Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Volt valaki közületek a keddi előadáson a János kórházban? Sajnos most sem tudtam elmenni. Elmondaná valaki, hogy miről szólt?
Köszi:
Orsi
orsi13
 
 


Sziasztok!
Lenne egy talán nem egészen idevágó kérdésem!
Aki régebben jár magánba orvoshoz, az tud rá válaszolni! Mennyire általános a rákszűréskor, hogy az orvos mell vizsgálatot is csinál. Én már megszoktam, így a vizsgálat a biztonságérzetemet szolgálja! Barátnőm orvosa csak kérésre csinál. Érdekelne, mert ugye tudjuk, az önvizsgálat jó és fontos, de azért egy orvosi vizsgálat nem árthat... aki akarja, magánba is válaszolhat, hogy ne terheljük a fórumot.
Ági
 


Ági
 

 
 

Sziasztok!
Én még új vagyok a fórumotokon, de azért remélem befogadtok majd. Még csak 6 hetes a pici, de már nagyon várom. Budakeszin lakunk így egyértelmű választás volt a János kórház, ráadásul anno én is ott születtem. A terhességemet Baltschik doktor állapította meg és szimpatikus volt, ezért szeretném, ha majd ő lenne az orvosom, de eléggé meglepett, amit etnoart írt, hogy csak magánban fogad. Tudom, hogy buta kérdés, tudjátok be ezt annak, hogy új vagyok, de mit jelent az, hogy kötelező a magánrendelés?
noes
 
 


Szia Eszter!
Én a Baltschiknál szültem szept. 19.-én. Most voltam nála hétfőn kontrollon és mondta, hogy aznap a kórházban 53-an voltak két óra alatt. Képzelheted mennyi idő jut egy betegre. Azt tudom neked mondani, hogy a magánban minden alkalommal csinál uh-t, van ideje mindent megbeszélni, elmagyarázni. A kórházban az uh-ra is rengeteget kell várni és csak nagyon ritkán tudnak nézni.
Ha van még kérdésed az orvossal kapcsolatban írj, de én csak ajánlani tudom.
Üdv: Cs. Zsuzsa
Zsuzsa
 


Szia Eszter!
Üdvözöllek a fórumon!
Én is budakeszi vagyok. :-) Ugyan az első gyermek nem a Jánosban született, de most én is a közelség szempontjából választottam a Jánost.
Jó éjszakát!
Orsi
orsi13
 
 


Sziasztok!
Pont egy hete született a kislányom a Jánosban. El voltam készülve szinte minden rosszra, annyi mindent olvastam. Nem azt mondom, hogy minden tökéletes volt, de teljes mértékig pozitívan csalódtam. A csecsemősök nagy része segítőkész, aki akkor volt szülésznő, az nagyon aranyos és rendes volt. (pl 7-ig tartott a műszakja, de megvárta, míg megszületik a kislányom(8 óra) és teljesen elrendeződnek körülöttünk a dolgok, pedig nem választott szülésznő volt) Mindenkitől hasonlóakat hallottam csak.. Szóval ne aggódjatok!
Cleo
Névtelen
 


Szia Cleo!
Gratulálok a kislányodhoz. Ki volt a dokid? És a szülésznőd?
Nekem szept. 19.-én született a kisfiam.
Üdv: Zs.
Zsizbó30
 


Sziasztok!
Csatlakozom az előttem szólókhoz, én is
csak jót hallottam a János kh. stábjáról és ezt
meg is erősítem a saját jó tapasztalataim alapján.
Ági
geriagi
 


Szia Zsuzsa!
Köszönöm az info-t, végülis megértem, mert amikor először voltam a Jánosban, akkor is sokan vártunk, de ez csak azt jelentheti, hogy tényleg sokan bíznak bennük, amit én nagyon pozitív előjelnek tekintek. Jövő héten hétfőn kell újra mennem, megpróbálom elérni Baltschik doktornál, hogy bevállaljon még egy kismamát :-))
(juj, de furcsa leírni ezt a szót "kismama", pláne, hogy magamra gondolok közben...)
ha esetleg elvállal, akkor tényleg zaklatni foglak még, úgyhogy reszkess... :-))
Egyébként őszintén gratulálok a gyermekedhez, leírtad valahova a szülésed?

Szia Orsi!
Örülök, hogy legalább így virtuálisan találkoztunk és bár jóval előbbre tartasz, mint én, azért remélem, hogy majd személyesen is találkozunk, ha máskor nem, hát babasétáltatás közben a játszótéren... :-))
Őrület, mindig megfogadom, hogy nem élem bele magam, hogy mi lesz akkor, ha megszületik a pici, hiszen még olyan apró és annyi minden történhet, de képtelenség nem tervezgetni, ugye?
eszter
noes
 
 


Sziasztok!

Lányok, leírná valaki, hogy a Jánosban van-e terhesgondozás? Úgy értem védőnős. Ki méri a vérnyomásokat, ki küld el vérvételre, vizeletre? (Van ahol a doki, de van ahol et a védőnők teszik a kórházban)
És ha tudtok, ajánljatok légyszí szülésznőt is.

Köszi

Fanni
Fanni
 


SZia Fanni!
Védőnőt nem lehet (szerintem) választani. Ők adva vannak. Én pl. Budakeszin lakom és ott utcák szerint megvan, hogy ki melyik védőnőhöz tartozik.
Nem tudom Te merre laksz? De ez a honlap talán segít: http://www.mave.hu/ (Magyar Védőnők Egyesülete). Itt tudsz város szerint is keresni.
Üdv:
Orsi
orsi13
 
 


Sziasztok! Pici fiam lesz, megmutatta az uh-n magát. Csak elújságoltam.
etnoart
 


Kedves Etnoart!
Gratulálok a kisfiúhoz! Nekem is fiam született, igaz már két hónapos, de az élmény friss, majd kibújtam a bőrömből, mikor megtudtam. (Az első kislány lett, akkor is nagyon fiút szerettünk volna. De így van jól! Jó egészséget!
Fanni! Védőnőt azért nem lehet választani, mert lakhely szerint adott. Ugyanis Ő felel a babád "egésszégéért" amikor majd hazaviszed. Ő fog kijárni hozzátok, tanáccsal ellátni etetést és minden egyebet illetőe. Ő figyelmeztet majd a kötelező védőoltások beadására is!
Ági
geriagi
 


Szia etnoart!
Gratulálok a kisfiúhoz. Kinél voltál uh-n? Mert a Baltschik híresen jól találja el a baba nemét.

Szia Eszter (noes)!
Várom a kérdéseid, a Miklós tuti elvállal. Légyszi add át neki, hogy a Csiszárné üdvözli. Előre is köszi.
Üdv: Zsuzsa
Zsizbó30
 


Szevasztok!
Dr. Baltschiknál voltam, de már a 12. heti(!!) uh Dr. Szathmáry azt mondta, hogy lát a lábai között valamit, most pedig igazából csak megerősítettek. Én egyébként biztos voltam benne, hogy fiam lesz, bár mindig lányt szerettem volna. Nem baj, majd a következő!!! Mikor érdemes a Jánosba felkészítő tanfolyamra járni (most a 20 hetes vagyok)? Mennyi ideig tart és milyen időközönként kezdődik új tanfolyam? Előre is köszi az infókat! Üdv, Gabi
etnoart
 


Szia etnoart!
Állítólag az anyák megérzik, ha fiúk lesz. Én attól fogva tudta, hogy kiderült, hogy jön a baba. Mondjuk én elsőre fiút is akartam.

A felkészítőre nem jártam, de megmondom őszíntén egyáltalán nem is hiányzott a szülésnél. Ott a szülésznő végig mondta, hogy mit csináljak. Ettől még nem mondom, hogy felesleges lenne!!
Üdv: Zsuzsa
Zsizbó30
 


Sziasztok!
Nehéz kicsi baba mellett időt találni az internetre Kép Dr. Zsolnai Csabánál szültem, a szülésznő pedig Patkós Barbara volt. De eddig minden szülésznőről jót hallottam. A csecsemősök többször is megkérdezték, miben tudnak segíteni, illetve elláttak tanácsokkal is a szoptatást illetően. (Van közöttük egy kimondottan aranyos, aki minden gyerekkel úgy foglalkozik, mint ha a sajátja lenne. Persze van akiről sok jót nem tudnék leírni...)
A tanfolyamra szerintem érdemes elmenni, én a 30. héttől jártam. Nem is a szülés miatt, de így tudod, mire számítsál, főleg, ha első baba lesz. Pl. nagyon jó volt, hogy miket vigyünk a kórházba. (bár a hajszárító kimaradt a listából és ahogy észrevettem egy idő után minden kismama a párját várta a hajszárítóval Kép )
A szobák közül szerintem érdemes a kórházit választani, ami ingyenes és ha nem jó a szobatárs, akkor kérni egyágyasat. 4 napot ki lehet bírni a kórháziban is, annyira nem szörnyű és a megmaradt pénzt inkább más hasznosabbra költeni. (pláne ha megnézem milyen a kórházi fizetős, azt szerintem egyátalán nem éri meg, max az alapítványit.)
Jó éjt!
Cleo
Cleo
 


Sziasztok!
Cleonak teljesen igaza van! Én ugyan már két babát szültem, de mindkét alkalommal jól jött, hogy vannak mellettem, akikkel szót lehet váltani. Ugyan a nagy nyüzsgést én sem szeretem, de én egy kicsit depressziós alkat vagyok és a kórházi közeg - akármilyen aranyosak is - egy kicsit frusztrál. Első gyerekesként pedig kimondottan jól jött a többgyermekesek tapasztalata. Mikor belázasodtam és egyfajta karantén jelleggel mindenkit elraktak mellőlem, én inkább azért fizettem volna, hogy legyen valaki, aki szól néha hozzám.
Ági
geriagi
 


Sziasztok!
Jelentem Dr. Baltschik tévedett, de azt hiszem ennél csodálatosabb tévedést még életemben nem éltem át.
Négy hete állapította meg a terhességemet és akkor 3 hetesnek mondta a babát, de ma kiderült, hogy 10 hetes vagyok! Láttam az ultrahangon dobogni a szivét! Nem tudom Ti hogyan éltétek meg ezt a pillanatot, de én majdnem Baltschik doktor nyakába ugrottam... Képzelem, milyen arcot vágott volna, ha megteszem :-)) (a párocskámról nem is beszélve).
No, szóval holnap én is felkeresem a körzeti védőnénit. Kicsit aggódom, mert papíron nem ott lakom, ahol ténylegesen lakom (ez most jó bonyolult volt) és ahova az esküvő után be is jelentkezem, de valahogy majdcsak megoldom és azt hiszem lassan ideje tényleg elhinnem ezt a csodát!
No jó, nemcsak magammal foglalkozom. Egy ismerősöm mesélte, hogy amikor az első babáját szülte, egy olyan asszonnyal volt egy szobában, akinek az már az ötödik babája volt. Kicsit megijedt, hogy majd hangoskodni fog a hölgy vagy méginkább a látogatói, de nagyon kellemesen csalódott. A kórházban ugyanis nem nagyon törődtek vele, nem tanították például szoptatni, csak odaadták a gyerekét és csináljon vele, amit akar. A hölgy látta a kétségbeesését és elkezdte tanítgatni, teljesen kedvesen, afféle sorstársi szolidaritással. Ez a történet persze nem a Jánosban esett meg és valószínű (vagy inkább biztos), hogy itt nem így kezelik a mamákat, de szerintem tényleg jó, ha van kivel megosztanod azokat a pillanatokat, a szorongásaidra és a kérdéseidre is nagyobb eséllyel kaphatsz így választ. Persze még nem szültem soha, úgyhogy ez csak egy teória, de azt hiszem nem fogom kérni, hogy egyágyasban legyek.
üdv,
noes
noes
 
 


Szia noes!
Gratulálok. Én is úgy mentem a védőnőhöz, hogy nem ott lakom, ahova be vagyok jelentkezve. Az a lényeg, hogy a gyerek hol fog lakni.
Üdv: Zsizbó
Zsizbó30
 


Lányok!
Nem rossz az ha egyedül vagytok egy szobában. Amikor én szültem akkor egy kétágyas (nem fizetős szobában voltam). A másik anyuka a 3. gyerekét szülte amíg én az elsőt. Hát mondanom se kell inkább lettem volna egyedül. 4 napot voltunk összezárva, de kb 10 mondat ha elhangzott közöttünk. Ha segítséget kértem tőle akkor is elintézett pár szóval, tehát semmi hasznát nem láttam a dolognak. A szoptatással szenvedtem sokat, de végül a csecsemősök közül az egyik hölgy segített. Szóval nagyban függ az, hogy kivel vagy egy szobában. Ráadásul nagyban zavart az is, hogy amíg szerencsétlenkedtem a szoptatással a férje meg a 2 gyereke végig bent volt a szobában. Én minden esetre most a másodiknál inkább választom az egyágyast.
Kata
 


Szia Noes! Én is csak egy nem bejelentett bérelt lakásban laktam a XIV. ker-ben, mikor a kiskönyvemért elzarándokoltam. Semmi gond nem volt. Sőt, azóta elköltöztünk a kerületből, és szó nélkül átküldték a cuccomat.

Lányok! Ki jön ma okításra? Nem tudjátok mi lesz a téma?

Jó pocisodást Mindenkinek: Detti
Detti
 


Lányok, Asszonyok! Kihalt a topik?
Tegnap ki volt az a szimpatikus nő, aki tartotta az előadást? És mi lesz a következő téma? (Ezeket azért nem tudom, mert késtem egy kicsit, és a vetítésről elmentem Kép ) Előre is köszke.
Sziasztok: Detti
Detti
 


Sziasztok!
Szerintem is jó az egy ágyas szoba, bár a csecsemősök nekem nem sokat segítettek, mondjuk örültem, hogy egy kis jutattásért cserében jobban figyeltek a fiamra, mert megsérült szülés közben a kezecskéje.
De nem ajánlom a kórházi egyágyas fizetőst, inkább az alapítványit.
Üdv: zs.
Zsizbó30
 


Szia Zsizbó!
Az alapítványiból is van egyágyas? Mennyibe kerül? A kórházi egyágyasnak tudom az árát, meg azt is, hogy milyen, de alapítványiból még csak kétágyast láttam.
Kata
 


Szia Kata!
Az alapítványi egyágyas 7 eFt a kétágyas 4500. De nagyon szép mindkettő. A kórházi nekem nem jött be, nagyon kicsi volt és az ágy nagyon kényelmetlen.
Üdv: Zsuzsa
Zsizbó30
 


Szia Detti!
Elkezdtél járni végre az előadásra?
Nem voltam a tegnapi okításon, de eddig mindig Héber Judit tartotta az előadást. Én 3 előadáson voltam eddig és mindegyiket ő tartotta, de soha nem mutatkozott be. Én csak a kismama újság márciusi számában megjelent cikk (János Kórház Szülészete) alapján gondolom, hogy ő az, vagyis ott van róla fénykép, és kisértetiesen hasonlít rá. Sajnos a témákat én sem tudom, hogy melyik következik, mert a jegyzetem valahogy felszívódott.
Orsi
orsi13
 
 


Nálunk a Héber Judit volt az ügyeletes szülésznő. Nagyon aranyos és megnyugtató volt.
Üdv: Zsuzsa
Zsizbó30
 


Köszi Lányok! Végre elkezdtük.
A mostani keddi előadás a szoptatásról szólt. Szerintem ha a www,lll.hu -t mazsolázzátok, ott 100%-ban kimerítik a témát.
Persze Zsizbó már gyakorlatból okos...
Helló: Detti
Detti
 


Hát igen!
De rá voltam kényszerülve, hogy egyedül tanuljam meg, mert tej nélkül jöttem haza a kórházból. Most kicsit kevésnek tűnt, mert a fiam nagyétkű. De most szedek egy homeopátiás szert és jól megugrott a mennyisége.
Zsizbó30
 


SZia Zsizbo!
Milyen bogyót szedsz? Mi a neve?
Nekem az elsőnél volt elég tejem, de hát fejtem is rendesen, hogy termelődjön még több és több (mert a kis trónörökös elég lusta volt szívni, csak azt szerette, ha ömlik a tej a szájába), de most a másodikkal félek, hogy nem lesz időm eleget szoptatni, a fejésről már ne is beszéljünk.
Köszi:
Orsi
orsi13
 
 


Szia Orsi13!
Én az URTICA URENS-t szedem. Az 5-ös szám is rajta van. Ez azért fontos, mert a 15-ös a túlzott tejtermelődésére van.
Úgy tudom van több fajta is, de nekem ez bejött. Azt egy fórumon mondták nekem,hogy amíg ezt a bogyót szedem semmilyen mentholosat nem szabad enni, használni. Így a fogkrémet is le kell cserélni baba fogkrémre. Mielőtt beveszed a bogyókat előtte és után fél órában csak vízet szabad inni. És a bogyókat nem szabad tv, mobil, számítógép, stb közelében tartani.
Üdv: Zs
Zsizbó30
 


Szia Zsizbó30

Lehet használni az UU c5 mellett mentolos fogkrémet csak bevétele elött és után fél órának el kell telni, de ez minden homeopátiás bogyóra igaz. Nagyobb számút nem igazán szabad szedni mert az apasztja a tejet.

Lucus
L.
 


L.
Király! Már rosszul voltam ettől a gyerek fogkrémtől. Megmentettél!
Zsizbó30
 


Üdv Minden Érdeklődőnek! azaz Sziasztok Lányok!

A keddi szülésre felkészítő témái:

Vajúdás, szülés
Relaxáció, légzés a vajúdás alatt
Az újszülött
Szoptatás
Gyermekágy, császármetszés
Hazamenetel, első napok otthon
plusz a szülőszoba megtekintése

Holnap (XII. 2) ha üres a szülőszoba oda megyünk be, ha nem üres, akkor gyermekágy, császármetszés lesz a téma!
Sziasztok!
H.J.
Névtelen
 


Ki vagy H.J.? Csak nem a szülésznő?
Zsizbó30
 


Kedves HJ!
A decemberi keddi időpontok mind meg lesznek tartva? Vagy Karácsony és Szilveszter közbe fog szólni?
Előre is köszönöm a választ.
Orsi
orsi13
 
 


Kedves HJ

Örülök, hogy itt vagy Kép Látod én szülés után 15 hónappal is visszajárok ide. Köszönöm az akkori segitséget ( remélem emlékszel rám Kép bár természetesen ezt nem várom el Kép) Olyan jó lenne olvasni a mostani kórházról. Bár már nem készülök szülni, de mindig hálával és szeretettel fogok rátok gondolni.

Lucus
L.
 


Kedves HJ!
Én szept 19.-én szültem. Te voltál velünk és a Baltschik doktor. Én is szeretném mégegyszer megköszönni az akkori segítséget. Kellett is az óriási babámhoz...
Csiszárné N.Zsuzsa
Zsizbó30
 


Sziasztok Lányok!

Teljes lebukás! :-)

Akik voltak tegnap a kórházban szülésre felkészítőn, tudják, h. a dec.23-i kedd 5 óra elmarad, mert erősen készülünk a Karácsonyra! De dec. 30-án találkozunk, mert akkor még messze van az Új Év!

Mindenkinek minden jót!

Héber Judit
hjosta
 
 


Ez úton értesítek mindenkit, hogy november 26-án elhunyt dr. Héder János. Temetése december 8-án hétfőn 14.15- kor lesz, a Megyeri úti temető II. termében.

Héder Klára
Héder Klára
 


Tisztelt Héder Klára!
Ismeretlenül is fogadja őszinte részvétemet.
Csiszárné N. Zsuzsa
Zsizbó30
 


T. Héder Klára

Fogadja öszinte részvétemet

Vékony Viktoria
bencebaba
 
 


Sziasztok!

27 éves anyuka vagyok, egy 4 éves kicsi leánykával. Január 12-ére jelezte magát a kisöccse. Sok jót hallottam a kórházról, ezért választottam, s itt is Dr. Balog Imre doktor bácsit. December 28-január 12-ig külföldön leszKép Mivel Katám is császáros volt, félek, hogy az öcsi is az lesz. Anno sokat szenvedtem az első babával a kórházban, most még nehezebb lesz, vidékiek vagyunk, Párom a nagyobb miatt nem tud majd jönni annyit látogatni.
Jó lenne megismerni a kórházat, vagy 1-2 kismamát, aki akörül fog szülni, hátha... Sajnos, semmi "lényegi" infot nem tudok: pl. azt sem, hogy van/volt felkészítés. Olyan jó lenne a szülőszobába is ellátogatni, mit kell vinni, magunknak, babának. Valaki tud nekem segíteni?

Köszönettel:

Annamari
angyalka33
 
 


Szia Annamari!
Bár a dokibácsihoz nem tudok hozzászólni, sőt felkészítésre sem jártam. (Valahogy biztos voltam, hogy császáros lesz, mint az első.) Még friss a szülésem élménye, így abban, hogy mit kell vinned, tudok segíteni. Magánba írhatok, így egy kicsit hosszú lenne. Vigyázz magatokra!
Szia! Ági
geriagi
 


T. Héder Klára!

Én is szeretném kifejezni legmélyebb őszinte részvétemet... Nehéz elfogadni, hiszen 5 hete még találkoztam vele.
Ugyan én már tudtam eme szomorú hírt, de ahányszor csak a lányomra nézek, mindig hálával, és jó szívvel fogok rá emlékezni.
Az egész családunk gyászolja, hiszen Öcsém, és Édesanyám is sokat köszönhet a doktorúrnak.
Megtartjuk emlékezetünkben...

Zerkovitz Zsuzsa
zerko
 
 


Sziasztok!
Már nagyon régóta olvaslak Titeket, olyan jó dolog a kórházról olvasni.Én 2003.01.14-én szültem Dr Balog Imrénél.Annamarinak írnám, hogy ha bővebbet szeretne tudni a dokiról, szívesen írok róla e-mailben, mert gondolom olyan sokatokat nem érint.Címem gabriella.so@vnet.hu
Sziasztok,
Gabi
Sótiné Gabi
 


Sziasztok!

Ági, az én emil címem: gabri.annamaria@freemail.hu, nagyon örülnék, ha írnál magánban arról, hogy miket kell vinni. Annyi mindent hallottam már.

Jelentem, a pocakom süllyed, Manóca lassan kikívánkozik erre a nagyvilágraKép))

Gabi, Neked írtam akkor magánbanKép
Sziasztok...
angyalka33
 
 


Köszönöm. Mindenkinek további kellemes szülést és boldog babázást kívánok.
Héder Klára
Héder Klára
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: