Új privát üzeneted érkezett!

Szia Márti! Az én bátyám volt gyerekkorában fülfájos és anyukám is a kövirózsát csöpöktete a füléve ez nálunk a mai napig bevált ! Jóbulást nektek! Üdv Kriszti
babosz81
 
 


Lányok!

Nagyon köszi, én is rém fülfájós voltam, a meleg só, infralámpa mindig segített, Csabinak is jól enyhíti a fájdalmat! Kövirózsa is jó, tudom! Nála inkább a nagyon magas láz volt a nagyobb baj, főleg, hogy nagyon nehéz volt legalább 39 fok alá nyomnom! Egyébként szenzációs gyerekorvosunk van, nagyon ritka, hogy antibiotikumot ír, most kell, ez van. Mondta, ha majd meggyógyul lássa fül-orr-gégész, de nem azért, hogy fölszúrja a fülét, hanem, hogy megnézze a manduláit, hogy nem amiatt van-e?
Voltam tegnap dokinál,megvizsgált, minden ok. :lol: 2 hét múlva uh., de felajánlotta tegnap, hogy nézzük meg és olyan cuki volt! Döbbenet még 4. alkalommal is, hogy 4 hét alatt 1 apró pontocskából izgő-mozgó kézzel-lábbal, formás buksival rendelkező kis manócska lesz!
Ja, és múlik a hányás! Tegnap 1 sem volt és éjjel arra ébredtem, hogy nincs hányingerem! Na, amilyen bolond vagyok, rögtön azon kezdtem izgulni, vajon nincs-e baja a babának? Aztán felkeltem és jött egy kis hányinger, de sehol sincs az előzőkhöz képest, és a reggeli is odabent van!

Márti
borossné becz márta
 
 


sziasztok!

tegnap voltunk dokinál. a tendencia folytatódik és ezúttal ez nagy öröm :) , így szépen faragjuk le a vajúdás idejét, bár remélem azért a beérést ez nem veszélyezteti :wink:... szűk kétujjnyi a belsőméhszáj és rövidült is szépen. én meg sütök-főzök sertepeltélek itthon, talán ez most a legfelhőtlenebb időszak a kilenc hónap alatt, hát próbálom megélni! egy dolog miatt szorítok egy kicsit, hogy ne feb.29.-ét szúrja ki magának a drágám :shock: !
vajon nóri16 babájával mi újság? ők ha jól emlékszem erre a hétre vannak kiírva..

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 

 
 

Szentpyr!

Látod, látod, mennyire izgultál még a 35 héten? Még 2 nap és a 40. héten leszel! (ha csak doktorunk áldásos vizsgálata nem gyorsítja fel az eseményeket) :D

Én is tegnap voltam nála. Nálunk öröm, hogy nem nyílt tovább a méhszájam és a rövidülés is megállt. Nagyon-nagyon úgy tűnik, hogy ismét kislányunk lesz! :D A vonalzót nem írom át mert (szégyen nem szégyen) még nem találtuk meg az igazán megfelelő nevet! (apával és Laurával nem egyszerű :D )

Márti!
Nem tudom kihez viszed majd Csabit. Szerintem érdemes homeopátiával is gyógyító orr-fül gégészhez elvinni. A kismama újságban van egy ilyen doktornéni, rendszeresen ír cikkeket. Nem emlékszem pontosan, de vagy az októberi, vagy a novemberi számban volt egy 2 oldalas riport vele, ahol éppen arról beszélt mennyire nem jó az antibiotikum és amióta ő (15-20 éve?) homepátiával is foglalkozik azóta nagyon kevés kisgyereknek vette ki a manduláját. Szerintem érdemes lenne esetleg őt megkeresnetek. A neve alapján rá tudsz keresni a google-ben a telefonszámára. Én megtaláltam anno amikor kiváncsiságból rákerestem.

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Rózsaág,
hát igen, futtatja velünk a köröket ez a kiskópé, de a lényeg, hogy most minden okés! egyébként, tegnap (vizsgálat után!) este volt görcsölgetés szűk 10 percenként, elég hosszan, de a végén megint kialudtam :shock: és a nyákdugó is az előző vizsgálat utáni reggelen távozott... Ábel viszont rendületlenül tartja magát:)!

szóval, kislány :D ! Laurát elnézve, kislány témában nagyon ügyesek vagytok :wink: ! és hát a neve is nagyon szép, úgyhogy elég magasan a mérce :wink: !

Márti,
jó hallani, hogy szelídülnek a problémák..., remélem az antibiotikum hamar kirántja Csabit ebből a ronda betegségből. persze én is antibiotikum ellenes vagyok (manapság ki nem az), de vannak helyzetek, amikor muszáj! utána még mindig lehet "ápolni" a kicsi bélrendszerét egy kis brobiotikummal.
örülök, a kis izgő-mozgó manónak :))!

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


!brobiotikum=probiotikum!

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Sziasztok!

Szentpyr,
Először én is Febr. 23-27-re voltam kiírva, és azt mondtam, hogy amilyen peches vagyok, tuti lesz a 29-ke. :)
Aztán,ahogy telt az idő a doki azt mondta inkább Febr. első felében fog születni, be is jött.
Nagyon nem szerettem volna, ha 29-én születik. :)

Lányok! Mit csinálhatok rosszul? Folyton kifolyik a pisi a pelusból, ha nincs benne sok akkor is. :roll:
Van Pampers-ünk, Liberonk, de valamit nagyon elszúrok. Lehet, hogy kicsi neki már az egyes?

A másik kérdésem az lenne, hogy mennyi időnek kell eltelni, hogy a babát kilehessen vinni. Én már úgy kivinném, csak nem tudom szabad e, mindenki mást mondd.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy: Zsófi kedden született, pénteken jöttünk haza, szombaton már kinn aludt nappal :lol: A doktornénije is mondta, hogy vigyük csak ki, a levegő nem árt neeki. Nem tudom, milyen helyen laktok, de szerintem szép napsütéses idő nem árt neki. Bár esőt mondanak :shock:
Liberoból nekem is kifolyt, pampers nekünk jó volt, de a dm-es vált be leginkább eddig.
Vendég
 


szia Susy!
ma a Panni a mamáéknál van, úgyhogy nagyon online vagyok :wink: !
szóval, ha kifolyik a pisi akkor inkább nagy a pelus, legalábbis józan paraszti ésszel... lehet hogy nem mered elég passzentosra "ragasztani"? egyébként nekünk az elején, amíg a kaki is folyós állagú volt, a libero sokkal jobbnak bizonyult és (bár a pampers helyesebb) később is megmaradtunk ennél.

ha jól tudom kb. 2 hetet mondanak az első sétával kapcsolatban. ha fokozatosan csinálod, pl. szépen felöltözteted bebugyolálod és kinyitod rá az ablakot kb fél órára, aztán következő nap kimerészkedtek 20-30percre...főleg ebben a csodás időben az biztosan nem árt még akkor sem ha a Kristóf még nem töltötte be napra pontosan a két hetet. ahogy érzed anyuci :) , különben meg a szopival is nagyon ügyes vagy!!

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


most olvaslak Panndi, ez jó, szóval nektek pont fordított a tapasztalat a pelusokkal, sőt inkább DM... na susy és még csak ketten írtunk :wink:

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


:lol: Ahány ház, annyi szokás :D
Vendég
 


Szentpyr, Panndi
Hát igen, szokták mondani nem vagyunk egyformák. :)
De ha az egyes pelus is nagy rá, akkor mit adjak rá? :roll: lehet, hogy kicsit tényleg bátrabban kellene "csomagolnom"
Egyébként a DM-es pelusról rosszat még nem hallottam.
Nagyon örülök, hogy a szopi ilyen jól megy, nagyon féltem tőle. Nagyok a melleim és mindenki rémísztgetett, hogy csak fekve fogok tudni szoptatni. Elég hamar már 6 hónaposan sok volt az előtejem, és attól is tartottam, hogy mire kellesz akkorára nem lesz. De gyűlik a fagyasztóba is, és az Aventes mellszívóval is megbarátkoztam, először nem ment vele.
Érdekes, hogy ezek a dolgok úgy fel tudják dobni a napomat. :)

Szentpyr,
Akkor a mai napot használd ki, hogy nincs lurkó, úgyis mindjárt nagyüzem lesz nálatok is. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy, az elején nekünk is kifolyt, de mostmár csak ha meglepetésszerűen sokat alszik nappal, és nem tudom időben cserélni. Az első méretből nekünk is a dm-es jött be a legjobban, kettesből is jó volt, bár a huggiesban jobban szeretem, hogy gumis a dereka, úgy érzem, az jobban passzol egy kicsit. Mér próbálgatjuk a hármas méretet, bár még egy kicsit nagy, de jónak tűnik a dmes, a pampers sleep and play, meg a huggies is. Szerintem nagyjából egyforma képességűek a pelusok, és inkább a baba alkatától függ, hogy melyik passzol rá.
Nekem azt mondta egy nővér még bent, hogy nyugodtan húzzam szorosra, mármint ami nekem szorosnak tűnik, ha két ujjamat még be tudom dugni a derekába, akkor nem rossz neki. Ez eddig bejött nekünk. Valaki írta (lehet h egy másik topicban), hogy azt is figyelni kell, hogy merre áll a kukija, ha felfele, akkor esélyesebb, hogy a derekánál kifolyik.
Megyek mert rotyog a drága, nehogy kidolgozza! :lol:
danann
 
 


húúú, ennél a kuki témánál én is nagyon figyelek :wink: , valószínűleg engem is sok meglepetés ér majd, pl. mi nem ismerjük a szökőkutas, lepisilős huncutságokat, de alig várom már :lol: !

susy, meg is értem, hogy jó a napod ezektől az "apró" dolgoktól :D ! majd mesélj ha megvolt az első séta is!

a DM-et meg ki tudja, lehet, hogy mi is kipróbáljuk!

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Na, volt egy soron kívüli fürdetés :lol:
Amióta egyszer megfürdettük, mert nyakig összekente magát, azóta csak úgy megy neki, mszerintem mert imád fürdeni :lol:
danann
 
 


Susy,
Mi 1,5 hét múlva vittük ki Dorkát. Mi most Pamperst használunk(1) volt, hogy nekem is kifolytak a dolgok, de szerintem rosszul raktam akkor rá. Próbálj ki más pelust hátha :roll:
Vendég
 


Susy!

A 2-es méret szerintem 3kg-nál kezdődik, szerintem sokkal jobb mint bármelyik newborn pelenka! Mikor Lehel született, akkor vettem még be a kórházba Huggies newborn-t, hát tök ciki volt, minden pisilés után vittem ki, hogy öltöztessék át. És akkor már 2 éve pelenkáztam! Aztán itthon kapott Libero minit és nem volt több gond!
Én kivárnám a helyedben, hogy legalább 3 hetes legyen a manó, Neked sem árt, ha még pihensz kicsit! Csalóka még az idő, bár elhiszem, hogy vágyódsz ki, mert tényleg itt a tavasz! De hallgass az ösztöneidre, úgyis Te érzed a legjobban, mi a legjobb Nektek!

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy nem témába vág, de talán ez az a fórum, ahol a Máv kórházról van szó (?) és érdekelne, hogy van-e itt vki, aki jár mostanában szülésfelkészítésre a Mávba vagy van infója róla. Június közepén fogok ott szülni és szívesen ismerkednék a kórházzal.
Köszi, ha tudtok segíteni.
Üdv. Anita
ani0611
 
 


Na, ma még nem volt gond a pisi kifolyással, lehet tényleg csak jobban meg kellett húzni- igazítani.
Nálunk a hugom használta a DM-es pelust, szerinte egy az egyben libero.

Anita,
Többen szültünk a MÁV-ban mostanában, és vannak is kismamák, akik talán már a napokban szülnek ott. :)
Mit szeretnél tudni, kérdezz bátran.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

Rozsaag, Szentpyr, én is tegnap voltam Szabó dokinál!

1 ujjnyira kinyílt a méhszáj múlt péntek óta, ezen ő is meglepődött. Mi meg azon, hogy azt mondta, a héten még bírjuk ki a nem szülést, jövő héttől már ok... :shock:
azt mondta, hogy a cukrosoknál nem is bánja, ha előbb szülnek, a lepény miatt.

tegnap elvileg 35+4 lett volna Balázs, de a gép 36+4-et mért, 93 mm-es a feje, és 2480 gramm.

Vizsgálat után tompa fájásaim voltak egész este, ma meg erős hasmenés... :shock: remélem, csak vmi kaja miatt.

Ráadásul megfáztam valahol, pocsék a közérzetem, fáj a torkom...hurrá...

láttuk ma a szülőszobákat, nagyon szépek. Viszont: nem lehet szülésznőt választani, már nem engedik. úgyhogy marad az ügyeletes.

Rozsaag, megkérdeztem a szülés alatti hányást: adnak rá b6 vitamint, meg torecamot is (remélem, jól írom). ez eléggé megnyugtatott... Eda 24 órában elérhető, ha kéred, és úgy állsz, simán beadják. sőt, néha ajánlják is.

ha hétvégén nem jönnék, akkor beindult a dolog, azért, remélem, még egyben leszünk egy hétig!

Szentpyr, megy a drukk!!!! szépen alakulsz!!!

Kuki: csak lefelé fordítsátok, mert amúgy megtörténik az a paranormális jelenség, hogy a baba pelusa csontszáraz, de a body-ból facsarni lehet... :D

Vigyázzatok magatokra!

Puszi, Kriszti

Kép
Kép
Kép
krisztina79
 
 


szia Kriszti!
eeez igen, csak így orvul beelőzni, mi :wink: ?! persze ez csak vicc!! na most én drukkolok nagyon!!

érdekes amiket írsz... hogy érted hogy nem lehet szülésznőt választani???? te is a Zsuzsát szeretted volna? ő mondta?

különben mikor voltál a dokinál? lányok nem létezik, hogy ne találkoztunk volna eddig :) ! szóval most a 37. hét a cél nálatok is... lehet, hogy akkor a kórházban találkozunk! (én örülnék:)!) és ahogy írod kisBalázs szép érett kisbaba, főleg ha még marad a popóján legalább egy hétig :) !

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Szia!

Nem a Zsuzsa mondta, egy Hatvani Ildikó nevű tüneményes szülésznő vitt végig minket, ő mondta, hogy most tiltották meg. Azt nem tudom, hogy ez azokat is érinti-e, akik már lefixálták a dolgot.

igen, a Zsuzsára gondoltunk, de Csilla épp a múlt héten mondta, hogy úgy tudja, már nem lehet álasztani, és iagaza lett... :(

tegnap 18.15-re mentünk, ctg, aztán vizsgálat, ott derült ki, hogy kinyílt a mszáj. Jövő héten kedden este 7-re megyünk legközelebb.
én is örülnék, ha taliznánk a kórházban, persze, ha még bírjuk pár napig... :D nem bánnám, ha Balázs elérné a 3 kg-ot, de rá bízom, mást úgyse nagyon tehetek... :D

megyek, kúrálom magam egy kicsit!

Puszi, Kriszti

Kép
Kép
Kép
krisztina79
 
 


köszönöm a választ:)! holnap felhívom aZsuzsát...
egyébként pont elkerültük egymást, mert mi 17.25 körül értünk oda és kb. 18.00 körül jöttünk el:)!!! jövő kedden fél hatra megyünk (ha megyünk :wink: )! gyógyulgass!!

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Sziasztok!!Én is a MÁV-ban szültema babámat 2006-ban lassan "nekifutunk" a tesó projectnek,és az lenne a kérdésem,hogy miben változott a MÁV kórház??Sajna a dokim elment,de a szülésznőm HÁLA maradt!! :)

Kép
bea27
 
 


Krisztina79!

Köszönöm szépen! Megkérdeztem az EDA infokat én is a dokitól. Engem is így informált, hogy 24h-ban van EDA, de azt is mondta ne határozzam el előre hogy kérni fogok, majd a vajúdás alatt is ráérek eldönteni.

Én is felhívom ma a szülésznőt. (örülni fog nekünk Szentpyr). Éppen kedden egyeztettem a dokival, azonban nem mondta, hogy már nem lehet választani. :( Remélem májusra megváltoztatják!

Szorítok neked Krisztina, hogy még kihúzzad minimum 1 hétig!

Szentpyr! Holnap kezdődik a 40. hét! :D

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Szentpyr!

Ha felhívtad Zsuzsát megtennéd, hogy megírod igaz-e a hír?

köszönöm
rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Lányok!

Ha valaki megtud valamit a szülésznőválasztásról az engem is érdekelne. :D Én annyira bízok benne, hogy a Szabó/Fazekas párosnál jöhetne világra majd a kistesó is... Hamarosan tervezzük a második babát és örülnék, ha megmaradna a szülésznő választás. Mondom ezt annak ellenére, hogy velem a kórházban mindenki rendes volt, ügyeletes, személyzet mindenki. :D :D :D
Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Engem is érdekele ez a szülésznő választás. Nem értem miért nem lehet fogadni, mi ez az új hülyeség... :?
Vendég
 


sziasztok, most beszéltem a Zsuzsival... szóval valóban van ilyen kezdeményezés odafentről, de amíg nincs hivatalos utasítás papíron, addig marad minden a régiben! persze az orvosok és a szülésznők is lobbiznak ellene, de ők nem nagyon ugrálhatnak a munkáltatójukkal szemben (főleg ugye a szülésznők). most röviden ennyi, szaladok...

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Szentpyr!

Köszönjük a tájékoztatást. Felhívtam én is miután olvastam amit írtál. Remélem május közepéig nem változtatják meg a szabályokat.
Nagyon szimpatikus volt a hangja telefonon keresztül, remélem az életben is ilyen lesz. :D

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Sziasztok Kedves "Ittlakók"!

Bocsánat, hogy így ismeretlenül betörök!Meg szeretném kérdezni, hogy nincs-e véletlen köztetek, vagy ismerőseitek közt olyan egyén, aki örülne egy golden retriever mamától és egy labrador papától származó kiskutyának? Ugyanis kedvenc háziebünk váratlanul megvemhesült, és nagyon szívesen adnánk ajándékba a kölyköket olyanoknak, akik örülnének egy kedves, jól nevelhető, kifejezetten gyermek-és családbarát kutyának. A kölykök március első vagy második hetében érkeznek, tehát úgy április végén, május elején lehetne őket elvinni. Természetesen az első oltást is beadatjuk nekik, ennek az árát mi álljuk, így a lehendő gazdinak erre sem lesz gondja. Nagyon szeretném, ha ezek a kis tündérek szerető gazdira találhatnának!
Kérlek Titeket, hogy amennyiben tudtok valakit, akit érdekelne a dolog, küldjetek nekem egy privit, és elküldöm a telefonszámom, hogy egyeztetni tudjuk a továbbiakat!
Egy kép, várhatólag így fognak kinézni a kutyuk, ez Anutájuk 3 hósan:
Kép

Előre is köszönöm a segítséget, és mégegyszer bocsánat, hogy így betörtem!
Minden jót Nektek!

porsika
 
 


Sziasztok!
Úgy tudom van egy egységes törvény, hogy a 12. hétig lehet szülésznőt választani. Ez persze a nagypocakosokra már nem vonatkozik, de úgy tudom, hogy minden rendelkezés akkortól érvényes, amikortól hivatalossá teszik.
(Én ezt a régi kórházam kapcsán hallottam, ahol nem lehetett szülésznőt választani, csak használni ezt a kiskaput.)
Ha valaki a szabály előtt választott már szülésznőt, akkor neki joga van hozzá, hogy vele szüljön.

Persze nem vagyok jogász, szóval simán lehet (sajnos), hogy nincs igazam.
Remélem mire én odajutok, ez tisztázódik. A szülésznőn rengeteg múlik, problémamentes szülés esetén meg főleg...

Kép
Kép
Kép
iricc
 
 


Sziasztok!

Általában csak olvaslak titeket, de mostmár a 3 hetes kislurkó mellett néhe van egy kis időm beleolvasni a párbeszédetekbe!

Ami a szülésznő választás korlátozását illeti balgaságnak tartom teljesen! Nem értem miért nem lehet szülésznőt választani? Azt gondolom bizony nagyon fontos, hogy a szülés előtt már megismerd őt és bízz benne, ez pedig úgy gondolom csak úgy lehetséges ha Ő már követi a a 9 hónap során, hogy vagytok és kialakul egyfajta "bizalmi" kapcsolat közöttetek!

Egyébként a tapasztalatom tény és való az volt, hogy a szülés során mindenki nagyon segítőkész volt és odafigyelt a Babóra és Rád!

Pandácska- Kérek szépen homeopátiás doki tippet, már van egy listám nekem is (összesen 3 név), de tapasztalatokat szívesen vennék! Köszönöm!!
ladybird22
 
 


Ladybird22!

Véleményem szerint nem teljesen balgaság ha belegondolsz, hogy a nagyon népszerű szülésznők mennyit dolgoznak. (lehet, hogy túl sokat, nulla pihenéssel) Gondolom emiatt akarják eltörölni a választást.
Azt korektebb eljárásnak tartanám ha lekorlátoznák a vállalható műszakok (esetleg a szülések) számát, bár nem tudom akkor mi lenne azokkal a kismamákkal akik már nem férnek bele, mert becsúszik egy olyan kismama aki nem akart választott szülésznőt. Bonyolult, nem egyszerű a kérdés.

Hozzáteszem nem szeretném ha bevezetnék, a lányomnál is volt szülésznőm és most is nagyon szeretnék. Remélem lesz lehetőségem választani. Hihetetlen nagy biztonságérzetet adott, hogy volt kivel tartani a kapcsolatot az éjszaka közepén is amikor a vajúdás elkezdődött és utána végig a szülés alatt.

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Rózsaág,
én is gondolkodtam azon, amit írtál, de mivel a szülések nem tervezhetőek, valamikor egy napon több is összejön, valamikor semmi (mondjuk a maszek kismamákból, plusz ugye a műszak)... nem tudom, hogy lehetne számszerint korlátozni, bár nekem is ez volt az első gondolatom...
nagyon kíváncsi lennék ez belülről hogy néz ki, vagyis egy "népszerű" szülésznőnek, hogy néz ki egy átlagosnak mondott hete... nekem úgy tűnt, hogy az ott dolgozók, legalábbis nagyobbik része ellene van a dolognak. persze, persze ez megélhetés vagyis pénz kérdés is, de meggyőződésem, hogy ezek az emberek (főleg a népszerűek, hiszen nem véletlenül lettek azok..), hivatástudatból, sőt kis túlzással talán szerelemből is dolgoznak! tehát felelősséggel vállalják el a kismamákat és ha ők úgy látják, hogy működik, bírható, akkor miért kell az íróasztal mögül megint okosabbnak lenni? nem beszélve arról, hogy a kismamák mit szeretnének, mert úgy érzem megint ez az utolsó szempont!

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Valahol tényleg igaz amit leírsz Rozsaag, de én borzasztóan éreztem volna magam a szülésznőm "biztonsága" nélkül, úgy hogy még a férjem sem jöhetett be zárlat miatt a szüléskor! Ez engem nagyon rosszul érintett őszíntén megmondva :( , és ahogy írtam mégis nagyon szerencsés voltam mert olyan lelkiismeretes doktornőm és szülésznőm volt akik végig bent voltak velem és tényleg segítettek! :D Hálás vagyok nagyon érte!

Én azt tartanám helyesnek ha a dolgozókat és a kismamákat is megkérdeznék erről a dologról VAGY akkor lehetővé tenni, hogy MINDEN szülésznőt megismerj (amit szinte megvalósíthatatlannak tartok) tekintve, hogy milyen szinten túl vannak terhelve, plusz a megszervezése is nehéz lenne nem? Tényleg nehéz kérdés (értem, hogy változtatni kellene), de a jelenlegi megoldással én nem értek egyet!

Én úgy láttam, hogy bizony az ott dolgozó szülésznők akikkel találkoztam, nem kifejezetten hivatástudattból dolgoznak őt, hanem tényleg SZERETIK amit csinálnak nap mint nap lelkiismeretesen! (ezt szentpyr is írta) :D
ladybird22
 
 


...a hivatástudatot én pozitív megjegyzésnek szántam, az mindig több, ha valaki hivatásnak éli meg a munkáját, nem egyszerűen valami szükséges dolognak a napi megélhetéshez... :)

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Sziasztok.

Ez a szülésznő kérdés engem is érzékenyen érint, főleg, hogy nekem nincs fogadott dokim. :o Ráadásul én pont vasárnap ismerkedtem meg a Zsuzsával és nagyon-nagyon megnyugtató volt, ahogy mindent elmondott, megmutatott és most már a párom sem tart annyira a dologtól, hogy mi lesz a szülőszobán, ugyanis eddig hajlott arra, hogy lehet, hogy nem fog bejönni. Most viszont megnyugodott ő is és már nem fél az ismeretlentől. :lol: Ráadásul tényleg jó, hogy a szülésznő is figyelemmel kíséri a terhességet, hiszen ahogy ti is írtátok és ő is mondta, egy problémamentes, "normális" szülésnél a dokira nem sok szükség van, de a szülésznőre annál inkább. Nekem mondta, hogy folyamatosan tájékoztassam a hogylétemről és ha valami komolyabb változás történik, azonnal hívjam. Le sem tudom írni, hogy milyen jó és megnyugtató volt vele beszélgetni, főleg, hogy az első babát várom. :D

Amúgy ma voltam a dokihoz és még mindíg teljesen zárt a méhszáj, úgyhogy mégsem kell hetente találkoznunl, ráérek 2 hét múlva menni. :lol:

Kép
vyktus
 
 


Hahó! Hahó!

Maximálisan igazat adok mindenkinek! Leírtam mennyire nem szeretném én sem, ha változások lennének!!!

Én csak megpróbáltam az ő fejükkel gondolkodni... :( Eszem ágában sincs kampányolni a szülésznők ellen!!!

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Sziasztok!

Hát, ez a hír nekem is rosszul esett, de bízzunk abban, hogy csak annyi lesz belőle, mint a szabad orvosválasztás korlátozásából! Azt tudjátok, hogy ez kórházszintű vagy minisztériumi döntés? Mert ha utóbbi, akkor az összes kórházat érintheti! Na, majd én is kifaggatom a dokimat, amikor 2 hét múlva uh-ra megyek!
Most már csak reménykedem, hogy nem az a bizonyos szülésznő lesz az ügyeletes! Igaz Szentpyr? :lol: Persze nyilván nem akarom őt mumusnak kikiáltani, más is lehet ott, aki nem áll anyira a helyzet magaslatán, de álljunk hozzá pozitívan! És legyünk határozottak, a párunk különösen,Őt nem bolygatják a szülés alatti hormonok, tiszta, józan fejjel ki tud állni az érdekeinkért! A szülésznők -tapasztalatom szerint- kevésbé mondanak ellen egy határozott férfinak!

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

ani0611,bea27- Kérdezzetek bátran!

Úgy tünik nekünk eddig szerencsénk volt, mindkét szülésnél profi és kedves szülésznőt fogtunk ki, csak most Titeket olvasva látom át, hogy ez mennyire fontos.

Kép
iroko
 
 


Rózsaág,
egyértelmű volt, hogy melyik oldalon állsz :) !!! teljesen jogosak a felvetéseid... amivel egyébként egyet is értek. de most megint ez a kavarás, igaz?! a kismama meg parázzon, hogy vajon mi vár majd rá... talán mégis az érintettekre kellene bízni a megoldást, de legalább megkérdezni őket könyörgöm...
én ráadásul könnyen beszélek, mert minket ez már valószínűleg nem is érint majd, csak sajnos ez nagyonis tendenciának tűnik és ez elszomorító!

Kriszti,
ha itt vagytok még jelentkezz :) ! sokat gondolok Rátok, remélem minden okés!! mi rendületlenül itt vagyunk :wink: , bár ha lehet ma maradjunk is így :shock: ! (szökőévpara!)

Iroko,
az eredményeid javulgatnak? Bernus hogy van?

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Sziasztok!

Két napot nem voltam és micsoda rémhíreket kell olvasnom!
Ez mikortól lép életbe? Arra is vonatkozik, akinek már van fogadott szülésznője?
Sajnos én nem tudok a saját orvosomnál szülni és az volt a megnyugtató számomra, hogy legalább a szülésznő uaz lesz.!
Remélem,ezt nem gondolják komolyan! Ez kicsit , olyan mintha megszabnák, melyik orvosnál kell szülnöd.
bedike
 
 


Egyébként azért is röhej az egész, mert pont, amikor a szabad orvosválasztást akarták korlátozni, akkor nagyon hangoztatták, hogy mennyivel fontosabb a szülésznő, meg, hogy az EU-ban a szülésznők vezetik le a komplikációmentes szüléseket stb., stb. Akkor most hirtelen mégsem így van?

Márti
borossné becz márta
 
 


Szentpyr!

Köszönöm, hogy nem értetted félre!
Amikor Laurát szültem, akkor éppen a köldökzsinórvér levételét tiltották be 3 hétre. Már meg sem lep, hogy megint előrukkolnak valami "hülyeséggel".

Nagyon drukkolok, hogy márciusi baba legyen Ábel!!!

Márti!
Maximálisan egyetértek, a szülésznő jelenléte nekem is sokkal fontosabb mint az orvosé. Az előző szülésemnél is csak a kitolásnál volt ott az orvos (nem Szabó doki volt), és amikor összevarrt. Természetesen ha császár a vége akkor az sem mindegy ki az orvosod!
Abban azonban, hogy a baba komplikáció mentes szülésnél minél kevesebb "sérüléssel" jöjjön a világra nagyon fontos szerepe van a szülésznőnek. Nem beszélve arról, hogy mekkora lelki támaszt és biztonság érzetet tud nyújtani a vajúdás és a szülés során.

Szavazásra bocsájtanék három nevet: Léna, Olívia, Patrícia
Szerintetek melyik a jobb? A vezetéknév Schneider. Nem tudunk választani! :oops: Ne hagyjatok cserben!!!

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Szia rozsaag!
Mindhárom név nagyon szép! Nekem mondjuk a Léna tetszik belőle a legjobban, de talán az Olívia passzolna a legjobban a vezetéknevetekhez. Kiejtés szempontjából jobb, ha a mássalhangzó után magánhangzó jön. Ez talán egy kicsit kiábrándítóan tudományosan hangzik, de szerintem van benne valami. A Lénával meg legalább ugyan az lenne a lányok monogramja, és nem kellene átírni a többszörhasználatos óvodai/iskolai cuccokban :D
danann
 
 


Rózsaág!

Nálam egyértelműen az Olívia a befutó, egyszerűen gyönyörű! Ezen felül a vezetéknévhez pont jó a hosszúsága és nem torlódnak benne a mássalhangzók!
Egyébként nekem a doki is nagyon-nagyon fontos, minden babámat ugyanannál az orvosnál szültem és nem véletlen! Nagyon ott volt velem és nem csak 1-2 percig! Az utolsó vajúdásomat, szülésemet úgy kísérte végig, akár egy szülésznő (a lehető legpozitívabb értelemben), tényleg ott volt, ha kellett a kezemet fogta, beszélgettünk, nagyon nagy élmény volt! Ráadásul nőket meghazudtoló empátiás képességgel rendelkezik, úgyhogy tudom, minden ok. lesz! De iszonyú rossz, hogy nem lehet saját szülésznőm! A 3. szülésem azért is volt szenzációs, mert-a szülésznőt is beleértve-csupa ismerős vett körül és nem nyúlt hozzám senki idegen. Nekem ez lazítás, feloldódás szempontjából nagyon sokat jelentett! Így volt kerek az egész!

Márti
borossné becz márta
 
 


Rózsaág,
egy szavazat Lénának:)!

érdekelne a véleményetek a gátmetszéssel kapcsolatban. én eddig úgy gondoltam, hogy a gátvédelem lenne a cél. legutóbb a doki azonban felvetett néhány olyan szempontot, ami elgondolkodtatott. az egyik, hogy az inkontinencia sokkal inkább valószínű egy tágabb hüvely esetén, ill. a tágabb hüvely, mint olyan, bizonyos értelemben további hátrányt jelenthet :oops: ! tehát nem feltétlenül üdvözítő a gátvédelem, mert a doki kicsit igazítani tud a helyzeten, az összevarrás alkalmával. említettem neki az intim tornát (biztos hallottatok már róla, én jártam is egy Kriston Andrea féle tanfolyamra a Pannival a pocakomban..) erre ő azt mondta, biztos segít, de szerinte csodák nincsenek. az én tapasztalataim a "tornával" kapcsolatban nehezen értelmezhetőek, mert a Panni feje kifejezetten nagy volt, meg első baba is... volt gátmetszés. tehát nem tudok beszámolni a gyakorlati hasznáról (de az előzőek alapján ennek az okai valószínűleg elég objektívek). ja és azt is mondta a doktor, hogy az ő feleségénél (a harmadik babánál) biztosan lesz gátmetszés! kicsit elbizonytalanodtam, hogy mi is lenne akkor a legjobb???

KépKép
KépKép
szentpyr
 
 


Dannan! Márti! Szentpyr!

Köszönöm! Annyira reménykedtem, hogy valamelyik irányban eltolódik a névválasztás, de nem. Nekem a Léna és az Olívia tetszik, apának a Patrícia. A lányom is a Lénára szavaz.
Amit Ti is írtok, hogy mássalhangzó torlódás, a név hossza stb. ezeket mind figyelembe vesszük emiatt ilyen nagyon nehéz. Furcsa ez nekem, mert Lauránál olyan egyértelmű volt a választás.

Jót fogok nevetni, amikor kibújik és a doki azt mondja: "ekkora fügyivel talán nem kellene Lénának hívni ezt a babát!!!" :D

Remélem azért még a többiek is szavaznak!

Márti!
Jól emlékszem neked is Szabó doki az orvosod? Ha igen, akkor nagyon jól hangzik amit leírtál róla! Előző szülésemnél úgy éreztem, meg kellett volna cserélni a szülésznőnek és a dokinak adott borítékot. (pontosan annak a hiánya miatt amiket Te pozitívumként leírtál)


Én is kiváncsi vagyok a tapasztalatokra gátvédelem terén. Volt valaki aki így szült és esetleg Kriston tornázott utána?

Szentpyr!!!
"ja és azt is mondta a doktor, hogy az ő feleségénél (a harmadik babánál) biztosan lesz gátmetszés!" - Minden szentnek maga felé hajlik a keze... :oops: :oops: :oops:

Kép Kép
rozsaag
 
 


Sziasztok!

Hát nem semmi ez a szülésznős dolog, de azért reménykedjünk, hogy nagyobb a füstje, mint a lángja. Hátha csak üres beszéd, és nem lesz belőle semmi. :roll:

Rozsaag,
Nekem a Léna tetszik, a páromat is megkérdeztem, neki az Olívia.
Ő azt mondja, húzzatok kalapból. :P

Szentpyr,
Ha jól emlékszem Fazekas Zsuzsi a te szülésznőd is. Ő nagy gátvédelmes, vele nem beszéltél erről?
Nekem Pandácska ajánlott homeopátiás dolgokat és gátmasszázs olajat, de nálunk sajna nem volt szükség rá. Az orvosom nekem is azt mondta, hogy nem jó a gátvédelem minden áron. Persze meglehet próbálni, de ne rogaszkodjak hozzá tűzön-vízen keresztül. Ő is említette az inkontinenciát, meg valami medencefenék süllyedést... :roll:
Viszont második babánál már nem kell minden alkalommal gátmetszés én úgy tudom sok esetben nem szükséges.

Kép
Kép
susytunder
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: