Új privát üzeneted érkezett!

Ildi: hallottad, hogy már ultrahangra sincs pénz a MÁV-ban? állítólag a múltkor elmaradt.... :shock:
Szabó nem mondott semmi újat? :wink:

Neveken még gondolkodunk, még csak egy hete derült ki, hogy lány lesz...egyenlőre keresgélünk vmi nem túl gyakorit....csak tippek vannak...
Vendég
 


Állítólag a genetikai uh maradt el, de most már megint van... a sima uh elvileg van/volt.
Mi hétfőn megyünk az első ctg-re Szabóhoz, utána okosabb leszek, mert sajnos a cukros mizéria miatt heti kétszer kell majd járnom uh-ra, ebből aqz egyik a kórházban lesz.

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Babett: Gratulálunk a kislányhoz! :D
A 4. kerületbe költözünk, Újpest, Angyalföld határán egy jóval nagyobb lakásba. A mostanit már kinőttük. :D A sok játéktól meg sem lehet mozdulni benne. :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 

 
 

Eperke: Nálatok is sok a játék? Azt hittem csak mi szálltunk el annyira, de most már vhogy be kell szorítanom a családot, hogy ne vegyen mindenki külön-külön, mert rengeteg...és sajnos lassan nem lesz értékük :( Most karácsonykor nagy dömping volt, felét oda sem adtam...
Azt hittem, ha a 2. baba azonos nemű, akkor nem kell annyi játék...
Vendég
 


Babett: Hát, játékból nincs hiány nálunk sem. Persze nincs két kiskonyha, babakocsi stb ami nagyobb helyet/teret foglal, de így is tetemes a mennyiség. Főleg, hogy mások az igényeik, mással szeretnek/tudnak játszani egyelőre. Így még nagyon elpakolni sem tudunk belőlük olyat ami nincs használatban már (kivéve a csörgők, rágókák)
Ha már játék: köszi még anno a puzzle tippet! Ilyet kaptak Mikulásra és Zsófi imádja, sokat elszöszmötöl vele, szereti és tudja is rakosgatni. :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Eperke, én 25 évet laktam Újpesten :lol:

A sok játékos problémához mi is csatlakozunk, és már itt van február Lilla névnapja... már most agyalok neki, miket kérjek, mert már komolyan mondom mindenünk van... lehet más örülne ilyen problémának, de nekem már gond lelőni a családot, hogy légyszi ne vegyetek már mindent meg. Lilla tényleg mindkét részről annyi mindent kap, hogy szégyen vagy nem karácsonyra mi csak két mesekönyvet vettünk neki, mert így is rogyásig volt a fa alatt a játék.

Májusra már beterveztem a rollert, homokozót és a gyerekülést, de már előre ezeket nem akarom tárolni.

Én most Cd-ket (Gryllus, Halász Judit és programokat - bábszínház stb. tervezek kérni neki...)

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Kicsit régen írtam már, és látom, most felpörgött újra a topik :)

Eperke: Mi a XV. ker-ben lakunk, de Újpesthez is nagyon kötődünk (anyósék, barátok ott laknak, ott melózom) :D

Mi jól vagyunk, lányok tündériek. Nem tudom mi történt velük, de január 1-je óta kivirultak, kinyíltak még az oviban/bölcsiben is :D

Mi sajnos egyelőre nem tudjuk bevállalni a harmadik babát, köszönhetően annak, hogy páromnak idén is kevesebb lesz a fizuja, mint eddig (láthatjátok, hallhatjátok ti is a tv-ben...tűzoltó). Elég nevetséges, hogy egy tűzoltó-(újrakezdő) könyvelő házaspárnak gondot okozzon a megélhetés, pedig mi aztán nem szórjuk a pénzt :( Már nem is tudom, hogy miben reménykedhetnénk....
lamme
 
 


Eperke, mi Angyalföldön lakunk, közel leszünk! :D Problémamentes és gyors költözést kívánok!

Lassan nálunk is aktuális lesz a téma, mert március végén lejár az albérleti szerződésünk, és mindenképpen szeretnénk mi is egy nagyobb albérletbe menni. Remélem, a fóti házat meg eladjuk addig!

Ildi, már csak egy hónapod van hátra, hű, de izgi!

Babett, gratulálok a kislányhoz!

Játék nálunk is temérdek van, nem csak Eszti szobája van tele, hanem a fél nappali is. Mentségemre legyen mondva, túlnyomó részét kapta, én csak könyvmániás vagyok, szinte minden héten veszek valami újat, olyan jókat találok. A költözés előtt végzek egy nagy szelektálást, és a megunt, kinőtt vagy teljesen felesleges játékokat elajándékozom egy gyerekkórháznak vagy csecsemőotthonnak (pl. van jópár Fisher Price bébijátékunk, kb. egy éve még csak kézbe sem vette őket...).

Kép
waterlilly
 
 


Sziasztok :)

Eperke, jó költözést :)
Közel lesztek ;)

Babett, gratula a kiscsajszihoz :)

Mi jól vagyunk, Zsófi holnapután kezdi a csanát, hetente három délelőttöt fog járni. Több ok miatt is így döntöttünk, hát tuti, hogy hiányozni fog, de ő meg kivirul gyerektársaságban. Jót tesz neki nagyon. Nekem meg nagyon fog hiányozni... :oops:

Pár friss képet is hoztam :)

Kép

Kép

Kép

Kép
Vendég
 


Panndi: cukik a lányok :lol: Ne aggódj, annyi dolgod lesz azokon a napokon, hogy nem fogsz azon rágódni otthon, hogy mennyire hiányzik Zsófi. Először én is aggódtam, de folyton rohangálok a "csanás" napokon (nekünk 2x hetente), és amúgy meg semmi rossz tapasztalatom nincs, csak javára vált Botinak. Csak sajnos betegség miatt 2 hetente tuti kihagyunk 1-2 alkalmat. pl. most is ezen a héten :(

Könyvet már én is vettem idén, annak én sem tudok ellenállni, de ezt megbocsájtom magamnak :wink: A rokonokat kell összeterelni, hogy közösen vegyenek egyet...na meg húsvétra jöhetnek a kinti cuccok :)

Diósdra senki nem költözik?? :wink: ...pedig jó hely, szuper hó van most is, de sajnos megint betegen nem tudunk kimenni, már az idei 3 hóesésből 2 így zajlik le... :cry: :cry:
Vendég
 


Lamme, Lilly, Panndi: Jó, hogy Ti is jöttetek! :D

Panndi: Nagyon édesek a lánykáid és milyen nagy már Fruzsi is! :D
Eleinte nem kellemes érzés otthagyni Őket másokra, de tényleg gyorsan elrepül az az idő, főleg, hogy Fruzsi még otthon van Veled. Zsófi is kb 2,5 éves volt, mikor elkezdtük a bölcsit, és úgy látom jót tett neki, sokat önállósodott, most már szeret is menni. Biztos nálatok sem lesz gond. :D

Költözés: Én remélem, mi legközelebb már csak akkor költözünk, ha hazaköltözünk a Balatonra. Bár az még nem a közeljövőben lesz, de itt Pesten már máshová nem szeretnénk költözni. Ez elég nagy lakás ahhoz, hogy 1-2 gyerek még elférjen benne, utána meg remélhetőleg lesz rá lehetőségünk hazaköltözni.

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Mi van Csajok? Megint nagy itt a csend...kihalóban a topik???

Mi épp kifele tartunk egy náthából, így múlt héten nem ment Boti napközibe, és ki sem nagyon tudtunk menni, nagyon unalmas volt... :?

A hétvégén viszont indulunk az Azúrba, Siófokra. Ajánlottam már nektek a csak1nap.hu oldalt? Néha egész jó áron (50%on) lehet jó szállásokat foglalni, mi is most így megyünk. :lol:

A pocakom meg csak nő, lehetséges nevek: Liza, Szonja, Patrícia....szerintetek ezek mennyire gyakoriak? A Liza a fő befutó... A fele időm már le is ment... :shock:
Vendég
 


Sziasztok!

Babett: Ezek közül a nevek közül nekem a Liza tetszik legjobban. A Szonja pár éve volt gyakori, a Patrícia pedig szerintem relatíve ritka név. Remélhetőleg most már elmúlik nálatok a nátha! De irigyellek a siófoki pihi miatt :D Az ÁEK-ben fogsz szülni most?

Ildi: Olvastam az ÁEK-es topikban, hogy nálad is találtak streptot. Sajna nekem is, amikor Nikit vártam :? Van itt a Babaneten egy ilyen topik, és egy házaspár a "házigazdája". Sajnos nekik az első kisfiuk beteg lett a strepto fertőzéstől, és azóta teljesen kíművelték magukat ebben a témában, a férj ráadásul orvos is, szóval nem laikusok. Ők nagyon sokat segítenek abban a topikban, ha van kérdésed, akkor nekik nyugodtan felteheted. Amihez mindenképpen ragaszkodj, az a szüléskor, infúzióban kapott antibiotikum!! A mai megelőző lehetőségek közül ez a legfontosabb és leghatékonyabb!!! Nagyon hamar kifejti a hatását, minimálisra csökkentve a csíraszámot, ill. átjut valamennyi a babába is. A babát utána kb. három-négy hónapig fokozottan kell figyelni. Olyan jelekre kell figyelni, mint (hirtelen) láz, hányás, étvágytalanság, sikítós sírás, bágyadtság, tónustalanság, ill. bármi, átlagostól eltérő dolog. Ilyenkor sürgősen orvosi segítség kell! Sajnos a szepszis néhány óra alatt bekövetkezhet! Inkább egy felesleges út, mint a baj.... A kiskönyvedre nagy betűkkel ajánlatos ráírni, hogy strepto +, hogy nehogy elkerülje valaki figyelmét. A csecsemős nővéreknek sem árt szólni, hogy figyeljenek erre. (Niki kartonjára rá volt írva nagy betűkkel.) Ne ijedj meg ettől, de ne becsüld le......
lamme
 
 


Babett, nekem is a Liza tetszik, de én L betű elfogult vagyok :lol:

Lamme, köszi a tanácsot, kikeresem ezt a fórumot.
Az orvosom mindenképpen ragaszkodik a szülés alatti antibiotikumhoz, szóval ez biztosított és ahogy eddig olvastam, tényleg a kisebbik rossz. Figyelni fogunk Lénire nagyon. Be van sajna a kiskönyvembe is írva a strepto és az első oldalhoz lett tűzve a lelet
:cry:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


húú, megijedtem ettől a streptotól, nekem is ez van, épp tegnap jelentette be a dokim, de azt mondta, hogy ez a jobbik fajta. Kicsit ki is akadtam, hogy miért nem hívtak fel, amikor megkapták a leletet? Akkor Ildi, Neked most melyik van? Tudod én is a Szabóhoz járok. Nekem egy 10 napos kúpkúrát írt fel, de semmivel nem riogatott ami a szüléshez kapcsolódna....akkor most mi van????? :shock:

Igen, én is - mint Ildi - az ÁEK-ban fogok szülni, ugyanaz a dokink...
Vendég
 


Babett,
streptococcus agalactiae szerepel a leleten, alul, hogy ez a B csoportba tartozik.

Doki nem ijeszgetett engem se, 10 napos semicilines gyógyszertárban készített kúpot kaptam, ill. semicilint szájon át szintén 10 napra. Ill. mondta, hogy szüléskor infúzióba antibiotikum fog kelleni.

Én magamat paráztattam be, hogy mit okoz, ha szülés során Léni elkapja.

Bár ahogy olvastam ettől elég nehéz megszabadulni, de gondolom még nálad azért nem is ijeszgetett a doki, mert a 36. héten újra nézik. Rád meg rám nézve nincs jelentősége, azért kapjuk ezeket a gyógyszereket, hogy a szülés alatt a babát megvédje.

Hogy mit és mennyit használ ez a kúpos kúra nem tudom, én most kaptam először. :roll: hát így állunk...

A dokink meg ne is szokjon rá a paráztatásra, mert én azért szeretem, hogy ilyen nyugodt és alapos, az én természetemnek rosszat tesznek a károgós dokik.

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi: Nekem is ez a megnevezés szerepel rajta. Persze, ne paráztasson, csak nem értettem, miért nem hívtak fel előbb a lelet miatt...
Most tegnap utánaolvastam a neten (itt a babaneten), és teljesen elborzasztott, lehet kár volt megnézni ezeket az oldalakat...

Nekem ugyanez a 10 napos kúpkúra van most, szájon át semmi. A leletet meg nem értem, azon az van: felül: "gomba: negatív" alul: "Béta hemolizáló str.: negatív", akkor nem értem honnan látja, hogy vmi eredmény pozitív. Neked mi van ezen a leleleten??
Vendég
 


Sziasztok!

Nekem volt strepto mindkét alkalommal, kaptam antibiotikumot a terhesség végén, meg szülésnél, és ennyi.
Én szerencsére a boldog tudattalanságban töltöttem időmet, mert fogalmam sem volt, hogy a streptonak ilyen hatása lehet, itt tudtam meg lamme-től, erre nagyon emlékszem.. :)

Zsófi beszokott a csanába :) Első nap elmentem vele, ott voltam kb egy órát, aztán mondtam neki, hogy elmegyek, ebéd után jövök. Azt mondta, jó, adott két puszit, és átment a szomszéd szobába játszani :lol:

Azóta is ilyenek a búcsúk, örül, ha megyünk érte, de hétvégén is akart menni :) Szóval jól érzi magát :)
Vendég
 


Babett,
nekem felül ez a hülye strepto van + jellel, utána a Gomba: negatív.
így összevetve érdekes, hogy az egyik ki van írva, a másik meg + jel, de én ezzel csak most foglalkoztam, amikor rákérdeztél :wink:

Panndi, nekem sem, Babettnek sem kellett volna ezeket elolvasni, néha tényleg jó nem utánanézni a dolgoknak.

Zsófi tök ügyes, hogy ilyen jól elmarad nélküled. A társaság miatt szeretted volna neki, dolgozol, ügyintézel ilyenkor vagy esetleg útban a harmadik babó?

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Na köszi Panndi, megnyugtattál, akkor én sem izgatom magam. Legközelebb meg elmagyaráztatom majd ezt a leletet, mert nekem + jel sincs, meg - sincs a felső sorban, szóval nem értem...

Na, hát Zsófi igazán ügyes!! Nálunk a reggeli búcsúk azért inkább nehézkesek, de az ott töltött idővel semmi gond nincs sosem. Mondjuk Boti csak 2x megy egy héten, így nem mondható rendszeresnek. Gondolom Panndi is jól eltölti ezeket a napokat, én ilyenkor vásárolok, szaladgálok, na és lassan meg munkával fogom tölteni ezeket a napokat.
Vendég
 


Hát sajnos a harmadik baba nincs úton :roll:

De babett, igazad volt, az a pár óra nagyon hamar elszalad, amíg nincs itthon. Amúgy az volt a fő ok, hogy jól érzi magát gyerekek között, de éln ilyen rendszeres társaságot csak így tudok neki biztosítani. Ebből így ő is profitál, na meg Fruzsi is, mert három délelőttön át csak az övé vagyok :)
Vendég
 


Sziasztok!

Lehet, hogy nem emlékeztek rám, egy időben írogattam hozzátok, csak aztán elmaradtam.

Először is gratulálok Babett, micsoda jó hír!!
Ildi, neked pedig már milyen kevés van a következő babócáig. Hogy viseled a nagy pocakot?

Én csak halkan mondom, hogy a 7. hetemben vagyok, szóval nagyjából annyi lesz a korkülönbség, mint nálatok Ildi. nagyon küzdök az egész napos émelygéssel, néha jobban bírom, néha kevésbé... Panndi, te hogy bírtad Fruzsival, Zsófi mellett?

Amúgy ma láttam ám a Kismamában Fruzsit és Zsófit, olvastam az aranyköpéseket, nagyon jók.

Minden jót kívánok nektek, nem tudom milyen gyakran tudok benézni.

Szilvi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Ildi, Babett: Bocsi, ha beparáztattalak titeket a strepto-val, de szerintem jobb tudni a veszélyeiről, minthogy az információhiány miatt baj legyen.... Én belehülyülnék, ha amiatt veszíteném el a babámat, mert nem tudtam, hogy pl. a sikítós sírásával dokihoz kell vinnem, és megmenthető lett volna... Nyilván nem kell görcsölni előre miatta, de nem véletlen, hogy egyre több nőgyógyász kéri ezt a vizsgálatot. Szerintem jó dolog, hogy a ti dokitok is figyel erre.
lamme
 
 


szisz: hogyne emlékeznénk, én legalábbis azt a véres játszótéri randinkat nem fogom elfelejteni :lol:
Halk gratula :wink:

Én rosszul bírtam nagyon, 20. hétig hánytam, amikor Zsófi meglátta, hogy rohanok a WC-re, ő is rohant, volt, hogy hamarabb odaért. Sokszor játszotta, hogy hajolt a WC fölött, és hányt :roll: Igaziból az első pár hónapban csak és kizárólag a túlélésre játszottam, Zsófi etetése kész rémálom volt, pelenkázás szintén.
De túléltük, szóval kitartás, megéri ;)

Tényleg, Blanka hogy áll a szilárd, felnőtt kajákkal? Szopinak végleg vége? Hol fogsz szülni?

Bókot köszi :)
Vendég
 


Sziasztok!

Én igazoltan vagyok távol a költözés miatt. :D Jó sokat írtatok az elmúlt napokban, ennek azért örülök, hogy ismét van egy kis élet itt. :D

Strepto: Nálam is volt strepto Esztivel. (Zsófinál még nem) Rögtön az eredmény után kaptunk rá semmicilint (Apa is) egy hétig, aztán a szüléskor szintén antibiotikumot. Én "csak" injekcióban kaptam egy nagy adagot, szerencsére nem infúzióban. Már elég a vége felé kaptam meg, sűrű fájásoknál, úgyhogy a helyén a karom kb 1,5 hónapig kék-zöld volt utána. De hála Istennek Esztikének nem lett semmi baja! Neki is néztek utána vérképet és rögtön szülés után a füléből vettek mintát, amiből, ha lett volna, kimutatható lett volna a fertőzés, de szerencsére semmit sem találtak!

Babett: Nekem is a Liza tetszik ezek közül leginkább, és szerintem egyáltalán nem gyakori. Szonja viszont a bölcsiben is van pár, és ringatón is ahova járunk volt 1-2. Szóval én azzal a névvel viszonylag gyakran találkoztam mostanság. (Érdekes a Zsófira mondják, hogy gyakori név, de a környezetünkben nem nagyon találkoztam még vele, bölcsiben sem.)

Ildi: Rólatok várjuk ám a rendszeres helyzetjelentést most már. :D De izgalmas, most már akármikor itt lehet Léni baba! :D

Szisz: Persze, hogy emlékszünk Rád, és ha egyelőre halkan is, de gratulálunk a kistesóhoz! :D Vigyázz magatokra!

Panndi: De ügyes Zsófi, hogy ilyen könnyen vette az akadályt! :D Így Neked is könnyebb otthagyni, mintha pityeregve válnátok el. Amúgy mi is a társaság miatt kezdtük a bölcsit Zsófival.
Ezt a Kismamát akkor én is megveszem. :D Bár mióta Eszti megvan, kb egyet ha vettem, mert annyira nincs időm olvasgatni, de erre kiváncsi vagyok. :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Hú, micsoda élet van itt :lol:

Panndi, én sem veszem már ezer éve a Kismamát, de ezt majd megnézem... :wink: Nálunk csak jó hatással volt a csana Botira, szerintem ami betegsége azóta volt, az sem mind onnan érkezett haza...amúgy is elkapna vhol vmit. Őmondjuk ott is alszik, a 3. alkalom óta, de ezzel sem volt semmi gond.

Szisz, üdv újra itt. Nekem nem volt semmi rosszullétem, én a gyomorégéssel küzdöm a mai napig, és összesen 2x kellett a wv-re hajolnom, azt nem tudom miért. Vmi kaja nem tetszett a kisasszonynak...amúgy minden oké.

Ennyire gyakori lenne a Szonja? Án azt sem hallottam a környéken. Megnéztem a nevek listáját (2008-as), ott egyik név sem volt gyakrorinak mondható. Amúgy már Boti is ráállt a Lizára, így valszeg az lesz a befutó... :lol:

Jövő héten azért elmegyünk egy 4d-re, tuti lány-e... :wink:

Info: akit érdekel: a ZARA-ban nagy leárazások (50-70%) vannak, én már a Kicsinek is vettem pár lányos ruhát, remélem nem potyára... :shock:
Vendég
 


lamme: már nem parázok miatta, most már örülök, hogy tudok róla, majd odafigyelek jobban erre a témára a következő vizsgálatokon...
köszi
Vendég
 


Pandi, úgy kellett nekem a hozzászólásod a családi napközis tapasztalatokról, mint egy falat kenyér! Ma derült ki, hogy április 6-tól ismét munkába állok, és így Eszti családi napközibe fog járni. Kicsit gyorsan jött, én csak májustól terveztem a viszatérést, de a kolléganőm babát vár ismét. És hát görcsölök, hogy jól fogja-e magát érezni Eszti a napköziben, mi lesz vele nélkülem, meg velem nélküle... Szerencsére sikerült megegyeznem a munkáltatómmal, hogy hat órában dolgozhassam, és az egyeteni vizsgáimhoz is megkapom a törvényben biztosított fizetetlen szabadnapjaimat. Olyan könnyen és zökkenőmentesen ment, hogy el sem hiszem.

Strepto: csatlakoznék Panndihoz, boldog tudatlanságban szedtem a Semicillint a 37 hétben, kaptam antibiotikumot infúzióban a szülés alatt, de szembe se jutott, hogy ebből a kölöknek is baja lehet... :shock:

Délután megyek és veszek egy Kismamát... Tavaly nyárig még minden hónapban megvettem, de egy ideje már úgy érzem, nem túl sok újat találok benne. :roll:

Liza nekem is tetszik, az egyik barátnőm kislányát is így hívják.

Kép
waterlilly
 
 


Lamme, jó hogy írtad, nem is veszem pont emiatt félvállról, de azért bíztató, hogy ennyi embernek volt és nem lett baj belőle.

Mi vagyunk, Lillához várjuk a dokinénit, remélem én nem kapom el.

Szisz, mi is Panndiékhoz hasonlóan együtt hánytunk Lillával. Mármint ő csak imitálta. Minden vendégnek bemutatta, hogy anya hány a wc-be, Lilla a bilibe (ő amúgy eddig még sose hányt, így eléggé viccnek fogta fel. Nálunk volt olyan, hogy annyira nézte a lábam közül mit csinálok, hogy majdnem lehánytam. Aztán a sírás és a röhögés miatt, amit a helyzet okozott, Lilla majdnem elérte, hogy tényleg lehányjam. Én is a 20 hétig hánytam Lénivel, Lilluval egész végig, így most nem panaszkodom.
Nektek halk gratula, drukkolunk nagyon.

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Panndi, Ildi, köszi a tapasztalatokat, igyekszem összeszedni magamat. Már én is hányok, nem csak émelygek :? de utána legalább jobb. Blanka nem utánoz, hanem kétségbeesetten kérdezgeti mi a baj, vagy sírdogál a folyosón :( Hát remélem nem tart azért a 20-ig. kaja és pelenkázás...hát igen, nehéz ügy mindkettő.

Panndi, köszi kérdésed, Blanka már eszik húst is a rizs mellé, szinte csak ezt minden ebédre és vacsira, plusz napi egy főzelék, ami ált. üveges :oops: bármivel próbálokozom, az én főztöm nem jó.Ami "haladás" hogy többféle édességet megkóstol, abban nem annyira válogat, persze ez nem nagy öröm.

ÁEK-ban fogok szülni. Kíváncsian várom majd a friss beszámolóitokat.
Amúgy voltam vizsgálaton, 10 mm a babó és őrülten ver a kis szíve.

Babett, én is a Lizára szavazok. Persze ti tudjátok, melyik illik jobban a vezetéknévhez, mert szerintem az is nagyon számít.

Ildi nagyon izgi most már. Lilla hogy várja a hugit?

Szilvi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Szisz,
igen várja nagyon... aztán élesben kíváncsi vagyok hogyan reagál :lol:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Nálunk megint fülgyulladás volt Botinál, szombat éjjel belázasodott, 2 napig 38-39 fokos láz. A fülfakadás ma reggelre történt. Fogalmam sem volt erről, hogy ez lehet a baja. Nem fájlalta a fülét, epdig többször kérdeztem. Egy hete nem volt már náthás, ennyivel később ment a fülére, hihetetlen...
megint antibiotikum :(
Így elmaradt a vasárnap induló wellnessünk Siófokon... :cry: eltoltuk febr végére, remélem akkor épp majd nem lesz semmi. Bár már nem sok reményt fűzök hozzá. Jó ha van 1-2 szünet hét két betegség között.

Ildi: egyik barátnőm most szült a MÁV-ban (Szabónál), és a dokit dícsérte, minden nap bement hozzá, de a nővéreket nem annyira, többnyire flegmák és bunkók voltak...állítólag. Vagy legalábbis mindenhez vmi nem túl kellemes megjegyzést fűztek. Hát ez van, de azért gondolom kibírható. Engem ez a része nem igazán érdekel, főleg 2. gyereknél. Legyen egészséges, aztán siessünk haza. Azért sajnálom aki először ilyen tapasztalatok mellett szül. Amikor még olyan tudatlan az ember....szóval minden jót Nektek :lol:
Vendég
 


Köszi Babett az infot. Hát első gyerekesnek tényleg gáz a bunkó nővér gárda. Bízom én is abban, hogy gyorsan és gond nélkül jövünk haza.
Botinak jobbulást, Lilla is antibiotikumot szed, remélem a szülésig túl leszünk rajta.

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Mindig azt lehet hallani, hogy nem jó a sokszor adott antibiotikum, ennek ellenére Boti szept óta már 4x kapott. De nem tudok mit tenni, olyan betegségei voltak, amire állítólag ez kellett (fülgyulladás 2x, hörghurut, arcüreggyulladás).... :cry:
Nem tudom mi számíthat gyakorinak, de én már annak érzem... :(

Ildi, aztán majd küldd a beszámolót a kórházzal kapcsban. Nem akartalak ám elkeseríteni, csak gondoltam érdekel a szabós info :wink: Te amúgy mennyit szánsz majd a dokinak? (priviben megírod majd?)

na, mindenkinek betegségmentes szánkózást...
Vendég
 


Babett, nem keserítettél el, én optimista alkat vagyok.
A részletes kórházi beszámolómra számíts nyugodtan.
A dokinak még nem döntöttük el mennyit adunk, tól-ig határaink azért vannak, mérlegelésnél az adott helyzet sokat fog számítani. Ha az úgy jó, szülés után megírom, hogy pontosan mennyit adtunk és miért ennyi mellett döntöttünk végül... ha előbb szeretnéd, szólj és leírom mikben gondolkodunk, de dönteni szülés után fogunk. :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ráér Ildi, szülés után is :wink:
Vendég
 


Sziasztok! Mi is itt. :lol:
Barna 5 hetet járt egyben bölcsibe, most beteg. Egyébként nagyon szereti a bölcsit, jól érzi magát, reggel szalad be. Szóval úgy látom, már kellett neki, hogy ne velem legyen itthon egész nap.
Én is dolgozom már (most itthon vagyok Barnussal), és én is jól érzem magam. Csak ez az örökös rohanás fárasztó. Reggel rohanni a melóba, azán délután Barnáért, szóval ez így fárasztó. 1/2 5-re megyek érte a bölcsibe és általában Ő az utolsó :cry: Nem tudom mások ezt hogy oldják meg.

Ildi, nagyon a finishben vagy már :lol:

Eperke: Most hogy elköltöztetek, mi lett Zsófi bölcsijével? Balatonra szeretnétek visszaköltözni? De jó nektek!

Beteg gyerkőcöknek jobbulást!

KépKép
kutyfül
 
 


Kutyfül, mások is ugyanígy oldják meg, kerilányom is uccsók között van/volt minden intézményben, pedig sógornőm teper érte, de csak 5-körül ér oda.

Mi még egyben, de már nagyon szülhetnékem van. :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!

Végre ide jutottam én is a sok pakolás, takarítás stb után, ami a költözéssel jár. Hát mostanában nem igazán szeretnék ismét költözni...

Kutyfül: Jó, hogy hallunk Rólatok! Akik korábban a gyerkőcért tudnak menni, azok biztos a szomszédban dolgoznak, részmunkaidőben stb. Zsófiéknál azért nem ritka az olyan, akiért fél6 körül mennek. Ezt csak onnan tudom, hogy mikor szülői vagy hasonló volt, akkor láttam, mert amúgy Zsófi egyelőre csak 10-15ig van ott. Bölcsiben amúgy maradnk ott, autóval hozom-viszem minden nap. Nem olyan vészes, mert amikor jövünk-megyünk akkor már nincs dugó, kb 15-20 perc alatt odaérünk.
Balatonra visszaköltözés azért még odébb van, de igen, amint lehetőségünk lesz rá, szeretnénk visszamenni. Nem szeretjük annyira Pestet, hogy itt éljük le az életünk.

Ildi: De izgi, már akármikor kopogtathat Léni. :D Drukkolunk Nektek nagyon!

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Talán nem haragszik meg Ildi:

Kedves Nénik és Bácsik! Ladányi Léna vagyok, ma születtem 2: 40 perckor, 3460 grammal és 53 cm- rel. Sok puszi, Ladányi család!

Sok szeretettel gratulálunk Léni baba érkezéséhez! :)
Vendég
 


Ildi: Nagyon sok szeretettel gratulálunk Léna babához! Jó egészséget és minden elképzelhető jót kívánunk az egész családnak! :D

Panndi: Neked külön köszönjük az értesítést! :D

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Léna babának és anyukájának sok-sok örömet, boldogságot és nagyon jó egészséget kívánunk!

Kép
waterlilly
 
 


Léna babának és anyukájának sok-sok örömet, boldogságot és nagyon jó egészséget kívánunk!

Kép
waterlilly
 
 


Ildi: Gratulálok Lénihez! Sok boldogságot és jó egészséget kívánok nektek! :D
lamme
 
 


Milyen jó hírre jövök!!!!!
Ildiéknek nagy-nagy gratula Léni babához! Sok boldogságot, és jó egészséget kívánok a család aprajának, s nagyjának! :D

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


rendszeresen benéztem mostanában ezért a hírért.

Ildi, Nagy szeretettel gratulálok Léna babához és sok boldogságot kívánok a kis családnak.

Szilvi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Ildi: épp ma gondoltam Rád, mert sajnos be kellett mennem a közös dokinkhoz a MÁV-ba, és mondta, hogy amúgy is meg kellett látogatnia egy kismamáját....nahát, és épp Te voltál :lol:
Gratulálok Nektek! Minden jót!
Vendég
 


ILDI: nagyon sok boldogságot, egészséget és örömet kívánunk Nektek!


Babett: remélem, jól vagytok!

KépKép
kutyfül
 
 


Babett: Remélem nincs semmi probléma Veletek, már jól vagytok!

KépKép
KépKép
eperke21
 
 


Panndi, dehogy haragszom meg, sőt még kérni is akartam, csak már nem maradt időm, hogy írj, ha megvan Léni :lol:

köszönjük a gratulációt mindenkinek :wink:

Léni villámgyorsan érkezett, magzatvíz elfolyással, nulla fájásokkal... kórházban kaptam oxitocint, onnan villámsebességgel érkezett Léni.

Minden rendben, Lilla jól fogadta a kistesót, szopi is alakul.

Babett, ugye nincs baj? Akkor Te voltál az a szőke hosszú hajú kismama aki a folyóson ment el a férjével, meg a dokival? kár, hogy nem tudtuk :wink:

rendezem a sorokat, aztán majd igyekszem jönni :wink:

KépKép

KépKép
beneildi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: