Új privát üzeneted érkezett!

igen, jó ötlet a kendő, nekem is eszembe jutott, csak még nem jutottam odáig hogy szerezzek egyet, + a megkötéssel is bajban lennék egyelőre. van erről valami képes leírás a neten szerintetek?
vagy mindenképp tanfolyam kellene hozzá?
(most hülyét kérdeztem :roll: ??)

Kép

Kép
redwings
 
 


Pedig azt hinné az ember hogy az a 2ágyas fizetős jobb szinvonalú.Nálunk Milán sokszor a mellkasomon aludt(a kórházban )biztos megnyugtató volt neki hogy hallotta a szívdobogásom. Szerintem azt a pár napot csak kibírja az ember a kórházban,nyugodtan lenni ugyis csak itthon tud az ember.Most jutott sezembe nem tudjátok ilen légzés-elsősegély-tanfolyam lesz a kórházba?Elmennék,mert most vennék légzésfigyelőt.Milánnal nem volt(nem tellett rá meg a védőnők is lebeszéltek)de sokszor nem mertem elaludni,mert a drága csak a pociján aludt én meg elötte olvasgattam hogy úgy nem szabad,de ha egyszer úgy volt jó neki,szóval most vennék egy ilyen légzésfigyelőt hogy nyugodtabban alhassak.De ha meg neadj isten beriaszt azt se tudnám mit csináljak.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Van egy csomó... megpróbálok feltölteni ide egy leírást, a youtube-on meg millió plusz egy videó van a megkötéséről... és nagyon jók!!!!! (nekem van egy sima Nandum amit csak a szülésnél használtam de most tervezem a rendeltetésszerű használatát is... egyébként én anno egy Premaxx-ot használtam (babybag) kb. 2-3 hónapig aztán váltottam egy Ergora amit kb. a terhesség 4. hónapjáig használtam (utána már nem ment). Most egy rugalmas kendőt akarok még venni és ha beleszeretek akkor valami jobbfajta kendőt (de az még kérdéses mert azok 15e-nél kezdődnek és ha a kistesó 3-4 hónapos lesz tutira elkezdem vele is az Ergózást)... Lilla addigra meg már egy sima easy-rider övön fog utazni... (na az még egy állat találmány nagyobb gyerekeknél... olyan mint egy övtáska, nem terheli a gerinced és a gyereket elég ha hátulról az övön tartod)

(nem sikerül... túl nagy a file... ha adsz egy emilcímet átküldöm)
Vendég
 

 
 

Megvan a link... innen letölthető (ez pl. egy egész jó leírás... igaz, rugalmas kendőhöz de ugyanezt meg lehet csinálni pl. egy nanduval is szerintem)

http://www.mobywrap.com/t-instructions.aspx

(kezd lekoppanni, hogy jó lenne végre elkezdeni összecsomagolni a kórházi csomagot, nevet találni a kistesónak, megvenni a rugalmas kendőt stb.)
Vendég
 


Red: ez főleg rajzos, de többféle kötési módot is megmutat :)

http://www.nandu.hu/magyar/hasznos/baba ... akendo.htm

Kép

Kép
gabilany79
 
 


köszi a sok-sok infót :D
huhh, ennyi fajta van? melyiket ajánlanád nekünk?

mi is gondolkoztunk légzésfigyelőn, az unokatesómék kölcsön is adták volna, de nekik is többször potyára riasztott mind a 2 féle(angelcare és nemmtomi, de az is állíítólag a megbízhatóbb márkák közül való), holtra váltan rohantak a gyerekhez, aki édesdeden és tök normálisan csicsikált mindannyiszor. így végül elrakták a fenébe a ketyerét

Kép

Kép
redwings
 
 


tök jó a link, köszi még 1x, asszem megvarratom magamnak ez alapján :)

Kép

Kép
redwings
 
 


nekünk Baby Controlunk van... soha nem riasztott tévesen... vagyis kb. 3/4 év után elkezdett... (na bekopizom a sztorit ami a héten történt...) (nekünk most lesz a bölcsőben is meg a kiságyban is... Engem ez nagyon megnyugtat, Lillánál is tök jól tudtam aludni, nem ébredtem 5 percenként, hogy csekkoljam a légzését)

***
Vettünk anno Lillának használtan egy 3 lapos légzésfigyelőt (Baby Control) amin még volt majdnem 2 év garancia. Persze jó olcsón (már nem tudom mennyiért de jó áron volt nagyon).

Kb. egy éves lehetett amikor elkezdett furán működni, ki is vettük alóla, hogy majd visszavisszük és megjavíttatjuk. Persze ellustultuk a dolgot...

Most 11-én járt volna le a 2 év garancia úgyhogy tegnap SOS el is vittük a gyártóhoz. A pasi vizsgálgatja, nézegeti, mondta, hogy szerinte az egyik érzékelőlap nem 100-as de ő be szeretné vizsgálni az egészet, hagyjuk ott és majd jövő héten érdeklődjünk ha nem SOS a dolog addigra megcsinálják. Mondtuk, hogy semmi gond, tőlünk akár decemberig is maradhat, csak a garancia miatt rohantunk mert az nemsokára lejár.

Na itt jön a poénos rész. A pasi ránk néz és kérdezi, hogy jaaaa még van rajta garancia? Miért nem ezzel kezdtük. Akkor nem is szórakozik ezzel, azonnal ad egy újat újabb 2 év garanciával!!!

Kaptunk tőle egy vadiúj digitális egységes légzésfigyelőt (a miénk egy elég régi típus volt, minden manuális rajta)... igaz, ehhez csak 2 lap járt. Igen ám, de mondta, hogy vigyük el a két tutira jó lapot is a régi figyelőnkből, így megmarad a 3 lap plusz lesz még egy tartalék pl. a bölcsőbe :))))))

Úgyhogy most van egy vadiúj digitális légzésfigyelőnk 2 év cseregaranciával és 4 érzékelőlappal :))))

Hát... rég tapasztaltam ennyire korrekt hozzáállást a dolgokhoz...

(a dolog pikantériája, hogy azért volt ennyi garancia a légzésfigyelőn, mert már az előző tulaj is kicseréltette mert szerinte nem volt 100-as... azt meg már a fene tudja, hogy nála tényleg gond volt-e anno vele, a cégnél nem is igazán firtatják a dolgot... azt mondják, nem kockáztatnak néhány fillér miatt, egy baba élete többet ér, inkább azonnal cserélnek)
Vendég
 


plusz adalék a téves riasztásokhoz: néha már az is bőven elég a babának, hogy csipog kettőt a légzésfigyelő, és azonnal lélegezni kezd... a szülő meg legyint, hogy mennyire gagyi a cucc, megint tévesen riasztott... szóval a fene tudja, hogy mi is történt valójában a "téves" riasztásoknál... Az igazán téves riasztás az amikor a baba szemmel láthatóan tényleg ébren van és mégis csipog... (nálunk ilyenek voltak a végefelé... valszeg az egyik hibás érzékelőlap miatt)

A téves riasztások nagy része a kicsi/kevés érzékelőlap miatt van (pl. Angelcare tipikusan ilyen).. így pl. egy pici baba lehet, hogy simán lemászik róla... (egy pici babánál szerintem kell 3 érzékelőlap... nálam legalábbis alap kritérium volt.. plusz az állítható érzékenység a figyelőnél mert sokszor a beállítással van gond)
Vendég
 


(jaaa... Lilla nagyon picike volt, talán 2,7 körül, nála pl. elég sokat kellett az érzékenységbeállítással játszani a legelején - ld. pólya plusz kis súly... úgy kellett beállítani, hogy ennek ellenére érzékelje a légzését)
Vendég
 


De jó témák voltak ezek, pont nálam is aktuálisak...
Az első a hordozókendő. Én kengurupárti vagyok, de csak olyan van, amiben újszülöttet még nem lehet hordani. Persze ilyen is van már, én ilyet szeretnék, csak mivel jön a nagykabátos időszak, az nem olyan kényelmes, szerintem... A kendőt lehet használni kabáton?

A másik a légzésfigyelő. Akkor ez csak pár hónapig használható, amíg nem mozgolódik a baba? És a pólyába be lehet tenni? Nem is tudtam hogy ez ilyen érzékelő lapokkal működik...Én arra szeretném használni, hogy ha úgy adódik, pl a kocsiban kellene hagyni a babát, amíg beszaladok az oviba...Amúgy éjjel mellettem fog aludni, és hát olyanra, hogy nem veszek észre valamit, gondolni sem merek!!
Én használtan nézegettem ilyen műszereket, dehát ezek szerint asszem ha tényleg akarok, mélyebben utána kell nézni :)

Andi
andreat
 
 


andreat
Az rendben van, hogy az orvos, az orvos, de engem azért aggaszt, hogy csak flowmetriát csinált. Nem mindegy, hogy pár pillanat, vagy kb. 20 perc amit a babára szán..

5 alkalommal voltam összesen a dokinál 2 hetente 1x, és még 1x kell menni a 39. héten, de akkor olyan magánrendelésre hívott ahol flowmetriát sem tud csinálni, csak pici uh gép van. Első szülésem lévén sokat olvastam, és a protokoll szerint sokkal több vizsgálatra lenne szükség. (szerintem)

Meg engem megnyugtatna az nst, mert sokszor nem tudom eldönteni mit is érzek az alhasamban, hol szúr, hol görcsöl, kb 1 hete.

Na de mindegy, majd lesz valami, max. perelek.

Kép
macskamama
 
 


Macskamama, ha nem vagy nyugodt és szerinted kevesebbet kaptál egy fogadott dokitól, mint amit elvárnál és kellene csinálnia, nyugodtan jelentkezz be nst-re a kh-ba, ha szerencséd van akkor akár 1 héten belül lesz szabad hely...

Andi, a légzésfigyelőt kocsiban nem tudom elképzelni, állítgatni bepakolni, rázkódik... Körülöttünk sokan használták, de inkább csak panaszkodtak rá, nagyon kevés ideig lehetett használni, mert elmocorogta a gyerek, vagy tényleg lemászott róla, volt aki berohant a szobába a gyerek meg térdelt rajta. Nálunk is kérdéses a dolog az első hónapokban, mert Tünde mostanság kezdené az ovit és lépcsőn kell felmenni stb, szóval marad a kenguru, vagy a kendő, amig várok a lányra.
xadri
 
 


Én is nézegettem már milyen légzésfigyelőt vegyünk,de ezek szerint a baby control jó,most láttam adnak ajándékba plusz 1 lapopt a kettő mellé. csakegyés te voltál ilyen tanfolyamon hozzá? ,mondjuk most néztem az októberi 2.előadásra írták lesz valami. Ezek a hordózókendők nekem is tetszenek,de el nem tudom képzelni hogy télen kabáttal hogy oldják meg.(Kenguruk nekünk is volt MIlánnál de talán ha kétszer vettük fel idebenn a lakásba(ő is novemberi baba volt),szóval mi nem igazán használtuk (még jó hogy kölcsön volt csak) at ember hajlamos felesleges cuccokat összevásárolni-én legalábbis.Biztos jó ez a kendő is de énm csak jó időben tudom elképzelni,meg aztán kinek hogy bírja a válla majd amikor 8 kilós a gyerkőc.ahhoz meg szerintem drágák hogy csak a lakásba akaszd magadra a babát.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Macskamama, én is keveslemem ezeket a vizsgálatokat, de végül is Adrinak igaza van, a kórházba bármikor be lehet jelentkezni. Ahogy mondtam, engem sem dícsértek meg, hogy a 38. héten mentem először...Szerintem holnap ez legyen az első dolgod :) Na, persze beleszólni nem akarok, hiszen közöm nem sok....
A kendővel kapcs., úgy látom másnak is vannak kétségei a tél miatt.... Persze, ha lépcsőzésről van szó, praktikusabb ezzel, mint a kocsival!
Ezt a légzésfigyelőt is kihagyom, asszem, már két gyerekkel sikerült mindig felébredni, majdcsak nem lesz gond most sem...
andreat
 
 


Van valakinek esetleg tapasztalata, bármiféle, azzal kapcsolatban, ha mentőt kell hívni? Lehet, hogy nálam ez lesz, és teljesen be vagyok ettől parázva :) Hülyeség? Én a mentőt az életveszéllyel kötöm össze, ők akkor jönnek, ha nagy a baj...
andreat
 
 


sógornőm a kengurut télen úgy oldotta meg ( novemberi babája volt), hogy a kabát alávette fel - ez azért is jó, mert így egymást is melegítik - viszont jó bő kabát kell hozzá.
és ezt talán hordkendővel is meg lehet csinálni...

mentő:
friss élmény = anyósomhoz kellett mentőt hívni (pont aznap mikor szültem). az ügyeletes orvos azt mondta a telefonba hogy fél órán belül ott lesz a címen a mentő, ehhez képest két óra múlva érkezett meg.
bár, a sürgősségi besorolás is számíthat, valszeg egy szülést előrébb vesznek, mint egy vesegörcsöt...
mikor tavasszal kivették a vakbelemet, az ügyeleten ahová először bementünk hogy szarul vagyok, a doki szó szerintígy mondta: "kocsival vannak? hál istennek, mert akkor nem kell mentőre várniuk..."

Kép

Kép
redwings
 
 


pedig a vakbél életveszélyes is ehet. no mindegy...
de nem rémisztgetni akartalak, csak leírtam a tapasztalatokat

Kép

Kép
redwings
 
 


Andi, Ha azt mondod, hogy 3. gyerek és olyan mintha már toló fájásaid lennének, tuti, hogy 15 percen belül kint lesz a mentő, mert azt hiszem ez az 1-es sürgősségi kategória (piros kód, vagy valami ilyesmi), sőt ha tényleg jön a baba (látja a mentős orvos) alapból hívják a koraszülött mentőket, mert ők úgy tudom babát nem szállíthatnak, mármint a sima mentősök.
xadri
 
 


andreat: ha a baba mindig melletted alszik nem kell légzésfigyelő... ki van ez találva :) Olyankor tutira nem lehet baj. Nálunk is csak akkor kellett amikor napközben a kiságyban altattuk Lillát... Most a kistesó egy közvetlenül az ágyunk mellett lévő bölcsőben lakik majd amit valszeg a plafonról fogunk lelógatni... de éjszakára majd kitaláljuk, hogyan fixáljuk, hogy be lehessen kapcsolni a légzésfigyelőt... már amikor nem fog mellettem aludni... (plusz ugye lesz egy kiságya is benne 3 érzékelőlappal de az ugye még kérdéses, mikor is fogja használni...)

Tanfolyam nélkül egyébként senki se vegyen légzésfigyelőt, egyszerűen semmi értelme. Ha ugyanis gáz van és az amber nem jól ébresztgeti a babát akár nagyobb bajt is csinálhat (ld. maradandó károsodás ha nagyon megrázza atb.) plusz ugye hiába veszi észre az ember, hogy nem lélegzik, ha nem tud mit csinálni amire odaér a mentő lehet, hogy már késő... Egy tanfolyam talán 2e Ft körül lehet, én még azoknak is ajánlanám akiknek nincs és nem is lesz légzésfigyelőjük...

Kendő vs. kenguru: szerintem a kenguru hazavágja a baba gerincét. Ha már kényelmes megoldás kell akkor egy mei-tai de asszem az is csak a 3. hónaptól... Nekem pont otthonra kell majd legjobban a kendő, mert egy 21 hónapos mellett nem akarom sírni hagyni a kistesót viszont a nagytesót se akarom hanyagolni... erre szerintem a kendő a legjobb megoldás... csak még nekem is meg kéne tanulnom megkötni:))))) (mondjuk lehet, hogy a végén veszek egy szűkítőt az Ergóhoz és akkor abban fog lakni...)
Vendég
 


Ja igen... vakarózás: apró piros pöttyökre van valakinek valami tippje? A két alkarom plusz lényegében az egész törzsem viszket... iszonyúan... már aludni se tudok tőle :(((((((

Vártam egy hetet hátha elmúlik de semmi... (vagyis jobb a helyzet mert a lábamról elmúltak de a karomon jöttek ki helyette)

Allergén cuccot nem találtam a közelben...

(31. hét... még 9 hét van hátra... annyit nem szeretnék vakarózni)
Vendég
 


ja, tél és kendő: a melegen felöltöztetett babára pl. extra poncsó, lábára baba lábszárvédő (segítek: sima aerobikzokni babaláb méretűre vágva:) A hasa ha összeér a miénkkel akkor melegben van de ha az ember nem tudja begombolni a kabátját akkor sem fázik a háta...

Plusz ugye ott a klasszikus babaoverál...

(megjegyzem én szerettem a kigombolt kabát plusz baba rajtam lóg verziót, tök jó melegen tartott télen:))))))))) Igaz, újszülöttel még nem próbáltam... )
Vendég
 


Hát, nem lettem meggyőzve a mentőt illetően....
Amúgy én is rákerestem a neten, és az első öt találat rögtön rosszat írt :(
Csudába, pedig már kezdtem megbékélni a dologgal...Végül is. előre ki kellene találni, mit mondjunk a mentősnek :) A tolófájásokat nyilván nem várom meg, babamentőről pedig hallani sem szeretnék :cry: De ha rögtön az első fájás után szólok, és jönnek is, akkor a kórházban kell sokat dekkolni! Huh, hát ezt jól meg kell gondolni. Na, ma megyek dokihoz, hátha ő tud valami okosságot mondani...
Azért köszi mindenkinek!

A kengurut különben én is többnyire itthon használtam, mert a csemetét nem lehetett letenni :)

Andi
andreat
 
 


andreat én sem tudom még ki fog bevinni minket,(páromnak nincs jogsija) én beszélek 1-2 szomszéddal + ismerősök,rokonok.Valaki csak tud majd jönni-vinni.

Kép
Kép
ilda82
 
 


ezen a kókuszbetétes pólyán gondolkozom,valamelyikőtök írta hogy van ilyenje,ebbe nem csúszik bele a baba,tényleg jó?most találtam a teszveszen újakat 3200ért

Kép
Kép
ilda82
 
 


Sziasztok! Én szeretnék zenét hallgatni vajúdás alatt, ha nagyon elhúzódna, úgy tudom, erre van lehetőség. Van benn olyan cd lejátszó, ami mp3-mat is lejátszik, vagy vigyek magammal?
lepke23
 
 


csakegy, a viszketésre próbáld ki az ezüstkolloidot, nekünk már nagyon sokszor bejött, bár nem csodaszer, mint ahogy hirdetik.
lepke23
 
 


Holnap jön vki a kórházba a mama klubba? Mi igen, remélem. :D Bár fájogatok de most nem akarom kihagyni.

Mi Csepelen lakunk és eddig mindig átvágtunk Pesten (Hungária krt. stb.) mikor a kóhrázba mentünk. Tanácsolták többen az M0-ást. A baj az hogy egy helyen rá kéne menni az M5re is ha az M0-áson tovább akarunk menni Csepel felől Kistarcsára. És az az M5 szakasz már Pesten kívül van. Arra akkor most kell vennünk matricát? Úgy nem éri meg arra fele menni.. :?

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


lepke: köszi! Terhesen tutira lehet? (nekem valaki a lányom ekcémájára ajánlotta pont a héten)

Egyébként most beszéltem a védőnővel, ő a kálciumot és a magnéziumot ajánlotta (ezek alapból mennek úgyhogy tök mindegy) plusz a fenistil gélt.... hááátha.... (nemsokára el is vonulok a gyógyszertárba...)

(dokit nem hívtam mert a végén még be akarnának fektetni... pedig ez elvileg nem is ritka terhesen... csak mocskosul kellemetlen... teljesen agyoncsapja az ember közérzetét)
Vendég
 


Kolloid: Külsőleg szerintem lehet nyugodtan. Nagy mennyiségben, belsőleg lehetne csak gond. Neten elég sok info van róla.
lepke23
 
 


Aida,
az új M0-nak pont az a lényege, hogy ne a városon menjen keresztül a forgalom, ezért az M5-ön a 0-ás másik végének eléréséig nem kell fizetni, csak figyelni a lejárót. Egyébként pont a felhajtó miatt (ami 1 sávos!!) folyamatos torlódás van vagy a Dharaszti, vagy a Soroksári lejáróig. Mi a Soroksárinál szoktunk lemenni és hátul kanyargunk egy kicsit, de így is sokkal rövidebb, mint a városon keresztül (ha km-ben nem is, de időben mindenképp).

2004. május 28-tól (GKM 82/2004.rendelet alapján):

- az M5-ös autópálya Budapest - Gyál közötti szakasza (13,0 - 21,7 km között) ingyenes (minden járműkategóriában!)


Csakegy, ha nem akarsz a pöttyökkel külön dokihoz menni érdemes megkérdezni valami jó gyógyszerészt, nekik sokszor van jó ötletük, amit esetleg még kismama is használhat.

Lepke, cd lejátszó van, de hogy mit játszik passz. Mi cd-ket vittünk, de volt ott is egy pár.
xadri
 
 


( csak súgva, mert off:
Hadd büszkélkedjek picit:
elértük a 3 kilót!!!
megnyugodott a lelkem hogy megmarad a gyerek :wink: )

Kép

Kép
redwings
 
 


csak így tovább Red!!!!
Megkérdeztem a dokit: mivel a 3. gyerek, ezért 10 perces fájásokkal már hívnom kell a mentőt. Remélhetőleg 5 perc alatt itt lesznek, mert itt van mentőállomás. Reméljük, lesz benn mentőautó :)

ANdi
andreat
 
 


Red, Inkább lassan de biztosan! Figyeld meg 2-3 hónap és semmi különbség nem lesz (nem az 5 kilós mamutbébikre gondoltam) nagyon szépen hízogat.

Andi, ne izgulj, biztos jól fognak alakulni a dolgok! Egy a lényeg nem szabad frontkor szülni, mert akkor minden más betegség és baleset is több van. Én is azt mondogatom a babának, hogy csak akkor születhet, amikor nem szül senki és apa itthon van.
xadri
 
 


ja-ja, ha front van, minden megzizzen picit ( és tele lesz a szülészet is...) de tuti nem lesz gond veletek, pláne, ha tényelg ott van a közelben az állomás!!

Kép

Kép
redwings
 
 


Redwings: Gratula :)))) Lilla is ilyen volt, önmagához képest pillanatok alatt megduplázta a súlyát és gyönyörűen növekedett (evett is egész nap:)))) ... igaz, amikor elkezdett mászni és járni akkor ez a súlynövekedés is megtorpant de nem is csoda, ha én rohangálnék ennyit, nádszálvékony lennék:)))) Szóval hajrá :))))))) (nekem mondjuk mindig olyan fura amikor egy nagyon duci kisbabát adnak a kezembe ismerősök... úgy megszoktam az izmos és soványka Lillát :)))

Nálam 19-én talán kiderül, hol tart a kistesó... remélem nem lesz túl nagy, most is kibékülnék egy max. 2,7 kilós bébivel :))))

Köszi mindenkinek a tanácsokat. Egyenlőre marad a kamillázás és a fenistil gél... a kamilla tűnik eddig a legjobb megoldásnak...
Vendég
 


Ma megyünk a kórházba okulni a Mama klub keretein belül, de nem tudom hova kell menni. Már vki megírta nekem, de elfelejtettem. Megírná valaki még1szer, köszönöm! :D

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


aida a recepción megmondják hova kell menni,én voltam már de nem emlékszem,most is mentem volna de nem tudom senkire rábízni Milánt.Ha mész tudd már meg nekem légyszi hogy a következőn lesz-e légzésfigyelő-elsősegély oktatás,úgy hirdetik a szórólapon de aztán kitudja mennyira tartják a programot.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Kép
itt 12 napos

Kép
itt meg 16 napos

Kép
és ílyen volt 3 órásan az inkubátorban

Kép

Kép
redwings
 
 


ja, az inkuban 50-es ruci van rajta, ami lötyögött :)

Kép

Kép
redwings
 
 


csakegy homeopátiás könyvben találtam ezt várandós kismamáknak csalánkiütésre:a bőrön fellépő égő,viszkető,rózsaszínű vagy piros foltok.Allergiás jelenség. apis mellifica 15ch óránként 5 golyó-a szúró,viszkető foltok hideg vizes borogatásra javulnak. histaminum 15ch napi 2x5 golyó-megszünteti az allergiás jelenséget,csökkenti a viszketést. urtica urens9ch napi 2-3X5 golyó-a viszkető,égő érzés víz érintésére,mosakodásra rosszabodik. külön irnak még viszketésre is: [/b]chelidonium majus 9ch napi 2x5 golyó-A bőrviszketés hátterében epepanaszok állnakevés után puffadásérzés vagy jobb bordaív alatti panaszok lépnek fel,a nyelvgyök zöldessárga lepedékes apis15ch félóránként 1x5 golyó-a bőrön viszkető,szúró fájdalommal járó csalánkiütések jelennek meg.A tünetek hideg vizes borogatásra javulnak.A kiváltó okot tisztázni kell.

Kép
Kép
ilda82
 
 


red gyönyörű babátok van mégegyszer csak gratula!a kórházba megmutatták hogy kell tisztába rakni?Én még pici lányt nem is láttam itt mindenkinek fia van,úgyhogy már most azon filózom milyen lesz majd ilyen kis punást tisztába rakni.Úgy hallottam macerásabb mint egy kisfiút.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Sziasztok!
Red :gyönyörü a babátok!!!!!!
Ilda82: Én inkább a fiú tisztába rakásátol félnék,mivel lányaim vanak,de mivel ez is lány lesz igy nincs mitöl tartanom. :D
Az egyik ismerösömnek 29 hetesen vették észre,hogy ikrei lesznek.
Levagyok döbbenve,hát még a csaj.Nem érti,hogy lehetséges ez!

Kép
andi0716
 
 


köszi :oops: szerintünk is :D :D :D
a keresztfiaink után nekem is furi volt egy kis nunist pelusozni - más, de nekem nem macerásabb

29 hetesen? atyaég! ez komoly!

Kép

Kép
redwings
 
 


igen az.Pont babakocsit volt venni a párja,alig várta,hogy kijöjjön az ultrahangról és tugyon neki szolni,hogy nehogy megvegye,mert ketten lesznek.

Kép
andi0716
 
 


Engem is azzal riogatnak mindig, hogy biztos ikrek, mert akkora a hasam...
Amúgy múltkor volt szó arról, hogy mikor van az utolsó uh...Én most hetente kaptam a dokinál:) Bár én örülök neki, mert biztos, ami biztos :) Igaz, hogy a méretek pont akkorák voltak mindkét uh-on :D, de ha baj lenne, azt tutira észreveszi!

Macskamama, kértél időpontot?

Éjjel voltak fájásaim, de reggelre elmúltak... Szerintetek ilyenkor pihenni kell, vagy épp mozogni? Azt szeretném, ha megindulna már a szülés :) Persze csak sétálásra gondolok, az segíthet?

Andi
andreat
 
 


hát nem tom, én az 5 percesekkel nekiálltam lépcsőzni, guggolni, meg forró fürdőt is vettem, de semmi hatása nem lett egyiknek se. se nem múltak, se nem erősödtek/sűrűsödtek a fájások, csak miután elment a magzatvíz.

Kép

Kép
redwings
 
 


Red: tündérbogár a kislány :D

Aida: fel az első emeletre, ha lépcsőn mentél, akkor balra, ha lifttel, akkor jobbra, utána jobbra, és a folyosónak kb. a közepén van a Flór Ferenc terem, ott lesz a foglalkozás. Én is megyek, csak apának sajnos el kellett mennie munkaügyben, így ő nem tud jönni. Ha gondolod, én kb. 14:50-re érek oda, megvárhatlak lent az előtérben.

Ilda: elméletileg a main lesz a légzésfigyelős előadás, de én a múltkor direkt rákérdeztem, és azt mondták, hogy ez csak egy tájékoztató, nem egyenértékű a Madarász utcai tanfolyammal, az itt nincs, ott kell megcsinálni. A másik, hogy remélem, tényleg el is jön az előadó, a múltkori foglalkozásra egyik sem tudott jönni, aki meg volt hirdetve, úgyhogy csak egy kötetlen beszélgetés volt a védőnővel meg az osztályos főnővérrel.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Apropó egy infó! A kétágyas szoba úgy működik, hogy nem kell kifizetni, hanem mivel alapítványi, adnak egy csekket, amin annyit fizetsz be, amennyit gondolsz az alapítvány javára, csak hozzáteszik, hogy 3000-et szokás... Legalábbis barátnőméknél így volt (ők tegnapelőtt jöttek haza :)).

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Hát ez az ikres story nem semmi,de hogy nem vették addig észre?vagy nem volt uh-on addig?! A pelenkázást csak arra értzettem hogy jobban kell figyelni merre törölgeted,nem úgy min t a fiúknál akiknél mindegy.Persze ebbe is belejön az ember pár pelusozás alatt.

Kép
Kép
ilda82
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: