Majd adok helyzetjelentést! :)

Mandala, ok. :wink: Akkor mindeki okos már a témában! :lol: :lol: :lol: Sote II. ez nagyon durva!Pedig milyen "felkapott" hely!Már egyeseknek!

Emendora, szia :) és gratula a babádhoz!
Jó kis témákat dobunk itt fel, ilyenkor mindíg ellőkerül egy új topikoló! :wink:
Az Uh-t az ambulancián csinálják, és a mfsz-en van valóban a kórházban, de a régi épületben.A Podmaniczky u-i bejáraton kell bemenned.A sürgősségi bejáró mellett van!Már a kkapuból, ha fölnézel a nagy kiarakatüvegen látod.Lépcsőn ha fölértél szembe :wink:
manóci
 
 


Sziasztok!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára galagonya1 2009.03.04 20:36-kor.
galagonya1
 
 


Sziasztok Csajok!

Én lennék Manó barátnéja-ezért bátorkodom írni :roll:
Barátosném laikus szemmel tökéletesen leírta a dolgokat!
Valóban a kettő nem összekeverendő!
Szülés alatti fájdalomcsillapításra az EDA-t alkalmazzák,amikor egy vékony katétert vezetnek az epiduralis térbe.Ez bent marad,és ezen keresztűl kap a kismama fájd.csill.-t.Ha esetleg sürgős csaszira kerül sor,és van kanül,akkor mehet így a műtét.Ha nincs,és sietni kell,akkor narkózis.
Tervezett császárnál van idő előkészíteni a kismamát,és ilyenkor spinális érzéstelenítést végeznek.Ez két! szúriból áll!Az első az érzéstelenítő,ami bőr alá megy,aztán jön a másik,amikor a két csigolya közé szúrnak be,a spéci tűvel.Nagyon vékony,csak hosszú...
Ez kb.3 órán keresztűl ad érzés-és mozgáskiesést.EDa-nal a mozgás nem korlátozódik,csak az érzéskiesés jelentkezik.Ha csaszi EDA-ban megy véletlenül,előnye:bent maradhat a kanül,és utána lehet bele kérni/adni fájdcsill.-t.
EDA után fel lehet,és kell is kelni.Spinál után már nem igazán kell kivárni a 24 órát,sok helyen 6-8 óra elteltével felketik a betegeket/szülőnőket,hiszen nagyon fontos a korai mobilizáció!!!
Fú,jó hosszúra sikeredett...Bocsi :oops:
Próbáltam elég érthető lenni,remélem sikerült :roll: :wink:
Mindenkinek jó babázást,babavárást,és gyors szülést!!!
angelheart
 
 


Sziasztok!

Manóci, köszi az infót, így már biztosan odatalálok! :D

Kép

Kép
emendora
 
 


Sziasztok!
Pár napig nem jövök és két oldalt kell visszaolvasnom? :shock: Ez igen!! Jól beindult a topik :P
Üdv az újaknak és rég nem látott régieknek.

Galagonya!
Köszönöm a reklámot a boltnak. De állandóan kiszöknek a gyerekek és a mamák nem tudnak nyugodtan válogatni, nagyon kéne nekem már az az ajtórács!!! :wink: :lol: Remélem nem jelentkeztek máig érte és végre elhozhatom.

Csilla!
Tényleg nagyon gyorsak voltunk.2-2,5 hét alatt adtuk el.Sürgetett az idő, mert így, hogy máj 31-ig aláírtuk az új szerződését kaptunk kedvezményt és egy 380eFt bónt a konyhabútorra. Kiadtuk hat ingatlanosnak és meg is lett az eredménye. Igaz 400eFt jutalékot vett le. Jó kis fizu, mi?De nem alkudtak és még igy is árában van.
Nem megyünk messze, maradunk Újpesten, Káposztásmegyer II.
Az viszont 20nm-rel nagyobb lesz, ami nekünk most már nagyon jól jön.

Manóci!
Nagyon drukkolok neked! Jövö héten várom az smsed. :D

Csaszi témához nem tudok hozzászólni, mindhárom gyermekem érzéstelenítés nélkül, gátvédelemmel, nyisza nélkül született meg. Ez a téma nem érdekel valakit? :D

Krisztikém!
Dominak jobbulást!!! Most már álljatok le!!! Még el se kezdődött a nyári szünet!

Orsi!
Nagyon helyes kis krapek Balázs! És szupi a kocsi!!

Bocsi akinek nem írtam, Andris ébredezik, mennem kell.

Kép

Kép
flocika
 
 


Sziasztok
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára galagonya1 2009.03.04 20:36-kor.
galagonya1
 
 


Sziasztok!

Olvaslak ám Benneteket rendszeresen, de írni sosincs időm :roll:

Flocika :) Gratulálok a gyors lakáseladáshoz, ez igen! Mi annak idején vagy 10 ingatlanosnak kiadtuk az újpesti lakásunkat / most 3 éve/, mégis fél évbe tellett, míg eladtuk. Most hálistennek az eladással nem kellett bajlódni, remélem, nem is olyan sokára mi is költözünk :)
Andris eszméletlen nagyfiús már! / személyesen már több, mint egy éve nem találkoztunk, de azért néhány képet láttam itt róla :) /
Csaszi és érzéstelenítés-téma engem is elkerült eddig, bízom benne, hogy ezután is így lesz :)

Emendora :) Szia! :D Gondolom továbbra is ez az alap, hogy az őrző után kaphatja meg az ember a babát, de talán ha előre tudnál beszélni valakivel / mondjuk szülésznővel/, aki mellédáll a témában, akkor korábban is. Mindenképp elkél a segítség, ha babázni akarsz csaszi után, de ezt Te jobban tudod, mint én...
De nem biztos még, hogy műtét lesz, ugye?

Kriszti :) Sajnálom a sorozatos baleseteket, nem tudok okosat mondani. Az biztos, hogy minden gyereket végigkísérnek balesetek, Nálatok valamiért ebből több van. Hogy miért, a fene tudja :(

Mandala :) Igenis nagyon fontos lenne a baba szempontjából, hogy hagyjanak vajúdni programozott császár előtt is! Erről még sehol nem olvastam másként, nem értem, egy orvos hogy mondhatja az ellenkezőjét...


Van pár friss képem:

Tévénézés:
Kép

Szigetelünk:

Kép
Kép
Kép

Úszás:
Kép
Kép

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Légyszi csajok nyomjatok egy két szavazatot a gyerekeimre. Előre is köszike:
http://www.mosolymozgalom.hu/index.php? ... yuser=2229

Kép
flocika
 
 


Flocika,már regisztráltam magam,aztán kattintok is!Ezen a képen mennyire hasonlítotok!!!!!
:cry: Eladtuk a kocsinkat úgy néz ki :cry: .El sem köszönök tőle,viszi a párom,mert csak bőgnék.Bőgtem tegnap is.Sajnos úgy kellett tőle megválni,ahogy írtam,amit beletettünk,abból egy fillért sem tudtunk kivenni,örültünk,hogy SOS beveszi egy kereskedés(hiénák :cry: ),hogy ne a bank vegye vissza.Nem bírtuk a törlesztőjét,horror magas volt a cascoval egy ilyen autóra.És mivel most jött ki ebből az autóból a legújabb széria,így a miénknek leesett az ára kb. 3 millióval.Na,ennyit buktunk.Erre a pénzre számítottunk volna :cry: .De nem ezt szabad nézni,hanem azt,hogy a bank nem veszi el,mert akkor még fizetni is kellene,és még BAR listára is feltettek volna.Most nézünk másikat,sokkal olcsóbbat.Majd lesz ilyen autónk,ha megtehetjük,pár év múlva.
Ó,az infót köszönjük drága Manó-barátnő,akkor nekem is ez a spinális balhé lehetett a sérvnél,mert totál nem mozogtam,nem éreztem semmit,és igen,nekem is 2 szuri volt(az elrontottal együtt 3 :( ).
Jucc,nem is emlékszünk már,milyen apró volt Gergő,annyira hozzánőtt Balázshoz.Kedvet kaptam ehhez a bringázáshoz a szigeten!! :D

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Szia Nadimo!

Láttam, hogy a Máv-ban dolgozol.Nem tudod véletlenül Marton prof. praktizál még?
Válaszodat előre is köszömöm.

Üdv, Szizsi
szizsi
 
 


Szia Szizsi !

Úgy tudom ,hogy már nem, legalább is nálunk már régóta nincs.
Azt nem tudom ,hogy esetleg máshol praktizál-e még, erről nincs infom, ezer éve nem láttam őt.

Üdv: nadimo
nadimo
 
 


Kriszti, :( de rossz az ilyen.Mikor végre tudsz vvenni egy jó autót, és akkor a kényszer miatt meg kell válni tőle!De majd lesz még ilyenetek, ha jobban megy :wink: Nekünk is 10 éves autónk van, mondjuk meg vagyok elégedve vele, jól megy, és jó nagy családi, igazzán minden elfér benne :wink: De nekünk meg azért nem menne hitelre újabb, mert 2 hitelt nem bírnánk fizetni.Tudod nekünk van a házra is :( És abból még van 9 év!!! :shock: Ha előbb valamilyen csoda folytán nem tudjuk visszafizetni.Szóval autó marad a használt, de annak is örülök, hogy van legalább!

Jucc, nagyon jók a képek, tényleg már úúúgy összenőttek a fiúk :)
Ez a biciklizés a Margit szigeten volt?

Tegnap voltam a kórházba.Volt Uh+Ctg. Minden Ok. hála istennek, csak azért annyira nyugodt mégsem vagyok, mert még mindíg mondogatják, hogy kicsi a baba :( De minden a legnagyobb rendben az eredményekkel, szóval nem értem.Hát bízom csak benne, hogy rendben is lesz minden mire kibújik!Ja, és édes dokibácsi UH-ott akinél Eszti született :)
Úgy sajnálom ezt az egész nyomorult helyzetet ami ott van.Olyan szétszórt mindenki, ugye a változások miatt!Jó kis Mávos légkör, meg ez az egész szemlélet meg minden amit felépítettek, most egy csapásra lerombolódik :(
manóci
 
 


Sziasztok Lányok!

Én vagyok az a kismama aki időnként felbukkan, kérdez egy dokiról, aztán újra eltűnik :oops:
Most megint kérdeznék valakiről: dr Szabó György. Őt ajánlotta a dokim (akinél már sajnos nem lehet szülni :( ). Két hét múlva megyek hozzá ismerkedni, de addig is furdalja az oldalamat a kíváncsiság :D Priviben is jöhet válasz!

Manóci, te már nagyon a célegyenesben vagy! Drukk, hogy minden simán menjen, nem csak a szülésnél, hanem a kórházi tartozkodás alatt. Kinél fogsz szülni? Választottál szülésznőt?

telanyo
telanyo
 
 


Telanyó, Szabó Gy-ről én nem tudok mit mondani, azon kívül, hogy hogy néz ki! :) Sose voltam nála se uh-n se vizsgálaton!valahogy mindíg így jött ki!

Én kelemennél szülök majd, és választottam szülésznőt,igen!Ő egy tündér, a kislányom is vele szültem! :)
manóci
 
 


Télanyó!!! Privi ment!!


Kriszti, sajnálom a kocsitokat :( Olvastad amit írtam Neked??

Manó, jujj ez olyan izgi......Fogsz kérni most is EDÁt? vagy majd közben döntöd el?
Mekkorának mondják a Babót?? Balázsom 2660volt :)

Kép
borso18
 
 


Halihó!

Kriszti! Sajnálom a kocsitokat,ezen a héten is történik veletek valami rossz..

Manó! Kitartás, már nincs sok és ne aggódj, minden rendben lesz, és elég nagy lesz, amikor majd meg kell szülnöd. Tudod, én mindekttőt császárral szültem, ha érdekel még valami, írj nyugodtan privit, váalszolok. bajaczky@t-online.hu.

Jucc! Édesek a gyerkőcök ám! A szigetet mi is imádjuk!

Újaknak üdvözlet!

na csajok, mi megkatuk a hitelt (módosítást), ennek örülök, mert a havi tölesztünk 140-ről 51 lesz. Kicsit megkönnyebbültem. EGyébként voltam a máv-os bulin vasánap, tök jó volt. A dokimmal is találkoztam, volt Kolompos, meg néptánc, sütik, állatok...szupi volt, Blanka jól elfáradt. Nekünk meg szinte sehogy nem áll a lakásfelújítás. Nem is mesélem...

Vigyázzatok magatokra és jó hétvégét!
Puszi

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Orsi,olvastam,köszönöm,tulok vagyok,elfelejtettem reagálni meg megköszönni :D .Hát letaglózott teljesen amit írtál,ez volt a sejtésünk,Pistivel is ezen rágódtunk utána,de jó,hogy nem mentünk bele.Még ez hiányzott volna azok után,amik eddig is történtek velünk. :evil: .Nagyon óvatosak vagyunk az eddigiek miatt.Mégegyszer köszönjük!!Bár Siófokon szívesen laktunk volna,ezt az egyet bánom :( .
Manó,nekünk sem volt új az autó,5 éves volt.Csak mikor belekezdtünk a csömöri házba lassan egy éve,akkor vállaltuk be.És sajna azért volt ilyen drága maga az autó meg a havi törlesztője,mert Pisti álma volt egy ilyen autó,és azt hittük tudjuk majd fizetni,mert ott lesz a söröző...Így jár az,akinek luxusautó kell,és előre iszik a medve bőrére.Tanulság volt,megemésztjük,megyünk tovább.Ma is pityeregtem,láttam a kereskedésben este,ott pihizett egyedül :cry: .Eddig mindhárom autónkat megsirattuk,hozzánk nőnek,én már csak ilyen érzelmes banya vagyok :D .Majd ha meglesz az autó,amit most nézünk helyette,biztos megszeretem azt is.Vitot szeretnén k,de régebbit,hogy olcsó legyen,ne legyen több a törlesztője 40-nél havonta,mert ott lesz a lakás törlesztője is,bár most is itt az albérleté(ugyanannyi lesz kb.).Úgy izgulok értetek,drukkolok,nagyon a végefelé vagytok már tényleg!Óóóóó,magam elé képzelem Esztikéd arcocskáját,mikor először meglátja majd a kistesót...hogy fogja mag vizsgálgatni,meg babusgatni,mi??Igaz,Domi akkor már 5 éves volt,de mennyit babusgatta,gondoskodott róla,a mai napig viszi magával aludni,ha Dóri félne este egyedül elaludni.Meg volt sértődve,ha nem adtam az ölébe,úgy kellett vigyázni erre mindig,annyira akart mindenben segíteni :D .
Dóri,nagyon nagyot csökkent a törlesztőtök,ez nagyon jó!!!!!Nem semmi mit fizettetek eddig....Hogy sikerült??Tippeket kérünk,előtte állunk mi is :) .

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Borso, írtam választ!

Manóci, ki az a tündér szülésznő? Meg egy hülye kérdés: hogy kell szülésznőt választani? Felhívom és megbeszélek vele egy randit? De mi van, ha nem szimpi? Vagy én neki?
telanyo
 
 


Sziasztok,

Most gyors bekukk, mert pakolnom kell a holnapi festésre :(

Kriszti, köszi, én is már várom Eszti arcocskáját amikor meglátja majd :)

Borso,igen szeretnék EDA-t kérni, de attól függ, hogy érünk be, és még kaphatok-e!Én remélem igen. :oops: Azért a 2660-nak én is örülnék mert akkor már tuti nem korababa, és hazajöhetünk, persze ha semmi probléma nem lesz!Amit nagyon remélek :wink:

Dóri, drága vagy, köszi :) Hallottam én is s szülésznőm mondta, hogy tök jó volt a Mávos nap.Mondta, hogy elég sokan voltak, és hogy dokik kevesen, de Piroska volt :wink:

Telanyó,tündér szülésznő:Csenki Marika!Imádom :) Nagyon tuti a nő, Floci is tud róla mesélni, ha gondolod.Ő is nála szült!
Amúgy én nemtom hogyan kell választani, véletlen keveredtem össze vele, de nagyon szimpi volt elsőre, és felkértem, hogy elvállalna-e.Mondta, hogy én is szimpi vok neki és vállalt.Aztán szerencse nem csalódtam benne, annyira jó volt emberileg, szakmailag mindenhogyan, hogy mondtam is neki, ha szülök még akkor hozzá jövök.És így is lett.Most ismét felkerestem, és szívesen vállalt megint! :) nekem ő mutatta meg a szülőszobát annó, és innen a találkozás.Én nem a bemutatás keretében mentem fel, hanem a 7.-ik hó végén jártam amikor a dokimat kérdeztem felmehetnék-e megnézni.feltelefonált, és mondták várnak.Akkor találkoztam Marcsival! :) Lehet más is szimpi lett volna, ha éppen az mutizza meg, de a sors így hozta, és ez a véletlen a legjobb! :)

Na, most mennem kell, Eszti vacsi+pakolás!majd jelentkezem, jó hétvégét nektek :)
manóci
 
 


Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Orvost és kórházat keresek. Leírnátok nekem hogy miért jó a Máv kórház és hogy ott melyik orvost érdemes megkeresni? Köszönöm :D
Vendég
 


Húúúúú,de meleg van..... :roll: .

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Jányok,iwiwről másoltam,akit érdekelne:)
Kedves Szülők! Német reklámfilmbe (pampers) keresünk 6-9 hónapos,lehetőleg sötét hajú s szemű ,és 16-18 hónapos babákat szereplőnek!Forgatás Németországban lesz (szállás,útiköltség fizetve) + honorárium (1oo ezres nagyságrendű !! ) 2-3 nap elfoglaltságot jelent. Válogatásra a VII.ker. István u.18 szám alá lehet jönni (ARMADA ÜGYNÖKSÉG)-hétfőn és kedden 1o-17 óra között. E-mail: armada@gyor.net Tel:472-1192 Köszönettel: S.Réka

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Te jó ég Kriszti!!
Épp oda indulunk, csak elötte még bekukkantottam mert jött egy privim. Nekünk telefonon szóltak, de nem is tudom mit keresek én ott a szöszi kék szemű gyerekemmel. És ha nem csak regisztráltak mennek viszek két napi hideg élelmet :?
Majd mesélek, bár most nagyon meginogtam. Már sem a kor sem a színek nem stimmelnek.Elmenjünk????

Kép
flocika
 
 


Menjetek csak,semmi veszítenivalótok nincs!!!Max. nem sikerül most,de ha igen akkor szupi,vagy az is lehet,hogy hívnak máshová,"felfedeznek" :D

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Ja,Dórival is voltunk tegnap ügyeleten,úgy visított a hasa miatt éjjel,nem tudott megnyugodni,sem aludni,sem feküdni,semmit.Aztán pedig többször hányt is.Pedig semmi idegen kaját nem ittunk nem ettünk,alig evett így is valamit.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Na,Flocika,milyen vóóóót???

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Gyors Krisztikém, gyors. Szerencsére 2-3 gyerek volt elöttünk.Pelusra kellett vetközni, kisautót vagy labdát adtak a kezükbe , fotózták és kamerrázták őket. Sajnos Ada akkor ébredt fel, nem volt topon. Leült a szőnyegre és bambult. Alg tudtam kicsikarni belőle egy mosolyt. A fotósnak sem volt sok türelme, hamar lerázott minket. Nem is kamerázott le :? Viszont jól megnéztem magamnak VV Anikót és a fekete pasiját. Jól néztek ki együtt. Valami ismerős babát hoztak, mert Anikó öltöztette, de mindent kérdezgetett anyukától. A fotóssal is régi ismerősként dumáltak.Szerintem már házon belül megvan a szereplő. Az ismerősök ismerőseiből.
Na mindegy, Brigi velem volt, dumáltunk, fagyiztunk mint anya és lánya.Ja, és találtunk egy zoknis nagykert, Garfildos zoknikkal. Vettem is egy nagy kupacot az üzletbe. :D

Kép
flocika
 
 


Jaj de bunkó vagyok! Nem is kérdeztem hogy van Dorcsi? Remélem csak egy egynapos virnya ment át rajta és már minden oké.

Kép
flocika
 
 


Sajnálom,hogy ilyen futószalagos fotózások és válogatások vannak,olyan kiábrándító,hogy behívnak,de már előre tudják,és még érződik is,hogy mi a fenét keresünk mi ott..... :evil: .Mi is ma megyünk Domival,filmfőszerep,ott is tuti megvan......de azért bízunk a felfedezésben :D .Dorina tegnap napközben már topon volt,nehéz volt megállnia,hogy nem ehet-ihat szinte semmit.Nem hányt,nem fájt a hasa sem.Aztán éjjel megint kezdte,hogy fáj a hasa,de lehet csak az éhségtől,mert mikor adtam neki babapiskótát,úgy falta,mint aki sosem evett :D .Igaz,mi felnőtt bokazoknikat vettünk(tényleg,volt gyerek is!!!!!) a Lehel piacon az egyik galérián lévő üzletben,de 100 Ft darabja,és nagyon szeretjük.A mostani titokzoknik,mindenféle színben,Domi lábára is vettünk.Bár neki 36-37-es a lábmérete(8 évesen) :D ,a hugomnak 35-36-os :D .Voltak kisebbek is.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


:!: Június 9 - 10 -én ( szombat és vasárnap ) 9 - 18 óra között újra Babaruhabörzét szervezünk mely egyben Babymarkt Gyereknap is !

Helyszín: Hungexpo Vásárközpont B pavilon (1101.Bp. Albertirsai út 10.)
Vasárnapra asztaljegyek korlátozott mennyiségben a helyszínen még vásárolhatók!
Szeretettel várunk minden játszani, pihenni, alkotni vágyó családot, gyerkõcöt és felnõttet. Belépés gyerekeknek ingyenes.
Gyerekeknek szól programjaink:
Szombat 10 óra: Screenmodel Divatshow
Szombat 11 óra: Halász Judit koncert – Hívd a nagymamát
Szombat 13 óra: Marcipán Cica Társulat elõadása
Szombat 15 óra: Fogi Színház - Mici Mackó Meséi elõadása
Vasárnap 10 óra: Screenmodel Divatshow
Vasárnap 11 óra: Fogi Színház - Süsü a sárkány elõadása
Vasárnap 13 óra: Screenmodel Divatshow
Vasárnap 14 óra: Marcipán Cica Társulat elõadása
Mindkét nap ingyenes játszóházat üzemeltet a Dörmögõ Dömötör. Vár benneteket Dörmi Maci is.
Ugrálóvár és óriási játszóház vár mindkét nap minden gyerkõcöt.
A Csiga-biga Palota mindkét nap 9-16 óráig vár benneteket.
A Csigaházban gyermekmegõrzõ játszóprogramokkal várják 3 éves kortól a gyerekeket.
A Baba-házban ölbeli játékokkal, ringatókkal, képességfejlesztõ, építõ ügyességi és szerepjátékokkal ismerkedhetnek meg a babák, a mamák és a nagymamák.
A mázoldában rajzolás, festés, gyurmázás és arcfestés vár minden kicsit és a nagyot.
A Báb-mûhelyben különbözõ bábok és figurák készítését tudjátok kipróbálni.
A Játszó-Tér-en mindkét nap 9-16 óráig táblás ügyességi és logikai játékokkal vár kicsiket és a nagyokat. Középkori játszótéren hagyományõrzõ játékokkal ismerkedhettek meg, többek között a hordólovaglással, karikadobással, gólyaláb, mocsárjáró, dióverõ és kötélverõ játékokkal.
Kipróbálhatjátok a mini – kresz pályát Italtrike triciklikkel és gyakorolhatják a közlekedés szabályait. Mindenkit várunk a családi játékbirodalmunkban.
A szabadban erdei kötélpályán, elektromos kisautóval, gokarttal, quaddal próbálhatod ki ügyességedet.
Anyukáknak szól kínálatunk:
Minden, ami a várandós kismamáknak és kisbabájának szükséges, itt egy helyen, kitûnõ áron megvásárolható. Választék 0 – 14 éves korig új és használt ruha vásár! Pelenka vásár! További kínálatunk: babakocsi, etetõszék, babaápolás, ruházat, játékok, könyvek stb…
Vasárnapra asztaljegyek még korlátozott számban a helyszínen kaphatók!

Mindenkit várunk szeretettel.

Kép
flocika
 
 


Hali!

Kriszti! Örülök, hogy jobban van Dorina.

Floci! Lehet, hogy kinézek, majd meglátom, apuka mit akar szervezni. Lehet, hogy folytatjuk a lakásfelújítást. EGyébként mi is voltunk ma a pampers pályázaton, mi voltunk a 170-es rajtszámúak és még holnap is lehet menni, tehát ca. 600 gyerek közül válogatnak. Esély szinte semmi. Nem baj, megpróbáltuk.

Tegnap aláírtuk a hitelt, elvileg holnap kapjuk a pénzt, már nagyon örülök neki, mindent elintézek, két gonddal kevesebb. Hát ennyi történt. anyu itthon volt, csak reggel megy el, kicsit "pihiztem".

Manó! Jól vagytok? Nem írsz, remélem, még egyben!!!

Üdv Dóri

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Sziasztok lányok!
Mindíg olvaslak titeket és néha írok is csak gondolom kevésbé érdekes és nem igazán tudok bekapcsolódni közétek!
Nekem a MÁV korházhoz nagyon jó emlékeim fűződtek mondhatnám azt is,életem legboldobabb napjait ott kaptam a kislányom születése és az utána eltöltött pár nap.Úgy éreztem,hogy van egy kórház ahol rá merem bízni magam az orvosokra!Persze tudom minden részleg más még kórházon belül is és nem lehet egy kalap alá vonni mindent!Most olyan dolog történt ami elvette tőlem ezt a szép emléket és az orvosomban is csalódtam úgy érzem Ő is bedarálódott és ha nem kismamaként keresem meg akkor inkább azon van,hogy minél hamarabb lerázzon számomra ez nagy csalódás és kicsit elkeserít!Lehet,hogy az átalakítás az oka nem tudom de most már úgy vagyok vele ha élni akarok messzire elkerülök minden kórházat és orvost mert nincs idejük az alaposságra és ezért egy közeli családtagomnak kellett meghalni amit hatalmas közönnyel és nagyképűséggel kezeltek!
andita01
 
 


Nadimo, illetékesebbhez nem is fűzhetném a kérdést. Kép
A csecsemősök hogy állnak hozzá a saját ruha beviteléhez a babának? Örülnek neki, vagy az inkább macerásabb, mert figyelni kell, hogy el ne cseréljék? Melyik a jobb?

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Babdorka! Saját ruhát nem adhatsz a gyerkőcre, csak a kórházit adhatják rájuk. Csak a hazahozós ruhácskát vidd magaddal.

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Babdorka !

Aranyos vagy hogy hozzám fordulsz.
A babákon általában kórházi ruha van, de azok is elég szépek, mert az anyukáktól ill. a saját gyerekeinkről valók.
Vannak szép kis rugik, bodyk, meg a nyári melegben napozók.
Mivel gyakran lebukják, lepisilik, célszerübb ezeket használni.
Ha kell, tudjuk cserélni, mert mi mossuk őket.
Ettől függetlenül ráadjuk a sajátot is , minden gond nélkül, bár tényleg van hogy bekerül a fürdetésnél a mi ruháink közé, és kimossuk, de eddig még nem keveredett el szerencsére.
Ilyenkor szólni kell a nővéreknek, hogy saját és akkor nincs gond.

Üdv: nadimo
nadimo
 
 


Andita 01 !

Az irásodhoz kapcsolódóan szeretnék irni egy pár sort.
Elöször is nagyon sajnálom hogy ilyen szomorú dolgokon mentél át, és hogy kiábrándultál.
Meg is tudom érteni.
Sajnos minket is elért a vég.
Robbantják a társaságot, éppen a papirjainkat várjuk.
Mindenki idegileg megviselt, a fejünk felett verik szét az egész kórházat, egycsapásra megszünik minden amiért eddig dolgoztunk, amit felépitettünk sok-sok éven át.
Iszonyú minden nap, a bizonytalanság , a káosz mindenhol.
Nálunk nagyon jó, összeszokott team dolgozik /ott.
A munkánknak éltünk, szivvel lélekkel csináltuk.
Mivel nem a mi vezetöségünk nyerte meg a pályázatot, a MÁV-os emberekből szinte senkire nem lesz szükség, de hogy ki maradhat ill. hogy ki akar ezek után maradni az csak talán pénteke derül ki.
Aztán vége.
Igy lesz a semmivé az a rengeteg odaadó munka, igy válunk munkanélkülivé.
Akikkel itt a fórumon " találkoztam " , már úgy néz ki nem ismerhetem meg személyesen.
Egyenlőre nem is ajánlom senknek a MÁV-ot, egy iszony ami most ott van. Igaz megpróbáljuk a betegeket kimélni, de nem nagyon megy, sajnos megérezhető a beteg ellátásban is ez az egész.

Azért ha kérdésetek van tegyétek fel, 16 év gyakorlattal a hátam mögött talán tudok segiteni.

nadimo


:(
nadimo
 
 


Sziasztok!
Na,Dóri,lehet,hogy innen is lesznek reklámbabák a végén???Domival mi is voltunk tegnap azon a filmfőszerepes dolgon,hát azt is lezavarták,Ő volt a 123.,de 3 percet sem volt bent....Biztos tetszett,mert kijött és üzenték bentről vele,hogy mondja meg a szüleinek,nagyon ügyes kisfiuk van és nagyon büszkék lehetünk rá.Olyan mellkihúzva jött ki,aranyos volt nagyon:)

Andita,Nadimo!
Nagyon szomorú ami veletek történt/történik.Sajnos nekem is kellett csalódnom a dokimban,és fogalmam sincs mit tennék,ha most szülni szeretnék....Nem ebbe a kórházba járok azóta szűrésre,de szerintem most mindegy melyikbe megy az ember.
Nadimo!Nem tudod,ez a változás csak a szülészetet érinti vagy az egész kórházat??Hugom az SZTK részen dolgozott a reumán,és most menne vissza augusztusban a gyes után,de egyelőre nem mondanak neki semmit,úgy készül,hogy megy vissza,de lehet addigra nem is lesz hova????Mit tudtok erről?

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Doktorkitti !

Ez mindent érint sajnos.
A kórházi részen már áprilisban megszünt a baba intenziv, igaz akiket tudunk obszerválunk az újszülöttön, akiknek ez kevés sajnos szállitás.
A kardiológia megszünt, talán pár szobát még fenntartanak , de beteg nem nagyon van már.
Az elfekvő átment a Rókusba. Ennek a helyére a Jávor u. reuma jött úgy tudom.

Az SZTK / rendelő is változik, mivel talán újra szétválunk . ( mármint a kórház a rendelőtől ) Régen is igy voltunk ( külön ) aztán összevontak vele, most meg megint szét. Őrület.

Bár minket ez annyira talán nem érint, de úgy tudom a rendelő KHT lesz, valaki megvette vagy mi.
Ott is lesznek változások az tuti.
Most még minden képlékeny, egyenlöre várunk mi lesz.
Várjuk hogy a pofánkba nyomják a papirt hogy vége, de addig kikészül idegileg a társaság.
A péntek a 4. időpont már, igy senki nem tudja szervezni a jövőt, a nyarat, a munkát, semmit. Játszadoznak a néppel.

Érdeklődjetek az ottani felettestől ( ha még ott van ), ő biztosan többet tud.
Egyébként ha gyesen van , de még munkaviszonyban van a MÁV-al, levélben értesitést küldenek a változásokról.
A mi gyeseseink is kapnak. Sajnos mindenkit megtalálnak elöbb vagy utóbb.

Nadimo
nadimo
 
 


Sziasztok!

Nadimo!

Köszönöm a soraidat nagyon jól esett!Tudom,hogy lassan lerágott csont de annyira nem tudom megérteni azokat az embereket akik szív és lélek nélkül dolgoznak egészségügyben és kiszorítják azokat az értékes,jó embereket akik tényleg beleteszik minden tudásukat és jószándékukat azért,hogy a betegnek jó legyen.Miért???Cudar világot élünk itt csak a pénz dominál és az emberi élet semmit sem jelent csak megylegyen a teljesítendő százalék mindegy milyen módon!
Nagyon sajnánom,hogy így megy tönkre több éves munkátok ami tényleg jó volt és sokat adott az embereknek!

Kriszti!

Én is ezért vagyok bajban,mert szeretnék kistesót de fogalmam sincs hova mennék nem bízom már!

Ne haragugjatok,hogy ilyen témával hozakodtam elő csak nehezen tudom elfogadni a helyzetet!
andita01
 
 


Köszi Nadimo!
Most beszéltem vele,egy levélre sem méltatták eddig sem,nem tudja hova menjen aug.1-től,mert akkor jár le a gyes neki.Kivan Ő is,eddig Vácról járt be,nem tudni kivel mi lesz,ez olyan borzasztó....

Manóóóóóó,merre vaaaaaaaagy??????

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Doktorkitti !

Nálunk, amikor nekem lejárt a gyesem, elötte már be kellett mennem, papirokat kitölteni, orvosi vizsgálatokat elvégeztetni stb.
A gyes után még kiadták a szabijaimat amik összegyültek, és amikor az lejárt csak akkor állhattam munkába.
Elég bonyolult volt az biztos. Nekem küldtek értesitést.

De hozzáteszem , hogy ez a kórházi részre vonatkozik , a rendelőben lehet, hogy más az eljárás. :roll:

Remélem nektek legalább jó irányba változnak majd a dolgok.

Ha érdeklődik kérdezzen majd rá a vonat jegyre.
Akörül is folynak a harcok. Ha esetleg nem téritik, vagy csak részben, sokan elmennek, mert vidékről ( bp. környékéről ) nagyon sokba kerülne a jegy, elveszi a fizetés nagyrészét.
Tudod nekünk eddig az ingyenes volt.

Mi sajnos elveszünk. Van aki sir, van aki már nem bir azt sem.
Nálunk tudod a baba -barát kórház van, évekkel ezelött mikor átálltunk erre rengeteget szenvedtünk, dolgoztunk.
Nehéz volt, de megérte, mert nagyon megszerettük az akkor újnak
számitó rendszert. Az anyukák is szerették, mivel sokat tanulhattak a 4 nap alatt, és ez talán megkönnyitette a hazaadás utáni időszakot.
Ezt akarják elvenni tölünk. Pedig sokan ezért jöttek hozzánk szülni. Ez volt a MÁV -szülészet egyik alapja. Budapesten az elsők között kaptuk meg a cimet.

:cry: :cry: nadimo
nadimo
 
 


Sziasztok,

Köszi, hogy kerestetek, jólesett :oops: :) Még egyben vagyunk!!!
ma voltam CTG-n, meg vizsgálaton!Minden ok. külső m.száj nyitva!!! :wink:
Mondták is a szülőszobán, hogy nem is baj, hogy nemsoká megszülök, mert júli 1-től iszonyú mi lesz itt! :roll:

Nadimo, Andita, nem is fűzök semmit a soraitokhoz, mert én is nagyon sajnálom ami itt most megy! :(
Bár én szerencsére,(kopp,kopp) nem érzékelem, mert a dokim annyira figyelmes, és készséges, hogy egyáltalán nem hanyagol el.A szülésznőm szintén :wink: Tehát egyenlőre én nem érzékelem a bőrömön, hogy mi lappang a háttérben, bár tudok róla :cry:
És ilyen undorító kórházakat vonnak ide, mint Honvéd, meg szabolcs utcai, szülészet, fúúúúúúúj!És az itt dolgozó jó szemályzetet menesztik, a sok madarat meg berakják a már kialakított jóba :cry: :twisted:
Viszont, ha gondolod Nadimo megírhatod nekem privibe a neved, mert engem még megismerhetsz :wink: Rád bízom! :)
manóci
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: