Új privát üzeneted érkezett!

A kislány pelusozás egyszerűbb szerintem, de a fiú sem túl macerás, úgyis belejön az ember.

Red, édes kis Tündér a lányka. 50-es rugit még csak vállfán láttam:)

Andi, ne fáraszd ki magad, inkább szülessen meg 1 nappal később! Én sétáltam, lépcsőztem egész nap, utána meg egész éjjel vajúdtam és másnap reggel 10.20-ra amire megszülett végre Tündi, annyira fáradt voltam, hogy 2 fájás között szó szerint elaludtam. Most azt mondtam max egy kis séta függőleges mozgás gyanánt.
xadri
 
 


Gabilány, köszi a segítség felajánlást, csak most olvastam el, ezért nem reagáltam rá. Mint láttál bennünket, sikerült odatalálni a terembe apával. :D De azt sajnálom hogy semmi érdemleges nem volt megtartva a mai tanfolyamon. :( Viszont a tanácsod, hogy menjünk az M0-án, nagyon bejött, nyertünk időben 15 percet! :D

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Aida: örülök, hogy bejött az M0, viszont én is mérges voltam, hogy ma sem sikerült tartaniuk magukat a progihoz (ezt a szöveget, amit a védőnő lenyomott, most hallottam kb. harmadjára) :evil: Bár ő tényleg nem igazán tehet róla... :( Ráadásul ott jöttem rá, hogy totál el voltam tájolva a légzésfigyelős előadással kapcsolatban, mert az csak 21-én lesz (lövésem sincs, miért voltam olyan biztos a mában). Bár ezek után csak remélni lehet, hogy lesz...

Kép

Kép
gabilany79
 
 

 
 

Miért nem a Heim Pálba mentek tanfolyamra? Az legalább komoly ...

Ha jól emlékszem a hónap ucsó péntekén lesz de. 10-től... (én arra megyek majd) (már nem emlékszem, hogy be kell-e jelentkezni előre, majd felhívom őket)
Vendég
 


Sziasztok!

Jó régen néztem már be, de olyan káosz van itthon, hogy egyszerűen nincs időm. Az új konyhámat rakjuk össze, és olyan a lakás, mint valami háborús övezet.

aida, gabi: én sem voltam a mai kismamaklubtól elragadtatva, eddig még nem sikerült tartaniuk nagyon magukat a programhoz. Meg különben sem hiszem, hogy ezt bármikor is bepótolnák. Inkább fontosabb ugyanazt hallani már harmadszor. Mindegy. Hátha sikerül egyszer. Bár elhiszem, hogy nem a védőnőn múlik a dolog. A babamasszázs is egy kicsit fura volt nekem. Olyan sietős, de legalább van róla írásos anyag, mert tuti elfelejteném az egészet.

Megyek, mert fárasztó volt a nap.

Sziasztok!

Kép
borek.ancsa
 
 


Sziasztok! Nálunk is elég nagy a káosz így az utolsó napokban :) Már nagyon készülünk! Tegnap voltunk nst-n, meg csinált a dokinő egy uh-t csak úgy , és kb. 3110 gramm a kicsi fiam, BPD: 92 mm, FL:71, AC:330 mm és minden rendben van, flowmetriát is csinált. :D
Viszont voltunk a szülőszobák előtt fél percet beszélni az Évával és hát ami sikítást én onnan hallottam, hát teljesen megrémültem! :roll: Mondtam is a páromnak , hogy hát én eddig nem féltem a szüléstől, de ez elég rémísztő volt... De végül is mondta, hogy szerinte csak nagyon meg volt ijedve a csaj , mert mentők hozták be, pont mikor én bent voltam a dokinál, tehát valszeg rosszul lett valahol, vagy valami baleset történhetett vele... Vagy mindig sikítoznak az emberek a szülőszobákon lányok ? Én nem tudom mert még sose szültem , de erre kíváncsi lennék... :? És igazából nem is olyan fájdalmas kiabálás volt ez, ha nem rémült, éles sikítozás.... :shock:

Kép
angie81
 
 


Red! Gyönyörűséges a kislányotok és nem is olyan pici! :)

Kép
angie81
 
 


Egy kérdés, lécci, aki tud, segítsen.
Ismeri valaki Mariánné Sárközi Anikó szülésznőt Kistarcsán? Csak azért gondoltam rá, mert úgy tudom, szívesen dolgoznak együtt Surányi doktorral...

Előre is köszi bármilyen infót :D

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Én nem ismerem sajna... De róla is jókat hallottam...

Kép
angie81
 
 


Sziasztok!
Kinek mit kellett enni a cukros vérvételnél?
Nekem a védönő azt monta,hogy tejet zsemlével,a laborba meg megkérdezték,hogy ki monta ezt a hülyeséget szendvicset egyek ásványvizel.Ma viszem a védönönek az eredményt remélem jó lesz,mert ha nem a laborosnak vége van!!

Kép
andi0716
 
 


sajna én sem ismerem :(

angie: köszi! :D és drukkolok , mert ha jól nézem, nektek már nem sok van hátra elvileg. Mindent összepakoltál?
ja, amúgy amikor én voltam benn a vajúdóban, a szülőszobában velőtrázóan sikítozottegy csaj. a Zuram szerint elmehetett volna simán egymaga szinkronizálni valami horrorfilmet

de gabilány segítsége nélkül nem tudtam volna felbuherálni a képeket, mert eléggé antitalentum vagyok technikai téren - úgyhogy még 1x kösz, gabilány!!

Kép

Kép
redwings
 
 


Andi!Nekem glükózt vízzel felhígítva, meg egy kis citromlével... De ezt a szendvicset ásványvízzel verziót még nem hallottam, viszont a tejet zsemlével dolgot igen...

Kép
angie81
 
 


Red ! Akkor ezek szerint mindig van legalább egy "ilyen" eset?? :shock:
Fájdalmas kiabálás még oké, azt el tudtam képzelni, mert persze tényleg nagyon fáj biztos, de én nem is gondoltam volna legrosszabb rémálmomban sem , hogy így síkítoznak a nők.. :shock:
És ez általában melyik fázisában van a dolognak? A kitolásnál, vagy a vajúdásnál?

Kép
angie81
 
 


Szia Angie!

Már épp kérdezni akartalak, merre vagy...?Azt hittem, beelőztél :)

A sikoltozást akkor tudom elképzelni, mikor igazán beindulnak a fájások, mikor rájön az ember, hogy ami eddig volt, az piskóta!!
Amúgy, én akiket eddig hallottam, az inkább szex film szinkron lehetett volna, nekem ahhoz hasonlított igazán :lol:

Én pénteken megyek nst-re, reménykedem, hátha benn is tartanak...Még a végén túlhordom ezt a gyereket, pedig mindenki azt hitte, hamarabb szülök! Éjjel pl olyan jót aludtam, hogy csak na! Levegőt már kapok, hiszen lent van a gyerek, nincs már helye, így a mocorgása sem zavart, egyedül a pisilés miatt kellett felkelni.
De érdekes, mert előző éjjel meg azt hittem, lesz valami, most meg, mintha terhes sem lennék...

Az Anikóban nem vagyok biztos, de egy Anikó csinálja az nst-ket is, nem lehet hogy róla van szó? Ő aranyosnak tűnt elsőre...

Andi
andreat
 
 


Na hát most kicsit beijedtem... Nem akarok én sikoltozni... No nyilván senki nem akar, de hát nem tudja azt előre az ember. Mindenesetre minden erőmmel azon leszek, hogy ne... :? Állítólag nagyon sok energiát is elvesz, szóval jobb uralkodni magán az embernek , csak kérdés, hogy tud-e... :?

Kép
angie81
 
 


Angie: a helyzet az, hogy aki sikoltozik az kőkeményen magával szúr ki. Egyszerűen azért, mert az egy dolog, ha fáj, de a sikoltozástól minimum tízszer annyira fáj... És ez tény. Egész egyszerűen azért, mert a szülés az agyban zajlik főleg... ha valaki megpróbál koncentrálni és átadja magát a szülésnek akkor ezerszer könnyebb lesz az egész... (ld. engedi, hagy menjenek az események, a fájdalmas részeknél arra koncentrál, hogy mindjárt jön a fájdalommentes rész, ha meg összefüggő a fájdalom akkor már arra, hogy mindjárt jön a baba).

Nem az önuralom a lényeg, az szerintem fájdalomtűrőképesség-függő is... ha valakinek alacsony a fájdalomküszöbe az érthetően sokkal rosszabbul éli meg az egészet (na de könyörgöm, akkor miért nem kér jó előre EDÁt?????).

Egyébként meg hangot kiadni kell és jó a szülés közben, iszonyúan meg tudja könnyíteni az egészet... csak nem mindegy milyen hangokat ad ki az ember :)))) A jógán pl. kifejezetten tanítják, hogy adjon ki az ember hangokat a szülés közben... nekem pl. az "iiii" volt a tökéletes, úgy tudtam a legjobban elnyújtani a kilégzést (durván fájdalomcsillapító hatássú!!!!!!!!) így tudtam, hogy max. 2-3 hosszú kilégzés és pihenhetek...

A sikoltozásnak viszont semmi értelme. Olyankor a légzés nem egyenletes, a levegő pillanatok alatt kiáramlik, levegőért kapkod az ember, a baba se jut elég oxigénhez... Úgyhogy ha valakinek sikíthatnékja van (miért ne lenne?) az próbálja meg megtalálni a saját "hangját"... próbálja ki pl. az összes magánhangzót... (és kapcsolja ki a külvilágot)...

Ja... és fontos még azt is tudni, hogy a száj és a méhszáj kapcsolatban van egymással... ha az ember összeszorítja a száját az egész szülés alatt (ld. önuralom) az csak látszólag jó, mivel ezzel simán belassíthatja az ember a tágulást... Ha viszont sikerül egy olyan hangot találni aminél nem feszül be az ember szája akkor tényleg könnyebb az egész... (pont ezért szokták ajánlani pl. a szülés közben a csókolózást... bár nekem speciel abban a szituban inkább kellemetlen lett volna... de a tanács lényege valszeg leginkább az, hogy el kell lazítani a szájat...)

Szóval enynit a sikításról... (plusz szerintem én megtépem azt a nőt aki mellettem sikoltozni merészel majd és ezzel kizökkent a vajúdásból:))))) (na jó, ezért viszek majd mp3 lejátszót és fülhallgatót is... hogy kizárjam a külvilágot)

Jaaaaaa... és erről a hangadásról érdemes a kísérőket is kioktatni, hátha segítenek majd észben tartani a dolgot ha valaki nagyon kizökken...

Fú... el is kellene kezdenem összeállítani a kórházi csomagom...
Vendég
 


Red: szívesen, bármikor :)

Én is köszi mindenkinek.

Andreat: valszleg az az Anikó, mert ha jól láttam, Kistarcsán csak egy szülésznőnek Anikó a keresztneve :roll:
Már csak a telefonszámát kéne beszereznem valahogy. Tényleg, az hogy megy, ha nem ismerőstől kapom :)? Hívjam fel a kórházat?

Andi0716: melyik laborban mondták ezt? Kistarcsán biztos, hogy glükózos vizet (bár az inkább vizes glükóz :evil: ) kell inni egy kis citromlével, hogy ne legyen olyan kaka íze. Állítólag ezzel a módszerrel lehet legpontosabban mérni a terheléses cukrot (legalábbis a kismamaklubban ezt mondták, amikor egyszer rákérdeztünk a módszerekre). A tejes zsemlét én is hallottam már...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Csakegy! Én olyat is hallottam, hogy pl. aki egyébként rosszul tűr mindenféle fájdalmat a szülésnél egy hős volt... Szóval azt is mondják, hogy nem csak attól függ. Én is hiszek abban , hogy fejben zajlik az egész és hangot kell kiadni, de nem feltétlenül sikítozni, sőt azt egyáltalán nem, és szerintem is koncentrálni kell úgy ahogy Te is mondod, arra figyelni, hogy ezután fájdalommentes rész, a végén meg ugye arra, hogy mindjárt jön a baba!
Viszont azt nem tudtam, hogy a száj és a méhszáj kapcsolatban van ilyen szempontból.... Ezeket a dolgokat elolvastatom a párommal is, csak hogy neki is rögzüljön... És köszi! Ezek tök hasznos infók voltak! :) Ha van még valami ilyen akkor csak oszd meg velünk!

Kép
angie81
 
 


Gabilány! Több Anikó keresztnevű szülésznő is van! Most néztem a honlapjukon!

Kép
angie81
 
 


Vki volt itt aki mondta, hogy nem rég szült és Igáthné Éva volt a szülésznője. Én is őt szeretném, hamarosan fel is hívom. A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor illik előre megkérdezni hogy mennyiért vállal el? Vagy rögtön megmondja? Aki nála szült, mennyit adott neki? Ez a szülésznő milyen idős? Kedves természetű? Hogy bírja a nehéz "betegeket"? Csak mert rám azt mondják mindig hogy nehéz beteg vagyok. :D Sajnos ilyen egy hipochonder.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Angie: úgyis a szülésnél derül ki minden:))))

Én pl. sejtettem, hogy nem fogok kizökkenni, mert engem még hipnotizálni vagy mélyebb relaxációba se tudott engem senki, pedig próbáltak :) Szóval én tudtam, hogy abszolut magamnál leszek és kontrollálni fogom a folyamatokat... (és ugye így is lett).

Nálam szerintem az volt a vicces, hogy a dokim valszeg teljesen biztos volt benne, hogy végig fogom hisztizni a szülést mert előtte a vesegörcsöm miatt a falat kapartam majdnem 2 hétig... amit ő úgy vettem észre, hogy nem vett komolyan és csak hisztinek tartott... ehhez képest meg a szülést végigvigyorogtam... (szerintem tanult a dologból mert most a kistesónál már durván lelkiismeretes, még az alig meglévő -én észre se vettem- gombára is adott azonnal valamit...)

(megjegyzem tényleg durva, de nekem a szülés az egy jutalomkör volt a vesegörcsökhöz képest... a durva meg ugye az, hogy ha ugye komolyan vettek volna a vesegörcsöknél akkor szóltak volna, hogy elég egy kis no-spa és algopyrin és elmúlnak... így meg ezeket csak akkor kaptam meg amikor már az UH is kimutatta, hogy gáz van... Mondjuk ezen anno ki is voltam akadva... úgy látom az orvosok szerint ha egy nő a falat kaparja a fájdalomtól akkor tutira hisztizik... Jaaaa... a szülésben egyébként az a jó, hogy az ember TUDJA, hogy nemsokára vége plusz normális esetbena fájások közben ott vannak a szuper kis szünetek amíg az ember szépen összekapja magát... és így valahogy teljesen kiszmítható az egész... ha meg valakinél már összefüggő a dolog akkor ott az alagút vége:) A kitolási fázis meg szerintem már nem fáj -nem emlékszem rá, hogy fájt volna- az inkább már csak nehéz, mert ott aztán tényleg koncentrálni kell és minden erőt összeszedni... de ott pl. már megsimogathatja az ember a baba fejét két tolófájás között ami ugyancsak iszonyú nagy erőt ad... na meg ugye az már tutira az utolsó lépés:)))))))

Az Örsre megy valaki a Padmába egyébként? Én most még egyszer sem voltam pedig kellene mennem... szerintem már mindent elfelejtettem ami a szüléshez kell (légzéstechnika, pózok stb.)
Vendég
 


aida: nem emlékszem, de te kérsz majd EDA-t? (csak mert azt is jó előre kell, nehogy lemaradj róla ha kérnél... igénybevenni meg úgysem kötelező, csak ugye ha nem kéred előre akkor tutira nem lesz...)
Vendég
 


Csakegy, igen szeretném igényelni, úgy gondoltam megbeszélem majd ezt is a szülésznővel. Vagy esetleg jövőhéten az orvosnak megemlítem.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Állítólag az alsó állkapcsot nem szabad feszíteni fájáskor, ha lazán tartod tényleg segíti az alsó dolgokat tágulni és alakulni (gondolom jógán is ezt tanítják).
A sikítozás max hullámvasúton, én speciel a szülőszobában nem tudtam elképzelni, aztán az egyik alkalommal, amikor nst-n voltam veszettül ordított egy nő, tényleg szörnyű és zavaró volt hallani. Nekem egy hang sem jött ki a torkomon, örültem, hogy a levegővételre tudok figyelni, nemhogy kiabálni.

Angie, fel a fejjel nem tart örökké a fájdalom. Bár szó, ami szó nekem a toló is nagyon fájt és sokáig tartott, de akkor már csak az lebegett a szemem előtt, hogy mindjárt kint lesz a baba és végre megfoghatom. Amikor viszont megszületett, a fájalmat szó szerint elvágták és a lepényi szakasznál sem éreztem semmit.
xadri
 
 


Sziasztok.
Aki az nst-ket csinálja, Ő egy másik Anikó. :lol: Ő az én barátnőm, de ő nem vezet szüléseket, nappalos, és az összes nst-t ő csinálja.

Aida, nekem az Anikóm mondta Az Évikéről, hogy egy idősebb hölgy, és nagyon kedves, aranyos, és nagyon jó szülésznő.
Én is valószínüleg őt fogom felkérni.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


A fájdalomról.. nekem eszembe sem jutott kiabálni, viszont mikor jöttek a fájások, nyögtem :lol: Valahogy az jött, és jólesett.
A tolófájásokat nekem majdnem 2 órán át vissza kellett tartanom, na az pokoli volt. Akkor rendesen nyögni kellett, de úgy, hogy hiába próbáltam, hogy ne adjak hangot, szinte préselődött ki belőlem, mivel lefelé nem lehetett nyomni, gondolom a hasprés, ami ilyenkor jön magától felfelé nyomta ki a levegőt.

A szomszéd szobában szült egy roma nő, na az végig üvöltözött. Pedig nem volt bent még 2 órát sem, kipottyant belőle a hatodik gyerek. De azért biztos ami iztos alapon végigordította :?

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Adri! Én is így vagyok vele nagyjából ahogy Ti leírjátok... Meg nem tartom magam egy sikítozós fajtának. És tényleg elég zavaró volt hallani, pedig nem is szültem... Nem akartam nagyszájú lenni, mert én még nem szültem, de nekem is az jutott egyből az eszembe amikor meghallottam azt a hangot, amit csakegy is mondott, hogy megtépem, ha valaki ezt csinálja a fülem hallatára, miközben szülök...

Kép
angie81
 
 


Andus70! Ezen jót nevettem! :D :D "Biztos ami biztos alapon... " :D :D
Ja igen! Az Évike egy tündéri nő, és úgy kb. 50 és 55 között lehet...

Kép
angie81
 
 


fú... én is azt hallottam, hogy egyes körökben ( :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: ) majdhogynem kötelező az üvöltözés, ha fáj ha nem fáj...

Na de a pesti oldalon hol talál az ember olyan kórházat ahol nincs belőlük tucatszám ? :((((((

(Nálam ez szólt volna a Szt. Imre mellett de az a világ vége... engem megnyugtat, hogy itt a kórház a közelben...)
Vendég
 


Akkor én voltam a figyelmetlen... :oops: Aha, akkor senki nem ismeri :? Csak azért gondoltam rá, mert tudom, hogy sokat ügyel együtt a dokimmal, meg a magánrendelésnél is ki szokta segíteni, ha az állandó asszisztense nem ér rá valamiért.
Egyébként én is közte meg Ignáthné Évike között vacilláltam, és rájuk is kerestem iwiwen, sőt meg is találtam őket :D Az a "baj", hogy ebben a témában (is) steril vagyok, és bizonytalan (vagy mégsem? :lol: ) Mindegy, ezt nyilván senki nem fogja helyettem eldönteni...

Aida: én tutira fogok EDA-t kérni, mert egyrészt a születésemet kivéve még nem voltam kórházban, másrészt biciklis esésen kívül (amikor csak a bőr jött le) nem volt nagyobb fájdalmam, az is kb. 10-15 éve :lol: Viszont a dokiddal kell ezt megbeszélned (legalábbis a szülőszobás látogatáson a szülésznő ezt mondta). Én a múltkor rákérdeztem a dokimnál (25. héten), akkor még azt mondta, hogy korai, majd 20-án megyek hozzá és akkor ad telefonszámot. Azért fontos, mert természetes szülésnél ez a dokinő az egyetlen, aki beadhatja az EDA-t, tehát, ha ott jut eszedbe, akkor biztos, hogy nem kapsz. Viszont nagyon- nagyon rendes, barátnőm mesélte, hogy vele is folyamatosan foglakozott szülés alatt, sőt még utána is többször benézett hozzá az osztályra, hogy minden oké-e.

Csakegy: Az előbb említett barátnőm az első babát a Szt. Imrében szülte 2 éve, a másodikat meg Kistarcsán 1,5 hete, és neki (meg a férjének is) sokkal emberközelibb volt a tarcsai kórház (nemtom, te mennyire ismered a Szt. Imrét), sokkal segítőkészebbek voltak (pölö a Szt. Imrében le se tojták, hogy a császár után nem indult meg a teje magától, csak termelődött és bent maradt, és persze jól begyulladt neki, Tarcsán meg szakítottak rá időt, hogy segítsenek kimasszírozni, stb... stb...), sokkal jobb volt, hogy a baba velük lehetett, nem egy üvegfal mögött elzárva. Mondjuk ő kétágyasban volt, tehát a 6 ágyasat és az ott jellemző "köröket" (:twisted: :twisted: :twisted: ) nem tapasztalta. Csak hát gáz, hogy 2 csecsmősnővér van kb. 80 kismamára...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


A Szt. Imre nekünk közel lett volna, de valahogy nem győzőtt meg. Elovastam a fórumokat róla, kérdezgettem ismerősöket, a kh tényleg szuper, de az orvosokról nem mindig ezt hallottam, illetve 17 hetes terhesen rosszul voltam, oda mentünk be az általános ügyeletre és ott a padon töltöttem 5 óra hosszat...
És igazad van Csakegy, megközelíthető kórház a közelben az tényleg megnyugatató.
xadri
 
 


én sem vagyok sikoltozós fajta, meg a fájdalmakat is jól tűröm úgy általában, de azért én is nyögtem, nyöszörögtem meg szuszogtam( a vége felé fújtattam) ahogy épp jól esett :lol:
De nekem a vakbelem legalább ennyire fájt tavasszal, de most úgy állhatam hozzá, hogy minden fájás közelebb hozza a babócát - és ez segített, hogy a fájdalmat nem ellenségként éltem meg.
Osztom a véleményt, hogy fejben dől el leginkább...

Kép

Kép
redwings
 
 


A fogadott szülésznőn még mindig gondolkozom ,egyszer már írta valaki de nem emlékszem ,mennyit illik adni?

Kép
Kép
ilda82
 
 


Én valahogy lemaradtam a szülésznő választásról, és úgy hallottam, hogy az x-edik (talán 36.?) hét után már nem is lehet, bbár ezt lehet, hogy rosszul tudom.
Nekem elég húzósnak tűnik a tarifa, bár szülésznőtől nem sajnálnám. Nekem sajnos valószínűleg császár lesz, talán ezért is maradt el a szülésznő választás, csak orvost választottam. Nagyjából akkor ugyanannyit kell adni az orvosnak is, mint a szülésznőnek? Vagy többet? Vagy még többet, mert császár?
lepke23
 
 


Vajon mi van akkor, amikor a dokinak épp a magánrendelésére esik az az időpont, amikor a kismamája szül? Akkor otthagyja a magánrendelését? Vagy helyettesíti valaki? Vagy orvosa válogatja?
lepke23
 
 


Még egy kérdés, bocsánat, de jár az agyam, és ezekben nincs tapasztalatom... Az 50-55 ezret a választott szülésznőnek adja az ember? Ha nem választott mellett szül valaki, akkor mennyit ad? Hogy van ez? Én ugyanúgy végigvajúdom a szükséges időt akkor is, ha császár lesz, mert az jó a babának, vagyis szinte biztos, hogy foglalkozni fog velem valaki közben, még ha nem is olyan figyelemmel vagy időtartammal, mintha választott szülésznő lenne.
lepke23
 
 


lepke: az 50e az az orvos tarifája... (bár nekem ez is sok lenne). A szülésznőnél 20e-ről hallottam...

Azért skacok nem kéne ennyire elszállni... nehogymár egy havi átlag nettó fizetést fizessen valaki egy TB-s szülésért ...
Vendég
 


lepke: lehet, hogy orvosa válogatja, az enyém otthagyja a magánrendelést. Engem hívott már fel az asszisztens, hogy ne induljak el, mert elment a doki szülni, és egyeztessünk új időpontot...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Az 50 ezer az tényleg nagyon sok szülésznőnek, választott orvosnak még esetleg ... Én is 20 nagyon max. 25 ezer amiről hallottam, meg erről kevesebbről is ! Én nem döntöttem még el, hogy pontosan mennyit fogok adni... Nem is fogom megkérdezni tőle. Majd belátásom szerint ...

Kép
angie81
 
 


Szóval akkor választott szülésznő nem mond árat, adunk ami jól esik. Gondolom akkor az Ighát Éva is ilyen. 10-15ezret adni az már "parasztság"? Mi orvosnak sem gondoltunk 40ezernél (30-35) többet, hisz így is egy fél vagyont hagyunk ott a magánrendelésén.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Szülésznőnek, ha választott, akkor 10-20 általában a szokás, szerintem attól függ, hogy áll a hozzád és mennyit kell "dolgoznia", éjjel induló, elhúzódó szülésnél én erre nem sajnáltam a pénzt, végig csak mellettem volt és mindenben segített. Ha nincs választott, akkor aztán végképp az ember belátására van bízva a dolog, nem biztos, hogy feltétlenül pénzt kell mindenkinek a zsebébe tömködni.
A magánrendeléses orvosnál mindig előre szokták tisztázni a dolgot (ált más ára van egy sima szülésnek és más egy császárnak), megvannak a "tarifák", egyébként meg amennyit az ember gondol, ha csak úgy szül valakinél, vagy bejár hozzá a kórházba.
Én is mindent ott és akkor fogok eldönteni.
Ami nagyon durva (nem Ktarcsa) előre ki kellett az egyik csajszinak fizetnie a szülésért a pénzt és nem is annál szült végül, erre azt mondta a dokija, hogy majd ő lerendezi a másik orvossal. Na ez a pofátlanság teteje!
xadri
 
 


Adri de nekem az orvosom olyan aki ránk bízza az összeget a szülésért.

Ez a durva eset tényleg durva!

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Aida, ez lenne szerintem is a normális és nem csak az anyagiakat kellene szem előtt tartani, főleg nem egy terhességgel, vagy egy szüléssel kapcsolatban, de sajnos nem ez az általános.
xadri
 
 


Adri mármint az én orvosom tényleg ilyen..

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Én végül azért döntöttem úgy hogy nem fogadok orvost,mert akikiet tarcsán ajánlottak(biztos jók) de 6-10 között mozog a tarifájuk és hát ugye 10xese a szülés.Szóval nem csak az a havi 6 amit kifizetsz de a vége szép kis összeg(nekünk),másfelől Milánnal "könnyű" szülésem volt így bízom benne most sem lesz másként és hát ugye mostmár kettőre lehet költeni :) Persze első terhességnél azért még másképp gondolkoztam,el nem tudtam volna képzelni hogy ne fogadjak orvost.Szülésznő fogadáson is azért vacilálok még mert pl.Milánnál nem volt és mégis egy lelkiismeretes szülésznő volt mellettünk akit akkor láttam előszőr.Na úgyhogy még jár az agyam ,de a héten már eldöntöm.
Eda nemrég még Blendától megkaptam az anesztes dokinő számát ha érdekel valakit,én felhívom aztán majd ahogy alakul.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Még azon gondolkozom mikor megy lejebb a baba,hányadik héten?

Kép
Kép
ilda82
 
 


Ilda, én már kapok levegőt :D , ebből gondolom, hogy lenn van a baba, és ez csak most, az utsó hétben van így...De ha jól emlékszem, a 36. hét környékén mondta a 4 D UH-on a doki, hogy annyira lenn van a baba, fejjel lefelé, hogy igazából meg sem tudja nézni. Nekem ez jó hír volt, nagyon, mert az első szülésem azért lett császár, mert nagyon fenn volt a gyerek...
andreat
 
 


Sziasztok!
Gabilány:Nem a kórházban monták,hanem ahol lakom és az ahoz tartozo rendelöben.
De hála jó lett az eredmény,pedig elégé tartottam töle,mert nem vagyok vékonyka.A vérnyomásom viszont elég nagy137.Ha 140 lesz irány a körzetis,hogy gyógyszert irjon.Elégé beparáztam,mert azt monta a védönő,hogy koraszülést idéz elö a magas vérnyomás.

Kép
andi0716
 
 


Andreat! Én is kapok már levegőt, de már majdnem egy hónapja... :) nem tudom ez jelent-e valamit, viszont nekem nem mondta senki, hogy hol a gyerek feje, de a doktornő kedden még a bugyit is lehúzatta velem combközépig az uh-hoz és ott egészen "lent" is uh-zott, gondolom pont amiatt , mert a feje lent van...
Ilda! Én ugye most először szülök, és meg is voltam győződve , hogy majd fogadok orvost, mindaddig amíg nem voltam terhes, de aztán találkoztam ezzel a dokival, meg azzal és hát úgy döntöttem , hogy minek ez nekem? A gyereket egyik sem fogja megszülni helyettem, sőt olyan nagyon segíteni se tud, meg nem fog engem pátyolgatni vajúdás közben, dolga csak akkor lesz, ha császár van, vagy vágni-varrni kell... Azt meg bárki megcsinálja.... Eddig úgy érzem jól döntöttem, hogy szülésznőt választottam, szerintem a viszonyunk is más , mint egy orvossal lenne.... Valahogy engem ez megnyugtat, bár lehet , hogy hülyeség....
Ja és Aida! Egyáltalán nem parasztság a szülésznőnek 10-15 ezret adni!

Kép
angie81
 
 


Andi, egyszer nekem is felment a vérnyomásom, az addigi 90-hez képest lett 130, de szerencsére pár nap alatt elmúlt. Meg kell nézetni a vizeletet, hogy van e benne fehérje, mert akkor van gáz. Nálunk a védőnőnek van tesztcsíkja, amivel rögtön meg tudja nézni, kérdezz rá te is! Ha nincs semmi, hátha megnyugszol, és visszaáll az érték :)
Gyógyszert meg szerintem csak akkor adnak, ha tartósan magas, dehát az sem túl jó dolog...

Andi
andreat
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: