Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok,

Reni!
Egyszer olvastam valahol régebbieknél, hogy olyan bébiőrt vettetek aminek csuklóra csatolhatós jelző egysége van.
Na ez érdekelne engem milyen márka, mert ez lesz nálunk a legpraktikusabb megoldás ahogy végiggondoltam.

Tapasztaltak :)!
Légzésfigyelőből Angelcaret veszek - az jó szerintetek is, nem? És azt lehet asszem bébiőr egység nélkül kapni... vagy a légzésfigyelőnek is van olyan kütyüje aminek nálam kell lennie, vagy az az ágyban visít ha baj van?

na bocsi ha komplikált voltam :oops: csak nézem még miket kell beszereznünk...

KÖSZI !!
Kata
lmkata
 
 


ZsófiÖrülök, hogy megnyugodott a Samubaba és, hogy bejött az ágyemelés. Mi kb 3hónapos koráig emeltük az ágyat

Judy
Holnap rakok fel képet a paszírozóró, ma már hulla vagyok... Az este 2-ig melóztam, ma meg egész nap a cégnél voltam.
Próbáld ki, hogy a főzelékbe raksz egy kis anyatejet. Hátha úgy izlik majd neki. Egy kis krumplipürébe biztos tetszeni fog neki, remélhetőleg! A paradicsomot először forró vizbe teszem, addig ameddig le nem tudom szedni a héjját. Utánna átpaszírozom, és főzöm pár bercig, utánna pedig összekeverem a krumplival, és már tálalom is őnagyságának :) Állítólag egy kis petrezselyemmel lehet megspékelni főzés közben, én mégnem próbáltam mert nem volt itthon.

Kata
A bébicsőszünk Tefal. Nagyon szeretem, jó strapabíró, párszor már landolt a földön, de semmi baja :lol:
Légzésfigyelőből nekünk is Angelcare van. Megagyok vele elégedve teljesen. Van a sima változata amelyik az ágyban visít (az van nekünk,bébiőr egység nélküli ) és van egy olyan változata amelyik bébicsősz is egyben. Nekem a külön dolog jött be. Ha pl utazunk az utazóágyba nem tudom berakni a légzésfigyelőt, viszont a csőszt tudom használni.

Na megyek aludni, mert kivagyok :oops:

Üdv!
Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Reni, ok, köszi. Akkor holnap várom a fotót.

Kata, nekünk a bébiörzővel kombinált Angelcare van. Teljesen meg vagyok elégedve vele, digitális és jelzi azt is hány fok van a szobában. De igaz amit Reni írt, azt utazóágyban nem tudjuk használni.
Egyébként az Angelcare is strapabíró 2 hónaposan Zsombi lepisilte mérickélés közben :lol:

KépKép
judy1
 
 

 
 

Reni, Judy - köszi az infokat :)

pisi, leejtés - meggyőző tesztek :wink:

azért érdekel az a csuklóra tehetős dolog, mert kertes házba költöztünk, emelet, tetőtér, kert, sok lépcső stbstb és iszonyatos lenne ha hol itt hol ott felejteném az őrt - bár jó foyókúra is egyben :wink: :lol:

Na lényeg a lényeg, Tefal + Angelcare kombináció lesz akkor itt is.

Jó éjt, jó pihit mindenkinek!
Kata
lmkata
 
 


Sziasztok Mindenki!

Heni vagyok, szintén Jánosos anyuka, május 12-én született a kisfiam, Bálint. Már a terhességem alatt is olvastam a topikot, akkor még a másikat, de mióta anya lettem( :D ), már ezt. Nagyon jó a csapat és nagyon sokszor segítettek az itt olvasottak.
Ha nem zavarok, szeretnék én is csatlakozni hozzátok és bár nem vagyok valami aktív fórumozó, néha hozzászólni a témákhoz.
Illetve most lenne egy konkrét kérdésem, örülnék, ha tudnátok segíteni tejcsi témában. Többen használtak/használnak homeopátiás tejserkentő szert, ez tényleg működik? És mikorra várható jótékony hatása? Lehet/szabad Laktoherb teával együtt használni? Előre is köszi a választ, üdv:

Heni
hunny
 
 


SZiasztok!

Húha!
Tegnap és ma sem tudtalak utolérni benneteket :oops: , de igyekszem... (holnap 20fős kerti party :lol: )
GYors reagálás:

Hunny!
Üdv közöttünk, s gyere minél gyakrabban.
Mi is máj. 12-én születtünk :P
Nekem nagyon is bevált a homeobogyó Urtica Urens 12CH. Állítom, hogy nekem ettől indult be, s ettől volt Bala 1 éves koráig tejem. Én párhuzamosan szedtem a LAktoherb teázgatással. Elég rendes mennyiséget megittam teából egy nap, plusz naponta háromszor leves, s minden folyadékot olyan melegen, ahogy csak bírja az ember.
Remélem tudtam segíteni.

Most pedig rohanok, mert odaégnek a sütik :shock:

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Heni - üdv közöttünk. Tejcsi ügyben Timi a szakértő. Én homeopátiás bogyókat nem ettem, de Laktoherbet ittam. Szerintem használt az elején. Én is rengeteget iszom még mindíg, habár a kánikulában ez sokkal könnyebb volt. Azóta kicsit lustultam, de mindíg odafigyelek erre.

Kata - hát az altatás is nehéz kérdés. A kórházban mindíg oldalra fektették. Itthon én is így tettem, mert a büfiztetés nem mindíg sikerült. Aztán a dokinéni mondta, hogy tegyem hasra (kb. 2 hetes volt), mert az oldalt fekvés nem tesz jót a csipőjének. Én nem mertem hanyatt fektetni,mert egyrészt nem büfizett rendesen, másrészt meg azonnal csuklani kezdett. A hasonalvással meg az a gondom, hogy csak úgy alszik az ágyában, ha már alvás közben teszem le (ezzel nem igen van gond, mert a cicin mindíg bealszik). Ha még egy picit is éber akkor csak forgatja a fejét és egyre jobban magához tér. Szóval nálunk a hanyatt fekvés nem jött be. Azóta próbáltam párszor, de amint leírünk az ágyhoz kipattan a szeme.

Bébicsősz, légzésfigyelő - nekünk is Angelcare van, bébicsőszös. Egy baja van, hogy a kertkapunál például már nem működik, pedig, nincs 15 méter. Az első éjszaka után pedig már nem használjuk éjjelre a csőszt, mert minden lélegzetvételre és fejforgatásra bejelzett, kisfiam pedig édesdeden aludt. De mondjunk nálunk a gyerekszoba a miénkkel szomszédos és amint megszólal felébredek. A légzésfigyelő nagyon bevált, legalábbis én nyugodt vagyok tőle (hasonalvás miatt).

Ma túl vagyunk egy húzós éjszakán. 1-4-ig nem aludtam semmit, mert az evéstől a kakilásig, az pisi miatti átöltözésen keresztül mindent végigcsináltunk. De a fő baj a hasfájás volt. És közben Márk félálomban volt, ringattam elaludt, leraktam felébredt. De négytől aludt 6-ig, majd megint sikítozva ébredt és 1/2 7-ig próbáltunk kakilni. Sikerült, utána evett és most 7 óta alszik. Szóval ma hosszú napom lesz...

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


köszönöm Panni neked is a tapasztalatokat.
Kitartás a mai naphoz! És ilyenkor ha napközben alszik Márk, te nem tudsz kicsit lepihizni?

Lehet hogy volt/van vmi a levegőben? Én este alég rosszul voltam, a szívem akkorákat dobbant hogy olyankor alig kapok levegőt. Ezt szokta néha csinálni, de most este kb. 10-szer egymás után... :cry: a végén már csak potyogtak a könnyeim, rossz kedvem is volt....
és éjjel én is csomószor felkeltem, fejem fájt, stbstb
Szóval fujj-fujj éjszaka volt...
lmkata
 
 


sziasztok !

Üdv Heni ! én 2 héttel utánad szültem, 25-én !
én az Urtica Urensből az 5CH-sat szedem a mai napig, de anno a védőnő csak az első két hétre ajánlotta, amíg be nem indul a tejelválasztás. napi 2 x 5 bogyót. nem is tudtam, h. van belőle 12-es dózis, lehet olyat veszek akkor legközelebb... Timi, ebből te mennyit szedtél egy nap?
a Laktoherbet iszom én is, bogyókkal együtt, 2 filtert egy fél liter vízbe áztatva. az ízét már kezdem megszokni, de mégsem megy le belőle több egy nap :oops:
ahogy megfigyeltem nekem a kipihentség sokat nyom a latban, ha vmi miatt kevesebbet sikerül aludnom, érezhető a tejmennyiségen.

Kata, nálunk az oldalfekvés nem jött be, mert Laura mindig eldőlt hanyatt, kb. fél perc alatt. a kitámasztást egy összegyűrt pokróccal én meg elég "szadinak" tartottam... így többségében háton feküdt, oldalra fordított fejjel - büfi / bukás miatt. hason én nem mertem 3 hétig altatni, pedig van légzésfigyelőnk nekünk is. Panniékhoz hasonlóan Laura sem szeret amúgy hasonfeküdni, mert csak emelgeti a kis búráját, és nyögdécsel, ahogy erőlködik, így a "becsempészős" verzió marad nálunk is. muszáj néha hason legyen szerintem, márcsak fejforma-védelem miatt is... ellapul hátul a sok hanyattfekvéstől (szerintem). meg én magam sem szeretnék állandóan hanyatt lenni. :roll:

Tegnap volt Laura 3 hónapos !! :D

Üdv.
Alon

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Szia Heni, welcome köztünk! Én is szedtem a bogyót és a Laktoherbet is ittam, szóval megy együtt a kettő :D nyugodtan próbáld ki.

Hú Panni, minden elismerésem, hogy még így birod! Nem egyszerű...kitartás.

Na megyek mert Zsombi felkelt és üvült :evil:

KépKép
judy1
 
 


sziasztok!
samu tegnap megint a demo változatot hozta: aludt evett játszott (nézelődött ) majd megint aludt. éjjel 6 és fél órát- aztán evés után még 4 órát :)
nekünk babysense légzésfigyelőnk van- kölcsön kaptuk-nagyon jó eddig. samu hason, hátos és oldalt is szeret aludni.
ma volt egy dokumentumfilm a tvben ami szerint a hasfájás a kimerültséggel van összefüggésben, mással nem. és ellenszereként a nyugtatást, sétát javasolták.

jó hétvégét nektek!
kerekpocak
 
 


Elszált amit írtam :evil: :evil: :evil:
Jó sokat írtam pedig :evil:

Majd később megint leírom, most etetés jön.

Judy
Itt a kép a paszírozóról!

Kép paszírozó szerkezet

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Reni, ilyennel (csak kb. 20 éves darabbal) csinálja anyu a mai napig a halászlevet :lol:

említettétek ezt a homeo-bogyót: az 5 vagy 12 az erősséget jelzi? Bárki szedhet ilyet, akármilyen erősségben vagy előtte azért kell beszélni orvossal? szülés után kell elkezdeni szedni?

mostanság úgy látszik a kérdezős-korszakomat élem... :?

pusszok
K&L
lmkata
 
 


Sziasztok!

Isten hozott Heni köztünk! Kérünk képet a gyerkőccről, itt az a szokás (hogy gyönyörködjünk bennük!) :lol:

Kata
Hát igen, ez egy régi de mai napig jól használható kis szerkezet :lol:

Én is szedtem Homeós bogyókt és ittam a teát is ha kevésnek éreztem a tejcit. Én úgy tudom (dokitól), hogy a 15-ös CH már a tej elapasztására szolgál... Én 9-essel kezdtem és még arra is azt mondta, hogy inkább az 5CH-at szedjem... Szóval ahány ember annyi féle képpen szedi a bogyókat és olyat amit épp gondol, ezért inkább konzultálj dokival. Nekem is mindenki máshogy mondta, két ugyanolyan változatot még nem hallottam :?

Alon
Mindég elfelejtem írni. A fülecske témával kapcsolatosan, írtad, hogy sapit adsz rá. Lehet kapni aranyos kis csajos fejpántokat! És Laura valami meseszép kiscsaj!!!!

Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Judy

És még halászlé paszírozására is jó :lol:

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Hellóka!

Én is új lennék, szintén Jánosban szültem másodjára is, május 16.-án a kis Noémit. Van neki egy "nagy" bátyusa, Máté, 2 és fél lesz szept. végén. Szerencsére Noi jó baba, nyugisabb mint a dumaláda, tej van, szóval minden o.k. Nem könnyű kettővel, de megéri!

Reni: Ez a passzírozó jobb mint a turmixgép?

Ja, képet majd teszek, csak kell hozzá segítsé. Szőke vagyok :D
colett77
 
 


Szia!

Welcome Colett :D

Szerintem kiegészítik egymást... A turmixgéppel nem tudod a paradicsom magját vagy pl a borsó héjját nem belerakni a baba ételébe. Viszont a turmix jobban pépesít... A turmixnak még annyi a hátránya hogy habosítja az ételt(tele lesz levegőbuborékkal) és a hasfájós babának nem biztos, hogy jó. Viszont a húst csak turmixolni lehet a paszírozó nem jó hozzá. Szóval szerintem érdemes beszerezni mindkettőt :lol: Remélem érthető voltam :lol:

Üdv!
Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


haliho!
végül angelcare kombináltat vettünk, mert a tefalosból már csak agyonstrapált próba darab volt, meg árban így azért jobban jött ki (majd a babakocsi úgyis húzós lesz... :) )
tetszik hogy olyan kis kompakt, meg végülis jó kis ruha-csiptetője van a többi bébicsősz olyan ormótlannak tűnt emelett...

megyünk tesztelni hatótávolságot ! :)

hát örülök hogy lehet még kapni ilyen paszírozót, mert akkor anyuét is lecserélem majd, 3 éve szidja mindig karácsonykor mert már szétesik, de ez a legjobb paszírozó kütyü, tényleg !!!
Én nem is gondoltam volna hogy babáknak is hasznosítható a főzelékhez, én csak halászlé készítés közben láttam eddig.... :roll: :lol:
lmkata
 
 


Sziasztok!

Reni ez a csaj tüneményes és egyre szebb! Mindig is szép volt, de most... valami zabálnivaló a kiscsaj! Milyen jó étvágya van, ez igen! Niki egyből elfogadta a pótlást?
Nálunk még mindig semmi plussz, csak anyatej. Ez a paszírozó tényleg jó ötlet, majd kipróbálom, van is itthon, de még soha nem használtam. Fent lesz a neten az őszi kollekció?

Mircike, nagyon helyes kisfiad van. Kis szőke herceg!!! :P
(csak úgy zárójelben írom, hogy Marcinál 2 teszt is negatív lett, csak a harmadik mutatta ki, hogy valaki lakik a pocakban. )

Hunny, Colett üdv. közöttünk, jó hogy itt vagytok, gyertek gyakran!!! Bébikről fotó??? (Bálint tündéri a pici képen!)

Panni, Márk őszi szerkója nagyon tuti! Az ing meg irtó vagány, csini benne a fiad! :wink: Nem irigyellek az éjszakázások miatt, drukkolok hogy minél előbb túllegyetek ezen az időszakon.

Zsófi
, örülök, hogy megoldódott Samu problémája, ezek szerint szomjas volt. Gyönyörű kispasitok van. :wink:

Képzeljétek, jövő pénteken egy zenés babafoglalkozásra megyünk Marcival. Itt lesz a közelünkben ( a neten fedeztem fel). Lesz hegedű, torna, ének....Kíváncsi vagyok, mit szól hozzá Marci. Borival is jártunk már háromhónapos korától, és imádta. Pénteken még jön ő is, mert még nincs ovi, utána már csak kettesben megyünk Marcival.

Kata, a travel system tökéletes választás és a tipus is szuper, amit kinéztetek. Gyűlnek Liza cuccai :wink:

sziasztok, Zsóka

KépKép
logi
 
 


"Imádjuk egymást (meg a nagyit!!)" :P

Kép BORKA, MARCI

KépKép
logi
 
 


Zsóka

Köszi a dicséretet :)

Az elején egy hétig alig bírtam "beletömni" a barackot, de azóta mindent megeszik! Én sem szerettem volna 6 hónapos koráig mást adni neki, csak tejcit, de a kaki ügy miatt muszály volt, és szerencsére be is vált...

Már fent is vannak az őszi rucik a honlapon! Nem azért mert a miénk, de most valami nagyon ütősek az új rucik! Meglátszik a tervezőváltás (egy helyébe most 3 került)! Egyébként a nagy része még gyártás alatt van, nincs még az üzletekben. Ha gondolod küldök megint képeslapot (még meg kell, hogy csináljam :lol: , meg nyomda stb. )

Hát ezek a gyerkőccök nagyon szépek! Azok a szemek !

Üdv!
Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Reni, köszi a dicséretet Laura nevében is .. Niki mellé még egy lány baba ide a topikra ! 8) (Logi meseszép nagylányát már nem számolom a babákhoz...) plusz lesz még Liza, de a többiek csupa kiskrapek !
a fejpánt jó ötlet ! de hol tudom beszerezni? bababoltban? még sosem láttam ! de igazából valszeg sosem figyeltem !



Logi, vmi babaprogramot szept-től mi is szeretnénk megpályázni, v. torna, v. masszázs.. amit írtál ez a zenés foglalkozás nagyon jól hangzik, de tartok attól, h. ezen a környéken ilyesmi nincs sajna.. :?
amúgy a babaúszásról mi a véleményetek? volt vki ilyenen? bennem így látatlanban van egy pár "pro" és egy pár "kontra".. szóval majd meglátjuk.

szép estét mindenkinek !

A.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Sziasztok,

mindenkinek köszi a kedves fogadtatást és a sok infót a homeobogyóról. Mindenképpen kipróbálom, de akkor előtte beszélek dokival. Én semmit sem tudok ezekről a homeopátiás szerekről, itt olvastam először, hogy ilyen is van. Igazából van tejcsim, csak most elakadt egy szinten és sem a rengeteg teával, sem a sok pihenéssel nem tudom növelni a mennyiséget, ezért este általában már tápszerre kényszerülünk. Gyümit meg még nem akarok adni Bálintnak, csak ha elmúlt 4 hónapos. Alon, én egyébként nagyon szeretem a Laktoherb teát! Ha nem kéne, akkor is szívesen innám, imádom az ánizst! :)

Tündériek a babák itt a fórumon! Rengeteg gyönyörű kép van, mindenkinek csak gratulálni tudok az apróságokhoz!

Niki spenótos fotója pontosan olyan, amilyennek egy babát spenótevés közben elképzel az ember :)

Zsóka, Bori egy igazi nagylány! Marci meg olyan édes a nagy kerek szemeivel!

Íme néhány kép az én nagyfiamról: Kép Fürdés közben

Kép Hát ilyen vidám az élet!

Kép Úgy repülök, mint Superman

Egyébként a fektetés témában: én is oldalt fektettem Bálintot, míg a csípőszűrésen nem mondták, hogy ne, de most meg már magától is oldalra fordul és szeret is úgy lenni, el is alszik így. De azért hanyatt gyakrabban alszik. Hason nem mertem altatni, bár van légzésfigyelőnk, de ő nem is szereti. Különben erre is minden szakértő mást mond. :?

Üdv mindenkinek, jó pihenést, tevés-vevést (nekünk holnap izgalmas napunk lesz, meglátogatjuk Bálint 5 napos kis unokatesóját :D :lol: )

Heni
hunny
 
 


Gyűlnek a superman-es képek- van egész csöpp samus, meg picit nagyobb csöpp bálintos :)

Zsóka,
Bori annyira szép kislány! És már ahogy néz, és Marci az ölében ül, van benne valami nagylányos-gondoskodás is, nem?
Marci meg egy mókamester! Mintha direkt még 3-szor akkorára nyitná a szemeit fotózáskor!! :lol: :lol:

Jé, tényleg Liza lesz a 3. kislány-baba - hűűű mennyi fiú!!!!! :)

Reni, Judy - tegnapi teszt erdmények:
az angelcare bébiőr használható úgy is ha nem csatlakoztatom rá a légzésfigyelő lapokat - szóval ha elutazunk, tudom utazóágyhoz is használni a bébiőr részét, persze nem a légzésfigyelőt. (de az gondolom egyik típus sem menne :roll: ).
Vagy mire írtátok hogy ahoz nem lehet? lehet hogy én értettem félre....
amúgy egész jó, ha a garázsba lemegyek (az földbe van temetve, gyerekszoba meg emeleten) akkor ott már darabos mondjuk - de oda amúgy sem mászkálok. PLáne nem hosszú időkre :)
ma lesz még a kert-teszt --- ott meddig bírja :)

mindenkinek szép napot!!!!
puszi
K&L
lmkata
 
 


Sziasztok!

Sorry!!!!
Hülyeséget írtam! :twisted: :twisted: :twisted:
(Ebből is látszik, hogy mostanság szét vagyok esve...)
Alon hozzászólásánál döbbentem rá:
Tejfokozó homeobogyó: Urtica Urens 5CH! Nem 12CH!
A 12CH tejelapasztó! :oops:
Remélem mindenki veszi a korrigálásomat, s nem ártottam senkinek a téves infóval. :oops:
Bocsi mégegyszer. :roll:
A többi javaslat valós!

Amíg nem érem utól magunkat nem osztok tanácsokat azt hiszem, mert félek, hogy ismét hülyeséget írok. :(

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


1000 bocsánat nem is a harmadik... :oops: :oops:
Van már "babából": Niki, Nóri, Laura, Noémi is itt ! :) plusz nagyobbacska Borka :)
lmkata
 
 


Hellóka!

jelentkezem. Már nem tudom ki kérdezte, de mi jártunk a fiammal úszásra, kb. 5 hós-tól. Szerette, csak amikor már majdnem 1 éves volt, soha nem akarta azt csinálni amit mondtam, csak úgy lubickolni. Mondjuk meg tudom érteni. Szóval én most is gondolkodom rajta, csak így nehezebb mert csak hétvégén tudnék menni, Máté akkor Apjával tud lenni.

Hunny: Noémi hason szeret aludni, de volt 1-2 hete amíg háton aludt, aztán sírt, és megint hason van. Persze a babakocsiban háton, bár nem egy nagy babakocsi kedvelő. Mátét mi is oldalt altattuk( mert a kórházba mindenki mást mondott), és sajna a csípőszűrésen kaptunk is olyan terpeszt 4 hétre. Lehet, hogy nem az oldalfektetés miatt, de szerintem benne volt. Ti már megúsztátok!

Képzeljétek, ma voltunk Margit szigeten négyesben, hát a Noi a végén olyan ordítást rendezett le, rohantunk a kocsihoz, hogy megetessem, gondolva éhes, mert eltelt 3 óra kb. Erre nem is volt éhes, kocsiban nagyokat vigyorgott már. Édes, én meg szidtam magam, hogy kínzom, és éhen hal. Mi baja lehetett? Biztos unta a sétálgatást.

Képet még mindig nem tudok, bealudt a Forma 1-en a segítségem(férjem)
colett77
 
 


samu és én:
aKép

samu és én II.: Kép

most már nem üvöltöm végig az egész fürdést, de azért még el kell döntenem szeretem e..:


Kép
kerekpocak
 
 


szerintem Lizának bejön Samu, mert akárhányszor nézem a képeit, mindig rúg egy hatalmasat !!!! És ezt eddig nem mertem írni hátha hülye vagyok, de az előbb is majd' kiszakadt a jobb oldalam... ej-ej... :wink: :P :wink: :roll:
lmkata
 
 


Sziasztok!
Jaj, olyan jó ide bekukkantani, olyan édesek ezek a babafotók :D Én már tutti függő lettem tőlük :mrgreen:
Marci tényleg olyan mint egy mókamester a nagy szemeivel, Bori, meg olyan kicsit felnőttesen komolyan mosolyog, nagyon aranyos!

És az a pici Samu. Pont úgy néz a fürdőkádban, mint Zsombi még amikor kicsi volt, olyan komolyan :D Egyébként nagyon szuperek azok a képek is Zsófi amin együtt vagytok. Olyan édes kis mazsola ez a babuci!

Hát a mi kis supermanünkről nem is beszélve, teliszájvigyor :P

Még jó ,hogy idejárok: nem is tudtam, hogy az Angelcare bébiőrje légzésfigyelő nélkül is mükszik. Na majd kipróbálom én is ha utazunk.

Ma kint voltunk Szentendrén lángost enni, nagyon jól sikerült, Zsombikám is élvezte, még indiánok is zenéltek, úgyhogy nagyokat ámultunk :P Aztán 3 óra múlva nálunk is eltörött a mécses, gyorsan megitattam langyon vízzel, gondoltam bizti éhes, de nem, mert ahogy betettük a kocsiba, rögtön bevágta a szunyát, és hazáig aludt. Kimerült a kis drágám. Aztán itthon bevágott egy adag főzeléket 6-kor, utána pancsi, 7-kor megint kaja 200ml és már be is aludt :D :D :D

Most én is pihizek egyet :D

puszi
judy&zsombi

KépKép
judy1
 
 


Zsófi ! nagyon szépek vagytok Samuval !!
de egytől egyig minden babó gyönyörű, komolyan ! jó szelek fújnak a János kh. felé... :lol:

Colett, az úszást én kérdeztem.. arra lennék kíváncsi, h. mennyi ideig és h. szoktattad a babát a hűvösebb vízhez otthon, jól tudom, h. az usziban kb. 23-24 fokos víz van? a 37-hez képest kissé fagyos... naponta pár fokkal hidegebb otthon, vagy?? emlékszel-e mi az alsó korhatár, h. lehet vinni a babákat? mert mire Laura 5 hónapos lesz, már valszeg hideg lesz kint, én meg attól rettegek, h. meg fog fázni.. v. ez túlaggódás? :roll:

Üdv.
A.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Sziasztok Lányok!
Na visszaolvastalak titeket, és próbálok válaszolgatni::) :D

Talán most tudok egy kicsit hozzászólni a dolgokhoz. :lol:
Zsófi- remélem, a könyvet sikerült beszerezned! Nekem rengeteget segített a feltett kérdéseidben. :!: :D Ott olvastam, a hasfájós babákról, a bukásról, a sokat, ill. keveset alvó babákról, a hízásról, fejlődési ütemről…, hiszen minden gyerek más és más, nem lehet ugyanúgy kezelni őket.
Látjátok, Ti is írjátok, hogy lehet szomjas az újszülött. :!: :?: :idea:
Na nekem ebből adódott az első nézeteltérésem a csecsemősökkel, :shock: :? bár ott nem mondtam senkinek ellent, hanem hallgattam rájuk, követtem a tanácsaikat, és ebből indult el a túletetés…, hasfájás. Szóval már az utolsó éjszakánk volt bent a kórházban, gondoltam, kipróbáljuk az első közös éjszakát a kórházba, ne otthon legyen az első próbatétel. Szóval megszoptattam Zsigut, tisztábatettem, stb. mindet leellenőriztem, de zsigu csak sírt, és sírt. Kértem sima forralt vizet a csecsemős nővértől, mondván, hogy evett/ivott tejcit, pelus tiszta, szerintem a nagy meleg miatt szomjas lehet…, mire leordította a fejemet a cs. Nővér, h. én nem vagyok normális, örüljek, h. az én fiam az első anyatejes gyerekek között van, és igenis rakjam csak cicire, ne bohóckodjak, hol mi forralt vízzel??!! :idea: :twisted: Szóval erről ennyit…
Persze otthon én is itattam két szopi között forralt vízzel. Az édesköménytea nem jött be zsigának :? :shock: , csak még nagyobb lufit csinált szegényemből. :cry: Nálunk ahhoz, hogy legyen büfi, puki apa jó erős válla kellett, amin elég gyakran rázogatta. Illetve én tornáztattam, masszíroztam rengeteget, ami sokat javított a helyzeten! :?
Szerintem Judy jól írta: 150ml/kg, és ezt kell elosztani az étkezések számával (így pl egy 4 kg-os újszülött, napi 8x étkezés mellett 75 ml körül kellene szopiznia..).
mazsolák
 
 


Kajcsik: én simán összefőzöm, és leturmixolom a főzeléknekvalót, és ha már ehet húst is, akkor azzal kiegészítve főzöm, turmix. Ha borsót készítettem, akkor volt, hogy átpasszíroztam sima szűrővel, a paradicsom héját meg le tudom szedni turmixolás előtt, mert „ledobja” magáról. Én még nem probálkoztam ilyen gépezettel, amiről Reni írt, így erről nem tudok nyilatkozni. :?

Riasztó: bébiörzővel kombinált Angelcare van nekünk is, szerintem nagyon OK.

Altatás: nálunk egyik Tökinél sem jött be a hasonfekvés, pedig zsigunál kitartóan próbálkoztam a hasfájás miatt, de sajna nem. :cry: Kezdetben, és most is szeretnek oldalt, és háton aludni. De erről tényleg nagyon megoszlanak a vélemények, hogy hogyan kéne őket altatni…, hát nem könnyű eligazodni a tanácsok kavalkádjában. De az oldafekvést nekem sem ajánlották a csípő miatt, így végül maradt a háton, fej oldalra fordítva a bukás miatt.

Hunny, azaz Heni isten hozott a csapatban :D :) , Gratula a kisfiadhoz!!! :D :D .Örülünk, hogy tudtunk segíteni és köszönjük dicsérő szavaidat, amivel csak én is egyet tudok érteni, hogy remek kis csapatba csöppentél!!!
Kérdésed: én laktoherbeztem, illetve alapjáraton nagyon leveses vagyok, így próbáltam minél több folyadékot bevinni, ahogyan Timi is írta, viszont homeobogyeszban nem vagyok jártas. Illetve jó tejfakasztó tippek: alkoholmentes sör – ha szereted-, és a madártej! Illetve hallottam olyat, akinek a mennyiséget nagyban csökkentette, ha fáradt volt, ill. ja vkinek hamar visszajött, akkor a mens. idején is csökkent a tejadag… :shock: :? , Nekem volt tejem dögivel,. De akik ezt használták, mondták, hogy nem rossz.

Timi-neked is már annyiszor szerettem volna írni, hogy milyenek ezek a dokik?? :shock: :shock: :evil: Így besz..ni a szülőket!!! Pedig abszolút nincs nagy feje Balának, én láttam nagyfejű kisfiút, de annak az apukájának is gigantikus fejmérete van. Balának tök szabályos, formás buksija van!!! Amúgy meg szerintem valahol minden gyereknek a feje a legnagyobb tesrésze egy darabig, és ahhoz nő hozzá a többi testrész, nemhiába az uh-n is a fejátmérő alapján döntenek… :?: :idea: Látták, hogy Te egy kiművelt anyuka vagy, tanuljál még többet alapon… :lol:
mazsolák
 
 


Panni-nekem is mindig oldalt fektették a gyerkőcöket, ezért nem tudtam mitévő legyek az ellentmondások halmazában. :?: :!:
Lehet, hogy Márkot a Maltofer „készíti ki”. Ahogy mi sem reagálunk hasonlóan egy vaskészítményre, úgy a gyerekek sem. Különben nekem –tudod, amiről már írtam neked- szinte a terhességem végéig, és utána is kellett szednem a vasat, és nekem is inkább „lágyított”, mint "rekedt" volna… :shock: :?
Tudom, milyen neked most, gondolatban veled vagyok! Kitartás, küldöm a sok, sok +++++++++++ENERGIÁT! Ill. itt szeretnélek azzal megvigasztalni, hogy Zsiga mindezt a nemalvást bepótolta 1,5 korától jó nagyokat alszik délutánonként, és elég gyakran odabújhattam mellé pihenni. Most csak azért nem, mert felváltva alszanak, így valakinek felügyelni kell a kistökit! :evil: :?
Kata-szombat reggelt olvasva, vigyázz magadra/tokra!!!!
kérdezős-korszakod: mindenkinek volt ilyen, de nem baj, mert cserébe megkapod Lizabbától :lol: :D , és leendő tesvéreitől: Anya mi csinálsz? Apa/mama mit csinál. Hova mész, milyen zenét hallgatsz, mit csinál ott néni, bácsi…., anya ez mi/ az mi? De nagyon édesek, amikor így csevegnek…, bár néha fárasztó is tud lenni. Szóval kérdezz bátran, ha tudjuk a választ, megadjuk! De néha én is hallok újat (lásd Reni..)
:shock: :)
mazsolák
 
 


Kata- Ja és a férjem is szeret a kérdéseivel ostromolni, főleg, akkor, amikor itt ülök a gép előtt, és "nektek hozom össze az anyagot", így haladok szupergyorsasággal?! :roll: :cry:
Colett- téged is sok szeretettel üdvözlünk a csapatban! :D Segítség néha nekem is kell, de tetszett, amit írtál a szőkeségről!! Én, hogy lassan itthon vagyok (HTB) lassan 3 éve kezdek leépülni a gyerekek mellett, :? :roll: :wink: és szokta mondani a párom, ez olyan szőke nős kérdés volt tőled Edusom (vörös vagyok egyébként…), de tényleg tudok olyan fáradt lenni, hogy beszélni sem tudok, főleg a nap vége felé.... De mindig mondom neki, hogy ez egy teljesen más munka (fizikai, szellemi, nonstop :!: :!: :!: ), de ezt csak azt tudja, akinek van legalább egy égetően eleven gyerkőce. (Pláne. Ha ez még duplázódik. :lol: ) Szóval várjuk a Te hozzászólásaidat is, és Gratula a két kisgyerkőchöz, akkor ti is az egyik kicsi másik, pici kategóriához tartoztok, mint mi! Nálatok bevált? :?: Nálunk egyelőre nagyon jó!!! :D
Zsóka-gyekőcök gyönyörűek! Egyik szebb, mint a másik! Azok a gyönyörű szemek! Nagyon büszkék lehettek a gyermekeitekre!!! És valóban Bori, már kész nagylány!!! :D :D
Alon-mi zsigát vittük babúszásra, jó volt, de utána a betegsége miatt nem ajánlották a ködös párás levegő (=uszoda) miatt! :cry: Úgy különben tetszett neki, és azóta is imádja a vizet. :) Persze vannak, ahogy te is írtál +/-, hallgass meg, azaz olvass el minél több véleményt…
Heni-Bálintot is felvesszük a csodaszépJánososPasik listájába!!! Nagyon szép a kiskrapek!
KerekpocakZsófi-Képek Gyönyörűek, nagyon szépek vagytok! A fürdetős képen Samu Baba az apukájára hasonlít, így elsőre, bár még sokat fognak változni, de most apukájára hasonlít a csöppség! :D
Ja a könyv, néztem az alex. oldalán, hogy ha neten rendeled meg, akkor olcsóbb:
http://www.alexandra.hu/scripts/cgi/web ... d=Picik%20és%20Kicsik&SrcField=sfMegNev&SrcOrder=oMegnev&KatKod=IG&BookID=171112&GotoBook=True&LastDays=7#BookMarker
(Mondjuk erre rájön a postaktg., de ha egyidejűleg több könyvet is rendelsz, akkor a postaköltség eloszlik, és szinte 100%-ban ki tudod használni az interetes kedvezményt., mi gyakran rendeltünk így. Jó dolog. :P )
mazsolák
 
 


Logi! A zárójeles sort gyorsan elfelejtem inkább :) Bár ahogy nézegetem itt a pici babákat, még a végén kedvet kapok újra. Édesek mind!!! Bori pedig egy királylány. Nagyon helyes kislány!

Hunny, Colett! Sziasztok! :)

Alon: Mi jártunk úszni, 5 hós korban, 4 alkalommal a Hotel Rubinba. Babauszas pont hu. Kalovits módszer. Nem volt rossz, de nem szerettem bele a dologba, a befizetett négy elég volt.
A hőfok egyébként mindenhol 28-30 fok körül van. Én otthon előtte való héten fürdettem 34-35 fokos vízben, mondván, az nem olyan brutál. Ennyi. De ahogy bemásztunk a medencébe, nem tűnt hidegnek valamiért. Kifejezetten kellemes volt.
A babaúszás elég macerás, én egyedül tudtam csak menni, ezért az öltözés, cipelés satöbbi eléggé fárasztó volt. Persze örültem, hogy végre kimozdultunk, meg láthatóan élvezte a baba is, de aztán valahogy az ár-érték nekem nem jött be. Túl nagy baromság igazából ahhoz, hogy 45 percért 3 ezer forintot kidobjak :)
Egyébként csak javasolni tudom! Kipróbálni mindenképpen megéri a dolog!

M.
(Hú, éjfél van. Megyek aludni.)
mircike
 
 


Sziasztok!

Edus - azt hiszem a +energiáid ideértek, mert egész jók kezdenek lenni az éjszakáink, ma 2x keltem, tegnap, 9-3-ig aludt, majd 6-kor kelt és utána is visszaaludt még egy kicsit. Bocsi, hogy nem írtam választ a privire(köszi a jótanácsokat!!!), de a gépünk csak néha enged írnom is, mert általában olvasás közben már lefagy. Most kivételesen jó kedve van... :D

Délután nem sikerült aludnia csak a kocsiban, (ebédelni voltunk Anyukáméknál), aztán este elaludt 1/4 9-kor. A maltofert abbahagytuk, mert valószínüleg attól hasmenése lett, szinte minden pelusban volt kaki és fájt is neki. Azóta jobb a helyzet. A pépet nagyon ügyesen eszi, de napközben nem igazán érdekli a cici, az elején kb. 5 percig szívja rendesen, aztán hall valamin zajt és már inkább arra figyel. Tegnap pl. a jobb oldalról csak éjjel volt hajlandó enni. Szóval jól elvagyunk, de azért sokat javult az alvás és mintha a hasfájás mértéke is csökkent volna, habár ezt a pépeset nehezebben tudja kinyomni, de azért sikerül.
Ma megyünk csípő kontrollra, úgyhogy csak estefelé leszek újra.

Mindenkinek szép napot!

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Mircike, Edus - köszi az infókat bébiúszás-ügyileg.. 3000 Ft / 45 p ? :shock: lehet nem csinálunk belőle "daily-routine"-t.. de ahogy írtatok róla, erősödik bennem a pro, talán egy próbát megér.. rákerestem neten, most nézem csak, h. a kerületi uszoda is rendez ilyet, majd felhívom őket.
látom Timit helyettesítve ti lettetek az éjszakai baglyok..

ma kapott Laura 3 hós oltást, hát egy kis hős volt. autóval mentünk direkt, h. mielőbb hazaérjünk, mert a 2 hós oltás után végigbömbizte mind a hazautat a babakocsiban, mind az egész du-t.. szerencsére most csak magánál a szúrásnál sírt, azóta mintha mi sem történt volna. szegénykém vigyorgott teliszájjal a dr-nőre nagy bizalommal, az meg belevágta a tűt.. :( :roll: ez még nekem is fájt. remélem ez a nyugalom lesz neki estig, és nem lesz láza sem !

szed v. szedett vki közületek Cerazette-tet? lenne kérdésem ezzel kapcsolatban !

a képfelrakásból én sem maradhatok ki, a képek múlt héten készültek a telken.

Kép Kép

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Sziasztok!

Úgy sajnálom, hogy nem tudlak olvasni Titeket folyamatosan, mert így kb. hetente egyszer képtelenség visszaolvasni azt a rengeteget amit írtok. A képeket persze megnéztem egytől egyig, (illetve Judy képeit még nem tudtam de mindjárt átkattintok) és hát komolyan mondom itt vannak a legszebb babák! Most nem térek ki egyenként mindenkire, de imádom nézegetni őket, és tényleg minden baba gyönyörű. :)

Farkast illető dícséreteket köszönöm, Edusnak külön is, de sajnos nem barna a szeme, hanem kék. :) Persze szép szeme van, de én a barna szemű pasikat szeretem. :) De ha kék marad az is tökéletes lesz. :)

Judy, bár már rég kérdezted, de azóta nem voltam, szóval Farkast aug. 1-jén mérte utoljára a védőnő és akkor 6020 gramm volt. Kb. egy hét múlva megyünk megint mérésre. Gratulálok Zsombi súlyához, jól behozta a lemaradást.

Ahogy átfutottam (tényleg csak nagyon gyorsan) láttam, hogy ilyen vasakról írtok amit a babáknak adtok. Ti magatok nem szedtek vasat? És ha nem szedtek akkor nem hullik a hajatok? Mert én szedek folyamatosan napi 2x1-et , de mégis nagyon hullik a hajam, és a védőnő szerint a vashiánytól.

Mircike, lehet, hogy én vagyok lemaradva és ezért elnézésedet is kérem, de már olyan régóta meg akarom kérdezni, hogy hogy hívják a kisfiadat ? Mert én nem tudom a nevét.

Julcsival smseztem a hétvégén, még mindig küzd a szoptatással,elfogyott a teje az egyik melléből de visszahozta három nap alatt. Szerintem le a kalappal előtte!

Most abbahagyom, mert szoptatnom kell.
Egyébként felmerült egy halvány remény arra, hogy otthon is lesz internetünk. Az jó lenne, mert akkor vissza tudnék kapcsolódni ide a körforgásba.

Na, eldugulok, puszi
Nóri és Farkas
nóri8
 
 


Judy, megnéztem ZSOMBIT is, gyönyörű mint mindig :). És nagyon csinos ezekben a komoly cuccokban.
Ja, a kádat hol vettétek neki és mennyiért, mert Farkas kinőtte a kádját, viszont a nagykád még nagyon nagy neki, és kéne vennünk valamit. És a tiétek nagyon tetszik.

Na, megyek. Puszi, n.
nóri8
 
 


Szia Nóri!
De jó olvasni rólad, Julcsit is üdvözlöm, ha át tudod adni neki!
A nevet illetően nem vagy lemaradva, még sose írtam le ide :)
Úgy látszik most jött el az ideje: a kisfiamat Mirkónak hívják. De a jövőben is inkább csak kisfiamként hivatkozok majd rá, nem tudom miért, valahogy így érzem jónak, előre és utólag is bocs, ha valakit ez zavar.
Remélem mielőbb bekötik hozzátok és Julcsihoz is az internetet!

Üdv. Mircike :)
mircike
 
 


lányok, aszonyok!

lehet menni bababörzére samuval, babakocsiban? vagy akkora a tömeg, h nincs értelme? (apája is jönne)
kerekpocak
 
 


Zsófi!
Előre bocsájtva, hogy extraparás vagyok... Én két hónapos koráig nem vittem zárt helyre, emberek közé. Se bolt, se semmi. Mondjuk, a védőnőm is ezt tanácsolta, hogyha nem muszáj, akkor ne leheljék telibe valamilyen bacilussal. Úgyhogy én az első oltásig vártam ezzel. Sőt az igazán idegenekkel (munkahely látogatás, Tesco és társai) az öt hónapos oltásig vártam.
Fél éves kora után bárhová elviszem már, két centi vastag koszréteg a napi általános, szóval nem vagyok teljesen bezizzenve :) De azért szerintem jobb a biztonság.
M.
mircike
 
 


Zsófi,

mi pont az ellenkezője: kb.1 hónapos korától vittük Laurát, mindenhová, ahová lehetett. Tesco is stb.. semmi baja nem lett, sőt mostanra meg kifejezetten élvezi a vásárlást, ezerrel nézelődik a sok színes dolog között, meg visszamosolyog arra, aki rá vigyorog.
a börzét amúgy nem tudom mennyire járható babakocsival... még nem voltam.

A.

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Zsófi, mi is vittük mindkét gyerkőcöt már egész kicsi korától kezdve mindenhova és nagyon jól viselték. Börzén is voltunk. Sokan vannak babakocsival, de elég nagy a tömeg :? , nem könnyű vele közlekedni (hordozókendőd nincs?). Sőt Marcival strandon is voltunk már 3 hós korában (megkérdeztem a gyerekorvosunkat, aki azt mondta, hogy miért ne mehetne?). Persze a vízbe nem vittem be.

Képek szuper jók! Laura csodaszép, igazi nőci!
Bálint szupermenes fotója csúúúcs! Nagyon vidám kisfiúnak tűnik. :P Az a mosoly......... :wink:
Zsófi+Samu képek is nagyon jók, érdekes, én Edussal ellentétben inkább téged látlak Samuban. A szemetek nagyon egyforma!
Gyönyörű kiskrapek, nem győzöm írni.
És hát Zsombi, nagggyon jó pasi :wink: :P .

KépKép
logi
 
 


köszönöm a tanácsokat!
igazából én csak arra gondoltam, h van e értelme a babkocsival ralizni, vagy oldjam meg máshogy? a hordozókendő jó ötlet, az lesz.

mircike én is inkább Zsóka és alon vonalát követem- nagyon lazán veszem ezt, már 5 naposan sétáltunk és azóta járunk bevásárlóközpontba stb.

Zsóka szerintem is a szeme totál az enyém- viszont minden más csaba! így Edusnak meg neked is igazatok van :)

jó éjt!
kerekpocak
 
 


van még 1 fogós kérdésem.

hívnak az iskolába tanítani heti 2x 1.5 órára. összesen 2.5 órára lennék távol. hétfőn és pénteken. reggel 10kor már otthon lennék. szerintetek árt e samunak, a tejemnek stb?

samu éjjel jól alszik, én sztem kiteljesednék attól, h mást is csinálok, de természetesen meg vannak a félelmeim is.

ti mit gondoltok?
kerekpocak
 
 


Szóval én is vittem mindenfelé, három hónaposan Balaton satöbbi, csak olyan zárt térbe nem, ahol sok és ellenőrizetlen ember van jelen :)
Mondjuk lazának nem vagyok nevezhető, de dilis se vagyok teljesen :)
Például ilyenek, hogy macska, kutya nem zavar (jójó, el is kaptuk a campilobactert 8) rendesen). De amíg pici volt és valami idegen belenézett illetve belenyúlkált a kocsiba, hogy jajdearanyos, na attól teljesen ki tudtam borulni.


Dolgozás téma: dolgozni jó :) Én otthon nyomom, amíg alszik, tehát délután és éjjel is (pl. most is majd dolgozom, amikor innen lelépek). Ártani nem ártasz, hiszen ha te jól érzed magad a bőrödben, akkor a baba is jól érzi magát. Én persze nem mentem volna el két órára a világ minden kincséért sem, de én előtte se voltam nagy menős.
Kozmetikus barátnőm két hónapos baba mellett bevállalt először heti egy majd kettő teljes napot, nagymama és fagyitej maradt otthon. Ő meg fejt három óránként. Lassan egy évesek, minden OK velük.
A tejednek tuti nem árt, max. óra végére nagyobb lesz a cicid, mint az elején :)

M.
mircike
 
 


Sziasztok!

Megint eltűntem, de ennek annyi az oka, hogy a hasfájás már nem hagyott nyugodni, mert a kaki állaga nem igazán tetszett. Kaptunk beutalót gastroenterológiára (időpont: szept.27 :twisted: ) elég vicces, egy hónap múlvára akármi is lehet... Szóval végül a Jánosban kötöttünk ki (kiindulópont :D ) és egy nagyon kedves doktornénivel hozott össze a sors. Elmondtam neki mi van, azonnal levette a kakimintát és mondta, hogy valószinű, hogy tejcukor érzékenység vagy a Mircike által említett campilobactérium. Sajnos tegnap kiderült, hogy vér van a kakijában, a tenyésztés után pénteken kell érdeklődni, habár nem kecsegtettek, hogy ilyen gyorsan kész lesz. Így mostanában nem igazán van időm írni, épphogy olvaslak Titeket. Amúgy Márk jól van, mosolygós, nevetős, csak néha jön rá a nyügi, de gondolom akkor fáj a pocija, éjszaka is már jobban alszik, ma éjjel is csak 2x keltünk, és tegnap napközben aludt 3 órát. Csípő kontrollon minden OK két hét múlva UH-s kontroll.

Mircike - tudsz pár sort írni, hogy nálatok hogy zajlott ez a campilobactérium téma? Előre is köszi

Szép napot mindenkinek!

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziasztok Anyukák!

Zsófi, szerintem sem ártasz Samunak, ha ilyen rövid ideig távol leszel tőle, pláne, ha jó kezekben tudod Őt hagyni. A tejed nem fog elapadni, ne izgulj! Én abszolute nem vágytam/vágyom vissza dolgozni, de ez azért van, mert napi 10 órában "nyomtam", és ráadásul elég stresszes munkám volt. De meg tudlak érteni, imádod a munkád, meg egy kicsit ki is zökkensz a monotóniából :lol: . Szerintem vállald el!

Panni, ez nem semmi. Egy hónapos várakozás a gasztroenterológiára? Addig szenvedjen a gyerek? Megáll az eszem :evil: :twisted: .
Tejcukorérzékenységről már hallottam, de a másik ismeretlen nevűről nem.
Jó lenne, ha megoldódna a problémátok és végre kiderülne,mitől fáj szegény Márk pocija. Ha tejcukorérz., akkor mi van? Anyatejet sem ehet? Gondolom, már beleástad magad a témába. Valamelyik nap volt pont erről szó a TV-ben, igaz csak félfüllel hallgattam, de valami olyasmit mondtak, hogy a tejérzékenység és a tejcukor érzékenység teljesen más (én ezt sem tudtam :roll: ), és mindkettőt általában kinövik a gyerekek :wink: .
Írj majd mindenképpen!!!!!!!!!

puszi mindenkinek, Zsóka

Mit szóltok ehhez a szép augusztusi időhöz?? :? Mit adtok a gyerkőcökre otthon és mibe viszitek ki (örökös dilemám-mit adjak a gyerekre)??
Nálunk iszonyú hideg van..

KépKép
logi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: