Új privát üzeneted érkezett!

True!
Sajnos szedünk gyógyszert, Aeriust az allergiára, voltunk tavaly vizsgálaton mivel viszket és tüsszög, füvekre és parlagfüre ++. De azt hiszem az ügyeletes melléfogott, vagy mi éreztünk valami mást a köhögéssel kapcs., mert mára egyértelmü lett, hogy hurutos köhögése és náthája van, megfázott. Az éjszaka nyugodtan telt.
Na próbálkozom tovább: Kép parajdi sóbánya
Kép Tamási Áron sirjánál Kép Tamási sirja Kép Szejkefürdő Kép parajdi sóbánya Kép körösfői viselet
Kép tordai hasadék
Kép Mátyás király szülőháza Kolozsváron Kép gyermekeim ünneplőben

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok

True
Az amerikai konyhával kapcsolatban tulajdonképpen igazad van, csak nem akartam nagyon részletezni a témát mert gondolom nem túl érdekfeszítő, de ha szóba hoztad, írok róla. Szóval az tulajdonképpen jó hogy az ember főzés közben nincs elzárva a családtól, ez rendben is volna. Igazából nem is az egy légtér ellen van a kifogásom, inkább az ellen hogy mindezt kb. 30 négyzetméteren kell megoldani, az új építésű házakban szinte mind kb. 6x5 m-es konyha-étkező-nappali van ami szerintem nagyon kicsi és zsúfolt. Legalább 40 nm kéne erre a célra, és elnyújtott tégalalap forma amit jól be lehetne rendezni. De ha rajtam múlna olyan amerikai konyhát terveztetnék ami L alakú, és a rövidebb szára lenne a konyha, így mégis egy kicsit külön lenne, és egy kívül magasított belül normál méretű pulttal választanám el a teret ( amilyen pl. a Barátok közt-ben az Andrásék konyhája, az nagyon tetszik, nem lehet a pult mögé látni) Vagy a konyha lehetne a nappali mellett, és a válaszfalat csak kb 1,40-ig rakatnám fel. Szóval lehet egy légtér de nem úgy ahogy a mostani házakban van, ahol a kanapéról egyenesen a konyhapultra látni...

Mandula
Anna is aki tolakodó attól idegenkedik. Szerintem ezzel minden gyerek így van.
Ma a játszótéren megint egy 7 éves fiúval barátkozott össze :shock: . Ők ketten voltak csak gyerekek. A kisfiú eleinte nem nagyon reagált a kotnyeleskedésére de Anna csak beszélt hozzá, végül beadta a derekát :lol: és jól eljátszottak együtt.

Nika
„ Álmaink Házát” valóban nem találtuk meg, ehhez kb. dupla vastag pénztárca kellene. :wink: Nem akarjuk elkapkodni, nem sürgős, keressük a legjobb megoldást. Én már néhánnyal kiegyeztem volna de a férjemnek még egy sem tetszett igazán. Illetve van egy nagyon ígéretes ami mindkettőnknek tetszik ( még csak most kezd épülni, de jó az alaprajza) de nagyon kiesik mindentől, se aszfaltút, se csatorna… a Fővárosban, a XXI. században!! :evil: :evil:
A mászás kimaradása és a tanulási zavar közti kapcsolat nem bizonyított, csak feltételezés, és csupán arról van szó hogy a tanulási zavaros gyerekek elsöprő többsége nem mászott pici korában. Ebből következtetik az összefüggést, de valóban vannak olyanok akik nem másztak mégsincs semmi gond velük.


Fanny
De szép ez a kis Királylány, kitől örökölte a fürtjeit? Hagyja a fésülést? Anna még mindig nem, azért kell rövidre vágni a haját. Néha mutatom neki más kislányok hajviseletét hogy milyen szép, neki is lehetne ilyen de hajthatatlan, és minden fésülködésnél el is mondja: Anya, nem akarok frizurát!!

Melcsi
Köszi a képeket, nagyon szépek. A Medve tó úgy hallottam a termékenységet is segíti ? :wink: :?:
Legszebb az utolsó kép :lol: a két kis ünneplős, nagyon helyesek a viseletben. Luku majdnem akkora mint Emese? Levi is nagy, képzeld 79 cm volt 11 hósan.
Örülök hogy nincs nagyobb baj Emesével. Az allergia egész tavasszal-nyáron kínozza szegényt?
Annyiszor eszembe jut, amit szoktál mondani, hogy a legnagyobb ajándék amit a gyerekednek adhatsz, egy testvér. Hogy milyen igazad van!! Milyen édesek, ahogy keresik egymást, :D ahogy örülnek egymásnak :D ! Ahogy Levi Annára néz, ahogy Anna magyaráz/panaszkodik neki, ahogy viháncolnak/bújnak együtt, hát valami szívmelengető. Levi már sokkal jobban eljátszik Anna társaságában, mintha egyedül ( velem) van csak itthon. Persze akad civakodás, de nem durvák, ebben résen vagyok hogy ne is legyen az.


Anna olyan huncut, néha alig bírom megállni hogy ne nevessek a szövegén. Ha valamit másképp akar mint én, csibészes mosollyal elém áll és közli: anya, beszéljük meg. Ezután előadja a saját verzióját végül hozzáteszi: na, mit szólsz hozzá, jó lesz így? Mindezt olyan hangsúllyal hogy megzabálom. A nyomaték kedvéért még esdeklő tekintettel hozzáteszi: kérlek szépeeeen. Legtöbbször nem is tudok ellentmondani...
Anna egyedül szokott elaludni, de ma délben agitálni kezdett hogy maradjak ott mellette. Mondom aludj ügyesen egyedül, erre elkezdi: de a Levi mellett is ott szoktál maradni… na, erre mit lehet mondani? :wink: :D ( sajnos Levit nem bírom rávenni hogy egyedül elaludjon… Annát könnyebb volt rászoktatni anno, sírt párszor de nem zavart senkit, aztán megszokta. Levi morzsolgatja az ujjaimat míg el nem alszik, de ha nem foghatja a kezemet, felordítja Annát, és olyan kitartóan bőg hogy Anna attól válik nyűgössé. Jó lenne már ezen túljutni de nem tudom hogyan, sajnálom a lányt. )

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Icus!
Nekünk pont olyan "amerikai konyhánk" van, ami az álmod! Én ragaszkodtam hozzá anno, ismerve magamat, és valóban beválik, kivülről nem látszik a mosatlan edény. Egy baja van csak, hogy annyi minden van rápakolva, hogy nem látok tőle rendesen ki, kicsit alacsonyabbra kellett volna csinálni. Az uj házban még nem tudom hogy fogjuk megcsinálni, de annak sajnos rosszabbak az adottságai, a nappali teljesen külön van, ám az biztos, hogy az étkező és vele egy tálalószekrény ott lesz elhelyezve.
A Medve-tó valóban a meddő nők Mekkája, ez ki is van irva a strand melletti táblán. Hát én majd kipróbálom augusztusban, mert immár letárgyalta Dezső, hogy 2 hétre a miénk a barátja háza. Emese fő-fő allergiájához igazitva, ami akkor tombol. Jól gondolod, idén áprilisban kezdődött, és kb október végéig tarott tavaly. Nagyon szenved miatta. Parajdra kuraszerüen fogunk járni abban a 2 hétben.
nagyon örülök, hogy valóban megtapasztalod amit irtam a testvér fontosságáról. Ezeket a dolgokat semmivel sem lehet pótolni, csak azok tudják, akik olyan szerencsések, mint pl. Te meg én :D Minden pénzt megér!!!
Édes lehet Anna ahogy alkudozik :D
Levi olyan magas? Nem semmi. Nálunk az utolsó mérések szerint 9 centi a difi, 89 és 98 a magasság.
Na mennem kell, mi itt most öltöztető babákat nézegetünk tovább :roll:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 

 
 

Kép Csipkerózsika ruhájával a fején... Kép Kormorán koncertezik :D Kép epret esznek Kép és Luku Kép Anyák napján az oviban
Sziasztok!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


sziasztok,csatlakozhatnék ??

mó73
 
 


Mó!
Szia, örülünk Neked!
6 gyerek, ez nagyon érdekes téma önmagában is, gyere mesélj Róluk, milyen az életetek!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Melcsi! Gyönyörű helyen voltál, igazán irigyellek :lol: ! És a másik dolog amiért szintén irigyellek :lol: : a két gyönyörű gyermek :lol: :lol: . Az ünneplős kép nagyon jó, szépek a ruhák. Ahogy nézem a képeket, nem is tudnám megmondani melyik a legjobb. Emese jobban van már?

Icus! Most már Emese is barátkozik a gyerekekkel, a minap a játszótéren kifejezetten kezdeményező volt :lol: .

Mó! Üdv köztünk! Kicsit részletesebben is írhatnál :lol: :lol: !

Képzeljétek, szerdán voltunk Emesével Tapolcán, megettem egy fagyit (még szerencse, hogy Emesének csak vagy két falatot adtam a tölcsérjére), és valószínűleg szalmonellás volt. Tegnap nagyon rosszul voltam, ma már "csak" megy a hasam, és nagyon gyenge vagyok :( . Remélem holnapra jobban leszek, 10-kor vizsgám van :? .

Melcsi! Az anyák napi ünneplő is nagyon csinos!

Szép napot mindenkinek!

KépKép
mandula35
 
 


sziasztok,én 36éves vagyok,febr-ba töltöttem be. 6 gyerekem van:17,16,13,11,11,és 3 éves. a 11évesek ikrek,nem tudom,hogy lettek ikreim,tök véletlen,ráadásul az 5.hónapban tudtuk meg.az első 2-t a Tétényi úton szültem,a többit pedig a Dél-Pestibe.Bp-től 10km-re lakunk.mit írjak még? tetszik ez a fórum,próbálok beilleszkedni.rakok fel képet ma vagy holnap,csak a másik gépen van ,az meg most foglalt.addig is sziasztok

mó73
 
 


Sziasztok!

Mó!

Üdvözöllek közöttünk! Szép nagy család, igazán kiváncsi vagyok rátok! Próbáltam a freeblogra felmenni. Csak a tickert tetted fel onnan, vagy van blogod is? Mert én nem találtam. Hat gyerekről biztos van mit mesélni, gyere amilyen sűrűn csak tudsz.

Mandula!

Sajnálom a szalmonellát, még szerencse, hogy Emese nem lett beteg. Egyszer az én férjem otthon kisütött, de fagyasztott hamburgert vitt ebédre a munkahelyére, valószínű az is szalmonellás volt, mert olyan beteg lett tőle, majdnem negyven fokos láza volt, feküdt egy napig. Azóta se vettem fagyasztott hamburgert.

Melcsi!

Isteniek a képek, nekem főleg az utolsó tetszik, nagyon édes rajta Emese, csak nem tudom eldönteni, hogy a kamerát fixírozza annyira, vagy a kisfiút! Nagyon édes!

Éva
fanny01
 
 


Sziasztok!
Ugye emlékeztek még rám/ránk? :oops:
Este jövök egy kicsit mesélni. Melcsi, akkor válaszolok a privire is. Annyira ciki ennyi idő után, de ne haragudj! Ritkán járok erre! :oops:
Megmutatom nektek Jankát! Na, hányszor állt huncutságért sorban??? :lol: :lol: :lol:
Kép

Kép
ermoni
 
 


fanni,igen van blogom: momo73.freeblog.hu és iwiw:bezjian mónika néven.

mó73
 
 


fanni,kattints a vonalzóm alatt a profilomra és ott a freeblogra és kész.

mó73
 
 


Szia Móni!


Fantasztikus ez a kép!

Mó!

Rákattintottam, de nem találtam.

Éva
fanny01
 
 


fanni , a profilban: http://momo73.freeblog.hu a profilomban nézted? vagy a google-ba is beírhatod

mó73
 
 


így is jónak kell lennie: http://momo73.freeblog.hu

mó73
 
 


Fanny!
Nem talált. :D Az óvónéni állt a háttérben, és ha hiszed el, ha nem, egész előadás alatt tapadt rá a szemével, mint az árnyék, ugy követte minden mozdulatát és mimikáját. Ez rendszeres egyébként, itthon meg előadja az óvónénit :D A babák az ovisok, és sokszor rakoncátlanok :lol:
Mandulácska!
Jobbulást Neked, hátha nem szalmonella volt, az komolyabb azt hiszem! Még jó hogy Emese nem kapott sokat.
Mi jobban vagyunk szerencsére, az éjszakák rendben telnek, de valóban megfázott a kicsim, még köhög.
Ermoni!
Áá, előkerültél :D Nagyon jó a kis betyár :D Várom, várom!
Mó!
Én nem tudom megigérni, hogy beleolvasok, mert kevés időm van netezni, ugyhogy inkább irjál ide.
A kicsid becsuszott, vagy terveztétek?
nekem 3 van egyébként, a legnagyobb 20 éves, a 2 kicsi pedig sok év vágyakozás után érkezett, és még van 1 tervünk...
Beleolvastam mégis, megkérdezhetem, hogy a férjed milyen nemzetiségü? A gyerekek ugy látom, mind az apukájukra hasonlitanak! :D Itt éltem M.o-on?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


szia melcsi,hát konkrétan nem terveztük,de örültem neki,mert már a nagyok után jó,hogy jött.igen itt élünk,a férjem örmény és az összes gyerek rá hasonlít,pedig jó lett volna egy kék szemű.ti még terveztek egy babát?és mikorra?hány éves vagy?nekem a legnagyobb fiam októberbe lesz 18éves.jól elszaladt az idő.ti merre laktok?

mó73
 
 


Mó!
Amint a nevemből kiderül, már a 42.-et taposom :D :shock:
A babaprojekt folyamatos, már velünk kéne legyen... kevés az időm már, és egyelőre várunk a csodára. Emese lombik, Vele is a csodára vártunk ugy 10 éven át, csak most ennyi időm nincs :? Lukács pedig spontán, de tervszerüen érkezett :D és a legnagyobbal sem volt baj.
Mi Érden lakunk.
Azt olvastam, hogy ha van barna szemü a szülők között, akkor az dominál. Az urad génjei ugy látszik más téren is erősebbek. Gyönyörü gyerkőceitek vannak :D
Milyen nyelven beszéltek otthon, és a gyerekek kétnyelvüek rendesen?
Ja és a kutyu is nagyon helyes! Én imádom a rotikat, mi sajnos eltemettünk egyet :cry:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!
Visszaolvasgattam, de nem esküszöm meg rá, h mindenkire tudok majd érdemben reagálni!
Éva! Köszi, átadom a fotósnak ezt, meg az előző dicséretet is! (Én fotóztam mindkettőt. :oops: Szeretek fotózni, kicsit tán értek is hozzá és általában 2-3 géppel művelem is a dolgot!) Unokádat nézegettem. Sztem Jankával ketten bármilyen házat szét tudnának szedni tégláira! :lol: És milyen loknijai vannak Hannának. (Enyim csemete még mindig nagyon rövidhajú. Pedig én már csinálnék neki copfot, de nincs miből! :shock: )
Melcsi! Privi ment! A kicsik nagyon cukik! A felújításhoz kitartás! Utána jobb lesz! ( :lol: Nekünk is van ilyen csúszdánk!) Az erdélyi képeid után meg megint megfogalmazódott bennem, h mennünk kell Erdélybe. Már készülünk vagy 10 éve. Én még soha nem voltam... :oops:
Újaknak üdv! Mó mesélj magatokról. (És én sztem még Bettivel sem futottam itt össze! Mi újság a falutokban? Sikerül vmit elérni? Vagy sem?)
Mandula! Szegénykém! Remélem jobban vagy! Vizsgáidhoz is gratula! De a cseresznyefához is!
Regina! Annyira cuki, gyömöszölni való lánykád van! Nekem is kell még egy kislány!!! :roll: :oops: (Vagy kisfiú! :roll: )
Nika! Ti meg közben költöztetek? Gratula hozzá! És jól érzitek magatokat az új helyen?
Icus! Én abszolút megértem a nézeteidet a házvásárlással kapcsolatban. Bár nekünk 2 szintes a házunk, a háló és a gyerekszoba az alsó szinten van. A nappalink sem kicsi, de így is térdig vagyunk játékokkal! (Én pl. nem szeretem a nappali+étkező összeállítást. Szerencsére a mostani házunk nem is ilyen. Minden jól átjárható, de elkülönített. A konyha-étkező között kapcsolat is jó. És akár nézhetném is a kedvenc sorozatomat a konyhából... de nem nézek sorozatokat. :lol:)
Rólunk annyit, h mi nagyon jól érezzük magunkat itt az új helyünkön. A házat is lassan megszokjuk, belakjuk. A Dunakanyar, meg a Dunakanyar. Imádjuk!!!
Janka szépen fejlődik, de határozottan többemberes feladat! Én pl. mostanában nagyon ki is merültem (nekem semmi segítségem nincs sajna...), lassan az egészségem rovására kezd menni!!! Szal visszafogom magam.
Próbálok időnként jönni, de sok a feladat a házzal, a hatalmas kerttel, a háztartással, de elsősorban Jankával. Nagyon-nagyon foglalkoztat. Órákat hintázunk a kertben. Homokozunk, motorozunk. Sokat sétálunk a városban, a város játszóterein (itt van pl. Máltai Játszótér, imádjuk!), a Duna parton.
Megmutatom milyen a panorámánk... (az elsó képen egy ködcsík van, a második télen készült, a harmadik pedig hóban...) Egyébként a kertünk végéből a Bazilika is látszik, télen a nappaliból is!
Kép
Kép
Kép

Kép
ermoni
 
 


miért kellett lombik program,nálad vagy a férjednél volt a gond?lehet,hogy most is az kéne,szerintem!én is megszerettem a rotit,előtte német juhász volt.én is megtanultam örményül,de nem nagyon szoktam beszélni.inkább magyarul beszélünk itthon.a suliban angolt tanulnak.meg az örményt is tanulják.de a férjem 5 nyelven beszél.neked is gyönyörűek a gyerekeid.remélem sikerül még egy,de szerintem menj be egy lombik programra.Érd az jó hely,egyszer -kétszer voltam ott,én amúgy a 11.kerületből származom!szia

mó73
 
 


Mó üdv köztünk :) minden tiszteletem a hat gyerkőc miatt :) és tényleg tiszta apjuk bár inkább a fiúk apjuk inkább a csajok inkább te vagy :)

mi jól vagyunk Móni már nagyon megszoktuk a lakást

voltunk szülőin is ez egy kis tagóvóda a városban 4 csoport van vegyesek kicsik nagyok együtt Gergő a legkisebb létszámú csoportba került katica csoportba éés csillag lesz a jele :)
szobatisztaságra mostanában próbálgatjuk ösztönözni de nagyon nem akaródzik neki :) egyedűl már nagyon szépen eszik és nagyon szépen iszik pohárból is bár pont ma tört el egy poharat mert az enyémből ivott és mikor visszatette az asztalra akkor sikerült beleakadni az asztal sarkába így soikerült összetörni de nagyon megijedt nem is szidtam le :)

jaj a képek nagyon szupik és a tájképek is

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Végre fellendült megint a fórum!!!


Üdv. közöttünk!!!

Nálunk ez történt ma:
(majd jövök)

Kép Kép Kép

Kép
regina3
 
 


Regina!
Gratulálok Emesének élete egyik nagy napjához! Gyönyörü kislány és a ruhája is az! :D
Ermoni!
Köszi a privit, hát valahogy sejtettem én ezt...
Nagyon szép helyen laktok! Ha lesz időd, tennél fel képet a máltai játszótérről Janka főszereplésével?
Remélem a tesóprojekt nem szorult háttérbe a leányka tevékeny életmódja miatt :wink:
Férjed naponta utazgat, vagy helyből is tud dolgozni?
Mó!
Ismerem már jól a lombikot, 4x estem tul rajta, ezért is félek talán 1 kicsit ujra nekimerészkedni. Végülis 2x sikeres volt, szerencsétlen fintora az életnek, hogy az egyiket elveszitettem. De lett utána Emese, és egy ujabb sikertelenségre válaszképpen Luku spontán érkezett. Mindkét petevezetőm el volt záródva, amit ugy tünik Emese kihuzott, most viszont nem tudom mi a helyzet, ha rászánjuk végre magunkat, akkor csak egy teljes kivizsgálás tudja eldönteni, hogy mi okozza hogy nem jön össze. Remélem még nem a klimax :shock:
Milyen iskolában tanitanak örmény nyelvet?
1-2x még ki is lehet birni Érdet, az a baj, hogy mi már 20 éve itt lakunk, és ez már nem nyaralás itt ami van!!! Nagyon menni akarunk, de még mindig nem tudjuk hova. Mindenesetre nagyon meg fogjuk nézni azt a települést, ahová végleg költözünk!
Nika!
nem vagytok még elkésve a bilizéssel, Emese is csak tavaly őszre lett viszonylag megbizható, és éjszaka még mindig nem! Viszont Lukum legalább 2 hete egy pisit be nem csurgat, mostmár akkor se, ha téli ruha van rajta, sőt, tegnap anyósomhoz mentünk és száraz maradt a pelus, és amint odaértünk, jelezte, hogy kéri a bilit, és nagyot pisilt. Egy gond van nálunk, állva nem megy, mondtam is Apának, csináljon már valamit, huzzák hátra azt a fütyit és irány a fa töve! :D Hiába, nőiesitve van ez a szegény gyerek, itt mindenki ülve pisil :lol:
Végezetül, őszintén örülök a választási eredményeknek, annak minden részletének külön is!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


melcsi,a petevezetőd magától volt elzáródva vagy elkötteted magad?én tudok egy jó orvost ,ha lombikot szeretnél,gyors és olcsó.hova szeretnél költözni?örményt minden szombaton a 6.kerületben tarják.

mó73
 
 


Sziasztok!

Móni!

Igazán gyönyörűséges helyen laktok! Az utolsó képnek meg van valami békebeli hangulata, nekem nagyon tetszik.

Regi!

Nem is írtál a keresztelő előkészületeiről, most már akkor lagalább utólag részletes beszámolót kérünk. A ruha gyönyörű ( persze, benne a gyerek is) vetted, vagy varrtad? Vendégeskedés nálatok volt, Te főztél,stb, tehát RÉSZLETES beszámolót várunk.

Mó!

Nagyon rejtélyesen fogalmazol. "én tudok egy jó orvost ,ha lombikot szeretnél,gyors és olcsó." Én csak a mindenféle intézetekről tudok - ahol mostanában 4-5 hónap a várakozási idő, és olcsónak sem mondható - neked milyen információid vannak?


Nálunk vészesen közeledik a szóbeli érettségi, bár ezen csak én aggódom, a gyerek nem. Tegnap újabb "remek" ötlettel állt elő a továbbtanulást illetően.Biztos írtam, hogy több helyre, de mindenhol kommunikáció szakra adta be a gyerek a jelentkezést. Na, most... közölte, hogy ő a következő tanévet kihagyná és jövőre a Képzőművészeti Egyetem (!) multimédia szakára jelentkezne.
Na, mármost,... én egy nagyon engedékeny, megértő,megengedő anyuka vagyok, de némi-nemű aggályom támadt. Először is, az egy év üres járat már eleve nem tetszik, másodszor mi a biztosíték, hogy felveszik, ha nem akkor mi a nyavalyát fog csinálni.
Másodszor, ugyebár ez egy művészeti egyetem, három fordulós felvételi eljárás van ( hasonlóan a színművészeti egyetemhez)kész munkákat kell beadni (bármilyen módon előállítva: film, kép, rajz, installáció,grafika stb) majd általános műveltségi ( filmtörténet, művészettörténet média történet stb)tesztet kell kitölteni, majd személyes beszélgetés mindezekről. Hát a beszélgetéssel nem is lenne probléma, de a teszt..., arra nagyon kéne készülni.
Na, szóval ez a legújabb ötlet. nem tudom mi legyen. Egyszer az életben legyek határozott (egyébként az vagyok, csak a gyereknevelés terén vallom, hogy úgy próbálja a szülő irányítani-terelgetni a gyerekét, hogy ne sérüljön az ő "indivíduma", ne legyőzendő akadály legyen a szülő) és ragaszkodjak ahhoz, hogy ha felveszik valamelyik komm. szakra, akkor igenis kezdje el, vagy hagyjam a maga útján haladni, legfeljebb ha rosszul sül el a dolog, akkor csak saját magát okolhatja.(mielőtt infarktust kaptok a nevelési elveim hallatán, azért ne felejtsük el, hogy az én kisfiam korban is és mentalitásban is i nkább már felnőtt, mint gyerek!)

Na, nem ragozom tovább, de minél öregebb vagyok annál inkább értem a sokszor unalomig hallott "bölcsességeket", ( kis gyerek, kis gond, nagy gyerek, nagy gond)

Éva
fanny01
 
 


Sziasztok!
Köszi a dicséretet... tényleg szép helyen lakunk! :wink:
Melcsi! A férjem itthon dolgozik. Kialakítottunk neki egy irodát. (Ezért viszonylag szerencsénk volt: nagyjából oda vettük a költözés irányát, ahová szerettük volna, nem ahová muszáj!)
Éva! Nekem a hozzászólásodban azt tetszik, h mindig olyan határozott, ellentmondást nem tűrő és mindent véleményező hsz-aid voltak eddig. Ez meg olyan -hogy is mondjam, h ne legyen félreérthető?- olyan emberi, gyarló, sebezhető! Próbáld meg vhogy rávenni a gyereket a kommunikációra és mellette próbálkozzon a képzővel. (Tudod, én filmekkel foglalkoztam. Nincs túl jó tapasztalatom a művészeti felsőoktatással. Filmtörténetben, filmesztétikában tudok segíteni, ha kell! Egyébként eddig is érdekelte ez a dolog?)
Regi! Nagyon édes Emeséd! De tényleg mesélhetnél a keresztelőről!

Kép
ermoni
 
 


A Bmc-re gondolok.az a budai meddősségi centrum a jános kórházban,a gyorsaság pedig :30 nap a teljes kivizsgálás.az nem sok ugye?és ha minden rendben,mert neked vannak már gyerekeid ,a 30 nap után stimulálás,leszívás,beültetés.a barátnőmet elvittem tavaly március elején,kivizsgálták,minden rendben volt,/márc.10-én és a beültetés május 9-én volt ez szerintem elég gyors,és jan.16-án szült.

mó73
 
 


Mó!

Ez tényleg nem hosszú idő. Én itt a Kaáliról szoktam olvasni, ott a bejelentkezéstől számítva jó pár hónap mire az első vizsgálatra sor kerül, jönnek a vizsgálatok, mire mindennek vége eltelik egy fél év is.

Móni!
Érdekes a véleményed, valószínű azért alakult ki ez a kép, mert amire reagálok az érdekel, és próbálom eléggé hosszan kifejteni a véleményem, mert mindig úgy érzem, hogy nem tudom írásban azt visszaadni, amit én valóban gondolok. Szóban sokkal egyszerűbb lenne a helyzet, ráadásul a metakommunikáció is a segítségemre lenne. Az igazság az, hogy tényleg határozott vagyok (ez a munkahelyemen pl. kifejezetten előny) a vélemény formálás is megállja a helyét, de ellentmondást nem tűrő, az nem vagyok. Sőt.
Mikor a kisfiam előadta a terveit, hát én el tudom képzelni, hogy más szülő leordította volna a fejét, hogy mit képzelsz te, csak nem gondolod, hogy plussz egy évig fogsz itthon here-verézni? Én meg csak annyit kérdeztem, hogy jól meggondoltad ezt? És utána persze hangot adtam az aggályaimnak, de kifejezetten segítő szándékkal, hogy jó, én nem bánom, ha ez a terved, de akkor ezt az egy évet tényleg a tanulásnak kell szánni. Először is meg kell csinálni a nyelvvizsga írásbeli részét ( a szóbeli sikerült) másodszor is pótolni kell mind azt a tudást, ami egy ilyen egyetemre kell. Pont ezt mondtam neki én is hogy szerezni kell valakit aki járatos ebben a témában, el kell járni egy kicsit rajzolgatni is, meg egyáltalán (végignéztük, hogy milyen órák vannak) ami ehhez a képzéshez passzol, abból, mint az őrölt tanulni. Mert különben semmi esélye, hogy egy ilyen helyre felvegyék.( egyébként is szerencse kérdése)
Persze, őt mindig is érdekelte ez a világ, mindig is kacsingatott a művészetek felé( dráma tagozatos gimiben kezdett, csak aztán szintén saját elhatározásból -akkor 15 éves volt!- átment egy másik suliba). Járatos az alternatív zene és kiadványok világában (fanzeenokat - ,ha jól írom - készítenek a haverokkal, interneten árulja, megy is szépen, ahhoz képest, hogy ennek Magyarországon nincs kultúrája, igaz nem is a magyarok veszik) szinte csak ebből a körből vannak haverjai, festők, szobrászok, fotósok, de hát ez kevés egy felvételihez. (Legalábbis én így gondolom.Épp most mesélte, hogy egy nagyon tehetséges ismerős lány, - több díjat is nyert már külföldön is- és mégsem vették fel a fotó szakra, szóval ez nagy lutri.)) Azt is elmondtam neki, hogy amíg mi bírjuk, addig tőlem tanuljon, sőt kifejezetten vallom, hogy az a jó, ha egy fiatalnak vannak álmai, vágyai, ( ráér még a szürke valóságban élni) élje ki a kreativitását, találja meg azt a munkát amit szívesen csinál, de azért egy szülőnek az is dolga, hogy amennyire lehet megóvja a gyerekét a kudarcoktól, csalódásoktól.
Na, már megint mennyit írtam, körülményesnek tűnhetek és mégis úgy érzem, hogy nem igazán tudtam leírni, hogy mit gondolok.
A segítséget köszönöm, lehet, hogy fogok is vele élni, megbeszélem a gyerekkel.
Szívesen olvasnám a Te véleményed, tapasztalatod.

Bocsi a többiektől, hogy ilyen hosszú voltam, sajnos a kisgyerekes témákhoz nem tudok hozzászólni.
Éva
fanny01
 
 


fanni,hát akkor ezek szerint tudatlan aki oda megy?!vagy ráérős!!

mó73
 
 


Mó!
Ezt, most nem is értem! Miért lenne tudatlan? Az én kisfiam tudatlan,mert nem igazán foglalkozott elméletben ezekkel a dolgokkal, mármint, hogy egy felvételi tesztsort ki tudjon tölteni. Ráérős, Ha azt vesszük, hogy 1 évet kihagy 5 év az egyetem, 26 lesz mire diploma lesz a kezében, hát, akkor erre lehet mondani, hogy ráérős tempó, de nem igazán értem a kérdést.
Éva
fanny01
 
 


jaj, de hülye vagyok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Te a Kaáliról írtál. Így már értem. Ja, tudatlanok, vagy ráérősek.
fanny01
 
 


fanni,igen az,hogy a bmc-be sokkal gyorsabb.de nem értem mi van a fiaddal?

mó73
 
 


Ugye ez a "tudatlan vagy ráérős" csak vicc! :roll: (Emlékeim szerint ebben a topikban is van "Kaális". Ráadásul az egyik nagyon jó barátnőm is "borzalmasan" "tudatlan vagy ráérős". Mindenesetre a kislánya most megy elsőbe!!! :lol: )

Kép
ermoni
 
 


Jajajajajaj, én értetlenkedtem, stronó az egész! Én értettem félre Mó hozzászólását,mert még nagyon az egyetemi felvételiben voltam agyilag! Egyébként én tényleg a tudatlanok sorába tartoztam eddig, mert nem tudtam, hogy a BMC-ben ennyivel gyorsabban megy a dolog, persze nekem ez már amúgy sem aktuális.
de tényleg csak a túl gyors levélváltásnak volt köszönhető ez a kavarodás!
Éva
fanny01
 
 


Ma már tényleg utoljára jövök, csak még annyi, hogy ez a kis kavarodás is jó példája annak, hogy mennyire nehéz írásban kommunikálni, ezt az egészet szóban egy jó nagy nevetéssel elintéztük volna, így meg mindenki félre értett mindenkit.
De rendeztük sorainkat, kellemes délutánt, Éva
fanny01
 
 


én nem egészen értem miről van szó.

mó73
 
 


Sziasztok!


Én még nem is üdvözöltelek, hát most megteszem. Írhatnál magatokról bővebben. Nagyon szépek a gyerekeid.
A BMC tényleg jó hely, nekem is ott jött össze az első gyerkőc. Tényleg gyorsan megy, én májusban kezdtem, júliusban volt az első beültetés, szeptemberben a második, novemberben pedig a harmadik, ami sikerült, és a lányom mindjárt 3 éves lesz.
A barátnőd nagyon szerencsés ha neki az első beültetés sikerült, ha jól veszem ki a szavaidból. Te honnan ismered a BMC-t? A 6 gyerek gondolom nem ott fogant… :lol: :lol: :lol:

Fanny
Klassz hogy a fiad ilyen kreatív-művészi pálya felé vonzódik, mennyivel érdekesebb lehet mint egy szokványos munkakör. Mi az a fanzeen? :shock: :oops: (csak én vagyok ilyen tudatlan?)
Szerintem nagyon is jól állsz a kérdéshez, támogatod és segíted egyben, mi más a szülő dolga? Nem az hogy ő mondja meg mi a jó, hanem hogy hagyja hogy a gyerek megtalálja a saját útját és ebben segítse. Én kívánom hogy sikerüljön!

REgi
Gyönyörű a picikéd, ebben a csodaszép ruhában különösen. Nekem a középső kép tetszik a legjobban, olyan mint egy bájos Götz baba, nagyon édes!!! :D :D :D


Mandula
Jaj, az a fagyi… szerencse hogy nem lett komolyabb baj.
Emese megy majd oviba télen?

Móni
Nagyon klassza panoráma, főleg a téli tetszik!
És akkor mi van az emeleten???
Nagyon édes Janka, azt mondod többemberes? Azért a kistesó projektről ne mondjatok le. Vagy pihen ez a téma?

Móni-Nika
Gege választotta a jelet?
Anna is vegyes csoportba fog járni, kis protekcióval sikerült oda íratni. Nálunk is most lesz a szülői, de a jelet már megkaptuk, Anna választotta, fagyi lesz a jele ( szerintem azt hitte akkor kap majd fagyit :lol: , legalábbis olyan gyorsan rávágta, pedig választhatott volna pl. pillangót is )


Apropó, jel:
Mindenkinek akinek ovis gyereke van/lesz:
Van egy weboldal, www.ovisjel.hu , jó áron készítenek ovis jeleket ( kb. 900 ft/40 db – különböző méretekben ) több száz féle közül lehet választani, géppel belehímezik textilbe, olyan mint egy ruhacímke, szebb és egyszerűbb felvarrni mint hímezgetni, főleg egy bonyolultabb jelet. A gyerek nevét is rá lehet tetetni. Igényesebb mint pl. tollal beleírkálni a ruhákba.
Egy másik lehetőség: http://www.avery.hu/avery/index.nsf/v_d ... enDocument textilfólia ( én a helyi papírboltban vettem) tintasugaras nyomtatóba rakható és textilre rávasalható ( bármilyen fotót rá lehet nyomtatni, akár az ovis jelet is ) akár polót is lehet dekorálni vele, egyébként még nagyon sokféle különleges dolog van itt, címkék minden célra, minden felületre.

Melcsi
Nagyon csini a kis ünneplős az anyáknapján :D
Ugye Emese is vegyes csoportba jár? Egyszer már kérdeztem de nem reagáltál. Milyenek a tapasztalataid a vegyesről? Én direkt ilyenbe írattam Annát.
Mit készítettek anyáknapi ajándékot?
Tényleg, Emesének mi a jele?

Múlt héten gyereknap volt az oviban ahová járni fogunk ( nem oda megy Anna ahol én dolgozom), volt sokféle kézműves, sportjátékok, táncház, egy kis ismerkedés az ovival. Épp aznap jött a hidegfront, még szerencse hogy nem mosta el az eső.
Kíváncsi leszek a szülőire, furcsa lesz a másik oldalon ülni… :wink:

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Icus!

Szándékosan nem oda irattad ahol dolgozol? ( ez jó hülye kérdés, persze, hogy szándékosan, de mi volt az oka?)
Éva
fanny01
 
 


Fanny
Ennek több oka is van:
- A munkahelyem közlekedés szempontjából elég rossz helyen van, gyalog túl messze ( nekem 20 perc jól kilépve, ez Annával minimum 40 perc, télen, hóban, kora reggel ha már dolgozom majd 2 kicsivel…) busszal is rossz mert közvetlenül arra semmi nem jár, először ellenkező irányba kell menni pár megállót aztán gyalog egy másik buszig aztán ismét pár megálló aztán begyalogolni az ovihoz. Ahová írattam az 10 pernyi séta, ráadásul anyám is könnyen érte tud menni ha kell mert hozzá is közel van.
- Nálunk nagyon nagy a fluktuáció, a legjobb kollégáim elmentek és a maradékból is többen fontolgatják ezt, a főnök miatt. A szakmai élet felhígult. Az új kolléganőket nem nagyon ismerem (de úgy érzem nincsenek a topon) viszont ahová Annát írattam azt az óvónénit ismerjük, ősz óta ő tartotta minden héten a 2 éveseknek szervezett komplex foglalkozást és Anna nagyon szereti én pedig jó szakembernek tartom. Nehéz is volt bekerülni hozzá.
- Szakmai kíváncsiság is van bennem, egy másik oviban hogyan szervezik pl.az ünnepeket, milyen jó ötleteket lehet látni stb. nekem ugyanis ez az első munkahelyem és szívesen belenéznék más ovik működésébe, mert mind más egy kicsit.
Hát nagyjából ennyi.
Nem válaszoltál a kérdésemre...

Lányok
Tali?
Mondjuk jövő hét vége?? Vagy az utáni hétvége?

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


regina: sok boldogságot immáron a kersztségben is Kislányodnak :):):)

Melsci: egy másik topikban is most lett abbás egy lány két zárt petevezető mellett :) vagyis mivel nálatok is Luku spontán baba azért van esély :)

Fanni : nem egyszerű eset az biztos de talán már el tudja dönteni fiad mit akar gondolom abban az egy évebn fogja elkészíteni ezeket a munkát gondolom én :shock:

Icus: hát mutogattuk neki a zászló,lufit talán még volt valami más meg a csillag és erre mutatott aztán mégsem kellett volna neki vagyis mindre azt mondta hogy nem ezért maradt a csillag meg hát gyarló anyuka valamivel könnyebb csillagot rajzolni :):):):)bár a zászlónál nem könnyebb de ez tettszett neki :)

úgy felhúztam magam hogy csak na.Amióta itt lakunk nem tudom atigázt elintézni lévén előző lakó tetemes tartozást hagyott maga után és addig nem tudom átíratni maíg ő nem fizet erre ma itt volt kéát pasi hogy leszereleik az órát após volt itt mondta hogy ők már nem laknak itt stb elmentek én meg hívtam a lakszövöt csináljanak már valamit.meg írtam mérgembe egy levelet a tigáznak mert értelmes telefonszám nincs megadva ahová az ember lánya elmondani mi baja van.Szóval lebeg felettünk hogy leszereleki az órát én meg itt maradok egy két és fél éves gyerekkel gáz nélkül azért mert egy buzi cigány nem fizet pedig a bőre allatt is pénz van húú bocsika hogy így rátok zúditom de nagyon felhúztam magamat rajta

nika70
Salgótarján
 
 


Icus!


jaj, bocsánat, hogy nem válaszoltam. Szóval a fanzeen egy komplex kiadvány. Olyan újság jellegű, csak nem cikkek vannak benne,( és színvonalasabb, kemény hófehér papírra nyomják, A5 méretben) hanem az egyik képzőművész srác rajzai, illetve mellékletként van benne egy cd a fiam ill. a haverjai zenéjével. (számítógépen kreált zene) Saját maguk csinálnak mindent, a tervezéstől a cd-ig.
A rajzok egy témára vannak "felfűzve" és nagyon modern az egész ( nekem túlságosan is), külföldön főleg Hollandiában, Németországban és a tengerentúlon ennek komoly kultúrája van, sok a gyűjtő. Negyedévente adnak ki egy-egy újabbat. Épp tegnap bementem a fiamhoz beszélgetni és számítógépen állított össze egy bemutatkozó levelet ( angolul!) erről a fanzeen-ről egy német kiadó cégnek. Szóval nagyon "komolyan" nyomják.
Arról már nem is mesélek, hogy tegnap milyen új ötlettel állt elő. Most az a terv, hogy szeptembertől megy Hollandiába dolgozni. Nem semmi teljesítmény követni, de próbálkozom, persze én ennek sem állok útjába, tanuljon nyelvet, lásson világot. ( aztán hogy mi lesz a továbbtanulással az a jövő zenéje) persze, lehet, hogy mire hazamegyek újabb ötlet vár.

Nika!


Ház ez, méreg, de én a helyedben beszélnék egy jogásszal, hogy ilyen esetben mi a teendő, biztos van megoldás, mégsem lehet titeket büntetni más hülyesége miatt. Biztos felétek is van ilyen ingyenes tanácsadás, a családgondozóban szokott lenni. Jobb ötletem nincs.( Bár én még a Tigáz ügyfélszolgálatnál is érdeklődnék, vagy a jogi osztályon)

Éva
fanny01
 
 


Éva: köszike most beszéltem a lkaszövvel állítólag felhívták az előző lakót és állítólag ő kifizette a számlát holnap viszi be a papírt hogy elintézzék majd holnap dél felé kell őket hívnom :)

nika70
Salgótarján
 
 


szücsi szia,sok barátnőm járt a bmc-be onnan ismerem,nekem spontán terhességeim voltak.hát magamról:36éves vagyok,18 évesen szültem az elsőt,19 a másodikat ,aztán 23, utána 25 évesen ikreim lettek ,és végül 33 évesen szültem Alexot.ma voltunk kirándulni az óvodai kiránduláson:a vasúttörténeti parkban: Kép Kép még egy kép :szeretem a dinnyét: Kép

mó73
 
 


Na elég volt követni ezt a sok félreértést, de jelentem felfogtam mindent! :D
Icus!
Nem irtam volna? Igen, vegyes csoportba jár Emese, kis-középső, de a kicsik között is Ő a legkisebb, a zöme mostanában lesz 4 éves, és van aki már 5 is elmult.
Emese legfőképpen az óvónénivel van egyelőre elfoglalva, bár vannak kedvenc játszótársai is, főleg Dávid (szivecskés smile), de a lányok közül is, ám mégis sokszor ott sertepertél inkább Vera néni körül, és lesi minden mozdulatát. Itthon remek tehetséggel adja elő a délelőtt történteket, ugyhigy képben vagyok :D
Emese a Varázspálca (rózsaszin) jelet viseli, amit mondhatni Rá szabtak.
Anyáknapján egy piros szivecskét kaptunk, amibe az Anyuka alakzata van rajzolva (sk). Nekem spec. kissé nagy lett a fejem a hasamhoz képest, dehát a müvész még igen zsenge koru. Ezenkivül gyurmából nyakláncot készitettek, hát itt nem lettem elkényeztetve, mert elég kevés golyó disziti, de a sziv aki készitette annál lelkesebben adta át.
Fanny!
Én félek tanácsot adni/véleményt mondani ugy érzem valahol mi befaragtunk Mátéval kapcs., igy utólag azt érzem, nekünk keményebbnek kellett volna lenni, és most azt mondom a kicsikkel keményebb is leszek (HA TUDOK). De talán a hollandiai munka nem rossz ötlet, bár láthatóan a fiad se tudja mit akar. Inkább rávenném, ha felveszik, próbáljon halasztani 1 évet, és addig bármi megtörténhet. Ez a valami amiről irtál, egész komolyan hangzik, lehet hogy mégse lenne hülyeség a Képzőmüvészeti?
Mó!
Gyönyörü a kicsikéd. :D
Nem én köttettem el, sajnos Máté születése körül történhetett, nem volt egyszerü szülés és utána majdnem elvéreztem.
Én voltam a BMC-ben is, nekem nincsenek jó tapasztalataim (finoman szólva), és a Kaális dokim viszont szuper, fel nem cserélném senkivel. Csak az elinduláshoz kéne most egy löket, Ő vár minket (sőt azonnal fogadni kész, a hivásomat várja). Az ottani kivizsgálás és ügymenet is elég gyors, maga a várólista hosszu, dehát azt sanszunk van kikerülni... És azt is el kell mondanom, hogy mindössze a spermavizsgálat kerül pénzbe, minden mást tb alapon csinálnak ott is, hiába magán.
Nika!
Remélem holnap megoldódik valóban, erről nem Te tehetsz, semmi joguk leszerelni!
Lehet hogy Luku után visszazáródott volna? Nem tudom!
Tali: nekem jó a jövő hétvége. De remélem többen leszünk mint tavaly :D :D

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok

Nagyritkásan ide is bekukkantok...

Nálunk az anyáknapja tök jó volt az oviban, kalapban kellett menni mindenkinek (persze akinek volt kedve - és kalapja :lol: ) és elsétáltunk egy gyönyörű hotel éttermébe, ahol a gyerekek egy sütire és kávéra hívták meg az anyukákat. Volt éneklés, és tánc is még az ovi udvarán, de nem az a klasszikus anyáknapi műsor. Az egyik óvónéni gitározott. Szerintem ez a legjobb ötlet volt. A mai rohanó világban ez számomra nagyon találó dolog volt, végre kicsit leülni, kávézgatni és csajosan cseverészni :lol: :lol: Persze volt ajándék is, minden gyerek lerajzolta az anyukáját, és az óvónénik a lap aljára rászerkesztették, amit a gyerekek mondtak az anyukájukról. Nagyon vicceseket és édeseket mondtak. Hanna azt: "Én azért szeretem az anyukámat, mert mindig elmehetek vele a boltba, mindig ad nekem valamit, ha sírok, megvigasztal."

Mi is vegyesbe járunk, szerintem van előnye is meg hátránya is. Biztos, hogy sokmindent ellesnek a kicsik a nagyoktól, s megtanulják, hogy segíteni kell. NÁlunk a nagylányok öltöztetik, fésülik a kicsiket. Ez mondjuk az óvónéniknek jó :lol: viszont a foglalkozásoknál szerintem egyértelműen van hátránya a kicsikkel szemben, persze próbál az óvónéni úgy beszélni, hogy mindenki értse, de azért szerintem a 3 éves meg a majdnem 8 között azért elég nagy a különbség. Összességében nekem nincs bajom a vegyes csopival, főképp, hogy ősztől Levi egy csoportba fog Hannával járni. :lol: Sőt, már egy kis protekcióval aug. 24-től ott kezd.

Van egy kérdésem azokhoz, akiknek már nagyobb a gyereke. Szóval mi a helyzet a drogtémával? Mennyire van ez jelen manapság a mai kamaszok között? Sajnos a férjem és a saját munkám kapcsán is szerintem én irracionálisan látom a helyzetet, (nem jó minden nap ilyen dolgokkal szembesülni és ennyit tudni :((()és irracionálisan féltük a gyerekeket (nemcsak ilyen téren, hanem minden téren), de őszintén szólva Éva hsz-ét olvasva nekem azonnal a füvezés ugrott be a Hollandia szó és a művészlelkületű gyerekekről. :oops: :oops: Ellenőrzitek ilyen téren a gyerekeket? Vagy lehet egyáltalán ellenőrizni? Mikorra kell hazamenni, megnézitek milyen állapotban jönnek haza? Haverokról mennyi mindent lehet kiszedni, családi helyzet, stb. Az én fiam még kicsi, de már elsős korában elmondtunk neki erről mindent :oops: :oops: persze ez sem garancia semmire, de úgy érzem, jól érti a lényegét a dolognak, és érdeklődik is róla. A suliban is volt a drogokról vetélkedő, érdeklődve olvasgatta a kiadványokat, stb. Most még nagyon őszinte, és mindenről kikéri a véleményünket, elmesél mindent, de őrülten félek, mikor lesz az, amikor ez megváltozik...

Én még el sem tudom képzelni, hogy hogyan lesz, ha kiérnek abból a korból, amikor még teljesen mi fogjuk a gyeplőt. Már így is tiszta frászban vagyok, hogy a fiam eljár a haverokkal bicajozni, persze be van szabályozva az időpont, de pl. az autók ellen nem tudok tenni semmit :( Egy szó mint száz, az ember élete onnantól, hogy gyereke van, egyadta aggódás minden miatt...

Bocs, hogy nem írtam mindenkinek külön, de arra már nem telik az időmből, de azért általában becsülettel végigolvasok mindent, ha ideülök...

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!


Mó!

Tényleg nagyon helyesek a gyerekeid, főleg a kicsi nagyon édes. Megláttalak egy másik topikban, ott is megnézegettelek, oda talán még jobb képeket tettél fel, nagyon szépek.

True!

Csak miattad írok, mert sajnos most rohannom kell, nem érek rá ( és tudvalevőleg én komoly témákhoz nem tudok röviden hozzászólni), de hétvégén szakítok rá időt és leírom a saját tapasztalataimat.

Jó hétvégét!
Éva
fanny01
 
 


fanni,köszi. true,szia nekem 5 nagy gyerekem van,és egy kicsi. abból 2 középiskolás,3 általános .hát már az általánosba 3. és 4.-be elkezdték a megelőzésről szóló előadásokat,amiket szakenberek tartanak.ez szerintem jó és fontos is.de azért az is a véleményem,hogy nagyon fontos a családi háttér!sőt..... én látok olyanokat,hogy 13-14 évesek csavarognak késő este,stb.ezeknek milyenek a szülei?az én gyerekeim soha nem akartak szerencsére discoba menni,de nem is lettek volna elengedve.szóval nevelés kérdése,de az a baj,hogy van aki befolyásolható,arra oda kell figyelni.hogy ne keveredjen ilyen bandába,pl a discó-k tele vannak droggal.

mó73
 
 


javítás: véletlen rosszul írtam,helyesen: szakemberek

mó73
 
 


Sziasztok!
Hú, nagyon régen jártam erre, de ma nem bírtam ki, gondoltam, bekukkantok. Sajnos mindent visszaolvasnni nem tudok, de a képeket láttam: minden gyerek gyönyörü!
Meg Erdély! Hát az külön fejezet, többször is megjártam...
Meg azok a panorámás képek, Móni! Nagyon szépek!

Hogy mi a helyzet velünk? Jelentem: nem rózsás a helyzetünk! Amiért idáig nem írtam, annak egyszerü oka van: kaptunk egy "fülest", hogy ha nem állunk le az ellenállással, nagy bajunk lehet...
Talán egyszer lesz eröm és bátorságom megírni a részleteket, de most még nincs! Meg nem is akarok senkit terhelni nyomasztó történetekkel, nem ide valók.

Igen, mi is új otthont keresünk. Persze nagyon nehéz, mert a mostani házunkat eladni nincs eröm. Még nincs! De lassan muszáj lesz lépnünk.

Üdvözlök mindenkit, és kívánok nagyon szép, mozgalmas nyarat!
betti444
 
 


True!
Csak Neked most gyorsan...
Nagyon nehéz probléma, soha nem lehetsz eléggé résen és szerintem kb olyan, esetleg még rosszabb a helyzet, amiről az urad munkája révén tudsz... Szerintem senki fel nem tudja becsülni, mennyi "könnyü" drogfogyasztó fiatal van, és már az ált. isk. mellett is lehet kapni, nagyon egyszerü hozzájutni, és nem lehet minden sulihoz rendőrt állitani. És ha csak nem egyedül sziv el egy egész szálat, szerintem még észre sem veszed... Talán könnyebb helyzetben vannak azok, akik nem cigiznek, mert a füvet ugyebár cigiként kell elszivni. Nem értek egyet Móval, igaz hogy a diszkók tele vannak, de minden más szórakozóhely is, sőt mint mondtam, iskolák, játszóterek, sportpályák ugyanugy (legalábbis nálunk). Ha meg valaki nagyvárosba jár tanulni, az meg egy kánaán! Az iskolában adják egymásnak a tippeket, ezt hidd el nekem! A haverok meg lehazudják az eget is, ha arról van szó. Nem tudom konkrétan, hol laktok, de örülj, ha egy kisebb településen, és a gyerekeidet amig lehet, tartsd távol a nagyvárosoktól! Próbáld engedni a barátokat hogy Nálatok legyenek, de ez sem garancia! Szerintem a gyerek egyénisége meghatározó lehet, a befolyásolható az könnyen belemegy az ilyesmibe, hiszen nem Te fogod tudni befolyásolni, hanem természetesen a haverok.

Na, én a kis pici kétévesemről akartam ma irni, aztán itt ez a drogtéma :? Kár hogy létezik... Lukuról majd holnap.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: