Új privát üzeneted érkezett!

Zsuska :D ,
Nemigen tudok neked segíteni, de lehet, hogy tényleg megváltozott vmi, és azért sír. Illetve ezt találtam egy hozzátápis cikkből kiemelve:
„Fontos, hogy a hozzátáplálás kezdetét az ő szükségleteihez igazítsuk. Előfordulhat, hogy már 1 héttel korábban gyakrabban kezd szopni, láthatóan éhes, éjszaka rosszabbul alszik a szokásosnál stb., és ez nem rendeződik 3-4 nap alatt. Ilyenkor már elkezdhetjük a szilárd étel adását.” – Ezek szerint az is lehet, hogy hiányolja a szilárd kaját. Nemrég tértetek újból vissza a szopira, nem?

Pompi :D ,
Neked találtam:
http://www.mimi.hu/gyermek/fogapolas.html

Bandika :D ,
Jobbulást Balázsnak! Mit kapott el?

Zsebi :D ,
Akkor ez azért megnyugtató. De csak egy kicsit... :roll:

Andi :D ,
Már csak 2 hét az indulásig! Lassan elkezdem beszerezni az összes cuccot, ami kell. A vízforralót én nagyon utálom, pedig lehet, hogy most hasznos lenne. Szerintem maradok a palackos víznél minden téren. Azért a fél házat mégse vihetem magammal! :lol:
Jó a recepted! Az édesítőszer az pontosan mit takar? Cukor, barnacukor, tabletta, por?

Orsi :D ,
Köszi a válaszokat! Boldog 7. hónapot Lilinek! :D

Tiko :D ,
Te már dolgozol? Mit? A napokban én is megkaptam első munkaajánlatomat, hát, igazság szerint még a részleteket se kérdeztem, megköszöntem, aztán mondtam neki, hogy talán fél év múlva…. Részvétem a rossz éjjelek miatt! :(

Kata,
Én nem látom az új vonalzód! :(
20140901102739
 
 


Hajni: én folyamatosan dolgozom....könyvelek itthon...most nem igazán örülök neki :(

Nem mehetnénk veletek? :)

Remélem csak átmeneti ez az állapot, de nekünk nem az éjszakák rosszak, hanem a nappalok..

tiko
 
 


Tiko :D ,
Zorka azért nagyon rendes, hogy hagy dolgozni! :D

Katyerina :D ,
ment válasz! :D

Tanácsot kérnék:
Ti hogy vágjátok le a gyerekek lábán a körmöt? Az én fiamnak mindkét nagylábujja mindkét sarkánál be van gyulladva. Már hozzá se merek nyúlni! Ha vágom, ha nem vágom, tiszta vörös és gennyes állandóan, pedig csak a tetejét vagdosom! Úgy sajnálom! :cry: Csipeszt nem használok, mert azzal béna vagyok, belevágok a bőrébe. Hegyes ollót sem merek, mert turbólábú, úgyhogy bumszlisvégűvel vágom. Mikor alszik nem merem, mert beféltem azt a kevés alvását is, meg mivel ott elég érzékeny, tutira felébredne ahogy buzerálom neki. Ti hogy csináljátok? :?:
20140901102739
 
 

 
 

Hajni :D
ha be van gyulladva, akkor először valami szakembernek kéne megmutatni és a gyulladást megszüntetni, mert az nem normális állapot, hogy olyan.

amúgy én hegyes ollóval vágok mindenhol, mindenkinek.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
nemááá'! Tényleg? Hú, most jól rámijesztettél! Aztán kinek mutassam meg? Meg mit fognak ott vele csinálni? Nem volt még baleset a hegyes ollóval?
20140901102739
 
 


Lányok nagyon kedvesek vagytok!
Nem is tudom mi lenne velem nélkületek! Annyira nincs kihez fordulnom... :cry:
Most azon agyaltam hogy lehet kicsit elszaladt a ló az igény szerinti szopival. Megpróbálok rendet rakni az életünkben.

Olvasgattam a neten és az Aludj jól gyermekem című könyvet szinte mindenki isteníti. Valaki próbálta már? hű de nagy feladat előtt állok... :? Nagyon hálás vagyok mindnekinek! És naggyon meg szeretnélek benneteket ismerni. Nagyon föl szeretnék menni a talira majd ha lesz. De nem merek Pesten vezetni... Majd még kiagyalok valamit...

Most egy kicsit el vagyok fáradva... Asszem túlpörögtem... Hagyjatok egy kicsit sírni hogy el tudjak aludni... :lol: Próbálok majd jönni és bepótolni a lemaradást. Ahogy néztem nem keveset írtatok :shock: :lol:

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Tiko!

Akkor most jól eggyütérzünk :lol: :lol: Szólja ha valami bejött:):):)

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


hajni777 írta:Orsi,
nemááá'! Tényleg? Hú, most jól rámijesztettél! Aztán kinek mutassam meg? Meg mit fognak ott vele csinálni? Nem volt még baleset a hegyes ollóval?

szerinted normális, hogy a gyereknek állandóan be van gyulladva a lába??
szerintem nem.

bőrgyógyász. nem tudom, mit fognak csinálni vele, de egy begyulladt dolog nem normális sehol, azt kezelni kell és a gyulladást megszüntetni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah, nem volt balesetünk hegyes ollóval. A lekerekítettekkel szerintem nem lehet normálisan vágni, a csipeszt én nem szeretem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


kenegetem neogranormonnal. A védőnő is anno azt mondta. Jó, most így hogy leírom, tényleg gázul hangzik...! :? Meg már hónapok óta hiába kenegetem! Na, holnap akkor majd kitalálom, hogy hová is kéne vinni!
20140901102739
 
 


ha valami hónapok óta nem múlik el, akkor orvos!
és bőrgyógyász szerintem. tuti van egy jó a környéketeken

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzska: hát most nagyon. Naná, hogy szólok! Na most valami eszembe is jutott. Ma du. chamomillát adtam neki, fogzásra van (meg hasfájásra) és ma nem volt annyira nyűgös, viszonylag jó napunk volt. 2x el is aludt magától (ez csak most nagy szó...eddig simán ment). Esetleg kipróbálhatnád. Ja és ma ordítás sem volt!

Hajni: na az hogy hagy, az túlzás. Csak ilyenkor este tudok, napközbe mondhatni lehetetlen, főleg mióta ilyen nyűgöske.

tiko
 
 


Tiko

írtam neked tegnap este privit, nem vetted észre szerintem

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzska

én Olivért az Aludj jól gyermekem-mel tanítottam meg aludni. szuper könyv!

Hajni

én etetés közben vágom Olivér körmét, kezén lábán is, mert amikor eszik, bármit lehet vele csinálni, csak a kajára koncentrál. van kifejezetten baba-olló, én azt használom, dm-ben vettem, vilkinson. le van kerekítve a vége.
ja, és köszi a gyakorlatokat, ma kipróbáljuk :D

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi: tényleg nem, bocsi. MOst viszont válaszoltam is :)

tiko
 
 


Sziasztok!

Orsi,
köszi a segítséget.Azért szeretnék teljesen dönthetőt,mert enyémek még szoktak aludni a babakocsiban,de jó lenne,ha nyárra átállnának a napi 1 alvásra és akkor az a kiságyban lenne.De ha nem lehet kapni ilyet,akkor kénytelenek lesznek megtanulni így aludni.

Pompi,
én mondtam a síkítást,enyémek örömükben csinálják,de már kezdenek leszokni róla.Amúgy nem szóltam rájuk ez miatt.

Zsebi,
tennél fek képet mindkét babakocsiról?Az az igazság,hogy maradnék az egymás mögöttinél,de azért megnézném a másikat is.

Hajni,
az édesítőszer Süssina tabletta.

Andi
Kép
aanda
 
 


Hajni!
Köröm én is megmutatnám orvosnak a tesóm kislányának volt ilyen és

kapott rá spéci krémet ami pikk-pakk rendbe tette. Én a lában csak csipesszel tudom levágni. A kezén sima kisollóval

Andi!
Fotót most nem találok enyém gyerekkel de itt a linkek
egymás mögötti ezt csak kint lehet kapni mázlim volt és sikerült használtan vennem ezt a darabot amt most szokok meg éppen

http://cgi.ebay.de/Marco-Sky-L-Buggy-Ge ... p1638.m124

az egymás melletti meg ilyen:

http://www.newbabyland.com/linea-gemell ... 6-674.aspx

az egymás melletti lehet itt kapni az elefáni boltban pesten de 50 ezer újonnan

Az egymás mögötti igazából testvérkocsi így az első gyerek fixen ül nem dönthető de nekem már ha alszanak is a babakocsiba max fél óra azt meg simán bírták ma is benne a htásó dönthető. és jó mert a hátsó gyerek feljebb ül és ellát az első felett majd dobok képet róla :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Anda :)
Zsebi egymás mögötti babakocsi konkrétan így néz ki :)
Kép

értem, hogy alszanak benne, de ahhoz miért kell vízszint? ha a gyerek nem hason alszik, akkor bőven jó a 150-160 fokos dönthetőség az alváshoz. (az autóban sincs vízszintben, mégis alszanak benne)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hello lányok! :D

Kata,Zsebi!
Köszönöm a receptet! :D

Pompi!
Örülök,hogy nem lett semmi a leesésböl!!
Sajnos ez elöfördul!Nálunk amikor felállt és elesett sokszor olyat szolt a feje mint egy dinnye amikor leejted!A labdázos idöszak volt még ilyen fincsi amikor nem tudta felvenni(mert még menni is alig tudott) rálépett és fejre esett!

Kismoki!
Hogy vagytok?
Ti már elkezdtétek a kaját?

Melcsi!
Kivánom hogy sikerüljön a baba vagy spontán vagy Mágusunkal (hátha mindjárt kettö :wink: )!
Szoval mindig olyan szépeket irsz!!! :D
A kistesora meg akárhányadik is nagyon rá lehet parázni!!Én is már megtapasztaltam!Ahogy Ágostont akartam az már szinte fanatikus és beteges volt!Mindenki azzal nyugtatott hogy az a szerencse hogy már van egy gyerekem….(aha persze)!Mondtam ezt az érzést és vágyakozást nem lehet megmagyarázni semmivel!!!Csak ezen járt az eszem és ez körül forogott minden gondolatom!
Édesek lehetnek ahogy szeretgetik egymást!Nálunk is megy csak kicsit nagyfiusabb változatban!! :lol:

Stella!
De jo hogy jöttél!!
Emlékszem még a pocakos képeidre!!!!
Brutál volt! :shock: :D
Hogy vagytok?
Hogy telnek a napjaitok?

Zsuzsi!
Hova jársz spinningre?
közelbe?
Köszi a rácstippet!
De nekünk az nem jo mivel ilyen a lépcsönk!
Kép
Ennek a legtetején van ajtorács de alulra nem lehet tenni semmit!
Már rengeteget gonodlkodtam és a karám nagyon jonak tünik igy meg is rendeltem!Remélem méretbe is jo lesz!

Hajni!
Miért nem probálod a Holle rizspelyhet?
A gyümit felbontod kiöntöd egy tálba és belekeversz egy kevés rizspelyhet!!
Ugyan ez mehet a fözelékkel is!
Vagy elöre kikevered a rizspelyhet vizzel és utána kevered a gyümivel vagy a fözelékkel!!!
Nekem van egy 400ml vizforralo (utazo)Az nagyon szupi és cumisüveg melegitöt mindig viszek mert sosem olyan hömérsékletüre melegitik a kaját amennyire kérem!De ha pl a szobába akrod megetetni akkor csak beleállitod és kész!Szerintem inkább mindent vigyél mert ott nem igen fogsz kapni SEMMIT!Ha gondolod leirok egy pár dolgot hogy én ált.miket viszek!
Én is hegyes ollot használok mert a topma élü csak kiforditotta de le nem vágta!Egy kis betadin kenöcs vagy gyogyszertárba lehet antiszepitkus krémet kapni és ha azza bekened akkor lehuzza a gyulladást!!Nálunk is elöfordult néha de a kezén!

Kata!
De ügyesek vagytok a lemászással! :D
Nekünk ez sosem ment! :evil:

Bandika!
Jobbulást szegény Balázsnak!!! :( :(

Anda!
Sajnos nem tudunk mert akkor olyan hülyén nézne ki!!!
De ez a karám dolog jonak tünik!
Nagyon szupi a recepted!!!

Bzsuska!
Sajnos az alvás nálunk sem egy fönyeremény!
Igazábol akkor realizálodott(valamennyire)amikor elkezdtem este a sinlacot adni mivel éhes volt!Hiába mondták hogy de jo tejem van meg minden de még is Ágoston éhes maradt!Éjjel oránként kelt!Ahogy szép lassan elkezdtük a többi kaját ugy kezdtett megnyugodni szépen!Pl most is délután 2x volt cici az volt az uzsi és az elmult 5-6 napban utána is intenziven szopta az ujját(de nem akárhogy)igy elkedtük az uzsit igy megszünk a nyügösködés az ujjszopás és simán kibirja vacsiig!
Nem akarok tippeket adni de a sinlac nekünk kezdésnek és plusz csak cicitej nagyon bevállt!Jo most sem egy hétalvo de már nem oránként kel!Nálunk ez volt az oka a nemalvásoknak!

Tiko!
Mit dologzol?
Hogy tusz Zorka mellett?
Van segitséged?

Orsi!
Azta de szuper ez a kocsi!!!
Még nem is láttam ilyet!!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Andi!
IGEN ilyen a mi kocsink mert Orsitól van. :) :) :) :)

Hajni!
Most nem találok vissza de ez cucc pl. amit Anikó is ajnál neked Rizspehely arra kell hogy kicsit sűrűbb legyen mondjuk a gyümid? Mert akkor a Sinlac is jó erre a célra Én is csak arra használtam. Abból lehet elvileg pépet is csinálni de azt nekem nem igazán ették meg viszont mondjuk a kortábe beletettem két ek vala két gyereknek és nem volt olyan híg és imádták és még laktatott is. :) Ha a főzelék kicsit hígra sikerült akkor is ezt tettem bele. Érdemes doki nénivel felíratni mert akko 1300 forint egy doboz míg amúgy a duplája azt hiszem.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Orsi, Anikó!
NEm felejtettem ám el az ortopéd dokit majd jövő héten megyek és hozom a számát. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsuzsi :D ,
Nekünk az etetés közbeni körömvágás is off. :( Sikerült gyakorolni?

Orsi :D ,
Tegnap éjjel „letámadtam” szegényt, és az egyik lábát nagy nehezen sikerült is „megműteni”, még várom a hatást! :oops: A másikra már fel is ébredt… :( Elviszem dokihoz!

Zsebi :D ,
Köszi, köszi! :D

Anikó :D ,
Hű mekkora lépcsőtök van! :D

Anikó, Zsebi:
A Holle rizspehely és a Sinlac között van vmi különbség elkészítésükben? A Sinlac nem jobb, mert több minden van benne? A Holle kölespéppel mi a helyzet? Az meg a rizspehelytől jobb? Vagy nem?
Az ivást csak azért kérdeztem, mert apa ivólevekkel tért haza a vásárlásból. Sűríteni még nem nagyon akarok, majd miután hazajöttünk, akkor jobban elkezdem „tömni” rendes kajával. Addig megmarad a napi 1 üveges, a többi szopi. Sőt, van, hogy egy se, mert 2x vagy 3x szopik egy nap. (Télleg alig eszik…)
20140901102739
 
 


Zsebi,Orsi,
köszi!

Andi
Kép
aanda
 
 


Hello Csajszik!
Gyors bekukucska.
Zalánt ma elvittem védőnénihez, mert fél éves lett, és úgy kimerült, hogy 3 órája alszik :shock: Az utat a babakocsiban oda és vissza végigüvöltötte (2x20 perc). Nem értem. Tegnapig semmi baja nem volt a kocsival. Már a sportot használjuk 1 hónapja, kilát, jókat szokott nézelődni. Mi ütött ma belé? Ja, és 2008 első napjaitól olyan anyás, hogy hihetetlen!!!!!!!!!! Csak én vagyok neki jó! Nem korai ez? (hülye kérdés, de azt hitt4em később lesz)

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma

a sportrészt döntve használod?
Te a hordót használtad a kocsin, vagy csak a mózest? én azt hittem, hogy majd a hordót is rápattintom, de eddig még csak a mózest használtuk.

Kép
zsuzsi73
 
 


hajni777 írta:sikerült is „megműteni”,

mit tettél a gyerekkel??? :shock:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Anikó :P ,
elfelejtettem írni az előbb, hogy persze, érdekel, hogy te miket szoktál vinni! Leírod?

Emma :P ,
boldog feledik évet Zalánnak!

Zsuzsi :P ,
még mindig a mózest? Én azt 2 hónapig használtam max., utána a hordozót jó sokáig, majd csak nemrég a sportot. Nem utálja, hogy nem lát ki belőle?

Orsi,
:lol: :lol: tulajdonképp csak rendesen sikerült levágni a körmét az egyik lábán, a másik úgymaradt. Remélem nem lesz rosszabb. :? Keddre kaptam időpontot bőrgyógyhoz.
20140901102739
 
 


Hajni!
Én csak a Sinlackot adtam nekik így nem tudom miben különbözik a Hollétól.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Hajni

a PP-nak elég jó nagy a mózesa, simán belefér még, meg most a mínuszokban tegyem a sportrészbe? így jókat alukál séta közben (is :D ) persze arra rájöttem, hogy autóban már nem szereti a mózest, ma a hordóban vittem a kocsiban, nézelődött pár percig, aztán elaludt :D
nem próbáltuk még a forgást mégse, ui. egész nap úton voltunk. de majd holnap.

Kép
zsuzsi73
 
 


Lányok

a lekerekített ollóval miért nem tudtok körmöt vágni?
hisz az kifelé áll, ha vágod a körmét.
én tökéletesen le tudom vágni.

Kép
zsuzsi73
 
 


Anikó! :)
Köszi, jól vagyunk! :)
Igen elkezdtük a kanalazást, aztán egy kicsit szüneteltettük, mert Orsi szerint Kláribaba még nem volt érett a hozzátápira. (Milyen rossz volt olvasni, hogy az én gyerekem nem érett valamire :oops: :lol: .) Most megint elkezdtük, bár csak kicsi gyümit kap kaják között. Úgy tűnik a kis drága csak az édes dolgokat szereti, és langyosan. Az almát pl. párolva imádja, a reszelt almától meg úgy fintorog, még össze is rázkódik. Holnap próbálok egy kis meggyet almával, meglátjuk. :roll:

Zsuzsi! :) Hajni! :)
Mi még mindig a mózest használjuk sétáknál. :oops: Nagyon szeretjük mind a ketten. :lol: Vásárlásnál/ügyintézésnél meg nagyon sokat használom a hordozó+váz kombinációt, ha kocsival megyünk. Irtó praktikus dolog!

Kép Kép
kismokus
 
 


kismokus írta:Milyen rossz volt olvasni, hogy az én gyerekem nem érett valamire :oops: :lol:

szerinted az én ygerekem eszik kanállal?
neeeeeeeeeeeeeeem :shock: :roll:
1 hete már nem is próbálkozom.

ellenben cumisüvegből iszik :lol: ez legalább arra jó, hogy ha este elmegyek kicsit, tudom hogy ha iszik, vissza fog nélkülem is aludni.
ez pszichésen nagy megnyugvás

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzsi!
Te nagyon ügyes vagy! :D
Nekem Marcinál sem ment és Ágostonnál meg abszolut nem!

Kismoki!
Az elején ugy is a kis selymes izeket kultiválják mint a párolt alma,lehet hogy a meggy ugy fog bejönni ha párolt almához teszel 2-3 szemet!Szerintem fö a fokozatosság!! :wink: :D
Ügyik vagytok igy tovább!!

Hajni!
Vizet azért vigyél mert mire ott felkutatsz olyan baba vizet aminek olyan az ásványi anyag tartalma amit a te kisfiad megihat lehet hogy befonod a szemöldököd! :shock: Erre itthon is figyelsz.
A másik hogy minden bébi kaját te vigyél mert nem tudod hogy ott mi van benne és miböl készül!Nem a nyelv miatt ha nem hogy hol mikor miböl és milyen körülmények között készül!
Én eldobhato alátétet mindig viszek magammal!
Hogy pelenkázni tudjak bárhol!
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25
Szoval én amit viszek:
Baba viz,bébi étel,egy tarcsi cumisüveg!(tarcsi tápszer) :?
popsitörlö,egy kicsi csom pelenka.
Vizforralo,cumisüveg melegitö!
Utazo ágy és én viszem az utazo etetöt mert ilyen helyeken nem rakom be más után az etetöszékbe!
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25
Gyogyszertárba lehet kapni a Claraseptnek kéztörlöjét!Az legyen nálad a táskádba(fertötlenitös)!
Nem tudom utazoágyat visztek e?
Szerintem csak zuhanyozd Olivért hogy ne igyon a pancsivizböl!
És gyogyszereket mindent!Antibiotikumot lázcsillapitot lázméröt meg mindent irass fel az orvossal!Inkább hozd vissza haza és vidd feleslegesen mint hogy ott kelljen és nincs!
Szoval most hirtelen ennyi de még gondolkodom!!!
Bocs ha okoskodo nem kioktatni akarlak! :oops: :D

Emma!
Boldog felediket Zalánnak! :D

Zsebi!
Ez a kocsi nagyon szupi!
Én Orsin már nem csodálkozom(hogy övé volt)szerintem nincs olyan babakocsi ami az ö keze alatt ne futott volna át!!
Jo tesztelö!! :lol: :lol:

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Kismókus

neked milyen babakocsid van?

szerintetek az mitől lehet, hogy Olivér ma egész nap 100-kat evett, 200 helyett, azt is nagy nehezen, elfordította a fejét, alig bírtam beletömni. aztán odatartottam a másik cumisüveget, amiben almalé volt, azt meg csak úgy habzsolta. eddig elfogadta azt a tápszert, most meg nem. lehet, hogy nem ízlik neki? vagy nem volt éhes ma? de az almalét itta :oops:

Kép
zsuzsi73
 
 


Anikó

na, ha ezt Hajni mind magával viszi, lesz ám cuccuk :D
jaj de jó lesz nektek Hajni. bébikaját és vizet én is tuti, hogy vinnék. még felforralva se adnám az ottani vizet.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi!
Lehet hogy le tudnám vágni, de én nem vettem ílyet így nem is próbáltam. :)

Anikó!
Igen Orsi szuperül tud babakocsit venni. :) :) :) és a legegslegesleges leges leges leges legjobb ebbe a kocsiba hogy befér a mi ici-pici liftünkbe is. :) Így megoldott hogy ne kelljen megszakadnom mire a két gyereket lecipeltem a 7.ről mert ugye a babakocsi lent várt minket. Szóval érzem hogy nagy lett a szabadság alig várom a jó időt hogy menjünk erre arra. :)

Kismókus!
Sok kisbaba az elején az édes cuccokat szereti. Balázs fiam is ilyen volt. Semmiről nem maradt le hogy később kezdte a hozzátápit. Enyém gyerek is ilyen volt. Ugyan mivel nekem Eszer imádott kanalazni (a mai napig ő a kajásabb) így Balázs is mindig ott ült és minden ráeső falattal megkínáltam ha nem kérte nem kérte. Modnjuk én nagyon sokáig adtam nekik minden kaja után tejecskét aztán mikor ők maguk elutasították a főzelék után elmaradt így kezdett kb. 8-9 hónaposan kiesni az ebédnél a tej. (bocsi hogy hosszú lettem)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Katyerina!
Tényleg, irtad a cserépkályhát, bocs! Valóban jogos a karám. Ők még picik!
Anikó!
Gyönyörü, de közveszélyes a lépcsőtök!
Teljesen igazad van, ha akar az ember gyereket, mindegy mennyi van már, bizony hiányzik a leltárból!
Én ma gyártottam uj teóriát különben, tudniillik egy hely van még az asztalnál, nem hagyhatjuk üresen... :wink:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Kismókus :P ,
A hordozót én is imádtam használni, de sajnos kinőtte. Talán nyári cuccban még bele tudom tuszkolni, meg vész esetére jó, de már sportot használunk + külön kocsiba való ülést. Tényleg jobb volt a hordozó! Szerintem se marad le semmiről Klári baba! :D (Ezt kicsit magamnak is írom… :oops: )

Anikó :P ,
Köszi a listát. :D Egyre nem gondoltam, az etetőszékre. Úgy gondoltam, ha viszem a hordozót, mert azt muszáj, akkor nem kell külön etetőszék a max. napi egyszeri üvegeshez. Üvegest persze viszek mindenképp. Eldobható alátétet én is használok, cumisüveget, tápszert viszek. Utazó ágyat nem viszünk, mert mellettem alszik (bár most már jól körül kell bástyázni, mert gurul ). Kézfertőtlenítőt viszünk, meg Chicco sterilizáló folyadékot is a cumiknak. Domestos is bekészítve (azt mindenhová viszek :oops: ) Babavíz mire kell? Mert ha inni, akkor nemigen kell, ugyanis szerintem még életében nem ivott. Vizet se. Azért is nem erőltetem az üveges kajákat addig, maradjon csak meg ott főleg a cickó! :D
Bocs ha nagyon untatok vkit, igyekszem most már nem beszélni erről ennyit! :oops:

Melcsi :P ,
Mi az új teória? :D
20140901102739
 
 


Hajni

a víz azért kell, ha esetleg szükséged lenne a tápszerre.

Kép
zsuzsi73
 
 


Hú csajok, fogzás ezerrel.... éjféltől 5ig nem aludtunk, sikítés volt :(

Anyás-kérdésre majd reagáltok?

Zsuzsi
Mózesben sem széltében sem hosszában nem fér már........

Kép
Kép
emma1976
 
 


zsuzsi73 írta:Kismókus

neked milyen babakocsid van?



Egy régebbi fajta PP, óriási mózessel! :) :wink:

Kép Kép
kismokus
 
 


emma,
nálunk Norina nagyon anyás, még ha apánál van, akkor is keresi anyut a szemével... nem beszélve a többi rokonról. Hááát, én legszívesebben mindig kikapdosnám a kezükből, de ők úgy reagálnak rá, hogy nem baj, majd megszokja másnál is. Eleinte zavart, hogy sír másnál, és haragudtam a többiekre, hogy miért nyúzzák, de hát úgysem lehet állandóan csak az én ölemben!

hajni,
köszi a fogmosás-linket!

zsebi,
ugye jól látom, az esernyő-kocsi 13,9 kg?

katyerina,
hát igen, a járókában már én is úgy érzem, hogy bezárva érzik magukat! Nálunk most megint a játszószőnyeg a favorit! Kár, hogy szinte soha nem rajta vannak, hanem mellette, mióta már ide-oda gurulnak!

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi: gratula a 8. hónaphoz! :)

Zsuzsi: megkaptad?

tiko
 
 


Zsuzsi :P ,
óóóó, tényleg, a tápihoz víz kell.... :oops: (Látszik mennyire sok tápit kevertem már... 8) :lol: )

Emma :P ,
én azért nem reagáltam, mert eddig nálunk még nem derült ki, hogy anyás-e. Csak velem van mindig. Gondolom anyás... :roll:

Pompi :P ,
boldog 8. hót az ikreknek! Lassan már nekünk is itt van! :lol:

Katyerina :P ,
az még eszembe jutott - bár vszínűleg nektek is -, hogy nem próbáltátok csak a cserépkűlyhát körbekeríteni?

Zsebi, Orsi,
beszéltem a gyerekorvossal is, tetrán kenőcs, ha nem javul akkor Heim P. bőrgyógy. Úgyhogy visszük kedden az én bőrgyógyomhoz. Köszike a segítséget! :D

Ma főztem a gyereknek krumplit, tettem hozzá barackot. A gyereknek könnybe lábadt a szeme, öklendezett, majd elfordította a fejét, és tetézte egy kis sírással is! :( Nem megy nekem ez a főzés.... :(
20140901102739
 
 


Hajni!
Én is vinnék mindent! Főleg ilyen nagyon keleti helyre...
Ha gyümölcsszószt akarsz főzni, akkor javaslom, pici cukrot, fahéjat és szegfüszeget is tegyél bele, és akkor nagyon fini lesz! A babaételeket olyan nehéz elrontani, hidd el, Te is belejössz!
Hogy mi a teória? Hát, hogy miért is kell nekünk még 1 gyerek, ha valaki esetleg megkérdezné :lol:
Pompi!
Boldog 8.hófordulót!
Emma!
Anyás kérdés- van 1 idő, ugy a 7-8.hónap körül, amikor különösen kezdenek ijedezni, ha a mama nem látható. Aztán lecsitul ez, szerintem az ijedelem ellenére kell hogy néha nélküled legyen, ha tulságosan magadhoz kötöd, később még nehezebb lesz tulélnie a rövid hiányodat.
Fogzás- na majdcsak kijön!

Az én Lukum felfelé kapaszkodik mindenbe (a teritőbe is ami az asztalról lóg :shock: ), és huzza magát függőlegesbe. Még nem sikerül, de nagyon törekszik, ugyhogy a munka hamarosan gyümölcsözni fog :shock: :D

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Zsuzsi!
Anyás kérdés:
nekem is anyásak de nem úgy hogy az ölembe kell vennem. Sokat nem voltak soha kézben. Hanem hogy lássanak ha kijövök a szobából jönnek utánam ha más marad ott (felnőtt) akkor egy ideig elvannak vele de ha hallja hogy a lakásban vagyok jön és megkeres. :) Meg ha csak úgy ülök a szobában és más játszik velük akkor is mindig rám rám néznek hogy megvagyok-e még és időnként odajön megölelni.:)

Olvastam hogy 8 hós körül alakul ki az a "részük" hogy elkülönítik az embereket és ha elmész a szobából ő azt gondolja nem jössz vissza ezért is sírnak ha nem látnak. :)

Pompi!
Nem tudom hogy hány kg és hogy melyikre érted a kérdést az egymás melletti valamivel érzésre biztos könnyeb mint az egymás mögötti. Nekem mindkét kocsi esernyőre csukható. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


zsebi,
az egymás mellettit kérdezem. A leírásában mintha az lett volna... ha jó helyre néztem.

melcsi, tiko, hajni,
köszi! nagyon figyelmesek vagytok!

Most voltunk dokinéninél, mondtam, hogy főzi után még mindig kívánják a tápit, erre megállapította, hogy még nagyon kevés zöldséget vezettem be. Elvileg 6 hósan kezdi javasolni, és 8 hóra már csomó mindent esznek? Azé' csak nem...
Mi eddig ezeket: alma, banán, sütőtöki, krumpli, meggy, gesztenye, őszibarack, sárgarépa, saláta, brokkoli, kelbimbó. Szerintetek le vagyunk maradva? Aszonnya 3 naponta kéne bevezetni valami újat... minek?? Eddig is csak egy ízt ismertek! (és most is azt szeretik a legjobban!)

KépKép
pompomlány
 
 


Ja, 2 fogacska van kint.
Tegnap nem kapott chamomillát, ma nem felejtem el. Kiborultam, apával meg összevesztem, miért alszik :?

Igen, én is 8 hós körül vártam, előfordult mostanában nem egyszer, hogy sírt, uram felvette, tovább sírt és ahogy a kezembe került mintha elvágták volna... Ez tök új, apával mindig jól elvolt. Mert a tágabb családnál ok, hogy engem akar, de apát azért értékelje már.... De látom Pompi nálatok is előfordul ilyen

Hajni, csak volt nálatok is, hogy Olivért más fogta, nem te :D

Zsebi, hogy csináltad, hogy keveset voltak kézben? irígykedem.....

Melcsi, persze, legyen másnál, csak nagyon rossz, hogy tudom, hogy csak át kellene vennem és megnyugszik, szóval sokáig nem bírom "edzeni". Hajrá Luku!

Kép
Kép
emma1976
 
 


Pompi!
Nem tudom hogy :oops: hány kiló az a babakocsi de egy biztos elég könnyű. :)

Szerintem nem vagytok semmivel lemaradva.:) A tábla szerint elvileg most lehetene savanyított tejtemékeket és a húsit bevezetni. :) Én a húsit bevezettem a tejtermékeket csak 10 hósan. :)

Emma!
Hát nagyon egyszerű a válasz ketten voltak én meg egyedül. :lol: :lol: :lol: megtanultam máshogy kényeztetni őket simivel, vagy most a nagyon nyerő az együtt mesekönyv nézegetés. Bár mostmár általában akkor az egyik ül az ölemben a másik meg közvetlen mellettem és ezen mindig cserélünk. :)

Nem panaszkodom mert szeirntem nekem elég jó babáim voltak nem voltak hasfájósak alvással soha nem volt gondunk, így ezek az extra helyzetek sem adtak okot a "ringatásra" arról nem is beszélve hogy két gyerek mellett a háztartás is ott volt, van. Én bizony minden nap főzőm apának. Szóval nem sok idő van bár a háztartást igyekszem alvásidőben elrendezni.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Lányok

SOS, mit csináljak?
Olivér taknyos nagyon, nincs eldugulva az orra, de ha kiszívom, üvölt, s addig sír, hogy újra szívni kell neki.
most egy 3 órás műsor után ájulásig sírt. hasra kellen tudom fektetni, de nem alszik úgy. nasivint, meg fluimare-t is cseppentettem.
ja, és nem evett egy kortyot sem dél óta. nem lázas.
mit csináljak, hogy ne üvöltsön, amikor szívom az orrát? biztosan fel fog kelni hamarosan, mert most se szelel az orra, alig kap levegőt, de mégse a száján veszi, az csukva van neki.

Tiko

bocsi, persze, hogy megkaptam, írok holnap.

Kép
zsuzsi73
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: