Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Tudnátok nekem valami információt adni Pálfalvi doktorról, és ajánlani hozzá egy szülésznőt is?

Köszönöm előre is.
zenyd
zenyd
 
 


Sziasztok,

Én dúla vagyok és magam is 3 gyermeket szültem az Istvánban és Pálfalvi doktorral is szült már olyan mama akivel én voltam ott. Csak jókat tudok elmondani a doktorról, kedves , figyelmes, korrekt stb stb. Én mindhárom gyermekemet Csűrös Erzsikével szültem és esküszöm rá (mindhárom esetben gátvédelemmel és teljesen épen maradt gáttal szültem, óriásbabákat) de a BB-ról is csak jókat hallottam ,nem tudom mi történhetett, lehet, hogy a szülőszékes póz a lehető legjobb póz a gát szempontjából, viszont nagyon nehezen látható a kérdéses terület.
Sziasztok,

Rita
boksay_rita
 
 


Sziasztok!
BB-ről én is csak jót hallottam, nekem is jók a tapasztalataim. Igaz, én császárral szültem. Eddig ismerőseim akik nála szültek mind maximálisam meg voltak elégedve.
Kiskifli!
És ki volt az orvosod?

Ini
ini
 
 

 
 

Szia Ini!
Ruttnernél szültem, vele maximálisan meg voltam elégedve, viszont őt szemmel láthatóan nagyon bántotta a sérülésem....
Rita, lehet hogy nem látható, de azt tudtuk, hogy eléggé nagy a baba (megkockáztatom, nem is a buksija volt a legnagyobb, hanem a mellkas átmérő, én csak erre tudok gondolni, hogy emiatt szakadtam.)
Egyébként nem éreztem semmit (vagy hála istennek annyira transzban voltam, hogy nem emlékszem rá)
Nem tudom én se mi történt, de eléggé bánt a dolog, még most is érzékeny a gátam és a záróizmom se lesz többé tökéletes.
kiskifli
 
 


Kiskifli!
Én is Ruttner Zoltánnál szültem januárban. És mikor szültél? Én januárban.

Intimtornával biztos tudsz javítani a problémán.

Ini
ini
 
 


Próbálok, de mivel átszakadt az izom és újra varrták, nem sok múlik rajtam.
Én decemberben szültem, tegnap volt 4 hónapos a fiamKép
kiskifli
 
 


szia Kiskifli!
azonos vagy a babät szeretnék Kiskiflijével?
gratulälok a kisfiadhoz!!!
pocka
pocka
 
 


Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, tudjátok-e, hogy mikor van szülésfelkészítő az Istvánban és kismami torna mikor van és milyen. Úgy tudom 2 gyógytornász van, melyiket ajánlanátok? Én most vagyok 17 hetes és lassan elkezdhetek tornázni. Kép

Köszönöm

Bibi
bibi
 
 


Szia Bibi!

Szülésfelkészítő minden héten szerdán van 15.00-kor az étteremben. Hat hetente kezdik előlről. Ha jól számolok, akkor május 19-én kezdődik az új kör,de bármikor bekapcsolódhatsz. Nem vagy még elkésve, mi a 26. héten kezdtük el a tanfolyamot és nagyon élveztük. Sok hasznos info hangzik el a kórház szemléletétől kezdve a szülésen át a csecsemőgondozásig. Kb. 1-1.5 órás, utána 6-8 pár mehet szülőszobalátogatásra. Nekünk az is tetszett, hiszen így már nem egy ismeretlen helyre fogunk kopogtatni ha itt az idő.
Sajna az Istvános kimama tornával kapcsolatosan nem tudok nyilatkozni, én máshova jártam, de jól esett a mozgás. Jártam/járok még kismama úszásra is, azt is javasolni tudom. Ha nincs problémád, szerintem az orvosod sem fogja ellenezni.

Kata
kata74
 
 


Kata,

Köszönöm az információt! Ugye nem gond, ha én egyedül megyek? Ugye, nem nézik ki a páratlan kismamikat?

Úszni sajnos nem járhatok más okból kifolyólag, veszélyeztetett vagyok (volt már vetélésem), ezért is nem tornázhatok még.

Üdv.

Bibi
bibi
 
 


Kedves Bibi!

Nem gond, ha egyedül mész, szerintem a kismamik 75%-a egyedül megy. Nálunk néha úgy jött ki, hogy a párom is elkísért, aminek külön örültem, mert ő is nagyon élvezte. A szülőszoba látogatáson is ott volt, tetszett neki. Nálunk az egész apás szülésnek indul, de majd meglátjuk... Kép

Én is veszélyeztetett vagyok, de már elmúlt a vetélés veszélye, ennek ellenére táppénzen vagyok november 3 óta, viszont úszni elmehetek, de előtte megbeszéltem az orvosommal. Viszont semmit nem szabad erőltetni!

Üdv: Kata
kata74
 
 


Bibi, én első babával jártam tornára (1 éve) Kellemes volt. Bár mindig ugyanaz ugyanolyan sorrendben. Viszont ingyenes.
Ha jól emlékszem, a felkészítő után kezdődött... meg volt péntek délután. Illetve két nap délelőtt is. De ki van írva a kórházban, a várónál, a hirdetőtáblán. És a gyógytorna terem ajtaján is.

Üdv
Niácska
niácska
 
 


Szia Pocka!
Nem vagyok azonos veleKép
Köszönöm!
kiskifli
 
 


Sziasztok!

Aki mostanában szül az Istvánban: hétfőtől kezdődik a szülőszoba átalakítás, ideiglenesen két I. emeleti kórteremből alakítanak ki szülőszobát. Csak a két szülőágyat viszik le, mert az alternatív részn me fér el lent Kép
Azt nem tudom a gyermekágyas kismamákat hova fektetik, mivel jó nagy a zsúfoltság így is, múltkor mikor ctg-re mentem a vajúdó is tele volt frissen szült anyákkal.

Norci
norci
 
 


S vajon meddig tart a felújítás?
S mit is alakítanak át? Mi lesz más?
niácska
 
 


Több szülőszoba lesz, és úgy tudom min. 6 hét.

Norci
norci
 
 


Még öt különálló vajúdó szobát alakítanak ki.
6 hét én is úgy tudom de jobb mint minden átalakításnál kicsit hozzátenni.

Rita
boksay_rita
 
 


Ja csak én pont az átmeneti idpszakban fogok szülni Kép , addig pl. nem lesz alternatív szülőszoba, bár ha belegondolok a kórtermi ágyon szülni is leég alternatív Kép Kép

Norci
norci
 
 


Sziasztok!
bekapcsolodom hozzátok, ha nem bánjátok :-)
33. hétben vagyunk és nagyon megörültem, hogy legalább már elkezdődött a felujítás.
van vki aki júni vége felé tervezi a szülését?
Vera
Papp_vera
 


Norci!

A szülőágyakat nem szállították le az ideiglenes helyükre? a kád miatt én is bosszankodom. meg amúgy is.

Marcsi (35+4)
marcsiria
 
 


Marcsiria!

de a szülőágyakat igen, de a franciaágyat nem Kép

Norci (38+5)
norci
 
 


Norci!

Mikor fogsz szülni? Én június 15-re vagyok kiírva és meglehetősen aggódom emiatt az átalakítás miatt, hogy befejezik-e addig... én nagyon reménykedem.

Bogi
bboggi
 
 


Sziasztok!

Véletlenül tévedtem erre a topicra, én is csatlakoznék :-))
Én még nem jártam megnézni a szobákat, mert eddig nem izgultam. De most húúúú...

Látom vannak akik még hamarabbra vannak kiírva mint én, tudtok vmit bővebben az átalakításról??

Én most vagyok 31.-32. hetes. És fürdőzni szerettem volna vajúdás alatt!!
matyo73
 
 


Bogi!

Na azt jó lenne tudni. Elvielg jövő hét szerdára vagyok kiírva.

Matyo73!
6 hét az átalakítás állítólag, szóval ne izgulj, téged már nem érint, De ha mégis, A baba akkor sem marad benned Kép

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Én ma megyek UH-ra, így meg tudom kérdezni, hogy várhatóan mikorra fejezik be a felújítást!

Holnap írok!

Barbara
babar
 
 


szia Barbara
én is ma megyek uh-ra :-)
Vera
Papp_vera
 


Én 18:30-ra megyek a Gajdos Edithez! Te kihez jársz?

Barbara
babar
 
 


Bábinszki Ágotához járok és 16:30-ra megyünk
Vera
Papp_vera
 


Sziasztok!

Tegnap rákérdeztem az átalakításra és előre láthatólag augusztus közepére lesznek készen!

Barbara
babar
 
 


Sziasztok!

Akkor én az október közepével megnyugodtam. Kép Addig csak készen lesznek...

Ott fenn kialakítanak 6 vajudót?? Azon a kicsi helyen? Nagyon kiváncsi leszek hogy csinálják!

Niácska
niácska
 
 


Sziasztok,

Na itt hozom a pontos infókat szóval nem vajúdókat alakítanak ki ha nem még két szülőszobát és lesz egy közös vajúdó is amiben kényelmes bútorok stb lesznek. Nagyon szép lesz.
A felújítás 6-8 hét és pontosan Május 10-én kezdték. Egy kis ráhagyással érdemes kiszámolni, és ki ki megláthatja hol szül az ideiglenesbe vagy már az újban. Lenn egyébként az egyik alapítványi szobából csinálták az egyik szülőszobát szerintem nagyon kultúrált, egy háromágyasba a másikat, természetesen az ágyakat kihozva. A vajúdók pedig egyy háromágyaban és egy ideiglenesen kialakított térben vannak. A folyosón sok a bútor, de úgy érzem mindenki megtesz minden tőle telhetőt, és így is lehet szépen szülni, mert igazából mindenki a választott orvosa miatt ment oda szülésznőkről nem is beszélve, és ezek az emberek ott vannak mégha a körülmények most nem is a legjobbak. És sajnos felújítást úgy nem lehet időzíteni, hogy ne legyen szülés. ÉS van jó dolog is így rendelkezésre áll több WC és zuhanyzó is. Sajna a kád amit most nélkülözni kell.
Hahó

Rita
boksay_rita
 
 


Szia Rita!

Ugye az Istvánban nincs PIC? Bár két és fél éve ott szültem a kisebbik lányomat, de nem emlékszem. A dokimtól meg elfelejtettem megkérdezni. Szeptemberre várom az ikreim születését, remélem nem fognak idő előtt kibújni, de azért biztos ami biztos jó lenne tudni elviszik-e őket másik kórházba, ha korábban születnek. Nem baj ha nem tudod, 3 hét múlva úgyis be kell menjek az Istvánba terheléses cukor vizgálatra, akkor majd ott megkérdezem. Azért előre is köszi a válaszodKép

linato
linato
 
 


Linato,

Bár nem engem kérdeztél, az Istvánban nincs PICKép Nekem tavaly a lányom akart a 37. hét előtt kibújni, és már az is gond voltKép
Az viszont tuti, hogy átviszik másik kórházba a babákat, ha korán megszületnének, és ugye a Baross utca nincs messzeKép
Szerintem azért faggasd ki a dokidat az ilyen esetekben szokásos eljárásrendről, így legalább semmi nem ér váratlanul.
De reméljük, hogy az ikreid kivárják a végszótKép
Egyébként hogy vagy? Tudod már a nemüket? Lesz esetleg fiú a csapatban, vagy duplán is úgy jársz, mint én (alias Csicsóné)?KépKépKép

üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Momo!
Köszi a választKép
Nekem van két lányom, az ikrek közül pedig az egyik kisfiú a másik kislányKép
Köszönöm jól vagyok, bár már most akkora a pocakom 22 hetesen, mint ha a nyolcadik hónapban lennékKép
linato
 
 


Linato!
Két évvel ezelőtt amikor a csajszimat szültem egy kórteremben voltam egy anyukával aki a 36.héten szülte az ikreit (fiú-lány) és egy percre sem vették őket el a mama mellől.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Linato!
Én úgy tudom, hogy az Üllöi úton levő klinikára viszik. Azt nem tudom hogy az a Sote I vagy II.
Remélem nem kerül rá sor.

Ines
ini
 
 


Kanga,Ines!

KöszönömKép Én is remélem, hogy 36. hét után születnek és nem kell őket sehova vinni a kórházból, majd csak haza.
linato
 
 


Linato,

Nem tudom pontosan mi az eljárás, de amikor múlthéten benn voltam egy napon született két ikerpár mindkettő egy fiú és egy lány, és nem vitték őket sehova. Persze azt nem tudom pontosan időre születtek-e, vagy ha nem mennyivel hamarabb. De csütörtökön megkérdezem neked és megírom.

Rita
boksay_rita
 
 


Linato!
Amikor én januárban szültem, akkor is született egy ikerpár, őket sem vitték sehova. peddig nem tüntek nagy babának.
Ines
ini
 
 


Szia Linato!

Kislányom 2002. szeptemberében született a 34. héten. Nem sírt fel, ezért átszállították a Tűzoltó utcai Gyermekklinikára. Ott van a PIC, ahová a Peter Cheny Alapítvány koraszlöttmentője vitte át. Más gyerkőc is volt ott az István Kórházból, akkor ez volt az eljárás. Hogy ma is ez-e azt nem tudom. De kívánom Neked, hogy ne is próbáld ki. Nagyon rossz volt baba nélkül!
Anikó
krókuszka
 
 


Rita!
Előre is köszönöm. Én csk kb. két hét múlva megyek az Istvánba.

Ini, Anikó!
Nagyon szépen köszönöm, hogy leírtátok.Kép

Most jutott eszembe, hogy amikor a kisebbik lányom született volt ott a kórteremben egy baba aki már két hónapja volt bent, és akkor érte el a két kilót. Másnap engedték haza.Kép
linato
 
 


Linato!
Akkor lehet, hogy azt értik Klinika alatt a tüzoltó utcait? Hiszen az is ott van a Klinikáknál.
De a legbiztosabb, ha megkérded. mert most már mindannyian mást mondtunkKép

Ines
ini
 
 


Anikó!
Mi van Veled? Rég hallottam rólad. Nálunk minden oké, Olika szépen fejlődik. Hanna nagyon rendes, nem féltékeny. Ő is mama a játék babájának. öltözteti, füdetzi, szoptatja stb. Aranyos nagyon.

Ines
ini
 
 


Helló!

Az Istvánból a 36. hét után született babákat ha megfelelő súllyal jöttek a világra nem viszik sehová, mert nem számítják őket koraszülöttnek, de azért jobban figyelnek rájuk, mint egy ténylegesen 40 hétre született babára. Mikor én voltam bent, a mellettem lévő ágyon egy szintén 36 hétre született kislány volt a mamájával. Tanítgatták őket a szopira elég sokat, a kislány kapott egy elektromos melegítőt maga alá. Később felpuffadt a pocakja és elvitte a Cerny mentő, de amíg ott voltam addig semmi nem derült ki hogy mi volt a baba baja, de az állapota nem is rosszabbodott... sőt a nagyi úgy emlékszik, hogy a friss anyukának születésekor pontosan ilyen puffadt volt a pocakja... Egyszóval maradhat a baba, de óvatosabbak bármi van és ez szerintem jó.

üdv sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok, én még csak alig vagyok terhes, de jöttem informálódni.

Babar/Barbara, te is Gajdosnál? Eddig még nem olvastam senkit ebben a topikban, aki nála szült (magamat kivéve), bár elég ritkán néztem be. Mesélj róla kicsit, mik a tapasztalataid vele! Jöhet priviben is!

Köszi: Vica
mvica
 
 


Szia Vica!

Nekem még szülés élményem nincs a Gajdos Edittel! Én a Babaneten keresztül találtam őt tavaly novemberben. Nagyon szimpatikus, kedves és a legfontosabb, hogy odafigyel rád. Ha csak felhívom emlékszik rám és tudja, hogy éppen most hogy állok! Ez nekem nagyon fontos.
Tavaly szilveszterkor volt egy magzatelhalásom és akkor is 100%-osan teljesített. Mikor a kórházban megállapította a missed ab.-t, hirtelen nem tudtam gondolkodni (mindez dec. 29.-én történt) és mondtam, hogy várjuk januárig a műtéttel. Ennek nem örült, de elfogadta a kérésem. Mindent megszervezett január 5-re - műtét, külön szoba, férjemnek hely, stb.). Mikor hazamentünk és gondolkodtam a dolgon rájöttem, hogy jobb túllenni az egészen mielőbb és felhívtam, hogy mégis holnap este mennék. Erre ő minden átszervezett már a szabadsága alatt és 31.-én reggel bejött miattam a szabadságáról.
Ezzel nekem sokat bizonyított és 100%-osan megbízom benne.
És a legfontosabb, hogy nő!!! Tudja, mikor fáj, mit érzek, hogy tudok úgy feküdni, hogy egy kicsit kevésbé fájjon a vizsgálat. Ezt egy pasi csak tanulja.
Hát ennyi, én nagyon boldog vagyok, hogy rátaláltam!

Barbara
babar
 
 


Szia Linato!

De jó hallani rólad. koraszülött intenzív ha jól tudom akkor van a Baross utcai klinikán, Schopf mérei, II. Klinika, Szabolcs utcai. A babanetről Dorissal és Edivel kéne felvenned a kapcsolatot, ők ikres anyukák. Nem tudom a Rókusban van-e PIC, de Dorisékat oda is elszállásolták és borzasztó volt. A baross utca szakmailag nagyon jó de ott hamar kirakják az embert, mert kell a hely a legsúlyosabb eseteknek. Edi nagyon jól járt mert a szabolcs utcán szült és kb. 1 hónapig bent volt a babákkal, nem szállítgatták őket, össze vissza stb. Doki mit mondott?

Mi jól vagyunk, volt egy kis problémánk a ctg eredménnyel, de dokibácsi sokat kontrollál és igy nyugodt vagyok.

marcsi (37+6)
marcsiria
 
 


Szia Marcsi!

De jó, hogy írtál. Sokat gondoltam rád, hogy lassan már babázol. Most már nyugodtan kibújhat a babád.Kép Örülök, hogy dokibácsi odafigyel rátok rendesen.Köszönöm az infókat. Most fürdetek, de majd írok. Ja és a múltkor kiderült, egy kisfiú és egy kislányKépKépKép
linato
 
 


Sziasztok Lányok! Most vagyok itt először, már olvasgattalak Titeket korábban, babát várok én is,
1 hete voltam először a Siklós főorvosnál a magánrendelőben, nála szeretnék szülni. Elfelejtettem megkérdezni tőle, hogy ha valamilyen problémám adódik, és éppen azokon a napokon amikor nincs magánrendelése, akkor be lehet-e menni hozzá a kórházba és hol, mikor lehet őt megtalálni. Kérlek, segítsetek, ha tudtok!!! Köszi!!!
xxxx
 
 


Szia Xxxx!

Jobb híján ezen a számon tudsz érdeklődni: 455-57-00/1650. Ez a Szülészet-Nőgyógy. Oszt. melléke.

Hintaló
hintaló
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: