Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Zsófi!
Nagyon-nagyon örülök, hogy szoptatni tudod az ikreket! Ha lesz még idõd, légyszi számolj majd be, mi újság van nálatok!
jandora
jandora
 


Sziasztok,
legyszives irjatok meg, hogy mostanaban mennyit szoktak adni a Mav-s szulesert a dokinak, illetve a fogadott szulesznonek? (En 2ooo-ben szultem, de azota mar biztos valtoztgak az arak).
Egyebkent a Herczegh-Koros parosnal fogok szulni...

Elore is koszonom, tamara
Névtelen
 


Szia Tamara!

Én is a Herczegh dokinál szültem tavaly októberben. A magánrendelésén megkérdeztem az asszisztensnõt ( Hajnit), és õ mondta hogy 35000 a "tarifa" a szülésnél. Szerintem kérdezd meg, gondolom úgyis a rendelõbe jársz Te is. Szülésznõt nem választottam, és mivel hárman váltották egymást az elhúzódó vajúdás miatt, végül egyiknek sem adtam pénzt. ( mondjuk túl sok dolguk nem is volt, mert császár lett a vége...)

Minden jót Neked és a babádnak
Anikó
Anikó
 

 
 

Szia Tamara!

Én márciusban szültem és általában minden doki 40-50 ezret kapott. Szülésznõk 10-20 attól függõen hogy fogadott volt-e, de volt aki a szülésznõnek nem is adott ha nem volt fogadott.

Most inkább maradok névtelen
Szia
Névtelen
 


Sziasztok!

Hát tényleg senki nem tud mondani semmit Tidrenczel dokiról? Már mindenképp szeretnék elmenni valakihez, de nem tudom, kihez. Kérlek írjatok
Eszter
Névtelen
 


Eszter:
Milyen tipusu dokit keresel?
zkati
 


Eszter!

Írnék, de hová? Nem találom a címedet! Az enyém továbbra is neth@posta.net, naponta több levelet is kapok, biztosan él a cím! KépKépKép

Márti
márti
 
 


Marti,
kerlek itt ird meg, mi is szeretnenk tudni!!!
Tea
Tea
 


Kedves Eszter!

Mikor én szültem, akkor a mellettem fekvõ lány szült a Tidrenczel doktornál. Eredetileg nem õ volt az orvosa, de a választott dokija nem tudott (???) bejönni, ezért az ügyeletes dokinál szült, õ a dr. T. A szülés során nagyon rendes volt vele, nem vágta, szép lassan gátvédelemmel szülesztett. Aztán többször meglátogatta a kórházi tartózkodás során is õt. Azóta dr. T. a választott orvosa. Ennyit tudok róla.
Zsófi
szzsofia
 
 


Kedves Tea!

Ha van konkrét kérdésed, szívesen válaszolok, akár itt, akár mail-ben, de az én tapasztalataimat már megírtam itt (március -április folyamán talán?), keress rá az archívban! Nem undok akarok lenni, de nem látom értelmét annak, hogy ugyanazt többször is részletesen leírjam. Nem részletesen: maximális elégedettség, szeretném nála szülni a további gyereke(i)met is, mindenkinek csak ajánlani tudom, mert szerintem nagyon jó doki! KépKépKép

Márti
márti
 
 


Sziasztok,
koszonom a penzes valaszokat!

Dr. T-rol en is jokat hallottam, bar en nem korhazi korulmenyek kozott, hanem egy sorozoben talalkoztam vele. Jo fejnek tunt.
Akirol en viszont nagyon-nagyon jokat hallottam, itt is, es mashol is, az a Kardos Zoltan. Rola azt mondjak, hogy iszonyu lelkiismeretes, es pont abban a korban van, hogy mar van tapasztalata, de meg nem oreg. (En tuti nala szulnek, ha mar az elozot nem masnal szultem volna)
sziasztok,
tamara
Névtelen
 


Sziasztok!

A Kardos dokiról én is csak jókat mondhatok. 2000 áprilisában nála szültem a kisfiamat, és most 21.-én pénteken nála születtek az ikreim is. Császármetszéssel jöttek mivel már a nagyfiú is az volt. Gergõ 2850g és 53cm, Máté 2900g és 54cm.
Ha gondoljátok nagyon szivesen irok róla bõvebben is (mármint a dokiról) ha valakit érdekel.

Üdv Kismanó
kismanó (kisman&oa
 


Sziasztok!
A Mávban szültem, még a télen Dr. Hercegh.-nél. Azóta annyi rosszat hallottam róla (pl. itt az archivban is, meg ottani szülésznõktõl), hogy váltanék, de kórházon belül. Mivel nemsokára nekiveselkedünk a második gyerkõcnek, hamarosan idõszerû lenne ez. Nem oly rég valaki írta, hogy õ váltott, méghozzá Dr. Tindrenczelre, ha jól emlékszem. Nem ciki átpártolni egy másik dokihoz? Mit szólna, ha pl. ügyeletben összefutnánk a szülõszobán? Vívódom, mert ha nem hagy ott dolgait intézni a szülés közepén, talán nem kell vergõdnöm négy órán keresztül tartó tolófájásokkal, de közben persze amikor ott volt, akkor nagyon profin csinált mindent, megnyugtató volt a jelenléte, a stílusa. Szóval, ha van valakinek hasonló gondja, ötlete, ossza meg velem!
Köszi, jandora
jandora
 


Jandora,
hááááát, van. Gondom nincs, ötletem van. Az elsõ két gyerekemet a Harsányinál vártam, a szüléshez nem jött be. (Mindkét alkalommal a Hercegh volt ügyeletes, teljesen meg voltam vele elégedve)Aztán amikor a harmadikkal teherbe estem, a Harsányi szabira ment, átirányított a Kisfalvihoz. Átmenetileg. Egy kölyökképû, ámde lenyûgözõen udvarias, figyelmes embert ismertem meg a személyében, és eszem ágában sem volt ezek után visszamenni a Harsányi kezei közé. Mit tegyek? Hát kérem, én kedvesen, de határozottan odamentem a Harsányihoz, megköszöntem szépen a dolgokat, amit értem tett, és elmondtam neki, hogy úgy látom, Kisfalvi doktornak mintha több ideje lenne (lévén viszonylag kezdõ), ezentúl õ lesz az orvosom. Úgy beszéltem, hogy ne szúrjak ki a Kisfalvival. Magammal se. Mit ad Isten, ki volt az ügyeletes, mikor bementem megszülni a 3-at? A Harsányi. Ciki. De nem volt semmi probléma, intelligensen kezelte az újabb találkozást. Amióta otthagytam, mindig, mikor összefutottunk a folyosón, kedvesen, mosolyogva köszöntem neki, mintha nem történt volna semmi. (A negyediknél kizártam a lehetõséget, hogy ügyeletes orvos vizsgáljon meg. Nem akartam azért mégegyszer egy ilyen szituációt.)
Remélem, segítettem.
Puszi:

Virág
Virág (fiore)
 


Virág!
Köszi a gyors választ! hogyan tudtad kizárni negyedszerre a lehetõségét annak, hogy ne az ügyeletes orvos vizsgáljon meg?
Puszi, jandora
jandora
 


Jandora,
Inkább magánba. A mélcímed nem elérhetõ. Küldj egy mélt nekem, megírom. Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Szia Lányok!
Két gyerek mellett csak most találtam meg ezt a társalgót! Bíztatni akarom a császárra várókat, illetve az attól félõket. Nekem kettõ is volt, az elsõ 1999. novemberben, az spontánnak indult, de császár lett, a második már programozott császár volt. Mindkettõt a HERCZEGH dokinál szültük. A fiam 5050gramm és 60 centi, a kislányom most öt hónapos, õ 5200grammos, és 59 centis lett! De ha hiszitek, ha nem, a második szülést végignevettük, a szó szoros értelmében! Lehet, hogy buggyantnak nézett minket a stáb, de valahogy nem tudtunk a párommal már a rendeléseken sem komoran megjelenni! Életem legboldogabb, és a legjobb hangulatú napja a lányom születése volt! Persze ehez kellett a doki hozzáállása is! De a végeredmény: Császár-mosolyogva. Aki nem hiszi, nyugodtan kérdezze meg tõle, gondolom emlékszik rá!
Sziasztok! Csi.
Névtelen
 


Kedves mindenki!
Én is a MÁVot választottam, Petõ doktorral. Arra lennék kiváncsi, hogy õ mennyire nyitott az alternatív szülésre, a gátmetszés elhagyására.
Köszi: Timi
Névtelen
 


Kedves csi!
Hüledezve olvastam soraidat, ami a méreteket illeti, kihordani sem lehetett semmi...Nekem a kislányom öt hónaposan volt a ti születési súlycsoportotok környékén.
Elég meredek, hogy az elsõnél még természetes módon indult a szülés...
Nem semmi, gondolom a szülészeten idegenforgalmi látványosságként kezeltek benneteket...
Gratula a gyerkõcökhöz és a jó hangulatú szüléshez-így is lehet:-)
Üdvözlettel: Moncsúr
moncsur
 


Sziasztok!
Én mindenkinek ajánlom a Petõ doktor urat! Én ugyan csak egy babámat szültem nála, császárral, de az olyan élmény volt, amit soha nem fogok elfelejteni Kép Végig mondta, mi történik, azonnal odahozták Tomit, aztán az apja kezébe adták vagy 10 percre.
Gátmetszér-ügyben (fentiek miatt) nem tudok választ.
Mindenesetre Petõ doktor természetes folyamatnak tekinti a terhességet és a szülést is, nem csinál belõle nagy dolgot.
Mindenkinek kellemes szülést és egészséges babákat kívánok!
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

Szerintetek az normális, hogy elsõ terhesrendelésen csak egy ultrahangot csinált a dokim és elküldött védõnõhöz (kiskönyvért, stb.), de semmi egyéb vizsgálatot nem kért? Mi van, ha gombás vagyok például? Meg 0 Rh negatív a vércsoportom. És SEMMI vizsgálat. Csak annyit mondott, hogy jöjjek 3 hét múlva(most 9 hetes vagyok). Azt olvastam, hogy valakivel elsõ alkalommal fél órát beszélgetett az orvosa, kórtörténet, stb. Keressek másik orvost?

Miszike
Miszike
 


Miszike!

Gratulálok a pocaklakódhoz! KépKépKép
Ismerted korábbanb is a dokidat? Hozzá jártál? Mert ha igen, lehet, hogy úgy érzi, hogy eléggé ismeritek már egymást. Ha hozzá jártál, eddig elégedett voltál vele? Ha nem, hogy, mi alapján kerültél hozzá? Tudod-e te magad, hogy mit vársz tõle? Beszéltél errõl vele, vagy próbáltál, vagy nem is "mersz" errõl beszélni vele? Ezeket neked nmagadnak kell tudnod! Én azt javaslom, akkor járj csak hozzá, ha valóban megbízol benne, jó a viszonyotok és körülbelül egyezik az elképzelésetek a következõ hónapokról és a szülésrõl, illetve, ha neked nincsenek konkrét elképzeléseid, akkor az õ véleményét el tudod-e fogadni. Ha nem, akkor érdemes váltani - viszont akkor jó elõször magadban tisztázni a dolgokat, hogy mit vársz és aztán célzottan keresni dokit!

Sok sikert!

Márti
márti
 
 


Szia Márti!

Köszi a tanácsokat! Most láttam életemben elõször ezt a dokit, jókat hallottam róla, nekem is szimpatikus volt. Ha ez lett volna a sokadik vizsgálat és találkozás, akkor minden ok. lenne. Csak annyi mindent olvasok itt is a lányoktól, hogy milyen vizsgálatokra küldték elõször õket, kaptak pontos leírást, hogy mikor mit csinálnak velük, beszéltek arról, hogy hogy szeretnének szülni, stb. Nekem ez hiányzott. És nem adott alkalmat rá az orvos, hogy egyáltalán kulturáltan leüljünk beszélgetni.
Miszike
 


Szia Timi!

Én tavaly febr-ban szültem a Petõnél, szerintem is teljesen normálisan áll a dologhoz, megbeszélhetsz vele bármit, legfeljebb elmondja, hogy õ mit és miért tanácsol. Én szerettem volna a beöntést kihagyni, a Petõ viszont azt javasolta, hogy legyen, utólag cseppet sem bánom, hogy így alakult. Véleményem szerint az a legfontosabb, hogy teljesen megbízz benne, és ne éld meg csalódásként, ha vmi mégsem úgy történik, ahogy megálmodtad. Nekem is voltak nagy terveim a vajúdásra-szülésre, de mivel nem tágultam eléggé, infuzióra tettek,stb., a végén császár lett belõle, de szerencsére akkor is mindig, mindent elmagyarázott nekünk, nem éltem meg kudarcként a szülést.
Most aug. elején újra nála fogok szülni, talán nem császárral.
Zümcsi
Névtelen
 


Szia Moncsúr! Szia Lányok!
Köszi a gratulációt,igazán jól esett! Valóban látványosság voltunk, a szülésznõk megdöbbentek amikor a hasamat meglátták,nem hitték el, hogy csak egy lesz! Amikor a kislányomat kiszedték, mindenki felkiáltott, a H. dokin, és rajtam kívül mindenkit meglepett a mérete. Tudni kell, hogy nem szedtem vitaminokat, és nem voltam cukorbeteg sem, csupán genetika. A törpék apja koraszülött volt 2900g-mal, a nagymami öccse pedig 6kg, még az 1900-as években...
De sajnos negatív látványosság volt mindkét esetben a szülés napján a 220-as(!) kezelhetetlen vérnyomásom is!
De ezen már túl vagyunk!

LEENDÕ CSÁSZÁROSOKNAK:
Nekem a méret miatt a második programozott császár volt,és így megúsztam a beöntést. Gondolom ezt dokija is válogatja, de én úgy készültem, hogy a szülést megelõzõ napon csak ittam, a mûtét napján pedig azt sem. Így hashajtót sem kellett szednem szülés után, ami nem egy hátrány! Hallottam valami olyan pezsgö-cuccról is, amivel otthon el lehet intézni ezt a kellemetlen dolgot,de én ezt nem próbáltam, akit érint, kérdezzen utána!

Miszike!
Bizony sokszor megvárják a bûvös 12. hetet, és csak utána vizsgálnak alaposabban, hidd el, nem késel le semmirõl, csak nyugalom! Akkor viszont dokiról dokira fogsz járni, mert mindent megnéznek! Nekem mindenki azt mondta, hogy ki kell várni a 12. hetet, nos nagyon nehéz, én tudom, de kitartás! Egyébként a következõ vizsgálaton lesz valószinûleg egy szûrésed, de talán nem is baj, ha nem néznek mindig az emberbe, met az is csak egy fertõzési lehetõség! Szerintem.

Sziasztok-Csi
Névtelen
 


Sziasztok!
Én mind a négy gyerekemet itt szültem, úgyhogy néha beleolvasok ebbe a topicba.
Kedves Csi, gratulálok! Moncsúr, hadd dicsekedjek: az én harmadik babám hajszál híján 5 kilós volt, és mégcsak nem is volt túl nehéz szülés. A legkönnyebb meg a második babám születése volt, pedig õ se volt apróság a maga 4,5 kilójával. Ezzel szemben az elsõ kisfiammal vért izzadtam, pedig õ csak 3,90 volt. Szóval szerintem nem olyan lényeges kérdés a baba súlya a szülés "nehézsége" szempontjából.
Miszike, egyetértek Csi-vel, a belsõ vizsgálatoknak mindig van egy pici kockázata, örülj neki, ha kevesebben van részed. Ráadásul nem mutatna ki semmi olyat, ami az ultrahangon nem látható. Én pont az olyan dokit tartom megbízhatónak, aki nem végez felesleges vizsgálatokat csak azért, hogy a pácienst "elvarázsolja".
Vera
vera
 
 


Sziasztok!

Miszike: én is csatlakozni tudok az elõttem szólókhoz. Engem csak akkortól vizsgáltak "belülrõl", amikor meg kellett nézni a méhszáj állapotát (5-6. hó). És ettõl függetlenül meg voltam elégedve az orvosommal.

Zömcsi: nem akarlak elkeseríteni, de nekem azt mondták, hogy ha két éven belül szülök akkor tuti császár lesz!!! (elsõ is az volt) Állítólag elõtte nagy a veszélyé, hogy szétnyílik szülés közben a régi seb!

Üdv mindenkinek: Vica
vica
 
 


Sziasztok Kismamák!

Egy István kórházi és egy külföldi szülés után most a MÁV kórházban keresek szülészorvost és bár a topicban rengeteg nevet említettetek, nem tudom, mi alapján válasszak. Inkább leírom, hogy milyent szeretnék, hátha valaki ráismer a saját orvosára.Kép
Szeretném, ha a terhességet természetesen módon kísérné, tehát nem a "betege" lennék, nem végezne minden alkalommal belsõ vizsgálatot (helyette inkább ultrahangosat), és szeretném az AFP-t is elkerülni (ha ez lehetséges).
Szeretnék gátvédelemmel, "gyengéden" szülni, és minél hamarabb hazajönni a kórházból (bár lehet , hogy ez nem múlik a szülészen).
Emellett nagyon fontos számomra, hogy maximálisan elérhetõ legyen bármikor, ja, és persze szimpatikus, korrekt ember.
KB. ennyi a "kívánság-listám" Kép
Szóval szerintetek melyik orvosra illik a leírás?

Elõre is köszi:
Debka
debka
 
 


Debka!
Szerintem szülésznõt is válassz!
Menta
menta
 
 


Debka:

A gátvédelem szerintem abszolut a szülésznõn múlik. Nekünk sikerült, igaz a 3. babával.
A hazamenetel ebben a kórházban abszolút rugalmas, van aki már a szülés utáni 12 órát követõen hazamegy,nekem azt mondták, hogy 24 óra múlva bárkit elengednek, ha akar, de a 4. napon, ha a babával nincs semmi mindenképp.
Volt olyan is aki elõször úgy gondolta, hogy marad, de a 2. nap végére elege lett, megbeszélte a dokijával és hazamen, csak a 4. napon vissza kell vinni a babát egy vérvételre.
Én Józsa Ferencnél szültem, ha érdekel az elérhetõsége akkor megadom. Õ már nyugdijas, csak magánba rendel, de a kórházi háttere megvan minden esetre. Nyugodt, nem túl lelkis, de ha valami gondod, kérdésed van arra maximálisan, megnyugtatóan válaszol.
A vizsgálat minden alkalommal megvan (kívánságoddal ellentétben)
Persze, ha ellenvetésed van vele szerintem meg lehet beszélni.
A szüléskor, csöndben, nyugodtan, lelkiismeretesen viselkedett.
Én meg voltam vele elégedve. És a szülésznõvel is. Szerintem õk teljesen összeillenek, egy a stílusuk.
Szerintem nagyon tudták a dolgukat

zkati
zkati
 


Szia Debka!
Én ajánlom a Herczegh Szabolcsot, nekem bejött, kétszer szültem nála,csak jót mondhatok(én). Korrekt,szimpi, nem vizsgál állandóan hüvelyi úton, és nekem már három éve az AFP ellen beszélt. A gátvédelemrõl nem tudok a császár miatt, viszont a keddi császár után én már pénteken itthon voltam, ez sokszor leginkább a gyerek besárgulásától függ(szerintem).Jó szülésznõkkel dolgozik, bár ez nem az õ érdeme, mert azt hiszem ott mindegyik egy tündér.
Nem fektet be a korházba akkor sem, amikor a többi doki már igen! Nem tudom, más mit mondana róla, nekem megfelelt a személye.
Szia Csí!
csí
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az értékes válaszokat. Mentának igaza van, most akkor szülésznõt keresek. Kép Bár ha mindegyik egy tündér, akkor tulajdonképpen mindegy is.
Herczegh Szabolcsról nagyon sokan áradoznak a topicban, másoknak nem jött be, de én talán kipróbálnám mégis, mert Csí leírása alapján eléggé megfelel az elképzeléseimnek.
Hol tudom Õt felkeresni? A magánrendelésén van ultrahang? Az ultrahangért külön kell fizetni? És úgy általában mi a tarifája? És ugye maximálisan elérhetõ bármikor?

Köszönöm mégegyszer,
Debka
debka
 
 


Debka!

Én is a Herczeghnél szültem és meg voltam vele elégedve! Egy vizsgálat nála már 6000 Ft a szülés pedig 50E. De azért is fontos, hogy szülésznõt válassz, mert sajna néha csak úgy lelép nyaralni és akkor jól jön a szülésnél mégiscsak egy ismerõs szülésznõ. Saci nagyon jó gátvédelemben és Fazekasné Zsuzsa is! Szerintem az sem mindegy, hogy illik-e hozzád a szülésznõ. Nálam egy rendes volt, de nem az én stílusom. Egyébként UH mindig van ott a magánrendelõjében: Fény u. 10. Tel.:438-0622 Megnyugtató a stílusa, de ha nem kérdezel, akkor nagyon gyorsan végez veled, ezért merjél kérdezni, rendesen fog válaszolni. Ja és ha nála szülsz, akkor mindenképen vetesd ki a varratokat, ha mégse sikerülne a gátvédelem, mert egy kicsit szorosan varr. Ne menj haza varratokkal a 4 nap után!!!
Menta
menta
 
 


Kedves Zümcsi és mások!
Köszi, hogy válaszoltál érdeklõdésemre Petõ doktorról. Az nagyon, hogy mindig mindent mond. Ez nagyban növeli a biztonságérzetet és nem ér semmi váratlanul. Érdekelne olyan anyuka véleménye is, aki nem császárral szült. A beöntés nem zavar, megértem, hogy szükség van rá. A gátmetszést szeretném elkerülni, ebben már volt részem tí évvel ezelõtt. Ha lehet most kihagynám.
Timi
Névtelen
 


Debka,
Bár én még csak a 16. héten tartok, Csíhez csatlakozom. Herczegh a legelsõ vizsgálaton hüvelyi ultrahanggal nézett meg (akkor sem nyomkodott meg ilyesmi) azóta már csak hasin.
Zsuzsó
zsuzsó
 


Sziasztok!

Azt hiszem, felkeresem Herczeget, de még van egy kérdésem:
mi van a varratokkal? Nincs lehetõség felszívódó varratokat használni? Az elsõ szülésemnél azt használta az akkori orvosom, és szerintem nagyon "jó" megoldás volt.
Mégegyszer köszi mindenkinek,
Debka
debka
 
 


jaj, még valami: ki az a Saci? Úgyértem, mi a teljes neve és Õt hol tudom elérni?
Köszi,
Debka
debka
 
 


Hegedûs Sarolta és szerintem a szülõszobán kell érdeklõdni, hogy hol tudod elérni. (nekem is õ volt a szülésznõm és nagyon aaranyos)

Üdv: Vica
vica
 
 


Kedves Debka!
Úgy vettem ki soraidból szeretnél gyengéd körülmények közöztt szülni. Erre konkrétan van egy altarnatíva, amit a saját tapasztalataim alapján le is írtam, itt az "anyaság" rovaton belül, a címe: "gyengéd/csendes szülés". Ha érdekel, olvassál bele, lehet, hogy találsz magadnak hasznosítható dolgot benne. Üdvözlet, és jó babavárást: Moncsúr :-)
moncsur
 


sziasztok,
en is a Herczeghesek taborat gyarapitom, mar egyet szultem nala, nemsokara jon a kovetkezo.

Nekem eddig nagyon bejott, remelem, most sem csalodom!

Nalam felszivodo varratot hasznalt, keres nelkul, nem tudom, mitol fugg....

Es en az elutazasait sem ertem egyebkent, soha nem tapasztaltam, hogy csak ugy, elment volna. Sot, egyszer azert ramtelefonalt az asszisztense, hogy egy oraval kesobb menjek a rendelesre, mert " a doktor ur most szaladt el szulni"...

Sziasztok, tamara
Névtelen
 


Sziasztok!

Talán emlékeztek néhányan rám, április tájékán írogattam errefelé. Azóta több, mint 2 hónapos a fiam. Szintén Herczeg Szabolcsnál (és Fazekasné Zsuzsánál) szültem.
Gátvédelemmel, metszés nélkül. Bõrrepedés volt, azt kellett varrni, de legalább az izom teljesen ép maradt.
A varrás felszívódó cérnával történt, mégis mind a mai napig kinlódom vele. Az összevarrt részen egy bõ gombostûfej nagyságú luk van (a varrt bõrön befelé a hüvely felé), amibõl anno gennyes váladék ürült, pedig kínosan tisztára mostam rendszeresen, és olyan, mintha picit szûkebbre lenne varrva a "bejárat". Kicsit bánom, hogy nem tiltakoztam jobban a varrás ellen.

A fent említett párost mégis jó szívvel ajánlom.
Zsuzsa hallatlan nagy türelemmel viselte a nyûgösségemet, és azt, hogy majdnem egész idõ alatt befelé fordulva nem igazán voltam együttmûködõ, de õ mindíg kéznél volt, "vigyázott" ránk.
Herczeg Szabolcs is segített és nem pedig "levezette", nem kivezényelte belõlem a gyereket.

CADves
Névtelen
 


CADves!
Írnál egy kicsit bõvebben Fazekasné Zsuzsáról? Egy ismerõsömnek és majd nekem is kellen infó róla! Hogy néz ki? Kb. mennyi idõs és fõleg milyen a stílusa!
Nagyon köszi!!!
Menta
menta
 
 


Menta!

Sajnos elég késõn vettem komolyan a szülésznõválasztást, ezért nem volt már idõnk alaposan elbeszélgetni Zsuzsával, még így is tudása legjavát akarta "felsorakoztatni".
Pedig amikor több helyen is érdeklõdtem szülésznõ iránt, akkor amiatt ajánlották (kívánságaim alapján), hogy türelmes, segítõkész, nem katonás. (Talán ez volt az egyik legfõbb érv mellette - hiszen mindegyik MÁV-os szülésznõ profi szakmailag - nem akartam senkivel sem vitatkozni azokban a pillanatokban...
Miért nem ülök, fekszem, a szülõágyra, stb.
Elõször a sajtot akartam kipróbálni, de azon FEKÜDNI az anyukának olyan kényelmetlen, mintha hagyományos szülõágy lenne, és a dokinak is kényelmetlen lehajolni.
Szóval a végén mégis szülõágyon találtam végre kényelmes pozíciót.
Nagyon jó volt, hogy majdnem teljesen függõlegesen ülhettem, ehhez azonban rengeteg párnára volt szükség a hátam mögé. Zsuzsa készségesen minden fellelhetõt a hátam mögé pakolta.
A fájás közbeni vizsgálat nem volt annyira meggyõzõ, nem is "engedtem".
Egyébként minden pillanatban ugrásra készen "állt mellettem", ha segítségre volt szükségem.
Talán annyit kellett volna elõzetesen megbeszélnünk, hogy ez az én harcom a testemmel, nem kell, hogy más támogasson, csak legyen ott, amikor segítségre van szükség.
Ennek a feladatnak bõségesen eleget tett Zsuzsa.
Egyszer teljesen õszintén azt mondtam a vajudás kellõs közepén, hogy "Azzal segít a legtöbbet, ha békén hagy." Remélem nem sértettem meg, de tényleg szó szerint így gondoltam abban a pillanatban.

Zsuzsa hozzám hasonlóan alacsony, 160cm alatti, rövid barna hajjal. Korát sajnos nem tudom megbecsülni, 3 gyereke van, abból valamelyik az idén érettségizett.

CADves
Névtelen
 


Hali!

Az igaz, hogy a "Fõdoki" valami borzasztó?
Vagy véletlen egybeesés, hogy semmi jót nem olvastam itt se róla?

NÉVTELEN
Névtelen
 


Melyik fõdoki??? (mert ha jól tudom fõorvosból több is van)
Névtelen
 


Amennyiben a Marton profról van szó, úgy véleményem szerint ha nem is borzasztó, de nem örülnék, ha õ lenne az orvosom.

Egy másik névtelen
Névtelen
 


Nekem Marton szimpatikusnak tûnt - bár én sem cserélném le a bevált dokimat rá (és másra sem)
Névtelen
 


Hát én sem cserélném le a dokimat, de ha jól tudom, akkor nem is nagyon lenne rá lehetõség, mert Martonnak szinte csak külföldi (gondolom jó pénzes) paciensei vannak!!!
Névtelen
 


Kedves NÉVTELEN!
Az én dokim is fõdoki ott, Dr Koós-Hutás Piroska, ha õrá gondoltál, hát egyáltalánnem borzasztó, sõõõõõõõõt!
TR
tóthrita
 
 


Kismanó és többiek!
A Kardos dokiról szeretnék kérdezni.
Vezet-e le, csendes-gyengéd szülést? Hasba könyöklõse-e? Gátvégdelem? Gátbarát, vagy "ellenség"? Ez vicc volt.
Ülve szülni? Tényleg olyan aranyos? Én minden képpen csendes-gyengéd szülésben szeretném részesíteni a babámat, most vagyok 6. hetes terhes, de azért keresek már most dokit, mert tudnom kell, hogy ki az, aki megteszi a kéréseimet. Szóval Kardos részérõl a legnagyobb kérdés, vezet-e le csendes-gyengéd szülést?
Írjatok
Sziasztok.
Vikus
vikus
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: