Új privát üzeneted érkezett!

Szia Mona!

Üdv közöttünk, gratulálok a babádhoz! Kép
Sajnos én Szőnyit nem ismerem, de vannak köztünk, akiknek ő az orvosa, biztos fognak válaszolni.
Én csak annyit tudok róla, hogy jövő héten ő fogja tartani a szülésfelkészítő előadást.

Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

Most jöttem meg cukros lötyi és két vérvétel után, hát tényleg nem volt nagy élmény. Ráadásul sikerült megszegnem az Intézmény szabályait /el is késtem,meg sokat vártam/és a vérvételes hölgy csúnyán legorombított,hogy most felborult a napirend. Reméltem, a második körre lenyugszik,de ugyanolyan irgum-burgum hangulatban volt. Sebaj,túl vagyunk rajta! Sokat gondoltam Hicura,hogy talán ő már elfoglalta a helyét... nagyon izgi!!!!

Kedves Mona!
Üdv,mi is Szőnyihez járunk,szintén magánban,ergo a kórházról inkább kérdezd a nálam okosabbakat. Szerintem Szőnyi kiváló szakember és nagyon jó az empatikus készsége. Bár szerintem így a 21. hét körül ezeket már tapasztaltad,és sikerült valamennyire megismerned. Mi az,ami érdekelne és még nem derült ki számodra?


Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!

Kisbuksi!
Én nem is tudtam, hogy vannak "intézményi szabályok" a vérvételre. Azzal, hogy később mentél ennyire kiakasztottad a nénit?

Én is sokat gondolok Hicura. Nagyon szorítok neki! Annyira jó neki, hogy holnap már kezében foghatja Éduát!

Tünde
rtünde
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!
Köszi a gyors választ!
Kisbuksi!
Megmondom őszintén a Szőnyivel eddig mi is megvagyunk elégedve. Viszont a kórház elég rémísztő... Elgondolkodtunk a párommal azon a lehetőségen, hogy esetleg váltunk (de persze ugye akkor orvost is kell), de nem igazán tudjuk eldönteni, hogy megéri-e. Egy két infóból hallottam, hogy a Schöfi felszereltségre nagyon jó, és elég felkészült szakemberek vannak. Azt a 4-5 napot, amit jobb esetben eltölt bent az ember, meg kibírja esetleg egy fizetős szobában is.
Úgy tudom a Tündi (a doki asszisztense) szülésznő, direkte fel kell kérni, hogy Ő legyen jelen a szülésnél, vagy automatikusan ilyenkor ott van Ő is?
Lehet, hogy írtad már korábban, de Te most hanyadik héten jársz? Nekem jövő hétre kell időpontot kérnem egy újabb nagy vizsgálathoz.
Most rohannom kell, de az újabb kérdésekkel majd jelentkezem. Most már legalább tudom, hogy tőletek jó kis infókat lehet megtudni.
Addig is örömteli várakozást mindenkinek, és gratula az újdonsült kismamáknak!
Mona
marcipán
 
 


Tünde!

A vérvétel fél8-tól fél 10-ig müxik,ugye cukros nyami esetén értelemszerűen nagyon korán ott kell lenni,hogy a két óra is meglegyen és a fél 10-en is belül legyél. Én ezt azért nem vettem túl szigorúan,plusz lehet,hogy ez a tól- -ig infó szépen kiszállt az agyamból,azt gondoltam,azért kell korán menni,hogy ne kelljen sokáig éhen-szomjan maradnom Kép A néni mogorvaságát én először kicsit megjátszottnak képzeltem,de nem! Tényleg nagyon-nagyon-nagyon dühös volt.


Mona!

Á,már értem! Egy csónakban evezünk ezzel a Szőnyi igen!,kórház nem! vívódással. De sajnos ezt egy csomagban adják. De ha visszaolvasol, mostanában nagyon elégedett hangokat hallani itt a személyzetről. Nekem pechem van,már voltam augusztusban is bent 3 napot /réééééééémes volt/,és mivel ikreket várunk,lehet,hogy lesz egy november végétől akármeddig tartó üdülésünk arrafelé,amit még el sem hiszek,fel sem fogok,és még abszolút hárítok. Amúgy most vagyunk a 26. héten. gyere dokihoz hétfőn a Múzeum utcába,mi 6-ra megyünk Kép!Tündit direkt fel kell kérni,és érdemes is ,akár császár esetén is, utána is segít a fejés szakszerű elsajátításában,stb.


Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!

Mona! Szerintem nehéz lenne olyan kórházat találni, amivel mindenki elégedett és csak jóhírek terjengenek róla. Ha az orvosoddal elégedett vagy, megbízol benne, akkor tényleg ki lehet bírni azt a néhány napot.
De olvass vissza egy kicsit, és látni fogod, hogy Mackoo és Pindur is csupa jó élményekkel tért haza. Kép

Igaz is, Pindur, várjuk a részletes beszámolót! Kép

Tünde
rtünde
 
 


Kisbuksi!

Jaj, szegénykém. Hát emiatt azért nem kéne ennyire mogorvának lennie, mert egy kicsit később mentél. Bár, én is úgy tapasztaltam eddig, hogy az a néni ritkán van jókedvében.

Tünde
rtünde
 
 


Szia Mona!

Én Szőnyinél szültem (ezt olyan jó leírni, márminthogy szültemKép) augusztus végén, szóval engem is kérdezz nyugodtan. Amikor babócám engedi, akkor bekukkantok, és válaszolok én is. Én felkértem Tündit, de azt nem tudom, hogy automatice jön-e, én mindenesetre mindenképpen őt szerettem volna, ezért külön szóltam is neki, és hidd el, megérte! Nagyon jó szülésznő, végig foglalkozik veled, és nagyon sokat segít, sőt, szülés után még a fejésnél is segít, lefeji mindkét melledet, ami jó a tejcitermelésnek. Nekem annyi tejem lett a negyedik napra, hogy simán tudtam volna ikreket is szoptatni.Kép Nem tudom, hogy más szülésznő ezt csinálja-e. Szőnyi meg tényleg kiváló orvos, és minden kérdésedre kimerítően válaszol, szóval én teljesen meg voltam vele is elégedve.
A kórház nem túl szép, de a fizetős szobák jók, és csak egy nővér van, aki nem kedves, a többiek odafigyelnek rád. A felszereltség tényleg nagyon jó, és a szakemberek felkészültsége is. (Bár vannak olyan tapasztalatok, szerencsére nem az enyéim, hogy emberileg nem mindig állnak jól az emberhez, ha nem ő az orvosuk.) A csecsemősökről fentebb írtam, én velük is meg voltam elégedve, de én próbáltam babaápolásból és szoptatásból felkészülni előre, ezért nem voltam igazán rájuk szorulva.

Szóval mindent összevetve én valószínűleg legközelebb is itt fogok szülni, főleg a doki és Tündi miatt.

Egyébként Hicudzsi is nála szül, majd ha ideje engedi, biztos benéz ő is, és elmondja a tapasztalatait.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


KisBuksi!
A 2004 első babái topicban láthattad a nevemet én is ikrket várok és talán 1 héttel későbbre csak, mint te. A kérdésem az, hogyezek szerint a Schöph M-ben is befektetnek a 28 hét körül? Én a Szent Imrében szülök ( ha nem jönnek a babók korábban - ha igen akkor itt nálatok )és tegnap lesújtott a doki, hogy mindenképp be kell feküdni, legkésőbb a 30. héten. Neked megindokolta, hogy miért? Mert én nem teljesen értem, bár kénytelen vagyok elfogadni.

Krisztike
Krisztike
 


Sziasztok!

Velem szerencsére mindig kedves volt a vérvételes nővérke. Habár lehet, hogy azért, mert én már a legelső alkalommal mondtam Neki, hogy ájulós és hányós vagyok vérvétel után...A férjem épp emiatt (meg természetesen azért, mert olyan édes) mindig el is szokott kísérni engem minden vizsgálatra.

Ha jól emlékszem, jövő héten csütörtökön kezdődik az első szüléselőkészítő "tanfolyam" (alt. szülés stb. lesz a téma). Ti jöttök erre?

Üdv,
Vic
Victoria
 


Szia Vic!

Nálunk még bizonytalan ez a császár- nem császár kérdés,de azért megyek az előadásra,hátha... Kép


Krisztike!

Nem tudok semmi biztatót írni,mi egyenlőre /ha minden rendben/,akkor a 30. hétnél járunk. De még nem kezdtünk el kampányolni ellene,jövő héten hétfőn bepróbálkozunk... majd beszámolok,mire jutottunk. Én egyből írtam az ikres topikba /már azt hiszem ott is láttalak/,és ott sokan azt írták,hogy csak szüléskor feküdtek be. Itt jön a képbe a kórházundor kontra anyai aggodalom,stb. Én sem tudom, mi a jobb,és csak rágódom. Hétfőn talán okosabbak leszünk!

Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Ja !

Krisztike!

Indoklás: az ikrek a 28. hét körül betöltenek annyi helyet,mint az egy baba a legvégén. Tehát kicsit kritikus a helyzet,mert ugye hely nincs,de legalább a 34. hétig megszületni ugye még nem kellene. Ezért az óvintézkedés.

Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Kisbuksi,
Mitől függ ez a császár- nem császár kérdés?

Akkor lehet, hogy fogunk majd találkozni ezen az előadáson?!

Vic
Victoria
 


Sziasztok!

Zsizsa, jó hallani téged is. Ha tudsz jelentkezz gyakrabban, hogy mi újság veletek. Kép

Vic, én is megyek a jövő héten a szülésfelkészítőre.

Tünde
rtünde
 
 


De jóóó, akkor leszünk páran ismerősök jövő héten!!!

Vic
Victoria
 


Vic!

Tényleg alakul a csapat az előadásra! Én kispapimat is viszem. A császár-nem császár egyrészt attól függ ,hogy fekszenek majd a babák és biztonságosan meg tudom-e szülni. Az ikreknél ez valamivel több verziót vet fel. Pl. mindketten szépen úgy fekszenek,ahogy kell, de megindul az egyik és vele a másik is,és beszorulnak,stb. A másik kérdés,hogy a vége felé tudnak-e még megfelelően fejlődni a "zsúfoltság" miatt. A 34. hét után előfordulhat,hogy mindannyiunk számára biztonságosabb, ha már kint nőnek meg. Szóval ezer befolyásoló tényező van, majd meglátjuk.

Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!

Zsizsa!
Köszönöm a "bíztató" szavakat, most már egyre inkább kitartok a Schöfi mellett (valóban elég jó infók jönnek róla mostanában).
Gabi babódhoz, így utólag is, nagyon sok boldogságot kívánok!

Kisbuksi!
Sajna hétfőre már csak 1/2 5 felé kaptam időpontot a dokihoz, így valószínűleg nem találkozunk (ha csak nem kell annyit várakozni), de a nov. 6-án induló szülésfelkészítőre biztosan menni fogok (valószínűleg a párom is). Remélem ott majd találkozom mindannyiotokkal.

Ti már láttátok esetleg a szülészetet? Nekem a Rókusban volt szerencsém látni, ott teljesen korrekt volt, remélem itt sem lesz rosszabb a helyzet...

Mona
marcipán
 
 


Sziasztok!

Kisbuksi, Vic, Mona!
Úgy örülök neki én is, hogy ennyien leszünk jövő héten és talizhatunk! Kép

Tünde
rtünde
 
 


hallottátok? Megszületett Édua! A méreteit is tudtam,de a nagy örömben elfelejtettem Kép! A Friss kismamákon megnézhetitek,az biztos,hogy 10/10-es apgar. Hurrá,hurrá!

Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Igen, nagy nagy gratula Hicunak és Éduának! Kép Kép

A méretek, hogy ne kelljen lapozgatni: 3800 gramm és 54 cm.

Tünde
rtünde
 
 


Hatalmas gratula Hicunak és Éduának!KépKépKép

Sok-sok tejcit, jó egészséget és hatalmas boldogságot a babázáshoz!!!

Réka
muki
 
 


Én is gratulálok Hicunak és Éduának!!!
Nagyon sok örömet, boldogságot, és jó egészséget kívánok!

Mona
marcipán
 
 


Hurrá!!!

Gratula Hicunak!!!

Nagyon várom a csaszis beszámolókat, mert én is az leszek max. 19 nap múlva.

Jó egészséget a babásoknak és persze a pocisoknak is!

Renáta
Renáta
 


Nagy gratula! Kép De örülök! Kép Kép Kép
Hicu, ne haragudj, hogy nem tudtam írni már Neked!
Mi megvagyunk, jól vagyunk, sok a tejecske, Dani már 100-akat szopizik, és egyelőre sokat alszik. (3-3,5 óra alvás, 100-120 szopi.) Néha kicsit nyűgösebb persze. A sebemet már nem is érzem, én nem tudom, milyen császár volt ez... Kép
A beszámoló készül, csak sajnos lassan... Kép Jó lenne többet olvasgatni Titeket, igyekszem sűrűbben jönni majd, de egyelőre nem túl egyszerű! Kép!

Pindur
pindur
 
 


Sziasztok!!!
De jóóó, úgy örülök, hogy megszületett Édua! Hicu, nagy- nagy gratu és sok tejcit kívánunk.
Gondoltam ám Rátok egész nap, s most, mikor bekapcsoltam a gépet, rögtön jöttem ide, hogy megtudjam, mi minden történt Veletek. Örömömben sikongattam egyet, mire a férjem beszaladt, hogy mi történt...Nos: Ő is nagyon- nagyon gratulál Nektek, s jó egészséget kíván!!!

Kisbuksi, Tündi, Mona: én ott leszek jövő csütörtökön a Schöpfiben, remélem, könnyen megtaláljuk egymást! Sajna most nem tud jönni a kispapink, csak majd a következő alkalommal. Nem szabad most ezért haragudnom Rá, mert időre kell készen lennie a pénzügyi tervekkel, s most nem tud előbb eljönni a mh- ről:-( Nem baj, nem leszek egyedül, ha Ti is ott lesztek!

Pindur, ugye mutatsz majd nekünk friss képet Daniról?!

Üdv,

Vic
Victoria
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk a Praxisban, fiaim a 26. hétnek megfelelően növekszenek. Fej-far fekszenek egymáson keresztben,de úgy ,hogy mindkettő a fenekét a másik orra elé tartja Kép. Íme az arcocskájuk:

Rgő profilból:

Kép

Vencel szemből:

Kép

Hát nem édesek?

A Legboldogabb Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Szóval az elsőt Regőnek hívják...Kép Bocsi.

Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Sziasztok!

Pindur, örülök neki, hogy ilyen jól érzitek magatokat! Kép

Vic, biztos megtaláljuk egymást jövő héten. Kisbuksinak van képe a profilban, őt lehet keresni, én meg már találkoztam vele, ott leszek a közelében. Kép

Kisbuksi! Hát persze, hogy édesek! Sőt gyönyörűek!!!! Kép Kép Elhiszem, hogy nagyon boldog vagy!

Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok! Kép

Következik a beszámolóm. Kép Bocsánat, hosszú leszek! Kép
Hétfőn, 20-án reggel valami barnás trutyizás kezdődött. Kósa ugye aznap szabad, így az asszisztensnővel, Zsuzsikával beszéltem, ő mondta, hogy jelentkezzek a szülőszobán. Bementünk, megvizsgált egy doktornő, a méhszáj zárt volt, de persze azért fölvettek (négy nappal a terminus előtt voltam). Aznap őrültekháza volt, rengeteg szüléssel, úgyhogy elég későn jutottam CTG-re, valamikor délután. Na persze nem mutatott semmit. Nem voltam valami jókedvemben, az takartam, hogy történjen már valami, és ne kelljen napokat a kórházban dekkolnom. Este 8-kor újabb CTG - szintén semmi, pedig akkor már érezgettem fájásokat. 9-től figyeltem, hogy rendszeressé váltak a fájások, 7-8 percesek voltak. Innentől kezdve az órát lestem. Nagyon jól megálllapítható volt, hogy ez más a vajúdás kezdete, mert ahogy ment előre az idő, úgy lettek egyre erősebbek a fájások, lassan a derekamra is átsugárzott, és lassan 6 percesek lettek. De egyáltalán nem volt vészes, az egyes fájások között még el is tudtam bóbiskolni. Töprengtem, hogy mikor menjek a szülőszobába (egyszer Kósa azt találta mondani nekem még pár hete, hogy akkor induljak be a kórházba, amikor 5 perces fájásaim lesznek). Nem akartam, hogy visszaküldjenek aludni. 2-kor aztán a WC-n kiderült, hogy elment a nyákdugó, meg a barnás trutyi is elég nagy mennyiségűvé vált, úgyhogy fogtam magam, átmentem. Marika volt az ügyeletes. Föltett a CTG-re, kb. 20 percre, ekkor volt olyan negyed 3. A CTG-ben egy életre csalódtam Kép, ugyanis nem mutatott abszolúte semmit. Marika azt mondta, menjek majd vissza aludni, ebből lehet, hogy másnap estig sem lesz semmi, és addig nem cszászároznak, míg nem indul be a szülés (mondtam persze neki, hogy biztos császár lesz, illetve a felvételkor is regisztrálták ezt). Kicsit csalódott voltam, és picit mérges is Marikára, mert én annyira éreztem, hogy ez már az!! Elkeserített, hogy csak a gépnek hisz. Kép A CTG végén azért megviszgált, azt mondta, egy picit nyitva van a méhszáj, maradjak. Innentől kezdve egy-két perc alatt intenzíven erősödtek a fájások, lement a vérnyomásom is, majdnem elájultam. Mellettem vajúdott egy másik kismama, de már a kitolási szakaszhoz közel, hát pszichésen angyon rosszul hatott rám, ahogy hallgattam... Ráadásul úgy éreztem, egyedül fetrengek, és a kutya se törődik velem. Ez persze nem így volt, de akkor mégis borzasztóan egyedül éreztem magam. Marika vizsgálata után néhány fájásra egyszercsak elment a magzatvíz. (Kb. háromnegyed 3 - 3 óra között). Na, innentől 2 perces, elég durva fájásaim lettek, nekem legalábbis fájt rendesen, úgyhogy innentől kezdve a hangomat is hallattam. Kép Nem akartam én kiabálni, de hát muszáj volt. Kép Persze, én biztos császárra készültem, úgyhogy lélekben nem voltam erre fölkészülve, na meg légzéstechnikáról sem tudtam semmit (legközelebb végigülök egy tanfolyamot Kép ). A magzatburok megrepedése után kb. negyed órával - 20 perccel megvizsgált egy orvos (ja, közben Marika riasztotta Kósát), akkor már 3 és fél ujjnyira kitágultam. Kósa kb. fél 4 körül érkezett meg. Vittek is a műtőbe, előkészítettek, bemosakodtak, spinális érzéstelenítésre nem volt idő, így hát gyorsan elaltattak. Az utolsó gondolatom az utolsó fájás közben az volt, hogy mindjárt vége, és ha fölébredek, meglesz az én kicsi fiam! Az ébredés nem volt jó, mérges voltam, hogy miért keltenek föl ilyen hamar, amikor még biztos nincs vége, mit kell velem szórakozni. Kép Nagyon fáztam és fájt a hasam és kómás voltam. Az őrzőkben nem volt hely, úgyhogy a saját kórtermembe (első emelet) vittek vissza. Itt mondta a párom és Anyu (akiket két féjés közben a magzatvízután risztottam, és akik épp a műtét kezdetére értek be), hogy 3 óra 54 perckor megszületett Dani, és az én szülés előtti 50 kilómhoz nem lett kicsi a 3120 grammjával, 55 centijével. Nagyon jó volt egyébként, hogy a saját szobámba kerültem vissza, mert a szobatársaim rengeteget segítettek, hiszen nekik kutya bajuk nem volt (ellentétben az őrzőben a többi műtöttel), betakartak, itattak, mindent megtettek, és persze a nővérek is bejöttek gyakran. Nem aludtam vissza a műtét után, és lassan kitisztult a fejem is. Kép 6-kor, a reggeli szoptatáskor hozták Danit. Kép Nagyon csúcsos volt a feje, úgyhogy rendesen készült már a születésre. Kép Végül jó volt, hogy altattak, mert mozoghattam, egyik oldalamról a másikra fordulhattam, és délután már fölkelhettem. Egy csecsemős mellre tette a babát, aki rögtön ráharapott a dologra, ebben az volt a jó, hogy rögtön megéreztem, mit is kell éreznem, amikor dolgozik. Kép Szinte egész nap aludt, de azt mondták, ez az első nap természetes.
Másnap sikerült fölkerülnöm a harmadikra, kétágyas szobába (addig teltház volt). Szerintem nagyon szép a szoba, én meg voltam vele elégedve. Az egyetlen rizikó a fönti szobákban, hogy milyen lesz a szobatárs... Mert nekem katasztrofális jutott, egy életunt, mosolytalan lány. A kisbabájára sem tudott mosolyogni, és egyáltalán, szörnyű volt. (Aznap, mikor hazament, délelőtt még a takarítónő is mondta neki, hogy mért nem mosolyog már, mire ő: "Minek örüljek?" Pedig látogatta a párja, a szülei, tehátnem úgy tűnt, hogy magára van hagyatva.) Nekem ráadásul hiányzott az első emeleti nyüzsgés, ahol szinte mindenki mindenkit ismert egy nap után, egymásnak szurkoltunk, a felépülőfélben lévők látogatták meg a többieket és öntöttek erőt beléjük... A harmadik emelet ezzel szemben csöndes, steril. Legalábbis nekem. Persze nem bántam meg, hogy ott voltam, sőt. Mert a szoba komfortos, a látogatók jöhetnek, és ami fő, a kisbabám egész nap velem lehetett. (Az eső emeleti rooming-inről nagyon nem jókat hallottam.)
A nővérekkel abszolút meg voltam elégedve. Igaz, nem is volt semmi probléma, tehát nem kellett sokszor a segítségüket kérnem. Az elsőn is nagyon aranyos volt, aki a a szülés napján segített, a harmadikon meg mindenki nagyon-nagyon aranyos volt. Tényleg csak jót mondhatok. A csescemősök nagy része is mindig készségesen válaszolt, ha kérdeztünk. Igaz, tényleg nem mondanak maguktól semmit, és nem kérdezik, hogy minden rendben van-e. De! Ketten vannak műszakban 25-30 babával. Nemhogy el kell látni, pelenkázni, etetni őket, de amikor szülés van, a kitolásnál ill. a császáros kiemelésnél ott kell lenniük és ellátni a babát. Közben időben hozni--vinni őket szoptatásra, az érdeklődő látogatóknak bemutatni az ablaknál az újszülötteket (akik - saját szememmel láttam - néhány perces várakozás után sokszor pofátlanul be is nyitnak és be akarak menni a csecsemőosztályra!), a hazamenőket kiadni stb. Közben az anyukák várják őket az ezernyi kérdésükkel. Na most ha szülés van, akkor az egyetlen másik csecsemősre marad az összes munka. Jogos a kimamák kifogása, hogy ők az utolsók, de tényleg meg lehet érteni, hogy ennyi munka mellett képtelenség negyed órákat ott állni és segíteni a szoptatásnál. Úgyhogy én is azt ajánlom, hogy mindenki a lehető legjobban készüljön fel a "szakirodalomból", ami a szoptatás elméletét illeti, ill. ha tud, akar, fogadjon szülésznőt. Nekem szerencsém volt (igaz, rengeteget olvastam a szoptatásról), a második naptól a babás szobában Dani jóformán egész nap szopizni akart, és bár féltem, hogy nem lesz-e kisebesedés, szoptattam kitartóan. Kép Így hamar meg is jött a tej, igaz, Dani is aktív volt (sok kisbaba nagyon aluszékony).
Az egyetlen, ami kicsit rossz volt, hogy a négy napos hétvége miatt orvos jóformán alig nézett ránk, sőt, orvost sem igen láttam. Nyilván csak ügyelet volt. Persze nem volt semmi baj, de akinek nincs választott orvosa, és valami problémája van, az nem tudom, kinek tehetett volna föl kérdéseket..
Ennyi a történetünk. Kép Összességben nekem nagyon pozitív élmény marad ez a néhény bent töltött nap. A sebemről még annyit, hogy 5-6 nap után már nem is éreztem, semmilyen mozdulatnál nem fájt, mintha nem is műtöttek volna. (Ami azért nagyon furcsa nekem, mert a két és fél évvel ezelőtti műtétemnél, amikor ugyanitt vágtak - és ugyanaz az orvos -, hetekig görnyedten jártam.
Még valami! Kép Kósa a műtétél megkukkantotta a petefészkeimet, és úgy tűnt, a terhesség tényleg nagyon jót tett nekik, talán elmúlt a betegségem, a doki azt mondta, minden esély megvan rá, hogy a következő baba spontán sikerüljön! Kép Kép Kép Kép Kép (Merthogy ez lombik volt.) Legkorábban egy év múlva lehet kísérletezni a műtét után.
Most már tényleg eldugulok! )
Majd jövök! Fénykép is lesz hamarosan! Kép
Vigyázzatok magatokra, a babáitokra, puszi

Pindur
pindur
 
 


Pindur!

Köszi szépen a hosszú beszámolót!

Örülök, hogy ilyen szép emlék maradt a szülés, és annak is, hogy a tesóbaba már valószínűleg egyszerűbben érkezhet. Kép Kép

Kiváncsian várjuk a fényképet!

Tünde
rtünde
 
 


Szia Zsizsa!
Nem tudod nekem leirni annak a növérnek a nevét,aki állandóan duli-fuli?Nem igazán szeretnék vele találkozni.

Ha valaki tudja ki ő légyszi írjon!!!
ani24
 
 


Pindur!
Köszönjük a beszámolót!! Olyan jó ilyenkor visszaemlékezniKép Dani tegnap már fél éves volt!Kép

Kis Buksi!
Nagyon szépek a fiaidKép Honnan tudod megkülönböztetni őket? A helyzetükből?
És amikor megszületnek hogyan döntöd el, hogy melyikük ki legyen? Bocsi a hülye kérdésekért, de engem ez már régóta foglalkoztatott.

Réka
muki
 
 


sziasztok csajok!

A ma megint megjöttbe szoktam írni, de most az van, hogy orvost szernék váltani, mert az enyém szerintem nem ért a
problémámhoz. Szeptemberben kiderült, hogy magas a prolactinom.
Akkor felírta a Bromót, majd egy hónap múlva abbahagyatta(én hülye
meg abba is hagytam, mert megbiztam benne). A mostani
hormonvizsgálatomon meg kiderült, hogy már nem csupán hétszeres,
hanem kilencszeres a prolactinszintem. Ja és az nem írtam, hogy ma reggel 26. napon megjött. Ami nagy csoda nekem mert az utóbbi másfél évben átlag kéthavonta menstruálok. Az orvosom szerint ez a mai is csak emlékező menstruáció, hát pedig annyira örültem neki.

Kérlek segítsetek, adjatok tanácsot, vagy orvost alánljatok, vagy ilyesmi, mert most nagyon el vagyok kenve ennyire!

Sziasztok: Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Rékacs!


Dr. Arnold László
Schöpf-Mérei, 3 emelet, H-K-CS délelőtt van. ( A másik két napon lombikozik)
Ha korán mész ( 7 után), megúszod a tömeget.


Üdv


Renáta
Renáta
 


Ani,
sajnos nem lehet a harmadikon egy nővért sem elkerülni, ha éppen ő van szolgálatban, ugyanis egyszerre csak egy nővér van ott.Kép A dulifuli nővér nevét nem tudom, ha gondolod, azért e-mailben megírhatom, hogy néz ki, de úgyis rájösz, ki az, ha találkozol vele.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Hát,nincs sok jó hírem, és tudom,hogy "hát"-tal nem kezdünk mondatot. Szóval tegnap voltunk dokibácsinál,a kórházban fekvés ellen nagyszerűt kampányoltunk, Szőnyi megint akkora empatikus készségről adott bizonyságot,hogy az hihetetlen. Teljesen nyitott volt alkudozni, természetesen azt kijelentve,hogy ha minden rendben. De ezt ugye azért mi is így gondoltuk. Szóval a verbális rész nagyon jól ment,de utána megvizsgált ,és rövidült a méhnyak. Alkudozás ugrott, holnap befekszem,és csütörtökön összevarrják. Megnyugtatott,hogy abszolút nincs pánikhelyzet és ez nem egy utolsó előtti lépés,hanem egy szépen időben megtett óvintézkedés. Azért gondolhatjátok,hogy érzem magam. ha valakinek van tapasztalata a témában,vagy tudtok ajánlani oldalakat,ahol jobban utána tudok nézni,az nagyon jó lenne, és megköszönném. addig O.K.,hogy összevarrják, de ez mit jelent a továbbiakra nézve? Hogy nem fog kinyílni a méhszáj? De meddig? Most mennyire sz.r a helyzet? Írjatok valami okosat?

Ja! Az előadáson sajnos így nem találkozunk, de lélekben ott leszek,sőt fizikailag sem túl messze Kép


Réka!

A kérdésed egyáltalán nem hülyeség,sőt,nekünk is örök dilemmánk! Most már szerencsére a fekvésük nem változik napról napra,és megpróbáltuk a szokásaik,mozgásuk alapján mindenféle tulajdonságokkal felruházni őket. Végül úgy döntöttünk Vencel a kisebb,de pl. ő fog elsőként születni valószínűleg. Ez így igazságos ,nem Kép?

Üdv:

Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Kisbuksi!
Sajna nincs tapasztalatom összevarrás témában, de a Schöfiben nagyon profik. Nyugi!
Mindenestre nagyon-nagyon drukkolok Neked és a fiúknak isKép
Még valami: Ha megnézed a Zabhegyező cimű mű is háttal kezdődik, tehát teljesen jól írtadKép

Üdv,

Réka
muki
 
 


KisBuksi!

Nem irigyellek, gondolom utána már nem nagyon akar majd hazaengedni. Vagy mondott vmit.?
Az összevarrásról:
a bébiszitterünknek is ikrei vannak, 13 évesek és annak idején még rutinból összevarrták. Azt mondta pár perc az egész. Viszont szerintem nem ezen múlik ( nem ijesztgetés, ő minden előjel nélkül 30 hetesen megszült, nem rövidült előtte a méhszáj, stb. ). A fontos, hogy nagyon sokat feküdj, vannak kismamák akik akár félidőtől enyhén kinyílt méhszájjal élnek, fekszenek és rendes időre szülnek babákat. Nagyon fontos a nyugalom. NYUGI, NYUGI, NYUGI. A lényeg hogy időben kiderült és ez a folyamat megállítható.

A babák nevéről: mi abc sorrendben fogjuk elnevezni Őket, első lesz Gergő, második Krisztián. Egyébként a fekvés alapján is ez a valószínű.

Vigyázz magatokra, ne idegeskedj és ha lehet a férjeden keresztül értesíts minket a fejleményekről:

Krisztike
Krisztike
 


Rékacs!
Dr. Kósa Zsoltot is tudom ajánlani a témában, ő is asszisztált reprodukcióval foglalkozik. Szintén 3. emelet, csak egy ajtóval odébb (a folyosó végén). Hétfőn a Nyírőben lombikozik, de a többi napon ott van, ha jól tudom. Reggel fél nyolctól fél tízig ultrahangozik, utána megy fel a 3.-ra rendelni. De van magánrendelése is a Váci utcában, 5000 egy alkalom. Lehet, hogy jobban jársz, ha ott kezdesz, és megbeszélitek a részleteket, mert a kórházban valszeg sokat kell várni. Utána pedig úgyis a kórházba fog irányítani szerintem. Ha kell telefonszám, elküldöm privátba.

Mackoo
Névtelen
 


Kisbuksi,
mikor bent feküdtem a kórházban, volt ott egy ikres anyuka is, akit szintén biztosításképpen összevarrtak, és a 38. héten szült. Ezt csak azért írtam, hogy legyen egy ilyen példa is. Meg aztán itt vagyok én, aki ugye kórházban is feküdt a rövidült méhnyak miatt, meg itthon is rengeteget utána, ráadásul én nagyon sokat keményedtem, szedtem is rá gyógyszert, és én is a 38. héten szültem. És olyan lány is volt, akinek a 30. héttől már 2 cm-re nyílt végig a méhnyak, és mégis a 38. héten szült (akkorra már 5 cm volt végig). Szóval ne izgulj, bízz Szőnyiben, szerintem ő mindig a legjobbat tanácsolja és akarja.Kép Hidd el, minden rendben lesz!!!Kép Drukkolok ám!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


De aranyosak vagytok! Köszi a drukkot és a biztatást,már sokkal jobb,de tényleg Kép!! Most pihengetek,de majd ha én nem is,kispapim megírja,hogy alakulnak a dolgok!

Addig is boldog pocaknövesztést!


Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Kisbuksi,
én is csatlakozni tudok csak az előttem szólókhoz! Pihenj nagyon-nagyon sokat, és ne idegeskedj, a Szőnyi biztosan csak a legjobbakat akarja.
Én is voltam nála tegnap. Hat óra előtt jöttem ki. Lehet, hogy téged láttalak a Kispapával? (Szőke, hosszú hajú, szemüveges vagy?) Én már éppen kocsiban ültem.....
Bocsi ha nem Te voltál...
Sajnálom, hogy nem tudunk találkozni csütörtökön, de gondolunk Rád, és szorítunk Nektek!!!!
Majd várjuk az infókat Kispapitól!
Mona
marcipán
 
 


Kisbuksi!

REndes a dokidtól, hogy így óvintézkedik. Gondolom inkább rutinból és jobb félni mint megijedni alapon teszi. Nekem csak 1 babám van, de a 24 héttől a méhszájam megrövidült. MAgnézium pici pihi, de utána meg se moccant a 40. hétig. És még így is a 41. héten szültem. Persze ez merőben már mint ikreknél, de el tudom képzelni, hogy van akiknél így is, úgy is megrövidül valami miatt. Drukk, hogy minden simán menjen és hamar hazamehess.

sasha

Kép
sasha
 
 


Szia Zsizsa!
Szerintem is fel fogom ismerni.Az a gondom,hogy nagyon érzékeny vagyok és nem akarom hogy megbántson.Ezért akartam elkerülni.Az bizti,ha megbánt,szolni fogok valakinek,mert az ilyen miért foglalkozik emberekel,ha nincs hozzá türelme.Vagy nekem kell alkalmazkodnom hozzá?
ani24
 
 


Mona!

Igen,minket láttál!

Olyan kedvesek vagytok,már majdnem szerencsésnek érzem magam,hogy összevarrnak Kép

Kisbuksi
kisbuksi
 
 


Kisbuksi!

Örülök, hogy már kicsit sikerült megnyugodni.
És most meddig kell bent maradnod a kórházban? Csütörtökön összevarrnak és utána is maradni kell? Vagy feküdhetsz otthon is?

Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok!

6-7. hét környékén vagyok Kép)), tegnap voltam dokinál (Dr. Fodor Mónika) A nőgyógyászom ajánlotta (nála nem lehet szülni) Kedvesnek, szimpatikusnak tűnt így elsőre. Csak kicsit fiatal.... Tud valaki róla infókat?
A másik kérdésem meg ez a hálapénz dolog. Soha nem szoktam adni, így most nagyon nem vagyok képben..... Mikor szokás adni? Kezelésenként, vagy a végén, szüléskor? És mennyit?

Előre is kösz Kép))

KisBéka
KisBéka
 


Ani,
teljesen igazad van. Szerencsére velem nem volt igazán bunkó, csak kedves sem, de anno a szobatársamra csúnyán ráripakodott. Mondjuk ez sajnos máshol is így van, pl. anyu azt tapasztalta, mikor a nagymamám bent volt (nem itt), képzeld, nem elég, hogy tegezték az időseket, még így beszéltek velük, hogy: "Most már edd meg a kajádat!" Elképesztő!KépKépKép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


KisBéka!
Én Dr. Fodor Mónikánál szültem fél évvel ezelőtt, mert az én dokim éppen nyaralt és ő volt az ügyeletes. Előtte el sem tudtam volna képzelni női nőgyógyászt, de kellemesen csalódtam.

Egy végtelenül kedves nő, aki nekem lelkileg is sokat segített a szülés során. Nagyon profik voltak a szülésznővel együtt. Végig mosolygott és bátorított, ami nekem abban a helyzetben nagyon jól esett. És tényleg nagyon figyelmes volt annak ellenére, hogy akkor látott először.
És a gátsebemet minden alkalommal (gátkezelések, vizsgálatok...) minden doki megdícsérte és kérdezte, hogy ki csinálta, mert annyira profi. Még a nőgyógyászom, aki a varratokat szedte ki, is el volt ámulva, hogy miyen szép munka.
Én pár órával a szülés után már kint ültem a lift előtti fémpadon.

És annak ellenére, hogy nem az én dokim volt bejött hozzám minden nap, megnézte a hasamat. A férjemet is megismerte, neki is mosolyogva köszönt már messziről.

Szóval csak pozitív tapasztalataim vannak, szerintem jó kezekben vagyKép

Hálapénz: Szerintem a szüléskor elég adni. Ha ő nem mondja az összeget (valaki előre megmondja), akkor az egyszeri kezelési díj 10-szeresével érdemes kalkulálni. Én neki mondjuk kevesebbet adtam, mert nem hozzá jártam és nem egyből szülés után, hanem amikor legközelebb találkoztam vele.

Boldog Pocakosodást!

Réka
muki
 
 


Kedves Mackoo!

Kérlek küld el a telefonszámát a címemre.
Köszönöm Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: