Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok csajok!
Köszi,hogy bíztattok!De azért izgulok még egy "picit"!Én már csak akkor leszek nyugodt,ha a kezemben lesz a hercegnőnk és túl leszek a nehezén...
Igen,a jó idő már nagyon jól jött! 8)
Mindenkinek szép tavaszvárást és boldog babázást! 8) 8) 8)
Minden jót kíván mindenkinek:Perla
Beus!Még várom azt a privit! :wink: :roll:

Kép
perla1979
 
 


Sziasztok!

Lassacskán elfogynak a gidais "kismamák". Perla! 2 hét és te is anyuka leszel.... :) Kitartás! Mindjárt a kezedben lesz a kis Drága! Majd várjuk ám a képeket!!!

Szép, napsütéses napot mindenkinek!

Puszi

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Sziasztok Topiklakó!

Ha még ma kommentelsz, holnap a Tiéd lehet a Figurka Design álommanója a Babanet kommentelős játékán!

Kép

Például bakiparádét tartunk szülőségből itt! Ha Neked is van mókás bénázás a tarsolyodban, oszd meg velünk!

Folytatódik a Születésnapló is! K. immár a 30. héten jár, és cseppet sem unatkozik.

Talán végre tényleg szabályozva lesz az otthonszülés! Te kipróbálnád? Szerinted milyen alapvetéseket kellene belevenni a törvénybe?

Egyre több az olyan gyerek, aki nem szeret olvasni. Íme, néhány tipp, hogyan neveld olvasóvá a kicsit! Ha vannak további ötleteitek, mi kíváncsiak lennénk rá!

És továbbra is várunk Facebook csoportunkban mindenkit, aki még nem csatlakozott!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 

 
 

Sziasztok csajok!
Igen,én is szomorúan könyveltem el,hogy én vagyok a "kifutó modell" :lol: a Gidais kismamik szériájából:cry: :cry: :cry: Azt persze mondanom sem kell,hogy IZGULOk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Pusszantás mindenkinek:Perla

Kép
perla1979
 
 


Sziasztok!!!!
Perla az izgalom normális :-)). Nekem még van 12 hetem, mégis állandóan a szülésre gondolok, pedig már egyszer átéltem.
Üdv Mindenkinek
mahotka1
 
 


Perla, nyugi, klassz lesz, majd meglátod! :) Nagyon sajátos élmény, megtapasztalni, hogy életet tudsz adni, és hogy az a baba tényleg a tiéd, és rád van bízva... A szülés egyszeri és gyors :) csak pár óra az életünkből, és bár meghatározó és fontos, a lényeg utána jön :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Sziasztok csajok és bambik!
Hogy vagytok???????????????Mindenki kimenekült a szabadba??????????????? :cry: :cry: :cry: meg is értem 8) 8) 8)
Azért néha nézettek be ide,mert én már nagyon be vagyok...parázva :cry:sok mindentől..
Ha túl vagyok rajta,természetesen jelentkezem :wink: Egyébként még mindig hatalmasakat bulizgat odabent:))))))))
Pusszant mindenkit:Perla
Kellemes tavaszodást mindenkinek 8) 8) 8)

Kép
perla1979
 
 


perla, szerintem mindenki nevében beszélek: de jó neked, hogy még benn bulizgat :) Amint kijön, az embernek elkezd hiányozni ez az érzés :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Szalamandra!
Igen,ez már nekem is eszembe jutott...olyan jó terhesnek lenni...még kiélvezem ezt a pár napot...
Minden jót kívánok

Kép
perla1979
 
 


Sziasztok csajok!!
Csatlakozok szalamandrához, amint megszületett Eszter, máris hiányzott az érzés. Főleg itt a fórumon volt "rossz" olvasgatni a még várandós kismamik tipikus problémáit. Ilyenkor mindig eszembe jut, vajon átélem-e még egyszer...... :D
Perla! Élvezd ki a még hátralévő jó 1 hetet :D :D :D
Teljesen jól látod amúgy... Egész nap kint vagyunk a szabadban, a számítógép éjszakára szorul, vagy legtöbbször ki is marad. :P

Jó tavaszolást, nagy sétákat mindenkinek

E+E

Kép
Kép
enimeniko
 
 


Sziasztok csajok!
Most,hogy átmenetileg megszűnik a gyönyörű tavaszi feeling,remélem gyakrabban jöttök és tesztek fel képeket a bambikról :lol: amúgy kedvcsinálásként :wink: :wink: :wink: Várjuk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :roll: :roll: :roll: Semmi szülés-érzésem sincs...csak a félelem:(
Hopp!Egy kérdés:a szülés utáni napokban szükség szokott lenni még fájdalomcsillapítóra?Adnak?
Pusszant mindenkit szeretettel:Perla

Kép
perla1979
 
 


Szia Perla!
Ne aggódj, itt vagyunk :D :D
Szülés után nekem 2 féle fájdalom fordult elő. Az egyik még anno Máténál volt, a gátmetszés. Nővére válogatja, hogy rákérdez-e kérsz-e fájdalom csillapítót. Ha szükséged van rá, szólj, és adnak.Tudod, néma gyereknek.... :) Hála istennek /Mészáros Juditnak :D :D/ Eszternél ez az élmény kimaradt.
Most nekem az aranyérrel volt problémám. Többiek a gátmetszés miatt nem tudtak ülni, én az aranyerem miatt... :( Ez miatt is szólni kell, és kapsz rá kenőcsöt, kúpot, mindent. Pár óra múlva már sokkal jobb volt tőle.
Bármi kérdésed van, nyugodtan kérdezz!!! Próbálok ma többször benézni-hála az esőnek.. :(
Kép csak neked :) :* Kép

Kép
Kép
enimeniko
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok csajok!
Enimenikő!
Köszi a válaszodat és természetesen a képet!Eszter egyszerűen gyönyörű és tündéri!És milyen nagy már! :roll: :roll: :roll: Most már egyre inkább kíváncsi vagyok az én Eszteremre :lol: :lol: :lol: Anno nagyon csalódott voltam,amikor nem sikerült a 4D-s UH...és most már csak napok választanak el Tőle!Ez hihetetlen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ma is voltam CTG-n:minden ok!(Bár a doki bácsink ma házon kívül volt)..csak valahogy ma sem akart mocorogni,hiába szekáltam szegénykémet :cry: mármint az én Eszterkémet...biztos az ocsmány idő miatt :evil: :evil: :evil:
Olyan kár,hogy "közülünk" nem jön velem senki szülni:cry: :cry: :cry: Éljen a fórumunk!Miénk a legjobb csapat!
Pusszant mindenkit szeretettel: a Gidai-fórumos "kifutó modell" = Perla :lol:

Kép
perla1979
 
 


Szia Perla,

ahogy Enikő is, írta, gátseb és aranyér fájhat. Nekem a védőnő ajánlotta az Arnica Montana nevű homeopátiás szert, és nekem nagyon bejött. Az aranyér miatt voltak nekem is elég komoly fájdalmaim, és a jegelés plusz at arnica egy-két nap alatt rendbe tette. Ar arnica általánosan a szüléssel kapcsolatos zúzódások, duzzanatok stb helyrehozására is szolgál. Rosszul hangzik ez így, de hidd el hamar újra jól leszel.
Puszi! :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


bocs az elgépelések miatt, Róza is részt vett benne :)
Meg közben még eszembe jutott, hogy a tejbelövellés fáj még, arra meg az első pillanattól (még a szülőszobán) gyakori szoptatás lehet a segítség, ha sokat szoptatsz, könnyebb a tejbelövellés, kevésbé fájdalmas.

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Szia Szalamandra!
Kösz a tippeket!JEGYZETELEK! :wink: :wink: :wink: Már van előtejem,ami jó jel... :lol: már csak a szopizásnak és szopiztatásnak kell jól mennie...remélem ügyesek leszünk Eszterkémmel :roll:Ez a szopizós fejezet itt-ott még elég homályos számomra! A szülés után(a gyermekágyon) akkor teszem mellre,amikor akarom?Ha nem érzek semmi tejbelövellést,feszülést,stb, akkor is?És mi van,ha behozzák,hogy "anyuka,szopiztassa meg,mert éhes,sír"...anyukának pedig még nincs teje,vagy valami?Teleöntik szegényt cukros löttyel?Vagy teljesen holtvágányra tévedtem???????????
És már hasmenéses+zabálós tüneteim is vannak... :oops: :roll:Remélem kibírjuk még a hétvégét,mert hétfőn még CTG+ dokibácsi...ha már ő megnézett,nyugodtabb leszek...akkor már jöhet bármi...vagyis csak Eszter Jázmin :wink:
Pusszantás:Perla

Kép
perla1979
 
 


Szia Szalamandra!
Kösz a tippeket!JEGYZETELEK! :wink: :wink: :wink: Már van előtejem,ami jó jel... :lol: már csak a szopizásnak és szopiztatásnak kell jól mennie...remélem ügyesek leszünk Eszterkémmel :roll:Ez a szopizós fejezet itt-ott még elég homályos számomra! A szülés után(a gyermekágyon) akkor teszem mellre,amikor akarom?Ha nem érzek semmi tejbelövellést,feszülést,stb, akkor is?És mi van,ha behozzák,hogy "anyuka,szopiztassa meg,mert éhes,sír"...anyukának pedig még nincs teje,vagy valami?Teleöntik szegényt cukros löttyel?Vagy teljesen holtvágányra tévedtem???????????
És már hasmenéses+zabálós tüneteim is vannak... :oops: :roll:Remélem kibírjuk még a hétvégét,mert hétfőn még CTG+ dokibácsi...ha már ő megnézett,nyugodtabb leszek...akkor már jöhet bármi...vagyis csak Eszter Jázmin :wink:
Pusszantás:Perla

Kép
perla1979
 
 


Perla!

Annyira édes vagy, hogy így izgulsz, végig mosolyogva olvastalak! De ez tök természetes, az elsőnél még én is tele voltam kérdésekkel!
Kb nekem is azok az élményeim, mint a többieknek, aranyeret megúsztam, gátmetszésem csak először volt, de arra baromi jó volt a hideg víz, én vagy 5x zuhanyoztam egy nap, plusz a melleim is nagyon fájtak a tejbelövelléstől, arra meg a meleg víz volt jó. TEHÁT felül meleg (ez ellazítja a csomókat), alul hideg (ez meg ugye hűsít).
Aztán másodjára se gátmetszés, se fájó mell, akkor meg a méhem görcsölt,de az nagyon durván, arra egyszer kértem fájdalom csillapítót. De vigyázz, nézd meg mit adnak, mert ugye szopizásnál nem lehet mindent bevenni, meg volt egy csaj akinek a fogfájásra való gyogyit akartak adni (elfelejtettem a nevét). Érdekes!?
És a szoptatás? Ha szerencséd van, már a szülőszobán megszoptathatod, mivel a születése utáni 1-2 órában a legaktívabb a baba, akkor keresi a cicit. Na nálam ez kimaradt. Viszont ahogy felvittek a gyerekágyra, megkaptam a gyerekeket, azonnal megszopiztattam őket, nem volt sok ellenvetésük, pedig aludtak. Elvileg, mondom elvileg nem nyomják őket tele semmivel, de külön mondhatod is, h nem akarod h adjanak neki. Úgy tudom van a babáknak 2 napra elegendő tartalékuk, tehát ne ess pánikba ha rögtön nem sikerül. De azért próbálgasd! TEdd cicire, amikor csak ébren van, abból baj nem lehet! Lehet, h nem is fog szopizni, csak nézelődni! Sok türelem, aztán hamar rájössz, h mikor mit akar.
Amúgy meg veled lehet a kicsi éjjel-nappal csak fürdeni viszik el, vagy betolhatod h vigyázzanak rá. Én azt javaslom, h szülés utáni első éjjel, hagyd bent, addig még nem lesz éhes, te is aludj, aztán ráértek utána mindig együtt lenni. De majd meglátod!
Puszi: Ja írok privit is!

Nálunk meg még nem hivatalos a dolog, de talán jön a 3. babónk:)
Ezt csak nektek súgom meg!

Sok puszi mindenkinek!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Szia Zsuzska!
Köszi a tanácsokat és a privit is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kicsit tisztul a homály az agyamban...:wink: még nem gratulálok :wink:
Izgulok,de már nagyon kíváncsi is vagyok az egészre!Hát ez a változékony idő lehet,hogy beavatkozik majd...csak hétfőig bírjuk ki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pusszant mindenkit:Perla

Kép
perla1979
 
 


Abban teljesen egyetértek Zsuzskával, hogy első éjjelre hagyd benn a babát, nekem mindkettő reggel-kora délelőtt született, vagyis egész éjjel vajúdtam - a következő éjjel egyszerűen muszáj volt pihennem. A szoptatásról: ha úgy látod, hogy éhes (tátog, öltögeti a nyelvét, nyalja a száját, sír, akkor szoptasd meg. Először csak előtej jön, de ez nagyon fontos a babának, minden cseppje kincs :) Az elején kb cseresznyényi a pocijuk, gondolhatod mi fér abba :) A tej csak a 3-5. napon lövell be, de ha korábban is rendszeresen mellre tetted a babát, minden jobban fog menni. Ha tudod, szerintem is szoptasd meg a szülőszobán, ha kell, kérj segítséget, mert nekem pl nem segítettek, bár nem tudhatták, h második baba - és elsőre tényleg nem annyira egyértelmű minden, plusz a pólyába becsomagolt kicsit nem annyira könnyű a megfelelő pozícióba helyezni. Szóval, kérj meg egyérteműen valakit, hogy segítsen :) Azt senki sem fogja mondani, hogy szoptasd, iszonyú leterheltek, örülnek, ha el tudják végezni amit muszáj. Neked kell topon lenni, ha kérdésed van írjon az urad aztán majd összedobjuk az ötleteket :)
Hajrá, kíváncsi vagyok hoz-e ez a változékony időjárás Eszter Jázmint :) (gyönyörű név!)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Zsuzska, remélem minden oké lesz :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Zsuzska!
Hát le a kalappal előtted!! Merész vagy! :D :D :D Nálunk is tervben van egy harmadik csemete, de tuti még 2-3 évet várunk vele.

A szülés utáni fájdalomra visszatérve, nekem eszembe jutott még valami!!! Nekem a mellbimbóm fájt rettenetesen az első pár napban a szopizástól. Emlékszem, már itthon voltunk, de még mindig csillagokat láttam az etetés elején..... Aztán már nem fájt, csak amikor elkezdett szopizni.
Pedig csináltam amit tanácsoltak: a terhesség vége felé törölközővel dörzsölgettem, hogy "edződjön", meg kenegettem a Garmastan kenőccsel. De ez is csak pár napos dolog :D :D :D

szalamandra!
Isten éltesse Júliát a feledik szülinapján!! :D :D :D Hogy rohan az idő, és mi még mindig nem futottunk össze.. De hamarosan tényleg kitavaszodik, és akkor összehozzuk!!

Mindenkinek jó éjt!

E+E

Kép
Kép
enimeniko
 
 


Sziasztok!

Jaj Perla! De izgalmas... :) Mindjárt a kezedben lehet a pindurka... vagy már a kezedben van??? :)))) Nekem fájdalomcsillapítót adtak, viszont a szoptatás miatt rengetegszer kellett kérlelni a csecsemősöket, hogy mutassák meg, hogy kell... aztán szerencsére volt egy nagyon jó fej szülésznő, aki bejött a szobába, oda ült mellém az ágyra és elmagyarázta, megmutatta mit kell csinálni... mondjuk ez újév első napján volt... tehát nem volt nagy mozgás a klinikán :) A szoptatás az első 2-3 hétben nekem is nagyon fájdalmas volt. A bimbóvédő krém, meleg borogatás szoptatás előtt nagyon sokat segített... na meg mi voltunk szoptatási tanácsadónál is, amikor 3 hét után sem múlt a fájdalom... ő nagyon sokat segített! (www.lll.hu)

Kitartás! És jelentkezz, ha megszületett Eszter! Képet is kérünk!!!

Én is rakok fel képet Neked!!

Kép

Zsuzska!!! Nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen! A jövő évet mi is újabb pozitív teszttel szeretnénk indítani :D Remélem könnyen összejön a hugi :)

Enikő! Tüneményes Eszter!!! Azok a hatalmas kék szemecskék :)))

Mindenkinek nagyon szép, napsütéses napot!

Pusszantás!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Sziasztok csajok!
Köszönöm,hogy itt vagytok "velem" és tanácsokat adtok.Jelenleg a legamatőrebbnek érzem magam,a szokásos terhességi agyhúgykőnek köszönhetően!!!!Később is biztos fogok még tanácsokat kérni a "profiktól" :wink:
Eddig minden oké,de nem siet a kis hercegnő...nem siettetjük!Szombatra vagyunk előjegyezve,de még semmit nem érzek és még péntekre is kaptam CTG-időpontot!Nő az izgi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nikicske!
Köszi,hogy tettél fel képet!Nagyon cuki Dávid herceged és nagyon profi ez a "beállítás" is!
Puszil mindenkit szeretettel:Perla...aki talán mégsem kifutó modell
:wink: :roll: :lol:

Kép
perla1979
 
 


Sziasztok!

Eszter is, Dávidbaba is nagyon helyesek! :)

Enikő, köszönöm, hogy gondoltál ránk! :)

Perla, hajrá :)

puszi mindenkinek!

Kép
Kép
szalamandra
 
 


sziasztok!
EE köszi, lehet, h tényleg merész vagyok, vagy lehet hogy hülye, a kettő nem áll messze egymástól. Az egészben csak az a baj, h vad idegen emberek beszólogatnak, h tiszta hülye vagyok, meg mért nem várok még a 3. gyerekkel. Rögtön kezdődött a patikában, ahol a tesztet vettem, h minek az még, meg a kettő nem elég. Na tegnap voltunk a gyerekorvosnál, betegek a gyerekek, ott meg a nővérke osztotta az észt, h hát kettővel is elég nehéz, minek a 3. vagy akkor már legalább várjunk még vele pár hónapot! Hihetetlen! Na így várjál gyereket, amikor még nincs is, már most hülyének vagyok nézve. Ez elég gáz. De legalább ti szurkoltok!
nikicske hajrá, hajrá! Csak az első év nehéz két picivel, utána már jobb lesz!

perla! neked nem mondta dokibácsink, h apával bújjatok össze? Engem minden ctg után így engedett haza, az tuti szülésindító!
puszi

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Zsuzska!!!!

Ne törődj senkivel, ki mit mond!! A te döntésed, a te életed. Ha most akar jönni a baba, akkor annak biztos így is kell lennie!
Még szép, hogy mi szurkolunk neked! :D :D

E+E

Kép
Kép
enimeniko
 
 


Sziasztok!
Kicsit eltűntem, bocsánat!

Perla, szurkolok!!!!
A gyerkőcök nagyon-nagyon gyönyörűek, hiába, ezen a fórumon valahogy mindenkinek szépséges csemete sikerül! :-)

Zsuzska, ahol 2 gyerek elfér, ott a harmadik is! Tudjátok, én "csak" egyre gyúrok (már mióta... :roll: ), de ennek ellenére azt mondom, hogy hála Istennek, ha összejön, ennek csak örülni kell... nem értem a leszólókat...!

Puszi mindannyiotoknak!
Manguszta

Kép
manguszta
 
 


Zsuzska!
Igaza van enikőnek:ne foglalkozz senkivel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ez a ti életetek és a ti döntésetek!Szóval hajrá!!!!!!!!!!!!!!! :lol:
Hát a doki bácsink nekem nem javasolta apát!!!!!!! :oops: Pedig szombaton betöltjük a 40.hetet!De a pénteki CTG-ig most már ki kell bírni!Onnan már csak Eszterrel jövünk haza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
S Z O R Í T S A T O K ! ! !
Pusszant mindenkit szeretettel:Perla

Kép
perla1979
 
 


Sziasztok!
Köszi, nagyon aranyosak vagytok! Ezért (is) szeretek idejárni hozzátok! De sajnos ebben a hónapban győzött az ellentábor:( Na mindegy, nem foglalkozok senkivel amúgy, nyilván nem azért szül az ember mert azt mondja az óvónéni, vagy a pap vagy a boltos... Máté és Geri se túl hamar jött össze, nem is tudom miért gondoltam, h most rögtön sikerül...
perla nagyon szorítunk, már én is baromira izgulok, sőt egy barátnőm is bármikor szülhet, úgyhogy duplán megy értetek az ima!
amúgy pénteken ha mész ctg-re, akkor már bent is fognak? Vagy mi ilyenkor a protokoll? Ebben nem volt részem nem tudom.. Nem várják meg míg magától elindul a szülés, megindítják?

ja és mikor hozzuk már össze azt a talit? vkinek konkrét ötlet?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Szia Zsuzska!
Ne törődj semmivel és senkivel!Ha jönni fog,akkor az úgy lesz jó!HAJRÁ!!!!!!!!!!!!!!!
A barátnőd is a Klinikán szül?
Igen,úgy volt,hogy már előtte egy héttel befekszek.De mivel nem voltak még jelek,nem jött szóba.Hétfőn pedig lányos zavaromban elfelejtettem kitérni a témára :oops: :oops: :oops: tiszta hülye vagyok,ugye?Teljesen szét vagyok hullva...akárcsak az izületeim :? :? :? Szóval szerintem pénteken már ott is maradok...de nagyon félek...kicsit rossz előérzetem van...és nem az "Apja lánya" c.film miatt,ami nemrég volt a tv-ben...vagy ez a szorongás,izgalom normális???????????Amúgy 2 nap sztrájk után ma ismét sokat ficergett:)Fájás,pocakleszállás és egyebek még semmi,de már kb. 2 hete hasmenéseim vannak...az már az előjele,ugye?
Csajok!
Nektek mennyire volt pontos dokibácsink időpont-előrejelzése????????(Bár nálam nem tudta elszámolni... :wink: )
Meséljetek,írjatok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :oops:
Pusszant mindenkit szeretettel:Perla

Kép
perla1979
 
 


perla, nekem mindkét lányom időpont előtt született, így én nem éltem át, hogy milyen az, amikor csak egy nap van hátra :) Megértem, hogy izgulsz, ez teljesen természetes, ha elindul a dolog, akkor szerintem a feszültség is enyhül, hiszen akkor már más elfoglaltságod lesz.
Nálam egyébként a dokink nem tippelt szülés-időpontot, a hivatalos számítás meg az utolsó ciklus első napját veszi alapul, az fix időpont.

Most perla, hogy írok neked, felidéződik a szülés éjszakája (amúgy is sokszor), és az, hogy nem tudtam, hol vagyunk helyileg, hiába néztem ki az ablakon, nem ismertem fel, melyik részen vagyunk. Aztán mikor mentem vissza varratszedésre, akkor konstatáltam, hogy na, ez volt az a folyosó :) A szülés szerintem nagy dolog, nekem hézagosan őrizte meg az emlékezetem, de amire emlékszem, arra nagyon mélyen emlékszem. Hajrá! :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Sziasztok csajok! Hát hol van mindenki? Vajon mi lehet már perlával? Úgy izgulok már !
Puszi Zsuzska

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Nagy hírem van csajok!
Most kaptam sms-t perlától! Szombaton megszületett Eszter Jázmin 13 50-kor, 3560 g-mal és 54 cm-rel + 4 cm hajjal :-). Azt írta majd mesél, a itt a fórumon, többet nem tudok!

Isten hozta a pici Eszter babát!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 


Perla, Isten hozta Eszter Jázmint!!!!! :) :) :) :) :) Kép

Kép
manguszta
 
 


Isten éltesse a legifjabb Esztert!!!!! A szülőknek gratula!
Perla!!!!! Üdv az anyukák között, illetve a Gidais nem kismamák között!! :lol:

Puszi
E+E

Kép
Kép
enimeniko
 
 


Drága perla, sok szeretettel gratulálok! Szép, nyugalmas napokat kívánok neked a lányoddal! :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Sziasztok!

Ez ám a jó hír!!! :)

Drága Perla! Gratulálok én is Eszter Jázmin születéséhez!!! Majd várjuk a beszámolót! :D

Ha jól látom, mostmár tényleg csak 1 Gidais kismamánk maradt, Mahotka... legalábbis egyelőre ;o) De! Remélhetőleg Manguszta és Zsuzska nemsoká jelentkezik egy pozitív teszteredménnyel... ;) Hajrá!!!! :)

Szép napot mindenkinek!

Nikicske

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Perla!

És természetesen képeket is várunk ám!!! Nagyon kíváncsiak vagyunk a kishercegnődre :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Sziasztok!!!!

Perla Gratulálok Eszter babához! Nem semmi hajhossz :-). Nagyon várom én is a képeket és a beszámolódat.

Kicsit bennem is bennem van már a para :-). Ma voltam épp vérvételen, mögöttem állt egy kismama, kikérdezgettem őt milyen a szülészet, a szülőszoba stb. Nagyon kíváncsi vagyok már rá. Nem jelentkeztem még be szülésfelkészítőre, de talán abból a szempontból jó lenne, hogy végigjárhatom a szülészetet és nem a "nagy napon" látom először a helyet. Bár még csak a 32. hétben vagyunk, többször érzem napjában, mintha keményedne a hasam. Jövőhéten megyek a dokinkhoz, remélem nem lesz semmi gáz, és nem óhajt előbb kibújni az én kicsi fiacskám.

Puszi Nektek
Mahotka
mahotka1
 
 


Mahotka!

Szerintem érdemes elmenni a szülésfelkészítőre... főleg, ha első baba. Én nagyon hasznosnak találtam és szerintem pont most márciusban indult is, de a klinika honlapján biztosan fent van. A haskeményedés 32 hetesen teljesen normális, emiatt ne aggódj! A méhed már készülődik a nagy napra :) A nevét kitaláltátok már?

Üdv:
Nikicske

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Szia Nikicske!

Igazad van, valszeg megpróbálok időt szakítani rá és elmegyek legalább egy-kettőre. Ugyan nem első baba lesz - van már egy "nagy" lányunk, 8 és fél éves :-) - de a lelkem megnyugtatása végett jól jöhet. Az ember annyi mindent elfelejt majd 9 év alatt, hogy olyan mintha soha nem lettem volna még állapotos. Mondtam a dokinknak is, hogy nekem mindent jó alaposan magyarázzon el, mert abszolút kezdőnek számítok :-). A lányom vidéken született, akkor még jobbnak gondoltam, hogy ha a mamák is ott vannak segítségnek. Ezért is érdekel annyira milyen is a klinika szülészete.

És igen, a kis fickó neve is megvan már, Zétény Budának fogják hívni.

Még a szülésznő kérdést is el kellene intéznem. Gidai doki mellett van állandó szülésznő? Tudsz róla valamit? És milyen volt a szülésed, meg voltál elégedve a dokinkkal? Tudnál nekem pár sort írni erről priviben?

ÜDv.:
Mahotka
mahotka1
 
 


Szia Mahotka!

Én is ezt éltem át, amit te. Az én nagyfiam most lesz 10 éves. :) :) Szerintem rosszabb voltam, mint egy első szülő anyuka. Legalábbis a terhességet nézve. A szülés rendben ment, a babával meg olyan volt, mintha mindig is ezt csináltam volna. Nap mint nap jutnakak eszembe a dolgok, és sokkal tudatosabban bánok most Eszterrel, mint anno Mátéval. :D :D

Üdv
E+E

Kép
Kép
enimeniko
 
 


Mahotka, csak bíztatásként, én nem tudtam elmenni szülésfelkészítőre, de mikor már a vége felé jártam, megkértem a dokit, be tudna-e vinni megnézni egy szülőszobát. Pillanatnyi hezitálást után bevitt a szülészetre, láttam, nekem is jobb volt így a lelkemnek :)

Kép
Kép
szalamandra
 
 


Sziasztok!

Ez igen, Zétény Buda, milyen erőteljes, férfias nevek :-)

Puszi mindannyiotoknak!

Kép
manguszta
 
 


Sziasztok!

Enimeniko, én is azt remélem, hogy ha kibújik a pocakból akkor nekem is ripsz-ropsz visszajön minden. Vannak nagy terveim is :-), hogy pl. nem fogom minden egyes nyekkenésre kivenni a kiságyból, és nem fektetem a szülői ágyba egyszer sem (tanulva az előző esetből, elég nehéz volt kirakni :-)). Remélem ezt akkor is be tudom majd tartani, ha már kint lesz.

Szalamandra, igen erre én is gondoltam, hogy ha nem tudok elmenni egy felkészítőre sem, akkor vagy a szülésznővel, vagy a dokival megbeszélem, hogy mutassa meg a szülészetet. Bár nem tudom ennek mennyire fognak örülni.

Manguszta, köszi :-), nem csak a neve erőteljes és férfias, a mozdulatai sem finomak a pocakban, de hát így van ez egy kisfickónál :-). Ha jól emlékszem a lányom nem volt ennyire aktív.

Puszi Mindenkinek!!!!
mahotka1
 
 


Szia csajok!

Mahotka!
Épp ezekhez a dolgokhoz ragaszkodok én is Eszternél!! :D :D Most már 9 hónapja sikerül tartanom ezt mindenféle nehézség nélkül, ne aggódj miatta. Annyira él még bennem az a 8 év, amíg Máté velünk aludt, hogy eszemben sincs elgyengülni... :D :D :D :D

E.

Kép
Kép
enimeniko
 
 


Sziasztok!
Enikő! Tényleg ennyire nehéz visszaszoktatni? 8év? Az nagyon kemény lehetett. Pedig asszem én is jó úton tartok afelé a 8 év felé, csak nekem már duplán... Pedig annyira megfogadtam én is, h Gerit nem rakom az ágyunkba 1x sem. Mondjuk annyit elértem, h Máté délben az ágyában alszik, meg este ott alszik el, de éjszaka mindig átvándorol.Ha van erőm visszaviszem, ha nincs akkor...
Geri meg??? Hát kényelmesebb volt éjjel az ágyban szoptatni, mint kiülni a fotelbe, ahol majd leesett mindig a fejem. Hát valahogy Mátéval is így kezdődött. Nem is nagyon volt házaséletünk, h jó dokibácsinkat idézzem :-) Nem is tudom , hogyan jött össze Geri:-)
Na azért most jobb a helyzetünk, néhány órára csak a miénk az ágyunk. És ha már végre kész lesz az új gyerekszoba, akkor aztán vége sutyorgásnak. Gerit is átrakom, amint már éjjel nem szopik!

Hétfő meg nagy nap lesz nekünk:) Viszem Mátét beíratni az oviba! Igaz csak szeptemberben fog menni, de el sem hiszem , h már itt tartunk!Anyukám egyfolytában le akar beszélni róla, mert hogy mi sem jártunk, de én úgy érzem kell neki a társaság. Suliig nekem sem voltak barátaim, és tök gáz volt...

Apropó társaság! Mi mikor futunk össze?? Ha gondoljátok, és nem akartok vhol Pesten kóborolni a kicsikkel, én szívesen látlak benneteket! Van nagy udvarunk, jól el lehet játszani!

Üdv: Zsuzska

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
zsuzska88
Üllő
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: