Új privát üzeneted érkezett!

Oké! Nekem sem olyan sürgős.

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok :)

Látom, két napig mindenkinek jobb dolga volt, mint itt lógni :wink:

Jobbulást a betegeskedő gyerkőcöknek!

Olga, részvétem :(

Ildi, a padlószőnyeg hétfőn remélhetőleg nálunk is meglesz :D
Tényleg, Te már a 36. hétbe lépsz holnaptól...fúúú...lehet megint izgulni egy újabb kismamiért/babuciért :) Ugye értesítesz majd minket?! :D

Voltunk babanézőben a héten, és talán nem baj, ha elárulom, hogy Kisherczegéknél. Tündéri kislányuk van! :D Kicsit le is sokkolódtam, mert eléggé bénán fogtam meg a kicsit, és bevillant, hogy nemsokára a sajátomat fogom így (illetve remélem idővel majd kissé gyakorlottabban) tartani a kezemben :shock: De csak egy pillanatig tartott a rövidzárlat :D Fantasztikus érzés volt tartani a pici testet :)

Hát nem bírom ki – bár még nincs kész teljesen a szoba, de azért teszek fel pár képet... :)

Jó éjt
Judit

Kép Kép

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!
Bár nem érdeklődik senki utánnunk, de azért töltöm az oldalt!

Olga!
Őszinte részvétem.

Sajnos mi is betegek vagyunk, az egész család.
Sziasztok!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 

 
 

Balwin, nagyon szép a babaszoba, már csak a csajszi hiányzik belőle.

Mi is haladunk, már a padlószőnyeg le van rakva, a kiságyat még meg kell emelni, mert Imike már úgysem használja. Kivasalom a baldahint, felszereljük a pelenkázót, a rucikat elteszem és azt mondhatom kész. Sajna nem tudok képeket feltenni, de mihelyt lesz lehetőség rá, valakivel lefényképeztetem.


Bbj!

Nálunk is beteg a család. Sőt, mi még Elinéket is megbetegítettük. Imike szegény olyan csúnyán köhög, már nem is adok neki köptetőt, mert annyira felzaklatja.

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok :)

Lányok, jobbulást kívánok mindenkinek! :(

Judit, jobban is tölthetnéd az oldalt :lol:
Az újszülöttes anyukák is el vannak tűnve...
Hogy némi képzavarral éljek: nyárra tényleg befagy a topic? :|

Ildi, rám még vár a mosás-vasalás is...és még a kórházi cumómat se raktam össze teljesen :roll: De legalább már megvan az apasági, meg az őssejtlevételes szett is.

Szintén kellemes hétvégét kívánok :)
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Balwin, hogy én milyen tuskó vagyok, reggel, amikor elolvastam a hozzászólásod, eléggé felületes voltam.

Igen már a 36. hetet kezdjük, ez nálam egyet jelent azza, hogy bármikor szülhetek. Most eléggé nyugis vagyok, leszámítva, hogy Imike beteg.

Jövőhéten remélhetőleg kész lesz a csempézés is, akkor leszek igazán nyugodt. Az is lehet, hogy már Petike is látja fogja, hogy kell csempézni.

Én már a kórházi csomagot egy hete összekészítettem, bár a szülésznő azt mondta, szedjem szét szülőszobai csomagra és gyerekágyas csomagra. Igaza van, úgyis ráérnek majd beszállítani a többi cuccot, a lényeg úgyis a szülőszobában történik.
Szóval két csomagom van, az egyik csak egy szatyor. vettem papír wc ülőkét is, remélem nem kel majd használnom, mert Imikével sem kaptam beöntést, de majd meglátjuk.

Még benézek, csáó!!!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Köszi, hogy (szólt) írt hozzám valaki!

Balwin!
Vetettek le őssejtet? Melyiknél? Mi is akartunk, de én már elmúltam 36 hetes, mikor jött egy papír, és elkezdtünk rajta gondolkodni, aztán már késő volt. Na, majd harmadjára.
Nagyon szép barátságos a szoba!

Hogy mi se maradjunk ki a jóból, nálunk az ács van itt, és egész nap fúrt, faragott.

Leti elég jól viseli az orrszívást, nem sír, csak már mikor abbahagyom akkor kezdene, de feladja. Gréti 1 éves volt, mikor a fújás mellett döntött, a szívás helyett. Mostanra már nagyon profi, de egy kis sterimaros segítség még kell! Teszek majd fel képeket, ahogy együtt szunyiznak nagyon édik! Volt olyan, hogy fogták egymás kezét alvás közben!

Swen! Fanna!
szeretnék rólatok is olvasni, mi újság?

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a részvétnyilvánítást.

Babukák gyógyuljatok! Milyen betegség van már megint, hogy ennyi beteg babánk van? Szerencsére még nálunk nem jelentkezett.

Sajna a csapások egymás után érnek minket. Bár szerencsére a mai nem olyan tragikus. Párom uncsitesójáéknál ma megszületett császárral a kis Soma. Sajna 34 hétre, így a súlya csak 2100 g. Anyúkánál keringési rendelleneség lépett fel, meg egyébként is állandóan kórházba jártak, mert a lepény már harmadfokban érett volt és nem fejlődött a kicsi. Úgyhogy Soma a korán van, Zsuzsa az intenzíven. De reméljük minden rendben lesz mindkettöjüknél.

Ildi! A wc papír ülöke nem csak a beöntés időszakában jön jól. Nincs az a pénz, amiért én leülnék egy idegen wc-re, beleérte akár az anyósomét is, vagy a saját anyámét. Én annyira rettegek ezektől a nyavajáktól.

Judit (Balwin)! Szép a szoba! A falon tapéta van, vagy festve van? Meg mintha a kiságy rácsvédője a Brendonból való volna. Ja, és fontos! Milyen tipusú a babakocsi? A párom szerint PegPerego. Na kiváncsi vagyok, hogy ahoz legalább van-e szeme? :D

Üdv mindenkinek, nálunk fürdetési idő van.

Mégegyszer jobbulást mindenkinek!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Balvin! Nagyon szép a babaszoba!! Már ami látszik belőle :lol: Jó ez a színösszeállítás.

Olga! Lilcsi nem olyan vészes kórban van...egyszerű takonykór. Nem vittem orvoshoz sem. Minek? Hogy antibiotikumot írjon ki neki? De szépen múlik neki, az orrát már csak 1x-2x szívatom naponta. Próbálnám rábeszélni, hogy fújja is, dehát még most volt először beteg, nem volt időnk gyakorolni. Meg ha meglátja a zsepit, már menekül. Hiszen úgy fáj, mikor megtörlöm az orrát :lol: .
A védőnővel találkoztam -hál'Istennek nem talált minket itthon!- az mondta, hogy gyertyát próbáljunk elfújni az orrunkal, hátha majd úgy fújja....Ja, meg hátha belenyúl a lángba, hátha kigyullad a haja, stb.
Reméljük, a kis Somával minden rendben lesz!!
Csörgőcipő működik??

Ildikó! Nekem is van papír wc-ülőke! Ha nem lesz elég neked, beviszem neked!! Én meg nem használtam el. Még azzal együtt sem voltam hajlandó a gyerekágyas osztályon letenni a fenekemet! :cry: . A szülészeten meg mindenre gondoltam a beötés után, csak arra nem, hogy papírt rakosgassak a wc-re. De ott szerintem nem is volt vészes.

Fanna! Hogy telt az első Nimród nap?

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Bbj!

Szenzációsak a gyerkőceid. Már lehet, hogy beszéltük, de majdnem egyidősek Imike és Gréti.


Olga!

A férjednek sas szeme van, én először észre sem vettem a babakocsit Luca szobájába. Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok :)

Köszi a szobás tetszésnyilvánításokat :) Remélem nem nézték el az uh-on Babuci nemét, mer elég kislányos lett a szoba színe :| :D

Judit, továbbra is nagyon édik a lányaid! :D Ebből a csokorból naonteccik Leti baba bicepsznézegetős fotója :lol:
Igen, vetetünk le őssejtet, az Őssejtbank Kft. -vel szerződtünk. Korrektnek tűnnek; meg a honlapjuk is sokkal informatívabb, mint a többieké. Nekem ez fontos, ha nem muszáj, nem telefonálgatok :)

Ildi, egy másik fórumon már én is kaptam jótanácsként, hogy a szülőszobába is szükséges dolgokat külön pakkba érdemes tenni. Nekem ilyesmi asszem eszembe sem jutott volna magamtól :)

Olga, festve van a szoba, a cicák meg tapétabordűrön feszítenek :) Neked sasosabb a szemed, mint a párodé :lol: : az ágyneműgarnitúra valóban Brendonos, de a babakocsi (bár marhára fájt a fogam egy tűzpiros PegPerego-ra :roll: ) Bergon :)

Valamit napok óta meg akarok kérdezni Tőletek, de most nem villan be, hogy mit :? Mindig akkor jut eszembe, amikor nem ülök a gépnél...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


:idea:
Azt akartam kérdezni, hogy a babaholmikhoz használtok speciális mosószereket, vagy azzal mossátok, amivel a család többi tagjáét? Meg öblítőt lehet használni? Most, hogy nemsokára belefogok a babarucik nagymosásába, ilyeneken problémázok :oops:

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Én ugyanazt a mosószert használtam, mint más ruhához, azzal a különbséggel, hogy 3x öblítettem át tiszta vízzel, és utána tettem bele valamilyen Sensitive öblítőt. Én a Lenor és a Silan Sensitive illatát szerettem. A Coccolino meg a Baba valahogy nem jött be - de ízlések és pofonok.
De mostmár géppel mosom Lilcsi ruháit is (mert addig kézzel pepecseltem), és ugyanazt az öblítőt használom az ő ruháihoz is.
De ha nem fog tetszeni Luca bőrének a mosószer, vagy az öblítő, úgyis észreveszed! Barátném fia pl. viszket a Sensitive öblítőktől, nekik a Coccolino vált be. Teszem hozzá, 6-7 évesen kezdett érzékeny lenni rá...

Amúgy a kedvenc színem a sárga és a narancs, a barack meg a kettő kombinációja, úgyhogy azért jön be annyira a babaszobátok!! A rózsaszínt is utálom, de Lilcsinek van jópár rucija... :?

Miért, mit kell/érdemes külön a szülőszobára bevinni? Mondjuk én, amit roppantul sajnálok, hogy nem vittem be, pedig a szülésznő kérdezte is, hogy telefont nem akarok hozni? Nekem balgának meg csak az jutott eszembe, hogy fényképezni is lehet vele, nem csak telefonálni. Akkor lett volna pár perces képem is Lilcsiről, de így nincsen :cry: És akkor már a fényképezőről nem is beszélve :evil:

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Tényleg olyan, mintha a bicepszét nézné, és én is mindent, ha lehet a neten intézek. ha már nincs oldaluk, akkor máűr nem is OK. Hiszen, abból is sok mindent le lehet szűrni, hogy kinek milyen a weblapja, mennyire lehet eligazodni, mindent megtalálok-e amit keresek, ha nem akkor húzok tovább.
Én ugyanazzal a mosószerrel mosom, mint a mienket, és egyébként is sensitivet használok.
A baba bőre majd megmutatja, hogy mit használj.
Fürdetésre, és masszázsra még mindig Grétinél is, a gyógyszertári fürdetőt használjuk, habár Grétinek atópiás dermatitisze volt.
A babakocsit én sem vettem észre, de nekem mentségem orvosilag igazolt.
:lol:

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Mósószer téma: babucinak folyékony bébimosógélt vettem a dm-ben, mert általában elég a 30 perces 40 C-os programon mosni a ruháit, és félek, hogy az arielt nem öblítené ki jól a gép. Eddig az öblítő jó volt az, amit mi használunk egy hónappal ezelőttig. Aztán mondta a doki is, vagyis megerősített, hogy a foltok a pocakon valamilyen kozmetikai szertől van. Mivel a fürdető gyógyszertári, így maradt az öblítő. Ugyhogy én is Silan Sensítivet vettem neki, azóta semmi gond.

Jaj, a bébi nagyon ugrál az ölemben!

kÉPZELJÉTEK 2 NAPJA ÁTETTÜK A KISÁGYÁT AZ Ő SZOBÁJÁBA, ÉS REMÉLEM NEM KIABÁLOM EL, DE VISZONYLAG NYUGODTABBAK AZ ÉJSZAKÁINK AZÓTA.

Ajaj, látom ez már nagybetűvel ment. Tényleg köszönök, mert kiugrik az ölemből.

Sziasztok!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok!

Csak hg egy tizedik félét írjak.
Én azt hallottam hg öblítőzni nem szabad a kicsi ruháit,így símán a mi mosóporunkkal mosom csak a gépbe öblítőt nem rakok így tiszta vízzel mossa csak át.

Nóri!
Köszönjük jól telt az első névnap:) Felnőttek fondüztek,Nimim meg tejcsizett:))

Katlina! Betti! Vica! ????

fanna3
 
 


Sziasztok :)

Köszi szépen a mosószeres tanácsokat :) Megpróbálkozom akkor a saját mosóporunkkal - annál is inkább, mivel mostanában akadtam rá arra, amelyiknek sem az illatával, sem a hatásfokával nincs bajom.

Elin, akkor élőben még jobban tetszene a babaszobánk, mert bár a képen valóban barackosnak tűnik, de inkább napsárga-narancssárga kombináció az :)
Ami nekem ki van emelve, mint szülőszobán is szükséges dolog: wc-papír, wc-re papír ülőke (nem feltétlen a beöntésnél :) ), pzs, Tena óriásbetét, fényképező/kamera, hálóing, zokni, kicsi törölköző/textilpelus (homloktörölgetéshez), papucs (apának is), ásványvíz, kaja apának, rágcsa anyának. Aztánhogy mire lesz valóban szükség, majd kiderül...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Hellóka mindenkinek!


Én Imikének, és annak idején Ancsikának is a folyékony arielt, használtam a kézi változatot, de most nem találtam ilyet, így a sima folyékony arielt vettem. Öblítőnek a coccolinó senzitívet használom, de a pici ruhát, bár géppel, de külön mostam ki.
Annyit hajlongtam Imike ruhái fölött a kádban, hogy már most megfájdult, ahogy csak belegondoltam.

Holnap beszámolok az nst-ről, de lehet elviszem a kórházi csomagot, biztos ami biztos.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Szió Ildi!

Várjuk a jelentést! Írtad hg viszolyogsz a beöntéstől........
Érdekes, én attól érezném magam rosszul ha nem kapnék!!! Minden szempontból! Kellemetlen azért mert ha nem kapsz,úgyis kijön aminek jönnie kell,visszatartani nem tudod,szerintem akkor már gusztább ha ki van az ember pucolva előtte. (mindenkinek) Meg persze nem utolsó sorban sokkal könnyebb az ember. Ja már ha van rá idő és nem sűrgősségi a szülés:)) Én mondtam a szülésznőnek hg szívesen kérnék még egyet,de már nem volt rá idő,jött a doki.

Anna

fanna3
 
 


Fanna! :lol: Miért akartál te 2 beöntést??? Nem vagy te szado-mazo??

Ildi, ha még olvasol: hogy mész holnap a kórházba? Szólózol, vagy ahogy szoktál...anyástól, Imikéstől...?
Mész UH-ra is? Kíváncsi vagyok a lepény érettségére... :)
Imike hogy van már? Lilcsi ugyanúgy: néha szívom a nózit, néha köhint egyet-egyet. De olyan édes! Mikor meglátja, hogy készítem a porszívót, már ordít, de mikor odaültetem az ölembe, tartja a nóziját. Szegényem, tudja, hogy jobb lesz neki utána.

Balwin! Csodaszép lehet az a szoba! De lesz még szebb is: Kép
Igaz, hogy én egyedül szültem, de konkrétan a szülőszobába csak hálóingben, papucsban és hajráfban vonultam be. A hálóinget persze lecserélték akció alatt. De remélem, neked sem lesz időd több mindent koptatni... :P

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Szia Elin!

Képzeld, nekem egy csúcs szülésznőm van, jön értem és együtt megyünk nst-re. Most szabin van két hétig, pont ez idő alatt fogok szülni, úgyhogy azt mondta, ha mennem kell, jön értem és szülünk. Erre Imi, szó sem lehet róla, mentővel kell menni a kórházba. Erre én, de hát a leg hozzáértőbb személy fog vinni a saját kocsiján.
Azért mondhatta, mert amikor Imikével mentünk szülni, és mentőt hívtam a fél város le volt zárva és volt két baleset is az úton. de mire kijön a szecskáról a mentő, addigra én vígan megszülök. Nem baj, hogy rád testáltam a hírnök szerpét, mármint hogy te fogsz közvetíteni a kórház és háló között?

Szegény Lilcsi. Imike már jobban van, lehet a sok teától. Először csipkebogyó hibiszkuszt itattam vele, most meg hársfavirágot. A hársfa köhögéscsillapító.
Imike még álmában is sír a porszívótól, szegény azt mondogatja, hogy anya ne porszi ki Imi orrát.
Ancsi is köhögött egész éjszaka. Na meg én is mint a beteg csacsi.

Na csá még bekukkantok.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Szia Ildi!!

Mizujság?
Tényleg, amikor írtad, hogy a taxis szerepét is magára vállalta Kati, akkor ugrott be, hogy már beszéltük ezt...rövid az eszem :?
De szerintem is jobb lenne mentővel menni. Intézd úgy, mint én...hajnalban kell menni, mikor érdemes felébreszteni mindenkit :lol: !
Katlinát megkérdezted odabent? Én is aggódok, nagyon remélem, nem történt semmi bajuk!

Az egyáltalán nem baj, hogy én leszek a hírvivő/hozó! SŐT!! Megtiszteltetésnek veszem...óó, kössz Ildi!!

Lilcsi is ezt a 2féle teát issza :) , mintha összebeszéltünk volna. A hibiszkusz még a szoptatós időkből maradt meg, ugyanis a tejcsi gyarapítására is jó...már akinél.

Voltam ma a Horizontban. Na, a csavart nem cserélte ki a srác (a pénztáros csaj csodálkozott is), de legalább 10 percig válogatta, melyik lesz bele tökéletes. Kis sziszifusz...

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Szia Nóri!

Szerintem is jobb, ha Katival megyek, neki úgyis útba esik, és hát a mentősök nagyon félnek a szülő nőktől. Nem azért mert kárt csinálnak bennük, hanem mert hát egy szülést levezetni mégiscsak nem kis dolog. Így meg, hogy a szülésznő visz, neki már rutin, bárhol le tud vezetni egy szülést. Főleg azért jobb, mert ha megvárom, hogy kiérjen a mentő, és ide is találjon, addigra már magamtól is megszülnék.
Ja és szabin van Kati, úgyhogy bármikor tud jönni éjjel, nappal.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Hali,megvagyok!!!!!!!Vagyis megvagyunk pocakkal eggyütt!!!!!!
Csak elég nehezen viselem ezt a jóídőt!Így csak kelek fekszek,alszom!

Voltam ma UH-án,minden rendben van,doki bácsi azt mondta ha júniusig kihúzom akkor nagy Robink lesz :D
3hét múlva nst!
Hogy repül az idő :D

Kép

Kép
katlina
 
 


Fanna!

Bocsi, hogy nem reagáltam azonnal, de most visszaolvastam egy kicsit és felfedeztem, hogy írtál nekem.
Én nem viszolygok a beöntéstől, azért nem rajongok érte, de amikor Imikét szültem nem kellett csinálni, mert már olyan állapotban volt a méhszály, hogy nem lehetett. Azzal riogattak, hogy milyen fájdalmas, hát én meg sem éreztem. Igaz alig bírtam visszatartani,majdnem szaladnom kellett.

Nst!

Jól vagyunk, jövő hét szerdán ismétlés, ha addig egyben leszünk. Nagyon mocorgott Petike, nem úgy mint a bátyja, Imike átaludta az első nst-t.

Katlina, nem csodálom, hogy nem érzed jól magad. Holnaptól jön az eső!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Nóri! A frászt hoztad rám, mikor írod, hogy Katlináéknak reméled nincs semmi bajuk. De hál'Isten aztán ő is írt. Egy pillanatra kihagyott a szívem, de komolyan.

Katlina! Örülök, hogy jól vagytok, kitartás, jön a hüvős idő, meg az eső, hátha jobban fogod érezni magad.

Balwin! Ezt a "rágcsa anyának" már nemigen fogják engedni, sőt valószínű, hogy még a vizet sem. Legalábbis nálam nem engedték a vizet, és szülés közben még így is katétereztek. :oops:
Ja, meg a zokni is egy átverés, bár gondolom embere válogatja. Rólam ömlött a víz, kicsit sem fáztam. Igaz, nyomták is a fűtést.

Én sem írtam, de a bébi ruháit külön mossuk. Oké tudom már lejárt téma, de hát hagy teljen a lap...

Ildi! Úgy örülök, hogy ilyen szépen bírjátok még pocaklakóval, mindjárt megvan a 36 hét!

Katlina! Te kijavítottad a vonalzódat? Csak mert írtad régebben, hogy el vagy számolva.

Nóri! Képzeld a kis Soma már nagyon jól van. Inkubátorban van még, mert fázik szegényke, de már nem kapja sem az oxigént, sem az infúziót. Naponta kétszer szopiztat Zsuzsa, de azt még gyakorolniuk kell, ugyhogy a lefejt anyatejet adják a kicsinek üvegből. Képzeljétek Zsuzsa is nagyon kedvesnek tartja a nővéreket! Úgyhogy szülés előtt állok, ne aggódjatok! Lehet, hogy már írtam, de tavaly novemberben cserélték az osztáyokon a nővéreket. Úgyhogy ezek most fittek és készségesek, barátságosak. Szerintem.

Na üdv!
Készülösködök, mert jön a család, délután meg temetés.

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Sziasztok,

csak egy gyors kérdés Olgához, aztán rohanunk Szekszárdra... Olga, mostmár szinte biztos vagyok benne, de azé mekkérdem: Zsuzsa nem fodrász véletlenül? Abba a szalonba járok körmözni, és kb. egyidős terhesek vagyunk/voltunk vele...én tegnap hallottam, hogy ennek a fodrász leányzónak előbb jött baba, és tökre egybevág minden azzal, amit leírtál.

Nosietek, máskor majd többet :)

Szép napot mindenkinek
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Akartam én is írni,de csak megmaradt azon a szinten,rohanós volt a múlthét... meg jókedvem sem volt mindig...

Szívből örülök hogy a kisfiú jól van!!!Olyan szívfacsaró az ilyen hír,szerintem minden kismama aggódással reagál rá.
Márciusban amikor nst-n voltam egyszer az egyik ismerősöm is 34.hétre szült.A vizsgálatok sem derítették ki hg miért. 1 hónapig volt bent a kicsi talán...nem tovább és 2 kg körül haza is vitték. Azóta is jól vannak,étvágya van:)) Még nem láttam ugyan,de kíváncsi vagyok rá!

Gondolom az anyuka a koraszülött osztályról beszélt,mert azért az más. Na én sem azt modom hg "bunkók" lettek volna a nővérek,nem. Csak nem segítettek illetve nem vették észre hg segítségre szorulunk mindketten!!! Akkor miért is vannak ott? Mert ugye akinek nincs problémája azzal nincs gond.....elég a szokásos ellátás.És ugye a "beteg " ember nem minden esetben tud segítséget kérni. Na jó nem húzom fel magam.



Szép napot Mindenkinek!

fanna3
 
 


Hali,nem javítottam ki a vonalzóm ez már így marad,mindíg egy héttel kevesebb vagyok mint amit a vonalzó mutat!

Olyan érdekes az első 3hónapban semmi bajom nem volt most viszont annál inkább allergiás vagyok bizonyos szagokra,de olyan szinten hogy a taccsot is kivágom,szerintem fordítva vagyok összerakva :D

Kép

Kép
katlina
 
 


Nem baj mostmár Katlina, nemsokára vége lesz...Az a fő, hogy a körülményekhez képest jól vagy!! És végre jelentkeztél!!

Olga! Nem akartalak megijeszteni...csak a másik topikban is szó volt róla, másnak is gyanús volt.
Amúgy valaki (talán Bernadett) írta, hogy az ottani szülésznők havi forgásban vannak. Így lehet, hogy garnitúránként mást-mást fogtunk ki. Fanna, a b.nőm, én és még páran a taplóbbik felét, ti meg a normálisakat, amilyennek mindenkinek lennie kéne, hogy legyenek.
Amúgy a vizet nekem sem engedték, az mondták, kiöblíthetem a számat :shock: . Azért ez marha "jó"!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


sziasztok!!!

Olga én is részvétet kívánok neked igy utólag is.

A szülésznők ha jól tudom félévente forognak eddig volt novemberben meg most május 1.-én

De ha jól figyeltem nem mindenki forgott, szóval én ezt nem értem

Puszilok mindenkit, olvasok smajd jövök, idővel

Puszika

Kép
kbernadett
 
 


Köszi Bernadett!! Akkor mostmár tisztán látjuk, hogy nem tiszta! :lol: :lol:

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Cső!

Én is úgy tudom, hogy vetésforgóban vannak, hol szülőszoba, hol csecsemő osztály, hol nőgyógyászat. Persze csak az, akinek megvan a képesítése hozzá.

Nem tudom feltűnt-e valakinek, de a vonalzómra rákerült egy felirat. És nem én voltam. Gondolom a gép generálja.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok :)

Kifáradtam máááma :?

Ildi, gratula a felirathoz, én is erre hajtok :lol:

Örülök, hogy jobban vannak a betegeskedő gyerkőcök :)

Hm, átnézem majd még ezt a listát...így belegondolva, nyáron minek kéne nekem pl. zokni?! :) Rágcsa nélkül jól megleszek, gondolom kisebb gondom is nagyobb lesz annál, minthogy mit zabáljak...nadeavíz! Az egész vajúdás alatt nem engedik?! Vagy már csak a finisben?...

Jó éjt mindenkinek
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Judit (Balwin)! Egy Zsuzsára gondolunk. Szerencsére rendeződik a helyzet náluk, a kicsi egyre jobban van és gyarapodik. Zsuzsa a bokájára panaszkodik, hogy vastagabb mint a karja. Azt mondták neki a dokik, hogy a szoptatás miatt a szervezet visszatartja a vizet. Hmmm, én még erről nem hallottam, mármint hogy a szoptatás miatt dagadunk, persze okés, hogy több folyadékot kell fogyasztani. Na mindegy.
Egyébként tényleg hidd el, hogy se rágcsa, se víz nem lehet nálad. Zoknit azért írják, mert van aki fázik vajúdás alatt. S bár igaz, hogy Balázs viszonylag hamar kibújt (hajnal 3kor mentünk be, 8.55kor született meg), de mi nem vittünk apának se semmit, meg biztos fejbe is kólintom, ha otthagy a szülőágyon, hogy bekapjon egy szendvicset!

Katlina! A terhesség egészében borzasztó fogékony voltam a szagokra. Volt úgy, hogy a boltban előreengedtem az embereket, inkább félreálltam,mert vagy testszaguk volt, vagy iszonyat pacsuri. Szó szerint hányingerem volt tőle.

Ildi! Nekem feltünt a felírat! Épp megfordult a fejemben talán tegnap, hogy jó vaksi vagyok, hogy idáig nem tünt fel! :D

Na üdv mindenkinek!

Kép

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Nekem is feltünt a felirat,és már alig várjuk hogy nálunk is megjelenyen!!!!
Itt a hüsi idő :D ,végre(na jó kisbabás anyukák biztos nem örülnek ennek)de én nagyon!!!

Kép

Kép
katlina
 
 


Szió!

De én is örülök az időnek! Nem szeretem a 40 fokot!Annyi csak,hg rétegesebben kell öltözni.... :lol:

fanna3
 
 


Sziasztok :)

Hm, Ildi?? Azért sűrűbben szokott jelentkezni...csak nem?! :D
Tényleg, Ildi, ha még egyben vagytok: vettél végülis hordozókendőt?

Olga, örülök, hogy Zsuzsáék jobban vannak :) (bár nem nagyon ismerem őt, nade a kismamaság sorsközösség :) ) Olyat még én sem hallottam, hogy szoptatás alatt vizesedne valaki :roll: Sőt, szülés után azonnal leapad a fölös víz az ember lányáról.
Hm, hát akkor nincs más hátra, átszomjazom az egész szülést... :) Tényleg, hétfőn megyünk szülőszobanézőbe!

Hát nincs túlzottan fajin idő, remélem Tarjánban melegebb egy kicsit, és akkor tudnánk végre bográcsozni :)

Szép napot mindenkinek
Judit

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Hopplá, már csak 40 nap! :lol:
.

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Balwin várjuk majd az élménybeszámólót a szülőszobáról!!

Kép

Kép
katlina
 
 


Balwin! Jól vannak Ildiék, csak bedöglött a gépük. :cry:

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Na itt vagyok, elveszett bárányként!

Köszi Nóri a sajtótájékoztatót :lol: !

Igen beszart a gépünk, de apa megcsinálta!
Még egyben vagyunk! Kiskomám elég lusta a mai nap.

Amikor Imikét szültem volt egy csajsz, olyan vizesek voltak a tagjai, hogy alig tudott menni. Pedig nagyon vékonka a lelkem. Nagyon sajnáltam, mert nem tudott szoptatni, addig, amig meg nem szabadult a víztől. Őt császározták, lehet, hogy mellékhatásként jelentkezett a vizesedése.

Balwin!

:shock: Szülés után rögtön pisilni kell, ha nem tudsz, akkor megkatétereznek, de az nem fáj. Ja, és a szülés utáni napokra érdemes végbélkúpot vinni, mert adni nem adnak, de követelik a székletet. Csak hashajtót adnak, de attól meg a kicsinek is megy a hasa.
Ez elég szar téma! :lol: :lol: 8)

Na csá még benézek!

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Balwin!

A nagymamám veszi meg a hordozókendőt.
Láttam egy nagyon klassz utazó kiságyat. Kerekei vannak, teteje, szúnyoghálója, pelenkázó része, ami levehető. 23.000.-

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


LÁnyok azért nem kéne így elkeseredni, ha egy pár napig nem jelentkezem! :wink: :lol: Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Szia Ildi!

Ki az a nagyon klassz szülésznő, aki így törődik veled? Én már mióta ilyet keresek!

Köszi,

Kriszta
kiss krisztina
 
 


Szolnokon,milyen bababoltok vannak a Baross úton????

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!!

Nekem speciel ma délelőtt be sem jött az oldal megint :twisted: . Azért nem írtam...
Szülés után én sem tudtam azonnal pisilni...vagyis hát a szülőágyon kellett volna a megfigyelési idő alatt. De nem ment. De nem volt belőle gond, mondta a szülésznő, hogy majd az osztályon szóljak a nővérnek, ha sikerült. Amúgy én az egész szülés alatt nem a szüléstől tartottam leginkább, hanem az infúziótól/kanültől, meg a katéterezéstől. :shock:

Ildi!! Megint Zsandarkot csináltam Lilcsiből :lol: !

Vica! Mikor jössz már??

Fanna! Jól vagytok már? Nemsoká mehetsz a 6 hetes kontrollra.. :cry:

Balwin! Sikerült a tarjáni kiruccanás?

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Szia Nóri!

Milyen :D aranyosan élesztgeted itt a társaságot... :D
Lusták vagyunk mi??...
köszi, hányás volt még tegnap is,de nem jellemző :roll: gyarapodunk,minnyá ütjük az 5 kg-t!!!:)))
Na és csaak így rejtjeleztek Ildivel???? Milyen Zsandarkot????

Katlina!
Egy biztos az Sztk-val szembeni Bababoltba(Mária u.sarok) be ne menj!! A nő még köszönni sem tud :twisted: gusztustalan!!!
Pont a Baross úton? Hááát... ööö,többiek?
Van a Pelikán alatt,Árkádok alatt,Tófenék úton 2 +ott az új ház udvarában is. Én ezeket szoktam nézegetni mert a 3 órás körbe kb. ez fér bele...:)

Pisi ügy: Nekem spec. szülés után úgy kellett pisilni,hg alig vártam hg a kacsát alám rakják. Gondoltam fekve nehéz lesz,de jól esett:))) Ildi! kúp!! milyen igazad van!!!!!!!!!!! Nem tudtam hg szabad........persze elsőre olyan kis mulya az ember,nem börtön ez,mindent szabad ami jól esik:))) Én gyógyszert kaptam....hát voltam tőle párszor és imádkoztam hg ne akkor kelljen amikor a dokim a varratot szedi :lol: :lol: na de ezt az ügyet akinek nem megy,ne hagyja az utolsó pillanatra mert kellemetlen lehet. Modjuk előző nap kapjon be vmit....

OLVASÓSOK!!!!!!!!!!!!!..........??????????

üdvi

fanna3
 
 


Ja,úgy egyeztünk meg a védőnővel hg 2 hét múlva megyünk,akkor kapjuk az oltást is, meg én beadatom a streptococcus pneumone-ellenit is egyben.
Annyira büszke vagyok a fiamra,hg csak na!! Már egy hónaposan is volt hg aludt 6 órát,de mostmár beállt és ált. ez a jellemző.Meg is zabálom minden nap hg ilyen Drága hg hagy aludni,meg puszimérgezése is van már :P

:lol: :lol: :lol:

fanna3
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: