Új privát üzeneted érkezett!

Kép

Andalka!

Én aztán fel nem keltem 3 óránként, örülök, ha alszik egy nagyot!
Aztán meg van úgy , h 2 óra alatt többször szopik, mondjuk, ha jót kakil közben, és kiürül a gyomra..
majaeszti
 
 


Ő Gergő, 3700 grammal, 55 centivel csusszant ki a vIlágra!
majaeszti
 
 


Szia Eszti,

GRATULÁLOK a babához még1x !!!

nos, az éjszakai alvás nem változott, idáig egyetlen 1x, tegnapelőtt volt hogy elaludt fél 9-kor és reggel fél 2-kor kelt fel, majd fél 6-kor... tegnap persze bepótolta és szinte semmit nem aludt... most már kezd kitágulni a pocakja és talán több is fér majd bele...ami segit hogy kihúzzuk az éjszakát egy ébredéssel... :))
valami tanács esetleg hogy segithetném előrébb ezt a dolgot ? :)
a többiek eltűntek ...

Nyafi,
köszi , fentebb olvashattad hogy nálunk az éjszakázás még nincs sinen...
te hogy vagy ? jól vagytok ?

Bogár
Kép
bogárka78
 
 

 
 

szia Bogár! és ő szopizik? mit tudsz , mennyit kéne ennie? eszik annyit?
majaeszti
 
 


Jól vagyunk! Kicsit kezdek izgulni a szüléstől!
Eszti nagyon helyes fiad van!!!! Főleg mikor sír! :D

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Majaeszti! Nagyon helyes a Gergő! :)
Én sosem méricskéltem, bár a család mindenáron rá akart beszélni a mérlegre, de úgy gondoltam, nem stresszelem magam. Mikor már sétálgattunk, akkor a védőnénihez mentünk be hetente egy alkalommal, hogy megfelelő-e a gyarapodás, de mostmár egy hónapja ott sem jártunk, szerdán megyünk oltásra, kíváncsi vagyok, mennyit híztunk. :)
A csecsemősökkel nekem annyi volt a bajom, hogy nagyon elfoglaltak voltak. Igazából egy volt nagyon nem szimpi, és egy olyan, aki a túlhajszoltság ellenére is a lehető legtöbbet nyújtotta, és jutott ideje odafigyelésre. A többiekhez meg valóban lehetett fordulni, segítettek.

Tusimi! Jók a sejtéseitek, tényleg más világ lesz, ha megszületik a baba, úgyhogy jól teszitek a kihasználást. :) De ez a más világ, is fantasztikus! Sőt!

Nyafi! Remélem, ez olyan kellemes izgalom! Bár nálam is volt egy komoly para a 28. héten, amikor megnéztem a szülőszobát. Utána két hétig nem akartam szülni. :) Gondolom, hogy akkor gondoltam bele az egészbe. De elmúlt! :)

Mi bő egy hétig teljesen átaludtuk az éjszakát, ami azt jelentette, hogy 8-fél9-kor ágy, és 5-fél 6 között kelés. Most egy hete visszaestünk, de így legalább fél7-7-kor van a reggeli ébresztő. :)
Péntek éjjel volt, hogy valamiért nagyon zaklatottan aludt éjjel, az elalvás is nehezen ment. 3-kor meguntam és magunk közé vettem. Mondjuk én nem nagyon tudtam így aludni, de még mindig jobb volt, mint negyed óránként felugrálni hozzá.

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Dolli!

Nem csodálom, h nem méricskéltél, ha ilyen nagyokat alszik ez a nagylegény! Én se méricskélek mindig,de ha igen, azért az ember be tudja magát paráztatni.
Akinek nem jó alvó a gyereke, azt fenyegeti az a veszély, h hamar beszoktatja a babát az ágyba! Annak idején mi is elkövettük ezt ahibát, és 10 évig tartott! Most egyelőre nincs veszély,de két és fél hét alapján még lehet, h korai az örömködés.

Sztem ha van az embernek segítsége, akkor csak szervezés kérdése, h programot tudjon csinálni. Én legalábbis így készülök, már elég hamar ki is vittem, olyankor mindig jó nagyokat aludt!

Nyafi !

Ne izgulj! Úgy kell hozzáállni, h nagyon sokan túlélték már, és ha az ember rákészül lelkileg is, meg úgy is szervezi a dolgokat, h tudja mit szeretne, akkor sokkal jobban sülhetnek el a dolgok, mintha csak úgy ki van szolgáltatva mindennek és mindenkinek!
De ezeket meg is írtam /írom Neked!
majaeszti
 
 


Ja egyébként nem sír, hanem ásít a mérlegen.
majaeszti
 
 


Majaeszti! Köszönöm a privit!!! Nagyon sokat segítettél!
Bocsi, most már látom, hogy ásít :oops:

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok,

Eszti,
szerintem eleget eszik mert a kis lapos testből kajálás után egy fél labda nagyságú pocak emelkedik ki :D
igen, kizárólag szopizik szerencsére van mit.... remélem egy darabig igy marad.
Nálatok mi a helyzet alvás és evés ügyben ?

Nyafi
Ne izgulj a szülés miatt, hidd el annyira természetes lesz és már másnap eszedbe sem jut az előző nap fáradalma !! tényleg !! csodálatosan ki van találva a női szervezet. Ilyenkor egy azt hiszem - hormont- termel az agy , hogy legközelebbre ne menjen el a kedved és elfelejtsd a fájdalmakat ! :-)

Dolli,
engem is stresszeltek a családtagok, hogy de béreljek vagy vegyek de mérjem rendesen és de.. és de.... mert honnan tudom hogy eleget eszik...stb stb.
nos onnan hogy kevesebb mint 1 hónap alatt 1 kg-kat hizott, az első és most a második hónapban is :D szerintem ez bizonyíték.. :) úgyhogy sutba a mérleggel ! :-)
Mi jövő héten megyünk a kéthónapos oltásra, az milyen ? Ti hogy vészeltétek át ?



A többiek ránk untak ?.... :wink: hová lettek ?

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


hadd büszkélkedjem.... :oops: bocsánat :-) Kép Kép

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Sziasztok!

Bogár!

Édes bogár a kis Erik!!! Tényleg jó húsban van, nemn kell aggódni!

Nálunk általában este vannak gondok, ha vannak. Ma is egész nap evett, meg szopizott, magához se tért, de van olyan, h 1-2 órát elnézelődik magában. Viszont este már többször volt gond. Tegnap is több órán át evett, kakilt, nyökögött, már nem is volt mit adnom neki, pedig ált.van tej bőven. Aztán végre elaludt éjfél körül/benyomtam egy adag infacolt/ és csak negyed 6-kor ébredt.
Így én azzal próbálkozom, h biztonság kedvéért esti kajánál adok infacolt. Neked sír is sokat? V csak eszik éjjel és visszaalszik?

Ja és azt írtad, fél 9-fll 2-ig aludt. az utsó etetést megpróbálhatnád jó későre kitolni, ha csak nem fekszel le te is olyan korán...

Az édességevés nagyon megy nálam is, de gondolom azért van , mert fáradt az ember,meg új feladatok stb...egy kis boldogságplusz..amíg beállnak a dolgok.
majaeszti
 
 


Sziasztok,

Valóban eltűntem, bár olvastam az oldalt, de írni nem tudtam.

Bogár,
Csodaszép gyerkőc Erik, büszke lehetsz rá. :)
S olvasom, hogy havi egy kg-t hízik? Te jóságos ég! Az én Annám összességében nem hízott egy kilót, pedig már 7 hetes... :(

Erről jut eszembe, hogy bár nem méritek a babátokat (én szoktam, 80%-ban, mert megnyugszom,hogy evett rendesen, s nem csak "cicizett"), de tudtok támpontot adni, hogy az átlag 140-160 ml etetésenként az elég lehet?
S hányszor eszik a gyerkőcötök? Mi már 5 evésnél tartunk, de a napi ütemterv nem teljesen állt be... ami tuti, hogy este 10-11 körül van az utolsó evésünk, s onnantól számítva 6-6.30 körül van az ébredés.
Ti mikor, milyen időközönként/időpontokban etettek?
Eddig én keltettem szigorúan 3-4 óránként, most már sokkal jobban hagyom, csak akkor teljesen felborul a napunk, s kiszámíthatatlanná, kicsit zaklatottabbá válik a Kicsilány.

Infacol,
Én is adom, de nem minden etetésnél, mert folyton elfelejtem... :( De az utolsó etetésnél nem hagyom ki, legalább a buborékoktól legyen nyugta az éjjel. :)

Tejfokozás
Lányok, Ti szedtek/isztok valamit a tejfokozás érdekében?
A Lektoherbbel kezdtem, aztán kb. egy hete egy homeopatás cuccot is szedek, s így előfordul, hogy egy ciciből jóllakik, s nem kell átraknom a másikra. Ti hogy vagytok ezzel? Egy cicit adtok, vagy egy etetés mindkettőből zajlik?
Annyira bizonytalan vagyok ebben a témában, meghát Annám apró léptekben gyarapszik, bár egyenletesen... s kicsit aggaszt ez.

Andrea

Kép
andalka
 
 


Ésssssssssssssss igen, igen, igeeeeeeeen! A múlt éjjelt végigaludtuk! Fél 8-tól fél 6-ig! :D :D :D

Sziasztok! :D

Andi! Szerintem ne aggódj, szól a nagylány, ha éhes. A gyarapodás pedig minden gyerkőcnél más. Én először azt hittem, hogy az a kóros, ahogy mi hízunk, növünk. De arányos, nyugis, kiegyensúlyozott baba, úgyhogy később nem stresszeltem.
Én Lactoherbet iszom csak, és eddig még elég a tejci. Sokáig két oldalról ment a szopizás, mostmár főként egy, de ha nagyon éhes, akkor kap a másikról is. Ha bizonytalan vagyok, akkor átteszem a másik oldalra, és ő eldönti, hogy kér-e még. Valahol olvastam, hogy anyatejjel nem lehet túletetni a babákat! Jah! És szerintem a 140-160 mili teljesen rendben van ebben a korban!
Mi 5x vagy 6x eszünk, attól függ, ébred-e éjjel. Nagyjából 7, 10, 13, 16, 19 órakor eszünk, +/- fél-egy óra.

Bogár! Van is mivel büszkélkedni! :D
Az oltás nem volt vészes, szerencsénk volt, nem lázasodtunk be. Kicsit nyűgibb volt aznap, sok bújást igényelt, de túléltük. Persze egész délután, este fogdostam a fejét, és bebeszéltem magamnak, hogy melegszik. :oops: Még jó, hogy ő nem foglalkozik ezzel! :lol: Ma megyünk a következőre, remélem, most sem lesz gond! :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Szisztok!

Hát úgy látom aktivan dolgoztatok utolsó látogatásom óta!

A babócát egytől - egyig mind tüneményesek és szépen növögetnek. Mi is gyarapodunk, kb 1 kg egy hónap alatt, kizárólag anyatajjel, 5200 g nál tartunk. ( 3900g született)
Az éjszakai alvás még labilis. Eleg éberen alszik, sokszor nyöszörög a cumiért, és még 1x az éjszaka közepén is enni. Tegnap pl. 19kor evett majd éjjel 1kor és reggel 6. De van olyan nap is amikor csak 11 kor alszik el, akkor húzza reggel 5 ig. Szóval soha nem tudom mi vár rám.
Sajnos még mindig hasfájósak vagyunk, kapja a teát és az espumisant.
Pár fotó:

Kép Kép

Heni
KépKép
heni81
 
 


Sziasztok,

sajnos korai öröm volt, mert az az egy éjszaka volt olyan... megint rosszul alszik...viszont dlután 5-től negyed tizig húzza a lóbőrt nála úgy látszik akkor van éjszaka... nem tudom mit csináljak vele... :cry:

Andi,
ne izgulj, ha éhes lenne a baba akkor biztos szólna. Egyébként pedig a szakirodalom szerint amelyik baba nagy súllyal születik általában azok az első időszakban kevesebbet később többet gyarapodnak (általánosságban ). Azt is olvastam, hogy igazából 6 kg-ig megy ez az össze -vissza gyarapodás és onnan viszonylag egyenletes az összes gyereknél.
Igen én a védőnő által lediktált teakeveréket iszom , meg néha a Naturlandos teát...de az nem annyira jó szerintem.

Eszti,
igazából éjjel nem sir csak ha nem ébredek fel a jelzésre és utána kezd el nyöszörögni és bömbölni. De sajnos most épp az imént megkűzdöttünk a pukival... :cry: már én is kis hiján elbőgtem magam mert úgy sirt és nem tudtam rajta olyan gyorsan segiteni ahogy akartam hiába adtam infacolt meg massziroztam a pocakját...eddig eltelt idő is elég volt. Jaj, de rossz ez egy anyának...

Heni,
sajnálom hogy még mindig hasfájós a baba, kitartás ! viszont egész jó alvó annak örülhetsz.... :) nálunk az nem jön össze.
Igazából én már feladtam a reményt hogy ebben az életben még átalussza az éjszakát... :)

Dolli,
gratula az alváshoz !! :D
milyen volt az oltás ? jól viseltétek ?

Nyafikám .. veled mi a helyzet ? hogy vagy ? baba ?

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Heni,
a teát milyen időközönként adod neki ? és pontosan milyen az a Mecsek tea...és az espumisan ? kifejezetten gyerekeknek van ?....
ezeket magadtól kezdted adni vagy a doki javasolta ?

aranyos a kis "basa" , sokat fejlődött :D .. ne haragudj a hasonlathoz, de a fürdésnél tényleg olyan a képen ... :D a másiknál meg mutatja hogy milyen nagyra fog nőni ... ,nem ? :-D

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Szia Bogár! mi jól vagyunk növögetünk. Múlt szerdán már 2384grnak mérték. Én még nem vagyok anyuka, de a kishugom nagyon hasfájós volt és ha nem volt puki, akkor hőmérőt dugtunk a sejhajába. Segített neki. Ezért gondolom, hogy nem kegyetlenség. Az alvásról meg az unokatesóm mondta, hogy náluk a 2. gyerek játszotta a du van éjjel dolgot, és egy hétig nem hagyták du aludni. Sírt meg minden, de egy hét után éjjel aludt mint a tej. Nem tudom nekem lenne e szivem, de sztem a párom nyugalma is jelent valamit.

Kép
nyafi
 
 


Szia Nyafi,

örülök, akkor szépen növöget a baba az már egy jó súly :-)
nagyjából 3500 gramm lesz szerintem ha igy folytatja .. :-D hajrá, csak szépen egészségesen könnyedén.. !! menni fog mint a karikacsapás , ne izgulj !! :-)
Épp most jöttünk meg a gyógyszertárból, vettem szélcsövet... :roll: érdekes dolog, de kisebb mint a hőmérő... :D humánusabb... :)
jó egészséget !vigyázz magadra , megyek egy kicsit szórakoztatni a csemetét .. hogy ne akarjon aludni :)

puszi

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Nagy kalappal Bogár!
Majd írj, hogy bevált e!!!!

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Heni! Örülök, hogy Rólatok is hallunk! Nagyon szép a kisfiad! :) Az éjszakák még nálunk is kiszámíthatatlanok. Napközbeni ritmus már jobban beállt.

Bogárka! Köszi, de a csoda, csak egy napig tartott. Sőt. Oyan szinten visszaestünk alvásban, mintha a kezdeteknél tartanánk. Kétszer ébredünk, éjfél és 3 körül. Tegnap éjjel borult a bili, bár valszeg én vagyok a hunyó, mert kezdettől kislámpa mellett alszik a baba. Persze egyre kevesebb fény mellett: legkisebb izzó, és eldugva virágok mögé. Így ha felébred, van mit nézelődnie. Nos amikor a 3 órás ébredés/evés után nem volt hajlandó elaludni, hanem dorbézolt az ágyban fél óra múlva is, akkor átmentem, betakartam, adtam egy puszit neki, és villanyoltás. Egy perc múlva mélyen aludt a drágám. Most éjjel már leoltott lámpával kezdtünk, és egyszer ébredt 3-kor, meg fent volt fél 6-kor is, de 10 perc gőgicsélés után (pedig pont át akartam vinni másik szobába, hogy apa tudjon aludni) visszaaludt 7-ig. :)

Az oltást jól bírtuk, sem a baba, sem én nem vettük észre, hogy beadták. Egy hangja nem volt a kis hősnek. :) És utána sem lázasodtunk. Szóval idáig mázlink van. :)
Viszont az új védőnénin kiakadtam. Mért egy 7003 grammos súlyt. A 3 grammot máig sem értem, honnan vette. De egyébként is csak 6,7 szerintem. Mindenesetre azt mondta, ne adjak neki annyit enni, csak 4 óránként... No hát nem fogom éheztetni, okos ez a baba, ha nem éhes, nem eszik. Ja, és vagyunk mindemellett szerintük 64, szerintem 65 centik. Nem hinném, hogy dagi baba. És nem fogom felborítani az eddigi napirendünket, mert ő úgy gondolja. :evil:

Tusimi! Hogy vagytok? Nagyon finisben vagy már! :) Hova jársz a dokihoz? Hermina út vagy kórház? Nekem is el kéne jutnom, mielőtt költözünk. Nincs kedvem újabb dokihoz.

Nyafi! Te is nagyon a végén jársz már. Nem tudom, neked milyen érzés, de nekem az utolsó 50 nap iszonyatosan elrepült! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Kép

Kép

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok,

Nyafi,
hááát, félig bevállt, aludt is volna rendesen de sajnos a szelek ellenünk dolgoztak... de ahhoz képest talán kicsit javult a helyzet, köszi :-)

Dolli,
tüneményesek vagytok :D és tényleg nem kövér a baba ! szerintem pont egészséges ! arról nem beszélve hogy az agysejteknek is jobb! ne foglalkozz a védőnővel, lehet hogy éppen erős csontozatú a drága és lehet eltérésoka, mérhetnek nagy súlyt. Ilyen nyugodtan tűri a körömvágást ? semmi ficánkolás ? :lol: :lol: nagyon rendes fiú :-)

Erik a születéstől fogva csak 3cm-t nőtt (54-ről 57-re)és október közepén mértek 5370g-ot( 3400-ról) szóval jól haladunk mi is az állitólagos elhizás felé :D, de már a 62-es rugik is épp hogy jók rá... :roll: kiváncsi leszek most csütörtökön megyünk oltásra és úgyis megmérik,... nőnek mint a gomba :)

nagyon rohan az idő.....

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


sziasztok: régen írtam már :-)
mi is jól vagyunk,majd rakok be képet a rebekáról.

dolli: rebeka is a 7 kg felé közelít, ő is jó nagy baba: még 6-szor eszik egy nap,mert 23:00 kor is meg kell etetni (álmában) hogy kibírja hajnalig ( 5:30) de amúgy jó alvó...szerintem.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Sziasztok!

Bogár a védőnő javasolta az espumisant, de lehetne infacolt vagy sab siplexet is szedni. Ezek mind vény nélkül kapható szuszpenziók.
A mecsek babatea kimondottam hasfájós babáknak ajánlott, édeskömény és kamilla keveréke. Az édeskömény a szeleket hajtja ki a babókból a kamilla pedig görcsoldó.

Amint látom mindenki szépen hizik. Mi is már 5.30 kg vagyunk. Pénteken megyünk csipő UH, kicsit izgulok, hogy minden rendben legyen.
Ti voltatok már? Kép Kép

Heni
KépKép
heni81
 
 


Bogár! Köszi! :) A körömvágás titka eddig, hogy kajci után csinálom. Olyankor nagyon békés! :)
Majd írj, hogy milyen volt az oltás, hogy viseltétek! :)

Brinza! Örülök, hogy jelentkeztél! És várjuk a képeket! Biztos nagyot nőtt már a csajszi! :)

Heni! Ha nagy gond lenne, akkor már a gyerekdoki láttta volna szerintem. Legalábbis amikor mi kaptuk a beutalót, akkor a dokinéni már mondta, hogy nem valószínű, hogy probléma lesz vele. A lába volt kicsit befeléforduló, de azt meg az ő tanácsára kimasszíroztuk, mire elértünk az ortopédiára. :)
Édesek vagytok együtt! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


sziasztok

Egy kis tecnikai problémám adódott :lol: hogy kell ide betenni ilyen nagyobb képet? Mert azt írja,hogy 6 kb-os lehet csak,de az nagyon kicsi :cry:

bkriszti
Kép
brinza
 
 


250 kb lehet és 600x600 px

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Bogárka! Az én kislányom 3 hónapos koráig etetéstől etetésig sírt, állandóan fájt a hasa. Mindent kipróbáltam: espumisan, más cseppek, gripe water, teák: semmi nem hatott.
Ami segített: hasmasszázs (babamasszázs: a védőnők meg tudják mutatni!, sőt, meg kell mutatniuk) és a szélcső végő esetben. Azzal annyi szél kijött mindig, hogy nem is csoda, hogy fájt a pici hasa. A szélcsövet gyógyszertárban kapod meg, mosható, fertőtleníthető és olyan 600 Ft körül van. Picit be kell popsikrémezni a végét, amit a popsiba dugsz, óvatosan, lassan becsúsztatni mx 1-2 cm-re és körkörösen mozgatni. Így ki tud jönni a szél, és székelési ingert is okoz, lehet, hogy kakilni is fog utána. De ne használd nagyon gyakran, mert akkor nehezebben fog kakilni. Viszont a masszázst bármennyiszer csinálhatod, és sokat segít. Szokott működni a repülős tartás is: a babár az alkarodra fekteted hassal lefelé, úgy hogy a feneke a könyököd felé legyen, a karod a két lába közt, és a feje a kezednél, és így ringatod óvatosan fel-le, pici nyomást gyakorolva így a hasára. Ugyanezt csinálhatod a combodra fektetve is. Mindkét fogásnál az a jó, hogy csak a baba saját súlya nehezedik rá, így semmiképpen nem lesz nagy a nyomás. A masszázsnál figyelni kell: csak simogatni szabad, nyomni nem.
A fő gond, hogy még nem alakult ki rendesen a bélflórájuk és nincsenek meg teljesen a tejlebontó enzimek, így sok minden ott erjed a kis beleikben. Ez a helyzet 3 hós korra javul, addigra minden kifejlődik, kialakul. Akkor is, ha semmit nem teszel, de persze addig is próbál segíteni az ember, ahol tud. Egyik napról a másikra elmúlt minden nálunk.

Vigyázzatok magatokra!

Sziasztok! eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Na: itt van Rebeka :lol: Kép

bkriszti
Kép
brinza
 
 


még egy: Kép

bkriszti
Kép
brinza
 
 


sziasztok,
en - a szamitasok szerint - januar elejen fogok szulni az Uzsokiban, most a 31. hetben vagyok. bar a 30 hetes vizsgalaton mar nyitva volt a mehszaj (kulso - belso) egy ujjnyira, de a mehnyak meg nem rovidult (CI=3111). Van valakinek errol tapasztalata? ezzel az ertekkel mennyire kell kimelni magam, mert tappenzen vagyok, devan egy 5 eves kislanyom, s vizsgazni is eljarok, meg azert vasarolgatni, ide-oda (foleg jon a karacsony?)
Latom, hogy most mar majdnem mindenki szult ebben a topikban. Adtatok penzt szuleskor az orvosnak? mennyit a tarifa az uzsokiban kb.?
Van meg valaki, aki csak december-januarban fog szulni itt?
momoska
 
 


ja. es hogyan lehet a babafalvas vonalzot allandora berakni ide?
momoska
 
 


Sziasztok!
Tekiroll! Köszönöm az érdeklődést, igen már nagyon a végén vagyok. Hihetetlen, hogy 2-3 héten, de akár néhány napon belül szülni fogok. Semmi jele. A pocóm se túl nagy, a bébi ugyanolyan aktív, mint eddig volt, a méhszáj is zárt (igaz már rövidült). Szóvall a legjobb ha teszek-veszek, jövök-megyek. Talán abból érezni, hogy közeleg a vége, hogy egyre nehezebb ülve és fekve kényelmes helyzetet találnom, valaki mindig nyom valakit-valamit.
Milyen nagy már a kisfiad, és milyen szépen nyugodtan ücsörög az öledben :D :D Nagyon helyes!
Az uszokiba járok amúgy a dokihoz, végig odajártam.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok!

Bogár!

A szélcsövet nekem is ajánlotta a gyermekem apja, de eddig csak egyszer vetemedtünk rá, nekem nem túl szimpi a dolog, inkább esti etetésnél infacol.

Andi!

Én épp most kérdeztem /4 hetesen/ a dokit , mennyi a normál kajaadag/ alkalom, azt mondta, 70-90, esetleg 100-120. Nálunk 150 körül van sokszor. Erre azt mondta, a fiúk nagyobb kajásak, a lányok esznek kis adagot, úgyhogy ne izgulj.

Egyébként nálunk is volt 1, 2 kg hízás 3 hét alatt, de aki meg a gyors hízás miatt aggódik, annak se kell, mert állítólag anyatejjel nem lehet túlhízlalni egy babát.
majaeszti
 
 


Nyafi!

Mikorra vagy kiírva, és hogy álltok?
majaeszti
 
 


Sziasztok!

Eszty! Bár mi nem vagyunk hasfájósak, de azért köszi ezt a részletes beszámolót, későbbi babához elraktározom az infókat! :)

Momoska! Én végig zárt voltam, úgyhogy ebben nem tudok segíteni, de szerintem kérdezd meg a dokidat, ő mit tart jónak. Küldök privit! :)

Tusimi!Örülök, hogy jól vagytok! :D

Majaeszti! Ezt énis így olvastam, hogy nem lehet túletetni anyatejjel. De akkor ezt most magyarázzam el a védőnéninek? :lol: :x

Kriszti! Nagyon szép nagylány Rebeka! :D

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok! Szépek a babák nagyon! És már most milyen nagyok!!! Most mekkora rucit hordanak?
Majaeszti! Nem tudom mikorra vagyok kiírva, elég összevissza mondták a dokik... Nov 30 és dec 11 között bármikor jöhet. A vonalzóm dec. 11re van állítva. Miért kérded?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok lányok!

Nagyon szívesen az infókat a hasfájásról. Nekünk Infacol és a többi semmit nem használt, ezért is volt a szélcső a végső.
A babának nem fáj, de sokkal jobban megkönnyebbül, amikor már nagyon feszíti.

Momoska! 2004-ben az dívott az Uzsokiban választott orvossal, hogy az alkalmankénti viztidíjad (a magánrendelésen) tízszerese.
Ebből már ki tudod szímítani. De persze, ha konkrétan rákérdezel a dokinál, gondolom megmondja.

Hú, nagyon drukk a leendő kismamáknak, már nagyon közel van mindenki, akinél még nincs kint a babó! :P
Aztán csak ügyesen! :x

Sziasztok! eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok,

Nem nagyon írtam, mert mindig elhavazódtam...
Az evéssel kapcsolatos dologban még mindig bizonytalan vagyok, s bár tudom, elhízlalni nem lehet a babákat, alultápláltnak sem szeretném látni Annát. Heti 10-12 dkg-ot hízik, mostanra 5 kg lett... mellesleg ma 2 hónapos. :)

Heni,

Nagyon szépek vagytok együtt! :)

Mellesleg, jut eszembe, jár valamelyikőtök babamasszázsra? Mi most voltunk a Tábornok utcában, minden szerdán 12.30-kor van. Érdekelne valakit? Ami részletet tudok vele kapcsolatban, szívesen megosztom. Annám kicsit hisztizett, úgyhogy nem masszíroztam, de mindenféleképpen jónak találtam a többi babát elnézve. :)
Érdekes volt látni magamat annyi kisbabás anyuka között... szembesültem azzal, hogy mennyire más életet élek most, mint korábban. :) Ami természetesen nem összehasonlítható, csak csodásan, nyugodtan más. :)
Ti hogy élitek meg az anyaságot? Néha még fel sem fogom, hogy édesanya vagyok. :)

Andrea

Kép
andalka
 
 


Jut eszembe, hozzászólnék a szélcsőhöz...

3 hete egy nyugtalan napon, minden egyéb praktika bevetését követően is vigasztalhatalanul sírt, így a szélcsőhöz fordultam. Esti fürdetés után véres székletet találtam a pelusában, ezért azonnal taxiba ültem vele, s rohantam a Bethesdába. Ott a vizsgálati asztalon jutott eszembe, hogy szélcsöveztem a csajszit, s talán attól lehetett, hogy megsértettem a popsiját. De mivel vigasztalhatatlanul sírt (mint utólag kiderült, nagyon éhes volt már), s kicsit nyálkásabb volt a széklete (mint utólag kiderült, az antibiotikum hatására, amit kapott a születését követően), benntartották a kórházban kivizsgálásra... Természetesen semmi baja nem volt, hál' Istennek.
A kórházban mellesleg nagyon eltanácsoltak a szélcsőtől (nem is fogom használni soha többet), azonban ezt követően is a védőnőnk továbbra is javasolta a használatát.

Az egész történetet csak azért írtam le, hogy tudjátok, a szélcső kisebb hámsérülést okozhat, ami kisebb vérzés formájában meglátszódhat a kakiban. Ekkor nem kell feltétlenül bepánikolni, csak ha a következő pelusban is vér látszódik.

A magam részéről az egészből a nagy tanulság az volt, hogy bármit látok a kiscsajnál, gondoljam végig gyorsan a napunkat, s próbáljam megtalálni a probléma okát... ha akkor eszembe jut a szélcsőhasználat, nem rohantam volna be vele a kórházba. :)

Kép
andalka
 
 


Sziasztok!
Momoska! Én is decemberben szülök elvileg. A vonalzót úgy teszed be, hogy megcsinálod a pl: babafalván, az elküldi emilben, te meg a profilodban az aláírásnál a hosszabb kódot bemásolod. (2-t kapsz).

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Hány pocaklakót csalogatott ki a hó? :wink:
Sok babó született ma!

Puszi mindenkinek!

eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Sziasztok!

Nyafi! Mi most tartunk 68-as méretnél, de van, amiből már a 74-es kell. :) Persze itt is függ attól, hogy milyen gyártmány. A számozás nem mindig stimmel.

Andalka! Neken is totál más életet hozott az anyaság, mint annakelőtte (pörgős, bulis, minkamániás, önpusztító).És magam sem gondoltam, hogy ennyire fogom élvezni ezt a nyugis szerepet. :)

Babák hogy viselték a havat? Gézu 3x fél órát aludt napközben. Ennek eredményeképp délután 5-kor már totál nyűgi volt. Így 6-kor fürcsiztünk, fél 7-kor már aludt. Persze 2 órán keresztül nagyon zaklatottan aludt, 10 percenként mentünk simizni, puszilni, hogy megnyugodjon. Már úgy voltam vele, hogy ha így folytatja, akkor éjjel magam mellé veszem. Erre nem került sor. 9-től már egész jól aludt. :D

Pocakosok? :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Kép
majaeszti
 
 


Bocsánat, egyelőre újfent a vonalzót próbálom idekeríteni

Kép
majaeszti
 
 


most ilyenkor mi van?

Kép
majaeszti
 
 


Szia majaeszti,

segítek a vonalzóval.
Ha megcsináltad a vonalzót, akkor adott neked egy html és egy BB kódot. A babanetben nekem a BBcode-ot fogadta el.
SZóval nem a linket kell bemásolnod és nem ide, hanem az általuk adott kódot.
Felül a Segédletek melletti nyilat megnyomod és kiválasztod a Prfil-t. Ott lemész az aláírásig, és ott beszúrod a BBcode-ot (betű, számok, kacsacsőrök,stb.), és utána alul elmented. Onnatól fog működni neked. Ha még kell segítség, csak szólj!

SZia, eszty

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


sziasztok

dolli úgy látom rebeka pont úgy növekszik mint géza baba? ő is 68-as ruhákat hord most.
nekem azt mondta a dokim,hogy csak 2 évesen kell elöször arra gondolni ,hogy nem túlsúlyos e a gyerek, addig nem...amúgy is leadja majd,amint mozogni kezd...
mi most betegek vagyunk: manónak 38 a láza,remélem nem megy feljebb,attam neki már panadolt.

bkriszti
Kép
brinza
 
 


Brinza! Akkor megnyugtattál. Mostmár végleg! :)
Szegény Rebeka! :( Jobbulást neki! Most először vagytok betegek? Hogy viseli? Nekem őrült parám ez a betegség. Szerintem vele együtt fogok sírni!

Most is épp kibuktam. Hullafáradt vagyok, mostanában nem tudok aludni éjjel, a délutáni alvásánál próbálok meg én is kicsit ledőlni, de két napja nem nagyon alszik csak félórákat napközben (ezt kb háromszor egy nap), és sokat sírdogál (persze mihez képest sokat, azt hiszem, nem panaszkodhatok, mert alapvetően nem sírós baba). Remélem, csak az időjárás. Nála, és nálam is. Én sem vagyok hisztis fajta! :) Asszem! :wink:

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: