Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok !
Komolyan nagyon jó, hogy így meg tudjuk beszélni ezeket a dolgokat! Az első szülésemre szinte teljesen felkészületlenül mentem. A sógornőm bababarát kórházban szült és ő nagyon jókat mesélt az egész rendszerről, ott éjjel-nappal együtt lehetett a babájával, de ha mégis fáradt volt, a kis kocsin bármikor betolhatta a csecsemősökhöz. Ott a szoptatást is rögtön megmutatták mindenkinek (szerintem ez az egyik legfontosabb dolog). Szóval úgy mentem szülni, hogy a kórházban minden segítséget megkapok. Ezzel szemben még ha kértem sem kaptam segítséget, csak önbizalom romboló megjegyzéseket (pl. hogy "ezzel a cicivel nem nagyon lehet szoptatni" és hasonlók - pedig nem a cicimmel volt a baj, mint később kiderült).
Niácska! Szóval a bába és a szülésznő ugyanaz a státus - bocs a tudatlanságomért, ugyebár mindig tanul az ember...
Verkocsika!Gratulálok a második babádhoz is! Ez tényleg nagyon keményen hangzik, hogy (néha)nem engedik megszoptatni a babát éjszaka. Talán a nővértől függ, hogy megengedi-e vagy nem. Azt gondolom, hogy senkinek nincs joga megtagadni senkitől, hogy lássa/megszoptathassa a saját kisbabáját. Most már eléggé kezd világosodni előttem ez a dolog, pedig az elsőnél ezt velem is megtették.
És még egy: az első babámnál aláíratták velem, hogy mit kaphat pótlásként. Akkor én csak anyatejet írtam, de később kiderült, hogy szinte mindenki azt írta be, viszont anyatejből a szükésges mennyiség töredéke sem állt rendelkezésre. A mai napig nem tudom, mit kapott a babám ilyenkor. És mi van, ha azt írom be a kérdésre, hogy csak a saját tejemet kaphatja - a cicimből?
dormir
 
 


Még egy kicsit folytatom, ha nem bánjátok...
A másik Hietés topicban olvastam, hogy a kórházi dolgozók is rendszeresen követik ezt a levelezést. Lenne néhány kérdésem, amire vlsz. ők tudnák legjobban a válaszokat:
Pl. a Szabolcs u-i kórházban a szülések hány %-a császár? És hány % szül természetes úton, ha már előzőleg volt császárja? Kivárják-e a szülést akkor is, ha elhúzódik, vagy meggyorsítják? Mikor kap az ember oxytocint? Hány % a gátmetszés aránya? Mi a helyzet túlhordáskor - 1 hét után beindítják a szülést akkor is, ha nincs semmi probléma? Lehet-e sétálni vajúdás közben vagy fekve, CTG-re vagy NST-re kötve kell vajúdni? Vannak-e vajúdást könnyítő eszközök pl.labda? Kedves topicolók és kedves kórházi dolgozók, ha van kedvetek, kérlek válaszoljatok.
dormir
 
 


Dormir,
A tejet összegyűjtik egy üvegben, és odaadják a babádnak. Viszont ha nincs elegendő mennyiség, tápszert adnak. Senki nem kérdezi meg (pláne nem iratja alá), hogy mit adjanak nekik.
A második hozzászólásodban írt kérdéseket szerintem tedd fel az orvosodnak, biztos szívesen válaszol. Én volt, hogy egy cetlivel érkeztem a dokihoz, előkaptam és soroltam a felírtakat. És egyáltalán nem volt ciki, minden kérdésre megkaptam a választ. (Én a mai napig is írom a felmerült kérdéseimet és gyűjtögetem őket, és amikor jön a védőnő vagy a gyerekorvos, végig megyünk a listán.)
Judit
gjuti
 
 

 
 

Sziasztok!

Én nagyon érdekesnek tartom, hogy mindenki más a tapasztalata. Na ezen igazodjon ki az ember...

Vera, éjszaka szerintem egyáltalán nem cseszegetik a babákat. Amikor Bálint született (2004 okt), akkor a fürdetés látogatás idő előtt volt. Számomra természetes, hogy akkor lemérik őket. Éjjel nem mérik meg őket! Minek tennék?? Egyébként meg, ha már itt tartunk. Akkor éjjel minden csecsemő szájába tesznek egy cumit hozzá tartozó üveggel. Abba anyatej van, ha adsz le. Ha nem, akkor tápszer.
Oltást nem éjjel kapnak, hanem nappal! Amikor én szültem, akkor a szobában előttem adták. Vért általában akkor vesznek amikor kell. Nem hinném hogy direkt éjszakára öszpontosítanának!

A megtömésről. A babákat megviseli a szülés. Így az első 2-3 napban egyébként is aluszékonyak s nem esznek annyit. Még akkor sem ha otthon szülsz. Szerintem nem egyértelmű, hogy nappal megtömnék őket csak azért, hogy ne szoptathasd!
Volt egy alkalom, amikor Bálint látogatás idő alatt nagyon sírt. Engem kijöttek a csecsemősök megkerestek, hogy menjek a szobába, mert kihozzák a kicsit. Jó, lehet hogy én szimpatikus voltam nekik, s azért segítettek. Nem tudom. De nekem nincsenek szörnyű élményeim.
Te baba mama szobában voltál?
Első baba volt?

SZoptatásról: nálunk minden nap benn volt a kórházi védőnéni. Ő pl a szobatársamnak sokat segített mellre tenni a babát. S volt hogy csecsemős is jött. Persze attól függöt, hogy mennyi baba volt benn az osztályon.

Egyébként teljesen más második gyereket szülni, mint elsőt. Nekem akkor már nem volt gondom a szoptatással. A pelenkázást ugyan az egyik csecsemős szerint rosszul csinálom, de mondtam neki, hogy köszönöm, már van egy másfél éves fiam, aki túlélte a módszeremet. Erre elment. Kép

Dormir, szerintem a topicot csak olvassák a dolgozók. Írni nem írnak.
A császár aránya szerintem azért nagyobb, mert a Szabolcsban vannak a nagyon veszélyeztetett kismamák (cukrosok, mozgássérültek..).
Amikor én szültem (éjjel) akkor lehetett sétálni, már amikor nem CTG-ztek. Az ugyanis egészséges vajúdás alatt nem volt állandóan a kismamán.
Labda van, bár nem mindig van fölfújva rendesen. Úgy tudom sámli is van. De kád nincs.

Üdv
Niácska
niácska
 
 


Sziasztok!

Dormir
igen jól látod teljesen rá vagy utalva a csecsemős jóindulatára, de néha az sem elég hiszen a szabály az szabály!! példa: utolsó nap már csak ketten voltunk a szobába és az a szokás, hogy látogatás előtt elviszik a babákat, mi mondtuk, hogy ne vigyék el, mert hozzánk már nem jönnek látogatni viszont a szobatársam pont akkor akarta megszoptatni a babát ( mert addig aludt ) erre mondja a csecsemős, hogy akkor jó otthagyja, 1 perc nem telt el beviharzott a másik csecsemős kikapta a gyerekeket, mert akkor is el kell vinni és kész, mert mi van ha mégis jön látogató?!!
Gjuti jól mondja, ha van tej akkor odaadják ha kéred, ha nincs szó nélkül adják a tápszert meg sem kérdezik, aláírásról végképp szó nincs. Én első nap kértem, hogy ne adjanak neki tápszert erre az igen kedves válasz: első nap úgyis csak teát kapnak.
Jó persze vannak kedvesek és kevésbé kedves csecsemősök.
Niácska
mint már írtam ez már a második szülésem volt a Szabolcsban, ha az orvosom, akivel maximálisan meg voltam és vagyok elégedve nem itt lenne nem itt szültem volna másodszor.
MIndkétszer császárral szültem (melyet hosszú vajúdás előzőtt meg úgyhogy eléggé ki voltam purcanva ) először nem baba-mamában voltam és az elég rossz volt nekem is és a babának is dehát totál tapasztalatlan voltam és nem igazán segítettek, 4-en voltunk egy szobában mind első gyerek és mind császáros, fogalmunk nem volt mit hogyan kell és az alatt a pár óra alatt amíg találkoztunk a babákkal, nem is volt esélyünk rá, hogy tapasztalatot gyűjtsünk, valamint a segítség helyett állandóan csak a letolást kaptuk: "nagyon keveset eszik a gyerek", "a Virág folyton csinálja a cirkuszt", "ma ne szoptasson a gyerek vért hányt" na ez az utolsó betette a pohárt ekkor hatalmasodott el rajtam a depresszió teljesen, mert mint kiderült ez előfordul, ha valakinek sebes a cicije, de ezt nem így kellet volna közölni és esetleg a megoldást is rögtön lehetett volna mondani. Lényeg az, hogy ezeknek hála rögtön úgy mentem haza, hogy nincs elég tejem és nem is lesz a gyerek azért ordít, mert éhes és persze jött a tápszer. Na most mivel tudtam, hogy ismét itt szülök tudtam azt is,hogy csak magamra számíthatok. Baba-mamába kértem magam a csaszi ellenére és igen jól tettem, azt hiszem ez volt a legjobb döntésem. Igen igazad van egyetlen v.ki segített és az a védőnéni volt. Ő volt aki megkérdezte, hogy van-e v.mi problémánk mire mi azonnal rázúdítottuk panaszainkat és ő nem csak dumált, hanem jött és effektíve fizikailag is segített masszírozni és amikor bedurrant a cicim tőle kellett megtudnom, hogy erre nagyon jó a forróvizes borogatás. Ez segített. És most van elég tejem és még eltenni is tudok. De sajna a csecsemősök nem nagyon segítettek mivel szinte be sem jöttek.
Éjszakáról annyit, hogy mikor bevisszük őket amelyik sír azt megetetik ( hát legyen már csend!! ) onnan tudom, hogy egyik este mentem a fejőért kb. 2 percre rá miután elvitték, és kérdeztem, hogy nagyon sírt erre: igen, meg is etettük, mert nagyon balhézott. Jó mindegy ne éhezzen a gyerek, hajnalban szintén megetetik őket miután lemérték a meztelen súlyát, hogy a reggeli vizitnél tudja a doki a súlyokat és vért is ilyenkor vesznek, nekem kétszer is úgy hozták ki reggel, hogy be volt tapasztva a kis lábujja.Igen igazad van aki baba-mamában van annak a szobában adják az oltást.
Dormir
a császár szerintem egy kicsit dokifüggő is, mert van aki óvatosabb, van aki vár. Nekem sajna mindkettő császár lett, mert óriásbébik lettek mármint hozzám képest és egyszerűen hiába voltam már teljesen kitágulva meg minden a gyerkőc feje nem jött lejebb.
Igen rajtam sem volt ctg, csak néha szólt a szülésznő, hogy nézzük meg. Egyébként én ajánlom, hogy ha megteheted fogadj fel szülésznőt illetve bábát ( Niácska kedvéért!!) mert én szültem így is és úgy is és van különbség!! Bár beszéltem olyannal is akinek más a tapasztalata.
Én kipróbáltam a labdát, de a sétálás jobb volt.
Szerintem is tedd föl a kérdéseidet a dokidnak, mert ez mind olyan ( oxy., gátmetszés ) ami nagyrészt tőle ill. a te kérésedtől is függ. Én is mindig cetlikkel mentem a dokihoz, mint Gjuti és ez bevált, mert így nem felejtettem el semmit, és a dokim meg is tette amit kértem: természetesen akartam másodszor mindenképpen ( de nem minden áron) szülni, ezért hagyott vajúdni, pedig ő már látta, hogy nagyon nagy a gyerek.
Na megint kicsit hosszú lett bocs.

VEra
verkocsika
 
 


Niácska

tudom, hogy ez nem az a topic, de kérdezhetek egy-kettőt? MIvel neked már valamivel nagyobb a bébid. Tényleg a nagyobbik mennyi idős?
Szóval kérdezném, hogy csak szoptatod, vagy kap pótlást is a kicsi? és átalussza az éjszakát? és ha igen mióta? Ugyanis az én kisfiam elég jó baba, irtó sokat eszik napközben is, de éjszaka sem bírja ki tovább mint max 3,5 óra és kér enni. A kislányommal más volt a helyzet ő hamar leszokott az éjszakai kajálásról mivel kapott tápszert így kibirta hajnalig. Úgyhogy most eléggé ki vagyok purcanva mert ezek az 1-2 óra alvások sajna nagyok kevesek és ugye ott van a nagyobbik akivel szintén foglalkozni kell. Szóval kérlek írj vmi biztatót

köszi

Vera
verkocsika
 
 


Vera,

Sajnos semmi bíztatót nem tudok írni, legalábbis a mi frontunkról.
(Mérienn, nálatok mi van ez ügyben?)

Nimród áprilisban lesz 2, Bálint akkor lesz 6 hós. Vagyis 17 hónap és 2 hét van köztük.
Bálintot csak szoptatom. Így is 8,5 kg és 69 cm, szóval jó nagy baba. Nem kap pótlást. 2 hétg este kapott, amikor én beteg voltam s 38-39 fokos lázam volt. Egyébként tisztán anyatejes.
Éjszakát egyszeri szopival este 9-től reggel 5-ig átalussza. Nimród viszont sokat betegeskedett a télen, s akkor 6-7 szer keltek mindketten. Hát az egyszerűen szörnyű volt.

Egyet tudok ajánlani. Ha van valaki segítséged, akkor vegyél ki egy nap "szabit". Én Anyumat kértem meg, hogy vigyázzon mindkettőre, s én csak szopira mentem haza. Voltam sétálni a párommal, moziba, sőt még vacsizni is! Kép Igaz közben hazaugrottunk szopiztatni. De így is írtóra feltöltődtem!

Üdv
Niácska
niácska
 
 


Niácska

köszi a tippeket, lehet, hogy mefogadom, főleg a vacsizósat, ezt ma fel is vezetem a páromnak. És kire bíztátok a két gyerkőcöt?
Tényleg szép nagy baba, mennyivel született? Hányszor eszik napközben? Éjszakai szopi után rögtön visszaalszik?? Gondolom nem könnyű két ilyen picivel. Nekem még így is nehéz pedig a nagy már ovis.
Kösz mégegyszer.

Vera
verkocsika
 
 


Sziasztok!
Nem tudom már, ki kérdezte, de igen, ha van saját mellszívód, azt kifertőtlenítik neked. Én tavaly februárban szültem ott. Ha tudtam leadni tejet este, akkor éjjel azt adták neki. Egyébként én rákérdeztem és akkor éppen volt anyatej készleten. Tehát ha nem tudtam volna adni, akkor sem tápszert kapott volna.
A csecsemősök velünk teljesen kedvesek voltak. Ha kértem segítséget, segítettek, illetve pár óránként bejöttek, hogy minden rendben van-e. Mondjuk én baba-mama szobában voltam, nem tudom, hogy a "sima" szobákban mi a helyzet.
kisjuc
 
 


Vera,

Én az anyukámra és apukámra bíztam a gyerekeket. Őket nagyon szeretik. Tudod, egy társasházban lakunk, de külön lakásban. Győzd meg a párod egy közös vacsira!! Magaddal is kell törődnöd, s akkor több energiád lesz a gyerekekhez! Drukkolok, hogy sikerüljön!

Bálint 3300 grammal született. Étkezése nagyon rendezett: éjjel 2, hajnali 5-6, déli 1-2 között, délután 6, este 8. Tehát ötször eszik.
Éjszaka azonnal visszaalszik. Viszont reggel nem. Kép Akkor fenn van 8-ig, amikor Nimród felkel, akkor Bálint megy aludni. Kép Aztán 11-2 fenn van, Nimród déltől 3-ig alszik, így van 1 óra pihenés. Aztán estig mindkettő fenn van. Kép Na ez a mi napirendünk.

S az oviba menés nem túl megerőltető a kicsinek? Vagy belefér a napirendjébe?

Kisjuc, tényleg... nekem is bevették fertőtlenítésre a mellszívót. Tettek rá egy szép ragasztószalagot a szoba/ágyszámmal s utána lehetett érte menni. Aztán vagy 2 hónapig sikáltam, hogy a ragacs lejöjjön róla.. Kép

Üdv
Niácska
niácska
 
 


Sziasztok!

2.lombikomra készülök, és ilyen beavatkozásokkor biztosítani kell a háttérintézetet és -orvost, akihez fordulhatok, ha komplikáció adódik. Sajnos az 1.lombik tiszta komplikáció volt, méhenkívülivel végződött... Az eddigi dokim a Szabolcsból Murányi volt. A hellyel meg vagyok elégedve, a dokival nem. Mikor bent feküdtem, nem is nagyon foglalkozott velem. Viszont Bátorfi József nagyon szimpatikus volt, ő vett fel, vizsgált, ultrahangozott, volt pár kedves szava hozzám mindig. Gondolkozom rajta, hogy őt kérem fel nőgyógyászomnak, és majd ha sikerül a baba, terhesgondozásra is. Valaki tud róla valami közelebbit? Van esetleg telefonszáma? Nagyon köszönöm, ha tudtok segíteni!
snori
 
 


Szia!

Én úgy tudom, hogy Bátorfi doki nem vállal terhesgondozást és szülést. Pedig tényleg nagyon emberséges, fantasztikusan kedves, aranyos doki.
Üdv
Niácska
niácska
 
 


Niácska, ezt komolyan mondod, hogy Bátorfi nem vállal ilyet? Kép Pedig benne van minden bizodalmam. Nem is értem, hiszen a szakmai felkészültsége is megvan hozzá... szerinted hol lehet utána érdeklődni konkrétabban ennek?
snori
 
 


Snori!

Sajnos a Bátorfi doktor tényleg nem vállal már terhesgondozást:-( Én is szerettem volna őt választani, de sajnos nemleges választ kaptam, pedig tényleg nagyon szimpatikus, kedves ember, szerintem legalább is!
moliza
 
 


Snori!
Én is úgy tudom, hogy most egy ideig nem vállal terhesgondozást és szülést, a család miatt.
De van még egy-pár jó doki ebben a kórházban.
Én is, de gondolom a többiek is akik ebbe a topicba írnak, szívesen ajánlok.

Szia

Vera
verkocsika
 
 


Köszönöm a válaszokat, kissé elkenődtem, de akkor ha tudtok, ajánljatok valakit, mert a kórházat nem akarom lecserélni, hiszen valószínűleg amúgy sem lesz problémamentes terhességem Kép
Nagyon fontos nekem, hogy egy közvetlen, nagyon emberséges orvos legyen, és persze legyen kellő tapasztalata. Köszönöm.
(Murányival a fő bajom az volt, hogy sosem ért rám, csak a pénz érdekli, és olyan sótlan, soha nem tudtam vele egy hullámhosszra kerülni, el nem tudom képzelni, hogy vele szüljek... Kép )
snori
 
 


Snori
az én orvosom a Dr.Szepesi János. Már több mint 10 éve hozzá járok. Mindkét gyermekemet nála szültem. Szakmailag nagyon jó, én teljesen megbízok benne (máshogy nem is lehet szerintem!)nem tudom mennyire igényled a közvetlenséget, ő inkább olyan, hogy várja, hogy kérdezz és akkor kimerítő választ ad, de amúgy nem olyan közlékeny, természetesen nagyon emberséges. A Bátorfinál talán kevésbé közvetlen, pl. nem szokta a pácienseket a keresztnevén szólítani inkább a vezetéknevén. De mondom ha te közvetlenül állsz hozzá ő is az. Pénzügyekről, ha érdekel inkább privátba írnék (e-mail címem benne van a profilomban), de nem jellemző rá az amit a Murányiról írtál ( és amit én is hallottam a Murányiról az egyik szobatársamtól aki nála szült ). A többi orvost csak mások elbeszélése illetve egy két rövid vizsgálat alapján ismerem (pl.UH ), nekem nagyon szimpatikus és szakmailag nagyon jónak tartom még a Hajdú Krisztina doktornőt.

Szia
Vera
verkocsika
 
 


Snori!
Murányiról én is azokat hallottam, mint az előttem szólók. Talán az egyetlen doki a kórházból, akinél semmi pénzért nem szülnék. Úgy tudom Hajdú Kriszta nem vállal szülést, pedig Ő nagyon aranyos. Egyszer Szepesivel is beszéltem és nagyon szinpatikus, róla csak jókat hallottam. Bátorfi is nagyon rendes, de ezek szerint kiesett. Én Zsirainál szültem, Ő cukrosokkal foglalkozik. Nagyon rendes és jó orvos, de Ő is csak akkor közlékeny, ha kérdezel. Végh doki is szimpatikus és még róla sem hallottam rosszat.
Kórházat én sem váltanék, szerintem is nagyon jó kórház felkészült orvosokkal.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Ajajj... nekem volt szerencsém Hajdú és Bátorfi dokihoz, mert ők UH-ztak, mikor bent voltam a komplikációkkal, szimpik voltak. Murányin és Vajdán kívül csak őket ismerem. Na meg Spánikot, ha jól mondom a nevét, hát őt inkább hagyjuk, annyira nem győzött meg.
Nekem nagyon fontos a közvetlenség. És van még egy dolog. Előfordulhat, hogy a páromnak kell vele beszélni telefonon ha úgy adódik, mert én nem hallok jól. Emiatt jobban oda kell rám figyelni. Sokszor elképzeltem, szülés alatt mennyire tudja ezt majd jól kezelni a doki. Szóval nekem borzasztóan fontos a közvetlenség, az, hogy tudjon rám mosolyogni, ha kell. Fontos, hogy a párom bent lehessen velem a szülésnél. És hogyha gáz van, és nem tudok rendesen tágulni, megcsászorozzon, mert sajnos anyunál ezt nem tették meg, és ennek eredménye lett ez a születéskori hibám (oxigénhiány).
Akkor maradt Szepesi, Zsirai, Végh. Jó lenne ha arcok lennének előttem, de a kórházi vizitekből nehéz bepárosítani őket (akiket láttam). Atalay dokinőről mi a véleményetek?
snori
 
 


Snori
Szepesi tényleg nagyon rendes és nagyon érti a dolgát, szerintem az nem gond, hogy a pároddal kell tartania a kapcsolatot, én férjemmel is beszélt már és ismeri és természetesen bent volt a férjem a szülésnél, ami végül is császármetszéssel végződött mindkét esetben, mivel hiába tágultam a gyerkőcök nem tudtak lejebb jönni. Ő nagyon óvatos és megfontolt, ha úgy látja, hogy császározni kell nem vacilál és nem kockáztat, viszont az sem jellemző, hogy rögtön vág, csak akkor, ha indokolt. Szerintem őt nem nagyon láthattad viziteknél viszont lent van a szobája az ultrahangos szoba mellett (mola ambulancián) ott lehet, hogy láttad: elég magas kicsit őszes rövid haja van. A Zsirai-t és a Végh-et valószínűleg láttad viziteknél: Zsirai elég fiatal(30körüli) ő is gyakran van az UH-n, barna haja van és nem túl magas, a Végh-et én nem nagyon ismerem, de azt hiszem ő az aki egy kicsit vékonyabb és kicsit hajlottan jár 40 év körüli lehet barna hajú.
Atalay doktornőt nem ismerem, csak látásból, meg a kórházban amennyit találkoztam vele, amikor szültem pont neki is volt szülése. Nekem kicsit túl mézesmázosnak, kicsit túl közvetlennek tűnik. De hangsúlyozom nem ismerem.
Vera
verkocsika
 
 


Köszönöm a leírást. Vera, megadnád az e-mail címed? vagy írhatsz a sari.nora@axelero.hu -ra is. a profilodban nem látom. Szepesivel kapcsolatban szeretnék pár infót, ami esetleg nem publikus (anyagiak, elérhetőség, magánrendelés). köszi: Nóri
snori
 
 


Szia Snori! Ajánlom Neked a kórházban dr. Török Miklóst. Sajnos most nem tudok róla többet irni, mert csak véletlen tértem be, és mennék aludni, mert holnap dolgoznom kell, de nyugodtan irj a matiba@freemail.hu cimemre.
Vendég
 


Kedves dr. Balázs Péter!
Ha olvassa, még egyszer köszönünk mindent, amit a szülőszobán és utána törődésből kaptunk. A fejfájásom igen banális módon múlt el. Mikor hazaértünk, még nagyon fájt, az autóban csak feküdni tudtam. De gyanús volt, hogy nagyon náthás vagyok még, ezért biztos, ami biztos kipróbáltam az infralámpát (még a főnővér kérdezte, hogy nem lehet-e, hogy homloküreg-gyulladásom lett), fél órát aludtam... és csoda történt, azóta nem fáj a fejem!!!!!!!!! Kép Ez olyan fantasztikus érzés, hogy el sem lehet mondani, amíg valakinek nem fáj ilyen hosszan. Még náthás vagyok, de a fejfájás nem tért vissza mióta nem egyfolytában fekszem. Lehet, hogy már napok óta semmi más nem volt, mint ez? Ayoub doktor csütörtökön azt mondta, hogy a vállam is már csak a szülés miatt van meghúzódva, masszírozzuk ki. Ez még aznap megtörtént. Lehet, hogy az EDA miatt csak 1-2 napig fájt a fejem? Mindegy most már, fő, hogy elmúlt. És tényleg mindent köszönünk!!!
Hogy tetszett a zene? Kép

Kedves Bátor Kati néni! Kép
Már nem is fáj a gátam Kép Köszönünk mindent, jó, hogy tudtunk még találkozni szülés után is Kép
Nekem már az előző szüléseimnél is nagyon jól esett volna, ha valakivel át tudom beszélni, hogy mi hogyan történt a szülőszobán. Ez valahogy hozzásegít a szülés élményének a feldolgozásához. Ezt köszönöm Balázs doktornak is!! Kép

Kedves Kati nővér!
Nagyon sajnálom, hogy már nem tudtunk elköszönni, de tényleg megyünk a hat hetes kontrollra, akkor benézünk, hátha tudunk találkozni Kép
Mindent köszönünk, a kávét külön is Kép A poharat remélem, visszakapta, azt hiszem, Korinak adtam vissza.
Sok puszi! Kép

Kedves Kori! Kép
Sajnálom, hogy nem tudom a nevét rendesen, de ezt is csak a többi nővér szájából hallottam (bocsánat, ha nem pontosan így hívják!). Szóval magának is és szinte minden nővérnek van mit megköszönnünk! Köszönjük a törődést, a folyamatos érdeklődést! Kép

És végül, de nem utolsó sorban kedves Borzon Mónika és a kedves kolléganője, akinek nem volt kitűzője, ezért sosem sikerült a nevét megtudnunk! Igaz, nekünk a szoptatásban nem volt szükségünk segítségre, de amit a szobatársamért tettek, az igazán példaértékű volt! Jó volt látni, hogy ilyen csecsemősök is (bár mintha Mónika a maga kitűzőjén nem nővér felirat lett volna?) vannak a Szabolcs utcában!

Ami a szülésről és a kórházi bentlétünkről szóló beszámolót illeti, hamarosan megírom, de még nehezen ülök.

Bernát is üdvözöl mindenkit Kép


DorkaKép
dorka
 
 


Snori,
Amikor én bent feküdtem, 2 lány is szült a Hajdú Krisztálnál, ebből következtetek, hogy valószínüleg vállal szülést.
Csak hogy a bőség zavarával küzdjél, az én dokim dr. Kovács Péter, aki ugyancsak nagyon kedves és közvetlen, ha gondolod, megadom az elérhetőségét.
Üdv:
Judit
gjuti
 
 


Dorka,

Gratula a szép gyerekekhez! Kép
Üdv
Niácska
niácska
 
 


Verkocsika, nekem is Szepesi János a dokim és nagyon elégedett vagyok vele. Június végén fogok szülni nála, azt mondta a legközelebbi találkozásunkkor megbeszéljük a részleteket. Tudnál nekem írni róla néhány fontos dolgot : )
vikiosz@freemail.hu -ra. Előre is köszönöm
Viki
vikiosz
 
 


Niácska! Kép
Köszönjük!
Dorka
dorka
 
 


Kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk a kórház dolgozóinak!
Dorka

Nekünk ezt tojta a nyúl Kép
Kép
dorka
 
 


kellemes ünnepeket kívánunk mindenkinek!
Újszülöttosztály dolgozói
kacor
 
 


Sziasztok Mindenki!

Én ugyan nem vagyok HIET-és de majdnem az lettem! Most csak ellátogattam "ide", hogy beleolvassak mi a helyzet az úgynevezett "szuper kórházban"!Hát mit ne mondjak azok után amiket olvasgatok, egyáltalán nem bánom, hogy nem kerültem ide!De mielőtt annyira előre szaladnék engedjétek meg, hogy az elején kezdjem! Már nagyon rég bennem van, és nyomja a lelkem a problémám, csak sose tudtam, hogy hol kellene ezt közölni másokkal, hogy időben tudjak esetleg segíteni!
Szóval az eleje: Nem tudom, hogy praktizál - e még Dr. Kereszti József, de én hozzá jártam már évek óta,még amikor a Bajcsyban dolgozott.soha semmi gondom nem volt vele mivel csak az évi rákszűrés, és a gyógyszeriratás végett kerestem fel.Aztán mivel babát szerttünk volna ezért ráálltunk a "témára", és szerencsénkre össze is jött hamar. 2004 januárjában terhes lettem, és felkerestem.Az első vizsgálaton nem is volt semmi gond,Ő LÁTTA az Uh-n a babámat, mondta hogy kb. 6 hetes terhesség, jöjjek vissza 1 hónap múlva.Sajnos azonban hamarabb kellett visszamennem, mert elkezdtem vérezni.Megvizsgált, és mondta, hogy várni kell nincs más hátra, mert ilyenkor az elején bármi lehet.(persze azt hagy tegyem hozzá, hogy a magán rendelésre jártam alkalmanként 5000.-Ft.)Szóval sajnos egyre jobban véreztem, és mikor visszamentem közölte, hogy ez a baba valószínű elment mert már NEM LÁT SEMMIT, és biztos kivéreztem.Majd eláll ez a vérzés, és kb. 2 hét múlva menjek vissza.Nem vártam meg a 2 hetet, mivel továbbra is véreztem,és már nagyon fájt is mindenem, iszonyatosan görcsöltem, már az ájulás kerülgetett.Visszamentem, újabb Uh(5000),és csináljak egy terhes tesztet, mert én hiába mondom, hogy baj van, már nem vagyok terhes, az a baba már elment!Vettem tesztet,POZITÍV!Felhívtam, és nem hitte el!! Na annyira nem akarom húzni, lényeg hogy még 2x mentem hozzá egy-egy teszttel, hogy "bebizonyítsam" nem néztem el és terhes vagyok!Persze akkor már a kórházba is jártam, és az ottani Uh-n se látott semmit! Aztán mivel nem történt semmi, utoljára is úgy engedett haza, hogy ha még 2 napig vérzek, és fáj akkor megbeszélünk egy időpontot és Eü-i kaparás!
Már mindenki mondogatta, hogy mért nem megyek el egy másik orvoshoz is, mert több szem többet lát alapon.De én bíztam benne annyira, hogy majdnem rá is mentem!De végül a családból ajánlottak egy dokit,természetesen egy másik kórházból,akit felhívtam és azonnal tudott fogadni!Ott megvizsgáltak,nagy felbontású Uh-n megnéztek, és közölték, hogy MÉHEN KÍVÜLI TERHES vagyok, és másnap reggel jöjjek be azonnal műtenek,velem kezdik!Így is történt, és utána mondták, hogy ezt hogyhogy nem vette észre akihez jártam???Ugyanis már 8 hetes terhes voltam,a petevezetékben akadt el amit Uh-val egyből észre kellett volna venni!Egyébként meg ki is kellett venni az egyik petevezetékemet mivel már kezdett megrepedni, ami azt jelenti hogy a 24.-ik órában mentem el!Azért ez szép, mi?
Aztán természetesen, /mivel éppen nem volt orvosom/ megbeszéltem azzal a dokival, hogy maradhatnék-e nála, mert mi azért szertnénk babát!Maradtam is, és szerncsére 4 hónap múlva újra terhes lettem, és született egy gyönyörű egészséges kislányom!:-))
Egyébként még annyit, hogy a kórház ahova átmentem bababrát, és nekem nagyon rossz volt olvasni amit írtok az itteni körülményekről! Fantasztikus érzés, hogy veled lehet mindíg a babád és nálunk nem volt tápi, meg tea???!!! Csak 3 óránként cici, hogy mielőbb beinduljon a tejcsi! Nekem már a 3.-ik napon volt!
A kórházi körülményeket meg inkább nem is ecsetelném, mert ég és föld! Olyan mint a trabant és a merci közti különbség!A szülésem is nagyon jó élmény volt, mindennel, és mindenkivel meg voltam elégedve!
Szóval kedves kismamák, azért azt hiszem ez elgondolkodtató, és sose késő váltani!
Vigyázzatok magatokra,és sok sikert!
üdv:Manóci
manóci
 
 


Sziasztok Mindenki!

Én ugyan nem vagyok HIET-és de majdnem az lettem! Most csak ellátogattam "ide", hogy beleolvassak mi a helyzet az úgynevezett "szuper kórházban"!Hát mit ne mondjak azok után amiket olvasgatok, egyáltalán nem bánom, hogy nem kerültem ide!De mielőtt annyira előre szaladnék engedjétek meg, hogy az elején kezdjem! Már nagyon rég bennem van, és nyomja a lelkem a problémám, csak sose tudtam, hogy hol kellene ezt közölni másokkal, hogy időben tudjak esetleg segíteni!
Szóval az eleje: Nem tudom, hogy praktizál - e még Dr. Kereszti József, de én hozzá jártam már évek óta,még amikor a Bajcsyban dolgozott.soha semmi gondom nem volt vele mivel csak az évi rákszűrés, és a gyógyszeriratás végett kerestem fel.Aztán mivel babát szerttünk volna ezért ráálltunk a "témára", és szerencsénkre össze is jött hamar. 2004 januárjában terhes lettem, és felkerestem.Az első vizsgálaton nem is volt semmi gond,Ő LÁTTA az Uh-n a babámat, mondta hogy kb. 6 hetes terhesség, jöjjek vissza 1 hónap múlva.Sajnos azonban hamarabb kellett visszamennem, mert elkezdtem vérezni.Megvizsgált, és mondta, hogy várni kell nincs más hátra, mert ilyenkor az elején bármi lehet.(persze azt hagy tegyem hozzá, hogy a magán rendelésre jártam alkalmanként 5000.-Ft.)Szóval sajnos egyre jobban véreztem, és mikor visszamentem közölte, hogy ez a baba valószínű elment mert már NEM LÁT SEMMIT, és biztos kivéreztem.Majd eláll ez a vérzés, és kb. 2 hét múlva menjek vissza.Nem vártam meg a 2 hetet, mivel továbbra is véreztem,és már nagyon fájt is mindenem, iszonyatosan görcsöltem, már az ájulás kerülgetett.Visszamentem, újabb Uh(5000),és csináljak egy terhes tesztet, mert én hiába mondom, hogy baj van, már nem vagyok terhes, az a baba már elment!Vettem tesztet,POZITÍV!Felhívtam, és nem hitte el!! Na annyira nem akarom húzni, lényeg hogy még 2x mentem hozzá egy-egy teszttel, hogy "bebizonyítsam" nem néztem el és terhes vagyok!Persze akkor már a kórházba is jártam, és az ottani Uh-n se látott semmit! Aztán mivel nem történt semmi, utoljára is úgy engedett haza, hogy ha még 2 napig vérzek, és fáj akkor megbeszélünk egy időpontot és Eü-i kaparás!
Már mindenki mondogatta, hogy mért nem megyek el egy másik orvoshoz is, mert több szem többet lát alapon.De én bíztam benne annyira, hogy majdnem rá is mentem!De végül a családból ajánlottak egy dokit,természetesen egy másik kórházból,akit felhívtam és azonnal tudott fogadni!Ott megvizsgáltak,nagy felbontású Uh-n megnéztek, és közölték, hogy MÉHEN KÍVÜLI TERHES vagyok, és másnap reggel jöjjek be azonnal műtenek,velem kezdik!Így is történt, és utána mondták, hogy ezt hogyhogy nem vette észre akihez jártam???Ugyanis már 8 hetes terhes voltam,a petevezetékben akadt el amit Uh-val egyből észre kellett volna venni!Egyébként meg ki is kellett venni az egyik petevezetékemet mivel már kezdett megrepedni, ami azt jelenti hogy a 24.-ik órában mentem el!Azért ez szép, mi?
Aztán természetesen, /mivel éppen nem volt orvosom/ megbeszéltem azzal a dokival, hogy maradhatnék-e nála, mert mi azért szertnénk babát!Maradtam is, és szerncsére 4 hónap múlva újra terhes lettem, és született egy gyönyörű egészséges kislányom!:-))
Egyébként még annyit, hogy a kórház ahova átmentem bababrát, és nekem nagyon rossz volt olvasni amit írtok az itteni körülményekről! Fantasztikus érzés, hogy veled lehet mindíg a babád és nálunk nem volt tápi, meg tea???!!! Csak 3 óránként cici, hogy mielőbb beinduljon a tejcsi! Nekem már a 3.-ik napon volt!
A kórházi körülményeket meg inkább nem is ecsetelném, mert ég és föld! Olyan mint a trabant és a merci közti különbség!A szülésem is nagyon jó élmény volt, mindennel, és mindenkivel meg voltam elégedve!
Szóval kedves kismamák, azért azt hiszem ez elgondolkodtató, és sose késő váltani!
Vigyázzatok magatokra,és sok sikert!
üdv:Manóci
manóci
 
 


Niácska! Válaszoltam. Puszi!
Vendég
 


Üdvözlök mindenkit!
Talán meglepődtök de én nem kismama vagyok, hanem egy leendő nagymama. Nagyon örültem mikor rátaláltam erre a fórumra írtó sokmindent lehet tanulni belőle, és remek tájékozódási lehetőség. Napok óta olvasgatom és ugy látom a mai anyukákhoz és leendő anyukákhoz képest ugen tájékozatlan vagyok a mostani viszonyokat illetően. Szeretnek hát tőletek segítséget kapni, hogy tisztában lehessek, lehessünk a leendő unokám mamájával bizonyos dolgokban.
Először is : a kismama cukros tehát a Szabolcs uti a kezelő kórháza.
Nemtudjuk a kezelő orvoson kívűl aki szintén a Szabolcsban van? miért kell bábát - szülőnőt fogadni? Ők nem tagjai a szülést levezetőú, vagy operáló teamnek? A betegnek kell róluk gondoskodni? A cukros kismamák szülés után ugyan abba a babamama szobában vagy más kórtetemben vannak mint a többi kismama? Mi az, hogy éjjel nappal is kihozzák- vagy nem hozzák ki a babucikat?
Szeretném, ha nem nevetnétek ki és felvilágosítanátok, segítenétek nekem, mert szeretek tájékozott lenni. Köszi mindenkinek.
ficánka
 
 


Ficánka!
Első kérdésed nem értem. "miért kell bábát - szülőnőt fogadni?"
Nem kell. Ügyeletes szülésznő mindenkinél van a szülésnél, de sokan, mint ahogy annó én is választanak szülésznőt. Elsősorban azért, hogy ne a szülésnél ismerjem meg és, hogy nagyobb figyelmet kapjak. Persze lehet mondani, hogy egy jó szülésznő mindenkire egyformán figyel. Ez így is van, de ez az orvosokra is igaz. Akkor miért választ valaki orvost? Ugyan azért amiért szülésznőt. Ugyan az a szülésznő az egyik kismamának bejön a másikat meg kimondottan idegesíti. Engem pl. idegesítene egy nyájas, kedveskedő, sokat beszélő, mást meg begnyugtat. Szóval csak ezért választanak, de nem kötelező.

A Szabolcs u.-ban a cukrosok nem mehetnek baba-mama szobába. Terhesség 35. hetétől be kell feküdni a kórházba (földszintre) és szülésig maradni. Ha megszületett a baba a kismamát visszaviszik a földszinti kórterembe és feljárhat szoptatni. Többet sajnos nem tudok a cukrosokról, mert én csak terhességi cukros voltam, de nekem is be kellett feküdnöm a 35. héttől, mert insulinos voltam, viszont én szerencsére mehettem baba-mama szobába. Ha eleve cukros volt, akkor más szobába kerül mint a többiek.
Nézz át ebbe a topikba is
"Fogamzás, várandósság, szülés / Várandósság / Terhesség és cukorbetegség"
Itt Gyuri válaszolgat a lányoknak a kérdésekre. Ő a Szabolcs utcai kórház cukrosokkal foglalkozó nőgyógyásza volt amikor én szültem. Azóta a J. Ferenc kórházban főorvos.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Köszönöm a válaszod és a segítséget.
ficánka
 
 


Kedves Dorka!

Most olvastam a "masik HIETE-s" topikban az általad leirt informaciokat!

Nagyon hasznos volt, az osszes nyitott kerdesemre valaszoltal benne (korhazi haloing, tejfejo, stb....)

Én jovo hetre vagyok kiirva igy mar izgultam, mert annyi mindent nem tudtam megkerdezni bent.

Szeritem az UH-nal terjeszteni kene ezeket az infokat!

Koszi mégegyszer

BJ
babjag
 
 


Babjag! Kép
Örülök, hogy valakinek segíthettem, már nem írtam hiába Kép
Nagyon szép és emlékezetes szülést kívánok! Írj, ha már otthon lesztek, hogy Te mit tapasztaltál. Az én tapasztalataim még nem íródtak le, csak a fejemben vannak, de a héten leadom a szakdolgozatomat, aztán leírom.

Amúgy én is a héten vagy jövő héten készülök menni a hat hetes kontrollra.

Kati nővért puszilom, meg mindenkit! Kép

Ja, ha lesz időd, leírod az uh és a ctg rendelési időket? Ezt szeretném még feltenni, de míg bent voltam, nem volt rá módom. Ha te még mész a szülés előtt, talán le tudod írni vagy ha én megyek kontrollra.. csak én legalább egy gyerekkel fogok menni, ezért nem biztos, hogy lesz lehetőségem.

Szép hetet, boldog babavárást és majdanra sok tejecskét kívánok!
Dorka és a kisfiúk (Bernát 5 hetes, Bálint 2.5 éves, Kristóf 5 éves)
dorka
 
 


Sziasztok!!!
Senki sincs mostanában itt? Kép
Ma voltam a hat hetes kontrollon...olyan fura volt pocak nélkül ott Kép Már a 10-es épület háta mögött éreztem azt a semmivel össze nem téveszthető Szabolcs-szagot Kép Nem jó szag, de bennem jó emlékeket idéz. Főleg a szülőszoba és a gyermekágyas napok jutnak eszembe róla Kép
Úgy hallottam, hamarosan épül egy új szárny? Lehet, hogy mégis itt maradunk (ha még szülünk)...és miért ne szülnénk Kép
Na, befejezem a monológot Kép Ha valaki még jár erre, szívesen beszélgetek Kép
Sziasztok!
Dorka
dorka
 
 


Sziasztok!

Én nemrég érkeztem haza, és csupa jó emlékem van a kórházról. A szülésznők nagyon kedvesek szakértőek voltak. A csecsemős nővérek nagyon segítőkészek voltak. (Megmutatták a szoptatást, a fejést, a pelenkázás, a köldökcsonkkezelést, és sohasem kapkodva, hanem türelmesen ha bénáztam) A szülészeten is kedvesek voltak a nővérek, bár látványosan kevesen vannak és nagyon sokat dolgoznak. Én nagyon kellemesen csalódtam ebben a kórházban. Az ambuláns rész után amit több hónapig néz az ember az alaksorban, ami rideg és büdös és mindig zsúfolt, nagyon jó volt egy hetet a második emeleten tölteni.

Ha bárkinek van kérdése szivesen válaszolok.

BJ
babjag
 
 


Sziasztok!
De rég jártam erre, már majdnem elfelejtettem a kórházat Kép De minél nagyobb a kicsim, (már kemény 3,5 hónapos) annál inkább érik a gondolat, hogy szeretnék még egyet Kép Akármilyen is az alagsor, én olyan boldogságos voltam mindig, mikor végre mehettem és láthattam ÕT Kép
Képzeljétek el, hogy valamiért az alagsori automata amig benn feküdtem nekem mindent ingyen adott (egyetlen vigaszom ez volt a szülést megelőzően) Kép Azon a napon, amikor megkaptam a zárójelentésem, már pénzt kért... (biztos megjavítottákKép ) mindenesetre nagyon vicces perceket okozott Kép
Csatolok egy képet a rosszcsontokról,
irjatok
B.

Kép
buborka
 
 


Nagyon édesek ezek a gyerkőcök! Kép
Mi most próbáljuk elválasztani a kicsit. Nagyon harap, állandóan kisebesíti a jobb (s csak a jobb) cicim, s közben állandóan elzár tejcsatornákat. Doki bácsink felírt gyógyszert, de nem merem beszedni, mert azt mondta, hogy akkor 3 nap alatt vége a szopinak. Ez egy kicsit drasztikus az én ötször szopó gyerekemnek. Ráadásul nem is alszik el csak cicin, vagy babakocsiban.
Tudtok tanácsot adni?

S itt vannak a legények:
Kép

Niácska
niácska
 
 


szia Niácska!
Te srácaid is nagyon cukorfalatok. Mennyi idős a kicsi? Én nem vagyok nagyon otthon leszoktatásban, mert az én fiam önszántából hagyta abba úgy 8 hónapos kora körül. Egyik napról a másikra nem fogadta el, mondjuk akkor már csak napi 2-3 szopi volt. De nem kellett semmi gyógyi, elapadt magától szépen lassan. Nem tudod vele megbeszélni, hogy ne harapjon és szépen fokozatosan leszoktatni róla? Kép
buborka
 
 


Buborka,
Hát nekem a nagy pont úgy csinálta, mint nálatok. Egy szép pénteki napon nem szopizott többet.
A kicsi 7 hónapos múlt. Szoptatnám én tovább, de a jobb mellett teljesen tropára tette. Kép S senki nem tudta eddig megmondani, hogy mit tegyek. Kivülről nem látszik semmi, mégis nagyon fáj, állandóan becsomósodik. Érintésre is csillagokat látok. Kép
Egyébként ezzel együtt szoptatom rendesen, mert a hirtelen elválasztásnak nem vagyok híve.
niácska
 
 


Sziasztok kismamak, anyukak,

egy kis programajanlo nektek szeretettel:
Kedves Te!

Lehetsz férfi vagy nő, kamasz, gyermektelen, anya, apa, nagymama, nagypapa, szóval az életkor teljesen mindegy. Mert mindannyiunknak közünk van, volt, lesz vagy lehet ahhoz, amiről jövőhéten, május 23- tól 29-ig szó lesz.

Jövőhéten ugyanis a Születés Hete országos rendezvénysorozat lesz sok-sok helyszínnel. Hogy pontosan hol és mikor, azt megtudhatjátok itt: www.szuleteshete.hu , a térképre kattintva.

Maroknyi csapatként (de rengeteg támogatóval) hónapok óta keményen dolgozunk azért, hogy megmutathassuk mindenkinek, neked, nektek is, hogy lehet máshogy is szülni (függetlenü a szülés helyétől), hogy miért lehet ez nekünk jó, mint egyéneknek, mint társadalomnak.

5 napunk van a kezdésig, és most a segítségedet kérem, mert a reklámozásra nagyon kevés időnk maradt.

Kérlek Téged, kérlek Benneteket, hogy küldjétek el ezt a levelet a szélrózsa minden irányába, akinek csak tudjátok, és gyertek el ti magatok is, ha találtok olyan programot, amely felkeltette az érdeklődéseteket. Bízom benne, hogy lesz ilyen.

Ha tudnátok vállalni, hogy akár csak egy oviba, bölcsibe vagy suliba, babamamaklubba, művházba elvinnétek szóróanyagot, kérlek, jelentkezzetek.

Szeretettel és remélve, hogy minél többen leszünk, ezért Neked is hála,

Bajó Csilla Virág
programkoordinátor
06205569713
06205538416
virag.dula@szuleteshete.hu
boksay_rita
 
 


Buborka, szia! Tündériek a rosszcsontjaid!
Emlékszel, leveleztünk egy keveset Egyedről néhány hónapja!
Figyelj csak, az Egyed megad vmi elérhetőséget a terhesség idejére? Volt, hogy zavarnod kellett?
kisegér
 
 


Szia Kisegér!
Nem adott privát elérhetőséget, azzal engedett mindig útra,hogyha bármi problémám van, akkor jelentkezzek a 2. emeleti nővérszobán. Gondolom, ha baj lett volna, akkor ők azonnal értesítették volna.
Amúgy meg mindig a rendelőjében hívtam, ha volt valami kérdésem, óhajom, sóhajom Kép

Niácska: van valami fejlemény?Kép
buborka
 
 


Köszi a választ! Amikor én bent voltam a kórházban, nem lehetett sehol elérni. Gondolom ez csak a betegsége miatt volt, és más esetben elérhető a nővérszobából.

Képzeld, az Adimettől szépen beállt a ciklusom, és van tüszőrepim is. Hurrá. Ennek ellenére fogok kapni egy kevés gyógyszert, és inszem lesz-a férjem eredményei miatt. Jó lenne már két ilyen tündéri kismanó, mint a tieid... :-))
kisegér
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
moflymaci
 
 


Ganami!!!!
Ezer és ezer Bocsánat......ismersz lüke vagyok csak most vettem észre hogy Nekem irtál!
Nagyon szép a Kislányod külön gratula hozzáKép))
Köszike Niki is nagyon jol van ügyes kislány:D
Megprobálok egy fotot felrakni rola...hátha sikerül. Amugy mizu Veletek? Drusámmal állando kapcsolatba vagyunk Töle tudom ,hogy irtál nekem.Neved mentettem. Majd jelentkezem pusz a családnak
tifics
 
 


Ja és Ancsa ha megirnád az emil cimed megköszönnémKép
enyém monil@piszkenet.hu
tifics
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: