Új privát üzeneted érkezett!

Szia Zsizsa!
Annyi bizti,hogy a Schöpf-Mereinek az igazgatoja az orvosom,(nála szülök)és ha zaklat a csajszi szolok az orvosomnak.Lehet ez gyerekesen hangzik,de nem akarok ideges lenni ilyen ember miatt.


Nem tudna valaki tanácsot adni?
Pár napja mensis görcseim vannak,föleg reggel.
Arra lennék kiváncsi,hogy ezek josló fájások lehetnek?Vagy mihez lehet hasonlitani a josló fájásokat?Most vagyok 35 hetes terhes és lehet hogy pár nap múlva lebabázok?Egyre sürübben jelentkeznek a görcsök.
Ilyenkor mit kell tenni?

HELP!!!!!!!!
ani24
 
 


Sziasztok!

Ani,
Bár én még sosem szültem, ergo nem tudom, milyenek a jóslófájások, de nekem azt mondta a dokim, amikor legelőször éjjel begörcsöltem (és az én édes férjemmel egész éjjel azon tanakodtunk, hogy most mi a fenét csináljunk, mert fetrengtem a fájdalomtól), hogy ilyenkor azonnal be kell menni a kórházba és megnézetni az épp ügyeletes dokival, hogy mitől van az a görcs. Szóval szerintem kérj azonnali időpontot a dokidtól (ha nappal görcsölsz) és nézesd meg, mi lehet az oka a Te görcseidnek. Inkább jobb 10- szer odarohangálni a dokihoz mindenféle, Számára csip- csupnak tűnő üggyel. Azt minden rendes doki nagyon jól tudja, hogy Neked ezek nem csip- csup ügyek, hanem nagyon is fontos dolgok, hiszen a kisbabádról és Rólad van szó!!!

Üdv, és vigyázzatok magatokra

Vic
Victoria
 


Szia Victoria!
Köszi a tanácsot!Ma reggel is nagyon begörcsöltem,és nagyon feszül a hasam alja.Most a dokim Peruban van,jó lenne kihúzni ho közepéig mert akkor jön haza.Nagyon be vagyok parázva, ugyhogy ha nem enyhülnek a görcsök,megnézetem magam egy ügyeletesel.

Hanyadik héttöl nem számít koraszülöttnek a baba?


Ani
ani24
 
 

 
 

Sziasztok!

KisBéka, sajnos a dokidat nem ismerem, de gratulálok a babához! Kép

Ani, én is csak azt tudom tanácsolni, mint Vic, mindenképpen nézesd meg magad valakivel. Legalább te is megnyugszol. Remélem minden rendben lesz!

Vic, Mona, azért ti jöttök holnap a szülésfelkészítőre, ugye?

Tünde
rtünde
 
 


Szia Tünde!
Kértem idöpontot péntekre,mert mennem kell CTG-re és majd akkor megnézetem magam valakivel.
Remélem addig nem lesz semmi baj.
Nem görcsölhetek az idő miatt?Frontérzékeny vagyok.
ani24
 
 


Ani!

Bár nem sokat értek a frontérzékenységhez, de szerintem lehet amiatt. Szorítok, hogy tényleg csak az idő miatt legyen.
Biztos minden rendben lesz!

Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok Lányok!

Tünde, Vic! Természetesen ott a helyem a szülésfelkészítőn. Goldolom könnyen megtaláljuk majd egymást, én a párommal megyek.

Mona
marcipán
 
 


Sziasztok!

Mona, Vic! Én egyedül megyek holnap. Tettem fel képet a profilomba. Valami hasonlóan nézek ki, kicsit rövidebb a hajam. Kép
Remélem megtaláljuk egymást.

Tünde
rtünde
 
 


Ani!
A 35. hét már nem kimondottan koraszülés. Lehet, hogy a baba picike, de az egy dolog. Egyébként az, hogy keményedik a hasad és ez fáj egy kicsit még nem jelenti a szülés megindulását. Próbáld ki, hogy ha testhelyzetet változtatsz akkor javul-e. Baj szerintem péntekig nem lehet, hiszen egy szülés nem kimondottan baj, ha nem nagyon koraszülött a baba.
Azért remélem még növesztgeted magatokat.
Üdv:
Krisztike
Krisztike
 


Sziasztok!

Én is a Schöpfiben fogok szülni. Úgyhogy nagyon örülök nektek. Most vagyok a 36. hétben. Sajnos a 27. héten elkezdett kinyílni a méhszáj, és végül összevarrtak. Üzenem Kis Buksinak, hogy túl lehet élni. Engem altattak. Kb negyed óra volt az egész. Utána sem éreztem semmit, de egy napig nem engedték, hogy fölkeljek. Az orvosom szerint, nagyon jó, hogy megcsinálta, mert már csak az tartja. Azóta jól vagyok. Nov. 20-án fogják kivenni a varratokat. Ha vkinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, nagyon érdekelne. Már többektől hallottam, hogy varratszedés után pár nappal beindult a szülés. Nem tudtok erről vmit? A másik amit kérdeznék, az a fizetős szobákkal kapcsolatos. Ha fizetősben vagyok, akkor velem lehet egész nap (24 órában) a babám? Mert ezt szeretném. A háromágyasban is? És ha velem van, én fürdetem, meg minden? Pl. akkor kell vinni fürdetőszereket? Egyenlőre ennyi. Majd holnap benézek. És gratulálok az összes újdonsült maminak. Már én is nagyon szeretnék az lenni.
kovagi
 
 


Sziasztok!

Én is feltettem gyorsan egy nem túl régi képet magamról, bár nekem meg sokat nőtt azóta a hajam, felszedtem egypár kilót, és valószínüleg nem az esküvői ruhámba megyek holnap, de amúgy minden más stimmel:-)))

Tündi, Mona,
Persze, hogy megyek holnap a szüléselőkészítőre; sajna nekem most nem tud jönni az én édes férjem, szóval egyedül leszek; de remélem, hogy megtaláljuk majd egymást!!!
Szólítsatok meg nyugodtan, ha esetleg nem szúrnálak ki Titeket!!! Remélem, nagyon érdekes lesz ez az alternatív szülésről szóló kis előadás.

Ani, remélem, jobban vagy már, de tényleg mindenféleképpen nézesd meg magad, jobb a biztonság, nem?! Amúgy szerintem is lehet az időváltozástól, mert egyszer nekem is attól volt görcsöm, de ettől függetlenül szerintem nem jó, hogy már napok óta tart Neked ez a görcsölgetés. Neked sem jó és a babának sem, szóval iszkiri a dokihoz, bárki is van bent!!!
Üdv és vigyázzatok magatokra!

Vic
Victoria
 


Sziasztok!
Szoktalak benneteket olvasni, én ugyan már rég szültem a Shöpf-Méreiben, de azért jó nosztalgiázni.KépKép

Amiért most írok, mert felmerült ez az összevarrásos dolog.
Nekem mindkét fiamnál elvégezte a dokim (dr Schleffer), a betöltött 16. hét után, és amikor az AFP vérvételen túl voltunk. Nekem azért varrta össze, mert az első terhességem elhalt a 12. héten, és első babámnál (aki most már 11 éves lesz.KépKép) úgy érezte, hogy jobb félni, mint megijedni összevarrta a méhszájat az előzmény miatt. Maga a varrás nem fájt, mivel altattak. Utána szigorú 24 órás fekvés, WC-re is csak nagyon megfontoltan volt szabad kimenni, azt hiszem nem ágytálaztak. Aztán a szülés várható időpontja előtt (jan. 13-ra voltam kiírva) jan.1-én kiszedte a varratokat. Elvileg nem lett volna szabd fájnia, és csak pár pillanatnak kellett volna lennie, de a dokim olyan "csomót" kötött előzőleg a varrására, hogy nem tudta elnyisszantani a varratot.KépKép Ezen így utólag már nevetek, de akkor nem voltam ilyan vidám. Emiatt a malőr miatt, és hogy messze lakunk a Kórháztől benn tartottak. 3 hétig benn voltam, mire végre jan. 21-én megszültem.
A 2. fiamnál meg azért varrt össze, mert túl kicsi volt a korkülönbség a 2 gyerek között, és úgy gondolta, hogy még nem erősödött meg a méhszáj. Összevarrás nem fájt, és a kivétele sem, illetve rosszabbra voltam felkészülve.KépKép A fiamat 7 nappal később szültem, mint a kiírás volt.KépKép
A 3. gyerekemet, kislányomat már nem a Shöpfiben szültem. A 2. szülésem és a 3. szülésem között 6,5 év telt el, és a mostani dokim egyáltalán nem támogatta a méhszáj összevarrását. Igaza is volt, mert kislányom pont a kiírás napján született.KépKépKép
Még valami!
Az összevarrásnak lehet egy hátulütője, és ezt most nem az ijesztgetésnek szánom. Nekem amikor a 2. fiam 3,5 éves volt, méhszáj sebem lett, és meg kellett lézerezni. Ezt még a Shöpfiben csinálták.
Ez nem ijesztgetés, ezzel csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy a szülés után a méhnyak rák szűrésre való rendszeres elmenetel nagyon-nagyon fontos, mert ha időben kiderülnek a dolgok, akkor nincs semmi baj, nagyon ügyesen meg tudják oldani ezt a problémát. Én a méhszáj sebem, és lézeres műtét után szültem a kislányomat.

Mindenkinek nagyon jó pocsakodást kívánok, jó babázást, és aki már a finisben van, könnyű szülést kívánok.KépKépKép

Sziasztok
Zsuzsa

beababa
 
 


Szia Kovács Ágnes !

Üdv körünkben.
Képzeld, én meg 20-án fogok szülni! ( csaszi).
Amiben segíteni tudok: a babád a fizetősben veled lehet, de fürdetni és az orvosi vizsgálatokra elviszik. Az UH-n kérj egy listát, amiben le van írva, hogy a babának mit kell bevinned.

Valaki a Ferenczi doktornál fog szülni és anno kíváncsi volt a véleményekre. Azóta eszembe jutott, hogy az előző szülésemkor együtt voltam egy anyukával, aki egyébként ott dolgozó csecsemős nővér volt. Azt mondta, azért szült a Ferenczinél, mert őt tartja a legjobb orvosnak. ( Bocsi, hogy nem olvastam vissza, hogy ki volt aki kereste az infót.

Pindur!

Várom a mailt, és még szeretném megkérdezni, hogy felszereltségében miben különbözik az első és a harmadik emeleti szoba?


Üdv mindenkinek!

Renáta
Renáta
 


Szia Zsuzsa!

A Schlefferhez járok én is. Úgy látszik szeret összevarrni. Tudom, hogy nem minden orvosnak van erről az eljárásról pozitív véleménye, de ezt, mint abszolut amatőr a témában, úgy sem tudom eldönteni. Az ember kénytelen az aktuális orvosa véleményére hagyatkozni. Mindenesetre köszi, hogy leírtad a történeted. Ezekután már nem veszem olyan biztosra, hogy előbb szülök. Pedig őszintén szólva reménykedtem. DEc. 5-re vagyok kiírva és már most nagyon nyűgös vagyok.

Renáta, neked is köszi az infókat. Lehet, hogy találkozunk 20-án? Te nem vagy már nagyon türelmetlen? Vagy ez csak első szülésnél van így? Listám van már. Említ pl. biztosítótűket. Az mire kell?

Ági
kovagi
 
 


Kovács Ági!
KépKépKép Szinte éreztem, hogy a Schleffer doktorhoz jársz.KépKép Azért írtam, hogy ő volt az én orvosom. Ő a fő méhszáj összevarró a Shöpf-Méreiben.Kép

Ne legyél nyűgös. Minden rendben lesz. KépKépKép Mellékes kérdés, ha nem akarsz nem válaszolsz. Mennyi most a Schleffernél a tarifa? Én 1,5 évvel ezelőtt 70 ezret hallottam, hogy a szülésért ennyit kért. Ráadásul egy olyan anyukától, aki 2 gyerekét már nála szülte, és a 3. babáját várta akkor.
Egyébként többek között ezért jöttem el tőle, 3 éve, mert ez már nekem nagyon magas tarifa volt.KépKép

Szióka Zsuzsa

beababa
 
 


Sziasztok!

Vic, sajna tegnap délután óta nem voltam net közelben. Csak most látom, hogy tettél fel te is képet.
Remélem legközelebb azért sikerül találkoznunk!
Mona, Vic, nektek hogy tetszett az előadás? Szerintem nagyon jó volt, tényleg jófej ez a Szőnyi! Kép

Ágnes, üdv köreinkben! Ha a 36. héten vagy, akkor már igazán nincs sok hátra. Kitartás! Kép

Renáta, neked is megy a drukk! 20-áig már csak két hét van, gondolom nálatok is nagyon megy a visszaszámlálás. Kép

Holnap délelőtt megyek a dokimhoz, délután pedig a Praxisba 3D-s UH-ra. Remélem minden rendben lesz.

Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Azért bekukkantok néha. Kép
Képet is rakok majd föl, csak még digitalizálni kéne, és mindig valami közbejön, mire nekiállnék. Kép

Kisbuksi már nem olvassa, de én is nagyon szurkolok neki!!

Rékacs, nekem is Kósa Zsolt az orvosom, engem más problémával kezelt, nálunk lombikkal sikerült a baba - elsőre! Kép Szóval én is csak ajánlani tudom. Kép)

Hicudzsi, ugye jelentkezel, amint tudsz? Nagyon sokat gondolok Rád! Kedden bent voltam varratszedésen, úgy számoltam, talán aznap mentek haza. Nagyon meresztettem a szemem a harmadikon, de nem láttalak sehol Kép

Renáta, írtam levelet! Kép Nem tudom, az első és harmadik emelet között mi a különbség, de az elsőn állítólag szörnyű egyének vannak. Ezt csak hallottam, nem biztos, hogy így van!!

Ági, egész pontosan reggel 7 és 10 között viszik el a babákat (orvosi vizit), illetve este 8 és 10 között (fürdetés). Így hát nem Te fürdeted, egyébként végig Veled lehet.

Egy időben téma volt itt, és most újra felmerült, hogy mit is kell bevinni a kórházba a babának. Nos, nálunk úgy alakult, hogy végül nem adtunk le semmit. Ahogy meglett a babóca, bevásárolt a család, de mindenből csak egy adagot. (Pelenka, popsitörlő stb.) A második napon baba-mama szobába kerültem, és ott szükségem volt ezekre. Azért aznap mondtam az egyik csecsemősnek, hogy amit tudok (pl. néhány pelenka, fürdető, amire ugye nem volt szükségem) leküldök, a többiből meg veszünk még egyet, és azt is odaadom. Azt mondta, ráér. Ezek után nem erőltettem, így minden nálam maradt. Ez lehet, hogy disznóság volt, de tényleg nem kérte senki, nem szólt senki. (A baba az éjszakát leszámítva amúgyis egész nap nálam volt. Ja, azért nem túl egyszerű - főleg első babásként - az ágyon pelenkázni!! Kép( ) Gondoltam, én nem tukmálom rájuk a dolgaimat. Kép Mindezt csak azért írom, hogy ha valaki nem tud leadni valamit, ne aggódjon, mert nem fogják megszólni. Velem legalábbis mindnki nagyon kedves volt mindvégig. Kép

Pindur
pindur
 
 


Sziasztok!
Vic, Tünde!
Mi is ott voltunk tegnap az előadáson. Nekünk is nagyon tetszett. Kár, hogy nem ismeretelk meg Benneteket, de az az igazság (tök béna vagyok) a Profilba szerettelek volna titeket megnézni, de egyszerűen képtelen voltam rá. Lehet, hogy rossz helyen keresgéltem... Szóval remélem jövő héten több szerencsénk lez. No meg mi elég későn estünk be.
Az az igazság, hogy ahhoz képest mennyire elkívánkoztam ebből a kórházból, már elég jól megbarátkoztam, és letettem arról a szándékomról, hogy váltsak! Bár meg kell hogy mondja a Szőnyivel (Ő a dokim) soha nem is volt semmi problémám!

Mindenkinek jó pihenést, időtöltést BABAVÁRÁST-BABÁZÁST kívánok hétvégére!
Pussz: Mona
marcipán
 
 


Zsusza!

Sajnos igaz. Most 80 a tarifa. Én is elgondolkodtam, hogy keresek mást. De egyrészt még sosem voltam más nőgyógyásznál, az ember nehezen vált, másrészt meg nagyon hálás voltam neki, mert nem akart összejönni a gyerkőc és ő rögtön (úgy értem nem mondta, hogy várjunk egy évet) adott egy olyan gyógyszert, amiután egyből sikerült. Úgyhogy gondoltam maradok. Igazából azt hiszem, hogy a Szt. Imrébe tartozom. Valószínűleg szülés után fogok ott keresni vkit. Amúgy is nagyon szuper lett az a kórház amióta fölújították.

Pindur, köszi a tájékoztatást. Jó babázást.

Aki szült már attól kérdezném: gondolom szülés után egy ideig nem lehet fürödni, csak zuhanyozni. Mennyi ideig? Azért kérdezem, mert nekem most is meg van tiltva, és főleg amikor hideg van, majd meg veszek egy jó forró fürdőért.

Ági
kovagi
 
 


Sziasztok!
Victoria,Krisztike!
Köszönöm a tanácsokat és azt,hogy agódtatok értünk.Ma voltam CTG-n és a babámal minden rendben van.Igaz fájásokat mutatott ki a gép de megnyugtatak,hogy nincs semmi gond.A méhszáj még nincs nyitva,és a görcsölgetést is az idöjárásra lehet fogni.November végén meglesz a kisfiam,nagyon várom:0)
Mégegyszer köszönöm,a babám nevében is!!

Kellemes pocakosodást mindenkinek!!!
ani24
 
 


Sziasztok!


Mona!

Ha a hozzászólás mellett a névre rákattintasz 2x ( sárga lesz), bejön a profil.

Tünde!

Köszi a drukkot, ránk fér!
( Kicsit parázunk, de csak annyira, amennyire természetes.)

Ani24!

Hányadikára vagy kiírva?



Pusz mindenkinek!


Hicu, hol vagy? Remélem, jól vagytok!!!


Renáta
Renáta
 


Szia Renáta!
Én dec.11.-re vagyok kiirva,de elöbb meglesz a babukám.A dokim szerint november közepe,vége fele.
Most 2.6kg a becsült súlya,nem tudom hogy ez jó vagy rosz.Miért kérdezed?

Puszi

Anita
ani24
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy ennyien lettünk, így folyamatosan van kinek drukkolni! Kép Renáta, Ani, ezek szerint tiétek a november. Ági, te mikorra vagy kiírva? November vagy december?

Ani, örülök, hogy minden rendben van. Kép Szerintem a 2.6 kg már elég jó súly.

Mona, ha tudsz, tegyél fel te is képet, és akkor majd jövő héten jobban figyelek. Kép

Pénteken délelőtt voltam a dokimnál, minden rendben volt, de babucikám nem akarta nagyon mutatni magát, szorosan összezárta a lábait.
Aztán délután mentem a Praxisba, ott viszont kiderült, hogy kislány! Kép Úgy örülök neki! Én eredetileg is valahogy úgy éreztem, hogy kislány, csak annyian próbálták bebeszélni, hogy "biztos, hogy fiú", hogy néha elbizonytalanodtam.
És ez a 3D-s UH tényleg nagyon jó dolog! Hihetetlen és fantasztikus volt így látni. Bár itt megmutatta a nemét, utána meg állandóan eltakarta az arcocskáját. De azért sikerült elkapni róla képet. Majd megpróbálom felrakni. Győrfi Mátyásnál voltam, eddig is csak jókat hallottam róla, én is csak dicsérni tudom. Mindent elmondott, mindig magyarázott, és tényleg mindent megtett, hogy az arcát is sikerüljön meglesni. (forduljak a másik oldalra, sétálgassak egy kicsit stb).

Pusszantás mindenkinek,
Tünde
rtünde
 
 


Íme a pici lány: Kép Kép Kép

Kép

Kép
rtünde
 
 


R. Tünde, nagyon szép a kisbabád, gratulálok. Mi nem kérdeztük meg a nemét direkt. Úgyhogy már nagyon kiváncsíak vagyunk.

Ani, szerintem a 2.6 kg már nagyon jó súly. Ha előbb szülsz, akkor is már jó húsban lesz a pici. Én egyébként dec. 5-re vagyok kiirva, legalábbis az Uh-ok alapján ez a valószínű. Ut. menstruáció alapján nov. 28. Úgyhogy elég bizonytalan.

Ági
kovagi
 
 


Sziasztok!!


Ani!

Úgy néz ki, nagy esély van rá, hogy találkozunk bent.

Ágnes !


Hogy mire kell a biztosítótű, arról fogalmam sincs. Ezek szerint nem egyforma listánk van. Én az UH-n kaptam, és olyan dolgok vannak benne, amik logikusnak túnnek.
Kérdezted, hogy türelmetlen vagyok-e. Én inkább húznám az időt. Ki tudja, lesz-e még ilyen az életemben? Az elsőnél én is nagyon türelmetlen voltam, úgyhogy megértelek.

Hicu eltűnt.


Pusz.

Renáta
Renáta
 


Sziasztok!

Ági, köszi szépen! Kép
Dec 5? Hát akkor lehet, hogy inkább te is a novemberre vagy esélyes? Kép

Renáta, Hicu egyszer jelentkezett a friss kismamákban. Kedd óta otthon vannak, "azóta zajlik az élet". Majd biztos fog ide is írni, ha lesz egy kis ideje. De már én is várom a beszámolóját.

Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!
Tünde!
Gratulálok, nagyon szép a pici lánykád!
Én is szeretnék majd menni 3D-re, de úgy gondoltuk, hogy majd csak a 30. hét környékén (most a 23. héten járunk), de már nagyon-nagyon várom. Eddig nekünk is úgy néz ki, hogy a pici pocaklakónk kislány.

Renáta!
Köszi a segítséget. Most már sikerült "felfedeznem" a fényképeket.
Majd én is megpróbálok feltenni képet, de nekem elég korlátozottak a lehetőségeim...

Tud valaki Kisbuksiról valamit? Remélem minden rendben van feléjük is!

Ja! Akkor most szerdán lesz a szülésfelkészítő, ugye?

Mona
marcipán
 
 


Sziasztok!

Mona, köszi szépen! Kép
Tényleg érdemes elmenni 3D-re, csodás élmény!

Igen, szerdán lesz a felkészítő.

Kisbuksiról nem tudok semmit én sem, pedig azt írta, hogy majd a férje jelentkezik. Remélem én is, hogy minden rendben velük.

Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Most olvastam a friss kismamákban, hírek Kisbuksiról, a férje írta:

"Sziasztok!
Kisbuksi Kispapija vagyok.

Sajnos Kedvesem kórházi "nyaralása" valószínüleg hosszabbra sikeredik, mind azt előre terveztük.
A méhszáj összevarrását nem lehetett csütörtökön elvégezni fránya magas láz miatt. Így maradt a láz kezelése antibiotikummal.
Mára szerencsére ott tartunk, hogy két lázmentes nap van a hátunk mögött, s ha minden jól megy, kedden megejtik az operációt.
Légyszi szorítsatok nekünk!
További jó pocakosodást! "

Drukk, drukk ezerrel!!!!

Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok ha ez nem ide tartozik,de légzésfigyelöt szeretnék bérelni.A 18kerben nem tudjátok hol lehet bérelni?Vagy ki tud ebben segiteni?
Elöre is köszönöm a segítségeteket!
Ani
ani24
 
 


Szia Renáta!
Jó lenne talizni bent,fizetös szobába mész?

Ági!
Veled is lehet hogy találkozok,bár ki tudja mikor jön a picur.Sajna ezt nem lehet kiszámolni,pedig olyan jo lenne tudni mikor jön.Az bizti meg fogunk lepödni,ha elindul.

Tünde!
Nagyon szép a babád,nekem sajna nincs ilyen képem,pedig ez maradandó emlék.Gratuálok hozzá!
Te mikorra várod a babád?

Mindenkinek kellemes pocakosodást!
Puszi nektek!
Ani
ani24
 
 


Sziasztok!

Ani, köszi szépen! Én február 21-re vagyok kiírva. Az még egy kicsit odébb van, bár olyan gyorsan megy az idő. Kép

Légzésfigyelővel kapcsolatban sajna nem tudok segíteni. De szerintem esetleg a védőnődnél próbáld meg, hátha ő tud segíteni.

Tünde
rtünde
 
 


Ani24!
A Madarász u-i gyermekkórházban lehet bérelni és venni is. Hívd fel és elmondanak mindent. Azt nem tudom, hogy hányadik ker., mert nem vagyok túl ismerős Pesten.
Krisztike
Krisztike
 


SziasztIk!

Ani!


Igen, 3 ágyasba megyek. remélem, összefutunk.
A figyelőt pedig itt a Babaneten is hirdetik bérlésre, azt hiszem a "Keres-kínál"-ban, de rá is kereshetsz a Google-val. Elég sok helyen foglalkoznak vele BP-en.

Tünde!

Gratulálok, a babafotók igazán jól sikerültek.
Ha írsz a kismamákhoz, légyszi invitáld már meg Hicut. Mindjárt be kell feküdnöm, és úgy elolvasnám a beszámolóját.

Köszi!


Renáta
Renáta
 


Renáta!

Köszi szépen! Írtam a friss kismamákba Hicunak, hogy nagyon várjuk a beszámolóját. Remélem, hogy lesz egy kis ideje leírni.

Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Nekünk már csak 7 hét van hátra a nagy találkáig a pici Pocaklakómmal, és úgy izgulok a szülés miatt; kicsit félek tőle, minden rendben menjen stb...
Nektek hogy tetszett ez a szüléselőkészítő előadás?
Szerintem szörnyű volt, egyáltalán nem nyugtatott meg, s a szüléssel kapcsolatos félelmeim még jobban megnőttek, mint az előadás előtt, annyira horrorisztikusan beszélt néha erről az a doki.
A "hogyan beszéljünk a nagy semmiről órákig" doki még a kollégáit is méltatta vagy froclizta (attól függően, melyik kollégája hol áll épp a rangsorban), ami számomra nem volt túl szimpi.
Engem egyáltalán nem "nyugtatott" meg az, amikről és ahogyan beszélt, sőt.
Szerintem ezeknek a szüléselőkészítőknek az lenne a feladata, hogy valósan ábrázolja a szülés folyamatát, hogyanjait, miértjeit stb..., de úgy, hogy közben ne ijessze meg a kismamákat, nem?!
Még szerencse, hogy az anyósom orvos, s számíthatok rá a kérdéseimmel; és igyekszik nem elborzasztani, hanem megpróbálja valósan, de nem annyira horrorisztikusan ábrázolni a szüléssel és a kórházzal kapcsolatos teendőket stb.

Ettől függetlenül kíváncsi vagyok a következő, szerdai előadásra; a szülés folyamatáról is fognak vetíteni nekünk, ami szerintem önmagában fantasztikus dolog; már nagyon várom (és elvileg nem ez a doki fogja tartani).

Ugye Ti is jöttök, Tündi, Mona?!

Üdv,

Vic
Victoria
 


Sziasztok!

Vic! Sajnálom, hogy ennyire nem tetszett a múlt heti felkészítő.

Szerintem nagyon jó volt, jó volt a hangulat, én jól éreztem magam, és nekem a doki is szimpatikus volt, pedig most láttam először.

Az valóban igaz, hogy nem pontosan arról beszélt, hogy "mitől alternatív az alternatív", de ennek ellenére minden feltett kérdésre válaszolt.
És hát igenis fel kell készülni arra is, hogy a szülés fájdalmas, biztos fog fájni, csak majd utána kárpótolni fog mindenért, hogy végre találkozhatsz a pici babáddal. De a fájdalom is hozzátartozik a dologhoz. És amiket a biztonságról mondott, az nem volt neked elég megnyugtató?

Megyek holnap is, remélem sikerül találkoznunk és remélem, hogy jobban fog tetszeni.

Tünde
rtünde
 
 


Szia Tündi,

Persze, hogy megpróbál az ember felkészülni arra, hogy a szülés igenis fájdalmas, de nekem egy kicsit sok volt, ahogyan ezt ez a doki tálalta. Nekem amúgy sem szimpatikus ez a típus, aki lyukat beszél az ember hasába a nagy semmiről..Szerintem épp ezek az orvosok azok, akik először megnyerik az elbűvölő mosolyukkal, kiállásukkal és dumájukkal a kismamát, aztán benyögnek egy tetemes összeget, hogy akkor "kismama ennyi lesz, de ha komplikációk vannak, akkor természetesen még több", s ez számomra nem túl megnyerő.
Nekem szerencsére nem ilyen a dokim, s remélem, hogy szerencsém lesz Vele a szülésnél is.

Biztonsággal kapcsolatban: ez a kórház valóban arról híres, hogy helyben van minden felszerelés és a megfelelően képzett orvosok, ha "neadjIsten" komolyabb komplikáció lépne fel; ezért is tudott fennmaradni...
Én ezért választottam ezt a kórházat, na meg azért, mert egy családtagom is itt dolgozott...

Megyek holnap, remélem, megismerjük majd egymást:-)

Üdv,

Vic
Victoria
 


sziasztok!

itt vagyunkKép inkább csak olvasó üzemmódban, mert alapjáraton csak egy mamigép vagyok, szoptató- és fejőgépKép

Kép megpróbálom összeszedni magamKép

azért könnyebb ha kérdeztekKép
az egyágyas szoba csúcsszuper volt, egyik éjjel kispapi is bentaludt! de a kétágyas is nagyon szimpatikus!Kép

légzésfigyelő:
mi is madarász utcait vettünk, ugyanis ez a legmegbízhatóbb állítólag. össz 50000 Ft, de két részletben kell fizetni, 25-öt az átvételnél, 25-öt hat hónapon belül. keddenként 4-től van tanfolyam, előtte lehet vásárolni!
ha kell, megadom a telefonszámot.
millió puszi nektek!
emoke+édua aki szunyál a karombanKép

hicudzsi
 
 


Sziasztok!

Én még nem voltam ilyen előadáson. Ezek szerint holnap is lesz? És mi lesz pontosan a címe? Hány órakor kezdődik? Lehet, hogy elmennék. Csak egy kicsit messze lakom, és nincs kedvem este hazakutyagolni. Bár van autónk, de mostmár nem szívesen vezetek. Egyrészt kényelmetlen nagy hassal ülni a volánnál, másrészt egyre figyelmetlenebb vagyok. Nem akarok karambolozni. Ja, még egy kérdés: a holnapit ki tartja? Előre is köszi a választ,

Ági
kovagi
 
 


Szia Hicu!


Megnéztem a fotókat, gyönyörű ez a babóca!
Mint láthattad, már nagyon hiányoltalak. Van egy pár kérdésem, ha van időd, légyszi, válaszolj!!

Tehát: A párod az elejétől bent lehetett, vagy csak a babónál? ( Úgy értem, mikor kiemelték.)
Mikor kaphattad meg először úgy, hogy egy időre nálad is maradt? Mikor kelhettél fel, voltak-e fájdalmaid? Mikor tehetted először mellre? Milyen az ápolónőkről a véleményed? Mennyi idő után maradhatott veled Édua?

( Te akartad, hogy kérdezzünk.) Kép)))
Még egy kérdés privibe. Biztos lesz még több is, de hirtelen ennyi.


Puszi- köszi!


Renáta
Renáta
 


Szia ági, kata vagyok - tudod, a dani féle - minden ok?
kata
 


Sziasztok!

Ági,
Szerintem (attól függetlenül, hogy nekem nem tetszett annak a dokinak a stílusa, aki az előző előadást tartotta)érdemes legalább 2-3 alkalommal résztvenni egy ilyen előadáson, persze amelyik téma érdekel Téged. Ha esetleg kispapás szülés lesz, akkor pedig a kispapi is jöhetne Veled pl. a holnapira, hiszen a szülés folyamata Őt is érdekelheti.

Írom, mik lesznek:
nov. 12. 16.30 A szülés folyamata
nov. 19. 16.30 Szülészeti fájdalomcsillapítás
nov. 26. 16.30 A fogorvos válaszol
dec. 3. 16.30 Az újszülöttekről...
dec. 11. 16.30 Terhestorna, mozgásformák, relaxáció

A holnapit nem tudom, ki tartja, mert állítólag az, aki tartaná nem tud jönni, s helyette valaki más lesz.
Én bizti megyek, s szerintem innen megyünk még páran!

Üdv,

Vic
Victoria
 


szia renata!

köszönömKép
a dokim szólt, hogy bejönne a kispapa, az anesztesnek és az egyik asszisztensnek nem volt kifogása ellene, de egy csaj beszólt, hogy: "valami különleges páciens, vagy rokon?" én meg ott ültem meztelenül a spinálra várva, reszketve.. nem esett valami jól... ráadásul ez a csaj a műtét alatt is alakított..
a méhemen csak kétcentis nyílást vágott a doki, erre a csaj: "miért vág csak ekkorát?", "nem tudom tovább tágítani!!"
Szőnyi mindkét alkalommal rendesen helyretette, persze kedvesen, de határozottan. a kétcentis vágs maradt, nem vágott nagyobbat és kívül is pici a sebKép

A párom a kiemelésig volt bent, beszélt hozzám, bátorított.Kép utna a babát kísérte.Kép
egy órakor kaptam meg a babát és rögtön mellre is tettem, bár macerás voltKép 24 óra után kelhettem fel.. szar voltKép óvatosan kell.. ilyenkor döbben rá az ember, hogy a fésülködéshez és a fogmosáshoz is hasizom kellKép

Az ápolók nagyon aranyosak a harmadikon: Fehérfi Kriszti azután az én szülésznőm Tündi és Bogika, meg van egy kis szőke alacsony ők mind aranyosak. Van egy nagyobb darab azt hiszem Zsuzsika, háát tőle azért féltemKép Még azóta is fáj a fájdalomcsillapító amit beadott, de ő is nagyon rendesKép

A 24 óra után a délutáni szoptatástól 4 óra- 8 -ig velem maradhatott és 10-kor újra kihoztákKép Éjjelre leadtam, de hajnalban 6-kor újra hoztákKép

a privis kérdést hol találom?Kép
PUSZI!!
Kérdezz nyugodtanKép

hicudzsi
 
 


Sziasztok!

Hicu, de jó, hogy itt vagy! Kép Köszi az eddigi tapasztalatokat!
Nekem is lenne kérdésem. Ha jól tudom a harmadikon voltál rooming-inben. Itt nincs veled állandóan a baba? Mármint éjjelre például? Vagy azt te döntheted el, hogy mikor adod le és mikor akarod, hogy nálad legyen?

Ági, igen ma is lesz előadás. Szerintem, ha tudsz gyere el. Látod, vegyesek a tapasztalataink, de azért lehet jó dolgokat is hallani, és lehet kérdezni is, ha valami nem világos. Arra sajnos én sem emlékszem, hogy ki fogja tartani a mait. De mivel a múltkor elmaradt a vetítés, most lesz az is. Én is megyek.

Tünde
rtünde
 
 


Tünde!
SziaKép

Vannak kijelölt szoptatási idők amikor kihozzák a babákat biztosan. De ha ott szeretnéd tartani: reggel 6-kor kihozzák, de 8-kor elviszik nagyvizitre, 11-kor hozzák vissza. Este 8-ig veled lehet, akkor fürdetni viszik el és 10-kor hozzák vissza 11-ig. Ha bevállalod éjszakára (rizikós ha kétágyasban vagy mert nem biztos, hogy a szobatársad is értékeli!!!) akkor otthagyjákKép Én egy éjszakára mertem csak bevállalni (amikor a férjem bentaludt). Persze mindig bőgtem amikor elvittékKép

Ha netán császáros vagy és épülgetned kéne, nem hagyják kint rögtön az első napon, mivel 24 órás fekvés van. Akkor megkapod 10-kor (vagy 11-kor), 1-kor, 4-korKép Nekem az első nap a 4-es után már este 8-ig velem lehetettKép

Puszi!

hicudzsi
 
 


Kép

hicudzsi
 
 


Mindig hitleresre fésülték a hajátKép

hicudzsi
 
 


Hicu,

Köszi szépen a választ!
Édua annyira édes! Gyönyörű baba!!! Kép Kép Kép

Tünde
rtünde
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: