Új privát üzeneted érkezett!

Ja, még valami: piszokul nem értek hozzá, de Edied: nem most akar épp megjönni?
Vendég
 


lányok,sógornőm augusztusban a koraosztályon -vagy csak a gyerekkorházban??majd megkérdezem tőle...-lesz gyakorlaton,ötöd éves volt az orvosin..tehát,ha valakinek segítség kell,szóljatok bátran. Nagyon aranyos,imádja a gyerekeket,biztos segít,amiben tud.
Vendég
 


Lányok! :)
Fél napig nemvagyok, és teleírjátok a topicot! :shock:

Timesz! :)
Elsősorban miattad írok!
Nekem is kijött az aranyerem a terhesség vége felé, NAGYON DURVÁN!!! Nekem pár nap után vérzett is.
Amit én csináltam: kamillás ülőfürdő, krém, és a háziorvosom tanácsára homeopátiás bogyókat szedtem.
Először Phos D30 (valószínű van hosszabb neve, de én kimérve kaptam, és csak ennyi volt ráírva), ezt addig kellett szedni, amíg vérzett, és utána Hamamelis Virginiana 5CH-t szedtem.
Nem tudom melyik segített, lehet, hogy így együtt az összes, de nekem sokat javult a szülésig! (Más kérdés, hogy a szülésnél megint előjöt.... de már ez is elmúlt)
Ja, és én elővettem a szülés utánra szánt úszógumit is, azon elég kényelmesen tudtam ülni!!! :lol: :wink:

Kép Kép
kismokus
 
 

 
 

emmamami!
Már én is gondólkodtam ezen, hogy lehet most akar megjönni, hát nemtudom? A doki azt mondta, hogy kb 6 hét a műtét után.
Remélem nagyon nem késlekedik, teljen le minnél hamarabb az a bizpnyos 3 mensi.
edied
 
 


Emma,
ennyit röhögni! :D Méghogy Dr.Matyó! :D :lol: :D
Amúgy állítólag a császársebei is neki a legszebbek, Livi mondta a védőnő, ő meg biztos látott párat.
Örülök hogy azt mondod keresztül tudom vinni hogy a babámat ne vigyék el (csak a legszükségesebb minimumidőre). Ha így lesz nem fogok egy rossz szót se szólni! De mikor azt hallom a faluban egy lánytól hogy pénteken császározták és szombat meg vasárnap azért nem kapta meg a babát mert hétvégén nincs gyermekgyógyász, és az ő engedélye kell ahhoz hogy babamamás szobába kerüljön a baba! :shock: Szóval ilyenkor sírni tudnék.

Voltam védőnőnél, helyettes van de nagyon aranyos fiatal csajszi! Szívhang is rendben, vizelet, vérnyomás is rendben, a súlyom az elmúlt 2 hétben 40 dekával lett több (összesen 6 kilót híztam eddig). Pénteken megyek egy SZTKs UHra meg hétfőn egy ellenanyag szűrésre mert ugye RH- vagyok.
Vendég
 


edied tudod,milyen gyorsan eltelik a 3 hónap :?: :!:
Elöbb,mint gondolnád.
Egyébként,ha gondolod próbáld ki:ha érzed,hogy meg akar jönni,de úgymond "nem tud"-meleg tea,leves,stb...csak meleg legyen,egy kád meleg vízben.Ezt megcsinálhatod két-három este.Meg nem tudom,mennyit mozoghatsz ilyenkor,de állitólag a biciklizés is jót tesz..Nekem ezt régen ajánlotta valaki,általában bejött. Tudod,népi gyógymód :)
Vendég
 


áfonyaaa esztékás uh?
Minek?
Vendég
 


timesz holnap 11-kor randizom a védőnénimmel,utána majd mondok kenőcsnevet,ok?
Vendég
 


Cseriani,
hát azért az SZTKs UH mert dilis vagyok és marhára érdekel hogy befordult-e már :D Itt Pakson a 31. héten csinálják az UHot, hamár fizetem a TBt kihasználom a lehetőséget :wink: ha nem lenne faros nem mennék, de így nagyon izgat.
Ja, képzeld mért vércukrot is a védőnő, igaz csak ilyen ujjbegy szurkálós kézimérővel mérőset, de 5,6 lett (nem éhgyomri!) szóval még ez is jó :D
Vendég
 


Áfonyaaa: na neeee... ez a császár utáni sztori... tényleg nagyon gááááz. Na, ez ellen elég nehéz tenni. De bízom benne, ha esetleg hasonló helyzetbe kerülsz, azért neked sikerülni fog! :wink:
Jó, hogy írtad a helyettes védőnőt: pont most akartam Livit hívni, nemgyerekügyben. Így akkor nem hívom... :) Télleg: mér kell menned sztks Uh-ra :?: Ez a 40 deka tök jó... Én minden hónapban 1 kilót híztam. Vagy még többet is... Így össze is jött a 20 kiló plusz :mrgreen:
Cseriani: tök jók ezek a természetes gyógymódok... remélem, Ediednek is bejönnek, aztán hajrá a következő babáért! :wink:
Vendég
 


Ja, már értem. Hát, jól is teszed!
Vendég
 


Edied,a 3 hónapos kivárásról csak annyit hogy mikor én elvetéltem kb 4 hét múlva megjött és terhes is maradtam ráadásul ikrekkel. Ugyan nyolc hetesen az egyik felszívódott,de semmilyen problémám nem volt a terhesség alatt. Ugyan az orvos is meresztgette a szemét hogy ilyen hamar teherbe estem de nem esett kétségbe ő sem,sőt bíztatott! Úgyhogy csak így tovább,fel a fejjel biztosan meg is lesz az eredménye rövidesen!!! :wink: Én szurkolok nektek!

Kép
Kép
josi
 
 


Sziasztok!
Igen, Edied! Én nem akarlak "rosszra" :?: csábítani, vagy hogy mondjam, de azt - is - olvastam, hogyha megjön az első m., az azt jelenti, hogy a szervezeted kész az újabb terhességre. Úgyhogy, ha most megjön, és ennyire szeretnéd a babát, hát, a helyedben én se várnék... De fontos, hogy lelkileg is készen legyél rá. Már, amennyire ezek után lehet... :cry:
Minden jót!
Vendég
 


Köszi lányok a bíztatást, természetesen minnél hamarabb szeretnénk babát, csak valahogy félek nehogy megint ez legyen!
Megpróbálom kivárni a 3 hónapot remélem hamar elrepül, bár nekem is már megfórdúlt a fejemben az, hogy előbb megkéne próbálni.Jól esik, hogy itt vagytok velem és próbáltok segíteni.
Cseriani: köszönöm a természetes gyógymódokat, megfogom próbálni.
edied
 
 


Edied, ez a félelem természetes... De semmi baj nem lesz, meglátod. Ha minden jól megy, jövő ilyenkor már te is babázol! De ha nem, akkor se keseredj el, az a baba jönni fog, amikor ő is úgy gondolja... :D A türelem a legfontosabb. Dolgozol? Mert, ha jó az ember melóhelye, az nagyon jó a figyelemelterelés szempontjából. Mármint, hogy ne mindig arra koncentrálj, hogy mikor jön már a baba, ha esetleg elsőre nem sikerül. (Csak azért okoskodok itten, mert van tapasztalatom... Sajnos. Meg, mert remélem, hogy tudok segíteni...)
Vendég
 


Emma!
Sajnos most egy másik kényes pontra tapintottál rá, mert nem dolgozom!
Röviden: 8 hetesen sajnos táppénzre kellett mennem mert nagyon hánytam és rosszul voltam így nem tudtam buszra ülni.
Aztán közbe szolt a természet a 12 héten műtét, a munkáltatóm meg közőlte ha lejár a táppénz nem tart rám
igényt.

Hát gondólhatod még egy pofon az élettől.
Most jár le a táppénz és megyek leszámólni. 7 év után ez a köszönet.Erre számítani lehetett mert minden év elején behívatott az irodájába és azt a kérdést szegezte nekem, hogy akarok-e gyereket? Hát gondólhatjátok, hogy nem mondtam el a tervemet idén év januárjában, mert tudtam ha elárulom még előbb lapátra tesz és most ezt sérelmezte miért nem mondtam meg !!!
edied
 
 


Bocs ha egy kicsit gubancosan írtam le , remélem lehet érteni.
Még egy hozzáfűzni való így szüljön az ember gyereket?
Most hová megyek munkát keresni? Nagyon jó helyem volt.
edied
 
 


Engem meg azért nem vettek fel sehova mert már van gyerekem. Hiába mondtam hogy anyukám tud segíteni,az volt a válasz hogy felvételkor mindenki ezt mondja. :twisted: Most nem tudom mi lesz ha 2 gyerek után akarok elhelyezkedni?! Egyik ismerősöm is pont így járt hogy nem akarta megmondani a munkáltatójának hogy babát vár de sajnos 14.héten elvetélt 1 hetet volt táppénzen és miután visszament elküldték. Neki is "jól " esett.

Kép
Kép
josi
 
 


lányok,ezek nagyon durva dolgok.De azt tudtátok,hogy a munkáltatónak semmi köze ahhoz,hogy neked van-e gyereked? Még rá sem kérdezhetne a témára,ezzel sérti a jogaidat. Tudom,hogy milyenek a munkáltatók,saját tapasztalatból is sajna,és nem is igazán tudunk mit tenni,csak érdekes,hogy ez egy törvény,és nagyívben tojnak rá,mint megannyi más dologra :cry:
Ha nálunk nem jön Eliza baba,én sem tudom,mit csinálnék..éjszakáztam,12 óráztam Kristóf elött. Ezt egy kisgyerekkel nem lehet megtenni,hogy anyuka reggel hattól este hatig dolgozik,meg éjszaka is,meg hétvégén is... :cry:
Szóval,durva dolgok ezek sajnos.
Edied gondolom most munkanélkülin vagy...
Vendég
 


Most jár le a táppénzem és megyek munkanélkülire és munkát keresek
edied
 
 


Sziasztok lányok!
Jó sokat írtatok ma, azt sem tudom hol kezdjem!

Kismókus köszi a tippet az aranyérre, Cseriani neked is hogy megkérdezed a védőnődtől a te gyógyszered nevét. Valamelyik biztos segít már!!!!

Megjöttem ma a cukorgondozóból: Éhgyomri 4,3 kaja utáni 4,8. A Kun ma nem volt annyira mogorva velem, de a többiekkel akiknek magasabb lett beszólt, hogy max. 1 alma naponta, semmi más gyümölcs, mert attól ment fel a cukruk, és most már bírják ki, mert jövőre is lesz "dinnye szezon" akkor egyenek!!!! Nekem csak 1 hónap múlva kell menjek. átküldött sztk-s UH-ra, meg flowmetriára, mivel 30 hetesen voltam utoljára. Minden ok volt a babával, már 2000 gr-ot nyom. Viszont a lepényem eddig G-0 volt, most meg G-1. Mi a különbség? Tudja valaki????

Elég szemét dolog a munkáltatóktól, ahogy hozzáállnak a babakérdéshez, hát nem valami "bababarát- családcentrikus"-ak, az biztos. De manapság örül az ember már ha talál helyet magának, és ők ezt pontosan tudják és ki is használják.

Kép
timesz
 
 


Sziasztok!
Ezer éve nem jártam erre, majd lesz mit visszaolvasnom, hogy mi van veletek:)
Áfonyaaa, Emma!
A Varga doki tényleg nagyon szépen varrja a sebeket! Mikor ő volt a "hasfelmetsző" az első szülésemnél, olyan szépen varrta össze a sebemet, hogy csak egy vékonyka csík látszott utána. Ráadásul a varrateltávolításban is nagyon ügyes! Alig érzed, hogy kiszedi a varratokat.
A második szülésemnél a Szokodi varrt össze, hát nagyon ronda még mindig a hasam, pedig már 7 hónapja szültem. Őt nem fogják doktorMatyónak hívni:)

Nálatok hogy viselkednek a gyerekek? Dominikom nem akar aludni, ma délelőtt aludt 1 órát, azóta fenn van, csak szopi alatt alukált be egy picit. És nem is látszik álmosnak, hiába tettem le aludni, csak játszott a kiságyban. Az éjjel 1 órakor még fenn volt, én már majd összeestem, de urasága nem volt hajlandó aludni, de reggel már 8 órakor kukorékolt. A frontot érezheti? (tudom könnyű mindent arra fogni)
Na "megyek", elolvasom miket írtatok, míg nem voltam:)
dadomi
 
 


edied írta:devcsa!
Olvastam, hogy neked is volt művi vetélésed, ami nekem is és az lenne a kérdésem, hogy a műtét után mikor jött meg először?
Nekem a műtét 4 hete volt és 2 napja nagyon fáj olyan érzésem van mintha egy kést forgatnának bennem. nem tudom ez ilyenkor elfogadható-e? Neked volt-e ilyen? Még egy kérdés neked mint mondtak mikor lehet ujra próbálkozni. Gratulálok a babátokhoz!!!! Mennyi időre lettél újra terhes?
Remélem nem voltak tolakodóak a kérdéseim! De nagyon foglalkoztat ez a téma mivel benne vagyok .

Az az igazság, hogy nekem azért volt művi vetélésem, mert én elvetettem az előző babámat. Nekem a műtét rendben zajlott, utólag sem volt semmi baj. A menstruációm körülbelül egy hónapra rá jött meg. Nem fájt semmim, csak az első menstruációnál volt az, hogy azt hittem leszakad az egész vállam.
Azt meg már én is hallottam, hogy legalább 3 hónapot várni kell, hogy az ember szervezete regenerálódjon.Próbálkozni szerintem is lehet már előbb is, csak lehet ,hogy nagyobbat csalódsz, ha nem sikerül és magadat okolod.
Nem mondták meg , hogy mi lehetett a vetélés oka?
Az egyik ismerősömnél a Kandida nevü betegségre gyanakodtak. Az olyan, hogy a kikezelésénél nem csak gyógyszert kell szedni, hanem diétázni is kell.
Vendég
 


Timesz!
A G1-es lepény azt jelenti, hogy kezd "érni" a lepény, nekem G2-3-as volt, amikor azt mondta a védőnő, hogy kezd kicsit meszesedni, de ne ijedj meg, ez teljesen normális, azért figyelik, hogy ha netán idő előtt elmeszesedne, akkor meg kell indítani a szülést, mert a baba ellátása már nem megfelelő. De úgy tudom, ezt G4-nél teszik (ha nem jól tudom javítsatok ki!).
Szóval, ne aggódj, semmi gond nincs! Kezd készülni a szervezeted a szülésre!:)
dadomi
 
 


Lányok, ez szörnyű... Sajnálom, Edied, hogy megtaláltam a másik fájó pontodat... Pokolba asz összes bunkó, anyagias, hímsoviniszta főnökkel. Még akkor is, ha nők. Akkor meg főleg... Nembaj, majd behozzuk a kínaiakat, és úgy nem hal ki a népesség.
Timesz, ez a G-dolog a lepény érettségét jelenti. Nekem is G-1 volt ebben az időben. De úgy tudom, a G-2 már nem túl jó, illetve akkor van, amielőtt hamarosan megszületik a baba. Na, jól megfogalmaztam... Amúgy minden UH más, lehet, mire legközelebb mész, megint G-0 lesz. (Én jártam így, nemtommár mellik gyerekemnél...)
Gratula a czukkorhoz! Á, a dinnye amúgy sem túl jó az idén... :lol:
Vendég
 


Na, közben megérkezett Dadomi válasza, ami értelmesebb mint az enyém! Ja, és "igazabb" is! :)
Vendég
 


Megjöttem a szülésfelkészítőről...
hááát azon kívül hogy elmaradt nem volt vele semmi baj. Beestünk 3 előtt 5 perccel, erre mondják hogy előrébb lett hozva 1 órával, és mindenkit felhívtak. Hát engem nem. Volt ott egy nagyon kedves fiatal szülésznő, ő beengedett minket a szülőszobára ha már eljöttünk ilyen messziről. Van egy vajúdó, ez egy sima kórterem pár ággyal. Kérdezem itt apuka benn lehet? Hát nem de végülis kiküldjük a kismamát a folyosóra sétálni... :shock: Van egy előkészítő helység ahol borotválnak, beöntenek meg ilyesmi, ez egy icipici szoba 1 sima nőgyógyászati asztallal, 1 zuhanytálcával és 1 wc-vel. Nagyon lepusztult. Van egy "alternatív" szülőszoba amit nem láthattunk mert nemrég szültek ott (és nem takarították ki? nem tudom... ) meg van egy nagy hodály, széles szülőágyak, egymástól függönnyel elválasztva. 1 méterre szülhetsz egy másik embertől. Széttett lábbal, meztelenül, nyögve és vért folyatva.
Hogy őszinte legyek már kezdek örülni a várható császáromnak. Bár a császárműtőt nem láttam, de azt a fél órát amit ott töltök kibírom.
Ennyit láttam. A szülésznők nagyon kedvesek voltak, de a körülmények rettenetesek.
Vendég
 


Ti hogy rakjátok fel a "vonalzókat"?
Próbálkozok, ha valami gagyi dolgot írnék ki, akkor bocsi, bénázok.
Na próba:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 


Hát ez nem jött össze:(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 


dadomi a PHPBBkódot másold be...
Vendég
 


Úgy kezdődjön, hogy[img].............[/img] és erre végződjön. :)
Vendég
 


Dadomi, a profilodba másold be a PHPBBkódot! Felül éred el, ahol kezdődnek a hozzászólásaink, a címsorban - vagy mi az. Van egy olyan pont, hogy SEGÉDLETEK, arra ráklatty, és alulról a 2. a PROFIL. Arra is ráklatty, és azon belül van olyan, hogy PROFIL INFORMÁCIÓK, ott pedig az aláírásnak egy nagy kocka. Na, oda kell bemásolni a kódot... Én is sokat kínlódtam vele, mire rájöttem... remélem, sikerül.
Áfonyaaaa... :evil: Durva. Az alternatív szülőszoba nem annyira horrorisztikus - csak azért tudom, mert a kettő ördögöt ott szültem -, és tiszta is, meg "szép". A szülőszoba - amit láttál - az tényleg elég gáz... De szerintem máshol is így van, vagyishogy a lepedőkön kívül nincs a mamik között semmi... A vajúdóban feküdtem, mikor Árminnal visszatartáson voltam. Mikor egyedül voltam, apjuk bejöhetett. Igaz, nem tudtam kimenni, mert infúziót kaptam, és a szülésznő emberségén múlott, hogy beengedte... Amúgy tényleg kiküldenek sétálni. Hameg úgy érzed, hogy inkább feküdnél, akkor bemehetsz a szülőszobába is - gondolom, ha már úgy áll a folyamat, vagyishogy tényleg megindult a szülés -, de onnan meg nincs kiút, merhogy rád kapcsolják a ctg-gépet... Viszont oda bemehet a párod. Az alternatívba mindig, a másikba meg, ha egyedül vagy és nem szül más... Nehéz ügy. Meg mondjuk ezek az én tapasztalataim - lehet, többiek máshogy látták. Császárműtőhöz szerencsére nem volt szerencsém...
Vendég
 


Emma,
köszi hogy leírtad veled mi hogy volt!
A függönyös közös légteres többszülőágyas hodályokról: nincs ám mindenhol így! Nagyon sok kórházban vannak teljesen elszeparált 1 szülőágyas zárt helyiségek, ahol feltételek nélkül benn lehet apuka. A lányomnál (Pesten) a császárműtőbe is bejöhetett, végignézhette hogy születik a lánya. Itt erre sincs semmi esélyünk és nem látom az okát. :( :cry:
Vendég
 


Sziasztok!
Áfonyaaa, az jó, ha nem mindenhol van így ez a tömegszüléses helyzet. Persze, hülye voltam, végülis csak 2 kórházat ismerek, az még nem jelenti azt, hogy az egész országban ilyen gáz a helyzet. Én is utálnék úgy szülni, hogy közben mellettem is ugyanazt csinálják... Ja, biztos azért nem engedtek be benneteket az alternatívba, mert még nem takarították össze a mészárszéket... :x Én se értem, itt miért nem lehet bemenni a császárnál az apukáknak...
Ma volt a TolnaTáj Tv-n az exfődoki, a Nagy. Sajna én nem láttam, de apu szerint gyakran ismétlik. Olyan 7 körül volt, nem tudom, milyen műsor szokott lenni akkor... Valami beszélgetős. Kíváncsi lennék, miket mondott.
Vendég
 


Emma,
én is kíváncsi lennék rá! Ha fel tudod valahogy venni átugrom érte :wink:
Ahogy mentünk fel az emeletre még a földszinten elmentünk egy ajtó előtt amire az új főmufti neve volt kiírva. Meregettem a szemem befele a félig nyitott ajtón, de nem láttam semmit :?
Vendég
 


emmának tökéletesen igaza van,én is így láttam annykidején a szülőszobát. Azzal a különbséggel,hogy engem fektettek a vajúdóban,hogy pihenjek..nem akarták megérteni,hogy NEM BÍROK FEKÜDNI!!!
Jöttek a fájások,sétálni kívántam. Aztán kimentem és kész :wink:
A szobában volt még kettő csaj,az egyik rámszólt,hogy maradjak már nyugton,mit járkálok? Azt hittem,felrobbanok :twisted:
Kérdeztem,hogy szült-e már,mondta,még nem. Mondtam,akkor majd megtudod,hogy mit járkálok... :wink:
Ez a csaj 3 napra utánam szült,még a szobában is hallottuk a kiabálását :roll: :?

Ja,ekkor apuka nem volt ott,(olyan este 9 körül mntünk be)hazaküldték,hogy itt másnapnál előbb nem lesz semmi,mert annyira zárt vagyok. Éjfélkor,mikor megvizsgáltak,meg gyorsan fel kellett hívnom,hogy jöjjön,mert mindjárt szülünk :D
Vendég
 


Lányok,
ne haragudjatok ha hülyeséget írok, nem tudom hogy megy mert a lányommal befektettek a rossz NSTk miatt, aztán a tovább romló NSTk miatt 2 nap múlva a császárműtőben találtam magam.
Szóval: ha esetleg lenne olyan szerencsém hogy megindul a szülésem itthon, akkor miért kéne bemennem az utolsó perc előtt a kórházba? Igazából azt szeretném megtudni hogy itt Szekszárdon csinálnak-e valamit érdemben a vajúdó kismamával, ami miatt nekem be kéne mennem a 2 perces fájások előtt. Mert sokkal vonzóbb az az elképzelés, hogy otthon a férjemmel (akit nem küld ki senki sehonnan) szépen nyugodtan elkínlódok, ha akarok járkálok, ha akarok fekszek, iszok, zuhanyzok, vagy épp kutyát kergetek az udvaron ha ahhoz van kedvem.
Ti mikor mentetek be a kórházba? Miért éppen akkor? És azon kívül hogy a vajúdóban vagy a folyosón voltatok mit csináltatok/csináltak veletek?
Vendég
 


áfonyaaa velem azon kívül,hogy megvizsgáltak,semmit nem csináltak. Azért mentünk be,mert egyre erősödtek és sűrűsödtek a fájások,és ugye itthon nem tudtuk megnézni,mi a helyzet a méhszájammal :)
Én is meglepődtem,mikor mondták,hogy egyáltalán nincs nyitva,aztán meg ők lepődtek meg,hogy milyen hamar történt valami :D
Nekem ekkor kb.5 perces fájásaim voltak...
Vendég
 


Hahó!

Látom,itt most szülőszobai beszámolók vannak :)

Én első alkalommal túlhordás miatt feküdtem be, és már a befekvés napján rossz NST (leesett Imike szívfrekije 70re)miatt hipp-hopp császár lett a vége éjjel 11kor.
Másodszorra ugye elvileg még lehetett volna sima a dolog...itthonról rajtoltunk reggel6 előtt mert előző nap már fájdolgáltam rendesen de rendszertelenül, aztán iccaka pihire sem múltak el (mint ami a jóslóra állítólag jellemző) és hajnalban pedig ingajárat volt az ágy ás a wc között...Mivel nyákdugómat is elvesztettem már pár nappal előtte és 4-5 percesek voltak a fájások (nomeg 35kmre vagyunk a kórháztól) összepakkoltam,elbúcsúzkodtam és mentünk...
Igen a szülőszobán két lépést tehetsz előszőr (hacsak nem fáj oan nagyon) és kkor fél óra adminisztráció.Utána átöltözés egy csini zsákruciba, majd pedig vizsgálat és javallat esetén előkészítés.Az előkészítés után,a beöntés áldásos hatásaitól megrészegülten nem oylan szörnyű ám az a kis helyiség Áfonya :). A lényeg (egy tiszta wc) a helyén van és ez felér a mámorral abban a szituban.Utána pedig a zuhany már felüdülés....Az alter szülőszobát most sem volt alkalmam kiélvezni, pedig oda kerültem.Felparancsoltak az ágyra,Bakó nem is akart leengedni róla (pedig egy csepp vizem nem folyt el!!!!!).Majd' megbolondultam míg feküdnöm kellett és hosszas fűzögetés árán sétálgathattam az ágy körül...Szólt aKossuth rádió, apjukom időt mért, szemben pedig építették bőszen a kis Tesco-t....Mivel 10 utánra sem változott jelentősen a helyzet,szóba került a műtét.Aztán ez foganatosították is....CSAK az elsőnél én a fájások enyhítésére a döntéssel egyidőben kaptam vmi szurit, de most nem!A szülőszobában az előkészítés 2percesekkel nagyon királyos volt!!!!2percenként megállt körülöttem mindenki aki matatott rajtam és várták, hogy múljon :? Hát ja!
A műtő....olyan műtős amennyire értek hozzá, megfelelő, semmi extra, minimalista stílusban:)

Ja, ammásoik szülőszoba (a hodály :) ) valóban olyan mint leírtad.Egymás mellett folynak az események ha dömping van...Anno amikor gyakszin voltam itt, láttam én is nem egy ilyet, de elsőnél még engem itt fent NST-ztek és volt, hogy mellettem szült egy nő.....Bátorító helyzet volt, na!

Mennem kell, mert lejárt a mosógép, tornyosul a mosogatnivaló és még valaki jött is.....


sziasztok!

Kép
Kép
petra78
 
 


Áfonyaaa, felveszem neked szívesen, ha sikerül elcsípnem az adást! De ne te "ugrálj" érte a nagy pocakoddal, mi szívesen elvisszük neked! Vagy, ahogy neked jobb. De legalább találkozunk! :D
Hát, okulva a bonyhádi tapasztalatokból - amikoris 3 nappal a szülés előtt már bementem, hogy na, majd most szülkök, aztán frászt -, Szd-ra Hannával csak 5percesekkel indultunk el. Adatfelvétel, borotva, beöntés, anyámkínja... Egyszer vizsgáltak meg, mikor beértem, akkor voltam 2 ujjnyi. Asszem... Sétálhattam, ilyesmi, hálistennek, nem kellett feküdnöm. Cseriani, tán elfolyt a vized, hogy fektettek? Ilyen hülyeséget... Én se bírtam volna. Hanna végülis a beéréstől (hehe) számítva 4 óra alatt meglett, tehát nem nagyon tudtak kínlódtatni, hogy ide tesznek meg oda... Árminnal szintén 5 percesekkel mentem, de ez már komolyabb volt, mivelhogy elkerülte a figyelmemet, hogy 3. gyerek... 3 ujjnyival értem be (az 5 ujjnyi jelenti a célegyenest asszem), Varga nagy bociszemekkel megérdezte, hogy háde ménemjöttem előbb... Beöntést már nem is kaptam hálistennek (úgyis ment előtte a hasam, úgyhogy sokat nem is ért volna), és kint a férjemnek mondta, hogy 2 óra múlva baba lesz. Úgy is lett...
Hát ezzel nem lettél Áfi, okosabb... :D Nade amíg ott voltam, visszatartáson meg ilyesmiken, azért figyelgettem. Ha valaki túl korán jött, egy ideig a vajúdóban feküdt, aztán ha semmi, ment fel az oszályra... És akkor naponta 1-2-szer NST-t néztek, szerencsétlenebbeknek magzatvizet. A vajúdóból akkor nem engedték ki a nőcit, ha folyt a vize. (Cseriani, veled jól kiszúrhattak...) Sztem Áfi, várj te is 5perceseket... De akkor indulj el, mert nehogy út közben kopogtasson Barnus. Onnantól hátha felgyorsulnak az események. Előbb felesleges menni szerintem is, de az 5 percesek már nem szoktak "elmúlni"... Abból a szpontból jobb ha bent vagy, hogy figyelni tudják a szívhangot, ehhez azonban feküdni kell, az meg nem biztos, hogy jó. Nameg: nálam bhádon figyelték a szívhangot, aztán mégis... Semmire sincs garancia. Na, a lényeg: maradj otthon sztem, ameddig csak bírsz, és kergesd a kutyát... Akkor biztos hamarabb jön Barnus, mint a kházban az ágyhoz kötözve.
Na, itt a vége... :D
Vendég
 


Ja, Petra tényleg: a kis klotyó tényleg nem olkyan vészes... És van benne egy radiátorcső, amibe nagyon jól lehet kapaszkodni!!! És klotyópapír is mindig van ott. Kész kánaán... :D
Vendég
 


dehogy folyt el a magzatvizem,szülés közben kellett burkot repeszteni.Azt mondták,pihenejek,nehogy kifáradjak,mire erősnek kell lennem :?
Meg ugye,nem igazán akarták elhinni a fájásokat szerintem,mert egyáltalán nem tágultam...
A radiátorcső ezek szerint mindenkinek bejött :D
Én is nagy hasznát vettem :lol:
Vendég
 


Lányok,
hálás vagyok nektek! Ennyit vihogni! :lol: :lol: :lol:
Olyan jó stílusban adtátok elő hogy így nem is olyan félelmetes :D Kár hogy az ember nem vihet magával egy két humorosabb barátnőt, hogy ne essen kétségbe a szitun, hanem még vihogni is tudjon a saját kínján. Sokat segítene.
És dehogynem megyek sokra a beszámolóitokkal! Javít a lelkiállapotomon, és tudok gondolkodni a tanácsaitokon (aztán lehet hogy hót másképp lesz minden, de most akkoris jobban érzem magam tőle).
Vendég
 


látod áfonyaaa ezt mondtam én neked a topik kezdetén...annyit tudtál nekem segíteni,hogy nagyon-nagyon sokat. Egyfolytában a gép előtt ültem,vártam,hogy írjál,mert akkor teljesen megnyugodtam,feldobódtam...
Nagyon jó,hogy létrehoztad ezt az egészet :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Cseriani,
még 2 sor és én leszek Szent Áfonya
Kép

Amúgy az ok amiért csináltam ezt a topikot hót önző ám: orvost kerestem Szekszárdon, és nem ismertem az ittenieket, gondoltam csak jön valaki aki többet tud és ajánl valakit :oops:
Vendég
 


Szerintem is tök jó ötlet volt a topic, Szent Áfonyaaaa! :lol: Bár én már túl vagyok rajta, mégis nagyon szívesen jövök ide - és nagyon gyakran... :)
Cseriani: hát, ez naon jó... Próbáltak kímélni... Borzasztó.
Petra: csak nem te akartál Kossuthot hallgatni szülés közben? Jézuuuus. Nagyon oda lehettél... :lol: (Na jó, tudom ám, hogy nem te!)
Ez is borzasztó.
Ja, még az - esetleges - császárról jut eszembe. Mikor Hannával feküdtem bent 14 hetesen, a császárműtővel egy emeleten voltam, és ott volt az akutszoba is. És egyszer láttam, hogy az egyik kismama kínlódik a mellrehelyezéssel ott bent (nem lesekedtem, csak jól összehaverkodtunk egymással, és bekukkantottam hozzá, megnézni, mizújs, a műtét után volt nem sokkal, nem kelhetett fel). Na, és jött a doki, aki műtötte (a Benkó - aki ismeri), és fogta a babát, és ő segített a csajszinak. Ilyen is van. (Újabb bíztatás. De, hogy ménem voltak ott a csecsemősök, ne kérdezzétek...)
Vendég
 


Nahát?????Milyen jó kedve van itt mindenkinek!! :D A tegnap délutáni rossz hangulatnak nyoma sincs! Ezért is jó idejönni,mindenkinek van egy-két kedves szava a másikhoz amitől rögtön jó kedvre tesz szert mindenki!! Egyetértek Áfonya egy Szent!

Kép
Kép
josi
 
 


Hatalmas nyálas cuppanós puszi mindnyájótok valamennyi orcájára!!!
Kép
Vendég
 


csajok megjöttem a védőnénitől...a kezdésemhez képest 2 kg-t híztam,tehát,a baba meg 2.2 kg,tehát elég jól állok :D
Vérnyomás,vizelet,szívhang,stb...rendben,úgyhogy megint röpködök :lol:
Most elmegyek fodrászhoz,remélem még utána is jó kedvem lesz..sokat nem vágathatok,kisfiam nagyon hajazós,egyfolytában tekeri :?
Szerintem belebetegedne,ha anya levágatná a haját..
Vendég
 


Jajdejó, Cseriani!!!!!! Csak 2 kilót? Hát akkor elfogysz szülés után! :lol:
Na, a gyerekeink nemhiába születtek majdnem egyszerre! Hanna is egyfolytában a hajam piszkálja. Már olyan szinten vagyok, hogy tiszta kóc, de fodrász majdnem 1 éve nem látta... Gondolhatod, hogy nézek ki. Ja, és hullik, de nagyon. Mondjuk, szülés után állítólag ez természetes, nade ennyire??? Szóval, te se vágasd le. Kell a gyereknek. :lol: Szülés után meg úgyis kihullik. :shock:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: