Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szóval, akkor tali halasztva egyelőre Kép Kép

Nildikó,
Köszi, Regi elvileg már jól van, úgyhogy szerdán megpróbáljuk az ovit Kép
Kivi leszek, hogy a te babód mekkora, főleg, hogy nagyjából egyidősek vagyunk Kép
A digivel addig kell mérni, amig nem csipog. Azzal jelzi, hogy már nem megy feljebb. Viszont Sziromnak teljesen igaza van abban, hogy nem teljesen 100%-os, mert most mikor Regi lázas lett, hajnalban egyik hónaljban mást mutatott, mint a másikban Kép Szóval, én éreztem, hogy lázas, viszont az egyik karja alatt nem volt, a másik alatt igen Kép Kép Bár az is lehet, hogy én bénáztam el Kép
Úgyhogy azért tényleg csak a higanyos a tuti Kép
Amúgy meg szerintem teljesen megfelel a járóka is erre a célra! Azt laposra lehet csukni, az utazóágyat meg téglatestre Kép Úgyhogy sok helyet egyik se foglal. Illetve, attól függ milyen kocsitok van Kép
Szerintem bundazsákból elvileg elég lenne a 62-es, de azért nyilván megnézem majd, hogy mekkora a különbség a kettő között, mert ha pici, akkor jöhet a nagyobb! Kép

Szirom,
Igen, irtad, hogy megy anyud, úgyhogy bizti el leszel ma foglalva Kép És csináltok valami progit is? Kép
Köszi a bundazsák infot, immáron sokadszor Kép

Jók legyetek, pusz,
Kriszta
31+1

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Emma jobabn van, éjjel már jóla aludt, a doki néni ma megviszgálta és csak szimpla megfázás.

Szirom!

Szívesen segítek légzésfigyelővel kapcsolatban, mert amikor én keresetm én is nagyon sokat kutattam a neten,a lig találtam valami használható infót, mindenki cska a madarász utcait dícsérte, viszont én nem szátam rá 50 e Ft-otKép Végülis én jól döntöttem, bevált. Bár más dologban meg vettem egy csomó haszontalanságot, nem jöhet mindne beKép

A járókával nekem cska az a bajom, hogy nem fér be a kocsiba úgy mint az utazóágy, meg plusz szivacs kell bele.

Szerintem bundazsákkals ehogy sem kötitek be a hordozóba, nekünk volt egy olyna overállunk aminek az alja lábzsákos volt és az t csak babkocsiban tudtuk használni. De az autóba úgyse kell overállba lennie.

Manó
Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Manó,
Örömmel hallom, hogy Emma már jobban van és nem valami vírusfertőzést kapott el! Vigyázz rá!

Szirom,
Azért 1 hét plusz 3 nap, mert hivatalosan annyi a terhesség - de ha 5.-e, akkor már csak 6 nap :D

Krisztocs,
Off:
Nem lett volna rossz dolog bármi babával kapcsolatos dolog ajándékba, de a többség babonás, így ez sem rossz Kép Szerintem majd egy gáztűzhelyet kell nézni úgyis, abba beleszámítjuk Kép

Nekem amit ajánlottak légzésfigyelő-babaőrző, az Heim Pálos. Nekem ez nem mond sokat, de lehet, hogy kipróbálom. Főleg, ha koraszülött a baba, akkor érdemes. Bár a mi születésünkkor ilyen sem volt...

Ma megint jól bevásároltam Kép Vettem egy bundazsákot én is, mivel mózeskosarunk nincs. Most 5e Ft-ért adták. Aztán elmentem egyik kollégám javaslatára a Gubacsi útra, ott vettem 4e Ft-ért Pierre Cardin-es pelenkázótáskát (uncsitesómnak is ilyen van és nagyon bevált nála), meg egy utazóágyat 13e Ft-ért. Ennek - jelenleg - nagyon örülök, mert van benne magasító, meg szúnyogháló, ami a Brendonban külön 6e és 3e Ft-ért árultak. Itt meg az egész került annyiba. Bár kicsit nehéz volt megtalálni, meg jól felhúztam magam, hogy milyen egy f....sz autósok vannak - már elnézést. Én vezettem és egyszer elnéztem egy sávot, ami balra kanyarodott volna, de persze index mellett piros lámpánál egy sem engedett volna vissza a másik sávba. Aztán meg táblázott (!) gyalogátkelőhelyen majdnem elütötte egy autó anyukámat és még neki állt feljebb! Csak mikor mutattam, hogy te hülye, hát a kresszen ez a tábla mit jelent, akkor visszafogta magát és elhajtott. Persze a kocsiból nagy fékezés után nem mert kiszállni...Kép

Ma egyébként is nyűgös voltam, fájt a pocim is, meg aztán ezek a dolgok. Páromnak sem jön össze egy normális állás - amire vártunk 3 hetet, kiderült, hogy esélyes lett volna, csak 1-2 progit nem tudott, ami a munkához kellene, a másik srác meg igen. Megértem, de akkor miért nem szóltak előbb? Úgy beleéltük magunkat, mert hitegettek sokáig...

Ja, táppénz. Vasárnap voltam dokinál, azt mondta, hogy méhszájam zárt, a szúrás meg biztos, hogy a műtét miatt van (hisz az is jobb oldalon volt, meg aztán a varrat helye is feszül szét). Viszont ő csak javaslatot adott, hogy vegyenek táppénzbe, szerinte a körzeti. Aki viszont a helyi terhesgondozóba akart küldeni. Ott megint azt mondták, hogy neki kell vennie, így ma du felhívtam, és nagy kegyesen felvett végül. De az derült ki, hogy nem tudja a jobb kéz, hogy mit csinál a bal...

Hát ennyit mára. Épp itt az ideje, hogy zárjam a napot. Jó éjt!

Hanzika
34+1

Kép
hanzika
 
 

 
 

Sziasztok!

Mégiscsak be tudtam lépni, nem kell izgulniKép Hanzika olyan aranyos volt, már sms-eztünk isKép Mellesleg az éjjel nem voltam benne biztos, hogy nem kell indulni, elég erős görcseim voltak, de aztán vártam, majd el tudtam aludni, és ezzel el is intéződött. Azóta is érzek valamit, hát meglátjukKép Most már nem húzhatjuk sokáig úgyseKép

Mindenképp jelentkezem, ha van valami, ha meg nincs, akkor azért!Kép

szirom
39+2

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Szirom!

nagyon izgi, szerintem akkor már nincs sok hátra. na, én egy ilyen éjszaka után vonultam be a kórházba, kicsit túl hamarKép de végülis másnap délelőtt meglett Emma.

hanzika!

Az az utazóágy jól hangzik. sajnos így nem tudom melyik lehta Heim Pálos légzésfigyelő, pedig azt hittem mindne fajtát ismerek. Egy van ami nagyon-nagyon rossz és azzal tényleg csak az idegesség van, amit már írtam MB-01 meg lehet ismerni, mert rózsaszín babafejes dobozban van apnoe alarm van ráírva és különleges ismertetőjele hogy nema szivacs alá, hanem a zsivacs felé, a lepedő alá kell tenni. Ha nem ez a készülés, hanem bármi más, akkor érdemes kipróbálni, ha véletlen ez, akkor viszont messzire kerüld elKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok lanyokKép

Bocsi, hogy igy eltuntem, de lebetegedtem es nem voltam emiatt. A heten meg rahuzok az eredeti tervekre egy hetet, mert egy kollegano elutazott es megkert, hogy helyettesitsem. En meg elvallaltam. Meg mindig egesz konnyen mozgok, bar neha nagyon hirtelen nagyra no a pocim, majd lemegy. Ez nem tudom mitol van. Alapban tegnap mertem, 90cm. Ez fogalmam sincs, hogy sok vagy keves. Nem vagyok egyebkent sem vekony,csak husos:o

Krisz, lassan azt mondom, inkabb add el a babacuccokat, mert mire talizni tudunk, addigra talan ki is noviKép Mar csak a heten vagyok, utana masfel honapig nemigen, mert indul a nagy lakasfelujitas es mindent magunk csinalunk. Nemigen lesz idom Pestre jonniKép De azert lehet, hogy meg tudom oldani, de biztosra semmit nem tudok igerni. Azert ha van egy tali szoljatok, hatha. Szirom szuleserol nem szeretnek lemaradniKép

Szirom,
Egyben vagy meg? Mar egy napja semmi hir Rolad.Kép
Nagyon szoritok amKép

Nahat, eddig nekem homerot venni eszembe sem jutott, most meg azt sem tudom , milyet vegyek.
Ami most a nagy dilemmam, az az agynemu. Gyonyorusegeseket lehet kapni, de van ezer meret. Es volt, aki azt mondta, nem is kell, csak halozsak, mert a takarot ugyis lerugja, meg sokan azt mondtak,hogy pled boven eleg.
Ha agynemu, akkor meg nem tudom, hanyasat kell venni, kell-e ra huzat.

Tapasztaltak, ti mit mondtokKép

Mese, akinek mindig ezer kerdese vanKép
Mese
 


Sziasztok!

Mese!

na igen,a z ágyneműnagy dilemma, és enm igérem hogy okosakat tudunk mondani, mert tipikusan olyan dolog amiből mindnekinek más jön beKép
NÁLUNK a hálózsák nagyon nem jött be, egyáltalán nem ahsználtam. Amíg pici volt Emma addig úgysem atakrózott ki, mert hogy nem tudott fordulni, amikor meg megtanult hasra fordulni, onnantl kezdve meg idegsítette a hálózsák, mivel beletekeredett, nem tud felállni benne stb. Nekem az első télen egy normál paplan jött be, ami elég nagy méretű, gyerekpaplan, kb olyan hosszú minta kiságy a szélessége meg kicsit nagyobb, én erre vettem két ágyneműhuzatot, zsóval kb mint a mi paplanunk, csak kissebb. Ez jó meleg volt neki. hozzátszem nálunk olyna 22-23 fok van csak. Tavaszra van egy kisebb takarónk, amink az egyik fele pamut a másik plüss, ez az un. őszi takaró, de ez sem a legkissebbb méret. Nyáron meg simán bodyban aludt a adög melegben, max a pelenka anyagú fürdőlepedőjévekl takartam be.

Amilyen takarónk még van , de nálunk tök fölösleges, nem vált be: babapléd: elképzelésem sincs miért veszi meg mindenki, mi semmire de semmire nem használtuk. Szöszös, ezért éjjelre nem jó hazsnálni, vagy huzatba kell húzni, most meg hogy már nagyobb nem lehet vele betakarni, mert épp hogy takarja és egy mozdulat és kint van alóla. Van egy kenguru goldos micimackós takarónk is, szintém aza kis méret amit újszülöttnek ajánlanak, na az újszülöttnek lehet hogy egy melegebb lakásban jó, elég, de már az 1 évesemre nem jó, néha nappalra szoktam vele betekarni. A hálózsákról már írtam. Ja, a plédet néha a babakocsiban hazsnáltam, d eha valakinek van lábzsákja akkor tul képp felesleges.

Szóval nálunk íg yvolt, mint látod megvettem az össze létező fajta és méretű takarót, aztán az élet eldöntötte hogy melyik jött be. Csak nem túl pénztárca kímélő megoldás.Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk még, méghozzá egybenKép Voltunk ma ctg-n, egyetlen egy kisebb kiugrást mutatott a gép, de az se volt jelentős. Viszont Vizipók mindig szépen mocorog, mostanában állandóan megdicsérik érteKép A méhszáj még mindig nem nyilik, de doki bácsi szerint azért haladtunk egy kicsit előre. Vasárnap reggel megyünk legközelebb - addigra is vagyunk kiirva - és akkor magzatvizet is megkukucskálja, azt mondja, akkor már muszáj. Hát meglátjuk, mit hoz ki belőlünkKép Ha addig nem történne semmi...

Manó! Azt mondta doki bácsi, hogy jó döntés volt, hogy nem mentünk be tegnapelőttKép Igy is épp elég izgiKép

Mese! Ugyan nem vagyok tapasztalt, de belekotyogokKép Nekünk az a kisebb méretű kenguru goldos vizilovas takarónk van, az mondjuk készlet, és akciósan nagyon jó ára volt. Olyan anyaga van minden darabnak, mint a pólóknak, persze azért bélelt. Takaró, fejvédő, baldachin, kispárna (disznek) volt 6 ezer, meg vettünk hozzá ugyanolyan lepedőt is. VilágoskékKép Meg persze van kisplédje is - még az is lehet, hogy mi sem fogjuk szeretni, mint Manóék - de gyönyörűKép A kórházba egy nem túl vastag gyapjútakarót viszünk be, nem különösebben szöszöl. BáránykásKép Azt nem tudom, mondták-e már neked, hogy egyet kell vinni a kórházba is, talán ez az egyetlen, amit kérnek. Ja, és kaptunk ajiba hálózsákot néhányat, úgyhogy nálunk is megvan az egész skálaKép

szirom
39+3

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Épp írni akartam hogy akkor ti is vettetek mindentKép mikor olvastam az utolsó sort. A keguru goldos cucc nagyon ari, nagyon jó, de csak kb fél éves koráig jó méret. viszont utána nyár jönKép úgyhogy szerintem jövő őszig bizti kihúzzátok vele. Az elején még nem mocorognaka manók, én Emmát 7 hónapos koráig úgy találtam reggel ahogy letettem este. bezzeg azótaKép
naná hogy jó döntésestek volt tegnapelőtt, én mentem be túl korán, tudod hogy bántam is utána! Csak már nem volt vissazút. A másnapot meg az éjjelt még simán itthon tölthettem volna.Kép Na, majd legközelebbKép



manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!
Ma voltam ulrahangon. kb. 1700 gramm a csemetém. Megint megfordult, újra fejfekvésű. Talán most már el fogom találni, ha megint 180 fokos fordulatot tesz!!
Azt mondta a szonográfus, hogy nem lesz egy sovány baba, jó nagy pocija van. Ebben sajnos rám üt akkor, mert az apja nagyon vékony. De mekkora lesz ha, megszületik??
(BPD:80, HC:285, AC:266mm, FL:60mm).

Az ágynemű problémán már én is törtem a fejem. Egy barátnőm tapasztalatai alapján, már szinte döntöttem is, de most azt hiszem Manó verziója jobban tetszik.

Nildikó
31+1
nildikoka
 
 


Sziasztok!

Manó,
jól van már Emma? Kép

Regi ma megint elkezdte az ovit, szinte haza se akar jönni Kép

Szirom,
hú, azért jobban járnál, ha megszülnél az amnioszkópiáig Kép Kép Legalábbis nekem még az elsőnél zárt volt a méhszájam, és nem mondom, hogy mennyire fájt, de szerintem jobban, mint a vajúdás...csak rövidebb volt Kép Na, most nem ijesztgetlek, mert ahogy olvasom, azért nyilik az a méhszáj, és akkor már nem fáj! Kép Meg hát tájékoztatás is, mert én anno azt se tudtam, mi következik, pláne, hogy fájdalom Kép

Nildikó,
Akkor hasonló méretűek a gyerkőceink Kép Nekem is most 1700 grammot mondott doki bá, és 81 mm-es BPD-t Kép Óriásbébik Kép

Mese,
Remélem, már teljesen jól vagy! A rucikat hirdetgetem, de ha esetleg tényleg jössz erre még "időben", szólj, és ha még megvan, tiéd! Kép

Kriszta
31+3

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Kriszta!

emma tul képp jól van, mondjuk, bár mnég taknyos naygon, d enem lázas már, remélem nem esik vissza. Viszont nekem is fája torkom, a férjem kifejezetten lebetegedettKép

Hú, ez az amnioszkópia nem hangzik jól, ezek szerint jó hogy megúsztam, Emma 2 nappal előbb jöttKép

Nildikó!

és mi volt a barátnőd verziója? mint írtam ninsc tuti módszerKép Az 1 éves takaró alatt tartására még pl nem sikerült módszert kitalálnom, pedig most is a nyg takaró van rajta, de néha 180 fokos fordulatot vesz az ágyban (illetve minden éjjelKép), és akkor bizony nem viszi a takarót, de most 2 napig hálózsákba tetetm hogy beteg, hát nem tudjátok meg éjjel milyen hisztit vágott le, hajnaki 3-kor szedtem kia hálószákból, így békésen aludt reggel 8-ig.

Manó

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok Lanyok

Na ma egy nagyon rosszkedvu napot kezdek. A Hammersberbe csalodtam akkorat, hogy szerintem mas orvost fogok keresni. Utolso alkalommal sem volt egy kicsit sem kedves, de most mar eppen csak belem nem rugott. Ugy tett ki ket perc alatt, hogy levegot nem tudtam venni. Vizsgalat az nalam meg osszesen egy volt, amit a vedonom is keveselt. Ti tudjatok a baba sulyat, nekem meg kerdes utan sem mondta megKép Ugy latom, ennyit szamit, hogy maganrendelesre jarsz vagy nem. Pedig a ceg fizet nekik eleget, de ezert a penzert jo hogy beled nem rugnak. Persze nem mindenki, vannak jo fejek is nagyon, hat Hami nem kozejuk tartozik. Mar eszem agaban sincs nala szulni azt hiszem. Persze lehet, hogy valtozik meg, es az is lehet, hogy megkerdezem, hogy ugyan mi kinja van velem.
Tappenzre nem irt ki ( tudom a korzeti ir ki, de o mondta, hogy neki kell egy ajanlas a nogyogyasztol. Gondolom, ez nagyon megerolteto lett volna, mert kozolte, hogy semmi bajom, miert irna ) Ugyhogy ugy nez ki, hogy galyazhatok fel napi negy es fel orat meg.Kép Ugy latom, ha rajta mulik, innen megyek szulni is.

Jaj lanyok, bocs a panaszdelutanert, de tegnap este majdnem bogtem, olyan szarul voltam emiatt es most sincs valami jo kedvem. Es ha belegondolok, hogy meg jarjak hetekig dolgozni, mikor mar nem is kellek itt es megbeszeltem, hogy megyek el, akkor aztan plane sirhatnekom van.

Amugy koszonom a jo tanacsokat, szetnezek akkor veszek en is takarotKép

Krisz, szerintem csak egy het volt eleinte koztunk most meg ketto van, nem lehet, hogy te szamoltad el magad valahol. En tegnap is kiszamoltam es itt tartok ahol.

Mese 29+6
Mese
 


Sziasztok!

Most teljesen döbbenten állok (ülök) Mese irása miatt Kép Egyszerűen el nem tudnék ilyet képzelni Hamiról! Na, még mielőtt félreértés áldozata lennék, nem Mesét cáfolom, mert nyilván, ha igy érzett, igy is van....csak valahogy ez nem a doki bára vall...Esküszöm, nem tudom, mit irjak...nem tudok semmit...totál leblokkoltam Kép Azért nagyon remélem, hogy tisztázódik a dolog, és ha úgy döntesz, hogy megbeszéled vele, akkor kiderül, hogy "csak" rossz napja volt...Tudom, ez sem mentség, de legalább magyarázat...

Mese,
tuti nincs elszámolva, mert mensi alapján dec 10-re vagyok kiirva, és az még pont 9 hét, és most vagyok 31 Kép Meg hát az uh alapján végképp nincs, mivel ott meg 34 hetesnek tűni méret alapján Kép Úgyhogy passz...rejtély Kép

Kriszta
31+4

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Manó,
barátnőm verziója, hogy a gyerek paplan óriási még a most 3 éves fiának is, ezért nem biztos hogy azzal kell kezdeni. Ők egy plédet félbe hajtottak és huzatba tették, persze állandóan lerúgta a fia (augusztus végén született). De ők télen nagyon fűtöttek.
Egy másik barátnőm hálózsákot használt, s állítólag nagyon bevállt.
Nálunk a télen még pici lesz fiú, valószínűleg nem mozog úgy, s agyon se akarom fűteni a lakást, ezért tettszett a te "takaró" sorrended.

Mese,
Én novemberben akarok majd táppénzre menni, de még nem szülésire. Tapasztalataid alapján úgy látom, jó ha én is időben elmegyek a körzetihez megbeszélni a dolgot! Sosem lehet tudni!
Én ugyan magánrendelésre járok, s ott is van ultrahang, de a hivatalos idő szerinti ultrahangokat az ellenőrzésekkel, nem ő csinálja meg. A kórház (nálam a Szent Imre) ultrahangrendelésén nézik meg a babát. Ott nézik a méreteket stb. s onnan tudom a súlyt is. Bár a súlyt nekem sem mondták automatikusan, nem is tudtam, hogy tudhatják.
Az orvosom UH-ja különben láthatóan nem olyan felbontású, mint a kórházban.

Nildikó
31+2
nildikoka
 
 


Sziasztok

Beszeltem a terhesgondozoval ki volt akadva, hogy nem irtak ki. Mar csak hetfon lesz a Hami, akkor aztan beszelek vele. Sajnos kiderult a panaszom nem egyedi, nalunk itt a cegtol senkivel nem kedves. Ugy latom, ez mar a maganrendelesi dijba tartozik.Kép

Koltozessel is gondok vannak, egyelore 10 napig nincs hol laknunkKép De hat remelem ez is megoldodik.
Szoval most nem tul vidam az elet.

Krisz
En megszamoltam meg egyszer komolyan de szamolod elKép Matematikusnak akartak adniKép En dec.14-re vagyok kiirva, azaz negy nap van koztunk de a te szamitasok szerint egy het negy nap. Szamold meg ujraKép De en mar lefokoztalakKép
Amugy Hami miatt mar nem vagyok kiakadva, ilyen amilyen.
Jo, hogy Regi mar jol van.

Pusz:
Mese
29+5
Mese
 


Mese,

Én már megmondom őszintén, hogy fogalmam nincs, hogy hol tartok, soha nem is számoltam, mármint úgy, hogy visszaszámolva, amit a doki mondd, azt mondom Kép
De akkor még szarabbul érzem magam, mert ha még egy héttel kevesebb lennék, akkor meg végképp óriás a gyerek, és úgyse hordom ki dec 10-ig Kép Úgyhogy inkább hallgatok doki bára Kép Már az uh gépre se, mert aszerint már csak másfél hónapom lenne...azt meg még talán nem kéne Kép

Visszatérve doki bácsi rossz napjára, nem lehet, hogy a cégetek által van meghatározva sok minden egy szerződésben, és sok mindenben meg van kötve a keze? Ezt most konkrétan a kiirásra gondoltam, mert nyilván a cégnek nem érdeke, hogy te elmenjél minél előbb. Na, persze ez se ok arra, hogy ne legyen kedves veletek, csak lehet, hogy ilyesmi van a háttérben...mármint, hogy céges előitélet...Hú, de zagyva vagyok Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Szia KriszKép

Hat a cegemnek sem hianyzik hogy egesz nap csak telefonaljak meg netezzek meg unatkozzak, mert jovo hettol munkam sem lenne. Csak az elso honap tappenzt fizetik ok a tobbit a TB. Szoval nekik sem jo.
Amugy nekem is a doki ba mondta tegnap hogy dec. 14 es 29+5Kép Es megszamoltam, dec 10-ig egy nap hijan 10 het vanKép Nekem meg 10het +harom napom vanKép Es ez biztos, ketszer is megszamoltam. Dec. 10 az dec.10Kép
Regi most milyen idos? Kivi vagyok, hogy mennyi idos kortol lehet vinni. Azert harom evet szerintem nem lennek itthon. Mar csak anyagilag sem birnank. Es nem tudom, egyebkent hogy. Neha eyg kicsit meg vagyok ijedbe, hogy olyan egyedul leszek. Sok baratom van, innen benntrol telefonalgatok, mailezgetek, meg delutan talalkozgatunk is ott meg nem nagyon ismerek senkit. Ti hogy eltetek meg az otthonmaradast?
Persze nagyon varom is a babat, de neha ijeszto, hogy anya leszek.

Amugy Hami nem csak velem bunko, hanem a tobbi kolleganom is panaszkodott raKép

Pusz
Mese+Anna

Jaj Krisz, amugy nevekbe nekem a Mate tetszik a legjobban, mar ha volt ilyenKép Most ugy emlekszem hogy igen. Megvan mar a dontes?
Mese
 


Mese,

Igen, Máté lesz Kép Ez már fix Kép

Én már nem számolgatom, hogy mennyi előre-hátra, úgyis akkor jön, amikor akar Kép

Páromnak is meséltem, hogy milyen volt veled Hami, és teljesen ledöbbent...Nem találok magyarázatot rá, hogy miért volt ilyen Kép De mindegy, majd csak magamhoz térek Kép

Regi augusztusban volt 2,5 éves, és minicsopiba jár. Amúgy oviba csak 3 éves kor betöltése után mehetne, de ahol van mini, oda már lehet menni ettől a kortól. De még igy is ő az egyik legkisebb egy kislánnyal Kép
A teljes 3 évet én se birnám -mármint egy gyerekkel-, mert mostanra már ő is nagyon megérett rá. Az utóbbi időben már abszolút nem voltam partner neki semmiben, csak a gyerekek. Úgyhogy -bár soha nem lehet tudni a jövőt-, de már most elhatároztam, hogy öcsivel is max ennyit vagyok hajlandó itthon tölteni!
Anyagilag tényleg úgy "éri" meg, ha két éves kor körül jön a következő, mint nálunk, mert akkor a gyes helyett kapom a táppénzt. (ami nálunk 100% fizu) Kép Amúgy, ha nem akartunk volna tesót, én is két éves korában beadtam volna. És nem csak azért, mert "éhen halunk", hanem, mert az a gyes tényleg könyöradomány...jó, tudom, más országban jó ha 3 hónapig támogatják a kismamákat, de ez van, elégedetlenség Kép
Baráti köröd meg homlokegyenest más lesz, hidd el! Vagyis bővül...meg sajna kopik is Kép Azok a barinőim, akik "csak úgy voltak", már nincsenek, mivel már úgymond gyerekkel nem voltam partner nekik. Az igaziak megmaradtak és imádják Regit Kép Na, és ugye jönnek a sétálás, játszózás, orvosi rendelésre járás, netezés stb. dolgokból adódó barátnők Kép Ami nagyon jó, úgyhogy nem leszel egyedül ne aggódj! Kép Persze, minden új helyzet kicsit furcsa, de mint mindent, ezt is meg lehet szokni! (de bölcs vagyok...Kép)
Az igaz, hogy kell egy jó pár hónap, mire belerázódik az ember, és "társakra" akad, de most már azt kell hogy mondjam, elég sivár volt az életem, amig "csak" dolgoztam. Lehet, hogy most elképzelhetetlen, de szinesebb lett jóval az életem, mondhatni minden nap új dolgokat hoz. (és hozzáteszem, nem volt uncsi a munkahelyemen se, sőt szerettem nagyon!) Eleinte sokat jártam be, mert én is úgy gondoltam, hogy félig-meddig hazamegyek, de most már -Hanzikán keresztül informálódva- hiányolnak, hogy miért nem járok már be? Kép
Na, azért szeretem őket is Kép

Húúú, de hosszú és bonyi voltam....bocsesz...Kép

Kriszta
aki már nem tudja, hány hetes Kép Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Mese,
Először is, elég döbbenetes volt, amit írtál doktor úr viselkedéséről. Bár én egyszer találkoztam vele, de kedvesnek tűnt. Viszont nálam is volt, hogy váltani akartam, mert furcsa volt a doki, majdnem bunkó, de aztán kikupálódott és így maradtam Kép Most meg nagyon rendes hozzám (a SOTE I-re járok). Bár a táppénz nekem is herce-hurca volt. Először is, az ez évi szabit mind ki kellett venni (nekem majdnem másfél hét volt), utána vettek csak táppénzbe - ez a hét hétfőtől. Az orvostól kaptam igazolást, de a körzeti vett fel, bár előtte elküldött a helyi terhesgondozóba. Ott meg persze azt mondták, hogy ez inkább már a körzeti dolga.. szóval! Szerintem nyugodtan menj vissza a Hamihoz és beszélj vele... ki tudja, hogy mi történt vele akkor, aznap. Vagy a céggel hogyan is áll... (megjegyzem, talán ezért is jobb, ha az ember maga választ orvost, és nem a cége. Mert így esetleg a cég miatt is neki lehetnek a dokival gondjai...).

Nildikó,
Bátor vagy, ha még 3 hetet bevállalsz. Én már most 34 hetesen meghallnék bent - már itthon is nehezen bírom, de lehet, hogy én vagyok gyenge. Ma is hulla fáradt lettem egy kis sütisütéstől. És már 2-3 hete nem dolgozom (hivatalosan, bár be-bejárok még néhanapján).

Kriszta,
Máték előre Kép Kép Kép És igenis hiányolnak, mert kérdezgetik, hogy mi van veled! Főleg a lányok, meg Zsolt és aki ismer Kép Remélem, hogy Regivel rendben hazaértetek kedden. Én 3-ig voltam végül bent, de minden papírom elintéztem, és most már nem "kötelező" bemenni, csak ha akarok Kép
Baráti körre én is kíváncsi leszek, hisz nekem többségében a cégtől voltak barátaim - ami nem csoda, hisz ugyebár a legjobb barátnőm is ott dolgozott :D De legalább te nem laksz messze és együtt is mehetünk majd sétálni Kép Kép Kép

Szirom,
Mi zújs? Fejlemények?????

Hanzika
34+4

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Fogtunk egy halom halat, 3,5 kg keszeggel meg kárásszal jöttünk haza a tórólKép Szülés előtt már úgysem horgászom többetKép

Mese! Nagyon rossz az ilyet hallani, nekem ezt olyan nehéz elképzelni! Persze hiszek neked, de velem tényleg nem ilyen. Szerintem beszéld meg vele. Mellesleg nekem is azt mondta, hogy a terhesség nem betegség, de adott ajánlást, amikor tisztáztuk a munkaidőmet. Nem lehet, hogy nem ugrott be neki, hogy te Dunaújvárosból jársz fel Pestre dolgozni? A baba súlyán pedig ahogyan most gondolkodtam, nekem sem mondta még ilyenkor. Én a 3D-ről tudtam, vele néhány hete néztük meg először az uh-n, de kihangsúlyozta, hogy nem pontos.

Kérdezted, hogyan éltem meg az itthonlétet. Én itthon akarom tölteni a 3 évet, fél éve már nem dolgozom legalább, és baromira élvezem. Én mondjuk végighajtottam olyan 10 évet a magyar médiában, egyszerre több munkahely, éjszakázások, utazások, furkálódások stb., ebben eléggé ki lehet merülni. Nekem legalábbis tököm tele lett.

A számitgatásba pedig én is beszálltam, Kriszta, jelentem, Mesének van igaza! Nekem van korongom valamelyik újságból, és ha dec 10.-re vagy kiirva, akkor a korong szerint te okt. 2-án 30+2 vagy Mese a dec 14.-gyel 29+5Kép

Én pedig már 39+4 vagyok, de se fájás, se semmi. Kriszta, szerinted ha vasárnap megkinoz a doki bá, akkor meg is szülünk? Nálad igy volt, nem?Kép

szirom
39+4

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Mese!

Ez szörnyű,a mit írtál!

Igaz, én is magánrendlésre jártam az én dokimhoz, de régebben évekig az SZTK-ba és emmi s esemmi különbséget nem láttama kettő között. Táppénzre meg elő szóra kiírt, sőt már az elején mondta hogy ha úgy érzem fáradt vagyok, nem bíroma munkát szóljak, mert nem kell megvárni hogy tényleg baj legyen, jobb megelőzni. Szóval ez felháborító. Elhiszem hogy kivagyKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Nildikó!

A pléd huaztba dologgal még egy baj van, azon kívül hoyg lerúgja, hogy a huzatban lecsúszik a plédKép Szóval annál már az őszi takaró is jobb. egyébként kenguru goldost megnéztem 74*100 cm, na ez a most 1 évesemt éppenhogycsak betakarja, tehát ha meg se mozdul akkor jó neki. A gyerekpaplan az újszölöttön tényleg nagynak tűntKép, d emibvel nem mozdult, nem volt gond, most nekem nem tűnik nagynak a lányomon szélességben kell ennyi, hosszában talán lehetne rövidebb, d ehát nem zavaró mert ha felgyűrődik az ágy végében az nem gond. Mi nem tudunk fűteni távfűtés van, úgyhogy a hőfok adott. Amúgy nem ajánlják a anyg meleget csecsemők szobájában a szakemberek.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Mese!

egyébként súlybecslés nekem is csak 4D Uh-on volt, én a atáppémzes hozzááálásáán akadtam nki. te tudod hogy bírsz e dolgozni vagy ne, hogy mit érzel, akkor az orvosodnak kuty akötelessége hogy támogasson. Én azon is nagyon ki szokatm akadni mikor egy orvosról mondják hogy nagyon jó, nagyon ajánlják, de nem szereti a szülés közben e hisztit. Na nehogy már ő megmondja hogy kiabálhatoke vagy sem, meg hogy tényleg annyira fáj vagy sem, főleg hogy alegtöbb férfi és halvány lila elképzelése sincsróla. szerencsére az én dokim jól tűrte, pedig én bizony hisztiztem kiscitKépKépKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Szirom,
CSak a harmadik kinzás után szültem Kép De tény, hogy valamennyire tágitja a méhszájat, nyilván!

Hanzi,
Tudom, hogy hiányolnak, hát lehet engem nem szeretni? Kép Kép Kép
Igen, épségben hazaértünk, bár Regit már szinte vonszoltam hazáig Kép

Ja, a számolás...én már csak azértis csak a doki bának hiszek Kép Már azért, mert a mensi és a korong alapján, dec 8 lenne a dátum, de én már akkor maradok az eredeti 10-nél Kép Ha meg ahhoz képest ennyi v. annyi, már olyan mindegy, mint mondtam, ez még foglalkoztatott az első terhességnél, de hamar rá kellett jönnöm, hogy ez a babót marhára nem érdekli Kép Kép Jön, amikor jön Kép De igy még jobban fosnék, úgyhogy bele se gondolok, mert ha még csak most 30 hetes, akkor mit kezdek majd egy kb 4,5 kg-s gyerekkel?? Vagy egy koraszülöttel? Kép Kép

Amúgy doki bácsinak pedig tegnap egész jó napja volt, legalábbis randiztak a párommal business ügyben, és tök jó kedve volt, úgyhogy már csak azért se értem továbbra sem, hogy mi lelte Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

Félve bevallom hogy ma voltam Újpesten egyedül, Emmának szülinapi ajándékot evnni, d e nem tudtama telcsi számod, hogy beugorjak ruhát nézni. otthon lettél volna?Kép

Ha doki bácsinak nem volt rossz anapja akkor tényleg elég szomorú, mert ezek szerint csak Mesével viselkedett így és ez nem szépKép Nekem az én dokimmal egyszer volt csak rossz érzésem, mikro megkérdeztem hogy csináltat e nekem toxoplazma viszgálatot, merthogy sok állatom van, és akkor kicsit felháborodva mondta hogy tök felesleges viszgálat és hoyg miylen divat eltt, na ez az egy nem estt jól tőle, szóval ilyenke előfordulnak mindn dokinál, mert hát emberek, d eazérta táppénz javaslatot megtagadni egy vidékről ingázó kismamának az durva.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó,

Mikorra is esett az a vásárlás? Kép Kép Egyébként csak kb egytől háromig voltam itthon, na meg öt után Kép Délelőtt ügyintéztem...
Mikor van pontosan Emma szülinapja? És mit vettél neki? Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

akkor megnyugodtamKép Olyan 12 körül voltam ott, bár lehet hogy még 1-kor is, d evegyük úgy hogy nemKép

október 10-én születet. kap egy lego dupló vonatot meg egy mini kosárlabda palánkort meg egy mini foci kaput, két mini labdával (imádja a labdátKép) anyukámtól meg egy babát ami egy játék baby taxin ül.

Sajnso rossz szokásom hogy moindent jó hamar megveszek neki, így már van itthon mindne ami tipikus szülinapi ajándák, pl hintam tricikli, egy halom formaegyeztető, szóval ezek lettek kinevezve szülinapinak de mindne hónapban kap valamit a kis drágámKépKépKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!

Na jó, bár azért ha jól visszagondolok, mintha már délben itthon lettem volna Kép Kép És hol vetted meg mindezt? Kép
Amúgy nálunk ugyanez megy, mindent megveszek, ami tetszik, meg tetszene neki, aztán úgyse birom ki, hogy a bizonyos ünnepig ne adjam oda Kép És utána szitkozódom, mert van ami 2 napnál tovább nem is érdekli Kép Kép
Most nála az orvososdi, meg a vásárlásos játék megy, na meg a babázás...Kép Tegnap összeraktuk a babakocsit, azóta nem lehet összecsukni, mert ő már abban tologatja a babáit (igaz, hogy van két játék babakocsi is....)
Nektek nincs véletlenül Graco hintátok? Úgy szeretnék egy olyat öcsinek majd, de újonan olyan drága Kép
Visszatérve a szülinaphoz, milyen torta lesz? Kép

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Kriszta!

Nekünk ABC designe van, rugós hinta. te milyen hintára gondolsz? Ami már babakorában ringatja?
Én is mindnet össze vissza vásárolok, ami nekem tetszik, Emmának meg vagy bejön vagy nem, aztán megfogadom hogy nem veszek ennyi mindnet, aztán folytatódik mindne továbbKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó,

Úgy látszik ez már csak ilyen anyai "szokás" marad Kép

A hinta az olyan, hogy egy rendes állvány, mint pl. egy babatornáztató, csak hinta lóg rajta. (nyilván a váz nagyobb, mint egy tornáztatóé..Kép)

Kriszta

Kriszta
krisztocs
 
 


Aha, akkor amire gondoltam, vagy mégsem? Aza mi elektromos és hintáztatja ababát? nekünk olyan helytt egy sima ringató volt, ami olyna mint az a váz nélkül, és lábbal ringattuk, Emma kb fél éves koráig csak gí aludt el nappalKép ha tudtuk volna előr emegveszzük az elektromostKép
De tényleg baromi drága. egyébként a rugós hintánkat is kb 1 hónapig használta, kész haszon volt megvenni 10 e-értKép De nem akarom eladni, hátha mégis lezs tesó és ő is hazsnálja 1 hónapigKépKépKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok lanyoKKép

Szoval kosz az egyutterzest. Az nekem is rosszul esett, hogy Kriszekkel meg rendes volt. Hat ugy tunik, a businesstol jo kedve lesz, csak a munkajatol nem. Amugy ez nem csak az en eszrevetelem volt, hanem a parom is ki volt akadva, pedig o teljesen racionalis, a tulerzekenykedeseimet mindig helyreteszi. De elhataroztam, hogy hetfon felhivom es megbeszelem vele. Addig meg nem ragom magam rajta tovabb.

Babatakaroban most mar remenykedem, hogy kapunk valakitol, es akkor megoldodik a dilemmam, hogy milyet vegyekKépKép

Mano
Boldog szulinapot Emmanak.

Krisz,
Kosz a nyugtatast, most mar kevesbe aggodomKép

Jo het veget mindenkinek
Pusz
Mese
Mese
 


Sziasztok!

Manó,
Igen, arra az elektromosra gondoltam...hát nincs kizárva, hogy akkor beruzázunk egy újra, mert megérné még igy is. Legalábbis Regi is imádta, ha ringattuk, bár őt még csak a hordozójában Kép De elég fárasztó egy meló Kép

Mese,
Örülök, hogy megnyugodtál Kép Feltéve, hogy tényleg Kép
Doki bácsival én nem taliztam akkor, csak a párom, szóval csak az ő elmondása alapján tudom mondani, milyen volt még kb egy órakor Kép De szerintem is jól teszed, hogy tisztázod a helyzetet! Kép

Szirom,
Még egyben? Kép

Kriszta
31+5

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!

Kriszta, egyben, egyben, és nincs is semmi jele, hogy szét akarnánk válniKép Azért kiváncsi leszek, mi lesz ennek a vége, pedig már a hét elején úgy éreztem, hogy nem úszom meg sokáig... Most viszont egyáltalán nincs olyan érzésem, hogy szülnénk néhány napon belül. Pedig muszáj leszKép
Nekem azokkal a kis hintákkal kapcsolatban mindig az az érzésem, hogy bármikor fölborulhatnak. Biztos hülyeségKép

Mese! Annyit gondolkodtam, mi a fene lehetett, az is eszembe jutott, hátha szült valamelyik kismamája és rohant vagy akármi. De tényleg nem értemKép Azt végül nem irtad, hogy tisztáztátok-e, hogy ingázol.

Manó! Tiszta közel lesz a mi Vizipókunk szülinapja EmmáéhozKép Amúgy szerintem mi is hasonlóak leszünk, hogy mindent megveszünk majd neki. A párom különösen olyan, hogy ha valami tetszik, azonnal be vele a kosárbaKép Mondjuk én is, csak én magammal szemben vagyok egy kicsit visszafogottabb.

Gyerekek, Marycus-szal mi van, eltűnt?

szirom
39+5

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Igen, közel lesz! Sőt, még lehet 1 napon isKépKépKép
Remélem azért te egy nyugisabb mérleget fogsz ki mint mi, Emma nagyon kiborító természet egyenlőre, pedihg én egy nyugodt kiegyensúlyozott mérlegre számítottam, aki mindíg mosolyogKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!

A párom is mérleg, ő a nyugalom és az izgágaság furcsa keveréke. De szerintem összességében nem rossz jegy, a mérlegek általában jó emberekKép Ezt vedd biztatásnakKép

szirom
39+6

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Szirom,
Te még egyben Kép Holnap lesz a vízszemle, mi? Remélem, hogy minden rendben lesz.

Én ma elég vacakul voltam. Hajnali fél ötkor fájdogálni kezdett a hasam és egész nap így ment. De nem lehetett időhöz kötni, nem volt rendszeres. Lehet, hogy tegnap teleettem magam, az volt a gond? /: Úgyhogy ma semmi érdemlegeset nem csináltam, főztem max, de egyszerűt, meg mostam, de hát az sem volt sok. Meg persze pihentem, aludtam. Nektek lányok volt ilyen a 35. hét környékén már???

Mérleg nem rossz jegy. Bár tényleg elég izgága és változékony. Nekem a gyermekkori barátnőm volt mérleg Kép

Jövő hét meg elég zsufis lesz. Hétfőn jön a festő, úgy néz ki, az előszoba-fürdő-konyha rendberakására, aztán kedden fogorvos, szerda CTG, csütörtökre tán meglesz a vitrines szekrény, amit még júliusban (!) törtünk össze és azóta ígérgeti a gyártó. Pénteken meg Krisztocs papája hozza tán a gyerekbútorokat Kép Köszi Kriszta még egyszer! Szombaton meg - ha nem akkor hozza mégis - kimegyünk a cicakiállításra, ha jól leszek. De legalább tényleg minden meglesz és lehet berendezni, bepakolni, összecsomagolni mindent utána való héten Kép

No, megyek szundikálni.

Pusszancs
Hanzika
34+6

Kép
hanzika
 
 


Szirom!

Köszi, annak veszemKép Atz én férjem skorpió, hááát, azért örülök hogy Emmával nem csúsztam át a skorpióbaKép
Lányok, ma szupi napunk volt, egész délutána férjemnél voltunk kint a Hungaroringen, Emma annyira élvezte, d ekomolyan, végig jókedvű volt, nagyokat sétált, mindnekire mosolygoot, jókat ha,izotta hidegtálakból, táncolt az Irígy H. M koncerten stb stb.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Manó! Azt én is tudtam, hogy program volt ma a Hungaroringen, merthogy itt lakik a szigeten a biztonsági főnökKép De hogy jó volt, azt tőled tudomKép Emma nem félt a kocsik zajától?

Hanzika! Nekem is volt ilyen időnként, de sosem voltak erős görcsök, legfeljebb olyan gyenge menzeszszerűek. Ennek utólag úgy tűnt, hogy székrekedés is lehetett az oka. Te nem nyűglődsz ezzel? Attól tud fájni az ember pocija.

Lányok, holnap reggel fél 8-ra megyünk kukucskára a kórházba, kicsit izgulokKép Igy most picit még borozgatok is - na jó, csak fél pohárKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

Én direkt kijártam a terhesség alatt aversenyektr, merthogy a férjem egy autóversenyzőnél dolgozik, így tudtam hogy később is ki fogunk járni, és úgy hallottam hogy azok a zajok amiket a baba megszoki a pocakban azoktól nem fog félni, és úgy néz ki bejött, mert egyáltalán nem zavarta mikro pl mi a boxban voltunk és az autók mentek el a boxutcában. Ha meg akkor hang volt (főleg formamautó beindításnál) hogy az én fülemnek is roszsz volt akkor befogatma fülétKép Az hoyg jó volt e az emberre válogatja, van akit nem hat meg egy ilyne verseny, én nagyon szertem a hangulatát, az egészet, elmolyolok ott a csapat körülKép De pl ma kijött az egyik kollégám a családjával és kb fél óra után leléptek mert a kamasz gyerekei unatkoztak, egyáltalán nem érdekelték őket a kocsik.
Kukucska? Lehet hogy azt hiszed ti kukucskáltok és közben a bab fog kikukucskálni?Kép


manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kedves Emese !
Nehezen találtam meg ezt a helyet a neten, mindig a „webdoki.hu” alatt kerestem, de soha nem találtam.
Egy betegem hivta fel a figyelmem, hogy igeny kemény szavakkal illetett egy másik betegem az interneten, tőle tudom a pontos helyet, melyet felkeresve valóban döbbenten állok a nagyrészt hamis vádak előtt. Mivel a vádaskodás nagy nyilvánosság előtt történt, a becsületsértés fogalmát kimeritve, kénytelen vagyok ugyanitt válaszolni és a tényeket leírni.
Először lássuk röviden a körülményeket: Minden nap reggel 7-től este 7-ig dolgozom, átlagosan napi 40-50 beteget látok el. Ehhez jönnek még a szabadidőmben, éjjel, hétvégeken, ünnepeken a szülések, ill. a kórházban fekvő betegeim naponkénti meglátogatása és minden második szombaton 24 órás kórházi ügyelet. Szerdai napokon, amikor a Medicoverben délutános vagyok, van egy szabad délelőttöm, ekkor is a kórházban dolgozom ingyen, fizetség nélkül. Mindezt azért, hogy a betegeim ott továbbra is elláthassam. A saját betegeim egy órán belül el tudnám látni, de nem megyek uszodába, szaunába stb., hanem segítek az UH-ban, asszisztálok műtéteknél, vért adok stb, stb. 6 órán át. 2 órától rendelek a Medicoverben. Ezeket nem panaszként, csak tényként említem.Az elmúlt szerdán, amikor Ön is ott volt,szintén ez történt. Munka előtt (!) fél 2-kor volt ott a Kriszti férje, aki egy méregdrága UH készülék megvásárlásához adott hasznos tanácsokat, ötleteket.("biznisz" ?)
A du-i rendelésem előjegyzése „dugig” volt. A beirt betegeken kívül 9, azaz kilenc további beteg jött különböző bajokkal. Egyiket sem küldtem el – lett volna rá lehetőségem - hanem az összeset „besuvasztottam” valahogyan, hogy senkinek se kelljen várnia panaszaival egy napot sem. Ez úgy tudtam kivitelezni, hogy a 2 terhes dupla idejét - igy az önét is 20 percre csökkentettem, az egyéb betegek idejét, ha lehetett 10 percra redukáltam, 2 beteg ellátását igy is csak legközelebbi szabad időbe, keddre fogom tudni beadminisztrálni.
Ezek voltak a körülmények, ha kissé hosszasan is.
Most érkezett Ön, akinek a 30. hét kürül egy UH és terhesrendelés volt esedékes. Az UH az emlitett 20 percből minimum 15-t elvett. Bár UH-s szakorvos végezte a vizsgálatot engem is érdekelt, hogy mi van a terhesem magzatával. Ha emlékszik rá, kb. 10 percig ott voltam és megnéztem a vizsgálatát, ahol minden rendben találtatott. Ezután mentünk együtt át a rendelőmbe, ahol megtörtént a kötelező vérnyomás-, és súlymérés, az esetleges panaszok megbeszélése, melyre azt mondta, hogy nincs semmi panasza- ezt a terheskönyvébe be is írtam. Ez után állt elő azzal az igénnyel, hogy táppénzre szeretne menni.
Itt meggint meg kell egy percre állni: Táppénzre vételi joga a háziorvosnak, ill. a szakrendelő szakorvosának van. Sajnos a TB ezt a jogot a magán intézményeknek nem adja meg. Tehát táppénzre a háziorvos veheti betegség miatt. Ez a betegség lehet belgyógyászati, ezt saját maga bírálja el, de lehet fogászati, gégészeti, sebészeti és pl. terhességel kapcsolatos betegség is, melyet az illető szakorvos javaslata alapján tesz meg.
Nos mint az előbb említettem, az Ön terheskönyvébe bekerült a „panaszmentes” jelzés, ezek után várta volna el, hogy írjak egy olyan tartalmú javasatot, hogy Ön beteg és vegyék táppénzre. Mivel ez nem felelt meg a valóságnak, hazugságot kellett volna írnom. (Nem pedig azért, mert „megerőltető lett volna”, ahogyan Ön emlitette.) Ön viszont éppen köhögött, valószínűleg enyhe náthája volt, azt javasoltam, hogy ezzel a háziorvosa saját hatáskörében felveheti és majd utána kitalálok valamit a további meghosszabbitásához! Ezt nem tagadhatja!Igy a kérésének kiviteléhez megadtam a járható utat.
Természetesen teljesen érthető az az indok is, hogy a terhesség utólsó harmadában a vidékről munkába utazás nem a legszerencsésebb dolog. (Ezt a háziorvos saját hatáskörben szintén elbírálhatja, nem kell hozzá más szakorvossal takaróznia !)
Megjegyzem éppen Ön volt az, aki pár héttel ezelőtt Szardínián (?), Korzikán(?) volt egy hosszabb hátizsákos-bakancsos hegyi túrázáson, már jó félidős terhesen, amit a kikért véleményem ellenére tettek meg !
Még egy apró tény, ami az Ön UH-s vizsgálata elején történt. Még jött egy soron kivüli beteg aki csak gyógyszert kért, de egyúttal pár szót szeretett volna váltani velem. Jó, mondtam, gyorsan jöjjön be, ekkor az ajtóban a mobilja megszólalt és ahelyett, hogy beleszólt volna, hogy nem tud beszélni, mert orvosnál van, elkezdett az ajtóban telefonálgatni. Közben megírtam a receptjét, de még mindig nem felyezte be, jól felbosszantva felálltam és a kezébe nyomva a receptet mentem be Önhöz.Várom érte a következő panaszos levelet !
Ezek után az Ön érvei:
-
Dr Hammersberg Elemér
 


Huh, na erre nem számítottamKép Sziasztok!

Én személy szerint nem vagyok érintett a a következő dolgok jutottak eszembe:
1. Mindkét oldalnak igaza van. A mesének azért, mert ő semmi mást nem csinált, mint elmesélte nekünk, a barátnőinke (bár csak netes barátnők), hogy ő hogy érzett, milyen vélt vagy valós sérelem érte. leht hogy kicsit túlzásba esve, kicsit túl érzékenyen reagálva, de hát mindínnian csinálunk ilyet baráti társaságban, valljuk be. Az már egy más dolog, hogy sajnos mindíg elfelejtjük, hogy ez itt net, nem pedig a mi személyes levelező listánk, és mások is olvassák. Így iagazt kell adnom a Doktor Úrnak is, hiszen ez az ő szmében nyilvános vádaskodáanak, becsületsértésnejk tűnik, d ehigyje el, hogy Mese ezt CSAk nekünk írta, hogy vígasztaljuk meg, ezsébe sem jutott szerintem hogy más paciensek, leendő paciensek is olvassák. ha ez lett volna a célja akkor van erre alkalmas oldal is a neten, oda írta volna be.
2. Épp a fentiekért nagyon nagyon sajnálom hogy így alakult, sajos én is jártam már úgy hogy beírtam valamit, és utána töröltettem a szerkesztővel, mert utána jutott cska eszembe hogy bárki olvashatja. Sajnosaz ember hirtelen felindulásában sok olyat mondd (ír), amit később megbán, egy várandós nő meg extra érzékeny, túlérzékeny (még emlékszemKép).
3. A 30. hétben új orvost keresni nem valami jó dolog. Viszont egy ilyen szitu után ugyanahoz járni semKép

Manó

Ui: Ilyenkor én mindíg kicsit megijedek a net-tőlKép Gondoljatok bele, ha ninsc net, akkor mese hétfőn simán megbeszéli a gondjait a Doktor Úrral, aztán megy mindne tovább. Így meg kicsit bonyolultabb lett az ügy, ami valószínűleg nem több egy fáradt orvos és egy túlérzékeny kismama közötti félreértésnélKép

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ja, amikor megláttam a topic címnél hogy ki volt az utolsó író, azt hittem hogy Szirom szűlt és a doktor Úr beírta a hírtKépKépKép de komolyna ez ugrott be, de nem.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Jesszus, hirtelen én is azt hittem, hogy szirom végre megszült, úgyhogy Manó nem voltál vele egyedül Kép
Aztán meg az jutott eszembe, miután láttam, milyen hosszú a hozzászólás, hogy valami baj történt...

Ez tényleg egy nagyon nehéz helyzet mindkét fél részéről, de szerintem ezt már kár elemezgetni Kép Mindenki "emberből" van, ezért teljesen érthető, hogy a doktor úr munkája kimeritő, és ehhez képest, azért mindig (saját tapasztalat) kedves, türelmes, és szán mindenre időt.
Azt, hogy mi történt akkor pontosan, mi úgyse tudjuk meg, ezért nem is itélkezhetünk! De tény, hogy itt azért "szabadabban" beszélünk ezekről a dolgokról. Azért, remélem, sikerül egymás között tisztázni a helyzetet! Kép

Az meg nagyon jó ötlet, hogy kérdéseinkre tudna itt is válaszolni a doktor úr, mert sokszor felmerül kérdés, ami miatt mégse telefonálnánk Kép

Szirom,
Amúgy még egyben??? Kép Kép Mi volt a vizi-kukucskán? Kép

Kriszta
32+0 (???)

Kriszta
krisztocs
 
 


Kedves Doktor Úr!

A célom nem a sárdobálás volt és bevallom, el is felejtettem, hogy Ön is olvassa ezt a rovatot meg jövendő betegek is de szerintem, mivel mind a két fél megszólalhat itt, így nem hiszem, hogy bárki is hátrányos helyzetbe kerülhet.
A tényekhez ragaszkodva szeretnék bár dolgot itt helyreigazítani, amik nem valósak.
Nem gondolom, hogy a doktor Úr ne tudta volna, hogy nála szeretnék szülni, mert még az elején tisztáztuk ezt. Ekkor a doktor Úr mutatott még fényképeket is én már egyeztettem időpontot is a kórházzal, amikor meg tudnánk nézni a párommal és az utolsó alkalommal, amikor ott voltam, a doktor Úr mondta is, hogy ezt is és még több dolgot is meg kell beszélni a következő rendelésen. Amiből nem lett semmi. Lett volna kérdésem, de a rendelésnek úgy lett vége, hogy a doktor Úr felvette a mobiltelefonját és az asszisztensnő mondta, hogy akkor végeztünk. Senki nem is kérdezte, hogy van-e kérdésem, pedig szerintem az embernek első terhességgel van egy rakás. Nekem legalábbis volt, de azóta már megkérdeztem a védőnőmet.
A babanetet én mutattam meg a doktor Úrnak még hónapokkal ezelőtt. Mielőtt itt kikapok rágalmazásért azt is elmondanám, hogy ekkor mondtam, hogy mindenki csak dicséri és ezért választottam őt és ezért szeretnék nála is szülni. És amíg kedves volt Velem, nem volt egy rossz szavam sem sőt. Én megértem, hogy egy doktor is ember de én is az vagyok.
Szerintem a Doktor Úr is és mindenki tudja, hogy rengetegszer veszik az embert táppénzre mondvacsinált okokkal. Ezért nem is akartam hazudni, bár a napi négy-öt óra utazás nem hiszem, hogy a legjobbat tesz egy kismamának. Én nem tudom, hogy vannak a szabályok, de megkérdeztem otthon a terhesgondozóban is és a körzeti orvosnál is és mindkét helyen azt mondták, hogy ők csak szakorvosi javaslatra tudnak táppénzre venni. És más barátnőmtől is ezt hallottam. Viszont mindkettő már egy hónapja javasolta, hogy maradjak otthon, mert ez nem tesz jót és most már engem is nagyon fáraszt. Elnézést, hogy nem hazudtam a rendelésen, de nem tudom, hogy az min változtat. Ha kitalálok egy rakás nem létező tünetet amikről a doktor Úr is tudja, hogy nem igazak, az nem tudom, miért segített volna.
A korzikai elutazásomról írt ismét nem fedi a valóságot. Itt is megírtam, hogy a doktor Úr mondta, hogy mindent lehet csinálni amit úgy érzem, hogy bírok. Úgy mentünk oda, hogy ha a Doktor Úr azt mondja, akkor nem megyünk, bár nagyon szeretnénk. És szerintem itt is ezt írtam annak idején. Azóta ráadásul eltelt másfél hónap, amit akkor bírtam, azt már most nem bírom.
Hogy ki milyen véleménnyel van a doktor Úrról, avval nem szállok vitába és elnézést, hogy ezt itt felhoztam. A célom csak az volt, hogy magam előtt is tisztázzam, hogy csak én vagyok túlérzékeny, vagy tényleg van alapja annak amit láttam. És én azt is elfogadom, ha a doktor Úr csak fáradt volt ezt szerettem volna ma megbeszélni Önnel. Telefonáltam, azt mondták, hogy páciense van és majd visszahív. Ez nem történt meg. Ismét nem tudtam megbeszélni. És ha ez pozitívan zárul azt is leírtam volna ide, mint ahogy tettem eddig is. Azt már nagyon nehezen tudom elfogadni, hogy valótlan dolgokat állít. Lehet, hogy szubjektív voltam, amiért elnézést kérek de úgy érzem, valótlan dolgot nem állítottam.
És nem hiszem, hogy ha orvos lennék, bárkit is elküldenék, hogy ne szüljön nálam. Azt hiszem, hogy az egész nagyjából félreértés volt, amit én próbáltam tisztázni is. Ha jogosnak, ha nem jogosnak érezném, ha valaki nálam szeretne szülni, megbeszélném vele a problémát.Nem hiszem, hogy attól tenném függővé, hogy kedvel-e engem vagy sem, vagy hogy kinek mit mond rólam. De persze, ez a Doktor Úr döntése, mint ahogy ha nem tudtuk volna tisztázni akkor én is más orvost kerestem volna. És jelen helyzetben keresek is.

Tisztelettel
Árgyelán Emese
Mese
 


Sziasztok!

Még mindig egyben, csak hetek óta viccelődik velünk ez a gép, ma pedig eddig a párom foglalta a rendszert. Mindenkit el kell keseritenem, nem történt semmi különösKép Kukucska fájt egy kicsit, de annyira és annyian riogattak vele, hogy tényleg rosszabbra számitottam.

A kialakult helyzethez nekem nagyon nehéz hozzászólnom, mert amint már korábban is irtam, nekem teljesen mások a tapasztalataim, ezért járok a doktor úrhoz, és nem máshoz. Remélem, azért tényleg sikerül tisztázni a helyzetet, mert ami történt, az senkinek sem jó.

Lányok, attól pedig nem kell félnetek, hogy nem tudjátok meg, ha esemény van, igértem, hogy mindenképpen szólokKép Mellesleg naponta tömegek zaklatnak telefonon, illetve sms-ben, anyukám szegény pedig már egy hete itt dekkol, hogy ne legyek egyedül annyit, főleg ne olyankor, ha az ember éjszakás. De most aztán rendben van nálunk a háztartásKép

szirom
4o+1

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Jaaaj, én úgy szeretném, ha békében oldódna meg ez a helyzet a doktor úr és Emese között Kép Kép

Szirom,
Nem fogod elhinni, de tegnap veled álmodtam, hogy megszültél, és voltam bent látogatni Kép Azért már elég súlyos eset vagyok, nem? Kép És minden reggel úgy kelek, hogy rohanok a mobilomat meglesni, hátha vár egy sms Kép Örülök, hogy kukucskát "túlélted" és hogy még nincs semmi gáz! De amúgy azért is riogattalak, hogy a legrosszabbra készülj, ahhoz képest csak jobb lehet Kép Kép Kép Amúgy nyitva van már valamennyire a méhszáj?

Természetesen most is rámjött, ami Regivel a vége felé, hogy totál nekiesek a lakásnak, és kipucolom Kép Főleg, hogy kari előtt most sok energiám nem lesz rá...Sőt...semmi Kép

Csajok, akik eltűntetek (mindenki vegye magára), hol vagytok?? Kép

Viszont én meg két napja úgy keményedek, mint a huzat, tegnap annyira, hogy már majdnem sirtam Kép De remélem, ez annak tudható be, hogy pár napig MagneB6 nélkül éltem, mert elfogyott.

Szirom (megint...),
És mikor küldesz sms-t, mikor bemész, vagy mikor kijön a baba? Kép Juj, én úúúgy izgulok Kép

Kriszta
már nem is irom....Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Visszanézve a hozzászólásomat, néha kicsit túlzásba viszem a vigyorgást Kép

Kriszta
krisztocs
 
 


Sziasztok!
Én nem vesztem el.
Eddig számomra is olyannak tűnt ez az oldal, mint mikor barátnők beszélgetnek. Ez a reakció döbbentett rá, meg kell gondolnunk, kiről és mit írunk ezeken az oldalakon. De az is igaz, hogy én is olvastam már a neten az orvosomról negatív kritikát, de még soha nem jutott eszembe, hogy erre felhívjam az ő figyelmét is.
Én változatlanul megbízom benne.

S egyetértek abban Mesével, hogy azért, mert mondjuk egy hónappal ezelőtt (vagy korábban) vállalt valamit, azt most is megtenné. Augusztus elején még én is végigültem egy kb. 700 km-es utat, de most már egyáltalán nem vállalkoznék rá. Sőt.

Már nekem sincs sok kedvem és energiám dolgozni, kezd nehezemre esni a sok ülés is. Vagy éppen sokat feszül a pocim. (Hétvégén valahogy ez nem szokott olyan jellemző lenni.) Inkább szolidaritásból tartok ki a hónap végéig, hogy amit még megígértem, be is fejezzem. No meg hogy nyugodt szívvel hagyjak magam után mindent.

Az álomról jut eszembe. Álmomban már szoptattam a csemetémet. De érdekes volt, mert az első szoptatás volt, de már beszélt hozzám. a következő nap álmában pedig fürdettem. De ebben is volt valami furcsa.

Nildikó
31+6
nildikoka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: