Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok !

Akíra: Gratulálok a babához, és nagyon jó egészséget kívánok nektek !!
Nagyon szép a kislányod, utólagos engedelmeddel megkukkantottam a "2007-ben fogunk szülni topikban" :wink:
szilvi3

Kép

Kép

Kép
szilvi3
 
 


Sziasztok!

Akíra
Gratulálok! Nagyon örülök, hogy végre karjaidban tarthatod a kis Kírát. Egyszerűen gyönyörű és úgy látom nagy baba.
Én is várom a részleteket, de első a pihenés.
Jó egészséget és sok-sok örömet kívánok Nektek!

Erika

PHPBB kód:
Kép


PHPBB kód:
Kép
banyanszki
 
 


Akíra!
Gratulálok én is a babádhoz! Minden szépet és jót Nektek!
Kinga

Kép
németh
 
 

 
 

Hát sziasztok, gondoltam bekukkantok és elujságolom, hogy itthon vagyunk és jól vagyunk :)

Kyrus sajnos magától nem tudott kijönni, köré volt tekeredve a köldökzsinór, ezért volt a nagy késés is, de végül 20.án este 21:11kor megszületett császárral, 3900grammal és 55cmel :)
Szép nagy baba lett :)
Mindjárt felteszek képeket ide is nektek :)
A szüléstörténetet is felteszem csak még meg kell irnom, de igyekszem utolérni magamat és feltenni :)
Most csak pár kép és majd még jövök!

Kép
Kép
Kép
Kép Kép

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Szia Akíra,

Én is nagyon sok boldogságot kívánok a kislányodhoz.
Gratulálok.

üdv,
Judit
angel068
 
 


Akíra

Nagyon szép baba, nem is olyan mint egy 5 napos baba. Gyönyörű!!!
Puszi nektek!

Erika

PHPBB kód:
Kép


PHPBB kód:
Kép
banyanszki
 
 


Akíra ne haragudj, de olyan ÉDES a kislányod, hogy meg lehetne zabálni...hmm de finom kis arca van (pofikája-csak nem akartam így írni :oops: ) jó sok puszival lehet elhalmozni... :lol: :lol: :lol:
Gyönyörű, gondolom nem bírtok vele betelni.
Van tejcsi és minden rendben ugye?

Puszi.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Akíra :)
Sok szeretettel gratulálok a kislányod születéséhez! Gyönyörü hatalmas baba lett! Boldogságot, egészséget és sok-sok tejcit kívánok!

Cat

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok :)

Hát igaz, nem lehet vele betelni...a finom illata, meg a kis husis pofija, lábija, hát zabálnivaló :lol: :oops:
Tényleg apával azon versengünk ki melyik részét hamálja meg :oops:

Szóval azt hiszem jelen pillanatba én vagyok a világon a legboldogabb anyuka :)

Tejcsi egyenlőre ugy néz ki van bőven, remélem meg is marad! Most sajnos egy kis sebesedéssel kűzdünk, de vettem rá krémet, remélem jó lesz... :roll:

Ne haragudjatok, ha mostanság mindig csak egy kicsit ugrok be, de amint tudok jövök :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Na, eljutottam odáig, hogy megírjam a szüléstörténetem, ugyhogy most felrakom ide is, hogy fáraszthassalak titeket :)
Rohanok is tovább, majd még jövök :)

SZÜLÉSTÖRTÉNET:

2007.03.20.

Reggel 10 órára kellett visszamennünk a szokásos CTG-re, amire immáron két naponta jártunk! Tudtam, hogy most a dokim is ott lesz és megvizsgál, és mivel már túlhordtam Kyrát egy hete, nagyon reméltem, hogy most már történni fog valami!
Amikor kijött a doki, közölte, hogy most megvizsgál, de bárhogy is áll a dolog, előre szól, hogy most már itt kell maradnom, mert befektet!...Hát nagyon örültem neki, de ekkor kezdtem el igazán aggódni…tudtam, hogy meg kell szülnöm, de rámtört a para rendesen :D
Na szóval megvizsgált, és hát nem igazán volt megelégedve a dologgal, hisz egy kis előrelépés sem volt tapasztalható a legutóbbi vizsgálatokhoz képest…
Február 26.án még azt mondta, jól haladunk, és hamarosan baba lesz…ott meg is állt a dolog, nem tágultam, nem történt semmi…
Mondta, hogy menjek nyugodtan haza, szedjem össze a dolgaimat, és egy 3-4 óra múlva tud majd befektetni, és megindítani a dolgot…
Hazamentünk, és nagyon idegesen dél körül visszaértünk a kórházba…természetesen őrültek háza volt, minden baba ki akart jönni, tehát mi vártunk, hisz minekünk nem akart megszületni a babánk!
Végül 3kor sikerült bekerülni az egy ágyas szülőszobára és megindították az oxitocin infuziot…3 órán keresztül adagolták nekem, egyre gyorsabban, de semmi nem történt…elvileg voltak fájásaim de én ezeket nem éreztem…aztán mondta a doki este 6-kor, hogy menjek vissza a szobámba, és 8kor jöjjek vissza egy ctg-re, mert valószínűleg kicsit lassabban reagál a dologra, de addigra tuti megindul…hát visszamentem, de mondanom se kell egy deka fájásom nem volt…
Hát ez annyira nem tetszett a dokimnak…nekem se, de nem tudtam mi fog következni!
Mondta, hogy nagy valószínűséggel baj van, mert ez nem normális ahogy reagál (nem reagál) a dologra!
Szóval mondta, hogy sajnos a következő lépés nem lesz kellemes, mert magzatvíz tisztaságot kéne néznie, de mivel majdnem teljesen zárt a méhszáj ez fájdalmas lesz…hát nem volt kellemes az tuti, mondhatni ez volt a szülés legfájdalmasabb része…de nem volt más megoldás, meg kellett tudni, hogy biztonságos-e neki a bent lét, lehet-e még várni, vagy cselekedni kell…
Hát sajnos kiderült, hogy már nem volt tiszta a magzatvíz, hanem zöldes színe volt, úgyhogy azonnali császárt kellett nálam alkalmazni…
Iszonyatosan szomorú lettem…mindenre számítottam, de erre nem…jól ki is sírtam magam…hisz természetes úton akartam szülni, de persze tudtam, erősnek kell lennem, és mindegy milyen áron, de Kyrusnak ki kell kerülnie onnan, mert baja lehet belőle…
Úgyhogy gyorsan előkészítettek, katéter, és minden ami kell, gerincérzéstelenítés, aztán már vágtak is!
A legborzalmasabb az volt, hogy én semmit nem olvastam el a császárról, mert el sem tudtam képzelni, hogy velem az megtörténhet, hogy nem tudom megszülni a lányomat…(hát szóval ezt a hibát ne kövesse el senki)!
Végül 21:11 perckor 3900grammal és 55cm-el végre megszületett a lányom!
Sajnos rögtön elvitték, csak egy pillanatra láthattam…aztán miután felöltöztették visszahozták nekem egy percre, kicsit megnézhettem, megpuszilgathattam, de sajnos csak ennyi, mivel ki voltam kötözve, nem ölelgethettem meg…
Aznap már nem is láthattam…másnap reggel 6-ig kellett várni mire megkaphattam…ez az idő a végtelenségnek tűnt…egy percet se aludtam, csak azt vártam, hogy végre, 9 hónapnyi várakozás, vágyakozás után magamhoz ölelhessem az én csodámat…
Végül másnap reggel megkaptam, és azóta én vagyok a világ legboldogabb mamája!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok !

Rég nem jártam erre...
Csütörtökön megyünk a kórházba, utoljára :( Hasi és koponya UH-ra Zsófival... fura lesz...

Én ezt a két gyönyörű gyermeket köszönhetem ennek a kórháznak és Dulka doktornak, valamint Fehérfi Krisztinek ill. Kátai Timinek...

Kép

Ha lesz harmadik, nem tudom hol bujnak elő a világra...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Akíra

Kicsit szomorúan olvastam a szüléstörténetedet, de az a legfontosabb, hogy minden jól alakult a végén. Úgy látom Te is azok közé tartozol, akiknek nem adatik meg, hogy problémamentesen szültek. Na és persze a lényeg, hogy egy nagyon gyönyörű babátok van. Ez szerintem mindent elfeledtet. Azért ügyes vagy és majd talán a második babánál megtapasztalhatod, hogy milyen is rendesen szülni.
További jó babázást!

Erika

PHPBB kód:
Kép


PHPBB kód:
Kép
banyanszki
 
 


Sziasztok!

akíra, dojika,
vegyes érzelmekkel olvastalak Titeket...örömmel, de egy kicsit bánatosan is!
Sajnálom,hogy ilyen váratlanul ért a császár, a lényeg, hogy végül minden rendben volt a picivel! :)
Gyönyörűek a gyerkőcök!

Már rég akartam kérdezni,a babanet-es találkozóra megy vki közületek?
Ildi

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


szóval, a babanet-es találkozó márc.11-én megvolt...csak én májusra emlékeztem :shock: :lol:
...akkor kezdjük előröl, felteszem másképp-ahogy Fábry szokta-
Volt vki a babanet-es találkozón?? Milyen volt?? :lol:

elmentem aludni...

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


A szüléstörténetemből kimaradt, hogy azért lett császár (miután kivették látták) mert a mellkasa köré volt tekeredve a köldökzsinór és fogta, és nem engedte leszállni a szülőcsatornába... :cry:
De lényeg, hogy egészséges és szép dagó babóm van :)
Más már nem is számít! Mindent el fogok követni, hogy ha lesz kistesó akkor őt természetes úton szülhessem meg :)
Ugy lenne teljes az életem!
Persze, hogy hol...azt én se tudom...de majd kialakul...remélem nem a Jánosba kell szülnöm...azt nem élném túl... :?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra

Most hallottam tegnap, hogy a dokink osztályvezető főorvos lett. Eszerint ő biztos, hogy marad a kórházba.
Nekem úgy néz ki, hogy már mindegy lesz, mert apuci nem akar már több babát. Mostanába nagyon sok szörnyűség történt körülöttünk. Ezért félt. De én azért még próbálkozom nála. Igaz nem sok esélyt adok a sikernek.
Erika

PHPBB kód:
Kép


PHPBB kód:
Kép
banyanszki
 
 


Nem is tudtam :)
De holnao megyek hozzá varratszedésre, és majd gratulálok neki :)
Hát az nem is volt kérdés, hogy marad-e, mondta is, hogyha megvehetik akkor ő tuti marad, szóval a következő babó nem tudom hogy lesz, de majd erre ráérek még...most tuti nem akarok másikat :D
Mindent csak még egy terhességet és még egy szülést (császárt) ne :D
De neked meg drukkolok, hogy sikerüljön meggyőzni apát, hogy kell az a három gyerek :D
Ha az egyikkel összeveszik, legyen még egy tesó akihez lehet menni :wink:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy ismeretlenül írok, igazából Akíra "után jöttem", a babanevek topikban már társalogtunk.

Akíra!
Előszöris szeretettel gratulálok a gyönyörű szép kislányodhoz!!! Sok-sok boldogságot és sok-sok tejecskét kívánok nektek!
Ha megengeded, a császárral kapcsolatban pár gondolat:
Én is császárral szültem, méghozzá sürgősséggel. Hasonló volt a helyzet, mint nálad, azzal a különbséggel hogy én már oxitocint sem kaptam. Nem volt fájásom már majdnem 24 órája, (előző éjjel szivárogni kezdett a magzatvíz, és másnap este fél 10-kor volt a műtét). Tágulni tágultam valamennyire, de nem eléggé. Aztán később kiderült, hogy a kislányom nyaka körül volt kétszer a köldökzsinór, nem engedte leszállni a szülőcsatornába. Az orvosom a császár mellett döntött, aminek utólag nagyon örülök, és hálás vagyok neki, hogy nem hagyott kínlódni, mert szerintem nekem is, és főleg Gesztinek is nagyon kemény menet lett volna. Ráadásul engem nem gerincben érzéstelenítettek, hanem altattak, mert az gyorsabban hat. Az volt a legborzalmasabb az egészben, de túléltem, pedig az altatástól nagyon féltem mindig is (most is). Én is sajnálom, de nagyon, hogy nem szülhettem természetes úton, de az adott pillanatban ez teljesen eltörpült a kislányom iránt érzett féltés mellett, tudtam hogy úgyis ki kell jönnie, és ha az orvosom így látja jónak, akkor annak oka van.
Szóval ne bánkódj és semmivel se érezd magad kevesebbnek annál, aki "rendesen" szül. A végeredmény a lényeg!!!!
Csak ennyit akartam, és mégegyszer gratulálok!

Kép
mamy
 
 


Sziasztok!

Izabella köszönöm!

Akíra!
Végülis amint leírtad jobb volt ez így-mármint a császár-mer tugye az élet akarta így. Szerintem minden nő simán szeretne a lelke legmélyén szülni, de ha valami gond van és császár kell akkor inkább az legyen. Mint valami baj!

Banyanszky megy a drukk apalágyításhoz!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Köszi a drukkot! Remélem sikerül.

Noémi
Málnának nagyon boldog névnapot így utólag. Sok puszit neki.

Milyen az új autó? Megvettétek már? Azt hiszem talán nálad olvastam, hogy vesztek! Bocsi, ha nem így van. Már annyi minden kavarog a fejembe. Meg most az itthoni dolgok is bepörögtek egy kicsit.

Erika

PHPBB kód:
Kép


PHPBB kód:
Kép
banyanszki
 
 


Sziasztok!

Erika,
Ha igaz a hír, innen gratulálok dokinknak!! :)
Sztem ne add fel, biztos lesz kistesó, csak egy kis időt adj apának!
Mondjuk nálunk ilyen gond nem volt, ha apán múlott volna sorozatgyártás lett volna :lol: !

Üdv, Ildi

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Aranyosak vagytok :)
Igen, már megnyugodtam, tudom, hogy neki igy a legjobb, és, hogy ha a dokim nem foglalkozik velem és hagyja, hogy bent maradjon, vagy, hogy természetes uton próbáljam megszülni, talán nagy baja is lehetett volna Kyrusnak, ugyhogy örülök, hogy minden rendben ment!
Azzal vigasztalom magam, hogy talán ha lesz kistesó akkor majd őt megfogom szülni normál uton! Ez lesz a cél :)
De persze, ha az se megy se leszek elkeseredve, akkor biztos van oka, hogy nem szülhetek természetes úton!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


sziasztok. Most hallottam a tvben, hogy marad a korház, és még kapnak egy hónapot. Igy a mostani nagyterhesek mind itt szülhetnek még mindíg ingyen.

:lol: :D :roll:
izaabella81
 
 


Ma reggel azt mondták a Tv-ben, hogy már pénzt kérnek a szülésért a Schöpf-ben. :?:

Egy ismerősöm tegnap volt az Arnold főorvosnál, és ott azt az infot kapta, hogy a járóbeteg rendelés ingyenes lesz továbbra is, csak a fekvőbeteg rendelés lesz fizetős. Tehát aki bemegy egy rákszűrésre, vagy hormontükörre, az nem fizet. :D

Cat
Kép
cateye
 
 


Sziasztok!

Én 39 hetes vagyok, a kórházban fogok szülni, jövő hét péntekre vagyok kiírva, de tudtommal tegnap óta fizetni kell, 135 e a szülés /"fajtától" függetlenül/, 15 e a baba ellátása + a fizetős szoba ára, de a CTG, ultrahang, vagyis a terhesgondozás ebben az árban benne van.
Ma reggel voltam CTG-n, a legjobb az egészben az volt, hogy sehol nem kellett várni, pikk-pakk végeztem mindenhol, az ultrahangon három ember volt.
norani
 
 


Sziasztok!

Úgylátom, nagyon leült a topik. Semmi féle új infó. Se babás, se kórházas, de még megbotránkoztató sem.

Kinga
Mentek az üzik! Remélem átjutottak. Az iwiw-en megint írtam egy csomót, de mire elküldtem volna már megint elszállt. Nincs ott szerencsém a levélírással.

Norani

Kinél fogsz szülni? Jó messziről indulsz neki! Első baba? Tudni, hogy mi lesz? Vagy meglepi? Név?
Valaki talán azt írta ide fel a napokba, hogy kapott még egy hónap haladékot a kórház. Ez akkor nem igaz??

Anett

Képzeld végre elindultunk hétvégén és néztünk autót. Hát van is meg nincs is. Mostanába nem látlak msn-en. Remélem minden rendben van! Vagy csak élvezitek a jó időt????

Noémi

Veletek mi a helyzet?? Nem sűrűn látlak mostanába. Tanulsz???

Akíra

Hogy viselkedik a kis Kyrus? Jó baba? Eszik sokat? Remélem kipihented már magad és minden kezd visszaállni a rendes kerékvágásba.

Üdv.: Erika

PHPBB kód:
Kép


PHPBB kód:
Kép
banyanszki
 
 


Sziasztok!

Még egyszer megkérdezem, hátha most épp olvassa olyan, akinek van tapasztalata. Kérem, hogy aki Urbán Mártánál vagy Kocsis Évánál szült, az írjon nekem egy kis jellemzést.

Köszönöm!
arian
 
 


Bocs, ne haragudjatok, félrenyomtam a topicot :(
arian
 
 


Sziasztok!

Arian!
Úgy látszik hogy valamit rossz helyre írtál mert a Szt. Imrében van az Urbán doktornő!
De csak ajánlani tudom személyes tapasztalat alapján.!!!

Banyanszki köszi a hiányolást!
Hááát-tanulni??? azt csak kéne!!! Utálom is magamat amiért belekezdtem aztán mostmeg itt kínlódok...megmondom az őszintét, hogy szívesebben vagyok a gyerekemmel, játszok vele, és csavarog a család minthogy tanuljak...de pedig ennek nem lesz jó vége!!
Ráadásul most jönnek a felvételik is másik sulikból ahova jelentkeztem immáron olyan terület ami érdekel!!

Ma a Margit szigeten voltunk egész délután, két barátnőmmel meg Zsebi-nagyon jó volt, jó idő, jó levegő.
Hétvégén is mennénk csavarogni bár állítólag rossz idő lesz már...?!
Tényleg ki mit szokott húsvétkor csinálni? Mik a szokások? Hogyan telik nálatok a húsvét?
Másik hogy ki mit tud a kullancs elleni védőoltásról a gyereknek?

Jó éjt mindenkinek!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Banyanszki!

Priviben válaszoltam arra, amit kérdeztél!

Üdv mindenkinek, ha új infót tudok jelentkezem!
norani
 
 


[quote="izaabella81"]S írta:izaabella81ziasztok én nem ide való vagyok. Én a 2-es nőin szültem a gyerekeimet, egy fiatal, ám tapasztalt, kedves orvosnál. Aki a minap a 6-hetes kontrolomon elmesélte, hogy ő tárt karokkal várja a nagy terheseket, a Schöpfibő, szivesen átveszi azokat, ée úgy tekint rájuk mintha a sajátjai lennén, akik nem akarják ezt a horibilis összeget, kifizetni. Szóval én csak hírmondó vagyok itt. akit érdekelnek a részletek írjon bátran. Én két gyereket szültem nálla 2 év leforgása alatt és kb 10 éve hozzá járok. Mindíg nagyon kedves és aranyos volt, és soha nem kért konkrét összeget a szülésért, mindíd azt mondta, hogy anyit adjak amenyit én megfelelőnek látok. Kedves és figyelmes volt a terhesgondozáson, soha nem váratott meg, és mindenben benne volt amit én a szüléssel kapcsolatban kitaláltam. Mindekinek csak ajánlani tudom, mint alternatív lehetőséget.


Szia!

Megírnád nekem az orvosod elérhetőségét? Előre is köszi. Jenny
jenny
 
 


Sziasztok!
Erika, írtam neked levelet, előre is elnézést kérek érte... :cry:

Izabella: már két privit küldtem neked, én is szeretnék érdeklődni a dokidról.

Kinga

Kép
németh
 
 


nszoke, ezek szerintm mégis csak jól tettem, hogy - ha véletlenül is, de - ide írtam a Szt. Imrés topic helyett :)
Tudnád esetleg bővebben jellemezni Urbán doktornőt? Azt hallottam, hogy korrekt, szakmailag nagyon jó, viszont kissé távolságtartó.
arian
 
 


Szia Arian!

Végülis mondhatni jó topicba csöppentél :wink:

Szóval én a Szt.Imrében szültem volna bár nem nála, de a barátnőmnek ő az orvosa, hormonális-nőgyógyászati ügyek kapcsán(nem baba, szülés) de nagyon tudja ajánlani az életében nem találkozott ilyen emberséges, korrekt orvossal, őszinte, szókimondó és mégsem bánt meg, kemény karakter.

Személyes kapcsolatom vele, hogy beküldött a háziorvosom a szülés napján s ő volt az ügyeletes és ő vizsgált ki vett fel...stb, és neki köszönhetem (részben) hogy élünk és jól vagyunk, hiszen akkor és azt cselekedte amit kellett. Nagyon korrekt orvos, megvizsgált(méhszájat nézte) s közölte hogy fájni fog egy kicsit, de addigra már kész is volt. Nekem sürgősségi volt az összes leletem(toxémia miatt) s mivel nem küldték fel őket időben, ott lecseszett mindenkit(akit kellett-de korrekt módon)és amit tudott ott megcsinált fent, s mindenben segített abban a pár órában amíg a szülőszobán feküdtem, végig benézett hozzám 5-10 percenként ahogy a szülésznő is, s miután átküldtek a schöpf-méreibe a mentő érkezéséig velem voltak, s mindenről szakmailag, őszintén, mégis emberségben világosítottak fel.
És kora miatt is tuti tapasztalt!!!
Ajánlom! Ha nekem a Szt.Imre kórház jó lenne(bár oda tartozom) akkor hozzá járnék, vagy a Bálintékhoz. Ha jól tudom ugye apja-fia? Vagy testvérek? Na midegy inkább az előbbi, az egyik az oszt.vez. a másik tán helyettes, de ők is jók!

Többiektől bocsánat az offért!!! :oops:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


nszoke,
köszi a választ, de nem akarok offolni, ezért priviben reagáltam rá :)

a.
arian
 
 


Sziasztok!

Most hallottam a nagy hírt!

Lemondott Molnár miniszterünk. Jó nagy gáz lesz, van az egészségügybe, ha már ő sem bírja tartani a hátát. Úgy látom a felelősség elől kibújik. Csak nem megbánta a dolgot?????

Kinga
Küldtem üzit iwiw-en.

Üdv. Erika

PHPBB kód:
Kép


PHPBB kód:
Kép
banyanszki
 
 


Sziasztok!

Banyanszky megelőzőtt a "hírrel" :( na mindegy!
Ez azért undormány!!!ÁáÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ nem is részletezem, mert csak kitör a parasztgyalázat!!! :evil: :x

Pusza!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!


Mindenkinek szeretnék nagyon kellemes húsvéti ünnepeket kívánni! Tojjon rengeteg csokit a nyuszi és sok locsolót, hogy el ne hervadjatok!

Akik kirándulni mennek, azoknak pedig kellemes pihenést és szép időt!!

Erika

PHPBB kód:
Kép


PHPBB kód:
Kép
banyanszki
 
 


Banyanszki, nszoke :)
Szerintem ez nem Molnár döntése volt. Ugyanaz történt, mint Bokrosnál. Beültétték a kakiba, ő jól felkavarta, és utána megköszönték a munkáját.
"A Mór megtette dolgát, a Mór mehet..." :?
Ez persze nem váloztat a tényeken: a Söfit bezárták, és kereshetek új dokit, mert területileg ezentúl a Jáhn Ferencbe tartozunk.
:evil:


MI is mindenkinek nagyon boldog húsvétot kívánunk!

Kép

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Erika úgy igaz, ahogy mondod, a jó idő kicsalt minket....de a fő ok, a húsvéti nagytakarítás!!!!!!!!!!!

jelen pillanatban úgy érzem sohasem végzek...szoptatás-ablak-szoptatás-porszívó-szoptatás-felmosás-szoptatás-fürdetés-alvás...ja kimaradt a főttkaja, bár manapság mindegy, mert azt kihányja...húsvét után jön a reform! 8 hónaposan nem mehet így tovább, meghúzom a pelenkaszíjját :lol:

Gratulálok mindenkinek, aki szült, és született...a 40kg-s barátnőmből márc 26-án egy 4030g-os, 56cm-s kislány bújt ki normál úton, 3 nap túlhordással, hát a doki is meglepődött, a az uh 3000-3200nak tippelte...jól vannak már!

ha vég a sok ünnepnek jelentkezek


üdv mindenkinek
Anették

Kép
manó-v-29
 
 


Három kis nyúl ül a réten.
Mesebeli faluszélen.
Előttük egy halom tojás,
Húsvét táján ez így szokás.

Festék is van jócskán, bőven,
Fut az ecset tekergően.
Tojáson a színes csíkok
Olyan, mint a fürge gyíkok.

Nyúlapó is megjön közbe,
Leül köztük ott a földre.
Nagy bajuszát simogatja,
Tojásokat válogatja.

Szebb az egyik, mint a másik,
Nincsen köztük mely hibázik.
Ügyes ez a három füles,
Nem lesz a tál sehol üres.

Jut is bőven minden házba,
Locsolóknak tarisznyába.
Kinek nem jut fusson ide,
Nyúlapó tesz a zsebibe.

Kellemes húsvéti ünnepeket!

Erika

PHPBB kód:
Kép


PHPBB kód:
Kép
banyanszki
 
 


Sziasztok !



Mindenkinek nagyon Kellemes Húsvéti Ünnepekedt Kívánok !

szilvi

Kép

Kép

Kép
szilvi3
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól telt a Húsvét!
Mi 1 hétre elutaztunk, szombaton jöttünk meg, épp, hogy haza értünk Húsvétra.. :)

Erika,
hiányoltad a híreket, sőt a megbotránkoztató híreket, hát rám lehet számítani :) : szcientológia-egészségügy az Echo Tv-ben láttam egy riportot....elgondolkodtató!
www.echotv.hu

Remélem nem voltam nagyon off..
Ildi

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Sziasztok!
Na végre látom kezd éledni a topic! Gondolom mindenki húsvétolt aztán meg - aki teheti - kint van a szabadban!

Erika: megkaptam a levelet, köszi! Írok majd, mert persze a mai nap sem telt el esemény nélkül nálunk! De semmi komoly.

Noémi: remélem olvasó üzemmódban azért vagy! Írtam neked iwiw-en.

Kinga

Kép
németh
 
 


Sziasztok!

Köszi Ildi! Megnéztem, hát mint ne mondjak egy kicsit azért ledöbbbentem. De nem tartom elképzelhetetlennek, a mai világba, amikor a vezető politikusok szemrebbenés nélkül hazudnak az emberek szemébe. Na nem is folytatom tovább, mert megint politikai fórummá alakulunk. Azt meg nem szeretném.

Hol voltatok?
Mi sehol. Apát nem lehet kirángatni itthonról. De legalább annyit el tudtam már érni nála, hogy 1 napig nem dolgozott. Beteg is volt tőle. Ez komoly. Ha nem dolgozhat akkor a második napon képes lázat produkálni.

Erika

PHPBB kód:
Kép


PHPBB kód:
Kép
banyanszki
 
 


Erika,
ez tényleg klinikai eset :lol: , eddig fordítva hallottam ilyet!
Innsbruckba voltunk síelni, voltunk a Kufstein-i várba, Rózsa Sándor cellájában is! Nagyon sok magyar raboskodott ott, megható volt látni a nemzeti szalagos koszorúkat, amiket magyarok vittek oda.

Szilvi,
meggyógyultatok?

Ildi

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Sziasztok!

Első kisfiamat én is a Schöpfiben szültem. Most megint babát várok, a 10. hétben vagyok és nagyon szomorú. A dokim ma mindenről tájékoztatott. 150ezer forint lesz a szülés+80ezret kell fizetnünk az orvosnak, ha netalántán EDA-t kérnék az is 25ezer, és a jobb szobákért is fizetni kell.
Szeretném megkérdezni, hogy a ti orvosotok is kért pénzt még a 150ezren felül, van valaki aki idén szándékozik a Schöpfiben szülni???
Köszi
Orsi
zanyiro
 
 


Jééézusom. Ez az a tarifa, amit azért kell fizetni, ha nem a területileg illetékes kórházban szül????? Én is fizettem a Kósa dokinak privát, de azért nem ennyit :)
Működik még a kórház? Mennem kellene kontrollra :(
traniko
 
 


Tényleg, Dr. Kósa Zsoltról tud valaki valamit? Változott valamit az ő státusza/beosztása?
traniko
 
 


Szia AnikÓ!

Kósa doki marad a kórházban, ez fix, a státuszában nem tudom van-e változás, viszont ő azt mondja 135 a kórházi összeg, 70 az ő munkadíja...a többi ugye nem kötelező...szülésznő, anesztes...hát ennyi...szerinte 200-ból lehet szülni, ha nem jön semmi közbe...ha igen, akkor szívás, mert intenzív, és pikk nélkül egy piszok drága szállodában leszünk, ha leszünk!!!!!!!!!!!

jó estét!

Kép
manó-v-29
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?