Új privát üzeneted érkezett!

Mea, voltál előkészítőn? Mi Kingával találkoztunk, de benned nem voltam biztos, ott vagy-e vagy sem... Kép
Jövő héten is igyekszem menni, szülőszoba látogatást szeretnék, mert nem jutottam még el oda.
recece
 
 


Recece!Kinga!Kép

Ott voltam, csak 2.30-ra értem oda a bejárathozKép
Farmerban és pink csíkos felsőben voltam.
Elől ültem teljesen.
Ti hol ültetek?
Nem szemben velem véletlenül???

Megyek én is jövő héten a szülőszobára, próbálom páromat is elcsalogatni.

Remélem akkor már talizunkKép

De szerintem jók ezek az előadások.
Kár, hogy én is csak három előadáson voltam.

A légzőgyakorlatra is menjetek el szerintem!
az is nagyon jó.

Pusszans

Mea
mea
 
 


Mea, azok voltunk mi, szemben. Gondoltam, hogy Te vagy az a csíkos felsőben, fontolgattam is hogy a végén odamegyek hozzád, de nagyon gyorsan eltűntél a végén...
Tényleg jó volt az előadás, itt a klinikára szabottan van szó mindenről... Mármint nekem maradt ez, meg még egy a szülőszoba látogatzáson kívül. Remélem a szülést tanfolyam nélkül is lenyomom Kép

Puszi,

Recece
34+2
(tudjátok mikortól kell CTG-re menni?)
recece
 
 

 
 

Akkor jól láttam, hogy Ti vagytok.Kép

Sajnos rohannom kellett szüleimhez talira, mert nagypapámhoz kellett bemenni kórházba.

Biztos szép szülésed lesz!

Tényleg Te már eléggé a finishben vagyKép

De izgi!!!!Kép

Mea
mea
 
 


Jaj, ne is mond... most jöttem meg a dokitól...
3111 lett a a méhszáj értéke, ami azt jelenti, hogy közel egy ujjnyira a belső méhszáj is nyitva van Kép(( Szigorú pihenésre ítéltettem, meg kell szünnie a keményedésnek péntek reggelig, mert állítólag attól nyílt ki a méhszáj, ugyanis akkor be kell feküdjek a klinikára, ha még mindig keményedik.
Szóval befejeztem a takarítást, intézkedést stb... meglátjuk mi lesz. Ma vagyok 34+2. Jövő héten kezdem a CTG-t szerdán, egyben ezzel megint mennem kell vérvételre, UH-ra és este újra magánrendelő (ezt nem lehet anyagilag sem bírni...)
Szerintetek merjek málanlevél teát inni ennek ellenére? Én még nem akarok szülni. . . még nem készültem fel! Még nevet sem választottunk tutira.
Recece
recece
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a dicséreteket!Kgina: inkább befelé tömte a tortán, nem dobálózott vele. Kivételesen. Kép


Voltam dokinál, azt mondja, hogy tuti a baba. Kép De ugye majd az uh dönt. Remélem, ott is minden rendben lesz. Majd csak két hét múlva megyek. Addig is izgulhatok!
Kicsit parázok, hogy nem írt fel Utrogestant, de szerinte nem kell. Remélem, igaz van.

Terika: merre vagy????? Kezdek aggódni!

Recece: szerintem, felejtsd el a málnalevél teát!!!! És minden takarítást, emelgetést, stb. itt az ideje, hogy csak magatokkal törődj. Olvass klassz könyveket, nézz meg egy csomó dvd-t, netezz, beszélgess a férjeddel gyertyafényes asztal mellett, stb. Én ezt ajánlom! Kép És persze drukkolok, hogy ne keljen befeküdni!

sziasztok, shine
shine
 
 


Sziasztok,

Eszter sajnálom, hogy gondod van. Szerintem is fogadd meg a tanácsot és pihenj sokat. Kitartást.
Én is aggódom a méhszéj nyitás miatt, én még csak 26 hetes vegyok, de a külső méhszéj máris elkezdett nyitni: 3100.

Mea, én is gondoltam, hogy te lehetsz az, és én is terveztem, hogy megszólítalak az előadás végen. Kép Jövő kedden én is (mi is) tervezzük, hogy megyünk szülőszoba látogatásra. Kár, hogy eddig nem tudtam, hogy hamarosan befejeződnek az előadások, többet is meghalgattam volna, tetszett.
kgina
 
 


Shine, gratula !!!
kgina
 
 


Shine, köszi nem iszom a teát. Ma sikerült megvennem két csomaggal Kép
Nagyon drukkolok a babóhoz! Te is próbálj lazítani és a másik baba mellett pihenni maennyit lehet.
recece
 
 


Recece!Kép

Pihenjél sokat!!!
Drukkolok, hogy minden rendben legyen!!!

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Ma is néha keményedtem, de keveset, mert itthon evett a fene. Nem megyek péntek reggel a klinikára, megpróbálok otthon pihenni, remélem nem nyílik tovább semmim Kép
Hétfőn már betöltött 35. hét lesz... az már jobban hangzik. 37. hét elérése a cél Kép

Recece
recece
 
 


Sziasztok!

Shine!
Valamiért nem működik a levelezőm, a telefonom meg, amelyikben megvan a számod, szervízben van. Tegyük át a mai programot valamelyik hétvégére, jó?
Pussz

Annamari

Ádám meg gyönyörű!!!
muter
 
 


Sziasztok!

Shine: először is gratulálok, Ádám szülinapjához - azóta sajnos nem voltam- meg hát a Pocaklakóhoz is!!
Ugye milyen gyorsan repül az idő - három év szinte semmiKép

Picus
picus
 
 


Sziasztok!

Indigo, Shine!
Annyira aranyosak vagytok, hogy így hiányoltok!KépKépKép Az az igazság, hogy valóban pihenek, így még a gép közelébe sem kerülök. Ezért aztán most csupa jó hírrel szolgálhatok:
az uh egyszerűen szuper volt. Zalán ugyan bealudt akkorára, de így is nagy élmény volt - különösen, hogy Bobó is jött a kistesónézőbe. Továbbra is több az átlagosnál a magzatvíz mennyisége, de minden más teljesen rendben van. Azóta sorkerült vizsgálatra is: szerencsére még nem nyílt ki a méhszáj. Alkalmanként feszül ugyan néha a pocakom, de ez inkább kellemetlen mint fájdalmas.
Mostmár nagyon bizakodó vagyok: remélem, már nem merül fel a koraszülés veszélye az elkövetkező időben. Én legalábbis mindent megteszek ezért.

Shine!
Nagyon örülök, hogy ott van az a kis Pocaklakó.Kép Nyugi, minden rendben lesz az uh- on is!
Hogy vagy?
Annyira helyes kisfiú Ádám.Kép

Indigo!
Meglestem a Fanniról készült képet:annyira szép kislány.Kép
Van még vizsgád?

Recece!
Remélem, már jobban vagy!Kép Vedd komolyan a pihenést, és hidd el jobban leszel! Gondolom, szeded te is a magnéziumot. Nekem nagyon jót tett a Béres féle Magnézium + B6 illetve a Pharmavitos Magnézium pezsgőtabletta. Elég nagy dózisban tartalmazzák a mg-t (250 mg / db), így aztán elég hatékonyak is.

puszi: Terika
terika
 
 


Terika!!!!!

De jó, hogy jelentkeztél már nagyon aggódtam. Úgy örülök, hogy jobban vagy. Fel a fejjel leszel Te még 40 hetes KépKépKépKépKépKép
Ma viszgáztam természetismeretből. 5-ös lett!!!!
Még kettő van hátra. 15-én és 24-én. Kösz, hogy gondoltál rám.

Recece, drukkolok, hogy minden rendben legyen és még pár hétig bent maradjon a kismanó.

Shine, még egyszer hatalmas és hangos GRATULA!!!!!!

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Sajnos az én szülésem története nem olyan megindító, mint Szilvié, és az az igazság, hogy még nem is hevertem ki, úgyhogy ha nem haragszotok, én még nem írnék róla. A lényeg hogy életmentő császár volt, mert rátekeredett a zsinór a Manóra, minden nagyon gyorsan történt sok mindenre nem is emlékszem.
Sajnos nagyon nehezen épülök fel a császár után, esetleg ha valaki már átesett a műtéten megköszönném ha leírná a tapasztalatait.
A manó jól van, elég keveset eszik, még mindig nem érte el a születési súlyát sajnos, de lassan de biztosan haladunk azért.
Sajnos csak az egyik mellemből jön rendesen a tej, a másikkal valami nem ok, már mindent kipróbáltam, de hiába.
Tudjátok azt tudtam hogy imádni fogom a kisbabánkat de azt hogy ennyire azt nem hittem volna. Fantasztikusan jó érzés anyának lenni, és a kis ember kölyök aki bennem lakott 9 hónapig gyakran elérzékenyít minket. Ez olyan jó!!!
felébredt a kis fáraó, úgyhogy nekem mint hű rabszolga mennem kell kielégíteni a kívánságait!
Puszi mindenkinek!
Jó babvárást az újaknak!

Kép
Kép
akinorev
 
 


Sziasztok!
Elromlott a gépem, ezért most sokat kellett olvasnom.
Üdv az új kismamáknak!
Shine gratula a babóhozKépKépKép
Mi hír Csücsökről?
Gyöngyusz a tesztbetét a gyógyszertárakban kapható, AL-SENSE kit néven.
A lányom nagyon jól van, utál aludni, imád enni, 350g-ot hízik egy hét alatt. Én viszont fáradt vagyok, de nagyon boldogKépKépKép
Akinorev mi a baj?
Márti

KépKépKépKép
aysegül37
 
 


Sziasztok!

Nem tudtok ajánlani magán gyermekszemészt?

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Profilomba új kép.
Indigó baj van a szemetekkel? Majd érdeklődöm ..

Picus
picus
 
 


Picus, egy picit mintha kancsalítana a drágám, ezért szeretném megnézetni, hogy nincs-e gond.
Köszi, hogy érdeklődsz.
Vizsgáiddal hogy állsz?

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


HÚÚÚÚÚÚ, mit evett Andi? Csokit?
Nagyon édes!!!!!!!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Gyermekszemészet 235-6583 Dr. Gébert Ilona
Rókusban ezt ajánlotta valaki aki oda jár hozzá egy idősebb holgy hétfőn és csüt rendel 8-14 ig de még azt nem tudom, akit nekem egyszer ajánlottak. de ígérem amint tudok valamit jelentkezem.

Picus
picus
 
 


dr. Hangya Éva Optimed bp. bguyon u. 17 második kerület 220-7062 nekem őt ajánlotta az én szemészem!!

Delissimát evett az andi csak a csoki részét szereti a száraz része anyáéKépKép

Picus
picus
 
 


szóval hangyál az l lemaradt.
picus
 
 


Sziasztok!

Lányok, mit tudtok a caolophilum c-30-ról??? Szedte közületek valaki? Mennyire volt hatásos???
Nekem "tágulás" elősegítésére ajánlották hétvégén, de nem tudom elkezdjem-e. Várom válaszotokat!
Gyöngyusz
gyöngyusz
 
 


Picus, köszi a segítséget. Azt esetleg nem tudod, hogy Hangyál dokinőnél mennyi egy vizit ára?

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Szevasztok!

Kb. 5 hetes terhes vagyok, és már most tudom, hogy a II-es fogok szülni, Újvári doktor úrnál.
Magas vérnyomásom van alapból, és terhességi cukrom volt az első terhességemnél. Tudtok valami infót a II-es női belgyógyászáról. Ugyanaz még, aki volt 2003-ban? Ha az, róla is érdekelne bármi, viszont ha új van,akkor meg pláne!
andi70
 
 


Sziasztok!

Sajna holnap be kell feküdnöm a klinikára, mert nem annyira fejlődik a baba, amennyire kéne és ki fognak vizsgálni... lehet hogy szülésig.
Én azért bízom benne, hogy haza jöhetek még a baba születéséig, majd meglátjuk.

Mindenkinek kitartás és sok pozitív energia!

Recece/Eszter 35+2
recece
 
 


Eszter, nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen és minél előbb elhagyhasd a klinikát.
A keményedések elmúltak?

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Keményedések néha-néha vannak, de hát ilyenkor már ez természetes lenne, a méhszáj állapotáról nincs friss hírem, mert nem vizsgált ma meg a doki... Ma délelőtt az UH azt mutatta, hogy 3 héttel ezelőtt óta nem nőtt a BDP és az FL, ez volt a baj.
recece
 
 


Sziasztok!

Indigo sajnos nem tudom, de ha felhívod s megkérdezed abból nincs semmi.
Ma továbbképzésen voltam - kötelező- borzalmas fáradt vagyok. Tegnap ellopták az autónkat de meglett. Úgyhogy kicsit kivagyok.

Picus
picus
 
 


Recece!Kép

Szorítunk és gondolunk Rátok!!!Kép
Minden rendben lesz!

Szia

Mea(27+3)

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Indigo!
Grat a vizsgához!Kép Megy a drukk a többihez is...ha még aktuális.

Recece!
Reméljük, minden rendben lesz!Kép

Picus!
autó KépKépKép Még szerencse, hogy meglett.Kép

Lini, Edina + a többi kismami!
Olyan rég jelentkeztetek.( na, nem mintha én lennék a topik legaktívabb tagja...)
Az anyukák is olyan ritkán írnak...

Velünk most minden rendben - semmmi nem fáj, mondhatni remekül érzem magam. Lehet, hogy kihúzom a 40. hétig?Kép Ahogy Indigo jósolta nemrég... Zalán nagyon aktív.Kép Bobó pedig már nagyon várja Õt.

puszi: Terika
terika
 
 


KISMAMÁK:

<pre>
NÉV SZÜLÉS IDEJE TERHESSÉGI HÉT BABA BABA NEME ORVOS SZÜLÉSZNÕ ÉLETKOR
Anitq 2005.07.10 36+4 Első Zsófi Dr. Radványi Tóth Anna 32
Lini 2005.07.14 36 Első Lacika Dr. Valent Még nincs 29
Recece 2005.07.18 35+3 Első Virág/Botond Dr. Valent Még nincs 34
Gmoni 2005.07.24 34+3 Első Kislány Dr. Ács Még nincs 32
Dorka34 2005.08.01 33+4 Első Benedek Dr. Radványi Még nincs 34
Terika 2005.08.24 30+3 Második Zalán Dr. Valent Még nincs 31
Nedinabp 2005.09.08 28 Második Bence/Zita Dr. Kazy Még nincs 28
Kökény 2005.09.08 28 Első Bulcsú Dr. Radványi Még nincs 30
Mea 2005.09.11 27+4 Első Lívia Dr. Valent Zsoldosné Eta 26
Kgina 2005.09.11 27+4 Első Kisfiú Dr. Mericili Még nincs 27
Szaffy 2005.09.18 26+4 Első Kislány Dr. Matányi Dömötör Margit 31</pre>

ANYUKÁK:

<pre>
NÉV GYEREK(EK) NEVE;KORA ÉLETKOR ORVOS SZÜLÉSZNÕ SZÜLÉSI MÓD KISTESÓ PROJEKT
Mohácska Dani (1994.09.12) 35 Dr. Ruzsvánszky Nem volt Császár Igen
Maszat <table>
Péter (2001.10.17)
Anna (2004.02.29)</pre> 29 Dr. Bánhidy Tóth Anna Császár Nem
Muter(Annamari) Balázs (2002.03.20) 30 Dr. Vermes Nem volt Hüvelyi Nem
Terika Botond (2002.05.31) 31 Dr. Valent Nem volt Hüvelyi Pocaklakó
Krizsi Panna Krisztina (2002.10.16) 33 Dr. Vermes Nem volt (Bagóné Annamária) Hüvelyi Jövőre
Picus Andrea (2002.11.14) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Nem
Orsoly <table>
Lackó (2002.12.30)
Botond (2004.09.23)</pre> 30 Dr. Radványi <table>
Tóth Anna
Dömötör Margit</pre> Hüvelyi Nem
Indigo Fanni (2003.01.21) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Igen
Piroska Zsombor (2003.01.23) 29 Dr. Mericli Dömötör Margit Hüvelyi Igen
Fülescsacsi Szabolcs (2003.11.06) 26 Dr. Várbíró Nem volt Császár Nem
Ágiboszi Dani (2003.12.09) 38 Dr. Matányi Zsoldosné Eta Császár Félig igen; nem
Nedinabp Bálint (2004.03.08) 28 Dr. Kazy Nem volt Császár Pocaklakó
K_gabi Beni (2004.05.29) 30 Dr. Bánhidy Nem volt Császár Júl. Aug.-tól
Shine Ádám (2004.06.04) 29 Dr. Vermes Dömötör Margit Császár Júniustól
Repa Anna(2004.07.29) 34 Dr. Vermes Ismeretlen Hüvelyi Idővel
Icsilya Levente;Máté (2004.10.20) 25 Dr. Ujvári Nem volt Császár(35+0) Idővel
Emma8 Balázs (2005.04.28) 29 Dr. Ács Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Aysegül37 Aysegül (2005.05.11) 37 Prof. Asztalos Nem volt Császár Nem
Titti Klaudia Kitti (2005.05.12) 28 Dr. Radványi Tigyi Zsuzsi Hüvelyi Nem
Szilvi8 Virág (2005.05.23) 29 Dr. Sipos Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Akinorev Gergely (2005.05.24) 22 Dr. Gimes Dömötör Margit Császár Nem</pre>

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Terika, de jó, hogy jelentkeztél. Annyira örülök, hogy jól érzed magad. Jósolni nem szoktam, csak nagyon kívánom Neked, hogy Zalán még jó ideig a pocakban maradjon. Még egy vizsgám van, jövő hét pénteken és végre kipihenhetem magamat és akkor talán jön nálunk is a kistesó. Mostanában nagyon le vagyok strapálva szellemileg meg testileg is. A múltkori vizsgám előtt éjszaka olyan sokáig tanultam, hogy már nem tudtam lezuhanyozni, mert olyan ájulás előtti állapot jött rám, forgott velem a világ, hogy féltem összesek a kádban. Inkább lefeküdtem. Úgy aludtam, el, hogy forgott a világ. Nagyon rossz volt. Szerencsére kialudtam így el tudtam menni vizsgára.

Igen sajnos kihalóban van a topik. Remélem azért hamarosan újra beindul és lesz élet. Én majd a vizsgám után tudok, jobban jönni. Azért most is igyekszem.

Közben kiderült, hogy a Fannit el kell vinnem vérvételre, mert mindig karikás a szeme, pedig szépen alszik. Meg akarja nézni a dokinéni, hogy minden rendben van-e. Még húzom a dolgot, mert nagyon félek tőle. Annyira sajnálom. Inkább tőlem vennének 5-ször.

Na búcsúzom, jó éjt mindenkinek,
Indigo Kép

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nehogymár kihaljon a topic!
Na itt egy anyuka! Mi köszönjük, megvagyunk, holnap utazunk Balatonra, de csak a hétvégére. Vettünk Balázsnak egy medencét, de megmondtuk, hogy akkor kapja meg holnap, ha ma nyikk nélkül elalszik. Ugyanis iszonyú hisztis lett a drága. Na mindegy, szóval egy nyikk nélkül elaludt KépKép
Most kezd a kis fantáziája beindulni és olyan történeteket sző, hogy ihaj! És persze tök komolyan gondolja!
Mivel doktorbácsinktól ultimátumot kaptunk, úgy néz ki, hogy ráhajtunk a kistesóra, félévünk van erre, utána irány egy meddőségi centrum. Remélem, ezt nem kell megvárnunk.

Picus!
Ez az autólopás durva!!! Hogy-hogy meglett? Nálunk meg valaki ráállt a házunkra, eddig egy autót elloptak, egyet feltörtek és kettőnek lelopták a kerekeit. Rendkívül megnyugtató ez.

Ma a munkahelyemen kitaláltam, hogy Tzazikit akarok enni. Készítettem egy nagy lavórral és már alig van belőle! KépKép Mellesleg nagyon finom lett!!! Kép Most megyek Túró Rudit enni!!!

Puszi
Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Terika!Örülök, hogy jól vagytok, hogy repül az idő! Továbbiakra is minden jót kívánok!

Muti!
Hajrá, mindent bele! Kívánom, hogy legyen sikerélményetek!

Picus!
Örülök, hogy meglett a kocsitok!

Minden tanulónak!
Eredményes vizsgákat kívánok!

Minden babaprojektesnek és kismaminak!
További eredményes babagyártást és babavárást kívánok!

Indigo!
Szeretném, ha kivennél a táblából! Én amúgy sem lennék odavaló, mert nem itt szültem, csak 6 éve látogatom időnként a kórházat. A másik ok, nem lesz kistesó nálunk. Több oka is van, nem szeretném részletezni. Én döntöttem így, bár a párom nem fogadta nagy örömmel a hírt, meg hagyjak magamnak időt, úgyis meggondolom, de döntöttem. Se időt hagyni, sem meggonddolni magamat nem fogom. Most már csak addíg kell kihúzni, amíg nem tudok elmenni spirált feltetetni.

Sziasztok! Jó nyaralást kívánok mindenkinek!

Kriszta

mohácska
 
 


Sziasztok!

Annamari: bár a netne nem nagyon akarok írni erről, mailt meg nem találtam. A lényeg, volt benne egy olyan lopstop amit nem a szerviz szerelt be...bejelentettünk egy hibát a szervizbe és hát másnapra sipp supp ellopták az autót. A lopstop egy idő után, ha nem megfelelően indítod az autot leál, sípol, köhög, csattog. így elhagyták ott ahol az autó leáll s mi megleltük..

Picus
picus
 
 


Mohácska: mért vegyünk ki a táblából hiszen anyuka vagy legfeljebb átírjuk a kistesóprojektet nem re és kész.
Nem eltünni ám!!!
Azért nekem is azt szokták mondani- soha ne mond, hogy soha- mert ugye nálunk se lesz kistesó, de aért itt vagyok és a táblában is ott vagyok...
Olyan sok minden változhat akár hetek alatt is amire most nem is gondolsz eszedbe se jut.
Úgyhogy csak átírni a sort nem kivenni kell Téged !!!
Aztán meg majd alakul az élet!!

Picus
picus
 
 


Sziasztok Lányok!
Halódik rendesen ez az oldal...de egy kis vérpezsdítésre talán az alábbi cikk jó lesz (különösen szülés előtt állóknak). Ha olvasta valaki a korábbi beírásokat, tudja, hogy egy homeopátiás gyógyszerről kérdeztem. Mivel senki nem válaszolt, utánajártam én magam és az alábbiakat találtam:


Homeopátiás protokoll-javaslat a szülőszobai eseményekhez

Fontos tudnivalók:
a homeopátia kiegészít&#245; módszer a szülés körüli teend&#245;k között nem helyettesíti a szakma szabályai szerinti eljárásokat, de képes csökkenteni a korai és kés&#245;i szöv&#245;dményeket a szervezet gyengült fiziológiás folyamatait er&#245;síti - ezért profilaktikusan ("rutin-szer&#251;en") alkalmazzuk biztonságos és mellékhatás nélküli eljárás, de hatása a kóros folyamat el&#245;rehaladtával (illetve "ismeretlen" okok miatt) csökkenhet, vagy elmaradhat.

1. Vajúdás kezdetén

ARNICA C - 3o (1 adag)
a vérzékenység csökkentésére
a szülés alatt keletkez&#245; szöveti sérülések, haematomák gyorsabb gyógyulása, az ezekb&#245;l ered&#245; fájdalmak csökkentése érdekében
enyhe antiszeptikus és varix-ellenes hatását kihasználandó

HYPERICUM C - 3o (5 napon át folytatva naponta 1-3 adag)
idegsérülés, vágott seb (episiotómia, sectio metszései) gyógyulását segíti
fájdalomcsillapító hatás ( postop. fájdalomra is)

2. Vajúdás alatt (3-4 adag):

CAULOPHYLLUM C - 3o ("homeopátiás Oxitocin")
Oxitocin-resistens fájásgyengeség, túlhordás esetén
a vajúdás alatti kevés (tágulásos) vérzést csökkentheti
segíti a méhszáj tágulását

PULSATILLA C - 3o
irreguláris - rendszertelen - fájástevékenység, ferde-, farfekvés esetén
indokolatlanul fájdalmas méhösszehúzódások, álmosság a vajúdás alatt
sírás-nevetés, vigasztalhatóság (apás szülést negálja), anaemia, hideg, viszeres láb

CIMICIFUGA C - 3o
hypertoniás fájásgyengeség, rigid méhszáj esetén (a vajúdás alatti vérzést fokozhatja)
hisztérikusan sóhajtozó, zajra érzékeny vajúdó
&#245;rjít&#245; fájdalmak, motoros izgatottság

GELSEMIUM C - 3o
hypotóniás fájásgyengeség, rigid méhszáj, stagnáló szülés esetén
általános izomgyengeség (különleges: szemhéj-ptózis)
el&#245;zetes szorongás a szülés miatt, finom kéz-tremor, igény a magányra

Kitolási szak elején:

ARNICA C -3o (l adag)
az uterinalis vérzés csökkentésére (profilaktikusan még a magzati bevérzéseket is kedvez&#245;en befolyásolja)

3. A magzat megszületése után:

SABINA C - 3o (a lepény leválásáig 3-4 adag)
SECALE C - 3o ("homeopátiás Ergometrin")
utero-tonizáló hatás max. 4 adag: lo - 3o percenként, egyre ritkábban

placenta-retentio esetén adható:
CIMICIFUGA (korán záródó méhszáj)
CAULOPHYLLUM (renyhe méhösszehúzódás)

atonia kiegészít&#245; kezelésére:
SECALE
CAULOPHYLLUM

4. 2 órával a szülés után:

STAPHYSAGRIA C-2oo (1 adag)
húgycs&#245; trauma (vongálás, katheterezés) helyreállítására
fájdalomcsillapító, feszültségoldó
bél- és hólyag-atónia megel&#245;z&#245; hatású

ARNICA C-3o (1-2 adag)
vérzés-csökkentésre

5. A szülés napjától (szükség szerint):

BELLIS PERENNIS C - 3o (3 adag) 3-5 napig
("a kismedence Arnicaja")
különösen nehéz szülések (elhúzódó kitolási szak, vacuum extractio, farokcsont törés) után

PYROGENIUM D - 12 5 - 7 napig
ECHINACEA D - 4 10 napig
fert&#245;zés profilaxisra, vagy az antibiot. th. kiegészítésére (3x5 gl.)

CHINA RUBRA D - 12
CHININUM ARSENICUM 10-14 napig
fokozott folyadék-, ill. vérvesztés, aszténia esetén (3x5 gl)

Van még folytatása is, esetleges császármetszés esetére. Ha érdekel valakit: http://www.mimnet.hu/0100_hun/index.asp?go=0100_informacio/0200_publikacio/view/ &pid=18 címen megtalálja.

Gyöngyusz
gyöngyusz
 
 


Sziasztok!

Úgy látom tényleg nagyon elhagyatott a topik. Kép
Mi jól vagyunk, ma pisiltünk először az utcán. Nagy unszolásra Fanni hajlandó volt a köveket lepisilni. Kép
A kakival viszont bajban vagyunk, mert azt csak a pelenkába hajlandó. Addig könyörög míg ráadom, mert sajnálom, hogy emiatt kínlódik. Meg félek, hogy szorulása lesz.
Tapasztalt anyukák kérnék segítséget van-e valami tuti tippetek, hogy a kaki is a bilibe jusson?Kép

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak így bejöttem, de
egy nagyon fontos felmérést végzek a Szoptatásért Magyar Egyesület megbízásából, az anyatejet helyettesítő termékek marketingjét szabályozó WHO-kódex betartásának magyarországi helyzetéről.
Lenne egy pár kérdésem a 6 hónapnál fiatalabb babák anyukáihoz:
-a csecsemő életkora?
-táplálja-e csecsemőjét valamilyen gyári élelmiszerrel?
-ha igen, milyen márkájú tápszert, teát, tejpépet, gabonakészítményt vagy egyéb élelmiszert használ, és miért?
-miért?:-A: az orvos javasolta B:a védőnő javasolta C: a dietetikus javasolta D: más egészségügyi dolgozó javasolta E: saját, előző gyermekével szerzett tapasztalata alapján F: reklám alapján választotta G: rokon vagy barát javasolta H: egyéb:....
- kapott-e ingyenes mintát csecsemőélelmiszert (és teát,cumit?) gyártó cégtől? (Nestlé, Milupa, Hipp, Kecskeméti, Humana, Mildi, Avent, Chicco, Mam stb.)
-hol?:A: egészségügyi intézményben B: gyógyszertárban C: otthon D: üzletben E: postai úton F: egyéb:...
-ki adta?: A: a cég üzletkötője B: egészségügyi dolgozó C: egyéb:...
- kapott-e bármiféle tájékoztató vagy reklámfüzetet, ajándékot?
- ajándékfajta: A: cumi- cumisüveg B: előke C: pelenka D: játék E: dísztárgy F: pelenka és cumisüveg együtt G: ajándékcsomag H: egyéb:...

Bármit amit kaptatok szülésnél, vásárlásnál, postán, bárhol, kérlek írjátok meg nekem, azt is amiben nem vagytok biztosak, hogy ide tartozik.
A válaszokat erre a címre küldjétek: munkacsi.petra@freemail.hu
A matrica, tea, kiskanál stb. is ide tartozik, ja és melyik kórházban született a baba?

Köszönöm, hogy időt szakítottatok rám és elolvastátok.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Sziasztok, Petra
anyatigris2
 
 


Sziasztok!
Hazajöttem kicsit a klinikáról... hétfőig tartják az ágyat, ha akkor minden rendben, hazaküldenek végleg. Nem egy leányálom bent dekkolni... de hát ki számít erre?
Elvileg a méhszáj nem nyílt tovább és a baba nőtt egy picit múlt hét szerdához képest.
Ha hétfőn is OK lesz minden, akkor a szülést kell várni már. Remélem Kép

Recece/Eszter 36+2
recece
 
 


Sziasztok!

Recece/Eszter!
De jó, hogy újra otthon lehetsz!Kép Az meg különösen, hogy a baba is nőtt, meg a méhszáj sem nyílt tovább.Kép Vigyázz magadra, pihenj sokat!

Indigo!
bili - ügyben: az egésznek "csak" annyi a lényege, hogy ne erőltesd. Tapasztalatból tudom, hogy nem szabad türelmetlennek lenni- persze én is az voltam. ( Bobó a 3. szülinapja előtt kb. 1 hónappal lett szobatiszta, de akkor egyik napról a másikra )
Nálunk az vált be végülis, hogy "aki a WC-be pisil/ kakil, az húzhatja le. Sőt, a kakilás után még az illatosítót is megnyomhatja." Ez, vmi miatt tetszett neki.

Kriszta!
Azért, ugye hallunk rólad?
Hátha mégis másképp alakulnak a dolgok....Kép

Picus!
A mi autónkat is a szervizelés után lopták el...., csak az nem is lett meg.

Annamari!
Megy a drukk kistesó- ügyben.Kép

Shine!
Voltál már uh- n?

A hideg front már érezteti nálam a hatását....úgyhogy már lelkileg rá is készültem, hogy ma leginkább a magnéziumot fogom enni.

puszi: Terika
terika
 
 


Sziasztok!

Recece, örülök, hogy otthon vagy, csak így tovább!!!

Shine, mi van Veled???

Hát én kicsit megint itthon pihenek, most Balázs okán. Elkapott megint valami hányós-hasmenéses dolgot, hát viccesen kezdődött, annyira telehányta a fürdőszobát, hogy mozdulni sem tudtunk, úszott minden a cuccban, pedig nem kicsi a fürdőszoba. Õ persze tök boldog volt utána, vicceskedett, meg ugrált, azt meg külön élvezte, hogy hányás közben a szája elé tette a kezét és ettől a cucc sok kis vékony sugárban távozott. Azóta már megtanulta, hogy hányni is a wc-be kell és boldog-boldogtalannak elmeséli, hogy ő mennyit és mekkorát és egyáltalán. Kép
Tegnap dokinéni megcsinálta a fütyijét is, vagyis hátrahúzta teljesen a fitymáját, mert picit még le volt tapadva. Szegénynek nagyon fájt, utána estig nem volt hajlandó pisilni, szegény nagyon szenvedett. Mostmár jobb és csak azt bánom, hogy nem csináltattuk meg sokkal előbb.

Na, ma csupa guszta témával jöttem, megyek is főzni. Kép

Köszi a drukkokat!
Annamari
muter
 
 


Annamari, sajnálom, hogy Balázs beteg lett. Remélem már túl van a nehezén. Kuki húzás ügyében nekem az egyik ismerősöm mondta, hogy ha nem nagyon akar pisilni ilyen eset után a gyerkőc, meleg vízbe kell ültetni és ott nem fog fáj nekik. Ha esetleg még aktuális, akkor próbáljátok ki.
A táblát javítottam, és mindent bele.

Kriszta, ahogy Picus is mondta nem szívesen veszlek ki a táblából, inkább csak kijavítom. Hiszen gondolom azért még meglátogatsz minket. Ja és lehet, hogy pont emiatt fog sikerülni. Ha bejön akkor magamat is átírom. Kép

Gyöngyusz, nem akarsz a táblába bekerülni?

Recece, nagyon örülök, hogy fejlődött a gyerkőc. Mindent bele, már nem sok van hátra. Sőt ha már most születne sem lenne semmi gond vele. Úgyhogy ne idegeskedj és akkor meglátod még pár hétig nem akar kibújni. Tudjátok már a nemét? Vagy meglepetés lesz?

Terika, próbálj pihenni, amennyit csak tudsz. Sajnos nálunk is van wc lehúzás, mindig kiöntjük a pisit és Õ húzza le, de ez nála nem motiváló tényező. A kaki csak pelenkába való. Szóval akkor azt mondod ne foglalkozzak vele, majd rájön, hogy annak is a biliben a helye.

Shine, tényleg mi újság veletek? Egyébként Vermes dokival beszéltetek a normál szülés lehetőségeiről. Vagy még túl korai lett volna?

Lányok, holnapra kérek egy kis drukkot. Utolsó vizsgám a félévre. Úgy szeretnék már túl lenni rajta és csak a Fannival foglalkozni. Mostanában elég ingerült voltam vele. Kép

Indigo

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 


KISMAMÁK:

<pre>
NÉV SZÜLÉS IDEJE TERHESSÉGI HÉT BABA BABA NEME ORVOS SZÜLÉSZNÕ ÉLETKOR
Anitq 2005.07.10 37+4 Első Zsófi Dr. Radványi Tóth Anna 32
Lini 2005.07.14 37 Első Lacika Dr. Valent Még nincs 29
Recece 2005.07.18 36+3 Első Virág/Botond Dr. Valent Még nincs 34
Gmoni 2005.07.24 35+3 Első Kislány Dr. Ács Még nincs 32
Dorka34 2005.08.01 34+4 Első Benedek Dr. Radványi Még nincs 34
Terika 2005.08.24 31+3 Második Zalán Dr. Valent Még nincs 31
Nedinabp 2005.09.08 29 Második Bence/Zita Dr. Kazy Még nincs 28
Kökény 2005.09.08 29 Első Bulcsú Dr. Radványi Még nincs 30
Mea 2005.09.11 28+4 Első Lívia Dr. Valent Zsoldosné Eta 26
Kgina 2005.09.11 28+4 Első Kisfiú Dr. Mericili Még nincs 27
Szaffy 2005.09.18 27+4 Első Kislány Dr. Matányi Dömötör Margit 31</pre>

ANYUKÁK:

<pre>
NÉV GYEREK(EK) NEVE;KORA ÉLETKOR ORVOS SZÜLÉSZNÕ SZÜLÉSI MÓD KISTESÓ PROJEKT
Mohácska Dani (1994.09.12) 35 Dr. Ruzsvánszky Nem volt Császár Nem
Maszat <table>
Péter (2001.10.17)
Anna (2004.02.29)</pre> 29 Dr. Bánhidy Tóth Anna Császár Nem
Muter(Annamari) Balázs (2002.03.20) 30 Dr. Vermes Nem volt Hüvelyi Igen
Terika Botond (2002.05.31) 31 Dr. Valent Nem volt Hüvelyi Pocaklakó
Krizsi Panna Krisztina (2002.10.16) 33 Dr. Vermes Nem volt (Bagóné Annamária) Hüvelyi Jövőre
Picus Andrea (2002.11.14) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Nem
Orsoly <table>
Lackó (2002.12.30)
Botond (2004.09.23)</pre> 30 Dr. Radványi <table>
Tóth Anna
Dömötör Margit</pre> Hüvelyi Nem
Indigo Fanni (2003.01.21) 28 Dr. Vermes Nem volt Császár Igen
Piroska Zsombor (2003.01.23) 29 Dr. Mericli Dömötör Margit Hüvelyi Igen
Fülescsacsi Szabolcs (2003.11.06) 26 Dr. Várbíró Nem volt Császár Nem
Ágiboszi Dani (2003.12.09) 38 Dr. Matányi Zsoldosné Eta Császár Félig igen; nem
Nedinabp Bálint (2004.03.08) 28 Dr. Kazy Nem volt Császár Pocaklakó
K_gabi Beni (2004.05.29) 30 Dr. Bánhidy Nem volt Császár Júl. Aug.-tól
Shine Ádám (2004.06.04) 29 Dr. Vermes Dömötör Margit Császár Júniustól
Repa Anna(2004.07.29) 34 Dr. Vermes Ismeretlen Hüvelyi Idővel
Icsilya Levente;Máté (2004.10.20) 25 Dr. Ujvári Nem volt Császár(35+0) Idővel
Emma8 Balázs (2005.04.28) 29 Dr. Ács Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Aysegül37 Aysegül (2005.05.11) 37 Prof. Asztalos Nem volt Császár Nem
Titti Klaudia Kitti (2005.05.12) 28 Dr. Radványi Tigyi Zsuzsi Hüvelyi Nem
Szilvi8 Virág (2005.05.23) 29 Dr. Sipos Zsoldosné Eta Hüvelyi Nem
Akinorev Gergely (2005.05.24) 22 Dr. Gimes Dömötör Margit Császár Nem</pre>

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
indigo
 
 
 
 
 



Sziasztok!

Gyors leszek, amíg nem kell rohannom a wc-re.

Balászt irigylem, én utálok hányni. Kép Ez mostanában elég sűrűn megy nálam. A legrosszabb a pelenkázás és a konyha. Így aztán nem tudok főzni. Néha nagyon ciki a helyzet. Pl. Ádámnak kinyitok egy bébikaját, szagot megérzem, futás, majd kiöntöm egy tálba, gyorsan be a mikróba, futás, majd etetés alatt is! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!! Utálom!!!!!!!

De ezt leszámítva jól vagyok. Kép Minimanó 1 cmes volt kedden az uh szerint, szerdán volt 7 hetes.

Ádámkám meg két hete jár! KépKép örül neki, mint majom a farkának, le sem lehet lőni. Kép

Indigo: még az előző szülés után megkérdeztem, hogy mi az esélye a császárnak a következő szülésnél, és akkor azt mondta, hogy 70% Kép kár. Kép De nem adom fel! Kép Most még nem beszéltünk róla! Legalább az első 3 hónapon jó lenne túllenni. Kép

Terika: te hogy bírsz pihenni Bobó mellett? ádám mellett alig lehet. Bár mostanában a házimunkát totál kizártam, elég dzuvás is a lakás. Kép

Mindenkinek szép napot!
shine
 
 


Sziasztok Lányok!

Na, végre kiköltöztünk.Kép Még nem vagyunk teljesen kipakolva, de azért már alakulunk. Nagyon szép a hely, azt hiszem jól fogjuk érezni magunkat itt.Kép
Zsombi már jár az új oviba, nagyon tetszik neki, és az ovónők is nagyon kedvesek.
Manócska is jól van, már a 11. hétnél járunk, remélhetőleg már nem lesz semmi gond, kedden 33 mm-nek mérték a kismaszatkát és már egészen emberi formája van. Közben elmentem az új dokihoz is, végül a Szent Imrében választottam.
Shine, átérzem a napjaidat. Sajnos én is elég ramatyul vagyok még mindig, és a költözés miatti idegeskedések, meg fizikai megpróbáltatások sem tesznek jót. Már -2 kilónál tartok. Mindegy, remélem az elkövetkező 2 hétban elmúlik a rosszullét és elkezdődhet az igazi felhőtlen második harmad. Január 19 lett a szülés várható időpontja.
Gratulálok Ádám járásához és utólag is Boldog Szülinapot Neki!
Annamari, sajnálom, hogy Balázs betegKép Szegénykém... utálom ezeket a Rota-vírusokat, egyszer én is a Lászlóban kötöttem ki vele, borzalmas volt. Télen az egyik ismerősünknél megindította a szülést a 35. héten. Szegénykének ilyen betegen és gyengén kellett szülnie.

Terika, nagyon örülök, hogy jól vagy és nem fáj már semmid. Mit mondott a dokid a magzatvízről?
Én most elhalasztottam a szobatisztaságot a jövő hétig Zsombinál, mert éppen elég neki ez a rengeteg változás. Szeretném, ha megszokná az új helyét. Azért még mindig pisil WC-be, ha kérdezem, de a pelus rajta maradt. Most inkább az a gond, hogy anyukáméknál egy ágyban aludt velünk és most teljesen elkanászodott. Õ mindig a saját szobájában aludt régebben, most pedig minden éjszaka át kell hozni hozzánk, amikor rájön, hogy nem vagyunk mellette. Azt hiszem ehhez is nagy türelem kell, hogy újra a saját szobájába szoktassuk.

Most hirtelen ennyi, mert rengeteg még a dolgom.

Puszi: Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?