Új privát üzeneted érkezett!

Hmmc
Na igen, ilyenkor 100, sőt 1000%, hogy megint úgy próbálkozunk majd a baby projecttel, hogy téli baba legyen (megint)!
És ti még nem is tetőtérben laktok! Felébredünk és már akkor 30 fok van!!!! (8 - 8.30) Ezután csak feljebb menne a hőmérséklet, de van a légkondi! :P :lol:
nikcsi
 
 


Nikcsi
A légkondinak nagy hőmérséklet különbségnél egy hátránya van: villanyszámla :(
Már Peti is nézelődött légkondi ügyben, de még ettől tovább nem jutott.
hmmc
 
 


Sziasztok,

Tegnap voltam én is a kórházban, minden rendben volt, bár a kis úrfi még mindig semmi jelét nem mutatja, hogy sietős lenne neki kibújni a védett helyről. Már csak 1 hetem lenne hátra, mégsincs semmi jósló fájás, a méhszáj is teljesen zárt, és hát már szemmel láthatóan lejjebb költözött a pocak, mégis még nagyon fenn van (Most van kb olyan helyzetben mint másnál a kiindulási pont :) ) Szóvan nem tudom meddig húzzuk még :)

Ellentétben veletek, én kifejezetten örülök neki, hogy ezeket az utolsó heteket nem télen a sok minuszban kell viselnem, mert attól megbolondulnék. Már alig van olyan ruha, ami kényelmes lenne, nem is tudom mit csinálnék, ha 10 réteget kéne magamra ráncigálni. Nem is beszélve a cipő kérdésről: most egyszerűen csak belebújok egy papucsba, és nem kell csízmával szenvedni. Lehet mindez csak azért van, mert én is nyár közepén születtem, és mindig is jobban bírtam a meleget, mint a hideget.

amandi
 
 

 
 

Amandi
Jó neked, ebből a meleg nyárból csak az elejét tapasztaltad meg kismamaként.
Előttem még itt van az egész forróság szeptemberig.
hmmc
 
 


Amandi
itt vagyok ám én is:)
nekem is rosszabb lenne télen, nem szeretem...
Nem mondom, az éjszakák lehetnének kicsit hűvösebbek, de viszonylag jól elvagyok, és a ruha probléma is sokkal könnyebben megoldható mint ahogy írtad is:)
mucus
Tm
 
 


Sziasztok!

Nagyon eltűnt mindenki. Kókadoztok a melegtől?

Én mára voltam kiírva, de hát a kis pocaklakó még semmi jelét nem mutatja, hogy neki sietős lenne megtapasztalni a nyári időjárást. Most járhatok be naponta CTG-re. Pedig már mindenki nagyon türelmetlenül várja a kismanót :)

Most már aztán tényleg nem tudom, hogy mekkora ruhákat készítsek be neki. Eddig mindig kicsi volt, ezért nem lepődtem meg, hogy a 38. héten 2400 grammra saccolták. Most a doki azt mondta, szerinte ennél nagyobb, elküldött ma is ultrahangra.Ma meg 3300 grammot mértek. :shock: Nekem elég lehetetlennek tűnik, hogy 2 hét alatt 1 kilót hízzunk... Valószínűleg valahol a kettő között félúton van az igazság. Mindenesetre bekészítem az 56-os kollekciót is. :)

amandi
 
 


Amandi,
A súlybecslés nem mindig megbízható. Állítólag a fejméretből és a combcsontból kalkulál a gép. Így ha valamelyik nem pontosan mérhető, akkor a súlybecslés is téved. Egy barátnőm járt úgy mint Ti. UH alapján végig nagyon kicsinek saccolták a gyerkőcöt, a végén meg 3600 gramm lett. Nálunk meg pont fordítva volt. Óriásbábinek jósolták, én még 56-os ruhákat is félve vettem, erre 3000 grammal és 49 cm született a leányzó. :shock:
Lehet, hogy a közelgő "lehűlés" kicsalogatja majd a picurt?? :P :P
myra
 
 


Amandi
Hú, ez kezd izgalmas lenni! :) Meddig kaptatok haladékot, mikor indítják, ha nem moccan magától a picúr?
Bár ez a mai frontbetörés lehet, hogy már el is indította? :)
cas
 
 


Jött a hidegfront, és a szülőszobán nagyüzem volt. Persze a mi kis manónk semmit nem úgy csinál, ahogy elvárják tőle, ő a hidegfront hatására teljesen visszabújt. Reggelre olyan magasan volt a pocakom, mint a terhesség közepén, és a CTG se mutatott semmi összehúzódást. Szóval még egy kicsit együtt maradunk.

Cas,
Elvileg azt mondta a doki, hogy 4-5 nap haladékot ad, de ha ennyire nem lesz semmi jel, akkor nem hiszem, hogy beindítanák a dolgot a jövő hét elején. Meglátjuk mit hoz majd a hétvége. Azért örülök, hogy nem ebben a mai nagyüzemben kellett nekem is szülni. :)

amandi
 
 


Amandi
nem csodálom, hogy ez az idő beindította a sok szülést.
Az éjszaka nálam sem telt valami jól (még a nappal sem), folyamatosan görcsöltem:(
Így volt ez előzőleg is és érdekes módon még sem hideg frontkor szültem:)

Nagy drukk Neked, hogy most már minél előbb beinduljon magától és nem kelljen indítani vagy befeküdni stb..
mucus
Tm
 
 


Sziasztok,

én igazoltan voltam távol... :wink:

Június 24.-én, szombaton, délután fél egykor megszületett a Legkisebbünk, Benedek Ákos, 4 kg-mal és 54 cm-rel. Császármetszéssel jött világra, nekünk a világon a legszebb kisfiú.
Szerdán jöttünk haza és nagyon boldogan telnek az első napok..

Az első vizsgálat:
Kép

Én, V. Benedek, fogadom... :wink: , hogy jó fia leszek anyuéknak..:
Kép

Az első itthoni fürdés: (na, nem is olyan szörnyűűű..)
Kép

Amandi, neked nagyon drukkolok!

Kép
verus
 
 


Verus,

Gartulálok a (neim is olyan kicsi) fiadhoz! Szép kis legény lett :)
Jól beelőztél engem itt az utolsó kanyarban. Csak irígykedem, mert már mi is szeretnénk babázni. Remélem már nem kell sokáig várni, és a jövő héten meglesz nálunk is a trónörökös.

A többi gyerkőc is el lehet most foglalva a legkisebbel, hiszen most szünetük van, ráérnek.

Sok boldogságot kívánok mindannyiótoknak!

amandi
 
 


Verus
Óriási gratula nektek!!! Szép nagyfiú! És nagyon aranyos a képeken! :)
Ha majd jutsz egy kis levegőhöz, mesélj egy kicsit részletesebben!
Végül maradt faros, nem fordult meg? Ezért volt császár?
Hogy bírta a hazautat?
Tesók mit szóltak (bár a nagyok már rutinosak)? :)

Amandi
Hú, azért szerencsés, hogy elment ez az iszonyat kánikula, gondolom így jobban tűröd ezeket az utsó napokat. Nem megy még az agyadra a sok érdeklődő, hogy "Na, egyben vagy még?" :D
Az jó, ha még békénhagynak pár napig! Drukkolok, hogy magától induljon a pici!
cas
 
 


Verus, gratulalok en is!
Leirod majd valahova megint a szuletestortenetet? Meg akkor is ha csaszi volt. Hany napig voltal benn, adtak e a babanak potlast vagy teat stb...

csengo
Vendég
 


Sziasztok!

Verus
Graulálok! És tényleg nem kicsi "V.Benedek", nem lettem volna a helyedben, bár más a csaszi. Sebed hogy van? Milyen hőmérsékelt idő van ilyen tájt a kórházba?

Amandi
Én is kívánom, hogy magától induljon be :!: Vannak erre otthoni módszerek, ha már annyira várjátok (oxitocint vált ki)! :roll:
nikcsi
 
 


Sziasztok!

Verus! Nagyon-nagyon gratulálok!! Gyönyörű a kisfiad!!!

Amandi és mindenki "aki a végét járja" !
Drukkolok Nektek!!

Mindenki írjon élménybeszámolót!!

Mi már 10 hetesek vagyunk. Laura már túl van a sírós időszakon, és csak nézeget és mosolyog.

Kép Kép [img] [img]
tundike
 
 


A kánikula igazából nem is zavart olyan nagyon, ebben a "hidegben" is nagyon dagadnak már a lábaim. Remélem ez már tényleg a végét jelenti :)
Az ottthoni módszerrel most egy kicsit várunk, szeretném megvárni a hétfőt, hogy ne a hétvégén legyen szülés :) Apuka is dolgozzon meg a kicsi fiáért ;)

Tündike, a kislányod is nagyon szép! :)

amandi
 
 


Verus!
gratulálok a "csöppséghez"! :) jó egészséget Nektek!

Amandi!
Neked pedig kitartást kívánok!
szilvamag
 
 


Sziasztok,

köszi a gratulákat! :) :)

Andi, drukk továbbra is Nektek! Nekem is nagyon bedagadt a kezem-lábam, talán most kezdett lelohadni, de nagyon szenvedtem tőle.

Cas, ááá, hiába volt a nagyoknak már "tapasztalatuk" a kistesózásban, vhogy elfelejtődött..akár csak nekünk. :wink: Alig várjuk, hogy felébredjen és igen nagy népszerűségnek örvend a Kislegény. :) (ki fogja..ki büfiztesse..stb.. :) )
Igen, faros maradt, de talán írtam már, hogy van egy nyaki gerincsérvem, ami a terhesség alatt okozott problémát, így eleve császárt javasolta az ortopédusom.
A hazautat én viseltem nehezebben, a seb és a kátyúk nem szerették egymást..Bár aznap volt vagy 37 fok is, de a klímás kocsiban isteni időt varázsolt a férjem. Egyszer álltunk félre, etetni. Szóval pasiból van rendesen Beni, bírta a kocsikázást. :P

Csengő, persze vhova majd megírom...
96 órásan jöttünk haza, az örzőben szinte végig velünk volt a baba (majd' 5 órán át..), első estén nem volt velem, de utána végig, csak a vizsgálatokra-fürdetésre toltam be. Sztem semmi pótlást nem kapott, igaz, nekem már a 2. naptól volt tejem, aznap este már 30-akat is tudtam fejni -szopi után.

Bocs, lányok, nyekereg Beni, folyt. köv...

Verus

Kép
verus
 
 


Folyt.köv..:

Nikcsi, piszok meleg volt odabent...Én egyágyasban voltam, ott volt ventilátor, de még amellett is elviselhetetlen volt a fülledt meleg.
Hehe, "V. Benedek": olyan, mintha ötödik Benedek-et írtam volna.. :wink: Köszi, a sebem szépen gyógyul, alig vártam, hogy kivegyék a varratokat, az uccsó napon már nagyon kellemetlen volt, ahogy húzódott. Most a köhögést és a tüsszentést igyekszem elkerülni, de sajna nem mindig megy.. :roll: , akkor fáj még. Én szedtem homeos bogyókat (vérzésre, sebgyógyulásra..), lehet, hogy amiatt is gyógyul ilyen szuperül..?..

Tündike, hogy rohan az idő...már 10 hetes a kisányod..?! Nagyon szép baba! :D :D

Szilvamag, neked is köszi. :)

V.

Kép
verus
 
 


Verus
Gratula a legkisebb főnökúrhoz :)!
hmmc
 
 


Verus
gratulálok :D
milyen szépek és formásak a császáros babák, látszik, hogy nem szenvedtek...:)
mucus
Tm
 
 


Mucus
Csütörtökön nem tudtok átjönni?
hmmc
 
 


Verus
Ja?! Csak rövid az eszem, tényleg írtad, hogy császárra készülsz a gerinced miatt. Bocsi. :oops:
Tesók: helyesek lehetnek!!! :)
cas
 
 


Verus
Köszi a rövid beszámolót! Most megyek én is, mert felkelt a főnököm, még soha nem aludt ilyen sokáig! :lol: :cry:
nikcsi
 
 


Sziasztok,

Most én is el fogok tűnni pár napra, mert azt mondta a doki, nem várnak tovább, holnap megindítják a szülést. Lehet hogy császár lesz a vége, bár én jobban örülnék a természetes módnak. Most jönnek a házipraktikák. :)

Már nagyon izgulok, de az apuka még jobban. Amióta megtudta, falfehér, és remeg. Aranyos :)

Ha minden jól megy a hétvégén már itthon babázunk. :)

amandi
 
 


Amandi
Nagy drukk nektek!!! :)
Esetleg várjuk majd az apuka bejelentkezését a nagy esemény után! :)
cas
 
 


Andi, drukkolok Nektek! (érdekes, ha Beni nem akart volna kibújni előbb, akkor engem ma fektettek volna be és holnap császároztak volna.. :) "Született július 4.-én.." 8) )
Meleget mondanak a hétre, nehogy plüss rugit készíts be hazahozatalra!! :wink: Sőt, bentre is vihetsz rövid ujjú bodykat a Babának.

Hmmc, Mucus, nektek is köszönöm.. :)

Cas, ne viccelj.., eszembe sem jutott, hogy erre emlékezz..

Kép
verus
 
 


Verus, gratulálok a legifjabbhoz a családban! :) Sok-sok boldogságot nektek! :)

Amandi, szorítok neked, aztán majd számolj be, mik történtek! :)

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok :)
Bocsi, én teljesen eltűntem innen, pedig korábban aktiv Margitos voltam.
Verus :P
Szivből gratulálok :P :P GYönyörű és óriási ez a Baba. :lol:
Nagyon jó egészséget és sok tejcsit Nektek!!

Most szülőknek drukkolok a terheseknek pedig kitartás! Manócskáknak, babázóknak jó egészséget :wink:

Puszi:Doris
doris
 
 


Verus
Bent lehet body a babán? Amikor mi voltunk még csak benti cuccban lehettek bent - igaz az márciusban (szóval hidegben) volt, kising-angolpólya volt a szerkó...
cas
 
 


Amandi
Hajrá házipraktika, :lol: nálunk bejött, bár a terv nem ez volt. (23-ra voltam kiírva, de lehet, hogy a háziprakitának köszönhetően született meg Kori 19-én.)

Doris
Én még emlékeszem Rád! Sőt szoktalak máshol is összehalászni! :lol:

Többi pocakos hol van?
nikcsi
 
 


Odex, :) köszi!

Doris, jaj de jó, hogy írtál és nagyon köszi!! A wiw-ig nem jutottam el, mmint az ott lévő ismerőseimhez..Tök jó, hogy itt is vagy, majd írok ám, meg mesélek, meg minden... :D :D
Puszi Neked is!!

Cas, lehetett saját ruci. Sőt, szerintem még örülnek is, marha kevés cuccuk van a csecsemő oszt.-on.. (textil pelussal már nem is találkoztam)

Kép
verus
 
 


Rég kukkantottam be ide és azóta mennyi minden történt! :lol:

Verus,
Gratulálok a NAGY legényhez!!! :P :P
Megkérdezhetem, hogy mennyi idősek a többiek?

Amandi,
Drukkolok nektek holnap!! Azt hittem a hidegfront kicsalogatja. :P

Ma hajnalban nálunk is bővült a rokonság. Megszületett Lilla első unokatestvére. :D

Doris,
Még én is emlékszem rád! :P Hogy vannak az ikrek?
myra
 
 


Myra, köszönöm Neked is. Persze, hogy..
Johanna 13 múlt, Tomi 11, Karolina 8 és fél éves, Jancsi 5 és fél, Marci pedig 3 és fél éves..

Andiékkal mi lehet..?..

Kép
verus
 
 


Verus
Először kettő, majd 3-3 és 3,5 év a korkülönbség. Ez tervezett dolog? Szereinted ez ideális?
nikcsi
 
 


Nikcsi...neeem, Jancsi és Marci közöttt csak 23 hónap van.. :wink: Így alakult..és jó, így, ahogy van.
:D

Kép
verus
 
 


Verus
Nem gondoltam, hogy így szőrözöl, szóval akkor pontosabban: 2 év, 2,5 év, 3 év, 2 év(23 hónap), 3,5 év... :lol:
nikcsi
 
 


Verus,
És mit gondolsz mennyi az ideális korkülönbség?? Van egyáltalán olyan, hogy ideális? Ha a nagyok és a legkisebbek közötti különbségeket is nézzük, akkor nálatok széles a tapasztalati repertoár. :P
Terveztek még további gyerkőcöt? :P
myra
 
 


Nikcsi.. :D :D :wink:

Myra, ideális korkülönbség...sztem ez szülő-gyerekfüggő.
Amit asszem én sosem tudtam volna jól átvészelni: az a nagyon kicsi korkülönbség.. A 2 év tök jó , a 3 és fél is OK-s, nekünk.
De Benit tervezve az is szempont volt, hogy még "rutinban" legyünk, ne Marci 6-8 éves korában legyen egy pici babánk..
Nem, nem lesz több gyerkőcünk..különben is a feng-shui szerint a 8 a tökéletes szám, mi most pont 8-an vagyunk. :D :D

Kép
verus
 
 


Az Országos Bábaszövetség keresi az év bábáját, közhírrét teszem az eredményt:
AZ ÉV BÁBÁJA WÉBER ZSÓFIA :!: :!: :!: :lol: :P :D
nikcsi
 
 


Sziasztok!
Ha jol ertem, akkor vigyek be ruhat a kisembernek? 2 eve meg nem lehetett, de nem is bantam, mert minek meg azt is mosni. Ha most lehet akor furdes utan abba rakjak?
Vajon mi valtozhatott? Most nyaron nincs ugye szulesfelkeszito tanfolyam?

csengo
Vendég
 


Sziasztok,
jó rég jártam erre. Szóval az új babásoknak ezer gratula, a kismamiknak pedig kitartás:):):):)

Csengő,
idén februárban lehetett bevinni ruhát. az volt a kérés, hogy abba rakjam be a ruhácskát, amiben a babákat lehet hordozni (rózsaszín kiskocsi, ha már babás szobában vagy) és akkor azt fogjá ráadni. Tényleg eléggé ki van fogyva mindenből a kórház, az égőket, a mosógatószereket a csecsemősnővérek viszik be.:(:(:(

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Zseppi! Koszi. Ezek szerint jo ha a biztonsagkedveert mindent viszek be? Kaja meg van???? (tudom eleg vicces, de meg eheto kaja volt a korhazakhoz kepest ...)
Popsitorlot es pelust vittem volna be, de kencet is vigyek? Meg ilyeneket?

csengo
Vendég
 


Sziasztok!

Végre, végre itthon vagyunk a kis picurommal. :) Nem volt egyszerű a szülés, végül császár lett, de a kisfiam, Márk gyönyörű baba. Szerdán, július 5-én született 14.00-kor, 49 cm-vel és 3100 grammal. Vasárnap délelött jöhettünk haza. Szerencsére Márk jó baba, sokat alszik, az egyetlen gond, hogy lusta szopizni, így folyton fejhetek neki. Próbáljuk visszaszoktatni a cicizésre. Tejem az szerencsére elég tűrhetően van.

Csengő, én mint "frissen szabadult" elmondom a tapasztalataimat.

Elég sok függ attól, hogy baba-mama szobába, vagy a másik oldalra kerülsz-e. Előfordulhat, hogy nem rögtön raknak baba-mama részlegbe, mert elég nagy az érdeklődés. A kórházban nagyon meleg van, és flanel kisinget meg angolpólyát kapnak a babák, amiben elég sokszor melegük van. Ha viszel saját rucit, akkor abba öltöztetik a csöppséget.
Szerencsés viszont saját cumisüveget vinni a "teának" illetve az esetleges tápszernek, mert az ottaniak nem az igaziak.
Popsikenőcsöt, alkoholt, hintőport, vagyis ilyen gyógyszertári cuccokat adnak, de pelenkát és popsitörlőt vinni kell. Ha nem baba-mama szobában vagy, akkor nem is pelenkázhatsz.
Az étel..nos ez érdekes kérdés. Az ebéd, vagyis a főtt étel egész ehető volt, hacsak nem vagy nagyon finnyás, némi reggelivel, illetve vacsorára valóval nem árt ha felszerelkezel. És természetesen innivalóval.
Röviden ennyi lenne, ha még valami felmerül akkor kérdezz csak.

később, ha már a gépen lesznek a képek, akkor teszek fel.
amandi
 
 


Amandi
Nagy-nagy gratula Nektek!!! Várjuk a képeket is!
És szép neve van a kislegénynek! :)
Sok boldogságot és pihenj sokat!
cas
 
 


Andi, én is szívből gratulálok! Képeket én is várom! :) És ha tudsz, mesélj a szülésről is..

Csengő, télleg finom a meleg étel, a hideggel az van, hogy 3 zsömit kapsz egész napra...de tapasztalataim szerint a rokonok/látogatók úgy sem hagyják éhezni az emberlányát.. Folyadékból én is nagyon sokat hozattam, abból sosem elég ebben a melegben, pláne szülés után és szoptatáskor.

Zsófihoz nekem is volt szerencsém, nagyon kedves lány, itt is gratulálok Neki!

Kép
verus
 
 


AMandi!
VArjuk a kepeket.
Meg jo hogy benezek neha, mert akkor osszeszedem a kiskoloknek a ruhacskait egy zacsiba, hogy szukseg eseten apa behozza. Nekem tetszett az angolpolya, de nem tudom augusztusban mennyire meleg a babaknak. Fiamat szeptemberben szultem es akkor mar futeni kellett.

Cumit vittem, de most szeretnem ha nem kapna semmit a babam. Remelem ezt mar meg lehet oldani.

Kaja tenyleg jo volt (neztek is a rokonok amikor mondtam), de hozzam nem jonnek tul sokan, es igy a ferjem hozza be ami kell, es hat biozony o nem fog nagy sutes fozest rendezni. Meg jobb is ha inkabb a nagyfiura vigyaz.

Egyenlore nem tudom meg mit szeretnek tudni, mert eddig olyan termeszetesnek tunt, hogy nem valtozhatott sokat a helyzet 2 ev alatt.

csengo
Vendég
 


Amandi
Gratulálok én is a kisfiadhoz, és természetesen a folytatásra is kíváncsi vagyok... (képek, összefoglaló :) )
Végül is miért lett császár?

Csengő
én aug.-ban szültem és iszonyat meleg volt. A babákon nem volt kis ing és az angol pólyát úgy kötötték meg, hogy a lábuk kint volt belőle. :)
mucus
Tm
 
 


Tegnap lettünk egy hetesek. Hihetetlen, hogy olyan picurka, és mégis egy külön kis lény saját akarattal, érzésekkel.
Eddig nagyon jó baba volt, de ma egy kicsit nyűgösebbek voltunk, nem akart aludni. Most végre elaludt, mert utolsó próbálkozásként betettük egy kókuszpólyába, és ettől megnyugodott. Eddig mindig be volt takarva, de ma hogy ilyen meleg volt, és lassan kialakul a hőháztartása, elhagytuk a takarót. Lehet ez volt a baja.
Látogatók hada lepett el minket, és már kezdődnek a sértődések: ha ő igen, akkor én miért nem?Ráadásul mindenki nagyon okos, és kritizálnak, biztos mi tehetünk róla, hogy a kiskirályfi nem akar cicizni. Mintha nem tennénk meg mindent érte.

Az éjszakai etetéssel kapcsolatban mi a célravezetőbb: következetesen 3 óránként felkelteni, vagy hagyni aludni, úgyis ébred, ha éhes?

A szülésem nem volt egy egyszerű történet, röviden 6 napos túlhordás, kevés és gyenge fájások, és ha lettek volna is, akkor sem biztos hogy kifért volna a baba, mert a doki szerint elég kicsi nálam a hely. Amikor már a műtőbe vittek minden jó volt, megnyugodtam, hogy láthatom a kisfiamat. Ez volt életem első műtétje. ha valaki részletesebben is kíváncsi szívesen leírom e-mail-ben.
amandi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?