Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok,

Boldog új esztendőt kívánok mindenkinek!
Átfutottam a bejegyzéseket.
Judyt, gratulálok Vivi szavaihoz :D és
Timi, Zsoltibaba ügyes, hogy már átfordul! És nem csoda, hogy folyton erről témázol, mi másról :wink: ? Én is próbálom magam visszafogni a gyermektelen ismerőseim között, hogy ne csak a babázásról beszéljek.
Babai, szép az UH kép. Ez tényleg olyan csodás dolog :) Nemsokára te is szimatolhatsz!! :lol: Én folyton szagolgatom Zalán babát, mert olyan jó baba szaga van :D !
Kia, örülök, hogy Levi jobban van. Gondolom nagyon nehéz volt, hogy nem mozoghatott, ahogy akart. Nálunk is a nagyszülők néha hajmeresztő dolgokat csinálnak Győzővel, főleg apukám elég infantilis...
Üdv Edina, Szecs! Szerintem jobb a fizetős UH, a szakemberek ugyanazok, mint az államiban, csak másként bánnak az emberrel. Én a 12. hetit mindkét helyen megcsináltattam, mert nem biztam az ÁEK-esben - Gombos Dr. csinálta a MÁV-ban, Hajdú Drnő az Istenhegyiben. Szerencsére rendben volt minden, de nem mindegy, hogy a doki hogyan kommunikálja neked a dolgokat és mennyi ideje van alaposnak lenni.

Még jövök...

Kép

Kép
ripley
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! Eldöntöttem, hogy mind a 16. heti vérvételt, mind pedig a 18. heti uh-t a diagnosztikai kp-ban csináltatom.
Ígérem, hogy részletesen beszámolok!
szecs
 
 


A honlapon ott van minden.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 

 
 

Akkor nekem szerencsém volt, hogy az ÁEK-ban kifogtam a Hajdú dr-nőt..így teljesen megfelelő tájékoztatást kaptam :)

Tegnap voltunk mázsáláson... 4220 gramm és 59 cm (szerintem 60, de nem húzták ki teljesen a lábát)...három hét alatt hízott fél kg-t...úgyhogy gyarapszik az úrfi...de mivel hosszú, így nem látszik rajta annyira...pedig vannak már hurkái rendesen :)

Babaim..mindjárt itt a kedd és újra láthatod a picurkát!

Szecs...várunk majd a hírekkel, hogy mi volt.

Ripley...én inkább olyankor szagolgatom Zsoltit...ha pelustartalmat érzek :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Vt:szerda :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babaim... nem mindig tudok számolni... de a szerda is mindjárt itt van :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Majd jövök bővebben...

Ma megnéztük Sz. Miki lakását... ő is mondta, hogy fel kell újítani.. és tényleg fel kell...
Szépen meg lehetne csinálni...
Kedden megy megnézi a miénket... remélem összejön....
Még a barátnőjével is találkoztunk - Levit is vittük - jól elvolt :lol:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok,

Zalán baba este 10-től n6-ig aludt tegnap éjjel :D !! Hogy miknek tud örülni az ember... :) De a legjobban annak örülök, hogy már mosolyog és nevet arra, aki szépen beszél hozzá. A súlya majdnem 6 kg 10 hetesen :shock: , úgyhogy a súlyzós edzést kihagyhatom...Pocaklakó korában kértem őt, hogy lehetőleg kint nőjön nagyra inkább, mint bent; úgy látszik abszolút betartja.
Szilveszterkor pedig el tudtunk menni kicsit bulizni 8) apjával (3 órát), ami nagyon jól esett, és meg is köszöntem Zalán babának, hogy "elengedett".
Járt vagy jár valaki közületek baba-mama jógára? Van valami tapasztalata valakinek erről?

Kép

Kép
ripley
 
 


Ripley...gratula az alvásidőhöz...szép teljesítmény!! A súlyzózást már én is kezdem érezni néha...bár Zsolti még csak 4,2 kg volt múlt hét pénteken :)

Kia...akkor lehet, hogy nemsokára költöztök? Én nagyon nem szeretek költözködni...bár gondolom, kevesen szeretnek. Levimanó biztos élvezi majd a dobozolást :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Kia:megint költözés? Aztaaaaaaa :shock:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Zsolti este 9től fél4ig aludt...és ezáltal én is...egyre szuperebb éjszakáink vannak :D
Igaz, tegnap két órát sétáltunk délután...lehet, hogy ez is elfárasztotta...bár végig aludt a babakocsiban. De ma is megyünk.

Timi
Kép
vt72
 
 


Babaim...mennek ám a mai napra a drukkok...és a kíváncsiság is...majd mesélj, ha végeztetek :)

Hogy vagy? Köhögés elmúlt már? Növöget már a pocakod?

Timi
Kép
vt72
 
 


Vt, aranyos vagy, köszi a kérdést. Még kissé köhögök. Este megyünk. Már alig várom. Izgulok, aggódok. Ismertek. :oops:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Helloka,

Timi, örülök, hogy tudtál jót aludni.
Két óra séta...nem semmi. Zsolti babát biztos jól bebugyolálod, de te nem fázol? Mi ritkán megyünk sétálni és rövid időre. Tegnapelőtt fél óra séta után negyed óráig tisztítottam a babakocsi kerekéről a kutyakakát :x A XIII. kerületben lakunk, ami egyébként bababarát környék.

Chessyvel mi lehet?

Kia, városon belül költöztök?

Babai, kiváncsian várjuk, hogy mi újság :)

Kép

Kép
ripley
 
 


Ripley... mi is a kerületben lakunk...:) Mi a Róbert K. krt-i felüljáró környékén... Ti merre?

Én nem vagyok fázós és imádok sétálni... ma 3 órát voltunk kint...én igaz egy órát fodrásznál voltam, addig anyum tologatta a fiatalurat :)

Chessyt és Juditot én is hiányolom már.

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

Nem voltam 2 napig, mert a laptop gyógyulgatott (szervíz)...

Költözés - én örülnék neki... dobozolni kell sokat ismét.
Át kell nézni sok zsákot és dobozt, ami a pincébe van...
Nem lesz egyszerű... de végre külön fogunk élni... Nagyon várom már. :P

Ma voltuk a bölcsibe. Levi nagyon élvezte...
Egy bő órácskát voltunk ott, nem akart hazajönni :)
Azt mondták a bölcsisnénik, hogy nem lesz gond a beszoktatással :lol:

Babai
...akkor most már tényleg gyógyulj meg!! :wink:
Mi volt az UH-on?

Levi 11 kg felett van... és már meg se kottyan felemelni naponta többször :lol:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Megjöttünk.
Köszönöm a kérdéseket, a drukkokat!

Babácskánk 38 mm és nagyon aktív, folyton mozgott az uh alatt. Tündéri.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


GRATULA!!! :lol: :P :wink:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szuper!!!! :D :D :D

Timi
Kép
vt72
 
 


:D Milyen aranyosak vagytok, hogy itt vártátok a híreket!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babaim. gratulálok a picurhoz!! :D
Majd ha tudsz csatolni uh képet, annak örülnénk.

Timi, jó sokat tudsz sétálni, de az csak jó, mert egészséges. Annó Vivivel mi is nagyokat sétáltunk, ma is megyünk mindig, ha esik, ha fúj.

Ripley, szép súlya van Zalánbabának :lol: Nem szoktatok hordozókendőzni? Amikor nagy hó volt még tavaly, Vivit kendőben kellett vinnem, mert a kocsi elakadt volna. Azt hittem megszakadok a 15kg-ja alatt:) Ő még nem tud hosszú sétákat tenni.

Kia, már szoktatod a bölcsibe Levit? Az jó, ha tetszik neki. Mikor fog ott enni?

Vivi már aktívan bilizik, szól, ha pisilnie kell, ráül és pisil, aminek én is és ő is nagyon örül. Sőt a Wc-be is sikerült már neki. De a kaki még nem, amiatt nem is szól, de a pisinek is nagyon örülünk.

KépKép
b_judyt
 
 


Judyt, már a pisi is haladás!Nagyon ügyes. Nemsokára nem is kell pelus.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Timi, mi is arra lakunk :D a Nyírő kórház mögötti utcánál. Merre szoktatok sétálni?

Judyt! Sok gyerek a kakit még "rejtegeti" egy darabig, de már csak egy darabig...Ügyes nagylányod van, hamarosan csak bugyi kell...
Zalánt kenguruba szoktam időnként hordozni, pl. ha leugrunk boltba.

Babai! De jóóóó :D ! Vigyázz magatokra!

Kia, a bölcsi nagy változás. De biztos jó lesz :) Levinek. Szerencse, hogy van helye. Itt a XIII. kerületben nem lehet előre bölcsi helyet intézni a gyereknek, hanem az aktuális év tavaszában kérvényezni kell, hogy szeptembertől mehessen. De azokat a gyereket veszik fel bölcsibe, akinek a szülei hátrányos helyzetűek, vagy egyedülállók, szóval szociális bizottság elbírálása :? alapján működik.
Kia, kitől fogtok különélni költözés után?

Kép

Kép
ripley
 
 


Babaim., mi az a kombinált teszt?

KépKép
b_judyt
 
 


Mi a Szt László utca elején lakunk... a Ti utcátokban minden nap megyünk szinte...mostanában a Béke téri lakótelepen szoktunk korzózni. Ma az OTPbe tervezünk menni Start számlát nyitni... de ma egész délelőtt bömbölde van nálunk, így nem biztos, hogy elindulunk.

Timi
Kép
vt72
 
 


Nálunk nyugi van. Egy kis napfény kéne, hogy kicsaljon az utcára :wink:
Béke téri park tényleg jó, most már egy kis játszótér is van ott. És a virágágyások meg a templom is szép.

Kép Superman
Kép Győző és Zalán

Kép

Kép
ripley
 
 


Jujj, de édes arca van Zalán babának!!! :D

Holnap viszem Vivit leméretni, meg beszélek a védőnővel, hogy milyen diétát ajánl Vivinek, mert félek, hogy duci kisgyerek lesz és elhízott tinédzser :cry:

KépKép
b_judyt
 
 


A kombinált teszt egy uh és egy vérvétel. A korom és a szedett gyógyszerek miatt ajánlják a dokik. Saját finanszírozású vizsgálat.
http://209.85.135.132/search?q=cache:zC ... clnk&gl=hu

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Csak elmentünk egy nagyot sétálni...megnyitottuk a START számlát...meg az önkormányzatnál is megigényeltük az életkezdési támogatást...nehogy már náluk maradjon :D

Délben elaludt Zsolti a kocsiban...kettőre értünk haza...azóta a folyosón alszik :D

Timi
Kép
vt72
 
 


Judit...mindig elfelejtem, hogy gratulálok Vivinek a félkomfortossághoz...hamarosan teljesen komfortos kicsi lány lesz :)

Egy két éves picurkát hogy fogsz tudni diétáztatni? Lehet, hogy inkább sportolni lenne érdemes vinni. Nem szeret valami mozgást nagyon? Tánc? Úszás?

Babaim...ez a kombinált teszt olyan mint az AFP...csak sokkal pontosabb nem?

Timi
Kép
vt72
 
 


Nekem előírta a dokim a kombinált tesztet, az AFP-t és a genetikai UH-ot, ha jól emlékszem a 18.hét körülre ez utóbbit.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Timi, akkor errefélé kerülgettük egymást, mert mi is voltunk sétálni 1 és 2 óra között. A Szent L. utcában a Fellerer irodáját ismerem, mert volt velük ügyünk...
Önkormányzathoz + bankba is kell menni ezért a babakötvényért?

Judyt, ilyen zsenge korban szerintem korai a diéta, legfeljebb az édességet lehet csökkenteni :roll: . Olyan sokat változnak a gyerekek még, hogy hihetetlen. És nem törvényszerű, hogy a "husi" gyerekből kövér nagy lesz, és a vézna típus sem feltétlenül marad vékony nagyobb korára.
Majd írd meg, mit mondott a védőnő...

Én is csináltattam anno kombinált tesztet. Csak azt nem tudom, hogy ez kiváltja-e a magzatvíz vételt? Egy barátnőmnek ezt mondta az orvos, de én ebben egyeltalán nem vagyok biztos :? .

Kép

Kép
ripley
 
 


Sziasztok!

Babai
Még1x nagyon örülök, hogy jól alakul minden veletek! :lol:

Judyt
15 kg :shock: Szép kis súly...
A bilihez Gratulálok! Ügyes lány!
Nálunk ritkán van rá szükség...

A kaki után szól, hogy ki kell venni, de a pisit nem mondja - csak akkor, amikor már tele a pelus.. :roll:

A bölcsibe majd márciustól fog menni (ha addig nem jön a tesó) - most csak ismerkedünk vele :D

Ripley
Anyóstól és Apóstól költözünk el... remélem már tavasszal...
13 hónapja költöztünk haza Bp-ról és azóta őket boldogítjuk - vagy ők boldogítanak minket!? :roll:
Jó lenne végre külön....

Édes Superman-ed van! :P

Timi ....jól elfáradt Zsolti :D

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Ripley... először START számlát kell nyitni... az OTP viszonylag egyszerű...de előtte kell kérned igazolást arról, hogy Te kapod a családit. A számlát csak az nyithatja meg, akinek küldik a CSP-t.
Utána lehet önkormihoz menni a plusz pénzecskéért.

1/2 4ig bírta alvással Zsolti... azóta eszik és bűzölög az ölemben :D

Timi
Kép
vt72
 
 


...fájdogál a torkom és Levi is náthás... nem vagyunk túl jól :?
(...lehet, hogy a bölcsiben szedtünk össze valamit :roll: )

Ma jönnek "haza" a sógornőmék...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia jobbulást Nektek!

Ma először voltam Lidl.ben és Tescoban gyerekestől, kocsistól... egész jó volt :)

Timi
Kép
vt72
 
 


Köszi!
Tescoban ma mi is voltunk...
Levi itthon aludt (a nagyapja is itthon volt), mi Apával elmentünk... :roll:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Timi, köszönöm a START infót!

Kia, a bölcsiben bizony könnyű összeszedni nyavalyákat. Jobbulást!

Szép hétvégét!

Kép

Kép
ripley
 
 


Ripley...nincs mit. Szerintem érdemes megnyitni. Havi minimális pénzzel azért 18 éves korára valami alapja már lesz az élethez...nem túl sok, de a semminél több.

Kia, remélem gyógyulgattok!!

Judit mi volt a védőnéninél?

Zsolti már folyamatosan "beszélget" velünk...iszonyú cuki. Sokat csuklik szegény...bár tudom, hogy neki nem rossz, de én nagyon nehezen viselem :))

Cheesy is remélem jól van a fiúkkal!

Babaim..Te is jól vagy már teljesen?

Ma elromlott az idő :(...tegnap pedig olyan gyönyörűen sütött a nap. Remélem azért dél körülre egy kicsit javul, hogy sétálhassunk!

Szép vasárnapot mindenkinek!

Timi
Kép
vt72
 
 


Még mindig köhögök.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Ma elmentünk a drnénihez, azt mondta nem komoly a betegsége Levinek..
(köhögéscsillapító, vitaminok...) :roll:

Babai
Továbbra is JOBBULÁST!

Timi
Levi is sokat csuklott - olyankor egy kis cicit kapott :wink:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia... nálunk a cici az szinte mindenre gyógyír... csak félek, hogy vagy túletetem (amit elviekben nem lehet)... vagy nagyon rászokik és később is csak ez nyugtatja majd meg.

Levinek gyors javulást!

Babaim... Neked is!

Mi ma is kimentünk sétálni... kellemes idő volt, a havazást leszámítva... de mindketten elfáradtunk kellemesen.

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok,

Én is beköszönök:-)

Tegnap voltunk az Istenhegyi Klinikán a Hajdú dr-nőnél genetikai uh-n, nagyon alapos volt és nagyon aranyos is. Kaptunk dvd-t, volt egy kis 4d-s benézegetés is, csak az én picurkám hátat fordított nekünk, és nem akart igazán együttműködni az elején, szerintem aludt éppen :)
A 2. pocaklakóm is kisfiú, egyértelműen megmutatta, mije van nekije :D És minden rendben van vele, a korának megfelelően fejlődik, nagyon örülünk.

Ripley, nagyon édes a superman felső, hol sikerült venni?

Kép
Kép
Kép
atimama
 
 


Atimama gratula az új pasihoz....Nálatok is pasiuralom lesz úgy látom :) Örülök, hogy jók az eredmények. Van már neve a jövevénynek?

Mi voltunk ma védőnéninél...10 nap alatt 33 dekát hízott Zsolti, most 4550 gramm volt a súlya. Nagyon nekilendült a buddhásodásnak...tiszta hurka már a lába...nem is tudom a kettes pelust ráadni...ott marad a nyoma a combján :D

Legközelebb egy hét múlva megyünk...akkor kapjuk az első oltásainkat is...én már előre félek :cry:

Timi
Kép
vt72
 
 


Sziasztok!

A tesztet ma reggel csináltam és -.

Timi
Csak egy pár korty kell a ciciből.. :wink:
Gratula a hurkásodáshoz!

Atimama
Gratula! :P

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia... mennek a drukkok a következő hónapra is!!!Innen a távolból ennyit tehetünk... a többi Rajtad és apán múlik :wink:

Timi
Kép
vt72
 
 


((KIA))

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Köszi Timi...
Bár még nem jött meg...
Levivel is kb a 40. napon csináltam a + tesztet...
Amíg nem jön meg van remény :lol:

Babai
Hogy rohan az idő!
Lassan 12 hetesek lesztek! :P

Mi még gyógyulgatunk....

Uncsitesók:
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Egy kicsit "eltűntem" és két estémbe telt visszaolvasni. :shock: Jól belehúztatok lányok. :)

Babai,
örülök hogy jól vagytok. Mindjárt kezded a második trimesztert. :shock: Nekem gyerekkorom óta úgy múlik el a köhögésem, ha éjszakára zsírt teszek a mellkasomra. Kényelmetlen ugyan, de nekem sem a gyógyszerektől, sem a gyógyteáktól, homeopátiás szerektől stb. nem múlt el, csak ettől.

Atimama,
gratulálok a kisfiúhoz. Majdnem hasonló korúak a fiaink. :) Tudjátok már a nevét?

Timi,
minden elismerésem a tiéd a nagy séták miatt, nekem néha erőnek erejével kell rávennem magam, hogy Petivel kimenjek ebbe a hidegbe sétálni. :oops: Utálom a hideget és alig várom már a tavaszt, na akkor mi is nagyokat fogunk majd sétálni. :lol:

Ripley,
édesek együtt a fiúk.

Nálunk (kopp-kopp) minden rendben, Petinek kicsit folyik az orra, de nem vészes. Gergő december közepe óta nem volt beteg, úgyhogy egyelőre elnapoltunk a műtét kérdését. Peti elkezdett egyedül lépegetni, már 4-5 lépést simán megtesz teljesen egyedül. :roll: Gergő imádja még mindig, a legújabb agyszüleménye, hogy farsangon ő lesz a télapó és Peti lesz a manója...nem tudom hogy talál ki ilyeneket. :roll:

Januártól újra beindult a sulim, de azért igyekszem gyakrabban írni.

Kép
Kép
chessy
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
chessy
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: