Új privát üzeneted érkezett!

Letiltottuk azokat a csatornákat, amiken este 8 óra előtt olyan dolgok vannak amik nem gyereknek valók (többek közt, viva és musik TV-t is). De a hülye reklámoktól nem tudom megvédeni.

Megkérdezte a minap:
- Anya, mi az az üveggomba?? (gondolkodtam sírjak vagy nevessek? Nevettem mert aranyosan félreértette, de közben meg miért kell ilyeneket magyarázni a gyereknek??? :shock: )

Ma eljött Apám és a felesége, hogy megvegyék a névnapi ajit: uzsistáska (A gyerek választhatott, meg kapott tolltartót, matricákat stb) közben elszaladtak nekem popsitörlőért meg a dolgukra. A gyerek nem engedte, hogy bébikajákat vegyenek, mert amiket akartak, még a kicsi nem eszik. Csak szilvát mondott meg répát..
De venni akartak valamit így könyv:
A nagy szólt, hogy olyan könyvet vegyenek, ami szerelmes tanácsadó, mert Anya meg Apa nagyon rosszban vannak :lol: :oops: De olyat nem kaptak, így babahoroszkóposat kaptam, úgyhogy kikupálódom, ha már úgyis pont ilyen téma került fel. Micsoda véletlen. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.23 11:16-kor.
kchriske
 
 


Nusyka: mizu veletek?

Kchriske:
Hát igen, úgy nehéz, ha az ember nem veszi a lapot és nem érti, hogy mire megy ki az asszonyka mesterkedése a gyerekkel kapcsolatban. Nekem szerencsém van Misivel, ez egyértelmű. :roll:

ÉS valóban úgy lenne igazságos, ha mindkét fél figyelembe venné a másik igényét. Ez a szex-dolog annyira el tudja rontani 8(vagy fel tudja turbózni :D) a kapcsolatokat, nem? Hiába mondják, hogy "á, nem a testiség a lényeg" - persze, nem "A lényeg", de lényeges. És igenis sok múlik rajta.
Nálunk inkább az okoz gondot, hogy én olyan azonnal-megbeszélős-típus vagyok, Misi meg sérelmeket-sokáig-dédelgetős. Ő nehezen viseli hogy nyíltan megmondom ha vmi nem tetszik, én meg azt, hogy egyszer csak hirtelen rámzúdítja amit összegyűjtögetett. Nehéz középutat találni, de elszántan próbálkozunk :)
Néha nagyon nehéz Vele, de nem is tudom, hogy mit kezdenék nélküle... minden tiszteletem az egyedülálló szülőké!!!! Le a kalappal előttetek!!!!

Detty:
örülök, hogy Alexa gyomrához végülis megtaláltad az utat! :D
Megkönnyebbültél kicsit?

Ja, még 1 kérdés (:D bocsi, ha sok már belőlem...): most kell vmi gyógyszert szedned, hogy nehogy megint elveszítsd a babát?

Én úgy félek, hogy vmi baj lesz, éjjel nem is aludtam, mindenféle rémképeim voltak - nem tom mi van velem, biztos a hormonok miatt
:?

Kép

Kép
redwings
 
 


Na mára már zavarjatok el... jó éjt!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.23 11:18-kor.
kchriske
 
 

 
 

Sziasztok!

Red! Igen, már tegnap - saját felelősségre - elkezdtem (azt nem mondom, hogy szedniI, az Utrogesztánt, ami egy hüvelykúp, és a 12. hétig kell használni. Alexánál is kellett, és már a júniusi rákszűrésen mondta a doki, hogy megint fog kelleni. Ártani nem árt és segít a babának túlélni az első 3 hónapot. Azért kezdtem el tegnap magamtól, mert volt egy pici pecsételő vérzésem. Jól meg is ijedtem, úgyhogy felhívtam a dokimat, aki ugye szabin van, de a rögzítőjén rajta volt egy sürgős esetben hívható telefonszám. Felhívtam azt a pasit, és ő mondta, hogy szedjem a Magne B6-ot, és hogy a következő 24 óra számít. Azóta nem volt semmilyen vérzés, és a hasam sem fáj (nem is fájt), úgyhogy még reménykedem. A körzetim mondta, hogy kezdjem el nyugodtan az Utrogesztánt, és mivel Alexa után még maradt egy fél doboz, így este el is tudtam kezdeni.

Ma megyek anyámhoz, hogy ne kelljen Alexát a kelleténél többet emelgetnem, holnapra meg Csabi kivett egy szabadnapot. Így már csak kihúzzuk hétfőig, és remélem, hogy a doki fog tudni fogadni.

Zsuzsi! Veletek minden OK? Olyan ritkán jelentkezel...

Kisbogárka! A tegnapi ijedtség miatt, illetve mert reggel még nagyon szarul voltam, le kellett mondanom a kineziológust, de még nem tettem félre a dolgot.

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Red: Én is az azonnal-megbeszélős típus vagyok, a párom viszont a soha-megnem-beszélős.
Igen, fontos a testiség, de sokkal fontosabb, hogy tudjunk érdemben beszélgetni egymással. És figyeljünk a másikra, a másik szavára. Nekem ez nagyon hiányzik. A mentális és lelki kapcsolatra sokkal erősebb igényem van. Vagy csak azt szeretném, ha megbecsülnének és szeretnének.

Ha neked Mormotád van, akkor nem tudom nekem Téliálmot alvó Medvém?? Ma éjjel már nem vonultam ki, a szobában villany kapcsoltam és ott szenvedtem a kicsivel, mivel nem vacsizott semmit csak panadolt, így fél 1-kor felkelt. Nagy nehezen néhány kanál főzi után 2. próbára már félálomban megevett 100 ml tápszert és elaludt. De addig visított és feszített, rúgkapált, majdnem elejtettem. Bő fél órát szenvedtem vele, bár 1,5 órának éreztem.
Apája csak aludt és aludt, sőt horkolt mint az Istennyila! Egy picit sem ébredt fel. :roll:

Detti: én is mindkettőnél szedtem Ultrogestant. Remélem minden rendben lesz. Vigyázz magatokra. Azt nem is írtad mi volt tegnap a babapszichológusnál.
Hát most már még inkább átérzem a nemevős szenvedésedet Alexával. Tegnap du.3-tól de.-ig nálunk is hasonló volt a helyzet. Végül a fecskedős adagoló vált be, de az is nehezen és nagyon figyelnem kellett, hogy időben kikapkodjam, ne érjen az inyéhez, na meg hogy ne nyeljen félre.

De. szerencsére szilikonos kanállal már bevágott egy rendes adag hígabb tejpépet banánnal, de inni még mindig nem tud a cumis üvegből, vagy mert már fél, hogy fáj, vagy tényleg érzékeny még. Asszem nézek valamit a gyógyszertárban. De legalább a kedve is jobb. Remélem így marad.
Alexa továbbra is eszik?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.23 11:23-kor.
kchriske
 
 


Sziasztok!

Nagyon édesek a babók a képeken!

Red, ha esetleg, mégis pesti kh-at választanál, én személy szerint a bajcsy-t nyugodt szívvel ajánlom. Nagyon rendesek voltak a nővérek, orvosok, a csecsemősök is. a szobák 1-2-3 ágyasak. új ágyak vannak, mozgathatók, a szülőszobák modernek, nem rég lettek felújítva. csak a folyosó nem lett megcsinálva. Címe: Bp, 10. ker Maglódi út 89. az ottani doki közül néhány rendel a 10 és 17. kerületi sztk-ban.
Egyetlen hátránya az, hogy, ha jól tudom, nincs koraszülött osztály.

Jó éjt mindenkinek!

Remélem, Alexának ízlenek az új hamik!
Vendég
 


Detty! És hogy adod neki a ti kajátokat? Összeturmixolod? És hogy van a pocakod? Figyi, én nem akarom én nyomni ezt a kinez dogot, cska nekem nagyon sokat segített, és én személy szerint előbb kezdném ott, mint a pszichológusnál, de ez egyéni megítélés. Azért örülök, hogy még nem mondtál le róla. :) És a pszichológusnál mi volt?

Red! Mi is voltunk a Bolgárkerék utcában, de csak a 4D miatt. Nem láttunk semmit. Bár párszor kiküldött a doki sétálni, meg még csokit is adott, hátha Csupanyál beindul tőle, de ő békésen aludt, befúrvaa fejét a hasamba. Így aztán hiába néztük, gyakorlatilag nem láttun ksemmi részletet. Pontosabban egyet igen, a haját... :) Ennek ellenére a doki minden szívfájdalom nélkül eltette a vizsgálat árát. És még azt is közölte velem, hogy kisebb a gyerek a kelleténél. Na erre már felkaptam a vizet, mert láttam, ahogy mért, és mivel értek hozzá, elég slendriánul tette. Szóval van egy tökéletesen dokumentált vizsgálatunk egy semmit sem mutató képpel és egy fals méréssel... Ki is dobtam... Ne mvolt nagyon gáz egyébként a doki, meg jófej fiatal fickó, csak az eredménytelenség és a felületesség együtt már kicsit sok volt nekem. Priviben megy a doki neve... A többiekről nincs infom, de mindenki dícséri a Bolgárkerék utcát, úgyhogy talán csak nekem nem volt szerencsém. Az is lehet, hogy ő pl. csak ultrahangozik, és nem csinál genetikai vizsgálatot.

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Kchriske! A lányoknak tiszta apa-arcuk van! :) Persze lehe,t hoyg rád is hasonlítanak, de csak apa látszik a képen. :wink: És elképesztően hasonlít Letti a kicsi Lilcsire!

Red! Sikerült elkergetned a parafelhőket? Olyan jó volt olvasni már az elején, hogy tök optimistán álssz hozzá! Na hagyd, hogy föléd gyűljenek!
Ja, és az Istenhegyiről is akartam még írni. A barátnőm ott volt integrált teszten, az alapján amniocentézist mondtak neki, és az teljesen negatív lett. Szóval legyen okos az ember... Szerintem minden helyen van jól meg rosszul elsült vizsgálat. Én puszta megérzésből választanék. Remélem, hogy kiokoskodtok valamit és ha már túllesztek a vizsgálatokon, megnyugszol.

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Kchriske! Tündériek a lányok!!! :D

Red! A kolleganőm a bajcsyban csináltatta ingyen a genetikait és a dél pestiben szült (tegnap előtt :D )
Zsuzsi is és én is ott szültünk (meg ugye Tündi is). Mármint a bajcsyban. Hűű de körülményesen fogalmazok. Megyek is, inkább ma is csak olvaslak benneteket :oops:

Kép
Kép
nicolca
 
 


Sziasztok!

Megpróbálok válaszolni mindenre, de előre tudom, hogy úgysem fog menni. (azt sem tudom, mikor írtam utoljára)

A pszichológiával azért kezdtük, mert a gyerekorvos ragaszkodott hozzá, és utánanézett, hogy hova menjünk. A kineziológiát az orvosok nem igen ismerik el, így nem mondhattam, hogy nem kell az időpont a Vadaskertbe.

Viszont tegnap felhívtak a kórházból: a széklettenyésztéskor kimutattak egy nagyon gázos baktériumot. Már nem tudom a nevét, mert nem az ismertek közül van, de ma a kórházban a főorvos mondta, hogy ronda egy baktérium. Eredetileg egy olyan gyógyszert kellett volna kapnia rá, amit csak kórházban adhatnak, mert napi négyszer intravénásan kell beadni,de az éjjel tele lett a csecsemőosztály, így minket megint csak papíron vettek fel. Egy Klion nevű gyógyszert kaptunk végül, amiből az előírt adagot porrá zúzatták a gyógyszertárban és cukrot kevertek hozzá, mert állítólag istenverte keserű. Higítatlan szörpbe kell beletenni, és úgy lenyeletni Alexával. Még nem próbáltuk, de be vagyok sz..va. Szerintem nem fog menni. Azt nem tudják, hogy kaphatta el, mert nagyon ritka ez a valami. Rákérdeztem a macskára, de azt mondták, hogy nagyon kicsi az esélye, főleg mert alig érintkeznek. Egy hétig kell adni neki, utána kontroll tenyésztés. Azt hiszem, 3 negatív mintát kell produkálnunk, hogy minden OK legyen.
A kórházban találkoztam egy lánnyal, aki bent volt akkor is, amikor mi is bent töltöttünk egy napot, és az ő lánya sem eszik. Ők már túl vannak ezen a gyógyszeren, de nekik nem segített, bár nem is erre a baktériumra adták.

Nagyjából ennyi történt velünk. Illetve még annyi, hogy a szerda estét illetve fél éjszakát a macska végig hányta, de most már jól van. Nekem meg nagyon fáj a fejem, de az a rossz közérzet már elmúlt.

Igen, összeturmixolom a mi kajánkat, de pl. ma a grillcsirkét csak felkockáztam és úgy kapta. A borsóleves nem nagyon kellett neki, pedig tegnap ette, de evett csikét, és később őszibarackot. Vannak dolgok, amik bejönnek neki, pl. az Aktivia. Elég, ha meglátja nálam, és már nyitja a száját.

Elkezdek vasalni, mert a manók megint sztrájkolnak. Alexa meg hisztizik, de az apukája foglalkozik vele, így gyorsan kivasalok.

Kép
Kép
detty74
 
 


Detty! A Kliont nekem akkor adták, amikor a harmadik gyereknél a szülés után begyulladt a méhem. Tényleg szörnyű keserű, kétlem, hogy egy gyerek ezt bevenné. Én is alig bírtam. Nekem akkor azt mondták, ez egy széles spektrumu baktérium ölő, tehát sokmindenre jó lehet. Szorítok nektek!

Brünhílda
brünhílda
 
 


Sikerült!!!! Egy kanálba tettem a szörpöt a porral, A férjem lefogta Alexát, aki az ágyon feküdt, és amikor nyitotta a száját, hogy elkezdjen sírni, gyorsan leöntöttem hátra. Egy korty volt, és azonnal lenyelte. És még sírni is elfelejtett. :) De tényleg nagyon keserű, mert a kezemre csöppent egy csepp és megnyaltam. Brrrrrr! Szegény gyerek! De ha ez kell, akkor így fogjuk csinálni minden nap.

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Én is Kliont kaptam a méhgyulladásra.

Detti: klassz hogy sikerült beadni a gyógyszert :wink: Ügyik vagytok :!: Remélem segít is!

Kisbogárka: igen, nagyon hasonlítanak egymásra :D Érdekes, hogy mindenki azt mondta és mondja, hogy a nagy tiszta én (főleg kiskoromban), a kicsi meg tiszta apa, de azt is hogy jéé tiszta kicsi nagy :lol:
A kicsi tényleg tiszta apa egyébként. Alkatilag meg mindkettő Apa, legalábbis a laza inszalagokat mindkettő örökölte, úgy tűnik a nyúlánk alkatot is.
Hát én a jelenlegi pompámban nem szivesen teszek fel képet magamról, de kiskorit mutatok majd :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.23 11:26-kor.
kchriske
 
 


Detty!
Akkor lehet, hogy félreérthető voltam, nem úgy gondoltam, hogy hülyeség a pszichológia és ne menjetek, csak hogy én nem ott kezdeném. De persze, hogy menjetek, pláne, hogyha ajánlottak jó helyet!!!
Egyébként közben megkérdeztem a barátnőmet, akinek mindkét megoldáshoz volt szerencséje, és ő azt mondta, hogy úgy tudná jellemezni, hogy a kinez gyorssegély egy adott helyzetre, de idővel kopik a hatása, a pszicho meg tartós eredményt ad, de csak hosszabb kezelés után. De hát gondolom ez is mindenkinek más és más. Ezért is írtam, hogy nem akarok nyomulni ezzel a témával. :oops:
A Klion marha erős antibiotikum. Remélhetőleg segít, ha már végre tényleg találtak valamit! Milyen jó, hogy ilyen ügyesen be tudtátok adni/venni!

Kchriske! Én már nagyon gondolkozom egy diétán, mert le kéne dobnom legalább 7 kilót, hogy nyugodt legyek, ha majd tesót akarunk. Csináltam régebben a négynaposat. Nem tudom, ismered-e. Mindent lehet enni, csak meg van adva, hogy melyik napon mit, négynaponta ismétlődik. Nem éhezős, ezért tudtam végig csinálni. Akkor nagyon hatásos volt, és a terhességig teljesen meg tudtam tartani a súlyomat amit elértem vele (két-három év volt a kettő között). Ha érdekel, előbányászom a linket, ahol megvan a leírása. Talán ha egyszerre csináljuk, kitartóbbak leszünk. Hm? Meg adhatnánk egymásnak ötelet, hogy melyik nap mit együnk... :D

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Ja, ezt találtam a főoldalon. :shock: Megáll az eszem... Hová tart ez a világ? :roll:
http://www.babanet.hu/lazi/hetrol_hetre/index.php?id=0907101

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Na, Kchriske, most, hogy végre itt ülök egy kicsit, meg is kerestem gyorsan:
http://www.agykontroll.hu/fogyas

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Ezt én is olvastam, és nem jutottam szóhoz...

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Valószínűleg elveszítjük a kistesót. Tegnap este már kicsit vérezem is, és bár tényleg kicsit, de még mindig tart. Ha már el kell mennie, remélem, magától elmegy, mert nem akarok műtéti befejezést. Kicsit magam alatt vagyok, de ez legalább ismerős érzés az utóbbi időben.

Nektek jó vasárnapot!

Kép
Kép
detty74
 
 


Szia Detty!

Jaj, ne írj ilyeneket! A vérzés nem feltétlenül jelenti azt, hogy elmegy a babó. Tudom, hogy lehet az is, de én nagyon drukkolok, hogy ne erről legyen szó. Mikor mész dokihoz?

Kép
pzsuzsi
 
 


Zsuzsi!

Igyekszem, de nem vagyok túl optimista. Elméletileg holnap megyek dokihoz, de most hívtam fel a kórházat, és mondták, hogy ha erősödik a vérzés, vagy ha nagyon aggódom, menjek be, és megnézik a babát. Csak az a baj, hogy ha még él a terhesség, akkor hivatalból felajánlják, hogy feküdjek be, ami ugye nem megvalósítható, mert itt van Alexa. Haza is jöhetek, persze, saját felelősségemre. Ha meg elhalt a baba, akkor meg kell beszélni a továbbiakat. Szóval, a kórház tényleg csak a legutolsó eset lehet. Valahogy kibírom holnap 4 óráig.

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Detty, nagyon drukkolunk, hogy ne legyen semmi baj!

Kisbogárka is Bajcsy-s volt, úgyhogy, ha tapasztalat, élmények kellenek onnan, vagyunk egy páran :)

Voltunk játszótéren egyik nap, Nóri nagyon élvezte a hintázást és a lovacskázást, de a csúzsdától még fél. Volt egy pár korabeli gyerek is, szerintem, ha még nem voltatok, és van időtök, meg kedvetek, menjetek el ti is, mert nagyon jó! ma is megyünk ebéd után, sőt elhívtuk barátnőméket is. de jól fel kell szerelkeznünk, mert pl homokozó van, de játék nincs benne.

ha esetleg elkezditek a diétát, lehet, h majd bekapcsolódom én is, de nekem egyelőre a kevesebbet eszem dolog bejött (meg olcsóbb is :) ). tavasszal 10kg-ot fogytam, ez kb heti 1-1,5kg mínusz volt, aztán most egy kis szünetet tartottam, de megint szeretném elkezdeni, mert még 8-10kg lemehetne. ma már feljött rám egy olyan nacim, amit kb 2 -3 éve hordtam utoljára.
én csak arra figyeltem, hogy kevesebb szénhidrátot meg zsírosat egyek, és alapvetően kevesebbet mindenből. de ettől függetlenül ettem néha csokit, fagyit, végülis mindent.
igazából csak az 1. hét volt rossz, aztán hozzászoktam, és, gondolom, kisebb lett a gyomrom is, és jóllaktam azzal a kevesebb mennyiséggel is.

de sztem ha fogyásról van szó, az elhatározás és az akaraterő/kitartás az, amire szükség van.
viszont erről a 90napos diétáról már más is mondta, hogy jó.

vannak praktikák is, amik segítenek:
pl kisebb(gyerekméretű) kanállal/villával kell enni, mert sok embernek csak a sok mozdulat hiányzik, nem is maga az étel.

a káposzta és az ananász tartalmaz olyan enzimeket, vagy micsodákat, amik bontják a zsírsejteket, tehát ezeket is érdemes fogyasztani.

puszi mindenkinek, jó 7végét, és szorítunk Detty!
Vendég
 


Sziasztok!

Képzeljétek, olyan aranyos volt ma Zsombi: ebédnél kanalazgattam neki a főzeléket, ette is rendesen, aztán egyszerre elfogyott a lelkesedése, nem nagyon akarta kinyitni a száját. Valahogy olyan meredten is nézett, aztán pár másodperc múlva becsukta a szemét és elaludt a hordozóban (pedig amúgy még vagy 1 órát fent kellett volna lennie a nagy átlagot tekintve). Durmolt több mint 2 órát. Szerintetek teletömtem? :lol:
Amúgy viszonylag jól megy a kajcsizás, az almát meg a barackot csípi, a főzelékeket nem nagyon, viszont amint hozzáturmixolok egy fél almát, rögtön betolja az egész adagot.
Most kezdjük a tízórait kiváltani, de valahogy nem hiszem, hogy az én "pici" fiam beérné gyümölcsökkel, és utána legalább 2 órán át kihúzná ebédig....
Kliont én is kaptam hüvelykúp formájában, amikor terhesség alatt beszedtem valami fertőzést.
Tavaly év elején csináltam a párommal a 90 napost, mondjuk mi elég szigorúak voltunk, tényleg nagyon betartottuk (kivéve víznap), és hatásos is volt, mindkettőnkről elég sok lement. Viszont mindketten éhezésnek éreztük, különösen a gyümölcsnap kegyetlen (még ha egész nap banánt enne az ember, akkor is). Én a tornázást fontolgatom most, de egyenlőre nincs nagyon energiám elkezdeni (néha úgy érzem, hogy a napi 2*1 óra séta is elég)

Detty: továbbra is drukkolok, remélem, minden rendben van Veletek!!!

Kép
pzsuzsi
 
 


Detty! Szorítok, hogy ne legyen semmi baj!!!!

Szerencsére én nem akarok fogyózni: már csak 3 kg felesleg van rajtam "fénykoromhoz" képest.

Végre ideszabadultam a géphez és elárasztalak benneteket képpel:

Kép ELŐTTE
Kép UTÁNA
Kép Csudapofa
Kép Ácsorgás nagyon megy
Kép Grimaszdémon
Kép Csupanyálas mosolyalbum
Kép A szarvasnak jobban kell a zokni

Kép
Kép
nicolca
 
 


Sziasztok!

Tovább romlik minden: ma reggel Alexa összehányta magát. Nagyon folyik az orra, és leginkább átlátszó váladékot hányt fel. Nem tudom, hogy valamit összeszedett-e, vagy csak azért volt-e, mert nagyon sírt (előtte porszívóztam ki az orrát). És csak sír, sír, alig alszik.
Nem tudom, meddig bírom még, azt hittem, ennél rosszabb már nem lehet.

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!
Napokig nem voltam, úgyhogy most megint regény lesz lehet.. bocs előre.

Jaj Babóca tündériii és az új sérója! Nicolca nagyon hasonlít rád! Az a grimasz :lol:
Most Letti is elkezdte az orrfintorgós grimaszolást, meg mindent utánoz.. szemöldökemelgetéstől kezdve mindent..

Detti: kolleganőm-barátnőm is végig vérzett az első két hónapban meg görcsölt picit.. de nem ment el a baba, mert kapott ő is ultrogestant meg valami gyógyszert még és azóta a kislánya már megszületett és csodaszép babuci lett, már 4 hónapos.
Ismerek olyat, aki szinte végig vérezgetett, sőt olyat is aki minden hónapban "menstruált". Ne add fel!
Ha nem görcsölsz erősen, akkor talán nincs nagy baj, de amennyire megoldható kíméld magad és mielőbb orvos.
Alexa: Nem lehet hogy valahol gyulladás van és folyamatosan váladék kerül a gyomrába? Valami szövődmény egy betegségből?? (nem feltétlen jár köhögéssel) Esetleg ez lehet a nemevés oka is mert folyton tele érzi a kis hasát. Gyomor hurut is lehet. Erre vonatkozó vizsgálatot végeztek már?
A mostani orrfolyás, sírás meg fogzás is lehet, mint nálunk. Esetleg hívd ki a gyerekorvost..
Drukkolok nektek mindkét babához!!! Remélem rendbe jöttök.

Kisbogárka: Köszönöm, benne vagyok. (húú ezer éve nem jártam az agykontroll oldalon, már hiányzik is).
Ismerem a 4 napos diétát. Én 90 naposnak és szétválasztó diétának ismerem. Csináltam is mikor a nagy 1,5 éves volt. Kivették a mandulám és a 2 napos éheztetést meg utána a fájdalom miatt nem bírtam enni-t felhasználtam arra, hogy ezzel a diétával folytattam. Csak 44 napig tudtam csinálni (egyéb okok) de lefogytam 13 kg-t. Akkor lettem 80 kg. (most visszanézve a képeket, úristen mennyivel jobban néztem ki, pedig én akkor is tehénnek éreztem magam!)
Ezt pár évig tudtam is tartani mindenféle utódiéta és megerőltetés nélkül, aztán a hormonok megint bezavartak és lassan visszajött az amit leadtam.
A kicsi előtt (talán már meséltem) + 10 kg feljött mert megint rosszak voltak a hormonjaim. Meg is ijedtem, de Lettivel a terhesség alatt fogytam. Így most szülés után 10 kg-val kevesebb vagyok, mint amivel teherbe estem. :wink: Több is lement, csak a szoptatás alatt visszajött 6 kg. Bár most mintha megint fogytam volna, ránézésre és a gatyák szerint.
Szóval, nekem 30 kg-t kell leadnom, de már formás 20-szal is boldog lennék. (függ a bőrömtől is.. mert nagyon megnyúlt a hasamon és a mellemen, nem akarok undi lenni). Emiatt is nagyon fontos nekem a torna is.
A dietetikussal is beszélnék azért, vajon ő mit tanácsol.. jó lenne orvosi felügyelet is az egészhez, akkor időben tudok lépni is ha a hormonok megint bekavarnának. Apropó, el is kezdem az E-vitamint szedni, az valamennyire kordában tartja.
Tündi, ügyi vagy! Bár én is ilyen könnyen fogynék. Örülnék, ha te is csatlakoznál. 2-3-man már igazán könnyebb lesz, legalább lelket vertek belém, ha épp állószakasz van. Van a reklámban az az Alli ami segíti a fogyást, arról tudtok valamit? Mennyire természetes?

Emberi spermát előállítani?? Te jó ég.. És az most hogy, milyen géneket hordoz és honnan tudják majd, hogy ki-kinek a testvére esetleg vagy ilyesmi..
(A mi dédunokáink már nem is szexszel fognak foganni sem és majd egy katalógusból ki lehet válogatni azt is hogy milyen tulajdonságaik és képességeik legyenek, és előállítják őket?? :shock: :shock: )

Zsuzsi: az utolsó ölben etetéseknél nekem is elaludt egyik 10órainál a kicsi. De annyira, hogy a kiságyba tevésnél sem kelt fel és szintén aludt órákat. :D

Ez a hét, főleg a hétvége elég mozgalmas volt. Kezdve, hogy a kicsi nem evett, nem ivott a fogzás miatt. Még a cicit sem vette a szájába, akarta ő, csak nem bírta. Végül pénteken elvittem a gyerekorvoshoz bár akkor már evett legalább kanállal, de a tápszerrel és folyadékkal szenvedtünk. A doki mondta, hogy nincs gond, csak a fogzás, és a kevés folyadéktól (napi 30 ml fecskenővel) és fele tápszertől kiszáradni nem fog. Most egy hétig smectát kell szednie napi 2-szer és napi 3-szor Nurofent gyulladáscsökkentés és fájdalomcsillapítás céljából ha jól van, ha nem, kúraszerűen. Jól lőtte be a dokink, mert tegnap már végre tudtunk cumisüvegből inni-enni rendesen, rendes adagokat. Ivott is bőven (legalább 3 dl), főleg hogy tegnap mozgalmas napunk volt. Képzeljétek apa 2 hónap után végre itthon volt (szombat fél nap, vasárnap egész) és tegnap elmentünk kirándulni Királyrétre. Kényelmesen indultunk majdnem délben (persze Apa ettől ki volt) de így volt jó. Kocsival mentünk Kismarosig és ott az erdei kisvasútra fel. A kicsi meglepően jól bírta.. aztán ott a hajtányon Apa és egy másik apuka megmutatta milyenek a teremtés koronái (lihegtek, kidőltek, nyafogtak aztán a fűben elterültek :lol: :lol: :lol: (fel is vettem). A másik család egy 2 éves kisfiúval volt és kistesót is várnak. A nagylányom rögtön elkezdett anyáskodni mikor a kicsi sírt, hogy még menne pár kört és elcsaltuk a nagy játszótérre.. rögtön megragadta a lányom kezét és onnantól nem lehetett őket szétválasztani. :D Végül visszafelé együtt mentünk és Kismaroson megkajáltunk farkaséhesen. A nagyom meg végig a kicsi fiút terelgette és nevelgette. Kellemes ismeretség alakult ki és jól éreztük magunkat, hogy végre Apával is kimozdultunk. De a kicsit látni kellett volna: egész reggel és délelőtt Apára vigyorgott és csodálkozott, hogy (te hogyhogy itthon vagy???) :lol:
A kirándulást végig nagyon jól viselte és szinte hangja sem volt. A vonaton először vadul kapaszkodott, kicsit erősen rázkódott a vonat, de látva, hogy vigyorgunk meg ölbe vettem… minden ok. Aztán a kajálásnál már Kismaroson fél 7-kor bealudt és végig.. fél 10-kor felkeltettem, hogy a 3. gyógyszert és a vacsit azért odaadom, de álmában öltöztettem át pizsibe és etettem meg és képzeljétek, hajnalban elfelejtett felkelni. 5.45-kor kelt először. Mi 11-5.30-ig aludtunk és semmire nem keltem fel!! Pedig én aztán igazán rossz alvó vagyok. Aztán visszaaludtunk és 9.11-kor keltünk. Hihetetlen. Mondjuk dög fáradt voltam mert a szombati ablakfelújítást (előtte elpakolást, utána takarítást- minden poros lett) és a szoba átrendezést tulajdonképpen egyedül csináltam meg. 3 szekrényt tettem arrébb, 1et másik szobába, kettőt meg a szemközti falhoz. (kb egy költözésnyi meló volt). Kicsit visszhangzik a nappali, de mindenkinek tetszik, szellősebb és rendezettebb is. (Ja közben apukám feltett egy polcot apával a folyosós beépített szekrényembe. A többit később, de így is már sokkal több mindent el tudok pakolni. Lassan emberhez méltó környezetben fogunk végre lakni, bár ahhoz sok minden kell még.)
Uhhh mennyit írtam. Sorry.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.23 11:34-kor.
kchriske
 
 


Red: nagyon eltűntél!! Jól vagytok?
kchriske
 
 


Anyaaa halgassunk Májku Jekszooont! (felvettünk pár klippet mikor meghalt, azóta nagy a szerelem) Ment a Jenettel közös klipp közben beszélgettünk és elmondtam van még egy lánytesója akit Latoya Jacksonnak hívnak. Félrehallotta:
Hiiihiii Letoj a Jekszon??? :lol:
Neeem. Latoya, nem letoja.. :lol:
kchriske
 
 


Sziasztok!
Hm, igen, megvagyok...
Csak valahogy mindig úgy jött ki, hogy nem jutottam géphez (persze van, aki igen ;), de amikor pannát épp nem altatni/etetni/sétáltatni stb kellett vagy nem bevásároltam/főztem/takarítottam stb és ide tudtam volna ülni, akkor 1: olyan fáradt voltam , hogy nem láttam ki a szememen , vagy 2: Misi épp valami fontosat és halaszthatatlant nézett a neten és mire végzett volna, én már újra a mókuskerékben lihegtem.

Detty:
Majd feltétlenül írj, nagyon drukkolok és izgulok és szorítok nektek!!!!!!!!
Én holnap megyek dokihoz, kicsit izgulok, de most leginkább Ti jártok az eszemben, és ha vmi olyat írsz majd, amit hallani is félek, akkor én meg hogyan örömködjek majd :oops: ?!?! Gáz lenne nagyon... nem akarnálak még vacakabb helyzetbe hozni...
Na izé. Szóval ééérted...

Ja, eszembe jutott, hogy az erős gyógyszer mellé szed-e Alexa normaflore-t vagy más hasonló cuccot, hogy ne csinálja ki az emésztőrendszerét? Onnan jutott eszembe, hogy mikor a mandulagyuszimmal kellett antibibit szednem, 2 nap múlva alul-felül jött minden, mert totál kikészítette a gyomromat meg a beleimet. Aztán beszedtem egy kúrányi normafloret és teljesen rendbehozott ( már 2 nap múlva jobb volt!)

Nicolca:
Édes-édes-édes!!!!
Nagyon vagánya sérója a kis hercegednek! Bárcsak már Pannának is több haja lenne... De egyenlőre még az őszibarack-pihéknél tartunk :(
Majd biztos a fogakkal nő a haj is... :roll:

Zsuzsi:
Tök jó, hogy Zsombi ilyen jókat tud enni!
A 90 naposat mi is végigcsináltuk Misivel. Ő fogyott vagy 5-6 kilót, én egy grammot sem, pedig becsülettel betartottuk. És ráadásul én olyan rosszul voltam végig, hogy áááh.. szabályosan megviselt, az én szervezetemnek nem való ez a szétválasztó diéta. A fehérjenap volt a rémálmom.
Utólag elmélkedtem egy orvos ismerősömmel, hogy valszeg az volt az oka, hogy nekem elég lassú az anyagcserém. Nem tom, de nagyon carul voltam végig, alig vártam, hogy vége legyen. Ez volt az első és remélhetőleg életem utolsó diétája is :x

Mondjuk várandósság alatt inkább fogytam, köszönhetően a vakbélműtétnek és alig tudtam visszatornázni egy kis plusz súlyt. De mikor a szoptatás elmaradt, felugrott 3-3,5 kiló így nagy hirtelen :cry:
most meg zabálok - konkrétan mindent ami elémkerül.
Nem is mertem ráállni a mérlegre egészen tegnapig, de nagy meglepetésemre egy kilóval kevesebb vagyok, mint júni elején :shock:
ki érti ezt?
na nem mintha bánnám 8)


Képzeljétek, panna egy barátunktól kapott egy borostyán-láncot. Én szkeptikus voltam ezzel kapcsolatban (ezért ugye nem is vettünk neki). De ha már itt van, gondoltam kipróbáljuk...
És képzeljétek : az én napközben alig-alvós lányom azóta délelőtt-délután minimum másfél órát alszik.
Tegnap meg du háromtól este hétig egy huzamban, kis játék, fürcsi, vacsi és fél kilenctől megint aludt (mint akit leütöttek) 5-ig. ez ugye a szokásos ébredési ideje...
Mondjuk nyilván nem biztos, hogy a lánctól van, de fene tudja...
Meg itt volt egy érdekes eset: tegnap a reggeli után nekiállt játszani, egyszer csak minden átmenet nélkül óriási hiszitben tört ki. Nem fájdalmas sírás volt, azóta sem jöttem rá, mi okozta, de lényeg, hogy félórás hiábavaló váltott tutujgatás meg figyelemletelési-kísérelt meg mindenféle próbák után - hogy hátha iszik kés megnyugszik stb.. - na szóval a nyakába akasztottam a láncot, 2 perc múlva már vigyorgott mint a vadalma, aztán odabújt a nyakaba és elaludt :shock:
Érdekes.

most ez a kedvenc póza:
Kép

itt meg dumál éppen:
Kép

és a Veszett Trombitás:
Kép

Kép

Kép
redwings
 
 


Red: Édes Panna. A nagyocskám állandóan égnekálló popival aludt, mint Panna most. Nálunk ez úgy 2-2,5 éves korig megmaradt :D

Én nem éreztem kínnak a 90 napos diétát. Lehet azért mert előtte összement a gyomrom, bár utána is próbálkoztam vele, és akkor sem szenvedtem. Én hiszem, hogy egy módszer nem jó mindenkinek, hiszen különbözőek vagyunk.
Viszont közben tök jó kajákat találtam ki. Most jut eszembe, hogy nemrég meg anyámtól kaptam egy könyvet ami erről a diétáról szól és erre a diétára vannak receptek benne, úgyhogy ilyen segítségünk is van Kisbogárka és Tündi :wink:
Úgy tűnik minden arra vezet, hogy most kell elkezdenem és készen is állok rá úgy érzem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.23 11:44-kor.
kchriske
 
 


Kchriske:
Le sem tagadhatnád a lányokat :)

Az én gyomrom is elég szűk, világéletemben többször-kevesebbet ettem, egyszerre sajna nem fér belém sok, még a kedvenceimből sem.
Én a szenvedést nem úgy értettem, hogy a lemondás, vagy éhezés gyötört volna, mert ilyen gondom nem volt. A gyakran evés miatt nem éheztem és az sosem okoz gondot, hogy nem-et mondjak egy-egy finom falatra (megedződtem, mert az allergiám miatt gyerekkoromban volt egy nagyon kemény diétám, ami 2 évig tartott - na akkoriban ölni tudtam volna egy sima vajas zsemléért...).
Nekem konkrétan fejfájást, puffadást, székelési gondokat, szédülést, izomgyengeséget, hajhullást okozott a 90 napos diéta. De mondom, a férjemnek meg tuti jól bevált, mintahogy a sógornőmnek meg a férjének is. Szóval egyértelmű, hogy az én készülékemben van a hiba :wink:
Én is találtam ki recepteket hozzá :D, meg guberáltam a neten is. Szóval majd talán tudok 5letet adni a menükhöz nektek!
És majd igyekszem nem részletezni, hogy mi mindent faltam fel éppen, míg ti épp a diétátokat gyűritek.


Detty?!
Mz/x jelentkezz....

Kép

Kép
redwings
 
 


Itt vagyok, csak egész nap itt volt a barátnőm Pécsről, és délután a férje, meg a 2 lánya is csatlakozott, így nem volt időm írni.

Red! Nem vagyok biztos benne, hogy a következőket olvasni akarod.

Holnap be kell mennem a klinikára, mert még semmi sem biztos, de nagyon úgy néz ki, hogy négyen laknak odabent, és háromnak mintha a szíve is verne (a negyediké is lehet, de nagyon rossz volt a felbontás, és még nagyon picik a babák). Ha minden igaz, van egy bevérzésem is, de szerencsére a kijárat felé esik, így simán ki tud ürülni. Ma délután nem is volt semmi, és az orvos sem látott vérzést.
Fennáll a lehetőség, hogy nem maradnak meg, vagy nem mind (ez utóbbit - tudom, nem szép - nem nagyon bánnánk), és még egy csomó minden, de egyenlőre ez van.

Reggel megyek vérvételre, hogy a doki pontosan meg tudja határozni a baba (szándékosan nem mondok "babákat") korát, és akkor tudja, hogy pontosan mekkora "objektumot" (ő mondta így) kell keresni. És este ügyeletes lesz, úgyhogy akkor megyünk UH-ra, olyan fél 7 felé, hogy Alexát még le tudjuk fektetni.

Jó kis éjszakánk lesz! Ja! Azzal bíztatott poénból az orvos, hogy így legalább benne lehetünk a TV-ben. Mondtam neki, hogy sose vágytam hírnévre, és celeb sem akartam lenni soha. Erre röhögött. A férjem este majdnem elájult.

Red! Remélem, jó híreket fogsz kapni holnap! Drukkolok én is, hogy minden rendben legyen.
És Pannának az az alvós pozíciója tündéri.

Nicolca! Jól megkopasztottátok szegény Babócát! Ki csinálta? Hagyta magát? Gondolom, jobb így neki! Alexa is sokat szenved a hatalmas sérójával.

Megyek enni, majd holnap reagálok még, de mindjárt lenyelem a monitort (éhes a négy kölök - ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!).
El tudjátok képzelni, hogy pl. a négy egyszerre nem akar majd enni? Engem kényszerzubbonyban vinnének a Hárshegyre!

Kép
Kép
detty74
 
 


Huuuh, az nem semmi. Hát ha megmaradnak nem fog Alexa unatokozni, de ti sem. Eszméletlen!
Én a helyedben inkább azon aggódnék, hogy fogja a négy lurkó + nagyobbacska Alexa (mert kedvet kap tőlük) a kaját követelni, miközben te csak két kézzel tudsz etetni. :D
Remélem minden rendben lesz. Drukkolok nektek.

Red, köszi, jól jönnek majd a kaja ötletek, mert a könyv tele van gombás kajákkal meg olyannal amit utálok :?
Nektek is drukkolok a holnapi vizsgálathoz.

Írjatok majd. Jó éjt!
kchriske
 
 


4?
Merlin szent szakállára!
Hát még belegondolni is ... hát izé. Szóval számomra ijesztő... :oops:
Nem térek magamhoz!!!!!

Csak egy rossz viccet engedj meg:
nem akkor vinnének hárshegyre, aha mind egyszerre akarna enni; Detty, hanem ha NEM akarnának enni...

Komolyan mondom, ennél elképesztőbb hírrel asszem nem tudtál volna szolgálni magatokról ma este nekem.
Megyek és megkeresem az államat, valahol a földszint környékén vagy az alagsorban lehet.

4?!?!?! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Kép

Kép
redwings
 
 


Detty, gratulálunk! 4x! Kitartás, aztán várjuk a híreket.
Elárulod hogy lehet 1x-re négyet összehozni:) ? Hátha 1x én is ámulatba ejtek vkit:)

Egyszer én is szeretnék ikreket, bár 4, az nem semmi, főleg kihordani! a céges autódat lecserélheted egy kisbuszra :)
1kis biztatás:
Így 5 gyerekre kb 80e ft lesz a családi....

Tessék rendesen enni, és időt szakítani egy kis pihire is, a porcicák úgysem szaladnak messzire.

Nóri is szokott ilyen, popsi az égnek áll pozícióban aludni. Anyósom azt mondta, hogy az apja is így aludt. Úh ezt biztos tőle "szedte össze".

Nagyon jó nézegetni a képeket! Olyan szépek és aranyosak!

Hogy őszinte legyek, a nagy fogyózás téma ihletet adott, és már neki is láttam a keveset evős projektnek.
Vendég
 


Red! Én is azt írtam, hogy akkor kerülök a Hárshegyre, ha a négy egyszerre NEM eszik... :) Egyre jár az agyunk.

Valszeg úgy lettek, hogy a sok peteérés nélüli hónap után egyszerre sok pete ürült ki. Viszont a férjemmel hosszas gondolkodás után úgy döntöttünk, hogy nem tartjuk meg mind a négyet. A doki mondta, hogy van egy eljárás, amellyel le lehet csökkenteni a babák számát, igaz, van némi kockázata. Persze, én inkább azt remélem, hogy magától megoldódik a dolog - az öcsém is "négyen volt" kezdetben, aztán egyedül született meg.

A férjemet a magasabb családi pótlék sem hatotta meg, és engem sem dobott fel, pedig még az adókedvezményről nem is beszéltünk. Meg az ingyen pelenkáról.

Majd én is teszek fel képeket Alexáról, csak a férjem kell hozzá, hogy lekicsinyítse őket. Meg ha működik még a scanner, akkor bescannelem az UH képet.

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Detty: Te jó ég! Hát ha én most a hatodikon vagyok, az én állam is valahol a földszint vagy a pince környékén járhat. Fú, nem is tudom, mit írjak. Talán azt, hogy remélem, a kívánt létszámban maradnak meg a babák, egészségesen, és nagy zabagépek lesznek...
Alexa jobban van?

Nálunk meg az a hír, hogy a múltkoriban a gyerekorvos beutalt minket a fül-orr-gégére, mert Zsombika állandóan nyitva tartja a száját, gondolta, jobb ha megnézik, nem túl nagy-e az orrmandulája. Fül-orr-gégész néni jófej volt, szerintem kicsit sajnálhatja az agyilag gyenge gyerekorvosokat...lényeg, hogy nincs semmi baj, csak duzzadt az orrkagyló, ami valószínűleg a fogacskák miatt lehet, illetve nagyon felhívta a figyelmünket arra, hogy a gyerek+én semmi tehéntejeset ne fogyasszunk (max. juhsajt, kecskesajt - aranyárban természetesen), gyereknek 1 éves koráig gluténmentes táplálkozás.

Amúgy kicsit aggódom mostanában, biztos én vagyok a gyagya, de szerintetek nem gáz, hogy Zsombi ennyi idősen nem ül, nem négykézlábazik, sőt nem is kúszik? Itt a fórumon mindenkinek olyan ügyes a babája...

Amikor a képeket nézem, már teljesen bizonytalan vagyok, hogy másodszorra kisfiút vagy kislányt szeretnék, olyan édesek a picúrok. Talán mindkettőt (amúgy is hármat szeretnék, de szerintem ha a második körben csak egy jön össze, nem vállaljuk be a harmadikat, szóval ikerprojekt kell).

Na megyek tízórait gyártani, puszi

Red, Detty: drukkolok, hogy jó híreket hozzatok!!!!
Kchriske: Letti baba jobban van?

Kép
pzsuzsi
 
 


Zsuzsi!

Ikerprojekt? Adhatunk kettőt, ha kell... :)

Figyi! Én is mindig kétségbeesem, amikor olvasom, látom, hogy más babák miket tudnak, Alexa meg miket nem. De ha lassan is, ő is fejlődik. Több, mint egy hónappal idősebb Alexa Zsombinál, de ő is "csak" kúszik, meg négykézlábazik, mászás még nagyon kezdetleges (mielőtt az első mozdulat meglenne, visszaereszkedik fekvésbe és inkább kúszik). És még csak tegnap óta mondja, hogy bababa meg vavava. Szóval, ne aggódj, Zsombi is mindent meg fog csinálni, csak neki (is) több idő kell mindenhez, mint Alexának. Ja! Alexa is csak 3 napja ül stabilan, de ő hátonfekvésből ült fel (hasizomból), és még nem tudja, hogyan tovább, hogy kell hasonfekvésbe vagy mászásba fordulni, így mindig hátravágja magát, én meg kapkodok, hogy ne (nagyon) vágja be a fejét. Szóval, még az ülés is kritikus. De mindig látszik, hogy valamiben fejlődik, és ez így jó. A gyerekorvosunk meg azt mondta, amikor beszéltem a parámról, hogy az sem jó, ha egy gyerek túl gyorsan feláll (még akkor sem, ha egyedül), mert a vázizomzata még nem elég erős, hogy rendesen tartsa magát. Így megnyugodtam. És nyugodj meg Te is. Nem hiszem, hogy Zsombinak baja lenne, és attól meg úgysem fog semmit gyorsabban megtanulni, mert aggódsz. (Ha az aggódás valamit segítene, Alexa már annyit enne, mint Fekete László!)

Kép
Kép
detty74
 
 


Detty!

OK, egy kisfiú és egy kislány rendel, szépek, okosak legyenek, és étvágyuk legyen ám, mert én nem bírom olyan jól a kiképzést, mint Te, a kudarc nagyon hamar kikészít.

A vérvétel eredménye mikor lesz meg?
És Alexa amúgy jobban van? Nem hány? Étvágy?

Ja, elmesélem még, hogy én vagyok az anyák gyöngye. Reggel ugye megvolt a fül-orr-gége, és Zsombi csak pár percet aludt az autóban hazafelé. Hazaértünk, tízórai megvolt, kotyvasztottam ebédet neki, ő meg egyre jobban nyafogott. Na, gondoltam, már el van kényeztetve, nem bír ki nélkülem egy kicsit se. Egyre jobban nyűglődött, kaja kész lett, már sírt, gondoltam, milyen éhes lehet szegény. Elkezdtem adni neki a gesztenyefőzit (marha finom szerintem), csak sír, aztán már üvölt. Erre okos anyának végre leesett, hogy valszleg nagyon keveset aludt délelőtt, és ezért van kész. Cicire dobtam, aztán 5 perc múlva már aludt is. No comment...

Kép
pzsuzsi
 
 


Zsuzsi!

:):):):)

Vettem a rendelést, a szállítási feltételeket még meg kell beszélni. Nem hiszem, hogy az étvágyat genetikailag szabályozni lehet (ma megkérdezem a dokitól), ha igen, akkor arra is figyelni fogunk.

Milyen az a gesztenyefőzi? Zsombi szereti?

A vérvétel eredménye 2-re lesz meg, de én csak este fogom megtudni, amikor megyek az UH-ra. A kettő együtt kell ahhoz, hogy okosak legyünk.

Alexa talán jobban van, ma enni is hajlandó. Ette a sültkrumplimat délben (leszedtem a sült részt és csak a puha belsejét adtam neki), meg a halrudat is. Előtte azért kapott egy üveg sütőtököt, ami ma elég könnyen le is csúszott. És még pár kanál joghurtot is lenyelt. Tartok tőle, hogy ez nem a gyógyszer érdeme, mert mindig ezt csinálja - hol eszik, hol nem. A gyógyszert beadni nem kis dolog. Már nagyon tudja, mi jön, és tényleg egy percig is várni kell, hogy a lefogástól elkezdje nagyra nyitni a száját (az ordításhoz).
OK, igaza van, eszmáletlenül keserű, még a hihítatlan narancsszörppel is.
Hányni nem hányt tegnap délelőtt óta, így valószínűleg tényleg csak a slejmet hányta ki. Lekopogom, mert ijesztő volt.

Na, este jelentkezem!

Kép
Kép
detty74
 
 


A történtek alapján nem tudtam meg, hogy szereti-e, mert ma adtam neki először, és üvöltött, de ha felébred, délután kap majd, akkor esszük meg az ebédre szánt cukkinifőzeléket is. Amúgy a Kaisers-ben találtam mirelit, előfőzött, natúr gesztenyét, megfőztem, plusz krumpli hozzá, turmixba, és kész is, végre egy főzelék, aminek önmagában is van íze.


Akkor drukkolok tovább!!!

Kép
pzsuzsi
 
 


Zsuzsi: köszönöm, már jobban van a kicsim. Ma már végre a cicit is elfogadta. Persze már semmi nincs benne, tényleg csak 1-1 csepp, de pill. alatt megnyugszik és elalszik rajta.

Olyan anyák gyöngyét én is eljátszottam párszor mindkettőnél. Nem lehet mindig elég okos az ember, főleg ha fáradt is. :wink:

Szerintem se aggódj Zsombi miatt. Hidd el, én jobban örülnék, ha az én kicsim még csak ott tartana, ahol Zsombi. Szerencsére azóta nem gyakorolja a felállást csak ha az ölünkben van, de akkor leültetem, valahol ő is érzi, hogy ez még ingoványos terület. Ülve is van, hogy akkorát dől hátra mint egy zsák krumpli (leginkább ha fáradt), tegnap is volt nagy visítás, mert azért rázkódik rendesen mégha puha is alatta a habtapi. Gondolj bele, ha állva esik ekkorát. A doki mondta hogy nem tudok vele mit csinálni, de forszírozni nem kell. (naná hogy nem). Az egyik ismerősöm kisfia 7,5 hónaposan kezdett kúszni, mostanában kezd mászni. Ez így teljesen rendjén van.
Egyébként is ismered a mondást, utolsókból lesznek az elsők! :wink:
A zöldséges főzik sokkal ízesebbek, ha a teáskanál olajon, amit a végén hozzá kell adni, inkább megfuttatod egy kicsit a zöldséget (répa, cukkini, borsó stb) és mikor kezd puhulni után öntöd fel vízzel. Ma nálunk is cukkini főzi volt csirkehusival. Így sokkal finibb volt és még nekem is ízlett. Se cukor se só semmi nem kell hozzá. Vagy az is jó, ahogy Red írta a céklánál, hogy fóliába csomagolva sütőben megsütni ... stb.

Detti: A nagy imádta a gesztenyefőzit, pürét. (készen is lehet kapni bébikajába). A kicsi még nem tart ott, de talán ez lesz a következő. Tényleg fincsi, édeskés.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kchriske 2010.01.23 11:47-kor.
kchriske
 
 


Sziasztok!

Úuúuúu, imádom a gesztenyét, kár volt mondanotok... most egész este ezen fogom csorgatni a nyálamat :P
Én is a spar-ban veszem pannának a gesztenyét, de lehet kapni kis kiszerelésűt is az auchanban láttam, de az nem mirelit, csak simán főzött, pucolt.
panna (édes, vagy enyhén savanykás) almával imádja legjobban.
A cukkinifőzeléket meg fokhagymával szereti.

Ma én is anyák gyöngye voltam
:oops:
Anyósoméktól késésben voltunk hazafelé délután (egy nyamvadék vasúti sorompó miatt) épp csak hazaestünk, elaltattam a hullafáradt gyereket, majd kutyafuttában lefürödtem és már robogtam is a vizsgálatra - csak épp azt felejtettem el tisztázni misivel, hogy pannának mit adjon uzsonnára.
Mivel semmit nem mondtam erről, ő nem adott neki enni :shock:
Tutujgatta másfél óráig az üvöltő gyereket és nem jött rá, hogy mi baja - igaz, hogy délben együtt ebédeltünk és azóta meg nem, de nem tűnt fel neki. És mikor hazajöttem, még engem szúrt le, hogy miért nem mondtam... jól összeugrottunk, mert okés, hogy az én saram, mert elfelejtettem mondani hogy mit egyen (vagy tejpépet v gyümölcspürét eszik MINDEN uzsonnára, tehát nehéz észben tartani), de azért basszus: kiteszem a lábam és megáll itthon a tudomány?????
Pfh

Amúgy:
18 mm-es a minimaki, és a méret alapján 8hét 3naposnak felel meg. Ez nem meglepő, mert ugye nem tudjuk a pontos peteérést és a fogantatást.
Úgyhogy a mensiből kell kiindulnunk, de így meg picit le van maradva :( Na ind1
a 12 hetes Uh után többet tudunk majd, ha kell, átírom majd akkor a vonalzómat.

Uhh , annyi mindent akartam még írni, de panna egyszerűen nem hagy békén mióta megjöttem, egyfolytában rajtam csimpizik és így nem tudok írni.
talán majd este
na még gyorsan annyi, hogy : Detty, bocsi, benéztem :oops: Fogjuk rá a sokkhatásra lééééccccci
Mennyit akartok megtartani?

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Nagyon gyors leszek, mert nagyon éhes és nagyon fáradt vagyok.

Az égiek egyenlőre megkegyelmeztek, mert a mai UH-n már csak egy baba volt. Viszont a béta HCG-m iszonyú magas, pont a négyszerese a kor szerintinek, és nem tudják miért. Még nem tudják, hogy esetleg nincs-e méhen kívül még egy baba, mert ez magyarázhatná a dolgot, de a szimultán terhesség állítólag nagyon ritka. Most figyelni kell, hogy ha hirtelen nagyon fájna a hasam, és rosszul érezném magam, azonnal mentőt kell hívni.

A baba mérete a menstruáció szerintinek felel meg, napra pontosan, de sajnos a szíve még nem ver, ami a doki szerint még tök normális, mert még csak 5 hét 5 napos. Jövő hétfőn megyek vissza (sajnos most a magánba, remélem, nem az egész terhesgondozást - 7.000 Ft - kéri el), mert addigra már kell lennie szívverésnek is.

Szóval megnyugodtunk, bár az elején borzalmas volt. A vizsgálat előtt csak annyit mondott, hogy úgy néz ki, többen vannak odabent, mint mi itt kint. Erre rákérdeztem, hogy mi ketten, vagy a férjemet és Alexát is beleértve, akik kint vártak. Erre a válasz: ha őket is belevesszük, akkor pont egálban vannak. Ezt még a béta HCG miatt mondta.
Így nem maradt más, várni kell hétfőig és az Utrogesztánt folytatni kell.

Na, megyek kajálni, mert már fáj a gyomrom.

Kép
Kép
detty74
 
 


Lehet, hogy kipróbáljuk a gesztenyét, hátha...

Alexánál kezdenek megjelenni az antibiotikum mellékhatásai, vagyis leginkább a hasmenés. Még nem az igazi, de meglehetősen lágy, kissé vizes valamit produkált reggel, közvetlenül azután, hogy kicseréltem alatta az éjszakai pisis pelust. Nem nagyon törődik a kölök a pénztárcánkkal.

Viszont érdekes, hogy nekem már kb. 1 hete van délelőttönként hasmenésem. Olyan, mintha a terhességi hányinger/hányás nekem így jönne ki. Nem fáj a hasam, és úgy 2 felé vége az egésznek. Azért jó lenne tudni, mi ez. Lehet, hogy felhívom a körzetimet, hátha van ötlete.

Fel is hívtam: szerinte nem lehet a terhességtől, de a babára nézve bajt nem jelent, főleg, hogy nem görcsöl a hasam. A béta HCG-t ő sem érti. Szerinte is több baba lehetett, és esetleg elhaltak, csak a HCG érték lassabban követi az eseményeket. Mindegy, csak méhen kívüli ne legyen!!!!

Megyek, adok a macseknak kaját (kizártam éjszakára a fürdőbe, mert nagyon randalírozott, erre reggelre összehányta a fürdőt).

Kép
Kép
detty74
 
 


Hol vagytok?????????

Nálatok esznek a csemeték? Ma Alexa a szokásos minimális mennyiséget is lecsökkentette és inni sem iszik sokat. Remélem, nem a kórházban kötünk ki este.

Kép
Kép
detty74
 
 


Szép napot mindenkinek!

Húúúúúúúú,de le vagyok maradva...
Próbálok bakapcsolódni az aktuális témákba-legalábbis addig,amíg ördögfiókáim alszanak!

Mi van?????4BABA?????Mármint egyszerre??????Apáááááám,na én azt tuti nem bírnám!Így sem egyszerű,de akkó bizti felvágnám at ereimet :lol:

Jajj,a képek naon jók,minden baba tündéri,pláne az ici-pici Kchriske-baba :P
Viccet férretéve,tényleg szépek a babák.Én is kedvet kaptam-na nem babázáshoz,nálunk létszámSTOP van!!!-de képfeltöltéshez igen.A bibi csak annyi,h Csengéről egyszerűen lehetetlen norm. képet csinálni :x A f.gépünk behalt,így csak a tel-nal tudunk fotózni,pontosabban csak tudnák,ha őfelsége hagyná...
Meg le is kéne kicsinyíteni,de én mindenféle számítástechnikával kapcsolatos dologhoz sötét vagyok,mint a főd :) (még jó,h anno számtechből érettségiztem... :lol: )

Kchriske!

Köszönöm,h nem küldtél el a ...ba és megosztottad velem a magánéleti gondjaitokat!De annak nagyon örülök,h a hétvégétek ilyen jól telt!!!Tán még nincs minden veszve!?!
Én-lekopogom-szeremcsésnek mondhatom magam.Nálunk inkább én vagyok a kemény dió...Ha besokalok,akkor meneküljön,ki merre lát :lol:
Amúgy én is nehezen beszélek a problémákról,bár Szabi mellett sokat fejlődtem.Régen semmit nem tudott belőlem kihúzni.Ha bedepiztem,csak bámultam mereven magam elé.Mára már javult a helyzet,de még mindig nehezen nyílok meg,vagy átesem a ló tulsó felére(Lásd.mérleg vagyok...)és akkor kiosztok mindenkit rengesen!!
Nekünk inkább "csak" anyagi eredetű gondjaink vannak :x :cry:

Viszont a hétvégénk nekünk is nagyon jó volt:
Apáék minden nyáron(Már évek óta)összegyülnek egy hétvégére Vonyarcon az egyik barátunk nyaralójában és idén én is elmentem,mivel pont nálunk nyaralt a legjobb barátnőm(Csongor "kejesztanyutája")És mivel a másik barátnőnk nem messze lakik onnan,őt is átcsaltuk(Így voltunk 3an barátnők,meg szobatársak a koleszban)
Hát mondanom se kell,ment a nosztalgia 1000rel!Annyira jól éreztük magunkat.Szombat este átmentünk Gyenesdiásra-Borfesztiválra-és hatalmasat táncoltunk!Nem is emlékszem,mikor "mulattunk"ekkorát!Együtt buliztunk apával,de mégse:ott voltak az ő-ill. az én barátaim is(akik ugye közös barátok...na mindegy...)táncoltunk együtt is,ha ölelés-hiányom volt,gyorsan hozzábújtam,aztán vissza táncolni és így tovább éjjel kettőig!Hú,naon jó volt,csak a lábaimat nem éreztem...
Ránkfért már egy kis kikapcsolódás...

Na,a másik kedvenc témám:fogyás :shock:

Valaki volna olyan kedves és fogyna helyettem is egy kicsit???Na lécccccccci!!!Nem kell sokat,csak kb.8kg-ot,de 5kg-tól is már marha boldog lennék!Előre is köszike :lol: Ja,majd elfeleftettem:most 52kg vagyok,szóval olyan 47kg-nál szóljatok,hogy kezdjek el hálálkodni!
Hajrá lányok :P

Kép
Kép
nusyka
 
 


Nusyka! Már csak egy van! Mármint baba... remélem, legalábbis. Főleg méhen kívül ne legyen még egy-kettő.

Megyünk Alexával a háziorvoshoz, mert kiütötte a Klion. Csupa kiütés mindene, és nem a melegtől, mert máshogy néz ki. Nem is nagyon bánom, mert nagyon nehéz neki beadni, és egyre több mellékhatása van (hasmenés, étvágytalanság - haha - és most már a kiütések is).

Majd jelentkezem. Többiek, hol vagytok??????????? Red! Jól vagy? Minden rendben?

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

No Detty, akkor ugrott a biznisz. :lol: De ugye tudod, hogy a nekem szánt kisfiú/kislány maradt meg, tehát szép, okos és sokat eszik? Becsüld meg jól :wink:

Csak azt nem értem, hogy előző nap hogy láttak még 4-et, ha másnap csak 1 volt? Ha 1 nap alatt felszívódott a másik 3, az indokolhatja a 4x HCG-t, nem?

Alexa hasmenése nem lehet a fogacskáktól?

Nálunk étvágy változatlan. Közepesen lelkes a gesztenyétől (legalább nem kell abba is almát tennem), viszont a cukkini-krumpli-alma-csirkehúsi kombó változatlanul sláger nála. Jaj, azt akartam már kérdezni, hogy Ti hányszor adtok húst egy héten? És mennyit?

Nusyka: örülök, hogy előkerültél, annak meg pláne, hogy jó volt a hétvégétek :wink:

Red: hű, de jó, akkor eddig minden rendben a kis törpeszuper-manócskával, ugye?

Kchriske: na, asszem akkor legközelebb kipróbálom, hogy először olajon kezdem a főzelékeket. Amúgy nem vagyok egy nagy főzelék-szakácsnő, a párom mindig mondja is, hogy minden főzelékemnek ugyanolyan az íze. :oops: Pedig amúgy szereti a főztömet.

Kép
pzsuzsi
 
 


Detty! Pont egyszerre írtunk :lol:

Kép
pzsuzsi
 
 


Étvágytalanság, mint mellékhatás? Ez még viccnek is rossz...
Majd írd meg, mi volt.

Kép
pzsuzsi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: