Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Amire annyian vártatok. :) Végre valahára elkészült a vonalzó.

Jud! Még egyben vagy? Szorítok Neked!

Megcsináltattuk a Down kor szűrést, 1-2 hét múlva lesz eredmény.

Jó babázást kívánok mindenkinek!

Üdv: A

Kép
ariel_
 
 


Sziasztok!
Macmam, Mona76, Sheila köszi a válaszokat!! Sajnos folyton sz*rakszik itthon a net, többnyire pár percenként lefagy, ezért nem jöttem eddig.
Én még itthon (Eger) járok dokihoz, azért is kérdeztem, ki hogy csinálta, mert amíg lehet, szeretnék itthon. Kényelmesebb is, meg hát a piszkos anyagiak… :( Amúgy mi is voltunk down szűrésen az Istenhegyi úton, és pont a Gasztonyi dr vizsgált!
Sheila, csinálnék én vonalzót, de nem tudom, hol és hogyan, és hogy tegyem föl? :oops:
Holnap megyünk Pestre, és kedden megyünk a Telkit megnézni, kíváncsi vagyok, milyen lesz. Meg megyünk délután egy ott szülesztő dokinőhöz, de nem jut eszembe a neve…
:oops: :?
Gratulálok a sok gyönyörű csöppséghez!!! Mi most vagyunk 19 hetesek, és teljesen jól vagyunk, bár nem sokon múlt… Csütörtökön autóbalesetünk volt (3-an jöttek belém), szerencsére megúsztuk, viszont egy éjszakát élvezhettem a jászberényi kórház vendégszeretetét. Szerencsére mindenki nagyon rendes volt, de kihagytam volna azt az egy órát, amíg a balesettől elértünk az uh-ig, ahol végre láthattam, hogy dobog a kicsim szíve…
Üdv mindenkinek, a keddről majd beszámolok
Hablaty
hablaty
 
 


Szia Hablaty!

Hála Istennek, hogy nem lett semmi bajotok!!!!!
Nehéz percek lehettek! De a lényeg, hogy jól vagytok!!!

Vonalzót úgy tudsz csinálni, hogy bárkiére rákattintasz, és be fog jönni az az oldal, ahol te is tudsz csinálni sajátot!
Ott beírsz minden adatot, amit akarsz, majd kijelölöd, és a profilodban beilleszted az 'aláírás' ablakba, így mindíg meg fog jelenni az üzeneteid végén. :D

Várjuk a beszámolót a Telkis benyomásaidról és eseményekről!!! :D

Én is teszek fel egy képet Annáról! Itt 4 hónapos a kisasszony:

Kép

Macmam

Kép
macmam
 
 

 
 

Jud!

Köszi jól vagyunk!!
Jól sejtem, hogy közben megérkezett a Picitek? :D :D :D
Talán lassan már otthon is lesztek, és hallhatjuk a beszámolódat?!

(Ha mégsem, akkor kitartás, mindjárt 10-e lesz!) :D

Ariel!

Köszi a vonalzót! :D

Biztos minden rendben lesz a szűréssel!

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok! Szia Macmam!

Igen, az a lényeg, hogy rendben vagyunk! A vonalzót megpróbáltam, az oldal be is jön, meg is csinálom a magamét... aztán...? De próbálkozom tovább! :D
Tegnap voltunk a Telkiben, hát igen, olyan, mint vártuk. Körbevezettek minket, kaptunk szerződésmintát, láttuk a szülőszobát, vajúdót, szobákat is. Egyenlőre dokinézőben vagyunk, Bábinszki Ágota nem vállal, a tegnapi orvos nem annyira jött be. Rendes volt, meg minden, csak valahogy...nem az igazi, nem tudom, értitek-e?
Az ott dolgozókból válasszak, Varsányi Hajnalkáról és a Fenyőházi dr-ról is hallottam jókat? Ti mit gondoltok?

Anna annyira édes, úgy várom már én is a márciust!!
hablaty
 
 


Sziasztok!
na csak ide is eljutok :D így a hét végére. szerdán voltunk a kórházban, de pont nem is lett volna uh, csak fizikai vizsgálat, de szépen néztünk a dokira és lett egy potya kokkolás. Nyitva volt a szeme :lol: és nagyon nyomta a bugit odabent. Down teszt eredménye is szuper lett.
és elvileg tettem fel tickert, hát kíváncsi vagyok, hogy jól sikerült-e beszúrni :D
visszaolvasok.

Kép
panda_maci
 
 


na ahogy látom, még nem az igazi :D
jaj kifeljtettem, hogy 70% kisfiú, még nincsenek herék, és csak kis lobogója volt, tehát még kislány is lehet :D

Sheila: elfelejtettem megkérdezni az őssejtes szerződés hogy smint megy :oops: teljesen monitorvarász volt. bocsi. de 30.-án megyünk pont Fenyőházihoz genetikai uh-ra ha addig ti nem mentek, igyekszem nem elfelejteni!
Jud: vajon már babázol, gndolom, már nem vagytok 2in1 :D remélem nemsokára jössz és mesélsz! :)
macmam: jaj, Anna már 4 hónapos?! Húha! nagyon cuki ez a kép róla :D
hablaty: húh, autóbaleset, én is folyton ettől f@sok. Örülök, hogy minden rendben!

sikerült tickert felpakolni :D html kódhoz vagyok szokva, ide meg bbc kell :D

Kép
panda_maci
 
 


Sziasztok!

Bocsi az eltűnésért, most már jövök rendszeresen /ígérem/ de Ti is lécci....úgy örülök, hogy ilyen sokan lettünk :) :)

Ariel!

Jó lett a vonalzód :)
az eredmény is jó lesz, meglátod, ne aggódj :)

Hablaty!

Örülök, hogy nem lett komoly baj...
vigyázz Magatokra!

Fenyőházit én is tudom ajánlani, a mostani babával hozzá járok.
tavaly és tavalyelőtt Varsányi doktornőhöz jártam, sajnos akkor nem sikerült kihordanom a babát, Fenyőházi dr. úgy látszik szerencsét hozott :) (persze a korábbi sikertelenség nem a dr-nő hibája ) de babonából váltottam orvost...meg úgy tűnik a doktornő még Fenyőházinál is elfoglaltabb :wink:

egyébként nagyon kedves és szimpatikus.

vonalzót Te is tudsz készíteni, ha én is tudtam ( én technikai analfabéta vagyok :oops: )

szóval a babafalvásat el tudom mondani:

1. klikkelj a vonalzómra, feljön az oldal: vonalzó-várandós vonalzó készítése, írd be a szülés várható időpontját, válassz hátteret, majd figurát...

ezután klikkelj vonalzó készítésére, be kell írnod az emil címedet, oda kapsz 3 kódot...
a középsőt jelöld ki, klikk a másolásra, majd tedd tálcára...
ezután nyisd meg a Babanetes profilodat, és az aláíráshoz illeszd be a kijelölt kódot...ezután mindig megjelenik az írásaid végén.

remélem, tudtam segíteni :)

Panda-maci!

Gratulálok a jó eredményhez!!! :)
Múltkor én is úgy jártam, mint Te...elfelejtettem rákérdezni az őssejt dologra :oops: :roll:

én is Uh miatt varázsolódtam el, mert Fenyőházi közölte, hogy az addig medencevégű fekvésű kislányom megfordult, és fejvégű lett :)

( már kezdtem beletörődni a császárba)
így viszont változott a helyzet :wink:

de holnap megyünk újra, megkérdezem mindenképp, és megírom majd :)

egyébként végre megvan a Picurkánk neve is: Maja :)


Macmam!

Anna gyönyörű kislány!!!! :) :) :)
köszönöm a válaszaidat, lenne még néhány kérdésem, ha nem baj... :oops:

( már kezdek nagyon izgulni, ahogy telik az idő :shock: )

szóval: a babának mit kell bevinni a hazamenős cuccon kívül?
(pelenka, stb.)

ha későn indul be a tej (nekem negyedik napon szokott) ugye adnak Neki v.mit enni??

magamnak mit vigyek hálóingeken, papucson, köntösön és tisztálkodó szereken kívűl? (pl. törölközőt adnak? és betétet? /azt azért mindenképp viszek )

a Picinél minden vizsgálatot elvégeznek ( csípő UH stb. ) vagy vissza kell majd vinni?

előre is köszönöm a válaszokat!

szép napot Mindenkinek!

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok lányok!
Szeretném a segítségeteket kérni,a Telki kórházzal kapcsolatosan lenne pár kérdésem.
Én is oda szertnék járni terhesgondozásra és persze szűlni is ott szeretnék, így felmerűlt bennem egy-két kérdés.
Telefonon kell időpontot kérni, vagy oda lehet menni bármikor? Természetesen itt az első találkozásra kondolok.
Dokit lehet választani vagy akihez beosztanak?
Ha telefonon kell időpontot kérni akkor mennyivel előtte érdemes oda telefonálni? Nem szeretnék amiatt csúszni, hogy nincs már időpont.
Mi a véleményetek a kórházról a dokikról?
Sokáig foglalkoznak veletek, alaposak?
Mert épp emiatt váltanék orvost meg kórházat is, ugyanis a 12. héten kiderült, hogy nem él a baba, műtét lett a vége! De a bánásmód meg a hozzáállás nem tetszett.Ez természetesen egy állami kórházban volt, de a dokim az fogadott volt.
Kérelek segítsetek! Köszömöm előre is.

Kép

Edina
edied78
 
 


Ja és még egy kérdés,szerintetek hány hetesen menjek elöszőr?
Az első terhességemnél nagyon korán mentem és visszhívott a doki rá két hétre, mert nem sokat látott.Itt azért elég költséges lenne ezmiatt
kétszer menni! Na persze alig tudom magam visszafogni, hogy ne menjek mert már nagyon szeretném látni, hogy mi van odabenn.

Kép

Edina
edied78
 
 


Sheila :twisted: ,

He-he-he.... nem tudsz elbújni előlem..... :D . Örülök, hogy minden rendben van veled, csak válaszolni jöttem, mert persze kíváncsiságból mindig olvasom ezt a topicot..... (a szívem visszahúz).
* kaja a babának: szerintem a mama vérmérsékletének megfelelően cselekszenek: ha kiköveteled "éhező" porontyodnak a tápit, akkor adnak, ha "természetes" kismami vagy, akkor kivárják a tejet. A gyerek mind a két alkalommal életben marad.... :wink:
* hálóinget és betétet adnak, szerintem felesleges bevinned őket (csak halkan súgom, hogy egy hálóinget - igaz véletlenül - el is tulajdonítottam, de aztán nem vittem vissza, mert nagyon királyul lehetett benne szoptatni otthon (és a kórházban is persze)
* a babáknak, mikor én szültem, kedden volt vizsgálat - uh, ortopédiai, így először (hétfői szülés) rögtön meg is vizsgálták másnap, másodjára (szerdai szülés) visszavittem két hét múlva.

Puszi,
Klári

jankica
 
 


Lányok!
Ugye engem nem hagytok figyelmen kívűl?
Rosszul esne ha nem válaszólnátok! Igaz én még nem vagyok tapasztalt de ti is így kezdtétek.Kicsit elvagyok keseredve mert ,Jankica is írt már utánam és válaszra sem méltatott.
Légyszi , légyszi, légyszi!!!

Kép

Edina
edied78
 
 


Edina!

Üdv Neked, és /egyelőre/ halk gratula a babához :)

szóval: szerintem várj még a vizsgálattal két hetet, akkor már szívműködés is lesz, addig csak petezsákot látnának...

de időpontot már most egyeztethetsz, tetszés szerinti napra, ami Neked megfelel :)

szerintem ahhoz a dokihoz osztanak be, akinek aznap van rendelése...ez nem baj, mert ezután még eldöntheted, hogy szimpatikus-e az illető és maradsz nála, vagy tovább próbálkozol, ezt bármikor megteheted...

ha elfogadsz egy tanácsot, kérj laborba is időpontot egyúttal, úgy, hogy ott kezdhess, mert lesz vizelet és vérkép vizsgálatod első alkalommal.

ha végig oda fogsz járni terhesgondozásra, érdemes lenne igénybe venned a "terhesgondozási csomagot", így a listaárhoz képest csaknem fele annyiba kerülnek a vizsgálataid, és még egy szép könyvet is kapsz ajándékba :) :)

ha felhívod a recepciót, mondd meg, hogy első alkalom lesz, így tudni fogják, hogy mire lesz szükséged.

remélem, tudtam segíteni :) :)

JANKICA! :D :D :D

Úgy örülök Neked!!!! :) :)
köszi a válaszokat :)

ég a pofám, mert ígértem Neked a privit, de ha olvastál, akkor mindent tudsz rólam :lol: :lol: :lol:

írj máskor is, Te ide tartozol, és mint "régi motorosra", nagy szükség van Rád :)
mesélj a csajokról: jó nagy már Lilus is, ugye??
hogy jönnek ki Jankával??
láthattam Janka képét Telkiben, a szülőszoba előtt kirakott fotók között ?:wink:

törölközőt is adnak, vagy vigyek be párszáz darabot? :lol:
(mikor tavaly műszeres bef. miatt töltöttem bent egy éjszakát, nem volt a fürdőben :roll: )

millió puszi Neked és a csajsziknak!!! :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sheila!
Köszönöm a választ, nagyon aranyos vagy!
Így már az első lépésekhez tudom mit kell csinálnom. Remélem jól választottam és nem fogok csalódni.

Kép

Edina
edied78
 
 


Sziasztok Lányok!

Ne haragudjatok, hogy ilyen soká írok csak, de nagyon messze vagyok most Tőletek, Hongkongba utaztunk a férjem apukájához, szóval Anna nagypapájához, aki itt dolgozik, és még nem látta az unokáját. Addig könyörgött a férjem, hogy jöjjünk ( Apóst nem engedi a munkája), amíg eltelt egy-két hónap, és "beleegyeztem".
Féltettem a kialakult napirendünket, Annát a hosszú repülőúttól, de végül is minden rendben zajlott, Anna végigaludta a repcsiutat, és bár nem változtatott az otthoni napirenden, legalább ha hazatérünk minden a régi kerékvágásban megy majd tovább. ( így mivel itt hat órával később van, éjjel 2 körül alszik el a kisaszony, és másnap dél körül kel :D , így én is átalszom a délelőttöket, és ebéddel kezdjük a napot. :D
Holnap (szerda) éjjel indulunk haza, és az időeltolódás miatt csüt. reggel 8 körül leszünk Ferihegyen.
Szóval mozgalmas nap lesz az biztos!

Húúú. hogy beindult a topic, igazán szuper!!
Megpróbálok mindenkinek válaszolni!

Hablaty!

Menni fog az a vonalzó, csak attól függ hol csináltad. Ahol én, ott ki kellett jelölni az elkészült vonalzó BBcode-os szövegváltozatát, és azt kellett bemásolni a profilomban a megfelelő helyre. Így mindíg megjelenik minden hozzászólásom végén.

Nekünk Fenyőházi a dokink, mi nagyon elégedettek voltunk vele, és "imádjuk" a férjemmel. :D Nagyon szeretjük a lezser stílusát, ami egy kicsit olyan, mintha szórakozott lenne, de nagyon is képben van!

Mindenkinek Köszönjük Annababa dícséreteit!!!!!! és képzeljétek, holnap lesz 5 hónapos!!!! Nagyon gyorsan telik az idő!!

Többiek: Nemsokára folytatom, de mennem kell Annához, mert egyedül van a papa által vásárolt járókában, amit imád, de már unja magát egyedül. hamarosan jövök, és folytatom!!!!

Macmam

Kép
macmam
 
 


Itt vagyok megint! :D

Annát most Apukája altatja, addig én itt garázdálkodok a neten.

Panda maci:
Köszönjük a vonalzót! :)
Down teszt eredményének örülünk és várjuk a "nemi fejleményeket"!!!!!! :D

Sheila:

már más is válaszolt, de mivel engem kérdeztél, hát én is! :D

Babának cuccok: csak a hazamenős kellett, amúgy mindent adtak, ha kell cumit(etetőt), és játszóst is. A pelenkázáshoz szükséges dolgok ott leszenk a baba kocsikáján, ha lefogy, kérj újat, de általában figyelnek, és hoznak, ha észreveszik.

Tejci: nekem is negyedik napon indult be a tejem, és Anna szegénykém nagyon éhes volt már. Persze biztos, hogy nem halt volna éhen akkor sem, ha nem kap pótlást, de azt sem akartuk, hogy két napig éhségérzettel kelljen küzdenie, ezért mi elfogadtuk egyszer a glükózoldatos vizet (ami nem sima cukros víz, ahogy sokan gondolják, hanem egy speciális oldat!!), egyszer pedig egy adag tápit. Nem hiszem,hogy ez ártana a babának, és egy-két alkalomtól nem lesz cumizavara sem! Inkább a bimbóvédőtől!

Mamafelszerelés:
Én is vittem hálóigeket, de tényleg csak akkor használtam, amikor már a vége felé vendégeket fogadtunk, utána rögtön visszabújtam a kórháziba, mert az kényelmesebb volt nekem is , és a szoptatáshoz is. Annyit kapsz belőle, amennyit kérsz! Úgyis maszatos lenne a szép otthoni.
A mosdóban van törölköző, ha elfelejtik, megintcsaj szólni kell, és hoznak. bár a takarítók elvileg minden nap cserélik.
Betétet is adnak, szintén amennyit kérsz, nem öntapadós, de olyan nagy, hogy úgysem csúszik el!

Én csüt.ön szültem, étfőn mentünk haza és köv. 7en kedden mentünk vissza egyhetes kontrollra. Akkor még nem volt csípőuh, hanem ajánlanak egy babaszűrő csomagot, ami a mama hathetes kontolljával egyeztethető össze, és akkor van a babának alap orvosi vizsg. ,+ koponya, hasi és csípő uh. Ezt biztos neked is ajánlani fogják!!

és nem utolsó sorban:
Gyönyörű nevet választottatok a Piciteknek!!!! :D

Szia Edina! Üdv köztünk!!! :D

Telefonon kell időpontot kérni, vagy oda lehet menni bármikor?

Én annak idején telefonon érdeklődtem a dokikról, és a recepciós
ezt mondta: " én nem ajánlhatok senkit, de beírom önt Fenyőházi doktor úrhoz!" így kerültem én Fenyőházi dokihoz, akivel maximálisan elégedettek vagyunk!!

Ha telefonon kell időpontot kérni akkor mennyivel előtte érdemes oda telefonálni? Nem szeretnék amiatt csúszni, hogy nincs már időpont.

Kell időpontot kérni, és azért min két héttel előbb érdemes!

Dokit lehet választani vagy akihez beosztanak?
Mi a véleményetek a kórházról a dokikról?

Természetesen lehet választani! Én ajánlani tudom Fenyőházit meleg szívvel, de amikor ott voltunk, mindenki kedves volt a viziteknél!

Sokáig foglalkoznak veletek, alaposak?

Egy paciens elméletileg fél óra, de megesik, hogy hirtelen műtét, vagy szülés jön közbe, így néha várni kell, de kibírható a Telkis körülmények között!! :)

Mert épp emiatt váltanék orvost meg kórházat is, ugyanis a 12. héten kiderült, hogy nem él a baba, műtét lett a vége!

nagyon sajnálom az előző babádat, de milyen jó, hogy már itt a következő!! :)
[/i]

Macmam

Kép
macmam
 
 


Új ablakban folytatom, mert a másik már "megtelt"! :D

Edina:

Már az ötödik héten vagy, és a szívműködés a 6dik héttől kimutatható, és már a babád (aki még embrió!) is látható!
De érdemes várnod még egy-két hetet, és akkor a 7-8-dik héten már láthatod a végtagocskáit és akár a mozgását is! :D


Jankica!


szerintem mi még nem "találkoztunk", de ahogy Sheilánál olvasom, te már régi motoros vagy! Üdv neked is!

Na most befejeztem, mert itt már lassan éjfél lesz, Annát Apa elaltatta, nekem már csak az alvás a dolgom!
:D [/b]

Macmam

Kép
macmam
 
 


Macman!
Nahát, köszönöm a kimerítő választ, nagyon aranyos vagy! :D
Ezekután amit írtál nekem, már biztosabban fogok "közlekedni"
ebben a témában. Mégegyszer nagyon köszi :!: Mostmár biztos vagyok abban, hogy jó választás lesz a Telki!!!

Kép

Edina
edied78
 
 


Edina!

örülök, hogy tudtam segíteni :!: :!: :!: :D
Amúgy hogy viseled a várandósságot, hogy érzed magad?

Jud!

Hogy vagytok? Ha itt jársz, csak egy-két szóval örvendeztess meg minket! :)

Ariel!

Téged is várunk!!! Hol vagy :?:

Macmam

Kép
macmam
 
 


Macman!
Köszi nagyon jól viselem a várandósságom, néha egy pici hányinger, de semmi más. Az elsőnél is így kezdődött aztán a 8. héten rendesen hánytam. A rekord napi 21 volt. De most remélem ez elkerül, de ha nem akkor is hősiesen tűrni fogom! A babáért mindent.

Kép

Edina
edied78
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat! Ha ezt elküldtem, megpróbálkozom a vonalzó készítéssel :D
Mi még mindig nem döntöttünk doki-ügyben, de úgyis decemberben kötnénk csak szerződést. Fenyőházi dokiról én is jókat hallottam. Híve a természetes szülésnek? Én csak annyit szeretnék, hogy békén hagyjanak... Meg a gátmetszést szeretném elkerülni, erre készülök is nagyon...volt valaki, aki anélkül szült nála? A doktornőről is hallottam jókat, nála is ezek a kérdéseim. Még sose volt női dokim, ezért furcsa kicsit a gondolat.
Nálunk minden rendben, ma volt kinn a védőnő látogatni. Nem nagyon szeretem, mindig úgy beszél, mintha ovis lennék és nem tudnék semmit. Plusz mi extrán rizikósok vagyunk a lakásban tartott kutya miatt, ő meg még fél is, mert gyerekkorában megharapta egy... No mindegy, ez is megvolt.
Pénteken voltunk dokinál, és kaptunk cd-t (csak 2d-s), de nem tudjuk lejátszani!!! Ha mégis sikerül, teszek fel képet :)
További szép napot mindenkinek!
hablaty
 
 


Sziasztok!

Macmam!

Nagyon köszönöm a válaszokat, most már nálam is egyre jobban "összeáll" a kép :)

Hong-Kong?? :)
nagyon vagányak vagytok, jó utat kívánok Nektek hazafelé, és jelentkezz, ha megjöttetek :) :)

Edina!

én is tudnám Neked ajánlani Fenyőházi dr-t jó szívvel, nekünk (férjemnek és nekem) is nagyon bejön a laza stílusa, rám nyugtatólag hat, remélem szüléskor is majd :)
ja, és ami a legszimpibb: nem vizsgálgat manuálisan feleslegesen, mert a méhszáj állapotát UH-n is látja, én ezt nagyon díjazom :)
szüléskor úgysem úszom meg :shock:


Panda-Maci!

Tegnap voltunk Telkiben (28. heti vizsg ) és rákérdeztem az őssejt -ügyre...Fenyőházi nagyon ajánlotta, ráadásul van is egy "akciós csomag": a normál szülés (ami nálam várható) pl. 550.000Ft lenne, őssejt levétellel együtt 650.000.
csak az őssejt levétele lenne 340.000Ft egyébként, tehát így nagyon kedvező...

kaptunk egy csomó papírt , amit legközelebb kitöltve vissza kell vinnünk, a többit a kórház intézi...még a levételhez szükséges szettért sem kell külön elmennünk, az ott lesz, mikor szülni megyünk :)

Babácskánk egyébként jól van, napra pontosan akkora, mint a terhességi kora, sokat mozog és mindennap csuklik :roll: :lol:

már érezhetően nagyobb (kb. 1200gr) és imádom a mocorgásait :)
ez nagyon fog majd hiányozni...mert nekem Ő az utolsó babám :wink:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Szia Hablaty!

Igen, támogatja a term. szülést!!!
majd beszámolok róla januárban :wink:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sheila!
Köszi a választ neked is! A Fenyőházi doki az elmondásaitok alapján kezd nekem is szimpi lenni. Azt hiszem ha eltud vállalni akkor őt választom.

Kép

Edina
edied78
 
 


Szia Sheila! Kíváncsi leszek a beszámolódra nagyon! Mikorra vagy kiírva? Még időben leszek akkor választani :D
hablaty
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Hablaty!

Fenyőházi olyannyira lezser, hogy még ki sem írta az időpontot :lol:

tegnap azt mondta, hogy majd a 36. héten behatároljuk :)

a Babanet kalkulátor szerint egyébként jan 3., az én számításom ( tudom a fogamzás időpontját :wink: ) szerint jan 6., ez egyébként egybeesik az UH adatokkal, a vonalzóm is úgy lett beállítva...

De: én úgy érzem, hogy még az idén meglesz, mindegyik gyerekem előbb jött, Melissa épp 6 nappal...ha ebből indulok ki, akkor idén Telkiben köszöntöm az Új Évet :shock: :wink:

Melissát sikerült gátvédelemmel szülnöm, jó lenne most is...
lassan elkezdem a gát olajos masszírozását napi rendszerességgel

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Ó, akkor Te jártas vagy a gátvédelemben. Írnál nekem, milyen olajjal és hogy kell csinálni, és mikortól? Lehet priviben is, ha nem ide ki való :) Az előző babád is a Telkiben szülted?
Jól hangzik ez a "lazaság", ha decemberben megyek szerződést kötni (márc 1-re vagyok elvileg kiírva), akkor is elvállal szerinted? Amikor érdeklődtünk, azt mondták, simán lehet "utcáról beesve" is szülni... :D
Én ha a profilomra kattintok, nincs aláírásnak hely. Tudom, hogy nagyon értetlen vagyok, de nem találom... :oops: :(
hablaty
 
 


Sziasztok Lányok! :D

Most csak röviden jelentkezek, még teljesen el vagyok havazva.

Dániel október 10.-én 23.53.-kor megszületett.

Nem volt egyszerű szülés, 11 órás vajúdás után született meg Dani, de szerencsére megúsztuk a császárt.

Telki-vel nagyon meg voltunk elégedve, boldog vagyok, hogy ott szülhettem.

Vasárnap óta itthon vagyunk, de még elég rumlis napjaink vannak, Daninak sajnos gyakran fáj a hasa. Nem nagyon megy neki a büfizés és ilyenkor olyan rossz, hogy nem tudok rajta segíteni.

Ígérem jövök majd hosszabban is, szüléstörténettel együtt, csak még egy kicsit össze kell, hogy kapjam magam.

Üdv. Mindenkinek

Jud

Kép
jud71
 
 


sziasztok!

jud71, nagyon gratúlálok, sok boldogságot, és sok tejcsit kívánok!
Nekünk az infacol nagyon bevált, bár csak 3 hetes kortól bátorkodtam adni neki. Büfizésbe mi is nagyon nehezen jöttünk bele :roll: de majd kis idő múlva menni fog minden :D

Üdvözlöm az új kismamikat, örülök hogy igy belendült a topic. Megpróbálok már én is gyakrabban jönni.

Macman, gyönyörű kiccsajod van :wink:
Késöbb jövök, és írok magúnkról is :wink:
Kép

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Jud!

Nagyon örülök nektek, és gratulálok, ügyesek voltatok! :wink:
Mennyivel született meg Dániel?
Mi is infacolt adtunk Annának 4 napos korától, és nekünk is bevált !
Ismered?
Ha nem: nem gyógyszer, nem is szívódik fel egyáltalán, kiürül, csak összegyűjti "odabent" az apró légbuborékokat, amik bánthatják a baba pocakját, és pukiban, vagy büfiben kijönnek ! :D
Biztos ügyesek lesztek! Kitartás a kezdetekhez!!!!



Mona!
Szia!! :D
Köszönjük a dícséretet!! :)
Dani is már mindjárt 3 hónapos lesz?!
Gyorsan telik az idő, nem?
Várjuk a beszámolódat!

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!

Sheila,
A csajok nagyon jól vannak: Janka már 3 éves múlt, most kezdtünk oviba járni (szerencsére nagyon szereti), Lilus pedig 19 hónapos és egy szélvihar.
Úgy örülök, hogy minden rendben van Veletek, igazán klassz újévetek lesz... :D . Vajon milyen diétás kismami menüt adnak szilveszterkor? Nekem mindig az volt az érzésem, hogy a diétás doki / nővér néni rettentően szigorú (nagyon ritkán láttam mosolyogni), szóval nem nagyon számíts malacsültre párolt káposztával... :lol: .
Olyan furcsa, hogy Lilus még csak 19 hónapja született, de már annyi minden megváltozott....
Remélem, szerencséd lesz Fenyőházi dokival, nekem is szimpatikus volt mindig, mikor Hajnalka doki néni hozzá irányított uh-ra.

Edina, Hablaty, Macmam, Jud!
Üdv Nektek is, elnézést, ha nem rögtön Nektek írtam, de Sheilával már régre nyúlik Telki topikos ismeretségem és nagyon megörültem Neki, hogy előkeveredett!

Jud!
Ugye Te szoktál a Kaális tpokiba írni? Janka lánykámat mi is onnan "szereztük be". Gratulálok Dánielhez!!! :D

Na, még azt szerettem volna kérdezni, hogy Nálatok mit szóltak hozzá az ismerősök / rokonok, hogy Telkiben szültök?
Jud, ha jól láttam, Te sem tetted közhírré, hogy hol fogsz szülni...
Majd még írok ezzel kapcsolatban, de éppen kitört a veszekedés két teljesen egyforma tányér miatt..... :twisted: . Megyek és "igazságot osztok" és pizsamát....

Majd jövök, addig nőjenek a pocakok és a pockok!

Klári

jankica
 
 


Sziasztok!
Jud, még nem ismerjük egymást, de én is nagyon gratulálok! És kíváncsian várom a szüléstörténetet.
Jankica, mi sem reklámozzuk a Telkis szülésünket, mert tudjuk, mi mások véleménye. Nem vagyunk gazdagok, sőt... valószínűleg mínuszba fog menni a szülés költsége, mint olyan sok más is, de mi a Párommal egy véleményen vagyunk, és ez a lényeg! Megbeszéltük, hogy nekünk ez fontos és kész. Nem értenek egyet velünk, de ez nem zavar, ami meglepett, hogy Anyukám 100 %-ig mellettem áll és támogat, és innentől kezdve nem foglalkozom más véleményével.
hablaty
 
 


Sziasztok!

Most nyitottunk egy webáruházat, ahol használt angol, márkás babaruhákat kínálunk!

Ha érdekel titeket, látogassatok el oldalunkra!

http://www.angolbabaruha.extra.hu

KépKépKép
bogyra
 
 


Sziasztok!

Jud71: Először is gratulálok a kis Dánielhez! Várom majd a szüléstörénetét is, de gondolom most nagyon elfoglalt vagy.

Macmam: Nagyon szép a kislányod, igazi kis hölgy. :)

Megérkezett a Down-kór szűrés eredménye, szerencsére minden ok.

További szép napot és jó babavárást, babázást mindenkinek!

Üdv: Ariel_

Kép
ariel_
 
 


Sziasztok!

Ariel!
Köszönjük, imádjuk is a kiscsajt! :D
Jó, hogy veletek is minden rendben!

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!
ma voltunk a második genetikai uh-n és rettenetes csalódás volt. Nem volt hely Bábinszky doktornőhöz, és Fenyőházi volt csak. hááát ... bár már egy kicsit lenyugodtam, de amit az genetikai ultrahang néven művelt az kritikán aluli volt. kiosztottam volna szívem szerint rendesen, de anyu hozzá volt beírva, így nem akartam neki alapozni, így csendebn maradtam, mint utólag kiderült kár volt, mert elkeverték anyu dolgait, és nem is került volna ahhoz az emberhez. na persze még ez is növelte a fejméretünket, így alig fértünk be a kocsiba akkora volt a fejünk. most nagyon alul teljesített a kórház. ennyire még sosem voltam csalódott, mint most, nem csak a genetikai miatt. egyrészt nem szólt senki, hogy akkor most már modernizálódtak, és dvdre írnak, és a vacak videókazettával nem kell szórakozni. megnézni sem tudtuk a felvételeket, csak ha átdigitalizáltattuk, mert nincsen videónk. okés, nem szólnak, de akkor meg miért nem tartanak pár nyüves lemezt, hogy arra írjanak, kifizettem volna, de még a recepción sem volt. jó, gombóc visszanyel a torkomból. aztán uh-t végre elkezdjük kb. egy órás késéssel, mert a mukit nem lehetett előkeríteni. kezelni nem tudta a gépet, szóltam, hogy sötét a kép, semmit nem látni, hát igen ezt észre vette, csipogtatta, semmi változás...a vizsgálófejet úgy belenyomta a hasamba, hogy kb. a hátamon görgette már, nemcsoda, ha a gyerkőc menekült előle. nem mérte meg rendesen, csak a fejét és a lábszárcsontját, és olyan érzésem volt, mintha most csinálna ilyet először. 19 hetesnek mérte Borsót, mondja akkor ez most akkora, mint amit én számoltam /azzal kezdtük, hogy hány hetes várandós vagyok! és 4-es csomag, genetikai uh/ mondom nem. 20+4 vagyok. jó. ezt még eljátszottuk egy párszor. az már más lapra tartozik, hogy beszéni nem tud csak idegbeteg módon vakerál valamit, amit szerintem ő sem ért. az egész "vizsgálat" kb. 4 perc volt. a "sima" uhákon többet láttunk eddig mint most. én rettenetesen sajnáltam, hogy nem volt hely Bábinszkynál. az előző genetikait ő csinálta. hát teljesen más volt. képet is kaptunk, most azt sem. ezért nagyon megérte 1,5 órát ülni a dugóban, aztán a savanyú szájíz. ja, és kérdeztem, hogy akkor kíváncsi lettem volna a várható szülési időpontra a baba mérete alapján, és kb. kidobott azzal, hogy az totál megbízhatatlan, és fölösleges, hát köszi, ennyi erővel az egész uh vizsgálat fölösleges, mert minek nézzük meg, hogy kifér-e a gyerek a nőből, úgy is megbízhatatlan. szóval alig várom, hogy következő alkalommal végre a saját dokinkhoz menjünk. valószínűleg nem fog érződni az írott szövegben a tényleges érzés, ami most bennem kavarog, de még mindig legszívesebben bőgnék egy nagyot. a mai "élmények" hatására előrébb hoztuk a 4d-s "babamozit" egy héttel, mivel az sem derült ki, hogy kisfiú-e még mindig vagy sem. ja, ehhez még egy kis adalék. rámripakodik, hogy ugye tudja, hogy ez a gyerek faros? hát honnan a gedvából tudnám? meg van 4 végtag és csók, Bábinszky megszámolta az ujacskáit...
ehh...
visszaolvasgatok, aztán robogok tovább, mert sok a meló. végre elindultak a felujítási munkálatok itthon, plusz zh időszak van az egyetemen, mire kijavítom őket, már monitor undort kapok.

Kép
panda_maci
 
 


Jud: Gratulálok a kis Dánielhez!
Sheila: mi is ezt az őssejt csomagot néztük ki anno még a legelején, csak nem tudtam, hogy lehet-e már ténylegesen kint szerződést kötni a sejtbankal, vagy sem. milyen olajjal masszírozol?
ariel: örülök, hogy jó lett a down eredmény!
macmam: ejha, jó messzire utazott a leányzó! visszafelé is jól bírta a repülést?
hablaty: a védőnő téged is zaklat? engem legutóbb meggyanusított, hogy nem járok rendesen orvoshoz...

Kép
panda_maci
 
 


panda_maci, ne mérgelődj, mert megérzi a babó. Nekem is különben ez a véleményem róla mint neked. Mikor bementem szülni, a dokim még nem ért oda, és a Fenyőházi vizsgált, de valahová sietett, és úgy kapkodott, hogy nemtudtam követni, mikor mit csinált, ekkor örültem én is, hogy nem nála szülök/tem/.
Majd meglátod a 4d milyen nagy élmény lesz :lol:
A védőnő szülés után is zaklatni fog benneteket. Az enyém olyan, hogy mindenféle bejelentkezés nélkül felhív, hogy szia itt vagyok a kapuban, beengedsz. :x Na ezt rohadtúl útálom. Már párszor nem vettem fel a telefonját :oops: Azt hallottam, hogy nekik ez elővan írva, hogy néha váratlanúl jelenjenek meg :x
Macman, hogy bírta a leányzó a repülést? Még csak anyatejeztek?
Mi jól vagyunk, már 6420gr a drága, /6240-el született/. Napközben néha kevés neki a tejem, de éjjel meg nagyon megtellik, ekkor mindig fejek, és azt megkapja nappal.
Kapott játszószőnyeget, tetszik neki, gögyög, mosolyog a lógó csodáknak, de nem akarja még megfogni őket. A fejét nagyon ügyesen tartja hason, de átfordúlni még nem akar, nem is erőlködik, neki jó úgy ahogy letesszük :D
A kezét már megtalálta, és amikor csak nem figyelünk rá, már próbálja is a szájába túszkolni :D
Macman, te eszel valami tejserkentőt?
Dobok egy képet Daniról.
Kép

Kép
mona76
 
 


Bocsi, 3240-el született :oops:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Jud!

Gratulálok a kis Danihoz, azért ha van egy kis időd, várunk ám vissza! :wink:
érdekelne egy fénykép a kis trónörökösről, és a szüléstörténet is :)

Jankica! :)

Örülök, hogy jól vannak a lánykák, remélem Janka is szeretni fog oviba járni, akárcsak Melissa :)
és Lilus is kész hölgy már, pedig most született szinte, hogy rohan az idő :shock:

én sem reklámozom, hogy Telkibe járok, de ha valaki kérdezi, hogy hol fogok szülni, nem tagadom le...
eddig negatív visszhang nem volt, a család is tudomásul vette.

Neked volt ebből problémád?

Ariel!

Gratulálok a jó eredményhez, ugye milyen megnyugtató? :)


Hablaty!

a Babanet főoldalán a profilod aljára kell bemásolnod a vonalzód kódját, és utána mindig megjelenik majd az írásaid végén...biztosan sikerülni fog, ha nekem technikai analfabétának is sikerült :wink:
de azért ha nem megy, priviben szívesen leírom újra, lépésről-lépésre.
mandulaoljjal javasolják a gátmasszázst a 34. héttől kezdve...nekem van egy könyvem : Kismamajóga-út az örömteli szüléshez, abban olvastam, én az Alexandra Online-on rendeltem, vékony kis könyvecske, jó szívvel ajánlom bárkinek, nagyon hasznos tanácsok vannak benne a terhességgel és a szüléssel kapcsolatban (még nekem, negyedszer szülőnek is tudtak újat mondani :lol: )


Panda Maci!

Remélem, már nyugodtabb vagy, tudod a babának sem tesz jót az idegesség :wink:
hát, teljesen ledöbbentem azon, amit írtál...
az UH géppel kapcsolatban nekem soha nem voltak illúzióim, én az elvesztett babáimmal is Telikbe jártam, de soha nem kaptam képet v. DVD-t, videót :roll:
a mostani babánál megcsináltattuk az Integrált tesztet a Bolgárkerék utcában, ott volt a genetikai UH is...a 20 perces vizsgálatot DVD-re vették, és kaptunk képeket is, a doki nagyon profi volt, ezért elmentünk még 1x a 22. héten, mert Melissával is kétszer voltunk 4D-n anno...

ezért nem is voltak nagyobb elvárásaim a Telkis UH-kkal kapcs., de nekem Fenyőházi minden alkalommal Uh vizsgálatot csinál, ami igaz, hogy pár perces csak, de eddig mindig megnézte a lényeges dolgokat, elmagyarázta, mikor mit látunk...
nem tudom, ma mi történhetett, én ilyet soha nem tapasztaltam :shock:

szegénykém, Te kifoghattál valami extra sz.r napot, de ilyennek szerintem sem szabadna lenni :?

ezután csak remélhetem, hogy a szüléskor minden OK lesz :roll:

nekem ilyen rossz tapasztalatom még soha nem volt, volt egy- két
kisebb dolog, ami szerintem még belefér ( pl. egyszer nekem is sokat kellett várni) de ilyen még nem...


Edina!

Te is régen jelentkeztél, mi újság??
látom, már a 8. hétben jártok :wink:

csajok, írjatok!!!!

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Mona!


Nagyon szép a kisfiad!!! :) :) :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok Lányok!

Húúú de nekilódultatok! :D
Én csak vártam, hátha valaki ír valamit, amire lehet reagálni, erre tessék, mindenki egyszerre ír!
Így nem csoda, ha több oldalas leveleket produkálok, mindenki unalmára?! :lol:
Na, szépen sorjában:

PandaMaci:

nagyon sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalatod volt Fenyőházi dokival :( , tényleg egy extra rossz napot foghattál ki+ ízlések és pofonok, nemhiába választottál magadnak másik orvost, akiben megbízol, és akinél jól érzed magad! :)
de tényleg nem szabad idegesítened magad ezeken a dolgokon, meg azért Telkiben még az egy-másfél óra várakozás is más, mint egy állami kórházban, hiszen más a légkör, a körülmények.
Ezek szerint új uh-t vásároltak? Mert nálunk soha nem volt olyan, hogy Fenyőházi ne tudta volna kezelni a gépet, és soha nem csinálta durván az uh-t. Nem értem azt sem, hogy miért nem mondanak várható szülési időpontot, nekünk még azt is kiszámolta?! :roll:
Mi pédául még képet sem kaptunk, akkor még nem lehetett, úgyhogy ez biztos egy új gép!
és persze ti már előtte megtapasztaltatok egy egészen más módon dolgozó orvost (Bábinszky) és utána lehet, hogy Fenyőházi doki nekünk is kapkodósnak és kevésbé alaposnak tűnt volna,
de mi mindíg nála voltunk, és mindíg elégedettek voltunk vele.

A farosság egyébként pedig teljesen természetes ebben az időszakban, még nincs jelentősége, majd inkább a 33-34ik hét környékén, ha addig nem fordul meg a baba, mert utána már sokkal nehezebb dolga lesz.

na szóval, ezen tényleg ne idegesítsd magad, a lényeg, hogy minden rendben van a babátokkal, és mindketten érezzétek jól magatokat. Márpedig ha te jól vagy, akkor a kis borsótok is jól lesz! :)
Fiút szeretnétek? :)
és te javítod azokat a zh-kat? Mit tanítasz?
Mit újítotok fel? Ugye nem erőlteted meg magad!!!!

köszi kérdéseteket: Anna visszafele is végigaludta az utat az utastársak nagy örömére. Mikor felszálltunk a gépre, minden körülöttünk ülő szúrós szemmel nézett ránk, biztos azt gondolták, lesz egy "bőgős" éjszakájuk. reggel már mosolyogva kérdezték, hogy mit csináltunk a gyerekkel, vagy csak véletlen volt? :D
Egy idősseb stewardess azt mondta, hogy közel 30 éves pályafutása alatt még nem találkozott ilyen babával, aki egy ekkora utat egyetlen nyikkanás nélkül végigcsinált volna ( természetesen dumcsi, és vidám sikongatás azért volt :D )
Szóval dagadt a mellünk a büszkeségtől! :D :D :D

Mona:

Pont ezen a héten kezdtünk el almapürét enni. Nekem már 3 hónapja megjött a mensim, és azóta elég változó a tejmennyiségem, de eddig még kihúztuk fejéssel, sűrűbb szopizással, de most egy kicsit stagnálni kezdett Anna súlya.
Ez a doktornő szerint azért is lehet, mert Anna már rengeteget mocorog, és már le is dolgozza, amit eszik, de nagyon kell figyelni, hogy hogy gyarapszik, mert akkor már kell kiegészítés.
A Nestlé Sinlacot ajánlotta kezdésnek, most az almát üresen esszük, és holnaptól egy kis sinlac-kal keverem majd.
Amúgy rendesen szopizunk mellette.

Én eleinte Laktoherbet ittam, most a Dm-ben kapható Babylove Stilltee-t iszom, valahogy jobban tetszik az íze, és mintha hatásosabb is lenne!!

egyébként Dani akkor nagyon szépen fejlődik ( bár ő fiú, úgy tudom, nekik gyorsabb a súlygyarapodásuk) mert Anna most 6 hónaposan annyi, mint Danid 3 hónaposan.

nagyon helyes kisfiú!!! :D
Annyira jó látni, ahogy napról napra valami újjat csinálnak, nem?
biztos hamarosan felfedezi, hogy lehet fogdosni a lógókat, és van tere a forgolódáshoz!


Sheila!

Annyira izgi, hogy már csak 68 nap van hátra (elméletileg) a szülésedig! :D
Amilyen gyorsan megy az idő, már nemsokára értetek fogunk itt izgulni!!!!
Hogy érzed magad?


Jud!


Hogy vagytok? egy pár szóval írd meg, ha tudod!!

Hablaty, Edina!

Ti is írjatok!! :)

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok lányok!
Köszi a hiányolást vagyok én is csak a hányinger gyötör és így nem sokat vagyok gép előtt.
Bejelentkeztem a Telkibe és a Fenyőházihoz osztottak be kiváncsi vagyok a viselkedésére, mert egy kicsit megdöbbentem amit Panda maci írt. Eddig a többiek jókat írtak róla. Szorítsatok nekem november 5-én reggel 9-re megyünk. Hát , hogy bírom ki evés nélkül addig nem tudom? Mert a hányinger evésre enyhül egy kicsit.

Kép

Edina
edied78
 
 


Sziasztok! :D

Köszönjük szépen mindenkinek a gratulációkat!

Most csak egy gyors bejelentkezésre van időm, de a szüléstörténet is készül,jelentkezem majd azzal is.
Dani sajnos továbbra is elég hasfájós, 6-7 alkalommal szopizik naponta és kb. minden második etetés után fáj a hasa, de főleg az esték a kritikusak. Ilyenkor fürdetés után (7-8 óra) nem nagyon tud elaludni és sokszor éjfélig, éjjel egy óráig fenn van, hol torkaszakadtából kiabál hol csak nyöszörög és percekre tud csak elaludni. Infacolt adok neki és időnként édeskömény teát, de egyiknek sincs átütő sikere. Persze próbálom tornáztatni, forgatni stb., a cumi ami egy kicsit megnyugtatja. A csúcs tegnap éjjel volt, éjjel 3-ig nem aludt, nem tudtam már mit kitalálni, beraktam a hordozóba, be az autóba és kocsikáztunk egyet éjjel a városban. Na erre beájult! :roll:

Macmam: Ti aztán tényleg vagány család vagytok! Hongkong 4 hónapos babával, le a kalappal!!!

panda_maci: Remélem már kicsit megnyugodtál azóta, Fenyőházival én csak a reggeli viziteken találkoztam, nekem túlságosan lazának tűnt, de pár perc alapján nem akarok véleményt mondani. Schwarczinger dokival viszont tényleg nagyon meg voltam elégedve, nem szobrozott ott állandóan - szerintem 11 órás vajúdás közben nem is kell - de jött rendszeresen vizsgálni és azonnal, ha amúgy szükség volt rá. Határozott volt és emberi. Na de ezt majd úgy is részletesen leírom.

Jancika: Igen, én "szoktam" írni a Kaális fórumba. Krizsa doki volt a Mágusunk, a második lombik beavatkozás gyümölcse Dani baba. Valóban nem vertem nagy dobra a Telkis szülést, csak a közeli rokonok és barátok tudtak róla. Sajnos tudom, hogy sokan irigységből vagy más okból furcsa módon gondolkodnak erről, de ez az én életem és szülésem, én tudom, hogy nekem ez miért volt fontos és ebbe nem engedtem beleszólást - meg kell, hogy mondjam, eleinte még a férjemmel is voltak emiatt vitáim -.
Szóval mindenki söprögessen a saját háza táján, ha emiatt mások elítélnek, arra nem vagyok kíváncsi.

Na most látom, nem is lettem túl rövid.

Próbálok még Daniról feltenni képet.

Kép
jud71
 
 


Szia Jud!

Látom most voltál itt!
Várjuk a képet!!! :D
Szóval Dani ennyire hasfájós? Nem próbálkozol meg még esetleg a kamillateával? Van, akinek az jött be!
Te iszol szoptatós teát? Mert abban is van édeskömény, és úgy eleve a tejeddel együtt megy a "hatóanyag" a babapociba, ami lehet, hogy egy kicsit segíthet.

Egyébként Anna nagyon nyugodt, barátságos és érdeklődő baba, ha nem ilyen lenne, nem mertem volna belevágni ilyen hosszú útba!
Nagy dilemma volt nekem is, hogy menjünk-e, és szerencsére minden rendben volt.
de: Mindenhol jó, de legeslegjobb otthon! :)

Kitartás a pocifájáshoz, reméljük mihamarabb elmúlik ez az időszak! Pocifájáson kivül milyen a kislurkó?

Macmam

Kép
macmam
 
 


Edina!

Kitartás 5én! :D Nekem is evésre enyhült a hányinger. Próbálj majd meg vizet inni, ha éhes vagy, talán valamennyire eltelíti a gyomrod.
Remélem Fenyházi összeszedettebb lesz veled, mint Pandamacival!
Bár tényleg: ízlések és pofonok, lehet, hogy Pandamacinak az alapviselkedése nem jött be, és ezt tetézte a várakozás, és a kapkodás.
Remélem jól fogod érezni magad Telkiben hétfőn!

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!

Macmam!

Anna tényleg szenzációs kiscsaj lehet :wink:
bárcsak engem is ilyennel áldana meg most az ÉG :lol:
(Melissának vannak különleges hóbortjai, melyeket hol jobban, hol kevésbé tolerálunk :roll: )

lenne mégegy kérdésem : Telkibe is kell vinni friss házassági anyakönyvi kivonatot, ha megyünk szülni?

Jud!

Örülök, hogy jelentkeztél :)
biztosan nehezek lehetnek ezek az első hetek a kis hasfájós Danival, de azért én már szívesen lennék a helyedben :wink:
(de tudom, hogy nekem sem lesz könnyű) , viszont ez az időszak olyan hamar elrepül, nemsokára már nem is fogsz rá emlékezni, csak a szépre, jóra :)

ha lesz egy kis időd, légyszi írj a bent töltött napokról is...tudod én már nagyon közeledek hozzá, és van bennem drukk rendesen :wink:

Edina!

Gondolni fogok Rád én is hétfőn, ne izgulj, minden rendben lesz...
én is hideg vizet javasolok Neked hányinger ellen, lassú kortyokban...aztán a labor után ehetsz egy jó kis reggelit a büfében ( nekem nagyon bejön a melegszenyójuk és a kapucsínó )
Fenyőházival kapcs: különbözőek vagyunk, mindenkinek más és más jön be...egyszer pl. elmentem a barátnőm által istenített orvoshoz, mert az enyém szabin volt, hát velem olyan bunkó volt :evil:

vagy pl. az idős cytológus főorvos, akivel évente 1x levetetem a kenetet nekem végtelenül szimpi, más pedig soha nem menne hozzá...

majd meglátod, hogy alakul, ha Neked nem lesz szimpi, még mindig válthatsz, egyébként szerintem szakmailag nagyon ott van, én biztonságban érzem magam nála...pedig volt szerencsém már egy-két dokihoz :wink:

szóval, ne izgulj, és feltétlen írd meg, mi volt hétfőn, várni foglak!!!

(én 13-án megyek majd, 9:30-ra)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Macman! Sheila!
Köszi, hogy gondoltok rám, megfogadom a tanácsot és viszek az útra magammal vizet. Elég messziről megyünk így korán kell indúlni.
Remélem megéri odáig elmenni.
Ha megjöttünk akkor jövök és leírok mindent, remélem jó hírekkel jövök! Félek mert már volt tapasztalatom abban milyen érzés mikor uh-n megmodják, hogy baj van! Vagy sírunk hazáig vagy nevetünk.
Remélem mostmár a sors keze egy kicsit nekünk is osztogat egy kicsi jót is. Már nagyon várom lássam mi újság odabent.

Kép

Edina
edied78
 
 


Edina, a hányinger mindenképpen jó jel!!!

jelzi, hogy minden OK odabent :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: