Új privát üzeneted érkezett!

Vártam vártam...... De sajnos még nem kaptam választ. Szánjatok majd meg, ha lesz időtök!
Köszike!
Vendég
 


monácska írta:Vártam vártam...... De sajnos még nem kaptam választ. Szánjatok majd meg, ha lesz időtök!
Köszike!


A legjobb lesz ha felhívod őket:

Telki Kórház

H-2089 Telki, Kórház fasor 1

telefon: 06 40 372 300

fax: 06 26 372 267

telkihospital@telkihospital.hu
pabika1
 
 


Szia Monácska!

A sejtbank kft és Telki közös exkluzív ajánlata: 650000 Ft, ezen felül van a 20000Ftos vérvizsgálat, amelyet (ha kéred) megcsinálnak egy alkalommal a kzsvérből, ha ezt nem kéred, akkor megcsináltathatod a saját véredből szülés előtt és után meghatározott időben, ha jól tudom, nufi feljebb már írta is, hogy úgy még drágább lenne, és így nem is kell miatta külön rohangálni.
A kzsvér levétel szétválasztással önmagában 350000Ft lenne, de ebben az exkluzív ajánlatban csak 250000, lehet hogy így a szülés ára is kedvezményes?!
Bár lehet, hogy azóta már megkaptad Monától az árajánlatot, de érdemes lenne felhívnod Telkit ezzel kapcsolatban.
Nézted a honlapjukat? ott írják, hogy van részletfizetési lehetőség, hitel, és mely egészségpénztárakkal állnak kapcsolatban.
www.telkihospital.hu

Üdv Macmam
macmam
 
 

 
 

monácska, az email címedre küldtem az árlistát :wink:

Kép
mona76
 
 


monácska, megkaptad az árlistát?

Kép
mona76
 
 


Mona!!!
Drága vagy, nagyon szépen köszönöm, megkaptam!!!!

Igazán rendes volt tőled.......
Vendég
 


Sziasztok!
Végig olvastam a topikot, és sok megerősítést kaptunka férjemmel, hogy jól választunk kórházat. Első babánkat várjuk, és dr. Schwarczinger Zsolthoz járunk, egyenlőre nagyon szimpatikus, de ha van valakinek információja róla, kérem ossza meg velem. /Megnyugtató a tény, hogy vannak női dokik is, ugyanis eddig nőhöz jártam én is magánba :) /
Köszönöm!
panda_maci
 
 


Panda_maci!
A dokid vett fel, amikor mentünk szülni. Nekem is szimpatikus volt, tök normálisnak tűnt. Előtte nap is találkoztunk amikor NST-n voltam, pár szót beszélgettünk is, tök jól veszi a poénokat. :D
nufi
 
 


panda_maci!

Engem is Schwarzinger doktor vett fel, amikor szülni mentem, nagyon szimpatikus volt.
Később is, mikor már ott volt az én dokim, és lejárt a munkaideje, (még mindig szültünk :-) még benézett hozzám, hogy hogy állunk!
Megnyugtatóan elbeszélgetett velünk, és minden jót kívánt, mielőtt elment!
macmam
 
 


panda_maci!

Én is Schwarczinger dr.-hoz járok, bár egyenlőre nem a Telkibe, de ott szeretnék szülni. Szerintem is teljesen korrekt, meg vagyok vele elégedve. Nem az a szószátyár típus, de bármit kérdezel tőle korrekten elmondja. Ja és van humora.
Mikorra várod a babát?

Kép
jud71
 
 


Sziasztok!
Köszönöm az infót! Ezek szerint másnak is szimpatikus a doki :) Legközelebb aug. 22.-én megyünk hozzá, megnézni Borsót, már nagyon várom! :D
Jud71: még picik vagyunk, első harmad, ma vagyunk 8+2, és ha minden jól megy március közepén érkezik. tényleg 61 napotok van hátra, ahogy a tickered mutatja? már mindent beszereztetek?
panda_maci
 
 


panda_maci!
Akkor ezek szerint eddig még csak egyszer találkoztatok doki bácsival. Egy kolléganőm pár napja szült nála, remélem hamarosan részleteket is tudok a szüléséről. :D
Nekünk még sok beszereznivalónk van, eddig nem kapkodtuk el a vásárlást.

A Telkiben már szült kismamiktól szeretném kérdezni, hogy mi a szokás ott a hálapénzzel kapcsolatban. Úgy hallottam, hogy az orvosok a kórháznak fizetett összegből kapnak juttatást. De mi a helyzet a gyakorlatban pl. szülésznő ? :shock:
Köszönöm a válaszokat,akár priviben is.

Jud

Kép
jud71
 
 


Sziasztok!

Már 1 hete itthon vagyunk.
A szopizáshoz kicsit lústa a babó, és még kicsit hasfájós is, de nem adjuk fel. Amúgy jól vagyunk.
A kórházzal nagyon megvoltunk elégedve, mindenki kedves, és segítőkész volt. Apa is ott volt velünk végig. Nem bántuk meg, hogy ennyi pénzbe került, megérte :lol:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Gratulálok az újszülöttekhez, sok boldogságot kívánok hozzájuk.
Én a második gyermekemet fogom a Telkiben szülni. Az elsőt állami kórházban szültem, de azután megfogadtam, soha többet állami kórházban szülést. Nem is a szüléssel van a gond, hanem az azt követő napokkal.
Jud71 kérdezted, mi a helyzet a hálapénzzel? Nincs hálapénz, tilos is az elfogadása, ha jól tudom. Régebbi hozzászólásban írta valaki, hogy csak akkor kell hálapénzt fizetni a szülésznőnek, ha nem felel meg az ügyeletben lévő, és ragaszkodsz feltétlenül egyhez, fel is kéred rá, hogy ő szüljön veled.
névtelen0524
 
 


Sziasztok újra!
ma voltunk 3. alkalommal a kórházban, és szépen növünk, már 3.5 cm a popeszétől a buksijáig, szépen mocorgott is :D elvileg március 16.kán érkezik a doki szerint. /anno én 14.-t számoltam/ labor és társai is majdnem minden meg van, és 2 hét múlva látjuk újra a genetikai uh-n. :)

Gratulálunk Dániel szüleinek, és a babócának is :) remélem szépen gyarapodik, jól eszik, és hagyja aludni a szülőket :)

jud71: én úgy tudom, hogy nincsen hálapénz, a szülésznő miatt akkor kell fizetni, ha nem az ügyeletest szeretnéd, de akkor sem neki, hanem a pénztárban rendesen számlára megy az a tétel is. és jöhet a beszámoló a kolléganő szüléséről, ha publikus persze.
panda_maci
 
 


Szia Panda maci!

Mi már a negyedik hónapunkat töltjük itthon a kislányunkkal, de régen is volt, amikor olyan pirinyó volt, mint a Ti picitek! Olyan gyorsan telik az idő, még csak most szültem!
Nem tudom, vezetsz-e naplót a történésekről, de érdemes, mert még azt is olyan jó visszaolvasni, hogy mikor milyen vizsgálatok voltak, és egy következő babánál jó lesz emlékeztetőnek, mert sokaktól hallom, hogy akkor úgy gondolták, soha nem fogják elfelejteni, aztán később meglepődve tapasztalták, hogy mégis sikerült. :D
Ha bármilyen kérdésed lenne a kórházzal, vagy a babával, vagy bármi egyébbel kapcsolatosan, csak nyugodtan kérdezz!
Fel kéne éleszteni egy kiscit ezt a topicot, mert igencsak kihalófélben van! :D
Vigyázz magatokra nagyon, és kíváncsian várom az eredményeiteket, és az élményeiteket!
(Hányadik héten is vagy pontosan?)

Macmam

Kép
macmam
 
 


Szia Macmam!

Én is úgy várom már, hogy kint legyen és üvöltsön, hogy anya kaját! :D még kerek 200 napunk van hátra, ma vagyunk 11+3. Persze, vezetünk naplót, képek beszúrva a doksiba, hétfordulónál pocakfotózunk is, igaz még nem olyan látványos, de azt kell :D egyrészt azért vezetjük, mert én feledékeny vagyok :D másrészt első baba, és szeretnénk neki tesókákat /egyet minimum, a 3. babánál elgondolkodunk, attól függ milyen szüléseim lesznek, és akkor kicsit át kell építeni a házat, de szerintem kettő tesója lesz :) / akkor már lesz egy itiner, bár úgy is azt mondják a nagyok, hogy minden terhesség más. Ezt anyum is igazolja, velem folyamatosan hányt, a hugommal nem, izgultak is, hogy akkor ő fiú lesz, anno engem is fiúnak vártak, de hát apu két nunist kapott :)
Jövő héten megyünk a 12. heti genetikai uh-ra, azt Bábinszki doktornő csinálja, kíváncsi leszek rá is. a labort is gyorsan lezavarták múlt hét pénteken, a belgyógyászatot is, és a fogászaton megdícsértek :) . Annyira várom már szeptember 4.-ét, hogy mekkora lesz Borsó és mit fog csinálni az uh alatt. Tényleg egy ilyen genetikai kukkolás mennyi ideig tart kb?
panda_maci
 
 


Szia Panda maci!

Genetikai uh:
Neked minden alkalommal van uh? Mert nekem volt, csak a végén az nst-knél nem. Nekem Fenyőházi doki az orvosom, és ő genetikai uh-s is, úgyhogy nekem tulajdonképpen minden alkalom hasonló volt, talán ez annyiban különbözött, hogy minden fontos részletnél elidőzött többször is, és mindent külön elmondott.
de egy-egy uh kb 5-6 perces volt.
Gratulálok a fogászathoz, nekem sajna nem volt olyan jó, eléggé romlékonyak a fogaim, pedig direkt a "fogantatás" előtt :-) mindent rendbe tetettem, kiszedettem az amalgám töméseket is, de mire ősszel elmentem a szükséges ellenőrzésre, már volt mit javítani...
:-(
Egyébként Bábinszki doktornő jött hozzám szülés utáni napokban kontrollra, és nagyon kedves volt! Biztos jó szakember is!
Ne haragudj, lehet hogy csak én vagyok tudatlan, vagy elírtad?! de mi az az 'itiner'?
Te hogy viseled? Hányinger? Nekem nem igazán volt, csak akkor, ha éhes voltam, és az első 2 hónapban farkaséhes voltam! Sajna az utolsó két hónapban rengeteget felszedtem, pedig nem ettem sokat, csak nagyon vizesedtem, így kinyúlt a bőröm is.
Visztek kazit az uh-ra?! Vigyetek!

Macmam

Kép
macmam
 
 


Szia!
igen asszem, minden alkalommal lesz. Eddig mindhárom alkalommal megnézték Borsót, és kétszer hallottuk már a szívverését is. Vittünk kazit, lemezeket is /cd dvd, elvileg a gép tud ezekre venni, de a doki kazettás :) / már van egy felvétel, de nekünk meg már nincsen lejátszónk, anyumék most nyaralnak, apu majd átdigitalizálja ha hazajönnek. Hányinger nekem nincsen hál égnek, csak étvágy van, de az nagyon, bár már kezd beállni igy a harmad végére, hízni eddig két kilót híztam, igazából csak nekem látványos, mert a kockás hasam az szinte rögtön eltünk, és a combjaim is megpuhultak, de ez a hormon miatt van, csak hát furcsa :) bár a férjem minden nap elmondja, hogy szerinte gyönyörűek vagyunk, és olyankor szárnyalok. Hiába készültem fel agyban a test változására /és még csak az elején járunk ugye/, de néha elégedetlenkedek magammal, bár gondolom ez természetes. Most már nem igényelem a délutáni alvást sem, egészen aktív vagyok, de néha még túlmérem a power szintet, és akkor este csak nyöszörögni tudok. ez az ennem kell inger nálam is megvan, és én is úgy érzem, ha nem eszem akkor baj lesz, egyrészt olyan érzés jön, mint amikor leesik a cukor, vagy a vérnyomás, másrészt olyan nemtudom mi, de nem igazán hányinger. Eddig is mindig volt nálam diabetikus keksz, de most meg pláne van nálam kaja. a vizesedéstől én is félek, de akkor kérek harisnyát, vagy akupunktúrát. már kikupáltam magam a témában :)
az itiner, hát jól körbemagyarázom a szót, az egy minta végeredményben, ami alapján lehet készíteni a következő darabot, legalábbis én igy ismerem.
Kislányod jól van? szépen gyarapodik?
panda_maci
 
 


Lányok! :D
Köszönöm szépen az infókat! Én sajnos nem tudok hozzászólni a vizsgálatos kérdésekhez, mert terhesgondozásra nem a Telkibe járok.

panda_maci! :D
Kolléganőm szülése viszonylag gyors volt, négy óra alatt megszületett a baba. Doki végig ott volt vele - nem Telkiben szült - és nagyon meg volt elégedve.

Én múlt héten nagyon elkezdtem vizesedni, aztán szerencsére most elmúlt és azt mondják, hogy a hasam is eléggé lent van már. Hát azért remélem még egy-két hetet minimum kibírunk egyben.

Jud

Kép
jud71
 
 


Sziasztok mamik!
Értesítek mindenkit,hogy péntekenként újra lehet jönni zenebölcsizni a II. ker.be(Máriaremetei út ), 9.30 és 10.30-kor lesznek a foglalkozások. Illetve szerda délután zeneovi indul lelkes csemetékkel Várlak Titeket szeretettel. Ha kérdésetek van, írjatok bátran az info@sunizene.hu cimre.
Jó pocakosodást, szoptatást, beszéditanitast Mindenkinek! Es éljenek a gyermekdalok, mondókák!
üdv.
Norka
norkini
 
 


Sziasztok!

Mona!

Gratulálok a kis Danihoz! :)

Macman!

Neked is gratulálok a kis Annához!! :)

Most látom csak, hogy Te is győri vagy :) :) :)
én is, ill. most már 6 éve Vámosszabadin lakunk, de hát az szinte Győr (8 km)

Azért írok Neked, mert én is Telkibe járok, (immáron két éve, mert az utóbbi két évben két vetélésem volt, mindegyik októberben :( )
de a mostani Manó szerencsére megmaradt, sokat mozog, már a 23. hetet tapossuk :)
előzőleg Varsányi Hajnalka volt a dokim, de most váltottunk Fenyőházira, úgy tűnik Ő szerencsét hozott :)

Telkibe csináltatok minden vizsgálatot, elkerülve a győri katasztrofális viszonyokat :evil:
nagyon tetszik, hogy Fenyőházi olyan laza, de mégis jó szakembernek látszik...az lenne a kérdésem, hogy milyen volt szüléskor??

az is szimpatikus benne, hogy idáig még nem vizsgált manuálisan (feleslegesen ), hisz a méhszájat UH-n is látja :)

az is lehet, hogy nálam csaszi lesz, mert jelenleg medencevégű a baba, bár tudom, hogy még megfordulhat, de valahogy úgy érzem, nem fog :roll:
az eddigi három gyerekem ennyi idősen már fejvégű volt, ez a Manócska azonban teljesen rendhagyó kezdettől fogva... :)
pl. a nemét se sikerült még megtudni :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Szia Macmam! :D Küldtem Neked privit, de itt válaszolhatsz.

Köszönöm szépen!

Jud

Kép
jud71
 
 


Szia Sheila!

Akkor nem is lakunk egymástól messze, mert én meg Bácsán lakok, néha át is megyünk sétálni Vámosra Annával! egyszer találkozhatnánk!

Szóval nektek már a negyedik gyermek lesz? Ez igen!

Én kezdettől fogva Fenyőházi dokihoz jártam, és nagyon elégedettek voltunk. Más szülők véleménye is hasonló volt: "nem az a turkálós fajta" :-)! Nekünk nagyon bejött, a lezserségét imádtuk, de emellett nagyon profi, tényleg mindent lát az uh-n, jó, hogy mindíg ő csinálja az uhkat.

Képzeld, nem tudom visszaolvastál-e, de nekem Anna a 30dik hétig fejvégű volt, és akkor úgy döntött felfelé jobb, majd a 37dik héten fordult vissza, nagy örömünkre, mert így szászár lett volna.
Aztán mégis az lett, mert a késői manőver miatt a nyaka köré tekerte kétszer a köldökzsinórt.

Szóval 16 órát vajúdtam, aztán a vége császár lett, mert nem haladt lefele a baba. Nagyon vártam a szülést, nagyon pozitívan álltam az egészhez, tuképp egy kalandnak fogtam fel, így hiányzik a vége! Még a 16 óra vajúdást sem szenvedtem meg, úgy vártam az izgibb részét! :-)
Majd a következőt megpróbáljuk természetesen, ha lehet!

Amúgy a "szülésnél" is nagyon megnyugtató volt a jelenléte, minden lépés előtt kaptunk még egy kis haladékot ( oxitocin, császár), hátha sikerül magunktól tágulni.

Sajna azt nem tudom elmondani neked, milyen volt a kitolásnál, mert azt nem éltem át! :-(
Nekünk volt fogadott szülésznőnk is, nagyon jó volt!

Én a győri viszonyokat csak a terhesgondozó szintjén ismerem, a vér- és vizeletvizsgálatokat itt csináltattam, de van egy ismerősünk a laborban, így pl az afpre sem kellett 2-3 hetet várni, hanem másnap megtudtam az eredményt.

Egyébként Anna is csak a 22dik héten mutatta meg a nemét!
És bőven van még esély a megfordulásra is, mert a babák általában a 34dik hétig fordulnak be a helyes irányba!

Remélem azért tudtam segíteni valamennyit!

Üdv:

Macmam

Kép
macmam
 
 


quote="jud71"]Szia Macmam!

Szeretnék még kérdezni Tőled, ha nem gond.
Telkibe mit kell vinni a babának? Csak hazahozos rucit vagy kell vinnem pelust, popsitörlőt, ottani ruhát stb? Szoptatásnál mennyire segítenek a csecsemősök?

Köszi: Judit[/quote]

Szia jud71!

A babának csak hazahozós rucit kell vinned, mert ott mindent adnak a pelenkázáshoz, és fel is öltöztetik a babát nagyon szép kis ruhákba! :)
A pelenkázáshoz minden ott lesz a baba "ágyán", és ha elfogy, a csecsemősök adnak újra.
Szoptatásnál nekem sokat segítettek, amúgy is nagyon segítőkész volt mindenki! Adnak bimbóvédőt ( én nekem nem nagyon jött be, mert úgyanúgy fájt és kisebesedett alatta, és csak megzavarta a babát a szopizásban, mert utána nem tudta rendesen bekapni a cicit!), cumit, bármit amit kérsz! Bátran hívd őket a szobatelefonon, ha van valami kérdésed! Mi éjjel nappal kértünk segítséget, végig velünk volt a baba, és mindíg nagyon kedvesek voltak!
És nemcsak ők, hanem mindenki más is! :D

Macmam

Kép
macmam
 
 


Szia Macman!

De jó, hogy ilyen gyorsan válaszoltál!!! :)
Bácsán én mindennap járok, mert Melissa odajár oviba, (Nagybácsai ovi) és a gyerekorvosunk is Bácsán van (Vámos Klára)
tényleg találkozhatnánk egyszer :) :)

igen, visszaolvastam, meg is lepődtem, hogy a 37. héten fordult vissza a kicsi Anna :wink:
pedig elvileg akkor már kicsi a hely hozzá, nem? :wink:
ügyes ez a kislány :)

mi eddig kisfiúra számítottunk, mert voltunk Integrált teszten a Bolgárkerék u-ban (ahol a Sejtbank is van ), és ahhoz csináltak egy nagyon alapos UH-t a 13. héten, akkor úgy nézett ki, bár nem volt biztos...most hétfőn ugyanott azt mondta a doki, hogy inkább csajszi, bár nem mutatja magát rendesen, de kukacra utaló jelet nem lát :lol:
Fenyőházi doki sem tudta megmondani múlt hétfőn, hozzá 25.-én megyünk újra...

örülök, hogy megnyugtattál a dokit illetően :)
egyébként Te nem aggódtál, hogy esetleg nem értek fel időben?
éjszaka mentetek?

a szüléstől én sem félek, nagyon pozitívan várom, örülök, hogy végre jó kezekben, szép környezetben élhetem át, és Apa is velünk lehet, biztos szép emlék lesz nekünk is...

nekem dúlám is lesz, ezért nem gondolkodtam fogadott szülésznőben eddig...Neked ki volt a szülésznőd?
nekem olyan kéne, aki jártas a gátvédelemben, Melissát is sikerült úgy szülnöm :)

jó, hogy a győri szülést kihagytad, bár a szülésznők nagyon profik, de a gyermekágyas napok...na én attól készültem ki :(

egyébként ha le akarjuk vetetni az őssejtet, hányadik héten kell szerződést kötni? (mi is a Sejtbanknál szeretnénk)


jó babázást Nektek! :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Szia Sheila!

Bocs, hogy csak most válaszolok, de 7végén nem voltunk itthon.

Először is, hogy érzed magad?
Sokat mocorog a babád?
Milyen érzés többedszerre megélni a várandósságot? :D

Nekünk is Klári néni a doktornénik, még nekem is ő volt annak idején! :D
Milyennek találod a bácsai ovit? Elégedett vagy?

Sejtbank:
Mi is voltunk a Bolgárkerék úton, mert akkor még ott kellett megkötni a szerződést, most már Telkiben is lehet.
A lényeg, hogy a szülés napjáig kösd meg a szerződést, hogy tudd magaddal vinni a tároló dobozt, amit adnak a szerz.kötésnél.
Szóval beszélj Fenyőházi dokival, hogy mikor lehet, mikor legközelebb mentek Telkibe.
Van feljebb néhány hozzászólás erről is!(15old)

Azért nem kellett aggódnom ,hogy odaérünk-e, mert mi Bpről mentünk. Az apósom lakása ott van, és mivel ő külföldön dolgozik, odaköltöztünk az utolsó 3 hétre. Így összesen fél óra volt az út.
Mondjuk Győrből sem késtünk volna el, így utólag látva, de ezt nem lehetett előre tudni. Meg + jó volt, hogy itthon mindent elkészítettem a 37dik hétre, így az utolsó 3 hétben csak pihentem, olvasgattam, sétáltam. :D

Délután mentünk: ebéd után aludtam egy jót, és mikor felkeltem 17órakor, 1-2 perc múlva elkezdett folyni a magzatvíz, így elkészülődtünk, és bementünk.

A mi szülésznőnk Enikő volt, ő a vezető szülésznő Telkiben, biztosan jártas a gátvédelemben, kérdezd meg!

Készülsz is a gátvédelemre valamivel? Gátmasszázs, intimtorna?

Minden jót kívánok, érezd jól magad a babáddal! :D

Macmam

Kép
macmam
 
 


mona76 írta:Sziasztok!

Már 1 hete itthon vagyunk.
A szopizáshoz kicsit lústa a babó, és még kicsit hasfájós is, de nem adjuk fel. Amúgy jól vagyunk.
A kórházzal nagyon megvoltunk elégedve, mindenki kedves, és segítőkész volt. Apa is ott volt velünk végig. Nem bántuk meg, hogy ennyi pénzbe került, megérte :lol:


Szia Mona76!

hogy vagytok? :D
Megy a szopizás? Hasfájásra használtok infacolt?
Nekünk bejött!
A laktoherb tea is segít, mert átmegy belőle a tejedbe az édeskömény, és eleve enyhíti a baba pocakfájását!
Milyen volt a szülés? Kaphatunk beszámolót? :D
Jó babázást!

Macmam

Kép
macmam
 
 


Panda maci!

köszönjük, mi jól vagyunk, reméljük Ti is!
Anna szépen gyarapodik, rengeteget fejlődik, naponta megörvendeztet minket valami újdonsággal, most pl. épp forgolódik már, 30-40percekig dumcsizik, játszik a nyálával.
Imádja a fákat nézegetni, fürdeni, tornázni és természetesen szopizni is!
2 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat este 8tól reggel 7ig, úgyhogy el vagyunk kényeztetve! :D
És ti?

Jud!

Hogy vagytok? Még egyben?
Vizesedés nem jött vissza?
Kitartás! :D

Lányok! Bármilyen kérdéstek lenne várandóssággal,szüléssel, szoptatással, terhességgel kapcsolatos lelki dolgokkal kapcsolatban: most egy Mo-on egészen új képzésre járok: perinatális szaktanácsadó leszek egyszer :D
perinatális: születés körüli, pontosabban várandósság, szülés, kisgyermekkor idejét öleli fel.
Szóval egy kicsit hasonló a védőnőhöz, de egészen más!!!
Feladatunk lesz azok számára gyakorlati, lelki tanácsot adni, támogatást, segítséget, információt nyújtani, akik ebben az életszakaszban vannak.
Bár még csak most kezdtem, de kivétel nélkül szakemberek a csoporttársaim: védőnők, szülésznők, csecsemőgondozók, szoptatási tanácsadók, szóval bármit meg tudok kérdezni tőlük, ha kell! :)
Jómagam óvó néni vagyok, ez még kiegészíti ezt az óvodás korral, ha arról lenne kérdésetek! :)

Minden jót Mindenkinek! :D

Macmam

Kép
macmam
 
 


Szia Macmam!

Dehogy haragszom, gondoltam, hogy nagyon el lehetsz foglalva a pici Annával. :)

köszönöm kérdésedet: nagyon jól vagyok, és komomolyan mondom, szinte repülök a boldogságtól...most, negyedszerre tudom a legjobban átélni ezt a csodás állapotot :) :) :)

annyira büszke vagyok a pocakomra, hogy legtöbbször szűk kismamafelsőt húzok, és élvezem, hogy mindenkinek megakad a szeme a pocakon :lol:
egy cseppet sem zavar a megváltozott alakom, pedig roppant hiú vagyok egyébként, és nem sokkal a teherbeesés előtt lett végre olyan az alakom, mint fénykoromban...de sebaj, majd ha kint lesz a Manó, újra visszanyerem, már kikísérleteztem, hogyan kell :) :) :)

igen, sokat mocorog a babácska, és nagyon imádom, olyankor miondig fülig ér a szám...el se hiszem még mindig, hogy 4 hónap múlva már itt lesz!!! :) :) :)

jövő hétfőn visszamegyünk a Bolgárkerék utcába, mert múlt héten a doki nem tudta megmondani a baba nemét ( bár inkább kislányt tippel), és egy normális képet sem sikerült róla kapni, mert az arca elé húzta a lábait :roll: :lol:
rendes volt, felajánlotta, hogy két hét múlva menjünk vissza kontrollra, nem kell újra fizetni, csak vigyük a múltkori DVD-t.

jó lenne megtudni a nemét ( egyébként teljesen mindegy, mi lesz ) csak szeretnék már Neki aszerint vásárolni :) :)

Telkibe 26-án megyünk, akkor lesz a cukorterheléses vizsg. :shock:
is...

Enikőt én is ismerem, még abból az időből, mikor Varsányi doktornőhöz jártam...ha visszafordul a baba fejvégűre, akkor beszélek is Vele, de ha faros marad, akkor azt hiszem megbeszélem Fenyőházi dokival a császárt :( ...de erre még van idő.

egyébként felkészülök majd a gátvédelmes szülésre (remélem, végül az lesz :) ) Alsópáhokra megyünk 30.-án 5 napra a Kolping Hotelbe, akkor lesz ott Kriston intim torna hét, azért jelentkeztem...és Melissa imád ott lenni, igazi gyerekparadicsom :) :) :)

a Nagybácsai ovival NAGYON elégedett vagyok, gyönyörű környezet, aranyos óvónénik, imádnak idejárni a gyerekek :)
igaz én elfogult is vagyok picit, mert a barátnőm Melissa óvónénije, de ismerem a többit is, mind aranyos, kedves, gyerekcentrikus a vezető óvónőt is beleértve :) :) :)

még az is lehet ( ha Te is idehozod Annát), hogy a picurkáink egy csoportba járnak majd :) :)

szüléssel kapcs: nekem a szüléseim eddig 5 perces fájásokkal indultak, és két ujjnyinál nem tágultam tovább, míg burkot nem repesztettek :roll:

ha most is így lesz, nincs miért aggódnom ( hogy odaérek-e ), de lehet, hogy nem így lesz, mert ez a Babuci kezdettől megtréfál, lehet hogy ebben is rendhagyó lesz...mindenesetre a pakkom időben bepakolom én is, és a barátnőmmel megbeszéltük, hogy a Párom átugrik érte az Ergényire, ha indulnunk kell, és amíg anyuék idejönnek, Ő lesz a gyerekekkel.

mivel én dec. végén fogok szülni, a decembert már pihenéssel, felkészüléssel szeretném tölteni, így a következő 3 hónapban MINDENT meg akarok venni a babának is, és a karácsonyi ajándékokat is mindenkinek...na, ilyen sem volt még. :lol: :lol: :lol:


szép napot Mindenkinek, Annának pedig sok-sok puszit!!! :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Szia Macmam! :D

Köszi a válaszokat! Nagyon rendes vagy, hogy így mindannyiunkkal törödsz.
Én még egyben vagyok, de érzem, hogy már nem sokáig. :lol:
Vannak már jósló fájásaim és időnként megint hányingerem is. Várom már a szülést, de azért a majré is rendesen velem van.
Holnap megyek az első NST-re és vizsgálatra, nagyon kíváncsi vagyok mi a helyzet "odabent".

Mindenkinek további boldog babavárást és babázást kívánok! :D

Jud

Kép
jud71
 
 


Sziasztok!

Milyen tapasztalataitok vannak Telkivel kapcsolatban?
Nem tudjátok van kismama torna?

Ariel
ariel_
 
 


Szia Ariel,

Én terhesgondozásra járok a Telki kórházba. Eddig nagyon meg voltam elégedve mindenkivel.

Úgy tudom, hogy a 12. héttől egészen a szülésig igénybe lehet venni a kismamatornát.
Péntek délelőtt vannak csoportos foglalkozások, egy alkalom 50 perc és 1500 Ft, de lehet egyéni tornára is járni. Ráadásul a 36. héttől megismerkedünk a szülőszobával és vetítések is lesznek.

Te mikor fogsz szülni?

Üdv: Nicole







nicole29
 
 


Sziasztok!
De jó, beindult a topik :D legutolsó alkalommal, amikor Borsót láttuk, úgy alukált, hogy szerintem az volt utolsó alkalom :D kőkemény 6,3 cm a CRL 12+4-nél, és tud időzíteni, mert március 15.-én születik elvileg :D jaj, úúúgy szunyált :D kis karjait szétdobva, ahogy az újszülöttek alszanak, ha háton fekszenek :D

Sheila: örömmel olvasom, hogy a doki váltás meghozta a sikert! /elolvastam az elejéről a topikot, és asszem még nem gratuláltam neked, szóval gratulálok! :) / az "extra" vizsgálatokat is megcsináltatjátok, vagy csak azokat, amik a csomagban vannak? a sejbankos szerződést már kint is meglehet kötni, emlékeim szerint, csak azt nem tudom, hogy jól emlékszem-e, hogy kell valamilyen vizsgálat vagy mi a szerződéskötés után. de ha informálódtál, akkor légyszi oszd meg velem, mert mi is őssejtes csomaggal szeretnénk szülni.

Macmam: óó, de jó, hogy ilyen jó alvó! én is örülnék, ha Borsó ilyen rendes gyerek lenne, de szerintem nem lesz, ha csak magunkból indulunk ki, mi sem aludtunk a férjemmel éjszaka :D a szülők nagy örömére. én fogok kérdezni tuti, és sokat, mikor mi lesz éppen pporondon :D, tetszi, hogy segítenek, és nem kell bekészülni pelus, popsitörlőkendő stb. tényleg emlékszel még rá mivel fürdetnek? ill. szoptatni is segítenek megtanulni?

ariel_: van terhestorna, minden héten, 1500 ft/alkalom.

nicole29: a szülőszobalátogatásra lehet menni egyénileg is? Mennyi idősek vagytok? mikorra vagy kiirva?

jud71: remélem jól vagytok! NST-n mi volt? vagy esetleg már a szülésen is túl vagytok? /ha nem akkor drukk, hogy gyors és jó legyen! már ha lehet jó ugye :) /
panda_maci
 
 


nem sikerült mellékletként feltölteni, linként hátha megy.
http://img47.imageshack.us/img47/7015/crlen7.jpg
panda_maci
 
 


Panda Maci!

Az attól is függ, hogy hogy fog aludni a baba, hogy hogy szoktatod! :D Érdemes próbálkozni, látod nekünk is bejött! :D
Pedig én is mindíg sokáig fenn voltam , mikor a pocakomban volt, éjjel 11-12ig (azért, hogy ne ébredjek fel hajnali 3-4kor, mert akkor nem tudtam mit csinálni...) és mégis szépen elalszik 8ra.
3/4 7 fürdés, utána babamasszázs, torna, aztán mese altatók, és szundi! :D
Persze azért nekünk is időbe telt, mire ide jutottunk! :D

Fürdető: Mi is azzal fürdetünk azóta, jó szívvel ajánlották: Babe fürdető, francia, többféle terméke is van, gyógyszertárakban kapható, ha nincs nekik kötelesek rendelni!
Egyszer kipróbáltam a gyógyszertári fürdetőkrémet, amit felírt a gyerekorvos, na attól rögtön bepirosodott Annácska szeme! :x
Nem is használtuk többet!

Segítenek megtanulni a szoptatást, folyamatosan figyelték a mellemet, hogy már telik-e tejjel: megtudtam, hogy amikor melegszik, akkor már jön a tej. Megmutatták, hogyan masszírozzam, hogy ne legyenek benne csomók.
Először kisebesedett a mellbimbóm az igénybevételtől, akkor kaptam bimbóvédőt, adtak körömvirág kenőcsöt a gyulladás ellen.
Szóval nagyon sokat segítettek!!! :D

Szülőszobát meg lehet nézni egyénileg is, én nem jártam ott terhestornára, de megnézhettük a szobákat!

Üdv Arielnek, és Nicolenak! :D
Ti mennyi idősek vagytok?

Ariel:
Telkivel nagyon jó tapasztalataim vannak, kicsit olvasgass vissza, korábban írtam valahol.

Macmam

Kép
macmam
 
 


Panda maci!

Most néztem meg a képet Borsótokról! :D

És milyen jó látszik mindene!! Nem szégyenlős baba, megmutatja magát!

nagyon édesen alszik!!!! :lol:

Lassacskán már tényleg nem fog így elférni! :D

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!
16 hetes terhes vagyok (első baba), és nekünk is megfordult a fejünkben a Telki Kórház. Csatlakozhatok Hozzátok? Rengeteg kérdésem lenne... :oops:
Mi 160 km-re lakunk Pesttől, így nem oda járok terhesgondozásra, volt még valaki így? És hogy választottatok orvost? Nekem fontos lenne a természetes szülés, gátvédelem, ilyesmik. Dr Bábinszki Ágotáról olvastam jókat, de nem tudom, ott van-e még? Mesélnétek, ki kinél szült, és milyen orvos?
Köszi előre is
hablaty
hablaty
 
 


Sziasztok!

Kedves Macmam köszönöm a válaszokat.
Sokat segítettél, hogy leírtad a tapasztalataidat.
14 hetes terhes vagyok, tegnap voltunk a férjemmel Telkiben. Megnéztük a kórházat és úgy döntöttünk igénybe vesszük a terhesgondozási csomagot.

Szép Napot Mindenkinek!
Üdv: Ariel
ariel_
 
 


Sziasztok!

Hablaty!

Isten hozott itt, persze hogy csatlakozhatsz!
Kérdezz csak nyugodtan!
Én győri vagyok, itt jártam a terhesgondozóba vér és vizelet vizsgálatokra, viszont nőgyógyászhoz végig Telkibe, Fenyőházi dokihoz jártam. Én nagyon meg voltam vele elégedve, sajátos a stílusa, olyan szórakozott professzor típus, de közben nagyonis ott van! Nekem úgy ajánlották őt ott Telkiben. Ezt nem szabad, úgyhogy nem hivatalosan történt. :D
Mindíg mikor mentem vittem az aktuális vzsgálatok eredményeit.
Nekem sajna a végén császár lett, de én is gátvédelemmel szerettem volna
Voltatok már kórháznézőbe?
Meg lehet nézni a szülőszobát, alternatív szülőszobát!
A napi vizitnél (szülés után) mindíg az ügyeletes orvos jött be, úgyhogy többel is találkoztam, és nekem mindenki szimpatikus volt!
Bábinszki doktornő is kedves volt, de ennél többet nem tudok róla. :)

Ariel!
Nagyon szívesen! :D


Sheila!
Hogy vagytok?

Jud, remélem ti is jól vagytok!

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!

Mi jól vagyunk, bár sajna én még mindig nemtudom beosztani az időmet, néha úgy érzem ha 48 órából állna egy nap, akkor sem érném be magam. :oops: :lol:
Én nem Telkibe jártam terhesgondozásra, hanem az Istemhegyi klinikára, Gasztonyi Zoltán volt a dokim :D .
A ctg-re már Telkibe mentünk 2*.
Nekem Irénke /ha jól emlékszem/ volt a szülésznőm, rendkívül kedves, aranyos, segítőkész. A csecsemősnővérekről is ezeket tudom elmondani, egy csaj nem volt szimpatikus, olyan kis búfúrc volt, sajnos 2 éjszaka kifogtam, de megis jegyeztem a nevét :x
Én is gátvédelemmel szerettem volna, de sajna nem úgy jött össze, de nem nagy próbléma, nekem nagyon gyorsan begyógyúlt :D
Macmam, Anna belázasodott a 2 hónaposan kapott szúritól? Ha igen, mit adtál neki?
Képzeljétek útolsó nap a kórházban, Danitól vettek vért, és nagyon nehezen találták a vénáját :cry: , kegyetlenül sírt, és annyira rossz érzés volt, hogy nekem is folytak a könnyeim, aztán mikor bementünk a szobába, vele sírtam :oops:
Dobok pár képet. Ezért biztos megharagúdna, hogy púcéran mutogatom :D

Kép
Apa hasán szeretek a legjobban aludni :lol:
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mona76 2011.03.07 22:14-kor.

Kép
mona76
 
 


Szia Mona!

Dani gyönyörű kisfiú!!! :)
Anna nem lázasodott be az oltástól, és a következőnél már mondták is, hogyha az elsőtől nem, akkor a következő uolyanoktól sem fog!
Nagyon fontos az oltásnál, hogy ne legyen semmilyen más baja (pl. megfázás, hasmenés..) mert az eleve gyengébb immunrendszert feltételez, ezért jól meg kell vizsgálnia a gyorvosnak, mielőtt beadja a szurit!
Hogy telik egy napotok, milyen kisfiú Dani?
Alakul a "napirendetek"?

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok Lányok!

Én még mindig egyben vagyok, egyenlőre semmi tágulás, C2000 -vel rohangálok. Úgy látszik a kispasi mégis kivárja az idejét. :D

Tegnap sajnos meghalt a nagymamám, nagyon rossz érzés. Igaz lehetett már erre számítani, idős volt (95é), de biztos voltam benne, hogy még megvárja a dédunokáját, hát tévedtem. :cry:
Ráadásul a temetés jövő héten lesz, tőlünk 200 km-re, szeretnék mindenképpen ott lenni, de félek kockáztatni is a sok utazással. :shock:
Utazott valaki hosszú távra így szülés előtt?

Mona, látom Te is Fejér megyei vagy - szintén zenész -, ja és mi is Dani babát várunk! :lol:

Nem emlékszem ki kérdezte a Sejtbankos szerződést, mi telefonon és postán intéztünk mindent és így is simán ment.

Üdv. Jud

Kép
jud71
 
 


szia panda_maci!

A szülőszobát egyénileg is meg lehet nézni, csak előre egyeztetni kell az időpontot, ezt a marketing@telkihospital.hu -n tudod megtenni.

Remélem sikerül feltölteni a vonalzót. 24 hetes terhes vagyok.

Üdv mindenkinek! Nicole




Kép[/url]
nicole29
 
 


Sziasztok!
Látom kevés a mozgás a topik táján, én is csak be-bekukk, hogy Judékkal mi a helyzet! Remélem már babázol :D

Macmam: köszönöm az infókat! :D
Mona: jaj, nagyon tündér a kis tökös :D
az oltásoktól minden baba belázasodik?

Rólunk: szépen növögetünk, a legújabb nagy infó, hogy rugdos :D már elég régen "figyeltem befelé" és 15+5-nél volt az első határozott megnyilvánulása, hogy óó, ez már tutira az :D előtte nem tudtam eldönteni csak megviccelt a testem, vagy tényleg rúgott, vagy csuklott. olyan jó érzés :lol:
október elsején vesznek vért, aztán 10.-én uh, már alig várjuk! Kíváncsiak vagyunk megmutatja-e milye van :D
panda_maci
 
 


Köszönjük a dicséreteket :D
panda-maci, csinálj vonalzót, akkor mi is tudjuk követni, hogy hol tartasz :wink:
Én is nagyon későn éreztem biztosan, a rugdosását, utána meg már mindig a pocimat figyeltem, hogy mozog-e :lol:
jud, őszinte részvétem, biztosan nagyon rossz lehet, de erős legyél.
Én 3 hónapos terhes voltam, mikor apu agyvérzést kapott, elég gyenge idegzetű vagyok, de próbáltam magam tartani, mindennap látogattam, /30km-re volt/, mindenki csodálkozott, hogy én tartottam magam legjobban a családtagok közül. Aztán szerencsére mire a babó megszületett, apu is felépült.
Hűű, most nézem, hogy már tuti babázol, kérünk ám beszámolót :wink:
macman, már egészjól beálltunk, 1hónapig semmit nemtudtam a Dani mellett csinálni, mert napközben semmit nem aludt, és nagyon hasfájós volt. Erre nekünk nagyon bejött az infacol.
Már sokat játszik, nevetgél, gőgicsél. Éjjel 3-kor még felébred, de nembánom, 15perc alatt elrendezi a szopit, és már szúnyál is tovább :lol:
Mindennap sokat sétálunk, szerencsére nagyon jó helyen lakunk, jó a levegő, és autó is óránként csak 1-2 jár.
Dani most nagyon taknyos, de annak örülök, hogy nem lázasodott be. Szerdán kapnánk a 2 hónapos szúrit, szerinted igy is beadják neki?
Veletek mi újság? Anna még felébred éjjel? Külön szobában van? Napközben neked van segítséged?
Jud71, te hol laksz? Priviben is írhatod :wink:
Ariel, tőled is követeljük a vonalzót. :wink:
Mindenkinek további szép napot :!:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Hűű, mennyit írtatok azóta :shock: :) :)
én meg nem jöttem, mert sokáig "állt" a topic

Üdv az újaknak, de jó, hogy ilyen sokan lettünk / már az eddigihez képest :lol: /

Pandamaci!

Én is gratulálok a PiciBabádhoz!!!
Mi most voltunk kedden megint Telkiben, és amilyen rövid az eszem, elfelejtettem megkérdezni Fenyőházitól az őssejt-ügyet :oops:
de négy hét múlva megyünk újra, szerintem még akkor sem késő, utána mindenképp megírom, mi volt.

Macmam!

Köszönöm, jól vagyunk, a babám befordult fejvégűre (előző hétfőn még faros volt), most kedden fejvégűnek látta a doki :)
(Fenyőházi doki egyre szimpibb, nagyon bejön a stílusa, lazasága, de közben érezni, hogy nagyon is jó szakember és figyel Rád)
férjemnek is uez. a véleménye :)
és már biztos, hogy megint KISLÁNY :) :) :)
viszont a terheléses vércukrom kicsit vacak lett (8,5) ezért beszélnem kellett a dietetikus orvossal, aki megnyugtatott, hogy nincs nagy gond, de diétáznom kell...legfeljebb nem szedek fel még 10kg-t az utolsó harmadban :wink:

azt szeretném kérdezni még Tőled, hogy az anyakönyvi kivonatotokat hol állították ki? Telkiben v. Bp-n? (mert ugye azt nem írhatták Anna születési helyének, hogy Győr :roll: )

Mona!

olyan jó, hogy Te is írtál :) :) :)
Danikátok gyönyörű, és nem hiszem, hogy haragudna a pucér fotó miatt, a pasik büszkék szoktak lenni a férfiasságukra :lol:

hát, kicsit elszomorítottál a nem éppen kedves csecsemős miatt :(
teljesen le vagyok döbbenve, hogy egy ilyen helyen, ahol ennyi pénzt fizetsz azért, hogy minden OK legyen, valaki meg meri engedni magának, hogy ne legyen kedves, segítőkész :shock:

(és az ráadásul egy sz*ros nővér :twisted: :twisted: )

amilyen peches vagyok, én is kifogom majd :roll:
pedig többeközt a kritikán aluli csecsemősök ( tisztelet a kivételnek) miatt nem szülök Győrben...

egyébként, hogy van ez? : jönnek ha hívod, ha nem éjszaka is, vagy csak ha hívod? ( sajnos nekem eddig mindig gond volt a szoptatással a kórházban :( )

Macmam, Neked nem volt ilyen negatív tapasztalatod??

Jud!

remélem, már babázol :wink:
beszámolót kérünk ám :) :)

Ariel, Hablaty,

csináljatok vonalzót! :)

Hablaty!

én Győr mellől (Vámosszabadi) járok Telkibe, minden vizsgálatot
itt végeztetek, egyelőre a szüléstől parázok (mármint, hogy időben felérünk-e), mégiscsak 1,5 órás út :shock:
bár, ha az előző szülésmegindulásaimat veszem alapul, lesz idő bőven... :roll: , burokrepesztésig nem sok minden történt...

Pandamaci,

azt hiszem Te kérdezted az extra vizsgálatokat: mi csináltattunk Integrált- tesztet ( idén töltöttem a 40. évemet), de amniocentézist nem akartam első körben, mert tavaly és tavalyelőtt volt egy-egy vetélésem, az Integrált tesztet a Bolgárkerék utcai Géndiagnosztikai Kp-ban csináltattuk, szerencsére az eredmény megnyugtató lett...
ezen kívül voltunk még 2x 4D UH-n ugyanott, így vannak DVD-k és képek a babáról :)

jó hétvégét Mindenkinek!!!

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Hogy nekiállt Mindenki! :P

Mona:

mona76 írta:macman, már egészjól beálltunk, 1hónapig semmit nemtudtam a Dani mellett csinálni, mert napközben semmit nem aludt, és nagyon hasfájós volt. Erre nekünk nagyon bejött az infacol.
Már sokat játszik, nevetgél, gőgicsél. Éjjel 3-kor még felébred, de nembánom, 15perc alatt elrendezi a szopit, és már szúnyál is tovább :lol:
Mindennap sokat sétálunk, szerencsére nagyon jó helyen lakunk, jó a levegő, és autó is óránként csak 1-2 jár.
Dani most nagyon taknyos, de annak örülök, hogy nem lázasodott be. Szerdán kapnánk a 2 hónapos szúrit, szerinted igy is beadják neki?
Veletek mi újság? Anna még felébred éjjel? Külön szobában van? Napközben neked van segítséged?


Anna is náthás lett a 4hós szuri előtt egy héttel, elvittük dokinénihez, aki azt mondta, hogy nem vészes, de használjunk Sterimar orrspray-t, + ha nem múlik, akkor vigyük vissza pár nappal a szuri előtt, mert akkor lehet, hogy halasztani kell!
Aztán végül másnapra már jobb volt, igy megkaptuk a szurit. :)

Jó, hogy Dani is már ilyen ügyesen alukál! Mikor van este az utolsó szopi, és mikor kel reggel?

Anna este 8-9 között elalszik, és reggel 7kor kel. Jobban mondva 6:30tól 7ig kakil, sikongat, gőgicsél, aztán szól, ha elunta magát. :D

Mivel a férjem itthon dolgozik, napközben többnyire itthon van, csak ha nem ügyintéz éppen a városban, és olyankor számíthatok rá, ha Anna éppen fent van, de nem akar egyedül ellenni, vagy nehezebben alszik el.

Amúgy Anna szépen eljátszogat az ágyában, vagy nézegeti a zörgős könyvét a pihenőszékben mellettem, így tudom csinálni a dolgom.

Itt van még a dédi is, de ő már 92 éves, és csak akkor bízom rá Annát, ha én is ott tudok lenni.


Sheila:

Szóval kislány? Gratula!! :D
A cukorral meg tényleg vigyázni kell, de tényleg jó oldala a diétának, hogy nem hízik az ember, de mégis elegendő táplálékhoz jut a baba!

Anyakönyvi kivonat:
3dik napon jött Telki anyakönyvvezetője, és felírt minden szükséges adatot, és ha nem lett volna 7vége, akkor helyben meg is kaptuk volna, így viszont postán jött.

Csecsemősök:
éjjel csak akkor jönnek kifejezetten ha hívod őket, de nálunk pl. egyik éjjel Anna nagyon nyűgi volt, fájt a pocija, már 3x is behívtuk talán, de semmi sem segített, és negyedszer már magától jött, hogy minden rendben -e, szóval mi elégedettek voltunk.
Bár volt olyan, akinek a stílusa nem a legmegnyerőbb volt, de mindenki nagyon segítőkész és kompetens volt!

Jud! Mi a helyzet veletek? Nagyon kíváncsiak vagyunk!!!! :)
Írj majd, ha tudsz!

Igen, igen, vonalzókat kérünk!! :D

Macmam

Kép
macmam
 
 


Sziasztok!

Sheila,
nagyon szomorú,ha egy eü.dolgozó nem úgy áll a munkájához,ahogy azt a hivatása kívánja!De az is lehet,hogy rossz passzban volt akkor!
DE,az a sz*ros nővér abból a pénzből amit te fizetsz a kórháznak abból semmit sem lát!Sőt a keresete nem sokkal több egy szülés után fizetett összeg tizedénél!
Sajnos erről nem a páciensek tehetnek,és nem is a nővérek!De még mielőtt bárki azt hinné,hogy egyenes arányosságban van a befizetett pénz a fizetésekkel,tévednek!

Ezt most csak azért írtam le,mert úgy vettem ki a sorokból,hogy hamár rendesen megfizetik ne viselkedjen így.
A közkórházakban is a pénztől függetlenül kellene a kedvesség és a segítőkészség!Ahogy egy magánklinikán is!

Sheila és a csecsemősök miatt nem szülsz Győrben?Szerintem nem ez lenne a döntő érvem.Az orvos és a szülésznő szerepe sokkal fontosabb!

Máté Krisztina is szombaton de.szülte meg a kislányát a klinikán!

A pocokosoknak további pocakosodást,az anyukáknak jó babázást!

További szép napot nektek!
én
 
 


Sziasztok! :D

Kedvesek vagytok, hogy gondoltatok rám! Még mindig egyben vagyok! :shock: Kedden még totál zárt voltam, de szerdára már a külső és a belső méhszáj is kinyilt! juhhhéééé Ennek már nagyon örülök, ja és NST mindkét napon mért fájásokat.
Doki bácsival abban maradtunk, ha 10.-ig nem születne meg Dani baba, akkor beindítja a szülést. Az már csak max. 6 nap!!! :lol:

Mona, nagyon édes Dani babád van, és már milyen nagy!
- Én fehérvári vagyok. -

Panda maci, Macmam, Sheila, Nicole, Ariel, Hablaty? Ti hogy vagytok?

Üdv. Jud

Kép
jud71
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: