Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsi: szerintem azzal nem tudsz mit csinálni, kiszívni meg ki kell neki. :( De hátha a többieknek van vmi ötlete... Jobbulást Olivérnek!!! És ráérsz válaszolni, csak nem tudtam, hogy nem bénáztam-e el valamit.

tiko
 
 


Emma!
Nem ugy gondoltam az edzést. Hanem hogy pl. legyen olyan alkalom rendszeresen, ha megoldható, hogy elmész otthonról, akkor ugyen nem hallod ha sir, másrészt valszeg sokkal hamarabb tudomásul veszi hogy nem vagy, hiszen nem futsz oda ha sir. Azért kár hogy most Apával se nagyon van jóban... azért apjukat jól szokták tolerálni...
Zsebi!
Mi is együtt olvasunk, a két gyerek a két térdemen ücsörög, sőt lovacskázni is igy szoktunk, mert ugye melyiket hagyjam ki... A másik ugy tud nézni... Sőt ha egyedül vagyunk este mert Apa fürdeni van, akkor ugy szopogatják az esti tejcikét, hogy Emese az ölemben, Luku meg fekszik az ágyban (mert Emese nem feküdne hanem ugrálna ha szabadon lenne, Luku meg már le van járva olyankor)

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Zsuzsi!
Nem tudlak biztatni... Emese is épp náthás, és még mindig közelharc van. Apa odaadja Neki a szivót, Ő meg bohóckodik, közben mondogatja, hogy "én egyedül" de amint odatartja már el is huzza onnan. Aztán ha Apa megunja, akkor jön az erőszak, amitől meg magánkivül ordit. Mindig megbeszélik, hogy nem fáj, "nem fáj" mondja Emese is, aztán mégis mindig ez a nóta vége. Nem tudom mi olyan rémisztő ezen. Az oltástól meg nem sir... A fene érti.
Jobbulást Olivérnek. Ha nem is eszik, próbáld itatni.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 

 
 

Zsuzsi :)
a babák nem tudnak a szájukon levegőt venni.
Ezt tanulni kell, reflexből nem tudják, nagyon sokáig orrlégzők.
Ha zavarja sírni fog, szívni pedig kell, hogy kijöjjön mindenn váladék.

valami folyadék viszont kellene bele, akár kiskanállal, akár pohárból, mert ez,hogy inni sem ivott semmit nem túl jó.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszi lányok, koraeste ivott még almalét meg teát, összesen kb. 150-t, 3-4 óra alatt. az elég? tényleg nem tudnak levegőt venni a szájukon? meddig? ezt nem tudtam.
amúgy én a mai napig nem tudok aszámon levegőt venni, ha éjjel eldugul az orrom, azonnal felébredek rá, mert ha a számon próbálnék levegőt venni, azonnal kapar a torkom és innom kell.
gyógyszert ugye nem kell adnom? nem lázas, csak taknyos.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi :D
tényleg nem tudnak.. nagyon sokáig így van.
nasivin elég, meg szívd, mást nem tudsz tenni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Emma,
gratula a fél évhez és a fogacskához!

Pompi,
nektek is gratula a 8 hónaphoz!
Amiket sztem már adhatsz:csirke-és pulykamell,sajt,túró,joghurt,körte,sóska,spenót,utána próbáld a zöldbabot,karalábét,kínai kelt,borsót.A fújósakat én nagyon óvatosan vezettem be,mert enyémek nagyon hasfájósak voltak.

Zsuzsi,
szerintem a gyerekeknek a porszívó hangja lehet ilyesztő,azért sírnak.Enyémek már megértették,hogy orrszívás után milyen jó nekik,és már régóta nem sírnak.
A kaja tényleg nem számít,de innia muszály!

Melcsi,
mindig olyan jókat írsz az "ikrekről"!

Kicsit rólunk:Arnold már nem csak rombol,hanem elkezdett építeni!Márk szépen lépeget,ha fogom a kezét!2 napja "szólt",hogy elkezdené gyakorolni a menést.

Andi
Kép
aanda
 
 


Zsuzsi!
Én orrkenöcsöt szoktam ilyenkor ungventum nasale és mellkaskenöcsöt!
Ezek szépen kidugitják az orrát!!
És steirmart fujjál bele az is szokott segiteni!!!
Szegényke,jobbulást!!!

Anda!
Gratulálok nem semmi!!!!

Hajni!
A etetö nem midig az evéshez kell ha nem hogy ti is tudjatok nyugottan enni amikor nyaraltok! :wink:
Ha veletek ül egy asztalnál az sokkal érdekesebb mint a hordozoban nyomorogni és igy legalább nyugodtan lesz és nem nyöszörög!Nekünk ez bevállt!Mondjuk Ágoston már eszik többször igy nekünk evéshez is kell!!! :D

Pompi!
Szerintem nem vagytok lemaradva!Jol csinálod!
Én már karfiolt ,brokkolit zöldborsot,és kelbimbot is adtam!Már a sajt a hust és a joghurt és az oilva olajat is eszi!
Nálunk nincs hasfájás,de szerintem nem kell gyorsan csak szép lassan vezesd be az ujjakat!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Hozzátápláláshoz én még mindig nem tudok hozzászólni :?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzsi!
Olivérnek jobbulást. Sajnos ismerős ez az üvőltés nálunk Eszti csinálja ezt de ... sajnos tényleg nem tudsz mit tenni.

Andi!
Ügyi nagyon a fiad. :) HOgy tudnak maguknak is örülni mikor lépegetnek nem?

Nekem Balázs próbálkozik egyre többet elengedni a bútorokat kezemet olyankor megáll és röhög nagyon édes aztán lép hármat négyet és megfog. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsuzsi: mikor Zorka csak náthás volt, esténként 1 ml calcimusc-t kellett neki adni, mert az nyugtatja a nyálkahártyát, reggel pedig 1 ml C vitamint.

Orsi: Lili nem kapkodja el :lol:

tiko
 
 


tiko írta:Orsi: Lili nem kapkodja el :lol:

hát nem... de bízom benne, hogy Levi 10.5hós rekordját azért nem dönti meg

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pontosan mit csinál Lili? (ha írtad már, akkor bocs). Nem nyitja a száját vagy kiköpi?

tiko
 
 


tiko írta:Pontosan mit csinál Lili? (ha írtad már, akkor bocs). Nem nyitja a száját vagy kiköpi?

2-3 falatig kinyitja a száját, utána elkezd tekeregni és ki sem nyitja.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Emma,
Persze, fogta már apa meg anyu is. :D Meg még 1-2 közeli családtag percekre. De én mindig ott őrködtem, mint egyszigorú őrmester, majd pár perc után visszakértem. :mrgreen: Addig jól bírta. :lol:

Zsebi,
Szerencsés vagy, hogy ennyire jók a gyerekeid! :D

Zsuzsi,
Az orrszívással tényleg nem tudsz mit tenni. Viszont lehet, hogy majd megszokja egy idő után. Olivér se sír már régóta, csendben tűri. Én mindig úgy csináltam, hogy mondtam neki, hogy épp mit csinálok, hogy most bekapcsolom a porszívót, hangos lesz, de ne ijedj meg, csak gyorsan kiszippantjuk a cuccot…stb…. Meg persze odaadtam a kezébe, és játszhatott vele. Orrszíváson kívül is. Meg amikor én fújom az orrom, akkor is mondom neki, hogy nem kell majd neki se orrszívó, ha nagyobb lesz, és ő is ki tudja fújni. Lehet, hogy fogalma sincs miről beszélek, de mindig nagyon értelmesen figyel! :lol: Orrcseppből olyat próbálj meg, ami nem fúj k..va nagy erővel. A Sterimar szerintem pont nem ilyen. Gyógyszer nem kell. És tényleg csak orrlégzésük van nagyon sokáig!

Andi,
Én már adtam neki hipp körtét. :oops: Az baj? 4 hó van ráírva, és még sajna szereti is. :roll:

Anikó,
Az egy asztalnál ülés tényleg jó ötlet! :D Te a borsót, kelbimbót, karfiolt hogy adod? Főzve, turmixolva? Magában?

Orsi,
Én nagyon megértelek. :lol: A corában mikor válogattam a kajákat, egy anyuka próbált meg „segíteni”, de lényegében kiröhögött, hogy a fiam még szinte csak szopik, és 4 hós kaját adok neki. Meg hogy egyáltalában szopik!:twisted: :roll:

Tiko,
Zorka mikor kezdi a hozzátápit?
20140901102739
 
 


Hajni :D
rám is furcsán néztek a cégnél. Felmerült ez a szopi téma. HOgy még mindig csak szopik, meg nem kap kiflicsücsköt meg mittomén.
Aztán, hogy és ha nem tud cumisüvegből inni, akkor hogy kap teát? mondtam sehogy, mert nem kap...
válasz: ahhoz képest szépen fejlődik :shock: :shock: :shock:
köszi :roll:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
:lol: Engem is néhányan hülyének néznek! Sose érdekelt az ilyesmi... :lol:
20140901102739
 
 


Sziasztok!

Anikó,Zsebi,
Köszi!
Tényleg olyan ari,ahogy örül magának!Most kicsit nehéz,mert a 2 gyerek mást akar csinálni:Arninak segíteni az építkezésben,közben a Márkkal meg lépegetni!De olyan jó érzés látni őket,ahogy fejlődnek,és már egyre könnyebb lekötni a figyelmüket!Mondtam is Apának,hogy tök örülök,hogy nőnek,de már nem kisbabák és ez hiányozni fog!Már csak pár évig lesznek ilyen bújósak,de rossz lesz!

Zsebi,
Balázsod is nagyon ügyes!Ő mikor kezdett el lépegetni?Eszti még nem akar?Mondjuk ezt úgysem lehet erőltetni,mert minél később indul el a gyerek,annál jobb!

Hajni,
én is állandóan beszélek nekik,és amilyen értelmesen figyelnek!Zabálnivalóak!
Körte simán mehet,ha szereti!
Orsi,Hajni,szopival ügyik vagytok,az emberek meg tényleg ilyen "egyszerűek",de azért van 2 fülünk,hogy ne foglalkozzunk velük.Anyós engem még mindig zaklat kaja téren,pedig már a fiúk mindenevők,csak még nem esznek teljesen darabosat,még egy kicsit turmixolom a kaját.

Andi
Kép
aanda
 
 


icsilya írta: ahhoz képest szépen fejlődik :shock: :shock: :shock:
köszi :roll:


:lol: :lol: :lol:

Hát igen, a tea tápláló hatásáról rengeteg szakirodalom tanúskodik...

Köszi a hozzátápis tanácsokat! A sajtot azt hogy adjátok?

zsuzsi,
sajnos az orrszívó nálunk is bömbivel jár, dehát muszáj!

Képzeljétek, tegnap elindult a pici fiam hátrafelé kúszásban!!! :D

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi,
a sajtot lereszelem és a forró főzelékbe keverem,akkor jól elolvad.Kb.1 evőkanál/adag/fő

Bencsinek gratula a kúszáshoz!

Andi
Kép
aanda
 
 


Ja,bocs!
A mennyiséget 250 ml főzihez gondoltam.

Andi
Kép
aanda
 
 


Zsuzsi!
Most még jó mert vissza tudod kérni.Nekem az "fáj" amikor itt vagyunk rajtam kívül mások is (nagyik ilyesmi) és a gyerek folyamatosan máshoz megy. TUdom hogy az újdonság, de egy kicsit szar ézrés. :)

Andi!
Balázs egy héttel karácsony elött kezdett így menni hogy kfogom a kezét, a bútorok mellett (oldal irányba) már régebb óta.
Eszti meg pont karácsonykor kezdett le menni. Balázs most próbálgatja hogy elegnedi a dolgokat és jön felém. :)

A darabos kaja nekünk sem igen csúszik. A tésza a legdarabosabb amit megeszenk. Próbálják is de kipereg sokszor a szájukból egyszerűbb a pépes cucc. De azért próbálkozunk. Balázs meg szinte mindegy valami mekkora egybe megpróbálja lenyelni.

Hajni!
A körte már hét hónapos kortól mehet. :) :)

Hajni, Orsi!
Nálunk ma volt a védőnő (egy év alatt 3X nem rossz mi) és kérdezte miket esznek mondom neki hogy miket és hogy reggel meg esete anyatejet, mire hogy én igazán rendes anyuka vagyok, nem gondolkodtam hgoy mást adok neki? Kérdeztem mit és minek. Mire ő akár tejet :shock: akár tápszert. Mire én oké ha nem lenne elég tejem akkor tápszer, na de hogy tejet.... és ez egy védőnő... no comment. Úgyhogy egy "sima" átlag emberen miért akadtok ki :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pompi!
Kisfiad nagyon ügyi. Marha jópofák mikor hátrafelé mennek.:) :)
A sajtot én először azon a tüskés fajta reszelőn reszeltem mert attól egész apróka lett és nem kevertem bele a főzibe csak a tetejére szórtam. Ha belekevertem mivel a főzi meleg akkor olyan nyúlos lett és úgy nem ették. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


:lol: :lol: Zsebi :lol: :lol: :lol: :lol:

amúgy én nem kiakadok :) hanem csak megmosolygom ezt a szitut.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Andi,
Én is mindig úgy örülök, ha vmi újat csinál! :D Csak tényleg ott a másik fele, hogy már többé nem kisbabák… :( Azért kéne még egy pici baba is! :lol: Ti terveztek tesót?

Pompi,
Ügyes kicsi Bencsi! :D

Zsebi,
Mondom én, a védőnő csak egy koholt foglalkozás! Az lesz védőnő, aki semmihez se ért! :!: Mondjuk ez akár én is lehetnék…. 8) :roll:

Melcsi,
Neked meg el is felejtettem megköszönni a bíztatást főzés terén.. Köszi! :D Már csak a fiamat kéne rábeszélned, hogy egye meg, amit az anyja főz, olyan finom! :lol:

Lányok, az ha a gyerek nem csak helyzetet- de helyet is változtat, azt csak kúszással éri el? Mert Olivér már egy jó ideje „bejárja” a szobát. Akkor ő kúszik, igaz? Azért kérdezem, mert most már szinte mindig négykézláb áll, és próbál fölhúzódzkodni. Amit ahhoz képest, hogy nemrég kezdett megfordulni, korainak tartok. Tökre félek, hogy a konkrét kúszás és mászás kimarad neki, és ugye ez eléggé gáz, merthogy emiatt megnő az esélye a diszlexiára, ha tényleg így lesz.

Ma, mint minden reggel letettem a szobájába a habszivacsra. Kb. fél órát eljátszott, aztán mikor érte mentem, alig találtam meg. A kukája helyén hasalt, az meg ki volt borítva a szoba közepére. Majd azt látom, hogy vadul nyalogatja a tegnap kidobott kinder csokim papírját, ami már tükörfényesre volt nyalva! Ennyit az elveimről…! Ugye nem lesz baja egy kis csokitól?

A másik, hogy majdnem megfulladt egy papírgalacsintól, amit ő gyúrt. Fölhúzódzkodott a járókájából az asztalig, leszedte apa papírjait, majd elkezdte falatozni. Csak arra figyeltem föl, hogy fuldoklik a gyerek. Pedig itt ültem mellette. Jól megijedtem! :oops: :(
20140901102739
 
 


Zsebi! :)
Hozzánk se jár sűrűn a védőnő. Eddig talán négyszer volt, beleértve azt az egyet is, amikor még terhes voltam. :shock: Mondjuk nem is hiányzik, és szerintem ebben a formában eléggé idejétmúlt ez a védőnősdi.

Hajni! :)
Micsoda kalandjai vannak Olivérnek! :shock:

Orsi! :)
Hát nem irigyellek a "szájzár" miatt. De legalább a cumisüveg már megy. Nálunk ez még mindig probléma, a kis drága nem tudja mit kell vele csinálni. (Bár nem is nagyon próbálkozunk.)

Lányok! :)
Tesco-s pelust használóknak figyelem: mától akciós a lila csomagos (1999 ft). Mikor a múltkor írtátok, mi is kipróbáltuk, bejött! :lol:

Kép Kép
kismokus
 
 


Kismókus :)
Levi elmúlt 1 éves, amikor először tudott inni belőle :) szóval ehhez képest Lili már jó.
Nem mintha használnánk üveget, eddig 2szer találkozott vele, de jó a tudat, hogy ha hagynék itthon lefejt tejet, akkor más is meg tudná etetni.

sőt, már olyan eretnek gondolatom is volt, hogy íratok fel egy adag tápszert és akkor azzal 1-2 szabad estét varázsolhatnék magamnak... ami nagyon rám férne.

Hajni :)
nem :lol: a kúszás egy szabályos mozgásforma, ahol a kar és láb azonos oldalon mozog együtt, has a földön.
Lili is bejárja a lakást, de nem kúszik, hanem forogva, csúszva mászva közlekedik.
pl. a kommandósok kúsznak, mikor hason közlekednek.
Gyereknek VAGY kúsznia kell VAGY másznia, mindkettő nem kell. A mászás ami hangsúlyosabb amúgy, mert az ellentétes kéz-láb koordinációt igényel, ezért a két agyfélteke mozgását hangolja össze. Ha nem mászik, akkor gyógytornász és mászatni kell, ezzel a diszlexia valószínűsége csökkenthető.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni!
Nem lesz baja egy kis csokitól. Az én gyerekem egy fél sportszeletet evett meg kb. 10 hónaposan. Az úgy volt hogy ettem a csokit Balázs meg minden áron akart belőle na mondom egy picit kostolja meg nem lesz baja majd mikor én ettem tovább és neki nem adtam olyan hiszti rohamot kapott hogy komolyan nem vagyok ott nemhiszem el. Aztán mondta apa ad oda neki mit csinál vele és mit megette :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: de nem hülye a papírt visszaadta. :) Na azóta nem eszem előtte csokit. :lol: :lol: :lol:

Ne izgulj hogy most kezdett forogni most meg már kezd mászni ezek a kicsik olyan gyorsan fejlődenk. Van hogy stagnál a mozgásuk hetekig aztán egyszer csak egy hét alatt feláll és elkezd járni. :)



Kismókus!
Szerintem ha jól végeznék a dolgukat a védőnők tök hasznosak is lehetnének. Mert én azt is a doki nénivel beszélem meg amit amúgy velük kéne. De az a baj hogy az enyém is vagy 45 éves gyereket csak másnál látott x évvel ezelött megtanult egy szakmát és azóta no továbbképzés most mit várok akkor .....

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


icsilya írta:azzal 1-2 szabad estét varázsolhatnék magamnak... ami nagyon rám férne.

Elhiszem! :lol: :lol: :lol:

Zsebi! :)
Az én "védőnénim" meg 27 éves, még gyerektelen... :?

Kép Kép
kismokus
 
 


kismokus írta:Elhiszem! :lol: :lol: :lol:

el se tudod képzelni mennyire... asszem kezd elegem lenni a télből.

elújságolom, hogy Lili teszi ki a fenekét oldalra. Szerintem ebből pár napon belül ülés lesz.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Nehéz délutánunk volt:MÁRKNAK KIBÚJTAK AZ ELSŐ RÁGÓFOGAI!
A dentinox nem segített,Panadol baby-t kapott.Annyira sajnálom szegényt!

Hajni,
enyémek még az ajtófélfát is megrágják!Nem akarlak elkeseríteni,de ez még csak rosszabb lesz!
Nem szeretnénk tesót!Egy hugica jó lenne,de mivel már kettőt elveszítettünk,így csak akkor vállalkoznék rá,ha tudnám,hogy a terhességem problémamentes lenne és egészséges kislányunk születne!

Kismókus,
Örülök,hogy nektek is bejött a tescós pelus!Apa reggel már be is szerezte a havi adagot!

Zsebi,
nekem az Arni nyelte rágás nélkül a kaját,de 1 hónapja már elkezdte "rágni".Már nem fuldokolnak és nem hánynak szerencsére!

A mi védőnönk is elég hanyag,még nem is volt nálunk!Szerencsére a dokinőnk tök rendes,mondjuk neki meg tejelek rendesen,így legalább számíthatok rá!

Fiúk hétfőn kapnak oltást bárányhimlő,kanyaró,rubeola és mumpsz ellen.Ez a kombinált oltás 7000 ft.Olyan szemétség,hogy ez nem ingyenes kötelező oltás,mert ha valakinek nincs rá pénze,akkor szenvedjen a gyereke ezektől a szemét betegségektől?!
Na de nem akarok politizálni,ez csak úgy kicsúszott,bocs!

Andi
Kép
aanda
 
 


Andi :)
kanyaró, rubeola + mumpsz ellen oltanak mindenkit! az kötelező oltás - MMR a neve és 15 hó ill. 11 évesen adják.
A bárányhimlő elleni a 7e Ft. (6700 asszem).

A bárányhimlő elleni oltás ügyben meg a szakma sincs egységes állásponton.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Andi :D
de ti még nem vagytok 15 hósak... miért kaptok 15 hós oltást ilyen korán??? ráadásul korababákkal???
nem lehet, hogy csak a bárányhimlőt kapják?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi: aha, értem. Zorka viszont szépen nyitogatja a száját. :)

Hajni: elkezdtük pár napja a hozzátápit, de csak úgy, hogy egyszer kap gyümit, ha úgy jön ki a szopi, hogy esetleg nem bírná ki a köv. szopiig. Mivel a múltkor hirtelen nagyon sokat hízott, próbálok vigyázni, de természetesen nem éheztetem! Ha éhes, adok neki :)

Zsuzsi: hogy van Olivér?

tiko
 
 


Tiko

köszönöm, jobban van, a ma esti elalvás simán ment, de napközben nem volt könnyű...
írtam privit, megint nem vetted észre. vagy egyszerre írtunk :D

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi: örülök! Holnapra még jobban lesz!
Sztem egyszerre írtunk, mert most már figyelem :)

tiko
 
 


Sziasztok!

DRÁGA ZSEBI!

NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOZ KÍVÁNOK ESZTERNEK ÉS BALÁZSNAK!

Orsi,
de jó,hogy írtál!Akkor én ezt most nem értem,hogy miért kapják ezt a kombinált oltást?!Később felhívom a dokinőt!

Andi
Kép
aanda
 
 


Sziasztok!

Zsebi: NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT A GYERKŐCÖKNEK!!! :)

tiko
 
 


Zsebi! :)

Boldog 1. szülinapot Eszternek és Balázsank! :)

Kép

Kép Kép
kismokus
 
 


Orsi,
beszéltem a dokinővel és a gyógyszertárral is,rossz a tájékoztató az oltásban,mert csak bárányhimlő ellen véd!Azért ez rohadt furcsa!

Andi
Kép
aanda
 
 


Andi :)
ez tényleg érdekes azért :shock:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


zsebike,
boldog 1. szülinapot a kis zsebiknek!!! :D

zsebi, aanda,
köszi a sajtreceptet! És mit vesztek Trap Pistát? :)

hajni,
ne aggódj, ez nálunk is szinte szóról szóra így történt.
Gratula a négykézlábhoz!

védőnő:
mi mindig akkor jutunk eszébe, mikor a dokinál vagyunk (ő az asszisztense) és megkérdezzük a dokit arról, amit neki kéne elmondania.

KépKép
pompomlány
 
 


Zsebike!
Nagyon boldog elsö születésnapot kivánunk a Eszternek és Balázsnak! Kép

Hajni!
Komoly lehetett a "kiskutyusod" amikor nyalta a papirt!!! :lol:
Anyja fia már most csoki imádo! :wink: :lol:
Én a pufasztokat külön csinálom,hogy a levét letudjam önteni mivel az fingat!
Hogy csináltad a barackos krumplit?
Ird le részletesen hátha rájövünk a hibára! :wink:
A másik hogy adjál neki üvegest ha a te föztöd nem megy!!!
Nálunk abbol van két favorit egy HIPP és Humana mind a kettö 4 hos és ilyen kerti zöldséges!!!Tátog már amikor üveget meglátja! :shock: :lol:

Pompi!
Én a sajtot beleturmixolom nekem nem szokott nyulos lenni!!
A hust meg kockákra lefagyasztom (megfözve) és azt is beleturmixolom amikor husis fözelék van!

Nálunk sem tul sürü vendég a védönö! :?
Amikor megszületett Ágoston akkor kérdezte mikor viszem be a babát a rendelöbe ami a felnöttböl nyilik! :x
Mondtam :-én nem viszem oda!Erre ő.-ö meg nem tud kijönni!Mondtam akkor megdumáltuk! :evil: Csao!
Aztán egyszer felhivott ha kérdésem van hivjam!Mondtam
ok!A számát sem tudom! :roll:

Zsuzsi!
Hogy van Olivér?

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Orsi,
Az egyik barátnőm kisfia féléves, anyatejes. Pár napja tápszert ad neki vacsira, mert nem bírta az éjszakai fölkeléseket. Úgyhogy nem vagy egyedül. :D Bár én is nehezen bírom, én azért nem adok tápit, bízom a szebb jövőben! :lol:
Köszi a választ, szerintem Olivér se kúszik. Talán hátrafelé… :roll: Vagy nemtom…. Lili nagyon édes lehet pucsítva! :D

Zsebi,
Nagyon boldog szülinapot az ikreknek! :D Hú, sport szelet! Nálam is az a kedvenc! :D Az én gyerekem is kinézi a kezemből! :lol:

Andi,
Durva, hogy egy fogfájás ennyire tud fájni! :twisted: Elhiszem, de nekem tök fura, aki még egy fog kibújását se élte meg… :roll: Előre félek tőle! :?

Tiko,
Boldog hófordulót! :D

Zsuzsi,
Örülök, hogy jobban van Olivér! :D

Pompi,
Nem a mozarellát adod elsőnek? Szerintem az az egyik legegészségesebb, nem? :D

Anikó,
Már én is beszereztem a kerti zöldségest, de még nem adtam neki. Most az édesek „mennek”. :lol: Talán Pompi vetette fel a krumplit, azért gondoltam, hogy adok neki, mert mikor régen evett, szerette. A fagyóból kivettem a barackot, megmelegítettem, összeturmixoltam. Majd hozzáadtam a főtt, villával összetört krumplikát. Rajtam végezte. :? Másnap – gondoltam, hátha csak a barack miatt nem ízlett neki -, maga krumplit adtam anyatejjel. Itt már a krumplit pépesítettem, hátha! De nem…! :lol: Úgyhogy marad az üveges továbbra is. Csak abban nincs se gesztenyés, se meggyes, krumpli is csak hússal van.
A puffasztókra emlékszem, hogy írtad, hogy lé le, de utána mit csinálsz velük?

Kata,
Merre no? :lol:

Andi, Zsebi,
Találtam egy oltás-összefoglalót, kötelezők, nem kötelezők, hátha segít!
http://www.utazaselott.hu/gyerekoltasok.html
20140901102739
 
 


hajni777 írta:Bár én is nehezen bírom,

nem az a lényeg, hogy nehezen bírom... hanem, hogy néha kicsit lelépnék.
Éjjel mondjuk Lili alszik, 5-7 között ébred először.

Fogzástól meg előre ne félj. Nálam 3ból 3 minden gond nélkül fogzik. Lilinek most 2 is jön egyszerre felül, és csak minimálisan nyűgösebb, mint lenni szokott.
Előre kár rágörcsölni bármilyen témára.

Gesztenyés a kecskemétiből van, az tuti, mert a fiúk jó ideig azt ették.
Krumpli meg a legtöbb zöldségesben benne van. Meggyest én sem tudok, hogy lenne. Ellenben a hipp áfonyás alma az iszonyú nagy kedvenc minden gyereknél.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

a hipp áfonyás alma hány hós kortól mehet? én hogy nem látok ilyeneket?

Hajni

az nem lehet, hogy azért nem szereti annyira a főztödet, mert nem tudod annyira pépesre csinálni, mint az üveges?
Olivér jobban szereti az üvegest, mint az enyémet és én biztos vagyok benne, hogy az az oka, amit leírtam.
pl. ma sütőtököt kapott (én sütöttem) 1 db reszelt almával keverve. és nem csúszott annyira, mint a tegnapi üveges alma-banán. az üvegest addig eszi, amíg adom.
most olyat vettem, hogy hipp frcht pause. nincs rajta egy szó se magyarul, gyümölcsdesszert, olyan kis műanyag pohárba van, mint a gyerekpudingok. sárgabarc-almát vettem, holnap az lesz, kíváncsi vagyok, de biztosan imádni fogja :D

Zsebi

én is nagyon boldog szülinapot kívánok Balázsnak és Eszternek!

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi: Hipp almás-áfonyást én a Corában láttam, asszem az volt ráírva, hogy 4 hós kortól (tudom, ez nem mindig igaz)

Én is azért adtam Zorkának az üveges almát, mert az sokkal pürésebb volt, mint ahogy én lereszeltem.

Zorka ma rekordot döntött. Este 8tól reggel 8ig aludt, akkor kapott enni és aludt tovább 10ig. Közben egyszer 4kor fent volt egy fél órára.

Hajni: Köszönjük! :)

tiko
 
 


Zsebike!
nagyon boldog 1 éves szülinapot kivánok a kicsi Törpöknek, nőjenek nagyra boldogságban! Emlékszem még a versedre amit a születésük idején irtál... :D
Hajni!
A dedet sokminden zavarhatja. Nem elég hig, vagy éppen tul hig, kicsit meleg, kicsit kihült, sósabb vagy édesebb kéne, vagy egész egyszerüen nem akar még nagyon "szilárdat" enni! Érdemes kisérletezgetni, egyszercsak eltalálod majd az izlését, meglátod! Nekem Lukuval ez nehezen ment, a másik kettő bármit megevett, de Luku nem! Mostmár viszont szivesen fogadja az uj izeket is, pl. mult héten kapott először padlizsánt, és azt hiszem azt felvette a kedvencek közé :D
Pompi!
A dokid szerint 3 naponta kell ujakat adni??? Szerintem az uj izt legalább 3 napig kell adni, és utána 1-2 hétig csak a már megszokottakat, és utána ismét 1 ujat.
Védőnő- nálunk se járt kb Luku 1 hónapos kora óta, de 1-2x felhivott, hogy elmesélje, mennyi dolga van, és biztositson, hogy ha valami bajom van, nyugodtan szóljak, és jön. Nem volt még bajom...
Tea mint laktató :lol: :lol: :lol:
Aanda!
Fogzás- :D :( Majdcsak tullesztek rajta.
Kis "ikreim" folyamatosan lekötik egymást, Emese Luku személyi edzője lett. Kusztatja egyik ablaktól a másikig következetesen! Időnként megáll, biztatja, "Ügyes vagy Luku" mondja, és indul a következő forduló. Aggályom csak az, hogy fog ez a gyerek megtanulni járni, ha Emese kizárólag kuszva közlekedik a jelenlétében? :shock: :lol:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Zsuzsi!
Jobban vagytok?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


zsuzsi73 írta:Orsi

a hipp áfonyás alma hány hós kortól mehet? én hogy nem látok ilyeneket?

DM, interspar.... mert máshol vásárolsz.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Melcsi

köszönöm kérdésedet, jobban van Olivér, éjszaka már csak 1-suer kellett szívni az orrát, amúgy aludt, meg szerencsére nem lázas.
Te soha nem szoktál adni üveges kaját az "ikreknek"?
Luku hányszor eszik egy nap tápszert és hányszor egyebet?

Orsi

én a DM-ben vásárolok :D
akkor még rosszabb, hogy nem láttam meg
tudod mit hallottam? hogy mivel ezek No-ból jönnek be, teljesen más az ízük, hisz pl. az ottani vízzel készül s állítólag jobb.

Kép
zsuzsi73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: