Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

SOS!!

Szopizás után Bogi kapja a pótlást. Ehez vettem MAM1-es cumisüveget. De ebből csöpög a tejcsi!! Szinte ömlik a szájába!
Kipróbáltam a Nuk1-est is . Dettó!
Bevágott vagy 50ml a tápból. Böfi semmi.
Addig addig próbáltam böfiztetni, hogy végül orrán száján jött vissza a táp!
Nagy a luk a cumin? Ő eszik túl mohón? Én csinálok valamit rosszul?
Ma már másodszor öltöztünk át, mert az előzőnél is hatalmasat bukott! :cry:
Babás anyukák! Segítsetek!Mi tegyek?

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


tengdi
Fejek én minden szoptatás után, ill. próbálok, de csakk cseppek jönnek! Ha jön valami egyáltalán!
Szegény Bogi! Igazán ügyes volt a szülésnél, utána azonnal nekiállt szopni. Meg is indult a tejcsi még a kórházban.
Most meg anyukája itt nyafog és bénázik! :oops:
Milyen homeos szert ajánlanál, hogy kicsit nyugodtabb legyek??

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


arcsi..nekem AVENT-es üvegem van,abból nem folyik,mondjuk csak nagyon ritán használome gy kis teához...

Ha ennyire bukik és nem látod,hogy mohón eszik akkor inkább többször emeld fel büfizni és lassabban etesd.

Vegyél laktoherb teát..hátha za segit és tényleg akkor sokszor fejjél...milyen a mellszivód????

És a lényeg,ne idegesitsd magad és igyál nagyon sokat!!!!!

Kitartás puszi :lol:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 

 
 

Kedves Marcsi,

én még ugyan az utolsó heteimet taposom, és nincsenek babás tapasztalataim, de küldök neked olyan linkeket, melyek homeopátiás szereket javasolnak a kismamáknak a szoptatási időszakra vonatkozóan.

http://www.csaladinet.hu/index.php?modu ... sid=100415

http://209.85.129.132/search?q=cache:PI ... clnk&gl=hu

Ezt mindenképp nézd meg:

http://209.85.129.132/search?q=cache:5m ... clnk&gl=hu

Remélem segítenek!

Jó babázást,
Rita
szolnoki rita
 
 


Azt megmondaná vki, hogy a terhes vonalzók miért nem jelennek meg a leveleim után????
Vagy ezt állandóan, minden egyes levelem után be kéne állítani? Az úgy elég macerás...

Ti hogy csináljátok? Vmit el kell mentenem?
köszi,
Rita
szolnoki rita
 
 


Sziasztok

Marcsi az első és a legfontosabb amit szoptatás miatt tenni tudsz hogy nem idegeskedsz, mert az nagyban befolyásolja a tej termelődést. Aztán a nagy lyukú cumival nem csak az a baj hogy ömlik a szájába, hanem hogy annyira megszokja hogy nem kell megdolgoznia az evésért hogy hiába lesz tejed nem fog szopizni. Tehát vagy olyan üveget veszel ami kislyuku pl avent. Vagy kanállal eteted vagy pohárból.

Nagyon hamar kialakul a cumizavar, és nagyon nehéz visszaszokni a cicire, hisz ott dolgozni kell érte.

A másik hogy naponta legalább 2-3 liter folyadékot meg kell innod, szopi előtt egy 15 perccel próbálj ledőlni, és csak a szopira koncentrálni.
A másik és legjobb tejserkentő ha legalább fél óránként mellre teszed, és felváltva. Így akkor elkezd termelődni a tejcsi. És utána próbálj meg fejni, de ne keseredj el ha nem jön egy csepp se, mert nekem pl szopi után sosem jött semmi. És még is elég volt a tejcsi, csak elrakni nem tudtam sosem.

És homeós tejserkentőben az URTICA URENS 5 CH nagyon jó, 2x5 golyót kell bevenni belőle. Vigyázz hogy a patikában ne adjanak 15 ch-t vagy 30 ch-t mert az apasztó.

A másik a laktoherb tea. Azzal óvatosan mert van olyan baba akinek hasfájást okoz. De azért érdemes megpróbálni mert amúgy meg nagyon jó.

Aztán az ősi módszerek, alkoholmentes sör, rántott leves, madártej.

De a legesleg fontosabb hogy rengeteg folyadékot igyál. És azért próbálj enni is.

Remélem tudtam neked segíteni.

Nálunk minden ok. Továbbra is vannak jóslók, de hát ugye nem jelent semmit, így simán ki lehet húzni a legvégéig is. Bár azért tegnap délután volt kettő ami igen csak fájt.
Éjszaka is felébredtem rá, de aztán el is múlt.
Gondolom a hidegfront miatt.

Rita a címet a profilodban kell bemásolni oda ahol van olyan hogy egyebek vagy valami ilyesmi, aztán pedig mentés, és utána akkor mindig megjelenik az írásod után.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Lányok akik már szültetek. Meg mondanátok hogy mennyi ruhát vittetek be a kicsinek a kórházba? És textil pelust is vittetek? Mert a kórházi cuccom kész van, de ezekből még szeretnék még bepakolni.
Pelenkát, popsitörlőt tettem be amúgy is.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Jó reggelt,

Marcsinak még vmi: van egy ingyenes kiadvány, amit a netről is le tudsz tölteni, illetve akár kinyomtatni, sztem nagyon hasznos, ezt én is elmentem magamnak.

http://www.springmed.hu/pdf/1239058510.pdf

Viccvucc: köszi :lol: , a Luca nevet férjem választotta. Ő abszolút fiút várt, elképzelni sem tudta, hogy kislány lesz, aztán amikor benyőgték a 19. héten hogy lány, lefagyott 1 percre, úgy kellett újraindítani... :D Aztán közölte, hogy akkor ő választja a nevet, így lett Luca, de nekem is nagyon tetszik, listás név volt nálam is!

Gabi köszi, beállítottam a profilomban mindent.

Szép napot,
Rita

Kép
szolnoki rita
 
 


Sziasztok!

A folyt. köv. következő részével szerettem volna már korábban is jelentkezni, de hogy ne legyen egyszerű az életünk én bárányhimlős lettem!!!
:)
Az oviban volt május elején bárányhimlős, s bár Benedek nővérét már másnap nem vittük, én valahogy megkaptam. Hát mit mondjak, nagyon hiányzott. És természetesen szombat délután kezdett kijönni rajtam.
Most én - a gyerekorvosunk és Dr. Mészner Zsófia doktornő monzultációja alapján - szedek valamit, hogy csökkentse a vírus erejét, Benedek pedig ebből szopizik. Ha szerencsénk van, akkor mindketten megússzuk láz nélkül (én ettől tartok leginkább). Én nagyon röhejesen nézek ki, a fiúcska pedig egyelőre nem pöttyös.

Egyébként szopizik, bár elég érdekesen teszi: általában jó sok időbe telik egy szopizás, mert kb. 15-20 percig csak cumizgat, nézelődik és csak utána cuppan rá ezerrel a tejcire. utána még fejek, így van, hogy másfél órás a procedúra. És a mellem sem mindig bírja a hosszú cumizást.
Nem igazán hasfájós, de azért szokott emiatt is sírdogálni. Én ezerrel iszom a laktoherbet, ez Bertinél nálam nagyon bevált, főleg a szélhajtó hatása miatt (ő egyáltalán nem volt hasfájós). De lehet, hogy áttérek majd homeora.

Marcsi!
Tudom, hogy nagyon könnyű a távolból vigasztalni, de azért próbálkozz folyamatosan és IGYÁL! Én az utóbbi napokban egy kicsit elhanyagoltam az ivást, és láthatóan kevesebb volt a tejem. Most igyekszem megint pótolni. És az örök tanács: ne idegeskedj!
Benedeket még nem is mértük mióta hazajött, mert itthon nincs mérleg és a tanácsadásra ugye most nem mehetek vele.

Gabi1!
A kórházba a babának csak azt a ruháját vittem be, amiben hazahoztuk és ez tökéletesen elég. De volt olyan is, aki a saját ruháját adta rá, csak azt hiszem a fürdetésénél kellett szólni.
Rendes pelus, popsitörlő, textilpelus és esetleg popsikrém kell a kicsinek. Meg neked minden, amit úgy gondolsz, hogy kellhet. Ne zavarjon, hogy mekkora a pakkod, elfér a szobában.

Nekem egyébként leginkább egy kiadós, hosszú alvás hiányzik. Éjjelente tulajdonképpen alszunk elég rendesen, de a néhány órás alvásokhoz még hozzá kell szoknom. Napközben meg Bertivel is kell törődni, így a napközbeni alvások azért nem jellemzőek, de szerencsémre a nagyszülők és persze a férjem is segít.

Jelentkezem még, mindenkinek szép napot, kitartást és jó babázást!
(képet is rakok fel majd, de át kell méreteznem még őket)
csaucsau
 
 


Csau köszi, magamnak mindent elraktam, azzal nem volt gond, mert még sz előző szülésemnél megvolt a lista. Csak akkor még a babák az ottani angolpólyában voltak, másban nem lehettek. De így hogy most már sajátban is lehetnek akkor inkább bevinném a sajátot. Pelenk, popsi törlő, popsi kenőcs természetes volt mert azt előzőeknél is vittem, mert nem bírták a liberó pelenkát.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi és azt hiszem 4 db.textilpelust vittem be....ha netán koszos lett,anyukám hazavitte kimosta és másnap visszahozta.De 3 nap alatt 1* volt ilyen...és ruhákat is vittem be,igy csak akkor nem a sajátjában volt amikor megszületett,de másnaptól a sajátjában lehetett.

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Marcsi, kitartás!! Biztos, hogy nemsokára jobban leszel!!

Gabi, nekem azt mondta a szülésznőm, hogy 4-5 textilpelenkát kell bevinni, saját ruhát nem kötelező, de ha akarsz vihetsz. Ezenkívül pelust és popsitörlőt kérnek. Mást nem mondott, de holnap megyek hozzá nst-re, majd mégegyszer rákérdezek!

Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Gabi!

Biztos nem értetted a kérdésem, hogy hol vagy, csak nem szülni? Átsiklottam ahétfői hozzászólásod felett s csak a 19-it láttam utoljára. Ennél gyakrabban szoktál írni, azért kérdeztem. De aztán láttam hétfőn is írtál...

Kép
Kép
tengdi
 
 


Marcsi!

Lehet még tejnöveléshez Ricinus communis 5 CH-s, de ennél is, s mint Gabi is írta aZ Urtica-nal is nagyon figyelni kell, nehogy magasabb potenciál legyen, csak az 5-ös jó. Ellenőrizd olyan-e a tied, ki tudja tévedésből is adhattak magasabbat.

A hangulatodra a Pulsatilla 15 Ch napi 1x5 golyó.

Én mindkét mellből szoptattam mindig, bár erről megoszlanak a vélemények, nekünk tökéletesen bevált. Ha esetleg egyszerre csak egyikből próbálsz, akkor próbáld ki ezt is. Nekem sem jött sokszor pár cseppnél több fejésnél, volt, hogy egyikből sem, Máténak mégis elég volt. Te meg pótolod míg kell, aztán hátha sikerül visszaállni.

És ha mégsem, akkor ne legyen bűntudatod, ne érezd magad ügyetlennek, alkalmatlannak, ne legyen lelkiismeretfurdalásod. Úgyis mindent elkövetsz, hogy legyen tejed, de ha ezek ellenére mégsem sikerül, akkor azt is el kell fogadni anélkül, hogy azt éreznéd "rossz" anya vagy. Ezernyi ok lehet a háttérben, mi próbálunk tippeket adni, de lehet egészen más oka van a kevés tejnek.
Úgyhogy tegyél meg mindent, - ahogy meg is teszed - de ne vádold magad, ha mégsem sikerül.

Boginak a legjobbat azzal teszed, ha vidám és kiegyensúlyozott vagy...

Kép
Kép
tengdi
 
 


Gyógyulást neked Csau, ezt jól kikaptad/kaptátok! Várjuk a képeket!

Kép
Kép
tengdi
 
 


Sziasztok!

Csak most akadtam rá erre a topikra, a másik Bajcsy-s sajna eléggé kihalt. :(
Bár az én lányom már 2008.november 10-én megszületett (Boris, Te melyik szobában feküdtél??), mégis sokat gondolok szeretettel a kórházra és a szülésre(Ferenczi doktor-Nyirkos Zsuzsa), bárcsak vissza lehetne pörgetni az időt... :roll: Első gyermekem is ott született 11 éve, akkor még nagyon mások voltak a körülmények, de az élményeim akkorról is felejthetetlenek (Szécsényi doktor-Nyirkos Zsuzsa)!
Sok szeretettel gratulálok minden friss és kevésbé friss Édesanyának!!Meséljetek minél többet friss élményeitekről, hadd nosztalgiázzak! :)

Íme a két Bajcsy-s "szerzeményem":

Kép

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Sziasztok!


Még új vagyok itt! De már egy ideje olvasgatom a hozzászólásaitokat! Sok hasznos információval láttatok el eddig is. Júliusra várjuk a babánkat (első), Tóth Ágnes az orvosom. Sajnos két kórházi fekvésem is volt eddig, de most már gőzerővel készülők a baba fogadására. Ha nem bánjátok, én is bombáználak titeket a kérdéseimmel...
fruzsa7
 
 


Szia fruzsa7

Nyugodtan kérdezz,ha tudunk szivesen segitünk..gondolom ezt mindenki nevében irhatom :wink:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Judit szia neked is:)

Gratula a gyerkőcökhöz..(Én is Ferenczi dr-nál szültem) :lol:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Üdv mindenkinek!

Egy frissen szült ismerősöm (4. baba) azt mondta, hogy tőle 3 hónapnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot kértek (nem Bajcsy !). Én úgy tudom annak 300 napnál nem szabad régebbinek lennie?! Ahány kórház, annyi szokás? Én már április végén elkértem az anyakönyvit, főleg hogy nem Budapesten volt az esküvő. Nyugtassatok meg, hogy a Bajcsyban elfogadják azt júliusban.. mert nem szívesen ismételném meg a procedúrát.

Egy másik kérdésem pedig az volna, hogy a szülőszobára az ásványvízen kívül milyen ennivalót lehet vinni? Esetleg csokit? Nekem biztos szükségem lesz valamire, nagyon alacsony a vércukrom, gyakran kell ennem, mindez megspékelve 90/70 és 85/60-as vérnyomással (ez az átlag), tikkasztó kánikulával......így is állandóan szédülők. Remélem azért nem fognak éheztetni...


Csaucsau!

Elvileg küldtem privire üzenetet, de nem biztos, hogy megkaptad...egy kicsit megkergült az Internet itt nálam...fogalmam sincs, mit hová írtam.
fruzsa7
 
 


fruzsa üdv közöttünk.

Én a 4. -et szülöm a Bajcsyban. És az első 3-nál nekem az eredetit is elfogadták, most is azt pakoltam be.

Én ásványvizet viszek be magammal, meg kekszet.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!
Bogi gyönyörű és kiegyensúlyozott kiscsaj és úgy látom végre gyarapodni is kezd! :D
Napról napra én is jobban vagyok, egyre ritkábbak a hullámvölgyek!
még egyszer köszönöm, hogy tartottátok bennem a lelket! Remélem mostantól kezdve csak jó és vidám hírekkel jövök hozzátok! :wink:
Tengdi
Igazad van! Mindent megtettem/teszek, de ha tápszer lesz a vége nem fogok kétségbe esni! (legalábbis igyekszem)
fruzsa
Üdv köztünk!
Nekem a szülésznőm azt mondta, hogy lehet bevinni csokit és szőlőcukrot is!
szép és vidám napot mindenkinek! (nekem is :oops: )
puszi

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Sziasztok!

Fruzsa üdv! Nekem azt mondta a szülésznőm, hogy szénsavmentes ásványvizet, töltetlen csokit és szőlőcukrot lehet bevinni. Nekem a védőnőm mondta, meg a bajcsyba is ezt láttam kiplakátolva, hogy 300 napnál nem régebbi anyakönyvi kell.

Marcsi, örülök, hogy jobban vagytok!

Sajnos, nálunk még sehol semmi. Tegnap voltunk nst-n, de nem igazán mutatott semmit. Pedig nagyon bíztunk benne, hogy május baba lesz. De eddig nem úgy néz ki. De legalább az a borzalmas meleg elmúlt, ez is valami!!!


Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Még lehet májusi baba..van még 2 nap!! :wink: :lol: :lol:

MArcsi örülök,hogy jobban érzed magad..tejcsi van valamennyi,azért beindult kicsit???

Puszi nektek...

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!
Törpiri
Tejcsi nemhogy beindulna, hanem sajnos egyre kevesebb. :cry:
Még küzdünk, de ha nem megy akkor marad a tápszer! :roll:
Lényeg, hogy eszik, alszik, pisil, kakil és láthatóan gyarapodik!
Nem nyafogok a tejcsin, láthatóan az a lényeg hogy kiegyensúlyozott legyek! Azt nagyon szereti! :wink:
Azt hiszem cumisüvegből is lehet szeretettel etetni! Én pedig nagyon szeretem őt!
Próbáltam képeket felrakni, de még át kell méretezni. Hétvégén meglesz!
puszi mindenkinek

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Marcsi,attól ne félj,hogy azért mert cumisüvegből eteted még nem vagy jó anya..a szeretet nem ezen múlik!!!!!
Aki ezt mondja az egy ......


A fiamat én sem tudtam szoptatni csak 1 hónapos koráig,és imádom...ő is engem...

Jöhetenek a képek :lol: :lol:

Az én királylánykám :wink:

Kép

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Kép
Kép
Kép

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


sziasztok!

Bemutatom Boglárkát! :)
Kicsit nagyok lettek a képek, de legközelebb már rutinos leszek!
(ezek még a kórházban készültek)
puszi mindenkinek

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Törpiri Marcsi gyönyörű Lili és Boglárka.

Jaj de jó nektek. Én is úgy várom már hogy megszülessen mintha az első lenne, pedig hát a negyedik. Olyan kis édesek.

Nálunk minden ok. Jóslók jönnek mennek, arcüreggyulladásom továbbra is megvan, de most már szedek rá gyógyszert.

Szerdán vérvétel, uh. Csütörtökön nst.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Lányok, gyönyörűek a babák! Gratulálok mindenkinek!!! :D

Nálunk sajnos még mindig semmi, pedig péntek este már olyan jóslófájásaim voltak, hogy majdnem szóltam a férjemnek, hogy induljunk. :lol: De mára szépen el is múltak. Hiába reménykedtem.

Dokim ma megvizsgált, méhszáj már jól meg van rövidülve de sajna még zárt. Kiváncsi leszek az nst-re kedden este.

Jók legyetek ebben a szomorkás időben :lol:

Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Sziasztok!
Ha nem baj csatlakoznék eme kis csapathoz.
Olvasgatam a leveleket és úgy gondolta lehet tőletek tanulni. Ami igaz az igaz nekem is lenne észrevételem.
Ha nem haragszol meg Marcsi neked adnék egy két jó tanácsot.
Törpirinek igaza van abban, hogy nem leszel kevesebb, attól, ha cumisüvegből eteted a picit. Sajnos nekem sem volt elég tejem, gyakorlatilag már az első nap tápszereznem kellet Dinát, majd 6 hetes volt, amikor teljesen elfogyott a tejem. Én a Humanna 1-et vettem, azt mondták, hogy az az egyik legjobb. Dina szerette, nem fájt tőle a hasa és semmi más probléma nem volt tőle. Ugyan én 5-6 hónapos kora körül le is álltam vele, áttértem a szilárd kajára. Előfordult az is, hogy a védőnő mondta, hogy nem gyarapodott eleget a Dina, de arról nem tehettem, mert Dina nagyon jól tudja ( a mai naspig is), hogy mikor éhes, és hogy mennyit akar enni. Sem éheztetni, sem megtömni nem lehet. Bár ez szerintem minden gyereknél így van.
A másik amit szeretnék mondani neked, vagyis írni, az az hogy az is lehet, hogy túl görcsösen akarod szoptatni Bogit, és lehet, hogy azért nincs tejed. Szedsz valami bogyot, vagy teázol? Valakinek a rostos üdítő többet használ. Bár az is lehet, hogy genetikailag van. Nálam legalábbis genetikai oka volt, hogy nem volt tejem, anyunak sem volt annak idején, és a nővéremnek sem volt amikor ő babázott. Nővérem is Én is és a két lány is tápszeren nőttünk fel.
Remélem valamennyit tudtam rajtad segíteni, és nem haragszol az okoskodásomért :shock:
Vigyázzatok magatokra, legfőképp a picikre Sziasztok Gika
gika01
 
 


Sziasztok!

Hát megtaláltam a helyem végre...voltam nemrég a Bábanapon, ahol bábákkal/szülésznőkkel, orvosokkal lehetett megismerkedni, sajnos a Bajcsy Kórház nem képviseltette magát :cry:
De az István Kórház mellett tettem le a voksom!
Nagyon tetszett, hogy ott pár hónapja bevezették, hogyha nincs komplikáció, akkor minimum 1 órát van bőrkontaktusban a baba az anyukájával...nincsenek szondás vizsgálatok a picin...és lényegesen magasabb a gátvédelmes szülések aránya, még először szülők között is! Semmilyen formában nem kaphat a baba cukrosvizet, sem tápszert, sem cumit! Pótlásnak csak anyatejet adnak kispohárból!
Marcsi: nagyon édes a kislányod, gratulálok! Persze, hogy jó anya vagy attól függetlenül, hogy mennyi tejed van!
Nekem is volt a kislányomnál 4 hetesen, hogy fogyni kezdett a tejem! Én nekem úgy sikerült visszahoznom, hogy 3 napig szinte ki sem szálltunk az ágyból, nagyon gyakran tettem Bibit cicire! És csak a szopi után kínáltam neki tápszert (max. 2-szer egy nap), amiből annyit ivott,amire még szüksége volt! A lényeg, hogy olyan ne legyen, hogy csak tápszert kap, és nem szopizza ki azt picit sem a ciciből, mert minél több inger éri a mellet,annál jobban gyarapszik a tejci! Így 1 hét alatt annyira visszatornázta Bibi a tejmennyiségét, hogy már egyáltalán nem kellett mellé tápszer, és 14 hós koráig szopizott!
Ez csak jó tanács, te hallgass mindig az ösztöneidre, azok nem csalnak sosem! :wink:

Azért olvaslak még titeket, mert kíváncsi vagyok kivel mi történik!
Kellemes babavárást, és babázást mindenkinek!

Petra
t.petra
 
 


Crissy, Marcsi és Gabi köszönöm a válaszotokat!

Feltankolók csokiból és szőlőcukorból is.

Volna még egy kérdésem: a születési anyakönyvit és a lakcímkártyát a kórházban kapjuk meg (van amelyik kórház elintézi, hogy a zárójelentéssel együtt megkaphasd); vagy pedig neked kell intézni az önkormányzatnál? Illetve a Tb-kártyát elvileg postán küldik, viszont az egy hónap...Gyorsabb személyesen érte menni, nem? Ezt apa is intézheti, ugye? Enélkül a többi fontos papírt sem lehet elintézni.

Marcsi, Bogi egy tünemény, gratulálók hozzá.
fruzsa7
 
 


Sziasztok,

ma voltam a 2. NST-n, minden OK, méhösszehúzódásnak nyoma sincs. Holnap kezdem a 38. hetet. Úgy érzem Luca még bent marad 2 hétig, remélem, hogy legkésőbb a 40. hét elején kibújik. :)

Egyébként remekül vagyunk, csak ez a hülye gyomorsavas probléma zavar, ami ráadásul nálam úgy jelentkezik, hogy gyomorsav nincs, csak levegőbuborékok törnek fel a nyelőcsövemben és azok fojtogatnak folyamatosan....éjjel időnként fel kell üljek, hogy távozzon a levegő, mert annyira fullasztó, rossz érzés....a másik, hogy az éjjeli pisilések száma ismét felszaporodott, 2 óránként kelek, mint anno a terhesség elején.
De legalább edzek a közeljövőre. Csak később majd nem tudok visszabotorkálni csukott szemmel az ágyamba, lesz még "egy kis" plusz feladatom.... :lol:

Fruzsa, a kórházban ma én is láttam a kiírást: kizárólag 300 napnál NEM régebbi házassági kivonatot fogadnak el, és kell nekik az anyuka+apuka személyi igazolványa+lakcímkártyája+TAJ kártyája is. A születési anyakönyvi kivonatot meg a X. kerületben a Szent László téri hivatalban adják ki, ez szintén ki volt írva.

Szülészcsajt ma megkérdeztem én is: szőlőcukor, mentes víz, csoki mehet, más nem. Én azt is megkérdeztem, hogy muszáj-e hálóingben flangálni odabent abban a pár napban, esetleg felvehetek-e sima pántos trikót egy kényelmes bő nadrággal, vagy pizsama alsóval, mert speciel én soha nem hordok hálóinget mivel utálom, viszont a szoptatós melltartó fölé egy sima trikót is fel lehet venni.
Válasz: bármit felvehetsz ami neked kényelmes és praktikus, semmiért nem szólnak, a szülészeten bármit megengednek.

TB kártya nélkül nincs GYÁS és a többi, tehát jobb ha apuka elmegy személyesen a Teve utcába, frissen szült barátnőm azt mondta, hogy egész gyorsan el lehet intézni személyesen, megéri bemenni.
Én majd adok a férjemnek meghatalmazást, mert azt kérheti az ügyintéző, és ha épp olyat fogsz ki, meghatalmazás hiányában nem adja ki a TAJ kártyát...ezt szintén barinő mondta.

Kérdés: most hogy itt a nyár, és jönnek majd a 40 fokos melegek, ti mivel fogjátok kenni a baba bőrét? Nyilván nem napoztatni szeretném a gyereket, de én még árnyékban is bekenem, jobb a biztonság!
Van aki csakis a BIO naptejre esküszik, mondván a kifejezetten gyerek naptejekben is vannak olyan összetevők, amik nem természetes anyagok....én Biodermát használok, gondoltam abból veszek egy 50-es KID naptejet.
Vagy majd kérdezzem meg a dokinőt h ő mit javasol?

Szép napot,
Rita

Kép
szolnoki rita
 
 


És még vmi: ha majd kijön a dokinéni először, feliratok vele tápszert, sosem lehet tudni mikor lesz rá szükség....azt majd ő fogja mondani, hogy melyiket javasolja? Mert tőlem hiába kérdezi h melyiket szeretném, fogalmam sincs h mik vannak a piacon és mit érdemes feliratni.

Gyakorló anyukák, ti melyiket javasoljátok? Vagy tökmindegy melyiket írja fel, mindegyik egyformán jó és ajánlott termék?

köszi,
R.

Kép
szolnoki rita
 
 


sziasztok!
Köszönöm a gratulációkat Boglárka nevében is! :)
Ma voltunk mérlegelésen a védőnőnél. Végre el kezdett gyarapodni!!! 3300gr!! :D
Sajnos tejem már szinte nincs is! :(( De tápszerezés előtt azért még megkínálom mind két ciciből, hiszen bármennyit talál benne az számít! (minden cseppje kincs!) Befejeztem a kisérletezést és önmagam nyúzását!
Bogi fejlődik, kiegyensúlyozott, nyugodt baba, így haladunk tovább a "tápszeres úton". :wink:
Rohanok, mert vára házimunka! Következő evés után pedig megyünk sétálni!
Nekünk Humana HA Startot írt fel a doktornő. (nem kérdezte mit szeretnék) Szerencsére Bogi azonnal elfogadta, sőt láthatóan ízlik neki!
További szép napot minden mamának, babának és pocakosnak!
puszi

MARCSI

Kép

Kép
marcsi68
 
 


Rita!

Kösz a fontos infókat, legközelebb csak 3 hét múlva megyek a kórházba Uh-ra, csak ezért nem mentem volna be, hogy megnézzem mi van kiírva. Nekem eddig kétszer kellett feküdnöm babócival, de mindig azt viseltem magamon, amit akartam, nem szóltak érte...bár meg sem kérdeztem. Én topban, és vékony hosszú ujjú felsőben (tél volt) sokkal jobban éreztem magam, mint hálóingben, arról nem is beszélve, hogy én azon az oldalon feküdtem, ahol az Nst van, és mindig ezren vannak. Míg eljutottam az infúziós állvánnyal a nővérszobához, vagy 20-an megbámultak. Jobb volt egy otthonias, jól takaró szerelés.

A tápszer egyébként nekem is eszembe jutott. Bár a védőnőm azt mondta felesleges, lehet, hogy sok tejem lesz, és nem lesz rá szükség..ha meg igen, akkor ráérek felíratni. Én ettől nem nyugodtam meg. Remélem sok tejem lesz, de azért megnyugtatásképpen szívesen tartanék otthon tápszert is.

Tényleg te hogy sterilizálód a cumisüveget, amit kértek a kórházba, vagy poharat viszel? Ott egyáltalán van lehetőség ilyesmire? Nyilván nem viszed csak úgy magaddal a bolti dobozból kivéve...mikor célszerű egyáltalán ezt megcsinálni? A szülésznő kifejezetten kérte a pelenka, a kesztyű, sapka és a Tena betét mellett.
fruzsa7
 
 


Fruzsa..apa intézheti a TB kártyát,tényleg gyorsan megy..a születésit a lakcimkártyával együtt az önkormányzatnál tudja átvenni,viszont oda vinnie kell a te személyid és lakcimkártyádat is!!!!!Amikor a kórházban felveszi a nénike az adatokat megmondja hogy mikortól vehetitek át!

Tápszert mi Mildibét kaptunk(de nem használjuk..csak megnyugvás képpen van itthon) :wink:

A Tena betét tényleg jó,de szerintem fölösleges megvenni egy nagy csomaggal...drága is és nem használod el(nekem legalábbis nem kellett végig csak 2-3 napig)
Ha nem akarsz nagy csomagot venni a kórház patikájában vehetsz darabra!!!!!
A cumisüveget főzd ki ha nincs sterilizálód....belerakod vizbe és felforralod....én mindent igy főztem ki!

Marcsi nagy cuki Bogika,gratulálok..és csak igy tovább...nyugisan :wink: :lol:

Törpiri
Kép
törpiri
Budapest X. kerület
 
 


Én biztosan feliratok tápszert, jobb ha van itthon tartalékban, bármikor kellhet. Éjjel, hétvégén....és akkor nehezebb feliratni/beszerezni. Ezek szerint azt írja fel a doki amit épp ő gondol, meg amit épp ajánlanak neki az orvoslátogatók. :)

Én a héten megcsinálom a sterilizálást, azt hiszem már időszerű.
Kaptam egy AVENT elektromos sterilizálót kölcsönbe, majd azzal csinálom, egyébként biztosan nem vettem volna ilyet, sztem felesleges. De ha már kaptam, használom.
Összesen 1 db cumisüveget vagyok hajlandó fertőtleníteni és bevinni (ezt is csak azért, mert a szülésznő javasolta), meg vettem AVENT bimbóvédőt, azt is beviszem magammal. És talán még a kézi mellszívót is. Vettem az IKEA-ba egy műanyag dobozt, majd abba belerakom a steril cuccokat, és úgy viszem be a kórházba, de itthon ugyanígy szeretném tárolni a steril dolgokat.

A fórum gyakorlott anyukái azt írták, hogy van lehetőség sterilizálásra a csecsemősöknél is, odaadjuk nekik a cuccot és vhogy megoldják.

Üdv,
R.

Kép
szolnoki rita
 
 


Köszi a gyors választ mindenkinek!

Én Tenából vettem egy egész csomaggal, 700 forint körül volt, 4 cseppeset, extrát, jó hosszú...és brutálisan nagy a kiszerelése, nagyobb mint egy csomag pelus, plusz egy csomag sima normál Tena betétet, az viszont akkora, mint egy normál Eü betét. Az otthonra is megteszi. Állítólag jó puha, így akár a gátseb esetén sem okoz kényelmetlenséget. Lehet, hogy nagyon biztosra megyek, de mindegy...

Én a sterilizálással még várok, mivel még csak a 33. héten járok, de lehet, hogy én is csak egy cumisüveget viszek, bár azt hallottam , hogy inkább kettőt kérnek. Lehet, hogy én is kapok kölcsönbe egy Avent-es sterilizálót. Gyorsabb talán, mint a kifőzés. Ha mégis a kifőzést választanám, akkor teszek a vízbe egy kis citromsavat, vagy előtte ecetes vízben elmosom a cumisüveget, hogy ne legen vízköves.

Amúgy ez a sterilizálás érdekes dolog. Mindenki mást mond róla. A védőnő szerint minden nap kell ha a baba tápszeres és cumisüvegből etetjük, sok anyuka csak hetente egyszer sterilizál, mert arra van ideje (a gyereknek sincs semmi baja).

Gyakorlott anyukák! Nektek erről mi a véleményetek? Első babát várva nehéz eldönteni, hogy milyen tanácsot kövessen az ember.
fruzsa7
 
 


Fruzsa én egy darabot főztem ki most amit beviszek, de használni tuti nem fogom.

Sterilizálnién csak az elsőnél csináltam, azt is csak kifőzéssel. A többinél már nem bíbelődtem ilyenekkel. Talán a másodiknál első alkalommal kifőztem utána sosem. Harmadikkal meg egyáltalán nem. Elve ő üvegből nem volt hajlandó enni és inni sem. Először 6 hónapos volt amikor cumisüvegezett.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Bár eredetileg nem erről szerettem volna írni, de nem bírom megállni, hogy ehhez a tápszer dologhoz ne szóljak hozzá.
Lehet, hogy nem leszek népszerű, de szerintem teljesen felesleges egy még meg nem született gyerek esetén a tápszeren gondolkodni. A tapasztalat az, hogy ha van otthon tápszer, sokkal könnyebben hozzányúlnak, pedig nem biztos, hogy kellett volna. (lehet, hogy csak egy-két napig nem eszik annyit a baba)
Mindenki abból induljon ki, hogy igenis tudni fog szoptatni. Ha mégsem úgy alakulnak a dolgok, egy normális gyermekorvos el tudja dönteni, hogy mikortól szükséges pótlás. Nekem az első gyerekemnél a gyarapodást mindig az elmúlt egy hónaphoz képest nézte a doki. És hosszas gondolkodás után javasolta csak a tápszert, mikor 7 hónapos volt a lányka. Nem örültem neki, de elfogadtam, hogy már nincs annyi tejem, amire neki szüksége van. És örültem végül, hogy boldogan kortyolgatja az anyukák számára mumus tápszert is.

Tena ügyben: nekem nagyon bevált. Egy kisebb csomagot vittem a kórházba, de anyukámmal kellett hozatnom egy másikat is. Bár egy nagy csomaggal hozott, elfogyott az is, mert még itthon is használtam elég sokáig. Benedek most 3 hetes és egy-két napja használok csak vékonyabb betétet.

Én cumisüveget sem vittem be a kórházba. Az első pár napban az a néhány csepp előtej is rengeteget számít. Nekem csak a 4-5. napon indult be a tejem, mégsem kapott pótlást a baba.

A papírok intézése tényleg gyors, mi kedd hajnalban szültünk és apa már csütörtökön el tudta hozni az anyakönyvit a hivatalból. a néni úgyis végigjárja a szobákat és alapos munkát végez.

Egyébként nekem semmi rossz élményem nem volt a kórházban, még a szobatársaimmal is szerencsém volt (nem fizetősben voltam), nem volt sáskajárás és a mosdót is csak négyen használtuk. (szerintem egyébként nem is volt hely a fizetősben, mert meg sem kérdeztek, hogy abba szeretnék-e menni, egyből küldtek egy nem fizetősbe.

Marcsi! Jó pár nappal ezelőtt küldtem egy privit. Legalábbis akartam, nem tudom célhoz ért-e.

Jimbone! neked is fog menni a privi.

Benedek úrfi jól van, sokat alszik, kb. három óránként jelentkezik enni, és néha azért fáj a hasa, de ennyi talán belefér. A bárányhimlőm elmúlóban van, hogy a babán kijön-e ezt még nem tudni. De ha így alakul is, akkor sincs semmi. Remélhetőleg majd hamar és gondok nélkül túljutunk rajta.
Nem tudom átméretezni a képeket!!! Segítsetek lécci!!!

Mindenkinek jó babázást, kellemes és gondtalan babavárást és nyugodt napokat!


cs
csaucsau
 
 


csau a tápszerrel kapcsolatban nekem is ez a véleményem, csak nem akartam ezt így megírni, de ha te már leírtad én is hozzá szólok. Szerintem is felesleges a tápszer. Ráérünk akkor gondolkozni ezen ha már megvan a baba és tényleg nincs semmi tej. Ott a kórházban úgy is előtej van ami elég kevés de ahhoz a cseresznye nagyságú gyomorhoz nem is kell több, és abban van a legértékesebb anyag. Amúgy is teljesen normális ha ilyenkor fogynak egy picit a babák. És aztán a fejlődésből a gyerek doki úgy is tudni fogja hogy kell e vagy sem.

Cumisüveget egyiknél sem vittem, mert akkor még nem mondták. De az ottanit sem használtam sosem. Még most is gondolkozom hogy be tegyem e egyáltalán, mert szerintem totál felesleges.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Hú, nagyon sok mindent írtatok. Teljesen lemaradtam!

Tegnap este voltunk nst-n, sajnos semmit nem mutatott. A jóslófájások is elillantak, mintha nem is lettek volna.

Cumisüveget én is csak azért viszek be, mert a szülésznő kifejezetten kérte. De nem szeretném, ha sor kerülne a használatára. Egy ismerősömnek azért kellett napokkal tovább bennt maradnia egy vidéki kórházban, mert teletömték a picit cukros vízzel a csecsemős nővérek és persze, hogy mire oda került hozzá a pici már nem kellett neki a cici. És erre azt mondták neki, hogy nem mehet haza amíg nincs rendesen teje!! De hát könyörgöm, ha nem is próbálkozhat akkor honnan tudják!!!! :shock:
Bízom benne, hogy a bajcsyban rugalmasabban fogják ezt kezelni, eddig legalábbis így hallottam tőletek!

A lakcímkártyát is az önkormányzat fogja kiadni az anyakönyvvel együtt? Mert nekem az állandó címem az a X. ker. , de a XVIII.-ban lakunk, a lakcímkártyámon is szerepel, mint tartózkodási hely és a babának is az lesz a címe. Akkor azt nem itt kellene kérni?

Nekem is azt mondták, hogy hálóinget kell bevinnem, de én beraktam egy nadrágos pizsit is aminek a felsője szoptatós poló. Remélem, nem fognak érte szólni, mert én sem hordok soha hálóinget. Csak erre az alkalomra voltam kénytelen beszerezni.
A szüléshez meg úgy láttam adnak kórházi cuccot, ugye?

Mindenkinek további jó várakozást, vagy babázást :D

Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Sziasztok,

én azért feliratok vmilyen tápszert ne érjenek meglepetések nagy hirtelen. És persze gőzerővel arra tréningezem magam, hogy tejcsárda leszek!
Tegnap azt mondta a szülésznő, hogy itt a Bajcsyban semmiért nem szólnak, az osztályvezető főorvosnak ez az alap hozzáállása. Tehát jöhet a pizsi, meg minden amit kényelmesnek tartunk.
Rákérdeztem tegnap erre is: szüléshez adnak kórházi hálóinget, kivéve vasárnap, mert addigra általában elfogy a tiszta készlet. Tehát tessék hétfőtől szombatig szülni, és ezt jelezd Emmának is! :lol:

Crissy egyébként 7-én vasárnap telihold lesz, állítólag ilyenkor beindulnak a szülések....én azért még várnék a jövő 7 végéig. :)

R.

Kép
szolnoki rita
 
 


Crissy!

Az én állandó lakcímem sem egyezik a tartózkodási helyemmel...sőt jelenleg nincs is állandó lakcímem, mert bizonyos okok miatt megszüntettem. Én úgy tudom, hogy a baba lakcímkártyáját az édesanya lakcímkártyája alapján állítják ki, azon belül is azt nézik, hogy hol tartózkodik (bár ebben nem vagyok egészen biztos). Pl. vki szülhet úgy Budapesten, hogy itt lakik (pl.albérlet), de az állandó lakcíme akár Szeged is lehet. Legalábbis mindenhol, ahol eddig ennek utánanéztem, ezt az információt adták meg. De javítsatok ki, ha tévedek.

Én is azt hittem, hogy a saját kerületemben kell intéznem a baba lakcímkártyáját, hiszen nekem is itt kellett intéznem, amikor a kerületbe költöztem albérletbe (16. ker)...de ennek is utánaolvastam, a lényege:

"A szülészeti intézmény területileg illetékes Polgármesteri Hivatalban a gyermek lakcímigazolványát megkapják, függetlenül attól, hogy melyik városban, kerületben lakik a család."

Viszont érdekelne, hogy bár a vajúdás alatt adnak hálóinget, de ettől függetlenül viselheted a sajátodat is?
fruzsa7
 
 


Na most már teljesen meg vagyok zavarodva...egyik helyen ezt írják, a másikon meg azt...most azt olvastam, az anya állandójára állítják ki a baba kártyáját, utána lehet módosítani a helyi önkormányzatnál...ez frankó...mert nekem nincs állandóm..vki nálam okosabb mondja meg, hogy akkor most hogyan is áll fel az a helyzet!
:shock:
fruzsa7
 
 


Köszi, igen én is kinéztem már magamnak a 7.-ét, bizakodom a jó kis teliholdban :lol: , bár rám eddig nem volt semmilyen hatással se a front se a telihold. (egy kolléganőm pl. soha nem tud aludni, ha telihold van) Talán a terhesség ezen is változtat. A múltkor például amikor az a nagy meleg megszűnt azt megéreztem. Azóta vagyok rettentő hisztis és depis. De az is lehet, hogy ez már a terhesség végét jelzi és semmi köze nem volt az időjáráshoz. :lol:
Csak az a gond, hogy az pont vasárnapra esik, mi lesz akkor a tiszta hálóinggel???!!! :lol: Majd addig még megbeszélgetem Emmával, hogy hogy is kéne csinálni! :D

Remélem, hogy majd az a néni a kórházban rugalmasan fogja kezelni az adatfeldolgozást. Bár szerintem nem olyan bonyolult egy lakcímkártyát értelmezni :shock: Szerintem egyértelmű, hogy az én tartózkodási helyemre kerül a baba is. Nem beszélve arról, hogy a férjemnek meg az az állandó lakcíme. Ha jól tudom, az ő adatait is nézik, nem?

Fruzsa, szerintem ha mindent szabad alapon állnak a dolgokhoz akkor viselheted a saját hálóingedet. Bár én most már nst-re mindig a szülőszobára megyek a szülésznőmhöz és még eddig mindenkin csak a kórházi "hálóinget" láttam. Nem egy kényelmes darabnak néz ki, de hát ott akkor szerintem semmi se lesz kényelmes. :wink:

Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 


Én speciel mindig megérzem a teliholdat, nagyon rosszul alszom olyankor. Járok masszőrhöz, ő is szólt előre, hogy figyeljek oda, mert telihold idején az utolsó hetes várandós anyukáknál beindulhat a szülés. :) Húúúúú de izgi! :D
Még a végén összepacsizunk vasárnap éjjel a szülőszobák előtt. :lol:

Sztem bármit viselhetsz a szülőszobán ami kényelmes, és a dokit nem akadályozza a normális szülés levezetésben.
De minek a sajátunkat összevérezni, ha adják a kórházit? Legalább ennyit adjanak, ha már minden mást nekünk kell bevinni.

Kép
szolnoki rita
 
 


Hát igen, az vicces lenne, ha összefutnánk! :lol: Jót nevetnék. (ha még tudok akkor nevetni!)

Ennek a teliholdnak csak az lehet a hátránya, hogy lehet, hogy sokunkra hatna. Hallottam már olyat is, hogy teliholdkor még a folyosó is tele volt kismamákkal. :lol:

Azt azért nem szeretném, akkor már inkább maradjon tovább bennt, de legalább nyugodtan szülünk.

Kép

Crissy

Kép

Kép
crissy
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: