Új privát üzeneted érkezett!

Bocs, elfelejtettem aláírni.
Sziasztok: Vikus
vikus
 
 


Debka!
Írd majd meg, milyen volt az elsõ találkozás Herczegh-gel!
Én máig emlékszem az elsõ beszélgetésünkre, nagyon megnyerõ és meggyõzõ volt. Néhány hete felmerült bennem, hogy váltok egy másik orvosra( Virág le is írta az ezzel kapcsolatos tapasztalatait), de úgy alakult, hogy elég sürgõs ügyben mennem kellett, és persze, hozzá futottam. Meglepett, hogy emlékezett a férjemre, a szülésre, rám (lassan fél éve szültem). Szinte restelltem magam. Azt hiszem, õt hibáztattam azért, mert nem úgy történt minden, ahogy én elterveztem. De hát õ "csak" egy orvos, nem mindenható! Ha minden rajta múlna, akkor mindenkinek egészséges babás, gyors, könnyû, gátvédelmes, kevés szenvedéses szülése lenne! Nekem legalább az egészséges baba bejött, a gátvédelem is majdnem sikerült. Szóval, maradok nála. Szia4! jandora
jandora
 


Herczegh doktorral kapcsolatban kérdéseim a következõk:
- szülésnél belekönyököl-e az anyuka hasába, amikor jön a baba?
- manuálisan végez-e tágítást azért, hogy a szülés hamarabb megtörténjen?
- vizsgálatkor kerek-perec kijelenti, hogy ennyi meg ennyi forint a szülés?
A fenti kérdések kapcsán a többi MÁV-os orvos milyen?

Köszönöm válaszotokat: Ági
Névtelen
 

 
 

Menta,
én mind a négyet a Fazekasné Zsuzsával szültem, fantasztikus nõ. Ritkán nézek be ide, ha van kérdésed, írj mélt, jó? Cím profilban.
Pussssz:

Virág
Virág (fiore)
 


Ági!

Nekem császár lett a vége de a vajúdási idõ alatt csak megnézte a gyerek fejét, akkor megkértem, hogy legyen szíves kijönni belõlem, és megtette. Tágítani csak infúzióval tágított. A magánrendelõjében mindennek tarifája van, ezt a Hajni nevû asszisztense elmondja. Fentebb olvastam, hogy õ a szülés árát is megmondja. A könyöklésrõl, meg a tágításról annyit, hogy szerintem ez az adott pillanatban dõl el szülés közben.
Szia Csí.
Névtelen
 


Kedves Ági!

A többi MÁV-os közül én a drHarsányi Lehelt tudom: õ engem kézzel nem tágított, erre nem is kértem, infúzióval viszont igen. Könyökölést megtette, de kicsit sem bántam, mert segítõ jellegû a dolog. Ha elég a saját erõ és robog kifele a pici, akkor õ se és más se könyököl. Ha szükség van a segítségre megteszik, így nálam is megtette.
A vizsgálatoknál szabott tarifái vannak, és a szülésnél is megvan az általa ajánlott összeg:
Moncsúr
moncsur
 


Vikus!
Amikor beszéltem a csendes szülésrõl a Harsányival, akkor õ úgy fogalmazott, hogy Pesten két kórházban van erre lehetõség, és az egyik a MÁV Kórházban nálunk. Határozottan többes számban beszélt, biztos, hogy vállalja mindegyik orvos, itt szerintem mindenki a szülõ nõkért van és a babákért. :-)
Üdvözlettel:Moncsúr
moncsur
 


Mit értetek csendes szülés alatt?
Névtelen
 


Szia Jandora!

Egyelõre még nem jött el a "nagy találkozás" ideje Herczegh doktorral, mert még külföldön vagyok. A 12. heti ultrahangon azt mondta az itteni orvosom, hogy elõl tapad a méhlepény, de ezzel nem kell foglalkoznom, nincs semmi teendõm. Ezután persze felhítam a régi Istvános orvosomat, hogy szerinte mi a helyzet, mire õ jól rámijesztett, hogy ez nagyon veszélyes, kórházi kezelés, ágynyugalom... Szerinted Herczeg doktor hogy viszonyulna a kérdéshez? Valaki azt írta, hogy nem küld csak úgy kórházba.
Van valakinek ilyen jellegû tapasztalata? (Herczeg doktor és elõl tapadó méhlepény)

Köszi:
Debka
debka
 


Kedves Névtelen!
Itt az "Anyság"-on belül nyitottam egy topikot a címe "Gyengéd/csendes szülés". Mindkét megfogalmazás egyazon módszert takar, ha érdekel látogass el oda, részletesen leírtam. Olvashatod ezzel kapcsolatos tapasztalataimat, és az érdeklõdõk hozzászólásait.
Nézzél be "hozzám" is!
Üdvözlettel:Moncsúr
moncsur
 


Szia Debka,
nekem mindket szulesemnel elol tapado volt (van) a mehlepenyem, es semmi gond nincs vele. Az a gond, ha elcsuszik a mehszaj iranyaba. Nekem ez a mostani terhessegemnel igy tortent, es ezert a Herczegh pihenest javasolt, azaz, hogy ne emelgessek, ne mozogjak intenziven, es pihenjek amennyit tudok.
A 25. heten latta meg, hogy elmozdult a mehlepeny, es a 31.heten mar rendben voltam, azaz "elnott", es teljesen rendben ment a tovabbiakban minden. (Most meg kb. 2 hetem van hatra.)

A konyoklesrol annyit, hogy nekem csak tartotta a konyokevel a babat a hasamnal, hogy ne csusszon vissza. De en semmifele nyomasra nem emlekszem, szoval inkabb segitett, mintsem barmilyen negativumot csinalt...

sziasztok, tamara
Névtelen
 


Kedves anyukák,

rövid bemutatkozás: Orsi vagyok 22 éves, egyetemista, férjezett... a párommal nem sokára szeretnénk egy kis trónörököst, és sok helyrõl hallottam, hogy jó, ha kiválsztom már idõben azt a kórházat, ahol szülni szeretnék. Ebben kérném a segítségeteket, vagy inkább a tapasztalatotokat. A máv kórházat nagyon szimpatikusnak találtam, de kellene nekem egy olyan orvos, akit felkerehetek, mégis jobb, ha nem csak így bemegyek. Kérem, ha tudtok ajánljatok nekem orvost a kórházból.

köszönöm
Orsi
kovacs.orsolya@balzer.hu

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szia Tamara!

Amit írtál, az mindenképp megnyugtató. Nem vagyok a pihenés ellen én sem - ha indokolt -, de nagyon rámijesztett a régi orvosom a kórházzal.
Herczegh doktor egyre szimpatikusabb nekem. Kép

Köszi:
Debka
debka
 


Kedves Debka,
orulok, hogy megnyugtattalak egy kicsit, ha varsz meg kb. ket hetet, akkor egy ujabb Herczeges szulesrol tudok beszamolni,

(Legalabb annyira varom, mint amennyire izgulok, hiszen mar tudom, mi fog tortenni....)

szia, tamara
Névtelen
 


Szia Tamara!

Te jó ÉG! Hogy birod ezt az idõjárást??? Ilyenkor szülni még sokkal nehezebb lehet!!
Szurkolok!
És üdv a Herczeghnek!
A lóbébis Csi!
Névtelen
 


Kedves Ági!
Én június 26-án szültem a Herczegh doktornál, és bár elõtte nagyon féltem, végül is a lehetõségekhez képest elég jó élmény volt, bár én öszesen csak 3 órát voltam a szülõszobán. Epidurállal szültem, ami bár a fájdalmat csak részben csökkentette, de a tágulási idõt nagyon lecsökkentette. Reggel, amikor bent voltam vizsgálaton, lehet, hogy végzett kézzel egy kis tágítás, mert eléggé fájt, de ez csak pár másodperc volt, és ezért, vagy nem ezért, de délután kettõkor kezdõdtek a fájások. Szüléskor nem könyökölt a hasamba. Mivel éppen akkor õ volt az ügyeletes, nem volt sokat velünk, de azt mindig jókor.
A pénzrõl: én megkérdeztem a rendelésen mennyit kér, õ megmondta, azzal, hogy persze csak akkor, ha maximálisan meg leszek elégedve. Én azt hiszem meg vagyok, bár nem tudom, milyen let volna másnál. Technikai problémák miatt, csak a 6 hetes kontrollon fogom odaadni a pénzt, de úgy láttam, ez nem probléma.
Bátran ajánlom mindenkinek, nekem csak pozitív tapasztalatom van Róla.
Dóra
Dóra
 


Sziasztok!

Herczeg doki maximális tapintattal viseltet a kismamák iránt, nem tágít, nem türelmetlen, nem könyököl (a WHO nem ajánlja, sõt...), tényleg max. finoman tartja a babát, hogy vissza ne csússzon.
Viszont: minden óhajt el kell mondani, és akkor lehetõség szerint maximálisan teljesíti, AZONBAN ha nem mondod el, hogy pl. nem szeretnél gátmetszést, akkor biza vágni fog és sajnos kissé szorosan varr, talán túl alapos akar lenni.

(május 7-én szültem nála, szobatársam is aznap nála... alaposan megbeszéltünk mindent)

CADves
Névtelen
 


Sziasztok,

Én is a Harsányinál szültem, és "gyöngéd szülésem" volt.
Õ az a fajta doki, aki maximálisan betartja az elõre megbeszélteket, még akkor is, ha nem ért igazán egyet. Ez nagyon szuper, mert így igazán úgy éerzheti mindenki, hogy õ irányít.
Én nem kértem burokrepesztést, bár õ javasolta volna, semmi oxitocin, hasbakönyöklés, kézzel tágítás stb. Mindent elõre felvázoltam neki, és azt modta, hogy amíg a szívhang OK, addig én vagyok a fõnök. Így is lett.
Szülésznõk közül én Tóthné Julit próbáltam. Nagyon sokat segített a nehéz pillanatokban.

Sikeres keresgélést mindenkinek.
Mia
mia
 
 


Szia Tamara!

Még egy hét? Nagyon-nagyon drukkolok, hogy szép és (a lehetõségekhez képest) könnyû szülésben legyen részed.
Ja, és majd várom a beszámolót.Kép

Debka
debka
 


Sziasztok,
koszi a drukkolast, ram fer.
Herczegh doki ugyanis azt mondta, hogy szerdaig kilencven szazalekra meglesz az en Luca babam. (holnap pedig szerda van) Mindezt abbol, hogy mar ket ujjnyira nyitva vagyok szombat ota. Bar a "nagylanyommal" is rohangaltam meg egy hetet ilyen tagulattal...

Csi,
kicsit kozelebbit! Szivesen atadom, hogy udvdozli a lobebis Csi, de biztos eleg ennyi? (mondjuk nem sokan szulnek 5 kilos babucit)

sziasztok, tamara
Névtelen
 


Szia Debka!
Pont ilyen problémám nem volt mint neked, de ahogy a Herczegh hozzáállását megismertem, nem lihegi túl veszélyhelyzeteket, de nem is siklik el a problémák felett. Épp eléggé körültekintõ ahhoz, hogy baj ne legyen. Nekem ez megfelelt, mert elég aggódós vagyok ( bár szerintem várandósan mindenki az, vagy azzá lesz), de tiltások erdejében sem akartam tölteni az idõt a babám világra jövetelét várva.
Való igaz, nem az az orvos, aki betegségként kezeli a terhességet.
Egyébként telefonon keresztül meg biztos az ultrahangos szemeivel látta az orvos a méhlepényt, szerintem nyugodtan bízhatsz a vizsgáló orvosban! Bár elég óvatos talán soha nem lehet az emberlánya, ha kisbabát vár...
szió! jandora
jandora
 


Tamara!

A Csi, az Csilla, de szerintem az 5200-as januári császárra joddan emlékszik!

Én mindig hidegben szültem, akkor mindig hóakadály volt, de legalább nem kaptunk hõgutát...
Tényleg szurkolok, nem tudom,hogy lehet ezt a csöpögõs meleget bírni nagy pocival...
HAJRÁÁÁ!!
Szurkolunk!

Csi
Névtelen
 


Sziasztok Lányok

Egy kerdessel szeretnek fordulni hozzatok, ami akar furcsanak is tunhet elsore. Dr Herczegh Szabolcs
volt a valasztott orvosom, nala is szultem, de valahogy olyan furcsa korulmenyek kozott, ami meg most is a
fejemben van. Semmi panaszom nem volt egesz terhesség alatt, se hanyas, se rosszullet, semmi. Herczegh is nagyreszt szimpatikus volt, bar kicsit zavart, hogy öt
perc volt egy terhesgondozás. Amikor a 37 héten voltam szolt a doktor, hogy ket hetre ra, szerdán menjek be a korházba vizsgálatra és akkor szülni is fogunk. Aznap délelött mentem is a Mávba, a doktor megvizsgált és azt mondta, hogy asszonyom ma szulni fogunk. En csak neztem, mert semmi fájásom nem volt. elötte mindenhol azt
olvastam, hogy elöre nagyon nehéz megmondani, hogy egy szulés mikor indul, föleg akkor nem ha nincsen semmi
jele. Rossz erzesem is volt, mert elotte pár héttel az egyik lány hasonlóan járt egy szerdán. Semmi fájása nem volt, Dr Herczegh délelött vizsgálatra rendelte és
ugyanezt mondta neki. Kb. 3 órával a vizsgálat után olyan görcsei lettek, hogy a földön fetrengett, alig birták bevonszolni a kórházba. Alig volt szivhangja a gyereknek a szüntelen görcsök mellett és sürgös császárral alig
birták megmenteni az életét. Ugyanezen a napon még heten szültek a Herczeghnél, és mindannyian délelött jártak
nála a kórházban, úgy hogy nem is volt fájásuk. Ez járt
a fejemben aznap szerdán nekem is. Kb. 5-6 órával a vizsgálat után nekem is fájásaim indultak és éjszaka megszulettet a babam. Azon a szerdan osszesen heten szültünk a Herczeghnél, velem együtt négyen vajudtunk.
Megkérdeztem a többieket, mind a heten reggel jártunk vizsgálaton, senkinek sem volt fájása, mégis mindenkinek beindult a vizsgálatok után. Furcsa nem? Véletlen lenne?
Nem tudom, de a mai napig gondolkozom ezen. A szülés összességében jó élmény volt, leszámitva azt, hogy a
doktor persze nem tudott odafigyelni rendesen rám
(egyszer még a nevemet is eltévesztette). Hogyan is
lehetne ennyi szülésre odafigyelni egy napon ? A szülés-
sel kapcsolatos jó élményeim igy a legkevésbé sem miatta vannak. Olyan volt, mint egy futószalag, ahol gördültek
le egymás után az áruk. Szerencsére a szülésznök legalább odafigyeltek rám.
Lányok. Szeretném kérni a véleményeteket a témában és keresek olyat közöttetek, aki hasonlóan szült szerda reggeli vizsgálat után
és szintén furcsának tartja ezeket a dolgokat.

sziasztok
Sz é
sz é
 


Szia Sz é!

Amit leírtál, leginkább egy Robin Cook könyv stílusára hasonlít, én nem hiszem, hogy ez a véletlen mûve lett volna. Persze nem tudom, hogy lehet egy vizsgálatnál "észrevétlenül" beindítani a szülést, de talán mégis lehetséges valahogy...
Szóval hátborzongató volt olvasni, én a helyedben orvost váltanék a következõ szüléshez - amúgy sem tartom elfogadhatónak a szülés indokolatlan megindítását kényelmi vagy egyéb (a baba és az anya egészségén kívüli) okok miatt.
Remélem, fény derül a titokra. Kép

Szia
Viki
Névtelen
 


Szia Sz é!

Igen, lehet úgy vizsgálni, hogy beindítsák a szülést. Egyik ismerõsömnél így kezdték a szülést - persze ott az orvos megbeszélte velük.

Üdv, Zsófi
szzsofia
 
 


Kedves Sz é!
Nekem kedden estefelé telefonban mondta, hogy szerdán menjek be délelõtt vizsgálatra. Azzal hívtam fel, hogy barnás váladékozásom van napok óta, ami a már szült barátnõim szerint (meg a könyvek szerint is) a közeli szülés biztos jele. Akar szülni holnap?-hangzott a kérdés, amin én nagyon ledöbbentem, mert még nem készültem fel lelkileg a vajúdásra. De szerda reggel kórházi pakkal bementünk, és ott találkoztunk egy másik lánnyal is, akit negyedórávaL késõbbi idõpontra hívott be (szintén pakkal, párral, szülni). Vele nem tudom mi lett, miután engem megvizsgált (nagyon erõs fájdalmat éreztem, amit korábbi nõgyógyászati vizsgálatoknál még nem, de az is lehet, hogy pusztán féltem, vagy ilyesmi), azt mondta semmi tágulás, nem lesz szülés. Ultrahanggal is megnézett, sok magzatvíz, lurkó, pocak jó magasan, még benn marad a baba-ezt mondta. (Azért tudom ilyen pontosan, mert mániákus naplóíró vagyok)
Hazamentünk, és péntek hajnalban mentõvel be, szülni.
Szerintem, csak azért rendeli be a kismamáit pont szerdára, mert akkor õ az ügyeletes. Úgy is ott van egész nap, miért ne az egyébként is ott töltött idõben vessen egy-egy pillantást a szülés elõtt álló kismamáira? Persze, nem az egyébként a szülõszobán vajúdó kismamáktól kellene elvenni az idõt, de szerintem nem gyõzi máshogy.
Hogy beindítja-e ilyenkor a szülést? Nem tudom megítélni. Nálam, ha akarta sem tudta.
Ami motoszkál bennem, az a zárójelentés. A te gátadat megnézte hazaindulás elõtt? Én kaptam egy gyönyörû kétmondatos zárót, anélkül, hogy egyetlen pillantást vetett volna pl. a gátsebre. A másik két lánynak igenis megnézte az orvosa, nem is egyszer, hanem kétszer, mindkettõjüknek. De, mivel gyönyörû a gyerekem, éas túléltem a szülést (nagyon féltem a fájdalomtól), nem is foglalkoztatott ez idáig, de most bennem is elõjöttem némi rossz érzések. Várom a megnyugtató folytatást!
(ne haragudj, de most inkább azonosító nélkül, példáulKépNévtelen Jolán
Névtelen
 


Sziasztok, egy kicsit tenyleg borzongato amirol irtok. Nem lehet, hogy megincsak a "penz beszel..." dologrol lehet szo? Marmint, hogy a "barmelyik pillanatos" anyukaknal tutira beinditja a szulest, hogy nehogy veletlenul masik dokinal szuljetek, es igy O elessen a "jogos" jutalekatol? Szoval biztosra megy! Ami eleg szemet dolog......
Mert ahogy irjatok, hogy a beinditott szulesekkel osszejon neki a napi 4-5 szules, az hetenkent szep kis TUTI osszeg, nem?!
Jo kis rejtely, mindenesetre reszemrol a Doktor Ur kizarva :-)

Sziasztok, Reka
Reka
 


Kedves Tapasztaltak Kép

elgé sokat gondolkoztam a mávon belül is, hogy kit keressek fel, de mostmár a Harsányi dokrotúr mellett döntöttem, fel is hívom... Kép

Ez az eset meg a Herczeggel elég furcsa

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Hát, azért ez nem semmi amit a Herczeggel kapcsolatban felvetettetek. Én csak a második babámat szültem nála mint választott orvosnál. Lehet, hogy az elõzõ rossz tapasztalataim után túlságosan elsiklottam bizonyos dolgok felett? Tényleg rövid volt egy-egy vizsgálat, bár ha kérdésem vagy problémám volt akkor türelmesen válaszolt. Sõt, amivel végképp levett a lábamról az az volt, hogy egyszer a saját idejébõl egy órát arra szánt, hogy a párommal és velem megbeszélje hogy hogyan is szeretnénk a szülést.(Amolyan szülési tervet készítettünk).
Aztán elérkezett a kiírt nap, sehol semmi, ami mondjuk nem volt meglepõ, mert az elsõ baba is sokat késett. 10 nappal késõbb azt mondta, hogy ha szerdáig nem indul be magától a szülés akkor meg kell indítani, mert 12 napnál tovább nem biztonságos várni. Eddig nem is gondolkodtam azon, hogy miért pont szerda, tudtam, hogy az az ügyeleti napja, és végeredményben én is megnyugodtam, hogy biztosan õ lesz ott.
De most, titeket olvasva újra végiggondoltam az eseményeket, és arra a következtetésre jutottam, hogy talán ha nem indítja be szerdán reggel a szülést, hanem várunk még egy-két napot akkor nem császár lett volna a vége. Mert mi történt? A 8 órai burokrepesztés dacára sem voltak fájásaim még délben sem, azután is csak lassan haladtunk, és végül este 10-kor, amikor még mindig csak két ujjnyi volt a tágulás a császár mellett döntött.

A babám szerencsére egészségesen született, már 9 hónapos, de én még azóta sem tudtam magam túltenni a csalódáson, hogy nem tudtam megszülni. Az elsõ szülésem az orvos hozzáállása, a második meg emiatt nem sikerült úgy ahogy megálmodtam. Valószínüleg több nem lesz, így soha nem tudom meg milyen a "gyengéd" szülés-születés.

Bocs, hogy ilyen hosszúra sikeredett, talán el is tértem egy kicsit a tárgytól, de kikívánkozott belõlem...

Sz.A.
Névtelen
 


Sziaszotk!

Én nem a MÁV-ban fogok szülni, de ez megdöbbentõ! A véleményem amúgy sem valami fényes az elõre megbeszélt összeget elváró orvosokról, hiszen rengeteg pénzt fizetek TB-re. A minimum összeg amit egy orvos elkér az is legalább annyi mint amennyi a konyhára jön. És ezek után még el kell viselni a szeszélyeit és az önzõ dolgait amik sosem a terhesség elején derülnek ki, hanem szülés után.
Lehet hogy sokan nem mernék megtenni, de én ha eljön az ideje betaxizok a kórházba és majd szülök valakinél. És mivel nincs elõre megbeszélt összeg akkor kap és annyit amennyit foglalkozott velem!!! Ha rám sem néz? Nem fog kapni tõlem ugyan egy fillért sem!! Miért kapna? Ha majd eljövök a kórházból az fog kis fehér boritékban kapni lóvét aki tényleg megérdemli, mert "rámnézett"...
Bocsi hogy leirtam ide ezt, hiszen nem ehhez a kórházhoz tartozom körzetileg, de ha egy "menõ" orvosnál ilyen történhet, és még pénzt is elvár akkor meg teljesen mindegy , hogy kinél szülök.

puszi mindenkinek
sasha
31

Kép
sasha
 
 


Sz.A.!
Az elsõ babád is császáros volt?
Menta
menta
 
 


SZA!
En a Harsanyinal szultem es o is ugyanezt mondta, hogy 10-12 napnal nem varhatunk tovabb, de mivel a 7. tulhordott napon eppen ugyeletes volt, akkor szerinte nincs kulonbseg a vasarnapi vagy szerdai szules kozott... Vasarnap ugyeletben volt. Mellesleg azota rajottem, csupan annyi a kulonbseg, hogy esetleg egy hajszal eselyem lett volna, hogy magatol beindul - a dontes vegulis az enyem volt, de ugy tunik azert nem mondhatom el, hogy ma is ugy dontenek...
Tea
Tea
 


Sziasztok!

Szintén Herczeg doktornál szültem, egyetlen "negatívum" az volt, hogy kissé szorosra sikeredett a varrás.

Végülis 6 nappal hordtam túl a babámat, az viszont igaz, hogy a kiírás elõtt néhány nappal CTG-n voltam és utána úgy megvizsgált, hogy csillagokat láttam, örültem, hogy valahogy hazavánszorogtam. Gyerek mégis maradt még egy darabig.
Nem õ az egyetlen olyan doki, akirõl azt híresztelik: "szülésindító" keze van.
Azonban mint nálam is látszik, nem tudott olyasmit végezni, amitõl beindult volna.
Szerintem akinek beindul, annak lehet, hogy akár még aznap magától is beindult volna és ez a vizsgálat csak egy "pöccintés" a folyamathoz.

Az viszont normális, hogy a rendelési ideje (ügyelet alatt) hív be pácienseket, HISZEN NEKI EZ A HIVATALOS MUNKAIDEJE.
Aki extra eljárást akar, az végülis mehet a magánrendelõjébe.


CADves
Névtelen
 


LÁNYOK!!!
Olvassátok csak el a Tamara július 30, 11.42-es levelét!!!
Félve kérdem, hol van Tamara?
Csak nem megszült szerdán?
Névtelen
 


Sziasztok

Hát elég hátborzongatók a fenti történetek. De azt hiszem, ez pont, a sikeres dikik veleljárója egy idõ után, sajnos.
Sok a beteg, és megpróbálják minimálisra csökkenteni annak az esélyét, hogy akár éjszaka kelljen ébredniük 4-5 szülés miatt. Nekem nagyon szimpatikus volt a Herczeg doki, találkoztam vele többször is, miután 2 héttel túlhordtam a babámat és már az összes doki ismert a szülészobán. Nála mindig csúcsforgalom volt. Talán ezért is próbálja legalább az ügyeletes napjait hasznosan törteni. Õ volt az ügyeletes akkor is amikor én bementem azzal, hogy igy a tulhordás 14. napján szülni jöttem. Megvizsgált, és mondta, hogy megindult a szülés, pihenjek. De igazából nem foglalkozott velem, de hát nem is ez a dolga azzal akinek más az orvosa.
Igazából most azért írok, mert az én dokim pont a fent leírtaknak az ellentéte volt. Mint már említettem rendes túlhordással küszködtünk, és napról napra a dilemmát láttam rajta, hogy mit tegyen. Mindig azt mondta: Ha megindít egy szülést, akkor azt be is kell fejezni. Ameddig nem muszály, mindennapos vizsgálatokkal figyelték a babát, addig ne zavarjuk meg a természetes folyamatot, mert ha nem indul meg a szülés, nem tudom természetes úton megszülni, akkor a befejezés császár lesz.
Akkor nem értettem, hogy miért nem merünk nekiindulni. Miért lenne császár kérdeztem magamba, miért ne indulna meg? De teljesen rábíztam a döntést. És lássatok csodát, a baba, ugyan a +14. napon, de meg akart születni, és sikerült megszületnie. Tudom, hogy vannak erre kizáró okok. Nem mindenki tudja sajnos természetes módon világrahozni a gyeremekét. Ez nem baj, ettõl mindenki teljes értékû anya lesz, de ha megvan az esély rá, szerintem is hagyni kell a dolgokat a maguk útján menni. És az én dokimmal ez sikerült. Akkor persze türelmetlen voltam és minél hamarabb babát akartam, a napok heteknek tüntek, de sikerült.
Örülök, hogy így történt. A szabadnapján, teljesen rám szánva az idõt végig velem volt az orvosom. Nem sztárdoki. Ahogy olvasgatlak benneteket nem nagyon találok mást aki nála szült volna, de nem is kell hogy sztár legyen, csak tudja a dolgát, és én maximálisan megbíztam benne. És mellesleg tarifa sincsen. Annak ellenére, hogy kizárólag magánrendelése van, a MÁV kórház biztosítja neki a kórházi hátteret, nem monja meg hogy mennyit KELL fizetni egy szülésért, sõt még azt sem mondja mennyit szokott kapni.

Szerintem ebbe a kórházba nagyon sok jó orvos van, csak nem mindenkit sztárolnak. Lehet, hogy már nem olyan jóképû, nem olyan fiatal. De azt hiszem tudják a dolgukat.

Bocsi, hogy most nem írok nevet, de biztosan az illetékesek is olvasgatják néha ezt a topicot ezért nem akarom felfedni magam. Az én véleményemet azzal is elárulom a saját dokimnak, hogy 10 éve hozzá járok és ameddig tudok azt hiszem nem is váltok.

Szóval lányok, tudom hogy jó dolog a legjobbnak mondottnál szülni, de nem biztos, hogy a futószalag egyik eleme szeretnék lenni.
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Nagyon tetszett a hozzászólásod és a dokid hozzáállása a szüléshez! Egyetértek: én sem lennék a futószalag egyik eleme, de nem vagyunk egyformák! Kép

Üdv: egy másik névtelen
Névtelen
 


Menta!

Nem, az elsõ baba végül is 16 napos túlhordás után természetes úton jött világra, bár a magzatvíz egy amolyan "durva" vizsgálat hatására kezdett el folyni. A baba 31!!!! órával a víz elfolyása után született, és éleszteni kellett mivel a hosszú úton úgy elfáradt, hogy már levegõt venni sem maradt ereje. Kérdem: ha a kétnaponként végzett CTG és a flowmetria szerint is minden tökéletesen rendben volt akkor miért nem lehetett megvárni amíg magától ki szeretne bújni? Tudtommal még egy baba sem maradt a mama pocakjában :-)

Sz.A
Névtelen
 


Kedves Nevtelen of 12 59 aug.02 : Nem veletlenul a Csermely Gyula volt az orvosod? Mindenesetre erdekelne- mert nem mindegy, hogy hany nap tulhordast engednek 7-et vagy 14-et!! JO lenne , ha megirnad!
Tea
Tea
 


Sz.A.

Elvileg logikus, amit írsz, hogy nem marad egy baba sem a mama pocakjában és fõleg, ha nem látszik semmi baj. De tudod a nõgyógyászati szakmai kollégium szerint 14 napos túlhordás, ami még relatíve veszélytelen. Azért tudod egyik napról a másikra is, sõt egyik óráról a másik órára is történhetnek tragédiák. Én biztos nem várnék 14 napnál tovább anyaként és orvosként sem. De tényleg õszintén örülök, hogy a te babádnak nem lett semmi baja!

Azért kérdeztem a császárt, mert azt hittem, hogy az elsõ is az volt. Úgy nagyon logikus lett volna, hogy végülis könnyebben döntött császár mellett. De hát ezek szerint te egy ilyen "túlhordós" vagy. Lehet, hogy hosszabbak voltak a ciklusaid? Hát így tényleg lehetett volna még várni!

Szia! Menta
menta
 
 


Szia Tea

Nem a Csermely doki volt.
Egyébként nem tudom melyik doki mennyi túlhordást enged. Ez szerintem teljesene változó, de az enyém megmondta, már a terhesség közepén arra a kérdésemre válaszolva, hogy meddig fog várni, hogy ameddig a baba jól van várunk.
Névtelen
 


Menta!

Tényleg hosszabbak a ciklusaim, nem ritkán 40 nap is összejön.(Emiatt nem is volt könnyû összehozni a babát, majdnem egy évig próbálkoztunk a másodikkal). Sõt az elsõ után megmondták, hogy valószínüleg akárhány gyereket is szülök mindig túl fogom hordani, mert a szervezetem "szerint" nem 166 nap a terhesség :-)

Sz.A
Névtelen
 


Kedves Nevtelen!
Es a tulhordas utan mar mindennap menned kellett vizsgalatra +ctg-re? A vizsgalatok ilyenkor torvenyszeru, hogy nagyon fajdalmasok, vagy ez inkabb az SZA altal leirtak miatt van?
TEA
Tea
 


Sziasztok Kismamák! Én márciusban szeretnék szülni a MÁV-ban, és Mészáros Zoltán doktort ajánlotta egy barátnõm. Tudtok valamit mondani róla? Köszi elõre is: Timi
Timi
 


Timi!
Ugyan ez nem a választott orvosodról szóló infó, hanem a kórházról, de talán találsz ebben is egy-két hasznos dolgot

MÁV Kórház Budapest

Az aggódó kispapák az országban el?ször a MÁV Kórház szülészetének ajtaját léphették át engedéllyel. Az Arany Gólya-díjas gyógyító intézmény szülészeti és újszülöttosztályán lehet?ség van csöndes-gyöngéd szülésre és más alternatív szülési módokra. 2000-ben 1850 gyermek látta meg itt a napvilágot.

4 fotocellás ajtóval nyíló, modern m?szerekkel felszerelt szül?szoba várja a kismamákat, amelyekben szül?székké átalakítható szül?ágyak vannak. Vajúdni lehet a kinti televízióval ellátott, otthonosan berendezett helyiségben vagy a vajúdóban, ahol kádat, matracot, gumilabdát, kötelet is igénybe lehet venni, s végs? soron itt is megszülhet? a baba, ha úgy alakul. Nem csak fekv? helyzetben lehet vajúdni vagy szülni, lehet sétálni, ülni, enni-inni is a vajúdás alatt. Alternatív lehet?ségként be lehet vinni kedvenc kazettát, tárgyat, de mód van arra is, hogy az apákon kívül egy segít? is jelen lehessen a mama mellett. A szül?szobák mellett van a nagy m?t?. Minden helyiségb?l kijárat szolgál arra, hogy a szennyes ruhákat eltávolítsák, ezzel minimalizálható a fert?zésveszély. Egyre több pár él a Leboyer által forradalmasított csendes-gyöngéd szüléssel. Ez pedig minél kevesebb fényt és zajt kíván. A szül?szobákon nincs ablak, tehát bármikor megoldható a félhomály. A kórházban fontosnak tarják az els? meghitt pillanatokat és hogy mindjárt az édesanya hasára kerüljön a baba, majd puha takaróba becsomagolva az édesapa kezébe adják.

Lehet?ség van szülésre felkészít? tanfolyamra járni, amit mindenkinek nagyon ajánlanak, hiszen a kórház azt tartja, hogy a felkészítésnek igen fontos a szülésnél. Ugyanis ha a kismama tudja, milyen lehet?ségei vannak, hogy milyen körülmények között fog szülni, ha ismeri a szülés folyamatát, ha felkészül erre a folyamatra, akkor sokkal könnyebben tudja elviselni a nehézségeket. Ha pedig ott áll mellette a társa, akkor ezt a szülési élményt közösen, mindenféle fájdalomcsillapító nélkül végig tudják csinálni. Ugyanakkor megvan a lehet?ség arra is, hogy bármikor fájdalomcsillapítót kérhessenek.

1062 Budapest, Podmaniczky u. 111.

Telefon: 06-1-269-5656

Üdvözlettel:Moncsúr
moncsur
 


Tea! Engem a Herczegh doki vizsgált és soha nem fájt. Azt vettem észre, hogy ilyenkor nagyon hasznos, ha mély levegõt vesz szép nyugodtan az ember lánya!
Menta
menta
 
 


Köszi Moncsúr, ez a Kismamás cikk, ugye? Azt hiszem, olvastam megjelenésekor, de jó volt felfrissíteni. Ezek miatt választottam a MÁV-ot, már csak a dokiról szóló tapasztalatokra lennék kíváncsi. A barátnõm nagyon ajánlotta, azt mondta, egy csupaszív doki. De még nem szült nála. Ha valakinek van tapasztalata Mészáros dokival kapcsolatban, szívesen látnám! Köszi, puszi: Timi
Timi
 


Sziasztok !

Mészáros Mártáról szeretnék én is információt.
Nagyon köszönöm.

Juló
juló
 
 


Menta! Koszi a tippet- de nekem se fajt csak a tulhordast kovetoen az utolso napokban a mindennapi vizsgalatok- azokat nagyon megszenvedtem...Erre szerettem volna rakerdezni, hogy ez torvenyszeru-e, marmint, hogy pl. a megrovidult mehszaj miatt jobban faj a vizsgalat..
Tea
Tea
 


Tea!

Szerintem nem a túlhordással függ össze a fájdalom, hanem hogy a dokik ilyenkor már egy kicsit, ha nem is mondják vizsgálat közben tágítani is próbálnak

Juló!
A Mészáros Márta Jó!
Én nem, de ismerõdseim járnak hozzá. Nagyon meg vannak vele elégedve, szültek is már nála. Szülésem elõtt, egyszer én is kerültem hozzá egy éjszakai "téves risztás" kapcsán. nem volt ingerült, türelmetlen, hogy felelslegesen felébresztettem, ugyanis õ volt az ügyeletes. A vizsgálat sem fájt.

Sziasztok
Z.
Z.
 


Kedves Z.!

Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató információt.
Jó babázást kívánok !


Juló
juló
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: