Új privát üzeneted érkezett!

Móni
Én is pont így vagyok vele. Főleg azóta, hogy februárban volt egy elég durva allergiás reakcióm az aszpirinre - kórházzal a végén. Most már eleve egy csomó gyógyszert nem szedhetek, de félek azoktól is, amiket elvileg igen. Szóval egyetértek azzal, amit írtál.
Regi
Pár éve próbáltam a homeopátiás allergia szerek valamelyikét - órákig faggatott előtte egy orvos és úgy írta fel - de semmi hatása nem volt :o(
V.
vantal
 
 


Kedves Doktor Úr és Lányok!

Valahogy úgy vagyok, mint Zsora, rendszeresen olvasom a topicot, de hozzá még nem szóltam.
A szülés közeledtével egy kérdés foglalkoztat igazán:

* Van-e lehetőség valamilyen fájdalom csillapító eljárás igénybevételére a Jahn Ferenc kórházban?

Már kétszer szültem természetes módon és teljesen biztos vagyok benne, hogy többet nem szeretném átélni azokat a fájdalmakat...

Előre is köszönöm a válaszokat!

Pajki
pajki
 
 


Sziasztok!

Monik !
Nekem is volt enterococcus faecalis fertőzésem a terhességem alatt kétszer is, egyszer a 20. hét környékén egyszer pedig a végefelé 30 egynéhányhetesen. (nálam volt hasmenéses fertőzés is). Nekem a hüvelyváladékból tenyésztették ki. Akkor a háziorvosom és a nőgyógyászom is azt mondta, hogy a babát nem "bántja". Kaptam hüvelykúpot (ha jól emlékszem Canestent) és egy antibiotikumkúrát szájon át.
Csak azért írtam ezt, hogy nyugodj meg Kép, valszeg nem fog ártani a babának. Szépen kikezelnek és minden rendben lesz. Remélem igazam lesz Kép!
Üdv, Virág
virga
 
 

 
 

Virág

Azért megnyugtattál, hogy nem bántja a babát.Kép

Ma voltam a háziorvosnál és meglepő módon azt mondta, hogy most erre nem ír fel antibiotikumot, mert ez nem tartozik a húgyúti kórokozók közé, valószínűleg csak szennyeződéssel vagy a nem megfelelő levétel során került a vizeletbe. Holnap megismételjük a vizelettenyésztést és majd meglátjuk. Hát nem tudom, ennek most örüljek-e vagy se.
Kíváncsi lennék a Doktorúr véleményére is.

Móni
Monik
 


Lekéstem az egyik vérvételt (nem tudtam, hogy csak 9-ig van) így mehetek holnap is be a kórházba :o( Mindegy, ez van, legalább az afp-n túl vagyok. A vizsgálatot is halasztottuk, mert kb. 5000-en vártak az UH-ra még a folyosón is - és éppen kezdték egymást ölni a kedves hölgyemények - így inkább javasoltam a dokimnak, hogy ne ma intézzük már...
Viszont a kórházas nővér úgy vett vért, hogy azért oklevelt érdemelne. Én extra félős és érzékeny vagyok, ha tűket szúrkálnak belém, de olyan ügyi volt, hogy tényleg alig éreztem, és extra gyors is. Erzsike ügyes, holnap is hozzá megyek! :o)
V.
vantal
 
 


Rakok fel egy - dupla - bébi képet, hogy legyen valami szín is az oldalon :o)
Ez még előző héten készült (hüvelyi) 4D UH-val, ahol elvileg 15 hetes volt.
(Francba, ma megint hánytam. Mikor múlik már ez el?!)
Kép
vantal
 
 


Vantal

Nagyon édi a kisbabád!Kép
Neked még 15 hetesen is hüvelyi UH-t csináltak? Mi a 13.héten voltunk a Praxisban és hasi UH-on már gyönyörűen látszódott. Nézd meg a profilombanKép

Móni
Monik
 


Hasival indultunk, de ott nem mutatta meg a nemét. Én meg nagyon szerettem volna megtudni. Sokáig nézegette, de nem mert így semmit sem mondani a doki. Aztán azt mondta, hogy egy variáció van még, ha esetleg megnézzük hüvelyin. Mondtam, hogy oké, nézzük. Úgy meg rögtön rávágta, hogy 150%, hogy fiú. Hogy ebben az esetben biztosra be meri vállani. Azért mi inkább 99-re vesszük, az a biztos! :o)

Hol tudom megnézni a profilodat?! Nem is tűnt fel, hogy ezen a fórumon is lehet ilyet :o)
V.
vantal
 
 


Hasival indultunk, de ott nem mutatta meg a nemét. Én meg nagyon szerettem volna megtudni. Sokáig nézegette, de nem mert így semmit sem mondani a doki. Aztán azt mondta, hogy egy variáció van még, ha esetleg megnézzük hüvelyin. Mondtam, hogy oké, nézzük. Úgy meg rögtön rávágta, hogy 150%, hogy fiú. Hogy ebben az esetben biztosra be meri vállani. Azért mi inkább 99-re vesszük, az a biztos! :o)

Hol lehet megnézni a profilod?! Jelszó vagy ilyesmi nem kell hozzá?
V.
vantal
 
 


HARMADSZORRA KÜLDÖM EL, DE ELTŰNIK!!!! VACAK EZ A RENDSZER!!!!!!

Hasival indultunk, de ott nem mutatta meg a nemét. Én meg nagyon szerettem volna megtudni. Sokáig nézegette, de nem mert így semmit sem mondani a doki. Aztán azt mondta, hogy egy variáció van még, ha esetleg megnézzük hüvelyin. Mondtam, hogy oké, nézzük. Úgy meg rögtön rávágta, hogy 150%, hogy fiú. Hogy ebben az esetben biztosra be meri vállani. Azért mi inkább 99-re vesszük, az a biztos! :o)
Hol lehet megnézni a profilodat?
V.
vantal
 
 


Erre most együtt jelenik meg.

Kedves Rendszergazda! Nem kéne esetleg... talán... valamit, ...vagy ilyesmi...?!
V.
vantal
 
 


Sziasztok!

Vantal!
Kattints az illető nevére és máris látni fogod az adatokat Kép.
Én is megyek holnap a kórházba, de nem terhességgel kapcsolatban. Az endoszkópiára megyek eredményért, gondolom azt Te messze elkerülöd Kép. Legszívesebben én is...

Monik!
Örülök ha segítettem Kép.

Üdv, Virág
virga
 
 


Köszönöm Virga! Akkor új kérdés: az endoszkópia az mi az...? :o)
Én elvileg 8.30 körül esem be a laborba. Ha látsz ott egy toporgó vöröst, akkor az én vagyok :o) Utána meg az UH-n leszek fent, ott ücsörgő vöröst kell nézni, kezében egy videokazettával :o) Mondjuk így sem biztos, hogy kapásból felismersz, mert mondták már többen, hogy nem csak én vagyok vörös hajú Kép)

Monik megnéztem a képeket: nagyon komoly! Olyan mint egy kis integető hóemberke. Jó fej! :o)
V.
vantal
 
 


Gyomorsavval hogy álltok?
Én ott tartok, hogy már semmit nem ehetek este. Olyan szinten sok a savam, hogy nagyon! Már az üres kiflitől elönt, és arra is Renint kell szednem. Most is egy kis kiflit ettem, két Reninnel, de rá egy órára is ég a nyelőcsövem. De most mi a fenét csináljak már? Múltkor fél liter tejet is ittam még mellé, de akkor sem volt jobb egy icipicit sem! És ez egyre romlani fog a szülésig, mi? Holnap kifaggatom a dokim, bár nem nagyon reménykedem a segítségben...
V.
vantal
 
 


Monik!
- Ált. nem jelent bajt, vszeg nem is a vizeletben van, bőrön? hüvelyben? (Nem csapolt vizelet volt)
- a tüsszögés nem oly veszélyes. gyógyszeres kezelés előt azt kell mérlegelni, hogy mi a veszélyesebb: a kezelés, vagy ennek elmaradása. Orcsepp pl. egyáltalán nem veszélyes, viszont sokat segít...

Pajki!
nem olvastad elég figyelmesen- természetsen epidurál van, mindíg, az egyetlen hatásos és viszonylag ártalmatlan módszer. beszéld meg a doktoroddal.
gyuri
Szeged
 
 


Vantal!
Endoszkópia a gyomortükrözés, grrr. De még nem arra megyek csak a vérvétel eredményemért. Remélem a tükrözés "gyönyöreit" kihagyhatom az életemből! Én is kb. 8:30 körül érek oda, lent a "jelentkezésnél" még akár láthatlak is akkor Kép. Én egy nagydarab, se nem rövid, se nem hosszú hajú barna vagyok (éppen növesztési stádiumban, borzasztó. Néha majdnem feladom és levágatom).
Üdv, Virág
virga
 
 


Virga!
Az gáz! Én már kétszer lettem oda beutalva, de egyszer sem mentem el. Gyáva vagyok, ez van!
Holnap egy fehér bő lenvászon felső lesz rajtam, meg egy hosszú kék mintás lapszoknya :o) És egy pasi valahol körülöttem, aki előszerettel melegítőben rohangál még 50 fokban is...

Látom megint zajlik az élet a nőklapjás fórumon. Ne foglalkozz vele. Az indexes terhesség 02 fórum ilyen problémás... Ott egyszer jártam, de fél óra után már kitört a botrány, mert olyat mertem írni, hogy attól, hogy valaki anya, még nő marad. Nem konkrét embernek írtam, sőt nem is konkrét témába, de valaki kapásból magára vette és kiborult. Mondjuk képezelem milyen lehet az illető :o)
Én most átmentem konfliktuskerülőbe. Feleseleges belfolyni, csak magadat húzod fel vele.

Na megyek hányni egyet (ma már harmadszor) mert egyszerűen nem bírok a savval. Közben pedig megittam egy pohár tejet is, ami hatott vagy egy fél óráig. De úgy tűnik, hogy ennyi volt...
V.
vantal
 
 


DoktorÚr!

Akkor pl. a tengeri sót tartalmazó Sterimar orrcsepp nyugodtan használható, ugye?

Visszatérve a tüsszögésre, akkor ez a méhszájat befolyásoló hatás mennyire igaz? Kell ettől tartanom?


Móni
Monik
 


És még egy kérdés, mi a helyzet a szemcseppekkel? Használhatók terhesség alatt?

Köszönöm

Móni
Monik
 


Kedves Vantal!
Nagyon édes a kisbabád! Amikor az én kicsikémről elkészült az első 3D-s kép, annyira megnyugodtam, hogy napokon belül alábbhagyott a hányásom és már csak este kínzott! Remélem Veled is megtörténik ez a "csoda"! Mióta a 18 hetes UH-on is megnéztük "Jenőkét" és ott is mindent rendben találtak, teljesen jól vagyok. Csak ne érezném magam ilyen kacsa-bálna szerű állatnak....
Pajki
pajki
 
 


Sziasztok!

Vantal!
Hát, nem futottunk össze Kép. Én kb. 8:10-kor voltam lent a betegfelvételen és 9-kor jöttem el az endoszkópiáról. Tükrözésre kaptam időpontot, szeptember 6., de ha javul az állapotom akkor felmentést kaptam. Remélem úgy lesz Kép!
NLC: én szerintem semmi bántót nem írtam, pláne nem személyeset. A stílusom nem kioktató, lekezelő, vagy bántó szerintem. Vagy igen?
Azt a kis babanetes mondatot sem értem igazán. Nem szabad két (sőt 3) fórumra írni vagy van valami harc a fórumozok között?!? Mert én erről nem tudok Kép.
Üdv, Virág
virga
 
 


Ja, elolvastam az Indexre írtakat, én semmi bántót nem találtam benne. Egyetértek Veled, hogy a terhesség alatt és a szülés után is nő a nő, csak esetleg megváltoznak kicsit a dolgok. Én pl. a terhességem előtt 3 hetente jártam manikűröshöz, pedikűröshöz, kozmetikushoz, fodrászhoz (és még csak a közelében sem voltam a pláza-cicáknak, sőt...). Most viszont bevallom, hogy kevesebb időm (és pénzem Kép)van magamra, de arra figyelek, hogy az utcán ne kinyúlt melegítőben, pecsétes, szakadt pólóban, zsíros hajjal járkáljak (mert sajnos sok ilyet látok nemcsak az utcán, de orvosi rendelőkben is), hanem igenis vegyek fel valami "normális" ruhát, mindig mossam meg a hajam, ne legyen szőrős a lábam, stb. stb. Nálam ez az alap Kép.
Üdv, Virág
virga
 
 


Kedves Doktor Úr!
Az én orvosom nem a Jahn Ferencben dolgozik, a védőnőm jónéhány hónapja felmondott, azóta nem nagyon tudom kihez fordulhatnék helyi információkért. Tegnap bent voltam a kórházban, de sem a fájdalomcsillapításról, sem a szülésre felkészítő kórházi tanfolyamról nem tudtam meg túl sokat. Végső tanácstalanságomban a doktor urat kerestem, de azt mondták szabin van. Hát ezért próbáltam a fórumon keresztül kérdezni... A saját orvosom nem adott egyértelmű választ a fájdalomcsillapítással kapcsolatos kérdéseimre: Úgy gondolom...., Lehet, hogy...., Addigra majd pontosan kiderül.... kezdetű mondatokkal ködösített.
Nekem ez annnyira fontos, hogy orvost és kórházat is hajlandó vagyok váltani az ügy érdekében!
Pajki
pajki
 
 


DoktorÚr!!!

Most beszéltem az orvosommal, és kiderült, hogy Streptococcus tenyészett ki a hüvelyváladékomban, erre Dalacin C-t írt fel. (300mg-osat, napi 4*1). A papírján viszont az áll, hogy csak elkerülhetetlen esetben alkalmazható terhességben. Tudom, valószínűleg ez az, mégis érdekelne, hogy mennyire veszélyes ez a gyógyszer a babára? Gyakran alkalmazzák terhességben ezt a gyógyszert?

Köszönöm

Móni
Monik
 


Kedves Doktor Úr!

23 hetes terhes vagyok, és a vizelésnél nagyon fáj a húgyvezetékem, főleg a vége felé. Most hétfőn megyek rutin vizeletre és terheléses cukor vizsgálatra, így külön nem mentem el beutalóért a háziorvoshoz, és utána laborba, holnap úgysem találnék meg senkit. Eddig próbálkoztam forró fürdővel és kamillás mosogatással. Tud valami gyorsat és hatásosat mondani nekem?
Lenne egy másik kérdésem is. Sosem volt gombás fertőzésem sehol, nemi szervnél sem. Amióta viszont terhes vagyok, a közösülés közben furcs égető érzésem van, és utána másmap a párom nemi szerve teljesen kiszárad és hámlik. Ez lehet valami gomba? Milyen vizsgálatot csináltassak?

Válaszát előre is nagyon köszönöm!!!

eszter

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


Monik!
- Használhatod, nyugodtan, a sósvizet és a szemcseppet is.
- Szerintem a tüsszögés nem árthat.
- Streptococcus veszélyes állat. Ha tenyésztés történt, akkor un. érzékenységi spektrumot is adtak, aszerint kell un. célzottan kezelni. Ha ez a Dalacint jelenti, akkor azzal.

Pajki!
Ebben a kérdésben csak Te dönthetsz.

Boeszter!
Így első hallásra ez egy súlyos húgyuti fertőzés jele, ami sürgős kezelést igényel. AZONNAL (ünnep sem számít) keresd fel orvosodat (telefon?) vagy az illetékes szülészetet (ügyelet van!)
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Doktor Úr!

Köszönöm szépen! Felhívom az orvosom.
Köszönöm a tanácsát!

boeszter

eszty, Orsi és DanóManó

Kép

Kép
boeszter
 
 


DoktorÚr!

Én is köszönöm.

Móni
Monik
 


Lányok!


Öszintén szólva fogalmam sincs, hogy illik-e ilyet kérdezni egy ilyen fórumon, vagy sem, de azért megkérdezem, mert nagyon foglakoztat a kérdes...Egy tök normál komplikációmentes szülésért mennyit szokás adni a dokinak, akivel nagyon de nagyon elégedett vagyok, már vagy 10 éve? Az a baj, hogy az amennyit gondolsz kezdetű mesékkel már tele van a polc!


Köszönöm!
zsora
 
 


Zsora!

Szerintem minden doki más összeget "kér", érdemes lehet nevesíteni az orvost, aztán a kérdésedre a választ magánban megírhatnák azok a kismamák, akik nála szültek. Így általánosságban nem lehet erre a kérdésre válaszolni, hiszen nagyok lehetnek a különbségek.

Esetleg kérdezd meg az orvosodat, hogy ő mekkora összegre gondol. Szerintem ez a legtisztább megoldás.

Beatrix
beatrix28
 
 


Szia Zsora!
Orvos függő a dolog. Aki eleve fix összeget kér a magánrendelésén, az valószínűleg fix szülési tarifát is fog. Ha viszont azt mondja, hogy tégy belátásod szerint - mint az enyém - akkor tégy úgy :o) Mostanság újabb tarifákat hallottam 30-100E között. Elég tág így, őszintén szólva én sem tudom még, hogy mennyit fogok adni. Több dologtól függ majd, az biztos. Egyrészt attól, hogy milyen lesz a szülés alatt, másrészt meg az éppen akkori anyagi helyzetünktől.
Lényeg a lényeg, ha fix összeggel dolgozik a dokid a vizsgálatok során is, akkor mindenképpen kérdezz rá tőle - nem kell szívbajosnak lenni! De több orvos már eleve mondja, ahogy kiderül, hogy terhes vagy. A volt dokim ilyen volt. Kapásból közölte a terheseivel, hogy 50-et kért a terhesgondozásért és valahogy 60 körül a szülésért. Persze ha kiszámolod, hogy egyben adsz mondjuk a terhesgondozásért valakinek X összeget, vagy alkalmanként ennek a töredékét, többnyire az utóbbi lényegesen többre jön ki. Főleg, ha olyan paragép vagy, mint én, és folyton az orvosnál lebzselsz :o)
V.
vantal
 
 


Tudtommal a "magán"-terhesgondozás vizitdíjának a 10-szerese a szokásos összeg.
Sokan úgy gondolják, hogy a császárt nagyobb összeggel illik meghálálni. Vajon miért?
moncaberta
 
 


Kedves DoktorÚr,TanárÚr!
Nagyon meglepődtem és egyben megörültem amikor felfedeztem ezen a topikon!Remélem minden rendben és jól van.
Én a Péterfyben maradtam dolgozni ,egyenlőre gyerekágyas osztályon de remélem idővel bekerülök a szülőszobára is.
Mindent köszönök és minden jót kívánok:
Egy tanítványa:Lilla
lillbe
 
 


Monca: szerintem is valami ilyesmi összeg lehet, mármint a vizit tízszerese körül. Mondjuk így - szorzó formájában - még nem hallottam. Bár a császáros dologról sem, de jó tudni!

A mai napom is remekül padlóra tettem magam. Reggel valami influenzaszerű tünetet produkáltam, ami délutánra enyhült, és eljutottam odáig, hogy kimásztam az ágyból, azóta viszont szétmegy a fejem, és hányinger hegyek. Mondjuk az aranyos volt, hogy két óriási tüsszentést követően a gyermek kétszer megbökött - vagy a fene tudja mit csinált - jól érezhetően, jelezvén nem tetszését. A héten kezdett el jelet adni magáról ilyen módon, de most először úgy, hogy célzásnak vettem :o)
V.
vantal
 
 


Kedves Doktor Úr!

Én is a Jahn Ferenc kórházban fogok szülni október vége felé. Meg tudná nekem adni azt a telefonszámot, ahol a szülésre felkészítő tanfolyamra lehet jelentkezni, ill. arról érdeklődni?

Előre is nagyon köszönöm!

Kép

Kép
url=http://lilypie.com]
karpijudit
 
 


Francba, múltkor korán dicsértem a vérvételt...
Második nap már nem sikerült jó helyre szúrnia a hölgynek a tűt. Még rá egy hétre is vagy öt centis körben körülötte lila, illetve most már zöldül. Pedig jegeltem is aznap, mert fájt. Na mindegy, ilyesmi előfordul. Majd azt mondom, hogy kezdő drogos vagyok :o)))
V.
vantal
 
 


DoktorÚr!

Ismét egy kérdésem lenne: mitől lehet az, hogy a köldököm körül, szinte folyamatosan, de leggyakrabban az alsó oldalán szúró, feszülő érzést érzek?(ha ilyenkor kézzel megnyomom, megszűnik) Egyáltalán nem fájdalmas, csupán szokatlan érzés. Most vagyok a 16. hétben és kb. egy hete érzem. A méhem úgy tudom, még közel sem éri el a köldök magasságát. De akkor mitől? Elképzelhető, hogy itt is a méhszalagok feszülését érzem, akár csak az első hetekben a szeméremcsontomnál? (akkor azt mondta az orvosom, hogy attól van)

Köszönöm

Móni
Monik
 


Pár napja úgy elkezdtek fájni a mellbimbóim, hogy nagyon. És már tök nagyok és sötétek is. A közepe körül kis gyűrűben főleg. Ez már így marad és/vagy romlik? Így kell szoptatni a bébit?! És ha közben sírok majd?!
Írják, hogy edzeni kell vizes törülközővel fürdés után. De én még akkor is bepisilek, ha egyszer áthúzom rajta!
Nincs erre valami trükk?
V.
vantal
 
 


Kedves Doktor Úr!

Ma tudtam meg az AFP eredményét 26,9 és 0,7 MOM.
Az asszisztens azt mondta, hogy egy kicsit alacsony de ne aggódjak. Az orvoshoz csak csütörtökön megyek, de addig egy kicsit izgulok. Ön mit mondd erre az eredményre? Ja és 17+2 napos voltam amikor levették.
Várom válaszát. Előre is köszönöm.

Sys 19+2
sys
 
 


Sziasztok!

Vantal!
Szerintem még korai lenne edzeni a bimbókat Kép. Ha jól emlékszem akkor február környékén fogsz szülni. Ráérsz az utolsó hetekben, legalábbis én azt olvastam, hogy a mellbimbó stimulálása fokozhatja a méhösszehúzódásokat, ami szerintem a második trimeszterben nem túl szerencsés még.
Bár most olvastam olyat is, hogy még a baba szoptatása sem indíthat meg szülést (legalábbis a LLL szerint).
(Nem akarlak elkeseríteni, de bizony előfordulhat, hogy szoptatás közben sírni is fogsz. De itt nem szabad negatívumokat írni ha jól emlékszem... Kép.)
Üdv, Virág
virga
 
 


Lillbe! Horto...?

Karpi!
2847610/kérd a szülőszobán Békési Erzsit. Minden kedden du. lesz.

Monik!
Nem tudom. Fura, de nem tűnik riasztónak. Lássa a doktor ismét.

Sys!
Ez nem kóros érték. Régebben, pár évvel ezelőtt elterjedt, hogy az alacsony AFP (o.7 MOM alatt) és a Down között szoros kapcsolat lehet. Ez nem igazolódott. Ha a tarkómérés norm. volt a kockázat kisebb, mint az átlagos. 35 felett genetikai vizsgálatot is lehet kérni.
gyuri
Szeged
 
 


Virga: felőlem most már lehet rosszakat is mondani, mert túl vagyok az esküvőn és jobbak az idegeim! :o)
Amúgy egy másik fórumon már kifejtették nekem a bőgve szoptatást, a félig leszakadt mellbimbókat, azt, amikor a gyerek szája is véres lesz tőled stb. És a jó az, hogy mindenki "hallott már olyanról" hogy van, akinél az első két hét is problémamentes. De valahogy senkinél sem volt így :o) Na mindegy, ez van, valahogy át kell vészelni ezt is, de jó tudni, hogy mire számítsak :o(
V.
vantal
 
 


Sziasztok!

A mai anyukajelöltek túlparáznak mindent, túl sokat olvasnak hülyeségeket és túl keveset hallgatnak az ösztöneikre!
Van akinek tényleg teher a terhesség, akkor talán nem is akarta igazán vagy még nem volt felkészülve rá, persze kivételek mindig vannak, de a nagy átlag csak nyafog!
A "velejáró" tünetek nálam is mutatkoztak, bár pl. csak émelyegtem reggel és egyszer sem hánytam, de szerintem azért bírom ilyen jól, mert majdnem három évet vártam rá. Már most fárasztják szegény páromat, hogy majd megtudod, hogy ...milyen szörnyű egy gyerek, sír, stb. Persze kérdem én minek nekik gyerek, ha csak nyűg????
Úgyhogy minden felfogás kérdése és az ember rettentően tönkreteheti saját magát, ha hülyeségeket képzel be magának!!!
Bocs a kirohanásért, de elegem lett abból, hogy nem tudok hozzászólni az itteniekhez, mert csak panaszkodtok.
Ria
riacska
 
 


Ria: ha nekem is csak pár reggeli émelygésem lenne, akkor valószínűleg engem is idegesítene mások "panaszkodása". De nem, igazából ez nem így van, mert én ennél lényegesen toleránsabb vagyok.
V.
vantal
 
 


Tudod én nem vagyok pl. cukorbeteg, nem tudom, hogy mivel jár az, ha valaki igen - de soha nem mondanám azt, hogy túlnyafogja a problémáit.
Elképesztő, hogy azért mert te jól viseled, azért mindenki más nyafog, aki nem. Azt el sem tudod képzelni, hogy nem mindenki csak émelyeg egy kicsit? Gondolod, hogy sablonosan, mindenki pont ugyanúgy viseli a terhességét, csak vannak akik túlnyafogják ugyanazt?
Mi itt segíteni próbálunk egymásnak a saját tapasztalatainkkal, vagy azokkal, amikkel nekünk segítettek - fórumon kívül - mások. Vagy igyekszünk megnyugtatni a másikat, ha valami gondja, baja van. Tanácsot kérünk a Doktortól, ha rosszul érezzük magunkat valami miatt testileg, vagy lelkileg, vagy bármi miatt.
Ha szerinted ez nyafogás, akkor igen éredekes felfogásod van a dolgokról.
V.
vantal
 
 


Igazából asszem csak az a gond, hogy máshogy képzeljük el pl. mi ketten ezt a fórumot. Én úgy képzelem, hogy ez egy problémamegoldó felület, ami direkt arról szól, hogy ha gondunk van, azt megvitatjuk, vagy segítséget kérünk. Szerinted viszont - gondolom - arról, hogy megbeszéljük, hogy mi szép és jó. De én meg úgy vagyok vele, hogy a terhességbe mindenki tudja, hogy mi szép és jó, ezen nincs mit megbeszélni. Ettől még én is ugyanúgy értékelem a pozitívumokat, és egy percig sem bántam meg a babát az összes előre nem látott probléma ellenére. Sőt, szeretnék még 1-2 bébit utána is. Csak feleslegesnek tartom azt leírni, hogy hű, de örülök neki. A jó dolgokat mindenki tudja, nem? Nekem arra van igényem, hogy azokat a dolgokat vitassam meg, amikről nem tudok. És ezek negatív dolgok többnyire - mivel a jó dolgokra miért is kéne felkészülni?! A rosszakra viszont nem árt.
Amúgy meg ez a fórum tényleg nem olyan típusú, amilyet te szeretnél. Van olyan is, és ha hiszitek, ha nem, még egyetlen szóváltás sem volt rajta május óta! Sőt! Lekopogom azért gyorsan. De ez egy kórházi fórum, aminek az a fő vonala, hogy feljár a Doktor, és pont ettől lesz (szerintem) probléma kezelő-megoldó fórum és nem vidám csevegős. Szerintem ez nem az a hely. Ettől még jó, és hasznos, csak más.
V.
vantal
 
 


Sziasztok!

Vantal!
Nekem is besötétedett a 2. trimeszterben a mellem és volt, hogy napokig hihetetlenül érzékeny volt, nálam ez elmúlt. Aztán megint feszült, megint enyhült (remélem Nálad sem fog ez folyamatosan megmaradni, mert igen kényelmetlen, fájdalmas tud lenni) Viszont a besötétedés, illetve az, hogy nekem az anyajegyeim is sötétebbek lettek, az egyelőre megmaradt.
A szoptatás témában nem nagyon tudok mit írni, tekintettel arra, hogy holnaputánra vagyok kiírva, de nem úgy tűnik, mintha nagyon sietne a gyerkőc.
Emellett kifejezetten érdekes tüneteket produkálok, nagyon fáj a jobb oldalam a bordáimnál,de fogalmam sincs mitől, pedig be se ütöttem. Mivel kitört rajtam az allergia ez minden köhögésnél gyötör, de igazán nem tudok mit tenni ellene, ha van valakinek vmi tippje, azt megköszönömKép
Abban egyetértek Vantallal, hogy ez a forum azért jó, mert az ember megkérdezheti vagy csak megoszthatja azokat a dolgokat, amelyektől tart vagy amelyek foglalkoztatják, anélkül, hogy rémtörténetekkel hoznánk a frászt egymásra. Jó lenne, ha ilyen hangvételű maradna a dolog.
Á.
hÁgnes
 
 


Sziasztok!

Vantal!
Én ismerek két olyan anyukát is, akinek soha nem volt gondja a szoptatással, nem fájt, nem volt sebes stb Kép.
Nem akarok "rosszakat" írni, mert nem tudok Kép. Én úgy fogtam fel, hogy ez hozzá tartozik a dologhoz, pár nap (hét) és elmúlik. Bár ott és akkor nehéz volt ezt elhinni, de utólag már látom, hogy tényleg így van Kép.
De ez nálad még a jövő zenéje, ne aggaszd magad már most ilyeneken Kép.

Riacska!
Kicsit konkrétabban meghatározhatnád, hogy mit is érzel Te hülyeségnek, amit egyesek csak úgy beképzelnek maguknak? Azt hogy valakinek nagyon fáj a mellbimbója, vagy azt, hogy amit szerinted csak beképzelt magának az tényleg egy fertőzés volt (méghozzá olyan, amit azonnal kezelni kell a baba érdekében is), vagy azt, hogy valaki naponta többször hány, migrénnel küzd, nem csak émelyeg egy kicsit stb. stb. Most hirtelen csak ezek jutottak eszembe, ezek az elmúlt napok "képzelgései". Én egyik hozzászólásból sem vontam le azt a következtetést, hogy nyűg lenne a baba (valódi "terhesség"), egyszerűen mindenki aggódik, hogy ez így rendben van-e, normális-e amit érez. Valljuk be ez tényleg egy más-állapot, a testünk megváltozik, szokatlan dolgokat észlelünk szinte mindannyian. És néha kell egy kis megerősítés, hogy "igen, mások is éreztek ilyet, valszeg nincs gond, egészségesek vagyunk mindketten". És ha személyesen nem sikerül megerősítést nyerni, mert pl. nincs hasonló pocakos kismama a környéken, akkor marad az internet és pont ez a fórum, ahol még egy orvos is válaszol Kép.
Inkább örülj Neki, hogy ennyire tünetmentes várandósságod van Kép. És ha bármi kérdésed van, akkor nyugodtan kérdezz, írj bármiről, hátha vannak olyanok akiket pont az érdekel, ami Téged is, csak most pont ők nem szólnak ehhez a fórumhoz.
Üdv, Virág
virga
 
 


Sziasztok!

Egyáltalán nem kell felkapni a vizet!És nem mondtam, hogy problémamentes a terhességem!!!
Alacsony a vérnyomásom, amúgy is ájulós vagyok, attól hogy nem hánytam az elején minden alkalommal, amikor dolgozni mentem a zárt, büdös, zsúfolt metron rosszul voltam és volt, hogy a földre ültem le, mert senki nem adta át a helyét(ez csak egy! a sok közül, amit említhetek)!!!De az egészből én nem ezt emlegetem. Persze ez egy problémamegoldó fórum, ahol lehet kérdezni, szerintem is ez a jó benne.
Annyi volt a meglátásom - mielőtt még meglincselnétek - hogy mindenkinek vannak gondjai, de attól, hogy túlnyafogtok mindent még nem lesz jobb. Valószinű, hogy az első két hétben mindenkinek fáj a melle szoptatáskor, és ha most agyonrágom magam az ügyön és előre tiszta ideg leszek, amivel jelzem, a babának is ártok, attól jobb lesz? Akkor nem fog fájni?Persze jó magyar szokás készüljünk fel minden rosszra, előre és akkor nem ér csalódás, sőt előre várjuk, hogy rossz legyen, hogy mondhassuk Ha-Ha, igazam volt, ez a terhesség és a szülés meg a szoptatás rossz dolog!!!
Egyáltalán nem SABLONszerű a terhesség, mindenkinek más, sőt. De az emberek csak rontanak a saját helyzetükön a bolhából elefántot effektussal, bebeszélik maguknak, hogy milyen rossz nekik!Az a beteg, aki pozitívan áll a dolgokhoz, hamarabb meggyógyul, az aki parázik csak ront a helyzetén, ezt nem én találtam ki, ez tény.
Az, hogy valaki szeretné tudni pl. milyen a szoptatás, mivel jár az egy dolog, de hogy már pár hetes terhesen azon ájuldozik, hogy két hétig LEHET, hogy fájni fog a mellbimbója, az már felesleges és én ezt a részét tartom nyafogásnak, nem azt ami valós probléma. És mért nem elég akkor foglalkozni a problémával, ha tényleg létezik, ami nincs azon minek parázni????
És akinek nem inge, az ne kapja fel a vizet!!!...
Mindenkinek paramentes terhességet kívánok!!!
Ne aggódjatok, többet nem írok.
Ria
riacska
 
 


Sziasztok!

Riacska!
Kár, hogy nem írsz többet, mert pl. a szüléstörténeted engem érdekelne. Bár még nem aktuális nekem (majd jövőre szeretnénk babát), de érdekel minden infó ami a kórházzal kapcsolatos, így a Te tapasztalataid is.
Én egyik hozzászólásból sem érzem azt, hogy valaki már előre halálra aggódja magát pl. a szoptatáson. Vantal soraiban én pl. nem érzek előre rettegést, csak egy kis normális tartást a számára ismeretlentől. Az én soraimat sem szántam ijesztegetésnek, ha így tűnik, akkor most elnézést kérek, nem annak szántam.
Van ilyen tapasztalat, meg olyan is. A szülést valaki borzasztó fájdalmasnak tartja, soha többé nem akarja átélni, van aki fájdalmasnak de akár azonnal vállalna még egyet, valaki elfelejti a fájdalmat, stb. stb. Sokfélék vagyunk, sokféleképpen éljük meg a dolgokat. Valaki szeret előre tájékozódni (erre ad lehetőséget akár ez a fórum is), valaki csak az éppen adott problémával akar foglalkozni.
Ja, és én nem kaptam fel a vizet Kép.
Üdv, Virág
virga
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: