Új privát üzeneted érkezett!

vikyt megy a++++++++++++ :D

davider szupi, vigyázzatok magatokra nagyon :!:
kockasfulunyul
Budapest XV. kerület
 
 


Viki sikerülni fog:-))))
davider
Budapest
 
 


köszi:)
vikyt
 
 

 
 

Sziasztok!

Nagyon örülök a jó híreknek! Davider, Kockásfülü: hatalmas gratula nektek!!!
Vickyt: sok sikert a stimuhoz!
Vensza: ti hogy álltok?

Vicky: én a helyedben visszamennék a BMC-be. Ott biztos beállítanák a mensidet.

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


andi: Nem mehetek vissza a bmc-be, mert a melóhelyemen már nem szeretném tovább húzni a húrt. Így is most intézem a 24 órás vérnyomásmérést, az is elvisz egy csomó időt. Meg nekem nem a memsi beállítása a cél, az nekem sosem volt rendszeres. Talán ha nagyon szigorú diétát tartanék heti 3-szor 1 óra mozgással és a gyógyszerrel, akkor sikerülhetne. De ez nem kellett Barbusnál sem a terhességhez. Lehet, hogy most sem várom meg, hanem szeptemberben irány a stimu.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vicky79 2013.04.24 18:17-kor.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


sziasztok!

pénteken voltam a BMC-ben, megkaptam ismét a Merional receptet, csak most napi 1/2 adagot. most pénteken megyek vissza, és ha úgy lesz mint múltkor, akkor szerintem hét elején inszem. már várom és reménykedek.
majd pénteken írok.
mindenki vigyázzon addig is magára és babákra:)
a többieknek pedig szurkolok.
vikyt
 
 


holnap BMC, remélem ok lesz minden. majd írok :)
vikyt
 
 


A mai ultrahang eredménye kettõ darab tüszõ, egy 17 és egy 19es. a doki azt mondta, hogy még ma meg holnap adjam be a napi 1/2 merionalt és vasárnap a tüszõrepesztõ choragont. kedden pedig inszemináció. nagyon remélem, hogy most sikerülni fog :)
szurkoljatok légyszi:)

a többiekkel mi újság?
vikyt
 
 


vikyt :!: Megy a drukkkk+++++++ :D

Én tegnap voltam UH-on. Mensitől számolva tegnap voltam, 5 hét + 3 napos. Petezsák 8 mm-es, a másik babót nem találták. Nem tudom, hogy ez jó érték e. Még megyek jövőhét kedden is UH-ra, akkor talán többet mondanak.

Mindenkinek Nagyon Szép hétvégét :D
kockasfulunyul
Budapest XV. kerület
 
 


kockasfulunyul: gratulálok ez szuper :) és köszi
vikyt
 
 


Kockasfulunyul egy stori:-))

Egy hölgy 8 hetesen egy baba ,10 hetesen 2 baba 12 hetesen 3 baba szólt a dokinak több Uh. Nem jön,mert elég a 3-as iker:-D
davider
Budapest
 
 


Nos kisebb csalódás volt,mert mondta,hogy nem tud 4D Genetikai Uh. Csinálni nem is értettem anno Lídiával 12-13 hetesen csináltak és jó képek lettek szóval eleve csuszva 17- órakor kerültünk be ahol mondta nem fog menni menjek ki igyal és majd hüvelyen keresztül csinál 2D Uh. Lemêri a babót .Mondtuk,hogy oké legyen ez,mert szeretnénk látni,hogy jól van és meg van mindene....:-)))

Út eruskat egy elő magzat ,jó szívmükődés,gyomor és hólyag telítődés látható.
Placenta a belső méhszáj ön tapadt!!!!!
( ez így van leírva felkiáltójel jellel mondta ez okozhat még gondot....:-(((. )
Végtagok ábrázolodnak,ép anatomia,
CRL: 7, 25 korának pont megfelelő 13 hetes 3 napos:-)))


Még érdekes volt,hogy a jobb oldalon van valami folyadék ezt tudtuk ...erre mondta a hölgy,hogy a jobb oldali petefészekben....???!!!!!
Mondom nincs jobb oldalon petefészkem....kivették az egy folyadék ....mondta,hogy pont ugy néz ki mint a petefészek???!!!!!
Most azért megnyugodtunk kicsit de majd figyelni kell folyamatosan végig aludt hiába ettem csokit,ittam lökdöstük...nem akart felkelni mondom én nyugisabb baba lesz:-)))
Majd a végén elkezdett csuklani a kis szívem:-)))


Valaki tud valamit erről.hogy a belső méhszáj ön tapadt meg????!!!



364. Persze nekem a kóros van.......:-(((( 2013-04-26 20:01
A beágyazódott embryo és a méh fala között a terhesség első harmada alatt kialakul a méhlepény, amely az anyai vérből szállítja a tápanyagot és az oxigént a magzati keringéshez. Ha lepény megtapadása és kifejlődése nem jó helyen történik, az vezethet komplikációkhoz.

Koraterhességben ennek jelentősége még nem nagy, viszont a második trimeszterre, de legtöbbször már a 18-20. heti ultrahang során kiderül, ha a lepény nem megfelelő helyen tapad. Hasi, de időnként hüvelyi ultrahang ad tehát biztos diagnózist.

A lepény kóros helyen történő tapadásának több típusa van, melyek eltérő súlyosságúak. Ráadásul a méh növekedésével és a terhességi korral a diagnózis meg is változhat. A lepény nem "mászik el" a méhszájtól, azonban a méh tágulásával a lepény relatíve távolabb kerülhet a méhszájtól. Példa erre a lufi, melynek nyakához filctollal egy pontot téve és a lufit még jobban felfújva a pont eltávolodik a nyílástól.

Normális tehát, ha a lepény a méh mellső vagy hátsó falán illetve a fundusban, tehát a méh üregének tetején tapad.

Nem szerencsés, ha a lepény alsó széle mélyen, tehát közel a belső méhszájhoz tapad, mert ilyenkor gyakrabban figyelünk meg vérzést a terhesség alatt. Ez akár görcsök nélkül is jelentkezhet. Ha a vérzés menstruációtól erősebb, friss piros színű vagy esetleg görcsökkel jár, akkor haladéktalanul orvoshoz kell fordulni. A mélyen tapadó lepény nem feltétlenül jár komplikációkkal, a hüvelyi szülés legtöbbször lehetséges. Bővebben a terhesség alatti vérzésekről

Kóros állapot a placenta praevia, amely közvetlenül a méhszáj felett másszóval a méhszájban tapadó lepényt jelöli. Típusai: centrális, részleges és széli. Mindhárom esetben számítani kell akár hirtelen induló, erős vérzésre. Bizonyos esetekben, ha a diagnózis nem változik, akár tartós kórházi bennfekvésre is szükség lehet, akár a szülésig!!! A placenta praevia esetén a hüvelyi szülés nem lehetséges, mert a lepényen keresztül kellene a magzatot megszülni, ami igen súlyos vérzéssel járhat, ezért ilyenkor császármetszést szoktunk végezni vagy tervezetten a 38. terhességi hét után vagy a szülés megindulásakor. Bővebben a császármetszésről
davider
Budapest
 
 


davider: biztos minden rendben lesz:)
vikyt
 
 


sziasztok!
vikyt, szép nagyok a tüszőid. Méhnyálkahártya mekkora? Hajrá!

davider, annyi mindent kibírt már ez a kicsi baba, biztos nem lesz gond. Nincs vérzésed, ugye? Azt írják, ahogy nő a baba, húzódhat el. Mindenesetre pihenj, amennyit csak tudsz.

kockasfulunyuszi, gratulálok a kicsikédhez. A terhesség korának megállapítására írnak olyat, hogy petezsák mérete = nap, ehhez hozzáadnak 4 hetet. Vagyis Nálad ez akkor 8 (mm)nap+4 hét, vagyis 5 hetes 1 napos vagy a petezsák mérete alapján, úgyhogy szerintem ez jó méret.

andi, köszönöm, hogy érdeklődsz, de Te is írd, hogy vagy. Dolgozol még, milyen vizsgálatokon vagytok túl, hogy viseled a hőséget, van-e már időpontod szülésre, hol fogsz szülni, kinél stb.?
Nekünk a második ET sem sikerült, pedig megint minden nagykönyv szerint ment. Valami a beágyazódásnál nem kerek. Viszont most tudtak fagyasztani két preembrit, akiket nem hagytunk sokáig dideregni: tegnap óta kismama vagyok velük. :) Ezért is faggattalak volna, nyuszi, hogy Nálatok hogy ment, mit tudok még tenni az érdekü(n)kben, hogy jól érezzék magukat nálam kb. kilenc hónapig.
Pussz mindenkinek!
vensza
Jakabszállás
 
 


vensza: gratulálok:)
sajnos a méhnyálkahártyát nem tudom én nem kérdeztem, a doki meg magától nem mond semmit. a méreteket is onnan csípem el, mikor diktál az asszisztensnek.
vikyt
 
 


davider, ez jó sztori :lol: doki is mondta, hogy még előbújhat a másik, de kicsi az esélye. Én ennek az egy babónak nagyon-nagyon örülök, bár a férjem egy kicsit szomorú volt :cry:
kockasfulunyul
Budapest XV. kerület
 
 


Vicky: akkor továbbra is drukkolok neked!

Davider: egy idő után el fog vándorolni( mint az a pont a lufin) az a placenta! Hinni kell benne! Ne ijedj meg, ha bevérzel tőle. Persze, azonnal menj kórházba, hogy megnyugtassanak. Én írok a júniusi babavárokbba, ha az elejére benézel, akkor látod, h 2 lánynak is hasonló gondja volt az elején, most mégis jól vannak.

Vensza: nagyon drukkolok a fagyibabáknak! Mikor lesz eredményhirdetés?
Mi jól vagyunk köszönjük. Már 2 kg-nál tartunk. Lassan kezdenm szedni a homeopátiás szereket a szülésre, ami elvileg június 6-án kéne, h bekövetkezzen. Az orvosom Dr. Szuromi András a Jánosban. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Szülésznőm is van már. A babaszoba kész, tegnap már a picur összes ruháját kimostam, kivasaltam. Kívánom, h mindenki mihamarabb élje át ezt a csodálatos érzést!

Kockásfülű: mond meg a férjednek, h 2 baba iszonyat költséggel járt volna. Na, de azért drukkolok, h előbújon a ketteske :)

Vikyt: hajrá keddi inszem!!!

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


mindenkinek köszi
vikyt
 
 


andi: Köszi, egyszer csak sikerülni fog.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


szaszagabi: gratulálok :)


Köszönöm!
szaszagabi
Budapest
 
 


Vikyt, Napsugáreperke, Kockásfülűnyúl, és mindenkinek köszönöm a gratulációkat! :)

amarilisz34: nekem megvan Szűcs dokinak a mobilszáma is. Ha kell, szólj. Mi is hozzá jártunk!

Kockásfülűnyúl: Végül nekünk a harmadik lombik sikerült, amikor is 3 fagyasztott embriót kaptunk vissza, 2 3 naposat és 1 5 naposat. Bár nekünk ehhez az összes lefagyasztottat fel kellett ébreszteni. Mi fizettünk ezért a beavatkozásért, hogy ne fogyjon a támogatottak száma. Egyébként nekünk volt, aki azt mondta, hogy a fagyasztott embriók beültetése spontán ciklusban-nak van a legnagyobb esélye. Bár nekem sajnos nem sikerült a spontán ciklus, így mivel meg kellett hozatni a vérzést, kaptam egy minimális stimulációt (mintha inszem lenne), és így fogant meg a két bébi, akik egy hete már 61 és 63 mm-esek voltak, és hihetetlenül mozgatták kezüket, lábukat. (Még van helyük, megtehetik)

Egyébként összeszámoltam a mi Jánosos kiadásainkat. Egy év alatt két inszem és három lombik brutál összeget tett ki! Elképedtünk, de amikor megszületik az egészséges két babánk, tuti azt fogjuk mondani, hogy megérte. A lombikos gyógyszerek alkalmanként nekem is 150 e körül voltak, kivéve a harmadikat. A GonalF-et tartottam nagyon drágának, egy toll 30e, úgy, hogy az OEP 60e-et tesz mellé. Nekem ebből két lombiknál 2-2 kellett. Én a Femibion vitamint szedem.

Egyébként a várakozások alatt kezdett beszélgetések során nagyon sok okosságot lehet hallani, amiből mi próbáltunk minél több mindent megfogadni. Ennek hatására idén pl én még egyszer sem húztam fel a redőnyt. :)

Mindenkinek szurkolok, sikeres stimulációt és békés babavárást kívánok!




http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/1-18- ... 10_31-.jpg
szaszagabi
Budapest
 
 


Kép
szaszagabi
Budapest
 
 


Én szoktam mondani a lányomnak drágám te konkrétan dràga baba vagy:-))))

Gratulálok pocaklakokhoz:-)))
davider
Budapest
 
 


szaszagabi: gratula:)

ma megvolt az inszemem, most minden jól ment, a párommal is minden rendben volt. nagyon reménykedem.
ismét 17 nap várakozás és a máj.17én reggel itthon tesztet kell csinálni. most 3 nap pihi. :)
vikyt
 
 


Vikyt drukker drukk pihenj:-)))
davider
Budapest
 
 


davider:köszi
vikyt
 
 


vikyt, davider: köszönöm!

Vikyt: Jó pihenést, és megy a drukk!
szaszagabi
Budapest
 
 


szaszagabi:köszi
vikyt
 
 


sziasztok!

azokhoz lenne egy kérdésem, akiknek volt inszemük és akiknek ez által lett babájuk. nekem a múltkor és most is azt mondta a doki, hogy a 17.nap reggel csináljak tesztet és ha sikerül, akkor menjek be. másoknál is így van? ti addig nem csináltatok tesztet, hanem mindenki türelmesen várt? ha bemegyek akkor ott vérbõl nézik meg, ha a reggeli teszt sikerült??

más téma: szombat óta idõszakonként de mindennap ég a gyomrom, szerintetek bevehetek egy Rennie-t?? a tájékoztató szerint végülis nem kizárt.
lehet, hogy hülye kérdés, de a gyomorégés és az ezzel járó rosszullét együtt járhat a terhességgel? vagy 5 nappal az inszem után ez biztos nem annak a jele??
tudom kicsit sok a kérdés.
köszi:)

várom a többiekrõl is az infókat.

jó tanácsok, hogy mit csináljak és mit ne, hogy minden jó legyen???
vikyt
 
 


vikyt: Nekem volt hogy csináltam tesztet hamarabb, volt hogy nem. Barbusnál a 14. napon már pozitív volt a teszt. Én 10 napig nem csinálnék tesztet, mert addig nem ürül ki a tüszőrepesztő és lehet ál-pozitív a teszt. A bmc-ben pisis teszt van csak szerintem, legalábbis régebben ez volt. Bár akkor még mindenkit behívtak tesztre. Gyomorégésre minden olyat bevehetsz, amit terhesen is bevehetnél. Rennie, salvus víz, espumisan mehet. Jó tanácsok? Pihenj, sétálgass, foglald le a gondolataidat.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


vicky79: köszi
vikyt
 
 


hali csajok!
aki emlékszik rám, annak üzenem, h még élek. nem könnyű két gyerkőccel, de bánkom egy angyal. gyönyörű, de tényleg. botikám is az, de ő egy kicsit elevenebben gyönyörű

kockásfülü: mondtam én, h hamarosan te is követsz minket az anyaság rögös útján. gratula és élvezd, ne parázz. én paráztam és nem élveztem a terhességet, te ne így tegyél.

davider: nekem méhszájon tapad lepény 14. héttől kórház, 1 hét volt vérzésem, nem is kicsi, ez benne lehet, de a 39. hétig bent maradt édesem és 3500 g volt ahogy nő úgy megy egyre feljebb a lepény. 1 tanács, ne cipelj semmit, tényleg, én attól véreztem be, h felhoztam a bevásrló szatyrot, ilyen lepénynél nem lehet. és pihizz sokat. 18. hét után feljebb megy, nem lesz gond. annak is volt és neki nem okozott semmi gondot. mert ő nem volt olyan okos mint én, h ciplejen. nem kell feltett lábbal feküdni, de amennnyit tudsz feküdj.

viki! drukk, h spontán baba legyen, barbus csodaszép. majd még visszaolvasok, h kivel mi van, h lesz egy kis időm

csak annyit írok, h régi motorosként elmondhatom, h tényleg szinte mindenki anya lesz előbb-utóbb. csak kinek rögös, kinek kevésbé rögös az oda vezető út. nem feladni, csinálni!!!!
Kép Bánk Kép Kép Botikám

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Etna: nagyon édes Bánk.
Botinak a szemébe látszik a csibészség.
Aranyosak.
A facen láttam az anyák napi videódat, nagyon tetszett.
üdv Csupacsupsz :D
csupacsupsz
Budapest
 
 


Lányok: hallgassatok Etnára! Mindig hasznos tanácsokat ad!

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


etna! szupik a srácok :D

Tegnap voltam UH-on. Petezsák:29 mm, CRL: 12 mm ( 7.hetes) szívhang ok :D

Nem tudom, hogy meddig kell még járni a Konchoz? Tényleg kötelező az első 3 hónapban hozzá járni? Mennék már a saját dokimhoz, akinél szülni szeretnék. De két fele fizetni sokba van. Konchoz megint kell mennem ebben a hónapban, így már 30 ezer lesz csak a két vizsgálat ebben a hónapban. Kicsit soknak találom :(
kockasfulunyul
Budapest XV. kerület
 
 


köszi csajok!
kockásfülü, azt hiszem a szívhang után elmehetsz. legalább is nálunk így volt. utána jelentkezni kellett a saját dokimnál.

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Szívhang után minket is kiraktak a meddőségiből. Csak azokat hívta vissza a dokija, aki esetlen többször vetélt az első időszakban. De nálatok ilyen nem történhet, most már minden rendben lesz.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Engem is szívhang után 7 hetesen elengedtek:-)))

Ki hogy van lányok??
davider
Budapest
 
 


Én várakozom, péntek reggel kell tesztet csinálni és kiderül:)
vikyt
 
 


Kockásfülű: te a Konc magánrendelésére jársz, nem?
Én kb a 13. hétig jártam hozzá. Hidd el, jobban jársz, ha az ő felügyelete alatt vagy. Akkor enged utadra, ha biztonságban érzi a terhességedet. Nálam megvárta amíg elmentem a kombinált szürésre, utána visszarendelt megnézni a leleteket és kész. Ezútán ő személyesen hívta fel azt az orvost, akit kinéztem magamnak a Jánosban, hogy fogadjon. Szóval, én a helyedben nem mennék kétfelé, csak a Konchoz addig, amíg ő mondja.

Vikyt: most már neked is pozitív lesz a teszted, nincs mese!

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Vikyt nagyon drukkolok neked pénteken ezt lásd:-)))++++++++++++++++++++++++++++++++++
davider
Budapest
 
 


köszi, most nagyon bízom benne:)
vikyt
 
 


pozitív++++++++++++++++++++
nagyon örülünk a párommal, már régen vártunk erre.
nagyon remélem, hogy minden rendben lesz.
voltam bent pénteken a BMC-be, nagyon örült a doki is, de nem vizsgált meg. azt mondta 28.án menjek be ultrahangra.
majd megírom mi volt. mire is kell ilyenkor figyelni?
kíváncsi vagyok hány baba lesz.
majd írjatok ti is
vikyt
 
 


vikyt: Ez nagyon jó hír. Szerintem külön odafigyelés nem kell, ne emelj nehezet és a nehéz fizikai megterhelést inkább hagyd ki. De szerintem ennyi.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


vicky79:köszi
vikyt
 
 


Ülő fürdőt kerüld,ne emelj ne hajolj ..óvatosan guggoljon:-)))
Vigyázz magatokra:-))))
Gratulálok:-)))
davider
Budapest
 
 


vikyt gratulálok vigyáz magadra :D

Kép
Lilypie First Birthday tickers
napsugáreperke
 
 


köszi mindenkinek
vikyt
 
 


sziasztok!

Bár még korai a dolog mégis megkérdem, van aki a Jánosba szült vagy fog szülni? Én majd ott szeretnék. Örülnék ha ajánlanátok orvosokat és megírnátok, hogy magánba v. a kórházba jártok.

andi565: jól látom, hogy te Szuromi dokit választottad? nagyon sok jót olvastam róla. mi a személyes véleményed? te magánba v. a kórházi rendelésére jársz? magánba (ha oda jársz) mennyi egy alkalom ill. a szülés? ha nem akarod ne írd meg, de érdekel. egyébként hol van a magánrendelése? sok a kérdés..... :D

Márciusba Szûcs doki Zsolnay dokihoz irányított még hysteroscopia miatt és igazából nagyon meg voltunk elégedve vele szakmailag és emberileg is. Mi rá gondoltunk, de elég kevés infót találok róla. magánrendelése csak egyszer van egy héten akkor is két óra és állítólag annyian vannak, hogy a folyóson áll a sor vége, 1 órás csúszás és max 3-5 perc egy emberre. ha ez valóban igaz, akkor azt nagyon nem szeretném. azt is hallottam, hogy a magánjában lévõ ultrahang nem túl jó (olyat írtak, hogy végig kislányt mondott és fiú lett, ill. hogy az uh képen nem lehet egy fejet egy lábtól megkülönböztetni). e
emellett persze jókat is olvastam, és tényleg annyira kedves és közvetlen volt. még a páromhoz is kiment beszélgetni a folyosóra, míg altatásban voltam a mûtét után.
szerintetek?
köszi mindenkinek a hozzászólást

írjatok, hogy veletek mi újság:)
vikyt
 
 


vikyt :!: nagy nagya GRATULA :D

Mi holnap leszünk 10 hetesek :D
kockasfulunyul
Budapest XV. kerület
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?