Új privát üzeneted érkezett!

Nyuszi,
nagyon szep kocsi es tenyleg extra konnyu :lol: Es jo nagy kerekei vannak nem lesz gond a katyukkal :lol: Tetszik a hatterben a narancsszinu fal is, nalunk minden bezs szinu kicsit unalmas :wink:

Orsi,
igen a szinek tenyleg szuperek, a farmereset mar lattad?Nagyon meno :lol: :lol:
Pandacska,
:lol: ilyen szobaban en is szivesen heveresznek. :lol:
Fendike,
itt sem olcso bar eleg nagy kulonbsegek vannak uzletek korul akar 150-200 euro is.Mikor mentek pontosan Becsbe?
Te miket vettel mar meg?

Kép
petitpois
 
 


Fanni :D
Front? Á, nem hiszem, inkább a hormonok :wink: És én is naggggyon kívánós lettem. A savanyú káposztáért és kovi ubiért remegek. Viszont csalamádéra nézni sem bírok.
Holnap fél 1-kor csak Rátok gondolok!!!

Pandus :D
Elképzelem, ahogy ott fekszel :D Nagyon gyönyörűséges a szoba! Dórika bab jókat fog ott aludni, szopizni, nézelődni, biztos!

Nyuszi :D
Jó kis strapabíró kocsi! Tulajdonképpen nekünk csak ez az egy nagyobb beruházásunk lesz, mert a régi babakocsit eladtuk, de minden más megvan. A lányom nagy szobája lesz gipszkartonfallal leválasztva 2 kicsire.

Jövő héten pénteken megyek nőgyógyászhoz, ő már a választott szülészorvosom. Kíváncsi vagyok, mit mond!

Véda
Vendég
 


Véda :P
Köszönjük :)
Na ez érdekes. Én tegnap tértem át a kovi ubiról a csalamádéra :lol:
A savanyú káposztát nem merem kívánni, mert azután úgy futok a mellékhelységbe, hogy alig érek oda. Ez már régi tapasztalat :lol:
Jövő pénteken már a 9. hetet is betöltöd. Óriási lesz már a bébi a pocidban :wink:
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 

 
 

Petitpois , Véda : Köszi

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Lányok :P
Para-kismama kérdésem van :oops:
Bele-bele nyilallgat reggel óta a pocim... a jobb oldalon. Azt is mondhatnám, hogy fáj, bár nem vészesen. Ugye ez teljesen normális? :roll:
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


És az elmúlt hetek sok savanyúja után ma almás pitét szeretnék enni :oops:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :D
TÖK normális :lol:
a méhszalagokat vagy a petefészkeket érzed, mindkettő ilyen érzés.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fanni, nyugi!!!Ha olyan kis húzásokat vagy enyhe mensis érzésed van, tök normális!!!!A méhszlaagok nyúlnak, hogy szép nagy méhed legyen a babók lakhelyéül!!!!
Vendég
 


Köszönöm, Orsi :P
Sejtettem, de inkább rákérdeztem. Reggel mikor először éreztem, gyorsan lefeküdtem. El is múlt, de aztán pár órája megint kezdődött és egyre többször. Így, hogy tudom, hogy nem gond, még örülök is neki :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


fanni73 írta:És az elmúlt hetek sok savanyúja után ma almás pitét szeretnék enni :oops:

úúúúú arra én is vevő lennék :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lafi :P , Neked is köszi!
Inkább a kis húzások a jobb szó. A mensis már egy ideje nincs... az meg sem ijeszet, mert már ismerem :D

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Van itthon fagyasztott rétesem, de az mákos-meggyes. Végülis az sem hangzik rosszul, de az almáspite lenne a csúcs :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


almáspite.... szerintem

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Egyre több ilyen húzódás van. Ilyen hamar, már a 6. héten kezdődik a méhszalagok nyúlása? :shock:
Én is arra szavazok, Orsi :P Írtam is Apának, hogy almáspitét ennék. Kíváncsi vagyok :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,
Bizony én is ilyen korán éreztem már ezeket most meg erősebbek ahogy bálnásodom :D almáspite nyami de csak a nagyi féle :D Remélem párod beszerzi :wink:
Vendég
 


Fanni :)
a legelejétől vannak ezek a nyúlások, mert a méh mérete is megváltozik már ilyenkor is (tapintással is meg lehet mondani, hogy valaki terhes-e vagy nem), meg eleve a méh is helyezkedik kicsit.
normális :)
(hátrahajló v. előrehajló a méhed? )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pandus :P
Tudnék olyan kaját írni, ami Neked nem nyami? :lol:

Orsi :P
Hátrahajló méhem van!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


fanni73 írta:Orsi :P
Hátrahajló méhem van!

sejtettem :wink:
akkor meg extrán érezheted, mert a méhszalagok itt rövidebbek, így sokkal korábban kezdenek nyúlni.
jah... és akkor hasonalvás orvosilag rendelve, hogy kiemelkedjen a méhed :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fanni,
Tudod milyen vagyok azt hiszem jól bizonyítottam a talin nekem minden jöhet csak sok legyen :oops:
Vendég
 


Igen, hasonalvás Fanni, csillagszemű nem mondta?! :lol: A beágyazódást és a kiemelkedst is segíti! Nekem is hátrahajló, de én alig mertem hasra fordulni! :lol: :lol: :lol: Nehogy agyonnyomjam a kis minikét, utána meg a kis óriást. De sajna hasonalvós vagyok... Hason-alvás téma átkúszik az összes Kaális topikon? :P :P :P :P

dkata
 
 


:lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :P Kata :P
Nyem tudok hason aludni, de háton sem. Oldalfekvő vagyok, mióta megszülettem. Próbáltam hason, mert fáj a hátam és gondoltam, hátha tehermentesít, de úgy éreztem magam, mintha belefulladnék az ágyba :oops:

Tényleg központi kérdés lett :lol:

Pandus :P
Azért bizti lenne, amit előszörre finnyásan odébbtolnál :lol: :wink:

Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


akkor ne feküdj hason :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fanni! Nekem egész terhesség alatt fájt a derekam. A szüléssel elmúlt - vagy csak ki voltam meredve a szoptatás, alvás, evés, ivás miatt. Most pár hónapja megint fáj, de olyan szinten, hogy éjjel felébredek rá, és mozdulni se tudok - szó szerint arrébb kell tenni pl. a lábam. Mit lehet ezzel csinálni? Tudom, Neked régebben is fájt. Nem találtál rá semmit? (Én azt reméltem, ha újra alhatok hason, rendbejön, mert hasonalvó vagyok, a cicik miatt meg most alig mertem hasra fordulni - egyébként a Te cicid engem se zavar, de leszállok róla, mert tudom, hogy így is elég nehéz - de hiába a hasonalvás, fááááj. :cry: )
Holnapra szorítok! Mit szeretnél jobban, egy babát, vagy kettőt? Tudom, hogy hülye kérdés. :oops:

dkata
 
 


Kata :P
Nem hülye kérdés, de nem tudom. Az 1-nek és a 2-nek is van előnye/hátránya :D
Én gyógytornászhoz járok. Ez az egyetlen, ami eddig mindig és mindenkor segített. Ismerem a lábam arrébrakom érzést. Gondolom meg kellene nézesd, pontosan mi a gond, mert azért az már a durva fájdalmak közé tartozik. Nekem olyankor csak a szteroid+gyógytorna segít, de ahhoz is kell a doki! Én az Ortopéd Klinikára járok.

Orsi :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni :)
csak előnye van mind1iknek - hátrány nem létezik -, ha már 0nál nagyobb a gyerekek számossága :lol: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Igen, Orsi :P
Csak egymáshoz képest gondoltam 8)
De úgysem én döntök :lol:

Veszettül szurkálok. Talán inkább a petefészkem. Furi :roll:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni! :cry: Akkor majd én is elmegyek dokihoz, ha már nem szoptatok. Én is így voltam: mindkettőnek örültem volna, az 1nek és 2nek is! :lol: Fura, de én nem gondoltam, hogy ketten is lehetnek (1 nagy és 2 kisebb tüszőm volt). És mikor mondták, hogy kettő lett volna, de az egyik fel fog szívódni, úgy bántott a lelkiismeret, hogy biztos azért, mert én 1 babát vártam :cry: . Tudom, h ez hülyeség, de így éreztem, és nagyon fájt.
Hú, már nagyon várom a holnapot, gyorsan írdd majd meg!

dkata
 
 


Tényleg 2 volt? :shock: Erre nem is emlékeztem!
Bizti nem Te vagy a hibás! Több példa van, hogy 1-et vagy 2-t várt valaki és 3 volt a pociban... nem is folytatom...
Megírom, persze :P
Meddig fogsz szoptatni?

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Én nem akarom elválasztani, majd ő magától abbahagyja. Ez a terv. Aztán ki tudja. De a szopi nagyon jó. :lol:
Az első két uh képen még 2 petezsák van, de az egyik már az elsőn is jóval kisebb volt. Már akkor mondták, hogy fel fog szívódni. És akkor ment a para, hogy én mindkettőt akarom, de nehogy egy se legyen, az előzmények ismeretében...
Neked meg annyi legyen, amennyi jól érzi magát a pocakodban! :lol:

dkata
 
 


Kata :P
Az 1. lombiknál nálam is 2 baba volt, aztán meg 1. S 1 sem született meg... Szóval abszoltút értem, miért paráztál!
Köszönöm :) De azért ha lehet, én max. 2-re "korlátoznám" :wink:
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni! :P
ALMÁSPITE nyam, nyam, nagyon fecsigáztál!!! :P Már régóta készülök rá, hogy sütök, van egy tök egyszerű, és fincsi receptem! :lol:
Én eléggé "megszenvedtem" a méhszalagok nyúlásával, biztos nálad is az van! Én is nagyon kivi vagyok, vajon hányan vannak odabent???
:lol:

Petitpois!
Na most nagyon elbizonytalanodtam! Eddig a mura volt a favorit, de most már nem tom! :oops: Már azt is nehezen fogadtam el, hogy nehéz, de hogy még összecsukni is bonyolult, háát, most már nagyon nem tudom!? :shock:

Nyuszi!
Tényleg szép a kocsi, jó a színe! :P A savanyúságot én is sokszor kívánom, de a csípőset nem bírom, ég a gyomrom, pedig jól esne! :? Hétvégén vettünk dinnyét (savanyú), és nem csípett egyáltalán, jaj, nagyon finom volt, marha pörivel! :wink:

Fendike! :D
Nekem is, ha oldalra fordulok néha kinyomja magát, mint egy kis csomó, aztán vissza fordulok, és szépen visszaáll!

Én ma voltam dokinál! A méhszájat azt mondta nem nézi, ha nincs panasz, nem piszkálja, majd legközelebb! Egy kicsit csodálkoztam, de ő az orvos! Mondtam neki, a folyást, azt mondta, hogy Klion D100 hüvelytablettát 2-3 naponta tegyek fel, biztos, ami biztos alapon! (sztem legutóbb is azért írta fel, mert paráztam neki) Ezt legutóbb is mondta, 1-et feltettem, de nagyon csípett, és tovább nem raktam! Szerintetek tennem kellene? a ph jó volt! :roll:

Kép

Kép
donika
 
 


12. héten méhszájat nem nagyon szoktak nézni!

figyelj! ha vlaamit felír a dokid és neked nem válik be, akkor az a legkevesebb, hogy elmondod neki, hogy nem jó, nem?
most megint azt mondta, hogy azt használd, ergo ő abban a hiszemben van, hogy Te használod, vagyis felszálló fertőzést ezzel megelőz.
ha nem használod, akkor erről tudnia kéne.
orvos-beteg bizalmi kapcsolat.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :P
Donika nem 12 hetes, hanem annyi van neki hátra a szülésig!

Donika :P
Akkor szerintem a napokban mindenkinél, aki olvas minket lesz egy kis almáspite :lol:

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


fanni73 írta:Orsi :P
Donika nem 12 hetes, hanem annyi van neki hátra a szülésig!

jogos a 2 pont... nem is értettem :oops: :oops: :oops:

szóval méhszájvizsgálat.
dokifüggő ki csinál és ki nem. Az én dokim 4 hetente megnézi, van doki, aki meg összesen 1 max. 2 alkalommal.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


fanni73 írta:Akkor szerintem a napokban mindenkinél, aki olvas minket lesz egy kis almáspite :lol:

ha sütni nincs is időm holnap tuti veszek a péknél :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! :P :wink:
Donika! Nekem a Canesten csípett, és véreztem is tőle! Ami nem jó, ne használd, de kérj helyette mást, mert tényleg nem szabad, hogy feljebb menjen a fertőzés! (Már írtam, de még egyszer: nekem a Pimafucin vált be, attól semmi bajom nem volt. Mikor mással próbálkoztunk, nem jött be, már szóltam is, mikor mást akart felírni.)
Azt az egyszerű almáspite receptet nem tennéd közkinccsé? Vagy nekem priviben, ha már így felcsigáztatok. :lol:

dkata
 
 


Méhszáj: engem se vizsgált mindig, de uh az mindig volt. Amikor erősködtem, megnézte, de nálam ez mindig is szűk keresztmetszet volt (illetve kérdés volt, hogy az-e még, a kis 1000es értékemmel...). De a dokim az elején rákszűrést se vett, nehogy megpiszkáljon, vérezzek és megijedjek. Tényleg doki-függő, meg remélhetőleg "ismer" már annyira, hogy tudja mikor kell nézni. Uh volt? Mekkora a manó?

dkata
 
 


jah, amúgy Klion D ügyben... szerintem, ha nincs kimutatott fertőzés, akkor felesleges, inkább valami gyógyszertári kevert kúp, azok enyhébbek.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Petitpois,
eddig olyan rucikat vettem 62est ami megtetszett londonban, mivel arra ritkán járok.. :D
itthon leginkább 56-osokat H&Mben, rugikat, bodykat...
és most kaptam is jópárat barátoktól, úgyhogy pillanatnyilag befejeztem a vásárlást, bécsben még veszek 1-2 átlapolós sima bodyt, hogy ne kelljen a fejével szenvedni a legelején és persze biztos megtetszik még ez-az, de próbálom visszafogni magam... :D

bababútort megrendeltük, ugyanott fogok függönyt is varratni
és ma voltam a brendonban a húgommal és átnéztük mire is lesz szükség, hátha a jézuska meghozza... :lol: (légzésfigyelő, sterilizáló, stb...)

Donika,
hát igen, a babakocsi nálam is kérdéses most, Bécsben még körülnézek, ha nem szeretek bele vmibe akkor stokke lesz (főleg ha sikerül 'olcsóbban' megszerezni... :roll:
kúpot nem tudom, nekem nagyon ezt a gyno-pevarylt mondta...
kenetet nem vett??????
nekem a méhszájat mindig megnézi, leginkább csak azt! :oops:
nekem ma iszonyú sokat keményedett, nagyon megérzem a frontokat.. :(

Dkata,
nekem is nagyon fáj a derekam 1 ponton, néha alig tudok megmozdulni, úgy állok fel mint egy 80éves, éjjel meg a legszarabb, akkor a lábaim is fájnak
mostmár majd rákérdezek a dokinál is, de sztem nem fog semmi különöset mondani rá... :oops:

Kép
fendike
 
 


Petitpois,
azt lefelejtettem, hogy a farmer bugaboo tényleg nagyon vagány, londonban láttam és nagyon tetszett, barátnőm aki kint lakik sztem azt veszi.. :D

Kép
fendike
 
 


Donika :P
Én is vevő lennék az egyszerű almáspite receptre!
Fanni

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni!
Gondolok rád :lol: :lol: :lol: !

http://www.elfyourself.com/?id=9614427566
Hátha kedvet kap valaki hozzá :lol: :lol:

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Zsu :P
Édes vagy, köszönöm :D

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fendike! Szerintem a sterilizáló teljesen felesleges... inkább más hasznos dolgot vegyetek az árán...

Fanni! Nagyon szorítok, és várlak a hírekkel. Melyik topikba írod meg először, melyiken lógjak?

Donika! Almáspite, almáspite, almáspite....

dkata
 
 


Orsi, Kata!
Mondtam neki, hogy csíp, nagy szemekkel rám nézett, és azt mondta, hát akkor csíp, ennyi! Legalább vmi mást adott volna, egyébként nem viszket, nem ég, egyelőre nem használom!

Uh-on megnézett, mindent rendben talált, és 1400 g, a gép 27+6 napot írt ki. Én egy kicsit sokallom a súlyát, de ő azt mondta, hogy ennyinek kell lennie!

Kata, Fanni! :D
A receptet küldeni fogom, de ez almás lepény, sztem az még fincsibb, mint a pite! :P

Fanni! :P
Nagyon drukkolok!!!!!!!!!!!!!!! :P :P :P

Fendike!
A méhszájat nekem is megnézte eddig mindig, azt mondta, majd legközelebb, de akkor már utoljára (gondolom, ha jónak találja), mert inkább nem piszkálja!

Kép

Kép
donika
 
 


Kata :P
Lehet, hogy Angel fogja megírni, mert elképzelhető, hogy csak este leszek gépközelben, s akkor ő gondolom a Kaális párok fórumájra írja. Ha én írom, akkor ide és oda is :wink: Köszi!

Donika :P Neked is köszi!
Jó lesz a lepény is! Ha meg fincsibb, akkor pláne :lol:

+ mindekinek köszi a drukkot, annak is, aki nem írja, de gondolja :D az is teljesen egyenértékű!

Fanni, Milán, Márk

Kép
fanni73
 
 


Fanni,
Kép
Nagyon drukkolok!!!
Vendég
 


Donika :)
hááát akkor meg a dokid nem értem...
szerintem a klion dt használni, ha nincs kimutatott fertőzés felesleges.Én amondó lennék, hogy hívd fel, hogy Te ezt nem fogod használni, mert nem jó, és használd bármelyik recept nélkül kapható hüvelykúpot 2-3-4 naponta (floragyn, prev...nemtommi... van 1-2 féle).
de tudjon róla a dokid, hogy nem használod.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fanni! Jó, akkor ott leskelődöm. :lol:

Donika! Lepény?! Én már sütném is... :lol:

dkata
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: