Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Doktor Úr!

Köszönöm az információt, már hívom is!

Karpi

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Virga: egyetértek úgy általában :o)
Amúgy tényleg nem rettegek a szüléstől, nem hiszem, hogy túlélhetetlen és ugyebár a statisztikák szerint sem az. Persze félek tőle, de ez szerintem is normális. Nem hiszem el azt, hogy van aki nem. Másrészt abban meg egyenesen biztos vagyok, hogy a bébiért megéri, akármilyen is lesz. De ezekről megint nem szoktam írni, mivel nyilvánvaló, hogy az ember így gondolja, nem? Legalábbis eddig ezt hittem.
A pár hetes terhességem most már lassan félidős, de ezt csak úgy mellékesen megjegyeztem. És nem paráztam rajta, csak szedem össze az infókat, hogy mégis hogy lehet lecsökkenteni a problémát. Másrészt meg NEM onnan indult a kérdés, hogy milyen a szoptatás MAJD, hanem onnan, hogy MOST fáj, és azzal lehet-e valamit kezdeni. Az egy dolog, hogy tovább lett gondolva. De talán tényleg akkor kéne már csak a szoptatás problémáin is filózni, amikor már meg van a gond, és lehet tűzoltani. Logikus. Persze van aki szerint az ebolát is akkor kell kezelni, ha már kihal a fél falu.
Na mindegy.
Ez is egy hozzáállás.

És Ria, senki se írta, hogy ne írj többet a fórumra - és nem hiszem, hogy bárki így gondolná. Csak ha te mások baját felesleges nyavajgásnak érzed, akkor nem hiszem, hogy utána virágesőt kéne várnod cserébe.

HÁgnes: nem lehet, hogy ez a fájás "normális" és a terhesség utolsó napjaival van összefüggésben? Nem értek hozzá, csak találgatok. Viszont köszönöm a "mellbimbós tapasztalataidat", feldobott, hogy talán nem is maradok így :o)
Aztán írd majd meg, hogy mi van veled! Ha máskor nem is, hát a baba megérkezése után!!!! És várjuk a nem rémtörténetes de reális szüléstörténetet is happy end hegyekkel a végén :o)))
V.
vantal
 
 


Doktor Úr!

Volna megint egy kérdésem. A vizeletemben a baktérium: 2131 H/ul (a papíron szereplő határérték max. 1000). A tanácsadó orvos szerint (saját orvosom még szabin) ez nem gond, csak 10000 felett kell vele foglalkozni. A vizeletben a vörösvértest 17,3 H/ul (max. érték a leleten 10).
Valóban jók ezek az eredmények?

Válaszát előre is köszönöm: Beatrix
beatrix28
 
 

 
 

Teljesen feldobódtam az imént! Egy régi, kedves kolléganőm 1,5 év próbálkozás után most volt petevezeték átfújáson, és minden jel arra mutat, hogy nem volt semmi más gond. Úgyhogy valószínűleg nem kell lombikbébi programra menniük, most már anélkül is összejön a baba. Nagyon szorítottam nekik, mert már elég válságos volt náluk emiatt minden téren a helyzet. Remélem most már oké lesz minden :o)
V.
vantal
 
 


Kedves Doktor úr!

2 kérdésem lenne: az egyik, hogy egy kismamának meddig érdemes szedni pl. az Elevitet? Az orvosom szerint eleve csak pénzkidobás az egész, így nem is mondtam neki, hogy egész idáig szedtem, de nem tudom, most abbahagyjam-e. (19. hetes a baba a pocakomban)Ha érdemes szedni, akkor milyen gyakran? Naponta vagy 2 naponta?

A másik kérdés, ami nem orvosi, de hátha tud segíteni:
Tényleg 30 napnál nem régebben kiállított házassági anyakönyvi kivonat kell a kórháznak a gyerek anyakönyvéhez? Nem emlékszem, hogy 2 évvel ezelőtt, az első gyereknél hogy is volt ez.

Köszönettel:
Anett
anettka
 
 


Én már nem szedem a terhesvitamint úgy a 13. hét óta, csak ha mondjuk valamiért nem tudok normálisan enni (alkalmanként, úgy 1-2 hetente egyszer). Szerintem ha valaki teljesértékűen étkezik - zöldség, gyümölcs, tojás, tejtermékek, húsok, gabonák stb. - akkor teljesen felesleges. Meg amíg jó a vérkép meg minden. Nekem tök jó volt legutóbb. A természetes cuccok mindig hatékonyabbak, mint a művacakok.

Nem csak az apaságinak kell 30 napnál nem régiebbinek lenni?! A házassági anyakönyviből nem mindegy mikori?! Ezt tényleg nem árt tudni, ha így van!
V.
vantal
 
 


Sziasztok!

Vantal!
Jobb lett a helyzet azóta? Vagy tart még a fokozott érzékenység? Én olyan melltartót vettem amin nincs varrás egyáltalán, az nagyon sokat számított. Mama Bell-nek hívják azt hiszem, kifejezetten terhesmelltartó. És tényleg együtt nő a cicivel, ahogy rá van írva Kép. Azt hiszem Triumph márkájú és nem is drága. Én még a szoptatáskor, sőt még most is használom, mert nem látszik a melltartó varrása ha szűk pólót veszek fel (95D-s mellbőségnél ez fontos szempont Kép)
Valahol olvastam, hogy most már a házassági anyakönyvi kivonatból 300 napnál nem régebbi kell, de erre most nem esküszöm meg. De a szüléselőkészítőn biztosan elmondják majd.
Üdv, Virág
virga
 
 


Hahó!
Jobb valamivel már a dolog. Veszek új melltartót, mert az is baj, hogy kinőttem mindet. Még a terhesmelltartómat is :o( Már én is ott tartok, hogy kicsi a 85C is, úgyhogy ugrom tovább a 90D-re, aztán ki tudja hol lesz a vége. Megnézem ezt a Mama Bell-t, köszi!
V.
vantal
 
 


Nna, megnéztem, Triumph Mamabel Micro Strech, mellel együtt növő terhességi melltartó. Méretek: 75-90 B, C, D. Érdemes megpróbálni, nagyon kényelmes (én kb. 3000 Ft-ért vettem anno, szerintem elég jó áron van, főleg mert tényleg hónapokig -sőt akár évekig -használható).
Van ugyanebből a márkából szoptatós melltartó is, nekem az nem ilyen volt, de most már bánom. Nem baj, majd legközelebb Kép.
Üdv, Virág
virga
 
 


Na, ez jól hangzik, megnézem holnap, úgyis megyünk vásárolni, meg ide oda. Lassan elkészül már a konyhánk is, ideje, mert a lakás többi helyiségéhez még szinte hozzá sem fogtunk. Hogy leszünk készen a hideg beálltáig, arról fogalmam sincse :o( Az a baj, hogy nagyon segíteni sem tudok, bár ma téptem egy kis tapétát, az még megy.
V.
vantal
 
 


Tisztelt DoktorÚr!

Igen ,én lennék az."Látom" nekem is sikerült meglepnem Önt.Kicsi a Világ!!
lillbe
 
 


Sziasztok! Én még új vagyok itt, szeretném a segítségeteket kérni: 8 hetes terhes vagyok, szeretnék a Délpestiben szülni. Jelenleg még nincsen választott orvosom és az ismeretségi körömből senki nem ismer ott dolgozó dokit. Ha tudnátok ajánlani egy megbízható, türelmes orvost, annak nagyon örülnék. Egyébként a XVIII. kerületben lakom, ezért az is nagyon jó lenne, ha az az orvos a kerületben rendelne. (remélem nem kívánok túl sokat!!!) Ha esetleg nem akartok nyilvánosan válaszolni, akkor légyszi' írjatok privátba, vagy ha egy másik fórum foglalkozik ezzel a témával, akkor légyszi adjátok meg annak a címét. Előre is köszönöm!Kép
M.

marq
Kép
Kép
marqueza
 
 


Sziasztok!

Házassági anyakönyvi kivonatról csak annyit, hogy a Jahn Ferencben a szülőszoba látogatáson azt mondták, hogy nem kell a 30 napnál nem régebbi, hanem jó az eredeti házassági anyakönyvi kivonat, egy rohangálással kevesebb Kép
Vantal: Örülük, hogy a helyzet jobb egy kicsit.
Az oldalfájást pedig megkérdezem a dokitól, lehet, hogy vmi kisugárzó fájdalom, ami már jelez vmit! Persze az is lehet, hogy hamarosan megoldja a problémát a Picurka, mondjuk azzal, hogy hajlandó megszületniKép
Á.
hÁgnes
 
 


HÁgnes: Na, akkor az már valami! Hajrá!!!
Szegénynek pont akkor lesz a szülinapja, amikor kezdődik a sulija majd? :o( De legalább ne csak tanszerhez kapcsolódó ajándékokat adjatok majd neki! :o)))

Marqueza: Én tudnám ajánlani a saját orvosomat. Fiatal, úgy 35(?) lehet, nagyon normális, figyelmes, mindig elérhető mobilon, még hétvégén, este is. A kórházban rendel, pontosabban nincs rendelési ideje, hanem ha felhívod, akkor fogad, ahogy tud. Többnyire még aznap, vagy másnap. Szerintem nem egy hátrány, hogy oda hívja a kórházba a betegeket, mert minden műszer, labor, akármi vagy bármi ott van kéznél.
Azok is dicsérik, akik nála szültek. Ha érekel, akkor írj e-mailt! vantal@inext.hu
Üdv:
Viki
vantal
 
 


Sziasztok!

A házassági anyakönyvi kivonatról nekem is az az infom hogy jó az eredeti, vagyis 1,5 évvel ezelőtt elfogadták, a közel 4 éveset.

Már nem emlékszem ki panaszkodott a vérvétel helyére hogy kék-lila fáj stb. Javasolni tudom a hirudoid ( remélem jól írtam vayg hirunoid )nevű krémet. Kb. 800 Ft körül van , olyan enzim van bent ami segiti a véraláfutás felszívódását, ezen kívül jó minden rándulásos zúzodásos nyavajára is!

Üdv mindenkinek!
döngy
 
 


Marqueza!

Az én dokim a XVIII. ker. SZTK-ban rendel hivatalosan, (én is kerületi vagyok) de van magánrendelése is, (XVIII.Beszterce u.) én oda járok, szerintem elég normális a magánrendelése tarifája. Ő egy tapasztalt doki, nála szültem az első lányomat.
Én örülök neki, hogy így nem kell a kórházba bejárogatnom uh-ra vagy ilyesmire, (elviselhetetlen a tömeg, várakozás stb) már egy ideje van az SZTK-ban olyan uh berendezés, amivel ott vizsgálnak, nagyon normálisak, és időpontra megy, tehát nincs várakozás.

Szia:
Anett
anettka
 
 


Doktor úr!

Tegnap voltam a genetikai uh-n, ahol azt mondta az orvos, aki csinálta az uh-t, hogy vissza kell mennem 2 hét múlva, mert olyan, szokatlan pózban van a baba, hogy nem tudja végigkövetni a gerincét. Mikor rákérdeztem, hogy és ez normális-e, azt válaszolta, hogy nem.
Na, nekem sem kellett több, azóta rettegésben vagyok, hogy minden rendben van-e a babával.

Ilyen esetben nem lehet előbb megnézni, ez a 2 hét bevett szokás? VAgy menjek el "fizetős" ultrahangra? Szept. 8-ig halálra izgulom magam!

Köszönettel:
Anett
anettka
 
 


Anettka!
Elevit: én ált. azt javaslom, hogy végig szedjék - a vas miatt, 1/2 naponta. Biztosan nem értelmetlen.
Nincs némi ellentmondás a 48 és 49 sz üzeneted között? Nálunk, bennt a kórházban biztosan nem kell 2 hétig várni és nincs elviselhetelen zsúfoltság sem.... Ha a 18.héten volt a vizsgálat, akkor pedig azt el kell végezni, nincs szokatlan pozició!

Marquezza!
Dr Séra Péter, Zeitler Miklós és Molnár Imre azok a kollégák, akik a XVIII-ban és nálunk is dolgoznak, de kórházunk sincs messze ...

Lillbe!
miért csak most? ez lep meg.
gyuri
Szeged
 
 


Doktor Úr!

A sok hsz között talán elkerülte figyelmét a kérdésem. Ha van rá lehetőség válaszolna nekem is?

Előre is köszönöm! Kép

Beatrix
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Én Dr. Fekete Károlyról szeretnék valami infót, milyen orvos?

Patri
patri
 
 


Virág!
Most vettem olyan triumph melltartót, amilyet írtál, és tök jó! Úgyhogy mégis csak volt értelme annak, hogy feldobtam a problémát! :o)
V.
vantal
 
 


Tisztelt DoktorÚR!

Sorolhatnám az okokat,de azt hiszem csak kifogások lennének.Igazából magam sem tudom,hogy miért,talán a mersz hiányzott. Az viszont biztos,hogy mindent amit tudok (bármily csekély legyen is az!Kép)azt Önnek köszönhetem és ezért nagyon hálás vagyok.Nagyon fognak hiányozni az órái bár meglehet,hogy volt alkalom amikor nem így tűnt.

Lillbe
lillbe
 
 


Sziasztok! Kép Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok az orvoskereséssel kapcsolatban, Dr. Séra Pétert ajánlották, örülök, hogy a Doktor Úr (Gyuri) is említette az ő nevét (is többek között).
A Doktor úrhoz lenne egy kérdésem, és lányok hozzátok is, hátha van tapasztalatotok:
tegnap voltam méhnyakrák szűrésen, utána hazajőve láttam, hogy olyan barnás foltok vannak a bugyimon. (8 hetes vagyok, eddig egy halovány vércsepp sem volt) Megijedtem, felhívtam a rendelőt, ahol a szűrést végezték. Az asszisztenssel tudtam beszélni, aki azt mondta, néha előfordul ilyen kis vérzés, mert a méhszáj érzékenyebb, könnyebben sérül. Reggekre már szinte egyetle halovány folt sem volt, megnyugodtam. Délután hazajöttem, láttam, hogy már inkább pirosas foltok vannak a bugyin. Bementem a rendelőbe, ahol egy másik orvos volt, nem az aki a szűrést végezte. Elmondtam neki, amiket most itt leírtam, ő felnyúlt, mire közölte, hogy ő semmiféle vért nem lát, a méhszáj zárt. Azt mondta, hogy a szűréshez egy olyan anyagot használnak, aminek ilyen színe van. Mire én mondtam neki, hogy sokszor voltam már szűrésen, de soha nem volt utána ilyen "jelenségem". Erre ő indulatosan csak annyit mondott, hogy akkor eddig nem jól csinálták nekem a szűrést.
Nem tudom, mit tegyek...Most is vannak foltok.
Nagyon örülnék, ha a Doktor úr elmondaná a véleményét, illetve lányok, ha nektek van valami tapasztalatotok ezügyben. KöszönömKép

marq
Kép
Kép
marqueza
 
 


Marqueza

Én csak annyit tudok mondani, hogy nekem már többször több orvos is csinálta a rákszűrést, mégsem volt utána soha vérzés. Nem hinném, hogy mindegyik orvosom rosszul csinálta volna. De majd megmondja a DoktorÚr!

Móni
Monik
 


Sziasztok!

Vantal!
Örülök, hogy segítettem Kép!

Marqueza!
Én sem tapasztaltam még ilyen barnás foltokat egyik rákszűrésem után sem. Lehet, hogy egy kicsit megsérült a nyálkahártya és volt egy kis vérzés. A babát megnézte ez a másik orvos? Az sztem jó, hogy a méhszáj zárt.
Remélem a Doktor Úr megnyugtat majd, de addig is ne aggódj nagyon és pihenj amennyit tudsz Kép!
Üdv, Virág
virga
 
 


Marqueza! Én már jó pár nőgyógyásznál csináltattam életemben rákszűrést - nagy orvos elhagyó vagyok Kép - de soha nem volt még ilyen tünetem. A helyedben megkeresném azt az orvost, akit választottál, felhívnám, és egyből ezzel kezdeném a beszámolót!
V.
vantal
 
 


Közben kiszámoltam. Nem is olyan sok nőgyógyásznál voltam. Csak 7-nél. Bár 27 évesen lehet, hogy ez mégis sok. Na mindegy, lényeg, hogy egyik sem vizsgált meg úgy, hogy vérezzek utána bármilyen mértékben is. Azaz egyszer mégis! De az egy igazi mészáros hírébán állt - amit csak utána tudtam meg egy barátomtól, aki a csepeli kórházban dolgozott... Úgyhogy én azért ezt nem nevezném normálisnak, de lehet, hogy ennyien tévedünk!?
V.
vantal
 
 


Kedves Doktor úr!

Én nem érzem úgy, hogy ellentmondás lenne a két felvetésem között.
Az első gyerekkel még a kórházba kellett járnom uh-ra,(2,5 évvel ezelőtt) és mivel nem időpontra ment a dolog, elég sokat kellett várakoznom, és nagyon futószalag volt az egész. Lehet, hogy azóta ez megváltozott.

Amióta van a kerületi SZTK-ban is megfelelő uh, azóta az időpontos bejelentkezés miatt megszűnt a várakozás.
Nem a zsúfoltság miatt adott (egyébként Molnár dr. úr, aki éppen akkor uh-zott) 2 hét múlvára újabb időpontot az orvos, gondolom, orvosi meglátásból úgy ítélte meg, hogy az egy alkalmas időpont az ellenőrzésre. Bár nem értem, hogy ilyenkor miért nem lehet 1-2 napon belül megismételni az uh-t.
A vizsgálatot megcsinálta, mindent rendben talált, kivéve, hogy a gerinc vonalát nem tudta lekövetni. A leletemre a következőket írta: "A gerinc nyaki szakasza a magzat tartása miatt jelenleg nem ítélhető meg pontosan, ezért két hét múlva kontroll javasolt".
Nem tudom, mit takar ez a diagnózis, mennyire adhat aggodalomra okot.

A doktor úr akkor is javasolja az Elevitet, ha mellette írt fel a dokim vas és folsav keverékét?(nem tudom, mi pontosan a vitamin neve)

Köszönettel:

Anett
anettka
 
 


Kedves Doktor Úr!

Én most az az igazság, hogy panaszkodni jöttem. Az uh-n a 4 évvel ezelötti helyzethez képest ( amikor is sokat kellett várni, futószalagon ment, morózus orvos, akinek a kismamához egyetlen kedves szava sincs és a tájékoztatás hiánya) egyetlen változást tapasztaltam és az a kevesebb várakozás. Tegnap voltunk ott a kórházban genetikai (20.heti) uh-n és nagyon elkeseredetten jöttem ki. Ez törvényszerű, hogy az anyuka nem láthatja a képernyőt és annyit sem mondanak neki, hogy minden rendben csak amit az asszisztensének diktál meg utána a papirról elolvas? Nincs ahhoz jogunk, hogy ne egy tárgynak érezzük magunkat akit csak vizsgálgatnak? Megkérdeztem, hogy lehet e már tudni, hogy kisfiú vagy kislány a pocaklakóm erre azt a választ kaptam, hogy ezt nem lehet még megállapitani, de már be is fejezte a vizsgálatot (a kislányomat ekkor már meg tudták mondani).Nagyon sajnáltam, hogy oda kellett mennünk, mert 4 évvel ezelött is ugyanilyen tapasztalataim voltak csak minden egyes alkalommal. Szerettük volna ha a párom is bejöhet és amikor odamentünk örültünk is, hogy lehetséges, mert elöttünk ketten is bementek így, de az én páromat kizavarták hogy ez nem így működik. Hát hogy? Láttam az Ön nevét is kiirva a rendelő ajtaján és reménykedtem benne, hogy talán Ön lesz ott, de sajnos nem volt szerencsém.
Remélem hogy az elkövetkező uh-kra mehetek majd megint az erzsébeti SZTK-ba, mert az ott dolgozó hölgy nagyon kedves és segítőkész.

Tisztelettel:
Sys
sys
 
 


Kedves doktor úr!

Ugye, nem sértődik meg, de látja, másnak is ez a tapasztalata.

Üdvözlettel:
Anett
anettka
 
 


Úgy tűnik, hogy ez nagyon orvos függő, mert nekem nem ilyen tapasztalataim vannak. Az én orvosom viszonylag hamar behív, megmutogatja a monitoron mindig, hogy mi micsoda. A párom is bemehetne elvileg, csak nem szokott, mert úgy is mindig videóra vesszük az UH vizsgálatot.
De biztosan igazatok van, mert jó már párszor én is hallottam, hogy kint beszélgettek a váróban arról, hogy órák óta ülnek ott, és már mindenki más bement, aki utánuk jött esetleg...
V.
vantal
 
 


Vantal!

Szintén a 8.emeleti uh-ról beszélsz?
Nekem 4 éve is ugyanilyen tapasztalataim voltak egy másik orvossal is. Neked a saját orvosod csinálja az uh-t? Mert ha igen akkor gondolom azért van pozitiv tapasztalatod. Egyébként semmi bajom a kórházzal, mert ott tervezem most is a szülésemet, csak azokkal az uh-s orvosokkal, akiket nem érdekel, hogy érző kismama vagy és talán érdekel, hogy ki van benned és mi van vele.

Sys
sys
 
 


Vantal,
talán mert te a saját "megfogadott" orvosodhoz jársz UH-ra. A várakozással valószínüleg nincs mit tenni, de szerintem az orvos köteles tájékoztatni az embert a vizsgálat eredményéröl. Érthetö megfogalmazásban, a felmerülö kérdésekre válaszolva. Ez nem csak terhességre vonatkozik, hanem minden betegre és minden vizsgálatra. Köteles elmondani mit fog csinálni, miért kell a vizsgálat és mi lett az eredménye.
Egyébként az Uh nekem sem tartozott a kedvenceim közé a Jahnban , mégpedig azért, mert ki-be járkáltak a növérek és az orvosok. Nekem kellemetlen volt, hogy ott fekszem kiterülve egy hüvelyi UH alatt és közben bejön egy orvos és cseveg a hölggyel, aki gépeli, amit az orvosom diktál. Úgy tudom ezt sem szabadna....Szóvá is akartam itt tenni, de gondoltam ne legyek már annyira faksznis (és mert igazából csak elviekben zavar, mert egyébként nem érdekel, nem vagyok szégyenlös vagy ilyesmi..) Kedves Csákány doktor, lehet, hogy érdemes lenne egy kicsit odafigyelni az intimitásra is, ez mégsem egy szemvizsgálat.. Bár elvileg azt sem lehetne így csinálni. Nem beszélve arról, hogy az öltözölyukban számtalanszor végighallgattam a másik kismama vizsgálatát és a vacak függyönytöl csak azért nem láttam át, mert direkt nem néztem oda..
De örüljünk, hogy legalább a kórtermi vizitek során a hüvelyi vizsgálat már a múlté (bár valszínü én azt köszönettel amúgy is visszautasítottam volna). Régebben szült ismeröseim mesélték, hogy ez általános volt. Engem még a közös szülöszoba is zavar, de megértem, hogy nincs pénz , lehetöség másra, ez legyen a legnagyobb bajunk, inkább vegyen a kórház inkubátort, vagy lélegeztetögépet abból az összegböl, amiböl meg lehetne csinálni. De ha belegondoltok, miért alakult ez így, hogy hagyományosan csak a szülöszobák ilyen többszemélyesek..Mintha ez nem lenne legalább olyan privát dolog, mint mondjuk egy vakbélmütét (de ahhoz persze jár a külön mütö).
moncaberta
 
 


Igen, a saját orvosom vizsgált, ezért is gondoltam, hogy nálam ezért nincs ezzel a részével gond. És amúgy jogosnak érzem én is, amit írtok, mert szerintem is hiba, hogy amúgy nem így működik :o(
Az intimitás hiánya már nekem is feltűnt. Én is végighallgatom mindenki baját, amíg várakozom, mások is az enyémet, és ez tényleg elég furcsa, hogy úgy mondjam... Bár gondolom ez pénzkérdés inkább. Mármint, hogy nincsenek normális körülmények. De ezt tényleg csak gondolom. Hogy a dokik, nővérek stb. ki-be járkálnak az szintén feltűnt. Pl. nekem az első UH vizsgálatom az úgy zajlott, hogy az orvosom elkezdte nézni, hogy terhes vagyok-e. Még nagyon kétesélyes volt. Bejött egy másik orvos, aki odajött érdeklődni, hogy mit nézünk? Ő is elkezdte figyelni. Aztán megjelent még egy orvos, aki szintén így csatlakozott a társasághoz, illetve még az a hölgy is, aki az adatokat vitte be a gépbe. Így végül 4-en álltak a széttárt kis lábacskáim felett. Aztán, hogy még szebb legyen a kép, az egyik ismeretlen doki kivette az orvosom kezéből a műszert, és ő kezdett el vele bennem kotorászni... Ez kicsit meglepő fordulat volt számomra is, bár akkor nem bántam, mert az adott helyzetben tényleg nem érdekelt az egész, mert az számított csak, hogy van-e baba vagy sem, magyarán akár az egész üdvhadsereget behívhatták volna, csak mondják meg terhes vagyok-e szitu volt. De utólag belegondolva nem hiszem, hogy ez normális "eljárás" lenne.
Azóta amúgy nem volt ilyen eset, csak néhány ki-be járkáló ember, de az ehhez képest... :o)
V.
vantal
 
 


Kedves Doktor úr!
A múlt héten voltam nőgyógyásznál, mert babát szeretnénk, de magas a prolaktinszintem. (Márciusban választottam el a kislányomat.)Míg a rákszűrést végezte, azt mondta, hogy a méhszáj állapotából ítélve pár napon belül várható, hogy peteérésem lesz, mert a méhszáj kissé nyitott, ha jól értettem. Amilyen majom vagyok, nem kérdeztem rá, csak itthon jutott eszembe ezen filózni. Hogy is van ez? Peteéréskor a méhszáj ki is nyílik, nem csak a méhnyálkahártya kezd megvastagodni? Vagy félreértettem vmit? Azért is aggódom, mert a kislányommal a 28. héttől kezdve 1 ujjnyira nyitva volt a méhszájam,(szerencsére azért kihúztuk a 37. hét végéig). Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ugye nincs olyan, hogy nyitva marad szülés után a méhszáj, és nem lehet kihordani a következő babát?!

Lányok! Az ultrahangról írt véleményetekhez sajnos csak csatlakozni tudok: 10 éve, amikor a kisfiamat vártam, nekem is csináltak a Dél-pestiben ultrahangot (az orvosom elköltözött, 14 hetes lehettem, ez volt a 3. ultrahangos vizsgálat). Hüvelyi ultrahangot csináltak, ami önmagában még nem lett volna probléma, ha előtte szólnak. Az előző 2 vizsgálat hasi uh. volt, eszembe sem jutott, hogy ez más lesz, az orvos meg "elfelejtett" szólni. Egyébként egyetértek azzal, aki azt írta, hogy ez nem kórház-, hanem orvosfüggő.Én is jártam oylan dokinál, aki a monitort sem kapcsolta be nekem, de olyannál is, aki rá is kérdezett, hogy a kispapa vajon nem óhajt- e bejönni.

Egyébként szülni is lehet közönség előtt, nem csak uh. vizsgálaton részt venni. A Baross utcában egy egész csapat eü. szakközepes kislány izgulta végig a kitolási szakaszt, amikor a fiam született. Igaz, ez akkor pont nem érdekelt, sőt nagyon aranyosak voltak (első napjuk volt a szülészeten, Balázs volt az első baba, akit megszületni láttak), csak utólag merült fel bennem, hogy akár meg is kérdezhették volna, mit szólok hozzá...

Ha Dr. Fekete Károlyról valakinek van infója, az engem is érdekelne. Vantal! Én most keresem a nyolcadikat, igaz, van 8 év előnyömKép.

Tünde

Tünde
tünde28
 
 


De most tényleg, ki az a Doktor Fekete...?! :o)
Olyan mint valami démon, akiről mindenki hallott, de senki sem ismeri :o)
Tünde, te vagy a harmadik a héten, aki róla érdeklődik (más fórumon is kérdezték.)
Abban szerintem mind egyetértettünk, hogy az UH orvos függő... :o(
V.
vantal
 
 


...kérdés, hogy ezek az orvosok mennyire irányíthatóak...
V.
vantal
 
 


Dr.Fekete? Én inkább nem mondok semmit...

Sys
sys
 
 


Ajajjj...!
V.
vantal
 
 


Sziasztok!

Sys!
Lehet, hogy tényleg jobb lett volna ha nem mondasz semmit. Ezzel csak még jobban a frászt hozod az anyukákra, mint ha bármit mondasz.
Legalábbis szerintem elég vészjóslóan hangzik amit írtál.
Üdv, Virág
virga
 
 


Azért én biztosan tudni akarnám a helyükben, hogy mire számíthatok a dokimmal kapcsolatban...
Az egyik lány, aki érdeklődött róla pl. még alig van túl az első trimeszteren, nem jár hozzá, csak most kezdene el. Lehet, hogy érdemes lenne meghallgatnia pár véleményt, mielőtt elkezdi nála a pályafutását. De ez csak egy vélemény.
V.
vantal
 
 


Nem akartam a frászt hozni senkire, mert nekem csak a viselkedésével volt bajom az uh-n, de lehet, hogy éppen ebéd idő volt vagy bal lábbal kelt fel vagy csak simán ez a szokás az uh-n. Nem tudom. De amikor előttünk két kismama a párjával megy be és rá 1/2 órára az én férjemet kiküldik, hogy ez nem így működik az már egy kicsit szemet szúr. Vagy nem?
Szóval bocsi, ha esetleg valakit félrevezettem, mert attól még lehet jó orvos.

Sys
sys
 
 


Pont a másik Jahn fórum közegében jöttem most rá, hogy megint egyre kevésbé tartok a szüléstől. Az elején egyáltalán nem féltem tőle, aztán kimondottan rettegtem, most meg valahogy egyre inkább múlik a para. Lehet, hogy megszoktam a gondolatot, vagy nemtom, de örülök neki, hogy már nem úgy állok hozzá, mint mondjuk egy hónapja. Az is lehet, hogy rosszullétek miatt voltam instabil mentálisan is, mert most már fizikálisan is jobban vagyok, úgyhogy lehet összefüggés. Pl. ha ma kéne szülnöm menni - azért ne kelljen! - akkor azt mondanám: gyerünk, ide nekem az oroszlánt is! :o)
Na meg lehet, hogy az is hat rám, hogy most már élénken érzékelem a gyermeket, aki valószínűleg meghallotta, hogy harci sportra járatnánk, és máris és benne a bizonyítási vágy :o)
Gondoltam megosztom, ne csak mindig nyavajogjak... :o)
Valószínűleg szerdán megyek a 18. heti UH-ra, bízom benne, hogy az AFP-m is jó.

Tényleg, mi van veled HÁgnes?
Egyben vagy még?
V.
vantal
 
 


Köszi kérdésed Vantal!

Még egyben, bár lassan már magam is tudnám értékelni a CTG eredményeimetKép
Szoval nagyon jól érzi bent magát Picur, és nem úgy tűnik, hogy ki akarna jönni.
Ugyhogy az ide nekem az oroszlánt érzés bőven bennem van, sőt én ezt tovább fejlesztettem a "na ma már szüljünk" érzésre.
Arról nem is beszélve, hogy ha fel kell hívnom vmelyik ismerősömet már nem hallóznak a telefonba, hanem csak annyit mondanak szülszKép
Mindegy, amig vele minden rendben van addig várunk. Örülök, hogy fizikálisan is jobban vagy és a para is csökkent benned, szerintem is a legjobb idegnyugtató az ő kis mocorgásukKép)
Az Uh várakozásról hasonló tapasztalataim vannak (ahogy elnézem ez a fogadott orvoson múlik), de mondjuk nekem a párom beengedésével eddig nem volt gondom.
Igaz, hogy a monitor felém fordítását azt nekem is ált. kérnem kell, de már kezdek nagyon rutinos lenniKép


Nagyon remélem, hogy legközelebb már babástul jelentkezem.

Á.
hÁgnes
 
 


Nálam az Uh-n a fő rutin, hogy megkérdezem "ugye el lett indítva a videón a felvétel?" 50%-ban "most már igen" a válasz :o)

Amúgy én is 9félre születtem, meg a nővérem is. Ráadásul engem akkor is indítani kellett. Aztán hogy még "könnyebb" legyen a szülés, farfekvéses voltam, és kiderült, hogy a nyakam köré volt tekeredve a köldökzsinór is. Rendes hüvelyi szülés volt, benyúlt az orvos, aztán letekerte - másnap pedig meghalt... de nem hiszem, hogy ez a megszületésemmel lett volna összefüggésben... :o)
V.
vantal
 
 


Néha rém morbid tudok lenni, de tényleg így volt!
Ági, tessék most már elbeszélgetni a babával, hogy szülessen meg végre! Mi ez a fegyelmezetlenség kérem...?! :o)
V.
vantal
 
 


Vantal!

Melyik a Másik Jahn-fórum?

Üdv:

Anett

19+4
anettka
 
 


vantal
 
 


Sziasztok!

Szült már valaki Dr. Horváth Miklósnál??
Patri
patri
 
 


Sziasztok!

Sys!
Így már egy kicsit már a kép Kép. Eddig azt hittem, hogy valami sarlatánról van szó, olyan ijesztően hangzott az a fél mondat.
Üdv, Virág
virga
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: