Új privát üzeneted érkezett!

Szia! Ez a mai nap tényleg nem a kint alvás ideje, legalább is itt a hegyen ebben a ronda ködben, pedig at enyéim is ott alszanak legjobban. Ádámot be kellett tennem az autós ülésbe, mert már tök fáradt volt, de amíg le nem kötözöm, mászik és nyüzsög.
Az enyéim sem nagyon akarnak szóba állni a kanállal és a kajával. A gyümiket sikerült már úgy-ahogy bevezetni, sokat nem esznek belőle, de legalább nem fintorognak, meg öklendeznek tőle. Főzivel is próbálkozunk, talán most már a sárgarépa kezd elfogadottá válni. Amúgy szopnak éjjel-nappal. De nem aggódom, mert a két nagy is tök jó étvágyú, és nem válogatós, pedig náluk sem indult könnyebben, és amíg kaptak anyatejet, addig ők sem ettek nagy mennyiségeket! Mindennap próbákom egy kicsit, de nem izgatom magam, amíg tudnak szopni, addig ráérünk apránként haladni!
Szép délutánt nektek is!
claire
claire
 
 


Sziasztok!
Mi ahelyzet?Mindenki jól van?gy eltűnt mindenki...
Átestetek vagy elkerültétek az influenzát?Blanka tegnap belázsodott,náthás...
Most felsírt,megyek majd jövök
zsuh
 
 


Sziasztok! Mi lehet, hogy átestünk, nem volt vészes. Nálunk senki sem volt nagyon lázas, jutott egy kis hideg rázás, rossz közérzet, hányás, hasmenés, derékfájás, persze kinek mi, elég össze-vissza!
Most eszter sír, majd jövök! Claire
claire
 
 

 
 

Sziasztok!


El kell újságolnom: kisfiamnak tegnap elkezdett kibújni az első fogacskájaKépKépKép 23-án lesz 6 hónapos.

Szerencsére az evéssel nincs gond, gyümölcs, főzelék minden mennyiségben.:-)

Most egy kicsit félek, hogy el ne kapja tőlem a torokfájást, eddig szerencsére nincs jele. Arra leszek kíváncsi, hogy mikor fordul hasra. Amikor az ölemben "ül", már próbálgat magától felülni, néha sikerül is neki, de egyelőre mást nem produkál.

Pusz mindenkinekKép

Subesz
subesz
 
 


Szia! végre hallunk felőletek! Gratulálok a foghoz! Nem nyűgös? Az enyémek is növesztik rendesen 3-5 db van fejenként, már amennyire hagyják megnézni!
Mióta adsz neki gyümit, főzit? könnyen megszokta?
Üdv. Claire
claire
 
 


Sziasztok Lányok!
Ti nem vagytok néha depisek? Mert én szinte állandóan az vagyok. Most, hogy már több mint fél éve kivontam magam a nagybetűs életből és 0-24 óráig a babával kell foglalkoznom (az egyéb házimunkák mellett persze), eléggé kezdek belefásulni a mindennapokba. Itt a babaneten szinte mindenki odavan ettől az egész babázósditól, lehet, hogy csak én vagyok ilyen szerencsétlen? Mit tegyek??? Tudom, hogy előbb-utóbb könnyebb lesz, de mégis: addig is kellene valami megoldás, nem? Mit javasoltok?
Sziasztok, Hello
hello
 
 


Hello, nyugi. Vannak ilyenm szakaszok.Aztán meg jönnek a másmilyenek. És télen mindig nehzebb egy kicsit. Próbálj néha felügyelőt szerezni, és elmenni valahova ÉLNI. (Mondjuk három mellé, mint nálunk, már lehetetlen. Viszont én is nyugodtabb vagyok. )

s
sofka
 
 


Hello! Egyetértek Sofkával! Ha néha, csak egy kis időre tudsz vkit szerezni mellé, már az is felüdülés. Esetleg egyedül mész el és apa vigyáz rá? Akár csak egy kávéra egy barátnőddel. én ha kiszabadulok gyerekmentesen fél órára futni, akkor már érzem, hogy töltődtem egy kicsit. Erre íyg vagy úgy mindenkinek szüksége van. Esetleg menj el fodrászhoz, vagy szoliba, vagy cukrászdába, vagy amit szeretsz. Egy mozi, kiállítás, hangverseny, ha módod van rá.Ha meg tudod szervezni, érdemes vmi állandó programot beiktatni, pl torna, filmklub, stb. Van vki akire ráhagyhatod agyereket? Ha nincs, esetleg érdemes a környéken másik kismamákkal összeállni, és forgó rendszerben megszervezni a házi "bölcsit".
A kicsivel együtt mennyit mászkálsz? Mert az is más, ha magad vagy otthon, meg az is, ha ugyan a gyerekkel együtt, de kimozdulsz, tudsz hasonló helyzetben lévőkkel dumálni. Erre jók a játszóházak, gyerek zene programok, bébi úszások, stb.
Claire
claire
 
 


Sofka, Claire!

Köszi mind2töknek a bíztató szavakat. Kicsit jobb is lett a helyzet azóta, sikerült eljutnunk végre a párommal kettesben valahová, először május óta!!! Először hagytuk rá a babát a nagyszülőkre jó 2 órára, és így ők is boldogok voltak, meg a baba is jól elvolt velük. Már ez is valami, többre amúgy sem futotta volna, mivel még mindig csak szopizunk...
Szóval, talán egy picit bizakodóbb lettem már én is. És előbb-utóbb úgyis megnő, akkor meg még könnyebb lesz talán.
Mindenkinek szép estét,

Hello
hello
 
 


Szia! Sőt, hipp-hopp fordul a kocka, és te fogsz otthon maradni, aggödni, ő meg megy a maga dolgára Kép visszasírod te még ezeket a napokat!
mi kettesben egy játék nagykerig jutottunk, hogy bevásároljunk-nekik Kép, azaz főként a nagyoknak.
És a megnövésről még egy közhely: kis gyerek- kis gond, nagy gyerek -nagy gond! Kezdek hinni ebben, most, hogy a nagynak sullit keresünk Kép Na, nem bölcselkedem tovább, további jó programokat, örülök, hogy kizökkentett már ez a két óra is!
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Vizsgaidőszakom van, ezért nem tudok most netezni annyit. Szerencsére szerdán vége az, erre az évre, utána több időm lesz.


Claire:

Egy kicsivel volt csak nyűgösebb, éjjelente 3-4-szer felsírt, de miután megsimogattam a fejecskéjét aludt tovább.

Evéssel nincs gond, mindent megeszik. Már adom neki a sütőtök-, cékla-, borsó-, paradicsom-, répa-, alma-, őszibarack-krumpli párosítást. 6 hónapos kora után pedig elkezdem adni neki a csirke husis krumplit. Persze ebédkor a főzeléket kiegészítem tápszerrel is. Tényleg, az uzsonnát mikor lehet bevezetni? Szoktad/tátok külön még teáztatni is? (nem veszem észre, hogy igényelné, csak kíváncsiságból kérdezem)


Hello!

Amikor tudtok a férjeddel menjetek el moziba, emberek közé, bárhova, akár fél órára is. Esetleg nem tudsz lefejni tejet, hogy tovább is másra lehessen bízni a picit?


Üdv

Subesz
subesz
 
 


Szia Subesz ! Ebben nem vagyok szakértő, mert az enyémek 6 hós korukig csak szopiztak, utána kezdték a gyümit, most már eszegetik a főziket, de még husi, meg tojás nem volt. Tojás fehérje, tej, tejtermék legalább 1 éves korukig nem is lesz. Néha kiskanállal kóstolgatnak egy kis teát, de ha tehetik, szopiznak ivás gyanánt.
Nálunk az sem működött, ami amúgy jó ötlet, hogy lefejt tejjel ott hagyni, mert nem itták meg Kép. Gyakorlatilag nem álltak szóba a cumisüveggel. A nagyok annk idején kaptak tápszert, hogy ne tehéntejet igyanak, de egyik típust sem itták meg.
A céklát hogy készíted el neki?
Claire
claire
 
 


Sziasztok!
Nálunk most,hogy beteg volt Balnka ivott meleg teát,de amúgy gyümölcs-levet iszik.Répa,alma,kivi.centrifugába bele,aztán a magok miatt leszűröm.Ezt szereti is,meg egészséges is.
Kaják:krumpli,répa,sütőtök
alma,banán,kivi(mag nélkül)
most kezdtük a karfiolt.kicsit féltem,hogy felfújja,de eddig még semmi.Jó persze nem egy hétig tömöm belé a karfiolt,mert kidurran...
na megyek fürdetni.
remélem ma átalussza az éjszakát.
Mondjuk minden este így fekszem le,de eddig még csak egyszer sikerült,akkor se teljesen végig,de 6 órát egyhuzanba.
jó éjt mindenkinek
zs
zsuh
 
 


Sziasztok!

Kicsit mintha megakadt volna a topic.Biztos a karácsonyi mizéria miatt van ez a csend.
Amúgy mindenki jól van!Senki nem beteg!Ugye?Remélem!
Mindenki végzett már a vásárlásokkal és csak én vagyok elmaradva?
Ez a babázás,de főleg a kutya-babázás kicsit lefáraszt és elveszi minden erőmet...

Megyek mert vonyítanak...
Ha addig nme jutnék ide,akkor mindenkinek

Nagyon boldog és áldott Ünnepet kívánok!

zs
zsuh
 
 


Mi az a kutya-babázás? Kutyád is van? Vagy annak vannak kölykei?
Ne aggódj, az elmaradásokkal nem állsz egyedül. Idén egyedöül a takarítás terén alkottam vmit. nem mon dom, hogy az kész, de legalább tiszta a lelkiismeretem!
Claire
claire
 
 


Nem rég ellett az egyik szukánk,úgyhogy ma én maradtam itthon,hogy felügyeljek rájuk és a többiekre.Tudod,nálunk rengeteg vizsla van,mert anyósomék tenyésztik őket.Most per pillanat van öt felnőtt,egy másfél éves,egy kilenchónapos és egy fél éves vizslánk.Ebből a felnőttek a lakásban a többiek kint a kennelben.Blanka persze mindezt nem nyűgnek érzi,mint néha én,hanem kifejezetten élvezi a kuttyokat.
Na mennem kell,mert vacsorát kell csinálnom.
Jó éjt.
ui.:nálatok vannak már fogak?Blanka tegnap szenvedte ki az elsőt.Mit adjak neki,ha fáj?Vasárnap hajnalban,amikor már két órája sírdogált,adtam neki egy germicidet.A patikába Dentinox N kaptunk,de még nem kentem vele az ínyét.Te, vagy Ti mit szoktatok,vagy mi vált be eddig?

zs
zsuh
 
 


Szia! Hú, azért az nem semmi, ennyi kutya4 Ha egyszer kutyám lenne,én tuti vizslát tartanék, aztán járnék vele futni az erdőbe. Nem félted Blankát?
Fog: Ádám most növesztett ki 3-at, így 6nál tart, Eszter 4-nél. Anno a nagyoknál kentem dentinoxal, de nem volt átütő. A kicsikét aloe activátorral kentem. Ami leginkább bejött: 9es vagy 15ös chamomilla homeobogyó, napi 3x5golyó. Kicsi vízben egy kanálkában fel lehet oldani, ha félsz, hogy beszippantja!
És persze jó a rágicsálás!
Claire
claire
 
 


Sziasztok! Csináltam végre egy albumot, kezdetnek elmegy, sajnos néhány kép elég gyengén lett bescannelve. 3+1 néven fut, de addig bénáztam, míg csináltam egy üreset is Kép, bocs, nem megtévesztésnek szántam!
Üdv: Claire
claire
 
 


Sziasztok!
Az én kislányom 4-én lesz 2 hónapos. Tud nekem valaki arra válaszolni, hogy mehet-e víz a fülébe fürdetéskor, vagy a fejét úgy tartsam, hogy ne érje víz?
beki
 
 


Szia!
Szerintem nyugodtan, legfeljebb töröld ki jól, vagy ne vidd utána hidegbe! 3 hós kortól már uszoda képesek a gyerekek, ott is megy víz a fülükbe, az enyémeknek sosem volt ebből gondja!
Claire
claire
 
 


Szia Claire!
Köszönöm, este ki is próbálom...
beki
 
 


Mindenkinek BOldog Új Évet kívánok! Mindenkinek egészséget és boldogságot a következő esztendőre!
zsuh
 
 


Sziasztok Lányok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy olyanokat hallottam, hogy bezárják a kórházatKép Ti mi tudtok erröl?
Korábban írtam már ide, mert 2003 augusztusában ott született a kislányom és ha lesz tesó akkor majd öt is ott szeretném szülni.

Köszi elöre is a válaszokat!Kép

BUÉK mindannyiotoknak!

Tündér&IlangKép
tündér
 
 


Szia Tündér! A vez szülésznőtől kb 1 hónapja kérdeztem, azt mondta, most nem fenyeget ez a veszély! Nekem is ott született az összes gyerkőm4 Neked kinél?
Mindenki! Boldog új évet, sok nyálas gyerek puszit, maszatos ölelést, sok erőt, türelmet az apró kezek gazdáihoz!
Claire
claire
 
 


Szia Claire!

Köszi a naprakész infótKép Amúgy Varga dr.-nál szültem Ö a dokim már jó pár éve.
Neked ki a dokid? Jól értettem 4 gyerköcötök van? Ez szépKép

A nyálaspuszik, ölelések megvoltak, vannak, meg lesznek isKép

Tündér
tündér
 
 


Szia! Ő az, aki a Sportban van? Ő csinálta az UH-kat nekem! Az én orvosom dr Kovács, a Sportból!
Igen, a 3.nál sikerült duplázni, így 4 kölyök van nálunk!
És szülésznővel hogy állsz, bár hivatalosan itt nem választható, azért ha nagyon határozott az elkéozelésed, akkor megcsinálják!
Emlékszel legutóbb kinél szültél?
Claire
claire
 
 


Szia Claire!

Igen a Sportban (is) rendel, nagyon jó UH-s szakember. Azta ikrek lettek a 3. próbálkozásra? Természetesen vagy császárral szültél? Bocs, ha már korábban írtad, de nem olvasom rendszeresen a topicot. Egyébként a szülésznömet nem tudom, hogy hívják, velem nem volt valami kedvesKép Szöke festett hajú, és olyan 45 körüli lehetett. Ha lehetne választani, az Andit vagy van egy másik szülésznö, nem tudom, hogy hívják, de szülésfelkészítöt is Ö tartotta, Öt választanám.
Iagázból az volt a bajom, hogy a szülésznö nem igazán segített a tágításban (mármint a hüvelynél), így jó nagyot kellett vágni, ami baromi lassan gyógyult be. Persze ez nem neki róható fel, csak nem igazán volt hozzám egy kedves szava sem. A vénámat is elrontotta, még nem is szültem de a karomból már ömlött a vér, mondanom sem kell 2 hétig olyan volt utána mintha ütöttek-vágtak volna. Igazából ez nem tántorított el a kórháztól, mert a dokimmal, a személyzet többi tagjával nem volt semmi bajom sem. Nem volt rövid szülésem, de megérteKép
Tesót majd talán idén kezdünk gyártani(Kép), de ez azért sokmindentöl függ.
Kovács dokit névröl ismerem, persze láttam is, de nem volt vele dolgom.

Tündér
tündér
 
 


Szia! Igen, a Sportban ő csinálja a nőgy.uh-t. Elég jóban voltunk, szülés után is megkeresett, meg mindig örül nekem, ha találkozunk. Nem tudom, ha a Kovács egyszer befejezi(ami előbb utóbb bekövetkezik, mert elég idős, bár nem látszik rajta), lehet, hogy hozzá kéne átmennem. Te miért hozzá jársz? (Csak kár, hogy bagózik, amikor terhes voltam mindig a rosszullét kerülgetett ettől.)
Igen, nálunk a 3.kal jött a 4, is! Kapcsolt áru Kép! És természetesen születtek, normál időre.
Nekem az elsőnél még nem maradt meg igazán a szülésznő, másodszorra Molnár Andinál szültem, ő nagyon jó volt, úgy volt, hogy az iikeknél is megpróbálja összehozni, hogy nála, de aztán elment egy időre külföldre, és a többiek gondjaira bízott. Most az ikreket Beniczky Évinél szültem, őt ha lehet még inkább csak ajánlani tudnűm bárkinek!
Hajrá kistesó!
Claire
claire
 
 


Szia Claire!

A dokiválasztás, nálunk elég spéci volt mivel, van némi "családi" kapcsolódásunk.
Szal mintha Apukám lenne, nagyon jóban vagyunk, Anyu is hozzá jár. Tény, hogy a bagója néha zavaró, de ez legyen vele a legnagyobb bajKép
Húha ez aztán szép, idöre és természetesen született ikrek! Azért modnom ezt, mert eddig, csak korábban és császárral született ikreseket ismertemKép Örülök neki, hogy ilyen is van és nagyobb számban mint azt én eddig tudtam.
Az Andit ismerem, akkor szabin volt amikor szültemKép Az Évi hogy néz ki? Talán be tudnám azonosítani... Este mikor elkezdtem vajúdni, azaz
beállt stabil 5 perces fájásokra a dolog, akkor az ügyeletes szülésznö kedves volt, vörös rövid hajú, elég fiatalos olyan középkorú lehetett. De máig sem tudom, ki volt az. Az enyém akinél szültem, talán vmilyen Magdi lehetett, de ebben nem vagyok biztos. Abban viszont igen, hogy ünnepnap volt, tikkasztó höség és már nagyon akartam, szülni. Aznapra voltam kiírva. 4-nappal korábban bennfogtak így már elegem volt, az azóta bejött és mellettem megszült kismamábólKép Gondolhatod! Az biztos, hogy majd ha lesz 2. nem fogok rohanni a kórházbaKép

Kistesó, majd a hormonok, a kötöszöveteim helyreállta után jöhet. Szal még odébb vanKép

Pussz,
Tündér
tündér
 
 


Remélem nem én riasztottam el az idejárókat...

Subesz, Sapi, Hello, akik idejártatok merre vagytok?

Tündér
tündér
 
 


Szia!
Évi fiatal, rövid vöröses barna, szeplős.
Amióta érintett vagyok, nyilván több ikrest ismerek, meglepő módon még első szülésre is vannak természetesen született ikrek. Nálam azért számított, hogy 3.terhesség. Az elsőnél engem is befektettek, mert hogy túl van hordva, és csak 2. indításra született meg, jan. 2-án, az első szilveszterkor volt! Szóval el tudom képzelni! az valóban jó taktika, ha nem szalad az ember a kórházba, másodszorra jobban meg is mered csinálni, meg a dokik is, ha már ismernek4 A másodikkal itthon vajúdtam kádban, kb 1- 1 1/2 órát töltöttem bent a szülőszobán mire meglett!
Az ikreknél fél 8kor ment el itthon a magzatvíz, fájások sehol, így mentem be, és fél 12kor már mindkettő megvolt, igaz , kaptam egy hordónyi oxitocint!
Amúgy többek között a te dokid volt, aki bejött utána és megnézte az ikreket, bár ő végig mondta, hogy nagyok, azért látni akarta a saját szemével, meg engem is, hogy tényleg belőlem vannak Kép! De a viccet leszámítva, jól esett, hogy valóban örült, és tényleg érdekelte a dolog! Egyébként az összes gyerekemnél minden "bejött " neki, méretek, neme, minden, szóval valóban nem tippelget az uh gép előtt. De a végén már mondta, hogy annyira fedésben vannak, hogy fogalma sincs, mi melyikhe tartozik Kép!
Mekkora korkülönbséget terveztek?
claire
claire
 
 


SZia!

Nem semmi, akkor elég gyorsan meglettek a gyerköcök! Nekem is teljesen bejöttek amiket mondott a doki, neme, nagysága, szal tényleg jóKép

A korkülönbséget még nem tudjuk olyan 3 év körül gondoljuk, a 2-röl már lecsúsztunkKép
Az Évi nevü szülésznö még így sem ismerös, lehet, akkor volt szabin amikor én voltam ott.
Nem lehetett semmi a 2x-ri indítás, azért az elég rossz lehetKép Az oxitocintól én baromira féltem. Nekem burokrepesztés után leálltak a fájások, ezért kaptam, folyamatosan növelve az adagot. Én is mindennel együt 1,5-2 órát voltam a szülöszobán, azért ez jó voltKép

Na most megyek mert van ma egy nagyon hisztis kislányom, nem tudom mi van a levegöbenKép

Tündér
tündér
 
 


Szia! Mi is úgy terveztük az első után, hogy 2-3 év, aztán 5 nap híjján 2 év van köztük. Erre mondtuk, hogy tartunk egy kicsit nagyobb szünetet, ez be is jött, így 3év 3 hó lett.....viszont cserébe ikrekKép! Ennyit a rápihenésről!
Az a vicc, hogy mindenr egybe vetve, az első szülés volt a legmacerásabb! Ez azért bíztató , nem?
Claire
claire
 
 


Mit tudtok a három napos lázról és azt követő kiütésről?
zsuh
 
 


Claire!

Hát remélem van abban igazság, hogy a második szülés már könnyebb. Vicces ahogy leírtad a a "rápihenéseitek" történetétKép
Nem tudom mi van velem, de mostanában, olyan furán érzem magam, nem tartom magam elég szépnek okosnak, és attól félek, hogy a páromnak megtetszik vki. Tiszta dilis dolog, de akkor isKép Sztem a hormongyógyszer teszi ezt velem, de elég depis leszek ettölKép Volt már veled hasonló?

Zsuh!
Sajnos nincsi infóm a 3 napos lázról, szerencsére eddig nem volt hozzá szerencsénk.
Gyors gyógyulást nektek!

Üdv, Tündér
tündér
 
 


Sziasztok!

Jól eltüntem... Ne haragudjatok.

Zsuh,

annyit tudok a 3 napos lázról, hogy nem lehet fürdetni, meg valami kencét adnak rá. És annyit, hogy nem minden gyerekorvos tudja felismerni, mert annyira újszerű és más betegséget sejtenek a tünetek alapján.

Rólunk: Mátéval küzdünk, mert rájöttünk, hogy a hányás/bukás azért van, mert utálja az édes ízű cuccokat.Kép(((
Holnap megyünk ellenőrzésre és akkor talán tudnak segíteni, hogy mégis mi a bánatos francot etessek vele.

üdv: Linamina
linamina
 
 


Sziasztok!
3 napos láz nálunk sem játszott, kb azt tudom, hogy létezik, és nem egy életveszély, de ha odajutok megnézem pl a Larousse-ban!
Linamina! A tej vagy a tápi is olyan édes? Miből jöttetek rá? A doki mit mond?
Ádámnál a bukás azért szép fokozatosan elmúlt, remélem használhatok múltidőt Kép. Maradt a nyálfolyatás... Kép
Tündér! A hormonok tudnak ilyet csinálni, még ha nem gyógyszerként viszed be, akkor is. Én inkább szomorkás voltam, főként most az ikrek után. És nem is rögtön a szülés utáni hetekben, kicsit később. Persze van reális alapja is, nem tervezünk több gyerkőcöt, és hálás vagyok, hogy vannak, és egészségesek, de azért valahogy szomorú ezt kimondani, átélni. De szerintem a hormon változások is bejátszottak ebbe az érzésbe. Azért ha ez nagyon elharapódzik, akkor csak utána kéne nézni dokival a dolognak! A párod mit mond?
Üdv: Claire
claire
 
 


Sziasztok!
Tudtok vmit dr Kiss Attiláról? Egyáltalán ebben a kórházban dolgozik?...
Előre is köszi, minden infónak örülök, bár nem nekem kell.
Kr.
krtek
 
 


Claire!
Szerencsére ez nálam átmeneti, már sokkal jobban vagyokKép A párom megértö, nagyon szerencsés vagyokKép Biztos nehéz lehet, azt kimondani, hogy nem lesz több kisbabád, de azért így is elégedett lehetsz, 4 gyönyörü gyerköccel!Kép
Nálam nem igazán depi volt a szülés után, inkább nehezen ment annak a feldolgozása, hogy mostantól legalábbis az elsö 3 évben elsösorban anya vagyok, és csak utána jön a többi dolog. Furcsa volt, hogy nem tudok úgy dolgozni, úgy jönni-menni ahogy korábban megszoktam. Ehhez kellett alkalmazkodni, mert ezt ugye az ember pocakosan nem tudja elöre. Mára ez sikerült, vannak még kilengéseim ilyen depizések felé, de már közel sem olyan mint korábban. AZért lassan másfél év eltelt, én is tapasztaltam és egyre "Anyább" vagyok én isKép Ezt jól megasszondtam, nem?Kép

Krtek!
Kiss Attila ebben a kórházban rendel és dolgozik, nagyon jó orvos! Nem tudom, hogy mit vállal, és hogyan, én nem hozzá járok, de találkoztam már vele párszor és jók a tapasztalataim.

Na most léptemKép

Üdv, Tündér
tündér
 
 


Sziasztok!Abban kérem a segítségeteket,hogy ha valaki gyeden vagy gyesen van kell e fizetni tandíjat egyetemen,vagy főiskolán?
előre is kösz
zsuh
 
 


Zsuh!

Tudtommal nem, de van ennek vmi limitje. Úgy értem, hogy ha mondjuk évi 200e a tandíj, akkor a maximálisan adható kedvezmény 80e ft körül van. Lehet, hogy már nem így van, nézd meg a www.om.hu oldaltKép
Ha van bövebb infód engem is érdekelneKép

Üdv, Tündér
tündér
 
 


Sziasztok!
Én úgy tudom, hogy az sem mindegy milyen egyetem, képzés, stb. Első vagy másod diploma?
Nekem sem a Kiss Attila az orvosom, de én is többször összeakadtam vele, és elég szimpi volt!
Tündér! Örülök, hogy jobban vagy. Én amúgy nagyon hálás és elégedett vagyok , hogy 4 szép egészséges gyerekem van, sőt , ez után a simán lezajlott iker terhesség után úgy érzem Isten kísértés is lenne további gyerkőcökre vállalkozni! Meg persze igényeink is vannak, hogy hogy, mennyit kéne velük foglalkozni, stb, szóval nem reális több!
Igen, az anyaságba is bele kell jönni.... ezt majd máskor, sír az Ádi...
Üdv: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy belepofátlankodokKép


Szia Krtek!

Én ismerem Kiss Attilát, már 3 éve ő a nőgyogyim, nála szültem a kislányomat is.Rendes doki, csak nagyon sokan járnak hozzá. mit szeretnél bővebben tudni?

Suzy
suzy
 
 


Amennyiben megillet ez a kedvezmény, úgy azt természetesen igénybe is veheted mindaddig, míg igazolni tudod, hogy gyED-en, GyES-en, stb. vagy. Függetlenül attól, hogy a második vagy az ötödik diplomádat kívánod megszerezni

Amíg GYES/GYED-en vagy (függetlenül attól, hogy hányadik diplomádat szerzed és hányadik gyermekeddel vagy otthon) nem szedhető tőled költségtérítés (az állami intézményekben jár csak automatikusan!).


ezeket találtam a: a felvi.hu/forum/masoddiploma
zsuh
 
 


Sziasztok!

Kisebb csoda történt: Kistücsök nyomja a főzeléket és a tejpépet is. Drasztikusan, de hatékonyan működünk. Napi 2x már nem szoptatás van.Kép
Inni viszont nem hajlandó.
Ma már elaludt a főzelék után, eddig sajnos 3 napig üvöltött (szoptatástól szoptatásig), a köztes idő pocsék volt.
Sem időm, sem idegem nem volt a külvilághoz.Kép

Krtek,

az én dokim is ő. Mire vagy kíváncsi?

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Mi a helyzet?Sehol senki?Mintha elült volna egy picit itt a mozgás,nem? Kép
zsuh
 
 


Szia Zsuh!

Én is ugyanezt látom, hogy sehol senkiKép
Ez a topic elég prögös volt régen nem?

Claire!
Azért egyszer megosztanád velem, hogy Te hogy élted meg az Anyaságba való belejövést? Húú de szép magyar mondatKép Ha gondolod jöhet priviben isKép

Na most lépek, háztartásozni, meg tanulniKép

Üdv, Tündér
tündér
 
 


Szia Tündér!
Szívesen, mire vagy kíváncsi? Csak úgy általában, vagy vmi konkrét nehézségbe, feladatba való beleszokásra gondoltál?
Mit tanulsz? Megnéztem a profilodat, nagyon helyes a kicsi lány!
Üdv: Claire
claire
 
 


Szia Claire!

Éppen Üzemtant tanulok avagy vállalatgazdtan. Most mondjam vagy mutassamKép

Rémes...
Köszi a bókot a csajszi nevében isKép

Amúgy arra volnék kiváncsi, hogy a szeretet a felelösség, a "már el sem tudnám képzelni, hogy nincs velünk" érzés mikor jött nálad. Én ezt azért kérdezem, mert ez nálam szép fokozatosan jött, mostmár úgy vagyunk a lánnyal mit szívbéli jóbarátnökKép Remélem ez késöbb is megmaradKép Igazából a kamaszkortól félek, én akkor voltam igazán gázosKép Bár innen nézve már nem is volt olyan vészes, de nem szeretném ha ez velem is megtörténne, anyai oldalról. Meg pl. az érdekelne, hogy egy tesó érkezésével, hogy oldja meg az ember lánya a gyerekei közti szeretetmegosztást? Ösztönösen, vagy kell ehhez tudatosság is??? Lehet, jó nagy baromságokat kérdezek, de azért ebben még nincs rutinomKép

Na szal ilyesmikre gondolok. Persze csak ha van kedved és idödKép

Én is megnéztem a profilod, gyönyörü kis családod van, büszke lehetsz rájuk!Kép

Üdv, Tündér
tündér
 
 


Szia4 Fura, de először egy piros lámpán való veszélyes átközlekedésben akadályozott meg az első hasamban lévő manó...így kezdődött a felelősség. És ahogy nőnek, egyre jobban látom a "másik oldalt", amit gyerekként nem értettem, vagy amit kamaszként tagadtam vagy közhelynek éreztem. (pl. "mindegy, csak egészséges legyen"
2003 nyarán elutaztunk kettesben a párommal Szicíliára, először, amióta gyerekeink vannak (akoor még csak a két nagy volt). Akkor döbbentem , mennyit változik az ember tőlük. Máshogy láttam a dolgokat, amit megnéztünk. Máshogy viszonyultam az emberekhez, főként a gyerekekhez, mint előtte utazásaink során. És hazajönni is más volt. Maradtam volna, jól esett volna még pihenni, de annyira jó volt hazajönni, és látni őket!
Látod, már egy választ sem lehet elfeledésük nélkül írni, egyik törpe felébredt!
A második gyerek szeretéséről is szívesen írok majd, addig is érdemes megnézned, a "MÁsodik gyereket szeretnénk..." topicot.
Én régen is elég elfoglalt ember voltam, de mostanában néha el sem tudom képzelni, mivel is töltöttem ai időmet gyerekek nélkül Kép!
Majd folytatom, üdv: Claire
claire
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: