Új privát üzeneted érkezett!

S.O.S.!
Leesett a kiságyról a kislányom. :oops: :oops: :cry: :( :cry: Gyerekágy, kb. 50 cm magas. Koppant, sírt, de már jól van, csak lett egy dudor a fején. Meg kell nézetni ilyenkor?

KépKép
pompomlány
 
 


pompomlány írta:NReggel egyikben 20, másikban 30 gr. Ráadásul megjött! :cry: Gondolom összefügghet a kettő... Most mán csak azon filózom, h vissza lehet-e állítani a mennyiséget... mi a tapasztalat?

persze, hogy vissza lehet.
Nekem is ma jött meg, és tegnap meg tegnap előtt kevés volt a tejem. Ma már teljesen normális a mennyisége.

8-9 hótól mehet a savanyított tejtermék. Natúr v. valami sk gyümivel.

Minden gyerek leesik egyszer (v. kétszer). Ha azonnal felsírt, akkor valószínűleg semmi baj.
Ha hányna akkorérdemes dokinak megmutatni.
Dudort meg azonnal késsel vissza kell nyomni.

Kata :)
szerintem szopi alatt is lehet fogyni. Én a köreteket és a pótvacsikat húzom meg,és azzal heti 0.5-1 kg lemegy.
amúgy most 64, de nem voltam jókislány az elmúlt 2 hétben.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pompi! Késnek a lapjával nyomd a dudort, ne az élével!!! :lol: Vagy kanállal. Bálinton mindig van dudor, tegnap a lépcsőt elzáró ajtó sarkába rohant bele, pont a homloka közepe lett piros. :cry: szerencse, hogy nem a szeme. Egyébként kezdheted a gyerekeket lemászni tanítani az agyról, ha a szélén kóricál, fordítsd meg, hogy lábbal menjen lefelé (bár még nem állnak, de azért érdemes szerintem).

Orsi, Zsuzsi, köszi... A baj az, hogy én még soha nem fogyóztam, bár diétázni diétáztam, és az tényleg fejben dőlt el, másfél évig csináltam (semmi fehércukros, fehérlisztes, tartósítószeres dolgot nem ettem). A gáz, hogy éjjel 1ig fent vagyok, tanulok és ha rámjön az ideg, úgyis ennem kell. Sztem amíg a vizsgák le nem mennek, esélyem sincs. (Most készülök almáslepényt sütni... :oops: )

Zsuzsi! Ha a kistesó beköszönne, mit éreznél? Jöhetne? (Bennem azért mindig felmerül, milyen jó lenne Bálintnak egy kistesó... :roll: )

dkata
 
 

 
 

Kata :D
én is ilyen éjszakázós típus vagyok, ha megéhezem akkor sárgarépát rágcsálok. :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzsi, Zsebike!
Igen, még egyet szeretnénk (ha ez nem tul nagyravágyó kérés). Már igy is igazán nagyon-nagyon boldogok vagyunk, hiszen olyan nehezen sikerült eddig is eljutni, de ha már igy összejött, megjött az önbizalmunk a szaporodáshoz. Ez igy nem igaz. Mikor a jövőt terveztük (több mint 20 éve), abban 4 gyerek szerepelt. És mikor már majdnem beletörődtem, hogy álom marad, Emese kopogtatott, majd ajándékba Lukács. Most pedig érzem, hogy bennem van még 1 baba, aki nélkül lenne bizonyos hiányérzetem. Igy készülök tehát az utolsó terhességemre, és ha meglesz az a baba, akkor már nem akarok többet, lehet hogy el is köttetem magam (tabletta,spirál no, innentől kezdve....)
Zsuzsi!
A másik topicon is van 1 csaj, szintén lombikból jött nagy-nehezen a baba. Nem is akart többet, eladott mellszivót-mérleget-egyebet, erre most spontán jött a gólya náluk is. Olyan boldog hogy csak na. Szerintem Te is igy éreznél :D
Kata!
Ha felmerült Benned is, valósitsd meg! A legjobb dolog amit adhatunk a gyerekünknek, a kistestvér, ez személyes meggyőződésem, és erről már irtam is sokszor. Hogy ne legyen egyedül a világban, ha felnő és a szülei már nincsenek... Na jó, Nálad ott van Ádám, de a kicsinek most egy kis játszópajtás kéne nagyon. Én látom az enyémeken, milyen más a kapcsolatuk Mátéval és egymással, pedig még 1 alomból is vannak.
Szóval, hajrá mindenki, akiben csak 1 szikrányi gondolat is van a következő baba iránt!!!
Pompi!
Majdnem mindegyik gyerek leesik előbb- utóbb. Gondolom azóta már kiderült, hogy nem esett különösebb baja. Ja, a kést tényleg lapjával kell használni! :lol: :lol: :lol:
Az én Lukum ma botanizálni kezdett, amire nem is számitottam. elmerészkedik már a legtávolabbi sarkakba is, és a szépen lógó futómat lerántotta az állványról. Szerencsére nem a fejére esett. Viszont bemászott a fotel alá is (fakeretes), és ahogy felemelte a buksit, jól beverte. Ez nem az Ő napja eddig... Emesének meg mindig el akarja venni a cumisüvegét. Ma reggel Apja megint egrecéroztatta, a ded a nagyágy végefelé járt már, mikor beértem a cumisüvegekkel. Letette a párna elé az üveget, Lukum elkerekedett szemekkel nézett hol rám, hol az üvegre, nem értette a dolgot, de hamarost az üveget választotta :shock: és levert 1 nagy sprintet. Még nem is kuszott olyan gyorsan mint ma reggel :D Meglett a jutalom, megérkeztem én is az üveg mellé és jól elláttuk a reggeli baját. Majd mikor jóllakott, érdeklődve nézegette az Emese üvegét, mindenáron el akarta venni a lánytól. Pöri meg mondta Neki: "Ez nem Tiéd, nem látod, ez az üveg rózsaszin, ez Emeséé! Tied eeeelfogyooooott!"(ez már csufondásoran persze :lol: )

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Orsi! Én gyomorfájós vagyok... bár a répa állítólag pont jó rá, de hideg tej és keksz nélkül nem vagyok el. :cry:

dkata
 
 


MENSI-TEJ
Nálam furán van, 5-6 nap mesi előtt kínszenvedés, aztán ahogy megjön, rögtön tele lesznek a cickók

Tesó
Mikor? MOST :lol: :lol: :lol: Jó lenne, ha jövő tavasszak születne, de hát az én terveim gyerek terén eddig nem nagyon jöttek be..........

ANYÓS
tök jól vagyunk :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Anikó!

A karám nálunk kb így néz ki, mi az xl-eset rendeltük és a falhoz fúrtuk, így egy elemet ki is vettünk...

Kép

de itt a link is ahonnan rendeltük.
http://www.bambinoworld.eu/Schutzgitter ... m::26.html
(ez az óriás xxl)

Pompi!

Tej, én is beparáztam mikor megjött és hirtelen apadt a tej, nekem Orsi tette akkor rendbe a lelkivilágom! :)

rizs főzést már akartam kérdezni, de nálunk nincs nagy lelkesedés azért sem. szétfőzőm a rizst, turmixolom és utánna adok hozzá gyümit, de nekem mindig felszedi az összes folyadékot és puding szerű marad. igy Gajának nem gyere be... :D

katyerina
 
 


ja még gyorsan, mert fürdés van és csúszunk!
a tali akkor most abbamaradt?
én csak alkalmazkodni tudok, mert játszóházat nem ismerek egyet sem.
az őrsvezértéri ikeában, mintha lenne valami kis csúszómászó az étteremnél, de oda max 5 gyerek fér be emlékeim szerint.

Pompi!

ha nem bágyadt és egyebek, akkor ne aggódj, mostmár egyretöbbet esnek, mindenhonnan!

katyerina
 
 


Katyerina!
A rizses cuccot én úgy csinálom hogy a főzőléből eleve hagyok rajta egy picit nem főzőm el azösszeset szárazabb gyümihez jó higításnak, barackhoz nem kell ugye. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


köszi mindenkinek! Kép na, nincs semmi baj... egész nap jókedvű és eleven volt... csak nekem szorul össze azóta is a szívem! :oops: A dudort nem mertem lenyomni, (ugye aszontátok az élével?!? - magamon kipróbáltam, de vérzett és abbahagytam :roll: :lol: )

Hajasbabások! Még mindig mostok hajat minden nap? És hajszárítót mikortól lehet...?

Fogat mikortól is kell mosni? Még csak most bújik az első kettő...

Ja, Tali! Megpróbálok nézni játszóházat az Örshöz közel...

KépKép
pompomlány
 
 


Hali Csajok!

Zsebi hívott és megígértem neki, hogy jövök.

Látom azért ne mindenki tünik úgy el mint mi :)!

Asszem én kicsit túlpörögtem a fiúkat és még mindig nem lehet azt mondani, hogy normális kerékvágásban van az életünk.
De úgy érzem, hogy ha másképp csinálnám és több időt fordítanék olyan dolgokra, ami nem róluk szól, akor rögtön jönne a lelkifuri és az önvád, hogy nem vagyon anyának való.
De majd felnövök én is egyszer :)!

Jó látni, hogy Ti még mindíg itt és együtt vagytok!

Melcsi!
4. gyerek? Nem semmi!
Drukkolok hozzá!!!

Na, most ennyi mára, aztán majd igyekszem jönni még!

Pusza nektek!

Stella

Kép
stella9
 
 


Stella!
Örülök hogy sikerült előcsalogatni a barlangból :) :) :)

Én is csak akkor netezem ha a gyerekek alszanak, vagy apával vannak. Nekem sincs szívem az ő rovásukra Fórumozni. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Pompi! Nem az élével, a lapjával!!! Szerintem legközelebb vegyél elő egy kanalat! :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Stella

1 évesek és 9 hónaposak? még emlékszem, amikor terhes voltál, és majd' elájultam a pocak képedien.
van friss képed a fiúkról?

Kata, Melcsi

fogalmam sincs, hogy mit éreznék, ha terhes lennék, én mindig egy gyereket akartam, s ő itt van. szóval bennem aztán semmi görcs nincs. lehet, hogy épp ezért lesz majd kistesó :wink:
a Kaáliba én biztos nem megyek, tehát csakis spontán jöhet szóba, elzáródott petevezetékekkel. tudom, Melcsi, nálad is így volt.

Kata

hát igen, így nem megy, hogy sütsz főzöl.
én is nagy sütős vagyok, mostanában a rizskók és meggyes pite a sláger. persze, én is így voltam vele, pl. karácsonykor 2 napig a konyhában álltam, s utána még csak ne is lakjak jól???
de mostmár van önuralmam, pl. ma is 5-6 spinning, aztán már csak egy kis müzlit ettem tejjel :( hát nem laktam jól :(

Orsi

a 64 nagyon jó! jól haladsz.
emlékeszem, többször írtad már a hipp-es sárgabarackot, kakálásra. ez pontosan milyen? 190 gr-os kanalas? végignéztem az egész választékot hipp-ből a müllerben (hatalmas) és semmilyen formában nem volt sárgabarack. viszont vettem őszibarackot, tegnap és ma azt evett Olivér és nagyon jó, mert kakál tőle rendesen, minden erőlködés nélkül.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi :)
hipp sárgabarack 190 grammos kanalasa.
de NE a Müllerben nézd! Ők nem a magyar hipptől szerzik be a hipp cuccokat, ahogy atöbbi cuccot sem.
DMben tuti van.
http://hipp.hu/termekek_gyumolcsok.html

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

igen, láttam én is, hogy nem magyar Hipp, utólag van címkézve. ez amúgy miért baj? rájöttem, hogy pl. ezért nem találtam sárgarépa-burgonyát se máshol (ezt imádja Olivér), mert valszeg nincs a magyar hipp termékek között.

Kép
zsuzsi73
 
 


nem baj :) csak ezért nem találod a s.barit szerintem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pompi!
Tényleg az élével akartad :?: :?: :shock: :shock: :shock:
Stella!
Örülök hogy megvagy Te is! Irhatnál bővebben ha van időd (mondjuk nem is lehet 2 gyerek mellett, csak ha alszanak)
Igen, még1x nekirugaszkodunk, és akkor gyesről megyek nyugdijba :lol:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Hali!

Szarakodott a gépem, rendesen elvonási tüneteim voltak! A fiam ma elkezdett kiskutyázni! Ahhoz képest, hogy kb. 1 hónapja kezdett fordulgatni, és 2-3 hete forog, mint állat, ezt gyors fejlődésnek veszem! Mindenesetre állatira örülök, hogy mi is eljutottunk ide!

Emma,
Milyen szerencséd van az anyósoddal! Elképesztő!

Katyerina,
Te is nagyon ügyes vagy ám szopi terén! Küldtem privit.

Zsebi,
Az én gyerekem már volt, hogy pár hetesen evett 220-at is. Mindig vannak nem evős fázisai. Tegnap pl. reggel 7-kor evett egy kicsit, utána meg du. 5-kor! Ráadásul tutira keveset, mert csak pár percig szopott, és nem egy habzsoló módon. Mindig azon gondolkodom, hogy mekkora lenne, ha még enne is?!
Sóskát és spenótot miért csak egyszer lehet adni egy héten?

Anikó,
Gratulálok Ágolyónak a kiskutyához! Tényleg tök jó látni, mikor vmi újat csinálnak! Én mindig megbuksizom, megpuszilgatom, megdicsérem érte. Ő meg mindig rámnéz huncutul, el is várja a dícséretet! Olyan zabálnivaló!

Kata,
A rizsliszthez a joghurt a tejet helyettesíti, mint habarás?

Pompi,
Örülök, hogy nincs baj! Én is már előre rettegek, hogy mikor történik majd vmi hülye baleset! Igen, egyszer adtam (fehér)rizst magában, jól rámköpte! Másnap meggyel kevertem, azt is rámköpte! Azóta nem kapott!
A fogakat szerintem már akkortól dörzsölgetni kell, amikortól kibújtak az elsők. Fogkrémet onnantól kell használni elvileg, amikortól nem nyeli le.

Orsi,
Adtam a gyereknek Hipp s.barackot a 4. nap, mivel híre-hamva se volt kakának. Még aznap meglett az eredménye, köszi! A sütőtöklevet nem tudom neki hogy odaadni, mert folyós. Van olyan csőrös poharam, amit nem kell megharapni, hogy folyjon a cucc, de idiótán néz rám, és nem iszik belőle. Cumit már nem akarok neki adni. Van esetleg ötleted?

Zsuzsi,
Hát akkor azért nem találtam én meg répa-krumplist!
Tudom, hogy aggódsz, én is aggódtam. De hidd el, előbb-utóbb úgyis fordul, kúszik, mászik. Jó, nekem is hiába mondták, hogy nincs baja, én is elvittem megnézetni. Ha gondolod, leírom, hogy nekünk mit mondott a konduktor, hogy gyakoroljak vele.

Stella,
Üdv.! Én is csak akkor jövök, ha alszik a fiam. Mondjuk nem is engedne máskor!

Melcsi,
Drukk a tesóhoz!

Kistesó project: sajna én bármennyire is nyugodt vagyok, kistesó attól még nem lesz!

Tali: hülye vagyok, teljesen kiment a fejemből, hogy már nem picik a gyerekek! Szóval tényleg vmi játszós lenne a jó. De a játszóházakban viszont sok a játék, amiket a fiam jól körbenyalogatna. Meg sok az ovis- meg sulis korú gyerek is, akiktől mindenféle betegséget össze lehet szedni. Vagy túl parás vagyok?

Gabi fürdető: nekem is nagyon tetszik az illata, kár, hogy Olivérnek nem bírja a bőre, bár már rég próbáltam, lehet, hogy megnézem megint. Bár amit most használok, annak is nagyon jó illata van. Meg gondolom jó is, már ha a krém változatára asszociálok. Neogranormon tüsfürdő, nekünk nagyon bejött. Gabiból öblítőt használunk, még van, hogy a mi ruháinkra is, annyira odavagyok az illatáért. Én a haját mindig megmosom neki a tusfürdős vízzel. Szerintem nem fontos a sampon. Még kicsi hozzá. Meg a haja is kicsi.

Miki: nekem még mindig semmi, úgy látszik én vagyok az utolsó… Orsi, szerinted nem kéne nézetnem egy prolaktint? Vagy úgysincs mit tenni?
20140901102739
 
 


Hajni

persze, hogy érdekel, hogy mit kellett gyakorolni, írd meg léci.

Kép
zsuzsi73
 
 


[quote="melcsi1967"]Pompi!
Tényleg az élével akartad :?: :?: :shock: :shock: :shock:
quote]

most ez tényleg kérdés????
Na jó, elárulom, csak vicceltem...
A nyelével próbáltam. De meg ne kérdezd, hogy tényleg...?

kata,
a kanál az, aminek 3 ága van ugye?

:lol: :lol: :lol:

KépKép
pompomlány
 
 


Hajni!
Oxátium vagy milyen tartalma van és azért nem lehet egy héten csak egyszer adni. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Pompi! :lol: :lol: :lol: Igen és szúrni kell vele. :lol:

Hajni! Én a leveket kanállal adom meg a vizet is. Mert a csőrös poharat szereti ölelgetni és magára borítja(ez a folyós), a harapós csőröset nem merem odaadni a cici miatt, pohárból meg nem iszik, hanem fúj, gurgulázik a vízzel és RÖHÖG. Hetente megpróbálom, van-e fejlődés, de nincs, csak bohóckodás.
Igen, a joghurt+ rizslisz =habarás, de csak nagyon pici joghurt, a főzőléből is teszek hozzá. A joghurtot evés előtt szeretem beletenni, mert nem akarom megfőzni a jó kis bifiduszokat + acidofiluszokat, mert akkor meghalnak.

Ma megtanultunk lemászni az ágyról. :lol: Kicsit még nagy a lendület és szólni kell, hogy FORDULJ, de nagyon örül neki, óriásiakat nevet, mikor leér. :lol: :lol: :lol:

A gyerekem alszik. A szomszédban mind a 2 gyerek tiszta torokból ordít. Az anyjuk is olykor... Ilyenkor felmegy a fejvizem... ezek sose alszanak, soha nincsennek csendbe... Inkább a késes-éjjeli randalírozót szeretném az előző lakásból, olyan ritkán csinálta... ezek mindennap... :cry: :cry: :cry: :cry: :twisted: :twisted: :twisted:

dkata
 
 


Zsuzsi :D ,

Szóval:
Kétféle gyakorlatot mutatott, mi kb. naponta 1x-2x csináltuk.

Az első: háton fekszik a gyerek a szőnyeg jobb szélén. A csípője jobb oldalát megemeled, de ne teljes derékszögig! Majd az a cél, hogy a jobb kezét meglendítse annyira, hogy ezzel a lendülettel át is forduljon. Én mindig egy hangot adó játékot mutogattam neki, arra jobban figyel. Az a lényeg, hogy ő vigye a kezét, akkor fog fordulni!
A második (rögtön az első után, amikor már ugye hason van ): A bal kezét kinyújtod a feje fölé, majd a fejét lenyomod a földre (habszivacson vagy szőnyegen gyakorolj ) a karja bal oldalára. Ekkor már át is fordult. Azért kell letenni a földre a fejét, mert különben magasról esik, aztán jól beveri, ezek után soha nem akar majd többet a hátára fordulni.
Majd a másik irányba is ugyanezt, tehát balról indítod, a jobb csípőjét emeled meg picit segítségképp és a jobb karját kell lendítenie. Majd hasalásból a jobb kezét nyújtatod ki vele, és a fejét a jobb keze jobb oldalára nyomod, és így tovább!

Egymás után ezeket kb. 4x-5x meg kell csinálni, hogy érezze a dolgot.

Kérdezz, ha nem voltam érthető!

Zsebi :D ,
köszi! Esetleg tudod, hogy mi kárt okoz az az oxátium? Vagy inkább ne kérdezzek ilyet? :oops: :lol:

Kata :D ,
Köszi! Akkor megpróbálom kiskanálból, de szerintem akkor én is beöltözöm! :lol:
20140901102739
 
 


Most csak röviden:
Szegény Bazsikám beteg, elkapott egy kis torokgyuszit a hétvégén. :( Életében először lázasodott be tegnap reggelre és tök levert, alszik szinte egész nap. Annyira sajnálom. :( :(

Hajni,
Nekem se jött még meg. A prolaktin a szoptatás miatt is tök magas lehet, azzal egyelőre sztem semmi nem lehet csinálni. :?

Kép
bandika
 
 


Hajni Bandika!
Nekem 11 hónaposak voltak mikor megjött, de van olyan akinek amíg egy csepp teje van addig nincs ez az öröm az életében.

Hajni!
Azt már nem tudom miért nem jó....

Kata!
Nagyon ügyi a babád hogy lemászik enyémek még nem próbálták bár nem is szoktak fent lenni.:)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Sziasztok!

Kicsit lemaradtam,de már sikerült visszaolvasni.Fiúk mostanában alig alszanak,csak napi 2x1 órát!

Katyerina,
nekünk nem kellett járni tornára,csak havonta koraszülöttgondozásra.Ott mindig alaposan megvizsgálták őket.
De jó nagy az a karám!Mi már átköltöztettük őket a szobájukba,így már ott tudom őket hagyni egyedül is,mert nem tudnak felmászni az ágyra,nincsenek már veszélyben,max.egymásra.

Anikó,
gratulálok a kiskutyához!
A lépcsőre asztalossal nem tudtok rácsot csináltatni?

Pompi,
de jó,hogy nem lett baj a leesésből!Most már egyre többször be fogják ütni magukat,enyémeken mindig vannak kék-zöld foltok.Az elején mindig ordítottak,ha pl.beütötték a fejüket,most már ritkán.Edződnek.Mondjuk még púp nem volt rajtuk.
Én 8 hóstól adtam a natur joghurtot,túrót,sajtot.
Szerintem nem kell minden nap hajat mosni és a hajszárítót kicsi fokozaton lehet már használni.

Zsuzsi,
szerintem nem aggódj,ha még nem fordult meg,a gyerek tudja,én nem siettetném!

Melcsi,Emma,
hajrá tesóprojekt!

Hajni,
gratulálok a Te kiskutyádnak is!
Mikor indultok?Elkezdtél már pakolni?Lehet,hogy hülyeség,de ha vinnél vízforralót és a csapvizet felforralnád pl.fogmosáshoz?

Stella,
szia,írj minél többször,ha az időd engedi!

Orsi,
pont írni akartam a répát!
Én is elkezdtem 1 hete fogyózni,le is ment az ünnepek alatt felszedett 2 kiló!Minden este a tv előtt répát ropogtatok,tök jól elveszi az étvágyat,mivel sokat kell rágni!
Nem sanyargatom magamat,reggelit és ebédet eszek rendesen,délután már csak joghurt,mandarin,narancs van,este csipsz helyett meg répa.

Van egy jó receptem fogyózoknak,ami kalóriamentes és nagyon laktató:2 kiló almát vízben megfőzni,belerakni fahéjat és édesítőszert,majd összeturmixolni.Üvegekbe tölteni és hűtőbe rakni.Éhségérzetkor rájárni.

Andi
Kép
aanda
 
 


aanda, köszi!

BABAKOCSI-kérdés:
mintha láttam volna valamikor egyesbe szétszedhető ikerkocsit... Tudtok ilyet? Vagy valami alkatrészt, amivel 2 egyes kocsi összekapcsolható?

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi,
babakocsit már én is akartam kérdezni,szerintem Orsi biztos tud nekünk segíteni!
Nyáron én is eladom a PP Duette-t,és esernyőre csukható kéne,de olyan,amit vízszintesig lehet dönteni és van benne biztonsági öv.
Már hallottam olyan kapocsról,amivel a 2-öt össze lehet kötni,de hogy pontosan hogyan,passz.

Andi
Kép
aanda
 
 


Pompi!
Bocs :oops: :oops: :oops: Időnként olyan naiv tudok lenni :oops: :oops: :oops:
Emma!
Akkor nincs gáz! Örülök, lehet jól is kijönni anyóssal.
Hajni, Anikó!
Gratula a kiskutyáknak!
Katyerina!
nagyon jó az a karám, de szabadon még nem lehetnek?
Nekem már olyan jó dolgom van, hogy kettőt lépek át és időnként egyszerre. Tényleg olyanok mint az ikrek mióta Emese visszafejlődik :D
Különben a kis korkülönbségnek további előnyét látom. Olyan szinten összeszoknak, ugy megértik egymást, és közben látod a szeretetmegnyilvánulásokat, mert a nagyobbik már szavakkal is kifejezi meg megöleli puszilgatja a kicsit, sőt most az a legujabb, hogy "levetkőztetem, és megeszem, hamm bepaklak Luku" és bekapja a kezét :D

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Lányok!

Ne haragudjatok hogy csak így visszaolvasatlanul írok :? :oops:
Egy kis lelki vigaszra illetve baráti jó tanácsokra lenne szükségem. 5 napja azt játszuk hogy sehogy nem alszik el. Próbáltam ringatva, cicin, babakocsiban, kiságy nagyágy, összebújva rázogatva mindenhogy... Eddig nem nagyon volt problémánk az alvás csak ha a hasa fájt. És tök jól ki is alakítottuk a napirendünket. Semmi nem változott. És valami miatt nem megy. Amikor látom rajta hogy alvás idő van leteszem aludni, negyedórát nézelődik fárasztja magát. Aztán ahogy dög álmos lesz és épp becsukná a szemét elkezd ordítani... Mivel mindenhogy ordít ezért elhatároztam hogy akkor hagyom sírni. De 3 napja semmi eredmény. Csak annyi hogy ma 25 percet aludtunk összevissza. Eddig legalább aludt egy-egy órát amikor belefáradt a sírásba. Szóval az eszem a sírni hagyást diktálja de a szívemnek egyáltalán nem megy. 3 napja kínlódok. És nem gondolom hogy ici-pici eredményt is elértünk volna. Csak egyre reményvesztettebb a gyerek és egyre idegesebb nyűgösebb. Ha van valakinek valami jó ötlete amivel segíteni tud azt nagyon megköszönném . És most nagyon kérek mindenkit akinek sosem volt problémája az alvás és minden flottul ment az ne írja le hogy hogy csinálták mert attól még erősebb lesz a "pocsék anya vagyok " érzésem. Hiszen azzal nem megyek sokra hogy "az én gyerekem amikor letettem elaludt"... Köszönöm előre is a segítségeteket. Igyekszem visszaolvasni...

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Ja a lényeget lehagytam. Ennek a sírni hagyásnak elmondaná valaki a lényegét??? meddig hagyjam ? ha nem sír bent legyek- e mellette stb...

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


Sziasztok,
mennyire normális, hogy 5 hét után mensi???megjött pénteken, gyenge. erős szombat. félerős vasárnap. elmúlt hétfö.
Ez normális???
Vendég
 


Lafi

mivel Te nem szoptatsz, így teljesen normális.
nálam is így volt.

Kép
zsuzsi73
 
 


Köszönöm Zsuzsi.
Vendég
 


Zsuzska

én a Te helyedben elolvasnék valami könyvet (sok van, ami ezzel a témával foglalkozik), s rájönnél, hogy milyen hibákat követsz el, mit kellene másként csinálni.
Amit Te most leírtál, hogy mi megy nálatok pár napja, nálunk az születésétől 10 hetes koráig ment.
1-1 tanáccsal nem tudtam mit kezdeni, viszont a könyv sokat segített.

Anikó

a brendonban van készen olyan rács, a lépcsőhöz.

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuska
Szuper anya vagy! Nagyon sokunknak van/volt/lesz ilyen problémája. Tényleg keress egy jó könyvet, nagyon sok oldalon keresztül tárgyalják ezt a témát (pl Suttogó, Picik és Kicsik), és hátha vmelyik módszer bejön Borkának és neked. Nagyon szurkolok! Tudom, hogy ilyenkor egyre fáradtabb, idegesebb és reményvesztettebb az ember......

Kép
Kép
emma1976
 
 


hajni777 írta:Cumit már nem akarok neki adni. Van esetleg ötleted?

erre nekem semmi tanácsom nincs, ha nem akar inni nem fog. Levi13 hós koráig folyadékot csak ciciből fogadott el.

minek akarsz prolaktint nézetni??? szoptatsz ergo magas lesz, de csökkenteni gondolom gyógyszerrel úgysem akarod, mert akkor a szopinak azzal a nappal annyi.
nekem a fiúk 11 hós korában jött meg, van akinek a gyerek 1.5 éves korában, van akinek az utolsó szopi után még 2-3 hónappal.

Túl parás vagy... nem tarthatod örökké lefertőtlenített játékok között a gyereket. Kell annyi baci ami a játszóházakban van.

Pompi :D
az ikerkapcsos babakocsinál kevesebb használhatatlan dolog van. Gondolj bele, hogy az 2 babakocsi szélessége + a kapocs, mind 1.10 m széles. Bolygósítani nem tudod a kereket mert nem férnek el akkor egymás mellett.
szerintem felejtsd el.
ikerkapcsot amúgy a brendon outletben ált. lehet kapni.

Aanda :D
miért kell a vízszint? hason alszanak?
vízszintbe dönthető ikres esernyőkocsiról nem tudok, hogy létezne. öv szerintem mind1ikben van.

Lafi :D
mivel nem szoptatsz, teljesen normális.
de ha megnyugtat személyesen is ismerek egy olyan lányt, aki csak szoptatott és így is 4 hetesen megjött neki.

Zsuzska :D
én meg azt gondolom, hogy annak, hogy 5 napja nem alszik oka van. megváltozott valami, tehát én pont most nem hagynám sírni, hanem próbálnám megtalálni az okot ill. nem rontani rajta a sírva hagyós módszerrel.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


zsuzska,
cumi vagy szopi szerintem a megoldás. Én is próbálkoztam a sírni hagyással, de nem jön össze, cicin meg hamar elalszik (Norina), Bencsinek elég egy cumi, meg néha igényli, h mellettem legyen, de mondjuk napközben egyedül is elalszik.

Már nem is tudom, ki vetette fel a sikítós problémát, de nálunk horror, amit Bencsi csinál mostanában. Állandóan ordít, csak úgy torkaszakadtából és hiába szólunk rá (visszakiabálunk), nem hagyja abba.

kata,
nem mi vagyunk a szomszédaid? :shock: :lol:

melcsi :)

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi... amiket írsz, lehet. :lol: :lol: :lol:

De azért én akkor sem értem, minek gyerek annak, aki folyamatosan kiabál velük. :roll: Meg nem tudom, mit keres a gyerek szilveszter éjjel a petárda/tüzijáték mellett, én csak hallgattam az ordítást, ahogy megijedt.

Ádám gyerekem kedvéért új vonalzóm van! :lol: Ő csinálta, hörcsögös... :lol: :lol: :lol: (Akinek 3 gyereke van és nem ikrek, az nem tud 3 vonalzót rakni?)

dkata
 
 


Hajni!

írtam privit!

Zsuzska nem vagy rossz anya! inkább csak rossz periódusotok van.

Anda, Pompi!

esernyőkocsiba én a maclarenbe vagyok beleszerelmesedve, vagy mivel lányok az esprit, pirosba. a maclaren kicsit könnyebb. Mindegyik 150 fokig dönthető. Tényleg miért is kellene vizszintig dönteni?

Melcsi!

Hááát nem lehetnek szabadon. egy ketrecben fogják leélni az életüket!
De tényleg azért lett a karám, hogy ott nyugodtan lehetnek, annyira nincs bezártság érzésük, mint egy járókában, van mozgásterük, és mi is benn lehetünk velük. nem sokkal nagyobb a szoba. Egyébként meg cserépkályhával fűttünk és az annyira fel tud melegedni, hogy elég csak egy érintés ahhoz, hogy hólyagosra égjen a bőr, a fémajtóról meg nem szeretnék odaégett bőrt vakarni és egyenlőre úgy érzem, hogy nem fogják érteni, ha megmagyarázom nekik, a fájdalmas tanulság meg ráér. úgy is lesz bőven... kb ezért...

katyerina
 
 


Sziasztok!

Kicsit rég voltam, de sajna nagyon sok a munkám,most ilyen időszak van és Zorka mellett nagyon nehéz dolgozni. Pont ugyan az a problémánk, mint Zsuzskának. Zorka eddig nagyon jól aludt, este fürcsi, kajcsi és már szundizott is....ált. reggelig. 4-5 napja ez nálunk is teljesen megváltozott. Napközben alig alszik, akkor is úgy, hogy előtte üvölt, szó szerint. Hiába ringatom, akkor is. Nem fogadja el a cumit se, cicit se...aztán egyszer csak beájul, de akkor is max. fél órát alszik. Fogalmam sincs mit csináljak, mi változhatott meg. A fogára gyanakszom, nem tudom az ilyen-e...
Úgyhogy Zsuzska teljesen megértelek és úgy érzem, erre a könyvek elolvasása sem megoldás, hiszen eddig nem volt semmi probléma.

Kata: nálunk az alattunk lakó kislány ordít állandóan, el sem tudom képzelni miért....

Zsuzsi: Zorka sem fordul át még mindig, viszont már néhányszor kinyomta magát. Szeritem sem lehet erőltetni. Ráadásul a dévényes csaj azt mondta minden oké.

Orsi: Lili ébred még éjjel?

tiko
 
 


Katyerina :)
lányosban nekem ez a kedvencem:
http://cosatto.com/images%5CProduct%5Cs ... %5Cu24.jpg
cosatto

Tiko :)
nem, 4 napja leszoktattam... azóta nem kel.
fog tud lenni. Lili ugye 5 hós koráig aludt, akkor kezdte azzal, hogy éjjel-nappal 3 óránként kért enni... aztán kijött a 2 foga 2-3 nap alatt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsu!
Én akkor nem írok sokat, nekem pár napig csinálta Balázs ezt a nem tudok elaludni című témát. Észrevettem túlpörögte magát és semmi nem volt jó se a kézbe semmi. Nekem akkor az vált be hogy hagytam sírni és kb. 5 percenként megentem megöleltem és mikor kicsit csitult és megnyugodott visszatettem ha nem segített akkor visszatettm sírva. Aztán egy idő után nekem elhallgatott. Én sem tudom úgy sírni hagyni hogy nem megyek be.

Pompi, Anda!
nekem van egymás melletti esernyőre csukható iker babakocsim a háttámla kb. 160 fokig dönthető. Ikerkapocs szerintem is rossz ötlet túl széles lesz vele a kocsi. Ezzel sem férek be mindenhova.

Most vettem egy egymás mögöttit ha ez bevállik az enyém eladó sorba kerül ha gondoljátok... és érdekel valamelyikütöket új ára 50 ezer én eladnám 35 ezerért fél éve használjuk. Chicco márka.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Orsi: köszi! De fognál nem törvényszerű, hogy éjjel sírva kel? Zorka éjjel ugyan úgy csak egyszer kel, viszont a nappalok elég rázósak...egész nap nyűgös...

tiko
 
 


tiko írta:De fognál nem törvényszerű, hogy éjjel sírva kel?

nem. Lili 100ból 98 alkalommal dumálva kel, akkor is, ha egyébként tiszta nyűg

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi: akkor elég valószínű, hogy a foga...Zorka is így kel :)

Ja, ügyes vagy,hogy leszoktattad az éjszakai kelésről!

tiko
 
 


Orsi

amikor Lili éjszakánként kelt, enni is adtál neki?

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73 írta:Orsi
amikor Lili éjszakánként kelt, enni is adtál neki?

persze :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: