Új privát üzeneted érkezett!

Szia Andi! Igen pont ilyen érzésem van!!!! Végre nem vagyok vele egyedül! Nem lehet, hogy a picúr egy kicsit kézhez szokott és azért nem akar lemászni az öledből? Hiszen olyan jó ott :D és ha ott altatod valószínűleg úgy gondolja, hogy nem csak az altatás, az alvás is ott a legjobb neki. Sajnos te eközben nem tudsz pihenni. :cry:

Kép
nyafi
 
 


Andi,
szerencsére én még nem tudom, milyen az álomba ringatni. Általában elalszik cicin, vagy kisebb nyügi után egyedül a kiságyában, vagy ha már egyáltalán nem bir magával, akkor hasra forditva a hátát simogatva vagy a fenekét paskolva tutira bealszik.
Nálunk 2 éjszaka volt eddig nyügis, 3-6 óra között volt fenn, de különösebb gondja nem volt csak nézelődött. Pedig mi pocifájósak is vagyunk, infakolt kapott, szerintem segitett. Ja meg folyamatosan issza a mecsek babateát. Meg még a meleg is jót tesz, néha szoktam melegiteni a hasát.

Bogár te mikor mész a 6 hetes kontrollra?

HEni Kép

Heni
KépKép
heni81
 
 


Sziasztok,

Andi,
bizony nálunk ez most kezdődik, elég sokat akar kézben lenni de próbálom leszoktatni róla és ha kell inkább én görnyedek fél órát a kiságy mellett amig elalszik... :O
a könyv szerint amit olvasok ez akkor szokott előfordulni amikor túl sok inger éri napközben a babát , vagy amikor álmos nem tud rögtön elaluldni és akkor a kapálózással behergeli magát és azért nyűgös mert álmos de nem tud elaluldni. Ilyen estre azt irja, hogy bugyoláljuk jól be hogy ne tudjon annyit kapálozni és maradjunk mellette amig el tud aludni.... még próba szinten van nálunk, de úgy tűnik jó lesz.. :D amikor már eléggé fáradt akkor kimozgatja a kis kezeit a bebugyolálásból és mint egy kiterült béka alszik... :D

Heni,
kedden megyek negyed kettőre, és te ?

Bogár
Kép
bogárka78
 
 

 
 

Bogár,

te látom pontosan betartod a 6 hetet.Nekem még van némi időm, mi még csak ma vagyunk 3 hetesek. Ja és honnan számitva 6 hét, a szüléstől vagy a hazajöveteltől?
Kiváncsi vagyok mi lesz majd, remélem beszámolsz.

Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 


Sziasztok!

Andalka! Nekünk az első hónapban előfordult néha ez a szűnni nem akaró sírás, és az okát sem találtuk, azóta nem volt ilyen.

Heni! A hajnali összebújás eleinte nálunk is rendszeres volt, mostanában 6 vagy 7 óra magasságától ébren van a drágám, úgyhogy nincs reggeli lustizás. Szerintem nálatok is el fog múlni ez az időszak, úgyhogy nem kell félni, hogy elkényezteted, sőt! Szerintem tessék kihasználni a lehetőséget, amig lehet. :)
Hathetes kontroll a szüléstől számítva hat hét.
Még mindig aranyos a kicsi fiad! :)

Bogárka! Tündéri fiad van! :) A szülés után rám is rámtört néha az édesség utáni vágy, de mára elmúlt szerencsére. :)

Tusimi! Bízz a dokiban, jó kezekben vagy! :)

Syry! Lehet, hogy ebben a kérdésben gyorsabban kapsz választ, ha felhívod a kórházat vagy a rendelőt. Sajna telefonszámot nem tudok, mert én újpestre jártam.

Majaeszti! Bár nem mostanában szültem, de a fizetős szobába kerülés szerintem nagyon lutri, mivel nem sok van belőle. Ha nincs tumultus, szerintem akkor is szerencse kérdése.
Sziasztok!

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Kép

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Bogárka78 :) !!!

Légyszíves ird meg az email címed nekem a ditta78@citromail címre,mert valamiért nem tudok privit írni.

Köszönöm.

Réka
vrekuci
 
 


tekiroll
köszi, hogy reagáltál. asszem tényleg telefonálni fogok, megkérdezem tudakozóban a számot, vagy a neten megnézem.
Megnéztem a képet, nagyon helyes a kisfiad! Gratulálok! :lol: (melyik nevet használjátok a Gézát vagy a Leventét. tesóméknál a nagyobbik gyereke Levente.) Akkor te Újpesti vagy? oda jártál terhes rendelésre? csak szülni mentél az Uzsokiba?

Kép

Kép
syrynx
 
 


Sziasztok Lányok! Pontosan hol van kívül a gát amit masszírozni kell? Belül érzem tornázom is összeszorítom, de kívül nem vagyok teljesen biztos... :oops:

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Dolli !

Köszi, hogy Te reagáltál!!!

Vrekuci!
Állítólag epidurált szinte lehetetlen intézni a kórházban, úgyhogy alapban jobb, ha nem számít rá senki.

Nyafi!
A gát a hüvely és a végbél közt van, de a rákeresel a gátmasszírozásra, találsz anyagot a neten. De jó is , h mondod, mert mindjárt szülök, és elfelejtem inni a málnalevelet. Lassan Te is kezdheted!
majaeszti
 
 


Sziasztok!

Vrekuci,
Az érzéstelenítéshez kapcsolódóan megjegyezném, hogy nekem teljesen kizárt volt az EDA az elejétől fogva, de pl. kéjgázt és érzéstelenítő injekciót ígért a dokim. Aztán bármennyire mondtam, hogy fáj, gázt nem kaptam, az érzéstelenítő injekcióból pedig egy méhlazítót kaptam csak azt hiszem 3 alkalommal... hogy abban volt-e egyéb fájdalomcsillapító, hogy őszinte legyek, nem nagyon éreztem. :(

Jut eszembe a kórházzal kapcsolatban - szülés előtt állóknak írom -, nekem utólag elég vegyes érzéseim vannak. "Tapasztalt" szülő nőként a következő szülésre biztos egy csomó dologgal készülnék előre, mert a kórházban nem biztosított, nem figyelnek rá. Ez pl. a gátkezelés kérdése. Én nagyon megszenvedtem vele 2 hétig, s csak egy otthoni kezeléssel tudtam rendbehozni magam, amit már a kórházban is el lehetett volna kezdeni. Ha érdekel valakit, megírom neki priviben nagyon szívesen.

Málnalevéltea - saját élmény
NAgyon sok jót hallottam róla, inni is kezdtem a 35. héten, de azt hiszem, az én esetemben sem nem használt, s inkább "ártott". Erősödtek a görcseim (hogy tőle, nem tudom biztosan, de egy barátnőm is megfigyelte, amikor inni kezdte a 36. héten), s a szülésnél semmi pozitívum nem volt tapasztalható, egyáltalán nem tágultam 6 órán keresztül. Pedig nagyon hittem benne. :)
Ezzel csak annyit akartam tanácsolni, hogy nagyon figyeljetek oda, mit üzen a testetek, amikor inni kezditek. De természetesen szívből kívánom, hogy nálatok kifejtse állítólagos jó tulajdonságát.

Andrea

Kép
andalka
 
 


Na már megint mindenki eltűnt, mindenki babázik, jó az idő, ezért mindenki inkább sétál netezés helyett.
Mi nem sétálunk, csak teraszon napozunk, igy kényelmesebb nekem. Na meg faluhelyen nem olyan egyszerű végig menni egy utcán, kinn ucsörögnek a vénasszonyok, mind csak nézegetné a gyereket. Igy marad a terasz. Meg az alatt az idő alatt sok mindent győzök megcsinálni. Semmire nincs időm, pihenni meg egyáltalán, de igyekszem naponta 1 órácskát aludni.Nehezen birom az éjszakázást és sokszor éjszaka nincs türelmem a gyerekhez, még jó hogy van apa és segit.

Valakinek hasfájós a babája? Szegénykém minden nap kb. 5-7 hisztizik is miatta. Egy infakol már elfogyott, most espumizannal próbálkozok+hasmelegités. Nagyon sokat kakil is a drága 5 pelus is kakis egy nap. De ma mérekeztünk és hiztunk 250 g egy hét alatt.

Bogár! holnap gondolok rád és várom a beszámolót!

Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 


sziasztok !

igen, bocsánat, kicsit eltűntem mert a hétvégén lementem a babával a szüleimhez egy kicsit "pihenni" :) jól esett, egyébként úgysem megyek sehova.... :( ezt lesz nehéz megszokni...hogy teljesen más életvitelt kell folytatni.... :roll: de kárpótol azért a lurkó mindenért, csak néha olyan jó volna kimozdulni mint rég....

Heni ,
kitartás... tudod a bűvös 6 hét amit mondanak, hogy elmúlik az egyik alkalom éjszaka.. már nincs messze , az igazat megvallva már én is visszaszámolok :lol: és remélem pontos a gyerek :D

Vrekuci,
megirtam :)

Dolli,
hálás köszönet a bókért :)

nekem is hasfájós a drága, de azt figyeltem meg, hogy kb.2 napja rendszeresen iszom a HIpp-nek a bio-stilltee-jét és bár nem a hasfájásra van, mégis amióta iszom gyakorlatilag a gyereknek nem kell infacol... :shock: :lol: vagy nagyon ritkán... és nekem is jót tesz. szerintem érdemes kipróbálni....nagyon vicces ! olyan hangosakat rotyogtat a gatyába tőle.... :lol: és tele is rakja :)

na, elteszem magam holnapra.

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Sziasztok!
Andi írtam privit. Remélem átment.

Kép
nyafi
 
 


Bogár, a Hipp Bio-still tee mire van?
Nem ismerem.
Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 


Szia Heni,
én először azt hittem , hogy ilyen szoptatós tea, de igazából az van ráirva hogy a szoptatós anyák folyadékigényének pótlására és kielégitésére van... csak gyógynövényes, de azt nem irja hogy tejserkentő lenne hogy én gondoltam, nincs rossz íze. Egyébként én a dm-ben vettem de biztos lehet bárhol kapni...gyógynövényesnél, gyógyszertárban...azt hiszem 700-800 ft körül van az ára.

A hathetes kontrollon pedig minden rendben volt. Megvizsált a doki , kenetet vett a rákszűréshez, megnyomkodta a hasam megnézte minden a helyére került-e, majd megkérdezte hogy hogy vagyunk, minden rendben-e, akarok-e fogamzást gátolni és hogyan....aztán egy gyógyszerben állapodtunk meg, mert valamiért nem javasolta a spirált illetve azt mondta hogy nem kényelmesebb mint a gyógyszerszedés... merthogy én azt hittem. :) most egy olyat kaptam amit folyamatosan kell szedni és addig gátol amig szedem. Ha abbahagyom akkor újra fogamzóképes leszek. Hát ennyi volt igazából.

TI hogy vagytok ? Hasfájás szűnik ? éjszakák ? alvás ?

majd irjatok , puszi

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


itt a legfrissebb (tegnapi) kép.... az újdonsült anyuka elfogulatlanságával... azt hiszem újra szerelmes vagyok... :D :D :D

Kép

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Bogár, hát engen is le tud venni a lábámról a kis krapek. főleg ha mosolyog.
Hasfájás terén semmi változás, most alszik szerencsére, de egész délelőtt nem tudott, el el aludt 10-20 percekre de felébreszette őt a hasa. meg én is olyan buta vagyok a hátára feltettem, pedig magamról tudhatnám, hogy úgy a legrosszabb ha fáj a hasam. Most hason fekszik, még talán igy birja ki a legtovább.
REggel kicsit megilyedtem, mert zöldes szinű volt a kaki, de rögtön utánnanézten, Spock Dr. szerint ez nem jelent semmit. Hát remélem minél előbb túl leszünk ezen az időszakon, mert már nagyon nem birom. Az éjszaka 11.30-01.30 ment a buli, jó abból szopott is, meg pelenkáztam is, de nagyon nem akart visszaaludni igy kénytelen voltam magunk közé tenni, mert 5 percenként felsirt a cumiért. Végül is aztán reggel 6 ig aludt, most meg igazán délben birt elaludni rendesen.
Pénteken leszünk egy hónaposak, remélem gyorsan átvészeljük ezt az időszakot.

Te végül is mit adtál Eriknek a hasfájásra? Elmúlni látszik már?
A dokival kapcsolatban hogy döntöttél, megtartod?

Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 


Kép Kép Kép Kép

Heni
KépKép
heni81
 
 


Szia,

képzeld semmit nem adok már neki ! :) olyan szinten hatni látszik ez a hippes tea (amit én iszom) hogy egy két vonaglás és már jön is a kaki, puki és azzal kész is... :D bár most egy kicsit megijedtem mert amióta viszont iszom a teát azóta több és hígabb a kaki, de a védőnő azt mondta, hogy ha csak párszor van ilyen egy nap és nem minden evés után kakil higat akkor semmi gond, nem kell hasmenéstől tartani mert én először arra gyanakodtam. De megnyugtatott, hogy valószínű a tea miatt van.

nekünk is volt egy pár kellemetlen éjszakánk nagyjából ilyen idősen mint nektek, de aztán az elmúlt...szerintem csak átmeneti.

Nagyon cuki a kisfiú ! :) milyen érdekes nem ? már ilyen idősen is mennyi arcuk van... látni hogy mit gondolhat... :D
kék marad szerinted a szeme ? az Eriknek is olyan érdekesen acélos kék...szerintem neki be fog barnulni.

remélem, hogy jobb lesz már a ma éjszakátok.
puszi

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


szia HEni, szia Bogár!

Az én Annámnál is jellemzőek voltak ezek a hosszas sírós időszakok. Múlt hét pénteken volt kritikus, amikor 18!!!! órán keresztül szinte semmit sem aludt, csak pár percre elbóbiskolt. Vittük is orvoshoz, hogy mi lehet a baj, de csak a frontra fogták, mert szervi gond nem volt. Csak az, hogy a kiscsaj irányított minket, s volt, hogy 2 órán keresztül is szopizott.
Ezután betartottuk, hogy kb. 2,5-3 óránként evett, ha nagyon sírt az etetést követő 1 órán belül, akkor is. Mostanra szinte teljesen elmúltak ezek a hosszas fentléteink, viszonylag könnyen elalszik, s nincsenek 2-3 órás ramazuriank.
ÚGyhogy, mostanra már átalussza az éjszakánkat (21.00 után 01.00-kor keltem, majd magától ébred kb. 7.00 körül).

Az egészből tehát az a tanulság, hogy egyszercsak elmúlnak ezek az éjszakai dolgok maguktól is, illetve kell egy kis "nevelés". Legalábbis nálunk kellett. :)

Andrea

Kép
andalka
 
 


Hát csajok, most aludt el, pedig már hétkor szopizott, nem tudott valahogyan elaludni, nagyon éber volt. Kiváncsi vagyok mikor ébred majd. Hű, rengeteget evett, kiszivta mindkét cicimet teljesen, nagyon éhes lehetett. Utánna meg nem gyözött rotyogni.Biztos az miatt nem aludt el rögtön.

Várom a hat hetes fordulatot!

Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 


Tündérbogyók a kiscsávók. Andi te nem tudsz felrakni a babádról? Legyen már egy lányos kép is. :D

Kép
nyafi
 
 


sziasztok,

Andi,
háááát , mondanom sem kell hogy sárgulok.... :D nálunk most kezd csak beállni az éjszaka... és 23-kor eszik általában és 3-kor kel. igy egész elviselhető... csak igy mindig egyedül alszom el, mert apa már ilyenkor húzza a lóbőrt.. :( de nem baj majd csak rendszereződik...ma (tegnap) éjfélkor evett és 4-kor kellt úgy látszik ettől több alvást nem várhatok egyenlőre :)

Nyafinak igaza van,... KÉPET KÉPET KÉÉÉÉPET kérünk :D

Heni,
mi újs ? hogy telt az éjszakátok ... ? ha hallod hogy rotyogtat te kicseréled a pelusát akkor is ha félig alszik már, vagy nem bolygatod álmában...?

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Sziasztok,

Jólvan, jólvan. :)
Kicsi munkám volt a képekkel, de néhányat felrakok... gyönyörködjetek Ti is Anna Margitomban. :-) Én úgyis egész nap mozizok, nem tudok betelni vele. :-)

Még a kórházban, félnaposan. :-)
Kép

Amikor hazajöttünk, majdnem kéthetesen. :)
Kép

Pár nappal ezelőtt... :-) Kép

Kép
andalka
 
 


Szia Andi,

olyan kis békés... :) és olyan igazi ...Annás nekem :) nagyon jó ez az utolsó kép, látszik az egymás iránti rajongás :D ! köszönjük a nép nevében , hogy megosztotad velünk :)
nagyon aranyosak vagytok ! :)

Mekkora most a kislány ? súly, hossz...
Tényleg és melyik nevet használjátok főleg... ?

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Hát Andi, eddig rejtegetni előlünk a kis tündért...nagyon szép kislány, jó lesz a fiamnak...vagy Eriknek?

Bogár hát én kicserélem, mert ha nem rögtön akkor egy fél óra múlva úgy is ordit érte, olyan kis kényes, nem birja elviselni ha kakis a feneke.
Éjszaka jól sikerült: 9.30-elalvás, 3.30-kaja, 8-ébredés. még hat órát soha nem aludt egyhúzomban. Remélem megmarad.

Heni

Heni
KépKép
heni81
 
 


Szia Andi!
Olllllllllllllllllyan széééééééééééééép!
Lányok ti mikortól mentek le babákkal sétálni? Én még egyben és csak dec-ben jön, de már kinéztem az öv utcában szuper kis játszóteret, tavasszal majd brancsozhatunk ott!! :D

Kép
nyafi
 
 


Szia Nyafi,
m már javában rójuk a köröket :-)
gyakorlatilag kéthetesen már vittem levegőre, akkor még csak a teraszra, de utána már vonatoztunk is anyámékhoz, kb. két hete..
az Öv utca jól hangzik, de én a 16.ker-ben lakom és nekem az a vége ismerős csak... :) ami a vonatátjáró felé esik, azt hiszem az Egressy meghosszabbitása az. Ott nem láttál játszóteret ? :D
meg az Öv utcában lakik egy kedves kolléganőm, de ő is az Egressy felé eső részében.

és amúgy hogy birod ?jól vagy ?

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Sziasztok!

Nem tűntünk ám el mi sem, csak ezer dolgunk van. Ha minden igaz, másfél hónap múlva költözünk Érdre. Felgyorsultak az események. Manócskám egész jól bírja, csak a dugóban szokott nyekergőzni kicsit. Úgy sajnálom ilyenkor. Ahelyett, hogy itthon folytatnánk a nyugis kis életünket, állandóan hurcolásszuk ügyvédhez, építkezésre, bankokba... De büszke vagyok rá, egy igazi kis hős.
Remélem, hogy nem nagyon szúrom el ezzel a kalamajkával a nevelését...

Syry! A Gézát használjuk, családi örökség. De ha felnő, választhat, hogy melyik a szimpibb név. :) Újpestiek vagyunk még, a szülőotthon bezárása után került át a dokim az Uzsokiba.

Majaeszti! Hol tartasz? Vagy már babázol is? :)

Bogárka! Ne izgulj, gyorsan eltelik az idő, és ki fogsz tudni mozdulni. :) Mi szombaton voltunk kettesben a férjemmel a Ráday utcában. Anyukám feljött Pestre, és elzavart minket, miután letettük a picúrt aludni. :) Mondjuk aggódtam is rendesen, de nem volt semmi gond. És anyukám ügyes, bátor nagyi. :)
Édes ez a vigyori kép. És én is szerelmetes vagyok. :)

Heni! Zöld pelustartalom nálunk is volt, amikor valszeg épp fejlődési ugrás miatt két óránként szoptattam. Akkor azt mondta a dokinéni, hogy próbáljam kihúzni 3 óráig, mert nem tudja megemészteni a pocija a sok kajcit. No de ha éhes, akkor csak ad neki az ember lánya enni. :) Szóval elmúlt egy nap alatt. :)
Tündéri a bébid! :)

Andi! Nagyon szép a kislányod! Én is akarok majd egy ilyet! :) Mondanám, hogy az én fiam is beszáll Anna kegyeiért, de még a végén házasságszédelgőnek tartanának, mert már van egy "menyasszony" ! :)
Az a 18 óra nem lehetett semmi. Olyankor nem keseredsz el? Nálunk az első héten volt egy kb két órás sírás, sehogysem volt jó neki, és akkor már nagyon utáltam magam, hogy nem tudok mit kezdeni a babámmal. Persze aztán rájöttem, hogy egyszerűen csak nem értettem a jelzéseit. :)

Nyafi! Mi 10napos korától sétálunk, de akkor még jó idő volt. Sajna a brancsozásba viszont nem fogunk tudni beszállni, ha összejön ez a költözés.

Na befogtam! :) :oops:
Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


ill még heti képet csatolok! :)

Kép

Kép

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok lányok!

Csak beugrottam, de nem győztem gyönyörködni a képekben! Csaodaszépek a babák. Lehet , h a hétvégén már nálunk is meglesz, drukkoljatok! Üdv mindenkinek!
majaeszti
 
 


Majaeszti! Várjuk a beszámolót! Hajrá! :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Szia Bogár! Csuda vigye, ez az Erzsébet királynéhoz van közel. Na nem baj, majd csak találunk valami közös nevezőt. Csak azért mondtam azt a játszóteret, mert újpesti anyukák is viszik oda, olyan elégedettek vele. Egyébként én már XV, kerületi vagyok.Megvagyok, bár kicsit súlyosan, pl. ami leesik az ottmarad.
Tekiroll nagyon szép a babád. Nem baj, ha kiköltöztök Érdre, legalább jó a levegő, és majd úgyis jöttök be Pestre akkor is és megbeszélünk mind időpontot.
Majaeszti! Kalappal! De tényleg.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok,

Bogár,
Kérdezted, melyik nevet használjuk. Az Annát, de néha Mancikázom is, Nyuszimacizom, Cicamanózom.. és ami az eszembe jut. :) Egész egyszerűen annyira zabálnivaló, hogy állandóan valami új név jut eszembe neki, kicsit játékosan. De a végén Anna lesz, vagy Anna Margit, egybemondva.

S a méreteink: 60 cm felett, 4200 körül. A súlyunk nem gyarapszik nagy léptekben, de azt mondták, még nem kell aggódni. Mostanra már teljesen szépen eszik, átlag 100 ml minden etetés, bár mostmár két napja csak hatszor eszünk, mert napközben a kb. fél órás csúszások miatt meg a teljesen átaludt éjszaka miatt két etetés kimarad.

Tényleg, ti felkeltitek a kicsiket háromóránként? Vagy milyen rendszerben vannak az etetések?

Majaeszti, szorítok. Komplikációmentes, gyors szülést kívánok, s nagyon jó egészséget mindkettőtöknek!

Játszótér téma: nem tudom, melyikről beszéltek, én a Városligetbe hordom a kiscsajszit, úgyhogy Pasik, aki szeretné Annát megismerni, csatlakozhat hozzánk! Ha már úgyis anyukátok kinézte magának Annámat. :)

Húúú... volt még egy téma, amiről írni akartam, de teljesen elfelejtettem. Kicsit szétszórja az agyamat ez a három-négyóránkénti ritmus. :)

Andrea

Kép
andalka
 
 


Sziasztok!

először is gratulálok minden új és kevésbé új babához!

A segítségeteket szeretném kérni az ügyben, hogy a baba anyakönyvezéséhéz milyen dokumentumokat kell beszerezni abban az esetben, ha elvált vagyok, és ezt hol szerezhetem meg.

Köszönöm előre is!

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
luckó
 
 


Sziasztok,

Ne haragudjatok, ha kihagyok valakit...de sok hozzászólásról lemaradtam és már nem emlékszem mindegyikre... :oops:

Dolli,
hár nem irigyellek most hogy ennyit kell rohangálni és intézkedni ...nálunk most csinálják a gyerekszobát meg a lépcsőt meg a korlátot.. :D szóval sejtésem van hogy neked milyen lehet :D
...és igen, szólj ha Pesten jártok és akkor tartunk egy találkát :) ok ?


Majaeszti,
Drukkolok nagyon és könnyű szülést kivánok neked és a babának !

Andi,
szép nagy lány :) és szép a neve is. Az anyukámat hivják Margitnak :)

Nyafi,
hát akkor a játszótér még pontositásra szorul... :) de nem lehetetlen megoldani :)

Csajok,
én mit csinálhatok rosszúl hogy nem alussza át az éjszakát, pedig tőletek olvasom hogy az Eriknél fiatalabb babák is "jobban alszanak"
- lehet nem elég nagy a pocakja és nem fér el benne sok...
- lehet nekem nem elég erős a tejem , akkor meg mit tegyek?
- lehet hogy nem jön eléggé belőle a tej... ?
szivesen veszek minden ötletet.... :oops: :D

Lucko,
nehéz kérdés, de talán az alábbi link segit, nézz be oda..
www.csaladinet.hu , vagy kérdezd meg az önkormányzatot nálatok, nekik tudniuk kell, hiszen nekem a hajadonsági igazolást és az apasági nyilatkozatot is ott kellett megcsináltatni... mert én meg nem vagyok férjnél... :D

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Sziasztok lányok!
Eltűntem egy hétre, de csak azért, mert múlt hét kedd óta nem dolgozom, viszont folyamatosan lótok-futok, amíg bírok. Rengeteg dolgot kell intézni, nagy lakásátalakításban vagyunk, és még a babának is kell egy csomó dolog, a hivatali dolgokról is nem beszélve.

Gyönyörűek a babák!!! :lol: :lol: :lol: Komolyan mondom, pedig nagyon kritikus vagyok ám!
Olyan jó, hogy nemsokára nálunk is meglesz a kislány. Nekem a terhesség vége kicsit felgyorsulni látszik. Frász kerülget a gondolattól, hogy akár 2 hét múlva is megszülethetne, persze remélem azért nem fog, és megvárja legalább a november közepét. Épp tegnap beszélgettünk a férjemmel, hogy milyen fura és fantasztikus, hogy nemsokára hárman leszünk, igazi kis család, egy közös "mix-szel", ahogy a férjem fogalmaz ... pedig nem is olyan régen volt az első randink...
Ugyanakkor érzezzük, ki kell használnunk, hogy kettesben vagyunk, hogy összebújhatunk nyugodtan, hogy megnézhetünk este egy filmet, főzicskézhetünk órák hosszat, kedvünkre jöhetünk mehetünk pl. moziba... egy picit biztos hiányozni fog ez az idill is.
Persze nem adnám semmiért, hogy végre anyuka lehetek!

Nyafi. Én az Erzsébet Kir.nén lakom, úgyhogy én tudok menni a játszótérre!
AZ éjszakázósoknak kitartás! A hasfájásra én az édeskömény teát hallottam, azt inni a mamának, állítólag nagyon jó!

Kép
Kép
tusimi
 
 


Csak összehozunk valamit erre a játszótér ügyre! :lol: :lol: :lol:
Ma voltam dokinál, azt mondta 1400-1600gr között van és az nem túl pici?

Kép
nyafi
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Most érkeztünk haza. Ugyan csak mára lettünk volna kiírva, de Gergővel megbeszéltünk, hogy szombaton jön, és hogy mi hogy történjen. Úgy is lett minden terv szerint. Tele vagyok pozitív élménnyel, mindenkinek hasonlókat kívánok, aki még előtte áll, és nagyon szívesen segítek a saját tapasztalataimmal. Ha vkit érdekel, bővebben majd később, most mennem kell. Addig is mindenkinek minden jót. Az anyukáknak sok pihenést!!!
majaeszti
 
 


Szia Eszti,

nagyon örülök és szívből gratulálok nektek !
majd ha lesz időd szivesen veszem az élménybeszámolót ! addig is neked is jó pihenést és sok boldogságot ! :lol: :lol:

puszi

Bogár
Kép
bogárka78
 
 


Szia Eszti,
gratulalok, s nagyon sok boldogsagot, jo egeszseget kivanok NEKTEK! :)

Andrea

Kép
andalka
 
 


Szia Eszti! Gratulálunk! Engem tényleg érdekel minden ami csak történt veled, bár gondolom, most kisebb gondod is nagyobb annál, hogy írj. De ha kipihented magad, szívesen veszem az élménybeszámolót.

Kép
nyafi
 
 


Eszti! Gratulálunk! :D Jó egészséget, sok örömet és boldogságot a legifjabb családtaggal! :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Gratulálunk az új kisemberkéhez Eszti!!!!! Kép

Heni
KépKép
heni81
 
 


Sziasztok Lányok!
A segitségeteket szeretném kérni!Szükségem lenne egy telszámra, mégpedig az Uzsokis laborban dolgozik egy Violetta nevű hölgy, aki veszi tőlünk a vért.Pénteken AFP-re kell mennem és mivel nem mentettem le a számot, nem tudom felhívni(vonalas szám volt).
Nagyon szépen megköszönném, ha valaki elküldi nekem priviben a számát.
Előre is köszönöm!

Kép



Kép
deli
 
 


Sziasztok!
Mi ez a nagy nagy csendesség? Ki hogyan boldogul? Kinek alussza át az éjjelt a picinye? Ki eszik ciciből? Kinek nem jött össze a cici evés? Mit tudnak már a kicsik? Képek?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Kép Próbálok képet felrakni a legifjabbról...

A mi babánk nagyon jó baba,van hogy 5-6 órákat alszik, és két napja ki is visszük, az nagyon bejön neki.

Nem tudom, ki hogy van vele, de nekem a csecsemős nővérek nagyon bejöttek. Persze itt is van kivétel... De a többség nagyon kedves, segítőkész! Csak kérdezni kell.

Nyafi, Te még előtte állsz, ha tudok segíteni, szívesen megosztom a tapasztalataimat!

A lényeg, hogy gyors , könnyű szülésem volt, össze se lehet hasonlítani az előzővel, már a szülőszobán úgy éreztem, h vállalnék még egyet! Azt mondták, én vagyok, aki sutyiban szült.
[/img]
majaeszti
 
 


Na, úgy látom, sikerült!

Lányok! Köszönöm mindenki gratulációját!!

Lucko!
Én is megszenvedtem ezt, ha még aktuális, elmondom mi a helyzet ez ügyben!
Bogár!
MI a helyzet az éjszakai alvással? Méricskéled, h mennyit eszik? Nekem a védőnő azt mondta, annyiszor 10 grammot kell ennie, ahány napos, de max 200 körül. Az infacolt már mi is bevetettük, de általában nem kell, csak volt 1-2 hasfájós esténk.
majaeszti
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: