Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

ZanyirO(rsi!)

Hú de rég hallottam felőled!:)
Először is gratulálok a tesóbabához!
A nagyfiú hogy van?:)
Mi megvagyunk,Beni már nagy gengszter.....
A szülésért elkért árak jól elszálltak......... :roll: :roll: :roll:

Kriszta&Bence

Kép
cristi
 
 


[quote="manó-v-29"]S írta:manó-v-29zia AnikÓ!

Kósa doki marad a kórházban, ez fix, a státuszában nem tudom van-e változás, viszont ő azt mondja 135 a kórházi összeg, 70 az ő munkadíja...a többi ugye nem kötelező...szülésznő, anesztes...hát ennyi...szerinte 200-ból lehet szülni, ha nem jön semmi közbe...ha igen, akkor szívás, mert intenzív, és pikk nélkül egy piszok drága szállodában leszünk, ha leszünk!!!!!!!!!!!

jó estét!


Hát, ez elég durván hangzik. Tehát, ha valaki privát betegként jár hozzá a magánrendelésére (ott ugye fix tarifa volt: 8000,- 4 hetente a vizsgálatokért+a szülést nekem ő 50.000,- ért csinálta meg + (20at adtam a fogadott anesztesnek, mert az első császárnál a Tamarával megjártam) ezen felül még meg kell fizetni a 135-70-et???? El vok képedve.
Most tévedtem erre 1 év után, mert nagyon kíváncsi vagyok a kismamák véleményére, hogy váltanak-e orvost, ill. kórházat az új rendelet miatt vagy: ha kell, de kölcsönből is előteremtik a pénzt. Írjatok! Tényleg nagyon érdekel. De jó, hogy 2 ill. 4,5 éve szültem :D :D
traniko
 
 


Sziasztok!

Ezen vagyok én is felháborodva. Inkább az én doktor bácsim szállt el kicsit, a többi doktor azért próbálja ott tartani a betegeket, hát az enyémtől nem ez jött le. És tudjátok mi a vicces, hogy közölte, hogy hitelt vehetek fel. Szülésre????????????????????????? Még mit nem. És, ha esetleg császározni kell, akkor az is komplikációnak számít, ki tudja, hogy az ember a végén mekkora összegről kap számlát. :? Én inkább nem kockáztatok.
Ráadásul jut eszembe, hogy a híradások is 135ezerről szóltak.

TRANIKO: kicsit összekavarodtál, ez a Schöpfiben a tarifa, de ugye az magánkórház lett, még akkor is jobban járok, ha nem a területileg illetékes kórházban szülök , mert ott ugye max 100ezer forintot kell kifizetni.

CRISTI: szia, Barni jól van, kicsit nehéz most vele, mert nem vagyok ennél a terhességemnél a helyzet magaslatán, állandóan álmos vagyok, nem tudok jóízűen enni. Ráadásul egy hónapja jár, állandóan loholok utána :D
zanyiro
 
 

 
 

Sziasztok!

Hát én totál felháborodtam az én dokimon.Volt képe szépen beadni nekem, hogy a +70e-ből ő még persze adózik, meg tb-t fizet, és a kórháznak is ad, és így neki kb 30 marad. Aztán az asszisztense felvilágosított, hogy ez az egész kamu, mert ez a doki hálapénze, hiszen a 130 ezerben minden benne van!!Az orvosi ellátás is!!!
Én orvost, és kórházat váltottam,és mindenkinek ezt javaslom. Vannak más rendes orvosok is, uram bocsá, talán még a körzeti kórházban is érdemes körülnézni. Én most vagyok a 34. hétben, és nagyon nehezen szántam rá magam a váltásra, de most már örülök, hogy megtettem. A pofátlanság netovábbja, hogy még hitelt , és részletfizetést is rögtön ajánlgatnak!!!!!

Hát remélem mindenkinek sikerül jól döntenie....
Sziasztok
famo
 
 


FAMO: teljesen egyetértek veled!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kiváncsivá tettél, hogy ki volt a dokid :lol:
zanyiro
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak ill. a régieknek :lol: :lol:
Ahogy így olvasom az elmúlt két nap hozzászólásait áldom az eszemet, hogy anno (32.hetesen) orvost és egyben kórházat cseréltem...
Bár az én "volt" dokim azt mondta, hogy neki ne adjak külön pénzt, "csak" ezt a 135.000 Ft-ot fizessem ki a kórháznak :? , de én ezt is sokaltam......
Tényleg sajnálom azokat, akiknek még pluszban kijelenti az orvos, hogy még ennyi az ő díja. (ez már gusztustalan ) :evil: :evil:

Üdv:
Mindenkinek

Kép

Üdv Mindenkinek
Linda+Nati
linda25
 
 


HÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁtttttttttttttttttt
ez elég gáz......

Őrület.
izaabella81
 
 


Sziasztok !

Hát én csak ámulok a hírek hallatán.
Zanyiro, Famo ti is a Kósához jártok, mert ha igen, akkor igencsak csalódni kezdek benne, hihetetlen, hogy elkérnek még + "munkadíjat" a szülésér, ezek után szerintem mindenkinek a magánügye lenne, hogy ad e vagy sem, ill. tud e adni.
Nagyon sajnállak benneteket, bár tudom benneteket ez nem vígasztal, de örülök, hogy én 1 évvel ezelőtt még nem estem bele ebbe a helyzetbe.
Egyébként pedig szerintem is kamu hogy a "munkadíjból" még járulékokat vonnak le tőle, nem irnék jelzőket, de ki az aki "talált" pénzből adózik.
Sok sikert kívánok nektek !!
szilvi3

Kép

Kép

Kép
szilvi3
 
 


Sziasztok!

A 150.000 Ft úgy jön ki, hogy 135.000 Ft a szülés (akár sima, akár császár) + 15.000 Ft a baba ellátása. De gondolom, szépen lassan letisztul a helyzet, és lesz valami hivatalos hely is, ahol meg lehet tekinteni a beavatkozások árát. Az már tiszta helyzet lesz.

Mindenkinek jó babavárást és babázást!

Zita
pzita
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek a férjem egyik kolléganőjének a lánya is a Schöpfiben fog szülni, és az ő orvosa azt mondta, hogy a 150 ezren felül nem kér semmit, mert ebben az ő díja is benne van. Ezt adjátok össze. Az ő dokijáról mondjuk nem sokat hallottam még, úgy látszik, hogy a köztudottan jó dokik kérnek csak hálapénzt még pluszban.

Mindenesetre én már döntöttem, orvost és kórházat váltok, ilyen tüskékkel a lelkemben már nem tudnék jó szívvel a volt orvosomhoz járni. :?
zanyiro
 
 


Sziasztok !

Mzille: A két nagyobb már meggyógyult, az ovit is megkeztünk 1.5 hete. / ki tudja meddig ?/
A Sára sajnos a hétvégén ismét beteg lett, ez már 2 hó. kora óta hetenként ismétlődik, veleszületett hörgszükülete van, amit elvileg 3 éves korára majd kinő. 2-3 hetente járok vele dr. nénihez, / te ismerted a Tengelyi dr. nénit?/
így most kaptunk gyulladás csökkentő sprayt, bizva hátha ez segit, és nem fog folyamatosan visszaesni.

Üdv. Szilvi3

Kép

Kép

Kép
szilvi3
 
 


szilvi,
jobbulást a kis betegnek, mi is jártunk Tengelyi doktornőhöz, párszor voltunk nála a gyömrői rendelésen is, hál´istennek ritkán kell dokihoz mennünk, így megfelel a mostani "gárda", bár nem vagyok tőlük elájulva.. :?

zanyíro,
kia dokid?

Hallottátok, hogy a János kórházba helyeznék át a PIC-et?

Ildi

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Bruncsi :) ,
merre vagy, minden ok??

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Sziasztok!

Nem a Kósa, hanem az Arnold volt a dokim. Nem akarom őt bántani, mert jó doki.
famo
 
 


Szóval ez a harci helyzet a kórház terén....szomorú.
Igen, egy kicsit összezavarodtam, hogy mi a helyzet. Nem követtem a Schöpfis eseményeket. Csak most kellene mennem majd a Kósa dokimhoz, és nem is tudom, hogy hová menjek. Magánrendelésre v. a kórházba :oops:
Úgy látom az én dokim megváltozott az évek folyamán. Nagggyon profi és figyelmes, de valahogy a pénzhez való viszonya nem tetszett mostanában :(
Apropó, tudom, hogy nem ide való, de azért megkérdezem: nem kell valakinek egy 2 alkalommal használt 41-es műanyag Trezeta márkájú kék műkorcsolyacipő 5000 Ft-ért (Budapest)? Az enyém volt, de ma szembesültem vele, amikor a fiamat vittem a tanfolyamra, hogy a vadiúj korim sem jön a lábamra. Szétcsúsztak a csontjaim a terhességek alatt :(.....és mindig fáj a lábam is
:x Ha vkit érdekel: traniko@freemail.hu
traniko
 
 


Sziasztok!

Valaki tud esetleg a dokik közül Ferenczi és Szőnyi doki sorsárol , illetve Fehérfi Krisztiről ( gondolom Szőnyi Tündéjével ugyanaz a helyzet, mint a dokival, ezért őt külön nem kérdezem:))?

Heni
hencsi
 
 


Szia Hencsi!

Ferenczi doki és Kósa is maradt a kórházban. Ferenczi 80ezret kér pluszban még a 150ezerre, ha jól tudom a Kósa doktor pedig 70ezret. Amit még én tudok, hogy Sorbán doktor (anesztezes) is marad.

Egyébként tegnap olvastam az indexen, hogy a Schöpfinek 6 betege van összesen, és 300 alkalmazottja, úgyhogy én semmi esetre sem bánom, hogy váltottam, ki tudja, hogy fent fogják-e tudni tartani a kórházat. :cry:
zanyiro
 
 


Hát lányok visszaolvasva a sztorit a bicska nyílt ki a zsebemben a schöpfis orvosokon! :evil: :twisted: :shock: :? Én nagyon szerettem!szeretem ezt a kórházat, de emiatt a kapzsiság miatt inkább azt kívánom, hogy menjenek tönkre. Képesek ezek a pofátlan orvosok még a kiírt 150 ezres tarifa felett elkérni "saját munkadíj címén" összegeket? Hát a pofám szakad le. Kívánom, hogy kerüljenek utcára, és és majd akkor megnézzük, hogy mennyiért fognak csúszni-mászni állás után, mert nem lesz ám könnyü elhelyezkedni ebben az országban nögyógyászként. Nemhogy megbecsülnék a helyüket, még nyújtogatják a tenyerüket! :evil: :x Kedvem lenne az APEH-et oda kirendelni, hogy nézzenek szét egyes dokik számlakönyvében. :?

Én is az Arnoldhoz jártam, nagyra becsültem mint orvost, de ez az anyagi kapzsisága felháborít, a Kósáé, Ferenczié úgyszint.

A barátnöm most fog szülni, és a Kútvölgyi szülészete megszünik, ahová eddig járt. Persze az orvosa elfelejtette ezt mondani neki, mert addig is oda hordja a pénzt neki, amíg nem szól. A barátnöm a múlt héten (36.hét) a szülésznöjétöl tudta meg, hogy nem is szülhet ott. Felhívta a Telki Magánkórházat, és megérdeklödte, hogy mennyiért szülhetne ott. Csak a szülés 170 ezer Ft lesz mindennel együtt. Ezen felül nem kell neki senkinek semmit adni, söt nem is szabad. Igaz, hogy ez terhes gondozás nélküli díj, na de azért a schöpfi és a telki kórház között van különbség, nem? :roll:

Kíváncsian várom, hány kismama megy ezután a schöpfibe szülni. :(

Cat
Kép
cateye
 
 


Cat!

Szerintem nézz be a Telkis topikba. Az utolsó oldalon az első hozzászólás arról szól, hogy 650 000 a szülés (az előtte feltett kérdés alapján gondolom, hogy a négynapi ellátással együtt). A Telki honlapján meg ott van, hogy a terhesgondozás 165 000 Ft kedvezményesen a listaár 348 000 helyett. A hozzászólás idén március legvégéről származik egy ott szülttől, tehát valószínűleg korrekt információ. Az nlc-n is van Telkis topik, olvass beléjük, már 2005-ben is hatszázezerről írnak ( http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?forumid=66405 /az eleje az érdekesebb, mert utána, átmegy pénzért császárt venni vitába)

Mindemellet azt mondom én is, hogy sok az amit a a kórházi díjon felül kérnek a mi jó kis kórházunkban. Főleg, ha valaki mondjuk a várandósság alatt rendszeresen jár a magánrendelésére a dokijának. Ha a kórházban terhesgondozzák, akkor nem. Mert akkor a dokija nagyjából 0 Ft-ért megy be a szüléséhez. Azt meg azért tényleg nem várhatja el senki. De akkor még mindig ott a lehetőség az ügyeletesnél szülni, és akkor nincs plusz költség.

De amit leírtam/írtunk még mindig csak találgatás, mert ugye arról még semmi döntés, hogy egyáltalán hosszútávon működhet-e a kórház magánkórházként.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Zita :)
Félreértettem amit a barátnöm mondott, bocsánat. :oops: A Kútvölgyiben lesz 170 ezer a szülése, mert az is átmegy május 1-töl fizetösbe. A szülésznöjét meg mint egy dúlát próbálja meg bevinni majd.

Schöpfi:
Hát Ök hivatalosan fizetést kapnak azért, hogy a kórházban dolgoznak, nem ingyen teszik. Az az Ö dolguk, hogy mi van a munkaszerzödésükben, mennyiért vállalták el ezt a munkát, most, hogy magánosították. Gondolom ezt megbeszélték a Garamvölgyivel, aki a munkáltatójuk. Az a jövedelmük adózik, de amit Te plusszban adsz, az fekete jövedelem. Korábban ez érthetö is volt, amíg az OEP finanszírozta a kórházat, mert nagyon alacsony volt a fizetésük, azért, hogy rendelkezésre álltak, fizetett az ember. De most rendezze el a munkáltatójával, hogy az általam befizetett 150 ezer Ft-ból mennyi lesz a bérjövedelem. Szerintem ez a kórházi forma csak úgy tudna müködni, ha legalább fele annyi páciens lenne, mint volt eredetileg. De nem látom itt a többletet, a többi kórházhoz képest, ami megérne nekem ennyi pénzt, ráadásul így sunda-bundán. Nekem van egy egészségpénztáram, aki kifizetné ezt az összeget az egészségbiztosításomból, de csak azt amiröl számlát kapok. Abban nincs külön munkadíj stb, mert arról nem kapnék számlát. :cry:

Amit leírunk az nem csak találgatás, mert a Garamvölgyi nyilatkozta a TV-ben, hogy már fizetni kell a kismamáknak 135 ezret a szülésért.(ezért vannak csak 6-an) A tarifákat, meg konkrétan az orvosok közölték a páciensekkel, van aki kéri a munkadíjat, van aki eltekint töle azért, hogy megtartsa a pácienseit. Csak azt nem értem, hogyha még nincs engedély a magánosításhoz, akkor hogy szednek díjat? :wink:

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!

Szomorúan olvasom a soraitokat!
Nagyon megkedveltem a kórházat és bánom, hogy ilyen sorsra jutott. Na mindegy engem igazából már nem nagyon érint. Kivétel, ha valami csoda folytán a férjem meggondolja magát.
Nekem az egyik barátnőm szült volna itt augusztusba, de a dokija annak érdekébe, hogy megtartsa a kismamáit inkább átment egy másik kórházba. Így kikerülik a 135-et. Vagyis nem biztos. Mert aki területileg nem oda tartozik, annak úgyis kell már fizetnie (azt hiszem) júliustól. De szóljatok ha nem jól tudom.


Anett, Noémi hol vagytok???
Mi van veletek? Legalább annyit írjatok hogy jól vagytok!

Erika

PHPBB kód:
Kép


PHPBB kód:
Kép
banyanszki
 
 


Sziasztok!

Hátha érint valakit, hogy a Szőnyi doktor is kér hálapénzt a 150ezer felett. Összeget nem tudok sajna, de ez is több a semminél. :cry:
zanyiro
 
 


Sziasztok!

Hát ez nem semmi, amit leírtatok! Én annak idején a Schleffer Ödönnél voltam vizsgálaton. Rendes orvos, igazi mama barát. Kár, hogy ennyire privát lett ez a kórház. Persze hallottam róla rosszat is jót is. De miért ragaszkodtok ennyire egy ilyen drága helyhez? Nem akarok durva lenni, de máshol is kaphattok jó ellátást. Igaz én a II-es Női Klinikán szültem mind a két lányomat és a kórház nem egy leányálom. De az orvosok főleg a csecsemő osztályon dolgozók kíválóak. Bár nem voltam megelégedve sok mindennel, mégis újra ott szülnék, mert a kisbabák nagyon jó kezekben vannak.
Kérdésem: hová megy az a sok orvos dolgozni vagy mind ott marad a kórházban?

Üdv. Andrea
aerdna
 
 


Sziasztok!

Írtam már egy hosszút első lendületből a múltkor, de aztán töröltem. Egy-két gondolat volt Cat "első" hozzászólása és Pzita reakciója után.

Cat! Majdnem csalódtam Benned, de látom már változtak egy kicsit a gondolataid. Még egy-két adalék:


HÁt igen. Aki annak idején kifizette a plusz pénzt barmelyik kórházi alkalmazottnak, annak tudatában fizetett, hogy a fizetésüket ők a kórháztól kapják, amit persze a mi adónkból tartanak fent és az ellátást a járulékainkból fizetik...

Most mi változott?

Ebben a kórházban az ellátást a befizetett 135 ezer Ftból fizetik, ha jól értem: szülészeti ellátás, étkezés, mosás, nővérek, műtősök, orvosok bére, stb...

Miért gondoljátok, hogy bármi olcsóbb lett a háttérben? A berendezések és felszerelések, gyógyszerek ugyanannyiba kerülnek most is, sőt az energia árak szépen felmenőben vannak. Annyi történt , hogy most az orvosok vállalhatják azt, hogy megmondják mi a munkájuk ára.

A költségvetési forrásokból finanszírozott időkben ez nem volt gond?!

Mivel én állatorvos vagyok van némi fogalmam ezekről a nem TB támogatott árakról. Egy Ultrahangos vizsgálatért (főleg a kórházban lévő gépekkel) 5000 ft/ vizsgálat elég baráti ár, az infúziós oldatok, fonalak, antibiotikumok árai megint nem lefelé mennek. Ha nincs semmi kölönös gond, akkor is előfordul 1-2 UH vizsgálat, néhány CTG egy szülés esetén.

Szóval szerintem az, hogy most ebben a helyzetében a kórháznak mindenki nyíltan megmondja mit kér, nem szemtelenség, az hogy Ő ezt az APEH nyomozóival hogyan rendezi, megint más kérdés, meg az is, hogy ha számlát ad a doki egy ilyen szolgáltatásról minimum 20%-os ÁFÁ-val, mit fog szólni a páciens. (Pl: 70 helyett 84 ezer)

Ami viszont felháborít:

Nem kevés járulék befizetése után nem mertem kockáztatni, hogy a 3 km-re fekvő, mostmár súlyponti kórházban szüljek, mert az ellátás középkori szintű. Ha most kellene választanom, akkor sem ezt a helyet választanám, tehát 100-150 ezer Ft-t kellene perkálnom, csak azért, hogy ne károsodjunk se én, sem a gyerek.

Szerintem ez nem egy olyan meccs, ami a csúnya orvosok és az ártatlan páciensek csapatai vívnak, hanem egy több tíz éve felügyeletlen és elfajzott rendszer következménye, aminek a konzerválásában igenis mind a két oldal egyformán érdekelt volt és még talán ma is az...
iloly
 
 


DE

A fentiek alapján ne következtessen senki a politikai beállítottságomra, mert esetleg csalódna. :lol:

Senki ellen és senki mellett nem szól amit írtam, pontosabban a "tudatos vásárló magatartás meghonosításáért az egészségügyben". :shock:

És hát az a helyzet, hogy én soha nem kérdeztem meg egy kórházi dolgozót sem, hogy mit fizetek amiért bejött a munkahelyére dolgozni és a munkaköri leírásában foglaltakat a közalkalmazotti fizetése fejében teljesítette...
iloly
 
 


Sziasztok!

Kíváncsian olvastam az írásaitokat, ugyanis 3 hónaposan nem tudom eldönteni, hogy váltsak-e orvost, ugyani az orvosom sem tudja szerintem, hogy merje-e azt mondani, hogy magánkórházban szüljek vagy keres egy másikat. De nekem is elmondta a 150 ezret + amit én szánok neki (ezt így kimondta).... jelenleg vizsgálatokra még mindig a Schöpf-Mereibe járok + az orvos magánrendelőjébe, de nekem is az a bajom, hogy azért ez mégsem egy magánkórház színvonal (legutóbbi vérvételkor a mosdóban meleg víz sem folyt...) Ugyanakkor a vizsgálatok miatt még helyileg ez a legjobb megoldás, de igazából a 18. hetes ultrahangra sem mertek velem már időpontot egyeztetni.
evarga
 
 


Szia EVARGA!

Én is három hónapos terhes vagyok, és most váltottam, szerintem ez még jó időpont, így megismerheted az új orvost. Engem megnyugtat, hogy most már egy olyan kórházban és orvosnál szülök, akinek biztos a jővője,mert én is attól félnék , hogy ha még ki is tartottam volna a Schöpfi mellett, a nyáron esetleg bedobták volna a törölközőt, és akkor orvost keresni már rizikósabb. A mostani új orvosomnak is az volt az első kérdése, mikorra vagyok kiírva, és ennek tudatában tudott elvállalni.
zanyiro
 
 


Lányok! Eddig is olvasgattam a topikot, de most meg vagyok döbbenve! Szegény Söfis dokikat szidjátok, pedig nem Ők tehetnek az egész helyzetről! Április 2-ig hitegették Őket, akkor dőlt el a fizetős buli! Az én dokim nagyon korrekt volt és előre elmesélt mindent, hogy várhatóan mi lesz, persze Ő sem tudott mindent előre. A fizetés és a díj csak a végén derült ki. Egyébként pedig a kórház továbbra is önkormányzati, csak az OEP nem fizeti ki a ránk eső díjat. A tegnapi Magyar Nemzetben pedig azt olvastam, hogy a 300 dolgozó már csak 75, de fizetést az orvosok nem kapnak, csak a fiatal szakorvosjelöltek és 2 főorvos!
Ja és minden doki a szülés vagy műtét után szülőszoba vagy műtő bérleti díjat fizet a kórháznak. Ezt én sem akartam elhinni, de megkérdeztem az igazgatót, Garamvölgyit és tényleg így van. Állítólag így is nehéz lesz kigazdálkodni a rezsit!
A dokim nekem csak annyit mondott, hogy a mostani helyzetben rám bízza az összeget, amit neki szánnék, ő mindenképpen segíteni fog nekem!
ihasz.timea
 
 


Sziasztok!!

Na most kicsit elborult az agyam... :?
"Szegény dokik''??
Nem hiszem, hogy olyan szegény dokik lennének, az hogy április 2-ig hittegeték őket az nagyon nem igaz, az én dokim már március elején közölte, hogy magánkórház lesz és, hogy mire készüljek...
Sőt azt is mondta, hogy csak kb.50 alkalamazott marad plusz kb.12-15 orvos, akik vállalkozói szerződésben lesznek a kórházzal.

Ja és lehet, hogy hülye vagyok és nem értek az üzlethez, de miért jó az a "szegény" dokinak, hogy ingyen dolgozhatnak: mert ugye a 150.000 Ft a kórháznak megy, az ő díjából akkor ezek szerint ki kell fizetnie a műtő bérleti díját, ill. még ha jól olvastam valamelyik dokinak még adót is kell fizetnie... :lol: :shock:
Szóval, azért ezt nem tudom el képzelni a mai világban..
Ja és ahogy olvastuk a rezsit tényleg elkezdték kigazdálkodni, hisz már meleg víz sincs. Kiváncsi lennék a szüléskor milyen szankciókat vezettek be?

Plusz egy végső megjegyzés: ki garantálja azt, azoknak a kismamáknak, akik most 2-3hónapos terhesek és fél év múlva szülnének a Schöpf-ben, hogy akkor is 150.000 Ft lesz???
Hisz kell a pénz a kórháznak? :twisted:

Itt tényleg mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy megéri-e ennyi pénzt kiadni az orvossa miatt, mert annyira jó és ragaszkodik hozzá, és ezt nyugodtan fel lehet vállalni, nincs azzal semmi baj, de a szolgáltatás az messze elmarad JELENLEG a kért összegtől.

Előre bocsi, ha valakit megbántottam.. :roll:

Kép

Üdv Mindenkinek
Linda+Nati
linda25
 
 


Sziasztok!

Linda!

Szerintem nem ér annyit a dolog, hogy 6 nappal szülés előtt "elboruljon az agyad" hiszen Te már meglépted azt a lépést, amit a biztonságérzeted érdekében meg kellett tenned.

Az, hogy miért éri meg az orvosoknak mégis kibérelni a műtőt és a szülőszobát?

Mert aki a magánpraxisában elkezdett egy terhesgondozást még kilenc hónapja, (amikor a jelenlegi felállásról nemigen lehetett hallani) és a páciens nem ment el másik orvoshoz, nyilván szívesebben vezeti a szüléseket egy ismerős kórházban, mint mindegyiket egy másik idegenben, ahol még ki is nézik.

Szóval nem hiszem, hogy ezt a helyzetet olyan fekete-fehérben lehetne nézni, mint ahogy sok hozzászóló teszi.

Ja igen; azt pedig gondolom nem hiszi senki, hogy március 31.-én kipaterolták az utolsó "régi rendszerű beteget", és hipp-hopp már április 1.-én teljesen megújult kórtermekkel állnak a kismamák rendelkezésére. Főleg úgy, hogy itt a legnagyobb baj mindig a "hotel" szolgáltatással és nem a szülészeti vagy a csecsemő ellátással volt.

Lehet, hogy nincs igazam, de az én négy szülésem alkalmával így volt.

Vigyázz magadra, és inkább foglalkozz vidámabb dolgokkal ne a döglődő Magyar egészségüggyel.

Üdv:i
iloly
 
 


Sziasztok!

Nos én jó régóta nem szóltam már hozzá a témához, de figyelem a véleményeket, és meg kell, hogy mondjam egy-eg hozzászólás eléggé felháborított!

Előszöris iloly hozzászólásaival teljes mértékbe egyet értek!

A pénz amit hivatalosan elkérnek az a 135-150ezer forint eddig is megvolt csak az OEP fizette, de nyilvánvalóan ott volt, hisz a zárójelentésemen is ez az összeg szerepelt, tehát nem ők találták ezt most ki!
Csak ezt most nekik kell kigazdálkodni, és nem csak ugy megkapják! De ebből a pénzből ők kb. annyit látnak mint eddig!
És nem tudom, hogy most miért vagytok azon felháborodva, hogy ezen felül elkér pénzt!
Hisz eddig is fizetni kellett ha magán dokija volt az embernek!

Nos akkor nem tudom hogy hol itt a probléma? Miért is szemetek akkor most a dokik? :roll:

Az én dokim amikor kérdeztük mennyi is lesz a szülés mondott egy kb. összeget, és végülis így ránk bízta mennyit szánunk neki!
De persze van doki aki kerek perec megmondja!
Kérdem én eddig nem ugyanez volt? Akkor min vagytok most felháborodva?

Tényleg nem értem... :roll:

Az ellátás...eddig megfelelt? Csak most nem jó? Eddig itt mindenki dícsérte a korházat most meg mindenki ócsárolja? :shock:
Hogy van ez?

Egy hónapja feküdtem benn 4 napot, tehát tudom milyen, de túléltem...se meg nem fertőződtem, se semmi!
Egy hónap alatt nem lesz belőle Telki magánklinika...de valószínűleg egy két éven belül felujjításra kerül szép lassan, és máris más lesz! De könyörgöm valahonnan el kell indulni...kaptak egy omló épületet, ne várjátok már el tőlük, hogy egy hónap alatt kacsalábon forgó kastély legyen belőle... :evil:

Az én dokim ott maradt, és valószínűleg ha 2 év mulva bevállaljuk a kistesót azt is ott fogom szülni mert bízom a dokimba, hisz ezt a szülésemet is levezette, pedig nem volt problémamentes!
Nekem többet ér a gyerekem élete!
Én területileg a Jánosba tartozok...ingyen...kösz inkább nem kérek belőle...
Ha meg ígyis ugyis fizetnem kell akkor inkább ragaszkodom az orvosomhoz!

Na elnézést hogy ilyen hosszúra sikeredett, és elnézést ha valakit megbántottam, de most már kikivánkozott belőlem...

További szép napot mindenkinek!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Szia Akíra!

Örülök , hogy hallok felőled, és láttom a babád is szépen növekszik. :lol:
Így utólag is gratula hozzá, bár a Pátyi topicba is bele szoktam olvasni.

Lehet, hogy itt félre értetettek engem, de én nem mondtam egyik dokira se, hogy szemét, hisz te is jól tudod, hogy a dokink az közös volt egy ideig, de aztán lett ami lett.. Sőt, a mi dokink tőlem legalábbis nem kért volna egy forintot se pluszba , ha ott maradok.

De:
1. Az, hogy szerepelt a zárójelentéseden ez az összeg, az egy dolog, de nem kellett kifizetned, mert neked még az OEP állta.

2. Az, hogy eddig is fizetünk és ez után is fizetni fogunk a dokiknak az tény, hisz jöhet itt Molár Lajos, Horváth Ágnes is akkor sem fogja tudni az emberekből ezt a "berögzött" szokást kiverni semmilyen reformmal. Úgyan úgy, ahogy a magyar ember világ életében utált adót fizetni, hisz már Mária Teréziának is úgy nyilatkoztunk: Vérünket a hazáért, de adót azt nem fizetünk!! vagy valami hasonló :lol:

3. Szerintem, akik most panaszkodnak a kórházra, azok rég nem azok az anyukák akik valamiért is dicsérték ezt a kórházat. Szerintem a koraszülött részleg miatt volt...anno

4. Tény, hogy egy hónap alatt nem lesz kacsalábon forgó palota, de most jelen pillanatban, akik most szülnek vagy fognak azoknak ez kicsit "gázos". Főleg úgy,hogy még a szoba árát is felszámítják pluszban..

5. Abban pedig maximálisan egyetértek veled, ha nekem is a területi kórházam úgymond egy "síralom" ház lenne: én is inkább fizetnék..mint bármi baj megtörténjen. De ettől függetlenül ebben a kórházban is megtörténhet bármi akár magánkórház akár állami.

De, mint már írtam ha valaki ragaszkodik a dokijához szíve joga, csak a köret egy kicsit még sántít...

Na de tényleg lezárom a Schöpf-Méreis "múltamat" és inkább csak személő maradok..


Üdv:Linda

Kép

Üdv Mindenkinek
Linda+Nati
linda25
 
 


Hi!

Félreértés itt is, ott is :D

Én nem gondoltam, hogy Te bárki felett ítélkeztél volna, ha gondolod olvsd el a fenti hozzászólásokat, és megérted az egészet.

Szép napot!

i
iloly
 
 


[quote="ihasz.timea"]L írta:ihasz.timeaányok! Eddig is olvasgattam a topikot, de most meg vagyok döbbenve! Szegény Söfis dokikat szidjátok, pedig nem Ők tehetnek az egész helyzetről! Április 2-ig hitegették Őket, akkor dőlt el a fizetős buli! Az én dokim nagyon korrekt volt és előre elmesélt mindent, hogy várhatóan mi lesz, persze Ő sem tudott mindent előre. A fizetés és a díj csak a végén derült ki. Egyébként pedig a kórház továbbra is önkormányzati, csak az OEP nem fizeti ki a ránk eső díjat. A tegnapi Magyar Nemzetben pedig azt olvastam, hogy a 300 dolgozó már csak 75, de fizetést az orvosok nem kapnak, csak a fiatal szakorvosjelöltek és 2 főorvos!
Ja és minden doki a szülés vagy műtét után szülőszoba vagy műtő bérleti díjat fizet a kórháznak. Ezt én sem akartam elhinni, de megkérdeztem az igazgatót, Garamvölgyit és tényleg így van. Állítólag így is nehéz lesz kigazdálkodni a rezsit!
A dokim nekem csak annyit mondott, hogy a mostani helyzetben rám bízza az összeget, amit neki szánnék, ő mindenképpen segíteni fog nekem!



Szia!

Akkor a te dokid nagyon korrekt volt. Eddig amit én hallottam, az én dokim kért a legtöbbet pluszban, hagy legyek már felháborodva, mikor magánrendelésre is hozzá jártam havonta 10ezerért.
Én sem szóltam volna egy szót sem, ha a dokim azt mondja, hogy jelen helyzetben annyit kér, amennyit mi gondolunk. :roll:
zanyiro
 
 


Linda, fére ne érts, a te helyedbe én is elmentem volna máshova, mivel utolsó pillanatba történt minden, nekem se lett volna rá meg az anyagi hátterem, hogy egyik pillanatról a másikra előteremtesem az összeget!
Én csak azt mondom, hogyha nekem lesz második, én kifizetem majd, hisz a Jánosba nem szülök, és így nekem bárhol máshol is fizetnem kell majd, tehát inkább maradok a dokimnál, akibe megbízok!
Szóval a te helyedbe én is mentem volna, hisz nem engedhettem volna meg, de szerencsére ez nem állt fen nálam, hisz március 20.án még last minute megszületett Kyra (szerencsére) :lol:
De a következő gyerek érkezéséig összeszedjük a pénzt :)
Ha meg a dokim megy máshova, megyünk utána :D

KépKép
KépKép
akíra
 
 


aerdna
Azt hiszem Te kérdezted, hogy miért ragaszkodunk ennyire a dokijainkhoz. Most nem magamról írok, de még én is kerülhettem volna ebbe a helyzetbe. Na mindegy, az a lényeg, hogy nagyon sok párnak ezek a dokik csináltak gyereket sok-sok év után. Azt hiszem ez mindennél fontosabb. Szerintem.

Orsi
Majd írok, csak egy kicsit most elvagyok foglalva. Nem feletkeztem meg rólad!

Üdv Mindenkinek
Erika

PHPBB kód:
Kép


PHPBB kód:
Kép
banyanszki
 
 


Sziasztok!

Nem értek egyet azokkal, akik védik a dokikat.

Akkor ha ilyen szemlélettel nézzük a dolgokat, vajon mi lesz az asszisztensekkel, ápolókkal, stb....???????????????

Rájuk ki gondol? ÚGy gondoljátok, hogy fogjak egy köteg pénzt, és mindenkinek adjak belőle egyet-egyet aki szembe jön a folyósón, mert a szegény egy magánkórházban dolgozik, és hát neki biztosan nagyon alacsony a fizetése.

Ha valóban olyan tiszta dolog lenne, mint ahogyan a "védők" mondják,akkor szerintem pl. az én dokim se ködösített volna mindneféle tb-ről stb...

Egyébként egészen másképpen gondolkodtam erről a dologról, amíg nem beszéltem a dokim asszisztensével, aki elmondta, hogy nagyon sok mindenről szerinte az orvosok tehetnek, a mérhetetlen kapzsiságuk miatt most nem lesz majd beteg, mert igenis számít, hogy 130 vagy 200, és a dokik magasról lesz...ják, hogy a személyzet többi tagja vajon meg fog e tudni majd élni valamiből, ha abszolút nem lesz beteg.

Azt hiszem a dokik igazán át tudták volna vészelni a nehezebb iőszakot úgy is, ha azt mondják, hogy annyit adjon kedves anyuka, amennyit a 130 felett erre még rá tud szánni.....Mert ugye most azokról az anyukákról beszélek,akik mint államilag finanszírozott intézményben kezdték el a terhességüket, és abszolút nem arra számítottak, hogy fizetniük KELL a szülésért.
Aki április után választja a kórházat, az tisztában van vele, hogy mit vállal.

Aki azt gondolja, hogy azért,mert bejön a szülésemre a doki, ott tölt a legrosszabb esteben is 8-10 órát (nekem 9-re jött be és 10-re meglett a gyerek, igaz utánna varrás-ez az, biztosan nagyon sok lehetett neki az a három óra is, amit velem dolgozott....), szóval ezért neki jár 70 ezer, na arról nagyon nem is tudom mit gondoljak, vagy mondjak. Nagyon megértő talán?
Vagy orvos?
:wink:
Gondolom ez Uniós fizetésnek számít, de könyörgöm kinek van uniós fizetése Magyarországon????
Miért pont az orvosok legyenek akiknek ez ennyire természetes, hogy jár?????

Na mindegy, nagyon nehéz leírni a gondolataimat, ide-oda cikázok, mert érzem én mindkét oldal igazságtartalmát, de egyszerűen nem tudom jól leírni a véleményemet...

Szép napot mindenkinek, asszem én lezárom ezt a témát magamban, remélem ti is így tesztek, végül is hullára felesleges ezen vitáznunk.

:mrgreen:
famo
 
 


Famo!

Nekem ugyanez a véleményem, hogy például az én dokim is biztos több beteget meg tudott volna tartani, ha nem kér ennyit basszus. Én még mindig nem tértem napirendre felette, hogy szemrebbenés nélkül a szemembe mondta a 80ezret és még poénkodott is, hogy jővőre is ennyit kérek. Szerintem is az lett volna a helyes eljárás, ha annyit mond , hogy számít egy kis honoráriumra, de rám bízza, hogy mennyit adok.
A másik meg az, hogy nekem a szülésem végére jött csak fel, pedig lent volt az ultrahangon, és ezért fizettem neki tízezreket, hogy kegyeskedett feljönni, miközben reggel óta már ott feküdtem. Szívem szerint a szülésznőnek adtam volna az ő pénzét, és fordítva, aki mellettem volt reggeltől egészen este 8-ig.

Szerintem is felesleges ezen vitázni, mindenkinek megvan a véleménye. Eddig én is foggal-körömmel harcoltam a dokimért, ő volt az első nőgyászom, nőként ragaszkodtam hozzá, de most már úgy éreztem, hogy itt minden a pénzről szól, és nem rólam, rólunk a babával. Mivel az én szülésemet valszeg most is indítani kell, ezért fontos nekem, hogy a doki ott legyen.
zanyiro
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk csak költözködünk, meg elromlott a gépem s most hozták haza a szervízből. most megint nem lesz net a hétvégétől, majd csak 2-án kötik be, az áthelyezés miatt.

Amúgy mondhatni jól vagyunk kisebb nagyobb megfázással. :evil:

Visszaolvasgatva megy a harc. De én inkább már nem szólnék hozzá, mert nem akarom "szítani a népet", mert bár a vélemények nem feltétlenül politikai hozzáállást tükröznek-mégis gyakran összefügg a két dolog-mindenki a saját nézőpontja szerint nézi a dolgokat, s úgy is véleményezi. Mindenki csak az őt érintő dolgot helyezi előtérbe legyen az rossz-jó, s valószínűleg lesz olyan is akinek teljesen ellenkező ugyanazon dologról a véleménye. Sőt! Mondhatni ez így van jól. Ahány ember annyi vélemény, ez így rendben is van -szerintem, de ugye mint pár héttel, hónappal ezelőtt is volt ezeket a kiéleződőtt viták nem feltétlenül idevalók-van ezekre a célokra más topic, hozzáteszem engem nem zavar én nyitott vagyok mindenre, minden téma érdekel-de szerintem itt kár azon "veszekedni" , vagy a másikat győzködni, hogy miért is jó vagy éppen rossz a schöpfis orvosoknak, hiszen azt csak ők maguk tudják, de aki ott maradt ilyen körülmények között, vagy aki elment ugyanezen körülmények miatt biztosan azért cselekedett ugy mert megvan rá az oka. Igazából nem féltem őket. Szerintem tisztában vannak azzal mi éri meg nekik s mi nem, meddig érdemes ott maradni s meddig nem.

Na de ezzel én tényleg be is fejezem, mert attól függetlenül, hogy nem akartam ehhez a témához írni kikerekedett egy kis zagyvaság.

DE! Akármilyen szomorú is szerintem már nem igazán van schöpf-mérei kórház, ha meg még van is nem sokan tehetik meg hogy oda menjenek, vagy megtehetik, de akkor keresnek olyat ahol ugyanezen áron jobb körülmények uralkodnak, így én jobban örülnék, ha inkább a szépről, jóról, múltról, jövőről,babákról, mamákról, papákról szólna a topic, nemcsak a feszültség áradna... :)

Jó éjt mindenkinek!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Szia Noémi!

Ha majd tudsz már, azért írjál! Lett saját lakásotok?

A korábbi témához pedig csak annyit, hogy igazad van Famo, szerintem sem járt a 70 ezer, és most sem jár ott, ahol a TB fizet.

Mivel itt nem lehet tudni mi a helyzet, nem lehet tudni mi jár. Ennek pedig csak egy orvossága van, aki aSchöfiben akar szülni, a hivatalos verziót ki kell derítenie, azután eldönti mi a neki legmegnyugtatóbb megoldás.

Viszont továbbra is az a véleményem, hogy a mostani helyzet nem az orvosok sara egyedül. Hallgassátok meg a rádió honlapján a tegnap esti hátteret a Kossuthon 1/2 héttől. Nagyon tanulságos...

Most hallottam életemben először valakit úgy beszélni biológiával összeffüggésben, mintha az egy 100%-ban befolyásolható dolog lenne. A jogász néni az OM-ből éppen azt nem magyarázta meg, hogy aki szülni akar és éppen nincs üres ágy a szülőszobán, szaladjon át egy másik kórházba dokistul mindenestül, mert máshol abban az időben biztos van... Mert ugye Pesten és környékén csak másfél szülés jut naponta egy szülőszobai ágyra :)

Remélem most mindenki megnyugodott és tudja hol keresse majd a neki járó egyet...vagy esetleg felet itt-felet ott :shock:

i



Szia: i
iloly
 
 


Ezúton kérek elnézést az OM minden jogi végzettségű dolgozójától, hogy belekevertem őket az ügybe. :oops: :oops:

Természetesen az EÜ minisztériumra gondoltam, bár az sem lepne már meg, ha az egészségügyet hirtelen mondjuk a külügy kezdené irányítani. :lol:

Hát azért szép napot!
iloly
 
 


Sziasztok!

Én most csatlakoztam ide. 19 hetesek vagyunk, Szőnyi dokihoz járok. Nekem nem mondott semmit arról, hogy mennyit kell majd fizetni, pedig én rákérdeztem áprilos elején, hogy most mi változott a magánkórházzá válással. De most olvasom itt, hogy ő is, és a többi doki is kér pénzt a 150en felül (a 150-et sem tőle tudom, hanem a kórházban kérdeztem rá mástól). Ha van vki, aki tud konkrétat arról, hogy mennyit kér, kérlek, írjatok, akár privit is! Azt tudom, hogy ő (mielőtt magánkórház lett a S-M) a drágák közé tartozott, 100e-ről tudok. De most is ennyi a tarifa? Ez már elég meredek. Ja, és Szőnyi is tulajdonos lett.
Egyébként én most voltam méhlepény mintavételen kromoszómavizsgálat miatt, 1 éjszakát benn aludtam a S-M-ben. 29e-t kellett fizetni, de a szolgáltatás úgy látom, nem olyan, mint egy magánkórházban. A dokik szuperek voltak (tőlem Ferenczi vett mintát), de a reggelire 2 zsömle, icipici vaj és icipici lekvár volt a reggeli, az ebéd szörnyű volt (pedig én tényleg nem vagyok válogatós), és még evőeszközt sem adtak! Szerencsére a szobatársaim felkészültebbek voltak, tőlük kértem kölcsön. A lényeg, hogy még messze van a magánkórháztól, pedig azért a 29e-be szerintem beleférne egy evőeszköz és normális kaja!
Egyébként a méhlepény vizsgálattól ne féljetek, 3 perc az egész és alig fáj!

üdv:
Eszter
eszterrr
 
 


Anett

Írtam Neked ide is privit és iwiw-re is még a múltkor!

Puszi Erika!

PHPBB kód:
Kép


PHPBB kód:
Kép
banyanszki
 
 


Sziasztok,

A Kósa dokis topic-ban olvastam, hogy nem mindenki tudja, hogy be kell jelentkezni a doki magánrendelésére, mert már rengetegen vannak.
Szóval ezért kell órákat várni, mert néhányan nem jelentkeznek be, csak odamennek. Emiatt kb. 2 óra a várakozási idő, hiába van időpontod !!!

Barbaránál kell időpontot kérni
0630-9334809

Kérlek benneteket, rövidítsünk a várakozási időn azzal, hogy Ti is bejelentkeztek.

Köszönöm,
Judit
angel068
 
 


Sziasztok!

Jön valaki: Schöpf-Mérei Anyák Napja és Családi Nyílt Nap ?

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Sziasztok, én is kezdek nagyon boldog lenni, hogy túl vagyok már a szüléseken (5 és 2 éve), mert elég aggasztó a helyzet. Nem tudjátok Herczegh Szabolcs még a Schöpf-Méreiben van még? Én nála szültem mindkét kisfiam.
Dóra
dora-k
 
 


Szia Dóra,

Múlt héten voltam a kórházban, és Herczegh doktor még biztosan ott dolgozik. Előttem állt sorban a pénztárnál, fizette be az éjszakai vizitdíjakat, és éppen akkor érkezett egy kismamája a szülőszobára. Nagyon szimpatikus volt, mert otthagyta a pénztárat, és már rohant is felvenni a kismamát.

Üdv,
Judit
angel068
 
 


Sziasztok!

Volt valaki ma a Családi Napon? Leírná, hogy milyen volt, mert nagyon el szerettem volna menni, de nem voltam túl jól!
Köszi
zsuzsa30
 
 


Zsuzsa!

Én sem jutottam el, szintén betegség miatt. De találtam képeket róla: http://www.tudomatutit.hu/index.php?mai ... anyaknapja

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Sziasztok!
Megerősíteném én is a híreket: a szülés 135 ezer + 15 ezer a babaellátás. Csak a mamának kell vinni a cuccokat, a babát mindennel ellátják - csak akkor kérnek pelust, ha sok vendégetek jön, mert akkor megmutatják minden alkalommal, hogy kisasszony vagy kiskirályfi van-e a pelusban, vagy ha te azt szeretnéd, hogy saját ruhájában legyen a kórházban, akkor értelemszerűen ruhát a gyerkőcnek. A fizetős szobák féláron vannak, de sajna összeget így sem tudok mondani. A dokim említett egy 3 éves lejáratú hitelt, de arról sem tudok semmi pontosabbat.
További szép napot mindenkinek!

Jázmin

Kép
Kép
jasmin_
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?