Új privát üzeneted érkezett!

Neeeem fogjátok elhinni,de nemrég értünk haza a Madarászból....Igeeeen,igeeeen,Dominikkal.......Beültek Dórival a kádba,játszottak.De Dóri megfogta a zuhany szárát,az leesett,rá Domi fejére.De nem a sima zuhany,hanem az a baromi nehéz,itt az albiban ilyen volt,utálom.....Én sosem teszem fel,csak a férjem mániája,hogy ott a helye...Hát,most tessék!Én pont ezért utálom,ha fönt van.Ami leeshet,az le is esik :) .Akkora sikításra üvöltésre mentem be,az a tipikus olyan gyereksírás,amiből már messziről tudod,hogy nagy a baj.Pedig előtte voltam bent náluk,épp csak beültek és épp csak pici vízbe,még fagyit is vittem be nekik,olyan aranyosan vigyorogtak.Először nem is tudtam mi a baj,csak Domi sírt nagyon,mondták azt a szar zuhanyt,és akkor láttam,hogy csöpög a vér a vízbe.Dorinát kikaptam a vízből,én meg már megint úgy reagáltam,mint pár éve Szegeden,mikor szintén szétrepedt a bőr a fején,és csak a spriccelő vért láttam.Pont egy nagyobb eret talált el,én meg nekiálltam remegve sikítani,na akkor a gyerek tőlem jobban megijedt.Most is gyorsan lezuhanyoztam a buksiját,lássam,mekkora egyáltalán a seb,vagy hol van a fején,mert a feje tiszta vér volt,nem lehetett tisztán semmit látni.Na,a kádban a víz tiszta vér lett,Domival együtt üvöltöttünk,borzalmasak lehettünk.....Domi bepánikolt,hogy kifolyik az összes vére,meg meghal,meg örökre a kórházban marad,na én meg vizuális ember lévén alig tartottam magam.Közben járt a kezem,próbáltam csillapítani,kivenni a kádból.Elállt a vérzés rögtön,szorítottam,pillanatok alatt elállt,aztán jó nagy púp volt,arra szorítottam a hideg vizes gézt.Láttam,ezt varrni fogják.Bementünk,de remegtem,mert az a zuhany mint az öntöttvas,olyan súlya van,és jó magasról esett rá.Szokásos röntgen,csonttörés nincs,persze én jobban félek a belső sérülésektől.Leborotválták a kis feje tetejét,na volt sírás,nyafi,érzéstelenítették,összekapcsolták két kapoccsal.Na,akkor nagyon sírt szegény,úgy sajnáltam.Hazaengedték egy szép kis fehér sapival a buksiján,nem ehet,nincs tv,nincs sport,suliba mehet.Most figyelgetni kell,én meg amilyen vagyok,10 percenként mérek lázat,figyelgetem,kérdezgetem,ellenőrzöm.Annyira borzasztó,hogy miért vonzza annyira a baleseteket ez a gyerek,komolyan,mivel védhetném ki.....Hiába nem engedem táborba,elesik a suliban a fejére vagy ráesik a zuhany itthon...Pedig van szabadsága,nincs túlzottan fogva,úgyhogy már tényleg kétségbe vagyok esve,ti látjátok,mennyire sűrűn írom,hogy mindig van valami.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Manóci, azt nagyon megköszönném!

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


kriszti! ezt nem hiszem el! pont a múltkor beszéltük, hogy veletek mindig történik valami. És tessék. Megint nem telt egy egy ünnep, hogy ne a kórházban kössetek ki. Ez mát tényleg káosz. Szegénykém..gondolom, hogy megijedtetek. Nem lehetett semmi látvány, én tuti frászt kaptam volna. Gyógyuljatok meg!! Puszi a buksira!

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 

 
 

Igen,pont erre gondoltam én is,ahogy a hintánál beszéltük ezt.Mindig ünnepekkor,vagy ha valahova-valamire készülünk,pl.utazásra,vagy épp odaérünk,akkor lesz valami.Almaszüretkor beleesik fáramászáskor egy lefűrészelt ágba,tüdejét megüti.Debrecenben(végre volt üres szoba)elcsúszik a medencéknél,beüti a fejét,kórház.Szegeden indulunk a strandra,beüti a fejét a hűtő sarkába,felreped,az arca meg megég a hűtő forró hátuljától.A lehető legmelegebb időben,szandált veszünk neki,fejreesik,2 éjszaka kórházban...Indulnánk első judo edzésére,fejre esik,kórház.És még sorolhatnám....De látod,hiába nem engedem táborba,ha a saját lábában elesik.Elmegyek valami boszorkányhoz,vegye le rólunk a sok rossz átkot,mert esküszöm,ami velünk folyik,az csak valami nagyon erős átok lehet :roll: .

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Mekkora eső volt tegnap délután nálunk!!!A gyerekek csak úgy ámultak az ablakból.Manó,ti ezt hogy viselitek kertes házban?Hugiék bár Vácon laknak,nem is egy kis falucska,mégis panaszkodik,hogy ilyenkor szevasz,még az áram is elmegy náluk.Én meg baromira félek a sötétben.Egyébként Dóri is elkezdte ezt,nem tudom az okát,nem ijesztgetjük,fogalmam sincs mitől félhet.Eddig simán ment aludni,sosem kelt föl éjjelente,reggel botorkált csak át hozzánk,ha fölkelt.Most meg,nem akar elaludni egyedül,csak mellettünk vagy DOmival.Mivel nem akarjuk magunk mellé szoktatni már 3 évesen,ezért inkább beengedem DOmi mellé,na ott aztán van nagy ölelkezés,huncutkodás :lol: .Olyan aranyosak,esküszöm,a saját szobájában szinte nincs is,csak Domi szobájában,ott érzi magát jól :lol: .Utána átvisszük a saját ágyába,de éjjel fölkel,és átjön hozzánk.Eleinte csak hajnalban kelt föl és visszatámolygott Domi mellé,reggel ott aludtak együtt :lol: .De már ott tartunk,ha visszavisszük éjfélkor,akkor kettőkor már nálunk van újra.És panaszkodik,hogy fúj a szél a szobájában,fél a sötétítőn átjövő fényektől,árnyaktól(anyja lánya......) :( ,meg mondja,hogy táncolnak a manók a falban.Hogy ezt mire érti nem tudom,de így is elég parázós vagyok.Na,ha a kertben majd kint hagyunk valamit,az tuti kint marad reggelig is,mert én aztán ki nem megyek érte sötétedés után... :lol: .
Domi meg olyan aranyos ebben a kis hagymácska sapkában,éjjelre ki kellett lyukasztani a fülnél,beleakazstani a fülébe,mert különben éjjel lepöndörödik az a rugós háló a buksijáról.Persze szegénynek ettől baromira elzsibbad a füle.Nehezen bírja a pihit,eleven a kis lelkem :) .Ma már mehetne suliba,de mivel holnap délelőtt kell kapocsszedésre menni,meg úgyis ott a fején ez a kötés,erre az egy napra nem engedem,még csak az kell,hogy ott a kötés,csúfolják(fél is ettől) vagy leessen róla.Ma marad itthon,majd megy csütörtökön.Addig meg megy a kényeztetés :) .
Lányok,az iwiwen szoktak hirdetni piackutatásokat.Nézegeti valamelyikőtök?Mert én törzsvendégük vagyok,de inkább azt szeretem,ha hozzánk jönnek.MOst is keresnek anyucikat főzőcskés témában.Nagyon sokmindent kaptam már tőlök,és alig kellett valamit tennem.Voltak nálam pár hete,2 óra helyett csak 1 órát maradtak.Domival beszélgettek a mobiltelefonokról(persze a téma elment más irányba :lol: ).Ő kapott egy többezer értékű édességcsomagot(de normális csokikkal),mi meg egy 6000-es vásárlási utalványt.Mindezt 1 óra miatt,és sehova nem kellett mennem.Most utoljára meg mosóporps témában jöttek hozzám.Itt csak félórát maradtak mert siettek,én voltam aznapra az utolsó ügyfelük.Beszélgettünk a mosási szokásaimról,miket használok,praktikákról,stb.,2 óra helyett itt is leléptek félóra múlva,és két nagy szatyor tisztítószert itthagytak 10ezer értékben.Volt benne persil mosóportól kezdve öblítőkig,minden,csak lestem.Voltam már teáson,kávéson,ásványvizesen,volt,hogy nagy szépségcsomagot kaptam táskával,vagy a férjem volt benzinesen,ott 10ezer értékű benzinutalvány is volt.Nézegesse aki eddig nem tette,mert baromira jó.Ha valahova menni kell,nem hozzátok jönnek,és elmentek,és esetleg nem válogatnak be,akkor 10 percedbe került,hogy kitöltöttél egy papírt,és 1-4ezer értékben kapsz fájdalomdíjként egy vásárlási utalványt(általában tesco vagy kaisers,spar,stb.).Az iwiwen vannak az álláshirdetéseknél az egyéb rovatban.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok csajszikák!!

Eladtuk a lakást!!! :P És egy órával késöbb vettünk egy másikat :D Augusztus végén költözés, bár addig még ezer elintézni való és rohangálás vár ránk. Ha vki tud jó konyhabútorost és beépített szekrényest küldjön nekem priviben címeket, neveket.Előre is köszi.

Kriszti!
Jobbulást Dominak, veletek tényleg történik mindig vmi. :(
Strandról kár hogy csak ma olvastam, mi is szivesen mentünk volna. Végül Tatán kötöttünk ki, ahol van egy csodaszép park és a tó. Sajna a program végét elmosta a vihar, de nagyon jól éreztük magunkat. Legközelebb mentek szóljatok!!! Bár gondolom a bibis miatt az most kicsit odébb lesz.
:arrow: Gyerekbarát tó a Fóti tó. Az egyik vége a horgászoké, mély, a másik lankás, homokos. Egyetlen , de nagy hibája, hogy szabadstrand és nem vigyáznak rá. Elég szemetes tud lenni nyár végére.Napernyőt ajánlatos vinni, mert a part mentén kevés a fa.

Manó!
Hatalmas a pocid :shock: Bevallom én már nem cserélnék senkivel.Most már el tudok menni egy pocakos mellett, hogy ne írígykedjek. Lehet, hogy ez a két pasi annyira kímerít.... Sőt három!! Mert ugye apa is pasi :wink:
Ja, és kicsit (nagyon) későn, de boldog névnapot kívánunk Esztinek.

Dóri!
Blanka édes kis koszorúslány lehetett.Hogy bírta a teendőket és a lagzit?

Kép
flocika
 
 


Sziasztok,

Na voltam szombaton dokinál, minden ok. volt, meg ma is kellett mennem CTG, + utolsó nagy labor.Minden ok. volt ma is. :wink:


Vihar, hát igen tegnap nem semmi volt, de náálunk azért annyira rémísztő nem volt.Nem esett jég, és nem is villámlott annyira.Csak baromi sötétség volt, mintha világvége jött volna :shock: De aztán olyan jó levegő volt, jól is aludtam.

Hát, igen köszi az együttérzéseket, elég nehezen bírom a meleget, de ahhoz képest, hogy mára már hűvösebbet mondtak......hát nekem melegem volt.Be is nyomtam az IKEA-ba egy nagy adag fagyit :P

Kriszti, tök jó lehetett a strandolás, de utána az otthoni baleset :!: :? Az elég gáz.nem hiszem, hogy átok ülne rajtatok, azért ne láss ilyen borúsan.Dehát gyerekek, és azokkal tudod mindíg történik valami!Eszti lába is tiszta kék-zöld, tipli, mindíg beveri magát valahova stb.
Dominak sok gyógypuszit küldök :wink:

Floci, gratula a gyors lakáscseréhez! :) Ez tök jóóóóó, és milyen az új?Mekkora?Mit kell rajta felújítani?Hol van?
Neünk a legjobb barátunk asztalos, és csinál konyhákat!Szólj, ha kell a száma, és esetleg megbeszélhettek valamit! :wink:

Dóri, Balanka nagyon szép volt :wink: De Balázs is édike!És már milyen naffiúúú!
Fürdőruci, ühm. hát én akkor meg se szólalok már,jóóó?! :lol:

Na, mennem kell vacsiidő van, és gerjednek! :lol:
manóci
 
 


Dóri,elfelejtettem tegnap megkérdezni, megvan még az iwiw meghívód amit ajánlottál?Ha igen nekem kéne, köszi :wink:
manóci
 
 


Csak egy pill:
:?: Vasárnapvalószinüleg kinézünk a Gyerekszigetre. Jönne még vki???
http://www.sziget.hu/gyereksziget/programok

Kép
flocika
 
 


Floci, nekünk időjárásfüggő, meg az is, hogy vagyok :? :wink:
de gondoltunk rá :)


Kriszti, mi lesz a látogatással?Nem jártok erre valamikor? :wink: Kávé van! :P
manóci
 
 


Sziaztok Lányok!

Bocsánat mindenkitől amiért így szó nélkül eltűntem íly hosszú időre... őszinte leszek, nagyon képlékeny volt a dolog, hogy most akkor a MÁV, vagy esetleg egy másik kórház.... de úgy néz ki, most már végképp körvonalazódni látszik, hogy a MÁV. Akkora az összevisszaság a kórházakban, hogy az elképesztő. Csak abban bízom, hogy a nyári uborkaszezonban nem terveznek semmi komoly döntést meghozni a MÁV összevonásáról.. bár tegnap előtt a híradóban sajna elhangzott egy fél mondat... de remélem annyira nem lesznek gyorsak az urak.... ha eddig ráért, várjanak már szeptemberig! Addig tartsuk meg a Vermes dokit oszt. vez. főorvosnak.. :) Akkor van nyert ügyem...
Szóval mindenkitől szívből jövő bocsánatokat kérek, és ígérem, ha igénylitek hallatom a hangom kicsit gyakrabban is.

Nagyon szépek a gyerkőcök! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Manóci, sikerült megkérdezni a különszoba árát?

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Babdorka!

Októberben szültem akkor 8ezer volt + 5ezer ha apa is ott alszik! Nálunk Apa nem aludt ott, de sokáig bent volt, sose szólt senki h mennie kéne!!

Kép
borso18
 
 


Sziasztok Lányok!!

Huhh Kriszti, nem semmi baleset! Én el se tudom képzelni hogy reagálnék, bár azt hiszem l kell kezdenem edzeni magam a dologra..... Eddig egy balesetünk volt, akkor is én sírtam jobban és tovább!
Amúgy van Siófokon olyan homokos rész ami ingyenes!! Ha esetleg máskor jönnétek!

Flocika! Hova költöztök? Gratulálok előre is!

Manó! jó nagy pocak :lol: Gondoltam rád az első CTG alkalmakkor! Én addigra már megszültem :D

Teszek fel pár képet nektek: Kép Kép Kép

Kép
borso18
 
 


Ó,Borsó,még mindig olyan gyúrni való ez a gyerkőc :D .Merre van a strand?Bent a fizetősben tudom,hogy van,bár annak nem volt vészes az ára tavaly előtt,és tetszett a gyerekeknek.Majdnem siófokiak lettünk ám,csak nem akartam elszólni magam,míg nem sikerül.De megnéztük azt a sörözőt,amit át kellett volna venni,és nem mertünk belemenni,szerintem szépítettek,mi meg már nem merünk hinni senkinek :( .Pedig leköltöztünk volna először csak ideiglenesen,aztán végleg,ha jól ment volna.Szeretek ott lenni nagyon.....Ma délelőtt is lent voltunk papírokért,rohanás volt az egész,de mikor megéreztem azt az érzést,jaj de maradtam volna....Egy elég jó barátunk vezet lent egy büfét a kertmozinál,ő csábított minket.Talán ismered is :) .
Na,Manó,ne félj,élünk a lehetőséggel,csak legyen egy kis szabadidőnk.Tegnap is Domi még nem volt suliban,azt hittük lesz egy nyugodt napunk,ehelyett estig rohantunk mint az őrültek,Anyu jött át vigyázni Domira is.Ma szintén..Pedig mennék hozzád nagyon!!!!!
Flocika,gratulálunk a lakásokhoz!!!!!!!!!!Mármint az eladáshoz és a vételhez is!!!Akkor ez már teljesen megvan,és sikerült amiről beszéltünk?Mi is tartanánk már itt,nagyon ügyik voltatok!!!És ha ott ahol mondtad,akkor meg hozzád is megyek majd :D :D ,egyik szívem csücske az a környék :D .Nekünk nem tudom jó lesz-e a hétvége,mert szombaton nagy buli lesz az oviban Dorina csoportjának,és nem tudom vasátnapra ezért mi evődik át.De elvileg ha nincs semmi,akkor megyüüüüünk!!!!!!!!! :D .
Domi feje gyógyul,ma már volt suliban,újra elevenkedik,de napközibe nem engedem,mert ott nem lehet féken tartani az udvaron,neki pedig az még korai,10 nap felmentést kapott így is minden fizikai dolog alól.Volt aki csúfolta,hogy a feje búbján nincs haj,de mondtam neki,aki csúfolja az nem a barátja,így ne is érdekelje,meg se hallja.Aki pedig számít neki,mert a barátja,az pedig úgysem fogja csúfolni.
Lányok,most nincs időm visszaolvasgatni,röstellem,de nem emlékszem pontosan melyik leányzó írta,hogy megy szülni mert indítják a szülését,és utána jelentkezik.De ennek már vagy 2 hónapja...Nem jut eszetekbe ki volt az?Múlt héten írtam is pedig pontosan.Csak nem lett valami baj vele? :?:

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Babdorka, igen 8000 ft. a szoba!

Kriszti, de jó hogy már jobban van Domi!Szavadon foglak, de gyertek majd tényleg valamikor :wink:

Orsi, nagyon cuki Balázs, és már mekkora :shock: Ugyanilyen babakocsink van :wink:

Mandala, jó hogy előkerültél :lol: és légyszíves gyere sűrübben!Persze, hogy kiváncsiak vagyunk rátok is!
Nemtom mi lesz szeptemberig, de nagyon drukkolok neked, hogy még ott legyen Vermes doki.Én is kikérdeztem a dokim is ezekről a dolgokról, és ő azt mondta, hogy nem eszik olyan forrón, és nagyon úgy néz ki, hogy ebből a nagy változásból még ebben az évben nem lesz semmi!Szóval, bízzunk! :wink:
Bár én sem ide tartozom, de igaz én pár héten belül azért túl leszek, szóvval én még mindenképp jöhetek ide!
remélem te is :)
manóci
 
 


Nagyon köszi manóci!

Esetleg még abban tud segíteni valaki, hogy a szülés előtt kell-e vennem popsikenyőcsöt, meg ilyesmiket, vagy ezt a kórházban biztosítják? Mert hogy a receptet, amit a csecsemőorvos felír, azt ugyebár csak szülés után tudja apuka kiváltani, de akkor mi van addig a kórházban? Kép

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Jaj, most látom borsó hozzászólását is, köszi az infót!!!

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Babdorka, a kórházi napok alatt semmi ilyesmivel nem kell foglalkoznod, mindent adnak a kórházban!Csak pelust és popsitörlőt kell neked vinned.Meg a hazamenős ruhát, amúgy a benntartózkodás idejére mindent ők állnak! :wink:
Én is jövő hét kedden megyek utoljára védőnőhöz akkor kapom meg tőle az összes receptet.Ha jövünk hazafelé a kórházból akkor ki is váltjuk majd.Esztinél is így csináltuk!Mivel azt a gyerekszületés előtt nem tudod.
manóci
 
 


Értem. De ha én úgy szeretném, akkor ugye lehet saját ruhában?

Jaj, én úúúúgy izgulok már! Kép

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Ha már így belejöttem a kérdéssorozatba, és ilyen tapasztalt kismamikkal állok szemben: Kép

Amikor megszületett a baba, akkor hogy történik az egész herce-hurca utána a mávban? Rádrakják, gondolom, de mikor mérik, vizsgálják, hogy ok-e, mennyi ideig hagynak ott vele? Mi a sorrend? Hogy kell ezt elképzelni? Egyáltalán mik történnek még ott a szülőszobán a babával?

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Dorka, szzerintem fölös saját ruhát bevinni, de ahogy gondolod!
Miután megszülsz rádrakják egyből, pár percig foghattam amellkasomon amíg el nem vágták a köldökzsinórt!utána elvették, letisztogatták, megmérték, felöltöztették stb.Ott mellettem, mert én abban a szülőszobában szültem ahol ott van minden.Asszem nem mindegyikben van a szülőágy mellett, de a többinél is 3 lépésre van egy üvegfallal elválasztott helyiség.Aztán ezalatt kellett megszülnöm a méhlepényt.Majd odaadták apának amíg engem stoppoltak!De végíg ott voltak mellettem.Utána, 2 órát ott kellett még feküdnöm, amit 3-an tölthettünk nagyon meghitten.Rárakták a cicimre, és 2 órán keresztül úgy feküdtünk!Annyira jó volt :) Aztán kerültem át a gyerekágyra.Mivel én késő du. szültem ezért az első éjszakára elvitték, de nem bántam, mert akkor már kiment az érzéstelenítő hatása, és nagyon fájt mindenem.Másnap pedig már reggel hozták megint :)
Amúgy állandóan veled lehet, csak ha valami vizsgálat van,. vagy este a fürdetésre viszik el.Meg parsze, ha te akarod betolhatod.
Ennyi. De nyugodtan kérdezz még, ha valami érdekel. Már én is úgy be vagyok izgulva megint, hogy babázhatok.Ez a világon a legjobb érzés :!:

Te kinél is fogsz szülni?
manóci
 
 


Orvost nem választottam, mert az eredeti orvosom nem ebben a kórházban van, és túl későn derült ki, hogy itt fogok szülni ahhoz, hogy elég idő legyen választani. Bár szerintem nincs nagy különbség, így marad, aki éppen ügyeletes lesz.

Amikor elviszik fürdetni, akkor én is mehetek "tanulni"? Ott lehetek? Soha életemben nem fürdettem babát!

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Még egy kérdés tapasztalatlan első anyukától:

Méhlepény+stoppolás után, mielőtt a letisztogatott babát odaadják, van valami lehetőség arra, hogy téged is letisztogassanak? Mert hát ugye "mindenes" leszel, mikor úgy röptiben rádrakják babucit... Aztán jó lenne két órát nem a "saját levemben" feküdni egy tiszta babával...
Meg hát odalent is...

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Sziasztok !

Babdorka ! A kórházi benntfekvés során semmi mást nem kell hoznod a baba ellátásához, csak pelust és törlőkendőt. Mindent megtalálsz a szobákban elhelyezett pólyázón.
A szülés után is minden úgy zajlik ahogyan Manóci leirta.
A szülőszobán ( normál szülés esetén ) 2 h-át vannak a mamák és babák, természetesen együtt. Aztán kerültök fel az osztályra, ahol a babát megfürdetik, ellátják, majd visszakapod.
Császár esetén a baba elöbb felkerül.


A hazaadás elötti estén van lehetőség fürdetés bemutatót nézni, ott is felteheted a kérdéseidet.

Üdv.
:lol:
nadimo
 
 


Na, most gyűlnek a kérdéseim, ha már ilyen segítőkészek és aranyosak vagytok. Kép
A mávban a szülésznők vagy az orvosok vizsgálnak vagy vegyesen szülés/vajúdás alatt?

Illetve szülés után kitisztítják a méh üregét, vagy csak akkor, ha bent barad a méhlepény egy darabja?

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Hello !

Vegyesen vizsgálnak, a szülésznők is nagyon felkészültek, rutinosak, szakmailag nagy tapasztalattal rendelkeznek.
Az orvosok is vizsgálnak, folyamatosan nyomon követve a szülés lefolyását.
A lepény megszülése után a lepényt átvizsgálják. Ha minden rendben van nem bántanak.
Üdv .
nadimo
 
 


Dorka, Nadimo válaszolt amiket kérdeztél újra :)
Viszont nekem a méhembe "bekotortak"azért, bár nem fájt mert én fájdalomcsillapítós voltm, csak furi érzés volt.De azt látod nemtom, hogy csak alaposságból vagy mert esetleg maradhatott a lepényemből bent :roll: Mindegy így nyugodtabb voltam, hogy tuti kikotortak :lol:
Amúgy nem baj végülis, hogy nem választottál, mert minden doki jó, és rendes.És a mamák 90%-a úgyis választ, tehát az ügyeletesnek tényleg csak az a nagyon kevés % van aki "beesik", ugyhogy lesz ideje rád bőven.Olyan lesz mintha őt választottad volna :wink:

Nadimo, üdv itt. :) Te mikor szültél?

Jajj, lányok! látta ma valaki a csak csajokat?volt benne egy törvény szakértő féle, aki képben van a mostani helyzettel, és mindenki nyugodjon meg aki júli 1-utánra van kiírva.senkinek nem kell fizetni semmiért, és választhat ugyanúgy orvost+kórházat!!!!Az eü. más területén nem, de a szülészet nőgyógyászatban igen!Megmaradt a szabadság!!!!! :)
manóci
 
 


http://www.netbulvar.hu/csakcsajok/0706/272444

Manóka,erre gondóóóótáááá?? :D

És jut eszembe,nem tudunk menni vasárnap,mert a nagy kölykömnek a fejebúbja miatt pihi még egész jövő héten is.Nem fájlalom,hogy csak csücsülhet mellettem.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Nekem két gyerkőm van, 7 és 4 évsek.
Ott szültem őket a Máv -ban, hazai vizeken, mert ott dolgozom az újszülött részlegen.
Ha kérdésetek van, szivesen segitek.
:D
nadimo
 
 


Sziasztok!

Anyum hallotta a rádióban, hogy most vasárnap lesz a várban vmi MÁV-os nap. Nem tudjátok mettől meddig és pontosan merre? Lehet, hogy kimennénk.
Végülis 3-ból egy babám MÁV-os. :)

Ági,
látod, azért vagyok. :wink: Asszem hétfőn megyek a cuccokért, mert ma havazás volt minálunk is. :roll:
Vendég
 


Szia Nadimo!
Az én gyerkőcei majdnem egyidősek a tieiddel.Domi 8 éves,Dorina 3 éves.Szintén ott születtek,és mindketten voltak az intenzíven,akár Te is babusgathattad őket.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!

Manóci: köszönöm a kedves fogadtatást! Aranyos vagy, hogy öntöd belém a lelket azt illetőleg, hogy nem lesz nagy kavarás aug. végéig... én is nagyon bízom benne. Jó lenne, ha a Vermes dokit meghagynák nekem még egy kicsit... :)
Amúgy Te már nagyon a finish-ben vagy... én ennyi idősen szültem mindhármat... a 37. héten... :)

Mondjátok lányok, ki szült csaszival közületek? Az érdekelne, hogy császárnál ha altatást kérek, akkor apánál meddig hagyják a manólányt? Szeretném, ha kicsit kiélvezhetné a dolgokat, később gondolom úgysem foghatja a kezébe csak ha hazamentünk... És meddig kell az őrzőben lenni? És kb. mennyi ideig kómás az ember lánya műtét után?
Köszönöm előre is a válaszokat, biztos vannak köztetek akik tapasztalattal rendelkeztek... a sotén ismerem a dolgok folyását, itt nem tudom hogy van.

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Szia Doktorkitti ! Hát minden elképzelhető. Lehet hogy találkoztunk.

Mandala !

Altatásban ritkán végeznek sectio-t, inkább epidurálisan érzéstelenitenek. Az kiméletesebb mód, és a babára sincs rossz hatással. ( altatásnál azért a baba is kap egy kicsit az altatóanyagból ) Az apa a császárnál egy üvegablak mögött áll, ahová a kiemelés után átadják a babát. Ha a pici jól van foghatja is, de mint már irtam, a csaszis babák elöbb felkerülnek az osztályra, mert általában még fáznak és ezért egy kis időre ( 1-2 h-ra ) melegitjük őket ha szükséges. Adaptálódniuk kell. Ha nem altatnak téged , akkor a felkerülésed után megkapod a babát,( ha rendben van ) és szoptathatod is.
Először egy ún. örzös szobába kerülsz, majd ha már felkelsz, kimegy az érzéstelenitő hatása átkerülsz egy másik szobába.
Ha fizetős ( külön ) szobába kéred magad, akkor oda az apa is bemehet és annyit fogja amenyit akarja. A normál szobáknál ez sajnos nem müködik, mert akkor más anyuka is van ott. Ilyenkor csak a hazamenetelkor foghatja meg az apuci.

Üdv.
nadimo
 
 


DÓRI !

A MÁV-os gyereknapi rendezvény 2007 . június 3-a VASÁRNAP

ideje, helye: 11h - 15 h-ig tart. A várban a Kapisztrán téren.
Ingyenes programokkal várnak minden MÁV-os csemetét.

Üdv: :P
nadimo
 
 


Sziasztok,

Kriszti, de erre gondoltam :) akkor te is láttad,mi?Ugyhogy jöhet a harmadik nálatok nyugodtan :lol: :lol: :wink:

Mandala, :) én még a 37.-ik héten nem akarok szülni, mert azon vagyok most, és a doki pont szabin van! :roll: Még ezt a hetet mindenképp ki akarom húzni, aztán jöhet :wink:

Nadimo,gratula neked is a gyerkőceidhez :wink: Újszülöttön vagy?De jó, egy berkeken belüli emberke, lehet zaklatni a kérdésekkel :lol: Én egyet föl is tennék, ha nem baj!nekem úgy néz ki kislányom lesz megint, és most ha van rá lehetőség lehet kifuratnám a fülét mielőtt hazajövünk!Megcsinálnák ezt nekem a csecsemősök?

Dóri, szia :) :) mi lehet kimegyünk holnap, csak időjárásfüggő is a dolog, meg hogy hogyan érzem magam!Néha már nehezen húzom a "belem" :lol: :?
manóci
 
 


Manóci !

Köszi a gratulációt , aranyos vagy. :lol:

Van rá mód, persze.
A fülüst csak a hazamenetel napján tesszük be, amikor már "civil" vagy/vagytok.
Behozod a 4. napra a fülbevalót alkoholba téve.
Ha minden megvan a hazamenetelhez, betesszük neki.
Ez nem kerül pénzbe, mindenki azt ad és annyit amennyit gondol a csecsemőbe. :oops:

Azért jó egyeztetni elötte, mert nem mindegyikönk tesz be fülüst, de általában egy müszakban mindig akad olyan aki igen.

ui: nyugodtan kérdezzetek, ha tudok segitek. :lol:

Üdv
nadimo
 
 


nadimo írta:Először egy ún. örzös szobába kerülsz, majd ha már felkelsz, kimegy az érzéstelenitő hatása átkerülsz egy másik szobába.


Az örzős szobába még bemehet az apuka?

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


babdorka írta:Még egy kérdés tapasztalatlan első anyukától:

Méhlepény+stoppolás után, mielőtt a letisztogatott babát odaadják, van valami lehetőség arra, hogy téged is letisztogassanak? Mert hát ugye "mindenes" leszel, mikor úgy röptiben rádrakják babucit... Aztán jó lenne két órát nem a "saját levemben" feküdni egy tiszta babával...
Meg hát odalent is...


Ezen a kérdésen, azt hiszem átsiklottunk. Ezt nem tudja véletlenül valaki? :roll:

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Hali !

Igen, az örzös szobába bemehet a látogató. ( de egyszerre csak egy lehet bennt ).

------------------------------------------------------------------------------------

Valamennyire rendbe tesznek, de majd ha felkerülsz az osztályra, ott minden szobához fürdőszoba is tartozik, és akkor lefürdessz, rendbe hozod magad.
Egyébként a baba sem tiszta, csak az osztályon fürdetjük őket, addig hagyjuk beszivódni a börükbe a magzatmázt, meg egyébként is fáznak, inkább az anyukával összebújva pihennek.

Majd meglátod, hogy az lesz a legutolsó ami eszedbe lesz, hogy mi van "odalent". Élvezd ki minden pillanatát a babád első perceinek, attól szebb dolog nincs mint amikor kibújik és végre a kezedben tarthatod ! :wink:
nadimo
 
 


Ó,amikor nekünk mondták,hogy Apuka,hozza be a fülikéket alkoholban az utcsó napon,Apuci nálunk belerakta egy jó nagy gyógyszertári üveg alkoholba azt a két kis parányi fülbevalót,nővérkék közt volt mosolygás :D :D .Domi nekem besárgult,szokásosan fölkerült,de csak 1 napra.Dorina meg mikor fotózták volna,hirtelen elfelejtett levegőt venni a fotós néni szerint.Én nem voltam ott,nem láttam,de ezért fölkerült pár napra,és rögtön az első napon.Én annyira féltem,jártam föl ahogy csak lehetett,minél sűrűbben,persze semmi nem történt utána sem,minden rendben volt,de egész hazamenetelig fönt kellett maradnia a kis csillagomnak.
ÓÓÓ,Manóóóó,azért a 3. babóval nekünk nagyon gondolkodni kell :) .Talán 2 éve még be voltam sózva,hogy na,akkor most,egyszerre,nincs fogyó,nem várok,így is 5 év köztük is van,nem várok újra annyit,aztán majd 40 leszek,mire végre kissé megnőnek(Flocika talán most erre célzott valamelyik levelében),és 23-40-ig csak hízás-fogyás-hízás-fogyás,közben egy kis szopi meg pelus :D .Na,én most nagyon azon vagyok,hogy elegek vagyunk így,most már kicsit a megélhetés felé kellene erőt gyűjteni,az induljon már be végre.Pedig tudom milyen vagyok,majd pont 40 körül fogok behülyülni,mikor meglátok egy icipici babát :D .
Nemrég jöttünk haza az ovis buliról.Csak a mi csoportunk volt az udvaron,szülőkkel,meg a szobában is.Volt ott akadályverseny,zászlógyűjtés anyukáknak,kosárra dobás apukáknak,közben kiabálva drukkoltak a kiscsoportos babák :D .Családi totó,minden.Aztán közös virslizés,elmaradt szülinaposoknak meg nyári gyerekeknek tortázás,olyan hangulatos volt.Ez a két óvónő esküszöm egy kincs, a saját szabadidejükből szervezték,és annyira egyben volt minden,olyan közvetlenek voltak a szülők,aranyosak a gyerekek,nagyon jól éreztük magunkat.Hugi gyerkőcét is elvittük,pont 3 éves,beleillő volt,Domi meg nosztalgiázott :D .

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Nadimo,
köszi az infót. Lehet, hogy kiruccanunk egy kicsit. Kell a változatosság. :roll:

Móni,
nem csodálom, hogy nincs kedved mozogni. Én is untan nagyon a banánt, a napi babakocsizások Vikivel..ááá, kész voltam tőlük. Most meg az a felüdülés, ha az ikerkocsiban nyomulunk egy fél órát. :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Íme egy elveszett emberke :) Bocsi, de szétvertük a házat, elkezdtük a felújítást. Sajna valószínűleg az egész nyár rá fog menni. Elég nehézkesek a napjaim mostanában...nem panaszkodom inkább.
Tényleg holnap lesz a mávos nap? Én szerintem kimegyek.
Jönne még valaki? Hívajtok, de. ott leszünk.
Puszi

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Kriszti, tök jó lehetett az ovis buli :wink:
Ááááááá azt a 3.-ik babát csak poénból írtam!Tudtam a választ, és sajna nagyon igazatok van.Én olyan szívesen szülnék még, és nevelnlék akár 3-4 gyereket is, de tudod mi az anyagiak miatt nem vállalnánk be többet.Ha nyerünk a lottón, ok! :lol: Meg a házat is így terveztük, 4-en kényelmesen elférünk, majd mert a tetőteret is később be akarjuk építeni ami csak a gyerekeké lesz majd idővel.5- en már kevesebb hely jutna mindenkinek!Meg 2-nek még megpróbálunk mindent megadni, de azt nem akarjuk, hogy egy túró rudit ne tudjak megvenni, mert annyira nincs :( Szóval ez van, sajna!Ugyhogy titeket is nagyon megértelek :!:

Dóri, jó, hogy jelentkeztél :wink: felújítás, váááááá :? az nem egy egyszerű dolog!Sok erőt hozzá neked.Nálunk is a jövő szombaton lesz még a lakás másik felében a festés, aztán kész leszünk, utána jöhet a babácska :)

Nadimo, ok. köszi az infót, akkor bekészülök alkoholos üveggel, meg fülest is veszek a kisasszonynak :)

Dorka,nadimonak annyira igaza van, hogy én késő du. szültem, ugyhogy este 8-ra kerültem fel a gyerekágyra, és az Eda miatt még ott is kellett 2 órát feküdnöm.De, én annyira kivoltam, hogy meg se akartam akkor már fürdeni, csak megnéztem Esztit a csecsemőn, és mentem is volna vissza az ágyba aludni!De rám szólt a nővérke, hogy na neeeee, irány zuhanyzni, nem reggel most! :( Egy porcikám sem kívánta akkor a zuhanyzást,de muszáj :!:
manóci
 
 


Sziaztok!

Nadimo: köszönöm az információkat. Sok érdekességet mondtál, de egyúttal sok újdonságot is. Szóval altatásban már nem divat a csaszi... kár, mert be vagyok tojva az epiduráltól.... a gerincemnél nem szívesen veszem a matatást... bár, az altatás meg a szívnek nem jó.. asszem.... A barátnőm epidurálva szült és érezte a szikét amint belé vágott.... visított, mint az újévi malac.... hát nem szívesen élném át... amúgy tényleg lehet szoptatni néhány óra múlva? Nem úgy van, hogy egy napig merev mozdulatlanság, mert jön a kibírhatatlan fejfájás? Bocsi, ha hülyeségeket beszélek, de ezen a téren abszolút nincsenek információim... csak a rémtörténetek innen-onnan.... az meg nem a legjobb forrás....

Kitti: de jó, hogy ilyen óvónénieitek vannak! :) Nem ez a tapasztalatom sajna.... bár az eddigiekkel nem volt különösebb, de ahova most került a fiam... nos, az nem egy tündérmese....

Manóci: én sem ösztönzésképpen írtam, hogy én ennyi idősen szültem a babákat.... Te még maradj csak egyben amíg a dokid visszajön a szabiról... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Az epi beadása nem fáj, mivel elötte a szúrás helyét elérzéstelenitik.
Az aneszteseink jók, nem szokták érezni a mamik a vágást, csak a feltárásnál azt a feszitő érzést. ( de ezek szerint vannak kivételek .)

Bár ki tudja, biztos egyénileg más és más az egész megélése.
Az epi után feküdni kell, valóban "mozdulatlanul ", nem emelheted fel a fejed, csak háton lehet feküdni.
Attól függetlenül tudsz szoptatni, a baba ügyesen rá tud kapni a cicire ebben a helyzetben is.
Késöbb tényleg szokott mellékhatásként fejfájás lenni, sajnos ez elképzelhető. Ilyenkor Algopyrint, Rubophent vehetsz be, ez nem befolyásolja a szoptatást, nem megy át a tejbe.

ÜDV :wink:
nadimo
 
 


Nekem ugyan nem szülésnél,hanem sérvműtétnél volt EDA,de én nem rajongtam érte.Nem fájt egyáltalán ahogy beadták,bár szúrni kellett másodikat is,mert nem jó helyre ment az első,mégsem fájt egy pillanatig sem,csak szar érzés volt,hogy ott matatnak.De azt úgyis fejben kell lerendezni,nem azon gondolkodni,csak hát én elég agyalgós vagyok.A műtét után nekem is háton kellett feküdnöm,nem mozogni,még a fejemet sem,így igaz.Nem is mozogtam,meg le is voltam dermedve,hogy a lábam kicsit tenném arrébb,de nem éreztem.Olyan döbbenetes volt az az érzés.Vagy inkább "nem érzés" :roll: :) .Betratottam amit mondtak,és nem is fájt a fejem utána.
Manó,zuhanyozás:nekem szülésnél nem volt EDA.Mikor kibújt Dóri,utána eléggé véreztem.Figyeltek meg nézegettek is sűrűbben,és még fönt is több jött belőlem mint kellene.Emlékszem,az utánam következő lánynak annyira nem volt ezzel gondja,hogy a saját lábán sétált át mindenki legnagyobb döbbenetére,és úgy tett-vett,mintha nem is szült volna.Én meg annyi vért vezsítettem,hogy mikor kiküldtek zuhanyozni szintén,hiába mondtam,hogy kicsit várnék még,nem engedték,hát össze is kellett szedni a zuhanyzóban....Aztán lecsesztek,hogy akkor miért nem szóltam,hogy ennyire nem bírok még.Hát szóltam..Csak gondolom nem vettek komolyan,azt hitték anyuka csak nyavajog...Persze utána mikor már feküdtem,és nyomtak egyet a hasamon,látták,bizony vérzek akkor is még rendesen.Számomra furcsa volt,hogy ezt így kezelték,első szülésnél ilyen gondok nem voltak.Szóval van közös zuhanyzós élményünk is :D :D .Ha úgy állnánk anyagilag,hogy nem kellene ilyen üzletbe belevágni,akkor tuti én is vállalnék még 3. gyerkőcöt,de akkor csak arra koncentrálnék,és akkor,ha elférnénk a lakásban vagy házban is.Nekem két tesóm van,nagyon jó érzés,hogy ilyen nagy család gyűlik össze.De emlékszem,hogy irigyeltem azt a lányt,akinek saját szobája van,vagy akinek meg tudják venni azt a ruhát...Persze most meg ő irigyel engem,hogy nem egyke vagyok,és asssszem én jártam jobban :D
Húúú,Dóri,nem kis meló elé néztek,mi???Bár már mi is tartanánk ott,vígasztaljon,hogy irigyellek :D .És fogd föl úgy,hogy ettől tuti lemegy pár kiló!Én olyan bolond vagyok,hogy még a legszerencsétlenebb helyzetben is megkeresem azt a kevés jót,már ha van,ami erőt adhat :D .
Csilla,te merre csavarogsz?????First:Domi kötélmászásnál leégette a sípcsontját,ahogy csúszott lefelé(utáltam,nekem is sokat leégett a bőröm).Ez még a buksija előtt volt.Olyan nagy és csúnya volt a seb, a dokik tuti bekenték volna minden szarral.Sárga váladék folyt belőle,nagyon gázosan nézett ki,vörös udvara volt,és nem horzsolásos,hanem égéses tünetekkel.10 percenként fújtam firsttel,szinte úszott benne.Délutánra annyira összehúzta és fertőtlenítette a sebet,hogy nem volt váladékozás(máskor ilyenkorra már undorítóan nézett ki),kezdett hegesedni.Most már olyan vastag a var rajta,kezd szépen leesni róla.Ha tartasz esetleg előadást,vagy próbálsz eladni,nyugodtan említsd meg személyes tapasztalatként,mint csodaszert :D .

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!!

Múlt kedden voltam fent dokinál rákszűrőn és rákérdeztem erre az orvosválasztásos dologra! Azt mondta minden maradt a régiben, eltörölték a dolgot! "dolgoztak a lobbi érdekek" :lol:

Kriszti! Igen tudom melyik az a büfé és látásból ismerem a tulajt! Kisváros ez :lol: És amúgy 5percre lakunk a kertmozitól, csak át kell jönni a hídon! Máskor ha jöttök és ráértek szóljatok!!
Melyik hely lett volna amit kivehettetek volna??
A fövenyes strand az attól a strandtól nem messze van amit írtál! Ugyanarra mész tovább, és mikor a fizetős véget ér, kezdődik ez a fövenyes! Sok kisgyerekes van ott mindig, nagyon szeretik!

MAnó!! Igen, BAlázs hatalmasat nőtt most, már 74es ruhákat kell vennem neki!! :shock:
Nem tudom te hogy vagy vele, én nagyon szerettem ezt a babakocsit, tök jól le lehetett téliesíteni, meg az ára is nagyon baráti volt! Mondjuk most vettünk egy nyári sportkocsit, ezzel azért könnyeben közlekedünk, vihetjük magunkkal!

Babdorka! Látod én pont Kriszti ellentéte voltam! Szülés után pár órával saját lábamon mentem ki zuhanyozni! igaz a szülésem is mindössze másfél órát tartott. Én különszobás voltam, így a párom jött velem és még egy darabig velem maradt, aztán hazament, nem aludt bent!

Kép



Nadimo! Az én kisfiam is volt fent a kékfény alatt :lol: Lehet h mi is találkoztunk :)


Puszi mindenkinek ORSI

Kép
borso18
 
 


Orsi,az a presszó vagy söröző(nem tudom mi a meghatározása) a zöldségpiac épületében van,abban a piros régi szolgáltatóház-szerű épületben.Ha jössz tovább a kertmozitól,eljössz az ismerősünk büféje előtt,átjössz a sineken,aztán a hídon is átjössz,és ott kell rögtön balra fordulni egyből,mintha az épülő Lidl felé mennél.Azt hiszem Híd a neve is a helynek.Ismered?

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Kriszti, naná hogy ismerem! Jó h nem vágtatok bele! A keresztanyám csinálta pár évig régebben, étteremként! Télen még csak csak voltak, de nyáron halott az a rész! Mindenki a parton nyomul, a város üres!! Jó h nem vágtatok bele!!! Az utóbbi időben jó pár tulajváltáson ment át a hely, nem véletlenül!!

Kép
borso18
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: