Új privát üzeneted érkezett!

Ja Solya, en nem voltam kivanos a terhessegem alatt egyaltalan, viszont a szoptatas alatt annal inkabb! Volt olyan idoszak, hogy mindennap megettem 3 szelet csokitortat, mert ugy ereztem, meghalok, ha nem ehetek KépKép
muter
 
 


Mut! Jaja, en is a vajudas kozbeni vizsgalatokat tartottam a legszarabbnak. Mar rosszul voltam, ha szolt Anna, hogy megnezi a tagulast. Ja es kb 20 kilot hiztam az amugy sem vekony alkatomra, a dokineni csak legyintett ra, a vedoneni meg allandoan felhanytorgatta es adogatta nekem a kaloriatablazatokat.

Solya! Oszinten szolva elfelejtettem az ugyeletes doki nevet, egy fiatal srac volt, eloszor aszittem valami mutosfiu.Kép

Engem a dokineni is "nekifutasbol" vizsgalt meg a szules napjan, bevallottan.Kép Mondta, hogy ilyenkor azert mar nem bannak kesztyus kezzel a kismamakkal, mert total erett a baba, a mehlepeny mar nem kifogastalan, a ctg-k allandoan rosszak voltak. Szoval neki bejott, mert megindultak a fajasok, es az ezutani vizsgalat alatt "veletlenul" elment a magzatviz is.Kép Lehet hogy jobb is, mert Lacko 3950-nel szuletett, 101 bpd-vel, es a mehlepeny mar telleg ramaty volt.

orsoly
orsoly
 


Annamari!

Nahát, szép magas lehetszKép Én is nevetségesnek gondolom, hogy 13 kiló sok lenne a 9 hónap alatt (én 168 cm vagyok) fõleg, akkor akadt ki a védõnõ, amikor 2 hónapig nem voltam és 4 kilót mertem felszedni. Ez volt a 7-8. hónapban, amikor a legtöbbet 'hízik' a baba. Szóval a fene sem érti.

Solya, én a riogatást pl. az én példámra értettem. Valóban nem árt kordában tartani a kilókat, már a toxémia miatt is. No meg a mama lelkivilágának sem tesz túl jót, ha az elsõ hónapok fáradtsága mellett még ezzel is meg kell kûzdenie. De ez megint olyan, mint az abortusz, segíteni kell, nem bántani a kismamákat.

Lányok! Nektek volt gyermekágyi depitek? Azt hiszem nekem nem volt, legalábbis nem tûnt fel.

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Pirus!
Jézusúristen, 4 egész kilót??? Kép Én 6 kilót híztam csak az utolsó hónapban! Szépen néztem ki az esküvõmön! A 9 hónap alatt összesen 1 napig vizesedtem, na az épp az esküvõm napja volt!

Orsoly!
Én akkor akadtam ki, mikor egyik hónapban megdicsért a védõnõ, hogy csak 70 dekát híztam. Mintha valami disznó lennék, akinek meg kell számolnia a kalóriákat!

Gyermekágyi depi volt ezerrel, csak nem tudtam, hogy az normális és szégyelltem magam, amiért folyton bõgök. Kb szülés után 2 nappal kezdõdött és jó 2 hónapig eltartott.
Sõt, tegnap voltam valahol, ahol egy kislány nagyon nagyot esett és én is elbõgtem magam Kép

Annamari
muter
 
 


Sziasztok lányok! Nagyon szép jóreggelt nektek!

Annamari védelmébe: gyönörû volt az esküvõjén, én láttam! Kép)

Úgy tûnik, minden védõnõ a kilókkal van elfoglalva. Leendõ anyósom is az, és már most árgus szemekkel méreget engem is, a párom is. Kép Pedig nem vagyok egy karcsú alkat. Mindenki meglepõdik, hoyg milyen keveset eszem, pedig sokkal többet hinnének rólamKép De ez van. Tuti, hoyg azért, mert egész nap ülök a fenekemen, és csak hetente kétszer-háromszor tornázom (azt is csak úgy lightosan). Több mozgás kéne. És képzeljétek, a mellettem ülõ kolléganõm édességmániás. Esküszöm, mindennap megeszik 3-4 sütit(hozzák a kajaszállítók mindennap, õ meg megeszi a maradékot), és olyan vékony, hogy ihaj! Én meg ezt nézem mindennapKép Kép)) De velem lehet a baj, mert az elõzõ kolléganõm is vékony volt, és õ meg képes volt 20 dkg sajtot befalni mellettem csak úgy délutáni nasinak. Lehet, hogy ez a titka?Kép
Szóval, ha a ti kilóitokon ki voltak akadva, akkor nem tudom, mit szólnak majd hozzám!
Ezért is gondolkodom nagyon, hogy szedjem-e az Elevitet vagy ne. Nem akarok padöö lenni óriásbébivel! Kép
shine
shine
 


Shine!
Nekem azt mondták, hogy ha jó a vérkép, akkor nem kell semmi speciálisat szedni, elég a Centrum, csak amikor görcsöltem, akkor kellett dupla magnéziumot.
A Baross utcában a sógornõmet mind a 3 terhessége alatt félidõben leállították a maternáról, mert az UH szerint túl nagynak látták a gyereket.
Én mindkettõvel 10 kilót híztam kb, ez tök jó, nagyon szerencsés vagyok. A hasamon a bõr viszont nem ment vissza, de majd remélem még alakul.
Baby blues nekem is ezerrel, de csak másodszor, negyedik napon volt a legrosszabb, nem mehettünk haza, plusz a mellettem fekvõ lánynak ott a fülünk hallatára mondta a Laczkó drnõ, hogy szívbeteg a babája. Mindenki hangosan bõgött a szobában. Nem tudom, mi lett a kisfiúval, elvitték az anyukát másik osztályra, ne legyen együtt kismamákkal.
:-(((

Aztán elmúlt a depi, kb. egy hónap múlva, de addig úgy voltam, mint de Niro a Csak egy kis pánikban, még a reklámon is elbõgtem magam.

Annamari!
Szülinap tegnap volt, naggyonnagyon jó volt.

angi
angi
 
 


Annamari!

Én is pocakosan vonultam az oltárhoz, a 7. hónapbanKép
Én olvastam, hogy a depi ilyenkor teljesen normális, viszont az is normális, ha az ember nem az? És tényleg csak hormonális okai vannak? Az nem lehet, hogy kialvatlanok az anyukák, ezért fáradtak és ezért kicsit érzékenyek, elcsigázottak? Én csak akkor sírtam, amikor közölték, hogy nem mehetünk haza, mert Zsombit fényezni kell. Pedig már összecsomagoltam és nagyon hiányzott a férjem. Azóta nem sírtam, mondjuk Zsombi baba angyali jó gyerek!

Shine!
Én végig szedtem az Elevitet, most is szedem, mert maradt egy csomó és látod nem szedtem fel túl sokat és Zsombi is teljesen normális testsúllyal jött a világra. Szerintem csak gyorsan rá kell fogni valamire. A Caldeatól viszont elég csontos lett a feje, de muszáj volt szednem a fogaim miatt.
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Shine!
Köszi a bókot, hát én inkább bálnának éreztem magam, mint gyönyörûnek Kép
Szerintem kár most azon aggódni, hogy mennyit fogsz majd hízni terhesség alatt, ez úgyis alkati kérdés. Meg ha pl végighányod az elsõ 20 hetet, akkor nem kell aggódnod Kép
Na én szedtem a Maternát végig és nem lett óriásbébim, emiatt sem kéne aggódni Kép Meg egyáltalán, semmi miatt KépKép
Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy 2 részletben, az elõzõt kb 1 órája kezdtem el, csak közben Balázs Himalájásat akart velem játszani. Ti meg írtatok közben Kép

Angi!
Hát akkor nagyon boldog szülinapot így utólag!!! (OFF: nincs valami tutijó falra kenhetõ csokitorta recepted, amit 1 évesen ehetnek a babák? Nekem van egy, de mivel babáknak való, szerintem nem túl finom, kicsit ízetlen.)

Pirus!
Hát igen, biztos a fáradtságon és egyéb dolgokon is múlik! Balázzsal volt gond bõven, sírós baba volt és az elején orvostól orvosig jártunk szegénnyel.
Ráadásul éjszaka is 3 óránként kért enni és etetések között is inkább sírt, mint aludt.

Annamari
muter
 
 


Angi!
Én is csatlakozom az utólag boldog szülinapot kívánókhoz! Kép
De nem értem miért kellett elvinni, így még messzebb került a babájától! Vagy annyira súlyos volt? Kép

Solya
solya
 
 


Sziasztok!

Köszi a jókívánságokat.
Sajnos nekem is csak "ehetetlen" babareceptjeim vannak, bevallom, Andris már rendes krémes csokitortával festette ki magát, semmi baja nem lett tõle.

Lúdláb-tortába való csokikrém, tulképpen minden piskótára rákenhetõ. (bocs, ez egy másik topikba való, de most már leírom)
2 tojást 15 dkg cukorral és két evõkanál kakaóporral lábasba tenni, majd alátenni egy másik lábast vízzel, hogy a krém forró gõz fölött alakuljon, kb. fél órát, nem kell mellette állni, ha arra járok, megkeverem habverõvel kézzel). Lehet bele rumot is keverni, de ez most kimaradt.
Ha kihûlt, robotgéppel összekeverem 15 dkg margarinnal.
Lehet belenyomkodni meggybefõttet vagy csak úgy natúr lefagyasztott meggyet is.
Jöhet még rá Katica tortabevonó vagy egyéb házi csokimáz.


Solya!
A baba a PICben volt, nem tudom, mi lett vele, a nõvérek és orvosok semmit nem mondtak nekünk, szobatársaknak, ami persze így helyes. Szerintem jobb volt így, hogy nem hallotta az egészséges babákat sírni és szopizni.

angi
angi
 
 


Angi!

Én is OFF: A házi csokimázhoz jó a télapó csoki?

Solya
solya
 
 


Solya!

Olvastam a szulestortenetedet! Nem akarsz Te konyvet irni??? Van erzeked hozza!

Annamari (dicsekves mode ON: tettem a profilomba puszis kepet Kép)
muter
 
 


Annamari!
Ez szuper! Kép Mármint a puszi! Kép
A könyv... hmmm, szerintem az érzék kevés, mint ahogy én is. Talán egyszer, ha már elég öreg leszek... Kép De köszi, azért nagyon hízeleg ám! Kép
És én is jókat nevettem a tiéden. Hát még így, hogy volt helyismeretem! Egyszer régen már olvastam valahol, akkor úgy tûnt, nem volt ennyire hosszú és bonyolult! Hát igen, az idõ szépít...Kép
Jó éjt!
Lassan befejezem a családi fotóalbumunkat itt a Babaneten! Nagyon szuper, hogy lett ilyen lehetõség! Kifejezetten élvezem! Kép

Solya
solya
 
 


Solya!
Igen, megirtam az Indexre tavaly marcius 26-an. Akkor annyira emlekeztem. Meg ott teljesen kepben voltak, olyannyira, hogy este 7 korul indultunk szulni es negyed7-kor felugrottam megirni, hogy na akkor kezdjenek drukkolni Kép Azota Parommal rekonstrualtuk a tortenteket Kép, igy nagyjabol teljesen osszeallt a kep, bar vannak meg homalyos sokpercek igy is Kép
Csaladi fotoalbum? Na majd mindjart megnezem, hol lehet ilyet csinalni!

Annamari
muter
 
 


Sziasztok! Kép
Annamari, tényleg nagyon édes az a kép!Kép
Solya! tényleg nagyon jó a szüléstörténeted! Kép Annamari a tiédet is elolvastam, immár másodszorKép, de valóban újabb és újabb részletek bukkannak elõ.
szép napot, shine
shine
 


Sziasztok!

Megtaláltam az albumot, csináltam én is egyet gyorsan Kép

Annamari
muter
 
 


Én meg már meg is néztem! Kép Tényleg nagy! Kép
solya
 
 


Kép Es a Tiedet milyen neven talalom meg? Mert kerestem a Te neveden es a babaid neven, de nem talaltam!
muter
 
 


Mert T-vel kezdõdik, mint Tamtam. Kép
Solya
solya
 
 


Nagyon aranyosak!!! Kép
Es azok a novenyek a jarokaban! Mi pl az autosulest tartjuk ott KépKép

Annamari
muter
 
 


Ja és persze Boldog Szülinapot Máténak!!!!!! Kép
muter
 
 


Angi, köszi szépen a receptet, ezek szerint nem kell aggódni, hogy valami bajuk lesz? (Bár attól a mennyiségtõl mi bajuk lenne...Kép)
muter
 
 


Köszi! Köszi! Köszi!
Solya
solya
 
 


sziasztok! Nagyon szép hetet kívánok Mindenkinek!

Solya, Annamari: tetszett nagyon az albumotok! Kép) Nagyon szépek a babák (meg ti is)Kép

Képzeljétek. a hétvégén én is babáztam! Igaz, csak barátnõm Jankáját kaptam a kezem közé, de azért az is nagyon jó volt!
shine
shine
 


Jó reggelt mindenkinek!

Annamari!
Szerintem ha a Balázs már evett margarint és csokit
(:-))))), és nem lett semmi baja, akkor biztos most sem lesz.

Solya!
Boldog szülinapot így utólag!
angi
angi
 
 


Solya, Annamari!

Nagyon szépek az albumok, majd én is kreálok, csak nincsenek beszkennelt képek, digitálisak meg pláne.
Solya, Téged pont ilyennek képzeltelek, Annamari Téged viszont egész másnak!!

Megkaptam azt a bizonyos Babapatikát. Ki van a képen? Ismeritek?

angi
angi
 
 


Sziasztok!

Angi!
Balázs margarint már evett, csokit még nem, dehát ezek szerint itt az ideje Kép Bár most elkapta ezt a hányós-hasmenéses-lázas borzalmat, remélem, meggyógyul a szülinapjára Kép
Milyennek képzeltél? :-o

Annamari
muter
 
 


Melyik Babapatikát? Milyen képen?
muter
 
 


Sziasztok!

Nem tudjátok, mi van az új szülõszobával??? Kezd izgatni a kérdésKép
Még mindig nincs érzéstlenítésre lehetõség????


Puszi, köszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Annamari!

Azt a Babapatikát, amiben a szülõszoba van, egy szülõ nõt (vagy azt utánzót) plusz egy szülésznõt ábrázol.

Biztos meggyógyul, nálunk két nap alatt lement. A lányomnak nem adtam csokit a torta elõtt anno, de neki sem lett semmi baja, pedig õ azért kipöttyösödött egy-két dologtól (pl. mogyoró, meg persze elõtte a tejpéptõl félévesen).
De szerintem egyéves szülinap elképzelhetetlen csokimaszatos ünnepelt nélkül.

Ui: rövid hajúnak képzeltelek, de ne kérdezd, miért.
Booooocs


Kata!
Nekem azt mondta tavaly a dokim (persze vannak itt frissebb Klinikás mamák is - írjatok!!!), hogy elõre jelezni kell, és akkor összehoznak egy anesztessel, aki külön bejön, amikor szülsz. Ez sajna macerás, és csak így oldható meg egyelõre. Merthogy aki vezeti a szülést, az hiába még ha anesztes is egyben, akkor sem adhatja be.

a.
angi
 
 


sziasztok!
Annamari! remélem, meggyógyul Balázs nagyon hamar!Nincs esetleg beszkennelve neked valahol az a szülõszobás cikk?

A csoki biztos nagyon fog ízleni nekiKép))) nyamnyamKép

Angi: nincs érzéstelenítés?Kép(( Nahát! ezt most hallom elõször! nem valami jó hír. Akkor tényleg úgy kell készülnöm majd, hogy kibírom!Kép
shine
shine
 


Sziasztok!

Koszonjuk a biztatast, de mindjart megyunk a korhazba KépKép
Semmi nem marad meg Balazsban, meg a sima viz sem, es nagyon nincs jol. Gyenge, dulongel, es ami a legijesztobb: az en eromuvesz kisfiam, aki hasizombol felul, olyan tonustalanul fekudt a pelenkazon, hogy meg a keze is oda esett, ahova tettem. Drukkoljatok nekunk!

Angi!
Koszi szepen a csokis tippet, akkor biztos nem lesz belole baj!
Nemigen volt rovid hajam soha Kép

Shine!
Ne aggodj az erzestelenites miatt, raersz akkor, mikor az elso fajasokon tul vagy Kép De komolyan, mar tobben tuleltek EDA nelkul is, amugy szerintem ritka az olyan szules, ami nagyon faj es el is huzodik, nekem az a teoriam, hogy van egy bizonyos mennyisegu fajdalom, amivel a szules jar. Ha hosszu a szules, akkor a fajasok elviselhetobbek, ha rovid, akkor huzosabbak. De valszeg ez egy hulyeseg Kép

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Jé, nekem eszembe sem jutott az érzéstelenítésKép Már elõre tudtam, hogy enélkül szeretnék szülni. Egyébként amikor befeküdtem a vajúdóba, és még nem voltak fájásaim, Margit mondta, hogy két anesztes is van bent és az egyik ráadásul a legjobb, hogy ha akarok EDA-t. Szóval kétlem, hogy nincs lehetõség érzéstelenítésre, az egy dolog, hogy én nem éltem vele.
Ha Annamari teóriáját nézzük, nekem gyors szülésem volt, vajúdás (a legenyhébb fájdalomtól) 3 óra, szülés 1 óra. Szóval mégis itt vagyok és túléltem és ráadásul szülni akarok mégKép Kép Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem fájt, de valahogy, pedig nem is gondoltam volna, felül tudta kerekedni a fájdalmon és pozitívan éltem meg. Tudtam, hogy egyre közelebb kerülök a kisbabámhoz. És így is lettKép

A napokban elkészítem Zsomborka albumát is. Ugye majd megnézitekKép
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Annamri: nagyon-nagyon drukkolok!!!!! Remélem, nem lesz semmi baj!

Pirus: elsõkörben én sem szeretném kérni az EDA-t, de ha nagy gáz van, és angyon nem bírom, akkor azért jó tudni, hogy van segítségKép

Lányok: nem tudom eldönteni, hogy szedjem-e az Elevitet vagy ne. Ti szedtétek terhesség elõtt?

shine
shine
 


Sziasztok!

Itt vagyunk, jobban vagyunk Kép

Pirus!
En 2 Zsombi albumot lattam, de mindketto ures Kép
En sem akartam EDA-t, de menet kozben azert felvetodott bennem Kép

Shine!
Koszi a drukkot! Kép En nem szedtem terhesseg elott semmit, de bajod biztos nem lesz tole. Amit javasolni szoktak meg, az a folsav, napi 1 tabletta, ez segit megelozni a fejlodesi rendellenessegeket.

Annamari
muter
 
 


Csajok! Milyen néven lehet megtalálni a baba-albumotokat? Úgy szeretném már megnézni!!!!
Az én Zsombimból valaki gúnyt ûzKép Csak az album nevét volt idõm beírni, mert babókám közbeszólt és eltünt a képnézegetõ is a géprõlKép Olyan aljas dolog ezKép Mondjuk itt a babaneten már semmin nem tudok meglepõdniKép

Annamari!
Mi van Balázzsal? Jobban van már szegény? Mit mondtak az orvosok?

Shine!
szerintem semmi akadálya nem lesz az érzéstelenítésnek, fõleg, ha mondjuk napközben szûlsz, mert akkor tuti van bent anesztes.

Én csak a terhesség alatt szedtem az Elevitet, de utána végigKép

Megyek, mert Zsombi felébredt!
Ma befejezem Zsombi albumát!
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Pirus!

A miénket Balázs 1. éve néven találod meg, Solyáékét pedig a Tamtam kezdetûeknél Kép

Szerintem ha gyorsan feltöltöd képekkel az albumot, akkor az a másik Zsombis album már értelmetlen lesz, és remélhetõleg le is szedi az, aki föltette!

Balázs most jobban van, bágyadtka még, de nem fektették be a kórházba, mert a Lászlóba kellett volna menni, mivel fertõzõ, ráadásul nem is lehettem volna Vele. Szóval megbeszéltük, hogy nem fekszik be, mert valszeg több betegséget kapna el ott bent a fertõzõ osztályon, mint az eddigi 1 év alatt összesen. Kaptunk valami szájon át is szedhetõ infúziós oldatot, meg hasfogókat, hányás elleni kúpot, laktóz-mentes tápszert. Ma reggel már meg tudott enni 100 ml tejpépet (ez nagy szó a tegnapi után!).

Shine!
Mindjárt megy Neked mél!

Annamari
muter
 
 


Annamari!
Annyira aranyos Balázs a képeken!!!!Kép Milyen szép szeme van. Biztosan rengeteg örömöt leltek benne. Már én is várom, hogy Zsombi ilyen kis csibész arcú legyen!

Most töltöm Zsombi képeit, nemsokára kész leszek, csak így képnézetõ nélkül elég hosszadalmasKép

Örülök, hogy Balázs nem feküdt be a kórházba. Engem sajna bevittek a mentõsök a Lászlóba ugyanezzel a bajjal, hazajöttem és lett egy jó kis tüszös mandulagyuszim, majd pár nap múlva egy kötõhártyagyuszim. Szóval én sem fogok többet befeküdni, inkább itthon kúrálgatom magamat. Jobbulás kívánok a kis manókádnak!

Na, idõközben feltöltöttem a képeket, úgyhogy meg lehet nézni Pirus Zsombi babája címmel!Kép

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Szóval megnéztem a gyönyörû Babákat!!!
Annamarit már régebben is megtaláltam de a Solyát hiába kerestemKép)
Szóval gyönyõrûek!!! Megpróbáljak én is szerkeszteni egy ilyet mert a Párom a weboldalt soha nem frissítiKép)
Picus
Picus
 


Sziasztok!
Nagyon örülök hogy ez a topik ilyen aktív lett.
Sokat olvasgattam és nagyon hasznos infokat kaptam. Várhatóan húsvét táján fog megszületni a kismanóm, ha minden igaz kisfiú, a klinikán.
Tegnap voltam ott tanfolyamon és állítólag április 1-én már gyakorlatban is átadják az új szülõszobát, de elhangzott április második fele is. Most már egyre konkrétabb, mert eddig az ANTSZ miatt állt a dolog, de valószínûleg az utolsó mintavételek is megvoltak.
Kiváncsi vagyok hogy én már az újban vagy a régiben leszek, bár ha jó kezekben vagyok és minden rendben megy, akkor szinte mindegy.

sziasztok
Tutuja
tutuja
 
 


Na megvagyunk. Ez még nekem is sikerült. Picus Andikája név alatt futunk.
Picus
Picus
 


Sziasztok!

Köszi a bíztatást!
Picus, Pirus édesek a képek! Kép

Annamri: nagyon örülök, hoyg Balázska gyógyulKép

Tutuja: akkor várjuk majd abeszámolót, hogy milyen élményeid voltak a új szülõszobában! Milyen a tanfolyam? Érdemes járni?

Képzeljétek bevettem ma reggel az elsõ Elevitet! Kép És már csak egyszer szeretném, ha megjönne, utána már nem! Kép) Bár nem valószínû, hoyg 1-bõl 1 bejönne, de háthaKép

shine
shine
 


Sziasztok!

Hu, mindjart megyek csemegezni a kepeken! KépKép

Shine!
A tanfolyam tokjo, szerintem erdemes elmenni mindenkepp! Legalabbis nekem a vegefele mar nagyon jo volt delutanonkent elszabadulni melobol es egy kicsit semmittenni Kép
Gratula az elso szem Elevithez! Kép

Annamari
muter
 
 


Picus, Pirus! Gyönyorûek a babák!!! KépKép Olyan érdekes ilyen magzatmázasan látni õket, Balázson alig volt magzatmáz, csak a kezén, a popsiján meg a zacsija mellett! Kép

Annamari
muter
 
 


Annamari!

Köszi szépen!Kép Igen, Zsombi nagyon mázas volt, állítólag azért, mert elõbb született, de nem igazán tudom. Napokig ilyen mázas volt, mert csak tiszta vízzel mosdatták, azért mert egy csomó bõrápoló anyagot tartalmaz.

Picus!

Szia itt isKép Andika gyönyörû kisbaba! És nekünk is ugyanilyen cumink van, de Zsombi még nem akarja elfogadniKép

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Shine!
Van remény, mert nálunk mindkét gyerek az elsõ próbálkozásra megfogantKép!!!

EDÁ-t lehet kérni sima szülésnél is, csak bent kell legyen egy olyan anesztes, aki csinálja, vagy meg kell beszélni elõre a dokival. Sima szülésnél elvileg a doki is csinálhat EDÁ-t, nem kell hozzá külön anesztes, csak császárnál. Én sajnos pont rosszul jártam, mert az egész klinikán egyetlen szülész van, aki EDÁ-t is csinál, mert aneszteziológus is, az én dokim. Megbeszéltük, hogy császárnál is EDA lesz, persze azt nem õ csinálja. De mivel megindult a szülés, és ripsz-ropsz kellett császározni, sajna altattak, mert akkor épp nem volt ott az az altatóorvos, aki EDÁ-t csinálKép. Így jártam...

Tutuja!
Reménykedj, hátha Neked már sikerül az új szülõszobán szülniKépKépKép!

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Tutuja! A keddi tanfolyamon én is voltam. :-)
Én azért kíváncsi vagyok, hogy nem-e áprilisi tréfa lesz az új szülõszoba beindítása...
Nem tudod nekem megmondani, hogy hívták az elõadó orvosokat?

Shine!Az elõadások nekem is tetszenek, érdemes eljárni.
Ha megadod az e-mail címed, elküldöm Neked a beszkennelt szülõszobás cikket.
Elevit: én már a terhesség elõtt 1 hónappal elkezdtem szedni. Dokik szerint a 28. hétig érdemes szedni, nehogy nagy baba legyen a vége.
Folsav: terhességtõl számítva napi 1 db-ot szedtem a 18. hétig a nyitott gerinc elkerülése céljából.
Magnézium: vagy Magne B6, vagy Magnézium 250 pezsgõtabletta (de csak az egyik tipust) adagolása is célszerû majdnem a terhesség végéig. A hányingert is csökkenti.

Annamari! Balázsnak jobbulást kívánok!

EDA-ról: én sem úgy indulok neki, hogy kérek, de a biztonság kedvéért megbeszélem a dokimmal, hátha szükség lesz rá.
Az elõadáson azt mondták, hogy mára már 80% a valószínûsége, hogy bármikor beadható az EDA (akár éjszaka is).

Most megyek én is babaképezni.

Üdv: Benõ
beno
 
 


Pirus: mi se régen tanultunk meg cumizni de csak ez vált be. Látod mi mindig összefutunk. Igazándiból én már kívül szeretem szemlélni a beszélgetéseket. Kép))
Nagyon szép a Zsombi baba, s még mindig milyen nagy frizurája vanKép)))
Annamari: remélem Balázs egyre jobban van...
Picus
Picus
 


Sziasztok! Szép jó reggelt mindenkinek!Kép

Benõ: shine1@freemail.hu Nagyon szépen köszi, hoyg elküldöd a cikket, és remélem, Tutujával együtt ti már ott szültök.

Két hét múlva megyeka dokihoz, akkor gondolom, mindent elmond, hoyg mit kell (lehet ) tenni terhesség elõtt, hoyg minél elõbb összejöjjön.


Panda: de jó nektek! Szerencsések vagytok, de reményt adtok! Kép Jó lenne, ha sikerülne még idén (ha nem is rögtön). Az a baj, hoyg kicsi a méhem, és valszeg nehezebben megy majd, de azért még pozitívan állok hozzá.

sziasztok, shine
shine
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?