Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Nem nagyon van időm írni mostanában. Sokat melózunk és a családi "rendezvények" is sokasodnak...
A Babó jól van - most is hancúrozik Kép - és nekem is múlófélben a megfázásom. A héten töltjük a 25. hetet, olyan fura, mert nagyon megy az idő.

Ivett gratula az ügyes Kisfiadhoz! Általában azok a gyerekek, akik nem kúsznak-másznak, hirtelen és hamarabb felállnak, mint a többi baba. Ezt onnan tudom, hogy Anyukám mesélte, hogy én is ilyen voltam KépA képet még nem csináltam meg...de bepótolom, csak estére mire oda jutnék, belenézek a tükörbe és lemondok a fotózkodásról.

A szülőszobát én már nem nézem, egyik részben volt benne egy szülés, amitől eléggé megijedtem.

Berni, Menta jól vagytok? És Bentlakó, Bubcsi?
Tudom, itt a jóidő és felszívódik mindenki, ahogy én isKép

Puszi Mindenkinek
Tmami
tmami
 
 


Sziasztok!

Én is úgy látom, hogy it a jó idő, és már senkinek nincs sem ideje, sem kedve netezni.
Olyan jó, mert Lacikával egész nap a kertben tudunk lenni. Már azon gondolkodom, hogy altatni is a levegőn fogom. Nagyon élvezi a jó időt velem együtt.
Tmami! Nagyon repül az idő. Már a 25. hét. Lassan egy újabb UH-t érdemes csináltatni, 1-2 hét mulva már gyönyörüen látszódnak a Picur vonásai is. 3D-sen voltál előzőleg is, ugye?

Porcogo teljesen eltünt. Pedig kiványcsi lettem volna, mikor szült. Lehet, hogy egyszerre voltunk a P-ben.

Szép napot mindenkinek!
Ivett
staff
 
 


Sziasztok!

Azért megvagyunk ám! Kép

tmami! Tényleg repül az idő! Szerintem a középső harmad a legélvezetesebb, használd ki! Mozogj sokat, sétálj a friss levegőn! Kép

Ivett! Szerintem jól betakarva nyugodtan altasd kinn Lacikát! Biztos jó nagyokat fog aludni! Kép

Berni! Majd még meglátom, hogy beugrunk-e. Két dologtól függ: 1. nem akarok egy frissen szült anyukát zavarni, ha csak nincs rá szükség a 6. hét előtt, 2. ha csak estére kapok időpontot a szülésznőmtől a ctg-re, akkor meg biztos nem akarok alkalmatlankodni. De majd szólok, hogy mi van. Kendő megérkezett? Milyen? Kép

Annyit gondolkoztam azon, amit arról írtam, hogy mennyire számít nekem Boros Judit véleménye. Szegény, ha olvassa ezt a topikot, akkor biztos nem esett jól neki, amit írtam. Pedig számít a véleménye. Pl. azt mondta, hogy a 36. hétig ne egyek csokit és be is tartom. Még banánt is ha 3-t ettem azóta. Kép
Na megyek én is, vár a jó levegő és a szép idő!!!! Kép

Menta++ (35.)
menta
 
 

 
 

Sziasztok,

kedves Tmami, köszönöm, jól vagyok, a Boros doktornős topikba írtam éppen, mivel tegnap voltam nála.
Menta! Azt hiszem, azért mondta, hogy nem támogatja a 24 órán belüli hazamenést, mert a szülés után a 48 óra kritikusnak számít, akár a baba, akár a mama részéről. Tehát minimum ez alatt az időszak alatt szeretnek állandó megfigyelést és készenlétet biztosítani a bajt megelőzendő. Legalábbis úgy emlékszem, ezzel indokolta a doktornő.
bubcsi
 
 


Sziasztok!

Menta! Hol van már a frissen szülés Kép olyan rég volt,h nem is emlékszem.Szólj csak,ha erre jársz és én úgyis megmondom,ha nem jó, tudod Kép. Este sem zavarsz 7kor van nálunk Barni vacsi és fürdés alvás.De 7ig fogadóképesek vagyunk és utána is csak Barni miatt nem,mert akkor nem alszik.
Nagyon szupi akendő,abban vittem Dormikát sétálni + itthon is jó szolgálattot tett,mert sikerült megnyugtatni benne és a kezem sem szakadt le,mint máskor.
Szóval gyere nyugodtan!!!
Berni
barnimami
 
 


Sziasztok!

Tényleg itt a jó idő. Itt pedig alig-alig valaki...
Berni! Hogy vagytok? Milyen a Picur? Lesznek képek? Rakjál majd fel a Regisztrációdhoz, hogy megcsodálhassuk!

Képzeljétek, ma tudtam meg, hogy a könyvelőm is babát vár. Szeptemberre. Még nem tudják, hogy mi lesz. Úgy irigylem a kismamákat. Ez a legszebb állapot, amit egy nő átélhet.

Tmami! Használd ki a Kismamaság minden pillanatát! Nálad mikor lesznek képek?

Én holnaptól eltünök 4-5 napra. Megyünk a párommal egy kicsit pihenni. Elvileg jövő csütörtökön már vagyok újra!

Még holnap elmenetel előtt benézed ide!

Addig is szép napot Nektek!

Ivett
staff
 
 


"Betolakodónak" érzem magam ebben a topicban. Már egy ideje olvasom a hozzászólásokat és azok megegyeznek érdeklődési körömmel, sok esetben a véleményemmel is, ja és folyamatos! A betolakodót az írom, mert én nem a Péterffyben fogok szülni.
A többi témánál, ahová beírtam nem halad ilyen gördülékenyen a csevely.

Bubcsi!
Ha itt vagy még valahol, szeretném megosztani veled, hogy én is hasonló problémával küzdöttem - a pánikbetegségre gondolok. Azért írom múlt időben, mert amióta terhes vagyok (23. hét) a tünetek nem jelentkeztek és teljesen jól vagyok (lekopogom). A gyógyszer szedését is elhagytam a terhesség elején, bár állítólag alatta is lehet szedni végig, mert nincs mellékhatása a babára az utóbbi 6-8 év kutatása szerint.

Dudi
dudizsu
 
 


Sziasztok!

Dudi! Szerintem nyugodtan csatlakozz hozzánk!
Te hol fogsz szülni? Első babád?
Gondolom már mocorog?
A pánikbetegség nem egyszerü dolog, és sajnos nem minden gyógyszert lehet szedni a terhesség alatt. Mivel van egy-két orvos a családban, és depresszió-hajlamos barátnőm is (akinek állandóan kell gyógyszert szednie) ismerem a helyzetet. Szerintem Bubcsinak jól körbe kell járnia a dolgot, mert ahogy ő irta, voltak kritikus időszakai. Sajnos a terhesség maga mindenkire különböző hatással van. Dudi Neked szerencséd van, én is abszolút kiegyensúlyozott kismama voltam, de sajnos ez nem jellemző mindenkire. Van aki egész terhesség alatt retteg, már jó előre a szüléstől, van aki a baba miatt, és van aki "csak" úgy, a megváltozott hormonháztartás jóvoltából.
Szóval örülj, hogy nálad jól végződött ez a betegség. Viszont beszélj előre az orvosoddal, hogy a szülés utáni depresszió nehogy gondot okozzon. Sajnos egy-két napra mindenkit elér ez az állapot, és van aki jobban, van aki rosszabbul, és sajnos aki nagyon rosszul viseli.
Jó ha előre felkészül rá az ember.
mivel nálunk már előre felkészitettek, nem volt nálam gond, de magam is meglepődtem, hogy miért pityergek ok nélkül. De hála Istennek szük 1 hét alatt elmúlt.

Addig is jó pocakosodást!

Ivett
staff
 
 


Kedves KIsMAMÁK.
Azért irom így (KISMAMÁK)mert szerintem agyilag kismamák vagytok csak, s nem érett szülőnők. Névtelenül, Pl: "Cheyenne,Ivett(ez valodi?)Áfonya,Bubcsi, stb,általánosítotok, magyarán egy kalap alá vesztek mindenkit./Csecsemősők/nem ez, vagy az a csecsemős nővér, vagy hogy hogy néz ki, semmi fogodzkoidot nem adtok a másiknak, vagy a barátnőm szült és ez történt vele....., tehát ot sem voltál, nem is hallottad, nem is láttad hogy ez tényleg igy történt-e meg?!De le írod és itélsz, de névtelenül. azonosíthatatlanul, holott szerintem van ott is olyan csecsemősnővér akihez lehet fordulni. A másik dolog amit elfelejtetek Kedves Kismamák! Az orvosnak borítékoltok, a fogadott szülésznőnek borítékoltok, de annak a csecsemősnővérnek aki pl.kihordja a babát, ellátja, fürdeti, tizenkétórát a rendelkezésetekre áll, sokszor TI nem veszitek kutyába sem őket, mert a DOKTOROK, azt mondják nektek, hogy azért kér Ő ennyit,(.....),mert Ő ad a csecsemősnővéreknek is. De a valoság az hogy szépen minden marad a DOKTOROK ZSEBÉBEN. Ez az ÍGAZSÁG. Mivel úgy tudjátok,hogy Ők is kapnak elvárjátok, hogy a nővérek, a sóhajotokra is ugorjanak, lessék kivánságaitokat mindent eldobva. Csak az a bibi az egészben, hogy szerintem a csecsemős nem kap semmit, mert én még olyan nővért nem találtam Budapesten, sem Vidéken akinek én a boritékot a zsebébe tettem, nem az Orvoséba tettem, amit a nővérnek szántam, nem hallgatva az orvosomra,Képhogy majd Ő a Jólelkű Doktor majd ad az engem ellátó nővérnek,)érdekes modom azt tapasztaltam hogy a nővérke (nem Orvoska) zsebébe tett boríték csodákat tud müvelni, mivel a nap 12óráját bentöltő növérke, érdekes módon, ha megkerestem a problémámmal, és rajta mulott segített. A másik dolog, amiről mindegyikőtök halgatt, az a hangsúly, ahogy szóltok. Ezt annak tudatában teszitek,amit a DOKTOROK mondanak nektek, hogy Ők mindenkinek ad nak.Holot nem. Ezt a magam börén tapasztaltam, s ezért tudom.A harmadik dolog, hogy ha valakivel problémátok van, miért nem kérdezitek meg a nevét, a teljeset, mert azonos keresztnevü nővérek is lehetnek ugyan azon az osztályon, de az egyik segítőkész a másik nem, a segítő kész megbántva érezheti magát az általánosítás miatt, holott nem ő a rossz, vagy hogy hogy néz ki, miről lehet felismerni, mert szerintem a jó csecsemősők csak igy tudnak csak a rosszak ellen tenni.S az általánosítás bánto dolog, pláne annak aki vétlen.Ezen érdemes volna elgondolkodnotok szerintem.

Üdv: Timi
timea6
 
 


Sziasztok!

Timi! Ha vetted volna a fáradtságot, és elolvastad volna az archivumot, akkor láttad volna, hogy erről a témáról már elég sokat leveleztünk. És pl. én is irtam a "jó szóról a csecsemősök felé" tipikus esetéről. Egy kicsit elkéstél.
Arról ne is beszéljünk, hogy a Te neved valódi-e. A Te Topikod a legüresebb, mig a miénkből nagyon sokat meg lehet tudni, ha valaki veszi a fáradtságot és nem kezd rögtön itélkezni!!!!!!

Szerintem eltévesztetted a házszámot!!!!!!!!!!!!!!! Vagy netán Te is "kihagyott" csecsemős vagy?
És az archivumban nemcsak negativ dolgokat olvashatsz a csecsemős növérekről, csak venni kellene a fáradtságot hozzá!
staff
 
 


Kedves Timi, legközelebb jobban figyelj, kérlek, én nem vagyok kismama... És, mint írtam, valóban elmondás alapján írtam le a történetemet, de ezt be is vallottam.

Kedves Dudi, itt vagyok! Én is abban reménykedem, hogy az az eufória, amit a várva-várt terhesség okoz, elfújja majd a pánikbetegséget... Mindenesetre úgy tapasztalom, hogy az utóbbi időkben mintha javulás állt volna be az állapotomban. Már nem leszek zizi, ha elfelejtem a gyógyszert bevenni, hanem teljesen nyugodtan pótolom később. Szombaton egész nap jöttem-mentem, vásároltam, intézkedtem, és csak délután jutott eszembe, hogy nem vettem be a gyógyszeremet - mégis jól voltam egész végig! Szóval ez azért önbizalmat ad, és reményt, hogy mégiscsak el fogom tudni hagyni végleg, egyszer, egy szép napon Kép
bubcsi
 
 


Timea!
Legközelebb, mielőtt írsz, lsz. olvass vissza! Egymás minősítésére pedig egyáltalán semmi szükség és egyébként is a legjobban Te általánosítasz. Ha pedig a probléma megoldását nővérköpenyek zsebébe dugott borítékokban látod, szíved joga.

Szia Ivett!Kép Remélem jól érzitek magatokat, tényleg jó egy kis kikapcsolódás. Lacikát is vittétek?

Velünk minden OK, ma voltam a védőnéninél. Épp most gondolkozom rajta mikor menjünk legközelebb 4D-re, de azt hiszem (most kezdjük a 26.hetet) majd három hét múlva.
Sajna egy hete minden estére megfájdulnak a csontjaim a combtőnél (ágyéktájon két oldalt), nem tudjátok mitől lehet?

Bubcsi, örülök, hogy egyre jobban vagy, csak így tovább! Kép
tmami
 
 


Jaj Dudi, elfelejtettelek üdvözölni! Szóval üdv. itt, gyere gyakran! Mikorra vagy kiírva?
tmami
 
 


Sziasztok!
Neharagudjatok, hogy igy irtam de mindenhol ezt hallani, s szerintem a nővérek is megérdemlik a boritékot már amelyik nagyon rendes lesz velem és a babámmal. Én még csak 15 hetes kismama vagyok. Orvost még nem választottam, de nagyon szeretnék, mert ugy érzem akkor nagyobb biztonságban lehetek a babámmal együtt. A többi korházról irt topicot is elolvastam,el is mentem néhány korházba és beszélgettem egy -két kismamával ill. babás anyukával.A Péterfybe még nem mentem el, de nagyon szeretnék elmenni és az ott bentfekvő anyukákkal, ill. nővérekkel beszélni. Mert olyan sok kérdésem lenne?? A férjem is szeretne bent lenni a szülőszobán velem de nem tudom, hogy sikerül-e, mert Ő is emberekkel foglalkozik, és nagyon kevés a szabadideje.
Sziasztok: Timi
timea6
 
 


Timi,

Bentlakó biztosan válaszol a kérdéseidre és akkor egyből a legbiztosabb forrásból értesülhetsz.
De ha itt visszaolvasol, ezer infót találsz (és vannak jók isKép a kórházról, nővérekről, orvosokról és anyukák élményeiről.
A fenti "kirohanást" betudtam (és letudtam) a kismamáknál előforduló hangulatváltozásnakKép
A babádhoz gratula!!!

Tmami
tmami
 
 


Sziasztok!

Húúúúúúú, Timi,
kicsit mellbevágott az írásod."agyilag kismamák vagytok csak, s nem érett szülőnők": ezt kikérem magamnak. Én sem minősítettelek téged, semmilyen téren.

Nem mintha engem konkrétan érintene, de szerintem tényleg nem olvastad át rendesen a topikot, a régebbi írásokat. Azt is mondhatnám, hogy te is általánosítasz minket...Olyat pedig nem is olvastam, hogy azért a dokinak adjunk, mert majd ő továbbad a nővérkének, stb.

Ha a Péterfyt választod, akkor az egy nagyon jó választás leszKép, a babádhoz meg gratulaKép!.

Egyébként mi is jól vagyunk, hányingerem ugyanúgy nincs, ahogy Hangával sem volt, tök jól vagyok, azt leszámítva, hogy állandóan aludnék. Jövő héten megyünk kontroll uh-ra a dokimhoz, majd utána megyek kiskönyvért is, meg a laborok is majd csak akkor jönnek...

Üdv,
Szila
szila
 
 


Szila!

Örülök, hogy jól vagytok! Kép Biztos tök jó lesz a kontroll UH! Kép

tmami!
Képzeld nekem is ez a problémám már hetek óta. Főleg akkor fáj nagyon, ha napközben sokat megyek, de mostanában olyan mehetnékem van... Kép
Én arra fogom, hogy nyúlnak ott az izmok, inak. De a dokinénimet még nem kérdeztem.
Nekem az jön be, hogy este egy jó vastag kispárnával a lábaim közt alszom, iil. ha nagyon fáj, akkor behajlított térdekkel előredőlök, úgy, hogy jól kifeszüljön a csípőm. Érződik is, hogy úgy nem fáj. Így fekszem pár percig, amíg érzem, hogy már jobb.

Puszi Mindenkinek! Kép

Menta ++ (36.)
menta
 
 


Sziasztok!

Mikor a csecsemős növérekről szóló beszámolókat olvastam, azon túl, hogy rossz érzésem támadt, eszembe jutott Tímea által említett hálapénz kérdés: "vajon ők kapnak-e?". De bizonyára nem mindegyikük ilyen utálatos, hiszen szerencsére nem vagyunk egyformák. Magamra kivetítve pedig az jutott eszembe, hogy remélem én egy rendeset "fogok ki" és/vagy adjak nekik pénzt, mikor én odakerülök? Ennyi erővel az istenek pénze nem elég, hiszen akkor mindenkinek kéne adni, akivel kapcsolatba kerülök a kórházban.
Én egyébként a Nyírő Gyulában fogok szülni, az elméleti időpont július 30, de hamarabb lesz valószínűleg, most a 23. hétnél járok és remélem minden rendben van.

Dudi
dudizsu
 
 


Sziasztok!

Menta, szia Kép Én is azon gondolkozom, hogy ha a jövő héten megyek, muszáj lesz megemlítenem a dokinak, mert tegnap pl. annyira fájt estére (nem vagyok egy hisztis típus), hogy alig bírtam menni. És szerintem nálam ez kicsit korai.
Már a 36. héten jársz? Úgy irigyellek, már tényleg visszaszámolsz és nemsokára láthatod a Picúrt!

Dudi! Én felvérteztem magam, hogy azt a pár napot féllábon is Kép Bár tudom, nem ennyire egyszerű, de a pénz nem oldhat meg mindent!!! Én így gondolom, nem hiszem, hogy fogok adni.
Neked első baba lesz?
tmami
 
 


Igen első.
Eleinte elbizonytalanodtam, hogy megértem-e én már erre, de rájöttem, hogyha arra várok, akkor várhatok 45 éves koromig és lehet, hogy még akkor is éretlennek tartanám magam egy gyerek bevállalásához. És most persze be vagyok tojva: milyen lesz a szülés? Tudok-e majd szoptatni? Utána hogy fog kinézni a mellem? Hogy kell gyereket nevelni? Hogy csináljam, hogy mindent megadjak neki, de ne kényeztessem el? Lesz-e elég időm tornászni járni? stb.
Dudi
dudizsu
 
 


Tímea!

Én csak annyit mondanék, egy csecsemős nővér (hangsúly a foglalkozáson vagy inkéább "hivatáson") ne azért foglalkozzon a babát illető kérdésekkel,mert pénzt dugok a zsebébe.Ő ezért van ott!!!Hogy segítsen,válaszoljon!Egyébként azért hívják hálapénznek,mert valamit megköszönsz vele.
De szerintem ez is tövig lerágott csont.Felejtsük el.
Remélem jobb élményekkel mész majd haza a kórházból.Nagyon sokat számít az a pár nap,nagyon meghatározó.

Képeket majd teszek föl a profilomba,amint lesz úgy időm,h a kicsi is normális időben elalszik. Kép Igyekszem,mert nagyon cukik látnotok kéne őket együtt. Ja, Barni már csak ritkán bántja inkább szeretgeti meg puszilgatja. Rántotthússal kínálgatja Kép).
Berni
barnimami
 
 


Sziasztok!

Újra itthon, de nem bánom, mert nagyon rossz időnk volt. Agyon fagytam magam. Még szerencse, hogy Lacika nem volt velünk. De NAGYON HIÁNYZOTT!
Olyan édes volt, amikor meglátott rögtön nyujtotta a kezét és mondta a magáét. Majdnem elsirtam magam.
Itt látom zajlott az élet.....
Timi! Úgy látom, mint kevésbé Kép gyakorló Anyuka révén elkapkodtad a véleménynyilvánitást. Majd ha már túl vagy egy szülésen, kiváncsi vagyok mit fogsz mondani. A babádhoz gratula, jó babavárást, de mielőbb válassz dokit, mert jönnek a fontos vizsgálatok, és jó ha azt már bizalmasan tudod megbeszélni az orvosoddal.

Borzasztó, hogy szalad az idő. Már 36. hetes vagy Menta. Hát most lehet, hogy nehéz hetek jönnek, de megéri. Ilyenkor kezdett nekem a csipőm és a forgom fájni, ja és már nem tudtam, hogy aludni. Neked nincs állandóan meleged?

Na pusza Mindenkinek,
Ivett
staff
 
 


Ivett!

Dehogynem! Kép Szegény férjem majd megfagy éjjel én meg szinte pucéron alszom. Kép

M.
menta
 
 


Sziasztok!

Ivett, üdv. "itthon". Kép Remélem a rossz idő ellenére tudtatok pihenni is.

Folytattam közvélemény kutatást, és más velem egyidős kismamiknak is fáj, ott ahol nekem. Ma egy kicsit mintha amúgy is jobb lenneKép

Dudi, én is egyfolytában ilyen dolgokon gondolkozom, néha összenézünk a férjemmel, hogy hűha, mindjárt itt rúgkapál egy kisbaba. Mi hét éve élünk együtt és nagyon megszoktuk a szabadságot, de már itt volt az ideje a babának és nagyon-nagyon várjuk őt. Biztos sok minden meg fog változni (legalább költözik egy kis rendszer az életünkbe) Kép
Szóval én is tele vagyok kíváncsisággal, de ez a kilenc hónap pont erre van, hogy átrágjuk magunkat a gondolatainkon.

Pussz mindenkinek
Tmami
tmami
 
 


Sziasztok!

Tmami! Hát a kilenc hónap nekem úgy el ment, hogy észre sem vettem. Mi ekkor már 11 éve voltunk együtt a párommal, ő sokáig nem is akart babát, de nagy nehezen beadta a derekát, most pedig imádja. Egy biztos, teljesen másképpen élünk már, mint eddig, és mivel mi már nem vagyunk fiatalok /én 37, a párom 49/ sok barátunk el is maradt a Picur miatt mellőlünk, de őket nem is sajnáljuk. Szóval teljesen más kerékvágásba kerül az ember élete egy babával.
Majd meglátjátok.... De nem cserélném el semmiért...
Menta! Hát képzelj el engem, aki juliusban szült.
A párom már hülyét kapott tőlem a végén, hogy hiába szerzett légkondit, még az is kevés volt.
Ő nagykabátban aludt juliusban, rólam pedig csorgott a viz. De ez a szülés után 3-4 hétig igy volt még. Minden éjszaka két hálóing. A tej miatt és a meleg miatt is, mert persze a Picur mellett már nem lehetett légkondi.
Szóval tudom milyen érzés. Tmami készülj, szerintem Te is hasonló cipőben fogsz járni.
Megyek aludni, kidóltem mára.

Jó éjt

Ivett
staff
 
 


Sziasztok!
Csak egy rövid bejelentkezés, Ivett küldtem pár fotót!
A melegtől én nemterhesen is szenvedek, úgyhogy "alig várom" a harminc fokot.Kép
Puszi
Tmami
tmami
 
 


Hello, itt Dudi!

Én is júliusban fogok szülni, bár állítólag ez a nyár nem lesz olyan forró, mint amihez hozzászoktunk.
A kórházak műtőjében szokott lenni klíma, szerintetek a szülőszobákban is van?
Én imádom a nyarat, és a meleget is jól bírom, de ilyen plussz súllyal még nem próbáltam!
Ivett, én nem szeretném elveszíteni a baráti társaságunkat, de attól tartok - legalább részben - ez be fog következni. És persze már előre sajnálom ez elvesztett szabadságomat, de titkon remélem, hogy azért el tudok menni egy-két bulira.
Dudi
dudizsu
 
 


Ivett! Kép

Dudi! Hát nem tudom, hogy van-e klíma a szülőszobán, de erősen kétlem. Szerintem a friss újszülötteknek kimondottan jó a nagy meleg úgy hirtelen.
De ez egy tipikusan olyan kérdés, amit talán bentlakó meg tud válaszolni.

Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Van egy jó hirem: van légkondi a szülőszobán. Igaz nem állitják túl hidegre, 23-25 fok, de nyáron a kinti 35-40-hez képest megváltás volt.

A baráti kör elvesztése, vagy elmaradása pedig egy érdekes dolog. tul.képpen a mi korosztályunknak 35-40-45 éveseknek már nagyok a gyerekeik, mások a gondjaik, mint nekünk, és mi most nem tudunk olyan közös programokon résztvenni, mint eddig. De szerencsére nem mi vagyunk az egyetlen idős szülök. Van egy-két barátunk, akik szintén későn, vagy később vállaltak babát, igy velük most szorosabb lett a kapcsolat. Szóval ez érdekes dolog, majd alakul.
Meglátjátok.

Bentlakó! Rég láttunk, hallottunk, vagy benézel időnként, csak mi nem tudjuk?

Ivett
staff
 
 


Sziasztok! Hello Berni!

Én voltam Berni szobatársa, akiről írt és csak megerősíteni tudom az ő és Cheyenne által leírtakat. Kedves bentlakó, itt nem egyedi esetről van szó, velem ugyanúgy viselkedtek a csecsemősök, mint Cheyenne barátnőjével, csak azzal a különbséggel, hogy nálam otthon sem indult meg a tej, ki tudja, lehet, hogy másképp is alakulhatott volna, ha időben segítenek. Ja, nekem ugyanúgy brutálisan megnyomta a csecsemős főnővér a mellemet, csak nekem azt mondta, hogy "van ebben tej, anyukám!", az anyukám megszólítás egyébként is nagyon népszerű a csecsemősök körében. Meg ugye, ahogy Berni is írta elég szépen besárgult a gyerekem, sokat veszített a súlyából és ezt csak akkor tartották fontosnak velem közölni, mikor mi is saját felelősségre akartunk távozni Berniék után. Szülés után 3 napig felém sem nézett egy csecsemős sem, az un. "oktatás" is abból állt, hogy végignézhettem egyszer ahogy a gyereket tisztába teszik és ellátják a köldökcsonkját, no comment. És hozzáteszem, hogy elsőszülő voltam, tehát gőzöm nem volt mit hogyan kell csinálni. Még szerencse, hogy Berni segített, amiben tudott. Szóval, én is csak azt tudom mondani, hogy a szüléssel, az orvosommal és a szülésznőmmel teljesen elégedett voltam, de a csecsemősöknek köszönhetően az utolsó napokban folyamatos sírógörcseim voltak főleg éjszakánként, amikor a gyerekem vigasztalhatatlanul üvöltött az éhségtől, nem csoda, hogy ettől a stressztől a mai napig nincs igazán tejem.
kikezdki
 
 


Sziasztok!

Kikezdi! Nagyon sajnállak. Azt tudom most tanácsolni, hogy igyál szoptatós teát és alkoholmentes sört. Nekem ez nagyon segitett, illetve minden zuhányozásnal a meleg viz alat masziroztam egy kicsit a mellem (ezt a védőnő ajánlotta) és nagyon szépen lett igy tejem.
Remélem Neked is beindul!
Mostmár viszont örülj a Babádnak, ne foglalkozz a Csecsemősökkel, mert a stressz átragad a Babyra is, és az nem tesz jót! Örüljetek egymásnak, van miért....

Apropó, nem tudom mi lehet nálam, mert eddig a szoptatás alatt 2-3 hetente megjött, most pedig már 30 napja semmi. Lehet, hogy egy tesztet kellene vennem, bár nem érzem azt, mint amikor terhes lettem. Lehet, hogy Berninek igaza lesz, még belefér ebbe az évbe....

Na puszi Mindenkinek

Ivett
staff
 
 


Sziasztok!

Ivett,
ezt én is mondtam nekedKép.

Szila
szila
 
 


Sziasztok!

Mostanában döntöttem a Péterfy,és Boros doktornő mellett.Azt szeretném tudni,hol lehet a doktornőről bővebben olvasni.Esetleg valaki innen írna-e nekem róla magánban?Két hét múlva megyek hozzá a magánrendelőjébe.Érdekelne pl mennyit szokott kérni a rendelésen,mennyi nála egy szülés,van-e UH-ja,stb,és persze más személyes infók.
Előre is köszönöm a segítségeteket!

K
(13+1)
krisztinke
 
 


Kedves Kikezdki!
Nem akartam már többet írni, mert nekem valóban csak másodkézből való információim voltak. Azóta azonban sokat utánaolvastam itt is, a nők lapja café péterfys topicján is, és bizony eléggé általános a tiedhez és a barátnőméhez hasonló vélemény a péterfys csecsemősökről, sajnos!
A barátnőm még azt is mesélte, hogy amikor a párnapos kisfiának a köldökcsipeszét leszedték a csecsemősök, akkor azzal a kommentárral adták oda neki, hogy "tessék, anyukám, ezt elviheti a MÉH-be, vagy valami".
Mondhatom, kedves duma egy újdonsült anya felé, aki bizonyára inkább emlékbe tenné el azt a kis darab műanyagot Kép
cheyenne
 
 


Sziasztok!

Hát Lányok, nagyon remélem, hogy amikor én leszek bent, velem nem fognak így viselkedni. Kép
Majd viszek diktafont és felveszem ezeket a kedves beszólásokat!

Szerencsére elmúlt, ill. tűrhetővé mérséklődött a "lenti" fájdalom és feszítő érzés, amiről korábban írtam. Jobb a közérzetem is, pláne, hogy tegnap kaptam a férjemtől egy új kismama nacit (ez már tavaszi- nyári) Kép

Képzeljétek egyre szórakozottabb vagyok: ma pl. elfelejtettem elmenni a találkára a barátnőmmel (még szerencse, hogy megértő, mert ő is terhes Kép ) Honlapra programot szerveztem, de nemrég jutott eszembe, hogy dokihoz kell mennem...ja és reggel elfelejtettem elmenni a vércukor eredményemért is. Lehet, hogy elmegy az eszem? Kép Na puszi Mindenkinek, mert még elfelejtem elküldeni azt is amit írtam eddig! Jó éjt!
tmami
 
 


Sziasztok!

Menta!!!
Nehogy lfelejts bejönni,amikor erre jársz Kép).

Kikezdki!!
Szia itt! Jól vagytok? Ha jön a jó idő remélem sétáltok egyszer felénk is Kép

tmami!
Nálam ez szülés után volt a legszörnyűbb,elfelejtettem a legelemibb szavakat.Ja, spanyolul ámodtam és kijavítottam a saját nyelvtani hibáimat és mindezt alvás közben Kép.Szóval azóta nekem a lakás minden pontján szinte van egy olyan "lógós" naptár és abban rögzítve a nemelfelejtendő Kép dolgok!

Na búcsúzom,legyetek jók és örüljetek,mert újra süt a nap Kép) Kép)
Berni
barnimami
 
 


Sziasztok!

Mindenki eltűnt?

Mi két napja voltunk dokinál, szerencsére minden rendben van velem és a babával is. A BPD-je 72, ez állítólag megfelel a 27 hetes korának. Most farfekvésben van.
Én nem lettem letolva a súlyom miatt, nincs vizesedésem és a vérnyomásom is OK. Szóval most örülök. A 30.héten tervezzük a 4D-t, úgyhogy be kell jelentkeznem.

A jövő héten költözködünk s most hétvégére tervezzük a takarítást (kerti). Hozzák a konténereket és lehet pakolni Kép Nem is fog ártani egy kis testmozgás, csak jó idő legyen!

Menta, hogy bírod még? Gondolok Rád, sokszor eszembe jutsz, hogy már nincs sok hátra Kép

Berni, remélem nálam szülés után akkor elmúlik, mert én most "iszom a levét". A férjem is nevet rajtam, annyira szórakozott vagyok.
Hogy vagytok, milyen a Picúr?

Ivett, ez a fránya mailszolgáltatóm állandóan felmondja a szolgálatot, szeretnék válaszolni Neked, de sosem sikerül valamiért Kép Majd egyszercsak küldöm a levelet!
Nálatok mi újság?
tmami
 
 


Sziasztok!
Olyan orvost keresek a Péterffyben aki foglalkozik hormonproblémákkal. Sajnos egyet se ismerek közülük, ezért örülnék, ha tudnátok nekem ehhez értő dokit javasolni.
tinka
 
 


Sziasztok!

Látszik, hogy itt a jó idő. Egyre kevesebbet jelentkezünk.
Tinka: Én ajánlom az orvosom. Dr. Tarnóczy Péter főorvos, tel.: kórház:461-47-00/1245,
magán: 461-65-00/29274 (Itt kedden és szerdán rendel)

Tmami! Örülök a hireidnek! Tényleg repül az idő.
Ezt persze Lacikán is látom. 6-án lesz 9 hónapos, és már kúszik-mászik, huzogatja a fiókokat, mindenhol feláll, és lépeget ahol jól tud kapaszkodni. Szóval hihetetlen, hogy 9 hónapja még egy kis magatehetetlen maszatka volt, most pedig már olyan nagy fiú.

És a többi Picur hogy van. Irjatok lányok!

Sziasztok

IVett
staff
 
 


Sziasztok!

Berni! Péntek délelőtt voltunk UH-on. Ne haragudj, hogy nem szóltam, de csütörtökön egy kisebb nátha jött ki rajtam és nem akartam elvinni hozzátok a vírusát!
Sajnos más miatt sem jött volna össze a találka. Kép

Képzeljétek! Kiderült, hoggy kisGyőzőnek tágabb mindkét oldalon a vesemedencéje és üregrendszere, sőt egy kicsit a húgyvezeték eleje is. Kép
Átmentünk rögtön a genetikai UH-ra is, mert Boros doktornő tanácsára bekunyiztam magunkat. Ott is megerősítették ezt.
Jó hír, hogy valószínűleg azért működik a veséje, mert van elég magzatvíz, de az rossz hír, hogy a kelyhek is tágultak, meg a húgyvezeték eleje és hogy kétoldali.
Egyébként minden rendben vele. Már 3900 gramm! Kép( A doktornő letiltott mindennemű édességről, hogy ne nőjjön nagyon tovább ez a kisfickó. Kép)

A doktornő is és a genetikai UH-os doki is írtó rendesek voltak! A doktornő még magától vissza is hívott, hogy na mit mondtak a genetikai UH-on.
Beszéltem a csecsemőosztály főorvosával is. Így most már ő is tud róla, így majd jobban odafigyelnek rá. Ennek örülök is meg nem is. Kicsit féltem attól kisGyőzőt, hogy túl sok vizsgálatnak veszik alá. Persze próbálják ők is a legnagyobb maximumot adni, csak néha úgy tapasztalom, hogy az már túlzás.

Szóval próbálok nagyon reménykedni, hogy minden rendben lesz, nem tágul tovább a veséje és, hogy talán majd idővel magától is megoldódik. Ha nem, akkor műtét.
A legjobban az bánt, hogy így egy sor plussz vérvétel, vizsgálat áll előttünk, ami biztos, hogy majd megviseli kisGyőzőt is, meg majd Helenát is. De főleg kisGyőzőt. Kép
Meg sajnálom azt is, hogy persze így több, mint valószínű, hogy végig benn kell lennünk a kórházban 4 napig, de majd meglátjuk. Talán 3 nap múlva is jöhetünk haza.

Szóval ez van! Már kisírtam magam miatta, de szerencsére édesanyám nagyon megnyugtatott. Még jó, hogy van!!!!
Sokat beszélek kisGyőzőhöz, hogy ne aggódjon, majd túl leszünk rajta és én nagyon fogok vigyázni rá!

tmami! Örülök, hogy nálatok minden rendben!

Lányok! Nagyon becsüljétek meg az egészséget!!!

Menta++ (mától már nem lenne korszülöttKép)
menta
 
 


Szia Menta!Neharagudj hogy ide tolakodom,de lehet hogy érdekelni fog az amit irok...az én kisfiam is ilyen vese problémával született és nálunk műtét is volt Kép de ma már 6,5 éves 128cm.és 22kg teljesen egészséges ha érdekel irj ide is és magánban is szivesen válaszolok ..vigyázzatok magatokra üdv.vera
Kelemenné Vera
 


Sziasztok!

Menta! Remélhetőleg ezeken túl, minden rendben lesz! Nagyon szoritok Neked! Ha megszületett a Picur, remélem értesit minket valaki.

Többiek! Hogy vagytok! Kismamák, használjátok ki a jó időt, irány a friss levegő!
Én a Lacikával rengeteget sétálok, és ez meg is látszik rajta. Eddig sem volt gond az evéssel, de most aztán abszolut nem, és olyan jóket alszik a friss levegő után, hogy öröm nézni.

Jó hétvégét

Ivett
staff
 
 


Sziasztok!

Ivett! Köszi a szorítást! Megpróbálom a férjemet rávenni, hogy majd bóklásszon ide valahogy és írja meg nektek, ha megszületett kisfiúnk, de legkésőbb ahogy hazajöttünk én is jelentkezem majd. Kép

Tegnap este voltunk a szülésznőnknél ctg-én. Szerencsére minden rendben. Szegényt jól feltartottuk, mert nekem annyi kérdésem volt, meg egyáltalán olyan jó volt beszélgetni vele. Nem tudom, ti hogy vagytok ezzel, de nekem ez a kis beszélgetés írtó fontos volt ahhoz, hogy a szülésnél, ami hát igen intim, tényleg teljes bizalommal tudjak majd hozzá fordulni. Szerencsére már a doktornőmmel is volt egy ilyen beszélgetés, a férjemmel meg pláne Kép, szóval most már lassan megérek arra, hogy szüljek. Kép
Olyan jó volt, hogy a szülésznőm is mesélt magáról, a családjáról, meg, hogy ő mit gondol miről, teljesen őszintén. És amikor más volt a véleményünk, akkor sem húzogatta a száját, vagy ilyesmi, hanem látszott rajta, hogy teljes tiszteletben tartja a véleményünket.
Nem tudom, hogy milyen lesz a szülés, de nagyon úgy látom, hogy majd rám tudnak hangolódni és akkor minden simán és szépen fog menni! Kép
Most már csak az a lényeg, hogy a ne kelljen a kisfiam veséje miatt idő előtt befejezni a terhességet!

Olyan izgalmas ez az egész! Hiába van már túl az ember egy szülésen, ez biztos más lesz valahol, meg persze, ami utána jön. Kicsit félek is az egésztől, hazudnék, ha mást állítanék, de már úgy várom is, hogy a megölelhessem ezt a kis csöppséget. Kép

Nem tudom, hogy milyen lesz ez a hét, de amikor csak tudunk, mi megyünk sétálni. Helena most mondta, hogy ő még kicsit gyurmázni akar és aztán mehetünk is. Kép

Mindenkinek szép napokat, akár esős, akár nem!
Puszi!
Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Menta én úgy izgulok, hogy mikor fogsz szülni Kép)
A kis Győzővel minden rendben lesz, hidd el!!!

Az én babóm ma nagyon mozgékony, és ma éreztem először csuklani, olyan aranyos volt!

Április 20-án megyünk a Praxisba, akkor leszek 30 hetes, meglessük a babát.Kép Aznap, mert akkor lesz a szülinapom is "kiveszünk egy napot" és elmegyünk ide, és babakelengyét nézni és a Construmára, hogy azért valami szakmai is legyenKép Már alig váromKép

Mindenki jól van? Az is aki régen nem írt? Tekiteknőssel váltottam mailt, vele minden OK, nemsokára jelentkezik majd a fórumon.

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok mindenkinek és szép időt a hétvégére!


Kép
tmami
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van! Tmami, nem jött Tőled email!
Nálunk minden rendben. Kedden, 13-án megyek az orvosomhoz, majd kiderül, hogy mi a helyzet. A teszt nem mutat babát, de nem jött még meg. Szóval nem tudom.....

Lacikám nagyon jól van. Egyre aktivabb, rájött a mászás örömére. Mindent pakol, rámol. Mindenhova felmászna. Szóval igazi, eleven kisfiú.

Kedden irok, hogy mi volt a dokinál.

Addig is Kellemes Húsvétot Mindenkinek
sziasztok

Ivett
staff
 
 


Ivett!
Ez izgis! Kép

Tmami! Már te is a 30. hét körül jársz! Kép Olyan jó a kisbabacuccokat nézegteni, meg pláne megvenni! Kép
A 3D UH biztos nagy élmény lesz! Kép

Én is nagyon várom már, hogy szüljek. Az este hajnali fél háromtól kb. egy órát egyszerűen nem bírtam aludni a fájásoktól, de aztán csak sikerült. Na ezek a tipikus jóslófájások. Kép Nekem így sikerül megkülönböztetnem az igaziaktól, hogy a végén csak sikerül visszaaludnom. Kép

Jó lenne indítás nélkül szülnöm!

Puszi!
Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Kellemes Húsvétot Mindenkinek! Lányoknak sok locsolót, fiúknak piros tojást!

Hogy vagytok, hogy telik az ünnep?

Menta! Még egyben? Volt egy kis melegfront....

Nálunk minden a régi. Lacika napról napra töbet tud, egyre több dolgot csinál egyedül.
Tegnap pl. már magától elvette a teás cumisüvegét, és ivott belőle. Eddig ezt még nem csinálta. Olyan kis ügyes már, de nagyon eleven is. Apa videojáról a gombot már leszerelte. Úgy, hogy szinte észre sem vettük. Oda kúszott, és hopp, már a kezében volt a gomb. Szóval egy percre sem lehet egyedül hagyni.

Na megyek, mert a töltött káposztám már megmelegedett.

Jó pihit Mindenkinek

Ivett
staff
 
 


Jó hírem van: a Péterfyben állítólag lecserélték a csecsemős nővérek felét, a sorozatos balhék hatására!
cheyenne
 
 


Sziasztok!

Régen jártam itt,mert elromlott az internetünk otthon.Most a szüleimnél Húsvétozunk (hurrá,hurrá)így gyorsan bekukkantottam ide.

Menta!
Jó lett volna találkozni,de remélem hamarosan beszélünk.Sokat gondolunk ám Rátok.Ági puszil Titeket.

Cheyenne!
Kép

Bocsánat,h még mindig nincsenek képek igyekszem,igyekszem Kép)

Berni
barnimami
 
 


Sziasztok!

Szép időt kívántam még pénteken és be is jött Kép
Legalábbis errefelé! Az egész hosszú hétvégét a háznál töltöttük, eltüzeltük az építkezés közben keletkezett fahulladékokat. Jó kis meló volt, de végre kész Kép Olyan jó volt levegőn lenni, egész megfogott a nap.

Remélem, nektek is jól teltek az ünnepek!Kép

Cheyenne, honnan tudod?
tmami
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: