Új privát üzeneted érkezett!

Panni!

A campilobacter a szalmonellához hasonló. Különbségek: a szalmonellánál 40 fok körüli a láz, a cb-nál nem megy fel annyira, a sz-nál jellemzően hánynak is, a cb-nál jellemzően nem.

A széklet tenyésztés valóban több napig tart, ezen annó én is agyaltam, hogy egy hétig, most akkor mi van? Fertőzünk vagy nem? Mehetünk gyerekek közé vagy nem? Na mindegy.

Nálunk fura állagú véres-nyálkás széklet volt, és 38,5 fokos hő. A kúp ugye nem használt, mert óránkénti hasmenés volt, éjjel is felkelt rá. Igazából a fáradtság viselte meg jobban (engem is...) Nem evett három napig, csak szopizott. (Ja, ez nálatok még nem gond.) A láz egy napig tartott, a fosi három napig. Akkor Normafloret kellett adni neki, 2x1, ez mindenféle gyomorpanaszra jó.
Már tünetmentes volt, és egy hétre rá tudtuk meg, hogy cb volt :shock: Ezért egy hétig antibiotikumot kellett szedni, szirupban. Egy hét után megint küldtünk székletmintát, és már negatív volt.

Vannak kutyáitok, esetleg tőlük lehet, mert Márk még nem nagyon fogdossa az útszéli virágokat. Nálunk is vagy a cicáimtól, vagy bárki más úton található állattól van. Merthogy csak állati ürülékkel terjed!!! (Vagy fekáliával szennyezett étellel, de gondolom ezt nálatok is kizárhatjuk :) ) Emberek egymást nem fertőzik.

Akárhányszor elkaphatja élete során, de a lényeg, hogy nem vészes! Gyerekek, nyúlkálnak mindenhová, aztán a szájukhoz... ennyi az egész. Drukkolok, hogy csak valami egyszerű probléma legyen!!!


Logi: Ez az idő... A tavaszi pulóverek közül gyorsan rá akartam adni, aztán döbbentem meg, hogy a könyökéig ér az ujja. Még jó, hogy van egy csomó nagyobb cucc is itthon :)

M.
mircike
 
 


Logi, köszi szépen Laura dicséretét, majd megyünk Marcihoz pasizni... :wink:
itthon én speciel befűtöttem, és 2 réteg hosszúujjú van Laurán. sétálni nem tudom mi lesz.. :?: mert még nem készültünk vastag dzsekivel, csak sok vékonyabb típusú hosszúujjú holmija van, úh. szerintem úgy fog ki nézni szegény, mint a Michelin-emberke. :D ja, meg szerintem felrakom a lábzsákot mindenképp.

Zsófi, nálunk Laura 2 hetes korától heti 1-2 napi rendszerességgel van, h. az apja vigyáz rá egy pár órát, és eteti meg amíg nekem olyan dolgom van, ahová ő nem vihető. v. a nagymama jön át, és akkor mi a párommal kettesben is ki tudunk ruccanni..
én nem vettem észre Laurán, h. ezt bánná, u.olyan mosolygós a távollétemben is. sőt szerintem egy pár óra erejéig jobb is, h. nem csak "Anya" létezik neki.
szóval én úgy gondolom, h. ha te jól érzed magad, Samu is jól fogja, ergo - ha egy pár órát feltöltődsz munka formájában máshol, az mindenkinek jó.

szerencsére nekem bőven van tejem, és tejtároló zacsikban fagyasztjuk a felesleget a kezdetek óta - így az etetés itthon cumisüvegből megoldható. én volt, h. magammal vittem a mellszívót, és etetésidőben fejtem (de ehhez olyan helyen kell lenni), v. akkor fejtem rögtön, ahogy hazaértem a távollétből.

Panni, sajnos a témához nem tudok hozzászólni, de remélem minden rendben lesz a kiskrapekkal ! Tök jó, h. nem nyugodtál bele, h. csak "sima hasfájás" !

Üdv.
Alon

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Valamiért azt hittem mindenki azt mondja majd nehogy merjek dolgozni, tök jó, hogy megosztottátok a véleményeteket!

samu a következőket tudja (már?):

-oldalról hátára- ill hátáról oldalra fordul
-hátán fekve forgatja a fejét jobbra- balra-felfelé (vagyis egyenesen)
-hason fekve ugyanezt
-kiságyában keresztbefordul
-kiságyában fel- le elmászik
-áááá hangot és gggg hangot ad ki
-szemével követi a képeket, az ágya fölötti mobilt, minket stb

olyan büszke vagyok!!! (mint gondolom minden anyuka a kisbabájára, ilyen semmiseégek miatt is..)
kerekpocak
 
 

 
 

Sziasztok!

Mircike - köszi a gyors infokat, csak tegnap bolondozott a net és nem bírtam bejutni a topickba. A kaki állaga nálunk is ilyen, csak annyi a különbség, hogy nincs láza, de még hőemelkedése sem. És nem óránként van kakija, hanem mostmár csak napi 2-3, de abból a reggeli elég szörnyen néz ki, lehet, hogy csak a mennyiség miatt. Ez csak annyiban hátráltatta a vizsgálatokat, hogy mivel nem volt láza, senki nem gyanakadott komolyabb dologra, hízni továbbra is hízott, a kedve sem volt kiemelkedően rossz, csak gyorsabban volt szüksége társaságra, (rajtam kívül, mert ugye 4 hónapos koráig nem volt semmi baja, azaz már átaludta az éjszakát, max 1x keltünk. Aztán egyik napról a másikra, óránként keltünk és sokat is sírt). Meg hát már nem 3 napja tart és eléggé hullámzó, hol jobb, hol rosszabb. A héten már egész jó volt, azaz nem görcsölt a hasa, de tegnap este éjfélig megint óránként nyöszörgött aztán visszaaludt a kezemben. Aztán aludt 1/2 5-ig. Szóval remélem ma kiderül valami, habár ismervén a körülményeket (mintát postán küldik be stb) nem reménykedem.

Most megyek pihenni egy kicsit, 1-kor kell telefonálnom a leletek miatt, délután még megpróbálok jönni, ha a technika enged.

Szép napot mindenkinek!

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Panni! Igen, ha láz esetén hamarabb 'szóba állnak' az emberrel az orvosok, mert az biztos jelzés a bajra, de ezek szerint nem mindig velejárója. Még jó, hogy nem hagytad, és megtaláltad a megfelelő dokinénit!

Zsófi! Nagyon ügyi már Samu! Ha van segítséged, akkor a pár órás munka biztos nem lesz gond. Még az is lehet, hogy észre se veszi.

M.
mircike
 
 


grr, írtam egy csomót, és elszállt :evil: :evil: Kezdem előlről..

Sziasztok!

Először is Panni, szorítok, hogy minden rendben legyen Márkkal és kiderüljön, mi okozza a pocakfájást. És aztán gyorsan elmúljon és minden visszatérhet a régi kerékvágásba! :lol:

Köszönöm Bálint nevében a dícséreteket. Tényleg nagyon nyugodt és vidám baba, és rengeteget "beszél" meg "énekel". És nagyon türelmes a szüleivel. Egyébként mi is sok helyre visszük, bár annyiban én is Mircike vonalát követem, hogy sok ember közé három hónapos kora előtt nem vittük (pl tesco). De már oda is és nagyon jól viseli. Mondjuk élvezetet nem látok az arcán vásárlás közben, dehát pasiból van.... :lol: :lol:

Zsófi, Samu annyira édes! Főleg a fürdetős képen! Pont úgy néz, hogy ebből aztán nem lehet tudni, mosoly vagy sírás lesz a vége :) És nagyon ügyes!

Alon, Laura egy tündér! És nagyon cuki talpacskája van :wink:

Nóri, már én is akartam kérdezni a hajhullásról, nekem is issszonyatosan hullik, pedig elevitet is szedek, meg két héttel ezelőttig vasat is szedtem már a várandósságom óta. Én azt olvastam, hogy hormonális változások miatt lehet. A védőnő nekem most kalcium-kovaföld kapszulát javasolt, ma kezdem. REmélem, használ, különben télre már kopasz leszek :evil: Majd referálok.

Azt, hogy a babának van-e vasra szüksége, kell látnom valamiből? Mi a tünete a baba vashiányának? Ha én szedek, az neki alapból elég? Bálintnak eddig nem írtak, fel sem merült, lehet, hogy nekem kéne rákérdeznem?

Írtátok, hogy a babóknak papírforma szerint mennyit kellene ennie/nap. ezzel kapcsolatban a személyes tapasztalatom, hogy ezeket a számokat célszerű irányadónak kezelni, különben idegeskedhetsz. Nekem Bálint az első 3 hétben alig hízott, kevés volt a tejcsim, ezért a doki "kiszámolta", mennyit kellene ennie, és ha nem eszik annyit/szopi, akkor jöjjön a tápszer. Na én néhány napig tiszta ideg voltam, mert a csemetém semmi módon nem akart "megfelelően" enni, még tápszeres kiegészítéssel sem. Aztán a védőnő mondta, hogy ne aggódjak és 120-150 közötti mennyiséggel számoljak. És végül magamtól is eljutottam oda, hogy ne foglalkozzam ezzel, mivel elkezdett rendesen gyarapodni. És a tápszert is szépen abbahagytuk, és pár nap múlva lett elég tejcsim :lol: Na szóval papírforma szerint Bálint a mai napig csak az alsó határt súrolja, annyira kisétkű és mégis nő mint a gomba, kiegyensúlyozott, kerek és gyönyörű. :lol: :lol:
Na ezt csak azért írtam, hátha valaki hasonló cipőbe kerül, mert könnyű ebbe a számolósdiba beleragadni - nekem legalábbis sikerült - . . Biztosan jók ezek a számok, és általánosságban működnek is, de ha ettől eltérés van, az önmagában nem feltétlenül probléma.

Elkezdtem szedni az utrica urenst, ennek mikor jön meg a hatása? Alon, te ezt folyamatosan szeded vagy tartasz szünetet?

Zsóka, milyen volt a babafoglalkozás? Ez kötött program, vagy olyan, mint a játszóház? És hol találtad? Engem is érdekelne valami hasonló, de én csak játszóházakat találtam.

Hát ez az idő minket is jól meglepett. Két hete voltunk vásárolni, mert a kánikula alatt Bálint az összes hosszúujjú/lábú ruháját kinőtte, de hát kabátot meg téli cuccokat még mi sem vettünk! Én itthon Alonhoz hasonlóan két hosszúujjúba öltöztetem, sétálni meg ugyanez + egy nagyon vastag kardigán + vastag takaró. De cipőt még nem adtam rá. Bár azt hiszem, lassan az is kell.
Egyébként ha már végképp nem tudom, mit adjak rá, akkor mindig arra gondolok, amit Judit a szülés-előkészítőn mondott, hogy úgy öltöztessük, ahogy mi öltözünk + egy réteg.
Remélem, gyorsan jó idő lesz, mert holnap megyünk "őszölni", 6 napra Szilvásváradra és azért jó lenne, ha jó sétálós, kirándulós idő lenne.
Szerintetek az autósülésből mikor lehet kivenni az újszülött szűkítőt? Igaz, hogy Bálint már tartja a fejét, de mindig az a parám, hogy ha kiveszem, akkor a gerince még nem simul teljesen a támlára. Ti meddig használtátok?

Atyaég mennyit írtam, látszik hogy Bálint már egy órája alszik :) . Na megyek, mert pakolni kell.
Üdv mindenkinek, jó hétvégét (addigra már napsütést és egy kis meleget ígérnek :) )

Heni és Bálint

ui: még egy kérdés: hogy lehet avatart csinálni?
hunny
 
 


Megtaláltam, hol lehet avatart csinálni :P
hunny
 
 


Szep jó napot mindenkinek :D

Annyit irtatok, hogy alig birlak benneteket követni :D

Előszőr is, Reni köszi a képet a passzirozóról, nekünk másfajta van, de biztos ez is tök jó.

Alon, Laura gyönyörű szép kislány, biztos nagyon élvezte ő is a jó levegőt :D

Nóri de jó, hogy végre rólatok is hallani :P , a kis kádat kölcsön kaptuk a barátnőmtől, egyébként az IKEÁban vették. Zsombi is kinőtte már és én a Tescoban vettem neki egy kádat kb. 2.ooo Ft volt, de ezt csak a nagyszülőknél használja, szóval ott van, mert otthon a nagykádban fürdik már :P

Zsófi, szerintem sem gáz, ha erre a rövid időre elmész, én is hagytam otthon Zsombit, és nem volt semmi gond - egyszerűen szükségem volt a kikapcsolódásra - de asszem én paráztam jobban mint a kisfiam.

Panni, nagyon sajnálom Márkot :cry: És ez hogy ennyit kell várni, ez őrület :twisted: Én is sokszor gondolok rá, ha Zsombesznek valami baja lesz, akkor ki leszünk szolgáltatva a jó magyar eü-nek. Nagyon drukkolok, hogy ne legyen semmi komoly és Márk mielőbb túl legyen rajta :)

Tényleg, létezik Budapesten vagy valahol a környékén, gyermek magánklinika??? Van valakinek ilyen ismerete / tapasztalata?

Zsóka, ez a hideg minket is meglepett, úgyhogy gyorsan vásároltan Zsombinak 1-2 meleg cuccot. Sétára úgy öltöztetem, hogy melegitő, vastag zokni, hosszú body, bolyhos kapucnis pulóver, sapka és termo takaróval van betakarva. Tegnap vettem neki egy kis termo pulcsit, meg 2 harisnyát és egy vastagabb melegitőt, úgyhogy mátol ezt adom rá ha hideg van.

Hunny, Zsombi vashiányos volt (van), abból vette észre a drnő, hogy sápadtka volt (mondjuk én nem vettem észre,de biztos azért, mert minden nap látom). És tényleg 15 helyett 3-as volt a vas értéke :twisted: Mióta szedi a maltofert azóta javul. Én nem szedek semmit.
A hajam nekem is hull(t)ik, igaz talán már nem annyira de baromira zavar. Egyenlőre nem szedtem rá semmit, úgy érzem, mostmár nem annyira erős a hullás, mint 3-4 hete.
Ha jól emlékszem én kb. 3 hónapos korában szedtem ki a szűkitőt, de ehhez az is közrejátszott, hogy Zsombi utálta.

Képzeljétek tegnap óta meg tudunk fordulni, hasról oldalra és hasról hanyattra :P :P :P Állati boldog vagyok ettől :P :P Zsombi is :P :P

Na megyek, mert nyűglődik, nem tudom mi van vele minden nap 11-től 2-ig alszik ma meg semmi :twisted: Nem tudom hogy fogunk ma fürdőbe menni, igy tiszta nyűg lesz du-ra :twisted:

judy

KépKép
judy1
 
 


Heni,Judy - köszönöm Laura dicséretet, bezsebeltük...

Heni,
én az 5 CH-s Urticából 2 x 5 golyócskát szedek (reggel 5 / este 5 :P ) folyamatosan.
de úgy hallottam, h. van aki kúraszerűen szedi.. x napig 3 x 5 , aztán x napig 2 x 5, majd csak 5 db.. aztán egy darabig semmi, mert hozzászokna a szervezet.
gondolom most jó egyértelmű volt a sok varia :roll: , de nekem a 2 x 5 működik.

jó pihenést nektek Szilvásváradon! ez az első hosszabb kiruccanás Bálinttal?

Üdv
Alon

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Sziasztok!

Zsóka - bocsi, hogy eddig nem reagáltam a tejcukorra, csak nem tudtam visszalapozni. Ha tejcukor érzékeny kaphat anyatejet, csak én nem ehetek, ihatok semmi olyat amiben van. De ez sem könnyű, mert csomó olyan dolog van,amiben adalékanyagként van tejpor (kekszek, párizsi, kalács, CSOKI!!!stb.). A tej maga nem probléma, mert van laktóz mentes belőle. Mondjuk eddig sem ettem magam halálra tejtermékekkel, reggeli kávémba löttyintette, de hát a CSOKOLÁDÉ, azt fogyasztottam. A másik érzékenység a tejfehérje érzékenység. Sajnos a témában még nem sikerült elmerülni, (új számítógép vásárlás folyamatban...), de remélem hétfőre már többet tudok, mert természetesen ma még nem voltak kész a leletek.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


heni most néztem csak bálintot! irtó cuki!!!!!
kerekpocak
 
 


bocs a kisbetűkért! Heni és Bálint!
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Voltunk két napot Bécsben bevásárolni Niki féléves bulijára :-) Kap sok-sok ajándékot! :lol:
Egész jól viselte, folyamatosan csak nézelődött.
Én viszon sikeresen megfáztam... Fáj a torkom rendesen, remélem nek kapja el Niki :oops: Az ismerős babák már mind betegek :(

Nikinek már szinte a teljes téli ruhatára megvan, így tudtam mibe öltöztetni, igaz kicsit nagyok még rá, de majd belenő! Hát hideg volt rendesen, de ma gyönyörű az idő!

Nagyon nem bírja az időjárásváltozást a lelkem... Mindég nyűgös ilyenkor...

Hát én semmi pénzért nem hagynám otthon Nikit (de őszintén, azért néha jól esne 1-2 óra kikapcsolódás), már csak azért sem mert nincs ki vigyázzon rá :lol: Meg hát extra parás is vagyok ugye :roll: Mi van ha épp akkor... szindrómában szenvedek :lol: Idegenre meg megint csak nem bíznám, meg hát nagyon anyás, jól ekapattam :lol: De mit csináljak ha egyszer imádom!!!

Zsófi!
Samu nagyon ügyes, büszke is lehetsz rá!!!! Niki még nem kuszik, pedig már nagylány... igaz ő is mindég elvándorol a kiságyban :lol:

Üdv!
Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Sziasztok!

Hajaj....
Jelentem, én rendbe jöttem, de éppen, hoyg visszaolvastalak titeket jó hosszan, s elkezdtem volna írni a reagálásokat, Bala felsírt, s mire felértünk hozzá, összehányt mindent... :cry: :cry: :shock: :cry:
Pedig egész nap jó volt a kedve és az étvágy is, pedig ez nála nagy szó. Lázanak nem lázas, s a hasa sem megy. Úgyhogy passz. Most itt állok tanácstalanul, hogy akkor meg mitől hányt. Hányhat attól, ha álmában félrenyeli a nyálát?
Holnap délelőtt figyelgetem, hogy nem e az én vírusomat kapta e el, mert kora du-ra babapartyznánk a barátnőimmel, de ha vírus van a dologban, akkor nem megyünk. :(

Szóval:
Jócskán el-, illetve lemaradtam az eseményekben, így előre elnézést, ha valakit kihagynék.

Bala dícséretét köszönjük mindenkinek!
Egyetértek! Tényleg gyönyörűek a jánosos babák. Egytől-egyig!!!

Mircike!
Tündéri a nagyfiad! Gyakrabban kérünk képeket róla!
Nagyon izgultam, hogy mi lesz a tesztetek eredménye. AZóta nem volt kávéundorodd?
Tőlem Apucim :lol: kérdezte, most a vírus kapcsán, hogy nem lehet, hogy terhes vagyok? Pedig BAlánál nem is hánytam sokat.
Megértem, hogy még időt adtok magatoknak a másodikhoz. Mi is így vagyunk vele. Persze ha jelentkezne, hogy itt vagyok, elfeljtenénk minden tervezgetést, s kiugranánk a bőrünkből, úgy örülnénk neki. :lol: De most itt van az építkezés, meg a dipimet is meg kellene írnom. :roll:

Kata!
Hasonfektetni nem mertem BAlát picinek a bőlcsőhalál mizériám miatt. Oldalt fektettük, de felváltva, s ki volt támasztva egy bölcsőpárnával. Márameddig engedte az Úrfi. Utána meg már Ő döntötte el, hogy an kényelmes neki.

Panni!
Húhh... Szegény Márk! S szegény Te! Nem irigyellek ezekért az éjszakákért. Szerencsére nálunk nem volt csak egy húzósabb éjszakánk anno. Még jó, hogy tényleg nem törődtél bele, hogy szimpla hasfájásról van szó. Remélem nem lesz semmi gond, s javulást Márknak!

Reni!
Íme egy példa, hogy a pár hónappal tapasztaltabb anyuci is tanulhat a "fiatalabbaktól". :lol:
Ez a paszírozó tetszik, majd a köv. babánál bevetem.

ZSófi!
Tanítás: Szerintem is nyugodtan vállald el azt a pár órát! Jót fog tenni neked is, meg Samunak is. Persze ez arra az esetre igaz, ha teljes nyugodtsággal tudod otthon hagyni, meg van hozzá a megfelelő segítség. Én nem is munka terén, hanem kikapcsolódás terén szoktam igénybe venni a nagyikat. De ha olyan lenne a munkám, hogy egy-két órára igényt tartanának rám, akkor azt hiszem én is mennék. A pénz is jól jönne, meg mint írtam, kikapcsolódásnak is jól jönne. Csak hát az én munkám nem ilyen.
Bukás: Bala is sokat bukott, meg csuklott. A doki mindig azt mondta erre, azért mert nem büfiztetjük ki kellően. Ettől tudtam idegbajt kapni. Volt, hogy egy órát vártünk a büfikre, s voltak is, s még is bukott utána. A "legjobb" az volt, amikor azt mondta a doki, hogy "Meglássuk, ha nem büfiztetjük rendesen, még a hasa is fájni fog!" De szerencsére nem lett igaza! :twisted:
Jó hír: egyszer csak kezdtek elmaradozni a bukások! Ami esetleg segíthet, az az "apatartás", amit nekünk már nem tudom ki javasolt :oops:, de valamennyit segített. Így büfiztettük Balát:
Kép
Nem múltak el a bukások, de csökkentek. Próbáljátok ki, hátha beválik nálatok is.
Fejés: nekem nagyon feszített a cicim a tejcsitől, azért fejtem, meg féltem, hogy nem lesz elég BAlának, így tejfokozás miatt is. A lefejt tejek viszont jól jöttek akkor, amikor kimenőt kértünk mondjuk egy mozira, s a nagyiék tették le Balát.

ZSóka!
A szopiztatástól simán fogyhatsz. A barátnőmnek azért kellett abbahagyniuk a szopizást, mert vészesen lefogyott tőle, pedig igen jó husiban volt. (Titkon én is ebben reménykedtem, de neálam nem működött. :( )
Milyen volt a zenés foglalkozás?
Zeneovin voltatok? Tavasszal mi is jártunk rá Pvváron, s imádtuk! Remélem a jövőhéten már itt is lesz!

Panni! CSabán is tart a leányzó zeneovit, úgyhogy tudtok majd menni ti is, ha akartok!

Lányok!
Tücsökzene névem több művelődési házban is tartanak ilyen zenés foglalkozást piciknek. Mi Óbudán kezdtük el, s ott hallottuk, hogy Pilisvörösváron is tartanak, s hogy állítólag jobb. S tényleg. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a másik rossz volt, mert azt is nagyon szerettük, de teljesen más.

Alon!
Babaúszás témában nem tudok segíteni, mert én féltettem BAlát télen elvinni. Nekünk pont akkor lett volna altuális.

Heni!
A homeobogyóból én napi 3*5 bogyót szedtem. Jó ideig. Aztán egyszer csak az interneten olvastam, hogy kúra szerűen kéne szedni, mert hozzászokik az ember, s nem használ akkor egy idő után. Hát ez rám nem volt igaz. Ha bevettem volt sok tejcsi, ha nem, akkor azt megéreztem. Szerintem egyéni tapasztalat kell, kinek hogy jó.
A hajhullás nálam is rémisztő volt kb három-négy hónapja. Azt hittem nem marad hajam. Aztán egyszer csak abbahagyta, s most úgy érzem, hogy 3x annyi nő vissza. :lol: A fejem úgy néz ki a friss, új, rövid hajszálaktól, mint a szénaboglya. A Revalid egy hasznos bogyó (és a körömnek is jó!)!

Edus!
Örülök, hogy épségben hazaértetek, s hogy itthonról is velünk vagy!
A képeitek fantasztikusak )igaz, idő hiányában még csak egy töredékét láttam) , a videókról meg nem is beszélve! Ez az aludjak vagy egyek??? TÜNDÉRI!!!
További jó kikapcsolódást itthon! Mikor indultok vissza?

****

Kajálás, súly-, hossznövekedés:
Bala tündér baba minden téren. Nem volt hasfájós, nem éjszakáztatott minket, de a kajálás ... :evil:
Válogat és ha eszik is valamiből, akkor max. 5 kanállal és rohan tovább. Nincs türelme enni. :cry:
Főzhetek én neki bármit. Volt, hogy ötféle kaját vonultattam fel neki egymás után.
Így viszont hízni sem hízunk úgy ahogy kellene.
15 hós mérés: 75cm, 8770g. :cry: Hol van ez a megtriplázástól! :cry: Pedig már jócskán túl vagyunk az egy éven! :cry:
Időnként rámtör a para, hogy baj van BAlával, de közben meg egészséges, okos, s egyáltalán nem sovány. A doki is csak annyit mond, hogy Ő ilyen alkat. Kitartás, majd jobb lesz idővel a hozzáállása a kajáláshoz.
Mindenesetre irigylem pl. Renit, hogy nem kell ezen agyalnia.
Na majd a következő csöpségnél erre külön gyúrunk agyilag :)

Elnézést, ha hülyeségeket írtam, de már aludnom kéne, így visszaolvasás nélkül fejezem be jó hosszú levelem.


Puszi mindenkinek: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Csak Timinek szeretném üzenni, hogy a barátaink kislányánál biztos vagyok benne hogy senki nem eszik kevesebbet !!!!
Most lassan már 5 éves, de mióta nem szopizik, (kvázi 4 éve biztos) alig akar enni. Számtalanszor voltunk együtt nyaralni, stb. és saját szememmel alig akartam elhinni hogy ennyivel beéri. :roll:
Mindent bevetettek anno ők is, szépen, könyörögve, csúnyán, semmi nem segített.
Gyakorlatilag nyers zöldségeket szívesen elfalatozgat, főtt ételből nagy szigorral 5 kanál - ahogy írtad.
Mégis: egész nap mozgásban van, este úgy kell "lelőni" típus, hihetetlenül okos, értelmes kislány...... jó nem egy husi az igaz, de nem is kell minden gyereknek annak lenni, nem??
szóval do not worry emiatt mert tényleg van ilyen úgy látszik :wink:
puszi
Kata
lmkata
 
 


Tündi-bündi Bala a képen! Milyen kis manócska még, most meg már kész pasi!

Reni, milyen gyönyörűségeket vettetek Nikinek? Már voltak téli cuccok? Hol vásároltatok?

Sajna pénteken nem mentünk a foglalkozásra, őszinte leszek, lusta voltam elindulni :oops: . De jövő héten már tuti, hogy megyünk!!!!!!!!!! Beszéltem a lánnyal, aki tartja, mondta, hogy nagyon tetszett a babáknak, mindenki jól érezte magát. Egyébként a II. ker.-ben van a Törökvész úton.

Hú, szegény Panni, akkor Te is diétázhatsz! A csoki nekem is hiányozna, iszonyú édesszájú vagyok :roll: . De hát a gyerkőcért én is bármit megtennék!

Judy, gratula, ügyes ez a legény!!! :wink:

Samu nagyon gyorsan fejlődik, biztos hamar fog mászni, meg
felállni. :D


Holnaptól Borka megint ovis, és már nagycsoportos! Iszonyú hogy megy az idő :cry: . Most volt picibaba!
Szerencsére suliba csak két év múlva megy, mert évvesztes, de akkor is. Olyan nagylány már.

Képzeljétek, tegnap Marci megevett 3 kiskanálnyi répa-burgonya főzeléket :D . Lassan ugyan, de haladunk :wink: .


Kép

KépKép
logi
 
 


Hunny, Panni, szuper jók az új vonalzós képek!! :wink:

Reni gyógyulj meg mielőbb!
logi
 
 


alon, Marcinak nagyon "bejön" Laura, itt volt az ölemben,amikor néztem a képeket és csak úgy dobolt a klaviatúrán és nagyokat sikoltott amikor meglátta a lányod. Szerelem első látásra :lol: !! Szóval jöhettek.. :lol: :wink: :D

puszi mindenkinek, Zsóka

KépKép
logi
 
 


Sziasztok Mindenki! :D
Sajnos még nem volt időm olvasni Titeket :( , de látom hatalmas mennyiséget termeltetek mindkét topikban! :D
Röviden magunkról, aztán majd válaszolgatok..
Húzós volt ez a pár nap :shock: :roll: , rohantunk egyik helyről a másikra, megkereszteltük a Tökiket, elvittem őket az otthoni dokinénihez, volt mázsálás, Zsigu megkapta a 3 éves szuriját, először nézett, de nem volt sírás, aztán én is voltam az éves kontroll vizsgálaton, és tegnap hajnalban érkeztünk meg.
Az út odafele rosszabb volt, mert nagyon átvizslattak mindent és mindenkit, sőt még a cipőnket is le kellett venni, volt akitől szájfényt, műfogsor ragasztót vettek el..., visszafele már nem volt ennyire szigorú az ellenőrzés. Ez is rendesen fárasztotta a srácokat, ez a rész nem volt annyira könnyű...
Képzeljétek, olyan szerencsételen voltunk, hogy otthon, illetve barátunk autójában hagytuk a számítógépet, így a ma reggelünk azzal telt, hogy elfogadható áron, tudjunk venni egy másik gépet. :cry: :(
Még tanulom a billentyűzetét, meg minden, remélem, hamar belejövök.
Most mennem kell,mert ébrednek a srácok, igérem, még jelentkezem, addig is puszi:
Remélem, nem felejtettetek el... :?
mazsolák
 
 


Sziasztok!

Zsóka
Köszi, kúrálom magam, de mostmár az orrom is elkezdett fojni :(
Niki még tartja magát.

A SCS-ben voltunk és a Pandorfi outletben. Szinte csak téli rucik vannak már, pedig azt hittem még jól betudok vásárolni akciós nyári rucikból jövőre Nikinek. Azért így is találtam valamennyit. De főként téli rucikat, overálokat vettünk. Árban szinte ugyanaz mint itthon, csak a kínálat nagyobb. Az outletben viszon a Timberland üzletben vettünk a lánynak 12pár cipőt-szandit vegyesen (majd belenő alapon)! Az 50-60 eurós kiscipők 10 euró körüli áron voltak!!!! Nagyon szupik és tuti a minősége is. Még én is kaptam 2darabot 8) A többi üzlet még outlet áron is elég horror :roll: Ja és még sapikat találtam 2euróért a BabyOne-ban (SCS), azok is 10-15-ről voltak leárazva.

Edus
Nem lehetett egyszerű a két kiskrapekkal cuccolni meg minden...

Na megyek aludni. Nagyon lefáraszt ez a megfázás :(

Üdv!
Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Hellóka!

Bocs, hogy eltűntem, de annyi a gyermekek nem alszanak egy ídőben, így nincs sok ídőm. Most se nagyon tudok sokra reagálni. Velünk annyi történt, hogy Noéminak ma kilyukasztották a fülét, hát szegényke sírt rendesen. Ez volt az első női szenvedése a szépségért. :wink:
Nagyfiam meg annyira szófogadatlan volt a hétvégén. Elmentünk négyesben Szentendrére, ott még csak-csak, de itthon. Mindegy, lesz ez még így se!


Alon: Mi jártunk úszni, Máté szerette, csak amikor már nagyobb volt huncutul mást csinált mint kellett volna. LÉnyeg, hogy élvezete a babatársaságot, nekem is jó volt kimozdulni.

Logi: Megértelek. Máté is tavasszal megy oviba, és most született. Nőnek mint a gomba.

Kerekpocak: Szépek vagytok a képeken. Szerintem is dolgozz nyugodtan, mindkettőtöknek jót tehet, feltöltődtök egymásra. url=http://lilypie.com]Kép[/url]
Kép
colett77
 
 


Köszönöm mindenkinek a munkával kapcsolatos bíztatást!

Edus remélem sokat gyakorlod majd az új klaviatúra használatát és a babaneten teszed majd! írtam privit.

Timi nagyon köszönöm a tippeket- mostanában jobban megy a büfiztetés de lehet h kipróbáljuk a balatartást!

nemtom ti hogy vagytok vele nektek sokat dolgozik a férjetek? hogy bírjátok az egész napos "várjuk apát h hazajöjjön" projectet?
csaba 8-ra megy és 8-kor jön...(ha!)
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Timi, Bala olyan mint egy kis manó azon a képen,és nagyon édi :D És persze hogy megnőtt :P

Zsóka, köszi a dícséretet :P
Gratula a "nagylegény" falatozásához, majd meglátod, hogy belejön a pici az evésbe :D Nálunk is hetekig tartott, amig megszokott egy ízt.

Azt kérdezném, hogy nálatok is volt olyan, hogy amikor a babó hasról oldalra akart fordulni a keze akadályozza és ha sikerül neki a küzdés után akkor sír ? Mert Zsombi most ezt produkálja :evil:

Reni gyógyulj hamar! Nálunk most az allergia tombol, a párom is és én is majd meg halunk tőle :twisted: :twisted: Tök jó, hogy ennyi cuccot tudtatok venni Nikinek, biztos nagyon szépek, én még nem mertem nekiugrani Zsombival egy ilyen útnak.

Zsófi, hát a "várjuk apát project" nálunk is hasonló, gyakorlatilag egész nap egyedül vagyok Zsombival :evil: Kivétel, ha átmegyek az uni tesómhoz, vagy itt van a nagynéném :P Én az első 3 hónapban azt hittem megőrülök ettől, mert akkor még nem is mentem sehova, csak a négy fal :twisted: :twisted: mostmár jobb, mert Zsombi is nagyobb, jobban el lehet vele játszani, meg többet utazunk :D

Hogy bírják a babák ezt a meleget? Zsombi egész nap tiszta nyűg, nem bir aludni semmit sem, kb. 1 órát aludt egész nap :twisted:

j

KépKép
judy1
 
 


Maltofer: érdekes dolog, hogy melyik babára, milyen hatással van :?: :? , ahogyan, mi felnőttek sem reagálunk hasonlóan egy egy készítményre...., aztán nem tudom, az menyire lehet hatással, hogy csak szopizik a baba, vagy már eszik mást is, ami lágyíthat esetleg a szoruláson..., emlékszem, én is, illetve Zsigu mennyit szenvedett vele... :cry: :(
mazsolák
 
 


Alon- a képek gyönyörűek, Laura nagyon szép kislány! :) Babaúszás:talán Mircike írta, és meg tudom erősíteni, hogy valóban strapás egy kicsit a dolog, ha egyedül mész, még a „befele dolog” egyszerűbb, inkább az a rossz, amikor kijöttök a medencéből...., de egy próbát mindenképpen megér, addig is kimozdultok... :)

Nóri- Zsombinak is sokáig volt sötétkék a szeme, a fényképeken meg barnának tűnt, mint Farkasnak, most meg barna, bár nem annyira sötétbarna, mint zsigué, de bebarnult, szóval még minden lehet...Mondjuk én csodálkoztam is, mert a családban a sötétbarna szemszín az uralkodó, csak 2 személynek van zöld szeme. De szemszíntől függatlenül, nagyon szép a kisfiad!!! (Tudom, milyen nehéz behozni a lemaradást, én is csak kapkodom a fejem, hogy újból update legyek!) :)
Én is még elég sokáig szedtem vasat, :wink: mert kellett több okból kifolyólag. A hajhullásnak lehet azaz oka is, hogy a terhesség alatt minden plussz képződik bennünk, raktározódnak a dolgok, így azt mondják, kb a szülés utáni 3. hónapban kezdődik a természetes hajhullás, mert addig nem volt, illetve akkor távoznak belőlünk a felhalmozott plusszok. Nekem is nagyon hullott a hajam, mind a két szülésem után. :? Nem figyelted meg, hogy sokkal több lett a hajad, gyorsabban nőtt a körmöd, (szőröd). Nekem akkor a körmöm is sokkal szebb volt..., gyantáznomis sokkal gyakrabban kellett...
mazsolák
 
 


Zsófi- mi is viszonylag elég hamar kimozdultunk :) , bár mi meg azért figyeltünk jobban, hogy szokják a hideget, :!: hiszen más nyáron, és más késő ősszel szülni.
Viszont Mircikéhez hasonlóan én is utáltam, amikor megtapogatták a gyerekeimet a babkocsiban, főleg ismerve az öregek higéniai szokásait!!! :evil: :roll: :( Illetve én azt sem szerettem, amikor egy két kutya odalehincölt, vagy macskás kézzel megtapogatták a babókat, :( talán azért mert nekem nagyon oda kellett figyelnem a toxoplazma fogékonyságomra...., de most már nekem is megeszik a napi koszadagjukat!! :roll:
Szerintem is okés a munka, :D de mint látom a lányok is csak hasonlóan jót írtak Neked. :D Neked is jót fog tenni a lelkednek, hogy egy kicsit kizökkensz a napi monotoniából, egy kis kikapcsolódás, és ami neked jó, az Samubabának is jó, hiszen nem csak az idegeskedésünk, hanem a nyugalmat is átadhatjuk nekik. :!: :P Nagyon szerencsések vagytok (Mircike, és Reni is), hogy olyan munkátok van, hogy baba mellett is tudjátok csinálni, nekem inkább Zsókáéhoz hasonlított a dolog, nem lehet csak részben csinálni.Pedig jó volna valami távmunkszerű, ami nekem is heti 5 óra más jellegű tevékenység lenne. Kicsit tompábbnak, butábbnak érzem magam, amióta nem dolgozok, hiszen csak egyfajta tevékenységet látok el, ami egy kicsit építi le a gondolkodási központomat, de majd próbálok tenni ellene én is. Úgyhogy ha meg tudod oldani a Samufelügyeletet, akkor szerintem, mindet bele. :P
Gratula Samubaba tudományaihoz! :D Ügyes nagylegény már, pedig nem rég izgultunk értetek!
mazsolák
 
 


Panni-Le a kalappal előtted, hogy nem hagytad annyiban a dolgot, :) és utána jártál! Viszont ezt én is felháborítónak tartom, hogy ilyen fontos esetben is 1 hónap várakozás?!! :shock: :roll: Addig meg szenvedjen szegény Baba, és a család is! :?: :idea: Remélem, sikerül az új gép beszerzés :!: :wink: , és minél több info birtokába jutsz! És várjuk az eredményt! Drukkolok, hogy ne legyen nagyobb baj. :!: Nekem az egyik barátnőm diétázik/zott amikor szoptatott, aztán a gyermekeket is így kellett táplálniuk. Szegények, állandóan figyelni, hogy mit ehet, és mit nem, de mára már nagyon profik lettek!

Heni- Én is csak példaként, vagy segítségképpen írtam a számolosdit, de nekem először a túletetés :cry: miatt kellett csekkolnom, mert állandóan fájt zsigu hasa, aztán ő sem hízott papírforma szerint :? , szóval erről már sokat írtam, de tényleg nem szabad görcsölni, mert ez az idegesség átragad a babóra, én már csak tudom... :(
Ja és gyerekfüggő ez is, mert zsigu nem volt nagyétkű, szemben zsomborral, aki meg állandóan enne..de a kedélyállapotot is nézni kell, meg még sok mindent... :shock: :roll: Illetve a dokik és védőnők is szeretik a sztandard méreteket, és ha attól eltérsz, illetve a babád, akkor szeretnek veled foglalkozni.. :!: :?: :idea:
Klassz lett az avatarod, nagyon édes rajta Bálint!
:D
mazsolák
 
 


Judy-gratula Zsombor tudományához :!: :D , ő is ügyes kispasi! Nálunk ránézésre ment a Maltofer, sajnos nem volt vérvétel... :cry: :( , pedig kiváncsi lettem volna az értékekre :shock: , úgy hogy én is szedtem vasat. Tök jó, hogy nálatok volt vérvétel, ami megerősítette a dolgot. :)

Reni-akkor sorstársak vagyunk, :( mert ebben a nagy rohanásban, én is megfáztam, gyorsan neocitran, elevit, c vitamin, sok, sok forró tea, úgy tűnik, kezdek kifele jönni már belőle. Jobbulást!:) Vigyázz magadra és a kiscsajra!
mazsolák
 
 


Timi-örülök, hogy már túl vagy a kórságon, :D és remélem, Balánál sem lesz gond, :? csak egy egyszeri eset volt.
Érdekes, ezt már többször le szerettem volna írni, hogy nekem zsigu nem ette, illetve itta meg a lefagyasztott tejeimet, és a főzelékébe sem tudtam belecsempészni, így mindig frisset kellett produkálnom, ami nem volt gond, mert volt bőven tejem, csak bántott, hogy az a hatalmas mennyiség kárba vész! :!: :?: :roll: :(
Etetés, lásd nálunk is :shock: , 2jára milyen zabagép lett a kiscsákó :?: , az elsőnél meg én is vért izzadtam. Most változó, néha tömi be ezerrel a kaját, néha meg semmit, csak csokit enne csokival, amitől állandóan megy a harc. Látja a környezetből, más gyerek mivel próbálkozik, és ő is rágyúr rendesen a témára. :roll: :lol: :cry: Miért van az, hogy a csipszet, csokit ezerrel enné, de a normál kajáért meg állandóan könyörögni kell, és az a rossz, hogy mindig jön valaki ismerős, barát, aki hoz egy adaggal, eldugom, és mindig tudja, hol kell keresni... :!: :?: :idea: Persze, mondanom sem kell, hogy csak úgy ehet, ha megy utána fogatmosni....
Duplázás volt, triplázás nem.(Szerintem, már panaszoltam én is... :( ) Gyümölcsöket eszik még sokat, illetve nyer zöldségeket, de néha csodálkozok, honnan termelődik neki annyi széklete amennyi??!! Ja és ha eszik is, akkor egyből le is mozogja, mert állandó mozgásban van!
A kép nagyon édi Baláról, nálunk is működött ez a pozitúra.
mazsolák
 
 


Zsóka- gratula Marci evészetéhez, menni fog ez, hidd el! :D :D Ügyes nagyfiú ő is, csak még kéreti magát! (Tudod, minden kezdet nehéz...)

Colett- én is hasonló cipőben vagyok :( , felváltva alszanak, így én is elég strapás vagyok, és zsigu is szemtelenkedik, ma délután kifestette magát a tollaimmal :?: :!: :roll: , és az ablakpárkányt, gondolhatjátok mit éreztem :cry: :lol: :roll: , főleg, hogy nem is miénk a lakás. A rosszban a jó, hogy Zsombeszt nem dekorálta ki. :lol: Zsigu is egyre roszabb, állandóan csibészkedik.
Én jövő héttől viszem oviba (itt Playgroup-nak hívják), kicsit félek tőle... :roll:
Látom, beállt a segítség: Aranyos lett az avatarod!!:D
mazsolák
 
 


Zsófi-ismerősek a szavaid :) , nálunk is ez volt, sajna... :( , talán ezért is váltott a párom, alig találkoztunk, senkinek nem tett jót... :(
Én is mindig próbáltam valamit kitalálni :roll: :shock: , most már két gyerekkel hamar megy az idő, még ha túlóráznia kell, akkor is, csak a végén már én vagyok fáradt.
A két érzés más, mert Te azért várod, hogy jöjjön, mert egyedül vegy, de ha nő Samu, jobb lesz, mert már tudsz vele kommunikálni, játszani, hamarabb telnek majd a napjaitok. Én most azért várom, mert elfáradok, ráadásul zsigu most gyakorolja a határelemzést, meddig húzhatom, anya idegeit címszóval...,és csak azért is NEM!, de tud jó fiú is lenni, de itt front van, lehet, hogy azt érzik, mert a mai napom sem volt egyszerű...
Illetve kicsit hozzászoktam, hogy ott volt a párom, aki rengeteget segített! :) Most meg pakolás ki a táskából, főzés, a mosás már holnapra marad...:shock: :roll:
Remélem, a csajok tudnak tippeket adni a túlélésre!
mazsolák
 
 


Sziasztok!

Kata!
Köszönöm a vígasztalást.
A doki is nyugtat, hogy fogadjam el, ilyen alkat, lesz majd jobb is.
Meg a mi környezetünkben is van másik baba, ahol ugyanezzel küzdenek. De van ellentét példa is, s néha irigylem őket. Ők meg minket. :lol: (Hát ez meg jó zagyva lett. :roll: )

Edus!
Jó hallani felőletek!
Nem semmi, mi pörgést végig csináltatok itthon!
A kipakolást meg nagyon nem irigylem! Utálom, amikor hazatérünk valahonnan, s egy halom táska vár arra, hogy kipakoljam, selejtezzem, s beálljak a mosómacik közé három napra.

Bala sajnos nem lett jobban, sőt :cry:
Szombaton minden kaja-próbálkozás kijött belőle, vasárnap egy pár keksz bent maradt, de csak sokadik próbálkozásra, ja meg egy pár szem kölesgolyó. Hétvégén még lázas is volt. Mára szerencsére a láz elmúlt, de reggel a tápszer ahogy leért a pociba, vissza is jött. :cry: Délelőtt negyon szontyola volt, sokat aludt, meg csak bambult. MAjd meg szakadt a szívem. Délután bementünk Óbudára a dokihoz. Kaptunk diétás tápszert, meg só- és ionpótló löttyöt, meg valami bélflóra helyrepofozót. AZt, hogy ezeket hogy fogom megitatni BAlával, azt nem tudom, mert mindegyikre közölte, hogy "neeee!!!!!", azaz pfúj, nem kérem. S kérdem én: Egy 1,5 évessel hogy érteted meg, hogy pedig ezt jó lenne, ha meginnád, mert ez kell a pocakodnak? Mivel most három napig nem evett semmit, kaka sem volt. Már szét izgultam magam (pedig agyban tudtam, hogy miből lenne, ha nem eszik). Estére viszont olyan csomagot rakott nekem, aminek nagyon örültem, de egy fél csomag popsitörlő elfogyott :lol: , mire kipucoltam. A kedve estére kezdett jó lenni, s elkezdett roszcsontkodni, aminek alapesetben nem biztos, hogy örültem volna, de most nagyon. :lol:
A nagyobb gondot Anyumnál látom. Őt is eltarolta a vírus, s elég rendesen. Tegnap egész nap 39,8 C volt a láza, annak ellenére, hogy kapkodta befele a lázcsillapítókat. Egész du prizniceltük, így sikerült levinni sima lázra a hőmérsékletét. Viszont három napja nem evett semmit, azaz minden kijött belőle. Az állandóan magas vérnyomása meg 75/40 lett estére. :cry: Remélem holnapra Ő is jobban lesz.


Zsóka!
Hogy telt az első ovis nap, így a nyár után?
Hát ezt a lusta voltam dolgot megértem. Nálunk is volt nem egyszer, hogy ellustiztam a dolgot. Pedig annyira vágytam a kimozdulásra, s mégis.

Reni!
Mielőbbi gyógyulást neked, s remélem nálatok Niki kimarad a körből. Bár ha csak megfázás gyötör, akkor az nem fertőz.

Zsófi!
Hát ez az apavárás tényleg katasztrófa, de sajnos a rendszer átka. "VAgy megszoksz, vagy megszöksz, vagy kirak a cég." Nálunk is Apa reggel 6:00-kor megy, s legkorábban 21:00-kor jön. :evil: De hát nem tudunk mit tenni ellene, legfeljebb Edusék után megyünk. :lol: Nekem annyival könnyebb most, hogy mindig valamelyik nagyinál vagyunk, így nem vagyunk egyedül. De lassan visszamegyünk Óbudára, s akkor még kínzóbb lesz a várakozás Apára. Megoldás sajna nincs rá.

Puszi: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Most csak röviden, mert már rég aludnom kellene, :!: :!: de sajna ez egy baromi helytálló megállapítás a mai munkaerőpiacra:

"Vagy megszoksz, vagy megszöksz, vagy kirak a cég." :twisted: :roll: :cry:

...és elfogadod, és elfogadja a családod, hogy nincs család, nincs magánélet.... :( :cry:

(Persze nem mindenhol van ez, az csak örüljön, hogy kimarad ebből!)
mazsolák
 
 


Kép Kép


Majd jövök még, csak készülődünk, viszem Borit oviba..

Puszi addig is,Zsóka
Edus, jó, hogy itt vagy megint!!!

KépKép
logi
 
 


ÉLJEN NIKI!!!!!!!! MÁR FÉL ÉVES!!!!!!
kerekpocak
 
 


Edus, Logi - köszi Laura dicséretét, ezzel nem tudok betelni.

Edus, a térdem csapkodtam a röhögéstől a "babakocsiba-pofátlanul-kukkoló, kétes tisztaságú népek" leírásán... mert magunkra is ismertem.. mármint, h. velünk is előfordul(t) az ilyesmi. nálam a leghajmeresztőbb, amikor a hordozóban a bevásárlókocsi tetején van, és sorbanállunk a pénztárnál, és 3 cm-re Laura arcába hajolva gügyögnek-ismerkednek vele. nnnna, ilyenkor szoktunk még visszamenni vmiért, h. "jaj ezt elfelejtettük", ha meg már túl hosszú a sor mögöttünk, akkor próbálom úgy fordítgatni a kocsit, h. a kedves előttünk lévő vásárló ne legyen továbbra a látóterében Laura.. (szólni nem merek.. :oops: nem tudom miért.)

Judy, Laura egyelőre csak oldalról fordul hasra, ezt kb.1 hete gyakorolja, anyjának-apjának legnagyobb büszkeségére 8) - és volt, h. nála is eltört a mécses, amikor beszorult a keze, v. attól, h. hasról nem tud még semmerre sem mozogni, és megijedt, h. örökre így marad, v. nem tudom.

Panni, van már vmi eredményetek a dokitól?

Zsófi, nálunk Apa 24 / 48- as beosztásban dolgozik, tehát egy 1 nap meló, 2 nap itthon, szóval ilyen téren szerencsés vagyok. nekem inkább az szokott hiányozni, h. vele egy kicsit kettesben maradjunk, de ez meg szervezést igényel, mert anyukámat bébicsőszként be kell vetni, tehát spontán programok nagyjából kizárva. de szerintem még így is szerencsésnek mondhatjuk magunkat, h. néha egy pár órára el tudunk ruccanni, múltkor pl. billiárdozni voltunk el szombat este.

Reni, Timi, Edus - látom itt az ősz és járvány van :?: :evil:

Nikinek én is boldog féléves szülinapot kívánok !

Marcsi

KépKép
alon
 
 


ja, babaúszásról egy másik fórumban olvastam - h. legújabb teória szerint nemigazán szerencsés dolog.
azért, mert fent- és szintentart egy veleszületett, "alsórendű" reflexet, ahelyett, h. hagynánk azt spontán elmúlni, és átadni a helyét egy fejlettebb idegi cselekvésnek és idegrendszernek. szóval a babaúszás a búvárreflexet erősíti és tartja fent, mely egy mesterséges beavatkozás a "természet rendjébe".
na ez most zagyva lett, mert én is összezavarodtam a sok ellentétes információtól. :x

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Hajhullásra nekem azt mondta a fodrászom, hogy annyit tudok tenni, hogy rövidre vágjuk :) Amíg szoptatok, addig hullik. Remélem nem leszek tökkopasz, mert már ugye lassan 17 hónapja nyomom :)

Reni: Még jó, hogy kislányod van, és kiélheted a vásárlási lázat :) El se tudom képzelni, hogy kislánnyal mit csinálnék :)

Timi: Azóta sincs kávéundor, nem tudom, mi lehetett. Mindenesetre nagyon örülök a negatív tesztnek.
Bala hányására nem tudok mit mondani... Szegényke. Az evés az utóbbi időben nálunk se megy valami pedánsan, de azért nem panaszkodom. Válogatósabb lett, és nem is eszik annyit, mint előtte. Lehet, hogy fog, lehet, hogy valami más. Ha éhes, úgyis nyíg, és akkor kap. Szerintem Bala is jelezné, ha éhezne :)
Remélem anyukád hamar meggyógyul.

Logi: Átérzem, hogy "nincs kedved" elmenni a foglalkozásra. Pedig nekem csak egy ördögre kell felügyelni. Néha még a kertbe se tenném ki a lábam legszívesebben. Főleg most, hogy majdnem-másfél-éves és folyamatos szemmeltartást igényel. Iszonyú fárasztó.

Edus: Szia otthon! :)

Panni: Mi van veletek, hogy van Márk?
Azt akartam még a múltkor kérdezni, hogyan kerültetek a János gyerekosztályra? Beutaló, vagy csak beestetek, vagy ismerős doki? Mert igazából az itteni gyerekdokinénitől nem vagyok elájulva, nagyon édi-bédi, oltásokat be tudja adni, de lövése sincs a komolyabb dolgokhoz. Ezért arra gondoltam, ha valami nagy baj lenne, tuti futnék vele a Jánosba. Vagy a Tűzoltó utcába. Ne legyen rá szükségem... de olyankor csak beesik az ember, vagy hogy megy?

Judy: Szerintem azér sít, mert idegesíti. Amikor ügyesedik, akkor már semmi nem állja útját. Én először még pár centis szintkülönbség miatt ki akartam cserélni a kanapénkat, mert annyira sajnáltam a kisfiamat, hogy a közepén a huppanó miatt nem tud átfordulni :) Kábé egy hónap, és pörögni fog!

Zsófi: Hazavárás dettó. Nekem négyig dolgozik a párom, de 16:05-kor már telefonálok neki, hogy most akkor hazajön, vagy van más dolga, vagy ott kell maradni, vagy mi van, mert tudnom kell!!!! És azonnal!!!! :) Én totál egyedül vagyok, amíg pici volt a baba, addig egész nap neteztem, most már nem hagy élni se :) ahogy Edus írta, non-stop koncentrálás az egész nap. Szinte vécére nem tudok elmenni, mert akkor aja-aja-aja ordítás van, és hiszti.

Alon: Én bizony beszólok akárkinek. Inkább utáljon engem, minthogy összefogdossa a gyerekemet. Persze mosolyogva küldöm el anyukájába, ellentmodást nem tűrően. Meglepődnek általában :)

Colette: szia!


Képzeljétek, a fiam mostanában pofozkodik. De nem akármilyen erősséggel. Én akkorákat kapok, hogy leesik a fejem. Apját persze nem bántja :)
Amikor kb. fél éves volt, vásároltunk, ült a babakocsiban. Bababoltban egy kábé másfél éves kisfiú odarohant célirányosan hozzánk, és lekevert egyet a fiamnak. Én szóhoz se jutottam hirtelen (ritka eset...), a fiam nem sírt, a verekedő kisfiú anyukája meg nyugodtan magyarázott a kisfiának, hogy így meg úgy nem szabad. De még csak fel se emelte a hangját. Én úgy fel voltam háborodva, hogy fél napig ideges voltam... "Ilyen egy hülye picsa, nem bírja a gyerekét megnevelni" satöbbi.
Na és akkor tegnap: Vásárlás, 100 ft-os bedobós autó, amibe mi még nem dobunk be, mert úgyis nagy móka. Gyerekem bent ül, tekeri a kormányt veszettül. Apja vele, én tök máshol vásárolok. Apja elmondása szerint odajött egy három év körüli kisfiú, be akart szállni a kocsiba, mire az én másfél évesem akkorát lekevert neki, hogy a fal adta a másikat.
Kész vagyok teljesen :roll: Fogalmam sincs, mit lehet tenni. Próbálom megmutatni, hogy inkább simizzen, de nagyon élvezi, hogy pofozhat. Van valami ötletetek?


Bocs a hosszúságért, meg akit kihagytam. Üdv. M.
mircike
 
 


Sziasztok!

Azt hittem egyszerűbb lesz az élet, ha Borinak elkezdődik az ovi. Hááááááát tévedtem. Marci annyira nyűgös, mióta nincs itthon Borcsi, hogy őrület. Túl nagy a csend. Sokkal jobban elvolt napközben, mint most, pedig volt zsivaly rendesen. Még aludni is jobban aludt, mint most a csendben.
Szóval hiányzik neki Borka (mellesleg nekem is furi volt, hogy nincs velünk a csaj :roll: .)

Judy, Marcinak is sokszor beszorul a keze, amikor átfordul hasonfekvésbe, ilyenkor segítek neki, kihúzom a karját a hasa alól. :wink:

Balának mielőbbi gyógyulást!!!!!!!!!!!!!!

Reni, köszi az infót, lehet, hogy mi is kiugrunk valamikor. Az utazást hogy bírta Niki?

Panni, mikorra kaptatok időpontot? Beszéltél pénteken a Doktornővel?

Edus, hát igen. Én már most parázok, mi lesz, ha visszamegyek dolgozni. Amikor Bori betöltötte a 3.évet, visszamentem és dolgoztam kb fél évet, amig nem kopogtatott Marcus. Reggel 7-kor már bent voltam, és 5-kor úgy jöttem el, hogy pironkodnom kellett hogy ilyen "hamar"lelépek. Így is Apa vitte-hozta Borit az oviba/oviból és ez nekem nagyon rossz volt :cry: . Annyira hiányzott a lányom napközben, hogy leírni nem tudom. Persze most is vissza fogok menni dolgozni, de jó lenne valami kedvezőbb időbeosztásban dolgozni (sajna sehol sincsenek tekintettel a kisgyerekes anyákra).

Felsírt Marcus, megyek..................

Két mai képet felteszek gyorsan:

"Ez a kedvenc autóm..."
Kép

"....és ez a kedvenc alvópózom!"
Kép

KépKép
logi
 
 


Jaj, még gyorsan egy kérdés: húst mikortól ehetnek a babák? Csak úgy kaphat húst, ha előtte "végigjárjuk" a zöldségeket-gyümölcsöket?
(a hozzátáplálás tudora voltam anno Borinál, de már semmire nem emlékszem :oops: :oops: :? . Pedig nem is volt olyan régen.

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!

ISTEN ÉLTESSE NIKIT!

Már az új gépről jelentkezem. :D Hát ég és föld. Gyakrabban ugyan nem tudok jönni, Márk jó ha alszik 1 órát napközben.

A bakterológia negatív lett, de még hátra van egy vizsgálat és az csak péntekre lesz kész. Lassan kezdek tanácstalan lenni, mert ugyan a rémes kinézetű kaki elmúlt, de a hasfájás és nem alvás megmaradt.

Mircike - Jánosba úgy jutottunk, hogy mivel a Budai Gyerekkórházba csak 1 hónap múlvára volt időpont, felhívtam a Jánost mikor van gastroenterológiai rendelés. Aznap volt, de kiderült, hogy csak felnőttekkel foglalkoznak. És ekkor felgurultunk a hegytetőre és bementünk az ambulanciára és ott volt egy kedves doktornéni, aki rögtön tudott is velünk foglalkozni, mert nem volt ott senki (du. 1 óra). A beutalót elvette ugyan, de szerintem, ha nagy baj van anélkül is foglalkoznak mindekivel. Azóta már többször beszéltünk telefonon és nagyon aranyosak így is.

Apa várásról és a munkáról majd később, mert Márk szólít...

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


BOLDOG 1/2 ÉVES SZÜLINAPOT NIKI!!! :D :D
mazsolák
 
 


Alon- érdekes dolog, amit a búvárreflexről írtál. :shock: :roll: Zsigánál egy éves koráig megvolt, lehet hogy éppen ezért? :idea:

Mircike- tetszett nagyon, amit írtál a vasgyúró Mirkóról. :mrgreen:
Nem lehetett semmi!! :roll: Sajnos már én is voltam hasonló helyzetben, hogy megcsodáltam anyukát adott szituációban, és sajnos velem is megtörtént... :shock: :roll:
Nálunk nem pofozkodás, hanem harapdálás volt. :( Általában akkor, ha megszídtam valamiért, vagy tiltottam valamitől. De valahogy elmaradt… :)
Most a legújabb, hogy visszaszól eltorzított hangon :cry: :( , hogy “anya hagyjál már, nem érdekel a dolog, amiről papolsz”…,stílusban :shock: :roll: . Nem tudom, mi a jobb, én már probálkoztam szépen, és nem szépen is, változó mikor melyik működik. :?: :idea: Ha jó napja van, akkor mindent hamarabb, szebben lereagál, de ha frontos, akkor sajnos szélmalomharcnak érzem az egész dolgot. :evil: Az a jó, hogy már apa előtt is produkálja a rosszat, mert korábban csak engem tisztelt meg ezzel a dologgal. :wink:
mazsolák
 
 


Timi- Balának én is minden jót kívánok, főleg mihamarabbi gyógyulást!! :)

Zsóka- Érdekes dologról írtál Te is! :D Kíváncsi leszek, nálunk mi lesz, mert nálunk is nagyon ragaszkodik Zsombor Zsigához, állandóan követi, és utánozza -főleg a rosszat-, amit a bátyus csinál!
Munka…, egyelőre csak tervek vannak a kimozdulásra, és agytevékenység fokozására, de nem tudom, mennyire lesz kivitelezhető. :shock: :roll: Nem munka nem, mert jelenleg nem tudok a szakmámban itt elhelyezkedni (átképzés kellene), illetve a gyerekfelügyelet sem kiforrott dolog még, így csak tervek vannak fejben még, nem tudom, mi lesz belőle… :wink:
Marcus pedig továbbra is nagyon szép kiskrapek!!! Annyira édes, ahogyan néz azokkal a kék szemekkel, meg a kicsavart poziturás alvása!!! :D :mrgreen:
Hús:
7 hónapos kortól: csirke, pulyka
8-9 hónapos kortól: marha, sertés, csirkemáj legfeljebb heti 1 alkalommal.
Zöldségekkel kombinálva, én már így készítem a főzelékeket, de majd lefényképezem a táblázatot, letöltöm, és felrakom neked, ha kell, jó?:D (írd meg, ha lesz időd, kell-e a táblicsku, akkor este megcsinálom, ha alszanak a pasik)
mazsolák
 
 


Köszöni szépen Niki a köszöntést!!!

Majd még jelentkezünk ma!

Üdv!
Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


De jó lenne Edus! Megköszönöm, ha kimásolod a táblicskut :wink: .
ELŐRE IS KÖSZI!! (nem mintha nagyon enne Marci, csak szeretném tudni mit-mikor adhatok).
Puszi

KépKép
logi
 
 


Logi! Itt egy link, biztos ismered, a hozzátáplálási táblázatra kell kattintani.

http://freeportal.hu/babakonyha

Panni! Örülök, hogy negatív a bakteriológia. Azazhogy áááá, legalább akkor lehetett volna tudni, hogy mi van. Csak kiderítik hamar! Nagyon drukkolok.

Edus: Igen, az a bajom, hogy fogalmam sincs, hogy mivel érek el ellenkező hatást. Nyilván nem akarom 'visszaadni' neki, nem érzem célravezetőnek, hiszen azt tanulhatná, hogy erőszakkal lehet elintézni a dolgokat. Láthatóan élvezetből csinálja, nem agresszióból, illetve a kisfiú ellen már biztos az volt, de azt nem láttam ugye... Próbálom lefogni a kis kezét, és simizni, de olyan bivalyerős :)
Harapni is szokott, vérborzalom, és nagyon fáj, és nevet közben :)
A lányok is csinálnak ilyet, vagy csak a fiús anyák vannak megáldva vajon?

Rohanok. Jó éjt. M.
mircike
 
 


Elfelejtettem, hogy kérdezni akartam, hogy Zsófi: milyen volt végül a bababörze?
M.
mircike
 
 


Sziasztok!

Nagyon jól sikerült Niki fél éves bulija!!
Teljesen el volt ájulva a tortától, vagyis a tüzijátéktól :lol: Olyan édes volt, tátott szájjal nézte :D
És az ajándékok is nagyon tetszettek neki! Az egész rokonság eljött felköszönteni. Megérte bulitcsinálni neki! Az egész cukrászda a páromon nevetett, mikor a 0,5-ös gyertyát lérte :lol:

Megyek pakolni a buli nyomait!

Íme néhány friss kép!

Üdv!
Reni

Kép
A torta!1

Kép
A torta!2

Kép
A torta!3

Kép
Az ajándékomat akarom! Most!

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Reni! De édesek vagytok :)
Olyan jó, amíg kicsik, minden egyes napnak tud örülni az ember. Én minden hónap 7-én csináltam róla képet, kis cetlivel, hogy M. egy hónapos, kettő satöbbi, a kilencnél már szét akarta tépni, utána már tök nehéz volt, és az egy éves képe után meg nem is csináltam havi fotókat...
De most, hogy látom a te képeidet, a másfél éveset biztos lefotózom!!! :)
M.
mircike
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: