Új privát üzeneted érkezett!

Utoirat:

Linda, Manocival egyetertek, hogy szerintem is jobb a 3 agyas szobakban lenni, mint kulonben (persze mindenkinek megvannak a sajat szempontjai). Nekem mindig sokat segitett, hogy a tobbiekkel meg tudtam dumcsizni a dolgokat (most hogy jon a tejcsi, szoptatasi trukkok; mi faj es mit lehet vele csinalni, stb), meg segitenek is (az apolokra nem nagyon lehet szamitani), pl. ha az ember egy percre kiszalad WC-re, nezni a babat, stb, hogy ne kelljen mindig betolni minden pisilesre a csecsemos-osztalyra, stb. Most csak azert dontottunk a maganszoba mellett (eloszor a 4.nel), mert be vagyok rezelve a csaszar utani szoptatas miatt, es remelem, hogy kulonszobaban ha ott lehet a ferjem, az elejen tobbet/gyakrabban lehet velunk a baba, es tobbet kerulhet mellre. Allitolag most ujitottak fel a szobakat/furdoket nemreg a 3 agyasokban, pedig elotte sem voltak rosszak, tehat azzal biztos nincs gond.

Amugy nagyon sok kismamat ismerek, akik pont amiatt partoltak at mas korhazakbol a MAV-ba, hogy ott a latogatok jol el vannak kulonitve, es a baba nincs kiteve a szomszed latogatoinak a bacijainak, meg nagyon jo a "privacy" - azaz ha valaki nem megy ki a latogatofolyosora, akkor csak masik mamakkal es noverekkel talalkozik, tehat legalabb azon nem kell aggodni, ki mit lat, csak sorstarsak vannak. Nem is tudom, van-e ilyen okos rendszer mashol. Ugyhogy remelem, ez mindig igy is marad....

Na most mar tenyleg kikapcsolok.
zsebibabak
 
 


Manóci, elnézést, ha úgy hangzott, mintha felkaptam volna a vizet, nem kaptam fel, sőt, örülök, ha minél több infót írtok, csak egyeztetni akartam, hogy biztosan jó helyen jártam-e, mert elbizonytalanodtam. A párommal mi is "csak" a folyosón jártunk, szobába nem mentünk be, Isten ments! De én simán beláttam a szobába. És engem ez zavar. Legalábbis én nagyon szégyenlős vagyok. :oops: És nem tudnék úgy nyugodtan szoptatni, még háttal sem, engem nagyon zavarni fog, hogy a folyosón idegenek mászkálnak, akik belátnak.

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Manóci!
De jó,hogy én kimaradtam ebből a cukros löttyből.....Tutira elájultam volna,én nem bírom az éhgyomrot órákig....Nekem 1 poharastej és két zsömi volt akkor,amit kötelező volt megennem(nem volt nehéz,imádom a régi poharastej ízét :) ).
Zebibabak!
Ügyes leszek,nagyon drukkolunk!!!!!!!!Tudd,hogy az én kislányom is egy ugyanilyen gyönyörű tavaszi napon született,pont a MÁV-ban,és április 14-én........Holnap lesz az én kis bimbóvirágom 3 éves :D Ha bemutatkozik,akkor ezt mondja:Kakusi Dolina Pókembel :D :D Hétfőtől megy oviba,most szoktatjuk be épp(nem kell nagyon,mert mintha ott sem lennénk :D ).Szóval mire kijöttem a kórházból,azalatt az egy hét alatt teljesen bezöldült a világ,gyönyörű tavasz volt.Most,ha kinézek az ablakon,és ezt látom,és tudom,hogy Te is most mész,teljesen elfog a nosztalgiázás.Nagyon drukkolunk neked!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Babdorka!
Bem lehet,hogy a különágyas szobában volt bent apuka?Én 3 ágyasban voltam,és volt,hogy mikor másokhoz jöttek látogatni,akkor elhúzták a függönyt,és úgy kukucskált be mindenki.Ha visszahúztuk,akkor nem lehetett belátni,úgy igazgattuk.Meg volt sötétítő is.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 

 
 

zsebibabák, én is nagyon drukkolok, és ha hazajöttetek a kórházból, várjuk a beszámolót!

doktorkitti, én nem is emlékszem ott különágyas szobára, az is azon a folyosón van? Amiben az Apuka volt, az úgy kb. a folyosó közepe fele volt, én úgy emlékszem, hogy 3 ágy volt benne, ugyanolyan, mint a többi szoba.
Hát ez a függönyösdi... nem tudom, nem olyan, mintha nem mehetnének be a folyosóra sem. Tudom, nagyon haklis vagyok, bocsássatok meg érte, de én már csak ilyen vagyok. Csak egy kicsit elszomorodtam. De majd megpróbálom megemészteni, végülis azt a pár napot megpróbálom kibírni ott úgy.
Tényleg, ha nincs komplikáció, hány napot kell benttölteni? Bár nem tudom, ez lehet, hogy változni fog azzal, hogy most többen fognak ott szülni, nem?

kétfiús anyuka
babdorka
 
 


Sziasztok csajok!

Velünk minden rendben, csak sok a dolog a boltal és a gyerkőkkel.Azért jövök én ... :D

Babdorka!
Látom izgulsz a látogatók miatt. Ne tedd.Ha lehet kérd magad közvetlen az ablakhoz és húzd el a függönyt az ajtóig. Tuti senki nem fogja észrevenni, hogy ott vagy.Viszont ha széthúzod és kimész a vendégeidhez a te babád "parkol" a legjobb helyen és kintről is láthatod mit csinál.
A szégyenlőségről le fogsz majd szokni, amikor már természetes dolog lesz, hogy táplálod a babád. Nekem Andris szopizott a legtovább, 17 hónapig. Gondolhatod, hogy nem mindig akkor akart enni, amikor nekem épp ideális volt :D Szoptattam én mindenhol, kocsiban, játszótéren, a Dechatlon öltözőjében és még sorolhatnám. Praktikusan kell öltözni és a baba feje is sokat takar.
Egyszer a lányom hivatalos volt egy McDonaldsos bulira ahova vittem a kicsit is. A három órás buli alatt a mamák is nagyon jót duncsiztak, de nekem épp beleesett egy etetés.Sajnos ott nincs külön helység ilyen célra, a wc deszkára pedig nem vágytam. Visszaültem az asztalhoz,kardigán szét,két blúzgomb ki, gyerek fel. Már vagy 5-10 perce szopizott amikor az egyik mama (szintén 3 gyermekes!) megjegyezte, hogy milyen édesen bújik hozzám. Persze, mert épp szopik-mondtam én. Neki fel sem tünt, pedig szemben ült velem. :D

Zsebibabák!
Talán épp most vagy bent... Drukkolok!!!!!!

Manó!
Nagyon szomi vagyok... :cry:

Kriszti!
Pezsike??? :wink: Mit ünnepeltetek? Mesélj valami jó hírt!!

Mennem kell, Ada saját magát akarja tisztába tenni, :lol: Meg kell előznöm.
Puszi mindenkinek

Kép
flocika
 
 


sziasztok!

Bocsi a kontárkodásért, de már olvasgatlak titeket egy ideje. Én 25 hetes kismama vagyok, és már a harmadik babámat készülök a MÁV-ban szülni.

A látogató téma miatt szólnék! Tapasztalataim alapján egy esetben lehet benn a kispapa a szobában, mégpedig a friss császáros kismama mellett. ilyenkor beengedik őket!
Ha a szobaajtót nyitva láttátok az a szellőzés miatt is lehetett, de tényleg nem kell aggódni, ha szégyenlős vagy, mert nagyon klasszul működnek a függönyök, még nyitott ajtó mellett sem lehet belátni a szobába, ha nem akarod! A belső folyosón pedig tuti nem találkozozl oda nem való emberrel!

Remélhetőleg írok még! :D

Üdv mindenkinek:
Ildi
dikó1
 
 


Dorina!!!
Kép
Kép

Kép
flocika
 
 


Dorinának BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!!

Jó, hogy írtatok a szobákról! De én még mindig nem látok teljesen tisztán. Ha háromágyas szobát választok, akkor az apuka csak a szülésnél lehet a babával és utána legközelebb csak akkor foghatja meg, ha hazamentünk? A szülésnél - ha minden rendben ment - mennyi ideig maradhat velünk a baba a szülőszobán?
Egyébként nekem első bébi, de a páromnak már van egy fia és nagyon megy neki az újszülött gondozás, anyukám pedig négy gyereket szült. Mivel nekem semmi tapasztalatom nincs, ezért gondolkozom rajta, hogy különszobába menjek, ahová valamelyikük jönne velem. De az árak gondolom azóta még magasabbak, úgyhogy nem hiszem, hogy ezt a megoldást fogjuk választani.

Ildi: gratulálok az összes gyerköchőz! Én holnap töltöm a 23. hetet, úgyhogy elég közel vagyunk egymáshoz!

Zsebibabák: remélem minden rendben lesz a babával és a szoptatás is hamar menni fog!

Manóci: köszi az infot a terhelésessel kapcsolatban.

MINDENKINEK SZÉP HÉTVÉGÉT!!!!!

Linda

Kép
linda29
 
 


Linda!

köszi! :D
Igen sajnos csak akkor kapja kézbe legközelebb apuci, amikor hazamentek. Egy gyors puszit azért néha meg lehet engedni! Titokban... :)

Nem kell aggódnod akkor sem ha nem különszobába kerülsz, mert általában első gyermekes anyukákat többgyerekesek mellé osztanak be a szobákban, így lesz segítség, de bármikor kérdezhetsz a nővérektől, és a kórházi védőnőtől, mindent megmutatnak! nekem is sokat segítettek első baba szoptatásnál, cici fejésnél, stb.! Csak merj kérdezni, ez a lényeg!

Szülőszobán általában szülés után 2 óráig maradtok, de ha beindul a nagyüzem az évi 4000-es szülésszámmal, nem tudom ebből mi marad meg. :cry:

Én azért reménykedem, hogy megmarad olyan nyugisnka, mint volt eddig!

Üdv:
Ildi
dikó1
 
 


Sziasztok,


na, megvolt pénteken az UH.!Hááát, nem túl jó híreket mondott a doki :( Minden okés vele, de egy gond azért mégis van!Túl pici a korához képest!950g, ami kb. 27-28.-ik hétnek felel meg én meg vagyok már 30.-ik!A nemét ezek után gondolhatjátok, hogy el is felejtettem megkérdezni :( De most az az utasítás, hogy sokat kell pihennem, innom, és ennem!!!Ja, meg vitamint szednem, fel kell turbózni a babót, mert valamiért nem hízik, meg én sem!Pedig eszem, sőt esténként soxor 2 csokinyuszit is, szóval nemtom mért tartok még csak 2,5 kg-nál!Durva mik vannak, másnak meg diétázni kell ezerrel!
Egyenlőre ennyi, aztán jövő7 cstörtökön kell újra mennem egy UH-ra ellenőrzésre, hogy hízott-e, ill mennyit!Remélem igen, mert ha nem akkor be kell feküdnöm :shock: azt meg nem akaroooooook!!!!!

Babdorka, már leírt mindenki mindent, nyugi meg fogod oldani, és a függöny valóban sokat ér, mert mi is mindíg behúztuk :wink:

Dikó, gratula a 3.-ik babához, és üdv itt :) te akkor tapasztalt anyuka vagy, gyere többször!


Kriszti, Dorcsikának, vagyis a Pókembelnek, nagyon boldog SZÜLINAPOT kívánunk mi is!!!
manóci
 
 


Sziasztok!

Kriszti! Boldog szülinapot Dorinának! Isten éltesse sokáig!!!!!!!!!!!!



Mano!

mikor hivhatlak fel? beszélnün kkéne..

puszi mkinek

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Manóci: mensi szerint vagy 30 hetes? 28 napos ciklusod volt? Mert ha nem, akkor szerintem simán mellé lehet lőni a bébi korát. Mondjuk ha 28 hetes lennél, akkor is kevés a 2,5 kg, nem? Ha nem szeretnél kifejezetten kapszula formájában vitamint szedni, akkor ajánlom neked a Hipp kismamáknak való szirupát, ez természetesebb!

Linda

Kép
linda29
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek nagyon szépen köszönjük a szülinapi köszöntéseket!!!!Volt is nagy öröm,csomó lufi,virágalakú tortát sütöttem,sokan voltunk,az egész család(népes rokonság vagyunk :D ).Odavolt az ajándékoktól,a ruháknak annyira örül,kis cafka.Kapott egy kis plüsskutyust,ami tanítgatja a színeket,mondókákat,formák,figurák,színek vannak rajta,énekel,számol,stb.Megköszönte a buliját,ragyogott a kis szeme,csak ámultam,milyen nagylányként viselkedett.Aztán kimentünk csapatostul a hajógyárira,ott aztán kellőképp kitombolta magát a 4 gyerkőc.
Manókám!!!!!
Nincs semmi baj,hidd el,okos lány vagy,tudod jól!!!Tudod,hogy elszámolják,meg méricskélnek összevissza,nekem volt,hogy sokkal-sokkal kevesebb súlyt mondtak egyszer,mint amekkora előzőleg volt,aztán utána megint nagyobbat,már azt hittem velem szórakoznak...És a korát is mindig ide-oda tologatták....Kicsi súllyal született,2700 grammal,és nézd meg,mekkora vasgyúró legény lett!!!!!Meglátod,mikor mész legközelebb,akkor meg fognak nyugtatni.Egyébként én ha idegeskedtem valami miatt,mindig akkorra időzítettem a dimenziós ultrahangot,és akkor megnyugodtam,ott aztán mindent lehet látni pontosan.És én olyan dokihoz mentem ilyen UH-ra,aki nem kifejezetten szülész-nőgyógyász,hanem radiológus,tehát az UH a specialitása.

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!

Manóci!

nekem is mindíg azt mondták,hogy kisebb a koránál és 36 hét v
égén megszületett 3060grmmal.Mondjuk az én lányom most is kisebb a koránál viszont előrébb tart fejlődésben!Ne idegeskedj inkább nézzék meg mégegyszer csütörtökön és megnyugtatnak,hogy minden ok!!!!!

További nyugalmas pocakosodást kívánok Neked és a többi kismamának is!

Üdv Andrea
andita01
 
 


Sziasztok!

Elég azt a pici pöttyöt pár miliméterrel arrébb tenni, és máris kisebb vagy éppen nagyobb lesz a gyerkőc a kelleténél! ha úgy érzed hogy minden rendben akkor nem kell aggódni, de ha mégis akkor kérd meg hogy nézzék meg újra! nem tesz jót az idegeskedés egyikőtöknek sem!

És az sem baj ha kisebb, ha a fejlettségével nincs gond, legalább könnyebben kibújik! Én ezt egy 4, 05 kg gyerek után mondom....

Üdv:
Ildi
dikó1
 
 


SZIASZTOK!!!

Hogy van mindenki???

CSilla, Gáborka meggyógyult? láttam msnnen h beteg!!

Manó! Nyugi és sok pihenés!!! És egyél még pár csoki nyuszit :wink:

Kriszti, Dorinának utólagosan boldog születésnapot kívánok! Nem tudtam visszaolvasni, de elmeséled h találtatok e már valami üzletet??

LÁTOGATÁS? KÜLÖNSZOBA STB! Én októberben szültem, akkor sem mehetett be senki a szobákba, illetve mivel én különszobás voltam, hozzám igen! Számomra nagyon jó volt a különszoba, nagyon örülök h ezt választottuk, és lgközelebb is csak olyanba mennék!!


Nálunk amúgy minden rendben van. Ezen a hétvégén hagytam először itthon Balázst éjszakára is a szüleimmel és felmentünk pestre bulizni! Túléltük mi is és Balázs is! :) És még jól is tudtam érezni magam! :)
Húsvétra járókát kapott, ami egyelőre hattttalmas, de mivel már feltolja magát "kutyába" ezért gondolom már nem kell sok idő h körbemozogja!!


Puszi mindenkinek!!!

ORSI

Kép
borso18
 
 


Sziasztok,

Köszi mindenkinek a bíztatást, én is azt remélem, hogy csütörtökön megnyugtatnak majd az eredmények :wink:
Amúgy a mensim (sajna)nagyon pontosan 287 napos, így tuti a betöltött 30.-ik hét!
De valóban nem érzem, hogy baj lenne, sokat mozog, és jó nagyokat is rúg már néha :lol:

Kriszti, de jó lehetett a kis szülinap :lol: biztos meg voltál hatódva, hogy már ekkora a kiscsajszi,mi?!
Képet majd tegyél fel, és a virágos tortáról is :wink:

Orsi, jól tettétek, hogy buliztatok egyet.Azért néha ráfér az emberre egy kis lazítás gyerek nélkül.Jót tud tenni :wink:

Ildi, igen én is úgy vagyok vele, hogy nem feltétlen kell nagy gyereket szülni, sőt.......könnyebb a kicsit megszülni, aztán majd megnő itt kint :wink: Nekem Eszti 3300g volt, de elég volt őt is.Most sem bánnám, ha nagyobb azért nem lenne.
A 4kg-os babáért le a kalappal, nem lehetett semmi :lol:
manóci
 
 


Az ott az elején 28 napos akar lenni!
Mellényomtam :oops:
manóci
 
 


Szia Lányok!
Hallatom a hangom....
Bocsi, h. nem mindenkinek külön-külön név szerint... közérdekű sztem amiket írok.....

Tehát voltam tegnap a Vermes dr-nál. Nagyon aranyos, elvállalt... tudjátok mire értem... :) csiszi-csaszi-nyiszi-nyaszi.... :) örül a lelkem.....
Az átalakításról ha vk, akkor ő illetékes... ő az oszt. vez. főorvos...
Nos, azt mondta, semmit nem tud senki. Mindenkinek meg kell pályáznia az állását, még a "sima kis" orvosoknak is, a személyzet is csonkulhat... talán annyi a biztató, hogy még nem írták ki a pályázatokat, ez a malmunkra hajtja a vizet.... mert remélhetjük, hogy nyáron már nem ül össze az a szakmai csoport, aki a benyújtot pályázatokat elbírálja, szóval ha szerencsénk van akkor csak ősszel kerülnek a pályázatok elbírálásra és akkor csak szept. után változik a gárda.... de sajnos az is lehet, hogy most gyorsan két hét alatt lezavarják az átalakításokat.... nem tud senki semmit...

Valóban igazatok van: az a biztos, hogy semmi sem biztos! :(

A retardációról: lányok ne aggódjatok! Engem is most paráztattak be tegnap, mert a doki azt mondta, hogy nincs 22 hetes a baba a hasamban, vagyis ő olyan 18-19 hetesnek érzi tapintásra. Elrohantam UH-ra ma délután... most jöttem onnan. Minden Ok, elszámoltak, vagyis a doki keze tudta a frankót. Az előző uh és a mostani uh között eltelt cirka 3 hét, és ez idő alatt pont annyit fejlődött a baba, amennyit kell, vagyis nins szó retardációról, csak elszámolásról.
Nálunk ez már majd hogy nem megszokott... eddig mind a három babánk "retardált" volt.... nyomtak cukorinfúzióval, kétnaponta magzati biometriát kértek..... "ez a gyerek nem fejlődik, kicsi a feje...." stb... stb... ismerős a képlet?! Aztán megszülettek a 37. héten 2,90-el, 3000-rel és 3,080-nal.... a "retardált" gyermekeim.... Mondták is... jé, nem is olyan kicsi ez a baba...... ja, de már két hónapja benn tartanak és paráztatnak feleslegesen... meg nyomnak hülye infúzióval és szedetik a hülye diafillint velem napi 3-at! kész őrület! Figyu, ha a gyerek adatai nem stagnálnak (mert nálunk volt olyan is, hogy a BPD-je kissebb lett! na erre varrj gombot... összement egy hét alatt a feje....), szóval ha szépen növekszik, az áramlás jó, a lepényi keringés ok, akkor ne aggódj, nincs miért! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


bocsi: kissebb=kisebb.... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala, de jó hogy írtad ezeket :) Köszi, köszi!Akkor nem hinném, hogy gond lesz, mert amúgy minden okés vele!Legalábbis remélem :wink:
azért majd csütörtökön beszámolok mi volt!

Kórház, azért bízom annyira az egészségügy lassúságában, hogy 2 hét alatt már csaknem lesz ott semmi változás :wink:
manóci
 
 


Manóci: én is bízom... annál is inkább, mert ha változás lenne, az nekem sokba kerülne.....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Lányok!
Most találtam az egyik oldalon, én remekül szórakoztam rajta....
Talán benneteket is megkacagtat egy kicsit....
Szép napot mindenkinek!

1176890269.73.doc

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Micsoda pörgés lett itt! Vagy csak én járok erre ritkán...

Elfogott az aggódás, ahogy olvastalak Benneteket a kórházról, látogatásról, változásokról. Remélem, a jó dolgok legalább megmaradnak. Én még szeretnék ott szülni legalább egyszer. Igaz, ha a tervezett költözésünk összejön, marha messze lesz a Máv, de akkor is maradnék.

Mi jól vagyunk, tegnap jöttünk vissza másfél hetes pihiről anyukáméktól, az Őrségből. Csodás idő volt, jól lebarnultunk, pihenni is tudtam, ez is nagy szám :) Fiúk nagyok, Gergő épp kifelé mászik egy betegségből, de jól van alapjában véve. Egy szót sem beszél, remélem, ez nem marad így :D Viszont hatalmas kópé, mindenki kedvence a családban.

Hamarosan áttöltöm a legújabb képeket, és akkor teszek fel.

Manó :) Semmi baj nem lesz, engem is idegesítettek ezek a mérések, szerencsére a dokim nem vitte túlzásba, de rengeteg helyről hallom, hogy elszámolják, és emiatt jön a túlzott aggódás. Holnap már többet tudsz, addig is nyugi :)

Dóri :) Szegény Balázs! Remélem, hamar jön a megnyugtató megoldás!

Mindenkinek puszi, aki nekem új, annak üdv itt :wink:
Jó pocakosodást, jó szülést, jó egészséget!!!

Judit

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Szóval a képek:

Ez még egy korábbi a játszón:

Kép

Kendőben:

Kép


Az imádott trabival Bazsi:

Kép

Geregblyés Gergő:

Kép

Kajára várva:

Kép


Kukucs:

Kép

Elmélyült szerelés:

Kép

A trabit minden oldalról fel kell fedezni:
Kép


Lázasan hazafelé:

Kép

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Kép Üldögélő Balázs

Asszem végre rájöttem hogyan kell képet kicsinyíteni és kivágni és szerkesztni.....ami bazi nagy szégyen mert elvileg ezt tanultam....
És ha minden jól megy, most látni fogjátok az én KisBalázsomat! :)

Kép
borso18
 
 


Gratula a gyönyörű gyerkőcökhöz! Nagyon szépek! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Jucc,neked hogy nő a kisfiad,mint a gomba :D Mennyit komolyodott,lehet látn i a képeken,pedig alig telik el egy kis idő,csak nekünk rohan úgy...Nézegetem Dorina régi képeit is,és csak lesek,hogy jééé,ez az én gyerekem volt valaha??? :lol: Annyit változnak,hogy az hihetetlen.Majd most én is lefotózom,és fölteszem,olyan nagy csaj lett.Domi már 8 éves lesz,mégis havonta más és más,annyit komolyodik.És nemcsak külsőleg,hanem értelmileg is.Dorinának mondok valamit,erre ő simán visszaválaszol,hogy na ne mondd anya.....Meg ha valamin gondolkodik,akkor hangosan mondja,hogy na,hogy is van ez???Én meg csak lesek,miket beszél:):)
Borsó!

A Te fiad olyan n ekem tipikusan,mint Manó Esztije.Ha itt lenne,nagyon-nagyon meggyurmáznám,lehet látni azon a kópé fején,milyen huncut :D

Manó!
Írj,mi volt ma!!!Dorina annyira imádja az ovit,nem lehet hazarángatni.Hétfőtől járunk,és mint egy kis misszpicsa,felöltözik,még hajpánt is kell neki :lol: Bontogatja a szárnyait,próbálja elengedni a füle mellett a szabályokat,próbálkozik a kiscsaj bent is :D Holnap palántákat kell bevinni a Föld napja miatt,meg zöldben menni(Domiéknak meg barnába),és kis kertet ültet minden csoport külön.Na, a jányom tiszta sár lesz,az tuti,de nem baj,annál jobban fogja élvezni!!És alszik rendesen,aminek nagyon örülök,mert itthon az annyira nem megy.Sőt,éjjelente átkéri magát pár hete hozzánk,és nem engedi magát betakarni,lerúgja magáról a takarót,és alig alszom valamit éjjel.De olyan szerelmes vagyok belé,nem tudom visszavinni az ágyába :D .Domi meg reggel jön,hogy Dorina miért aludhat ott,ő meg miért nem....Persze ő meg akkora mellettem mint egy felnőtt a 140 centijével:)Fáklyás futásuk lesz péntek este a sulinál,nagyon várjuk,olyan hangulatos lesz biztos!!!Ja,Dorinának meg tegnap voltunk a 3 éves oltáson.Fájt a lába délután még,de láza nem volt.Jól terhelni kell,kifejezetten oviba való,nem szabad pihentetni.Egy hónap múlva meg a kullancs 3. oltása jön,szegény.....Tavaly volt már kettő,ez a befejező 3.oltás a védettséghez.Úgy mennék sütögetni valahova,csak úgy félek ezektől a dögöktől.......

Dórikám,hogy van a szemetek????
Csillus,merre jársz??????
Babások,hogy vagytok??????

Flocika!
Tegnap kaptunk egy negyedéves értékelőt,hát látni,hogy Domi is kicsit elengedte magát.Inkább magatartásilag,de mondjuk ez a reális,nem az,ami az előző művészetiben volt.Most legalább tudom,hogy amilyen itthon a fiam,olyan a suliban is,önmaga legalább.Judóból meg hozott dicséretet,gyűjti a sárga övhöz.Fociról meg kikészülve jön haza...imádja,de hol a sípcsontját rúgják szét(ő nagy csávó,nem veszi fel a védőt,tudod....),vagy a szemét rúgják meg lasztival,most is moncsicsije van :( Jaj,Te vállalkozó asszony,lassan követlek!!!!!Olyan fennforgások vannak,annyiminden változik,annyit tudnék írni,de már hülyének néznétek,olyan gyorsan változik minden.Lassan kirajzolódik,és akkor majd írom!!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Köszi Kriszti :) Tényleg nagy huncut! Még a szeme se áll jól mostanában! És hogy a te szavaiddal éljek, próbálgatja bontogatni a szárnyait :) Tesztel engem h meddig mehet el nálam :) De sajna kemény ellenfélre akadt :lol:
Amúgy ősztől Pesten leszünk és remélem hogy sokakat megismerhetek közületek!!!!! És akkor gyurmázhatod a fiamat :)

Most hogy így belejöttem a kép rakásba megdoblak még titeket párral! Kép Kisfiam és én Kép Babauszin Kép és úszunk

Kép
borso18
 
 


Sziasztok,

Orsi, de cuki ez a gyerek :) :) :lol: Főleg az uszisok, naon ari :wink: abban a kis fürdőgatyában!

Kriszti, De jó, hogy Dorcsi így beleszokott az oviba!Mi is voltunk hétfőn beiratkozni, de sokan voltak, majd meglássuk! :roll:

Na, ma voltam Uh-n, és úgy örülök, mert minden okés.Legalábbis azt mondták, hogy befeküdni tuti nem kell, és talán kicsit kissebb mint amilyennek lenni kéne ilyenkor, de nem vészes!
1168g2 hét múlva kell menni ellenőrző Uh-ra.
Úgy néz ki, hogy csajszi lesz ő is :wink:
Viszont egy van aminem nem örülök azért, hogy megfordult, és most faros, jelenleg!De megnyugtattak, hogy addig még simán megfordulhat!A 38.-ik hétig ne aggódjak ezen!
Ugyhogy most lenyugodtam kicsit :)
manóci
 
 


Jaaaaj,Manó,úgy örülök....... :) Ne is aggódj többet,nem is lesz semmi gond ezután sem!!!És ha kicsit mégis bekattansz,mert én is nagyon aggódós vagyok tudod,akkor jössz ide,és itt mindenki megnyugtat!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :wink:
Borsó!
De csini vagy!Hogy bírod ezt produkálni?Gének vagy valami titkos diéta???Mikor Domit sokáig szoptattam,csak úgy olvadtak le rólam a kilók.Dorinánál bezzeg szinte semmi. :( Most is több vagyok 10 kilóval,pedig már 3 éves.Na,majd ha kezdődik a hajtás nálunk is,akkor talán fogyni fogok 8) .

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Sziasztok!!


Manó, de jóóó! remélem megnyugodtál! egy barátnőmet is mit össze nem szivattak!! Képzelj el egy pici lányt és pici férjét! Hát állandóan mondták neki, h jajj túl pici a baba, be is fektették stb stb, nem értették h nem lesz neki sose 4kgos babája...ő is picikén született! Meg is lett a baba időre, 2.5kg lett és makk egészséges!! :D
És Eszti mit szól egy hugihoz? és ti?

Kriszti, :oops: :oops: :oops: :oops: Köszi! Sajnos ez most nem túl jó súly nálam! 54ről indultam terhességnél és még az is kevés volt a magasságomhoz! Most pedig 51kg vagyok..... :( Hízókurán is vagyok. Sajnos nálam a stressz ezt váltja ki, úgyhogy ha van titkos diéta, nekem a stressz és a szorongás az :(
Nálatok milyen hajtás várható? Te amúgy dolgozol?

Jucc! Nagyon édesek a fiúk! Az a kendős kép!! Zabálnivaló! Már azon is gondolkodtam azt se bánnám ha csak fiaim születnének :D


Puszik Orsi

Kép
borso18
 
 


Kriszti, Orsi

Köszi édesek vagytok :) Mi is nagyon örülünk, hogy nincs gáz!
Mondjuk mi nem vagyunka férjemmel kis emberek, de azért én is remélem, hogy nem lesz már gond! :wink:

Orsi, az tényleg naon vékonyka :shock: ehhez a magassághoz!De mért stresszelsz??
Ja, akartam írni, hogy jó lesz ha feljöttök ősszel, lehetne már végre egy babás tali :wink: Addig már a picim is nagyobb lesz :lol:
Eszti várja akistesót nagyon, neki sztm mindegy micsoda!Mi most fiúra gyúrtunk, hát ha lány lesz, ez van!Azxt is imádni fogjuk, csak az volt az élet"terv" hogy egy vegyes-páros :lol: De nem sikerülhet minden, inkább egészség legyen, és jó lesz így is :wink:
Majd a kerifiamon kiélem a fiús anyukáskodásom :lol: :lol: :lol:
manóci
 
 


Sziasztok!

Most vagyok itt először. Én 2006. jan. 20-án szültem a Kisfalvi doktornál - nagyon meg vagyunk, voltunk vele elégedve.

Van itt olyan aki nála szült?

Üdvözlettel: R. Kép Tamir
rania liliána
 
 


Sziasztok!

Vonalzót is gyártottam, hogy a babások is követhessék, kivel járunk egy cipőben! :lol:

Én ma megyek majd dokihoz, remélem én is jó híreket kapok, mint Manóci! Drukkoljatok, hogy megmutassa mi van a lába között, mert hiába adtunk ki egy csomó pénzt a !D-re az egyetlen olyan pózban feküdt a babó, ahonnan nem lehet megmondani... :cry:

Pedig jó lenne már egy kis csajszi!

Ha valakit érdekel, majd írok az eredményről! :D

Üdv:
Ildi

KépKépKép
dikó1
 
 


Sziasztok!

Köszi a dícséreteket! :)

Manó :) Nagyon örülök, hogy minden rendben, végre lenyugodhatsz egy kicsit :)

Orsi :) Ti is nagyon szépek vagytok :) Én se bánnám, ha csak fiaim lennének, minden úgy lesz, ahogy lennie kell :)
Én azért nem bánnék egy kis hízókúrát...

Beugrott az előbb, hogy valaki kérdezte a homeopátiát a szülőszobán. Ha még aktuális: én a második szülésnél alkalmaztam bogyókat, nagyon jók, mindenképp érdemes kipróbálni. Választott szülésznőm volt, de nem beszéltem meg vele előre, nem gondoltam, hogy fontos. Már hetekkel a szülés előtt érdemes szedni, a vajúdás kezdetétől pedig fél óránkét váltakozva a kétfajta szert, ha jól rémlik. Ehhez szerintem semmi köze a szülésznőnek, de persze mi nem titkoltuk, és ő mondta is, amikor látta, hogy bekapom, hogy sokaknak nagyon bevált. Szerintem senki nem fogja ellenezni, legföljebb legyintenek, hogy kuruzslás...

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Jucc: A homeo-bogyók érdekelnének... mondjuk ha szerencsém van, akkor császár lesz, de azt hallottam van vm. bogyó ami arra hivatott, hogy a sebgyógyulást gyorsítsa... tudtsz erről vmt? Az nem lenne rossz a császáros vágás miatt.... Köszönöm előre is! :)
Jó éjt lányok!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Mandala, nekem van homeopátiás könyvem, ha gondolod megnézem h csaszira mivel készülj!

Ó én is felszerelkeztem az összes homeós dologgal, aztán olyan gyorsan történtek a dolgok h nem volt rájuk idő :)
Ha valakinek kell nekem még meg van a lista amit a csajok adtak, h mikor mit kell bevenni!

dikó1!

Na mi volt? Kiderült valami? :D

Kép
borso18
 
 


Borso: köszi, ha van időd, less rá kérlek! :) köszönet érte előre is... de még augusztusig van idő... remélem nem jön előbb a babóca! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala :) Csaszi után / de sima szülés után sem rossz ám/: Arnica montana 15 CH, napi 2x5 golyó, vérzéscsillapító, sebgyógyító hatású.

Vajúdáshoz: Caulophyllum 5 CH + Cimicifuga racemosa 5 CH, mindkettő méhnyakizom-tágító hatású, lerövidíti a vajúdás időszakát. Felváltva félóránként mehet a kettő a vajúdás elkezdődésétől, de a 36. héttől naponta az egyiket szintén felváltva érdemes elkezdeni.

Minden jót!

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Sziasztok!

Úgy néz ki elég biztosra, hogy lány!!!! :D

Amúgy rendes gyerek, már be is fordult, mindene rendben van! Én nagyon örülök, mert 2 fiú után már nagyon vágytan egy csajszira!

Remélem nem gondolja meg magát időközben! :D

Üdv:
Ildi

KépKépKép
dikó1
 
 


Csilla!
Előre is boldog névnapot kívánunk,ha nem jönnél holnap!!

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Ildi, gratula a kiscsajhoz :wink:
A befordulással meg nem akarlak elkeseríteni, de nekem egész a múlt hétig be volt fordulva, mikoris meggondolván magát, most farosan csücsül! :roll: :twisted: És ez volt a 30.-ik héten!Szóval minden lehet, de reméljük neked úgy is marad! :)
Nekem meg visszaforog!
manóci
 
 


Minden elszállt, amit írtam!!! :cry: :cry: :cry: kész vagyok!

na röviden: manó, örülök, hogy nincs gond, sokat olvaslak, csak írni nics időm! Ne aggódj, az nem tesz jót nektek! Minden rendben lesz!

Csajok! Mikor talizunk? Manó szülés előtt kellene, mert már akkor terveztük, amikor én terhes voltma, Balász meg 4 hós!!

Üdv újonnan jöttek! :D
Sajnos a homeós és természetes szüléshez nem tudok szólni, viszont a tejelválasztáshoz nekem tutira bejött a homeós bogyó, ajánlom minenkinek! Másnap már volt tejem császárral! és nem volt erős tejbelövellés!

Mi megvagyunk, Balázs szeme, lehet, hogy rendbe jött! Kedden viszem vissza, de nem váladékozik!

Puszi nektek!
Teszek képet

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Kép

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


Kép

Dóri, Blanka & Balázs
dóri78
 
 


SZiasztok!

Kriszti, köszi!

Dori!

tündériek, és nem csaka képen, örülök h láthattam is öket személyesen!

MAno!

örülök h minden rendben van!és gratula a lánykádhoz!
puszi

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Dóri, nagyon édesek a gyerkőcök :) Blanka, tiszta te!!!!
Köszi a bíztatást, én is remélem, hgy nem lesz gond!Tali, ok. tőlem májusban még lehetne! :wink: Többiek????

Csilla, Nagyon Boldog Névnapot!!!!!!!
manóci
 
 


Dóri,Blanka annyira nagylány.... :) !!!
Nálunk a tali érdekes lenne,ugyanis Domi osztályában meg a suliban skarlát van.Domi legjobb barátja is elkapta,úgyhogy valószínűleg lappang bennünk is...Félek tőle a magas láz miatt,szeretném,ha elkerülne.Még az üzenőbe sem írták volna be,pedig azért ilyenkor lehetne....Ha nem találkozunk a kisfiúval,akkor nem is tudjuk meg.Persze a kisfiút is a szülei leengedték a játszóra,beszarás :evil: :roll: Menekítettem onnan a gyerekeimet,ha nem fontos ne kapjuk már el,Dóri is épp most kezdte az ovit.De úgyis hamar kiderül,hogy Domi hazahozza-e a suliból,mert csak pár nap a lappangás.Persze ha ilyen láncban megy végig,akkor még hetek múlva is kijöhet rajta.Örvendek...

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 


Kép

Dorcsi,Domcsi,Kriszti
doktorkitti
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: