Új privát üzeneted érkezett!

hát,Kristófom nagyon anyás. Apu nem sokkal az elött halt meg,hogy én terhes lettem,és valahogy vígaszt nyújtott Kristóf :oops: Remélem értitek,hogy értem...tudom,hogy én rontottam el,de nagyon magamhoz láncoltam,mindenhova vittem magammal,nem volt olyan,hogy kis ideig valakivel volt,és én elmentem valahova. Aztán 1 éves volt,mikor beütött a vész,engem műteni kellett,epére. De kicsifiam nagyon jól bírta,én meg majd megőrültem nélküle. Ráadásul akkor indult el egyedül,tehát nem is láttam :cry:
Mikor hazajöttem,megint nagyon magamhozláncoltam. Szerencsére sokat változott már ő is,mikor ugye vizsgálatokra mentem terhesen,mindig más volt vele,meg ugye a szüléskor is,1 hét korház...mostmár sokkal jobb,de még mindig nagyon ragaszkodó.
Felértünk az oviba,meghallotta,hogy énekelnek a többiek,alig bírta ki,míg ráadom a benticipőt,már rohant is be. Nem is köszönt nekem.
Nagyon hiányzott már neki a gyereksereg,látszott rajta :roll:
Elizával már most más,őt már itthagyom anyura vagy a húgomra,ha dolgom van-és ők éppen ráérnek...
Vendég
 


Hát igen, Cseriani, a fiúk nagyon anyásak általában - ahogy mondják - az anyukák meg rendszerint szerelmesek a kisfiújukba (legalább is én az vagyok), ahogy látom ez nálatok is így van.
Azért neked sem lehetett könnyű ilyen ragaszkodás után hacsak a pár műtéti napra elengedni, nagyon ismerem az érzést!!!!! Sajnos :cry:

Kép
timesz
 
 


Jaj Dominika, hálás köszönetem, nem gondoltam volna előtte, de olyan elveszettnek érzem magam néha, és kétségbeesem, hogy mit is kezdjek a picivel :oops: :) Így most már legalább kapaszkodóm van :)
Szoptatás-cumi-cumisüveg ügyben én azt mondom, amit minden másban helyesnek tartok: tolerancia! Mindenki maga tudja, mi jó a kicsinek meg neki, milyen jogon szól bele akárki? Persze, véleményt mondhat, ha kérdezik, de ennyi. Én ebben vagyok szélsőséges :lol: Van egy lány, teje is volt, mégis elapasztotta és tápszerezik. Én szoptatok, és nem értek egyet vele, de az ő döntése, és ezt tiszteletben kell tartani, úgy gondolom. Sajnos tolerancia, na, az nincs Magyarországon. Anno a kutyám nevelésébe is beleszólt mindenki, megedződtem, úgyhogy ha valaki a kicsivel kapcsolatban osztogat kéretlen jótanácsokat, meg sem hallom... :lol: :lol: (itt most nem Rólatok van szó, akiktől kérek és kapok hasznos tanácsokat!)
Cseriani, szerintem semmi baj a kicsiddel, ez látszik azon is, hogy örömmel ment oviba, ne aggódj!!

Kép
hablaty
 
 

 
 

Cseriani!

Pontosan tudom mit érzel. Nekem Anyukám halt meg, a temetés után 2 hónappal 2 csíkos lett a tesztem, nem kis meglepetésünkre.
Anyu halálát amúgy is nagyon nehezen fogtam fel még a mai napig is látom szenvedő arcát.
A kezeink között halt meg, Hugom zárta le a szemét és együtt öltöztettük fel, hogy idegen ne nyúljon hozzá!!!
Lefogtyam, ideges voltam, folyton bőgtem, már gyógyszert is kaptam a depire (szerencsére nem vettem be). És akkor lettem Domival terhes....és én észre se vettem!!!!
Csak a párom szólt, hogy már 2 hete kéne menstruálnom!
Domit én se engedem ki a kezeim közül.Pedig asszem kéne, nincs jogom kisajátítani.
A fiammal, mintha lazábban bántam volna..... :cry:
A gyereksereg meg igenis kell!!!!
Mit kezdjen a sok "buta" felnőttel?????

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Csajok, ha érdekel valakit, nekünk ilyen egy napunk:
Reggel felkelünk, aztán eszik gyümölcsöt, majd alvás, kb fél órara, aztán bemegy a játszóházba, játszik a dolgaival, majd pelus csere 11 felé, evés ciciből, majd séta 1-2 óra, majd tejpép és cici,és kis játék, alvás, és pancsi, majd evés, alvás.
De most, 4 napja evés után lábemelgetés van, és fél 7 helyett 8,negyed 9-kor alszik el.

Kép
fridus
 
 


Kriszta,én be is vettem. Xanaxot szedtem. Apu epeműtét után halt meg,minden jó volt,hétfőn hozhattuk volna haza,erre hétfőn meghalt. Az okát a mai napig nem tudjuk pontosan,pedig még a rendőrségre is elmentünk. De kéz kezet mos :evil:
Ez november végén történt. Januárban abbahagytam a xanaxot,férjem akkor költözött haza,ő 8 évig Hollandiában lakott,ott tanult.És márciusban terhes is lettem :D
Gondolhatjátok,hogy éreztem magam,féltem,hogy van-e még bennem bogyó. De szerencsére Kristóf egészséges. Aztán,mikor kiderült,hogy engem is meg kell műteni,mert sok kicsi kövem volt,elzárhatták volna az epeutat. Egy hónapot végigbőgtem,mire műtétre került sor. Rettenetesen féltem,hogy én sem élem túl,és akkor mi lesz az én egy éves törpikémmel :cry:
Elizánál is jól kezdődött a terhességem:tiszta depressziós voltam,nem mertem a Kristóffal egyedül itthon maradni,folyamatos halálfélelmem volt. Ekkor még nem tudtam,hogy terhes vagyok,a doktornő írt fel gyenge kedélyjavítót,szedtem kb.3 napig,akkor meg torokgyulladásom lett,ami kb.szintén 2-3 nap alatt elmúlt,természetesen kaptam antibigyót.Ezután influenzás lettem,elvileg,de erre már nem adott a doktornő semmit,hanem sürgősséggel elzavart nőgyógyászhoz. Ott kiderült,hogy terhes vagyok :lol:
De ugye a sok gyógyszer... :evil:
Tehát paráztam rendesen az első 3 hónapban. Meg orvostól orvosig jártam a beszedett gyógyszeres dobozkáimmal. Vagy 10 dokinak kikértem a véleményét,és mind azt mondta,ha magától nem megy el a baba,akkor nem lesz baj.
Hát,nem is lett :lol:
Na,te szent ég,mennyit írtam :oops:
Ne haragudjatok!!!! :shock:
Vendég
 


Fridus, persze, hogy érdekel! Mentek el mindent, és akkor később már nem kell kérdezgetnem :oops: Akkor Balu 4-szer eszik egy nap? Ma nem keltettem Lucust, és így neki is csak 4 evés jön ki, plusz éjjel még kettő.
A legutóbbi evés óta megint másfél órája fenn van és még nem alszik... megint sír, és legfeljebb kézben nyugszik meg, és úgy sem mindig... :(

Kép
hablaty
 
 


Cseriani!

Nem csodálom, hogy végigparáztad a műtétet!!!!Nem irigyellek!
Egyébként a fiam Cilestes (fogamzásgátló) gyerek! Amikor aggódtam, hogy úgy estem teherbe, hogy szedtem mellette, azt mondta a doki, hogy az első 12-14 hét a "mindent vagy semmit" elven alapul, úgyhogy ne aggódjak. Azóta ugye 14 éves és nem látok rajta semmi kórosat!Igaz az agyával meg a fülével van némi gond!!! :lol:

Fridus!

Hogy nektek micsoda tuti napirendetek van! Az egyetlen napirend az életünkben, hogy hétkor fürci van. És előtte a vacsi... :oops:
Ezt nem tudom, hogy hoztuk össze, így alakult.

Hablaty!

Annyiszor egyen, ahányszor éhes. Nálunk a következő divat van: 1,5 óránként 30-40-50 ml evés az egyszeri nagyevés helyett.
Ha megpróbálom legalább a 3 órát kitartani, akkor húúúúúúúú. .....

Csajok!
Amúgy normális, ha ennyi idővel a szülés után én még sírdogálok??? Depis tutira nem vagyok, de képes vagyok édibédi cicás reklámokon sírva fakadni. Ja és vérciki volt, hogy a Domi szurijánál én könnyeztem. :shock:
Pedig erős csaj vagyok, nem jellemző rám a sírás sem!Azt hittem, hogy a terhességem alatt kisírtam magam, de nemigazán.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Gabcsa!

A babauszin tényleg 160 cm mély a víz??? Én nem tudok úszni és az összmagasságom 160cm. :oops:
Úgy gondoltam, később haláloznék el és lehetőleg nem megfulladnék....ágyban-párnák közt 95 évesen egy harmincéves hapsi karjaiban szigorúan orgazmus után! :oops: bocsikaaaa

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Hablaty: szerintem a 6 evés egy nap alatt pont elég. Samu is 6x vagy 7x eszik egy nap, igaz, mivel ő átalussza az éjszakákat, ezért elég sűrűn, átlag 2,5 óránként cicizik. Az ő napirendje sem egy kiforrott valami, mostanában meg sokat változott, szerintem fejlődési ugrása volt. Mostanáig nagyjából így nézett ki: ébredés 6-7 között, pici vigyorgás, tiszta pelus, kaja, kicsit játszik, max 1 órát, alvás 30-45'. Következő kaja 9felé, játék max 1 óra, alvás 30-45' általában, de hetente 2-3 alkalommal 2,5-3 órát alszik ilyenkor, vagy a déli evés után, csak kiszámíthatatlan, melyik napokon. Aztán az alvások egy kicsit rövidülnek, így a két szopi közötti idő is. 5-6 felé már elég nyűgös, nem nagyon hajlandó játszani vagy ellenni magában. 7-8 között valamikor fürdés, attól függően, mikor volt kaja, mert utána mindig várok egy fél órát legalább, nem szeretem tele pocival fürdetni. Fürdés után jön egy hosszú szopizás, napközben 10-15 perc/cici a szintidő, amit általában nem hagyok túllépni, a végén úgyis csak nyammog, de az esti, utolsó szopinál nagyjából 20 percet kap cicinként, a végére úgyis elpilled. Alvás 9felé, de legkésőbb 10re ha nyűgös. Most pár napig éjjel is felkelt enni, és tartotta a napi kajákat is, de ma megint 6ig aludt, szerintem visszaállunk mostmár. Azért néha variálja a dolgokat, ma pl. a 6órás evés után már 7kor újra aludt, 9ig, aztán aéudt fél11től majdnem 12ig, de azóta meg 2x5 percet. Modtanra olyan nyűgös lett, mert az előző evés óta nem aludt, hogy most elaludt az első cicin, pedig mindig kettőt eszik, aztán felébredt amikor letettem, volt egy kis hiszti, de aztán csak elaludt. Kiváncsi vagyok, meddig tart...

Krisz, szerintem nyugodtan sírdogálj, nem ciki! Még biztos tombolnak a hormonjaid. Én a reklámokat jól bírom, de az érzelgős vagy szomorú filmek nekem is betesznek :D
danann
 
 


sziasztok
Ma voltunk a 2 hónapos oltáson. Panni hősiesen viselte a szurit csak egy picike bömbi volt.
Dorkával én úgy lettem terhes hogy mamám meghalt :cry: 02.13-án és márciusba teherbe estem.

Krisz azt hittem hogy csak én vagyok "depis" , akkor megnyugodtam hogy másnál is tombolnak ezek a fránya hormonok.
Hát figyu hogy hány cm azt nemtom, de nem fogsz elmerülni tuti mondom neked, mondjuk a medence végénél én lábujjhegyen állok, de úszni azt nem kell.
Ez a weboldal címe a babaúszásnak: www.uszomanok.huItt azt írják hogy 130 cm, de holnap megyek és lecsekkolom neked :D

Hablaty a mi napirendünk még nem igazán alakult ki, én nem szoktam kellteni, magától kell a kajcsira. Amikor kel utána popsi vizit, utána kajcsi, ismerkedés a világgal. Napi séta ha jó az idő, aztán csicsi és minden kezdődik előről.
A fürdés az a nagylány után van, mert ugyebár vele még foglalatoskodni kell. És azt sem akarom hogy a nagytörpe féltékeny legyen.

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Én tegnap azon sírtam,hogy Kristóf sírt az oviban,ma meg azon,hogy nem sírt :oops:
Mindig is érzelgős voltam,de mióta gyerkőceim vannak...már azon sírtam,mikor megemlítettétek az anyák napi ovis bulit :cry:
Elötte majd jól benyugtatózom magam-Eliza meg másnap folyamatosan alszik :?
Vendég
 


Cseriani!

Vígasztalásul: és még mennyit fogsz!!!! :lol:

Gabcsa!

Előre is köszike!
Panka akkor egy nagy hőőőős!!!! Remélem nálatok sem jelentkezik mellékhatás.

Lívi!

Szerencsémre nem szeretem az érzelgős filmeket, legalább ezeken nem bőgök. Na jóóóóó kivétel az angol beteg.
Most megint a Fűrész 3-at néztem meg, és az örök favoritot a Tróját.
Ja és megint felfedeztem a könyvek adta örömöket. Asszem megérdemlek némi pihit, úgyis sokat guriztem még szombat vasárnap is.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Köszi lányok a napirendeket, nagyon drágák vagytok!!
Nekünk szuper napunk volt, a fél 1-es evés (kivártam, ő ébredt) után este fél 7-ig nem aludt :( Egész pontosan üvöltött. Nem értem, se pocival nem volt gond, sem éhes nem lehetett (ezt kaja után, mikor ő köpi ki a cicit, kizárható), és úgy üvöltött, mint akit nyúznak. És az a legrosszabb, hogy ölben is üvölt, tehát nem az van, hogy kézben elnyugszik... délután fél 5-re már kezdtem kicsit kilenni... most este kaja, fürdés, és apája elaltatta, gondolom igen fáradt lehetett...
Ja, és én is folyton bőgök, mindenen. Ha rámmosolyog Luca, azért, ha sír, azért... :oops: :oops:

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok !

mazsuzs : amikor abban a nehéz időszakban voltunk, mindent megpróbáltunk , legalábbis ami tőlünk tellett. Az újság kijött ugyan , de nem azt irta meg amit látott. Mikor megjelent a következő hónapban alig volt fél oldal az iromány, de már nem volt mit tenni. A TV is visszautasitott, nem engedték ki őket.
Egyedül a hirtévé irta meg az igazat, ők voltak az egyedüliek akik vállalták. Mi úgy láttuk , hogy a sorsunk már előre el volt döntve, nem volt mit tenni. De mostmár mindegy úgyis.


fridus : nagyon gratulálok a mutatványhoz ! :lol: :lol:
Ügyesek vagytok !!!


hablaty : az állandó napirend kialakitása nagyon nehéz, nem is mindig sikerül. ( akinek esetleg mégis sikerül az nagyon szerencsés ) Az első időszakban a gyereknek szinte nem is lehet napirendet felállitani, mert mindig változnak a dolgok.
Inkább arra kell törekedni , hogy a fontosabb napi teendők ( séta , fürdés ) megközelitőleg mindig fix pontja legyen a napnak, a többi teendő pedig ehhez igazodjon. A gyereknek nagyon nagy biztonságot ad a rendszeresség, az hogy tudja mi után mi következik. Általában a napi teendők attól függnek hogy a baba mikor kezdi el a napját ( mikor ébred stb.. ). Aztán általában esznek, majd visszaalszanak egy keveset. Majd játszás, séta ebédig aztán megint alvás. A délután kicsit hosszabb, ez eltérően alakul, de ott is lehet alvás, séta stb.
Mivel minden családban van valamilyen napi menet, és egyénileg alakul a nap, ezért nem lehet pontos tervet irni.

De ne aggódj ezek miatt, majd szépen kialakul minden magától.
Te csak annyit tehetsz , hogy figyeled a babád jelzéseit, és ahhoz próbálsz igazitani, figyelembe véve a saját igényeidet is.

Az ébresztés szerintem már nem muszáj. Érdemes lenne megpróbálni magától mikor ébred, mikor igényli az evést.
Szépen fejlődik, nincs gond. A 6 X 7X evés szerintem is elég,
de természetesen ha többször igényli akkor adj neki. Most ti is abban a korban vagytok ahol lehetséges fejlődési ugrás is, akkor pár napig sürübben kérheti a cicit.

Az pedig hogy néha elbizonytalanodsz természetes.
Ilyenkor az anyai ösztöneidre figyelj és minden rendben lesz.

Nagyon örülök hogy jelentkeztél, már hiányoltunk.
A másik topikon olvastam , hogy beteg voltál, remélem már minden OK.


krisz : a hormonváltozások bőven beleférnek még, sőt...
:wink:


cseriani : örülök hogy ilyen jól haladnak a dolgok az oviban.

Bár egy anyának tényleg semmi nem jó, sem az ha a gyerek orditva megy az oviba, sem az ha nagyon könnyen elválik az anyucitól.
Ezt én is átéltem . Mármint ezt a beszoktatást.
Nekem akkor kezdte az ovit a kicsi, amikor a melóhelyre kellett visszamennem. Elég rossz volt az időzités, csak 2 hét volt a beszoktatásra. Nekem nagyon anyás a gyerek, és ráadásul úgy voltam mint te, mindig velem volt, sosem hagytam senkire.
Imádjuk egymást. :oops:

Aztán talán emiatt is, nagyon nehezen szokott be. Mindig sirt, aztán ez elmarad, helyette inkább hányt...
Aztán elég jól megszokta, szerette is az ovit , örömmel ment de nem beszélt.( mármint az ovin belül ) Pedig elötte már gyönyörüen , értelmesen, folyékonyan beszélt mindent.
Mondták az ovónők , hogy van ilyen , az elszakadástól van, majd megnyilik. Mondjuk kicsit félénk is, ezért gondoltuk idővel tényleg jobb lesz. De aztán eltelt az első év és változás semmi. Az oviban továbbra is néma maradt.
Idén megkezdtük a középsőt, gondoltam már a nyár sokat segitett, és minden oké lesz. Hát nem.
Nem beszél egész nap, reggel 8-4 ig néma. Annyit változott a dolog , hogy a gyerekekkel súgva beszél időnként, de ez ritka, , köszön és ha a csoportból kijövünk szófos....ása lesz és estig be nem áll a szája. Végül is be kell pótolni valahol a nembeszélést.
Remélem lassan megnyilik, mert már a nevelésibe is kaptunk időpontot. Szóval nem egyszerü. Álmomban sem gondoltam volna hogy az ovi - ill. elszakadás ilyet is kiválthat, meg hogy pont az enyém lesz a néma .

lyenkor persze magamat hibáztatom....


nadimo
nadimo
 
 


Nadimo! Ne hibáztasd magadat! Én (teljesen laikusként) azt gondolom, hogy a neveléssel ugyan lehet egy kicsit változtatni a gyereken, de az alapvető habitusát nem nagyon lehet befolyásolni. Nem hiszem, hogy a hozzád való ragaszkodás miatt lenne ez, mert szerintem akkor nem szeretné egyáltalán. És ahogy írod, azért van fejlődés, még ha nem is túl gyors.
Ha nem a világ másik végén, Kispesten dolgozna, akkor tudnék neked ajánlani egy jó szakembert, apu unokatestvére és Kispesten dolgozik a nevelési tanácsadóban, de azért az elég messze van.
Majd elmondod, hogy mit mondtak nektek a tanácsadáson? Azért egy kicsit kiváncsi vagyok, hogy milyen tudományos magyarázattal állnak elő...
danann
 
 


Sziasztok!

Mennyit írtatok megint!

Domi (Krisz)! Teljesen egyetértek a kismama újságos véleményeddel és remélem nem értettél félre a cumi ügyben. (De úgy gondolom nem...csakhát ha mégsem jól gondolom azért inkább leírom ezt a pár sort...):oops:

Cseriani, Timesz! Nem tudom, hogy a fiúk tényleg jobban kötődnek-e az anyjukhoz, én néha féltékeny vagyok :) mert Nándi csak akkor tiltakozik ha a nagypapa vagy a nagymama távozik a szobából. Ha én távozom, azt teljesen könnyen veszi. Itt jön az a kérdés, hogy mivel nem szoptattam csak majd egy hónapig tudtam, azért nincs ez a nagy ragaszkodás?

Danann! Mikor elolvastam Samu napirendjét amit leírtál, az tünik ki hogy te pontosan tudod mikor mit kell tenni. Nem tudom, én miért nem voltam ilyen józan és a pánikolás helyett inkább az ösztöneimre hallgató mint te.

Fridus! Írni akartam már tegnap de lemaradt, hogyha szeretnél adni rágcsálnivalót Balunak, akkor ajánlom a Fosfovit kekszet a babapiskóta helyett. Mi is azt próbáltuk ki. Tej és tojásmentes. Olyan az alakja mint a babapiskótának csak sokkal kisebb méretben. Elég drága de nekünk egy doboz majd fél évig elég volt, már a gyümölcsében is reszeltem néha a babának.


mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Nadimo!
Tényleg ne hibáztast magad. Nekem egy kolleganőm volt így akivel együtt dolgoztam. Ő már nyugdíjba ment de a legkisebb lányát (aki egy halva született baba után fogant) be kellett adnia bölcsibe mert hát akkor sem volt fenékig tejfel az élet. Ugyanezt mesélte mint te! A bölcsiben a két és fél éves gyerek meg sem szólalt egész nap, de amint kiléptek a kapun be sem állt a szája. Azt mesélte a kolleganőm, hogy a dadus azt hitte nem is tud beszélni...
Ők nem mentek abban az időben (1980-as évek eleje) nevelési tanácsadóba, de meg is oldódott később ez a probléma magától, és a lánya is normális felnőtt lett.

mazsuzs

Kép
mazsuzs
 
 


Mazsuzs, ezt a kekszet megjegyzem.
Hablaty, ezek szerint valamit kihagytam, mert mi 7-8 között ettünk, de most már csak reggel tejcsike, aztán gyümi, tejcsike, tejpép, tejcsike,lehet, hogy még éhes, akkor még kis gyümi, de alvásnál mindig tejcsicsi. Szóval 5-6 most a menő.
Nem éhes, játékos kedvében van, mintha a fogunk nem is akarna kijönni. Nem baj, így legalább nem kell minden nap kenni az ínyét és zsibbasztani.
Szerintem mindenki úgy gondozza a gyereket, és neveli, ahogy érzi, ha meg valamit nem tudunk, segít nadimo:-)
Olyan édes ez a Balu, reggel felkelt, már mosolygott a szüleire, most meg eljátszik magában, apja kicseréli éppen a pelusát, annyit kaksizott tegnap, hogy még jutott a vízébe is megint, most már ez lesz mindig ?:-)
Kb egy 15 centis kolbászka, és előtte is volt....Na de nem részletezem, mert készülődtök reggelizni, ebédelni...
Ma kefíres fánkokat csinálok megint, levesem van, gulyás leves, pont passzolnak.. Nyamm..
Lesz még süti recept ??

Kép
fridus
 
 


Pár fotó éhgyomorra:-) Kép

Kép
fridus
 
 


Kép

Kép
fridus
 
 


Kép

Kép
fridus
 
 


Kép

Kép
fridus
 
 


Nadimo!

Tényleg ne hibáztatsd magad semmiért! Minden Manó másképp viszonyul a közösségbe adáshoz.
Az én kisfiam pár napig bepisilt, nem szólt a kakinál (hűűű nagy kakigondjaink voltak ám) és 1 hétig szopta az ujját a sarokba.
A szívem szakadt meg mikor üvöltött utánam.

Lívinek van igaza, a gyerek habitusa adott!!!! Én eléggé heves vagyok, a Csabesz kicsi kora óta kis félénk. Sose akart mászókázni, félt a kihívásoktól, abbahagyta a kosárlabdát, mert fellökték. Elég kis tutyimutyi fazonka volt.
Most 14 évesen tudtam némi erőszak árán közértbe küldeni! :shock:

Mi is mindig jártunk nevelési tanácsadóba ott sokat segítettek többek között ebben is. Mára azért normalizálódott a helyzet.

És ha eszembe jut, hogy mindjárt vissza kell mennem dolgozni.... :cry:

Szóval kitartás, tutira javulni fog a helyzet, de ehhez sok idő kell.

Fridus!

Nagyon macsó ez a Balu....!!!
Lesz még süti, csak kicsit el vagyok maradva a munkámmal...

Mazsuzs!

Egyáltalán nem értetteklek félre!!! :lol:
Lehet, ha jön a fogunk még én is előveszem! :wink:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Jó reggelt !

Köszi lányok, aranyosak vagytok.
Az oviban eleinte nekünk is azt hitték hogy nem tud beszélni, ezért kissoportban karácsonyi ajándékba cd-t adtunk az ovónéniknek, amin a gyerek 28 éneket-mondókát-verset mondott fel . Csak csodálkoztak.
Mostanában már előfordul az is , hogy a gyerekek vagy az ovónénik meghallják hogy beszél. Azt mondja a gyerekem, hogy az udvaron gyakorolja a beszédet, és akkor meghallják.
Kész vagyok tőle.
Gyakran meg válaszol is a kérdésre de csak nagyon halkan. Úgy veszem észre hogy azért ő próbálja a dolgot, de még mindig gátolja valami.

REmélem ez azért hamarosan változik, mert elég kellemetlen .

danann : köszi előre is, ha szükség lesz rá lehet hogy megkereslek.
Majd megirom hogy mit mondanak, bár nem tudom elképzelni hogy egy vadidegennek megnyilik majd.
Ugyanis ő direkt nem beszél, és még mondja is , hogy olyan nehéz némának lenni egész nap. Jó része a dolognak , hogy legalább kitartó a gyerek !!
:?

Ma suliban vagyok délután jövök csak haza, aztán meg táncra viszem a lánykámat.
Valószinüleg csak estefelé tudok a géphez jönni.

puszi mindenkinek és szép napot
nadimo
 
 


sziasztok!

szoval állitolag beteg Szonja,azért állitolag,mert pénteken megyünk a klinikákra megbeszélésre,meg dietetikushoz is,de tök ideg vagyok mert nem a PKU szürése rossz hanem valami enzin de az meg csak jövö7en lesz meg,addig tök jo hogy engedik szopni,de uutánna tápszer és anyatej.

NADIMO!

SZERINTED hogy lehet hogy csak pénteken rendel be,és nem tiltott le minket rögtön ha sulyos lenne????és miért kell elkezdenünk egy gyogyszert meg tápszert ha az eredmény csak jövöhéten lesz meg???elvihetem én őt szegedre is vizsgálatra,ha ugy gondolom hogy ebben nem bizom??ott csinálnak még ilyen enzim szürést.
nuncili
 
 


Nuncili!

Szabad orvosválasztás van!!!!
Ha bizonytalan vagy, felkereshetsz más orvost is és kikérheted a véleményét!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!
Gyorsan belesek, még mielőtt kel a kiscsajszi, mert utána ki tudja, mi lesz... :lol: Tegnap ugye fél 1-től estig üvöltött, 8 körül bealudt, és aludt is fél 3-ig, utána 6-ig, és még most is :o Ha követjük a tegnap forgatókönyvet (remélem nem!), akkor ma már többet nem fog... jaaaaaaaaaaaaj. De milyen gyerek már, aki kézben sem hagyja abba??? :lol:
Nadimo és többiek is, köszi a válaszokat, igyekszem nem túlaggódni magam. Már meggyógyultam amúgy, köszi, szerencsére 2 nap alatt lement, és lázas csak 1 nap voltam. Hogy mi bajom volt, nem tudni, a doki se tudta, megfázás vagy influenza (érdemes volt elmenni... :evil: ).
Na megyek, mert lassan tuti kel Lucácska. Szép napot Nektek!

Kép
hablaty
 
 


Hablayt!

Amikor nagyon sír próbáltad már, hogy leteszed?
Domi pl csak x ideig van el kézben, utána idegesíti! :shock:
Ők is vágynak néha egyedüllétre, hátha az a baj. Próbáld ki, nem baj, ha kicsit hisztizik, ha pár percnél tovább sír akkor nem ez a megoldás.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Szia! Próbáltam letenni, mert Luca is ilyen, és akkor pár percig el is van, aztán újrakezdi! De nagyon ám... akkor fölvéve megynugszik, pár perc után a kezemben is üvölt. És ez íg ment tegnap órákon keresztül... :?

Kép
hablaty
 
 


Sziasztok !

Csak gyorsan benézek, mert már rohanok is tovább.

nuncili : Ez a helyzet most már kissé bonyolult számomra, igaz nem is mentem bele sosem ennyire a témába, igy a menetét nem tudom sajnos.

Az viszont válasz lehet a kérdésedre, hogy ha nem súlyos a kimutatott-feltételezett betegség , akkor pár nap nem befolyásolja azt.
Azt viszont nem veszik figyelembe hogy a szülő megbolondul az idegtől ?

Azt irod , hogy nem a PKU -ja lett rossz.

Én ezen kivűl csak a galaktozémiáról tudok , ami hasonló , de itt az az enzim hiányzik amely a galaktózt -glukózzá alakitja át.
Ilyen esetben a szervezet nem , vagy csak nagyon minimális mennyiségben tolerálja a tejcukrot.

Mivel az anyatej dús a tejcukorban , azt gyakran kiiktatják, és helyette speciális tápszert kap a gyerek.

Itt most számomra az a kérdés, hogy melyik enzime a rossz ?
Ugyanis a PKU betegségnél is és ennél a galaktozémiánál is kicsi mennyiségben elképzelhető hogy megmaradhat az anyatej is, de a táplálék nagyobb részét a speciális tápszer kell hogy kitöltse és mellette gyógyszer adására is szükség van.
Azért kell dietetikus, mert az kiszámitja mennyit és mit ehet.

Valószinűleg ilyesmiről lehet szó, ezért lehet szoptatni és adtak plusz tápszert is. ( hogy addig is védelmet nyújtson )


Ettől függetlenül szerintem el lehet vinni máshová is, bár túl sok helyen nem csinálnak ilyen vizsgálatokat. Ha te tudsz másik helyet , érdemes megkérdezni, utánnajárni.


De ez csak tipp, sajnos többet én sem tudok mondani.

puszi
nadimo
 
 


Csajok, ma visszük a dokihoz a Balut, általános mérésre...
Mondta a védőnő, hogy azért féléves kontrollra vigyük,mert oltások óta nem látta a doktor nénit, akkor viszont nagyon beszélt neki, nem sírt...
Nagyon aranyos volt.
Nagyfiú már, minek sírna.
Olyan pörgéseket megcsinál már, hogy csak lesünk. Ma meg már a feneke az égnek állt, és a lábát húzta maga alá:-)
Olyat nevettem.

Kép
fridus
 
 


Na Fridus!

Már nemsokáig lesz nyugtod! Balu mindjárt mászik és akkor sej haj!!!!

Hablaty!

Asszem front van vagy lesz, mert Domi is nyűgi azóta! (sokkal jobb a lányom, mint a béka)

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Nadimo!

Ma voltunk 6 hónapos méreckedésen és a dokinéni egy icipicit soványnak találta Olivéremet 67 cm és 6930 gr ( 50 cm-rel és 3090 gr-mal született), szerinte éjjel egyszer pluszba keltsem fel hogy tápszert egyen még. Éjjel max. azért kel fel mert szomjas, amúgy átalussza az éjszakát, és reggel 5-kor már kapja a tápszerét, úgyhogy nem fogom én keltegetni ezért szegényt a legszebb álmából!

Amúgy jó étvágy van, van úgy hogy délben 1,5-2 üveg húsos főzelékes bébiételt megeszik, tehát nincs baj az étvágyával, szereti a gyümölcsöket és a tejpépeket is de a tápszert az igaz, hogy már csak ízesítve eszegeti, mert rossz az íze .

A képeket ha megnézed róla, szerintem nem sovány és rengeteget mozog, úgyhogy lemegy minden kaja. :lol:

1 hónap múlva vissza kell menjünk és ha nem husisabb, kap vas-cseppet.

Kép
timesz
 
 


Timi,még neked akartam: küldje el a doktornéni vérvételre,és ha vashiányos,kapjon vascseppeket,mint Eliza is kapott,de ha nem,akkor minek a vas? Egyáltalán nem vékony Olivér!!!!
De nadimo biztos mond neked okosságot,én csak a saját véleményem hangoztatom :P
Megcsináltad a babaszobán a táblázatokat?
Vendég
 


bocs,nem fejeztem be,csak elküldtem :oops:
Kristóf 3 éves létére 106 cm és 16 kg. De nem néz ki annyinak,szinte csont és bőr. Szerintem nagyon vékony,minden gatyába plusz gumit kell tegyek(kismamagumit). Ő soha nem lesz husis-hacsak el nem kezd zabálni,mint az anyja :oops: :cry:
Vendég
 


Timesz :

Bocsi, de egy kicsit lehet hogy rossz felfogású vagyok, mert nem értek valamit.

Én azt tanultam , hogy egy gyerek az első időszakban kb 150 -200 gr-ot hizik hetente, aztán késöbb kicsit lecsökken a hizás üteme ,aztán a gyerek 6 hónapos korára megduplázza körülbelül a születési súlyt.
Ha igy számoljuk , akkor neked még több is a súlygyarapodás mint kéne. Biztos jól irtad a súlyokat ???

Akkor lenne kicsit kevesebb, ha 3900 -al született volna, mert akkor kb. 7800 nak kellene lennie. De még ez sem jelenteni gondot szerintem.

De egyébként is a súlygyarapodás egyéni, sokban befolyásolják az
egyéni adottságok, örökletes tényezők.
Ha ilyen jól eszik és élénk, jó étvágyú én biztos nem kelteném fel éjjel. Ráadásul ebben a korban rengeteget mozognak, forognak, esetleg mászni próbálnak, tehát lemegy a súly. Plusz egyszer hizik aztán nyúlik a gyerek.

A vas viszont fontos a szervezetben, ezért is van a tápszerekben is.
Ha vashiánya van , akkor annak tünetei vannak, és mindenképpen vérvétellel kell igazolni a jelenlétét. Akkor orvosi felügyelet mellett, a megfelelő adagban és ideig kell adni, aztán kontroll szükséges.

puszi
nadimo
 
 


Nadimo!
Nem írtam el a súlyokat, én is meglepődtem, hogy soványnak vélik Olit, mert szerintem sem az, olyan kis formáska, és nem olyan "Mislein-baba" mint egyes agyonetetett babák!
Milyen tünetei vannak a vashiánynak????

Kép
timesz
 
 


Timesz :
Akkor nem tudom. Szerintem tök jó a hizása, és a hossza is.
Nem tudom miért találta vékonyabbnak... :shock:

A vashiány tünetei sokfélék lehetnek, de a leggyakoribbak ezek :

- étvágytalanság, esetleg túlzott étvágy
- sápadt bőr
-sápadt, repedezett köröm és körömágy
-viselkedési zavar
-fáradtság, aluszékonyság
-nagyobb korban fejfájás, hajhullás, koncentráció csökk.
-fertözésekre való fokozott fogékonyság
-csecsemőknél a sápadt arc-bőr mellett a mozgásfejlődés elmaradása a normálistól
-emésztési zavarok

Én nem emlékszem hogy ezek közül bármelyik is fenntállna nálatok.
Majd meglátjátok 1 hónap múlva. Az orvos az orvos, de mindenképpen csak akkor adj neki vasat ha az vérvétellel bizonyitott.

Egyébként pedig egy gyereket mindig összegségében nézzük, hogy milyen benyomást kelt ránézésre.
( bőr turgora, kinézet, )

De ez az én véleményem.
nadimo
nadimo
 
 


Elizámnak vashiánya volt,szedett is vasat 2 hónapig,maltofer cseppeket,meg hozzá folsavat,hogy a vas jobban felszívódjon. Nekem csak az tünt fel,hogy még 2 hónaposan is sárga volt a bőre,ezért kértem a doktornénitől vérvételt. Mozgékony volt,nem volt aluszékony...a többi tünet ugye még nem volt jellemző...
A legutóbbi vérvétel már jó volt,de 2 hónap múlva megint kontroll...
Timi szerintem is tedd azt,amit nadimo mond. Ne adj feleslegesen gyógyszert,minek?
Vendég
 


Köszi Nadimo és Cseriani, így is teszek, és nálunk a vashiány egyik tünete sem fellelhető ezek közül!!!

Kép
timesz
 
 


Sziasztok, tegnap mi is voltunk a dokinéninél mérkőzni.6 hónapos státuszt kapott, de pénteken lesz annyi.
Kereken 8 kiló, mi itthon ruhába mértük 8.5-el.
71 cm elmúlt, de nem volt még 72, ezért csak 71-et írtak be.
Írattam fel fürdető krémet, orrcseppet. Gyógyszerész mondta, ha nem váltom most ki 90 napig jó a recept, bármikor kiválthatom akkor. Én úgy tudtam, hogy csak 30 napig.
Na és szépen növögetünk, még 3-4 szer szopikázik, ha nem többször, aztán még a kaját is megkapja a gyümit péppel.
Dokinő is mondta a főzelékeket, na meg, hogy ne üljön....

Kép
fridus
 
 


fridus akárhányszor felülne te kicsit lökd vagy nyomd vissza. Pár év múlva majd megköszöni neked a kockás hasát,hasizmait :wink: Egyébként elég szép méretei vannak a nagyfiadnak,hallod-e. Jó magas lesz :D
Vendég
 


Fridus!

Szép súlyban vagytok!És jó magas pasi ez a Balukapitány!

Cseriani!

Micsoda ötleteid vannak! :lol: :lol:
Soványság: az én fiam is egy nyeszlett kovászosuborka!!! Pedig annyit eszik, hogy inkább öltöztetem!!!!
Pedig az se egyszerű!

Timesz!

Szerintem tök jó súlyban vagytok!!!

Na a mai mázsálásunk végeredménye: 59 cm és 5700 gramm.
2 hét alatt 1 cm növekedés és 200 gramm hízás.
Most kicsit "lelassultunk".

:lol:

Teszek képeket, mert már rég gizdultam a királylánnyal.

Itt Apucival

Kép

Itt a békámmal

Kép

Itt meg a kiságyban dumálok a fejvédő huzat macikáival

Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!
Dominika, nekünk is ilyen fejvédőnk van :)
A súlyról annyit, hogy megfogadtam, nem fogok parázni. Én iszonyú rossz evő voltam, azért nem mehettem suliba 6 évesen, mert túl kicsi voltam, végül betöltött 7 évemmel és 13 (!!!) kilósan mentem... Az egészségügyi papíromra mindig az volt írva, hogy "alultáplált"... :o gondolhatjátok... :lol: És itt vagyok, élek, ezta súlyt alulmúlni nem lenne könnyű :lol: Tuti nem verném fel éjjel a manót... (persze én nem értek hozzá, ez csak vélemény)
Lányok, anyatejes babák 6 hónapos korig csak szopiznak? Egyéb kaják utána, jól tudom?

Kép
hablaty
 
 


Hablaty!

Elméletileg 6 hónapig csak szopi.
Tápszereseknél 4 hónapos kortól lehet hozzátáplálni.

Mi vegyesen eszünk, én úgy döntöttem, hogy CSAK szezon termékeket adok Dominak, primőröket SOHA.
Bocs, hogy ennyire szélsőséges vagyok, de agrármérnöknek tanultam, így tudom, hogy mibe mi van.
Kivételt képeznek a vastag héjú hámozható gyümik.

A legideálisabb mindennek megvárni a szezonját. Ha nincs szezonja, akkor nyáron fagyasztott vagy mégjobb üvegeset venni. azok nagyon sokat fejlődtek!

Én 17 kilós voltam 7 évesen.... most meg...... :lol: Miből lesz a cserebogár!

Éjjel én sem ébresztenék!!!! micsoda kőkori szadizmus!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!
Hablaty 13 kilóóó 7 évesen? Dorka most 14 kg :oops: :oops: és kb. 95 cm.

Krisz: tök jó volt az uszi, és nem merültem el a fejem kinnt volt úgyhogy nyugi. Fuuu Domi hogy kinyomja magát :)

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Gabcsa!

Pankának Boldog hófordulót kívánunk!!!

Ja és hasról a hátára fordul kb 1-1,5 hete. :shock: :shock:
Köszike az infót, remélem nem halálozok el a vízben!!! :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Köszi Krisz aranyosak vagytok, és tök ügyesek. Már várom hogy mi is produkáljunk valamit!
Nyugi pár hónap múlva már sellők lesztek a vízben. :)
Ma nagyon nyügi Anna, ilyenkor aludni szokott de még semmit nem aludt, fáj a pocak.

Kép
Kép
gabcsa
 
 


Hello Csajok!
Én is helyzetjelentek. Tegnap 6,5 kilósnak mérték a drágát, 61 centivel, fejkörfogat 40. Most először mérték a centijeit, szóval azt nem tudom, hosszába milyen ütemben nő, de azt tudom, hogy még mindig tartjuk a kb fél kiló/2 hét tempót. Mostmár azért tényleg lelassulhatna, ha így folytatná, akkor fél évesen akár 11 kilós is lehetne!!!! :shock: Csak nem...

Timesz, ha Samu lenne az etalon, mint ahogy nem, akkor tényleg picikének is nevezhetnénk Olivért, de szerintem inkább Samu az, aki túlteljesíti a tervet! Minden gyerek más ütemben fejlődik, szerintem Oli paraméterei tök jók! Szerintem se keltegesd, az elég nagy disznóság lenne.

Gabcsa, csatlakozom Kriszhez, boldog hófordulót :)
danann
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: