Új privát üzeneted érkezett!

Andi, én kíváncsi vagyok.. :D
Húúú, én hagyom aludni Benit éjjel, így van, hogy 6 órát is alszik, de ma éjjel sztem (na, jó: nekem úgy tűnt) 5 percenként szopizott. Piszok meleg volt ma éjjel, bizonyára nem éhségről, inkább szomjúságról volt szó. DE nekem nagyon sok tejem van, szépen fejlődik Benedek... HA problémád van a szopival/tej mennyiséggel, jó szívvel ajánlom Rózsa Ibolyát, ő szoptatási tanácsadó ( www.iboly.hu ), ő biztos tud segíteni nektek. (szemben a rokonokkal, ő nem okoskodik és nem kritizál, ennyivel előrébb vagy mindenképp ..)
Mikor mi is hazajöttünk uilyen meleg volt, én nem takargattam Benit, egy rövid ujjú body volt rajta, egy vékony zokni és a leghűvösebb hajnalban egy textil pelussal takartam be.
Sebed hogy van?

Kép
verus
 
 


Úgy látszik Márk rám ütött, és ő is a fázósabbak közé tartozik. Ahogy múlnak a napok, és alakul ki a hőháztartása, úgy kevésbé igényli a melegebb ruhákat. A takarót is csak megnyutatásképp igényelte szerintem, hogy érezze, valami körülöleli.

Köszönöm az ötletet, fel fogom keresni a tanácsadót, hátha tud valami praktikát, mivel lehetne őlustaságát rávenni, hogy ciciből is hajlandó legyen szopni, és ne csak a cumisüvegből igya meg a tejet, ami szerencsére nekem is van bőven. Csak ez a fejés borzasztóan unalmas, és sok időt elvesz.

A sebem az elég szépen gyógyul, fájni szinte alig fáj, bár az is igaz, hogy nincs viszonyítási alapom, mivel nekem ez volt az első műtétem életemben. A rossz az, hogy nem lehet emelni, így még a mosásnál is másra vagyok utalva, pedig a szennyes elég tetemesen felhalmozódott amíg nem voltam itthon.

Verus, te hogy vagy, a te sebed hogy áll?
amandi
 
 


Szia Andi,

köszi, a sebem tök jól van, már tüsszenteni is tudok -fájdalom nélkül- jájjj, tök allergiás voltam/vagyok..hát egy ideig megtudtam csinálni, hogy ne tüsszentsek.
Tényleg vigyázz magadra, én hajlamos vagyok arra, hogy "úú, már jól vagyok, enyém a világ" na, ennél a pontnál nem szabad neki állni "kommandózni" (kitakarítani, nagymosást csinálni..stb..)
A sógornőm is 3-4 héttel a császár után el kezdett tenni-venni, nem figyelte, hogy fáj a pocakja..stb..és sajnos sérvet kapott. Ez persze nem biztos, hogy emiatt van, de intőjelnek jó..

A fejést én sem szeretem, nem irigyellek miatta.. Remélem, hogy mihamarabb belendül Márk! :)

Kép
verus
 
 

 
 

Szombaton leesett a köldökünk! :) Apukája először megijedt kicsit, de szerencsére nagyon szépen gyógyul.

Ma szembesültem az első igazán nyűgösebb nappal, szinte csak kézben volt hajlandó megnyugodni. És ez még lesz rosszabb is.
Nincs valakinek valami jó ötlete, hogyan lehet a csuklást elmulasztani? Szegénykémnek éjjel egy órán át rázkódott az egész kicsi teste.

Verus, végre sikerült elküldenem a mélt a szülésemről.

A sebem úgy látszik gyorsan gyógyul, mert én már napok óta nem is nagyon érzem, hogy lenne, igaz viszont hogy körülötte van egy pici rész, ami érzéketlen. Nem tudom, hogy ebbe a részbe vissza fog-e térni az élet.

amandi
 
 


Andi, az én férjem meg azt várta, hogy leessen a köldökcsonk, addig csak félve nyúlt Benihez. :)
Csuklásra én szopit szoktam adni...eddig bejött. Beni is sokszor csuklik.
Köszi megkaptam az emilt, ha érdekel az enyém, másik fórumba már megírtam, priv.-be elküldöm a linkjét.

Mucus, Te meg lassan a finisbe érsz, igaz? Hogy vagytok?

Kép
verus
 
 


Ma voltunk először hosszabb ideig a kertben. Nagyon jót aludtunk kinnt! :) Amint behoztam Márkot, azonnal felébredt és elkezdett nyűgösködni. Úgy látszik lassan kiköltözhetünk.

Mi történt a többiekkel? Már csak ketten maradtunk itt? Vagy nincs több kismama aki a Margitban szeretne szülni?
amandi
 
 


Sziasztok!

Én régen írogattam ebbe topikba, most előbb-utóbb megint szeretnék a Margitban szülni......persze, előbb arra várok, hogy Hármaska összejöjjön....egy hónapja kezdtünk próbálkozni, remélem hamarosan beköltözik a pocakomba. A Margit kórházról mostanában nem sokat tudok, csak annyit, hogy az én régi dokim még ott van, így természetesem ismét nála szeretnék majd szülni. Kíváncsi vagyok mnden friss hírre a Margitról...Úgy látom, Ti mostanában szültetek, így bizonyára aktuálisabb információkkal rendelkeztek, mint én. Gratulálok a babákhoz!
Verus, minden elismerésem a Tiéd, olvastam, hogy Beni a hatodik csemetéd :) Egy kicsit irigykedem is....bár én biztosan nem vállalkozom már hat gyerkőcre :( A harmadikon is elég sokat gondolkodtunk. A párom már nagyon rég óta szeretne újabb babát, de én tavaly elkezdtem újra dolgozni, és egy ideig nem akartam megint feladni a munkámat....most viszont én is úgy érzem, hogy jöhet a babóka......remélem jön is :)

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 



Timi,

Akkor üdvözlünk újra köztünk. Remélem hamar teljesül a vágyad, és pocakosodni kezdesz te is.
Igen, mi nemrég szültünk, ha valamire kiváncsi vagy, nyugodtan kérdezz csak, szívesen válaszolunk.

Márk olyan jókat alszik a kertben, hogy már megint alig lehet felébreszteni az etetés miatt. Igaz nem is szívesen keltegetem, csak ha már tényleg régen nem ettünk.

Verus, képzeld, nemrég dicsekedtem, hogy milyen szép a sebem, és nem is fáj, hát ma elkezdett szivárogni belőle valami, úgyhogy holnap megyek és megnézetem.

amandi
 
 


Sziasztok!

Ujra itt vagyok:)

Minden rendben? Holnap megyek ctg-re.

Pocakosok vagytok meg?

csengo
Vendég
 


sziasztok!

Verus
Köszi, viszonylag jól vagyok. Sőt! talán jobban mint az elmúlt hetekben:) Bár a méhszáj állapota nem ezt igazolja, mert már egy hónappal előtte 1 ujjnyi volt....

Csengo
én vagyok, ill. néha benézek, de nem sok a történés:)
Holnap én is ctg-zek :wink:
mucus
Tm
 
 


Pocakosok, szurkolok nektek!
Én akár már most is belevágnék újra :)

amandi
 
 


Mucus, csak most latom, hogy te is voltal. Persze en a dulammal voltam, meg engem konnyu megismerni tulsulyomrol.

Amandi. Ismeros az erzes. Nagyon jo babazni, olyankor az ember ujra belevagna.

Most nagyon gondolkodom, hogy mit pakoljak a szuloszobas csomagba es mit a babanak. Ti vittetek be takarot a szuloszobara? En ket eve nem vittem es a gyerek nagyon fazott es persze nem lehetett velem. most szeretnem ha nem vinnek el, arra gondoltam viszek be takarot.

csengo
Vendég
 


Csenő,

Hát igen, a szülőszoba nagyon besapós, mert ott megy a légkondi, ezért elég hideg van. Igaz, az én kisfiamat a császár miatt elvitték egy kis időre, de visszahozták, és akkor nagyon be volt bugyolálva, és a sajá takarómmal is betakargattam. Sapkát szerintem nem árt vinni neki, nem is foglal nagy helyet, és hát én úgy vagyok vele, inkább több legyen, minthogy aztán kelljen és ne legyen. Főleg ha már egyszer eszébe jutott az embernek. Ha viszel be pár szövet-pelenkát a feje alá, akkor abba is lehet esetleg takargatni. Én azt mondanám tedd be a takarót, ha nem kell, akkor legfeljebb apuka majd hazaviszi a szülés után.

amandi
 
 


Andi, és mi van a sebeddel? Képet nem mutatsz Márkról?

Mucus, Csengő nagy drukk nektek, (De jó, hogy van vonalzód Csengő :) Mucust meg tudom, hogy aug. eleje ...én is akkor születtem. :wink: )
Ebben a melegben nem könnyű a pocak cipelése..
úgy tűnik mégis csak lett nyár, hiába károgtak az időjósok nyár elején, Beni-baba ma sokallt be, hótt nyűgös volt délelőtt.

Csengő, én is a kh.-i pakkomba betettem egy kis zoknit, egy kis sapit, egy kis "kesztyűt" :) , és egy takarót...amikor betettem épp a 10 fokos "nyár" volt, Beni születésekor meg 37 fokos hőség, így nem volt egyikre sem szüksége. Hiába volt hűvös a szülőszobán, a ruhácskája épp elég volt neki.
Szóval sztem vigyél, és maradjon is nálad, ki tudja, hogy milyen idők lesznek.

Kép
verus
 
 


Verus, képzeld, a hét vége felé elkezdett szivárogni a sebem egy részen, de nem igazán ijedtem meg, mert csak nagyon halovány narancssárga valami folyt belőle. A dokitól kaptam egy kis kivezető csövecskét, hátha valami komolyabb is ki akar jönni, de semmi nem volt, úgyhogy másnap már ki is szedték. Ezen kívül semmi gondom vele, már nagyon régóta nem fáj, és most már tényleg szép is, nincs kidudorodva, meg alig piros.
Mutatnék fényképet, de sajnos csak túl nagy van, ide nem tudom felrakni, a babaneten meg most csinálok albumot, csak sajnos alig van rá időm, vagy épp a gépem mondja be az unalmasat.

http://www.babanet.hu/album/main.php?album=10123 eddig jutottam vele.

Mostanra már sokkal nagyobbak lettünk, egész stramm kis emberke lett belőle.

amandi
 
 


Sziasztok!

Én is a Margitban fogok szülni ősszel. Elméletileg dec.5-re vagyunk kiírva, de mivel ikrek (1 fiú, 1 lány) :D , így valószínű hogy hamarabb meglesznek.
Szívesen olvasok minden infot.
Judit
gyjudit
 
 


Sziasztok!

Sürgős tanácsotokat kérném orvosválasztás terén (már a 33.hétben vagyok), de. Szigethy Adriennről szeretnék többet megtudni. Ha valaki szült nála mostanában, kérem írja meg tapasztalatait akár ide, vagy privibe, vagy csutorakukacfreemailponthu címre.

Előre is nagy köszönettel:

Boróka

[url=https://lilypie.com]KépKép
boróka1973
 
 


Sziasztok!
Tegnap 12:45-kor csaszival,megszületett Dani baba!NOÉMI 22 kicsi fia!3800g és 54cm-el!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Noémi, szívből gratulálok a kis Dani-babához! :)

Andi, jó, hogy nem volt semmi komoly. Szép legényke Márk. :D Várom majd a többi képet..
(nálam már vannak frissek Beniről, tesókról)

Sziasztok:
V.

Kép
verus
 
 


Sziasztok!!

Már egy ideje olvaslak benneteket, mert én is a Margit kh-ban fogok szülni. Még 6 hetem van vissza.
Van egy 10 éves kislányom, és Budapesten élünk, hamarosan már négyesben!

Remélem szívesen fogadjátok az újakat! :)
encsy
 
 


Sziasztok!

Én is a Margitban fogok szülni. Elolvastam majdnem az összes margitos hozzászólást, de a fogadott orvosomról nem találtam információt. Ismeri valaki Dr. Barna Jánost? Nagyon szeretem őt, de nem tudom milyen lehet nála szülni. Nagyon alapos orvos, az összes buta kérdésemre válaszol és nem hesseget el, de nagyon elfoglalt és néha elhanyagolva érzem magam.

Gratulálok az új babákhoz!

rifu
rifu
 
 


Noémi
Gratula a babához!!!

Encsy, Rifu
Üdv a topicban!

Encsy
Nálunk is 10 év van a két "nagyobb" között. (11 éves lesz és 16 hónapos), szeptember közepére várjuk a "kicsit".
hmmc
 
 


Sziasztok!

Én szeptember 12.-re vagyok kiírva, remélem nem hordom túl, mint a nagyot.
Én hallottam már Barna dokiról, de sajnos nem ismerem.

Úgy néz ki, hogy császárral fogok szülni, és láttam, hogy itt is többen szültetek így. Leírná valaki, hogy milyen mostanság így szülni? Változott valami 10 év óta? Vagy esetleg olvassak vissza? Előre is köszönöm.
encsy
 
 


Szia Encsy,

azt nem tudom, hogy 10 évvel ezelőtt milyen volt a császár -gyanítom altatásos- a mostani helyzetről/lehetőségről szívesen mesélek.

Nekem életem első császárja volt, kellően be voltam tojva. :?
Ha programcsászárod lesz (nekem az lett volna, de beindult előbb) egy nappal előbb befektetnek. (Gondolom ezen a napon intézik el a szokásos -műtét előtti- vizsgálatokat)
A műtét előtt van egy ún. előkészítés -beöntés, infúzió, katéter..- én a nemprogram műtét miatt itt találkoztam az anesztes orvossal. Az előkészítés után betoltak a műtőbe, ahol a műtőasztalon kaptam meg a spinális érzéstelentést. Egy kis adag helyi érzéstelenítő a bőrbe, majd kb. 2-3-5 (jaj, nemtom :? nagyon izgultam ) perc alatt be volt adva a spinál. Majd 10 perc múlva megkezdődött a műtét.
Kb. 40 percig tartott, ezt sem tudom pontosan, ui. vhogy elveszítettem az időérzékemet akkor. A Babát kb. 10-15 percen belül vették ki, de az összezárás jó fél óráig tartott. Nekem egy örökkévalóságnak tűnt. :wink:

Kép
verus
 
 


Már kétszer írtam üzit, és nem enged belépnem! Mi lehet a baj?
encsy
 
 


Sziasztok! Hát hihetetlen mit össze bénázok, pedig belépek rendesen, és mire megírom az üzit és elküldeném, kiírja, hogy lépjek be! Nem értem...

Na, mindegy remélem most már sikerül!
Verus köszi a beszámolódat. 10 éve nekem is gerincérzéstelenítéssel csinálták a műtétet, elég új dolognak számított. Kíváncsi voltam, változott-e valami azóta?

Nagyon aranyos a kisfiad, és a neve is tetszik!! :)
encsy
 
 


Sziasztok!
Nagyon alszik a topic, pedig most nincs az a kanikula. Sajnos a fronttal meg nem szultem :(

Van valaki, aki mostanaban szult es talaltak nala a 37. heten strep.ag. bacikat? Arra lennek kivancsi, hogy emiatt csak antibigyot kapott, vagy tovabb benn kellett maradni?

Meg egy cikibb kerdesem lenne. Ha nektek elmenne nyaralni a dokitok es valaki mast hivtok be, akkor honnan tudjatok meg a tarifat? Nem akarok kellemetlen helyzetet....

csengo
Vendég
 


csengo
Privi ment
hmmc
 
 


Csengo,

2004 decembere, már nem mostanában volt, de nem hiszem, hogy sok minden változott azóta. :P
Én a vajúdás alatt kaptam antibiotikumot, Lilla pedig születése után 1 hétig. Amíg a kórházban voltunk a kézfejébe kapott egy branült és azon keresztűl, itthon pedig szirup formájában. Mivel nála nem tenyészett ki semmi, így nem kellett tovább bennt maradnunk.
myra
 
 


Mira, ezek szerint nem maradtatok tovabb benn. Azt viszont nem irja a tajekoztato, hogy a baba is kap valamit. Nagyon nem szeretnem ha ugy kezdene az eletet.....

Kerdezoskodom a korhazban is.
Koszi

Beatrix
Vendég
 


Sziasztok,

CSengő, Ezt nézd meg, ez a Margit kh. oldalán van a szűrésről és a teendőkről.

Azt hittem, hogy te már megszültél.. :oops:

Mucus, Veled mi a helyzet?

Kép
verus
 
 


Encsy, köszi. :D

Kép
verus
 
 


Verus, koszi a linket, vegulis nekem abbol az derul ki, hogy a baba nem kap semmit... Remelem igy lesz. Nagyon varom mar a szulest, mert nem jo ekkora pocakot cipelni...Persze az utcso hetekben mindenki igy van ezzel.

csengo
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Lenne egy nagy problémám, remélem tudtok segíteni.
Szóval már szinte mindent megvettem a babának, de mellszívót egyszerűen nem sikerült még vennem. Nem mintha nem lenne, de épp ez a gondom, hogy a bőség zavarában fogalmam sincs, hogy milyet vegyek. Nektek mi vált be? A kézi vagy az elektromos?
Azért szeretném most mindenképpen fejni a tejet, mert az első babámnál épp, hogy elég volt a tejem. Alig hízott valamit.
Remélem tudtok valami jó tippet adni, ha nem gáz akkor a nevét is adjátok már meg a készüléknek.

Csengo! Kitartás már csak 1-2 nap! Úgy irigyellek! :)
encsy
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors bekukk. 12-en szultem, Balint fiam 54cm es 4600g.

A korhazi tapasztalatokrol szivesen irok.Roviden annyit tudok mondani, hogy nem volt senkivel gond, sot a lehetosegekhez kepest a korhaz dolgozoi mindent megtettek, hogy minden jo legyen.

Ugyanazt tudom mondani, mint ket eve, hogy mind a szulesznok, orvosok, osztalyos noverek es a csecsemosok kedvesek voltak. Halas vagyok nekik, es kivanom mindenkinek aki a Margitban szul, hogy o is kellemesen csalodjon!

Encsy kitartas...

csengo
Vendég
 


Csengő
Óriási gratula a nagylegényhez! Igen szép nagy lurkó!!! :)
Mesélhetnél kicsit majd a szülésről is, nem lehetett könnyű!
Ja, és fotót a piciről! :)
cas
 
 


sziasztok!

Csengő,
gartulálok a babához, igazán szép nagyra sikeredett! :) Örülök, hogy neked minden rendben ment a kórházban.

Encsy,
mivel az én fiam lusta szopizni, nekem mindig le kell fejnem a tejcsit, és úgy adom neki üvegből. Fejésről tehát vannak tapasztalataim. Én 2 féle fejőgépet próbáltam ki, a Medela elekromosat, és az Aventes kézit. Első ránézésre nekem az Aventes sokkal szimpatikusabb volt, azért vettem, a másikat viszont kölcsönbe kaptam. Már a kórházba behozattam a kézi fejőt, de nem igazán sikerült használnom, pedig az ágyszomszédom nagyon ügyesen és eredményesen használta. Ezért a kórházban a bentit (az is Medela elektromos) próbáltam ki. Itthon aztán újra megpróbálkoztam az Aventtel, és első alkalommal sikerült is valamit fejni, de utána nem ment, ezért aztán áttértem az elektromosra. Hát az fejt rendesen, de rengeteg kényelmetlenség volt vele. A gép hangos, ezért el kellett külön vonulnom, (ami nálunk csak a fürdőszobában volt lehetséges), addig nem láthattam a babámat, nem is hallottam, ráadásul nem épp a legkomfortosabb a fürdőben ülni kb egy órát, mindezt naponta 5x. Aztán újra rápróbáltam az Aventre, és miután rájöttem a trükkjére, már azt használom. A gumi rátétnek köszönhetően sokkal kényelmesebb, nem kínozza meg úgy a cicit, ugyanakkor szerintem hatékonyan szív. Nem elhanyagolható tény, hogy ezzel nem kell elvonulni, lehet tv nézés közben csinálni, vagy a baba mellett, nem zavarja. A trükkje az, hogy türelmesnek kell lenni, mert az elején olyan, mintha nem lenne vákum, de amint beindul a tejleadó reflex, minden megy, mint a karikacsapás. Van olyan, hogy ezt az üres pumpálást hosszú percekig művelni kell. Végül is én ennél maradtam. Főleg, mivel itt egyből fejhetek a cumisüvegbe (mert nálunk az is Aventes), vagy a tejtároló dobozba. A másik topikban sokan mondták, hogy nekik kevés volt a vákum, amit képzett, és ők a gumi rátét nélkül használják.

Összegezve: az elektromos azért jó, mert nem kell kézzel pumpálni, a kézi viszont csendes, bárhol használható, és jobban kíméli a cicit. A döntés végül is rajtad áll. Ha még több kérdésed van, szívesen válaszolok.


Verus,
végre tettem fel képeket Márkról, ha kíváncsi vagy lesd meg őt.

amandi
 
 


Sziasztok!

Szeretnék megkérdezni néhány dolgot. Mit kell vinni a babának? Gondolok pelenkára, adnak vagy vinni kell.
Tudtok e felvilágosítást adni a privát szobákról?
Milyenek a sima szobák? (wc, zuhanyzó)

A mellszívóval kapcsolatban nekem is nagy volt a dilemma. Végül Avent IQ típust vettünk. Ebben van táska jég akkuval, cumisüveg, elektromos, elemes és kézi rész. Választhatsz kedved szerint, melyik éppen a legmegfelelőbb.

A válaszokat előre is köszönöm.
tina30
 
 


Tina,
valahol a régi hozzászólásokban már volt róla szó, de megpróbálom leírni neked mi is az ami kell, vagy ami nem árt ha van.

Ha baba-mama szobába kéred magad, akkor pelenkára és popsitörlőre mindenképp szükséged van, mert ott te pelenkázol, a többit (popsikrén, hintőpor, alkohol) azt adják. A sima szobákban, ahol csak 3 óránként hozzák ki a babát etetni, ott ők álltalában ellátják a picit, ha ott jutna eszedbe átpelenkázni, annak nem nagyon örülnek, mert plussz pelenkát nem tudnak adni. Így ott mindent a sajátból kell akkor használni.

A szülőszobák légkondisak, ezért ott hűvös van. A babának vihetsz be sapkát, esetleg egy kis takarót, és kiskesztyűt, hogy ne karmolja meg magát, ha hosszú a körme. Zoknit is tehetsz be neki, az nem foglal sok helyet. A kórházi tartózkodásra vihetsz be ruhát, de az nem szükséges, adnak rá kisinget és angolpólyát. Nem baj, ha beteszel pár textilpelust is a csomagba. Én azt javaslom, hogy egy cumisüveget is tegyél be, mert ha úgy alakul, hogy teát, vagy esetleg tápszert, lefejt tejet kell neki adni, akkor ne abból a hatalmas lukú kórházi cumiból kapja. Nekem most ennyi jutott eszembe, lehet hogy valakinek van még más ötlete is.

A sima szobák 6 ágyasak, a folyosón a fürdőhelységben 2 zuhanykabin van. A baba-mama szobák 3 ágyasak, eléggé kicsik, és az ottani fürdőben 3 zuhany van.
Az 1 ágyas hotel szobáról nem tudok nyilatkozni, én abban nem voltam. Abból 2 van a szülészeten.

Az Avent IQ-nak az elektromos része mennyire hangos?

amandi
 
 


Nagyon szépen köszönöm a válaszodat.

Az IQ mellszívó számomra nem tűnt nagyon hangosnak. Más fajtát nem próbáltam, de ez a modell újdonság, szerintem erre már odafigyeltek. A lényege, hogy tanítható. Elkezded pumpálni abban az ütemben, ahogy számodra kívánatos és egy gomb benyomásával ebben az ütemben fogja szívni a tejcsit .
tina30
 
 


tina
amandi beszámolójához csak annyit fűznék, hogy a síma osztályon is van 4 db 3 ágyas szoba, tehát nem csak a 6-os (2 db) van.
És őszintén meg mondom, hogy ezen a részen a wc és a zuhanyzó sokkal kúltúráltabb és mintha tisztább is lenne mint a roomison. Vagy legalább is nem olyan kopott mint ott.

Csengő
gratulálok a nagy fiadhoz :)
Ezek szerint még sikerült a saját orvosdnál szülni?
Írj beszámolót, engem is érdekel.

Verus
köszi az érdeklődést én is meg vagyok:)
Pici fiam már 3 hetes. 26.-án született, 2850 gr-mal
mucus
Tm
 
 


Sziasztok lányok!!

Először is gratulálok Csengonek a babócához!! Nagyon jó egészséget kívánok nektek!
Én is bent voltam 1 teljes napig 14.-én a kórházban, ha belegondolok, hogy te is bent voltál, akár még beszélhettünk volna! :)
A diabeteszem miatt időközönként be kell feküdnöm 7 pontos vérvételre. Szerencsére este hazaengednek!

A mellszívóval kapcsolatban is köszönöm mindenkinek, hogy megosztotta a tapasztalatokat! Végül is úgy döntöttem, hogyha szükség lesz rá, akkor utólag még tudok venni.
Az nagylányomnál nekem is kézi Avent volt, de nem jött semmi a cicimből, de lehet, hogy nem voltam kitartó, mert ha néhány szívás után nem jött semmi, akkor úgy gondoltam, hogy nincs is!
Azt hiszem, türelmesebb leszek most.

Jaj, lányok, én úgy ízgulok a szülés miatt! Azzal kelek, és fekszem.
Remélem ez normális, és mindenki így van vele!!
encsy
 
 


Sziasztok,

a Margitban szeretnék szülni,visszaolvasva a topicot semmit sem találtam Dr. Sávai Györgyről. Csak közvetve hallottam róla, eddig jókat, esetleg van valakinek közvetlen élménye a doktor úrral?

Szívesen venném, akár priviben is.

Címem: hegedus.barbara@freemail.hu

Köszönöm előre is.

Aranyosak a babáitok! :lol:
barbara07
 
 


Barbara,

én sajnos szintén nem hallottam róla semmit, ezért nem tudok segíteni. Remélem azért kapsz majd infókat róla.

amandi
 
 


Sziasztok! :D
Most találtam a topicra, mivel most határoztam el, hogy a Margit korházban szeretnék egy kedves doktornőt keresni, akinél remélhetőleg mihamarabb terhes is lennék.... :)
Tudtok ajánlani valakit?és ha igen írnátok róla?nekem fontos, hogy ha lehet magyarázós legyen, ha valamit csinál akkor előtte jól elmagyarázza....
előre is köszönöm a segítségeteket!!
Szép hétvégét és bnagyon gratuálok mondenkinek a sok szép babszijáért!!
Ja, egyébként eddig a Szabolcsba jártam, de akinél vagyok nem vállal terhesgondozást, ezért még előtte szeretnék átmenni egy másik dokinőhöz.
rékaróka
 
 


Sziasztok,

először is nagy-nagy gratula Mucus és Csengő!! :D :D
Csengő, igazán szép nagy legény lett Bálint. Minden OK volt a dúlás szüléssel ezexerint.. :) És én is kíváncsi vagyok a részletekre.
Mucus, és mi lett a neve a Csöppségnek? Tomi fiam született pont ekkora súllyal.

Tina, a priv. szoba nagy előnye, hogy a férjed oda is bejöhet, van külön fürdő-wc; hűtő, és én örültem annak, hogy magam voltam. :)

Andi, nagyon szép fiúcska Márk!! Gratulálok még egyszer Hozzá!

Encsy, mikorra is vagy kiírva? Ja, és teljesen természetes, hogy a szülés körül járnak a gondolataid.. :) Én szinte minden gyerkőcnél a vége felé "szültem" álmomban, persze úgy, hogy hipp-hopp ott volt a Baba, ohne fájás..szóval télleg álomszerű volt. :) :)

Barbara, sajna én sem tok semmit a dokiról.

Kép
verus
 
 


Sziasztok!
Régen olvastam ez az oldalt, most is csak figyelem felhívás miatt jöttem, de az utolsó néhány hsz-t elolvastam!

Barbara
Én nem ismerem, csak egyszer hallgattam végig egy előadását, hát akkor nagyon szimpatikus volt Sávai dr.! Esetleg Te is el tudsz "pofa"vizitre menni. Az előadás, minden hónap negyedik hétfőjén van 16 órától Margit kh. B ép. tanács teremben!

Rékaróka
Margitban két drnő is van: Magenheim Rita és Szigethy Adrienn. Én M. Rita drnőnél szültem, tehát elég szubjektív véleményem van róla! Ha kicsit olvasnál róla, akkor itt topicok, szülészet, kh-ak - első, aztán pedig dr. Magenheim Rita.
nikcsi
 
 


Ja, de a felhívás miatt jöttem:
Keresztanyukámnál voltam és ő mesélte - kozmetikus. Egyik vendége mesélte, hogy mi történt az unokájával: egyik hipermarketbe volt a lánya, vagy menye vásárolni a 2,5-3 kislányával. Bevásárló kocsiban ült a kislány, anyukája sor végén hagyta a lányát és visszaszaladt egy csomag valamiért. Visszanézett és már nem volt sehol a gyereke, tudta, hogy ilyen gyorsan nem mászik ki és tűnik így el. Lélekjelenlétének köszönhetően szólt a biztonsági őröknek, akik lezárták az egész áruházat. A gyereket elkábítva, átöltöztetve és levágott hajjal találták meg a személyzeti vécében. Az eltűnés és a megtalálás között 8-10 perc telt el, és már ez történt! Az áruház tudja, hogy szervkereskedelem van, az is valószínű, hogy nem először fordult elő. A család a nyilvánosságra akarta hozni, de megfenyegették őket, mert ez nagyon negatív reklám lenne. Szóval a család azt kérte, hogy szájhagyomány útján terjesszük- főleg családosoknak, hogy hiperekbe/akárhol ne hagyjuk 2 lépésnél távolabb a gyerekünket, mert örökre eltűnhet! HÁT NEM ISZONYATOS???????
nikcsi
 
 


Sziasztok lányok!

Remélem mindenki jól van babástól vagy pocakostól!

Verus én 12.-re vagyok kiírva, így még van bő 2 hetem. Bár én szinte minden nap rágondolok, hogy mi lenne. ha ma szülnék? Persze ez még korai lenne, de ezt az utolsó hónapot már nehezen viselem. Főleg éjjel! Úgy érzem, hogy szétdurranok, ráadásul a gyomrom is fáj két hete.

Na, mindegy nem panaszkodom, mindenkinek megvan a maga baja! :(

Sziasztok, és bízom benne, hogy hamarosan többen leszünk és gyakrabban jövünk! :)
encsy
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?