Új privát üzeneted érkezett!

Ezt én is kérdeztem, de azt mondták, hogy az ízesítés miatt. Mondjuk, nem fogom elkapkodni, mert hétfőn újabb infót kapok (egy igazgatótól, aki aloe-val foglalkozik). Nem akarok gubancot, így még kivárom azt az infót is és utána eldöntöm, hogyan tovább.

Addig is köszi.

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Ez az ízesítéses szöveg eléggé kamunak tűnik, ahogy elnéztem a csomagolás,van egy csomó más típusú termék, meg minden más. Ettől még lehet egy hasonlóan jól előállított termék, akkor viszont nem szükséges egy esetleg befuttatottabb termék farvizén beevezni a piacra, ha jó, úgyis be tud futni, nem? Ez persze csak magán vélemény!
Mit takar az, hogy igazgató? Akit én megkerestem, amikor a dokinéni ajánlotta, hogy ezt egyék a kölkök, az a nő is ebből él, és manager, eredetileg meg tanárnő. Így kell érteni az igazgatót?
Amúgy hogy vagytok? Jól nő a törpe? miket csinál?
Claire
claire
 
 


Na, azt még nem tudom, csak annyit, hogy aloe termékek forgalmazásával foglalkozó cég vezetője...

Valószínűleg az ízesítés alatt azt értik, hogy a baba esetleg allergiás lehet az áfonyára, papayára, citrusfélét meg nem lehet fogyasztani a szoptatás alatt, mert az apasztja a tejet...

Köszönjük, Máté jól van, nagyon szépen gyarapodik. Mondjuk már nem mérjük, de egyre nehezebb, amikor felemeljük.
Sokat forog, díbol az ágyában, hangosan kacarászik és "úszik" a nagykádban. Azt nagyon szereti. Most megint visszaálltunk a napi 5 evésre. Nagyon jó az étvágya. Tegnap megkóstoltattam vele a főtt almapűrét. Eredmény: eleinte furcsállotta, végül eszegetett belőle. A többit lefagyasztottam. Jó lesz az még.

Nálatok? Hogy bírod 4 gyerekkel? Az influenzától nagyon tartok, Te mit teszel ilyenkor?

Üdv: Linamina
linamina
 
 

 
 

Szia! 1 éves kor alatt ízesítetlen natúr gélt javasolt adni, nálunk az ikrek szinte születésük óta kapják, bár bízom az anyatej hatásában, de amit egy oviból haza lehet hordani, az nem semmi. Szoptatás alatt nyugodtan lehet gélt inni, sőt. Az áfonyásban több a vas, az a legjobb kismamáknak. Azt én is iszogatom, de amíg az ikreket vártam, tömtem magamba az efféle kiegészítőket, főleg ahogy egyre kevésbé tudtam enni! Inkább gyomorsav problémák esetén nem jó a gyümölcsös, mert a gyümisavak marják a gyomrot!
Az enyémek is korán kezdtek nagy kádban fürdeni, aztán jött az uszi. A két nagy, mint a hal a vízben! De már a kicsik is járnak!
Ma du-tól éppen egyedül vagyok a kölkökel, mert a párom elutazott, úgy hogy lassan megyek is, mert felébredtek az ikrek. de hozzá lehet szokni a 4 gyerekhez, koncentrációt és hatékonyságot kíván, néha úgy érzem magam, mint egy hadvezér!
Influenza? Ha nagyon kerülget, megemelem az aloe adagot, esetleg + C vitamin, ha nagyon itt kering, akkor oscillococcinum! Kb ennyi!
remélem tartjuk a formánkat, a nagy eddig 1x, a kicsi kb 3x szorult antibiotikumra, és azt is 1 kezemen meg tudom számolni, hányszor voltak lázasak! Vigyázz rá, ha van módod vidd ki sokat, én még hidegben is kint altattam őket!
Üdv: Claire
claire
 
 


Sziasztok,
Én Januárra vagyok kiírva a Budai Honvédba és biztos forrásból tudom, hogy nem szűnik meg a szülészete. Az említett dokinak mennie kellett - és ezért kellett neki egy magyarázat, hogy miért kényszerülnek a kismamái a Tétényiben szülni. Magát az okot, hogy miért lett elküldve a BH-ból, sajnos nem tudom, de nem is akartam feszegetni. Ez nem csak szakmai, hanem gazdasági jellegű probléma is lehet - csak találgatok. Mindenesetre a Tétényi nagyon jó választás volt - igazán klassz a szülészete, úgyhogy nem esnék kétségbe Hello nevű kismama helyében! :-))
Üdv, Nyúlanyó2
nyúlanyó2
 
 


Sziasztok!

Claire: nálunk nincs olyan kánikula a lakásban. Csak fürdetéskor fűtünk egy kicsit. Annyira megszoktuk a hűvöst, hogy már szinte rosszul vagyunk a melegebb lakásban.
Így Máté sincs állandóan dunsztban. Ma már lentebb tettük az ágyat, mert nem a baba kieséséből szeretnénk tudomást szerezni újabb képességeiről. Egész jól viselte.

Nyúlanyó: nagy-nagy kő esett le a szívemről, hogy mégis megmarad a BH. Köszi az infót.

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Sziasztok!
Nyúlanyó! Bár tervek szerint szülésileg már nem érint, de örülök, hogy nem megy szét a BH, szerintem jó ott a gárda! Köszi, majd drukkolunk Neked! Az én nagyfiam is januári, de pár nappal előbb bezavartak akkor a kórházba, "szuper" a kórházi szilveszter! Kép A második fiam meg dec. 28-i, de nem engedtek haza előbb, szóval szilveszterezésben jó vagyok a Bhban! Azért Te kihagyhatod!
Linamina! Nálunk sincs kánikula, de azért hideg sem, bár allergiára, krupra hajlamos gyerekeknél javasolt a 17 C, nekem az zárt térben kevés.De azért a kifagyasztás megy rendesen, ma is sikerült a kicsikkel. Először elmentünk az oviba, ahova nem fér be az iker kocsi az épületbe, így ők kint várakoztak, míg a tesó befejezte az ebédet. Aztán meghallgatta a mesét, aztán sétáltunk egyet hazafelé, kerülővel, és az egyik még aludt, azt kint hagytuk a kertben.Kép Csak a ködös időt igyekszem mellőzni.
Persze 2 gyerekkel csinálni ezt a felöltöztetem, kirakom, beveszem, stb-t bonyolultabb, így ők nem mindig alszanak kint!
Üdv. Claire
claire
 
 


sziasztok

hűha, ha nem szűnik meg a bh,akkor a dokimat kirúgták? De miért? Jó lenne tudni,mert most egy kicsit bizonytalan vagyok,hogy mi lehetett az oka amiért ő ezt mondta nekem,hogy megszűnik a kórház. Nem a másik kórház a gond,hogy ott fogok szülni,hanem talán a dokim nem a legjobb.? Lehet,h. buta kérés,de ha vki jobb kapcsolatban van a dokijával v. a szülésznőjével megkérdezné esetleg,h. miért kellett eljönnie a bh-ból cseke dokinak? Előre is köszi

juji
juji
 
 


Sziasztok! Mi van, ez a remek hirdetés elriasztott mindenkit? Hogy vagytok? Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Tudtok nekem segíteni?
zsuh
 
 


Van egy kis probléma az unokatesóm Babájával...10 nappal fiatalabb,mint az én babám.
Az a helyzet,hogy azon kívűl,hogy nem alussza végig az éjszakát,még amikor felkel,mert éhes,utána nem lehet visszatenni aludni.
Ordít.
Persze kissé el van kényesztve,mert amióta hazajöttek a kórházból,azóta csak úgy tudott elaludni,ha ringatják.Ez persze a Móni hibája is(Ő az unokatesóm) tudom,de lassan kiborul,mert nem tudja mit csináljon.

Mondjuk Blanka sem alussza végig még az éjszakákat,de ő legalább visszaalszik kaja után rögtön.

Szóval,ha valaki tud valamit,mit lehet csinálni egy ordító gyerekkel,vagy van valakinek valami ötlete,hozzászólása ehhez,kérem írjon,mert én nem tudok semmi okosat.

De általánosságban is beszélhetnénk erről az éjszakai nem alvásról.Ki hogyan csinálja,mit csinál,hogy aludjon a Bébije.

köszi előre is

zsuzsi
zsuh
 
 


szia Zsuzsi! Az enyémek nem ordítanak, de amúgy eszükben sincs átaludni az éjszakát, mosz 7 hósak. Az a gáz, hogy véletlen sem egyszerre ébrednek, bár így legalább tudok fekve-alva szoptatni. sajna a nagyok is min 1 évesek voltak, mire tényleg az egész éjszakát átaludták...
Nap közben jól alszik a gyerek? Orvosnak mondta már?
Az alvós topicokból ne, lehet vmi okosat előszedni?
Claire
claire
 
 


Az utolsó mondat vesszője természetesen m betű. C
claire
 
 


Szia Claire!

Köszi a gyors válaszodat.Az alvós topicban azt írták,hogy "ez van"."nem lehet,mit csinálni".Az ehavi kismamában 3kismama osztja meg pont az alvászavaros történeteit,de ők se tudnak semmi tökéleteset.
Bár felsoroltak néhány receptet,ha érdekel leírom.

Amúgy kicsit hülyén jön ki,hogy mi,(unokatesóm+én+más egygyerekes anyukák)panaszkodnak,hogy nem alszanak a gyerkőcökmholott Neked kettő van egyszerre.Csodállak,hogy így kibírod ezt a nemalvást.

zs
zsuh
 
 


Szia! Szerencsére én bármikor alszom, ha hagynak, így ha csak az egyik ébred, odaveszem szopizni, és már szundítok is. A két nagy és az ikrek közt volt egy kis időszak, amikor a nagyok már normálisan aludtak, és még nem voltam terhes, úgy tűnik azt az alvást kell most egy időre beosztanom magamnak! Kép
Mellesleg ha ordít a kölyök, az szörnyű lehet, nem csoda, ha kivan tőle. Én már azon is ki szoktam akadni, amikor fölkel, és tök éber, látod, hogy esélyed nincs a visszaaltatásra. Szerencsére ezt ritkán csinálják!
Érdekelnek a "receptek", bár eddig még nem olvastam testhez állót, de ki tudja!
Kitartás, majd mire sulisok lesznek, úgy kell kirugdosni őket az ágyból!Kép Claire
claire
 
 


Szia!

Az újságban ezeket olvastam:

"homeopátiás bogyók
cumi,hátha ettől megnyugszik (de nem nyugodott meg)
gyakoribb szoptatás (Lehet,hogy pont ettől fáj a hasa?)
ritkább szoptatás (Így meg nem elég neki a tej)
tápszeres pótlás (egy idő után nem kellett neki)
tánc relaxációs zenére (ettől felpörgött)
tánc pörgős zenére (ettől elaludt.)
este töményebb ennivaló,hogy jóllakjék
babamasszás,babatorna
sírni hagyták
kivizsgálás alvásambulancián
gyógyteák,hasfájás elleni cseppek
nyugtató hatású illóolajok."

Ezek voltak az újságban.Szerintem van köztük egy csomó ami tuti nem jó.

Blanka már 3napja képes 6-7órát egyhuzamban aludi,ami már tök jó,ahhoz képest mi volt egy hónapja...

Én egyszerűen csak besötétítek teljesen a szobába,felhúzom (van egy kis zenélős gombája),szóval felhúzom,az kb.1percig szól,közben kijövök a szobából.Persze ezt vacsi,fürdés,szopi,jóéjt-puszi után csinálom és eddig jól haladunk.Éjjel felkel,de nem mindig eszik rendesen.

Egyszer csak leszokik az éjszakai evésről.

Ja és egy kicsit befűtök nála,mert amikor bemegyek Hozzá,olyan hideg a kis teste,és arra is gondoltam hátha fázik.

na most mennem kell

szia

zs
zsuh
 
 


Nálunk a második fiamnál a Viburcol kúp (homeopátiás) talán lendített egy kicsit, amikor rosszul aludt. Masszázs, torna reggel volt. Megtömni nem lehetett egyiket sem. Tápszert nem kaptak. Igény szerint szoptak, de jó nehezen szoktak le az éjszakairól, és szerintem nem az éhség, hanem az odabújás miatt!
Claire
claire
 
 


Hát igen...Megtömni nem lehet.Nem liba,hogy tömni lehessen...
Azt a kúpot akármelyik homeopátiás gyógyszertárban meg lehet kapni?

jó éjt.
zs
zsuh
 
 


Sőt, jobb nem homeopátiás patikákban is! Most fogom harmadszor elaltatni Esztót ma este. Szórakoztató, jobb éjszakát Kép Claire
claire
 
 


Sziasztok!
Claire!
Az unokatesóm kipróbálta az illóolajos dolgot,azt mondja, Bogi már 2napja jól alszik.Ez persze nem azt jelenti,hogy végigalussza az éjszakát,de most legalább nem ordít.Kép

Jövő héten,csütörtökön én vigyázok Bogira.Kiváncsi leszek,hogy Blanka tud majd aludni,ha Bogi sír és fordítva.Lehet,hogy a jövő csütörtököt egy hétig fogjuk pihenni...Kép persze ez csak vicc! Biztos jól megleszünk...

Addig is,szép napot mindenkinek!Kép
zsuh
 
 


Milyen olaj volt? Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Zsuh, csak éjszaka megy ez a sírósnemalvós műsor. Nem lehet, hogy refluxa van és amiatt sírdogál? Evés közben nem bömböl?

Üdv: Linamina

Ui.: Mátéka megkapta az 5 hós oltásait is és VAN EGY FOGACSKA!
linamina
 
 


Sziasztok!

Bocs,de tegnap későn jöttünk haza,ezért csak most válaszolok.

Claire!
Levendula,mert az nyugtat,citromfű,mert az fertőtlenít.Rátette a radiátorra és párolgott egész éjjel. Azt állítja,hatásos volt.Már ordítás nélkül vissza tudta tenni Bogit az ágyába.

Képzeljétek,tegnap bent voltam anyukámnál és -apukám szülei is ott laknak-Móni elhozta Bogit,hogy vigyázzanak egy kicsit rá.Hát... Ha nincs ott az anyja akkor csak bömből.Borzasztó hisztis!!Persze,az anyja azt mondja,hogy csak el van keseredve,mert máshoz került,de akkor viszont a Móninak lesz nehéz,ha valahova gyerek nélkül kéne mennie,mert mással nem marad el.
Ja és a csütörtöktől előre félek...KépKépKépKép

Linamina!
Szerintem az a fő probléma,hogy állandóan kézben van Bogi.Ha leteszik,sír.Még nem csinmál semmit.Nem forog,se ide,se oda.Jó,mondjuk Blanka augusztus 20óta forog,persze az elején nagy nekikészülésekkel,de mostanra elég rutinos.Ja és kúszik.Édes nagyon.
Képzeljétek,ha lefogjuk picit a lábát felhúzza magát ülésbe.Kép Nagyon erős.Könnyű neki,mert még nincs 7kiló.Tiszta apja.Ő sem hízott úgy,mint más Babák.Blanka is ilyen.A dokinő először felírt tápszert,de nem adtunk neki,aztán ő is elfogatűdta,hogy Blanka ilyen.De nem Blankáról akartam írni.Szóljatok rám,mert sokat tudnék írni az én örökmozgó babámról!Kép
Szóval ott tartottunk,hogy nagyon anyás a bébi. Éjjel nem tudom,hogy lehúzzák e a redőnyt,vagy sem.Nem hiszem,hogy ez lenne az ok.
Nálunk Blanka sokkal inkább szeret teljes sötétségben aludni.Vagy legalább,ha félig lehúzom,mert az utcáról,pont bevilágít egy lámpa,olyan fénnyel,hogy amíg mi is bent aludtunk vele,alig bírtunk aludi.(bocs a szóismétlésért,de sietek és nem most ez így sikerült.)

Nem lett lázas az oltástól?Nyűgös vagy ilyesmi?
Van már foga?Ez tök édes lehet.Blankának még nincs,pedig ő már fél éves.Kép
Szoptatásnál még nem kellemetlen egy picit?Mondjuk lehet,ha már alul-felül kijön,akkor lesz egy kicsit rossz,de ezt ki lehet bírni a jó ügyért,hogy még tud az ember szoptatni!
Na megyek,mert sírdogál Blan.

Derüs napot Mindenkinek!KépKépKép

ui.:bocs,hogy ilyen hosszú lett

zs
zsuh
 
 


Szia Zsuh!

Ja, ha kézibaba, akkor érthető!

Egyébként Máté sem bír nélkülem lenni, pedig nem lóg egyfolytában a nyakamban. Megérzi még álmában is, ha elmentem (pl. a 6 hetes kontrollra, vagy fodrászhoz). Ilyenkor utánam lett hozva. Ha már kezd éhes lenni, akkor meg muszáj a látóterében lennem, mert félti a hasát és keresi a "tejescsuprot".

Én úgy csinálom, hogy eszik és visszarakom az ágyába. Akkor elszórakoztatja magát, esetleg még fel kell venni büfizni. Aztán a fejére borítja a játszópelust és elalszik. Aztán, ha felébredt, akkor vagy játszik szépen - inkább délelőtt -, vagy ki lehet venni a kiságyból - inkább délután.

Próbáltam másképp, mert van aki szerint ez eléggé szívtelenség, hogy nem vagyok mellette a nap 24 órájában, de nem lehet. Nyűgös lesz és nagyon elfárad. Tehát marad ez a módszer.

Viszont délután nagyon lefárasztjuk azzal, hogy tanítjuk mászni. Imád ölben lovagolni és közben még a térdét is csapkodja: "Gyite anya!"

Nem lett lázas az oltásoktól. Sőt, még borogatni sem kellett a bibit. Amikor megkapta, persze üvöltött, de aztán evett és már vidáman forgolódott. Ellenben sokat hány ilyenkor. Alig marad meg benne valami. Ez eltart 1-2 napig, aztán már csak a szúrás pöttyei emlékeztetnek az oltásra.

Szerencsére most 10 hónapig nem lesz ilyen és a 15 hós is csak szúnyogcsípés lesz, mert nem izomba, hanem bőr alá adják.

Még nem okoz gondot a fogacska szoptatáskor, mert a nyelve a bimbó és a fog között van.

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Szia Linamina!

Nálunk egy kicsit más a helyzet.Nekem sikerült néhányszor már otthagyni anyura és csak akkor volt baj,ha meghallotta a hangomat,vagy m eglátott.Amikor elmegyek egy kicsit sírdogál,de hamar megnyugszik.

Nálunk úgy van,hogy délelőtt még többször visszafekszik,szunyókál.Ezek rendszerint max.fél órák.Aztán járóka,séta,majd ebéd kis szopi és alvás.Ilyenkor 1-1 1/2órát alszik és újabb játék következik. este aztán a fürdési ceremónia következik.

Szerencsére Blanka se lett lázas.Mit mondott a dokitok erre a hányásra?

Ez azért is érdekel,mert amíg csak anyatejet evett Blanka,addig rendszeresen visszbukott egy kevés tejet,túrót...

Most is néha előfordul.Ha gyorsan akarja megenni a répás krumplit.

zs
zsuh
 
 


ui.:még jó,hogy délelőtt sétáltunk egyet,mert most iszonyatos vihar van nálunk.
zsuh
 
 


Szia Zsuh!

Nálunk is nagy a vihar. Leviszi a sapkámat. Ezért ma elmarad a séta. Mi délután szoktunk menni.

Nem kérdeztem rá a hányásra, mert már megszoktam. Máté nagyon bukós baba, még azt is így reagálja le, ha szomorú, vagy pipa vagyok valamiért.

Szerintem az oltáskori hányás olyan, mint másnál a láz vagy a kiütés. Egyébként hamar túl van rajta és nem viseli meg, mert közben jókat vigyorog. Ha bánatos vagy letört lenne, akkor biztos rohannék vele az orvoshoz.

Most az a legújabb szokása, hogy köhécsel. Nem igaziból, de eleinte annak hittük. Amikor ráun mindenre, elkezd kahácsolni és ahogy jött, úgy abba is hagyja, közben vigyorog, meg dalolgat.

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Szia Linamina! Ádám is ilyen bukós-hányós-köhögős, a doki néni azt mondja reflux, és próbáljak neki szopi előtt 1-2 kanál sűrűbb kaját adni, mert már kap azt is. Amíg csak szopott, addigigyekeztünk nem tenni vízszintesbe. Tulképpen az is rossz ebből a szempontból, hogy nagyon mozog, mindenhova követ 4kézláb, ahol tud feláll, stb.
zsuh! Én azt a kislányt megnézetném, hátha oka van ennyi bőgésnek! Nem?
Különben nekem azt mindegyik bedobta, hogyha otthagytam tök jól elnagymamázott, aztán mikor meghallott vagy látott engem , jött a nyafi! Most az ikrek is csinálják, mert reggel itthon hagyom őket, amíg oviba viszem a nagyokat, de azért nekik sokat számít, hogy a másik mindig ott van! Fura lehet, hogy még sosem voltak egyedül, pocakban sem! Kép
Claire
claire
 
 


Szia Linamina!

Megnéztem,illetve meg szeretttem volna nézni a weboldalatokat,de a képeket nem lehet megnyitni.
Nem tudod miért?

zs
zsuh
 
 


Sziasztok!
Mi van Veletek?Vihar utáni csend?
zsuh
 
 


Szia! Inkább az élet viharos, azaz sűrű egy kicsit Kép, az éjszakák meg zaklatottak. Tegnap volt a csúcs. Megpróbálom az időjárásra kenni, de meddig?
Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit elmaradoztam, de örömmel látom, hogy minkenki jól van, és a babcik szépen fejlődnek.

Pogi kedden volt 5 hónapos, több mint 8 kg-os babci. Ezt akkor érzem igazán, amikor a másodikra kúszom fel vele. A tüdőmet meg elhagyom az elsőn.Kép Hosszá szólnék az altatós-ügyhöz: úgy kb. egy hónapja vezettem be nála, hogy kajci után rögtön leteszem az ágyába, elalszik, 2 óra múlva ébred, és a következő etetésig már ébren is marad. Ez nálunk egész jól bevált. Persze van amikor nyűgösebb, de már megtanulta elszórakoztatni magát, ha lerakom. Kézben pedig csak kivételes esetekben altatom el. Lehet, hogy szívtelenség, de mivel már "dolgozunk" a tesón, kénytelen voltam erre rávezetni, mert mit csinálnék, ha majd mind a kettő egyszerre ordít azért, hogy vegyem fel?

Claire!

A kádban úsztatod őket? Hogyan? Mennyi vízben? Hány hónapos koruktól?



Bocsi, kicsit hosszú lettem az emilKép

Üdv mindenkinek

Subesz
subesz
 
 


Sziasztok!

A mi védőnőnk nem mond semmit a hozzátáplálásról,vagyis,hogy milyen szilárd ételt adhatok Blankénak.Most kezdte csak nemrég.Tud valaki segíteni mit adjak neki?Mi a sorrend?Vagy hol tudok utána nézni?
kööszi
zsuh
 
 


Sziasztok!

Megvan a második fogacska is. Most készül a harmadik.

ZSUH,

www.manokucko.gportal.hu (ide mentünk át, mert betojt a program, amit írtam és utáltam, hogy az egész munkám tönkrement)
Nálunk az üveges kaja vált be. Abból a 4 hónaposnak valót kell adni, mégha már 5 hónapos is a gyerek. Azt mondták nekünk, hogy semmi tejes cucc ne legyen benne. A bébidesszertek okésak:
almapüré, alma-banán püré, sütőtökpüré, alma-sütőtök püré, alma-burgonya püré, alma-őszibarack püré, alma-sárgabarack püré. Lehet már málnát, őszibarackot, almát, banánt adni. Sajnos a nyerset, vagy a főttet Máté nem kérte.
Az üvegest is úgy eszi, hogy egy kicsi anyatejet keverek bele. Így hígabb és szívesebben is eszi, mert van benne ismerős íz.
Ha már rendesen eszik akkor persze főzök rá, de már az is haladás, ha közel a felét behabzsolja egy üvegnyinek.
Viszont a teát, frissen készített gyümilevet nem szereti.
Ja a dokinőnk azt is mondta, hogy télen narancslevet is adott a babájának. Persze frissen készített, átszűrt levet.

Ha ez segít valamit.

Üdv: Linamina
linamina
 
 


Szia Linamina!

Gratulálok a fogakhoz!!!!KépKépKép
Blankának még mindig semmi.Máté meg csk úgy löki fogakat...hát ez van!

Köszi a kaja infót.Mondjuk én is adtam az elején,(nov.1.-ekkor kezdtem el a kajáltatást)üveges kaját,de mível nagyon ízlett,megpróbáltam főúzni neki.Szerencsére ízlett az is.Már répát is eszik.De azt nem tudom,hogy mikor adjam a következő féle ételt.A sütőtököt nem szerette,de a többi bébidesszertet nagyon.
Múlt héten vettünk gyüm.centrifugát.Azon szoktam almát,répát csinálni,mert a főtt kajából eltűnik a vitamin.
Narancslevet csak egyszer adtam,amikor nagyon fájt a hasa.Szorult biztos valami...
Megyek fürdetni.
Jó éjt Nektek!
zs
zsuh
 
 


Szia Linamina!

Gratulálok a fogakhoz!!!!KépKépKép
Blankának még mindig semmi.Máté meg csk úgy löki fogakat...hát ez van!

Köszi a kaja infót.Mondjuk én is adtam az elején,(nov.1.-ekkor kezdtem el a kajáltatást)üveges kaját,de mível nagyon ízlett,megpróbáltam főúzni neki.Szerencsére ízlett az is.Már répát is eszik.De azt nem tudom,hogy mikor adjam a következő féle ételt.A sütőtököt nem szerette,de a többi bébidesszertet nagyon.
Múlt héten vettünk gyüm.centrifugát.Azon szoktam almát,répát csinálni,mert a főtt kajából eltűnik a vitamin.
Narancslevet csak egyszer adtam,amikor nagyon fájt a hasa.Szorult biztos valami...
Megyek fürdetni.
Jó éjt Nektek!
zs
zsuh
 
 


olyan büszke vagyok magamra,hogy sikerült 2szer is elküldenem!!!

szörnyű béna vagyok
na mentem
sziasztok
zsuh
 
 


Sziasztok!
Fürdetés: Én 6 hetes koruk óta nagy kádban fürdetem őket, olyan nagy vízben lehetőleg, hogy lebegni tudjanak benne. Szeptember óta hordom őket babaúszásra, azaz 5 hós koruk óta, 3tól lehet, de nyári szünet volt az uszinkban. A legnagyobbat 9, a kisebbet 3 hós korától hordtuk, és szuperek a vízben!
Kaja: nálunk kb ez a menetrend: 6 hóig csak anyatej, utána gyümik, őszi, alma, banán, aztán minden más. Amit nem tudok megcsinálni, abból üveges, lehetőleg hipp, vagy vmi bio. Utána (az ikrek kb 7 hó után kezdték) főzik: répa, sütőtök , krumpli, tök félék, cékla, spenót, stb. Só, cukor nélkül, esetleg kis zöld fűszerrel. Később kevés olaj vagy margarin. Aztán tojássárgája, majd csirke, pulyka. Ha jól rémlik vhogy így volt a nagyoknál. Tejez nem kaptak vagy 1,5 éves korukig, joghurtot, sajtot kicsit előbb, de nálunk van sok allergia apai ágon. Sűrítés eleinte krumplival vagy rizsliszttel, esetleg kukorica liszttel. Kenyér rágcsa, stb, csak ha már vannak fogai. Ez így lendít vmit rajtad? Kérdezz bátran, azt szívesen megírom, hogy nálunk hogy van, de ez nem szentírás. Bár az én dokinénim elég jó .
Mellesleg az enyémek nem nagyon barátkoznak az anyatejen kívüli kajával, a gyümi még csak-csak, de ez a főzi dolog nem nagyon megy. De nem aggódom, a nagyok sem kapkodták el, és tuti jó étvágyú, abszolút nem válogatós kölykök!
Üdv: Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit ledöbbentem, amikor jobban megnéztem a babakaják címkéjét. A Kecskemétit is a HIPP csinálja, csak jóval olcsóbb.

Üdv: Linamina
linamina
 
 


nekem is megdöbbenést okozott.Vicc az egész.A Kecskemétit a Hipp gyártja,az Univert a Kecskeméti. Én amennyit vettem,nem sokat-univert meg kecskemétit vettem.a többi nagyon drága.Egyébként,miután megeszi amit főzök neki,inkább azt adok neki.Az tuti.szép vasárnapot és kellemes karácsonyi készülődést,ha már elkezdte valaki rajtam kívűl
zs
zsuh
 
 


Sziasztok! Ja, csak a kecskemétit, tradicionális recept címen, cukrozza akkor is, amikor nem muszáj, mert pl Hippből van cukor nélküli uabból a gyümiből.
Régen én is azt mondtam, hogy az a tuti, amit én csinálok, és ez bizonyos szempontból így is van. A probléma csak ott van, hogy ha akárhonnan veszek pl srépát, vagy egyéb gyökér zöldséget, akkor fogalmam sincs, hogy az mit szívott fel, hogy termesztették. a bio kaját meg elvileg ellenőrzik, már a termesztést is. Persze erre is mondhatod, hogy hiszi a piszi. Én ha zöldséget veszek a piacon, azt tudom kitől veszem, az megbízható. A kajáknál meg igyekszem bízni a minőség ellenőrzésben. Igyekszem kifogni akciókat, és olyankor feltankolni, főként abból, amit nem tudok elkészíteni, vagy nem szezon gyümi. És persze olvasom a címkéket, hogy mit nyomtak bele. Múltkor pl vettem Univert, még répát is, mert 55 ft volt üvegje. Viszont komplexebb kajákat nem szoktam venni, mire odajututnk, már ehetnek velünk együtt. Meg gyakran nyomnak bele (tök fölöslegesen) tejport! Múltkor véletlen vettem kettőt. Lehet, hogy a nagyok fogják megenni? És 8 hós kortól ajánlották!
Ne stresszelj a karácsonnyal, annyira szeretek készülődni rá, de idén annyira nem lesz rá időm, módom, meg agyam, hogy az már fáj! Még tavaly is ment a dolog, 2 gyerek+ pocak felállásban, de most a 2nagy+2kicsi...még az éjszakák sem szabadok, és nyugodtak Kép. Mindegy , nem az a cél, hogy jól felhúzzam magam.
Tényleg Ti hogy és kivel ünnepeltek?
Szép vasárnapot, ez már az első Adventi gyertya gyújtás! Claire
És még a koszorúnk is darabokban...
claire
 
 


Szia Claire! Nekünk ez az első közös karácsonyunk,mert januárban házasodtunk össze,igaz már jó ideje "jártunk",de a karácsonyt eddig mindig otthon töltöttük.
Idén más lesz nagyon.
Úh.csak a régiről tudok írni.Ha az érdekel,megosztom szívesen.

Szerencsére a koszorúm pénteken kész lett.Voltunk kirándulni és szereztem tobozt,meg fenyőágat,úh.elég hagyományos kis koszorú lett belőle.

most mennem kell,mert Blanka mondja a magáét,nem valami barátságosan...
zsuh
 
 


Csak nálunk kezdődött el egy újabb hét??
zsuh
 
 


Szia! Nagyjából kész koszorú és ajtódísz...Ádi felsír, anya felvesz, irány a gép...
Szóval próbálom utolérni magam, kevés sikerrel. Azt hiszem ez egy ilyen Karácsony lesz!
És hogy tervezed? Hármasban? Vagy nagyszülőkkel? És a főzés?
Nálunk pont átalakulóban van a menetrend, mert annyi lett a gyerek, ha túl nagy a nyüzsi, és nem lehet egymásra figyelni, az nem az igazi Karácsony este!
Claire
claire
 
 


Szia!Sajnos a tervezést nem rám bízták,mivel már eldőlt.Anyósomékkal lekunk együtt még egy ideig,úh.velük.Szeretnék én főzni,de szerintem Zsuzsa fog.-ő az anyósom.Első ünnepen megyünk haza.Ott lesz a nagy cslád,unokatesóim meg mindenki.másodünnepen meg megyünk Vásárhelyre.Dani nagyijához és az ott élő rokonokhoz.kicsit gyors lesz.De muszáj mindenhova menni.

Nem irigyellek.Csak drukkolok innen a gépem mellől,hogy sikerüljön,amit elterveztél.

jó éjt nektek!
zs
zsuh
 
 


Már csak-a maival együtt-24nap és itt a Karácsony!!
Hogy álltok ajándékokkal?Nekem még semmi!Ötletem sincs mit vegyek egyes személyeknek.Borzasztó.Eddig legalább tudtam,kinek mire van szüksége,de idén...
Remélem sikerül.
Mindenkinek nagyon szép napot és boldog készülődést kívánok.
zs
zsuh
 
 


Én sem nagyon tudtam még elmélyülni a készülődésben, ráadásul tegnap rá kellett döbbennem, hogy mostmár gyedet kapok, és mivel annak maximált az összege, ez kb -30000 ft-t jelent nekem havonta! Ez most érzékenyen érintett...
Claire
claire
 
 


Szia Claire!
Hogyhogy még csak tegnap döbbentél rá, hogy most már gyedet kapsz? Már én is azt kapok (lejárt a gyás), pedig 2 hónappal később szültem Nálad! Ugyan átutalás még nem volt, de már folyamatban az ügyintézés. Majd most pár nap múlva, ha minden jól megy, kiderül, mennyi is az annyi. De sajnos nekem is sokkal rosszabb lesz az anyagi helyzetem mostantól, az biztos... Kép
Mindenkinek kellemes karácsonyi készülődést, azt hiszem, idén én ebből is kimaradok, hála az én drága egyetlen kisfiamnak, aki 1 percig sem hagy békén egész nap Kép
Sziasztok, Hello
hello
 
 


Vhogy csak abban éltem, hogy a fizetés 70 %-a ez is, az is, és elfelejtettem, hogy a gyed az maximálva van, és csak tegnap kaptam elszámolást (már vártam, mert gyanúsan kevés volt a pénz), amit kitanulmányozva fény gyúlt az agyambanm hogy miért.
Én egészen a szülésig betegállományban voltam, így csak onnan számítódott az a 168 nap szülszabi, amire a gyás jár.
Amúgy ma pont 8 hónaposak az ikrek! Úgy látszik buliznak, mert nem nagyon akarnak ma aludni, pedig ebben a borús ködös rusnya időben nincs is annál jobb!
Szebb napot, és jobb felismeréseket4 (Amúgy tegnap még annak is utána számoltam, hogy mennyit romlott a párom fizetése, mivel nem emelték, viszont dollárban van megállapítva). Amióta ott dolgozik, ez a másik -30000! Azt hiszem ez a két tény sok volt együtt!
Claire
claire
 
 


Szia Claire!
Sok boldogságot az ikreknek ebből az alkalomból!!!
Hát igen, napközben aludni az én gyerekem is csak a levegőn hajlandó, úgyhogy ilyenkor marad az erkély...
Tényleg, hogy állsz a hozzátápival? Miket esznek már meg az ikrek? Hányszor szoptatod még őket? Én próbáltam a gyereknek adni már almát meg banánt, de egyik sem kellett neki, mindent kiköpköd Kép Csak az anyatej kell neki Kép Már a 7. hónapot tapossuk, és egyelőre még mindig csak azt kapja. Remélem nem lesz ettől baja!!
Mindenkinek szép napot (legalább a lakásban)
Üdv, Hello
hello
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: