Új privát üzeneted érkezett!

Zsutita!

Anyós frankó, merész,bevállalós. Nem gyenge. Huuu. Ehhez kell kötél bőven....
Elvinni a gyereket, mert? Ki ő? Az 5hetest?? Hihhi, anyám csodatündér imádom, szivét lelkét kiteszi zsebiért de egy fél éjszakát nem mennék el itthonról(mert mi együtt lakunk)és hagynám vele, de csak azért mert a kicsikém igényel. Nem marad holmi mamákkal, papákkal, meg bárkivel. Rövid ideig igen, de aztán anyázik...jó értelemben :lol:
Mondjuk anyunak simán itt hagynám, ha lehetne.

Jó éjt.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Zsuzsita!
Nagyon igazad van a Szindivel kapcsolatban!Tényleg elöbb kelett volna küldeni.Egyébkénnt az alsós tanárral azóta is nagyon jó a kapcsolatunk szoktunk beszélgetni,és ő akkor sem és most sem látja a problémát szerinte 100%hogy a szindi nem diszlexiás!!
Viszont utál tanulni,és abszolult nem figyel az iskolában semmira,egyszerüen nem érdekli,és a rossz jegyek sem érdeklik,sőt ez a vizsgálat sem érdekli!
Nagyon sokat beszélek vele erről,csak hiába!
Viszont már szerelmes,a szerelme képeit nagy előszeretettel rendezgeti,jobbra -balra,sőt kereteket is gyárt neki,na szerintem itt van a kutya eltemetve....
Látás hallás vizsgálat már megtörtént!Mert én tényleg azt hittem,hogy süket mert a tv-t amai napig ordittatja,biztos voltam benne,hogy nem hall,de a doki megcáfolt...
Vendég
 


Gyereket elvinni:
Soha nem engedném senkinek,egy órára sem,még most sem engeném a Szilvesztert senkinek,amikor olyan pici volt mint a tieitek akkor még anyámnak se adtam oda annyira sem,hogy az utcánkba sétáltassa babakocsival.Csak én!!!
Vendég
 

 
 

Sziasztok

Hát nem semmi az anyos és rokon témában leírt dolgaitok. De én a kórház patológiáján eltöltött 3 hét alatt rájöttem, hogy nekem jó anyósom van. Mikor mások elmondták ill. itt most ti is leírtátok hogy milyenek hát azokhoz képest egy angyal. Mi már korábban is otthagytuk nála 1-2 óra felvigyázásra Ákost, és most az ünnepek előtt otthon a szüleimre is, főleg apukámra, nagyon jól elvoltak, kivéve apukám dereka, mert ekkor már Ákos felnőtt segítségel de ment és egész nap leste a nagyapja a kívánságát e téren.
De egyébként én csak anyukámra, apukámra és az anyósra hagyom ott. A sógoromék is felajánlották hogy ha szükséges vigyázznak rá, de ott a lassan 4 éves keresztlányunk miatt nem hagynám 1 másodpercet sem. Rendkívűl irigy, és ki tudja hogy e miatt mi mindenre lenne képes, amit Ákos kezébe adnak játékot azt ő fél másodpercen belül elveszi tőlle hogy az az ővé. És elmegy duzzogni, hogy nem vele foglalkoznak, Ha meg kedves Ákoshoz akkor meg csak úgy jók a dolgok ahogy azt ő akarja, még akkor is ha az Ákosnak nem az. De az bizti hogy éjjszakára nem hagynám ott senkinek. De végülis az anyósnál is csak akkor hagyom ha nagyon muszály, mert sokmindent nem enged meg neki amit viszon mi igen, nagyon nagyon korlátozza, főleg azt imádom mikor azt mondja hogy ő tudja hogy Ákosnak mi a baja, és szegénykémnek épp ellenkező baja van. De nála egyébként nagy szó hogy ennyire elvan vele, mert a sógorék 2 már nagykorú és a lassan 4 éves lányára összesen nem vigyázott annyit mint Ákosra.

Bocs hogy hosszúra sikerült

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Jó reggelt!

Bárány mivel tegnap el is felejtettem reagálni, most megteszem. Szindi elmondásod alapján látatlanban tök okos. Meg a képei alapján is értelmes és szép, nem hibádzik nála semmi. Szerintem.
A szerelem, hát az nagy úr!!! Ugyebár nem rég voltam én is olyan szerelmes mint Szindike (meg biztos ti is) és hát ha rágondolok frissen élnek bennem az emlékek, még ha nem is végződött minden kapcsolatom jól. Megértem Szindit teljesen a szerelem mindenek előtt. Probáld neki ugy hogy ha okos lenne, tanulna akkor több esélye lenne, főleg ha a fiú jó tanuló akkor könnyebb ezt bemagyarázni neki.
De van egy tanárnőnk majd ő hátha okosabb. :)

Erika!
Majd bepisiltem a nevetéstől amikor olvastam: ki tudja hogy e miatt mi mindenre lenne képes, hát ez tetszik, és tudod hányszor teszem fel én is ezeket a kérdéseket...huuu. Főleg ha tudom hogy egy vadabb és nagyobb gyerekkel kerül össze. Rosszul is vagyok.
Érdekes, mert én pl.ha egy kisebb babával haverkodunk akkor nem hagyom hogy pofonvágja meg megszorítsa...stb.én vagyok az anyja és én inkább leállítom mielőtt kárt tesz valakiben, de miért nem cselekednek hasonlóképpen az anyukák többsége?
Én nem cssípázom, ha vadidegen lurkók tömkelege fogdossa a kezét pl.buszon, vásárkáskor, meg a játékait. Ha ezt megengedtem volna eddig már több százezrek fogták volna meg a játékait meg a kezét ami utána mind a szájába kerül és én itt konkrétan a veszélyes betegségekre gondolok, vagy arra hogy idegentől akár személy akár egy érintés miért legyen beteg minden héten? Nincs szükségem ennyire, elég ha itthoon a földön csúszik mászik meg felesz a földről mindent...stb ugyhogy én szoktam szólni, hogy nem kell halálratapizni semmijét. Állandóan ölbe, meg fogdosni, minek? Szeretni kell nem nyomorgatni nem?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


:D
Vendég
 


:?:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Ezt azért küldtem mert ,mert irtam egy kisebb regényt,csatoltam hozzá egy képet,és amikor küldeni akartam valami error volt.Így nem ment át az irományom,se a kép.Ez egy próbálkozás volt rögtön utánna,ez persze elment...
No mindeggy,az irományt már nem ismétlem meg de itt a kép! Kép

Hát ez egy másik kép,azt nem találtam!
Igy néz ki egy gyagya gyerek?????
Vendég
 


Most hogy nézem elég rossz kép,de ilyesmiket(is)szokott anyám csinálni,Nszöke ezt neked üzenem!!
Vendég
 


Most hogy nézem elég rossz kép,de ilyesmiket(is)szokott anyám csinálni,Nszöke ezt neked üzenem!!
Vendég
 


OK! Értem! Hallod ez vicces: így néz ki egy gyagya gyerek...
jót nevettem. Tiszta dinka vagy! Ezt jó értelembe mondom. Hogy jó duma volt!!!

Tökre tetszik a kép!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Köszi egyébként szeretek "jó fej"lenni csak nem mindenki eszi a humort....
Vendég
 


Sziasztok!

Bárány
szép a kicsi-nagy lánykád!!!!!!!!!!

Nszoke
szerencsére nem igazán szokták fogdosni Ákost, Úgyhogy nálunk ilyen vész nincs, inkább ő nyalogat mindent, pl. valamelyik nap bementünk a TESCO-ba, bele ültettük a taligába, és ő egyből azt nyalogatta, de szerencsére nem sokáig, mert utána rögtön törölgettem és inkább nézelődött.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Ma még nem volt senki??????????????? :shock:
Ja mindenkit elvitt a jóidő.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Az más! :P

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Na de attól hogy nincs senki akkor teszek fel egy jópár régi képet.
De kicsinyíteni nem tudtam, már mondtam nincs mivel!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Nahát, felsem tudok így tenni, mert 600szor 600as lehet max. Akkor mindjárt feltelapítem a képszerkesztőt és majd utána, de délutánnál előbb nem lesz belőle semmi. :?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Milyen jól eltársalgok magammal :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Szia Nszoke!

Én már nagyon várom a képeket!

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Csajok még senki nem ment haza???????
Már sötétedik :lol:
A tesóm gépén csináltam meg a képeket, egy pár darabot teszek fel!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Kép

Kb.3hetesen.

Kép

Ekkora vagyok Apa kezéhez képest

Kép

Ime egy koraszülött baba.

Kép

nagyon alszok.

Kép

Közeli.

Kép

Már a szemem is kinyitom...

Kép

Először Apa karjaiban.

Kép

Anyapuszi.

Kép

Átköltöztem az utógondozóba!!!!!

Kép

Anyával.

Kép

Anya szeretget.

Kép

Még csukott szemmel.

Kép

Egy kis nosztalgia!!!

Kép

Megyünk keresztelkedni.

Kép

Anya karjában keresztelnek.

Kép

Keresztszülők kezében, apáék hátul.

Kép

Nyaralok.

Kép

Nagyon alszunk.

Kép

A Mama állandóan etet...

Kép

Dédivel.

Kép

8hónaposan.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Na kész is!
Bocsika hogy ennyi!

Hooooooolllll vagytoooooook????

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Nszoke
nagyon aranyos a pici lánykátok!!!!!!!!!!!!!!!!!
milyen picike volt, Istenem olyan jó nosztalgiázni,
nekem is itt van a gépnél az a fotó amit a születése után csináltak róla a klinikán (mert apa akkor még otthon volt és már rohant hogy láthassa az ő kicsi fiát - előbb hallotta a hangját mint a babát) és én ezt a képet napjába kitudja hányszor megnézem, az az első pillanat mikor megláttam azért érdemes élni és azért ami utána jön.
Nszoke köszi a képeket! Ilyenkor mindig majd el sírom magam, az emlékeken. Kár hogy az ember ezt a pillanatot az életében csak 1x éli át. Ezért is szeretnék én még 1x pocakos lenni, és azért ami utána jön!

Sziasztok

Erika

Ui: és nagyon remélem hogy 20 év múlva is így fogom gondolni

Kép

Kép
erika13
 
 


Egy anlgaii etegyem ktuasátai szenirt nem szímát, melyin serenrodbn vnanak a bteűk egy szbóan, az etegyeln ftonos dloog, hogy az eslő és az ultosó bteűk a hölyeükn lneegyek, A tböbi bteű lheet tljees összevabisszásagn, mgiés porbléma nlkéül oalvsahtó a szveög. Eennk oka, hogy nem ovallusk el mniednigyk bteűt mgaát, hneam a szót eszgébéen ltjáuk.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Szia!

Meddig tartott míg ezt így leírtad? Mert elolvasni tényleg nem volt gond, csak kicsit furi volt a betűk össze visszasága.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!!
Mi a városligetben voltunk,és a közlekedési múzeumban,már ebédre itthon voltunk,csak aludtam egy kicsit.Engem nagyon kifárasztott.
Nszöke,annyira picike volt Málna nagyon édi,olyan szerencsés vagy hogyí ilyen szép nagycsaj lett belőle.
Talán ennyire picike kis korababát nem is láttam még ...
Nagyon aranyos,és szép. Kép

Ezt a kisfiam fényképezte ma.
Vendég
 


Tudod Erika én nagyon sajnálom hogy nem voltam egy igazi pocakos. Nem éltem át mindent a pocakommal, nem voltam igazi kismama. Ott volt és kész. Félreértés ne essék nem szívtelen voltam, csak ugy voltam vele mit kell simogatni, puszilgani...stb. ez a rendje hogy ott van, majd ha kint lesz foglalkozunk vele. Mosmár tudom mit vesztettem akkor, ha még egyszer terhes leszek becsülni fogom az első perctől a pocakom és benne a babám. Minden perced kihasználok hogy törödhessek vele a hasamba is. Bánom nagyon hogy Málnával nem foglalkoztunk eleget és még nem is lehettem annyit terhes mint kellett volna. De kint pótoltam mindent és pótolom is amíg élünk.
Szoktam azon gondolkozni, hogy az embrerrel talán azért történnek a szomorú dolgok, hogy átértékeljen bizonyos dolgokat az életében. Amiről azt hisszük nem is fontos igen is az. Ezért keményen megbüntetnek minket.

Mint írtam régebben pont neked, hogy én utálom hogy hipphopp terhes leszek és fiatal vagyok, tiszta örült is voltam, a terhességet is félválról vettem. Mi bajom lehet kérdéssel? Majd szülök és csá. Semmi nem érdekelt a terhességgel kapcsolatban. Ne ugy értsd hogy orvoshoz nem jártam vagy ilyesmi, de pl.nem vettem könyveket, nem tanulmányoztam a lehetőségeket, ilyesmi. És tessék jól megkaptam az élettől a "felelőtlenségemet". A mai napig büntetésnek könyvelem életemnek ezt a részét és mindazt ami rossz történik velem. Mind kemény lecke és ha rágondolok akkor a szemembe könny csordul. Megváltoztam. Amióta Anya lettem ilyen áron, mert azt az időt a legnagyobb ellenségemnek sem kívánom, más vagyok, egy új ember... de jobb ember.
És Nagyon BOLDOG!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Noémi!
Hát ez fantasztikus!!! Milyen kis tündérke volt már akkor is! Ugye 27 hétre született, ha jól emlékszem? Bűbájos! Még én sem láttam ilyen pici babát, a harmadik képen olyan, mint egy kis madárfióka (ugye nem baj, hogy ezt írom?) és annyira örülök hogy ilyen szép egészséges nagylány lett belőle!!!
És igazad van, az ember a sok szomorúság árán átértékeli a dolgokat, és ami addig nem számított igazán, onnantól kezdve az lesz a legfontosabb az életében. Én is rácsodálkozom a mai napig, mennyire megváltoztam, mióta gyermekem van, régen még azt sem gondoltam volna, hogy egyáltalán férjhez megyek, nem hogy gyerek! És hálát adok a sorsnak, hogy így alakult, és most itt vagyok, egy csodálatos, imádnivaló férjjel, aki engem is imád (nem utolsósorban!) és egy tüneményes kislánnyal, aki a miénk!!! Most tudom, mit veszítettem volna, ha nem így alakul.
Megértem az önmarcangolásodat is, hogy nem törődtél eléggé a pocakoddal és egyszercsak ott volt Málna. De most már ne gondolj erre!
Nagyon köszi hogy feltetted a képeket és megosztottad velünk eme intim pillanatokat.

Bocs hogy most nem írok többet, de Geszti hiányol... Lehet hogy még este a fektetés után visszanézek.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Nem tudom mi volt ma, de eddig nem engedett be a net. Na mindegy, itt vagyok!!!
Ma tényleg tök jó idő volt, bár mi nem mentünk nagyon kirándulni, mert most kezdek gyógyulgatni.De azért sikerült ablakot pucolnom.Anyukám mondta is, hogy nem ez a leglightosabb gyógymód, de volt kedvem hozzá.
Na mindegy, nem erről akarok írni. Hanem a képekről.
Noémi! Csodálatos volt látni, hogy abból a kis pirinyóból milyen szép nagy baba lett.Nagyon nehéz lehetett neked az első idő, de ne hibáztasd magad. Valami miatt neked is rögös úton kellett végig menned, egy próba volt, és Te sikeresen vetted az akadályt. Málna biztos érezte a szereteteteket, hiszen a képeken is látszik, milyen szépen fejlődött.
A felkészületlenségről pedig csak annyit, hogy én se voltam egy könyvmoly a terhesség alatt, én is lazán vettem.Jól voltam, és élveztem.Nem tudtam, hogy mi zajlik bennem, bár az utolsó két hónapba már elég sokat foglalkoztunk vele. Én rengeteget énekeltem neki, közbe simogattam a hasam, és esténként az apja beszélt hozzá, de szerintem egyikünk sem fogta fel igazán, hogy bent egy ember van. És mi vár még ránk!
És megszületett, és azóta átértékelődött minden.Ami addig fontosnak tűnt, az azóta századrangú lett.Mert ő az életünk értelme, hogy rendes kis csávó legyen.Értitek, nem ragozom.

Még lehet, hogy jövök(ha enged a gép), de most megyünk fürödni.

Sziasztok

Kép
zsutita
 
 


Értelmes az utolsó mondatom!!!

Kép
zsutita
 
 


Sziasztok!

Tök arik vagytok!!! Zsutita az írásodról jutott eszembe hogy én is inkább az utolsó 2hónapban foglalkoztam volna vele amikor is komolyan baba, mert bár a fogantatástól számít, de én ezt akkor nem tudtam értékelni, s mivel hogy korábban jött ez ugye így kiaradt, ezért rossz egy kicsit. De már elfogadtam mindent. fel is dolgoztam, de megérteni sosem fogom, hogy miért történnek ilyenek, miért velem, miért nem tudnak segíteni...stb.
Viszont emelt fejjel nézek előre és nem hagyom megtörni magam, mindig is kemény csajszi voltam...próbálok maradni is.

Erika!
Ez azoknak a "kutatóknak" a mondata volt ugyhogy csak bemásoltam, de fogok próbálni ilyet írni.

Mamy madárfióka :lol:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Noémi!
De ugye nem harizol a madárfióka miatt??? :roll: Jó értelemben gondoltam, olyan kis esendő, akit a szülei táplálnak. Szóval érted...
Tényleg nagyon aranyos volt, és látszik ahogy fejlődött, mennyire szeretitek.
A kicsavart szavakkal kapcsolatban még azt akartam írni, hogy amikor olvasni kezdtem, először megdöbbentem, hogy ennyire elírod a szavakat?... Mert velem is előfordul hogy összecserélem a betűket, de itt minden szó ilyen volt, aztán ahogy olvastam tovább, már rájöttem a turpisságra... :wink:

A terhesség alatt én eléggé parázós voltam, megmondom őszintén, mivel itthon voltam a kezdetektől fogva, végigolvastam mindent a neten, amit találtam, és ugye milyen az ember, állandóan csak a rossz dolgokat találtam meg, (ilyen érték ennyi, olyan érték annyi, mi van ha nem annyi, mi van ha ezt érzem, mi van ha azt érzem, stb. nem kell ragozni gondolom). Szóval én állandóan paráztam hogy minden rendben legyen. Az amniocentézisre nem mentem el, mert féltem az 1 %-os vetélési kockázattól, pedig ajánlották mert 36 éves vagyok. De én ÉREZTEM hogy a babám egészséges, és nem voltam hajlandó kitenni ennek a szörnyű tortúrának. És hálistennek igazam lett. Áh, szóval teljesen zizi voltam, folyton magamat figyeltem, amikor mozgott akkor azért, ha nem mozgott akkor azért, tiszta ideg voltam ha órákig nem mozdult meg, aztán persze a dokim lecseszett, hogy mit húzom fel magam, elvégre neki is kell egy kis pihenő (mármint a babának), nem mozoghat állandóan. Esténként csak akkor tudtam elaludni, ha éreztem legalább egyetlen pici mozdulást, az éjszaka közepén néha felriadtam, hogy miért nem mozog, feküdtem a sötétben és már a bőgés kerülgetett, és forogtam egyik oldalamról a másikra, amíg meg nem mozdult végre, stb. Jaj szörnyű lehettem, nem is tudom a férjem hogy bírt ki...
Na erről ennyit, a lényeg hogy mindannyiunknak szép és egészséges babócája van!!! Ennél több nem is kell!!!!

Jó éjt lányok!

Kép
mamy
 
 


Szia mamy!

Miért voltál otthon az első perctől kezdve? Csak azért kérdezem, mert a védőnőnél taliztam egy csajszival, aki sokkal későbbre várta a babáját, és mondta, hogy nem dolgozik, mióta megtudta, hogy terhes. Lehet, hogy te vagy?

Noémi!
Tök jól fogod fel a dolgokat, tényleg kemény csajszi vagy! De így is kell!

Na jó éjt mindenkinek!!!

Kép
zsutita
 
 


Mamy dehogy haragszom!!! Nem vagyok egy sértődős típus, inkább őszinte és letisztázom ha valami gond van, de nem "duzzogok".

Klauszka megint elillant, de ma Bárány és Erika sem volt sokat, vagy én voltam többet... :roll:

na mindegy!

JÓ ÉJT MINDENKINEK!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Én voltam tegnap!!
Ma is vagyok visszaolvastam ,mégegyszer megnézwegettem Málnát,annyira tetszik abban a hatalmas pelusban(gondolom a legkisebb).
Olyan jó neked,hogy minden rendben van vele!

És most vetten észre amit írtál tudod az-az összevissza szöveg!!
Akkor az mindeggy,hogy milyn sorrendben vannak a betűk?
Csak az első meg az utolsó legyen a helyén?
Vendég
 


Hello!!!!

Aha mindegy a betűk sorrendje. :lol:
Jól elszórakozom!!!!!

A pelus eleinte 0-2kiloig volt, speckó be kellett szerezni, ami a képen van az 2-3 kiloig van ;)

a héten annyi felé kell mennem azt sem tudom mikor menjek...utálommm.
Szervíz, suli, orvos...stb. :evil:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Noémi!
Hát még egyszer el kell mondanom, bűbájos a kicsi Málna a képeken, akármennyire picike is, látszik rajta az élni akarás és az erő. Amit ti megsokszoroztatok, és ezt érezte is. A pelus nekem is feltűnt, hogy majdnem a nyakáig ér, istenem!...

Lányok, az lenne a kérdésem, mivel nektek már nagyobb babócátok van, a hozzátáplálást hogyan kezdtétek? Én most kezdem Gesztinél mert úgy érzem nem elégíti ki a tejem, eddig minden éjszakát átaludt, és ma éjjel megébredt és éhes volt, meg szerintem nem gyarapodott eleget az utóbbi 1-2 hétben. Tudom, ilyenkor lelassul a gyarapodás, de én mégis azt gondolom, ezzel nem árthatok neki.
Tegnap kapott először silac-ot de csak pár kanállal, ma délelőtt meg hipp bio gyümölcspürét, őszi-banán. Ez utóbbi nagyon ízlett neki!!! Majdnem a fél üveggel betermelte.
Akarok neki csinálni sütőtökpürét majd január végén, amikor betölti az 5 hót.
Van valami jó tippetek, ami bevált, persze tudom hogy ez egyéni dolog, de azért kíváncsi lennék rá.

Kép
mamy
 
 


Zsutita!
Azért voltam itthon, mert az előző terhességem sajnos nem sikerült, és úgy döntöttünk, hogy nem kockáztatunk. Nekem hormonális segítség kellett, hogy teherbe essek, sűrűn jártam dokihoz, stb. Ezért jobb volt, hogy itthon voltam, fantasztikus volt a nyugalom, és ez nagyon sokat számított! Sajnos a munkahelyem eléggé diliház, főleg az év elején, ezért pont akkor nem lett volna szerencsés munkába járnom. Így aztán otthon sokat pihiztem, aludtam, sétáltam, stb. egyszóval nem stresszeltem magam. És ez nagyon jó volt!
Melyik védőnőnél voltál? Én a terhességem elején még Kőbányára tartoztam, a Kerepesi úti rendelőbe. De március óta itt lakunk Zuglóban. De remélem, már nem sokáig!!! Alig várom már a költözést a saját lakásunkba!!! Ami még épül, de reméljük hogy legkésőbb őszre költözünk!!!

Kép
mamy
 
 


Zsutita!
Azért voltam itthon, mert az előző terhességem sajnos nem sikerült, és úgy döntöttünk, hogy nem kockáztatunk. Nekem hormonális segítség kellett, hogy teherbe essek, sűrűn jártam dokihoz, stb. Ezért jobb volt, hogy itthon voltam, fantasztikus volt a nyugalom, és ez nagyon sokat számított! Sajnos a munkahelyem eléggé diliház, főleg az év elején, ezért pont akkor nem lett volna szerencsés munkába járnom. Így aztán otthon sokat pihiztem, aludtam, sétáltam, stb. egyszóval nem stresszeltem magam. És ez nagyon jó volt!
Melyik védőnőnél voltál? Én a terhességem elején még Kőbányára tartoztam, a Kerepesi úti rendelőbe. De március óta itt lakunk Zuglóban. De remélem, már nem sokáig!!! Alig várom már a költözést a saját lakásunkba!!! Ami még épül, de reméljük hogy legkésőbb őszre költözünk!!!

Kép
mamy
 
 


Hmmmm... bocsi nem tudom miért ment el 2x.

Kép
mamy
 
 


Sziasztok

Bárány
nagyon jól néztek ki a képen, csak az a kár hogy a párod eltakarja az arcát

Egyébként én sem olvastam jóformán semmit a terhességgel kapcsolatban v. a babázással, pedig megrendeltema babamagazint és néha megvettem a kismama magazint is.
Én már (nektek lehet hogy fucsa) de én már a legelejétől beszéltem vele - velük - vagyis mikor még csak a petesejtjeim-hez beszéltem, hogy minnél többen legyenek, hogy szépen érjenek, aztán leszívás után hogy ügyesek legyenek a kisfickók és utána a megtapadáshoz, és utána a babócához, én végig így beszéltem hozzá - hozzájuk, és szerencsére meg is lett az eredménye.
És remélem hogy a kistesónál is ilyen eredményes lesz a beszélgetés. Pénteken délelőtt megyek a dokibácsihoz a Kaáliba megbeszélni a dolgokat és nagyon remélem hogy a cukor eredményeim is jók lesznek neki, habár az éh. érétkek kicsit magasabbak (de csak 1 csillagosak - szerintem ez még elmegy)

Mamy
gyümilét adtál neki, nekem nagyon szerette - szereti. A sütötököt az üvegeset eleinte szerette főleg az almásat, de azt amit én csinálok azt valahogy nem szereti, és szerintem adhatsz neki sima vízben főtt krumplit is szűrőn áttörve és a saját levével felhigítva.

Sziasztok

erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!!
Akartam képeket felrakni de valamiért semmit nem enged,azt mondja :a fájl tipusa nem megfelelő,közben ugyan az mint eddig,na mindeggy,csak Erikának akartam a férjecskémről mutatni olyan képet ahol látszik az arca.
Mamy,szerintem is jó ha gyümölcsel kezdenél,utánna sütőtök,krumpli,sárgarépa,lehet hogy rosszul emlékszem de mintha konzerv kaja már lenne 4 hó-tól!!
Én bevallom már két három hetes koruktól mindent adtam nekik,a tápszert joghurtal sűritettem,adtam vaniliás krémtúrót,főzeléket,jézusom,már nem merném mégegyszer így csinálni...
Vendég
 


Sziasztok

Bárány
te nagyon merész voltál akkor etetés terén!
Én nem mertem volna olyan hamar!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!!!!

Én is adtam neki mindent elég hamar. 3hónap után. muszáj volt mert tápszeres volt 2hónapot kapott lefejt anyatejet, de mivel olyan goros volt, hogy sugárba jött ki belőle a híg cucc, a doktornő mondta sűríteni kell a kajáját. Azaz burgonyával. Utána adtam neki almát, paradicsomot, sütőtököt. Mindent. nyomtam bele és 5hónapos kora óta tápszert sem látott. Mivel kijött belőle, akkor minek erőszakoljam bele??? Viszont a gyümölcsöt zöldséget, főzeléket jóizűen ette. A nagy titok az édesanya érzi mi jó és mi nem a babájának. Nyugodtam adtam neki mindent, mert megtanultam hogy ha valmi nem jó azonnal kiütésesek lesznek, pöttösek, piros pöttyös, mint az allergia. Eleinte csak keveset adjatok nekik. 3-10kanálig, ha minden rendben, akkor másnap emelkedhet az adag és így tovább. Lehetőleg 2napig egy dologgal megimertetni aztán 1hét múlva újra megkínállni ugyanazzal. Látni fogjátok hogy bírja e a kicsi szervezete, de fogja bírni ez tuti. Kivéve hacsak nem olyan allergiája van ami az életben később is lenne, vagy kialakulna.
A tiltott kaját viszont tényleg ne adjátok!!!! Én a tejjel 11és fél hónapos koráig vártam, de nem is szereti igazából, a fehérjét, joghurt, sajt formájában kapja. sok zöldséget gyümölcsöt főzeléket, leves és savanyút eszik. Utálja a kenyeret a pékárut és a tejet. Bár mostanában kb 1hete 2deci kakaót, forrócsokit, macikávét nyomok bele és langyosan fogyassza reggel. Imád enni amióta megszületett, ugy nyelte picibabaként is a tejet hogy csak na. Szerencsém van, mert láttam ám én is olyat aki nem akart enni. Hát nem lehet könnyű. Már a hozzátáplálástól változatos legyen az étrend mert egyoldalú lesz a táplálkozása. Én lekorlátoztam magam eddig, hogy kajaidőben itthon legyünk, hogy mindeig megetessem azzal amivel kell, de most szerencsém van, mert ha délelőtt és délután nem kap gyümit akkor ott áll az étkezőnél a gyümölcskosár előtt és kunyizik, hogy kell neki. Szóval mindenevő.
De mindenki saját belátása és biztonsága szerint cselekedjen...

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!

Noémi!
De aranyos lehet Málna, ahogy a gyümölcskosár előtt kunyizik... :D
Nagyon szépen köszi neked is és mindenkinek a tanácsokat! Mondjuk te speciális helyzetben voltál, a koraszülöttsége miatt, de nagyon nagy szerencsétek volt, hogy már a kezdetektől nagyon szerett enni. Gesztikémnél sincs gond az "evőkéjével" nagyon szeret enni, élvezettel eszik, ahogy a párom mondja, ugyanis szopi közben szuszog, nyögdécsel, hatalmas levegőket fúj ki és szív be, szóval nem csöndben eszik, hanem mindenféle hangokat ad ki. Nagyon aranyos... :lol:
Én ma adtam neki gyümölcspürét (asszem ezt már írtam), és délután is kapott pár kanállal uzsi gyanánt, nagyon tetszett neki, ahogy rájött, hogy ez nem is olyan rossz. Szeretnék még adni neki sárgarépapürét és almát, olyat ami 4 hós kortól adható.
Sinlac-ot is kapott ma este, úgy rábukott, hogy csak na. Nem adtam sokat persze, csak abból is pár kanállal. Utána még jóízűen cicizett is és most tettem le aludni.
Viszont azt hiszem, hogy a tejpéppel várni fogok. Vettem a múltkor Milupa vaníliás tejbedara pépet, de asszem nem adok neki, majd csak 6 hós kora után bontom fel. Mert azért a tejes cuccokkal valóban vigyázni kell. Szerintem semmi baja nem lenne tőle, de mégis. Bár a családban senkinek nincs allergiája, egyedül a párom anyukája érzékeny a tejre, de nem allergiás, csak megfájdul tőle a hasa, ezért nagyon ritkán iszik tejes dolgokat, vagy pl. a tejfölt is kerüli. Pedig imádja... szegény.
Visszatérve a babakajákhoz, nem emlékszel véletlenül, hogyan készítetted az almát, sütőtököt, burgonyát? Gyűjtöm a recepteket, hogy jó változatos legyen Gesztikémnek.
Na a lényeg, hogy mégegyszer köszi a tanácsokat, nagyon aranyos vagy!

Bárány!
Hű te aztán tényleg merész voltál, 2-3 hetesen krémtúró?... :roll: És miért adtad már ilyen korán? Volt valami oka? Na de ez is egy példa arra, hogy egyes babáknak semmi bajuk nem lesz az ilyesmitől, persze biztos van egy pár baba akinek igen. Amúgy nem volt problémájuk tőle, hogy ilyen korán kaptak tejes alapú dolgokat meg főzeléket?

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Gyönyörű napunk volt ma, rengeteget levegőztünk. Nem is volt ma időm még netezni. De most itt vagyok!

Mamay!

Én is a Kerepesi útra jártam Tóthné Ágihoz? Akkor Te vagy?Nem vagyok benne biztos, mert elég rossz a memorim, de lehet, hogy taliztunk, mert én elég sokat jártam oda az utolsó hónapokba. Két hétig 2 naponta jártam vérnyomást méretni, mert a dokim javasolta, pedig nem volt gáz, de mégis jós lett belóle. A toxémia, de az másik sztori. Na meg sokszor voltam úgy, hogy szaladtam a védőnőhöz, mert egy napig nem éreztem mozogni Bazsit. Irtó lusta pocaklakó volt. Keveset ficánkolt, na ezt idekint bepótolta. Tényleg rohantam a rendelőbe szívhangra, és amint elkezdte keresni, egyből "szaladt" előle. NAgyon nem szerette az UH-t, mindig kergették a dokik.Már ameddig volt helye. Mi pl ezért nem voltunk 3D-sen, mert azt mondtam, ha ennyire utálja a kötelezőt, akkor mért tegyem ki egy 30 percesnek csak azért, hogy láthassam az arcát.Legalább meglepi lesz.
Kaja! Nekem mivel elment a tejem apukám miatt, 2 és fél hónaposan kezdtem a gyümiket, és imádta. Én nem vagyok híve a konzervnek, amit lehet, megcsinálok neki. A gyümit is én turmixoltam, először banánt, almát és barackot kapott(hát az most nincs). Egy kis forralt vízzel hígítottam, hogy vigye a botmixer. Aztán jött a krumpli, amit nem evett meg magában, így mi egyből répával kezdtük a zöldséget. Szerintem tök egyszerű babának főzni, mindenhez veszel egy szem krumplit, belerakod mellé az aktuális zöldséget, és megfőzöd. Ha kész, mehet a turmixba, a saját főzőlevével hígítva. Egyébként nem tudom a többiek hogy vannak vele, én az első perctől kezdve sózok neki, mert egyébként nem fogadott el semmit. És fűszerezek is. Az első volt a fokhagyma(először csak belefőzve egészbe, aztán már azt is leturmixoltam neki), azóta már van petrezselyem, bors(persze pici), paprika is. És éppen most kezdem leszokatni a külön kajáról, azt turmixolom, amit mi eszünk, mert már nem fogadta el a babafőztöt.
Szerintem azért jó, ha te főzöl, mert hamarabb megszokja a te ízeidet, és nem mű kaján nő fel. Mi konzervből csak a sütőtököt esszük, mert azt utálom, és azt se tudom, hogykéne csinálni. Van, aki főzi a krumplival ugyanúgy, mint a többit, de van aki süti rendesen, és úgy eteti. Nem tudom, én ebben kifejezetten konzervpárti vagyok.
Most mennem kell, de holnap még írok ötleteket.
Ja és Mamy! A talival mi lesz?
Mi minden hétköznap délelőtt ráérünk mostanában.

Mindenkinek jó éjt, puszi

Kép
zsutita
 
 


Hahó,

nem illantam el, csak 0 időm van, 20.-án céges rendezvényre megyünk, ahol átveszünk valami díjat, mert nagyon ügyik voltunk. valamit mondani kell, ezen izmozok napok óta. aztán márciusban előadást is kell tartani, az megint sok munka lesz... ráadásul itt a jó idő, Elcsó ki vágyakozik, nagyokat sétálunk, és már el is ment a nap. nincs is időm mindent visszaolvasni, mert éjjel persze kétszer is kel, ezért nyúzott vagyok, és sietek alukálni. viszont az öltözés: nálunk a termosztát Elcsó szobájában van, és 21-22 fokra van állítva, ezért nincs se melegebb, se hidegebb soha. öltöztetés: body+rugi, vagy body+naci. ha vékony a body, akkor még egy pulcsi is. általában zokni van Elcsón, harisnyát csak ritkán adok rá itt bent. kintre a kezeslábast kapja (utálja felvenni).
altatás: mindig rajtam, aztán felállás és uzsgyi be a kiságyba.
Noémi, azt hittem, szőke vagy!!! mármint amúgy is. :lol:
Zsebi nagyon picike volt, az a pelus a kis hónaljáig ért, édes angyalom... aztán milyen szép és egészséges nagy baba lett a pici, törékeny manóból!!!!
Elcsónak megjött az étvágya, most elég jól eszik. én úgy szoktam neki kajákat csinálni, hogy pl. gesztenyét, csirkemellet, rizst és sárgabarackot turmixoltam össze, ez nagyon nyerő volt. holnap csirkemellet, erdei gyümölcsöt, sütőtököt és krumplit fogok neki készíteni, remélem ez is bejön.
aztán sóskát, krumplit, csirkemellet, banánt és anyatejet. szerintem ezzel sem lesz probléma. mindig megkóstolom, és csak úgy adom, ha tényleg finom.
Ti mit itattok a babával? én eddig a hippes ivóleveket vettem, mert az a bio, de marha drága, és egy üveg már nem is elég Elcsónak egy nap. Vizet mikortól kaphat? vagy vegyek neki inkább hippes teát???
na megyek húnyni, mert a kisasszony mindjárt kel...

K.
Kép
klauszka
 
 


NEm győztem olvasni :lol:

Mamy,, milyen jó egy olyan cicire szuszogó, nagyokat nyelő, és közben morgó édesbébi. :lol:
Az ilyen babáknak gyártott tejbedara meg babakaja szerintem nem tartalmaz tejet vagy olyat ami káros lenne én nyugodtan adnám, de Zsebi nem evett meg semmi mű kaját sajna, csak házikosztot.

Almát reszelve vagy botmixerrel meg őszibarackkal turmixolva, meg én kekszet is csentem bele, daráltat 1almához 1kanállal, hogy jó laza legyen könnyen egye. Csússzannyon(na ezt hogy kell írni? :oops: )
Burgonya saját levével törve és bármivel keverve korának és izvilágotoknak megfelelően.
Sütötök simán lazán sütve, amikor jó szépre sült a szélei majdnem feketék, de nem égett akkor jó. A belét mézzel édesítve(ha nem elég édes)adom. Hmmm imádta. És nagyon egészséges is.


Zsutita nagyon jó hogy saját kaját adsz neki, de a fűszer szerintem sok. Nem most sok, hanem majd ha 20-30éves lesz meg elmulik több is, majd nem tudjátok miért ég a gyomra, miért fáj a hasa, epés lesz meg ilyen meg olyan. Azért keményen dolgoztatják a füszerek a babák belsőszerveit és még nincsenek erre a munkára felkészülve-de ti t udjátok.
Hagyma só ok, de a többi. Mi még ugy főzünk hogy nagyon kevéske fűszer és csak a legszükségesebb aztán a végé a felnőttek fűszerezhetik tovább a tányérjukban.


Klauszka!!
Nem irigyellek, akkor kijutott bőven. De legalább a sok-sok munkáért jutalom is jár. Ti vagytok ebben a legjobbak akkor hogy díjat kaptok? Fotót vagy valamit kapunk majd?
Elcsónak tuti fog ugye??? abban a korban van. :lol:
Vizet már csecsemőkortól, a Norbinak van vagy az Óbudainak, nem is tudom. Narancssárga címkén babafej-humananak, meg szerintem már mindenkinek, d ezek tuti jók. Viszont ennek is pocsbány ize van én forralt vizet lehűtve adtam, azóta amióta elrémisztett a védőnő felesleges már most édes löttyökre szokatni. Már 7hónapos volt és igaza van, legalább nem rohadnak a fogai, meg nem lesz 200kilo a lötyiktől.
Mostanság reggelire valami tejes italt kap, meg ebédre vagy uzsira gyümölcslevet de amugy vizet iszik. Egész nap és csak az oltja a szomját. Szerencsémre.

Amúgy meg tényleg Szőke vagyok!!!! :D
Szőke Noémi :lol: :lol: :lol: lánykorim.

Jó éjt!!!!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


csússzanjon-már rá is jöttem ahogy olvasom :lol:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Mamy,Szindinél pár napos korában kiderült,hogy nem tud folyadékot lenyelni,majd egy-két hét múlva vizygálatokkal is alátámasztották,és nekünk mindent süriteni kelett,de mivel a süritett tápszert utálta(másért sem rajongott),ezért adtam neki minden félét!Úgyhogy kb 3 hónapos korára nem volt olyan kaja amit még ne evett volna,hús tojás,sajt,főzelék,tej.szóval minden.
Szilveszterrel nem volt ilyen nyelési gond,de gondoltam ha a Szindinél bevált nála is beválik a mindenevés,de azért vele ligh-osabban csináltam...
Vendég
 


Ivás:szerintem ásványvizet 0 éves korától szabad adni,hiszen a tápszer is vízből van nem??
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: