Új privát üzeneted érkezett!

Sajnálattal látom, hogy a friss pocakosok nem túl aktívak, vagy csak nincs kérdésük, megosztanivalójuk? Így ki fog halni ez a topic. :cry:

encsy,
elvileg holnapra vagy kiírva, hogy állsz?

Andi

amandi
 
 


bocsi, de engem meg nagyon lekot a ket gyerkoc.

Szoval Verus kerdezte es hatha masokat is erdekel. A MArgit korhazba nem johetnek be dulak a szuleshez. Viszont az anya altal valasztott nagykoru szemely igen. Igy a ferjem nem jott es bejohetett baratnomkent a dulam, aki egyebkent a baratnom es mellesleg dula is :lol:

Az hozzatartozik a sztorihoz, hogy ha nem nyuszi a parotok inkabb ot vigyetek be, mert nekem hianyzott. Persze o nem akart jonni, mert a nagyfiunal benn volt, de nem hatotta meg a sok ver...

csengo
Vendég
 


Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a Margitban mi a napirend: mikor van vizit, mikor kell felkelni, mikor viszik el a babákat és mikor hozzák vissza (baba-mama szoba esetén).

Ha látogatók jönnek, akkor egy beüvegezett ajtón át kell mutogatni, vagy ki szabad menni az előtérbe? Ha igen, akkor babával vagy anélkül?

Azon a napon, amikor hazaengednek mikor lehet elhagyni a kórházat - délelőtt, délután, azonnal? És mi történik az utcai ruhával, amiben bejössz szülni. Abban haza lehet menni? Addig hol tartják?

Én csak november közepén fogok szülni, de már be akarok csomagolni. Nyugodtabb lennék, ha csak fognám a táskám, ha beindul a dolog.

Nem tudom nem tévedt-e egy olyan valaki erre a fórumra, aki tudna valamit Barna dokiról? Konkrétan azt, hogy milyen nála, vele szülni? Mi a véleményetek Horváthné Panniról?

Köszönöm a válaszokat.

Rifu (a másodikat várom éppen)
rifu
 
 

 
 

Rifu,
a dokidat nem ismerem, de Panniról csak jót hallottam.

Reggel és este fél 7 és 7 között kérik betolni a babákat és szólnak amikor elviheted. Általában 9 körül asszem.

4. vagy 5. napon mehettek haza ha minden rendben délelőtt vagy délután. A szülés a 0. nap. Utcai ruhát te rakod el, benn is a saját hálóingedet használod.

Babamuti: az üvegen keresztül bármikor van muti, de van egy látogató szoba, oda csak a kiírt időpontban lehet bemenni (üvegablak mellett), egyszerre csak 2 család lehet benn.

Vizit: napi kettő anyukának, napi egy általában egy bababeszámoló keretében a babákról anyáknak.

Ha esetleg tévednék, akkor bocs, de majdnem másfél éves az uccsó tapasztalatom.
Ha van még kérdésed, akkor gyere át a babás topikba, ott vagyunk mi megszültek. :)
laga
 
 


Rifu!

én Panninál szültem mindkét lányom és csak dícsérni tudom.
Nála biztos kezekben vagy.
A dokidat nem ismerem.

A napirendhez még annyit hozzátennék a kérdésedre, hogy nem viszik a babát, hanem a neked kell betolni, ill. neked kell kihozni. A csecsemősök a kicsit csak a nem babásszobában lévőknek viszik ki.
Az előtérbe baba nélkül Te bármikor kimehetsz a látogatókhoz.

még valami kérdés? :wink: :)
szilvamag
 
 


Laga, Szilvamag, köszönöm, hogy válaszoltatok. A kérdéseket főleg azért teszem fel, mert félek a szüléstől. Második szülésem, éppen ezért tudom mik a kilátások. Sajnos nem hiszek a "szép szülésben". A terhességem eddig viszont nagyon kellemes, szinte könnyű.

Nem is tudom, hogy jó jel, vagy rossz jel, hogy eddig még senki olyan nem írt, aki ismeri az orvosomat, illetve aki szült volna nála. Elolvastam mindent, amit találtam ezen a fórumon a Margit kórház szülészeiről, de nem találtam a dokiról semmit. Talán okosabb, ha a szülésznőre koncentrálok, az orvos úgyis csak a végén guggol oda a kis sámlira...

Szilvamag, Panni milyen a szülőszobában? Komoly, határozott, irányít vagy inkább kedves, anyás, türelmes? Bár felnőtt ember vagyok, nem szeretnék sem az orvosnak, sem a szülésznőnek kellemetlenséget okozni az esetleges félelmeim vagy hülye viselkedésem miatt. Valahogy úgy érzem - ne nevessetek ki érte - hogy ha nyugodt az orvos, nyugodt a szülésznő, akkor jobban megy a szülés.

rifu
rifu
 
 


Rifu,

hol szülted az elsô babát? Miért váltasz?
A dokidról meg annyit, hogy ezek szerint te ismered a legjobban.
Az elsô szülésed nagyon rossz volt? Mennyi idôs a nagy?
laga
 
 


Sziasztok!
Örömmel tudatom mindenkivel, hogy 5.-én reggel császárral megszületett a kislányom!!! :)
1 héttel hamarabb jött a vártnál, és még csak most jutottam addig, hogy gép elé üljek.
Máris egy kérdés: Szerintetek mennyire lehetséges, hogy egy ilyen pici baba elkapja a náthámat? Fogalmam sincs, honnan kaphattam el, amikor ki sem mozdulok...Nagyon félek, nehogy megbetegedjen az apróságom. :(
encsy
 
 


Encsy
Nagy-nagy gratula a picihez!!! :)
(Mekkora volt? Mi lett a neve? Azóta hogy telnek a napjaitok?)
Remélhetőleg a náthád nem fertőző, és talán nem kapja el! Mindenesetre lehet, hogy kevesebbet puszilgatnám, meg ilyesmi. Ja, és ha szoptatsz, azzal az ellenanyagokat is egyből megkapja... Szóval fel a fejjel! :)
cas
 
 


Sziasztok!

Én télen szültem a Stanyik dr.nál, és Vince Ica szülésznővel. Velük nagyon meg voltam elégedve, de a korházzal már sokkal kevésbé. Nen tudjátok, érdemes 1 ágyaba menni?
ribizlitorta
 
 


Kissé régen voltam itt. A feltett kérdésekre egyet értek a babásokkal (Laga, Szilvi, Cas).

Ribizlitorta
Mi ez az általánosság, hogy a kórházzal nem? Ezt mire érted? Felszereltség? Vagy inkább a csecsemős részleg, osztállyal van gond? Annyira érdekel minden - gondolván a második babára.
nikcsi
 
 


Ribizlitorta
Ha nem nyilvános a dolog, akkor kérlek írj pü-t, köszi
nikcsi
 
 


Encsi!
én is gratulálok

Rifu!
bocs, hogy csak most érek ide :)
Panni pont annyi amennyi nekem kellett :oops:
értsd ezalatt, hogy gondoskodó, de csak amennyire nekem nem volt túlzás és határozott amikor kell, de nem rámenős
mindenkinek más az elvárása, nekem pont megfelelt
én úgy érzem, ő jó emberismerő és a szülés előtt úgyis találkoztok jópárszor, azalatt megismeritek annyira egymást, hogy kialakul, hogy mire van szükséged "tőle"

Ribizlitorta
attól függ mit vársz el
ha azt szeretnéd, hogy ne zavarjanak, esetleg hogy apa vagy bárki más többet lehessen veletek, akkor igen
ha viszont szeretnél társaságban lenni, igényled, hogy beszélhess valakihez, több kérdésed is lenne, akkor kevésbe
szilvamag
 
 


Sziasztok, lányok!

Laga
egy vidéki kisvárosban szültem az elsőt, aki ma már főiskolás. Nem volt fogadott orvosom, csak fogadott szülészem. Akkor láttam életemben először. Nem is igen szólt hozzám a szülés alatt, illetve csak a kitolási szakaszra érkezett meg és azt gyorsítani akarta. Az oxitocin vagy az a gyorsító, amit beadtak leállította a fájásokat. Az orvos nem is kommunikált velem azon túl, hogy rámszólt, hogy ne tegyek fel kérdéseket, mert itt ő fog mindenben dönteni. Nem mutatták meg a gyereket, amikor végre megszületett, azt sem tudtam fiú-e vagy lány. Aztán ott hagytak az örzőben, ahol órák múlva egy takarítónő talált rám. Őt kértem meg, hogy mutassa meg a babát - mert a baba is ott volt egy távolabbi asztalon. A takaritónő oda is hozta és elolvasta a karszalagot - onnan tudtam meg a nemét. Ezért érdekel minden apró részlet. Tényleg jól ismerem az orvosomat, nagyon kedvelem. De mivel nem szültem még nála, bizonytalan vagyok. Gondolom a sok évvel ezelőtt átélt rossz tapasztalatok miatt.

Encsy,
én is gratulálok a kislányodhoz! Ha van türelmed rittyenteni egy szüléstörténetet (és időd), akkor én nagyon kiváncsi vagyok rá! Azt olvastam valahol, hogy a babák immunrendszere az első két hónapban különösen erős, de ha a mama náthás, akkor kössön valamit az orra és szája elé addig, amíg el nem múlik a nátha. Azóta már elmúlt a náthád egyébként?

Szilvamag
Nem késett a válasz, dehogy, csak novemberben fogok szülni. Azt szeretném, ha a szülésznő mondaná mikor mi történik és mit csináljak. Ha Panni jó emberismerő, akkor gondolom így is lesz. Az első szülésemnél azt is a fejemhez vágta az orvos, hogy "maga nem tudja hogyan kell szülni". Én nem tudom ti hogy vagytok vele, de hiába vágja az ember az elméletet, azért a szülés nem hasonlítható semmihez, ami "megtanulható".

Ribizlitorta
Igaz, hogy a csecsemősök nem segítenek semmiben és általában gorombák?

Lányok, mi a véleményeket az apa nélküli szülésről. Mi úgy döntöttünk a férjemmel, hogy nem fog bejönni. Egyikünk sem akarná. De a rokonságnak és a baráti körnek ez nem tetszik. Olyan szörnyű, hogy a férjemet meg akarom kímélni ettől? Hiszen tehetetlennek érezné magát, mert nem tudna segíteni. Én meg nem tudnék koncentrálni, mert folyton őt figyelném, hogy nincs-e rosszul. Én olyan kedvesen régimódinak tartom azt, hogy az apa kint rágja a körmét, utána megkapja a gyereket kimosdatva egy kis csomagban és nem néz rám, mint egy mártírra.

Jó babázást mindenkinek!

Rifu
rifu
 
 


Rifu,
ez a sztori az elsô szülésedrôl nagyon durva! Ilyen nem fordulhat elô a Margitban szerintem. Fôleg manapság. Azért 20 év alatt változott a hangnem. Kb ennyi idôs lehet a nagy gyereked, nem? Mit szól a kistesóhoz?
laga
 
 


Encsy, én is szívből gratulálok Nektek! :)
Kép
Cas-hoz csatlakozva..: mi a neve a Csöppségnek? Miért lett császár?..stb..

Szia:
Verus

Kép
verus
 
 


Rifu
Huh, az első szülésed tényleg nem volt semmi! Azért ilyen ma már (remélem) sehol nem eshet meg, a Margitban meg biztosan nem!
Azt meg honnan a fenéből tudná az ember lánya, hogyan kell szülni, amikor akkor csinálja először?!
Apa nélküli szülés: ha ti mindketten egyetértetek abban a pároddal, hogy nélküle szeretnél szülni, és ő igenis kint akarja rágni a körmeit a folyosón, akkor magasról szarjátok le az ismerősöket-rokonokat, mégis mi a fene közük van hozzá?! Ez a ti életetek legcsodálatosabb momentuma, hadd dönthessétek már el ti, hogyan szeretnétek megélni!
(Egyébként nálunk meg pont fordítva volt, nálunk én nagyon szerettem volna, hogy bent legyen, a párom vacillált, sokan lebeszélték, de végül mégis bent volt. Mi is leszartuk a sok jótanácsot! :))
cas
 
 


Rifu!
huuuuh, nem semmi orvos volt. Mintha neked semmi közöd nem lenne az éppen zajló eseményekhez? Na ilyen Pannival nem történik meg. A picit is jó sokáig ölelgetheted majd, amíg el nem viszik, hogy ő is kipihenhesse a fáradalmakat :wink:
ne engedd hogy a rokonok zrikáljanak. Én azért mégis csendben elmondom hogy azért jó dolog, hogy bent volt a férjem. Nem tart mártírnak, Panni nem engedi, hogy rosszul legyen, nem lesz rá ideje, mert mindig kap valami "feladatot" hogy hasznosnak érezze magát. De a Ti/Te szülésetek/szülésed, úgy csináljátok, ahogy jól érzitek magatok benne. Apuka egyébként bármikor meggondolhatja magát, be- ill. kimehet, ha úgy látja jónak, sőt az én páromat el is küldték enni (a nővérbuli maradékát :) ), amikor úgy látták, hogy levegőre van szüksége, aztán megújult erővel folytatta a "segítést" :lol:
szilvamag
 
 


Sziasztok!


Először is Mindenkinek problémamentes, kellemetes babavárást!

Másodszor meg azért "jöttem", mert nagyon-nagyon valszeg nem bővül már családunk további babával és találtam jó pár alig hordott 56-os, 62-es és néhány 74-es újszerű, jó minőségű ruhácskát, amit eladnék kedvező áron. Főleg őszi-téli együttesek, zsákok, kezeslábasok, de van pár rugi is. Érdekelne valakit? A 3. ker-ben, főleg a Margit környékén szivesen megmutizom a cuccot.

Ja és kérésre tudok fotót is küldeni, ha adtok emilcímet!

Bocs, az offolásért!

Viki
ccviki
 
 


Rifu
Ez a történet tényleg szörnyű, szerintem, ha a Margitba mennél be szülni, ahol se választott dokid, se választott szülésznőd nem lenne, akkor se történne ez meg! Az én történetem is itt megvan archívba (05.02.19 után). Nem volt választott szülésnőm, és a műszakváltás miatt kettőhöz is volt szerencsém. Le a kalappal előttük!
Csecsemősök: általában nem gorombák, de néhány nem mondja el a dolgokat, csak ha kérdezel.
Apa nélküli szülésről: szerintem se mások véleményére kell adni, hanem hagyatkozni a ti érzéseitekre. Férjemet is csomóan lebeszélték, főleg a köldökzsinór elvágásáról, ő végig ott volt, és még el is vágta a zsinórt. Számára marha nagy élmény volt az egész (annak ellenére, hogy vajúdáskor ki akartam hajtani, hogy ne nézze, hogy szenvedek), és nem tart mártírnak.
nikcsi
 
 


Rifu
Nem semmi a történeted! Az biztos, a Margitban nem maradnál orvos nélkül. Nekem volt választott orvosom mégis, amíg a szülőszobán feküdtem, folyamatosan jöttek a dokik, szinte mindegyikhez volt szerencsém, mert aki csak arra járt az benézett. Igaz az ajtó nyitva volt, mert akkor még nem vajúdtam.

A párom benn volt a szülőszobán, próbált segíteni, de igazából nem nagyon volt mit, mégis jól esett hogy ott volt. Végül császár lett, azt is végigizgulta az ablak mögül. Azt mondta hogy nagyon megható volt, az egész és minden izgalmával együtt akár azonnal újra vállalkozna erre a szülőszobai kalandra.

amandi
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a megnyugató sorokat.
Nem szeretném azt a látszatot kelteni, hogy én az apás szülések ellen vagyok. Logikus és nem is kell megmagyarázni, hogy ha ketten kellettek a 9 hónappal azelőtti tangóhoz, akkor az apa élje át a gyermeke megszületését.
Nem szép, amikor a szülésről a férfiak lekicsinylően nyilatkoznak. Vagy például az abortuszról. Egy ismerősömet a férje így küldte abortuszra: na és, kikaparnak és kész, nem nagy ügy! Hát kívánom, hogy legyen része benne - a férjnek.
Ha már mi, nők, vállaljuk a fájdalmakat, akkor nem túl nagy kérés, ha a párunk segít a jelenlétével. Azért nem olyan ronda látvány, mintahogy sokan mondják. Végül is a szülés élettani folyamat és nem valami véres dráma.

Más. Amikor végre haza lehet menni a kórházból, akkor a babát én öltöztetem fel vagy a csecsemősök? A babaruhát már szüléskor vigyem be vagy elég, ha a férjem beadja később? Hány db pelenkát vigyek? Igaz, hogy nem adnak a kórházban, ha baba-mama szobában vagy?

Nagyon számítok minden gyakorlati tanácsra!

rifu
rifu
 
 


Rifu, nekem a parom az elso szulesnel benn volt, most nem. De hianyzott. Neki nem :lol:
Van valaki aki be tud menni veled baratno testver, vagy barki aki segiteni tud, ha esetleg telthaz van es egyedul lennel? Vagy ugyis gyors leszel? Szerintem barki leirja a gyakorlati tanacsokat szivesen, de nem tudom hanyadik hetben vagy es ha nem a finisben akkor erdemes lenne bemenned az eloadasokra. Ott meg is nezheted az osztalyt. Ha ez nem megy akkor persze leirjuk. A babara Te adod a ruhat, de eleg akkor bevinni, ha hazamentek. Pelust mindenkeppen vigyel, nekunk talan 2 vagy 3 volt naponta, de en vittem be. Vigyel azert textil pelust vagy barmit a fejecskeje ala, ha lerakod az agyra ne a te lepedodon legyen. Mas szokasostol eltero nem jut eszembe.

Beatrix
Vendég
 


Rifu!
csak megerősítem a fentieket, bár nekem nem kellet pelus-kiegészítés (1 éve)
a bevitt csomagot egy az egyben hazavittem
a szülés után néhány nappal kapsz egy repicsomagot abban is van néhány pelus
persze inkább vigyen az ember, mint ott kelljen kuncsorogni
ha nem vagy a cumi ellen azt is érdemes vinni, hogy ha éjszakára beadod ne a közös bocicumit kapja, mert valamit fog kapni :?
ha kermolászós lesz, egy kis kesztyű is jól jöhet
és egy mellszívó is jöhet, ha nincs ne rohanj el venni, én ott körbenéztem ki mit használ, aztán döntöttem el, mit veszek. Néhányat lehet ott a patikában is kapni, de a párod is be tudja szerezni.
nem a reklám helye, de érdemes belépni valamelyik egészségpénztárba, mert a babusnak úgyis sokmindent veszel majd a patikában és az leírható, valamicske pénz legalább visszafolyik
magadnak a szokásosokon kívül praktikus a Tena necc-bugyi. Pillanatok alatt megszárad, helyén tartja a betétet és bármikor eldobható. Kb 500 ft/2 db patikában.
az előadásokra pedig próbálj elmenni, ha lehet párostul :)

egyéb kérdés? :wink:
szilvamag
 
 


Rifu,
babakézre karmolászás ellen jó a babazokni. Én megvoltam mellszívó nélkül is mindkét gyerekemmel, na meg Tena neccbugyi sem kellett. Elég volt a saját bugyi meg egy csomag Tena betét. Cumisüveget viszont nagyon ajánlom: fejéshez meg etetéshez is. Vigyél kettőt ha lehet.
Pelus: Libero 3-6 kg-t adank asszem 3 db-ot naponta. Az is lehet, hogy ebben a spórolós időben már kevesebbet. Én vettem egy csomag Pampers newborn-t (2-4 kg), mert ennek hálós a belseje és jól lekaparja a baba fenekéről a magzatszurkot. Meg kisebb is mint a Libero 3-6 kg. Amit benn kaptam, azt meg hazahoztam.
laga
 
 


Rufu
A tapasztalt anyukák már mindent elmondtak! Lagáéhoz annyit fűznék, hogy néhány esetben (mint pl az enyém volt) tuti kényelmesebb a tena bugyi! A pelussal egyet értek, anno mi is a pampers-t használtuk, mivel nem egy óriásbébim született - hála! (Akkor tuti császár lett volna! :? ) Azóta mi is Liberot (éjszakára) és dm-es babylove-t használunk.
nikcsi
 
 


Rufu
Mi másfél hete jöttünk haza a kórházból.
Naponta 2 db pelust tudnak adni, tehát nem árt, ha tudsz vinni magaddal néhányat. Nekünk kevés volt a napi 2 db.
Mostmár lehet bevinni saját ruhát a babára, nem kell abban a szörnyű angolpólyában lennie. Az én lányom folyamatosan belecsúszott és én nem tudtam normálisan ráadni. Most még nem fűtenek a kórházban és éjszaka elég hideg volt (legalábbis én fázós vagyok) ezért vittem be neki egy vékony pamut sapkát is.
A hazamenős ruhát te adod rá a szobában.
Vigyél még be a feje alá textilpelust (tartalékot is).
Mi még vittünk be cumisüvet is a teához.
A bugyikérdéshez annyit, hogy olyan bugyit vigyél, ami kényelmes. Rólam állandóan lecsúszott a tena eldobhatós bugyi úgyhogy el is dobtam, nekem nem jött be. Olyat vigyél be, amit kényelmesnek találsz, mindenkinek más jön be.
Most hirtelen más nem jut az eszembe, de kérdezz nyugodtan.
hmmc
 
 


Bocs! Elírtam Rifu :lol:
hmmc
 
 


Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni. Még kezdő vagyok minden téren.
11 hetes terhes vagyok, és azt tudom, hogy a Margitban szeretnék szülni majd. Orvosom nincs, nem ismerek onnan senkit. Beszéltem telefonon a terhesgondozóval, ott azt mondták, hogy a 16-dik héten kell jelentkeznem náluk, és addig találjam ki, hogy melyik orvoshoz szeretnék járni, mert olyan nincs, hogy "beosztanak" valakihez. Kinek mi a tapasztalata a most ott dolgozó orvosokkal? Ha már választanom kell, akkor az már hálapénz vonzattal is jár? Erről mi a tapasztalatatok?

Előre is köszi a segítséget!

Üdv: Noémi
Vendég
 


Hfnzs,
az hogy van egy dokid aki terhesgondoz téged, nem jelenti azt, hogy nála is fogsz szülni. Ezt külön meg kell beszélned vele és ha vállal, akkor van az a helyzet, hogy nála szülsz és hálás vagy.
laga
 
 


Noémi,
Milyen ttípusú dokira gondoltál? Ha írnál az igényeidről, akkor lehet tudunk mondani dokit is. Gyorsan kellene választanod, mert a 12.hét körül végzik az első uh-t, ahol szűrik a Down-kórt.
Bár szerintem itt mindenki a saját dokiját 100%-osan meri ajánlani. Írjál mélt nyugodtan és akkor a pénz vonzatról is tudok tanácsot adni!!!

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Szia Zsebby! Azt hiszem mi már találkoztunk az nlc, de nem bizti. Ott zöldangyalként nyomultam. :D

Igényeim nem igazán vannak. Semmi extrát nem kívánok. Ha megkapok minden tájékoztatást, és elvégeznek minden szükséges vizsgálatot, az nekem bőven elég. Remélem, hogy semmi komplikáció nem lesz majd a terhesség alatt. Szülni is nekem mindegy kinél szülök.
Az uh-ra bejelentkeztem jövőhétre. A terhesgondozóba 16. héten kell jelentkeznem, ezért érdeklődöm. Olvasgattam már, de bavallom nem szívesen rakom le egyik doki mellett se a voksom, mert nem ismerem őket, és ha valakihez kérem magam nem szeretném, ha egyből látnám a dollárjeleket a szemiben. Remélem értitek. Azt se értem igazán, hogy az újonc kismamákat mért nem sorolják be valakihez, azt hittem volna, hogy ez a módi.

De előre is köszi nektek minden segítséget.
Vendég
 


Hfnzs,
ha ennyire lövésed sincs, hogy ki legyen a dokid, akkor gondold végig, hogy mikor jó neked a terhesgondozás és aki abban az idôpontban jó, válaszd azt. Szülni meg lehet ügyeletben is. Tulképp lehet, hogy neked van igazad és nem kell túlragozni. A szülészeten (is) elég jó a gárda.
laga
 
 


Sziasztok,

Én még sose írtam ide, de szeretnék segítséget kérni Tőletek.
7 hetes terhes vagyok és ikreket várok, Eddig a Kaáliba jártam, mert lombikom volt, de orvost kell keresnem-találnom. Azt beszéltük a párommal , hogy a Margit korház lenne talán a legjobb, mert az van hozzánk a legközelebb és eddig csak jókat hallottam róla.
Tudnátok nekem segíteni, hogy nektek mi a tapasztalatotok vele, és hogy van-e olyan orvos akiről szinte csak jót lehet hallani?

köszönöm
judit
pbj12
 
 


Sziasztok,

Én még sose írtam ide, de szeretnék segítséget kérni Tőletek.
7 hetes terhes vagyok és ikreket várok, Eddig a Kaáliba jártam, mert lombikom volt, de orvost kell keresnem-találnom. Azt beszéltük a párommal , hogy a Margit korház lenne talán a legjobb, mert az van hozzánk a legközelebb és eddig csak jókat hallottam róla.
Tudnátok nekem segyteni, hogy nektek mi a tapasztalatotok vele, és hogy van-e olyan orvos akiről szinte csak jót lehet hallani?

köszönöm
judit
pbj12
 
 


Szia Judit!
üdv közöttünk!
ha visszaolvasol, a dokiját mindenki csak dícséri :wink:
ugyanúgy mint Noéminek, Neked is az kellene, hogy gondold át mit szeretnél és akkor jobban tudunk segíteni
de ha van időd olvasgatni, szinte mindent megtalálsz a régebbi hozzászólásokban
jó babavárást
Szilvi
szilvamag
 
 


Pbj12,
7 hetes terhesség még nagyon pici. Ilyenkor még nem sürgetô dokit találnod, fôleg ha z?rös az elôéleted. Most még minden doki azt mondaná, hogy gyere vissza 12-13 hetesen. (Akár babonából is.) Addig meg van egy csomó idôd: olvass vissza akár 1-2 évet is.
A Margit egy jó választás - fôleg ha még közel is van.
Üdv a csapatban. :)
laga
 
 


Pbj12,
7 hetes terhesség még nagyon pici. Ilyenkor még nem sürgetô dokit találnod, fôleg ha z?rös az elôéleted. Most még minden doki azt mondaná, hogy gyere vissza 12-13 hetesen. (Akár babonából is.) Addig meg van egy csomó idôd: olvass vissza akár 1-2 évet is.
A Margit egy jó választás - fôleg ha még közel is van.
Üdv a csapatban. :)
laga
 
 


Pbj12,
7 hetes terhesség még nagyon pici. Ilyenkor még nem sürgetô dokit találnod, fôleg ha z?rös az elôéleted. Most még minden doki azt mondaná, hogy gyere vissza 12-13 hetesen. (Akár babonából is.) Addig meg van egy csomó idôd: olvass vissza akár 1-2 évet is.
A Margit egy jó választás - fôleg ha még közel is van.
Üdv a csapatban. :)
laga
 
 


Pbj12,
7 hetes terhesség még nagyon pici. Ilyenkor még nem sürgetô dokit találnod, fôleg ha z?rös az elôéleted. Most még minden doki azt mondaná, hogy gyere vissza 12-13 hetesen. (Akár babonából is.) Addig meg van egy csomó idôd: olvass vissza akár 1-2 évet is.
A Margit egy jó választás - fôleg ha még közel is van.
Üdv a csapatban. :)
laga
 
 


Pbj12,
7 hetes terhesség még nagyon pici. Ilyenkor még nem sürgetô dokit találnod, fôleg ha z?rös az elôéleted. Most még minden doki azt mondaná, hogy gyere vissza 12-13 hetesen. (Akár babonából is.) Addig meg van egy csomó idôd: olvass vissza akár 1-2 évet is.
A Margit egy jó választás - fôleg ha még közel is van.
Üdv a csapatban. :)
laga
 
 


Laga
Ismétlés a tudás anyja! No, de ennyire :) :) :P
hmmc
 
 


Pedig már én is megörültem, hogy milyen sok hozzászólás lett hirtelen :D:D

amandi
 
 


Ez a gép megbolondult! :shock:
Kíváncsi vagyok, hogy ezt hányszor teszi fel. :)
laga
 
 


Judit,

Ha a Margit van a legközelebb, akkor ahhoz a kórházhoz is tartozol területileg ha jól sejtem. Az is egy megoldás, hogy a védőnőddel beszélgetsz a témáról, hátha neki vannak információi a különböző orvosokról. Szerintem olyan nincs, hogy csak jót hallani, mert mindenkinek mások az igényei: van akinek kell hogy személyes kapcsolat legyen az orvosával, van akinek elég az, ha a doki megvizsgálja, ellátja, és neki meg tolakodás a többi. Ha már vannak neveid, akkor biztos könnyebben tudunk segíteni. Remélem sikerrel jársz, és előre is boldog pocakosodást kívánok!

Andi

amandi
 
 


Sziasztok,

Bár én is kezdő vagyok (12. hét), a Margitban fogok szülni Dr. Horváth Ernőnél.
Viszont azt tőle tudom, hogy manapság változtak a dolgok a Margitban, mert igen komolyan megnyírbálták a költségvetésüket. Pl. az eddig ingyen 1 db UH fotóért most fizetni kell, igaz 3-at kapsz. Ezt konkrétan nem bánom, nekem megér 1000 Ft-ot. Figyelem, az van kiírva, hogy csekken kell befizetni, de helyben is lehet!!!
Ami viszont érdekelne engem is, azok az igazán friss tapasztalatok a mostani hetekben szülő / szült anyáktól. Kérdés minden, ami csak lehet :), a házirend, a csecsemősök hozzáállása, látogatás, minden. :)

Akinek esetleg van ereje, írjon nekülnk, úgy látom többen is vagyunk így! :)
Előre is köszönjük!

Sz. Ági

Kép
székelyné
 
 


szia Ági!

Ez a fizetős dolog nekem is új, pedig aztán nem olyan régen szültem, mint a vonalzómon láthatod. A hozzáállás nem hiszem, hogy pár hónap alatt megváltozott volna, erről a témáról már többen is írtunk, ha visszaolvasol kicsit, láthatod.

Még elég sok időd van hátra a szülésig, a látogatás és a házirend addig még változhat. Nálunk épp nem lehetett a babákat üvegen keresztül megnézni, mert rossz volt a reluxa.

Andi

amandi
 
 


Andi,
a reluxa már februárban is rossz volt:):):)

Judit,
mivel azért Te nem egy sima terhes vagy szerintem már nyyugodtan keresgélgess dokit. Nekünk természetes úton, de végül összejött Nagylánykám, de már 5 hetesen voltam dokinál, 7.héttől meg betegácsi.

De tényleg minden érdeklődőnek: Írjatok arról mik az elvárásaitok, milyen típusú dokit szeretnétek, mert így igen nehéz taácsot adni.

Mondjuk nekem az a tapasztalatom, hogy a szerződéses dokik betegeihez azért másképpen állnak ám!

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


1. honnan tudjam ki szerzôdéses? Vagy kezdjem ezzel: "legyen kedves megmondani milyen státuszban dolgozik itt Ön?" :)
2. az most elôny vagy hátrány ha valaki szerzôdéses? (Fogalmam sincs, hogy ez mivel jár.)
3. ki áll hozzá másképpen? A kórházigazgató, a nôvérek? (Nyilván a doki tudja magáról, hogy hányadán áll és minden páciense eképpen van kezelve.)

:?:
laga
 
 


Laga,
1. A margit-kórház honlapján fent van a státusz is (az externisták a szerződésesek, ha valaki esetleg nem tanult volna latint). gondolom Te ismered a honlapot.

http://www.freeweb.hu/margitkorhaz/cont ... ?content.3

2. a magánrendelőben nyilván nem hátrány, hogy milyen státuszú, de bizony bent a kórházban nem igazán foglalkoztak a külsős orvosok betegeivel. Szóval vagy megy hozzád naponta a saját dokid, vagy le vagy... Ezzel azt hiszem válaszoltam a 3. felvetésre is.

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?